WooCommerce Subscriptions 3.0.9 - en to sq translation catalogue (1255 entries)

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is number of subscriptions that were checked and did not need repairs. There's a space at the beginning!
en:  %d other subscription was checked and did not need any repairs. | %d other subscriptions were checked and did not need any repairs.
sq[0]: %d abonim tjetër u kontrollua dhe nuk kishte nevojë për riparime.

note: translators: placeholder is next payment's date
en:  Next payment is due %s.
sq: Pagesa tjetër duhet të paguhet %s.

en:  Subscription Created
sq: Abonimi u krijua

en:  Subscription Deleted
sq: Abonimi u fshi

en:  Subscription Switched
sq: Abonimi u ndërrua

en:  Subscription Updated
sq: Abonimi u përditësua

note: translators: placeholder is an order type.
en: "%s" is not a valid new order type.
sq: &quot;%s&quot; nuk është një lloj i ri i vlefshëm porosie.

en: $0 Initial Checkout
sq: Pagesa fillestare 0 $

en: $type passed to the function was not a string.
sq: $type i kaluar në funksion nuk ishte një varg.

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string (e.g. "£10 / month" )
en: %1$s %2$s then %3$s
sq: %1$s %2$s pastaj %3$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: subscription period (e.g. "month" or "3 months")
en: %1$s %2$s then %3$s / %4$s | %1$s %2$s then %3$s every %4$s
sq[0]: %1$s %2$s pastaj %3$s / %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string, 4$: payment day of the week (e.g. "$15 up front, then $10 every Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s
sq: %1$s %2$s pastaj %3$s çdo %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front" ), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "2nd week"), 5$: day of the week (e.g. "Thursday"); (e.g. "$10 up front, then $20 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s on %5$s
sq: %1$s %2$s pastaj %3$s çdo %4$s në %5$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month of year (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s each year
sq: %1$s %2$s pastaj %3$s në %4$s %5$s çdo vit

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd"), 6$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s every %6$s year
sq: %1$s %2$s pastaj %3$s në %4$s %5$s çdo %6$s vit

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"), 5$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s day of every %5$s month
sq: %1$s %2$s pastaj %3$s në ditën %4$s të çdo muaji %5$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"); (e.g. "$10 up front then $40 on the 23rd of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s of each month
sq: %1$s %2$s pastaj %3$s në %4$s të çdo muaji

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount; (e.g. "$10 up front then $30 on the last day of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of each month
sq: %1$s %2$s pastaj %3$s në ditën e fundit të çdo muaji

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of every %4$s month
sq: %1$s %2$s pastaj %3$s në ditën e fundit të çdo muaji %4$s

note: translators: 1: user display name 2: user ID 3: user email
en: %1$s (#%2$s &ndash; %3$s)
sq: %1$s (#%2$s – %3$s)

note: translators: 1$: is the "You have already subscribed to this product" notice, 2$-4$: opening/closing link tags, 3$: an order number
en: %1$s Complete payment on %2$sOrder %3$s%4$s to be able to change your subscription.
sq: %1$s Përfundoni pagesën në %2$sPorosit %3$s%4$s që të mund të ndryshoni abonimin tuaj.

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: trial length (e.g. "3 weeks")
en: %1$s after %2$s free trial
sq: %1$s pas provës falas %2$s

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years with 2 months free trial"), 2$: signup fee price (e.g. "and a $30 sign-up fee").
en: %1$s and a %2$s sign-up fee
sq: %1$s dhe një tarifë regjistrimi %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday") translators: %1$: recurring amount (e.g. "$15"), %2$: subscription period (e.g. "month") (e.g. "$15 every 2nd month")
en: %1$s every %2$s
sq: %1$s çdo %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s every %2$s on %3$s
sq: %1$s çdo %2$s në %3$s

note: translators: $1: formatted order total for the order, $2: number of items bought
en: %1$s for %2$d item | %1$s for %2$d items
sq[0]: %1$s për %2$d artikull

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years"). translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years")
en: %1$s for %2$s
sq: %1$s për %2$s

note: translators: 1$: trial length (e.g. "3 weeks"), 2$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year")
en: %1$s free trial then %2$s
sq: %1$s provë falas më pas %2$s

note: translators: %1$s refers to the price. This string is meant to prefix another string below, e.g. "$5 now, and $5 on March 15th each year"
en: %1$s now, and
sq: %1$s tani dhe

note: translators: 1$: <price> on, 2$: <date>, 3$: <month> each year (e.g. "$15 on March 15th each year"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s each year
sq: %1$s në %2$s %3$s çdo vit

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s every %4$s year
sq: %1$s në %2$s %3$s çdo %4$s vit

note: translators: 1$: <price> on the, 2$: <date> day of every, 3$: <interval> month (e.g. "$10 on the 23rd day of every 2nd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s day of every %3$s month
sq: %1$s në ditën %2$s të çdo muaji %3$s

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s of each month
sq: %1$s në %2$s të çdo muaji

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month")
en: %1$s on the last day of every %2$s month
sq: %1$s në ditën e fundit të çdo muaji %2$s

note: translators: 1$: is the number of subscriptions not updated, 2$: is the error message
en: %1$s subscription could not be updated: %2$s | %1$s subscriptions could not be updated: %2$s
sq[0]: Abonimi %1$s nuk mund të përditësohej: %2$s

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: 1$: new status (e.g. "Cancel"), 2$: blog name
en: %1$s subscription event triggered at %2$s
sq: Ngjarja e abonimit %1$s u aktivizua në %2$s

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years"), 2$: trial length (e.g.: "with 4 months free trial").
en: %1$s with %2$s free trial
sq: %1$s me %2$s provë falas

[ctx: Subscription title on admin table. (e.g.: #211 for John Doe)]
note: translators: $1: is opening link, $2: is subscription order number, $3: is closing link tag, $4: is user's name
en: %1$s#%2$s%3$s for %4$s
sq: %1$s#%2$s%3$s për %4$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sAdd a subscription product &raquo;%2$s
sq: %1$sShto një produkt abonimi »%2$s

note: translators: placeholers are link tags: 1$-2$ new subscription page, 3$-4$: docs on woocommerce.com
en: %1$sAdd a subscription%2$s now or %3$slearn more%4$s about the new interface.
sq: %1$sShto një abonim%2$s tani ose %3$smëso më shumë%4$s rreth ndërfaqes së re.

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as type pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "<em>", 5$: "</em>", 6$: "<em>", 7$: "</em>", 8$: "</p>"
en: %1$sChoose Subscription%2$s%3$sThe WooCommerce Subscriptions extension adds two new subscription product types - %4$sSimple subscription%5$s and %6$sVariable subscription%7$s.%8$s
sq: %1$sZgjidhni abonimin%2$s%3$sZgjatja e abonimeve WooCommerce shton dy lloje të reja produktesh abonimi - %4$sAbonim i thjeshtë%5$s dhe %6$sAbonim i ndryshueshëm%7$s.%8$s

note: translators: placeholders are opening/closing tags linking to documentation on outdated templates.
en: %1$sLearn how to update%2$s
sq: %1$sMësoni si të përditësoni%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sLearn more about managing subscriptions &raquo;%2$s
sq: %1$sMësoni më shumë rreth menaxhimit të abonimeve »%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing tags.
en: %1$sNote:%2$s Orders which are related to subscriptions will not be included in the orders affected by these settings.
sq: %1$sShënim:%2$s Porositë që lidhen me abonimet nuk do të përfshihen në porositë e prekura nga këto cilësime.

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$2: opening and closing <a> tags $3: order's order number $4: date of order in <time> element
en: %1$sOrder #%3$s%2$s (%4$s)
sq: %1$sPorosi #%3$s%2$s (%4$s)

note: translators: placeholders are opening and closing strong tags.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are enabled on your account%2$s. All subscription management features are now enabled. Happy selling!
sq: %1$sTransaksionet e referencës së PayPal janë aktivizuar në llogarinë tuaj%2$s. Të gjitha veçoritë e menaxhimit të abonimit janë aktivizuar tani. Shitja e lumtur!

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s, some subscription management features are not enabled. Please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
sq: Transaksionet e referencës %1$sPayPal nuk janë aktivizuar në llogarinë tuaj%2$s, disa veçori të menaxhimit të abonimit nuk janë të aktivizuara. Ju lutemi, kontaktoni PayPal dhe kërkojuni atyre %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s në llogarinë tuaj. %5$sKontrollo llogarinë e PayPal%6$s %3$sMëso më shumë %7$s

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s. If you wish to use PayPal Reference Transactions with Subscriptions, please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
sq: Transaksionet e referencës %1$sPayPal nuk janë aktivizuar në llogarinë tuaj%2$s. Nëse dëshironi të përdorni Transaksionet Referenciale PayPal me Abonime, ju lutemi kontaktoni PayPal dhe kërkoni që %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s në llogarinë tuaj. %5$sKontrollo llogarinë e PayPal%6$s %3$sMëso më shumë %7$s

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as price pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "</p>"
en: %1$sSet a Price%2$s%3$sSubscription prices are a little different to other product prices. For a subscription, you can set a billing period, length, sign-up fee and free trial.%4$s
sq: %1$sVendos një çmim%2$s%3$sÇmimet e abonimit janë paksa të ndryshme nga çmimet e produkteve të tjera. Për një abonim, mund të caktoni një periudhë faturimi, kohëzgjatje, tarifë regjistrimi dhe provë falas.%4$s

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3: active version of Subscriptions, 4: current version of Subscriptions, 5-6: opening/closing tags linked to ticket form, 7-8: opening/closing tags linked to documentation.
en: %1$sWarning!%2$s It appears that you have downgraded %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s from %3$s to %4$s. Downgrading the plugin in this way may cause issues. Please update to %3$s or higher, or %5$sopen a new support ticket%6$s for further assistance. %7$sLearn more &raquo;%8$s
sq: %1$sKujdes!%2$s Duket se ju keni zbritur %1$sAbonimet në WooCommerce%2$s nga %3$s në %4$s. Zhvlerësimi i shtojcës në këtë mënyrë mund të shkaktojë probleme. Përditëso në %3$s ose më lart, ose %5$hap një biletë të re mbështetjeje%6$s për ndihmë të mëtejshme. %7$sMëso më shumë »%8$s

note: translators: 1-2: opening/closing <b> tags, 3: Subscriptions version.
en: %1$sWarning!%2$s We can see the %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s plugin is active. Version %3$s of %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s comes with that plugin's functionality packaged into the core plugin. Please deactivate WooCommerce Subscriptions Early Renewal to avoid any conflicts.
sq: %1$sKujdes!%2$s Mund të shohim se shtojca e %1$sWooCommerce Abonimet Rinovimi i hershëm%2$s është aktive. Versioni %3$s i %1$sAbonimeve në WooCommerce%2$s vjen me funksionalitetin e kësaj shtojce të paketuar në bazën shtesë shtesë. Ju lutemi çaktivizoni Rinovimin e Hershëm të Abonimeve të WooCommerce për të shmangur çdo konflikt.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3-4: opening/closing tags linked to ticket form.
en: %1$sWarning!%2$s We discovered an issue in %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s that may cause your subscription renewal order and customer subscription caches to contain invalid data. For information about how to update the cached data, please %3$sopen a new support ticket%4$s.
sq: %1$sKujdes!%2$s Ne zbuluam një problem në %1$sAbonimet në WooCommerce 2.3.0 - 2.3.2%2$s që mund të shkaktojë që porosia juaj e rinovimit të abonimit dhe memoria e fshehtë e abonimit të klientit të përmbajnë të dhëna të pavlefshme. Për informacion rreth mënyrës së përditësimit të të dhënave të ruajtura në memorie, ju lutemi %3$hapni një biletë të re mbështetjeje%4$s.

note: translators: $1-$2: opening and closing <strong> tags, $3-$4: opening and closing <em> tags
en: %1$sWooCommerce Subscriptions Installed%2$s &#8211; %3$sYou're ready to start selling subscriptions!%4$s
sq: %1$sAbonimet në WooCommerce u instaluan%2$s – %3$sJeni gati të filloni të shisni abonime!%4$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$-4$: link tags, takes to woocommerce plugin on wp.org, 5$-6$: opening and closing link tags, leads to plugins.php in admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s The %3$sWooCommerce plugin%4$s must be active for WooCommerce Subscriptions to work. Please %5$sinstall & activate WooCommerce &raquo;%6$s
sq: %1$sAbonimet në WooCommerce është joaktive.%2$s Shtojca %3$sWooCommerce%4$s duhet të jetë aktive që abonimet WooCommerce të funksionojnë. Ju lutemi %5$sinstalo dhe aktivizo WooCommerce »%6$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$: minimum supported WooCommerce version, 4$-5$: opening and closing link tags, leads to plugin admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s This version of Subscriptions requires WooCommerce %3$s or newer. Please %4$supdate WooCommerce to version %3$s or newer &raquo;%5$s
sq: %1$sAbonimet në WooCommerce është joaktive.%2$s Ky version i Abonimeve kërkon WooCommerce %3$s ose më të ri. Ju lutemi %4$përditësoni WooCommerce në versionin %3$s ose më të ri »%5$s

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s current subscriptions
sq: %2$s %1$s abonime aktuale

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s ended subscriptions
sq: %2$s %1$s abonime përfunduan

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s new subscriptions
sq: %2$s %1$s abonime të reja

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription cancellations
sq: %2$s %1$s anulime të abonimit

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription renewals
sq: Rinovimet e abonimit %2$s %1$s

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription resubscribes
sq: %2$s Abonimi %1$s riabonohet

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription signups
sq: %2$s %1$s regjistrimet e abonimit

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription switches
sq: %2$s %1$s ndërron abonimin

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s cancellation%3$s subscription cancellations this month | %2$s%1$s cancellations%3$s subscription cancellations this month
sq[0]: %2$s%1$s anulim%3$s anulime të abonimit këtë muaj

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s renewal%3$s subscription renewals this month | %2$s%1$s renewals%3$s subscription renewals this month
sq[0]: %2$s%1$s rinovim%3$s rinovime të abonimit këtë muaj

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s signup%3$s subscription signups this month | %2$s%1$s signups%3$s subscription signups this month
sq[0]: %2$s%1$s regjistrimi%3$s regjistrimet e abonimit këtë muaj

note: translators: %d: retry count.
en: %d Cancelled Payment Retry | %d Cancelled Payment Retries
sq[0]: %d anuluar pagesën Provoni përsëri

note: translators: %d: retry count.
en: %d Failed Payment Retry | %d Failed Payment Retries
sq[0]: %d Përsëritja e pagesës dështoi

note: translators: %d: retry count.
en: %d Pending Payment Retry | %d Pending Payment Retries
sq[0]: %d Përsëritje e pagesës në pritje

note: translators: %d: retry count.
en: %d Processing Payment Retry | %d Processing Payment Retries
sq[0]: %d Përpunim i pagesës Provo sërish

note: translators: %d: retry count.
en: %d Successful Payment Retry | %d Successful Payment Retries
sq[0]: %d Riprovim i suksesshëm i pagesës

note: translators: %d refers to the number of times we have detected cache update failures
en: %d failures | %d failure
sq[0]: %d dështime

note: translators: %d: item count.
en: %d item | %d items
sq[0]: %d artikull

note: translators: placeholder is blogname
en: %s - Order
sq: %s - Porosit

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: %s ago
sq: %s më parë

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s average renewal amount
sq: %s shuma mesatare e rinovimit

note: translators: placeholder is a number of days.
en: %s day | a %s-day
sq[0]: %s ditë

note: translators: placeholder is a number of day with language specific suffix applied (e.g. "1st", "3rd", "5th", etc...)
en: %s day of the month
sq: %s dita e muajit

note: translators: placeholder is a day of the week
en: %s each week
sq: %s çdo javë

note: translators: placeholder is a number of months.
en: %s month | a %s-month
sq[0]: %s muaj

note: translators: %s: subscription net gain (with percentage).
en: %s net subscription gain
sq: %s fitim neto i abonimit

note: translators: %s: subscription net loss (with percentage).
en: %s net subscription loss
sq: %s humbje neto e abonimit

note: translators: placeholder is recurring amount. translators: placeholder is recurring amount
en: %s on the last day of each month
sq: %s në ditën e fundit të çdo muaji

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal income in this period
sq: %s të ardhura nga rinovimi në këtë periudhë

note: translators: %s: renewal count.
en: %s renewal orders
sq: %s urdhra rinovimi

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s renewal revenue in this period
sq: %s të ardhura nga rinovimi në këtë periudhë

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue recovered
sq: %s të ardhura nga rinovimi u rikuperuan

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue this month
sq: %s të ardhura nga rinovimi këtë muaj

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s resubscribe revenue in this period
sq: %s ripajton të ardhurat në këtë periudhë

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts failed
sq: Përpjekjet e përsëritura të %s dështuan

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts pending
sq: Përpjekjet e riprovës %s janë në pritje

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts succeeded
sq: Përpjekjet e përsëritura të %s dolën me sukses

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s signup revenue in this period
sq: %s të ardhura nga regjistrimi në këtë periudhë

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s signup revenue this month
sq: %s të ardhurat e regjistrimit këtë muaj

note: translators: placeholder is the number of subscriptions updated
en: %s subscription status changed. | %s subscription statuses changed.
sq[0]: Statusi i abonimit %s ndryshoi.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s switch revenue in this period
sq: %s ndërron të ardhurat në këtë periudhë

note: translators: placeholder is a number of weeks.
en: %s week | a %s-week
sq[0]: %s javë

note: translators: placeholder is a number of years.
en: %s year | a %s-year
sq[0]: %s vit

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags translators: placeholders are opening and closing anchor tags linking to documentation
en: %sLearn more &raquo;%s
sq: %sMëso më shumë »%s

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{execution_time}", which will be replaced on front end with actual time
en: (in %s seconds)
sq: (në %s sekonda)

[ctx: includes tax]
note: translators: placeholder is price string, denotes tax included in cart/order total
en: (includes %s)
sq: (përfshin %s)

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 day..."]
en: 1 day
sq: 1 dite

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 month..."]
en: 1 month
sq: 1 muaj

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 week..."]
en: 1 week
sq: 1 javë

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 year..."]
en: 1 year
sq: 1 vit

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: A fatal error has occurred while processing a recent subscription payment with PayPal. Please %1$sopen a new ticket at WooCommerce Support%3$s immediately to get this resolved. %2$sLearn more &raquo;%3$s
sq: Një gabim fatal ka ndodhur gjatë përpunimit të një pagese të fundit të abonimit me PayPal. Ju lutemi %1$hapni menjëherë një biletë të re në Mbështetjen e WooCommerce%3$s për ta zgjidhur këtë. %2$sMëso më shumë »%3$s

en: A product displays a button with the text "Add to cart". By default, a subscription changes this to "Sign up now". You can customise the button text for subscriptions here.
sq: Një produkt shfaq një buton me tekstin &quot;Shto në shportë&quot;. Si parazgjedhje, një abonim e ndryshon këtë në &quot;Regjistrohu tani&quot;. Mund ta personalizoni tekstin e butonit për abonimet këtu.

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been cancelled. Their subscription's details are as follows:
sq: Një abonim që i përket %1$s është anuluar. Detajet e abonimit të tyre janë si më poshtë:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been suspended by the user. Their subscription's details are as follows:
sq: Një abonim që i përket %1$s është pezulluar nga përdoruesi. Detajet e abonimit të tyre janë si më poshtë:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has expired. Their subscription's details are as follows:
sq: Një abonim që i përket %1$s ka skaduar. Detajet e abonimit të tyre janë si më poshtë:

en: A subscription has been removed from your cart. Due to payment gateway restrictions, different subscription products can not be purchased at the same time.
sq: Një abonim është hequr nga karroca juaj. Për shkak të kufizimeve të portës së pagesës, produkte të ndryshme abonimi nuk mund të blihen në të njëjtën kohë.

en: A subscription has been removed from your cart. Products and subscriptions can not be purchased at the same time.
sq: Një abonim është hequr nga karroca juaj. Produktet dhe abonimet nuk mund të blihen në të njëjtën kohë.

en: A subscription renewal has been removed from your cart. Multiple subscriptions can not be purchased at the same time.
sq: Një rinovim abonimi është hequr nga karroca juaj. Abonimet e shumta nuk mund të blihen në të njëjtën kohë.

en: About WooCommerce Subscriptions
sq: Rreth abonimeve në WooCommerce

en: Accept Early Renewal Payments
sq: Pranoni pagesat e rinovimit të hershëm

en: Accept Early Renewal Payments via a Modal
sq: Pranoni pagesat e rinovimit të hershëm përmes një modal

en: Accept Manual Renewals
sq: Pranoni rinovimet manuale

en: Actions
sq: Veprimet

[ctx: an action on a subscription]
en: Activate
sq: Aktivizoni

[ctx: Subscription status]
en: Active
sq: Aktiv

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Aktiv <span class="count">(%s)</span>

[ctx: label for the system status page]
en: Active Product Key
sq: Çelësi aktiv i produktit

en: Active Subscriptions
sq: Abonimet aktive

note: translators: %s: help tip.
en: Active Subscriptions %s
sq: Abonimet aktive %s

note: translators: %d refers to the number of payments the coupon can be used for.
en: Active for %d payment | Active for %d payments
sq[0]: Aktiv për %d pagesë

en: Active for unlimited payments
sq: Aktiv për pagesa të pakufizuara

en: Active for x payments
sq: Aktiv për x pagesa

en: Active subscriber?
sq: Abonent aktiv?

en: Add
sq: Shto

en: Add New
sq: Shto nje te ri

en: Add New Retry
sq: Shto Riprovim të Ri

[ctx: custom post type setting]
en: Add New Subscription
sq: Shto abonim të ri

[ctx: custom post type setting]
en: Add Subscription
sq: Shto Abonim

en: Add a Subscription Product
sq: Shto një produkt abonimi

[ctx: label on button, imperative]
en: Add payment
sq: Shto pagesën

[ctx: text on button on checkout page]
en: Add payment method
sq: Shto mënyrën e pagesës

[ctx: the page title of the add payment method form]
en: Add payment method
sq: Shto mënyrën e pagesës

en: Add to Cart Button Text
sq: Teksti i butonit &quot;Shto në shportë&quot;.

en: Address
sq: Adresë

en: Affected event: | Affected events:
sq[0]: Ngjarja e prekur:

en: Align Subscription Renewal Day
sq: Rreshtoni ditën e rinovimit të abonimit

[ctx: used in the general subscription options page]
note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Align subscription renewal to a specific day of the week, month or year. For example, the first day of the month. %1$sLearn more%2$s.
sq: Lidhni rinovimin e abonimit në një ditë të caktuar të javës, muajit ose vitit. Për shembull, ditën e parë të muajit. %1$sMëso më shumë%2$s.

en: Align the payment date for all customers who purchase this subscription to a specific day of the week or month.
sq: Përafroni datën e pagesës për të gjithë klientët që blejnë këtë abonim në një ditë të caktuar të javës ose muajit.

[ctx: used in subscription product edit screen]
note: translators: placeholder is a year (e.g. "2016")
en: Align the payment date for this subscription to a specific day of the year. If the date has already taken place this year, the first payment will be processed in %s. Set the day to 0 to disable payment syncing for this product.
sq: Përafroni datën e pagesës për këtë abonim me një ditë specifike të vitit. Nëse data ka ndodhur tashmë këtë vit, pagesa e parë do të përpunohet në %s. Cakto ditën në 0 për të çaktivizuar sinkronizimin e pagesave për këtë produkt.

en: All linked subscription items have been removed from the cart.
sq: Të gjithë artikujt e lidhur të abonimit janë hequr nga karroca.

[ctx: Used in WooCommerce by removed item notification: "_All linked subscription items were_ removed. Undo?" Filter for item title.]
en: All linked subscription items were
sq: Të gjithë artikujt e abonimit të lidhur ishin

en: All orders types
sq: Të gjitha llojet e porosive

en: Allow $0 initial checkout without a payment method.
sq: Lejo pagesën fillestare prej $0 pa një mënyrë pagese.

en: Allow Switching
sq: Lejo ndërrimin

en: Allow a subscription product to be purchased with other products and subscriptions in the same transaction.
sq: Lejo që një produkt abonimi të blihet me produkte dhe abonime të tjera në të njëjtin transaksion.

en: Allow a subscription product with a $0 initial payment to be purchased without providing a payment method. The customer will be required to provide a payment method at the end of the initial period to keep the subscription active.
sq: Lejo që të blihet një produkt abonimi me një pagesë fillestare prej 0 dollarësh pa dhënë një mënyrë pagese. Klientit do t&#39;i kërkohet të sigurojë një mënyrë pagese në fund të periudhës fillestare për të mbajtur aktiv abonimin.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags , 2-3: opening/closing tags for a link to docs on early renewal.
en: Allow customers to bypass the checkout and renew their subscription early from their %1$sMy Account > View Subscription%2$s page. %3$sLearn more.%4$s
sq: Lejo klientët të anashkalojnë arkën dhe të rinovojnë abonimin e tyre herët nga faqja e tyre %1$sLlogaria ime &gt; Shiko abonimin%2$s. %3$sMëso më shumë.%4$s

en: Allow customers to turn on and off automatic renewals from their View Subscription page.
sq: Lejo klientët të aktivizojnë dhe çaktivizojnë rinovimet automatike nga faqja e tyre &quot;Shiko abonimin&quot;.

en: Allow multiple subscriptions and products to be purchased simultaneously.
sq: Lejo që abonimet dhe produktet të blihen njëkohësisht.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Allow subscribers to switch (upgrade or downgrade) between different subscriptions. %1$sLearn more%2$s.
sq: Lejoni pajtimtarët të kalojnë (përmirësojnë ose zvogëlojnë) midis abonimeve të ndryshme. %1$sMëso më shumë%2$s.

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Always
sq: Gjithmonë

en: An error has occurred while processing a recent subscription related event. For steps on how to fix the affected subscription and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s. | An error has occurred while processing recent subscription related events. For steps on how to fix the affected subscriptions and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s.
sq[0]: Ka ndodhur një gabim gjatë përpunimit të një ngjarje të fundit të lidhur me abonimin. Për hapat se si të rregulloni abonimin e prekur dhe për të mësuar më shumë rreth shkaqeve të mundshme të këtij gabimi, ju lutemi lexoni udhëzuesin tonë %1$shere%2$s.

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
sq: Ndodhi një gabim, ju lutemi provoni përsëri ose provoni një formë alternative pagese.

[ctx: Trial period dropdown's description in pricing fields]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
sq: Një periudhë kohe opsionale për të pritur përpara se të tarifoni pagesën e parë të përsëritur. Çdo tarifë regjistrimi do të tarifohet ende në fillim të abonimit. %s

[ctx: Trial period field tooltip on Edit Product administration screen]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
sq: Një periudhë kohe opsionale për të pritur përpara se të tarifoni pagesën e parë të përsëritur. Çdo tarifë regjistrimi do të tarifohet ende në fillim të abonimit. %s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: An order has been created for you to renew your subscription on %1$s. To pay for this invoice please use the following link: %2$s
sq: Është krijuar një porosi që ju të rinovoni abonimin tuaj në %1$s. Për të paguar këtë faturë, përdorni lidhjen e mëposhtme: %2$s

en: And much more...
sq: Edhe me shume...

en: Any Payment Method
sq: Çdo mënyrë pagese

en: Are you sure you want remove this item from your subscription?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi ta hiqni këtë artikull nga abonimi juaj?

en: Are you sure you want to change the payment method from PayPal standard?
    
    This will suspend the subscription at PayPal.
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të ndryshoni mënyrën e pagesës nga standardi PayPal? Kjo do të pezullojë abonimin në PayPal.

en: Are you sure you want to process a renewal?
    
    This will charge the customer and email them the renewal order (if emails are enabled).
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të përpunoni një rinovim? Kjo do të tarifojë klientin dhe do t&#39;i dërgojë me email urdhrin e rinovimit (nëse emailet janë të aktivizuara).

en: Are you sure you want to retry payment for this renewal order?
    
    This will attempt to charge the customer and send renewal order emails (if emails are enabled).
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të riprovoni pagesën për këtë urdhër rinovimi? Kjo do të përpiqet të tarifojë klientin dhe të dërgojë emaile të porosisë së rinovimit (nëse emailet janë të aktivizuara).

note: translators: 1,2: opening/closing link tags (to documentation).
en: Attempt to recover recurring revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily. %1$sLearn more%2$s.
sq: Përpiquni të rikuperoni të ardhurat e përsëritura që përndryshe do të humbeshin për shkak të refuzimit të metodave të pagesës vetëm përkohësisht. %1$sMëso më shumë%2$s.

en: Auto Renewal Toggle
sq: Ndërrimi i rinovimit automatik

en: Auto renew
sq: Rinovohet automatikisht

en: Automatic Failed Payment Retries
sq: Përsëritje automatike për pagesën e dështuar

en: Automatic Failed Payment Retry
sq: Përsëritja e pagesës së dështuar automatike

en: Automatic Recurring Payments
sq: Pagesat e përsëritura automatike

en: Automatic payment failed for order {order_number}
sq: Pagesa automatike dështoi për porosinë {order_number}

en: Automatic payment failed for {order_number}, we will retry {retry_time}
sq: Pagesa automatike dështoi për {order_number}, do të riprovojmë {retry_time}

en: Automatic renewal payment failed
sq: Pagesa automatike e rinovimit dështoi

en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
sq: Skadon automatikisht abonimi pas kësaj kohe. Kjo kohëzgjatje është shtesë e çdo prove falas ose sasisë së kohës së dhënë përpara datës së sinkronizuar të rinovimit të parë.

[ctx: Subscription Length dropdown's description in pricing fields]
en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
sq: Skadon automatikisht abonimi pas kësaj kohe. Kjo kohëzgjatje është shtesë e çdo prove falas ose sasisë së kohës së dhënë përpara datës së sinkronizuar të rinovimit të parë.

en: Average Lifetime Value
sq: Vlera mesatare e jetës

note: translators: %s: help tip.
en: Average Lifetime Value %s
sq: Vlera mesatare e jetës %s

note: translators: %s: help tip.
en: Average Recurring Line Total %s
sq: Totali i linjës mesatare periodike %s

en: Backordered
sq: Porositur prapa

en: Because of this, it is not recommended as a payment method for Subscriptions unless it is the only available option for your country.
sq: Për shkak të kësaj, nuk rekomandohet si një mënyrë pagese për Abonimet, përveç nëse është opsioni i vetëm i disponueshëm për vendin tuaj.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Because the %sWC_Subscription%s class extends %sWC_Order%s, you can use its familiar methods, like %s$subscription->update_status()%s or %s$subscription->get_total()%s.
sq: Për shkak se klasa %sWC_Subscription%s shtrihet %sWC_Order%s, ju mund të përdorni metodat e saj të njohura, si %s$subscription-&gt;update_status()%s ose %s$subscription-&gt;get_total()%s.

note: translators: Placeholders are the opening and closing link tags.
en: Before enabling PayPal Standard for Subscriptions, please note, when using PayPal Standard, customers are locked into using PayPal Standard for the life of their subscription, and PayPal Standard has a number of limitations. Please read the guide on %1$swhy we don't recommend PayPal Standard%2$s for Subscriptions before choosing to enable this option.
sq: Përpara se të aktivizoni PayPal Standard për Abonimet, ju lutemi vini re se kur përdorni PayPal Standard, klientët janë të kyçur në përdorimin e PayPal Standard për jetën e abonimit të tyre dhe PayPal Standard ka një sërë kufizimesh. Ju lutemi, lexoni udhëzuesin për %1$spse nuk e rekomandojmë PayPal Standard%2$s për Abonimet përpara se të zgjidhni ta aktivizoni këtë opsion.

note: translators: placeholders are opening and closing tags
en: Before we send you on your way, we need to update your database to the newest version. If you do not have a recent backup of your site, %snow is the time to create one%s.
sq: Përpara se t&#39;ju dërgojmë rrugës, duhet të përditësojmë bazën tuaj të të dhënave në versionin më të ri. Nëse nuk keni një kopje rezervë të fundit të faqes suaj, %snow është koha për të krijuar një%s.

[ctx: when to allow switching]
en: Between Grouped Subscriptions
sq: Midis abonimeve të grupuara

[ctx: when to allow switching]
en: Between Subscription Variations
sq: Midis variacioneve të abonimit

en: Billing
sq: Faturimi

en: Billing Address
sq: Adresa e faturimit

en: Billing Period
sq: Periudha e Faturimit

en: Billing Period:
sq: Periudha e faturimit:

en: Billing agreement cancelled at PayPal.
sq: Marrëveshja e faturimit u anulua në PayPal.

en: Billing interval:
sq: Intervali i faturimit:

en: Billing period for the subscription.
sq: Periudha e faturimit për abonimin.

[ctx: meaning billing address]
en: Billing:
sq: Faturimi:

en: Both the shipping address used for the subscription and your default shipping address for future purchases will be updated.
sq: Si adresa e transportit e përdorur për abonimin ashtu edhe adresa juaj e paracaktuar e transportit për blerjet e ardhshme do të përditësohen.

en: Browse products
sq: Shfletoni produktet

en: Browser User Agent
sq: Agjenti i përdoruesit të shfletuesit

en: But wait, there's more!
sq: Por prisni, ka edhe më shumë!

en: Button Text
sq: Teksti i butonit

en: By default, Subscriptions will retry the payment 5 times over 7 days. The rules that control the retry system can be modified to customise:
sq: Si parazgjedhje, Abonimet do ta riprovojnë pagesën 5 herë gjatë 7 ditëve. Rregullat që kontrollojnë sistemin e riprovës mund të modifikohen për të personalizuar:

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags
en: By default, adding new files to an existing subscription product will automatically provide active subscribers with access to the new files. However, now you can enable a %snew content dripping setting%s to provide subscribers with access to new files only after the next renewal payment.
sq: Si parazgjedhje, shtimi i skedarëve të rinj në një produkt ekzistues të abonimit do t&#39;u sigurojë automatikisht pajtimtarëve aktivë akses në skedarët e rinj. Megjithatë, tani mund të aktivizoni një cilësim %snew content dripping%s për t&#39;u siguruar abonentëve qasje në skedarë të rinj vetëm pas pagesës së rinovimit të radhës.

en: By making a subscription a Custom Order Type, a subscription is also now a custom post type. This makes it faster to query subscriptions and it uses a database schema that is as scalable as WordPress posts and pages.
sq: Duke e bërë një abonim një lloj porosie me porosi, një abonim tani është gjithashtu një lloj postimi i personalizuar. Kjo e bën më të shpejtë kërkimin e abonimeve dhe përdor një skemë bazë të dhënash që është po aq e shkallëzueshme sa postimet dhe faqet e WordPress.

en: By renewing your subscription early your next payment will be %s.
sq: Duke rinovuar më herët abonimin, pagesa juaj e radhës do të jetë %s.

en: By renewing your subscription early, your scheduled next payment on %s will be cancelled.
sq: Duke e rinovuar më herët abonimin tuaj, pagesa juaj e ardhshme e planifikuar në %s do të anulohet.

en: By using WooCommerce Subscriptions, you may be storing personal data and depending on which third-party payment processors you’re using to take subscription payments, you may be sharing personal data with external sources.
sq: Duke përdorur &quot;Abonimet e WooCommerce&quot;, ju mund të ruani të dhëna personale dhe në varësi të procesorëve të pagesave të palëve të treta që përdorni për të marrë pagesat e abonimit, mund të ndani të dhëna personale me burime të jashtme.

en: Cache Update Failures
sq: Dështimet e përditësimit të cache

en: Can not get address type display name. Address type is not a string.
sq: Nuk mund të merret emri i shfaqjes së llojit të adresës. Lloji i adresës nuk është një varg.

en: Can not get status name. Status is not a string.
sq: Emri i statusit nuk mund të merret. Statusi nuk është një varg.

en: Cancel
sq: Anulo

[ctx: an action on a subscription]
en: Cancel
sq: Anulo

en: Cancel Now
sq: Anulo Tani

en: Cancel and remove personal data
sq: Anuloni dhe hiqni të dhënat personale

en: Cancellations
sq: Anulimet

[ctx: Subscription status]
en: Cancelled
sq: Anuluar

[ctx: table heading]
en: Cancelled Date
sq: Data e anulimit

en: Cancelled Subscription
sq: Abonimi i anuluar

en: Cancelled Subscription emails are sent when a customer's subscription is cancelled (either by a store manager, or the customer).
sq: Email-et e abonimit të anuluar dërgohen kur abonimi i një klienti anulohet (qoftë nga një menaxher dyqani ose nga klienti).

note: translators: placeholder is an error message.
en: Cannot create subscription: %s.
sq: Nuk mund të krijohet abonim: %s.

en: Change
sq: Ndryshimi

[ctx: change billing or shipping address]
note: translators: %s: address type (eg. 'billing' or 'shipping').
en: Change %s address
sq: Ndrysho adresën e %s

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Change Payment Method
sq: Ndryshoni mënyrën e pagesës

en: Change Trial and End Dates
sq: Ndryshoni datat e provës dhe përfundimit

en: Change address
sq: Ndrysho adresën

en: Change in subscriptions between the start and end of the period.
sq: Ndryshimi i abonimeve midis fillimit dhe fundit të periudhës.

[ctx: label on button, imperative]
en: Change payment
sq: Ndrysho pagesën

en: Change payment features:
sq: Ndryshoni veçoritë e pagesës:

[ctx: text on button on checkout page]
en: Change payment method
sq: Ndrysho mënyrën e pagesës

[ctx: the page title of the change payment method form]
en: Change payment method
sq: Ndrysho mënyrën e pagesës

en: Check Out What's New
sq: Shikoni çfarë ka të re

note: translators: placeholder is either empty or "Next payment is due..."
en: Choose a new payment method.%s
sq: Zgjidh një mënyrë të re pagese.%s

en: Choose a new subscription.
sq: Zgjidhni një abonim të ri.

note: translators: placeholders are <em> tags
en: Choose the default roles to assign to active and inactive subscribers. For record keeping purposes, a user account must be created for subscribers. Users with the %1$sadministrator%2$s role, such as yourself, will never be allocated these roles to prevent locking out administrators.
sq: Zgjidhni rolet e paracaktuara për t&#39;u caktuar abonentëve aktivë dhe joaktivë. Për qëllime të mbajtjes së të dhënave, duhet të krijohet një llogari përdoruesi për pajtimtarët. Përdoruesve me rolin %1$sadministrator%2$s, si juve, nuk do t&#39;u ndahen kurrë këto role për të parandaluar mbylljen e administratorëve.

en: Choose the subscription price, billing interval and period.
sq: Zgjidhni çmimin e abonimit, intervalin e faturimit dhe periudhën.

en: Choose which format of email to send.
sq: Zgjidhni formatin e emailit për të dërguar.

en: Clear
sq: Qartë

en: Complete checkout to renew now.
sq: Përfundo blerjen për ta rinovuar tani.

en: Complete checkout to renew your subscription.
sq: Përfundoni blerjen për të rinovuar abonimin tuaj.

en: Complete checkout to resubscribe.
sq: Përfundoni blerjen për t&#39;u ri-abonuar.

en: Completed Renewal Order
sq: Urdhër rinovimi i përfunduar

en: Continue
sq: Vazhdoni

en: Copy billing address
sq: Kopjo adresën e faturimit

note: translators: placeholder is either subscription key or a subscription id, or, failing that, empty (e.g. "145_21" or "145")
en: Could not get subscription. Most likely the subscription key does not refer to a subscription. The key was: "%s".
sq: Abonimi nuk mund të merrej. Me shumë mundësi, çelësi i abonimit nuk i referohet një abonimi. Çelësi ishte: &quot;%s&quot;.

[ctx: label for the system status page]
en: Country / State
sq: Vendi / Shteti

en: Coupon will be limited to the given number of payments. It will then be automatically removed from the subscription. "Payments" also includes the initial subscription payment.
sq: Kuponi do të jetë i kufizuar në numrin e caktuar të pagesave. Më pas do të hiqet automatikisht nga abonimi. &quot;Pagesat&quot; përfshin gjithashtu pagesën fillestare të abonimit.

en: Create pending parent order
sq: Krijo urdhër prind në pritje

en: Create pending parent order requested by admin action.
sq: Krijo urdhër prind në pritje të kërkuar nga veprimi i administratorit.

en: Create pending renewal order
sq: Krijo një urdhër rinovimi në pritje

en: Create pending renewal order requested by admin action.
sq: Krijo një urdhër rinovimi në pritje të kërkuar nga veprimi i administratorit.

en: Create subscriptions
sq: Krijo abonime

en: Created Date
sq: Data e krijimit

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Raw Retry Rule
sq: Rregulli i personalizuar i riprovës së papërpunuar

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule
sq: Rregulli i personalizuar i riprovës

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule Class
sq: Klasa e rregullave të riprovimit të personalizuar

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rules
sq: Rregullat e personalizuara të riprovës

en: Custom field deleted.
sq: Fusha e personalizuar u fshi.

en: Custom field updated.
sq: Fusha e personalizuar u përditësua.

en: Customer
sq: Klienti

[ctx: Used in switch notification admin email]
note: translators: $1: customer's first name and last name, $2: how many subscriptions customer switched
en: Customer %1$s has switched their subscription. The details of their new subscription are as follows: | Customer %1$s has switched %2$d of their subscriptions. The details of their new subscriptions are as follows:
sq[0]: Klienti %1$s ka ndryshuar abonimin e tij. Detajet e abonimit të tyre të ri janë si më poshtë:

en: Customer ID is invalid.
sq: ID-ja e klientit është e pavlefshme.

en: Customer Payment Retry
sq: Riprovoni pagesën e klientit

en: Customer Provided Note
sq: Shënim i dhënë nga klienti

en: Customer Renewal Invoice
sq: Fatura e rinovimit të klientit

en: Customer Suspensions
sq: Pezullimet e klientëve

en: Customer Totals
sq: Totalet e klientëve

en: Customer add payment method page &rarr;
sq: Faqja e mënyrës së pagesës për shtimin e klientit →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer added "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
sq: Klienti shtoi &quot;%1$s&quot; (ID-ja e produktit: #%2$d) nëpërmjet faqes &quot;Llogaria ime&quot;.

[ctx: used in order notes]
note: translators: %s: new item name.
en: Customer added %s.
sq: Klienti shtoi %s.

en: Customer change payment method page &rarr;
sq: Faqja e mënyrës së pagesës për ndryshimin e klientit →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer removed "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
sq: Klienti hoqi &quot;%1$s&quot; (ID-ja e produktit: #%2$d) nëpërmjet faqes &quot;Llogaria ime&quot;.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Customer requested to renew early:
sq: Klienti kërkoi të rinovojë më herët:

note: translators: %s: order number.
en: Customer resubscribed in order #%s
sq: Klienti u riabonua sipas rendit #%s

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s and %2$s.
sq: Ruajtja në memorie e abonimit të klientit tani trajtohet nga %1$s dhe %2$s.

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s.
sq: Regjistrimi i abonimit të klientit tani trajtohet nga %1$s.

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Customer successfully renewed early with order %s.
sq: Klienti u rinovua me sukses herët me porosinë %s.

[ctx: used in order notes]
note: translators: 1$: old item, 2$: new item when switching
en: Customer switched from: %1$s to %2$s.
sq: Klienti kaloi nga: %1$s në %2$s.

en: Customer's notes about the order
sq: Shënimet e klientit për porosinë

en: Customer:
sq: Klienti:

en: Customers
sq: Klientët

en: Customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
sq: Klientët dhe përdoruesit e tjerë jo-administrativë mund të shfletojnë dhe blejnë nga dyqani juaj pa ndërprerje ndërsa përditësimi është në vazhdim.

en: Customers can now purchase different subscription products in one transaction. The products can bill on any schedule and have any combination of sign-up fees and/or free trials.
sq: Klientët tani mund të blejnë produkte të ndryshme abonimi në një transaksion. Produktet mund të faturohen në çdo orar dhe të kenë çdo kombinim të tarifave të regjistrimit dhe/ose prova falas.

en: Customers with a subscription are excluded from this setting.
sq: Klientët me një abonim përjashtohen nga ky cilësim.

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Customise Retry Rules
sq: Personalizo Rregullat e Riprovës

en: Customise the text displayed on the button next to the subscription on the subscriber's account page. The default is "Switch Subscription", but you may wish to change this to "Upgrade" or "Change Subscription".
sq: Personalizojeni tekstin e shfaqur në butonin pranë abonimit në faqen e llogarisë së pajtimtarit. Parazgjedhja është &quot;Ndërro abonimin&quot;, por ju mund të dëshironi ta ndryshoni këtë në &quot;Përmirëso&quot; ose &quot;Ndrysho abonimin&quot;.

en: Database Update Required
sq: Kërkohet përditësimi i bazës së të dhënave

note: translators: placeholder is a list of version numbers (e.g. "1.3 & 1.4 & 1.5")
en: Database updated to version %s
sq: Baza e të dhënave u përditësua në versionin %s

en: Date
sq: Data

en: Date Changed
sq: Data e ndryshuar

[ctx: table headings in notification email]
en: Date Suspended
sq: Data e pezulluar

note: translators: placeholder is localised date string
en: Date Suspended: %s
sq: Data e pezullimit: %s

en: Date type can not be an empty string.
sq: Lloji i datës nuk mund të jetë një varg bosh.

en: Date type is not a string.
sq: Lloji i datës nuk është një varg.

[ctx: input field placeholder for day field for annual subscriptions]
en: Day
sq: ditë

en: Delete Customer Subscription Cache
sq: Fshini memorien e abonimit të klientit

en: Delete Permanently
sq: Fshije përgjithmonë

en: Delete Related Order Cache
sq: Fshi memorien e porosive të lidhura

en: Delete all variations without a subscription
sq: Fshini të gjitha variacionet pa një abonim

en: Delete this item permanently
sq: Fshije këtë artikull përgjithmonë

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Developers can also now use all the familiar WordPress functions, like %sget_posts()%s, to query or modify subscription data.
sq: Zhvilluesit tani mund të përdorin gjithashtu të gjitha funksionet e njohura të WordPress, si %sget_posts()%s, për të kërkuar ose modifikuar të dhënat e abonimit.

en: Disable auto renew
sq: Çaktivizo rinovimin automatik

en: Discount
sq: Zbritje

en: Display the auto renewal toggle
sq: Shfaq çelësin e rinovimit automatik

en: Do not limit
sq: Mos kufizoni

en: Do not synchronise
sq: Mos sinkronizoni

[ctx: short for documents]
en: Docs
sq: Dokumentet

[ctx: short for documents]
en: Documentation
sq: Dokumentacioni

[ctx: a switch type]
en: Downgrade
sq: Ulje

en: Downloadable
sq: E shkarkueshme

en: Drip Downloadable Content
sq: Drip përmbajtje e shkarkueshme

en: Early Renewal
sq: Rinovimi i hershëm

en: Edit
sq: Redakto

[ctx: custom post type setting]
en: Edit
sq: Redakto

en: Edit Retry
sq: Redakto Riprovo

en: Edit Subscription
sq: Redakto abonimin

[ctx: custom post type setting]
en: Edit Subscription
sq: Redakto abonimin

[ctx: API error message when editing the order failed]
note: translators: placeholder is error message
en: Edit subscription failed with error: %s
sq: Redaktimi i abonimit dështoi me gabim: %s

en: Email Address
sq: Adresa e emailit

[ctx: Name the setting that controls the main heading contained within the email notification]
en: Email Heading
sq: Titulli i emailit

[ctx: text, html or multipart]
en: Email type
sq: Lloji i emailit

en: Enable Automatic Retry
sq: Aktivizo Riprovimin automatik

en: Enable PayPal Standard for Subscriptions
sq: Aktivizo PayPal Standard për Abonimet

en: Enable auto renew
sq: Aktivizo rinovimin automatik

en: Enable automatic payments
sq: Aktivizo pagesat automatike

en: Enable automatic retry of failed recurring payments
sq: Aktivizo riprovën automatike të pagesave të dështuara të përsëritura

en: Enable dripping for downloadable content on subscription products.
sq: Aktivizo dripping për përmbajtje të shkarkueshme në produktet e abonimit.

en: Enable this email notification
sq: Aktivizo këtë njoftim me email

[ctx: an email notification]
en: Enable/Disable
sq: Aktivizo/Çaktivizo

note: translators: %s is a line break.
en: Enabling this grants access to new downloadable files added to a product only after the next renewal is processed.%sBy default, access to new downloadable files added to a product is granted immediately to any customer that has an active subscription with that product.
sq: Aktivizimi i kësaj jep akses në skedarët e rinj të shkarkueshëm të shtuar në një produkt vetëm pasi të përpunohet rinovimi tjetër.%sSi parazgjedhje, qasja në skedarët e rinj të shkarkueshëm të shtuar në një produkt i jepet menjëherë çdo klienti që ka një abonim aktiv me atë produkt.

en: End Date
sq: Data e përfundimit

[ctx: table heading]
en: End Date
sq: Data e përfundimit

[ctx: table headings in notification email]
en: End Date
sq: Data e përfundimit

note: translators: placeholder is localised date string
en: End Date: %s
sq: Data e përfundimit: %s

[ctx: customer subscription table header]
en: End date
sq: Data e përfundimit

[ctx: table heading]
en: End date
sq: Data e përfundimit

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised end date, or "when cancelled"
en: End date: %s
sq: Data e përfundimit: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: End of Prepaid Term
sq: Fundi i afatit të parapaguar

note: translators: placeholder is localised date string
en: End of Prepaid Term: %s
sq: Fundi i afatit të parapaguar: %s

en: Endpoint for the My Account &rarr; Change Subscription Payment Method page
sq: Pika përfundimtare për faqen Llogaria ime → Ndrysho mënyrën e pagesës së abonimit

en: Endpoint for the My Account &rarr; Subscriptions page
sq: Pika përfundimtare për faqen Llogaria ime → Abonimet

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Subscription page
sq: Pika përfundimtare për llogarinë time → Shiko faqen e abonimit

en: Enter a new interval as a single number (e.g. to charge every 2nd month, enter 2):
sq: Futni një interval të ri si një numër të vetëm (p.sh. për të karikuar çdo muaj të dytë, shkruani 2):

en: Enter a new length (e.g. 5):
sq: Fut një gjatësi të re (p.sh. 5):

note: translators: placeholder is admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
sq: Fut marrësit (të ndara me presje) për këtë email. Parazgjedhur në %s.

en: Enter the new period, either day, week, month or year:
sq: Futni periudhën e re, ose ditë, javë, muaj ose vit:

[ctx: used in api error message if there is no severity code from PayPal]
en: Error
sq: Gabim

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to add tax to subscription. Please try again.
sq: Gabim %d: Nuk mund t&#39;i shtohet taksa abonimit. Ju lutemi provoni përsëri.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
sq: Gabim %d: Nuk mund të krijohet porosia. Ju lutemi provoni përsëri.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create subscription. Please try again.
sq: Gabim %d: Nuk mund të krijohet abonim. Ju lutemi provoni përsëri.

en: Error during subscription status transition.
sq: Gabim gjatë kalimit të statusit të abonimit.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags.
en: Error saving Subscriptions endpoints: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView subscription%2$s and %1$sSubscription payment method%2$s cannot be the same. The changes have been reverted.
sq: Gabim gjatë ruajtjes së pikave fundore të Abonimeve: %1$sAbonimet%2$s, %1$sShiko abonimin%2$s dhe %1$sMënyra e pagesës së abonimit%2$s nuk mund të jetë e njëjtë. Ndryshimet janë rikthyer.

note: translators: placeholder is error message from the payment gateway or subscriptions when updating the status
en: Error updating some information: %s
sq: Gabim gjatë përditësimit të disa informacioneve: %s

en: Error: Unable to add product to created subscription. Please try again.
sq: Gabim: Nuk mund të shtohet produkti në pajtimin e krijuar. Ju lutemi provoni përsëri.

note: translators: placeholder is an order note.
en: Error: Unable to create renewal order with note "%s"
sq: Gabim: Nuk mund të krijohet porosia e rinovimit me shënimin &quot;%s&quot;

en: Error: Unable to create subscription. Please try again.
sq: Gabim: Abonimi nuk mund të krijohet. Ju lutemi provoni përsëri.

en: Error: unable to find timezone of your browser.
sq: Gabim: nuk mund të gjendet zona kohore e shfletuesit tuaj.

[ctx: Message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{time_left}", will be replaced on front end with actual time
en: Estimated time left (minutes:seconds): %s
sq: Koha e parashikuar e mbetur (minuta:sekonda): %s

en: Expire after
sq: Skadon pas

[ctx: Subscription status]
en: Expired
sq: I skaduar

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Skaduar <span class="count">(%s)</span>

en: Expired Subscription
sq: Abonimi i skaduar

en: Expired Subscription emails are sent when a customer's subscription expires.
sq: Emailet e abonimit të skaduar dërgohen kur skadon abonimi i një klienti.

en: Export CSV
sq: Eksporto CSV

[ctx: Subscription status]
en: Failed
sq: Dështoi

en: Failed Payment Retries
sq: Përsëritjet për pagesë të dështuara

en: Failed recurring payments can now be retried automatically. This helps recover revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily.
sq: Pagesat e dështuara të përsëritura tani mund të riprovohen automatikisht. Kjo ndihmon në rikuperimin e të ardhurave që përndryshe do të humbeshin për shkak të refuzimit të metodave të pagesës vetëm përkohësisht.

en: Failed retries
sq: Përsëritjet e dështuara

note: translators: placeholder is subscription ID
en: Failed sign-up for subscription %s.
sq: Regjistrimi i dështuar për abonimin %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to activate subscription status for order #%1$s: %2$s
sq: Dështoi në aktivizimin e statusit të abonimit për porosinë #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to cancel subscription after order #%1$s was cancelled: %2$s
sq: Anulimi i abonimit dështoi pasi porosia #%1$s u anulua: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to process failed payment on subscription for order #%1$s: %2$s
sq: Dështoi përpunimi i pagesës së dështuar në abonim për porosinë #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to set subscription as expired for order #%1$s: %2$s
sq: Dështoi të caktohej abonimi si i skaduar për porosinë #%1$s: %2$s

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Failed to update subscription dates after customer renewed early with order %s.
sq: Përditësimi i datave të abonimit dështoi pasi klienti u rinovua herët me porosinë %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to update subscription status after order #%1$s was put on-hold: %2$s
sq: Përditësimi i statusit të abonimit dështoi pasi porosia #%1$s u vendos në pritje: %2$s

note: translators: $1-$2: opening and closing tags. Link to documents->payment gateways, 3$-4$: opening and closing tags. Link to WooCommerce extensions shop page
en: Find new gateways that %1$ssupport automatic subscription payments%2$s in the official %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.
sq: Gjeni porta të reja që %1$smbështesin pagesat automatike të abonimit%2$s në tregun zyrtar të %3$sWooCommerce%4$s.

note: translators: placeholder is a date
en: First payment prorated. Next payment: %s
sq: Pagesa e parë proporcionale. Pagesa tjetër: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First payment: %s
sq: Pagesa e parë: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First renewal: %s
sq: Rinovimi i parë: %s

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For All Subscription Products
sq: Për të gjitha produktet e abonimit

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of All Subscription Products
sq: Për përmirësimet dhe uljet e të gjitha produkteve të abonimit

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of Virtual Subscription Products Only
sq: Vetëm për përmirësimet dhe uljet e produkteve të abonimit virtual

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of All Subscription Products
sq: Për përmirësimet e të gjitha produkteve të abonimit

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of Virtual Subscription Products Only
sq: Vetëm për përmirësimet e produkteve të abonimit virtual

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For Virtual Subscription Products Only
sq: Vetëm për produktet e abonimit virtual

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: For a store manager to change a subscription from automatic to manual renewal payments (or manual to automatic) with Subscriptions v1.5, the database needed to be modified directly. Subscriptions now provides a way for payment gateways to allow you to change that from the new %sEdit Subscription%s interface.
sq: Që një menaxher dyqani të ndryshojë një abonim nga rinovimi automatik në rinovim manual (ose manual në automatik) me Abonimet v1.5, baza e të dhënave duhej të modifikohej drejtpërdrejt. Abonimet tani ofrojnë një mënyrë për portat e pagesave për t&#39;ju lejuar ta ndryshoni atë nga ndërfaqja e re %sEdit Subscription%s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: For the purposes of processing recurring subscription payments, we store the customer's name, billing address, shipping address, email address, phone number and credit card/payment details.
sq: Për qëllime të përpunimit të pagesave të përsëritura të abonimit, ne ruajmë emrin e klientit, adresën e faturimit, adresën e transportit, adresën e emailit, numrin e telefonit dhe detajet e kartës së kreditit/pagesës.

[ctx: shipping method price]
en: Free
sq: Falas

en: Free Trial
sq: Prove falas

en: Free shipping coupon
sq: Kupon transporti falas

en: Free trial
sq: Prove falas

en: Free trial length
sq: Kohëzgjatja e provës falas

en: Free trial period
sq: Periudha e provës falas

[ctx: The gateway ID displayed on the Edit Subscriptions screen when editing payment method.]
note: translators: %s: gateway ID.
en: Gateway ID: [%s]
sq: ID-ja e portës: [%s]

en: Gateway does not support admin changing the payment method on a Subscription.
sq: Gateway nuk mbështet ndryshimin e mënyrës së pagesës nga administratori në një abonim.

en: General
sq: Gjeneral

en: Generate Customer Subscription Cache
sq: Gjeneroni memorien e abonimit të klientit

en: Generate Related Order Cache
sq: Gjeneroni cache të porosive të lidhura

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings
sq: Shkoni te Cilësimet e Abonimeve të WooCommerce

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings &raquo;
sq: Shkoni te cilësimet e abonimeve të WooCommerce »

note: translators: %s: Customer first name
en: Hi %s,
sq: Përshëndetje %s,

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: Honour Renewal Order Data
sq: Të dhënat e urdhrit të rinovimit të nderit

en: How many customers stay subscribed for more than 6 months? What is the average lifetime value of your subscribers? How much renewal revenue will your store earn next month?
sq: Sa klientë qëndrojnë të abonuar për më shumë se 6 muaj? Cila është vlera mesatare e jetës së abonentëve tuaj? Sa të ardhura nga rinovimi do të fitojë dyqani juaj muajin e ardhshëm?

en: IP Address
sq: Adresa IP

en: IPN subscription cancelled.
sq: Abonimi IPN u anulua.

en: IPN subscription failing payment method changed.
sq: Mënyra e pagesës me dështim të abonimit IPN ndryshoi.

[ctx: used in order note]
note: translators: 1: payment status (e.g. "completed"), 2: pending reason.
en: IPN subscription payment %1$s for reason: %2$s.
sq: Pagesa e abonimit IPN %1$s për arsyen: %2$s.

[ctx: used in order note]
note: translators: placeholder is payment status (e.g. "completed")
en: IPN subscription payment %s.
sq: Pagesa e abonimit IPN %s.

en: IPN subscription payment completed.
sq: Pagesa e abonimit IPN përfundoi.

en: IPN subscription payment failure.
sq: Dështimi i pagesës së abonimit IPN.

[ctx: when it is a payment change, and there is a subscr_signup message, this will be a confirmation message that PayPal accepted it being the new payment method]
en: IPN subscription payment method changed to PayPal.
sq: Mënyra e pagesës së abonimit IPN u ndryshua në PayPal.

en: IPN subscription sign up completed.
sq: Regjistrimi i abonimit IPN përfundoi.

en: IPN subscription suspended.
sq: Abonimi IPN është pezulluar.

en: If a subscriber's subscription is manually cancelled or expires, she will be assigned this role.
sq: Nëse abonimi i një pajtimtari anulohet manualisht ose skadon, atij do t&#39;i caktohet ky rol.

en: If a subscription is synchronised to a specific day of the week, month or year, charge a prorated amount for the subscription at the time of sign up.
sq: Nëse një abonim është i sinkronizuar me një ditë të caktuar të javës, muajit ose vitit, tarifoni një shumë të përpjestuar për abonimin në momentin e regjistrimit.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: If you are using PayPal Standard or PayPal Reference transactions please see the %1$sPayPal Privacy Policy%2$s for more details.
sq: Nëse jeni duke përdorur transaksione PayPal Standard ose PayPal Reference, ju lutemi shikoni %1$sPolitikën e privatësisë së PayPal%2$s për më shumë detaje.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: If you don't want new subscription purchases to automatically charge renewal payments, you can turn off automatic payments. Existing automatic subscriptions will continue to charge customers automatically. %1$sLearn more%2$s.
sq: Nëse nuk dëshironi që blerjet e reja të abonimit të tarifojnë automatikisht pagesat e rinovimit, mund të çaktivizoni pagesat automatike. Abonimet automatike ekzistuese do të vazhdojnë t&#39;i tarifojnë klientët automatikisht. %1$sMëso më shumë%2$s.

note: translators: placeholder is number of seconds
en: If you received a server error and reloaded the page to find this notice, please refresh the page in %s seconds and the upgrade routine will recommence without issues.
sq: Nëse keni marrë një gabim të serverit dhe keni ringarkuar faqen për të gjetur këtë njoftim, ju lutemi rifreskojeni faqen në %s sekonda dhe rutina e përmirësimit do të rifillojë pa probleme.

en: Ignore this error
sq: Injoroje këtë gabim

en: Ignore this error (not recommended)
sq: Injoroje këtë gabim (nuk rekomandohet)

en: Import subscriptions to WooCommerce via CSV, or export your subscriptions from WooCommerce to a CSV with the WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter extension.
sq: Importoni abonime në WooCommerce përmes CSV, ose eksportoni abonimet tuaja nga WooCommerce në një CSV me shtesën WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter.

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Import/Export Subscriptions
sq: Import/Eksport abonime

en: Improved scheduled action data storage
sq: Ruajtja e përmirësuar e të dhënave të veprimit të planifikuar

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: In %s
sq: Në %s

en: In previous versions of Subscriptions, the subscription total was passed to payment gateways as the amount to charge for automatic renewal payments. This made it unnecessarily complicated to add one-time fees or discounts to a renewal.
sq: Në versionet e mëparshme të Abonimeve, totali i abonimit u kalua në portat e pagesave si shuma për të tarifuar për pagesat e rinovimit automatik. Kjo e bëri të ndërlikuar në mënyrë të panevojshme shtimin e tarifave ose zbritjeve një herë në një rinovim.

en: Inactive Subscriber Role
sq: Roli i pajtimtarit joaktiv

en: Increased processing rate for scheduled payments
sq: Rritja e shkallës së përpunimit për pagesat e planifikuara

[ctx: relation to order]
en: Initial Subscription
sq: Abonimi fillestar

en: Initial payment discount
sq: Zbritje e pagesës fillestare

en: Installed Plugins
sq: Pluginat e instaluara

[ctx: appears in an error message if date is wrong format]
note: translators: placeholder is date type (e.g. "end", "next_payment"...)
en: Invalid %s date. The date must be of the format: "Y-m-d H:i:s".
sq: Data e pavlefshme %s. Data duhet të jetë e formatit: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid PayPal IPN Payload: unable to find matching subscription.
sq: Ngarkesa e pavlefshme IPN e PayPal: nuk mund të gjendet abonimi që përputhet.

en: Invalid Subscription.
sq: Abonim i pavlefshëm.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid created date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
sq: Data e pavlefshme e krijimit. Data duhet të jetë një varg dhe të formatit: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid data. First parameter has a date that is not in the registered date types.
sq: Të dhëna të pavlefshme. Parametri i parë ka një datë që nuk është në llojet e datave të regjistruara.

en: Invalid data. First parameter was empty when passed to update_dates().
sq: Të dhëna të pavlefshme. Parametri i parë ishte bosh kur kaloi te update_dates().

en: Invalid data. No valid item id was passed in.
sq: Të dhëna të pavlefshme. Nuk u dërgua asnjë ID e vlefshme e artikullit.

en: Invalid data. No valid subscription / order was passed in.
sq: Të dhëna të pavlefshme. Asnjë abonim / porosi e vlefshme nuk është miratuar.

[ctx: In wcs_copy_order_meta error message. Refers to origin and target order objects.]
en: Invalid data. Orders expected aren't orders.
sq: Të dhëna të pavlefshme. Porositë e pritura nuk janë porosi.

[ctx: Refers to the type of the copy being performed: "copy_order", "subscription", "renewal_order", "resubscribe_order"]
en: Invalid data. Type of copy is not a string.
sq: Të dhëna të pavlefshme. Lloji i kopjes nuk është një varg.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
sq: Data e pavlefshme. Data duhet të jetë një varg dhe të formatit: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid format. First parameter needs to be an array.
sq: Format i pavlefshëm. Parametri i parë duhet të jetë një grup.

en: Invalid order.
sq: Urdhri i pavlefshëm.

en: Invalid recurring shipping method.
sq: Mënyra e pavlefshme e përsëritur e transportit.

note: translators: 1: relation type, 2: list of valid relation types.
en: Invalid relation type: %1$s. Order relationship type must be one of: %2$s.
sq: Lloji i pavlefshëm i lidhjes: %1$s. Lloji i marrëdhënies së porosisë duhet të jetë një nga: %2$s.

en: Invalid security token, please reload the page and try again.
sq: Shenja e pavlefshme e sigurisë, ju lutemi ringarkoni faqen dhe provoni përsëri.

note: translators: 1) passed sort order type argument, 2) 'ascending', 3) 'descending'.
en: Invalid sort order type: %1$s. The $sort_order argument must be %2$s or %3$s.
sq: Lloji i rendit të pavlefshëm: %1$s. Argumenti $sort_order duhet të jetë %2$s ose %3$s.

en: Invalid subscription billing interval given. Must be an integer greater than 0.
sq: Interval i pavlefshëm i faturimit të abonimit është dhënë. Duhet të jetë një numër i plotë më i madh se 0.

en: Invalid subscription billing period given.
sq: Është dhënë periudha e pavlefshme e faturimit të abonimit.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid subscription customer_id.
sq: Abonimi klient_id i pavlefshëm.

en: Invalid subscription id.
sq: ID e pavlefshme e abonimit.

en: Invalid subscription status given.
sq: Është dhënë statusi i pavlefshëm i abonimit.

note: translators: placeholder is a switch type.
en: Invalid switch type "%s". Switch must be one of: "upgrade", "downgrade" or "crossgrade".
sq: Lloji i kalimit të pavlefshëm &quot;%s&quot;. Ndërprerësi duhet të jetë një nga: &quot;përmirësimi&quot;, &quot;zbritja&quot; ose &quot;i kryqëzuar&quot;.

note: translators: %s: invalid type of update argument.
en: Invalid update type: %s. Post update types supported are "add" or "delete". Updates are done on post meta directly.
sq: Lloji i përditësuar i pavlefshëm: %s. Llojet e azhurnimit të postimit të mbështetura janë &quot;shto&quot; ose &quot;fshij&quot;. Përditësimet bëhen drejtpërdrejt në post meta.

en: Invoice for renewal order {order_number}
sq: Faturë për porosi rinovimi {order_number}

en: Invoice for renewal order {order_number} from {order_date}
sq: Faturë për porosi rinovimi {order_number} nga {order_date}

note: translators: $1 and $2 are opening and closing strong tags, respectively.
en: It is %1$sstrongly recommended you do not change the Receiver Email address%2$s if you have active subscriptions with PayPal. Doing so can break existing subscriptions.
sq: Rekomandohet rreptësisht %1$s që të mos ndryshoni adresën e emailit të marrësit%2$s nëse keni abonime aktive me PayPal. Duke vepruar kështu, mund të prishni abonimet ekzistuese.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags. 3$-4$: opening and closing link tags for learn more. Leads to duplicate site article on docs. 5$-6$: Opening and closing link to production URL. 7$: Production URL .
en: It looks like this site has moved or is a duplicate site. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s has disabled automatic payments and subscription related emails on this site to prevent duplicate payments from a staging or test environment. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s considers %5$s%7$s%6$s to be the site's URL. %3$sLearn more &raquo;%4$s.
sq: Me sa duket ky sajt është zhvendosur ose është një sajt dublikatë. %1$sAbonimet në WooCommerce%2$s ka çaktivizuar pagesat automatike dhe emailet e lidhura me abonimet në këtë sajt për të parandaluar pagesat e dyfishta nga një mjedis testimi ose testimi. %1$sAbonimet e WooCommerce%2$s e konsideron %5$s%7$s%6$s si URL-në e sajtit. %3$sMëso më shumë »%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: It was already possible to change a subscription's next payment date, but some store managers wanted to provide a customer with an extended free trial or add an extra month to the expiration date. Now you can change all of these dates from the %sEdit Subscription%s screen.
sq: Ishte tashmë e mundur të ndryshohej data e ardhshme e pagesës së një abonimi, por disa menaxherë dyqanesh donin t&#39;i siguronin klientit një provë të zgjatur falas ose t&#39;i shtonin një muaj shtesë datës së skadimit. Tani mund t&#39;i ndryshoni të gjitha këto data nga ekrani %sEdit Subscribe%s.

en: It's now easier for your customers to buy more subscriptions!
sq: Tani është më e lehtë për klientët tuaj të blejnë më shumë abonime!

en: Item ID.
sq: ID e artikullit.

en: Items
sq: Artikuj

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your subscription renewal order #%s, and it is now being processed:
sq: Thjesht për t&#39;ju njoftuar — ne kemi marrë urdhrin tuaj të rinovimit të abonimit #%s dhe tani po përpunohet:

en: Label
sq: Etiketa

en: Last 7 Days
sq: 7 Ditët e fundit

en: Last Month
sq: Muajin e kaluar

en: Last Order Date
sq: Data e Porosisë së Fundit

[ctx: table heading]
en: Last Order Date
sq: Data e Porosisë së Fundit

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order Date: %s
sq: Data e porosisë së fundit: %s

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order: %s
sq: Porosia e fundit: %s

en: Last day of the month
sq: Dita e fundit e muajit

[ctx: customer subscription table header]
en: Last order date
sq: Data e porosisë së fundit

en: Last recorded error:
sq: Gabimi i fundit i regjistruar:

[ctx: learn more link to failed payment retry documentation]
en: Learn More
sq: Mëso më shumë

[ctx: learn more link to subscription emails documentation]
en: Learn More
sq: Mëso më shumë

[ctx: learn more link to subscription reports documentation]
en: Learn More
sq: Mëso më shumë

en: Learn more
sq: Mëso më shumë

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %sView Subscription page%s.
sq: Mësoni më shumë rreth faqes së re %sShiko Abonimin%s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %smultiple subscriptions%s feature.
sq: Mësoni më shumë rreth veçorisë së re %smultiple abonime%s.

note: translators: %s: help tip.
en: Lifetime Value from Subscriptions %s
sq: Vlera e përjetshme nga abonimet %s

en: Limit subscription
sq: Kufizo abonimin

en: Limit to one active subscription
sq: Kufizoni në një abonim aktiv

en: Limit to one of any status
sq: Kufizoni në një nga çdo status

note: translators: %1$s is the coupon code, %2$d is the number of payment usages
en: Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d time. | Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d times.
sq[0]: Kuponi me përdorim të kufizuar &quot;%1$s&quot; u hoq nga abonimi. Është përdorur %2$d herë.

en: Line subtotal (before discounts).
sq: Nëntotali i linjës (para zbritjeve).

en: Line subtotal tax (before discounts).
sq: Nëntotali i taksës së linjës (para zbritjeve).

en: Line taxes.
sq: Taksat e linjës.

en: Line total (after discounts).
sq: Totali i linjës (pas zbritjeve).

en: Line total tax (after discounts).
sq: Taksa totale e linjës (pas zbritjeve).

[ctx: refers to live site]
en: Live
sq: Jetoni

en: Load billing address
sq: Ngarko adresën e faturimit

en: Load shipping address
sq: Ngarko adresën e transportit

en: Manage Subscriptions
sq: Menaxho abonimet

en: Manual Renewal
sq: Rinovimi manual

en: Manual Renewal Payments
sq: Pagesat e rinovimit manual

en: Manual renewal order awaiting customer payment.
sq: Urdhër rinovimi manual në pritje të pagesës së klientit.

[ctx: used in the subscriptions upgrader]
note: translators: placeholder is number of upgraded subscriptions
en: Marked %s subscription products as "sold individually".
sq: Produktet e abonimit %s u shënuan si &quot;shiten individualisht&quot;.

en: Meta key.
sq: Çelësi meta.

en: Meta label.
sq: Etiketa meta.

en: Meta value.
sq: Vlera meta.

note: translators: 1$: number of action scheduler hooks upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time
en: Migrated %1$s subscription related hooks to the new scheduler (in %2$s seconds).
sq: Migroi lidhjet e lidhura me abonimin %1$s te programuesi i ri (në %2$s sekonda).

note: translators: 1$: number of subscriptions upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time it took
en: Migrated %1$s subscriptions to the new structure (in %2$s seconds).
sq: %1$s abonime u migruan në strukturën e re (në %2$s sekonda).

[ctx: options section heading]
en: Miscellaneous
sq: Të ndryshme

en: Mixed Checkout
sq: Checkout i përzier

en: Month for Synchronisation
sq: Muaj për sinkronizim

en: Move this item to the Trash
sq: Zhvendos këtë artikull te koshi

[ctx: email type]
en: Multipart
sq: Shumëpjesëshe

en: Multiple Subscriptions
sq: Abonime të shumta

en: My Account
sq: Llogaria ime

en: My Subscription
sq: Abonimi im

[ctx: when to allow a setting]
en: Never
sq: kurrë

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (charge the full recurring amount at sign-up)
sq: Asnjëherë (ngarkoni shumën e plotë të përsëritur gjatë regjistrimit)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (charge the full sign up fee)
sq: Asnjëherë (ngarkoni tarifën e plotë të regjistrimit)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (do not charge a sign up fee)
sq: Asnjëherë (mos paguani një tarifë regjistrimi)

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (do not charge any recurring amount)
sq: Asnjëherë (mos tarifoni asnjë shumë të përsëritur)

[ctx: Subscription length]
en: Never expire
sq: Mos skadon kurrë

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: New %sWC_Subscription%s Object
sq: Objekti i ri %sWC_Subscription%s

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: New %sshop_subscription%s Post Type
sq: Lloji i ri i postimit %sshop_subscription%s

en: New Add/Edit Subscription Screen
sq: Ekrani i ri Shto/Ndrysho abonimin

en: New Renewal Order
sq: Urdhër rinovimi i ri

en: New Retry
sq: Riprovim i ri

[ctx: custom post type setting]
en: New Subscription
sq: Abonim i ri

en: New Subscription Emails
sq: Email-et e reja të abonimit

en: New Subscriptions
sq: Abonime të reja

en: New View Subscription Page
sq: Faqja e re e abonimit me pamje

en: New renewal order emails are sent when a subscription renewal payment is processed.
sq: Email-et e reja të porosisë së rinovimit dërgohen kur përpunohet një pagesë për rinovimin e abonimit.

en: New subscription details
sq: Detaje të reja të abonimit

en: New subscription renewal order
sq: Urdhri i ri për rinovimin e abonimit

en: Next
sq: Tjetra

en: Next 12 Months
sq: 12 muajt e ardhshëm

en: Next 30 Days
sq: 30 ditët e ardhshme

en: Next 7 Days
sq: 7 ditët e ardhshme

en: Next Month
sq: Muajin tjeter

en: Next Payment
sq: Pagesa e radhës

[ctx: table heading]
en: Next Payment
sq: Pagesa e radhës

note: translators: placeholder is the subscription's next payment date (either human readable or normal date) wrapped in <strong> tags
en: Next Payment Date: %s
sq: Data tjetër e pagesës: %s

[ctx: table heading]
en: Next payment
sq: Pagesa e radhës

[ctx: customer subscription table header]
en: Next payment date
sq: Data e ardhshme e pagesës

en: Next payment: %s
sq: Pagesa tjetër: %s

en: No
sq: Nr

en: No Subscriptions found
sq: Nuk u gjet asnjë abonim

[ctx: custom post type setting]
en: No Subscriptions found in trash
sq: Nuk u gjet asnjë abonim në kosh

en: No billing address set.
sq: Nuk është caktuar asnjë adresë faturimi.

en: No customers found.
sq: Nuk u gjet asnjë klient.

note: translators: $1-2: opening and closing tags of a link that takes to Woo marketplace / Stripe product page
en: No payment gateways capable of processing automatic subscription payments are enabled. If you would like to process automatic payments, we recommend the %1$sfree Stripe extension%2$s.
sq: Nuk janë aktivizuar asnjë portë pagese që mund të përpunojë pagesat automatike të abonimit. Nëse dëshironi të përpunoni pagesa automatike, ju rekomandojmë %1$s shtesën Stripe%2$s pa pagesë.

en: No products found.
sq: Nuk u gjet asnjë produkt.

en: No retries found
sq: Nuk u gjetën përsëritje

en: No retries found in trash
sq: Nuk u gjetën përsëritje në kosh

en: No shipping address set.
sq: Asnjë adresë transporti nuk është caktuar.

[ctx: An order type]
en: Non-subscription
sq: Mos-abonim

en: None
sq: Asnje

en: Not cancelled
sq: Nuk është anuluar

en: Not yet ended
sq: Nuk ka përfunduar ende

en: Note that purchasing a subscription still requires an account.
sq: Vini re se blerja e një abonimi kërkon ende një llogari.

en: Note:
sq: Shënim:

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of days after sign-up
sq: Numri i ditëve pas regjistrimit

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of months after sign-up
sq: Numri i muajve pas regjistrimit

en: Number of renewals
sq: Numri i rinovimeve

en: Number of resubscribes
sq: Numri i riabonimeve

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of weeks after sign-up
sq: Numri i javëve pas regjistrimit

[ctx: Subscription status]
en: On hold
sq: Ne pritje

[ctx: Subscription status]
en: On-hold
sq: Ne pritje

en: On-hold Renewal Order
sq: Urdhër rinovimi në pritje

en: One time shipping
sq: Transporti një herë

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Only allow a customer to have one subscription to this product. %1$sLearn more%2$s.
sq: Lejo një klient të ketë vetëm një abonim në këtë produkt. %1$sMëso më shumë%2$s.

en: Only store managers can edit payment dates.
sq: Vetëm menaxherët e dyqaneve mund të modifikojnë datat e pagesës.

en: Open a ticket
sq: Hap një biletë

en: Optionally include an amount to be charged at the outset of the subscription. The sign-up fee will be charged immediately, even if the product has a free trial or the payment dates are synced.
sq: Mundësisht përfshini një shumë që do të tarifohet në fillim të abonimit. Tarifa e regjistrimit do të tarifohet menjëherë, edhe nëse produkti ka një provë falas ose nëse datat e pagesës janë të sinkronizuara.

en: Order
sq: Rendit

note: translators: %s is order's number
en: Order #%s has not been added to the cart.
sq: Porosia #%s nuk është shtuar në karrocë.

note: translators: %s: order ID (linked to details page).
en: Order %s created to record early renewal.
sq: Porosi %s u krijua për të regjistruar rinovimin e hershëm.

note: translators: placeholder is order ID
en: Order %s created to record renewal.
sq: Porosi %s u krijua për të regjistruar rinovimin.

en: Order Number
sq: Numri i porosisë

en: Order date: %s
sq: Data e porosisë: %s

en: Order number: %s
sq: Numri i porosisë: %s

[ctx: number of orders linked to a subscription]
en: Orders
sq: Porositë

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: placeholder is blogname
en: Orders with %s
sq: Porositë me %s

[ctx: An order type]
en: Original
sq: Origjinale

en: Other
sq: Të tjera

[ctx: label for the system status page]
en: Other
sq: Të tjera

en: Parent Order
sq: Urdhri i prindit

[ctx: relation to order]
en: Parent Order
sq: Urdhri i prindit

[ctx: custom post type setting]
en: Parent Subscriptions
sq: Abonimet e prindërve

en: Parent order:
sq: Porosia e prindit:

en: Parent order:
sq: Porosia e prindit:

[ctx: pay for a subscription]
en: Pay
sq: Paguaj

en: Pay Now &raquo;
sq: Paguaj tani &quot;

en: Pay now
sq: Paguaj tani

en: PayPal API error - credentials are incorrect.
sq: Gabim PayPal API - kredencialet janë të pasakta.

note: translators: placeholders are PayPal API error code and PayPal API error message
en: PayPal API error: (%1$d) %2$s
sq: Gabim PayPal API: (%1$d) %2$s

[ctx: label for the system status page]
en: PayPal Reference Transactions Enabled
sq: Transaksionet e referencës së PayPal janë aktivizuar

en: PayPal Standard has a number of limitations and does not support all subscription features.
sq: PayPal Standard ka një sërë kufizimesh dhe nuk i mbështet të gjitha veçoritë e abonimit.

en: PayPal Subscription ID:
sq: ID-ja e abonimit në PayPal:

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal Transaction Held: %s
sq: Transaksioni i mbajtur me PayPal: %s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: to docs on woocommerce, 3$-4$ to gateway settings on the site
en: PayPal is inactive for subscription transactions. Please %1$sset up the PayPal IPN%2$s and %3$senter your API credentials%4$s to enable PayPal for Subscriptions.
sq: PayPal është joaktiv për transaksionet e abonimit. Ju lutemi %1$skonfiguroni IPN%2$s të PayPal-it dhe %3$dërgoni kredencialet tuaja të API-së%4$s për të aktivizuar PayPal për Abonime.

note: translators: placeholder is a transaction ID.
en: PayPal payment approved (ID: %s)
sq: Pagesa me PayPal u miratua (ID: %s)

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal payment declined: %s
sq: Pagesa me PayPal u refuzua: %s

en: Payment
sq: Pagesa

en: Payment Gateway Support
sq: Mbështetja e portës së pagesës

en: Payment Method
sq: Metoda e pagesës

note: translators: placeholder is the display name of the payment method
en: Payment Method: %s
sq: Menyra pagese

en: Payment Retry
sq: Pagesa Provo sërish

en: Payment failed.
sq: Pagesa dështoi.

en: Payment for the renewal order was unsuccessful with your payment method on file, please try again.
sq: Pagesa për porosinë e rinovimit ishte e pasuksesshme me mënyrën tuaj të pagesës në dosje, ju lutemi provoni përsëri.

en: Payment gateway ID.
sq: ID-ja e portës së pagesës.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Payment gateways which don't support automatic recurring payments can be used to process %1$smanual subscription renewal payments%2$s.
sq: Portat e pagesave që nuk mbështesin pagesat automatike të përsëritura mund të përdoren për të përpunuar %1$s pagesat manuale të rinovimit të abonimit%2$s.

en: Payment method added.
sq: U shtua mënyra e pagesës.

[ctx: %1$s: old payment title, %2$s: new payment title]
note: translators: 1: old payment title, 2: new payment title.
en: Payment method changed from "%1$s" to "%2$s" by the subscriber from their account page.
sq: Mënyra e pagesës ndryshoi nga &quot;%1$s&quot; në &quot;%2$s&quot; nga pajtimtari nga faqja e llogarisë së tij.

en: Payment method meta must be an array.
sq: Meta e mënyrës së pagesës duhet të jetë një grup.

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: previous token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer changed their default token and opted to update their subscriptions. Payment meta changed from %1$s to %2$s
sq: Meta e mënyrës së pagesës u përditësua pasi klienti ndryshoi kodin e paracaktuar dhe zgjodhi të përditësonte abonimet e tij. Meta e pagesës ndryshoi nga %1$s në %2$s

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: deleted token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer deleted a token from their My Account page. Payment meta changed from %1$s to %2$s
sq: Meta e mënyrës së pagesës u përditësua pasi klienti fshiu një token nga faqja e tij &quot;Llogaria ime&quot;. Meta e pagesës ndryshoi nga %1$s në %2$s

en: Payment method updated for all your current subscriptions.
sq: Mënyra e pagesës u përditësua për të gjitha abonimet tuaja aktuale.

en: Payment method updated.
sq: Mënyra e pagesës u përditësua.

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - linked to staging site, 3: link to live site.
en: Payment processing skipped - renewal order created on %1$sstaging site%2$s under staging site lock. Live site is at %3$s
sq: Përpunimi i pagesës u anashkalua - urdhri i rinovimit u krijua në %1$ssajtin e skenimit%2$s nën bllokimin e sajtit të skedimit. Faqja e drejtpërdrejtë është në %3$s

en: Payment retry attempted on renewal order with multiple related subscriptions with no payment method in common.
sq: Përsëritja e pagesës u përpoq me urdhër rinovimi me shumë abonime të lidhura pa asnjë mënyrë të përbashkët pagese.

en: Payment retry emails are sent to chosen recipient(s) when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future.
sq: Email-et e riprovës së pagesës i dërgohen marrësve të zgjedhur(ve) kur një përpjekje për të përpunuar automatikisht një pagesë të rinovimit të abonimit ka dështuar dhe është zbatuar një rregull riprovimi për të riprovuar pagesën në të ardhmen.

en: Payment retry posts store details about the automatic retry of failed renewal payments.
sq: Postimet e riprovës së pagesës ruajnë detajet në lidhje me riprovën automatike të pagesave të rinovimit të dështuar.

en: Payment status marked complete.
sq: Statusi i pagesës është shënuar i plotë.

en: Payment:
sq: Pagesa:

en: Peek Under the Hood for Developers
sq: Shikoni nën kapak për zhvilluesit

[ctx: Subscription status]
en: Pending
sq: Në pritje

[ctx: Subscription status]
en: Pending Cancellation
sq: Anulimi në pritje

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span> | Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Anulimi në pritje <span class="count">(%s)</span>

en: Pending retries
sq: Përsëritjet në pritje

en: Pending subscription created.
sq: Abonimi në pritje u krijua.

[ctx: API response confirming order note deleted from a subscription]
en: Permanently deleted subscription note
sq: Shënim abonimi i fshirë përgjithmonë

en: Personal data removed.
sq: Të dhënat personale u hoqën.

note: Translators: %s subscription number.
en: Personal data within subscription %s has been retained.
sq: Të dhënat personale brenda abonimit %s janë ruajtur.

en: Phone Number
sq: Numri i telefonit

en: Place Order Button Text
sq: Teksti i butonit të porosisë së vendit

[ctx: email type]
en: Plain text
sq: Teksti i thjeshtë

en: Please choose a valid payment gateway to change to.
sq: Ju lutemi zgjidhni një portë pagese të vlefshme për të ndryshuar.

en: Please enter a date after the next payment.
sq: Ju lutemi shkruani një datë pas pagesës së radhës.

en: Please enter a date after the start date.
sq: Ju lutemi shkruani një datë pas datës së fillimit.

en: Please enter a date after the trial end.
sq: Ju lutemi, vendosni një datë pas përfundimit të provës.

en: Please enter a date at least one hour into the future.
sq: Ju lutemi vendosni një datë të paktën një orë në të ardhmen.

en: Please enter a date before the next payment.
sq: Ju lutemi, vendosni një datë përpara pagesës tjetër.

en: Please enter a start date in the past.
sq: Ju lutemi vendosni një datë fillimi në të kaluarën.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
sq: Fut një kod postar/ZIP të vlefshëm.

en: Please enter all date fields.
sq: Ju lutemi shkruani të gjitha fushat e datës.

en: Please keep this page open until the update process completes. No need to refresh or restart the process.
sq: Ju lutemi mbajeni këtë faqe të hapur derisa të përfundojë procesi i përditësimit. Nuk ka nevojë të rifreskoni ose rifilloni procesin.

en: Please log in to your account below to choose a new payment method for your subscription.
sq: Ju lutemi, identifikohuni në llogarinë tuaj më poshtë për të zgjedhur një mënyrë të re pagese për abonimin tuaj.

en: Please note: data for this report is cached. The data displayed may be out of date by up to 24 hours. The cache is updated each morning at 4am in your site's timezone.
sq: Ju lutemi vini re: të dhënat për këtë raport ruhen në memorie të fshehtë. Të dhënat e shfaqura mund të jenë të vjetruara deri në 24 orë. Memoria e fshehtë përditësohet çdo mëngjes në orën 4 të mëngjesit në zonën kohore të faqes suaj.

note: translators: opening/closing <a> tags - linked to ticket form.
en: Please upgrade the WooCommerce Subscriptions plugin to version 2.0 or newer immediately. If you need assistance, after upgrading to Subscriptions v2.0, please %1$sopen a support ticket%2$s.
sq: Ju lutemi, përditësoni menjëherë shtesën &quot;Abonimet e WooCommerce&quot; në versionin 2.0 ose më të ri. Nëse keni nevojë për ndihmë, pas përmirësimit në Abonimet v2.0, ju lutemi %1$hapni një biletë mbështetjeje%2$s.

en: Previous
sq: E mëparshme

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - link to documentation.
en: Previous versions of Subscriptions relied on %1$sWP Cron%2$s to process subscription payments and other scheduled events. In 3.0, these events will now run on admin request with loopback support. This will significantly increase the throughput of payment processing.
sq: Versionet e mëparshme të Abonimeve u mbështetën në %1$sWP Cron%2$s për të përpunuar pagesat e abonimeve dhe ngjarje të tjera të planifikuara. Në 3.0, këto ngjarje tani do të ekzekutohen me kërkesë të administratorit me mbështetje loopback. Kjo do të rrisë ndjeshëm xhiron e përpunimit të pagesave.

[ctx: table headings in notification email]
en: Price
sq: Çmimi

en: Prior to Subscriptions 2.1, they were not easy to answer. Subscriptions 2.1 introduces new reports to answer these questions, and many more.
sq: Përpara Abonimeve 2.1, ato nuk ishin të lehta për t&#39;u përgjigjur. Abonimet 2.1 prezanton raporte të reja për t&#39;iu përgjigjur këtyre pyetjeve dhe shumë të tjera.

en: Process renewal
sq: Rinovimi i procesit

en: Process renewal order action requested by admin.
sq: Veprimi i urdhrit të rinovimit të procesit i kërkuar nga administratori.

en: Processing Renewal order
sq: Përpunimi i urdhrit të rinovimit

en: Product
sq: Produkt

[ctx: table headings in notification email]
en: Product
sq: Produkt

en: Product ID.
sq: Numri identifikues i produktit.

en: Product SKU.
sq: SKU e produktit.

en: Product name.
sq: Emri i produktit.

en: Product price.
sq: Çmimi i produktit.

en: Products
sq: Produktet

en: Profile &rarr;
sq: Profili →

en: Prorate First Renewal
sq: Rinovimi i parë proporcional

en: Prorate Recurring Payment
sq: Pagesa e përsëritur proporcionale

en: Prorate Sign up Fee
sq: Tarifa proporcionale e regjistrimit

en: Prorate Subscription Length
sq: Proporcionale e gjatësisë së abonimit

[ctx: an action on a subscription]
en: Put on-hold
sq: Vendos në pritje

[ctx: table headings in notification email]
en: Quantity
sq: sasi

en: Quantity ordered.
sq: Sasia e porositur.

en: Quit nagging me (but don't enable automatic payments)
sq: Hiq dorë nga bezdisja (por mos aktivizo pagesat automatike)

en: REST API Endpoints
sq: Pikat e fundit të API-së REST

en: Reactivate
sq: Riaktivizoni

en: Read more
sq: Lexo më shumë

[ctx: of an email]
en: Recipient(s)
sq: Marrësit(ët)

en: Recovered Renewal Revenue
sq: Të ardhurat e rikuperuara nga rinovimi

en: Recurring Payments
sq: Pagesat e përsëritura

en: Recurring Product % Discount
sq: Zbritje % e produktit të përsëritur

en: Recurring Product Discount
sq: Zbritje e përsëritur e produktit

en: Recurring Sales Tax:
sq: Taksa e përsëritur mbi shitjet:

en: Recurring Total
sq: Totali i përsëritur

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is the formatted order total for the subscription
en: Recurring price: %s
sq: Çmimi i përsëritur: %s

en: Recurring total
sq: Totali i përsëritur

[ctx: table heading]
en: Recurring total
sq: Totali i përsëritur

en: Recurring totals
sq: Totalet e përsëritura

en: Recurring:
sq: Të përsëritura:

en: Related Orders
sq: Porositë e ndërlidhura

en: Related order caching is now handled by %1$s.
sq: Memoria e porosive të lidhura tani trajtohet nga %1$s.

en: Related orders
sq: Porositë e ndërlidhura

en: Related subscriptions
sq: Abonimet përkatëse

en: Relationship
sq: Marrëdhënia

en: Remember, although the update process may take a while, customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
sq: Mos harroni, megjithëse procesi i përditësimit mund të zgjasë pak, klientët dhe përdoruesit e tjerë jo administratorë mund të shfletojnë dhe blejnë nga dyqani juaj pa ndërprerje ndërsa përditësimi është në proces.

en: Remove personal data from subscriptions
sq: Hiqni të dhënat personale nga abonimet

en: Removed line item meta data.
sq: Të dhënat meta të artikullit të linjës u hoqën.

en: Removed line items data.
sq: Të dhënat e artikujve të linjës u hoqën.

note: translators: %d: number of subscriptions affected.
en: Removed personal data from %d subscription. | Removed personal data from %d subscriptions.
sq[0]: Të dhënat personale u hoqën nga %d abonim.

note: Translators: %s subscription number.
en: Removed personal data from subscription %s.
sq: Të dhënat personale u hoqën nga abonimi %s.

en: Renew early
sq: Rinovoni herët

en: Renew now
sq: Rinovo tani

en: Renewal % discount
sq: Zbritje % e rinovimit

en: Renewal Discount
sq: Zbritje për rinovim

en: Renewal Order
sq: Urdhër rinovimi

[ctx: relation to order]
en: Renewal Order
sq: Urdhër rinovimi

[ctx: Admin menu name]
en: Renewal Payment Retries
sq: Rinovimi i pagesës

[ctx: Post type name]
en: Renewal Payment Retries
sq: Ripërtëritja e pagesës

en: Renewal Payment Retry
sq: Rinovimi i pagesës Provo sërish

[ctx: table heading]
en: Renewal Payment Retry
sq: Rinovimi i pagesës Provo sërish

en: Renewal Totals
sq: Totalet e rinovimit

en: Renewal cart discount
sq: Zbritje në karrocën e rinovimit

en: Renewal order complete emails are sent to the customer when a subscription renewal order is marked complete and usually indicates that the item for that renewal period has been shipped.
sq: Email-et e plota të porosisë së rinovimit i dërgohen klientit kur një porosi për rinovimin e abonimit shënohet e plotë dhe zakonisht tregon se artikulli për atë periudhë rinovimi është dërguar.

en: Renewal product discount
sq: Zbritje për rinovimin e produktit

[ctx: option section heading]
en: Renewals
sq: Rinovimet

en: Renewals amount
sq: Shuma e rinovimeve

en: Renewals count
sq: Rinovimet numërohen

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is the number of subscriptions repaired
en: Repaired %d subscriptions with incorrect dates, line tax data or missing customer notes.
sq: %d abonime të riparuara me data të pasakta, të dhëna tatimore të linjës ose shënime të klientit që mungojnë.

[ctx: Whether the Report Cache has been enabled]
en: Report Cache Enabled
sq: Raporto Cache i aktivizuar

en: Rest assured, although the update process may take a little while, it is coded to prevent defects, your site is safe and will be up and running again, faster than ever, shortly.
sq: Jini të sigurt, megjithëse procesi i përditësimit mund të zgjasë pak, ai është i koduar për të parandaluar defektet, faqja juaj është e sigurt dhe do të funksionojë përsëri, më shpejt se kurrë, së shpejti.

en: Restore
sq: Rivendos

en: Restore this item from the Trash
sq: Restauro këtë artikull nga koshi

en: Resubscribe
sq: Regjistrohu sërish

en: Resubscribe Order
sq: Rebono Porosia

[ctx: relation to order]
en: Resubscribe Order
sq: Rebono Porosia

note: translators: placeholder is a date.
en: Resubscribe Order &ndash; %s
sq: Porosia e riabonimit – %s

en: Resubscribe Totals
sq: Regjistrohu sërish në total

[ctx: relation to order]
en: Resubscribed Subscription
sq: Abonim i ripajtuar

en: Retain ended subscriptions
sq: Mbani abonimet e përfunduara

en: Retain ended subscriptions and their related orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
sq: Ruani abonimet e përfunduara dhe porositë e tyre të lidhura për një kohëzgjatje të caktuar përpara se të anonimizoni të dhënat personale brenda tyre.

en: Retention Rate
sq: Norma e mbajtjes

[ctx: label for the system status page]
en: Retries Migration Status
sq: Riprovon statusin e migrimit

en: Retry Date
sq: Data e riprovës

en: Retry Failed Payments
sq: Provo sërish pagesat e dështuara

en: Retry Renewal Payment
sq: Riprovoni pagesën e rinovimit

en: Retry Status
sq: Riprovoni statusin

en: Retry renewal payment action requested by admin.
sq: Provo sërish veprimin e pagesës së rinovimit të kërkuar nga administratori.

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule applied:
sq: Rregulli i riprovës u zbatua:

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule reapplied:
sq: Rregulli i riprovës u rizbatua:

en: Roles
sq: Rolet

[ctx: meta box title]
en: Schedule
sq: Orari

en: Scheduled action data, which was previously stored in the WordPress post tables, has been moved to a custom database table. Amongst other benefits, this will greatly improve the performance of processing scheduled actions such as subscription payments.
sq: Të dhënat e veprimit të planifikuar, të cilat më parë ishin ruajtur në tabelat e postimeve të WordPress, janë zhvendosur në një tabelë të personalizuar të bazës së të dhënave. Ndër përfitimet e tjera, kjo do të përmirësojë shumë performancën e përpunimit të veprimeve të planifikuara, siç janë pagesat e abonimit.

en: Search Renewal Payment Retries
sq: Kërko Ripërtëritjet e pagesës

en: Search Subscriptions
sq: Kërko abonimet

en: Search for a customer&hellip;
sq: Kërkoni për një klient…

en: Search for a product&hellip;
sq: Kërkoni për një produkt…

en: Security error. Please contact us if you need assistance.
sq: Gabim sigurie. Ju lutemi na kontaktoni nëse keni nevojë për ndihmë.

en: See the full guide to What's New in Subscriptions version 2.1 &raquo;
sq: Shihni udhëzuesin e plotë për Çfarë ka të re në versionin 2.1 të Abonimeve »

en: Select an order&hellip;
sq: Zgjidh një porosi…

note: Description of the plugin
en: Sell products and services with recurring payments in your WooCommerce Store.
sq: Shisni produkte dhe shërbime me pagesa të përsëritura në Dyqanin tuaj WooCommerce.

en: Sent to a customer when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future. The email contains the renewal order information, date of the scheduled retry and payment links to allow the customer to pay for the renewal order manually instead of waiting for the automatic retry.
sq: I dërgohet një klienti kur një përpjekje për të përpunuar automatikisht një pagesë të rinovimit të abonimit ka dështuar dhe është zbatuar një rregull riprovimi për të riprovuar pagesën në të ardhmen. Email-i përmban informacionin e porosisë së rinovimit, datën e riprovës së planifikuar dhe lidhjet e pagesës për të lejuar klientin të paguajë për porosinë e rinovimit manualisht në vend që të presë për riprovën automatike.

en: Sent to a customer when the subscription is due for renewal and the renewal requires a manual payment, either because it uses manual renewals or the automatic recurring payment failed for the initial attempt and all automatic retries (if any). The email contains renewal order information and payment links.
sq: I dërgohet një klienti kur abonimi duhet të rinovohet dhe rinovimi kërkon një pagesë manuale, ose sepse përdor rinovime manuale ose pagesa automatike e përsëritur dështoi për përpjekjen fillestare dhe të gjitha riprovimet automatike (nëse ka). Email-i përmban informacione për porosinë e rinovimit dhe lidhje pagese.

en: Set a maximum number of times a customer can suspend their account for each billing period. For example, for a value of 3 and a subscription billed yearly, if the customer has suspended their account 3 times, they will not be presented with the option to suspend their account until the next year. Store managers will always be able to suspend an active subscription. Set this to 0 to turn off the customer suspension feature completely.
sq: Cakto numrin maksimal të herëve që një klient mund të pezullojë llogarinë e tij për çdo periudhë faturimi. Për shembull, për një vlerë prej 3 dhe një abonim të faturuar çdo vit, nëse klienti e ka pezulluar llogarinë e tij 3 herë, atij nuk do t&#39;i paraqitet opsioni për të pezulluar llogarinë deri në vitin e ardhshëm. Menaxherët e dyqaneve do të jenë gjithmonë në gjendje të pezullojnë një abonim aktiv. Vendoseni këtë në 0 për të çaktivizuar plotësisht funksionin e pezullimit të klientit.

en: Settings
sq: Cilësimet

en: Shipping
sq: Transporti

en: Shipping Address
sq: Adresa e Transportit

en: Shipping Method
sq: Metoda e transportit

en: Shipping Tax:
sq: Taksa e transportit:

en: Shipping costs will be calculated once you have provided your address.
sq: Kostot e transportit do të llogariten pasi të keni dhënë adresën tuaj.

en: Shipping for subscription products is normally charged on the initial order and all renewal orders. Enable this to only charge shipping once on the initial order. Note: for this setting to be enabled the subscription must not have a free trial or a synced renewal date.
sq: Transporti për produktet e abonimit zakonisht tarifohet në porosinë fillestare dhe të gjitha porositë e rinovimit. Aktivizojeni këtë për të tarifuar transportin vetëm një herë në porosinë fillestare. Shënim: që ky cilësim të aktivizohet, abonimi nuk duhet të ketë një provë falas ose një datë rinovimi të sinkronizuar.

note: translators: %s: shipping method label.
en: Shipping via %s
sq: Transporti nëpërmjet %s

en: Show more details
sq: Trego më shumë detaje

note: translators: placeholders are opening link tag, ID of sub, and closing link tag
en: Showing orders for %1$sSubscription %2$s%3$s
sq: Po shfaqen porositë për %1$sAbonim %2$s%3$s

en: Sign Up Fee % Discount
sq: Tarifa e regjistrimit % Zbritje

en: Sign Up Fee Discount
sq: Zbritje e tarifës së regjistrimit

en: Sign up now
sq: Regjistrohu tani

en: Sign-up Fee (%s)
sq: Tarifa e regjistrimit (%s)

note: translators: %s is a currency symbol / code
en: Sign-up fee (%s)
sq: Tarifa e regjistrimit (%s)

en: Sign-up grace period
sq: Periudha e mospagimit të regjistrimit

en: Signup Totals
sq: Totalet e regjistrimit

en: Simple subscription
sq: Abonim i thjeshtë

note: translators: placeholder is coupon code
en: Sorry, "%s" can only be applied to subscription parent orders which contain a product with signup fees.
sq: Na vjen keq, &quot;%s&quot; mund të zbatohet vetëm për porositë mëmë të abonimit që përmbajnë një produkt me tarifa regjistrimi.

en: Sorry, it seems no payment gateways support changing the recurring payment method. Please contact us if you require assistance or to make alternate arrangements.
sq: Na vjen keq, duket se asnjë portë pagese nuk mbështet ndryshimin e mënyrës së përsëritur të pagesës. Ju lutemi na kontaktoni nëse keni nevojë për ndihmë ose për të bërë rregullime alternative.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
sq: Na vjen keq, duket se nuk ka mënyra të disponueshme pagese që mbështesin abonimet. Ju lutemi na kontaktoni nëse keni nevojë për ndihmë ose dëshironi të bëni marrëveshje alternative.

note: translators: 1-2: opening/closing tags - link to documentation.
en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please see %1$sEnabling Payment Gateways for Subscriptions%2$s if you require assistance.
sq: Na vjen keq, duket se nuk ka mënyra të disponueshme pagese që mbështesin abonimet. Ju lutemi, shikoni %1$sAktivizimi i Portave të Pagesave për Abonimet%2$s nëse keni nevojë për ndihmë.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support the recurring coupon you are using. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
sq: Na vjen keq, duket se nuk ka mënyra të disponueshme pagese që mbështesin kuponin e përsëritur që po përdorni. Ju lutemi na kontaktoni nëse keni nevojë për ndihmë ose dëshironi të bëni marrëveshje alternative.

en: Sorry, only recurring coupons can be applied to subscriptions.
sq: Na vjen keq, vetëm kuponët e përsëritur mund të aplikohen për abonimet.

en: Sorry, recurring coupons can only be applied to subscriptions or subscription orders.
sq: Na vjen keq, por kuponët e përsëritur mund të aplikohen vetëm për abonimet ose porositë e abonimit.

note: translators: 1$: coupon code that is being removed
en: Sorry, the "%1$s" coupon is only valid for renewals.
sq: Na vjen keq, kuponi &quot;%1$s&quot; është i vlefshëm vetëm për rinovime.

en: Sorry, this coupon is only valid for an initial payment and the cart does not require an initial payment.
sq: Na vjen keq, ky kupon është i vlefshëm vetëm për një pagesë fillestare dhe karroca nuk kërkon pagesë fillestare.

en: Sorry, this coupon is only valid for new subscriptions.
sq: Na vjen keq, ky kupon është i vlefshëm vetëm për abonimet e reja.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products with a sign-up fee.
sq: Na vjen keq, ky kupon është i vlefshëm vetëm për produktet e abonimit me tarifë regjistrimi.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products.
sq: Na vjen keq, ky kupon është i vlefshëm vetëm për produktet e abonimit.

en: Sorry, this subscription change payment method request is invalid and cannot be processed.
sq: Na vjen keq, kjo kërkesë për ndryshimin e mënyrës së pagesës së abonimit është e pavlefshme dhe nuk mund të përpunohet.

[ctx: refers to staging site]
en: Staging
sq: Inskenimi

en: Start Date
sq: Data e fillimit

[ctx: table heading]
en: Start Date
sq: Data e fillimit

[ctx: customer subscription table header]
en: Start date
sq: Data e fillimit

[ctx: table heading]
en: Start date
sq: Data e fillimit

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised start date
en: Start date: %s
sq: Data e fillimit: %s

en: Status
sq: Statusi

note: translators: 1: old subscription status 2: new subscription status
en: Status changed from %1$s to %2$s.
sq: Statusi ndryshoi nga %1$s në %2$s.

en: Status of Order
sq: Statusi i Rendit

en: Status of Subscription
sq: Statusi i Abonimit

note: translators: %s: new order status
en: Status set to %s.
sq: Statusi u caktua në %s.

en: Store Setup
sq: Konfigurimi i dyqanit

[ctx: of an email]
en: Subject
sq: Subjekti

en: Subscribe All the Things
sq: Regjistrohu për të gjitha gjërat

en: Subscriber Default Role
sq: Roli i parazgjedhur i pajtimtarit

en: Subscription
sq: Abonimi

[ctx: relation to order]
en: Subscription
sq: Abonimi

[ctx: hash before subscription ID]
note: translators: %d: subscription ID.
en: Subscription #%d does not exist.
sq: Abonimi #%d nuk ekziston.

note: translators: %d: subscription ID. translators: %d: order ID.
en: Subscription #%d:
sq: Abonimi #%d:

[ctx: hash before order number]
note: translators: %s: subscription ID. translators: %s: order number. translators: placeholder is a subscription ID.
en: Subscription #%s
sq: Abonimi #%s

[ctx: edit subscription header]
note: translators: placeholder is the ID of the subscription
en: Subscription #%s details
sq: Detajet e abonimit #%s

note: translators: %s is subscription's number
en: Subscription #%s has not been added to the cart.
sq: Abonimi #%s nuk është shtuar në karrocë.

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: order ID, 3$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s (Order %2$s) - %3$s
sq: Abonimi %1$s (porosi %2$s) - %3$s

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s - %2$s
sq: Abonimi %1$s - %2$s

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$3: opening and closing <a> tags $2: subscription's order number
en: Subscription %1$s#%2$s%3$s
sq: Abonimi %1$s#%2$s%3$s

[ctx: The post title for the new subscription]
note: translators: placeholder is order date parsed by strftime
en: Subscription &ndash; %s
sq: Abonimi – %s

en: Subscription Cancelled
sq: Abonimi u anulua

en: Subscription Cancelled: maximum number of failed payments reached.
sq: Abonimi u anulua: është arritur numri maksimal i pagesave të dështuara.

note: translators: %s: help tip.
en: Subscription Count %s
sq: Numri i abonimeve %s

[ctx: meta box title]
en: Subscription Data
sq: Të dhënat e Abonimit

en: Subscription Events by Date
sq: Ngjarjet e abonimit sipas datës

en: Subscription Expired
sq: Abonimi ka skaduar

en: Subscription Gifting
sq: Dhurata e Abonimit

en: Subscription Items
sq: Artikujt e Abonimit

en: Subscription Length
sq: Gjatësia e Abonimit

en: Subscription Number
sq: Numri i Abonimit

note: translators: placeholder is the subscription order number wrapped in <strong> tags
en: Subscription Number: %s
sq: Numri i abonimit: %s

[ctx: An order type]
en: Subscription Parent
sq: Abonimi Prind

en: Subscription Periods
sq: Periudhat e Abonimit

note: translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription Price (%s)
sq: Çmimi i abonimit (%s)

en: Subscription Product
sq: Produkti i Abonimit

en: Subscription Relationship
sq: Marrëdhëniet e Abonimit

[ctx: An order type]
en: Subscription Renewal
sq: Rinovimi i Abonimit

note: translators: placeholder is a date.
en: Subscription Renewal Order &ndash; %s
sq: Urdhri i rinovimit të abonimit – %s

en: Subscription Reports
sq: Raportet e Abonimit

[ctx: An order type]
en: Subscription Resubscribe
sq: Abonimi Risubscribe

[ctx: label for the system status page]
en: Subscription Statuses
sq: Statuset e Abonimit

en: Subscription Suspended
sq: Abonimi u pezullua

[ctx: An order type]
en: Subscription Switch
sq: Ndërprerësi i abonimit

en: Subscription Switch Complete
sq: Ndërrimi i abonimit përfundoi

en: Subscription Switched
sq: Abonimi u ndërrua

en: Subscription Trial Period
sq: Periudha e provës e abonimit

en: Subscription argument passed in is not an object.
sq: Argumenti i abonimit nuk është objekt.

en: Subscription billing interval
sq: Intervali i faturimit të abonimit

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription cancelled by the subscriber from their account page.
sq: Abonimi u anulua nga pajtimtari nga faqja e llogarisë së tij.

note: translators: $1: opening link tag, $2: order number, $3: closing link tag
en: Subscription cancelled for refunded order %1$s#%2$s%3$s.
sq: Abonimi u anulua për porosinë e rimbursuar %1$s#%2$s%3$s.

en: Subscription cancelled with PayPal
sq: Abonimi u anulua me PayPal

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Subscription created date must be before current day.
sq: Data e krijimit të abonimit duhet të jetë përpara ditës aktuale.

note: translators: placeholder is a subscription ID. translators: %d: subscription ID.
en: Subscription doesn't exist in scheduled action: %d
sq: Abonimi nuk ekziston në veprimin e planifikuar: %d

note: translators: php date string
en: Subscription draft updated.
sq: Drafti i abonimit u përditësua.

en: Subscription end date in the past
sq: Data e përfundimit të abonimit në të kaluarën

en: Subscription features:
sq: Karakteristikat e abonimit:

en: Subscription information
sq: Informacioni i abonimit

en: Subscription interval
sq: Intervali i abonimit

en: Subscription items can no longer be edited.
sq: Artikujt e abonimit nuk mund të modifikohen më.

[ctx: subscription note after linking to a parent order]
note: translators: %s: parent order number (linked to its details screen).
en: Subscription linked to parent order %s via admin.
sq: Abonimi i lidhur me porosinë prind %s nëpërmjet administratorit.

note: translators: placeholder is a payment method title.
en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Live payment method: %s
sq: Abonimi u kyç në Rinovimin manual ndërsa dyqani është në modalitetin e skenës. Mënyra e pagesës drejtpërdrejt: %s

en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Payment method changes will take effect in live mode.
sq: Abonimi u kyç në Rinovimin manual ndërsa dyqani është në modalitetin e skenës. Ndryshimet e mënyrës së pagesës do të hyjnë në fuqi në modalitetin e drejtpërdrejtë.

en: Subscription payment details.
sq: Detajet e pagesës së abonimit.

en: Subscription payment method
sq: Mënyra e pagesës së abonimit

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s and has been set to manual with error message: %2$s
sq: Mënyra e pagesës së abonimit nuk mund të caktohet në %1$s dhe është caktuar në manual me mesazh gabimi: %2$s

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s with error message: %2$s
sq: Mënyra e pagesës së abonimit nuk mund të caktohet në %1$s me mesazh gabimi: %2$s

en: Subscription period
sq: Periudha e abonimit

note: translators: %s: currency symbol. translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription price (%s)
sq: Çmimi i abonimit (%s)

en: Subscription pricing
sq: Çmimi i abonimit

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription put on hold by the subscriber from their account page.
sq: Abonimi i vënë në pritje nga pajtimtari nga faqja e llogarisë së tij.

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription reactivated by the subscriber from their account page.
sq: Abonimi riaktivizohet nga pajtimtari nga faqja e llogarisë së tij.

en: Subscription reactivated with PayPal
sq: Abonimi u riaktivizua me PayPal

en: Subscription renewal orders cannot be cancelled.
sq: Urdhrat e rinovimit të abonimit nuk mund të anulohen.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment due:
sq: Pagesa për rinovimin e abonimit:

[ctx: used in order note as reason for why order status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
sq: Rinovimi i pagesës së abonimit:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
sq: Rinovimi i pagesës së abonimit:

[ctx: used in post updated messages]
note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription restored to revision from %s
sq: Abonimi u rivendos në rishikim nga %s

en: Subscription saved.
sq: Abonimi u ruajt.

note: translators: php date string
en: Subscription scheduled for: %1$s.
sq: Abonimi i planifikuar për: %1$s.

en: Subscription sign up failed.
sq: Regjistrimi i abonimit dështoi.

en: Subscription sign-up fee
sq: Tarifa e regjistrimit të abonimit

[ctx: Used in order note. Reason why status changed.]
en: Subscription status changed by bulk edit:
sq: Statusi i abonimit ndryshoi nga modifikimi në masë:

en: Subscription status:
sq: Statusi i abonimit:

en: Subscription submitted.
sq: Abonimi u dorëzua.

en: Subscription suspended by Database repair script. This subscription was suspended via PayPal.
sq: Abonimi është pezulluar nga skripti i riparimit të bazës së të dhënave. Ky abonim u pezullua nëpërmjet PayPal.

en: Subscription suspended with PayPal
sq: Abonimi është pezulluar me PayPal

en: Subscription switch complete emails are sent to the customer when a subscription is switched successfully.
sq: Email-et e plota të ndërprerësit të abonimit i dërgohen klientit kur një abonim ndërrohet me sukses.

en: Subscription switched emails are sent when a customer switches a subscription.
sq: Email-et e ndërruara me abonim dërgohen kur një klient ndërron një abonim.

en: Subscription totals
sq: Totalet e abonimeve

en: Subscription trial period:
sq: Periudha e provës së abonimit:

note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription updated.
sq: Abonimi u përditësua.

en: Subscription updates
sq: Përditësimet e abonimit

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is subscription's number
en: Subscription: %s
sq: Abonimi: %s

en: Subscriptions
sq: Abonimet

note: translators: placeholder is a page number.
en: Subscriptions (page %d)
sq: Abonimet (faqe %d)

en: Subscriptions 2.0 introduces a new architecture built on the WooCommerce Custom Order Types API.
sq: Abonimet 2.0 prezanton një arkitekturë të re të ndërtuar mbi API-në e llojeve të porosive me porosi WooCommerce.

en: Subscriptions 2.0 introduces a new object for working with a subscription at the application level. The cumbersome APIs for retrieving or modifying a subscription's data are gone!
sq: Abonimet 2.0 prezanton një objekt të ri për të punuar me një abonim në nivelin e aplikacionit. API-të e rënda për marrjen ose modifikimin e të dhënave të një abonimi janë zhdukur!

en: Subscriptions 2.1 adds support for subscription data to this infrastructure.
sq: Abonimet 2.1 shton mbështetjen për të dhënat e abonimit në këtë infrastrukturë.

en: Subscriptions 2.1 also introduces a number of new emails to notify you when:
sq: Abonimet 2.1 prezanton gjithashtu një numër emailesh të reja për t&#39;ju njoftuar kur:

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Subscriptions 2.1 now passes the renewal order's total, making it possible to add a fee or discount to the renewal order with simple one-liners like %s$order->add_fee()%s or %s$order->add_coupon()%s.
sq: Abonimet 2.1 tani kalon totalin e porosisë së rinovimit, duke bërë të mundur shtimin e një tarife ose zbritje në porosinë e rinovimit me një linjë të thjeshtë si %s$order-&gt;add_fee()%s ose %s$order-&gt;add_coupon()% s.

en: Subscriptions Data
sq: Të dhënat e abonimeve

en: Subscriptions Ended
sq: Abonimet përfunduan

[ctx: Live URL, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Live URL
sq: URL e drejtpërdrejtë e abonimeve

[ctx: Live or Staging, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Mode
sq: Modaliteti i abonimeve

[ctx: label for the system status page]
en: Subscriptions Template Theme Overrides
sq: Shfuqizimi i temës së shabllonit të abonimeve

note: translators: placeholders are opening and closing <a> tags
en: Subscriptions also now uses the renewal order to setup the cart for %smanual renewals%s, making it easier to add products or discounts to a single renewal paid manually.
sq: Abonimet tani përdorin gjithashtu urdhrin e rinovimit për të konfiguruar karrocën për %smanual renewals%s, duke e bërë më të lehtë shtimin e produkteve ose zbritjeve në një rinovim të vetëm të paguar manualisht.

en: Subscriptions by Customer
sq: Abonimet nga Klienti

en: Subscriptions by Payment Gateway
sq: Abonimet nga Porta e Pagesave

en: Subscriptions by Product
sq: Abonimet sipas produktit

en: Subscriptions created within this many days prior to the Renewal Day will not be charged at sign-up. Set to zero for all new Subscriptions to be charged the full recurring amount. Must be a positive number.
sq: Abonimet e krijuara brenda këtyre ditëve para ditës së rinovimit nuk do të tarifohen gjatë regjistrimit. Vendoseni në zero që të gjitha abonimet e reja të tarifohen me shumën e plotë periodike. Duhet të jetë një numër pozitiv.

en: Subscriptions signups
sq: Regjistrimet e abonimeve

en: Subscriptions v2.0 introduces a new administration interface to add or edit a subscription. You can make all the familiar changes, like modifying recurring totals or subscription status. You can also make some new modifications, like changing the expiration date, adding a shipping cost or adding a product line item.
sq: Abonimet v2.0 prezanton një ndërfaqe të re administrimi për të shtuar ose modifikuar një abonim. Mund të bëni të gjitha ndryshimet e njohura, si modifikimi i totaleve të përsëritura ose statusi i abonimit. Ju gjithashtu mund të bëni disa modifikime të reja, si ndryshimi i datës së skadencës, shtimi i një kostoje transporti ose shtimi i një artikulli të linjës së produktit.

en: Subscriptions will appear here for you to view and manage once purchased by a customer.
sq: Abonimet do të shfaqen këtu për t&#39;i parë dhe menaxhuar pasi të jenë blerë nga një klient.

en: Subtotal
sq: Nëntotali

en: Successful retries
sq: Përsëritjet e suksesshme

en: Support
sq: Mbështetje

en: Supported features:
sq: Karakteristikat e mbështetura:

en: Supports automatic renewal payments with the WooCommerce Subscriptions extension.
sq: Mbështet pagesat e rinovimit automatik me shtesën e abonimeve WooCommerce.

en: Suspend
sq: Pezulloni

en: Suspended Subscription
sq: Abonimi i pezulluar

en: Suspended Subscription emails are sent when a customer manually suspends their subscription.
sq: Email-et e abonimit të pezulluar dërgohen kur një klient pezullon manualisht abonimin e tij.

en: Switch Button Text
sq: Teksti i butonit të ndërrimit

en: Switch Order
sq: Rendi i ndërrimit

en: Switch Order Details
sq: Ndërro Detajet e Porosisë

en: Switch Totals
sq: Ndërroni totalet

note: translators: %s: order number.
en: Switch order cancelled due to a new switch order being created #%s.
sq: Porosia e ndërrimit u anulua për shkak të krijimit të një porosie të re ndërrimi #%s.

[ctx: Subscription status]
en: Switched
sq: I ndërruar

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Switched <span class="count">(%s)</span> | Switched <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Ndërroi <span class="count">(%s)</span>

en: Switched Subscription
sq: Abonim i ndërruar

en: Switched subscriptions
sq: Abonimet e ndërruara

en: Switching
sq: Ndërrimi

en: Synchronisation
sq: Sinkronizimi

en: Synchronise Renewals
sq: Sinkronizoni rinovimet

en: Synchronise renewals
sq: Sinkronizoni rinovimet

en: Tax class of product.
sq: Klasa tatimore e produktit.

en: Tax rate ID.
sq: ID e normës tatimore.

en: Tax subtotal.
sq: Nëntotali tatimor.

en: Tax total.
sq: Taksa totale.

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Thank you for updating to the latest version of WooCommerce Subscriptions.
sq: Faleminderit për përditësimin në versionin më të fundit të Abonimeve WooCommerce.

en: Thank you for your order
sq: faleminderit per porosine

en: Thank you for your renewal order
sq: Faleminderit për porosinë tuaj të rinovimit

en: Thanks for your renewal order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of your order:
sq: Faleminderit për porosinë tuaj të rinovimit. Është në pritje derisa të konfirmojmë që pagesa është marrë. Ndërkohë, këtu është një kujtesë për porosinë tuaj:

en: That doesn't appear to be one of your subscriptions.
sq: Ky nuk duket të jetë një nga abonimet tuaja.

en: That doesn't appear to be your order.
sq: Kjo nuk duket të jetë porosia juaj.

note: translators: placeholder is subscription's new status, translated
en: That subscription can not be changed to %s. Please contact us if you need assistance.
sq: Ai abonim nuk mund të ndryshohet në %s. Ju lutemi na kontaktoni nëse keni nevojë për ndihmë.

en: That subscription does not exist. Has it been deleted?
sq: Ai abonim nuk ekziston. A është fshirë?

en: That subscription does not exist. Please contact us if you need assistance.
sq: Ai abonim nuk ekziston. Ju lutemi na kontaktoni nëse keni nevojë për ndihmë.

en: That subscription product can not be added to your cart as it already contains a subscription renewal.
sq: Ky produkt i abonimit nuk mund të shtohet në shportën tuaj pasi tashmë përmban një rinovim abonimi.

en: That's not all we've working on for the last 12 months when it comes to Subscriptions. We've also released mini-extensions to help you get the most from your subscription store.
sq: Kjo nuk është gjithçka për të cilën kemi punuar për 12 muajt e fundit kur bëhet fjalë për Abonimet. Ne kemi lëshuar gjithashtu mini-zgjatje për t&#39;ju ndihmuar të përfitoni sa më shumë nga dyqani juaj i abonimit.

en: The "all" value for $order_type parameter is deprecated. It was a misnomer, as it did not return resubscribe orders. It was also inconsistent with order type values accepted by wcs_get_subscription_orders(). Use array( "parent", "renewal", "switch" ) to maintain previous behaviour, or "any" to receive all order types, including switch and resubscribe.
sq: Vlera &quot;të gjitha&quot; për parametrin $order_type është zhvlerësuar. Ishte një emërtim i gabuar, pasi nuk kthente porositë e riabonimit. Nuk ishte gjithashtu në përputhje me vlerat e llojit të porosisë të pranuara nga wcs_get_subscription_orders(). Përdorni grupin (&quot;prind&quot;, &quot;rinovim&quot;, &quot;ndërprerës&quot;) për të ruajtur sjelljen e mëparshme, ose &quot;ndonjë&quot; për të marrë të gjitha llojet e porosive, duke përfshirë ndërrimin dhe ri-abonimin.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the cancellation date.
sq: Data %s duhet të ndodhë pas datës së anulimit.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the last payment date.
sq: Data %s duhet të ndodhë pas datës së fundit të pagesës.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the next payment date.
sq: Data %s duhet të ndodhë pas datës tjetër të pagesës.

note: translators: %s: date type (e.g. "next_payment").
en: The %s date must occur after the start date.
sq: Data %s duhet të ndodhë pas datës së fillimit.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the trial end date.
sq: Data %s duhet të ndodhë pas datës së përfundimit të provës.

note: translators: %s: date type (e.g. "trial_end").
en: The %s date of a subscription can not be deleted. You must delete the order.
sq: Data %s e një abonimi nuk mund të fshihet. Ju duhet të fshini porosinë.

note: translators: placeholder is an item name
en: The %s product has been deleted and can no longer be renewed. Please choose a new product or contact us for assistance.
sq: Produkti %s është fshirë dhe nuk mund të rinovohet më. Ju lutemi zgjidhni një produkt të ri ose na kontaktoni për ndihmë.

en: The Gifting extension makes it possible for one person to purchase a subscription product for someone else. It then shares control of the subscription between the purchaser and recipient, allowing both to manage the subscription over its lifecycle.
sq: Shtesa Gifting bën të mundur që një person të blejë një produkt abonimi për dikë tjetër. Më pas ndan kontrollin e abonimit midis blerësit dhe marrësit, duke i lejuar të dy të menaxhojnë abonimin gjatë ciklit të tij jetësor.

en: The Upgrade is in Progress
sq: Përmirësimi është në progres

en: The WooCommerce Subscriptions plugin has been updated!
sq: Shtojca e abonimeve WooCommerce është përditësuar!

en: The WooCommerce Subscriptions plugin is currently running its database upgrade routine.
sq: Shtojca e abonimeve WooCommerce aktualisht po ekzekuton rutinën e saj të përmirësimit të bazës së të dhënave.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic payment to renew your subscription has failed. We will retry the payment %s.
sq: Pagesa automatike për të rinovuar abonimin tuaj ka dështuar. Do të riprovojmë pagesën %s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: The automatic payment to renew your subscription with %1$s has failed. To reactivate the subscription, please log in and pay for the renewal from your account page: %2$s
sq: Pagesa automatike për të rinovuar abonimin tuaj me %1$s dështoi. Për të riaktivizuar abonimin, ju lutemi identifikohuni dhe paguani për rinovimin nga faqja e llogarisë suaj: %2$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%1$s from %2$s has failed. The payment will be retried %3$s.
sq: Pagesa automatike e përsëritur për porosinë #%1$s nga %2$s dështoi. Pagesa do të riprovohet %3$s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%d from %s has failed. The payment will be retried %3$s.
sq: Pagesa automatike e përsëritur për porosinë #%d nga %s dështoi. Pagesa do të riprovohet %3$s.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total for this product on each subscription.
sq: Totali mesatar i linjës për këtë produkt në çdo abonim.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total on all orders for this product line item.
sq: Totali mesatar i linjës për të gjitha porositë për këtë artikull të linjës së produktit.

en: The average value of all customers' sign-up, switch and renewal orders.
sq: Vlera mesatare e porosive të regjistrimit, kalimit dhe rinovimit të të gjithë klientëve.

en: The best part about the new automatic retry system is that the retry rules are completely customisable.
sq: Pjesa më e mirë në lidhje me sistemin e ri të riprovës automatike është se rregullat e riprovës janë plotësisht të personalizueshme.

en: The creation date of a subscription can not be deleted, only updated.
sq: Data e krijimit të një abonimi nuk mund të fshihet, vetëm të përditësohet.

en: The date the subscription's latest order was completed, in GMT.
sq: Data kur u kompletua porosia e fundit e abonimit, në GMT.

en: The date the subscription's latest order was paid, in GMT.
sq: Data e pagesës së porosisë së fundit të abonimit, në GMT.

en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments, we couldn't find an alternative token payment method token to change your subscriptions to.
sq: Mënyra e fshirë e pagesës u përdor për pagesat automatike të abonimit, nuk mundëm të gjenim një kod alternativ të mënyrës së pagesës me kod për të ndryshuar abonimet tuaja.

note: translators: $1: the token/credit card label, 2$-3$: opening and closing strong and link tags
en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments. To avoid failed renewal payments in future the subscriptions using this payment method have been updated to use your %1$s. To change the payment method of individual subscriptions go to your %2$sMy Account > Subscriptions%3$s page.
sq: Mënyra e fshirë e pagesës është përdorur për pagesat automatike të abonimit. Për të shmangur pagesat e rinovimit të dështuar në të ardhmen, abonimet që përdorin këtë mënyrë pagese janë përditësuar për të përdorur %1$s tuaj. Për të ndryshuar mënyrën e pagesës së abonimeve individuale, shkoni te faqja %2$sLlogaria ime &gt; Abonimet%3$s.

en: The email sent to the customer when the renewal payment or payment retry failed to notify them that the payment would be retried.
sq: Email-i i dërguar klientit kur pagesa e rinovimit ose riprovimi i pagesës dështoi për ta njoftuar atë se pagesa do të riprovohej.

note: translators: 1$: number of subscriptions on site, 2$, lower estimate (minutes), 3$: upper estimate
en: The full update process for the %1$d subscriptions on your site will take between %2$d and %3$d minutes.
sq: Procesi i plotë i përditësimit për %1$d abonimet në faqen tuaj do të zgjasë ndërmjet %2$d dhe %3$d minuta.

en: The item on the switch order cannot be found.
sq: Artikulli në rendin e ndërrimit nuk mund të gjendet.

en: The item was not removed because this Subscription's payment method does not support removing an item.
sq: Artikulli nuk u hoq sepse mënyra e pagesës së këtij abonimi nuk e mbështet heqjen e një artikulli.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: The new interface is also built on the existing %sEdit Order%s screen. If you've ever modified an order, you already know how to modify a subscription.
sq: Ndërfaqja e re është ndërtuar gjithashtu në ekranin ekzistues %sEdit Order%s. Nëse keni modifikuar ndonjëherë një porosi, ju tashmë e dini se si të modifikoni një abonim.

en: The number of billing periods between subscription renewals.
sq: Numri i periudhave të faturimit ndërmjet rinovimeve të abonimit.

en: The number of renewal orders processed during this period.
sq: Numri i urdhrave të rinovimit të përpunuara gjatë kësaj periudhe.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of renewal orders which had a failed payment use the retry system.
sq: Numri i urdhrave të rinovimit që patën një pagesë të dështuar përdor sistemin e riprovës.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which did not result in a successful payment.
sq: Numri i përsëritjeve të rinovimit të pagesës për këtë periudhë që nuk rezultoi në një pagesë të suksesshme.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which were able to process the payment which had previously failed one or more times.
sq: Numri i përsëritjeve të rinovimit të pagesës për këtë periudhë, të cilat ishin në gjendje të përpunonin pagesën e cila më parë kishte dështuar një ose më shumë herë.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries not yet processed.
sq: Numri i ripërtëritjeve të pagesës nuk është përpunuar ende.

en: The number of resubscribe orders processed during this period.
sq: Numri i porosive të riabonimit të përpunuara gjatë kësaj periudhe.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of sign-up, switch and renewal orders this customer has placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
sq: Numri i porosive të regjistrimit, ndërrimit dhe rinovimit që ky klient ka vendosur në dyqanin tuaj me status të paguar (dmth. në përpunim ose i përfunduar).

en: The number of subscriptions cancelled by the customer or store manager during this period.  The pre-paid term may not yet have ended during this period.
sq: Numri i abonimeve të anuluara nga klienti ose menaxheri i dyqanit gjatë kësaj periudhe. Afati i parapaguar mund të mos ketë përfunduar ende gjatë kësaj periudhe.

en: The number of subscriptions created during this period, either by being manually created, imported or a customer placing an order. This includes orders pending payment.
sq: Numri i abonimeve të krijuara gjatë kësaj periudhe, qoftë duke u krijuar manualisht, qoftë duke u importuar ose nga një klient që bën një porosi. Kjo përfshin porositë në pritje të pagesës.

en: The number of subscriptions during this period with an end date in the future and a status other than pending.
sq: Numri i abonimeve gjatë kësaj periudhe me një datë përfundimi në të ardhmen dhe një status të ndryshëm nga ai në pritje.

en: The number of subscriptions purchased in parent orders created during this period. This represents the new subscriptions created by customers placing an order via checkout.
sq: Numri i abonimeve të blera në porositë mëmë të krijuara gjatë kësaj periudhe. Kjo përfaqëson abonimet e reja të krijuara nga klientët që bëjnë një porosi përmes arkës.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions that include this product as a line item and have a status other than pending or trashed.
sq: Numri i abonimeve që përfshijnë këtë produkt si artikull linjë dhe kanë një status të ndryshëm nga ai në pritje ose në kosh.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status of active or pending cancellation.
sq: Numri i abonimeve që ky klient ka me statusin e anulimit aktiv ose në pritje.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status other than pending or trashed.
sq: Numri i abonimeve që ky klient ka me një status të ndryshëm nga ai në pritje ose në kosh.

en: The number of subscriptions upgraded, downgraded or cross-graded during this period.
sq: Numri i abonimeve të përmirësuara, të zbritura ose të ndërlidhura gjatë kësaj periudhe.

en: The number of subscriptions which have either expired or reached the end of the prepaid term if it was previously cancelled.
sq: Numri i abonimeve të cilat ose kanë skaduar ose kanë arritur në fund të afatit të parapaguar nëse është anuluar më parë.

en: The number of unique customers with a subscription of any status other than pending or trashed.
sq: Numri i klientëve unikë me një abonim të çdo statusi, përveç në pritje ose në kosh.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of upcoming renewal orders, for currently active subscriptions.
sq: Numri i porosive të ardhshme të rinovimit, për abonimet aktualisht aktive.

en: The original subscription item being switched cannot be found.
sq: Artikulli origjinal i abonimit që po ndërrohet nuk mund të gjendet.

en: The payment method can not be changed for that subscription.
sq: Mënyra e pagesës nuk mund të ndryshohet për atë abonim.

en: The product type can not be changed because this product is associated with subscriptions.
sq: Lloji i produktit nuk mund të ndryshohet sepse ky produkt është i lidhur me abonimet.

note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The renewal order is as follows:
sq: Urdhri i rinovimit është si më poshtë:

en: The requested subscription cannot be edited.
sq: Abonimi i kërkuar nuk mund të modifikohet.

en: The retry system is disabled by default. To enable it, visit the Subscriptions settings administration screen.
sq: Sistemi i riprovës është i çaktivizuar si parazgjedhje. Për ta aktivizuar, vizitoni ekranin e administrimit të cilësimeve të abonimeve.

en: The start date of a subscription can not be deleted, only updated.
sq: Data e fillimit të një abonimi nuk mund të fshihet, vetëm të përditësohet.

en: The status applied to the order for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
sq: Statusi i aplikuar për porosinë për kohën ndërmjet dështimit të pagesës së rinovimit ose riprovës së fundit dhe përpunimit të këtij riprovimi.

en: The status applied to the subscription for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
sq: Statusi i aplikuar për abonimin për kohën ndërmjet dështimit të pagesës së rinovimit ose riprovës së fundit dhe përpunimit të këtij riprovimi.

en: The status of the automatic payment retry: pending means the retry will be processed in the future, failed means the payment was not successful when retried and completed means the payment succeeded when retried.
sq: Statusi i riprovës automatike të pagesës: në pritje do të thotë se riprovimi do të përpunohet në të ardhmen, i dështuar do të thotë se pagesa nuk ishte e suksesshme kur u riprovua dhe e përfunduar do të thotë se pagesa pati sukses kur u riprovua.

en: The status to transition the subscription to. Unlike the "status" param, this will calculate and update the subscription dates.
sq: Statusi për të kaluar abonimin në. Ndryshe nga parametri &quot;status&quot;, kjo do të llogarisë dhe përditësojë datat e abonimit.

en: The subscription's end date.
sq: Data e përfundimit të abonimit.

en: The subscription's next payment date.
sq: Data e ardhshme e pagesës së abonimit.

en: The subscription's original subscription ID if this is a resubscribed subscription.
sq: ID-ja origjinale e abonimit të abonimit nëse ky është një abonim i riabonuar.

en: The subscription's resubscribed subscription ID.
sq: ID-ja e abonimit të ripajtuar të abonimit.

en: The subscription's start date.
sq: Data e fillimit të abonimit.

en: The subscription's trial date
sq: Data e provës së abonimit

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all renewal orders including tax and shipping.
sq: Shuma e të gjitha urdhrave të rinovimit duke përfshirë taksat dhe transportin.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all resubscribe orders including tax and shipping.
sq: Shuma e të gjitha porosive të riregjistrimit duke përfshirë taksat dhe transportin.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all subscription parent orders, including other items, fees, tax and shipping.
sq: Shuma e të gjitha porosive mëmë të abonimit, duke përfshirë artikujt e tjerë, tarifat, taksat dhe transportin.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all switch orders including tax and shipping.
sq: Shuma e të gjitha porosive të ndërrimit duke përfshirë taksat dhe transportin.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The sum of all the upcoming renewal orders, including items, fees, tax and shipping, for currently active subscriptions.
sq: Shuma e të gjitha porosive të ardhshme të rinovimit, duke përfshirë artikujt, tarifat, taksat dhe transportin, për abonimet aktive aktualisht.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The total amount of revenue, including tax and shipping, recovered with the failed payment retry system for renewal orders with a failed payment.
sq: Shuma totale e të ardhurave, duke përfshirë taksat dhe transportin, u rikuperua me sistemin e riprovës së pagesës së dështuar për porositë e rinovimit me një pagesë të dështuar.

en: The total number of sign-up, switch and renewal orders placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
sq: Numri i përgjithshëm i porosive të regjistrimit, ndërrimit dhe rinovimit të vendosura në dyqanin tuaj me status të paguar (dmth. në përpunim ose të përfunduar).

en: The total number of subscriptions with a status of active or pending cancellation.
sq: Numri i përgjithshëm i abonimeve me statusin e anulimit aktiv ose në pritje.

en: The total number of subscriptions with a status other than pending or trashed.
sq: Numri i përgjithshëm i abonimeve me një status të ndryshëm nga ai në pritje ose në kosh.

note: translators: %s: help tip.
en: The total value of this customer's sign-up, switch and renewal orders.
sq: Vlera totale e porosive të regjistrimit, kalimit dhe rinovimit të këtij klienti.

note: translators: placeholder is a time period (e.g. "4 weeks")
en: The trial period can not exceed %s.
sq: Periudha e provës nuk mund të kalojë %s.

note: translators: number of 1$: days, 2$: weeks, 3$: months, 4$: years
en: The trial period can not exceed: %1$s, %2$s, %3$s or %4$s.
sq: Periudha e provës nuk mund të kalojë: %1$s, %2$s, %3$s ose %4$s.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
sq: Procesi i përditësimit mund të zgjasë pak, prandaj jini të durueshëm.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
sq: Nuk ka asnjë mënyrë transporti në dispozicion. Ju lutemi kontrolloni dy herë adresën tuaj ose na kontaktoni nëse keni nevojë për ndihmë.

note: translators: placeholders are link opening and closing tags. 1$-2$: to gateway settings, 3$-4$: support docs on woocommerce.com
en: There is a problem with PayPal. Your API credentials may be incorrect. Please update your %1$sAPI credentials%2$s. %3$sLearn more%4$s.
sq: Ka një problem me PayPal. Kredencialet tuaja API mund të jenë të pasakta. Përditëso kredencialet e %1$sAPI%2$s. %3$sMëso më shumë%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: docs on woocommerce, 3$-4$: dismiss link
en: There is a problem with PayPal. Your PayPal account is issuing out-of-date subscription IDs. %1$sLearn more%2$s. %3$sDismiss%4$s.
sq: Ka një problem me PayPal. Llogaria juaj PayPal po lëshon ID-të e abonimit të vjetëruara. %1$sMëso më shumë%2$s. %3$sHiq%4$s.

en: There was an error locating the switch details.
sq: Pati një gabim në gjetjen e detajeve të çelësit.

en: There was an error with the update. Please refresh the page and try again.
sq: Pati një gabim me përditësimin. Rifresko faqen dhe provo sërish.

en: There was an error with your request to resubscribe. Please try again.
sq: Pati një gabim me kërkesën tuaj për t&#39;u abonuar. Ju lutemi provoni përsëri.

en: There was an error with your request. Please try again.
sq: Pati një gabim me kërkesën tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.

en: These are important questions for any subscription commerce business.
sq: Këto janë pyetje të rëndësishme për çdo biznes tregtar me abonim.

en: These emails can be enabled, disabled and customised under the %sWooCommerce > Settings > Emails%s administration screen.
sq: Këto emaile mund të aktivizohen, çaktivizohen dhe personalizohen nën ekranin e administrimit të %sWooCommerce &gt; Cilësimet &gt; Emailet%s.

en: This Month
sq: Këtë muaj

note: translators: %s: default e-mail subject.
en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: %s.
sq: Kjo kontrollon linjën e subjektit të emailit. Lëreni bosh për të përdorur temën e paracaktuar: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: %s.
sq: Kjo kontrollon titullin kryesor që përmban njoftimi me email. Lëreni bosh për të përdorur titullin e paracaktuar: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
sq: Kjo kontrollon titullin kryesor që përmban njoftimi me email. Lëreni bosh për të përdorur titullin e paracaktuar: <code>%s</code> .

en: This date should be treated as an estimate only. The payment gateway for this subscription controls when payments are processed.
sq: Kjo datë duhet të trajtohet vetëm si një vlerësim. Porta e pagesës për këtë abonim kontrollon kur përpunohen pagesat.

en: This free extension makes it possible to migrate subscribers from 3rd party systems to WooCommerce. It also makes it possible to export your subscription data for analysis in spreadsheet tools or 3rd party apps.
sq: Kjo shtesë falas bën të mundur migrimin e abonentëve nga sistemet e palëve të treta në WooCommerce. Gjithashtu bën të mundur eksportimin e të dhënave të abonimit tuaj për analiza në mjetet e fletëllogaritjes ose aplikacionet e palëve të treta.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after a renewal order is placed on-hold.
sq: Ky është një njoftim porosie i dërguar klientëve që përmban detaje të porosisë pasi një urdhër rinovimi është vendosur në pritje.

en: This is an order notification sent to the customer after payment for a subscription renewal order is completed. It contains the renewal order details.
sq: Ky është një njoftim porosie që i dërgohet klientit pasi të kryhet pagesa për një porosi për rinovimin e abonimit. Ai përmban detajet e porosisë së rinovimit.

en: This is where subscriptions are stored.
sq: Këtu ruhen abonimet.

en: This new page is also where the customer can suspend or cancel their subscription, change payment method, change shipping address or upgrade/downgrade an item.
sq: Kjo faqe e re është gjithashtu vendi ku klienti mund të pezullojë ose anulojë abonimin e tij, të ndryshojë mënyrën e pagesës, të ndryshojë adresën e transportit ose të përmirësojë/zvogëlojë një artikull.

en: This order can no longer be paid because the corresponding subscription does not require payment at this time.
sq: Kjo porosi nuk mund të paguhet më sepse abonimi përkatës nuk kërkon pagesë në këtë moment.

en: This page will display the results of the process as each batch of subscriptions is updated.
sq: Kjo faqe do të shfaqë rezultatet e procesit ndërsa përditësohet çdo grup abonimesh.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
sq: Ky produkt është aktualisht i mbaruar dhe i padisponueshëm.

en: This section shows any information about Subscriptions.
sq: Ky seksion tregon çdo informacion në lidhje me Abonimet.

en: This section shows general information about the store.
sq: Ky seksion tregon informacione të përgjithshme rreth dyqanit.

en: This section shows information about Subscription payment methods.
sq: Ky seksion tregon informacione rreth mënyrave të pagesës së abonimit.

en: This section shows information about payment gateway feature support.
sq: Ky seksion tregon informacion në lidhje me mbështetjen e veçorive të portës së pagesës.

en: This subscription is no longer editable because the payment gateway does not allow modification of recurring amounts.
sq: Ky abonim nuk është më i modifikueshëm sepse porta e pagesës nuk lejon modifikimin e shumave të përsëritura.

note: Translators: Placeholders are opening and closing My Account link tags.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your %smy account page%s. | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your %smy account page%s.
sq[0]: Ky abonim është caktuar të rinovohet automatikisht duke përdorur mënyrën tuaj të pagesës në dosje. Mund ta menaxhoni ose anuloni këtë abonim nga faqja e llogarisë suaj %smy%s.

note: Translators: Placeholder is the My Account URL.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your my account page. %s | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your my account page. %s
sq[0]: Ky abonim është caktuar të rinovohet automatikisht duke përdorur mënyrën tuaj të pagesës në dosje. Ju mund ta menaxhoni ose anuloni këtë abonim nga faqja e llogarisë tuaj. %s

en: This variation can not be removed because it is associated with active subscriptions. To remove this variation, please cancel and delete the subscriptions for it.
sq: Ky variacion nuk mund të hiqet sepse është i lidhur me abonime aktive. Për të hequr këtë variacion, anuloni dhe fshini abonimet për të.

en: This will clear the persistent cache of all of subscriptions stored against users in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as queries to find a given user's subscriptions are run.
sq: Kjo do të pastrojë cache-in e vazhdueshëm të të gjitha abonimeve të ruajtura kundër përdoruesve në dyqanin tuaj. Prisni një performancë më të ngadaltë të arkës, rinovimit dhe funksioneve të tjera të lidhura me abonimin pas kryerjes së këtij veprimi. Memoriet e fshehta do të rigjenerohen jashtë orarit ndërsa kryhen pyetjet për të gjetur abonimet e një përdoruesi të caktuar.

en: This will clear the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as related order queries are run.
sq: Kjo do të pastrojë memorien e vazhdueshme të të gjitha rinovimeve, ndërrimit, ri-rebonimit dhe llojeve të tjera të porosive për të gjitha abonimet në dyqanin tuaj. Prisni një performancë më të ngadaltë të arkës, rinovimit dhe funksioneve të tjera të lidhura me abonimin pas kryerjes së këtij veprimi. Memoriet e fshehta do të rigjenerohen jashtë orarit ndërsa kryhen pyetjet përkatëse të porosive.

en: This will generate the persistent cache for linking users with subscriptions. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
sq: Kjo do të gjenerojë cache të vazhdueshme për lidhjen e përdoruesve me abonimet. Memoriet e fshehta do të gjenerohen jashtë orarit në sfond (nëpërmjet Action Scheduler).

en: This will generate the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
sq: Kjo do të gjenerojë memorien e vazhdueshme të të gjitha rinovimeve, ndërrimit, ri-rebonimit dhe llojeve të tjera të porosive për të gjitha abonimet në dyqanin tuaj. Memoriet e fshehta do të gjenerohen jashtë orarit në sfond (nëpërmjet Action Scheduler).

en: Timezone:
sq: Zona kohore:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: To apply a specific rule based on certain conditions, like high value orders or an infrequent renewal schedule, you can use the retry specific %s'wcs_get_retry_rule'%s filter. This provides the ID of the renewal order for the failed payment, which can be used to find information about the products, subscription and totals to which the failed payment relates.
sq: Për të aplikuar një rregull specifik bazuar në kushte të caktuara, si porositë me vlerë të lartë ose një orar rinovimi i rrallë, mund të përdorni riprovoni filtrin specifik %s&#39;wcs_get_retry_rule&#39;%s. Kjo siguron ID-në e urdhrit të rinovimit për pagesën e dështuar, e cila mund të përdoret për të gjetur informacion në lidhje me produktet, abonimin dhe shumat me të cilat lidhet pagesa e dështuar.

en: To enable automatic renewals for this subscription, you will first need to add a payment method.
sq: Për të aktivizuar rinovimet automatike për këtë abonim, fillimisht do t&#39;ju duhet të shtoni një mënyrë pagese.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$s
sq: Për të riaktivizuar abonimin tani, mund të identifikoheni dhe të paguani për rinovimin nga faqja e llogarisë suaj: %1$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s %2$s: link markup to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$sPay Now &raquo;%2$s
sq: Për të riaktivizuar abonimin tani, mund të identifikoheni dhe të paguani për rinovimin nga faqja e llogarisë suaj: %1$sPaguaj tani »%2$s

note: translators: $1: placeholder is number of weeks, 2$: path to the file
en: To record the progress of the update a new log file was created. This file will be automatically deleted in %1$d weeks. If you would like to delete it sooner, you can find it here: %2$s
sq: Për të regjistruar progresin e përditësimit u krijua një skedar i ri regjistri. Ky skedar do të fshihet automatikisht pas %1$d javësh. Nëse dëshironi ta fshini më shpejt, mund ta gjeni këtu: %2$s

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: To resolve this as quickly as possible, please create a %1$stemporary administrator account%3$s with the user email woologin@woocommerce.com and share the credentials with us via %2$sQuickForget.com%3$s.
sq: Për ta zgjidhur këtë sa më shpejt të jetë e mundur, ju lutemi krijoni një llogari %1$administratori të përkohshëm%3$s me emailin e përdoruesit woologin@woocommerce.com dhe ndani kredencialet me ne nëpërmjet %2$sQuickForget.com%3$s.

note: translators: $1 the log file name $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see further details about these errors, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%2$s
sq: Për të parë detaje të mëtejshme rreth këtyre gabimeve, shikoni skedarin e regjistrit %1$s nga ekrani i regjistrave të %2$sWooCommerce.%2$s

note: translators: $1 is the log file name. $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see the full error, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%3$s.
sq: Për të parë gabimin e plotë, shikoni skedarin e regjistrit %1$s nga ekrani i regjistrave të %2$sWooCommerce.%3$s.

en: Today!
sq: Sot!

en: Total Discount
sq: Zbritje totale

en: Total Subscribers
sq: Totali i pajtimtarëve

en: Total Subscription Orders
sq: Porositë totale të abonimit

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscription Orders %s
sq: Porositë totale të abonimit %s

en: Total Subscriptions
sq: Totali i abonimeve

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscriptions %s
sq: Totali i abonimeve %s

note: translators: placeholder is the formatted total to be paid for the subscription wrapped in <strong> tags
en: Total: %s
sq: Gjithsej: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: Totals
sq: Totalet

en: Trash
sq: Plehra

en: Trashing this order will also trash the subscriptions purchased with the order.
sq: Hedhja e kësaj porosie në kosh do të fshijë gjithashtu abonimet e blera me porosinë.

en: Trial End
sq: Fundi i gjyqit

[ctx: table heading]
en: Trial End
sq: Fundi i gjyqit

[ctx: customer subscription table header]
en: Trial end date
sq: Data e përfundimit të provës

en: Turn off Automatic Payments
sq: Çaktivizo pagesat automatike

note: translators: 1: subscription status, 2: error message.
en: Unable to change subscription status to "%1$s". Exception: %2$s
sq: Nuk mund të ndryshohet statusi i abonimit në &quot;%1$s&quot;. Përjashtim: %2$s

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s".
sq: Nuk mund të ndryshohet statusi i abonimit në &quot;%s&quot;.

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s". Please assign a customer to the subscription to activate it.
sq: Nuk mund të ndryshohet statusi i abonimit në &quot;%s&quot;. Ju lutemi, caktoni një klient në pajtim për ta aktivizuar atë.

en: Unable to find order for PayPal billing agreement.
sq: Nuk mund të gjendet porosia për marrëveshjen e faturimit të PayPal.

[ctx: Error message that gets sent to front end when upgrading Subscriptions]
note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to repair subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
sq: Nuk mund të riparohen abonimet.%4$sGabim: %1$s%4$sJu lutemi, rifresko faqen dhe provoni përsëri. Nëse problemi vazhdon, %2$kontaktoni me mbështetjen%3$s.

note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to upgrade subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
sq: Abonimet nuk mund të përmirësohen.%4$sGabim: %1$s%4$sJu lutemi, rifresko faqen dhe provoni përsëri. Nëse problemi vazhdon, %2$kontaktoni me mbështetjen%3$s.

en: Unended Subscription Count
sq: Numri i abonimeve të pafundme

[ctx: relation to order]
en: Unknown Order Type
sq: Lloji i porosisë i panjohur

[ctx: used in api error message if there is no long message]
en: Unknown error
sq: Gabim i panjohur

en: Unlimited payments
sq: Pagesa të pakufizuara

en: Unpublished
sq: I pabotuar

en: Upcoming Recurring Revenue
sq: Të ardhurat e ardhshme periodike

en: Update Complete
sq: Përditësimi përfundoi

[ctx: text on submit button]
en: Update Database
sq: Përditëso bazën e të dhënave

en: Update Error
sq: Gabim i përditësimit

en: Update in Progress
sq: Përditësimi në vazhdim

note: translators: $1: address type (Shipping Address / Billing Address), $2: opening <strong> tag, $3: closing </strong> tag
en: Update the %1$s used for %2$sall%3$s of my active subscriptions
sq: Përditëso %1$s të përdorur për %2$sall%3$s të abonimeve të mia aktive

note: translators: $1: opening <strong> tag, $2: closing </strong> tag
en: Update the payment method used for %1$sall%2$s of my current subscriptions
sq: Përditëso mënyrën e pagesës të përdorur për %1$sall%2$s të abonimeve të mia aktuale

note: translators: placeholder is an error message.
en: Updating subscription dates errored with message: %s
sq: Përditësimi i datave të abonimit gaboi me mesazhin: %s

[ctx: a switch type]
en: Upgrade
sq: Përmirëso

en: Upgrade or Downgrade
sq: Përmirëso ose Ulje

en: Use this field to customise the text displayed on the checkout button when an order contains a subscription. Normally the checkout submission button displays "Place order". When the cart contains a subscription, this is changed to "Sign up now".
sq: Përdoreni këtë fushë për të personalizuar tekstin e shfaqur në butonin e blerjes kur një porosi përmban një abonim. Normalisht, butoni i dorëzimit të arkës shfaq &quot;Vendos porosinë&quot;. Kur karroca përmban një abonim, kjo ndryshohet në &quot;Regjistrohu tani&quot;.

en: Using the auto-renewal toggle is disabled while in staging mode.
sq: Përdorimi i çelësit të rinovimit automatik është i çaktivizuar ndërsa është në modalitetin e vendosjes.

en: Variable Subscription
sq: Abonim i ndryshueshëm

en: Variable subscription
sq: Abonim i ndryshueshëm

en: Variation ID, if applicable.
sq: ID e variacionit, nëse është e aplikueshme.

note: translators: placeholder $1 is the Subscription version string ('2.3'), $2-3 are opening and closing <em> tags
en: Version %1$s brings some new improvements requested by store managers just like you (and possibly even by %2$syou%3$s).
sq: Versioni %1$s sjell disa përmirësime të reja të kërkuara nga menaxherët e dyqaneve ashtu si ju (dhe ndoshta edhe nga %2$syou%3$s).

note: translators: placeholder is version number
en: Version %s
sq: Versioni %s

en: Version 2.0 has been in development for more than a year. We've reinvented the extension to take into account 3 years of feedback from store managers.
sq: Versioni 2.0 ka qenë në zhvillim për më shumë se një vit. Ne kemi rishpikur zgjerimin për të marrë parasysh komentet 3-vjeçare nga menaxherët e dyqaneve.

en: Version 2.1 introduces some great new features requested by store managers just like you (and possibly even by %syou%s).
sq: Versioni 2.1 prezanton disa veçori të reja fantastike të kërkuara nga menaxherët e dyqaneve ashtu si ju (dhe ndoshta edhe nga %syou%s).

note: translators: placeholder is the display name of a payment gateway a subscription was paid by translators: %s: payment method.
en: Via %s
sq: Përmes %s

[ctx: view a subscription]
en: View
sq: Pamje

en: View Email Settings
sq: Shikoni cilësimet e postës elektronike

en: View Reports
sq: Shiko Raportet

en: View Retry
sq: Shiko Provo sërish

[ctx: custom post type setting]
en: View Subscription
sq: Shiko abonimin

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: View Subscription: %s
sq: Shiko abonimin: %s

en: View and manage subscriptions
sq: Shikoni dhe menaxhoni abonimet

en: View other subscriptions &rarr;
sq: Shikoni abonimet e tjera →

en: View subscription
sq: Shiko abonimin

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is either view or edit url for the subscription
en: View subscription: %s
sq: Shiko abonimin: %s

en: View subscriptions
sq: Shikoni abonimet

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: View the status of your subscription in %1$syour account%2$s. | View the status of your subscriptions in %1$syour account%2$s.
sq[0]: Shikoni statusin e abonimit tuaj në %1$llogarinë tuaj%2$s.

note: translators: placeholder is order's view url
en: View your order: %s
sq: Shikoni porosinë tuaj: %s

note: translators: placeholder is subscription's view url
en: View your subscription: %s
sq: Shikoni abonimin tuaj: %s

en: WARNING: Bad things are about to happen!
    
    The payment gateway used to purchase this subscription does not support modifying a subscription's details.
    
    Changes to the billing period, recurring discount, recurring tax or recurring total may not be reflected in the amount charged by the payment gateway.
sq: PARALAJMËRIM: Gjëra të këqija do të ndodhin! Porta e pagesës e përdorur për të blerë këtë abonim nuk e mbështet modifikimin e detajeve të një abonimi. Ndryshimet në periudhën e faturimit, zbritjet periodike, taksat periodike ose totali periodik mund të mos pasqyrohen në shumën e tarifuar nga porta e pagesës.

en: WP REST API Endpoints
sq: Pikat e fundit të API-së WP REST

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want the details of a specific subscription? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id>/%s.
sq: Dëshironi detajet e një abonimi specifik? Merr %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id> /%s.

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Want to know more about Subscriptions %s?
sq: Dëshironi të dini më shumë rreth abonimeve %s?

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.
sq: Dëshironi të listoni të gjitha abonimet në një sajt? Merr %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Want the details of a specific subscription? Get %s/wc-api/v2/subscriptions/<id>/%s.
sq: Dëshironi të listoni të gjitha abonimet në një sajt? Merr %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Dëshironi detajet e një abonimi specifik? Merr %s/wc-api/v2/subscriptions/<id> /%s.

en: Want to renew early via the checkout? Click %shere.%s
sq: Dëshironi të rinovoni herët përmes arkës? Kliko %këtu.%s

en: Want your customers to be able to subscribe to non-subscription products?
sq: Dëshironi që klientët tuaj të jenë në gjendje të abonohen në produkte pa abonim?

note: translators: placeholders are opening and closing tags. Leads to docs on version 2
en: Warning! Version 2.0 is a major update to the WooCommerce Subscriptions extension. Before updating, please create a backup, update all WooCommerce extensions and test all plugins, custom code and payment gateways with version 2.0 on a staging site. %1$sLearn more about the changes in version 2.0 &raquo;%2$s
sq: Paralajmërim! Versioni 2.0 është një përditësim i madh për shtesën e abonimeve WooCommerce. Përpara përditësimit, ju lutemi krijoni një kopje rezervë, përditësoni të gjitha shtesat e WooCommerce dhe testoni të gjitha shtojcat, kodin e personalizuar dhe portat e pagesave me versionin 2.0 në një sajt skenik. %1$sMësoni më shumë rreth ndryshimeve në versionin 2.0 »%2$s

note: translators: placeholder is Subscriptions version number.
en: Warning! You are running version %s of WooCommerce Subscriptions plugin code but your database has been upgraded to Subscriptions version 2.0. This will cause major problems on your store.
sq: Paralajmërim! Ju jeni duke ekzekutuar versionin %s të kodit shtesë të WooCommerce Subscriptions, por databaza juaj është përmirësuar në versionin 2.0 të Abonimeve. Kjo do të shkaktojë probleme të mëdha në dyqanin tuaj.

en: Warning: Deleting a user will also delete the user's subscriptions. The user's orders will remain but be reassigned to the 'Guest' user.
    
    Do you want to continue to delete this user and any associated subscriptions?
sq: Paralajmërim: Fshirja e një përdoruesi do të fshijë gjithashtu abonimet e përdoruesit. Porositë e përdoruesit do të mbeten, por do t&#39;i ricaktohen përdoruesit &#39;Guest&#39;. Dëshiron të vazhdosh të fshish këtë përdorues dhe çdo abonim të lidhur?

en: We can not find your old subscription item.
sq: Nuk mund ta gjejmë artikullin tuaj të vjetër të abonimit.

en: We can't find a paid subscription order for this user.
sq: Nuk mund të gjejmë një porosi abonimi me pagesë për këtë përdorues.

note: translators: placeholder is a number
en: We can't find a subscription with ID #%d. Perhaps it was deleted?
sq: Nuk mund të gjejmë një abonim me ID #%d. Ndoshta është fshirë?

en: We couldn't create a renewal order for your subscription, please try again.
sq: Nuk mund të krijonim një urdhër rinovimi për abonimin tuaj, ju lutemi provoni përsëri.

en: We couldn't find the original renewal order for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original renewal orders for items in your cart. The items were removed.
sq[0]: Nuk mundëm të gjenim porosinë origjinale të rinovimit për një artikull në karrocën tuaj. Artikulli u hoq.

en: We couldn't find the original subscription for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original subscriptions for items in your cart. The items were removed.
sq[0]: Nuk mundëm të gjenim abonimin origjinal për një artikull në karrocën tuaj. Artikulli u hoq.

en: We didn't just improve interfaces for humans, we also improved them for computers. Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints.
sq: Ne nuk kemi përmirësuar vetëm ndërfaqet për njerëzit, ne gjithashtu i kemi përmirësuar ato për kompjuterët. Aplikacionet tuaja tani mund të krijojnë, lexojnë, përditësojnë ose fshijnë abonimet përmes pikave fundore të API RESTful.

en: We have finished processing your subscription renewal order.
sq: Ne kemi përfunduar përpunimin e porosisë tuaj për rinovimin e abonimit.

en: We hope you enjoy it!
sq: Shpresojmë ta shijoni!

en: We were unable to locate that subscription, please try again.
sq: Nuk mundëm ta gjenim atë abonim, ju lutemi provoni përsëri.

note: translators: Placeholders are opening and closing link tags.
en: We weren't able to locate the set of report results you requested. Please regenerate the link from the %1$sSubscription Reports screen%2$s.
sq: Nuk mundëm të gjenim grupin e rezultateve të raportit që kërkuat. Ju lutemi rigjeneroni lidhjen nga ekrani %1$sRaportet e Abonimit%2$s.

en: Weekly
sq: Javore

en: Welcome to Subscriptions 2.0
sq: Mirë se vini në Abonimet 2.0

en: Welcome to Subscriptions 2.1!
sq: Mirë se vini në Abonimet 2.1!

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Welcome to WooCommerce Subscriptions %s!
sq: Mirë se vini në WooCommerce Abonimet %s!

en: Welcome to WooCommerce Subscriptions 2.1
sq: Mirë se vini në WooCommerce Abonimet 2.1

en: What happens when a customer wants to purchase a subscription product for someone else?
sq: Çfarë ndodh kur një klient dëshiron të blejë një produkt abonimi për dikë tjetër?

en: What personal information your store shares with external sources depends on which third-party payment processor plugins you are using to collect subscription payments. We recommend that you consult with their privacy policies to inform this section of your privacy policy.
sq: Çfarë informacioni personal ndan dyqani juaj me burime të jashtme varet nga ato shtojca të procesorit të pagesave të palëve të treta që përdorni për të mbledhur pagesat e abonimit. Ne ju rekomandojmë që të konsultoheni me politikat e tyre të privatësisë për të informuar këtë seksion të politikës suaj të privatësisë.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: What we collect and store
sq: Çfarë mbledhim dhe ruajmë

en: What we share with others
sq: Ajo që ndajmë me të tjerët

en: What's new?
sq: Cfare ka te re?

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When Cancelled
sq: Kur Anulohet

en: When a subscription is activated, either manually or after a successful purchase, new users will be assigned this role.
sq: Kur një abonim aktivizohet, manualisht ose pas një blerjeje të suksesshme, përdoruesve të rinj do t&#39;u caktohet ky rol.

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When cancelled
sq: Kur anulohet

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within subscriptions be retained or removed?
sq: Kur trajtoni një %s, a duhet të ruhen apo hiqen të dhënat personale brenda abonimeve?

en: When switching to a subscription with a different recurring payment or billing period, should the price paid for the existing billing period be prorated when switching to the new subscription?
sq: Kur kaloni në një abonim me një periudhë tjetër pagese ose faturimi të përsëritur, a duhet të përpjesëtohet çmimi i paguar për periudhën ekzistuese të faturimit kur kaloni në abonimin e ri?

en: When switching to a subscription with a length, you can take into account the payments already completed by the customer when determining how many payments the subscriber needs to make for the new subscription.
sq: Kur kaloni në një abonim me gjatësi, mund të merrni parasysh pagesat e kryera tashmë nga klienti kur përcaktoni se sa pagesa duhet të bëjë pajtimtari për abonimin e ri.

en: When switching to a subscription with a sign up fee, you can require the customer pay only the gap between the existing subscription's sign up fee and the new subscription's sign up fee (if any).
sq: Kur kaloni në një abonim me një tarifë regjistrimi, mund të kërkoni që klienti të paguajë vetëm hendekun midis tarifës së regjistrimit të abonimit ekzistues dhe tarifës së regjistrimit të abonimit të ri (nëse ka).

en: With WooCommerce Subscribe All the Things, they can! This experimental extension is exploring how to convert any product, including Product Bundles and Composite Products, into a subscription product. It also offers customers a way to subscribe to a cart of non-subscription products.
sq: Me WooCommerce Subscribe All Things, ata munden! Kjo shtesë eksperimentale po eksploron se si të konvertohet çdo produkt, duke përfshirë paketat e produkteve dhe produktet e përbëra, në një produkt abonimi. Ai gjithashtu u ofron klientëve një mënyrë për t&#39;u abonuar në një karrocë produktesh pa abonim.

en: With early renewals enabled, customers can renew their subscriptions before the next payment date.
sq: Me aktivizimin e rinovimeve të hershme, klientët mund të rinovojnë abonimet e tyre përpara datës së pagesës tjetër.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: With manual renewals, a customer's subscription is put on-hold until they login and pay to renew it. %1$sLearn more%2$s.
sq: Me rinovimet manuale, abonimi i një klienti vihet në pritje derisa ata të identifikohen dhe të paguajnë për ta rinovuar atë. %1$sMëso më shumë%2$s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: With the %s'wcs_default_retry_rules'%s filter, you can define a set of default rules to apply to all failed payments in your store.
sq: Me filtrin %s&#39;wcs_default_retry_rules&#39;%s, mund të përcaktoni një sërë rregullash të paracaktuara për t&#39;u zbatuar për të gjitha pagesat e dështuara në dyqanin tuaj.

note: translators: $1: opening <a> tag linking to WC API docs, $2: closing <a> tag, $3: opening <a> tag linking to WP API docs, $4: closing <a> tag
en: WooCommerce 2.6 added support for %1$sREST API%2$s endpoints built on WordPress core's %3$sREST API%4$s infrastructure.
sq: WooCommerce 2.6 shtoi mbështetjen për pikat fundore %1$sREST API%2$s të ndërtuara në infrastrukturën %3$sREST API%4$s të bazës së WordPress.

[ctx: label for the system status page]
en: WooCommerce Account Connected
sq: Llogaria WooCommerce u lidh

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Subscriptions
sq: Abonimet në WooCommerce

[ctx: used in User Agent data sent to PayPal to help identify where a payment came from]
en: WooCommerce Subscriptions PayPal
sq: Abonimet e WooCommerce PayPal

en: WooCommerce Subscriptions Update
sq: Përditësimi i abonimeve në WooCommerce

en: WooCommerce Subscriptions Update in Progress
sq: Përditësimi i abonimeve të WooCommerce në vazhdim

en: Would you like to add a payment method now?
sq: Dëshiron të shtosh një mënyrë pagese tani?

note: translators: 1: token display name, 2: opening link tag, 4: closing link tag, 3: opening link tag.
en: Would you like to update your subscriptions to use this new payment method - %1$s?%2$sYes%4$s | %3$sNo%4$s
sq: Dëshironi të përditësoni abonimet tuaja për të përdorur këtë mënyrë të re pagese - %1$s?%2$sPo%4$s | %3$sJo%4$s

en: Y/m/d g:i:s A
sq: Y/m/dg:i:s A

[ctx: post date]
note: translators: php date format
en: Y/m/d g:i:s A
sq: Y/m/dg:i:s A

en: Year
sq: viti

en: Yes
sq: po

en: You are about to trash one or more orders which contain a subscription.
    
    Trashing the orders will also trash the subscriptions purchased with these orders.
sq: Jeni gati të hidhni në kosh një ose më shumë porosi që përmbajnë një abonim. Hedhja e porosive në kosh do të fshijë gjithashtu abonimet e blera me këto porosi.

en: You are deleting a subscription item. You will also need to manually cancel and trash the subscription on the Manage Subscriptions screen.
sq: Po fshini një artikull të abonimit. Do t&#39;ju duhet gjithashtu ta anuloni manualisht dhe ta hidhni në kosh abonimin në ekranin Menaxhoni Abonimet.

en: You can not reactivate that subscription until paying to renew it. Please contact us if you need assistance.
sq: Nuk mund ta riaktivizoni atë abonim derisa të paguani për ta rinovuar atë. Ju lutemi na kontaktoni nëse keni nevojë për ndihmë.

en: You can not renew this subscription early. Please contact us if you need assistance.
sq: Ju nuk mund ta rinovoni këtë abonim më herët. Ju lutemi na kontaktoni nëse keni nevojë për ndihmë.

en: You can not resubscribe to that subscription. Please contact us if you need assistance.
sq: Ju nuk mund të regjistroheni përsëri në atë abonim. Ju lutemi na kontaktoni nëse keni nevojë për ndihmë.

en: You can not suspend that subscription - the suspension limit has been reached. Please contact us if you need assistance.
sq: Nuk mund ta pezullosh atë abonim - është arritur kufiri i pezullimit. Ju lutemi na kontaktoni nëse keni nevojë për ndihmë.

en: You can not switch this subscription. It appears you do not own the subscription.
sq: Nuk mund ta ndërroni këtë abonim. Duket se nuk e zotëroni abonimin.

en: You can not switch to the same subscription.
sq: Nuk mund të kaloni në të njëjtin abonim.

en: You can only switch to a subscription product.
sq: Mund të kaloni vetëm në një produkt abonimi.

en: You can't renew the subscription at this time. Please try again.
sq: Nuk mund ta rinovosh abonimin në këtë moment. Ju lutemi provoni përsëri.

en: You cannot modify a subscription that does not belong to you.
sq: Ju nuk mund të modifikoni një abonim që nuk ju përket.

en: You cannot remove an item that does not exist.
sq: Nuk mund të hiqni një artikull që nuk ekziston.

en: You do not have permission to create subscriptions
sq: Ju nuk keni leje për të krijuar abonime

en: You do not have permission to read the subscriptions count
sq: Ju nuk keni leje për të lexuar numrin e abonimeve

en: You have a subscription to this product. Choosing a new subscription will replace your existing subscription.
sq: Ju keni një abonim për këtë produkt. Zgjedhja e një abonimi të ri do të zëvendësojë abonimin tuaj ekzistues.

en: You have added a variation of this product to the cart already.
sq: Ju keni shtuar tashmë një variant të këtij produkti në karrocë.

en: You have already subscribed to this product and it is limited to one per customer. You can not purchase the product again.
sq: Jeni abonuar tashmë në këtë produkt dhe është i kufizuar në një për klient. Ju nuk mund ta blini produktin përsëri.

en: You have an active subscription to this product already.
sq: Ju tashmë keni një abonim aktiv për këtë produkt.

en: You have no active subscriptions.
sq: Nuk keni abonime aktive.

en: You have reached the end of subscriptions. Go to the %sfirst page%s.
sq: Keni arritur në fund të abonimeve. Shkoni te %sfaqja e parë%s.

[ctx: Used in admin email: new renewal order]
note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: You have received a subscription renewal order from %1$s. Their order is as follows:
sq: Ju keni marrë një urdhër rinovimi të abonimit nga %1$s. Renditja e tyre është si më poshtë:

en: You have successfully changed your subscription items. Your new order and subscription details are shown below for your reference:
sq: Ju keni ndryshuar me sukses artikujt e abonimit tuaj. Detajet e porosisë suaj të re dhe të abonimit tregohen më poshtë për referencën tuaj:

note: translators: placeholders are 1$: item name, and, 2$: opening and, 3$: closing link tags
en: You have successfully removed "%1$s" from your subscription. %2$sUndo?%3$s
sq: Ju keni hequr me sukses &quot;%1$s&quot; nga abonimi juaj. %2$sZhbërthe?%3$s

[ctx: Default email subject for email to customer on completed renewal order]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables that will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s renewal order from %2$s is complete
sq: Porosia juaj e rinovimit %1$s nga %2$s ka përfunduar

[ctx: Default email subject for email with downloadable files in it]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s subscription renewal order from %2$s is complete - download your files
sq: Urdhri juaj për rinovimin e abonimit %1$s nga %2$s ka përfunduar - shkarkoni skedarët tuaj

en: Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints with the same design as the latest version of WooCommerce's REST API endpoints.
sq: Aplikacionet tuaja tani mund të krijojnë, lexojnë, përditësojnë ose fshijnë abonimet përmes pikave fundore RESTful API me të njëjtin dizajn si versioni më i fundit i pikave fundore REST API të WooCommerce.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed from your cart.
sq: Karroca juaj përmbante një kërkesë të pavlefshme ndërrimi të abonimit. Është hequr nga karroca juaj.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed. | Your cart contained invalid subscription switch requests. They have been removed.
sq[0]: Karroca juaj përmbante një kërkesë të pavlefshme ndërrimi të abonimit. Është hequr.

en: Your cart has been emptied of subscription products. Only one subscription product can be purchased at a time.
sq: Shporta juaj është boshatisur nga produktet e abonimit. Vetëm një produkt abonimi mund të blihet në të njëjtën kohë.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: Your customers can now view the full details of a subscription, including line items, billing and shipping address, billing schedule and renewal orders, from a special %sMy Account > View Subscription%s page.
sq: Klientët tuaj tani mund të shikojnë detajet e plota të një abonimi, duke përfshirë artikujt e linjës, adresën e faturimit dhe dërgesës, orarin e faturimit dhe porositë e rinovimit, nga një faqe speciale %sLlogaria ime &gt; Shiko Abonimin%s.

en: Your database has been updated successfully!
sq: Baza juaj e të dhënave është përditësuar me sukses!

en: Your early renewal order was successful.
sq: Urdhri juaj i rinovimit të hershëm ishte i suksesshëm.

[ctx: Default email heading for email to customer on completed renewal order]
en: Your renewal order is complete
sq: Urdhri juaj i rinovimit ka përfunduar

en: Your request to undo your previous action was unsuccessful.
sq: Kërkesa juaj për të zhbërë veprimin tuaj të mëparshëm ishte e pasuksesshme.

en: Your subscription change is complete
sq: Ndryshimi i abonimit tuaj ka përfunduar

en: Your subscription change is complete - download your files
sq: Ndryshimi i abonimit tuaj ka përfunduar - shkarkoni skedarët tuaj

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been cancelled.
sq: Abonimi juaj është anuluar.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been put on hold.
sq: Abonimi juaj është vënë në pritje.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been reactivated.
sq: Abonimi juaj është riaktivizuar.

[ctx: Default email heading for email with downloadable files in it]
en: Your subscription renewal order is complete - download your files
sq: Urdhri për rinovimin e abonimit ka përfunduar - shkarkoni skedarët tuaj

en: Your subscription will be activated when payment clears. | Your subscriptions will be activated when payment clears.
sq[0]: Abonimi juaj do të aktivizohet kur pagesa të pastrohet.

en: Your {blogname} renewal order has been received!
sq: Urdhri juaj i rinovimit të {blogname} është marrë!

en: Your {blogname} renewal order receipt from {order_date}
sq: Fatura juaj e porosisë së rinovimit të {blogname} nga {order_date}

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete
sq: Ndryshimi i abonimit tuaj në {blogname} nga {order_date} ka përfunduar

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete - download your files
sq: Ndryshimi i abonimit tuaj në {blogname} nga {order_date} ka përfunduar - shkarkoni skedarët tuaj

[ctx: default email subject for cancelled emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Cancelled
sq: [%s] Abonimi u anulua

[ctx: default email subject for expired emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Expired
sq: [%s] Abonimi ka skaduar

[ctx: default email subject for suspended emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Suspended
sq: [%s] Abonimi u pezullua

en: [Remove]
sq: [Hiq]

en: [{blogname}] New subscription renewal order ({order_number}) - {order_date}
sq: [{blogname}] Urdhri i ri për rinovimin e abonimit ({order_number}) - {order_date}

en: [{blogname}] Subscription Switched ({order_number}) - {order_date}
sq: [{blogname}] Abonimi u ndërrua ({order_number}) - {order_date}

en: [{site_title}] Automatic payment failed for {order_number}, retry scheduled to run {retry_time}
sq: [{site_title}] Pagesa automatike dështoi për {order_number}, riprovoni planifikuar për të ekzekutuar {retry_time}

en: a customer suspends a subscription
sq: një klient pezullon një abonim

en: a subscription expires
sq: skadon një abonim

en: account erasure request
sq: kërkesë për fshirje të llogarisë

en: an automatic payment fails
sq: një pagesë automatike dështon

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of days. (e.g. "Bill this every day / 4 days")
en: day | %s days
sq[0]: ditë

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: day | days
sq[0]: ditë

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: days prior to Renewal Day
sq: ditë para ditës së rinovimit

[ctx: example number of days / weeks / months]
en: e.g. 3
sq: psh 3

[ctx: example price]
en: e.g. 5.90
sq: p.sh. 5.90

[ctx: example price]
note: translators: %s is a currency symbol / code translators: placeholder is a currency symbol / code
en: e.g. 9.90
sq: p.sh. 9.90

en: emails sent to the customer and store manager
sq: emailet e dërguara te klienti dhe menaxheri i dyqanit

[ctx: period interval (eg "$10 _every_ 2 weeks")]
en: every
sq: çdo

note: translators: billing period (e.g. "every week").
en: every %s
sq: çdo %s

[ctx: period interval with ordinal number (e.g. "every 2nd"]
note: translators: period interval, placeholder is ordinal (eg "$10 every _2nd/3rd/4th_", etc)
en: every %s
sq: çdo %s

note: translators: placeholder is localised datetime
en: expected clearing date %s
sq: data e pritshme e pastrimit %s

[ctx: Edit product screen, between the Billing Period and Subscription Length dropdowns]
en: for
sq: për

en: how long to wait between retry attempts
sq: sa kohë duhet pritur midis përpjekjeve të përsëritura

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: in %s
sq: në %s

[ctx: date on subscription updates list. Will be localized]
en: l jS \o\f F Y, h:ia
sq: l jS \o\f VF, h:ia

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of months. (e.g. "Bill this every month / 4 months")
en: month | %s months
sq[0]: muaj

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: month | months
sq[0]: muaj

en: new related order methods in WCS_Related_Order_Store
sq: metoda të reja porosie të lidhura në WCS_Related_Order_Store

[ctx: no trial period]
en: no
sq: nr

en: now
sq: tani

en: staging
sq: vënien në skenë

en: subscriptions
sq: abonimet

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: suspensions per billing period.
sq: pezullime për periudhë faturimi.

en: the status applied to the renewal order and subscription
sq: statusi i aplikuar për urdhrin e rinovimit dhe abonimin

en: the total number of retry attempts
sq: numri i përgjithshëm i përpjekjeve të përsëritura

[ctx: initial payment on a subscription]
en: up front
sq: përpara

note: translators: %1$s is the file version, %2$s is the core version
en: version %1$s is out of date. The core version is %2$s
sq: versioni %1$s është i vjetëruar. Versioni bazë është %2$s

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of weeks. (e.g. "Bill this every week / 4 weeks")
en: week | %s weeks
sq[0]: javë

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: week | weeks
sq[0]: javë

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of years. (e.g. "Bill this every year / 4 years")
en: year | %s years
sq[0]: vit

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: year | years
sq[0]: vit
