WooCommerce Subscriptions 3.0.9 - en to nb translation catalogue (1256 entries)

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is number of subscriptions that were checked and did not need repairs. There's a space at the beginning!
en:  %d other subscription was checked and did not need any repairs. | %d other subscriptions were checked and did not need any repairs.
nb[0]: %d annet abonnement ble sjekket og trengte ingen reparasjoner.

note: translators: placeholder is next payment's date
en:  Next payment is due %s.
nb: Neste betaling forfaller %s.

en:  Subscription Created
nb: Abonnement opprettet

en:  Subscription Deleted
nb: Abonnement slettet

en:  Subscription Switched
nb: Byttet abonnement

en:  Subscription Updated
nb: Abonnement oppdatert

note: translators: placeholder is an order type.
en: "%s" is not a valid new order type.
nb: &quot;%s&quot; er ikke en gyldig ny ordretype.

en: $0 Initial Checkout
nb: $0 Innledende utsjekking

en: $type passed to the function was not a string.
nb: $type sendt til funksjonen var ikke en streng.

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string (e.g. "£10 / month" )
en: %1$s %2$s then %3$s
nb: %1$s %2$s deretter %3$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: subscription period (e.g. "month" or "3 months")
en: %1$s %2$s then %3$s / %4$s | %1$s %2$s then %3$s every %4$s
nb[0]: %1$s %2$s deretter %3$s / %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string, 4$: payment day of the week (e.g. "$15 up front, then $10 every Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s
nb: %1$s %2$s deretter %3$s hver %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front" ), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "2nd week"), 5$: day of the week (e.g. "Thursday"); (e.g. "$10 up front, then $20 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s on %5$s
nb: %1$s %2$s deretter %3$s hver %4$s på %5$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month of year (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s each year
nb: %1$s %2$s deretter %3$s på %4$s %5$s hvert år

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd"), 6$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s every %6$s year
nb: %1$s %2$s deretter %3$s på %4$s %5$s hvert %6$s år

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"), 5$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s day of every %5$s month
nb: %1$s %2$s deretter %3$s på %4$s-dagen i hver %5$s måned

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"); (e.g. "$10 up front then $40 on the 23rd of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s of each month
nb: %1$s %2$s deretter %3$s på %4$s i hver måned

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount; (e.g. "$10 up front then $30 on the last day of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of each month
nb: %1$s %2$s deretter %3$s den siste dagen i hver måned

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of every %4$s month
nb: %1$s %2$s deretter %3$s den siste dagen i hver %4$s måned

note: translators: 1: user display name 2: user ID 3: user email
en: %1$s (#%2$s &ndash; %3$s)
nb: %1$s (#%2$s – %3$s)

note: translators: 1$: is the "You have already subscribed to this product" notice, 2$-4$: opening/closing link tags, 3$: an order number
en: %1$s Complete payment on %2$sOrder %3$s%4$s to be able to change your subscription.
nb: %1$s Fullfør betaling på %2$sBestill %3$s%4$s for å kunne endre abonnementet ditt.

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: trial length (e.g. "3 weeks")
en: %1$s after %2$s free trial
nb: %1$s etter %2$s gratis prøveperiode

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years with 2 months free trial"), 2$: signup fee price (e.g. "and a $30 sign-up fee").
en: %1$s and a %2$s sign-up fee
nb: %1$s og en %2$s registreringsavgift

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday") translators: %1$: recurring amount (e.g. "$15"), %2$: subscription period (e.g. "month") (e.g. "$15 every 2nd month")
en: %1$s every %2$s
nb: %1$s hver %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s every %2$s on %3$s
nb: %1$s hver %2$s på %3$s

note: translators: $1: formatted order total for the order, $2: number of items bought
en: %1$s for %2$d item | %1$s for %2$d items
nb[0]: %1$s for %2$d element

note: translators: 1$: trial length (e.g. "3 weeks"), 2$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year")
en: %1$s free trial then %2$s
nb: %1$s gratis prøveperiode deretter %2$s

note: translators: %1$s refers to the price. This string is meant to prefix another string below, e.g. "$5 now, and $5 on March 15th each year"
en: %1$s now, and
nb: %1$s nå, og

note: translators: 1$: <price> on, 2$: <date>, 3$: <month> each year (e.g. "$15 on March 15th each year"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s each year
nb: %1$s på %2$s %3$s hvert år

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s every %4$s year
nb: %1$s på %2$s %3$s hvert %4$s år

note: translators: 1$: <price> on the, 2$: <date> day of every, 3$: <interval> month (e.g. "$10 on the 23rd day of every 2nd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s day of every %3$s month
nb: %1$s på %2$s-dagen i hver %3$s måned

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s of each month
nb: %1$s på %2$s i hver måned

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month")
en: %1$s on the last day of every %2$s month
nb: %1$s den siste dagen i hver %2$s måned

note: translators: 1$: is the number of subscriptions not updated, 2$: is the error message
en: %1$s subscription could not be updated: %2$s | %1$s subscriptions could not be updated: %2$s
nb[0]: %1$s abonnement kunne ikke oppdateres: %2$s

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: 1$: new status (e.g. "Cancel"), 2$: blog name
en: %1$s subscription event triggered at %2$s
nb: %1$s abonnementshendelse utløst ved %2$s

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years"), 2$: trial length (e.g.: "with 4 months free trial").
en: %1$s with %2$s free trial
nb: %1$s med %2$s gratis prøveversjon

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sAdd a subscription product &raquo;%2$s
nb: %1$sLegg til et abonnementsprodukt »%2$s

note: translators: placeholers are link tags: 1$-2$ new subscription page, 3$-4$: docs on woocommerce.com
en: %1$sAdd a subscription%2$s now or %3$slearn more%4$s about the new interface.
nb: %1$sLegg til et abonnement%2$s nå eller %3$finn ut mer%4$s om det nye grensesnittet.

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as type pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "<em>", 5$: "</em>", 6$: "<em>", 7$: "</em>", 8$: "</p>"
en: %1$sChoose Subscription%2$s%3$sThe WooCommerce Subscriptions extension adds two new subscription product types - %4$sSimple subscription%5$s and %6$sVariable subscription%7$s.%8$s
nb: %1$sChoose Subscription%2$s%3$sWooCommerce Subscriptions-utvidelsen legger til to nye abonnementsprodukttyper - %4$sEnkelt abonnement%5$s og %6$sVariabelt abonnement%7$s.%8$s

note: translators: placeholders are opening/closing tags linking to documentation on outdated templates.
en: %1$sLearn how to update%2$s
nb: %1$sLær hvordan du oppdaterer%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sLearn more about managing subscriptions &raquo;%2$s
nb: %1$sLes mer om administrering av abonnementer »%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing tags.
en: %1$sNote:%2$s Orders which are related to subscriptions will not be included in the orders affected by these settings.
nb: %1$sMerk:%2$s Bestillinger som er relatert til abonnementer vil ikke bli inkludert i bestillingene som påvirkes av disse innstillingene.

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$2: opening and closing <a> tags $3: order's order number $4: date of order in <time> element
en: %1$sOrder #%3$s%2$s (%4$s)
nb: %1$sOrdre #%3$s%2$s (%4$s)

note: translators: placeholders are opening and closing strong tags.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are enabled on your account%2$s. All subscription management features are now enabled. Happy selling!
nb: %1$sPayPal-referansetransaksjoner er aktivert på kontoen din %2$s. Alle abonnementsadministrasjonsfunksjoner er nå aktivert. Lykke til med salget!

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s, some subscription management features are not enabled. Please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
nb: %1$sPayPal Referansetransaksjoner er ikke aktivert på kontoen din %2$s, enkelte abonnementsadministrasjonsfunksjoner er ikke aktivert. Vennligst kontakt PayPal og be om at de %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s på kontoen din. %5$sSjekk PayPal-kontoen%6$s %3$sLes mer %7$s

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s. If you wish to use PayPal Reference Transactions with Subscriptions, please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
nb: %1$sPayPal-referansetransaksjoner er ikke aktivert på kontoen din %2$s. Hvis du ønsker å bruke PayPal-referansetransaksjoner med abonnementer, vennligst kontakt PayPal og be om at de %3$senable PayPal-referansetransaksjoner%4$s på kontoen din. %5$sSjekk PayPal-kontoen%6$s %3$sLes mer %7$s

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as price pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "</p>"
en: %1$sSet a Price%2$s%3$sSubscription prices are a little different to other product prices. For a subscription, you can set a billing period, length, sign-up fee and free trial.%4$s
nb: %1$sAngi en pris%2$s%3$sAbonnementsprisene er litt annerledes enn andre produktpriser. For et abonnement kan du angi en faktureringsperiode, lengde, registreringsavgift og gratis prøveperiode.%4$s

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3: active version of Subscriptions, 4: current version of Subscriptions, 5-6: opening/closing tags linked to ticket form, 7-8: opening/closing tags linked to documentation.
en: %1$sWarning!%2$s It appears that you have downgraded %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s from %3$s to %4$s. Downgrading the plugin in this way may cause issues. Please update to %3$s or higher, or %5$sopen a new support ticket%6$s for further assistance. %7$sLearn more &raquo;%8$s
nb: %1$sAdvarsel!%2$s Det ser ut til at du har nedgradert %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s fra %3$s til %4$s. Nedgradering av programtillegget på denne måten kan føre til problemer. Vennligst oppdater til %3$s eller høyere, eller %5$åpne en ny support billett%6$s for ytterligere hjelp. %7$sLes mer »%8$s

note: translators: 1-2: opening/closing <b> tags, 3: Subscriptions version.
en: %1$sWarning!%2$s We can see the %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s plugin is active. Version %3$s of %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s comes with that plugin's functionality packaged into the core plugin. Please deactivate WooCommerce Subscriptions Early Renewal to avoid any conflicts.
nb: %1$sAdvarsel!%2$s Vi kan se %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s-plugin er aktiv. Versjon %3$s av %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s kommer med denne plugin-funksjonen pakket inn i kjernepluginen. Vennligst deaktiver WooCommerce Subscriptions Early Renewal for å unngå konflikter.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3-4: opening/closing tags linked to ticket form.
en: %1$sWarning!%2$s We discovered an issue in %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s that may cause your subscription renewal order and customer subscription caches to contain invalid data. For information about how to update the cached data, please %3$sopen a new support ticket%4$s.
nb: %1$sAdvarsel!%2$s Vi oppdaget et problem i %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s som kan føre til at fornyelsesordren for abonnementet og cachen for kundeabonnement inneholder ugyldige data. For informasjon om hvordan du oppdaterer de bufrede dataene, vennligst %3$åpne en ny kundestøttebillett%4$s.

note: translators: $1-$2: opening and closing <strong> tags, $3-$4: opening and closing <em> tags
en: %1$sWooCommerce Subscriptions Installed%2$s &#8211; %3$sYou're ready to start selling subscriptions!%4$s
nb: %1$sWooCommerce-abonnementer installert%2$s – %3$sDu er klar til å begynne å selge abonnementer!%4$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$-4$: link tags, takes to woocommerce plugin on wp.org, 5$-6$: opening and closing link tags, leads to plugins.php in admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s The %3$sWooCommerce plugin%4$s must be active for WooCommerce Subscriptions to work. Please %5$sinstall & activate WooCommerce &raquo;%6$s
nb: %1$sWooCommerce-abonnementer er inaktive.%2$s %3$sWooCommerce-pluginen%4$s må være aktiv for at WooCommerce-abonnementer skal fungere. Vennligst %5$sinstaller og aktiver WooCommerce »%6$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$: minimum supported WooCommerce version, 4$-5$: opening and closing link tags, leads to plugin admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s This version of Subscriptions requires WooCommerce %3$s or newer. Please %4$supdate WooCommerce to version %3$s or newer &raquo;%5$s
nb: %1$sWooCommerce-abonnementer er inaktive.%2$s Denne versjonen av abonnementer krever WooCommerce %3$s eller nyere. Vennligst %4$oppdater WooCommerce til versjon %3$s eller nyere »%5$s

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s current subscriptions
nb: %2$s %1$s gjeldende abonnementer

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s ended subscriptions
nb: %2$s %1$s avsluttede abonnementer

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s new subscriptions
nb: %2$s %1$s nye abonnementer

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription cancellations
nb: %2$s %1$s kanselleringer av abonnement

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription renewals
nb: %2$s %1$s abonnementsfornyelser

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription resubscribes
nb: %2$s %1$s abonnement abonnerer på nytt

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription signups
nb: %2$s %1$s abonnementsregistreringer

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription switches
nb: %2$s %1$s abonnementsbytter

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s cancellation%3$s subscription cancellations this month | %2$s%1$s cancellations%3$s subscription cancellations this month
nb[0]: %2$s%1$s kansellering%3$s abonnementsoppsigelser denne måneden

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s renewal%3$s subscription renewals this month | %2$s%1$s renewals%3$s subscription renewals this month
nb[0]: %2$s%1$s fornyelse%3$s abonnementsfornyelse denne måneden

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s signup%3$s subscription signups this month | %2$s%1$s signups%3$s subscription signups this month
nb[0]: %2$s%1$s registrering%3$s abonnementsregistrering denne måneden

note: translators: %d: retry count.
en: %d Cancelled Payment Retry | %d Cancelled Payment Retries
nb[0]: %d Avbrutt betaling Prøv på nytt

note: translators: %d: retry count.
en: %d Failed Payment Retry | %d Failed Payment Retries
nb[0]: %d mislykket betaling Prøv på nytt

note: translators: %d: retry count.
en: %d Pending Payment Retry | %d Pending Payment Retries
nb[0]: %d Venter på nytt forsøk på betaling

note: translators: %d: retry count.
en: %d Processing Payment Retry | %d Processing Payment Retries
nb[0]: %d Behandler betaling på nytt

note: translators: %d: retry count.
en: %d Successful Payment Retry | %d Successful Payment Retries
nb[0]: %d Vellykket betaling Prøv på nytt

note: translators: %d refers to the number of times we have detected cache update failures
en: %d failures | %d failure
nb[0]: %d feil

note: translators: %d: item count.
en: %d item | %d items
nb[0]: %d element

note: translators: placeholder is blogname
en: %s - Order
nb: %s - Bestilling

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: %s ago
nb: %s siden

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s average renewal amount
nb: %s gjennomsnittlig fornyelsesbeløp

note: translators: placeholder is a number of days.
en: %s day | a %s-day
nb[0]: %s dag

note: translators: placeholder is a number of day with language specific suffix applied (e.g. "1st", "3rd", "5th", etc...)
en: %s day of the month
nb: %s dag i måneden

note: translators: placeholder is a day of the week
en: %s each week
nb: %s hver uke

note: translators: placeholder is a number of months.
en: %s month | a %s-month
nb[0]: %s måned

note: translators: %s: subscription net gain (with percentage).
en: %s net subscription gain
nb: %s netto abonnementsgevinst

note: translators: %s: subscription net loss (with percentage).
en: %s net subscription loss
nb: %s netto abonnementstap

note: translators: placeholder is recurring amount. translators: placeholder is recurring amount
en: %s on the last day of each month
nb: %s den siste dagen i hver måned

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal income in this period
nb: %s fornyelsesinntekt i denne perioden

note: translators: %s: renewal count.
en: %s renewal orders
nb: %s fornyelsesordrer

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s renewal revenue in this period
nb: %s fornyelsesinntekter i denne perioden

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue recovered
nb: %s fornyelsesinntekter gjenvunnet

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue this month
nb: %s fornyelsesinntekter denne måneden

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s resubscribe revenue in this period
nb: %s abonnerer på nytt i denne perioden

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts failed
nb: %s forsøk på nytt mislyktes

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts pending
nb: %s gjentatte forsøk venter

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts succeeded
nb: %s nytt forsøk lyktes

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s signup revenue in this period
nb: %s registreringsinntekter i denne perioden

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s signup revenue this month
nb: %s registreringsinntekter denne måneden

note: translators: placeholder is the number of subscriptions updated
en: %s subscription status changed. | %s subscription statuses changed.
nb[0]: %s abonnementsstatus endret.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s switch revenue in this period
nb: %s bytte inntekt i denne perioden

note: translators: placeholder is a number of weeks.
en: %s week | a %s-week
nb[0]: %s uke

note: translators: placeholder is a number of years.
en: %s year | a %s-year
nb[0]: %s år

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags translators: placeholders are opening and closing anchor tags linking to documentation
en: %sLearn more &raquo;%s
nb: %sLes mer »%s

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{execution_time}", which will be replaced on front end with actual time
en: (in %s seconds)
nb: (om %s sekunder)

[ctx: includes tax]
note: translators: placeholder is price string, denotes tax included in cart/order total
en: (includes %s)
nb: (inkluderer %s)

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 day..."]
en: 1 day
nb: 1 dag

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 month..."]
en: 1 month
nb: 1 måned

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 week..."]
en: 1 week
nb: 1 uke

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 year..."]
en: 1 year
nb: 1 år

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: A fatal error has occurred while processing a recent subscription payment with PayPal. Please %1$sopen a new ticket at WooCommerce Support%3$s immediately to get this resolved. %2$sLearn more &raquo;%3$s
nb: Det har oppstått en fatal feil under behandling av en nylig abonnementsbetaling med PayPal. Vennligst %1$åpne en ny billett hos WooCommerce Support%3$s umiddelbart for å få dette løst. %2$sLes mer »%3$s

en: A product displays a button with the text "Add to cart". By default, a subscription changes this to "Sign up now". You can customise the button text for subscriptions here.
nb: Et produkt viser en knapp med teksten &quot;Legg i handlekurv&quot;. Som standard endrer et abonnement dette til &quot;Registrer deg nå&quot;. Du kan tilpasse knappeteksten for abonnementer her.

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been cancelled. Their subscription's details are as follows:
nb: Et abonnement som tilhører %1$s har blitt kansellert. Abonnementsopplysningene deres er som følger:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been suspended by the user. Their subscription's details are as follows:
nb: Et abonnement som tilhører %1$s har blitt suspendert av brukeren. Abonnementsopplysningene deres er som følger:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has expired. Their subscription's details are as follows:
nb: Et abonnement som tilhører %1$s har utløpt. Abonnementsopplysningene deres er som følger:

en: A subscription has been removed from your cart. Due to payment gateway restrictions, different subscription products can not be purchased at the same time.
nb: Et abonnement er fjernet fra handlekurven din. På grunn av restriksjoner på betalingsgatewayen kan ikke forskjellige abonnementsprodukter kjøpes samtidig.

en: A subscription has been removed from your cart. Products and subscriptions can not be purchased at the same time.
nb: Et abonnement er fjernet fra handlekurven din. Produkter og abonnementer kan ikke kjøpes samtidig.

en: A subscription renewal has been removed from your cart. Multiple subscriptions can not be purchased at the same time.
nb: En abonnementsfornyelse er fjernet fra handlekurven din. Flere abonnementer kan ikke kjøpes samtidig.

en: About WooCommerce Subscriptions
nb: Om WooCommerce-abonnementer

en: Accept Early Renewal Payments
nb: Godta betalinger for tidlig fornyelse

en: Accept Early Renewal Payments via a Modal
nb: Godta tidlig fornyelsesbetalinger via en Modal

en: Accept Manual Renewals
nb: Godta manuelle fornyelser

en: Actions
nb: Handlinger

[ctx: an action on a subscription]
en: Activate
nb: Aktiver

[ctx: Subscription status]
en: Active
nb: Aktiv

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
nb[0]: Aktiv <span class="count">(%s)</span>

[ctx: label for the system status page]
en: Active Product Key
nb: Aktiv produktnøkkel

en: Active Subscriptions
nb: Aktive abonnementer

note: translators: %s: help tip.
en: Active Subscriptions %s
nb: Aktive abonnementer %s

note: translators: %d refers to the number of payments the coupon can be used for.
en: Active for %d payment | Active for %d payments
nb[0]: Aktiv for %d betaling

en: Active for unlimited payments
nb: Aktiv for ubegrensede betalinger

en: Active for x payments
nb: Aktiv for x betalinger

en: Active subscriber?
nb: Aktiv abonnent?

en: Add
nb: Legge til

en: Add New
nb: Legg til ny

en: Add New Retry
nb: Legg til nytt Prøv på nytt

[ctx: custom post type setting]
en: Add New Subscription
nb: Legg til nytt abonnement

[ctx: custom post type setting]
en: Add Subscription
nb: Legg til abonnement

en: Add a Subscription Product
nb: Legg til et abonnementsprodukt

[ctx: label on button, imperative]
en: Add payment
nb: Legg til betaling

[ctx: text on button on checkout page]
en: Add payment method
nb: Legg til betalingsmåte

[ctx: the page title of the add payment method form]
en: Add payment method
nb: Legg til betalingsmåte

en: Add to Cart Button Text
nb: Legg i handlekurven Button Text

en: Address
nb: Adresse

en: Affected event: | Affected events:
nb[0]: Berørt hendelse:

en: Align Subscription Renewal Day
nb: Juster abonnementsfornyelsesdagen

[ctx: used in the general subscription options page]
note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Align subscription renewal to a specific day of the week, month or year. For example, the first day of the month. %1$sLearn more%2$s.
nb: Juster abonnementsfornyelsen til en bestemt ukedag, måned eller år. For eksempel den første dagen i måneden. %1$sLes mer%2$s.

en: Align the payment date for all customers who purchase this subscription to a specific day of the week or month.
nb: Juster betalingsdatoen for alle kunder som kjøper dette abonnementet til en bestemt ukedag eller måned.

[ctx: used in subscription product edit screen]
note: translators: placeholder is a year (e.g. "2016")
en: Align the payment date for this subscription to a specific day of the year. If the date has already taken place this year, the first payment will be processed in %s. Set the day to 0 to disable payment syncing for this product.
nb: Juster betalingsdatoen for dette abonnementet til en bestemt dag i året. Hvis datoen allerede har funnet sted i år, vil den første betalingen bli behandlet i %s. Sett dagen til 0 for å deaktivere betalingssynkronisering for dette produktet.

en: All linked subscription items have been removed from the cart.
nb: Alle tilknyttede abonnementsartikler er fjernet fra handlekurven.

[ctx: Used in WooCommerce by removed item notification: "_All linked subscription items were_ removed. Undo?" Filter for item title.]
en: All linked subscription items were
nb: Alle tilknyttede abonnementselementer var

en: All orders types
nb: Alle ordretyper

en: Allow $0 initial checkout without a payment method.
nb: Tillat innledende utsjekking på $0 uten en betalingsmetode.

en: Allow Switching
nb: Tillat bytte

en: Allow a subscription product to be purchased with other products and subscriptions in the same transaction.
nb: Tillat at et abonnementsprodukt kan kjøpes sammen med andre produkter og abonnementer i samme transaksjon.

en: Allow a subscription product with a $0 initial payment to be purchased without providing a payment method. The customer will be required to provide a payment method at the end of the initial period to keep the subscription active.
nb: Tillat at et abonnementsprodukt med en førstegangsbetaling på $0 kan kjøpes uten å oppgi en betalingsmåte. Kunden vil bli bedt om å oppgi en betalingsmetode på slutten av den første perioden for å holde abonnementet aktivt.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags , 2-3: opening/closing tags for a link to docs on early renewal.
en: Allow customers to bypass the checkout and renew their subscription early from their %1$sMy Account > View Subscription%2$s page. %3$sLearn more.%4$s
nb: Tillat kunder å omgå kassen og fornye abonnementet tidlig fra %1$sMin konto &gt; Vis abonnement%2$s-siden. %3$sLes mer.%4$s

en: Allow customers to turn on and off automatic renewals from their View Subscription page.
nb: Tillat kunder å slå på og av automatiske fornyelser fra Se abonnementssiden.

en: Allow multiple subscriptions and products to be purchased simultaneously.
nb: Tillat at flere abonnementer og produkter kan kjøpes samtidig.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Allow subscribers to switch (upgrade or downgrade) between different subscriptions. %1$sLearn more%2$s.
nb: Tillat abonnenter å bytte (oppgradere eller nedgradere) mellom ulike abonnementer. %1$sLes mer%2$s.

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Always
nb: Bestandig

en: An error has occurred while processing a recent subscription related event. For steps on how to fix the affected subscription and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s. | An error has occurred while processing recent subscription related events. For steps on how to fix the affected subscriptions and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s.
nb[0]: Det har oppstått en feil under behandling av en nylig abonnementsrelatert hendelse. For trinn for hvordan du fikser det berørte abonnementet og for å lære mer om mulige årsaker til denne feilen, vennligst les guiden vår %1$shere%2$s.

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
nb: Det oppsto en feil. Prøv på nytt eller prøv en alternativ betalingsmåte.

[ctx: Trial period dropdown's description in pricing fields]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
nb: En valgfri tidsperiode for å vente før du belaster den første gjentakende betalingen. Eventuelle registreringsavgifter vil fortsatt bli belastet ved begynnelsen av abonnementet. %s

[ctx: Trial period field tooltip on Edit Product administration screen]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
nb: En valgfri tidsperiode for å vente før du belaster den første gjentakende betalingen. Eventuelle registreringsavgifter vil fortsatt bli belastet ved begynnelsen av abonnementet. %s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: An order has been created for you to renew your subscription on %1$s. To pay for this invoice please use the following link: %2$s
nb: Det er opprettet en bestilling for å fornye abonnementet på %1$s. For å betale for denne fakturaen, bruk følgende lenke: %2$s

en: And much more...
nb: Og mye mer...

en: Any Payment Method
nb: Enhver betalingsmåte

en: Are you sure you want remove this item from your subscription?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne denne varen fra abonnementet ditt?

en: Are you sure you want to change the payment method from PayPal standard?
    
    This will suspend the subscription at PayPal.
nb: Er du sikker på at du vil endre betalingsmåten fra PayPal-standarden? Dette vil suspendere abonnementet hos PayPal.

en: Are you sure you want to process a renewal?
    
    This will charge the customer and email them the renewal order (if emails are enabled).
nb: Er du sikker på at du vil behandle en fornyelse? Dette vil belaste kunden og sende dem fornyelsesordren på e-post (hvis e-poster er aktivert).

en: Are you sure you want to retry payment for this renewal order?
    
    This will attempt to charge the customer and send renewal order emails (if emails are enabled).
nb: Er du sikker på at du vil prøve å betale på nytt for denne fornyelsesordren? Dette vil forsøke å belaste kunden og sende e-poster om fornyelsesbestilling (hvis e-poster er aktivert).

note: translators: 1,2: opening/closing link tags (to documentation).
en: Attempt to recover recurring revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily. %1$sLearn more%2$s.
nb: Forsøk på å gjenvinne tilbakevendende inntekter som ellers ville gått tapt på grunn av at betalingsmåter bare ble avvist midlertidig. %1$sLes mer%2$s.

en: Auto Renewal Toggle
nb: Slå automatisk fornyelse på

en: Auto renew
nb: Automatisk fornyelse

en: Automatic Failed Payment Retries
nb: Automatiske mislykkede betalingsforsøk

en: Automatic Failed Payment Retry
nb: Automatisk mislykket betaling forsøk på nytt

en: Automatic Recurring Payments
nb: Automatiske gjentakende betalinger

en: Automatic payment failed for order {order_number}
nb: Automatisk betaling mislyktes for bestillingen {order_number}

en: Automatic payment failed for {order_number}, we will retry {retry_time}
nb: Automatisk betaling mislyktes for {order_number}, vi prøver på nytt {retry_time}

en: Automatic renewal payment failed
nb: Automatisk fornyelsesbetaling mislyktes

en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
nb: Utløper automatisk abonnementet etter denne tidsperioden. Denne lengden kommer i tillegg til eventuell gratis prøveversjon eller tidsperiode før en synkronisert første fornyelsesdato.

[ctx: Subscription Length dropdown's description in pricing fields]
en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
nb: Utløper automatisk abonnementet etter denne tidsperioden. Denne lengden kommer i tillegg til en eventuell gratis prøveperiode eller tidsperiode før en synkronisert første fornyelsesdato.

en: Average Lifetime Value
nb: Gjennomsnittlig levetidsverdi

note: translators: %s: help tip.
en: Average Lifetime Value %s
nb: Gjennomsnittlig levetidsverdi %s

note: translators: %s: help tip.
en: Average Recurring Line Total %s
nb: Gjennomsnittlig gjentakende linje totalt %s

en: Backordered
nb: Restbestilt

en: Because of this, it is not recommended as a payment method for Subscriptions unless it is the only available option for your country.
nb: På grunn av dette anbefales det ikke som betalingsmetode for abonnementer med mindre det er det eneste tilgjengelige alternativet for ditt land.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Because the %sWC_Subscription%s class extends %sWC_Order%s, you can use its familiar methods, like %s$subscription->update_status()%s or %s$subscription->get_total()%s.
nb: Fordi %sWC_Subscription%s-klassen utvider %sWC_Order%s, kan du bruke dens kjente metoder, som %s$subscription-&gt;update_status()%s eller %s$subscription-&gt;get_total()%s.

note: translators: Placeholders are the opening and closing link tags.
en: Before enabling PayPal Standard for Subscriptions, please note, when using PayPal Standard, customers are locked into using PayPal Standard for the life of their subscription, and PayPal Standard has a number of limitations. Please read the guide on %1$swhy we don't recommend PayPal Standard%2$s for Subscriptions before choosing to enable this option.
nb: Før du aktiverer PayPal Standard for abonnementer, vær oppmerksom på at når du bruker PayPal Standard, er kunder låst til å bruke PayPal Standard så lenge abonnementet varer, og PayPal Standard har en rekke begrensninger. Les veiledningen på %1$s hvorfor vi ikke anbefaler PayPal Standard%2$s for abonnementer før du velger å aktivere dette alternativet.

note: translators: placeholders are opening and closing tags
en: Before we send you on your way, we need to update your database to the newest version. If you do not have a recent backup of your site, %snow is the time to create one%s.
nb: Før vi sender deg videre, må vi oppdatere databasen din til den nyeste versjonen. Hvis du ikke har en nylig sikkerhetskopi av nettstedet ditt, er %snow tiden for å lage en %s.

[ctx: when to allow switching]
en: Between Grouped Subscriptions
nb: Mellom grupperte abonnementer

[ctx: when to allow switching]
en: Between Subscription Variations
nb: Mellom abonnementsvariasjoner

[ctx: table column header]
en: Big Bang
nb: Det store smellet

en: Billing
nb: Fakturering

en: Billing Address
nb: fakturaadresse

en: Billing Period
nb: Faktura periode

en: Billing Period:
nb: Faktura periode:

en: Billing agreement cancelled at PayPal.
nb: Faktureringsavtale kansellert hos PayPal.

en: Billing interval:
nb: Faktureringsintervall:

en: Billing period for the subscription.
nb: Faktureringsperiode for abonnementet.

[ctx: meaning billing address]
en: Billing:
nb: Fakturering:

en: Both the shipping address used for the subscription and your default shipping address for future purchases will be updated.
nb: Både leveringsadressen som brukes for abonnementet og standard leveringsadresse for fremtidige kjøp vil bli oppdatert.

en: Browse products
nb: Bla gjennom produkter

en: Browser User Agent
nb: Nettleserbrukeragent

en: But wait, there's more!
nb: Men vent, det er mer!

en: Button Text
nb: Knappetekst

en: By default, Subscriptions will retry the payment 5 times over 7 days. The rules that control the retry system can be modified to customise:
nb: Som standard vil Abonnementer prøve betalingen på nytt 5 ganger i løpet av 7 dager. Reglene som kontrollerer systemet for forsøk på nytt kan endres for å tilpasse:

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags
en: By default, adding new files to an existing subscription product will automatically provide active subscribers with access to the new files. However, now you can enable a %snew content dripping setting%s to provide subscribers with access to new files only after the next renewal payment.
nb: Som standard vil det å legge til nye filer til et eksisterende abonnementsprodukt automatisk gi aktive abonnenter tilgang til de nye filene. Nå kan du imidlertid aktivere en %snew innholdsdrypp-innstilling%s for å gi abonnenter tilgang til nye filer først etter neste fornyelsesbetaling.

en: By making a subscription a Custom Order Type, a subscription is also now a custom post type. This makes it faster to query subscriptions and it uses a database schema that is as scalable as WordPress posts and pages.
nb: Ved å gjøre et abonnement til en tilpasset bestillingstype, er et abonnement nå også en tilpasset posttype. Dette gjør det raskere å spørre etter abonnementer, og den bruker et databaseskjema som er like skalerbart som WordPress-innlegg og -sider.

en: By renewing your subscription early your next payment will be %s.
nb: Ved å fornye abonnementet ditt tidlig vil din neste betaling være %s.

en: By renewing your subscription early, your scheduled next payment on %s will be cancelled.
nb: Ved å fornye abonnementet ditt tidlig, vil den planlagte neste betalingen på %s bli kansellert.

en: By using WooCommerce Subscriptions, you may be storing personal data and depending on which third-party payment processors you’re using to take subscription payments, you may be sharing personal data with external sources.
nb: Ved å bruke WooCommerce-abonnementer kan det hende du lagrer personopplysninger, og avhengig av hvilke tredjeparts betalingsbehandlere du bruker for å ta abonnementsbetalinger, kan det hende du deler personopplysninger med eksterne kilder.

en: Cache Update Failures
nb: Bufferoppdatering feiler

en: Can not get address type display name. Address type is not a string.
nb: Kan ikke få adressetype visningsnavn. Adressetypen er ikke en streng.

en: Can not get status name. Status is not a string.
nb: Kan ikke få statusnavn. Status er ikke en streng.

en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: an action on a subscription]
en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancel Now
nb: Avbryt nå

en: Cancel and remove personal data
nb: Avbryt og fjern personopplysninger

en: Cancellations
nb: Avbestillinger

[ctx: Subscription status]
en: Cancelled
nb: avbrutt

[ctx: table heading]
en: Cancelled Date
nb: Kansellert dato

en: Cancelled Subscription
nb: Kansellert abonnement

en: Cancelled Subscription emails are sent when a customer's subscription is cancelled (either by a store manager, or the customer).
nb: E-post med kansellert abonnement sendes når en kundes abonnement kanselleres (enten av en butikksjef eller kunden).

note: translators: placeholder is an error message.
en: Cannot create subscription: %s.
nb: Kan ikke opprette abonnement: %s.

en: Change
nb: Endring

[ctx: change billing or shipping address]
note: translators: %s: address type (eg. 'billing' or 'shipping').
en: Change %s address
nb: Endre %s adresse

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Change Payment Method
nb: Endre betalingsmåte

en: Change Trial and End Dates
nb: Endre prøve- og sluttdatoer

en: Change address
nb: Bytt adresse

en: Change in subscriptions between the start and end of the period.
nb: Endring i abonnement mellom starten og slutten av perioden.

[ctx: label on button, imperative]
en: Change payment
nb: Endre betaling

en: Change payment features:
nb: Endre betalingsfunksjoner:

[ctx: text on button on checkout page]
en: Change payment method
nb: Endre betalingsmåte

[ctx: the page title of the change payment method form]
en: Change payment method
nb: Endre betalingsmåte

en: Check Out What's New
nb: Sjekk hva som er nytt

note: translators: placeholder is either empty or "Next payment is due..."
en: Choose a new payment method.%s
nb: Velg en ny betalingsmetode.%s

en: Choose a new subscription.
nb: Velg et nytt abonnement.

note: translators: placeholders are <em> tags
en: Choose the default roles to assign to active and inactive subscribers. For record keeping purposes, a user account must be created for subscribers. Users with the %1$sadministrator%2$s role, such as yourself, will never be allocated these roles to prevent locking out administrators.
nb: Velg standardrollene som skal tildeles aktive og inaktive abonnenter. For journalføringsformål må det opprettes en brukerkonto for abonnenter. Brukere med rollen %1$sadministrator%2$s, for eksempel deg selv, vil aldri bli tildelt disse rollene for å forhindre utestengelse av administratorer.

en: Choose the subscription price, billing interval and period.
nb: Velg abonnementspris, faktureringsintervall og periode.

en: Choose which format of email to send.
nb: Velg hvilket e-postformat du vil sende.

en: Clear
nb: Klar

en: Complete checkout to renew now.
nb: Fullfør kassen for å fornye nå.

en: Complete checkout to renew your subscription.
nb: Fullfør kassen for å fornye abonnementet ditt.

en: Complete checkout to resubscribe.
nb: Fullfør kassen for å abonnere på nytt.

en: Completed Renewal Order
nb: Fullført fornyelsesordre

en: Continue
nb: Fortsette

en: Copy billing address
nb: Kopier faktureringsadresse

note: translators: placeholder is either subscription key or a subscription id, or, failing that, empty (e.g. "145_21" or "145")
en: Could not get subscription. Most likely the subscription key does not refer to a subscription. The key was: "%s".
nb: Kunne ikke få abonnement. Mest sannsynlig refererer ikke abonnementsnøkkelen til et abonnement. Nøkkelen var: &quot;%s&quot;.

[ctx: label for the system status page]
en: Country / State
nb: Landsstat

en: Coupon will be limited to the given number of payments. It will then be automatically removed from the subscription. "Payments" also includes the initial subscription payment.
nb: Kupongen vil være begrenset til det gitte antall betalinger. Den blir da automatisk fjernet fra abonnementet. &quot;Betalinger&quot; inkluderer også den første abonnementsbetalingen.

en: Create pending parent order
nb: Opprett ventende overordnet bestilling

en: Create pending parent order requested by admin action.
nb: Opprett ventende overordnet bestilling forespurt av administratorhandling.

en: Create pending renewal order
nb: Opprett ventende fornyelsesordre

en: Create pending renewal order requested by admin action.
nb: Opprett ventende fornyelsesordre forespurt av administratorhandling.

en: Create subscriptions
nb: Opprett abonnementer

en: Created Date
nb: opprettet dato

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Raw Retry Rule
nb: Egendefinert regel for råforsøk

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule
nb: Egendefinert forsøksregel

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule Class
nb: Egendefinert prøveregelklasse

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rules
nb: Egendefinerte regler for forsøk på nytt

en: Custom field deleted.
nb: Egendefinert felt slettet.

en: Custom field updated.
nb: Egendefinert felt oppdatert.

en: Customer
nb: Kunde

[ctx: Used in switch notification admin email]
note: translators: $1: customer's first name and last name, $2: how many subscriptions customer switched
en: Customer %1$s has switched their subscription. The details of their new subscription are as follows: | Customer %1$s has switched %2$d of their subscriptions. The details of their new subscriptions are as follows:
nb[0]: Kunden %1$s har byttet abonnement. Detaljene for deres nye abonnement er som følger:

en: Customer ID is invalid.
nb: Kunde-ID er ugyldig.

en: Customer Payment Retry
nb: Kundebetaling Prøv på nytt

en: Customer Provided Note
nb: Kundeoppgitt merknad

en: Customer Renewal Invoice
nb: Kundefornyelsesfaktura

en: Customer Suspensions
nb: Kundesussjoner

en: Customer Totals
nb: Kundetotaler

en: Customer add payment method page &rarr;
nb: Kunde legge til betalingsmåte side →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer added "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
nb: Kunden la til &quot;%1$s&quot; (produkt-ID: #%2$d) via Min konto-siden.

[ctx: used in order notes]
note: translators: %s: new item name.
en: Customer added %s.
nb: Kunden la til %s.

en: Customer change payment method page &rarr;
nb: Kunde endre betalingsmåte side →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer removed "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
nb: Kunden fjernet «%1$s» (Produkt-ID: #%2$d) via Min konto-siden.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Customer requested to renew early:
nb: Kunde bedt om å fornye tidlig:

note: translators: %s: order number.
en: Customer resubscribed in order #%s
nb: Kunden abonnerte på nytt i ordre #%s

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s and %2$s.
nb: Hurtigbufring av kundeabonnement håndteres nå av %1$s og %2$s.

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s.
nb: Hurtigbufring av kundeabonnement håndteres nå av %1$s.

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Customer successfully renewed early with order %s.
nb: Kunden ble fornyet tidlig med ordre %s.

[ctx: used in order notes]
note: translators: 1$: old item, 2$: new item when switching
en: Customer switched from: %1$s to %2$s.
nb: Kunden byttet fra: %1$s til %2$s.

en: Customer's notes about the order
nb: Kundens notater om bestillingen

en: Customer:
nb: Kunde:

en: Customers
nb: Kunder

en: Customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
nb: Kunder og andre ikke-administrative brukere kan bla gjennom og kjøpe fra butikken din uten avbrudd mens oppdateringen pågår.

en: Customers can now purchase different subscription products in one transaction. The products can bill on any schedule and have any combination of sign-up fees and/or free trials.
nb: Kunder kan nå kjøpe forskjellige abonnementsprodukter i én transaksjon. Produktene kan faktureres etter hvilken som helst tidsplan og har en hvilken som helst kombinasjon av registreringsavgifter og/eller gratis prøveversjoner.

en: Customers with a subscription are excluded from this setting.
nb: Kunder med et abonnement er ekskludert fra denne innstillingen.

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Customise Retry Rules
nb: Tilpass regler for forsøk på nytt

en: Customise the text displayed on the button next to the subscription on the subscriber's account page. The default is "Switch Subscription", but you may wish to change this to "Upgrade" or "Change Subscription".
nb: Tilpass teksten som vises på knappen ved siden av abonnementet på abonnentens kontoside. Standard er &quot;Bytt abonnement&quot;, men det kan være lurt å endre dette til &quot;Oppgrader&quot; eller &quot;Endre abonnement&quot;.

en: Database Update Required
nb: Databaseoppdatering kreves

note: translators: placeholder is a list of version numbers (e.g. "1.3 & 1.4 & 1.5")
en: Database updated to version %s
nb: Database oppdatert til versjon %s

en: Date
nb: Dato

en: Date Changed
nb: Dato endret

[ctx: table headings in notification email]
en: Date Suspended
nb: Dato suspendert

note: translators: placeholder is localised date string
en: Date Suspended: %s
nb: Dato suspendert: %s

en: Date type can not be an empty string.
nb: Datotypen kan ikke være en tom streng.

en: Date type is not a string.
nb: Datotypen er ikke en streng.

[ctx: input field placeholder for day field for annual subscriptions]
en: Day
nb: Dag

en: Delete Customer Subscription Cache
nb: Slett kundeabonnementsbuffer

en: Delete Permanently
nb: Slett permanent

en: Delete Related Order Cache
nb: Slett relatert bestillingsbuffer

en: Delete all variations without a subscription
nb: Slett alle varianter uten abonnement

en: Delete this item permanently
nb: Slett dette elementet permanent

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Developers can also now use all the familiar WordPress functions, like %sget_posts()%s, to query or modify subscription data.
nb: Utviklere kan nå også bruke alle de kjente WordPress-funksjonene, som %sget_posts()%s, for å spørre etter eller endre abonnementsdata.

en: Disable auto renew
nb: Deaktiver automatisk fornyelse

en: Discount
nb: Rabatt

en: Display the auto renewal toggle
nb: Vis bryteren for automatisk fornyelse

en: Do not limit
nb: Ikke begrens

en: Do not synchronise
nb: Ikke synkroniser

[ctx: short for documents]
en: Docs
nb: Dokumenter

[ctx: short for documents]
en: Documentation
nb: Dokumentasjon

[ctx: a switch type]
en: Downgrade
nb: Nedgradere

en: Downloadable
nb: Nedlastbar

en: Drip Downloadable Content
nb: Drypp nedlastbart innhold

en: Early Renewal
nb: Tidlig fornyelse

en: Edit
nb: Redigere

[ctx: custom post type setting]
en: Edit
nb: Redigere

en: Edit Retry
nb: Rediger Prøv på nytt

en: Edit Subscription
nb: Rediger abonnement

[ctx: custom post type setting]
en: Edit Subscription
nb: Rediger abonnement

[ctx: API error message when editing the order failed]
note: translators: placeholder is error message
en: Edit subscription failed with error: %s
nb: Rediger abonnement mislyktes med feil: %s

en: Email
nb: E-post

en: Email Address
nb: Epostadresse

[ctx: Name the setting that controls the main heading contained within the email notification]
en: Email Heading
nb: E-postoverskrift

[ctx: text, html or multipart]
en: Email type
nb: E-posttype

note: translators: placeholder is customer's billing email
en: Email: %s
nb: E-post: %s

en: Enable Automatic Retry
nb: Aktiver automatisk forsøk på nytt

en: Enable PayPal Standard for Subscriptions
nb: Aktiver PayPal Standard for abonnementer

en: Enable auto renew
nb: Aktiver automatisk fornyelse

en: Enable automatic payments
nb: Aktiver automatiske betalinger

en: Enable automatic retry of failed recurring payments
nb: Aktiver automatisk gjentakelse av mislykkede gjentakende betalinger

en: Enable dripping for downloadable content on subscription products.
nb: Aktiver drypping for nedlastbart innhold på abonnementsprodukter.

en: Enable this email notification
nb: Aktiver denne e-postvarslingen

[ctx: an email notification]
en: Enable/Disable
nb: På av

note: translators: %s is a line break.
en: Enabling this grants access to new downloadable files added to a product only after the next renewal is processed.%sBy default, access to new downloadable files added to a product is granted immediately to any customer that has an active subscription with that product.
nb: Aktivering av dette gir tilgang til nye nedlastbare filer som legges til et produkt bare etter at neste fornyelse er behandlet.%sSom standard gis tilgang til nye nedlastbare filer som legges til et produkt umiddelbart til enhver kunde som har et aktivt abonnement på det produktet.

en: End Date
nb: Sluttdato

[ctx: table heading]
en: End Date
nb: Sluttdato

[ctx: table headings in notification email]
en: End Date
nb: Sluttdato

note: translators: placeholder is localised date string
en: End Date: %s
nb: Sluttdato: %s

[ctx: customer subscription table header]
en: End date
nb: Sluttdato

[ctx: table heading]
en: End date
nb: Sluttdato

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised end date, or "when cancelled"
en: End date: %s
nb: Sluttdato: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: End of Prepaid Term
nb: Slutt på forhåndsbetalt periode

note: translators: placeholder is localised date string
en: End of Prepaid Term: %s
nb: Slutt på forhåndsbetalt periode: %s

en: Endpoint for the My Account &rarr; Change Subscription Payment Method page
nb: Endepunkt for siden Min konto → Endre abonnementsbetalingsmåte

en: Endpoint for the My Account &rarr; Subscriptions page
nb: Endepunkt for siden Min konto → Abonnementer

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Subscription page
nb: Endepunkt for Min konto → Vis abonnementssiden

en: Enter a new interval as a single number (e.g. to charge every 2nd month, enter 2):
nb: Skriv inn et nytt intervall som et enkelt tall (f.eks. for å lade hver 2. måned, skriv inn 2):

en: Enter a new length (e.g. 5):
nb: Angi en ny lengde (f.eks. 5):

note: translators: placeholder is admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
nb: Skriv inn mottakere (kommaseparert) for denne e-posten. Standard er %s.

en: Enter the new period, either day, week, month or year:
nb: Skriv inn den nye perioden, enten dag, uke, måned eller år:

[ctx: used in api error message if there is no severity code from PayPal]
en: Error
nb: Feil

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to add tax to subscription. Please try again.
nb: Feil %d: Kan ikke legge til skatt på abonnementet. Vær så snill, prøv på nytt.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
nb: Feil %d: Kan ikke opprette ordre. Vær så snill, prøv på nytt.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create subscription. Please try again.
nb: Feil %d: Kan ikke opprette abonnement. Vær så snill, prøv på nytt.

en: Error during subscription status transition.
nb: Feil under overgangen til abonnementsstatus.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags.
en: Error saving Subscriptions endpoints: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView subscription%2$s and %1$sSubscription payment method%2$s cannot be the same. The changes have been reverted.
nb: Feil ved lagring av abonnementsendepunkter: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView abonnement%2$s og %1$sSubscription betalingsmåte%2$s kan ikke være den samme. Endringene er tilbakeført.

note: translators: placeholder is error message from the payment gateway or subscriptions when updating the status
en: Error updating some information: %s
nb: Feil ved oppdatering av informasjon: %s

en: Error: Unable to add product to created subscription. Please try again.
nb: Feil: Kan ikke legge til produkt i opprettet abonnement. Vær så snill, prøv på nytt.

note: translators: placeholder is an order note.
en: Error: Unable to create renewal order with note "%s"
nb: Feil: Kan ikke opprette fornyelsesordre med merknaden &quot;%s&quot;

en: Error: Unable to create subscription. Please try again.
nb: Feil: Kan ikke opprette abonnement. Vær så snill, prøv på nytt.

en: Error: unable to find timezone of your browser.
nb: Feil: Kan ikke finne tidssonen til nettleseren din.

[ctx: Message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{time_left}", will be replaced on front end with actual time
en: Estimated time left (minutes:seconds): %s
nb: Beregnet tid igjen (minutter:sekunder): %s

en: Expire after
nb: Utløper etter

[ctx: Subscription status]
en: Expired
nb: Utløpt

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
nb[0]: Utløpt <span class="count">(%s)</span>

en: Expired Subscription
nb: Utløpt abonnement

en: Expired Subscription emails are sent when a customer's subscription expires.
nb: E-poster med utløpt abonnement sendes når en kundes abonnement utløper.

en: Export CSV
nb: Eksporter CSV

[ctx: Subscription status]
en: Failed
nb: Mislyktes

en: Failed Payment Retries
nb: Mislykkede betalingsforsøk

en: Failed recurring payments can now be retried automatically. This helps recover revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily.
nb: Mislykkede gjentakende betalinger kan nå prøves på nytt automatisk. Dette bidrar til å gjenopprette inntekter som ellers ville gått tapt på grunn av at betalingsmåter bare ble avvist midlertidig.

en: Failed retries
nb: Mislykkede forsøk på nytt

note: translators: placeholder is subscription ID
en: Failed sign-up for subscription %s.
nb: Mislykket registrering for abonnement %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to activate subscription status for order #%1$s: %2$s
nb: Kunne ikke aktivere abonnementsstatus for ordre #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to cancel subscription after order #%1$s was cancelled: %2$s
nb: Kunne ikke kansellere abonnementet etter at ordre #%1$s ble kansellert: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to process failed payment on subscription for order #%1$s: %2$s
nb: Kunne ikke behandle mislykket betaling ved abonnement for ordre #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to set subscription as expired for order #%1$s: %2$s
nb: Kunne ikke angi abonnement som utløpt for ordre #%1$s: %2$s

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Failed to update subscription dates after customer renewed early with order %s.
nb: Kunne ikke oppdatere abonnementsdatoene etter at kunden ble fornyet tidlig med ordre %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to update subscription status after order #%1$s was put on-hold: %2$s
nb: Kunne ikke oppdatere abonnementsstatus etter at ordre #%1$s ble satt på vent: %2$s

note: translators: $1-$2: opening and closing tags. Link to documents->payment gateways, 3$-4$: opening and closing tags. Link to WooCommerce extensions shop page
en: Find new gateways that %1$ssupport automatic subscription payments%2$s in the official %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.
nb: Finn nye gatewayer som %1$sstøtter automatiske abonnementsbetalinger%2$s i den offisielle %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.

note: translators: placeholder is a date
en: First payment prorated. Next payment: %s
nb: Første betaling proporsjonalt. Neste betaling: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First payment: %s
nb: Første betaling: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First renewal: %s
nb: Første fornyelse: %s

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For All Subscription Products
nb: For alle abonnementsprodukter

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of All Subscription Products
nb: For oppgraderinger og nedgraderinger av alle abonnementsprodukter

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of Virtual Subscription Products Only
nb: Kun for oppgraderinger og nedgraderinger av virtuelle abonnementsprodukter

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of All Subscription Products
nb: For oppgraderinger av alle abonnementsprodukter

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of Virtual Subscription Products Only
nb: Kun for oppgraderinger av virtuelle abonnementsprodukter

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For Virtual Subscription Products Only
nb: Kun for virtuelle abonnementsprodukter

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: For a store manager to change a subscription from automatic to manual renewal payments (or manual to automatic) with Subscriptions v1.5, the database needed to be modified directly. Subscriptions now provides a way for payment gateways to allow you to change that from the new %sEdit Subscription%s interface.
nb: For at en butikksjef skulle endre et abonnement fra automatiske til manuelle fornyelsesbetalinger (eller manuelle til automatiske) med abonnementer v1.5, måtte databasen endres direkte. Abonnementer gir nå en måte for betalingsgatewayer som lar deg endre det fra det nye %sEdit Subscription%s-grensesnittet.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: For the purposes of processing recurring subscription payments, we store the customer's name, billing address, shipping address, email address, phone number and credit card/payment details.
nb: For å behandle gjentakende abonnementsbetalinger lagrer vi kundens navn, faktureringsadresse, leveringsadresse, e-postadresse, telefonnummer og kredittkort-/betalingsdetaljer.

[ctx: shipping method price]
en: Free
nb: Gratis

en: Free Trial
nb: Gratis prøveperiode

en: Free shipping coupon
nb: Gratis fraktkupong

en: Free trial
nb: Gratis prøveperiode

en: Free trial length
nb: Gratis prøveperiode

en: Free trial period
nb: Gratis prøveperiode

[ctx: The gateway ID displayed on the Edit Subscriptions screen when editing payment method.]
note: translators: %s: gateway ID.
en: Gateway ID: [%s]
nb: Gateway-ID: [%s]

en: Gateway does not support admin changing the payment method on a Subscription.
nb: Gateway støtter ikke admin endring av betalingsmetode på et abonnement.

en: General
nb: Generell

en: Generate Customer Subscription Cache
nb: Generer kundeabonnementsbuffer

en: Generate Related Order Cache
nb: Generer relatert ordrebuffer

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings
nb: Gå til WooCommerce-abonnementsinnstillinger

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings &raquo;
nb: Gå til WooCommerce abonnementsinnstillinger »

note: translators: %s: Customer first name
en: Hi %s,
nb: Hei %s,

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: Honour Renewal Order Data
nb: Hedre fornyelsesordredata

en: How many customers stay subscribed for more than 6 months? What is the average lifetime value of your subscribers? How much renewal revenue will your store earn next month?
nb: Hvor mange kunder abonnerer i mer enn 6 måneder? Hva er den gjennomsnittlige levetidsverdien til abonnentene dine? Hvor mange fornyelsesinntekter vil butikken din tjene neste måned?

en: IP Address
nb: IP adresse

en: IPN subscription cancelled.
nb: IPN-abonnement kansellert.

en: IPN subscription failing payment method changed.
nb: IPN-abonnement mislykket betalingsmåte endret.

[ctx: used in order note]
note: translators: 1: payment status (e.g. "completed"), 2: pending reason.
en: IPN subscription payment %1$s for reason: %2$s.
nb: IPN-abonnementsbetaling %1$s av grunn: %2$s.

[ctx: used in order note]
note: translators: placeholder is payment status (e.g. "completed")
en: IPN subscription payment %s.
nb: IPN abonnementsbetaling %s.

en: IPN subscription payment completed.
nb: Betaling for IPN-abonnement fullført.

en: IPN subscription payment failure.
nb: Betalingsfeil for IPN-abonnement.

[ctx: when it is a payment change, and there is a subscr_signup message, this will be a confirmation message that PayPal accepted it being the new payment method]
en: IPN subscription payment method changed to PayPal.
nb: Betalingsmetode for IPN-abonnement endret til PayPal.

en: IPN subscription sign up completed.
nb: Registrering av IPN-abonnement fullført.

en: IPN subscription suspended.
nb: IPN-abonnement suspendert.

en: If a subscriber's subscription is manually cancelled or expires, she will be assigned this role.
nb: Hvis en abonnents abonnement blir kansellert manuelt eller utløper, vil hun bli tildelt denne rollen.

en: If a subscription is synchronised to a specific day of the week, month or year, charge a prorated amount for the subscription at the time of sign up.
nb: Hvis et abonnement er synkronisert til en bestemt ukedag, måned eller år, må du belaste et forholdsmessig beløp for abonnementet ved registrering.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: If you are using PayPal Standard or PayPal Reference transactions please see the %1$sPayPal Privacy Policy%2$s for more details.
nb: Hvis du bruker PayPal Standard- eller PayPal-referansetransaksjoner, se %1$sPayPals personvernregler%2$s for mer informasjon.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: If you don't want new subscription purchases to automatically charge renewal payments, you can turn off automatic payments. Existing automatic subscriptions will continue to charge customers automatically. %1$sLearn more%2$s.
nb: Hvis du ikke vil at nye abonnementskjøp skal belaste fornyelsesbetalinger automatisk, kan du slå av automatiske betalinger. Eksisterende automatiske abonnementer vil fortsette å belaste kundene automatisk. %1$sLes mer%2$s.

note: translators: placeholder is number of seconds
en: If you received a server error and reloaded the page to find this notice, please refresh the page in %s seconds and the upgrade routine will recommence without issues.
nb: Hvis du mottok en serverfeil og lastet inn siden på nytt for å finne denne meldingen, vennligst oppdater siden om %s sekunder og oppgraderingsrutinen vil starte på nytt uten problemer.

en: Ignore this error
nb: Ignorer denne feilen

en: Ignore this error (not recommended)
nb: Ignorer denne feilen (anbefales ikke)

en: Import subscriptions to WooCommerce via CSV, or export your subscriptions from WooCommerce to a CSV with the WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter extension.
nb: Importer abonnementer til WooCommerce via CSV, eller eksporter abonnementene dine fra WooCommerce til en CSV med WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter-utvidelsen.

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Import/Export Subscriptions
nb: Importer/eksporter abonnementer

en: Improved scheduled action data storage
nb: Forbedret lagring av planlagte handlingsdata

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: In %s
nb: I %s

en: In previous versions of Subscriptions, the subscription total was passed to payment gateways as the amount to charge for automatic renewal payments. This made it unnecessarily complicated to add one-time fees or discounts to a renewal.
nb: I tidligere versjoner av abonnementer ble abonnementsummen overført til betalingsgatewayer som beløpet som skulle belastes for automatiske fornyelsesbetalinger. Dette gjorde det unødvendig komplisert å legge til engangsavgifter eller rabatter på en fornyelse.

en: Inactive Subscriber Role
nb: Inaktiv abonnentrolle

en: Increased processing rate for scheduled payments
nb: Økt behandlingshastighet for planlagte betalinger

[ctx: relation to order]
en: Initial Subscription
nb: Første abonnement

en: Initial payment discount
nb: Startbetalingsrabatt

en: Installed Plugins
nb: Installerte plugins

[ctx: appears in an error message if date is wrong format]
note: translators: placeholder is date type (e.g. "end", "next_payment"...)
en: Invalid %s date. The date must be of the format: "Y-m-d H:i:s".
nb: Ugyldig %s dato. Datoen skal ha formatet: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid PayPal IPN Payload: unable to find matching subscription.
nb: Ugyldig PayPal IPN-nyttelast: finner ikke matchende abonnement.

en: Invalid Subscription.
nb: Ugyldig abonnement.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid created date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
nb: Ugyldig opprettelsesdato. Datoen må være en streng og ha formatet: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid data. First parameter has a date that is not in the registered date types.
nb: Ugyldig data. Første parameter har en dato som ikke er i de registrerte datotypene.

en: Invalid data. First parameter was empty when passed to update_dates().
nb: Ugyldig data. Den første parameteren var tom da den ble sendt til update_dates().

en: Invalid data. No valid item id was passed in.
nb: Ugyldig data. Ingen gyldig vare-ID ble sendt inn.

en: Invalid data. No valid subscription / order was passed in.
nb: Ugyldig data. Ingen gyldig abonnement/bestilling ble sendt inn.

[ctx: In wcs_copy_order_meta error message. Refers to origin and target order objects.]
en: Invalid data. Orders expected aren't orders.
nb: Ugyldig data. Forventede bestillinger er ikke bestillinger.

[ctx: Refers to the type of the copy being performed: "copy_order", "subscription", "renewal_order", "resubscribe_order"]
en: Invalid data. Type of copy is not a string.
nb: Ugyldig data. Type kopi er ikke en streng.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
nb: Ugyldig dato. Datoen må være en streng og ha formatet: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid format. First parameter needs to be an array.
nb: Ugyldig format. Den første parameteren må være en matrise.

en: Invalid order.
nb: Ugyldig bestilling.

en: Invalid recurring shipping method.
nb: Ugyldig gjentakende fraktmetode.

note: translators: 1: relation type, 2: list of valid relation types.
en: Invalid relation type: %1$s. Order relationship type must be one of: %2$s.
nb: Ugyldig relasjonstype: %1$s. Ordreforholdstypen må være én av: %2$s.

en: Invalid security token, please reload the page and try again.
nb: Ugyldig sikkerhetstoken. Last inn siden på nytt og prøv på nytt.

note: translators: 1) passed sort order type argument, 2) 'ascending', 3) 'descending'.
en: Invalid sort order type: %1$s. The $sort_order argument must be %2$s or %3$s.
nb: Ugyldig sorteringsrekkefølgetype: %1$s. Argumentet $sort_order må være %2$s eller %3$s.

en: Invalid subscription billing interval given. Must be an integer greater than 0.
nb: Ugyldig faktureringsintervall for abonnement er oppgitt. Må være et heltall større enn 0.

en: Invalid subscription billing period given.
nb: Ugyldig faktureringsperiode for abonnement oppgitt.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid subscription customer_id.
nb: Ugyldig abonnement kunde-ID.

en: Invalid subscription id.
nb: Ugyldig abonnements-ID.

en: Invalid subscription status given.
nb: Ugyldig abonnementsstatus gitt.

note: translators: placeholder is a switch type.
en: Invalid switch type "%s". Switch must be one of: "upgrade", "downgrade" or "crossgrade".
nb: Ugyldig brytertype &quot;%s&quot;. Bryteren må være en av: &quot;oppgradere&quot;, &quot;nedgradere&quot; eller &quot;kryssgradere&quot;.

note: translators: %s: invalid type of update argument.
en: Invalid update type: %s. Post update types supported are "add" or "delete". Updates are done on post meta directly.
nb: Ugyldig oppdateringstype: %s. Postoppdateringstyper som støttes er &quot;legg til&quot; eller &quot;slett&quot;. Oppdateringer gjøres på post meta direkte.

en: Invoice for renewal order {order_number}
nb: Faktura for fornyelsesordre {order_number}

en: Invoice for renewal order {order_number} from {order_date}
nb: Faktura for fornyelsesordre {order_number} fra {order_date}

note: translators: $1 and $2 are opening and closing strong tags, respectively.
en: It is %1$sstrongly recommended you do not change the Receiver Email address%2$s if you have active subscriptions with PayPal. Doing so can break existing subscriptions.
nb: Det anbefales %1$spå det sterkeste at du ikke endrer mottakerens e-postadresse%2$s hvis du har aktive abonnementer med PayPal. Å gjøre det kan bryte eksisterende abonnementer.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags. 3$-4$: opening and closing link tags for learn more. Leads to duplicate site article on docs. 5$-6$: Opening and closing link to production URL. 7$: Production URL .
en: It looks like this site has moved or is a duplicate site. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s has disabled automatic payments and subscription related emails on this site to prevent duplicate payments from a staging or test environment. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s considers %5$s%7$s%6$s to be the site's URL. %3$sLearn more &raquo;%4$s.
nb: Det ser ut til at denne siden har flyttet eller er en duplikatside. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s har deaktivert automatiske betalinger og abonnementsrelaterte e-poster på dette nettstedet for å forhindre dupliserte betalinger fra et oppsamlings- eller testmiljø. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s anser %5$s%7$s%6$s for å være nettstedets URL. %3$sLes mer »%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: It was already possible to change a subscription's next payment date, but some store managers wanted to provide a customer with an extended free trial or add an extra month to the expiration date. Now you can change all of these dates from the %sEdit Subscription%s screen.
nb: Det var allerede mulig å endre et abonnements neste betalingsdato, men noen butikksjefer ønsket å gi en kunde en utvidet gratis prøveperiode eller legge til en ekstra måned til utløpsdatoen. Nå kan du endre alle disse datoene fra %sRediger abonnement%s-skjermen.

en: It's now easier for your customers to buy more subscriptions!
nb: Det er nå enklere for kundene dine å kjøpe flere abonnementer!

en: Item ID.
nb: Vare-ID.

en: Items
nb: Varer

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your subscription renewal order #%s, and it is now being processed:
nb: Bare for å fortelle deg det – vi har mottatt din abonnementsfornyelsesordre #%s, og den blir nå behandlet:

en: Label
nb: Merkelapp

en: Last 7 Days
nb: Siste 7 dager

en: Last Month
nb: Forrige måned

en: Last Order Date
nb: Siste bestillingsdato

[ctx: table heading]
en: Last Order Date
nb: Siste bestillingsdato

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order Date: %s
nb: Siste bestillingsdato: %s

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order: %s
nb: Siste bestilling: %s

en: Last day of the month
nb: Siste dag i måneden

[ctx: customer subscription table header]
en: Last order date
nb: Siste bestillingsdato

en: Last recorded error:
nb: Siste registrerte feil:

[ctx: learn more link to failed payment retry documentation]
en: Learn More
nb: Lære mer

[ctx: learn more link to subscription emails documentation]
en: Learn More
nb: Lære mer

[ctx: learn more link to subscription reports documentation]
en: Learn More
nb: Lære mer

en: Learn more
nb: Lære mer

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %sView Subscription page%s.
nb: Lær mer om den nye %sVis abonnementssiden%s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %smultiple subscriptions%s feature.
nb: Lær mer om den nye funksjonen %smultiple subscriptions%s.

note: translators: %s: help tip.
en: Lifetime Value from Subscriptions %s
nb: Livstidsverdi fra abonnement %s

en: Limit subscription
nb: Begrens abonnement

en: Limit to one active subscription
nb: Begrens til ett aktivt abonnement

en: Limit to one of any status
nb: Begrens til en av alle statuser

note: translators: %1$s is the coupon code, %2$d is the number of payment usages
en: Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d time. | Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d times.
nb[0]: Begrenset brukskupong «%1$s» fjernet fra abonnementet. Den har blitt brukt %2$d gang.

en: Line subtotal (before discounts).
nb: Linjedelsum (før rabatter).

en: Line subtotal tax (before discounts).
nb: Linje delsum skatt (før rabatter).

en: Line taxes.
nb: Line skatter.

en: Line total (after discounts).
nb: Linjetotal (etter rabatter).

en: Line total tax (after discounts).
nb: Linje total skatt (etter rabatter).

[ctx: refers to live site]
en: Live
nb: Bo

en: Load billing address
nb: Last inn faktureringsadresse

en: Load shipping address
nb: Last leveringsadresse

en: Manage Subscriptions
nb: Administrer abonnementer

en: Manual Renewal
nb: Manuell fornyelse

en: Manual Renewal Payments
nb: Manuelle fornyelsesbetalinger

en: Manual renewal order awaiting customer payment.
nb: Manuell fornyelsesbestilling venter på kundebetaling.

[ctx: used in the subscriptions upgrader]
note: translators: placeholder is number of upgraded subscriptions
en: Marked %s subscription products as "sold individually".
nb: Merket %s abonnementsprodukter som &quot;solgt individuelt&quot;.

en: Meta key.
nb: Meta-tast.

en: Meta label.
nb: Metaetikett.

en: Meta value.
nb: Metaverdi.

note: translators: 1$: number of action scheduler hooks upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time
en: Migrated %1$s subscription related hooks to the new scheduler (in %2$s seconds).
nb: Migrerte %1$s abonnementsrelaterte kroker til den nye planleggeren (på %2$s sekunder).

note: translators: 1$: number of subscriptions upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time it took
en: Migrated %1$s subscriptions to the new structure (in %2$s seconds).
nb: Migrerte %1$s abonnementer til den nye strukturen (på %2$s sekunder).

[ctx: options section heading]
en: Miscellaneous
nb: Diverse

en: Mixed Checkout
nb: Blandet kasse

en: Month for Synchronisation
nb: Måned for synkronisering

en: Move this item to the Trash
nb: Flytt dette elementet til papirkurven

[ctx: email type]
en: Multipart
nb: Flerdelt

en: Multiple Subscriptions
nb: Flere abonnementer

en: My Account
nb: Min konto

en: My Subscription
nb: Mitt abonnement

[ctx: when to allow a setting]
en: Never
nb: Aldri

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (charge the full recurring amount at sign-up)
nb: Aldri (lade hele gjentakende beløp ved registrering)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (charge the full sign up fee)
nb: Aldri (belast hele registreringsavgiften)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (do not charge a sign up fee)
nb: Aldri (ikke belast med registreringsavgift)

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (do not charge any recurring amount)
nb: Aldri (ikke belast noen gjentakende beløp)

[ctx: Subscription length]
en: Never expire
nb: Utløper aldri

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: New %sWC_Subscription%s Object
nb: Nytt %sWC_Subscription%s objekt

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: New %sshop_subscription%s Post Type
nb: Ny %sshop_subscription%s innleggstype

en: New Add/Edit Subscription Screen
nb: Nytt skjermbilde for Legg til/rediger abonnement

en: New Renewal Order
nb: Ny fornyelsesordre

en: New Retry
nb: Nytt forsøk

[ctx: custom post type setting]
en: New Subscription
nb: Nytt abonnement

en: New Subscription Emails
nb: Nye abonnements-e-poster

en: New Subscriptions
nb: Nye abonnementer

en: New View Subscription Page
nb: Ny Se abonnementsside

en: New renewal order emails are sent when a subscription renewal payment is processed.
nb: Nye fornyelsesordre-e-poster sendes når en betaling for fornyelse av abonnementet behandles.

en: New subscription details
nb: Nye abonnementsdetaljer

en: New subscription renewal order
nb: Ny ordre for fornyelse av abonnement

en: Next
nb: Neste

en: Next 12 Months
nb: Neste 12 måneder

en: Next 30 Days
nb: Neste 30 dager

en: Next 7 Days
nb: Neste 7 dager

en: Next Month
nb: Neste måned

en: Next Payment
nb: Neste betaling

[ctx: table heading]
en: Next Payment
nb: Neste betaling

note: translators: placeholder is the subscription's next payment date (either human readable or normal date) wrapped in <strong> tags
en: Next Payment Date: %s
nb: Neste betalingsdato: %s

[ctx: table heading]
en: Next payment
nb: Neste betaling

[ctx: customer subscription table header]
en: Next payment date
nb: Neste betalingsdato

en: Next payment: %s
nb: Neste betaling: %s

en: No
nb: Nei

en: No Subscriptions found
nb: Ingen abonnementer funnet

[ctx: custom post type setting]
en: No Subscriptions found in trash
nb: Ingen abonnementer funnet i papirkurven

en: No billing address set.
nb: Ingen faktureringsadresse er angitt.

en: No customers found.
nb: Ingen kunder funnet.

note: translators: $1-2: opening and closing tags of a link that takes to Woo marketplace / Stripe product page
en: No payment gateways capable of processing automatic subscription payments are enabled. If you would like to process automatic payments, we recommend the %1$sfree Stripe extension%2$s.
nb: Ingen betalingsgatewayer som er i stand til å behandle automatiske abonnementsbetalinger er aktivert. Hvis du ønsker å behandle automatiske betalinger, anbefaler vi %1$sfree Stripe-utvidelsen%2$s.

en: No products found.
nb: Ingen produkter funnet.

en: No retries found
nb: Fant ingen nye forsøk

en: No retries found in trash
nb: Fant ingen nye forsøk i papirkurven

en: No shipping address set.
nb: Ingen leveringsadresse angitt.

[ctx: An order type]
en: Non-subscription
nb: Ikke-abonnement

en: None
nb: Ingen

en: Not cancelled
nb: Ikke kansellert

en: Not yet ended
nb: Ikke avsluttet ennå

en: Note that purchasing a subscription still requires an account.
nb: Merk at kjøp av et abonnement fortsatt krever en konto.

en: Note:
nb: Merk:

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of days after sign-up
nb: Antall dager etter påmelding

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of months after sign-up
nb: Antall måneder etter påmelding

en: Number of renewals
nb: Antall fornyelser

en: Number of resubscribes
nb: Antall påmeldinger

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of weeks after sign-up
nb: Antall uker etter påmelding

[ctx: Subscription status]
en: On hold
nb: På vent

[ctx: Subscription status]
en: On-hold
nb: På vent

en: On-hold Renewal Order
nb: Fornyelsesordre på vent

en: One time shipping
nb: Engangsfrakt

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Only allow a customer to have one subscription to this product. %1$sLearn more%2$s.
nb: Tillat kun en kunde å ha ett abonnement på dette produktet. %1$sLes mer%2$s.

en: Only store managers can edit payment dates.
nb: Bare butikksjefer kan redigere betalingsdatoer.

en: Open a ticket
nb: Åpne en billett

en: Optionally include an amount to be charged at the outset of the subscription. The sign-up fee will be charged immediately, even if the product has a free trial or the payment dates are synced.
nb: Ta eventuelt med et beløp som skal belastes ved begynnelsen av abonnementet. Registreringsgebyret vil bli belastet umiddelbart, selv om produktet har en gratis prøveversjon eller betalingsdatoene er synkronisert.

en: Order
nb: Rekkefølge

note: translators: %s is order's number
en: Order #%s has not been added to the cart.
nb: Bestilling #%s er ikke lagt i handlekurven.

note: translators: %s: order ID (linked to details page).
en: Order %s created to record early renewal.
nb: Ordren %s opprettet for å registrere tidlig fornyelse.

note: translators: placeholder is order ID
en: Order %s created to record renewal.
nb: Ordren %s opprettet for å registrere fornyelse.

en: Order Number
nb: Ordrenummer

en: Order date: %s
nb: Bestillingsdato: %s

en: Order number: %s
nb: Bestillingsnummer: %s

[ctx: number of orders linked to a subscription]
en: Orders
nb: Ordrene

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: placeholder is blogname
en: Orders with %s
nb: Bestillinger med %s

[ctx: An order type]
en: Original
nb: Opprinnelig

en: Other
nb: Annen

[ctx: label for the system status page]
en: Other
nb: Annen

en: Parent Order
nb: Foreldreordre

[ctx: relation to order]
en: Parent Order
nb: Foreldreordre

[ctx: custom post type setting]
en: Parent Subscriptions
nb: Foreldreabonnement

en: Parent order:
nb: Foreldrebestilling:

en: Parent order:
nb: Foreldrebestilling:

[ctx: pay for a subscription]
en: Pay
nb: Betale

en: Pay Now &raquo;
nb: Betal nå &quot;

en: Pay now
nb: Betal nå

en: PayPal API error - credentials are incorrect.
nb: PayPal API-feil – legitimasjonen er feil.

note: translators: placeholders are PayPal API error code and PayPal API error message
en: PayPal API error: (%1$d) %2$s
nb: PayPal API-feil: (%1$d) %2$s

[ctx: label for the system status page]
en: PayPal Reference Transactions Enabled
nb: PayPal-referansetransaksjoner aktivert

en: PayPal Standard has a number of limitations and does not support all subscription features.
nb: PayPal Standard har en rekke begrensninger og støtter ikke alle abonnementsfunksjoner.

en: PayPal Subscription ID:
nb: PayPal-abonnements-ID:

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal Transaction Held: %s
nb: PayPal-transaksjon holdt: %s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: to docs on woocommerce, 3$-4$ to gateway settings on the site
en: PayPal is inactive for subscription transactions. Please %1$sset up the PayPal IPN%2$s and %3$senter your API credentials%4$s to enable PayPal for Subscriptions.
nb: PayPal er inaktiv for abonnementstransaksjoner. Vennligst %1$ssett opp PayPal IPN%2$s og %3$senter API-legitimasjonen din%4$s for å aktivere PayPal for abonnementer.

note: translators: placeholder is a transaction ID.
en: PayPal payment approved (ID: %s)
nb: PayPal-betaling godkjent (ID: %s)

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal payment declined: %s
nb: PayPal-betaling avvist: %s

en: Payment
nb: innbetaling

en: Payment Gateway Support
nb: Support for betalingsgateway

en: Payment Method
nb: Betalingsmetode

note: translators: placeholder is the display name of the payment method
en: Payment Method: %s
nb: Betalingsmetoder

en: Payment Retry
nb: Prøv på nytt med betaling

en: Payment failed.
nb: Betalingen feilet.

en: Payment for the renewal order was unsuccessful with your payment method on file, please try again.
nb: Betalingen for fornyelsesordren mislyktes med betalingsmåten du har registrert, prøv igjen.

en: Payment gateway ID.
nb: ID for betalingsgateway.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Payment gateways which don't support automatic recurring payments can be used to process %1$smanual subscription renewal payments%2$s.
nb: Betalingsporter som ikke støtter automatiske gjentakende betalinger kan brukes til å behandle %1$smanuelle betalinger for fornyelse av abonnement%2$s.

en: Payment method added.
nb: Betalingsmåte er lagt til.

[ctx: %1$s: old payment title, %2$s: new payment title]
note: translators: 1: old payment title, 2: new payment title.
en: Payment method changed from "%1$s" to "%2$s" by the subscriber from their account page.
nb: Betalingsmåten ble endret fra «%1$s» til «%2$s» av abonnenten fra deres kontoside.

en: Payment method meta must be an array.
nb: Betalingsmetodemeta må være en matrise.

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: previous token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer changed their default token and opted to update their subscriptions. Payment meta changed from %1$s to %2$s
nb: Betalingsmetodemeta oppdatert etter at kunden endret standardtoken og valgte å oppdatere abonnementene sine. Betalingsmeta endret fra %1$s til %2$s

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: deleted token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer deleted a token from their My Account page. Payment meta changed from %1$s to %2$s
nb: Betalingsmetodemeta oppdatert etter at kunden slettet et token fra Min konto-siden. Betalingsmeta endret fra %1$s til %2$s

en: Payment method updated for all your current subscriptions.
nb: Betalingsmåten er oppdatert for alle dine nåværende abonnementer.

en: Payment method updated.
nb: Betalingsmåten er oppdatert.

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - linked to staging site, 3: link to live site.
en: Payment processing skipped - renewal order created on %1$sstaging site%2$s under staging site lock. Live site is at %3$s
nb: Betalingsbehandling hoppet over – fornyelsesordre opprettet på %1$sstaging-side%2$s under oppstartssidelås. Live-siden er på %3$s

en: Payment retry attempted on renewal order with multiple related subscriptions with no payment method in common.
nb: Forsøk på nytt betaling ved fornyelsesordre med flere relaterte abonnementer uten betalingsmåte til felles.

en: Payment retry emails are sent to chosen recipient(s) when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future.
nb: E-postmeldinger med gjentatt betaling sendes til valgte mottaker(e) når et forsøk på å automatisk behandle en betaling for fornyelse av abonnement har mislyktes og en regel for gjentatt forsøk er brukt for å prøve betalingen på nytt i fremtiden.

en: Payment retry posts store details about the automatic retry of failed renewal payments.
nb: Innlegg om gjentatt betaling lagrer detaljer om automatisk gjentatt forsøk på mislykkede fornyelsesbetalinger.

en: Payment status marked complete.
nb: Betalingsstatus merket som fullført.

en: Payment:
nb: Innbetaling:

en: Peek Under the Hood for Developers
nb: Kikk under panseret for utviklere

[ctx: Subscription status]
en: Pending
nb: Avventer

[ctx: Subscription status]
en: Pending Cancellation
nb: Venter på kansellering

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span> | Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span>
nb[0]: Venter på kansellering <span class="count">(%s)</span>

en: Pending retries
nb: Venter på nytt forsøk

en: Pending subscription created.
nb: Avventende abonnement opprettet.

[ctx: API response confirming order note deleted from a subscription]
en: Permanently deleted subscription note
nb: Permanent slettet abonnementsnotat

en: Personal data removed.
nb: Personopplysninger fjernet.

note: Translators: %s subscription number.
en: Personal data within subscription %s has been retained.
nb: Personopplysninger innenfor abonnementet %s har blitt beholdt.

en: Phone Number
nb: Telefonnummer

en: Place Order Button Text
nb: Plasser bestillingsknapptekst

[ctx: email type]
en: Plain text
nb: Ren tekst

en: Please choose a valid payment gateway to change to.
nb: Velg en gyldig betalingsgateway å bytte til.

en: Please enter a date after the next payment.
nb: Vennligst skriv inn en dato etter neste betaling.

en: Please enter a date after the start date.
nb: Vennligst skriv inn en dato etter startdatoen.

en: Please enter a date after the trial end.
nb: Angi en dato etter at prøveperioden er over.

en: Please enter a date at least one hour into the future.
nb: Skriv inn en dato minst én time frem i tid.

en: Please enter a date before the next payment.
nb: Vennligst skriv inn en dato før neste betaling.

en: Please enter a start date in the past.
nb: Angi en startdato i fortiden.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
nb: Vennligst skriv inn et gyldig postnummer.

en: Please enter all date fields.
nb: Vennligst skriv inn alle datofelt.

en: Please keep this page open until the update process completes. No need to refresh or restart the process.
nb: Vennligst hold denne siden åpen til oppdateringsprosessen er fullført. Du trenger ikke å oppdatere eller starte prosessen på nytt.

en: Please log in to your account below to choose a new payment method for your subscription.
nb: Logg inn på kontoen din nedenfor for å velge en ny betalingsmetode for abonnementet ditt.

en: Please note: data for this report is cached. The data displayed may be out of date by up to 24 hours. The cache is updated each morning at 4am in your site's timezone.
nb: Merk: data for denne rapporten er bufret. Dataene som vises kan være utdaterte med opptil 24 timer. Bufferen oppdateres hver morgen kl. 04.00 i nettstedets tidssone.

note: translators: opening/closing <a> tags - linked to ticket form.
en: Please upgrade the WooCommerce Subscriptions plugin to version 2.0 or newer immediately. If you need assistance, after upgrading to Subscriptions v2.0, please %1$sopen a support ticket%2$s.
nb: Oppgrader WooCommerce Subscriptions-plugin til versjon 2.0 eller nyere umiddelbart. Hvis du trenger hjelp, må du %1$åpne en støttebillett%2$s etter å ha oppgradert til abonnementer v2.0.

en: Previous
nb: Tidligere

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - link to documentation.
en: Previous versions of Subscriptions relied on %1$sWP Cron%2$s to process subscription payments and other scheduled events. In 3.0, these events will now run on admin request with loopback support. This will significantly increase the throughput of payment processing.
nb: Tidligere versjoner av abonnementer stolte på %1$sWP Cron%2$s for å behandle abonnementsbetalinger og andre planlagte arrangementer. I 3.0 vil disse hendelsene nå kjøre på administratorforespørsel med loopback-støtte. Dette vil øke gjennomstrømningen av betalingsbehandlingen betydelig.

[ctx: table headings in notification email]
en: Price
nb: Pris

en: Prior to Subscriptions 2.1, they were not easy to answer. Subscriptions 2.1 introduces new reports to answer these questions, and many more.
nb: Før Abonnementer 2.1 var de ikke enkle å svare på. Subscriptions 2.1 introduserer nye rapporter for å svare på disse spørsmålene, og mange flere.

en: Process renewal
nb: Prosessfornyelse

en: Process renewal order action requested by admin.
nb: Behandle handling for fornyelsesordre forespurt av administrator.

en: Processing Renewal order
nb: Behandler fornyelsesordre

en: Product
nb: Produkt

[ctx: table headings in notification email]
en: Product
nb: Produkt

en: Product ID.
nb: Produkt ID.

en: Product SKU.
nb: Produkt SKU.

en: Product name.
nb: Produktnavn.

en: Product price.
nb: Produktpris.

en: Products
nb: Produkter

en: Profile &rarr;
nb: Profil →

en: Prorate First Renewal
nb: Prorata første fornyelse

en: Prorate Recurring Payment
nb: Prorata gjentakende betaling

en: Prorate Sign up Fee
nb: Prorata påmeldingsavgift

en: Prorate Subscription Length
nb: Prorata abonnementslengde

[ctx: an action on a subscription]
en: Put on-hold
nb: Sette på vent

[ctx: table headings in notification email]
en: Quantity
nb: Mengde

en: Quantity ordered.
nb: Antall bestilt.

en: Quit nagging me (but don't enable automatic payments)
nb: Slutt å mase meg (men ikke aktiver automatiske betalinger)

en: REST API Endpoints
nb: REST API-endepunkter

en: Reactivate
nb: Aktiver på nytt

en: Read more
nb: Les mer

[ctx: of an email]
en: Recipient(s)
nb: Mottaker(e)

en: Recovered Renewal Revenue
nb: Gjenvunnet fornyelsesinntekt

en: Recurring Payments
nb: Gjentakende betalinger

en: Recurring Product % Discount
nb: Tilbakevendende produkt % rabatt

en: Recurring Product Discount
nb: Tilbakevendende produktrabatt

en: Recurring Sales Tax:
nb: Gjentakende omsetningsavgift:

en: Recurring Total
nb: Gjentakende total

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is the formatted order total for the subscription
en: Recurring price: %s
nb: Gjentakende pris: %s

en: Recurring total
nb: Gjentakende totalt

[ctx: table heading]
en: Recurring total
nb: Gjentakende totalt

en: Recurring totals
nb: Gjentakende totaler

en: Recurring:
nb: Gjentakende:

en: Related Orders
nb: Relaterte bestillinger

en: Related order caching is now handled by %1$s.
nb: Relatert bestillingsbufring håndteres nå av %1$s.

en: Related orders
nb: Relaterte bestillinger

en: Related subscriptions
nb: Relaterte abonnementer

en: Relationship
nb: Forhold

en: Remember, although the update process may take a while, customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
nb: Husk at selv om oppdateringsprosessen kan ta en stund, kan kunder og andre ikke-administrative brukere surfe og kjøpe fra butikken din uten avbrudd mens oppdateringen pågår.

en: Remove personal data from subscriptions
nb: Fjern personlige data fra abonnementer

en: Removed line item meta data.
nb: Fjernet artikkelmetadata.

en: Removed line items data.
nb: Fjernet linjeelementdata.

note: translators: %d: number of subscriptions affected.
en: Removed personal data from %d subscription. | Removed personal data from %d subscriptions.
nb[0]: Fjernet personlige data fra %d abonnement.

note: Translators: %s subscription number.
en: Removed personal data from subscription %s.
nb: Fjernet personlige data fra abonnementet %s.

en: Renew early
nb: Forny tidlig

en: Renew now
nb: Forny nå

en: Renewal % discount
nb: Fornyelse % rabatt

en: Renewal Discount
nb: Fornyelsesrabatt

en: Renewal Order
nb: Fornyelsesordre

[ctx: relation to order]
en: Renewal Order
nb: Fornyelsesordre

[ctx: Admin menu name]
en: Renewal Payment Retries
nb: Fornyelse Betalingsforsøk på nytt

[ctx: Post type name]
en: Renewal Payment Retries
nb: Fornyelse Betalingsforsøk på nytt

en: Renewal Payment Retry
nb: Fornyelse Betaling Prøv på nytt

[ctx: table heading]
en: Renewal Payment Retry
nb: Fornyelse Betaling Prøv på nytt

en: Renewal Totals
nb: Totaler for fornyelse

en: Renewal cart discount
nb: Fornyelsesvognrabatt

en: Renewal order complete emails are sent to the customer when a subscription renewal order is marked complete and usually indicates that the item for that renewal period has been shipped.
nb: E-poster med fullført fornyelsesordre sendes til kunden når en fornyelsesordre for abonnement er merket som fullført og indikerer vanligvis at varen for den fornyelsesperioden er sendt.

en: Renewal product discount
nb: Fornyelsesproduktrabatt

[ctx: option section heading]
en: Renewals
nb: Fornyelser

en: Renewals amount
nb: Fornyelsesbeløp

en: Renewals count
nb: Fornyelser teller

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is the number of subscriptions repaired
en: Repaired %d subscriptions with incorrect dates, line tax data or missing customer notes.
nb: Reparerte %d abonnementer med feil datoer, linjeavgiftsdata eller manglende kundenotater.

[ctx: Whether the Report Cache has been enabled]
en: Report Cache Enabled
nb: Rapportbuffer aktivert

en: Rest assured, although the update process may take a little while, it is coded to prevent defects, your site is safe and will be up and running again, faster than ever, shortly.
nb: Vær trygg, selv om oppdateringsprosessen kan ta litt tid, er den kodet for å forhindre defekter, nettstedet ditt er trygt og vil være oppe og kjøre igjen, raskere enn noen gang, snart.

en: Restore
nb: Restaurere

en: Restore this item from the Trash
nb: Gjenopprett dette elementet fra papirkurven

en: Resubscribe
nb: Abonner på nytt

en: Resubscribe Order
nb: Registrer deg på nytt

[ctx: relation to order]
en: Resubscribe Order
nb: Registrer deg på nytt

note: translators: placeholder is a date.
en: Resubscribe Order &ndash; %s
nb: Abonner på nytt ordre – %s

en: Resubscribe Totals
nb: Abonner på nytt totalt

[ctx: relation to order]
en: Resubscribed Subscription
nb: Abonnement på nytt

en: Retain ended subscriptions
nb: Behold avsluttede abonnementer

en: Retain ended subscriptions and their related orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
nb: Behold avsluttede abonnementer og deres relaterte bestillinger i en spesifisert varighet før du anonymiserer personopplysningene i dem.

en: Retention Rate
nb: Oppbevaringsgrad

[ctx: label for the system status page]
en: Retries Migration Status
nb: Prøver Migreringsstatus på nytt

en: Retry Date
nb: Prøv igjen dato

en: Retry Failed Payments
nb: Prøv på nytt mislykkede betalinger

en: Retry Renewal Payment
nb: Prøv på nytt fornyelsesbetaling

en: Retry Status
nb: Prøv på nytt Status

en: Retry renewal payment action requested by admin.
nb: Prøv på nytt å fornye betalingshandlingen forespurt av administrator.

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule applied:
nb: Prøv på nytt regel brukt:

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule reapplied:
nb: Forsøksregelen ble brukt på nytt:

en: Roles
nb: Roller

[ctx: meta box title]
en: Schedule
nb: Rute

en: Scheduled action data, which was previously stored in the WordPress post tables, has been moved to a custom database table. Amongst other benefits, this will greatly improve the performance of processing scheduled actions such as subscription payments.
nb: Planlagte handlingsdata, som tidligere ble lagret i WordPress-posttabellene, har blitt flyttet til en tilpasset databasetabell. Blant andre fordeler vil dette i stor grad forbedre ytelsen til å behandle planlagte handlinger som abonnementsbetalinger.

en: Search Renewal Payment Retries
nb: Søk fornyelse Betalingsforsøk på nytt

en: Search Subscriptions
nb: Søk i abonnementer

en: Search for a customer&hellip;
nb: Søk etter en kunde...

en: Search for a product&hellip;
nb: Søk etter et produkt...

en: Security error. Please contact us if you need assistance.
nb: Sikkerhetsfeil. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp.

en: See the full guide to What's New in Subscriptions version 2.1 &raquo;
nb: Se hele veiledningen til Hva er nytt i abonnementsversjon 2.1 »

en: Select an order&hellip;
nb: Velg en bestilling...

note: Description of the plugin
en: Sell products and services with recurring payments in your WooCommerce Store.
nb: Selg produkter og tjenester med gjentakende betalinger i din WooCommerce Store.

en: Sent to a customer when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future. The email contains the renewal order information, date of the scheduled retry and payment links to allow the customer to pay for the renewal order manually instead of waiting for the automatic retry.
nb: Sendt til en kunde når et forsøk på å automatisk behandle en abonnementsfornyelsesbetaling har mislyktes og en prøveregel er brukt for å prøve betalingen på nytt i fremtiden. E-posten inneholder informasjon om fornyelsesordren, datoen for det planlagte forsøket på nytt og betalingskoblinger for å la kunden betale for fornyelsesordren manuelt i stedet for å vente på det automatiske forsøket på nytt.

en: Sent to a customer when the subscription is due for renewal and the renewal requires a manual payment, either because it uses manual renewals or the automatic recurring payment failed for the initial attempt and all automatic retries (if any). The email contains renewal order information and payment links.
nb: Sendt til en kunde når abonnementet skal fornyes og fornyelsen krever en manuell betaling, enten fordi den bruker manuelle fornyelser eller den automatiske gjentakende betalingen mislyktes for det første forsøket og alle automatiske gjenforsøk (hvis noen). E-posten inneholder informasjon om fornyelsesordre og betalingslenker.

en: Set a maximum number of times a customer can suspend their account for each billing period. For example, for a value of 3 and a subscription billed yearly, if the customer has suspended their account 3 times, they will not be presented with the option to suspend their account until the next year. Store managers will always be able to suspend an active subscription. Set this to 0 to turn off the customer suspension feature completely.
nb: Angi et maksimalt antall ganger en kunde kan suspendere kontoen sin for hver faktureringsperiode. For eksempel, for en verdi på 3 og et abonnement som faktureres årlig, hvis kunden har suspendert kontoen sin 3 ganger, vil de ikke få muligheten til å suspendere kontoen før neste år. Butikksjefer vil alltid kunne suspendere et aktivt abonnement. Sett denne til 0 for å slå av kundesuspensjonsfunksjonen helt.

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Shipping Address
nb: Sendingsadresse

en: Shipping Method
nb: Forsendelsesmetode

en: Shipping Tax:
nb: Fraktavgift:

en: Shipping costs will be calculated once you have provided your address.
nb: Fraktkostnader vil bli beregnet når du har oppgitt adressen din.

en: Shipping for subscription products is normally charged on the initial order and all renewal orders. Enable this to only charge shipping once on the initial order. Note: for this setting to be enabled the subscription must not have a free trial or a synced renewal date.
nb: Frakt for abonnementsprodukter belastes normalt på den første bestillingen og alle fornyelsesbestillinger. Aktiver dette for kun å belaste frakt én gang på den første bestillingen. Merk: for at denne innstillingen skal være aktivert, må abonnementet ikke ha en gratis prøveversjon eller en synkronisert fornyelsesdato.

note: translators: %s: shipping method label.
en: Shipping via %s
nb: Sendes via %s

en: Show more details
nb: Vis flere detaljer

note: translators: placeholders are opening link tag, ID of sub, and closing link tag
en: Showing orders for %1$sSubscription %2$s%3$s
nb: Viser bestillinger for %1$sAbonnement %2$s%3$s

en: Sign Up Fee % Discount
nb: Registreringsavgift % rabatt

en: Sign Up Fee Discount
nb: Rabatt på registreringsavgift

en: Sign up now
nb: Registrer deg nå

en: Sign-up Fee (%s)
nb: Registreringsavgift (%s)

note: translators: %s is a currency symbol / code
en: Sign-up fee (%s)
nb: Registreringsavgift (%s)

en: Sign-up grace period
nb: Utsettelsesperiode for påmelding

en: Signup Totals
nb: Påmelding totalt

en: Simple subscription
nb: Enkelt abonnement

note: translators: placeholder is coupon code
en: Sorry, "%s" can only be applied to subscription parent orders which contain a product with signup fees.
nb: Beklager, &quot;%s&quot; kan bare brukes på overordnede abonnementsbestillinger som inneholder et produkt med registreringsavgifter.

en: Sorry, it seems no payment gateways support changing the recurring payment method. Please contact us if you require assistance or to make alternate arrangements.
nb: Beklager, det ser ut til at ingen betalingsgatewayer støtter endring av gjentakende betalingsmåte. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp eller for å gjøre alternative ordninger.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
nb: Beklager, det ser ut til at det ikke er noen tilgjengelige betalingsmåter som støtter abonnementer. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp eller ønsker å gjøre alternative ordninger.

note: translators: 1-2: opening/closing tags - link to documentation.
en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please see %1$sEnabling Payment Gateways for Subscriptions%2$s if you require assistance.
nb: Beklager, det ser ut til at det ikke er noen tilgjengelige betalingsmåter som støtter abonnementer. Se %1$sAktivere betalingsgatewayer for abonnementer%2$s hvis du trenger hjelp.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support the recurring coupon you are using. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
nb: Beklager, det ser ut til at det ikke er noen tilgjengelige betalingsmåter som støtter den gjentakende kupongen du bruker. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp eller ønsker å gjøre alternative ordninger.

en: Sorry, only recurring coupons can be applied to subscriptions.
nb: Beklager, bare gjentakende kuponger kan brukes på abonnementer.

en: Sorry, recurring coupons can only be applied to subscriptions or subscription orders.
nb: Beklager, gjentakende kuponger kan bare brukes på abonnementer eller abonnementsbestillinger.

note: translators: 1$: coupon code that is being removed
en: Sorry, the "%1$s" coupon is only valid for renewals.
nb: Beklager, &quot;%1$s&quot;-kupongen er kun gyldig for fornyelser.

en: Sorry, this coupon is only valid for an initial payment and the cart does not require an initial payment.
nb: Beklager, denne kupongen er kun gyldig for en første betaling, og handlekurven krever ikke en første betaling.

en: Sorry, this coupon is only valid for new subscriptions.
nb: Beklager, denne kupongen er kun gyldig for nye abonnementer.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products with a sign-up fee.
nb: Beklager, denne kupongen er kun gyldig for abonnementsprodukter med en registreringsavgift.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products.
nb: Beklager, denne kupongen er kun gyldig for abonnementsprodukter.

en: Sorry, this subscription change payment method request is invalid and cannot be processed.
nb: Beklager, denne forespørselen om betalingsmåte for endring av abonnement er ugyldig og kan ikke behandles.

[ctx: refers to staging site]
en: Staging
nb: Iscenesettelse

en: Start Date
nb: Startdato

[ctx: table heading]
en: Start Date
nb: Startdato

[ctx: customer subscription table header]
en: Start date
nb: Startdato

[ctx: table heading]
en: Start date
nb: Startdato

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised start date
en: Start date: %s
nb: Startdato: %s

note: translators: 1: old subscription status 2: new subscription status
en: Status changed from %1$s to %2$s.
nb: Status endret fra %1$s til %2$s.

en: Status of Order
nb: Status for ordre

en: Status of Subscription
nb: Status for abonnement

note: translators: %s: new order status
en: Status set to %s.
nb: Status satt til %s.

en: Store Setup
nb: Butikkoppsett

[ctx: of an email]
en: Subject
nb: Emne

en: Subscribe All the Things
nb: Abonner på alle ting

en: Subscriber Default Role
nb: Abonnent standardrolle

en: Subscription
nb: Abonnement

[ctx: relation to order]
en: Subscription
nb: Abonnement

[ctx: hash before subscription ID]
note: translators: %d: subscription ID.
en: Subscription #%d does not exist.
nb: Abonnement #%d eksisterer ikke.

note: translators: %d: subscription ID. translators: %d: order ID.
en: Subscription #%d:
nb: Abonnement #%d:

[ctx: hash before order number]
note: translators: %s: subscription ID. translators: %s: order number. translators: placeholder is a subscription ID.
en: Subscription #%s
nb: Abonnement #%s

[ctx: edit subscription header]
note: translators: placeholder is the ID of the subscription
en: Subscription #%s details
nb: Abonnement #%s detaljer

note: translators: %s is subscription's number
en: Subscription #%s has not been added to the cart.
nb: Abonnement #%s er ikke lagt i handlekurven.

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: order ID, 3$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s (Order %2$s) - %3$s
nb: Abonnement %1$s (bestilling %2$s) - %3$s

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s - %2$s
nb: Abonnement %1$s - %2$s

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$3: opening and closing <a> tags $2: subscription's order number
en: Subscription %1$s#%2$s%3$s
nb: Abonnement %1$s#%2$s%3$s

[ctx: The post title for the new subscription]
note: translators: placeholder is order date parsed by strftime
en: Subscription &ndash; %s
nb: Abonnement – %s

en: Subscription Cancelled
nb: Abonnement kansellert

en: Subscription Cancelled: maximum number of failed payments reached.
nb: Abonnement kansellert: maksimalt antall mislykkede betalinger nådd.

note: translators: %s: help tip.
en: Subscription Count %s
nb: Antall abonnement %s

[ctx: meta box title]
en: Subscription Data
nb: Abonnementsdata

en: Subscription Events by Date
nb: Abonnementshendelser etter dato

en: Subscription Expired
nb: Abonnementet utløpt

en: Subscription Gifting
nb: Gaver med abonnement

en: Subscription Items
nb: Abonnementsartikler

en: Subscription Length
nb: Abonnementslengde

en: Subscription Number
nb: Abonnementsnummer

note: translators: placeholder is the subscription order number wrapped in <strong> tags
en: Subscription Number: %s
nb: Abonnementsnummer: %s

[ctx: An order type]
en: Subscription Parent
nb: Abonnement forelder

en: Subscription Periods
nb: Abonnementsperioder

note: translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription Price (%s)
nb: Abonnementspris (%s)

en: Subscription Product
nb: Abonnementsprodukt

en: Subscription Relationship
nb: Abonnementsforhold

[ctx: An order type]
en: Subscription Renewal
nb: Fornyelse av abonnement

note: translators: placeholder is a date.
en: Subscription Renewal Order &ndash; %s
nb: Ordre for fornyelse av abonnement – %s

en: Subscription Reports
nb: Abonnementsrapporter

[ctx: An order type]
en: Subscription Resubscribe
nb: Abonnement Abonner på nytt

[ctx: label for the system status page]
en: Subscription Statuses
nb: Abonnementsstatuser

en: Subscription Suspended
nb: Abonnement suspendert

[ctx: An order type]
en: Subscription Switch
nb: Abonnementsbytte

en: Subscription Switch Complete
nb: Abonnementsbytte fullført

en: Subscription Switched
nb: Byttet abonnement

en: Subscription Trial Period
nb: Prøveperiode for abonnement

en: Subscription argument passed in is not an object.
nb: Abonnementsargument som sendes inn er ikke et objekt.

en: Subscription billing interval
nb: Abonnementsfaktureringsintervall

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription cancelled by the subscriber from their account page.
nb: Abonnement kansellert av abonnenten fra deres kontoside.

note: translators: $1: opening link tag, $2: order number, $3: closing link tag
en: Subscription cancelled for refunded order %1$s#%2$s%3$s.
nb: Abonnement kansellert for refundert ordre %1$s#%2$s%3$s.

en: Subscription cancelled with PayPal
nb: Abonnement kansellert med PayPal

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Subscription created date must be before current day.
nb: Datoen for opprettelse av abonnementet må være før gjeldende dag.

note: translators: placeholder is a subscription ID. translators: %d: subscription ID.
en: Subscription doesn't exist in scheduled action: %d
nb: Abonnementet eksisterer ikke i planlagt handling: %d

note: translators: php date string
en: Subscription draft updated.
nb: Abonnementsutkast oppdatert.

en: Subscription end date in the past
nb: Sluttdato for abonnement i fortiden

en: Subscription features:
nb: Abonnementsfunksjoner:

en: Subscription information
nb: Abonnementsinformasjon

en: Subscription interval
nb: Abonnementsintervall

en: Subscription items can no longer be edited.
nb: Abonnementselementer kan ikke lenger redigeres.

[ctx: subscription note after linking to a parent order]
note: translators: %s: parent order number (linked to its details screen).
en: Subscription linked to parent order %s via admin.
nb: Abonnement knyttet til overordnet ordre %s via admin.

note: translators: placeholder is a payment method title.
en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Live payment method: %s
nb: Abonnementet er låst til manuell fornyelse mens butikken er i oppsamlingsmodus. Live betalingsmåte: %s

en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Payment method changes will take effect in live mode.
nb: Abonnementet er låst til manuell fornyelse mens butikken er i oppsamlingsmodus. Endringer i betalingsmåten trer i kraft i live-modus.

en: Subscription payment details.
nb: Betalingsdetaljer for abonnement.

en: Subscription payment method
nb: Betalingsmetode for abonnement

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s and has been set to manual with error message: %2$s
nb: Betalingsmetode for abonnement kunne ikke settes til %1$s og har blitt satt til manuell med feilmelding: %2$s

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s with error message: %2$s
nb: Betalingsmåten for abonnementet kunne ikke settes til %1$s med feilmeldingen: %2$s

en: Subscription period
nb: Abonnementsperiode

note: translators: %s: currency symbol. translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription price (%s)
nb: Abonnementspris (%s)

en: Subscription pricing
nb: Abonnementspriser

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription put on hold by the subscriber from their account page.
nb: Abonnement satt på vent av abonnenten fra deres kontoside.

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription reactivated by the subscriber from their account page.
nb: Abonnement reaktivert av abonnenten fra deres kontoside.

en: Subscription reactivated with PayPal
nb: Abonnement reaktivert med PayPal

en: Subscription renewal orders cannot be cancelled.
nb: Bestillinger for fornyelse av abonnement kan ikke kanselleres.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment due:
nb: Forfaller betaling for fornyelse av abonnement:

[ctx: used in order note as reason for why order status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
nb: Prøv på nytt med betaling for fornyelse av abonnement:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
nb: Prøv på nytt med betaling for fornyelse av abonnement:

[ctx: used in post updated messages]
note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription restored to revision from %s
nb: Abonnementet er gjenopprettet til revisjon fra %s

en: Subscription saved.
nb: Abonnementet er lagret.

note: translators: php date string
en: Subscription scheduled for: %1$s.
nb: Abonnement planlagt til: %1$s.

en: Subscription sign up failed.
nb: Registrering av abonnement mislyktes.

en: Subscription sign-up fee
nb: Registreringsavgift for abonnement

[ctx: Used in order note. Reason why status changed.]
en: Subscription status changed by bulk edit:
nb: Abonnementsstatus endret ved masseredigering:

en: Subscription status:
nb: Abonnementsstatus:

en: Subscription submitted.
nb: Innsendt abonnement.

en: Subscription suspended by Database repair script. This subscription was suspended via PayPal.
nb: Abonnement suspendert av databasereparasjonsskript. Dette abonnementet ble suspendert via PayPal.

en: Subscription suspended with PayPal
nb: Abonnement suspendert med PayPal

en: Subscription switch complete emails are sent to the customer when a subscription is switched successfully.
nb: Fullstendige e-poster om abonnementsbytte sendes til kunden når et abonnement er byttet.

en: Subscription switched emails are sent when a customer switches a subscription.
nb: E-poster med bytte av abonnement sendes når en kunde bytter abonnement.

en: Subscription totals
nb: Abonnement totalt

en: Subscription trial period:
nb: Prøveperiode for abonnement:

note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription updated.
nb: Abonnementet er oppdatert.

en: Subscription updates
nb: Abonnementsoppdateringer

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is subscription's number
en: Subscription: %s
nb: Abonnement: %s

en: Subscriptions
nb: Abonnementer

note: translators: placeholder is a page number.
en: Subscriptions (page %d)
nb: Abonnementer (side %d)

en: Subscriptions 2.0 introduces a new architecture built on the WooCommerce Custom Order Types API.
nb: Subscriptions 2.0 introduserer en ny arkitektur bygget på WooCommerce Custom Order Types API.

en: Subscriptions 2.0 introduces a new object for working with a subscription at the application level. The cumbersome APIs for retrieving or modifying a subscription's data are gone!
nb: Subscriptions 2.0 introduserer et nytt objekt for å jobbe med et abonnement på applikasjonsnivå. De tungvinte API-ene for å hente eller endre et abonnements data er borte!

en: Subscriptions 2.1 adds support for subscription data to this infrastructure.
nb: Subscriptions 2.1 legger til støtte for abonnementsdata til denne infrastrukturen.

en: Subscriptions 2.1 also introduces a number of new emails to notify you when:
nb: Subscriptions 2.1 introduserer også en rekke nye e-poster for å varsle deg når:

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Subscriptions 2.1 now passes the renewal order's total, making it possible to add a fee or discount to the renewal order with simple one-liners like %s$order->add_fee()%s or %s$order->add_coupon()%s.
nb: Abonnementer 2.1 passerer nå totalen for fornyelsesordren, noe som gjør det mulig å legge til et gebyr eller rabatt på fornyelsesordren med enkle one-liners som %s$order-&gt;add_fee()%s eller %s$order-&gt;add_coupon()% s.

en: Subscriptions Data
nb: Abonnementsdata

en: Subscriptions Ended
nb: Abonnementer avsluttet

[ctx: Live URL, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Live URL
nb: Live-URL for abonnementer

[ctx: Live or Staging, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Mode
nb: Abonnementsmodus

[ctx: label for the system status page]
en: Subscriptions Template Theme Overrides
nb: Temaoverstyringer for abonnementsmaler

note: translators: placeholders are opening and closing <a> tags
en: Subscriptions also now uses the renewal order to setup the cart for %smanual renewals%s, making it easier to add products or discounts to a single renewal paid manually.
nb: Abonnementer bruker nå også fornyelsesordren til å sette opp handlekurven for %smanuelle fornyelser%s, noe som gjør det enklere å legge til produkter eller rabatter til en enkelt fornyelse betalt manuelt.

en: Subscriptions by Customer
nb: Abonnementer av kunde

en: Subscriptions by Payment Gateway
nb: Abonnementer via Payment Gateway

en: Subscriptions by Product
nb: Abonnementer etter produkt

en: Subscriptions created within this many days prior to the Renewal Day will not be charged at sign-up. Set to zero for all new Subscriptions to be charged the full recurring amount. Must be a positive number.
nb: Abonnementer opprettet innen disse mange dagene før fornyelsesdagen vil ikke bli belastet ved registrering. Sett til null for at alle nye abonnementer skal belastes hele gjentakende beløp. Må være et positivt tall.

en: Subscriptions signups
nb: Abonnementer

en: Subscriptions v2.0 introduces a new administration interface to add or edit a subscription. You can make all the familiar changes, like modifying recurring totals or subscription status. You can also make some new modifications, like changing the expiration date, adding a shipping cost or adding a product line item.
nb: Subscriptions v2.0 introduserer et nytt administrasjonsgrensesnitt for å legge til eller redigere et abonnement. Du kan gjøre alle de kjente endringene, som å endre gjentakende totaler eller abonnementsstatus. Du kan også gjøre noen nye endringer, som å endre utløpsdatoen, legge til en fraktkostnad eller legge til en produktlinje.

en: Subscriptions will appear here for you to view and manage once purchased by a customer.
nb: Abonnementer vises her for deg å se og administrere når de er kjøpt av en kunde.

en: Subtotal
nb: Delsum

en: Successful retries
nb: Vellykkede forsøk på nytt

en: Support
nb: Brukerstøtte

en: Supported features:
nb: Støttede funksjoner:

en: Supports automatic renewal payments with the WooCommerce Subscriptions extension.
nb: Støtter automatiske fornyelsesbetalinger med WooCommerce Subscriptions-utvidelsen.

en: Suspend
nb: Utsette

en: Suspended Subscription
nb: Suspendert abonnement

en: Suspended Subscription emails are sent when a customer manually suspends their subscription.
nb: E-poster med suspendert abonnement sendes når en kunde suspenderer abonnementet sitt manuelt.

en: Switch Button Text
nb: Byttknapptekst

en: Switch Order
nb: Bytt rekkefølge

en: Switch Order Details
nb: Bytt bestillingsdetaljer

en: Switch Totals
nb: Bytt totaler

note: translators: %s: order number.
en: Switch order cancelled due to a new switch order being created #%s.
nb: Bytteordre kansellert på grunn av at en ny bytteordre ble opprettet #%s.

[ctx: Subscription status]
en: Switched
nb: Byttet om

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Switched <span class="count">(%s)</span> | Switched <span class="count">(%s)</span>
nb[0]: Byttet <span class="count">(%s)</span>

en: Switched Subscription
nb: Byttet abonnement

en: Switched subscriptions
nb: Byttet abonnement

en: Switching
nb: Veksling

en: Synchronisation
nb: Synkronisering

en: Synchronise Renewals
nb: Synkroniser fornyelser

en: Synchronise renewals
nb: Synkroniser fornyelser

en: Tax class of product.
nb: Produktets avgiftsklasse.

en: Tax rate ID.
nb: Skattesats-ID.

en: Tax subtotal.
nb: Skatt delsum.

en: Tax total.
nb: Sum skatt.

note: translators: placeholder is customer's billing phone number
en: Tel: %s
nb: Tlf: %s

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Thank you for updating to the latest version of WooCommerce Subscriptions.
nb: Takk for at du oppdaterte til den nyeste versjonen av WooCommerce-abonnementer.

en: Thank you for your order
nb: takk for din bestilling

en: Thank you for your renewal order
nb: Takk for fornyelsesordren

en: Thanks for your renewal order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of your order:
nb: Takk for din fornyelsesbestilling. Den er på vent til vi bekrefter at betalingen er mottatt. I mellomtiden, her er en påminnelse om bestillingen din:

en: That doesn't appear to be one of your subscriptions.
nb: Det ser ikke ut til å være et av abonnementene dine.

en: That doesn't appear to be your order.
nb: Det ser ikke ut til å være din bestilling.

note: translators: placeholder is subscription's new status, translated
en: That subscription can not be changed to %s. Please contact us if you need assistance.
nb: Det abonnementet kan ikke endres til %s. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp.

en: That subscription does not exist. Has it been deleted?
nb: Det abonnementet eksisterer ikke. Har den blitt slettet?

en: That subscription does not exist. Please contact us if you need assistance.
nb: Det abonnementet eksisterer ikke. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp.

en: That subscription product can not be added to your cart as it already contains a subscription renewal.
nb: Det abonnementsproduktet kan ikke legges i handlekurven din, da det allerede inneholder en abonnementsfornyelse.

en: That's not all we've working on for the last 12 months when it comes to Subscriptions. We've also released mini-extensions to help you get the most from your subscription store.
nb: Det er ikke alt vi har jobbet med de siste 12 månedene når det kommer til abonnementer. Vi har også gitt ut mini-utvidelser for å hjelpe deg med å få mest mulig ut av abonnementsbutikken din.

en: The "all" value for $order_type parameter is deprecated. It was a misnomer, as it did not return resubscribe orders. It was also inconsistent with order type values accepted by wcs_get_subscription_orders(). Use array( "parent", "renewal", "switch" ) to maintain previous behaviour, or "any" to receive all order types, including switch and resubscribe.
nb: &quot;alle&quot;-verdien for parameteren $order_type er avviklet. Det var en feilbetegnelse, siden den ikke returnerte bestillinger på nytt. Det var også inkonsistent med ordretypeverdier akseptert av wcs_get_subscription_orders(). Bruk array( &quot;parent&quot;, &quot;fornyelse&quot;, &quot;switch&quot; ) for å opprettholde tidligere oppførsel, eller &quot;any&quot; for å motta alle ordretyper, inkludert bytte og abonnere på nytt.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the cancellation date.
nb: %s-datoen må inntreffe etter kanselleringsdatoen.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the last payment date.
nb: %s-datoen må komme etter siste betalingsdato.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the next payment date.
nb: %s-datoen må inntreffe etter neste betalingsdato.

note: translators: %s: date type (e.g. "next_payment").
en: The %s date must occur after the start date.
nb: %s-datoen må komme etter startdatoen.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the trial end date.
nb: %s-datoen må inntreffe etter prøveperiodens sluttdato.

note: translators: %s: date type (e.g. "trial_end").
en: The %s date of a subscription can not be deleted. You must delete the order.
nb: %s-datoen for et abonnement kan ikke slettes. Du må slette bestillingen.

note: translators: placeholder is an item name
en: The %s product has been deleted and can no longer be renewed. Please choose a new product or contact us for assistance.
nb: %s-produktet er slettet og kan ikke lenger fornyes. Velg et nytt produkt eller kontakt oss for hjelp.

en: The Gifting extension makes it possible for one person to purchase a subscription product for someone else. It then shares control of the subscription between the purchaser and recipient, allowing both to manage the subscription over its lifecycle.
nb: Gifting-utvidelsen gjør det mulig for én person å kjøpe et abonnementsprodukt for noen andre. Deretter deler den kontrollen over abonnementet mellom kjøper og mottaker, slik at begge kan administrere abonnementet over livssyklusen.

en: The Upgrade is in Progress
nb: Oppgraderingen pågår

en: The WooCommerce Subscriptions plugin has been updated!
nb: WooCommerce Subscriptions-plugin har blitt oppdatert!

en: The WooCommerce Subscriptions plugin is currently running its database upgrade routine.
nb: WooCommerce Subscriptions-plugin kjører for tiden sin databaseoppgraderingsrutine.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic payment to renew your subscription has failed. We will retry the payment %s.
nb: Den automatiske betalingen for å fornye abonnementet ditt mislyktes. Vi vil prøve betalingen %s på nytt.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: The automatic payment to renew your subscription with %1$s has failed. To reactivate the subscription, please log in and pay for the renewal from your account page: %2$s
nb: Den automatiske betalingen for å fornye abonnementet ditt med %1$s har mislyktes. For å reaktivere abonnementet, vennligst logg inn og betal for fornyelsen fra kontosiden din: %2$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%1$s from %2$s has failed. The payment will be retried %3$s.
nb: Den automatiske gjentakende betalingen for ordre #%1$s fra %2$s mislyktes. Betalingen vil bli forsøkt på nytt %3$s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%d from %s has failed. The payment will be retried %3$s.
nb: Den automatiske gjentakende betalingen for ordre #%d fra %s har mislyktes. Betalingen vil bli forsøkt på nytt %3$s.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total for this product on each subscription.
nb: Gjennomsnittlig linjesum for dette produktet for hvert abonnement.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total on all orders for this product line item.
nb: Gjennomsnittlig linjesum for alle bestillinger for denne produktordrelinjen.

en: The average value of all customers' sign-up, switch and renewal orders.
nb: Gjennomsnittsverdien av alle kunders bestillinger på registrering, bytte og fornyelse.

en: The best part about the new automatic retry system is that the retry rules are completely customisable.
nb: Det beste med det nye automatiske prøvesystemet er at reglene for forsøk på nytt kan tilpasses fullstendig.

en: The creation date of a subscription can not be deleted, only updated.
nb: Opprettelsesdatoen for et abonnement kan ikke slettes, kun oppdateres.

en: The date the subscription's latest order was completed, in GMT.
nb: Datoen da abonnementets siste ordre ble fullført, i GMT.

en: The date the subscription's latest order was paid, in GMT.
nb: Datoen abonnementets siste ordre ble betalt, i GMT.

en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments, we couldn't find an alternative token payment method token to change your subscriptions to.
nb: Den slettede betalingsmåten ble brukt for automatiske abonnementsbetalinger, vi kunne ikke finne et alternativt token for betalingsmåte å endre abonnementene dine til.

note: translators: $1: the token/credit card label, 2$-3$: opening and closing strong and link tags
en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments. To avoid failed renewal payments in future the subscriptions using this payment method have been updated to use your %1$s. To change the payment method of individual subscriptions go to your %2$sMy Account > Subscriptions%3$s page.
nb: Den slettede betalingsmåten ble brukt for automatiske abonnementsbetalinger. For å unngå mislykkede fornyelsesbetalinger i fremtiden, har abonnementene som bruker denne betalingsmåten blitt oppdatert til å bruke %1$s. For å endre betalingsmåten for individuelle abonnementer, gå til siden %2$sMin konto &gt; Abonnementer%3$s.

en: The email sent to the customer when the renewal payment or payment retry failed to notify them that the payment would be retried.
nb: E-posten som ble sendt til kunden da fornyelsesbetalingen eller betalingen på nytt forsøkte ikke ga dem beskjed om at betalingen ville bli forsøkt på nytt.

note: translators: 1$: number of subscriptions on site, 2$, lower estimate (minutes), 3$: upper estimate
en: The full update process for the %1$d subscriptions on your site will take between %2$d and %3$d minutes.
nb: Den fullstendige oppdateringsprosessen for %1$d abonnementene på nettstedet ditt vil ta mellom %2$d og %3$d minutter.

en: The item on the switch order cannot be found.
nb: Elementet på bytteordren kan ikke finnes.

en: The item was not removed because this Subscription's payment method does not support removing an item.
nb: Varen ble ikke fjernet fordi betalingsmåten til dette abonnementet ikke støtter fjerning av en vare.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: The new interface is also built on the existing %sEdit Order%s screen. If you've ever modified an order, you already know how to modify a subscription.
nb: Det nye grensesnittet er også bygget på den eksisterende %sRediger ordre%s-skjermen. Hvis du noen gang har endret en ordre, vet du allerede hvordan du endrer et abonnement.

en: The number of billing periods between subscription renewals.
nb: Antall faktureringsperioder mellom abonnementsfornyelser.

en: The number of renewal orders processed during this period.
nb: Antall fornyelsesordrer behandlet i denne perioden.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of renewal orders which had a failed payment use the retry system.
nb: Antall fornyelsesordrer som hadde en mislykket betaling, bruker prøvesystemet på nytt.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which did not result in a successful payment.
nb: Antallet gjentatte forsøk på fornyelse av betaling for denne perioden som ikke resulterte i en vellykket betaling.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which were able to process the payment which had previously failed one or more times.
nb: Antall fornyelsesbetalingsforsøk for denne perioden som var i stand til å behandle betalingen som tidligere hadde mislyktes en eller flere ganger.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries not yet processed.
nb: Antallet gjentatte forsøk på fornyelse av betaling som ennå ikke er behandlet.

en: The number of resubscribe orders processed during this period.
nb: Antall bestillinger som er behandlet på nytt i løpet av denne perioden.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of sign-up, switch and renewal orders this customer has placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
nb: Antallet registrerings-, bytte- og fornyelsesordrer denne kunden har lagt inn hos butikken din med betalt status (dvs. behandlet eller fullført).

en: The number of subscriptions cancelled by the customer or store manager during this period.  The pre-paid term may not yet have ended during this period.
nb: Antall abonnementer som er kansellert av kunden eller butikksjefen i denne perioden. Den forhåndsbetalte perioden kan ennå ikke ha utløpt i løpet av denne perioden.

en: The number of subscriptions created during this period, either by being manually created, imported or a customer placing an order. This includes orders pending payment.
nb: Antall abonnementer opprettet i løpet av denne perioden, enten ved å bli opprettet manuelt, importert eller ved at en kunde legger inn en bestilling. Dette inkluderer bestillinger som venter på betaling.

en: The number of subscriptions during this period with an end date in the future and a status other than pending.
nb: Antall abonnementer i denne perioden med en sluttdato i fremtiden og en annen status enn ventende.

en: The number of subscriptions purchased in parent orders created during this period. This represents the new subscriptions created by customers placing an order via checkout.
nb: Antall abonnementer kjøpt i overordnede bestillinger opprettet i løpet av denne perioden. Dette representerer de nye abonnementene opprettet av kunder som legger inn en bestilling via kassen.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions that include this product as a line item and have a status other than pending or trashed.
nb: Antallet abonnementer som inkluderer dette produktet som en ordrelinje og har en annen status enn ventende eller kastet.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status of active or pending cancellation.
nb: Antall abonnementer denne kunden har med statusen aktiv eller ventende kansellering.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status other than pending or trashed.
nb: Antall abonnementer denne kunden har med en annen status enn ventende eller kastet.

en: The number of subscriptions upgraded, downgraded or cross-graded during this period.
nb: Antall abonnementer som er oppgradert, nedgradert eller kryssgradert i løpet av denne perioden.

en: The number of subscriptions which have either expired or reached the end of the prepaid term if it was previously cancelled.
nb: Antall abonnementer som enten har utløpt eller nådd slutten av den forhåndsbetalte perioden hvis den tidligere ble kansellert.

en: The number of unique customers with a subscription of any status other than pending or trashed.
nb: Antall unike kunder med et abonnement med en annen status enn ventende eller kastet.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of upcoming renewal orders, for currently active subscriptions.
nb: Antall kommende fornyelsesordrer, for aktive abonnementer.

en: The original subscription item being switched cannot be found.
nb: Finner ikke den opprinnelige abonnementsartikkelen som byttes.

en: The payment method can not be changed for that subscription.
nb: Betalingsmetoden kan ikke endres for det abonnementet.

en: The product type can not be changed because this product is associated with subscriptions.
nb: Produkttypen kan ikke endres fordi dette produktet er knyttet til abonnementer.

note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The renewal order is as follows:
nb: Fornyelsesordren er som følger:

en: The requested subscription cannot be edited.
nb: Det forespurte abonnementet kan ikke redigeres.

en: The retry system is disabled by default. To enable it, visit the Subscriptions settings administration screen.
nb: Prøvesystemet på nytt er deaktivert som standard. For å aktivere det, gå til administrasjonsskjermen for abonnementsinnstillinger.

en: The start date of a subscription can not be deleted, only updated.
nb: Startdatoen for et abonnement kan ikke slettes, kun oppdateres.

en: The status applied to the order for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
nb: Statusen som gjaldt for bestillingen for tiden mellom fornyelsesbetalingen mislyktes eller siste nytt forsøk fant sted og da dette forsøket ble behandlet.

en: The status applied to the subscription for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
nb: Statusen som gjaldt for abonnementet for tiden mellom fornyelsesbetalingen mislyktes eller siste nytt forsøk fant sted og da dette forsøket ble behandlet.

en: The status of the automatic payment retry: pending means the retry will be processed in the future, failed means the payment was not successful when retried and completed means the payment succeeded when retried.
nb: Status for det automatiske betalingsforsøket: venter betyr at forsøket på nytt vil bli behandlet i fremtiden, mislykket betyr at betalingen ikke var vellykket da den ble forsøkt på nytt, og fullført betyr at betalingen lyktes når den ble forsøkt på nytt.

en: The status to transition the subscription to. Unlike the "status" param, this will calculate and update the subscription dates.
nb: Statusen å overføre abonnementet til. I motsetning til &quot;status&quot;-parameteren, vil dette beregne og oppdatere abonnementsdatoene.

en: The subscription's end date.
nb: Sluttdatoen for abonnementet.

en: The subscription's next payment date.
nb: Abonnementets neste betalingsdato.

en: The subscription's original subscription ID if this is a resubscribed subscription.
nb: Abonnementets opprinnelige abonnements-ID hvis dette er et abonnement som gjenopptas.

en: The subscription's resubscribed subscription ID.
nb: Abonnementets abonnements-ID for nytt abonnement.

en: The subscription's start date.
nb: Abonnementets startdato.

en: The subscription's trial date
nb: Abonnementets prøvedato

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all renewal orders including tax and shipping.
nb: Summen av alle fornyelsesordrer inkludert avgifter og frakt.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all resubscribe orders including tax and shipping.
nb: Summen av alle bestillinger på nytt abonnement, inkludert avgifter og frakt.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all subscription parent orders, including other items, fees, tax and shipping.
nb: Summen av alle overordnede abonnementsbestillinger, inkludert andre varer, avgifter, skatt og frakt.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all switch orders including tax and shipping.
nb: Summen av alle bytteordrer inkludert avgifter og frakt.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The sum of all the upcoming renewal orders, including items, fees, tax and shipping, for currently active subscriptions.
nb: Summen av alle kommende fornyelsesbestillinger, inkludert varer, avgifter, skatt og frakt, for aktive abonnementer.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The total amount of revenue, including tax and shipping, recovered with the failed payment retry system for renewal orders with a failed payment.
nb: Det totale inntektsbeløpet, inkludert avgifter og frakt, gjenopprettet med systemet med mislykket betaling på nytt for fornyelsesordrer med mislykket betaling.

en: The total number of sign-up, switch and renewal orders placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
nb: Det totale antallet påmeldings-, bytte- og fornyelsesordrer som er plassert i butikken din med betalt status (dvs. behandlet eller fullført).

en: The total number of subscriptions with a status of active or pending cancellation.
nb: Det totale antallet abonnementer med statusen aktive eller ventende kansellering.

en: The total number of subscriptions with a status other than pending or trashed.
nb: Det totale antallet abonnementer med en annen status enn ventende eller kastet.

note: translators: %s: help tip.
en: The total value of this customer's sign-up, switch and renewal orders.
nb: Den totale verdien av denne kundens bestillinger for registrering, bytte og fornyelse.

note: translators: placeholder is a time period (e.g. "4 weeks")
en: The trial period can not exceed %s.
nb: Prøveperioden kan ikke overstige %s.

note: translators: number of 1$: days, 2$: weeks, 3$: months, 4$: years
en: The trial period can not exceed: %1$s, %2$s, %3$s or %4$s.
nb: Prøveperioden kan ikke overstige: %1$s, %2$s, %3$s eller %4$s.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
nb: Oppdateringsprosessen kan ta litt tid, så vær tålmodig.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
nb: Det er ingen tilgjengelige forsendelsesmetoder. Dobbeltsjekk adressen din, eller kontakt oss hvis du trenger hjelp.

note: translators: placeholders are link opening and closing tags. 1$-2$: to gateway settings, 3$-4$: support docs on woocommerce.com
en: There is a problem with PayPal. Your API credentials may be incorrect. Please update your %1$sAPI credentials%2$s. %3$sLearn more%4$s.
nb: Det er et problem med PayPal. API-legitimasjonen din kan være feil. Oppdater %1$sAPI-legitimasjonen%2$s. %3$sLes mer%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: docs on woocommerce, 3$-4$: dismiss link
en: There is a problem with PayPal. Your PayPal account is issuing out-of-date subscription IDs. %1$sLearn more%2$s. %3$sDismiss%4$s.
nb: Det er et problem med PayPal. PayPal-kontoen din utsteder utdaterte abonnements-IDer. %1$sLes mer%2$s. %3$sAvvis%4$s.

en: There was an error locating the switch details.
nb: Det oppsto en feil under å finne bryterdetaljene.

en: There was an error with the update. Please refresh the page and try again.
nb: Det oppsto en feil med oppdateringen. Oppdater siden og prøv igjen.

en: There was an error with your request to resubscribe. Please try again.
nb: Det oppsto en feil med forespørselen din om å abonnere på nytt. Vær så snill, prøv på nytt.

en: There was an error with your request. Please try again.
nb: Det oppsto en feil med forespørselen din. Vær så snill, prøv på nytt.

en: These are important questions for any subscription commerce business.
nb: Dette er viktige spørsmål for enhver abonnementshandel.

en: These emails can be enabled, disabled and customised under the %sWooCommerce > Settings > Emails%s administration screen.
nb: Disse e-postene kan aktiveres, deaktiveres og tilpasses under %sWooCommerce &gt; Innstillinger &gt; E-post%s administrasjonsskjermbilde.

en: This Month
nb: Denne måneden

note: translators: %s: default e-mail subject.
en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: %s.
nb: Dette styrer emnelinjen i e-posten. La stå tomt for å bruke standardemnet: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: %s.
nb: Dette styrer hovedoverskriften i e-postvarslingen. La stå tomt for å bruke standardoverskriften: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
nb: Dette styrer hovedoverskriften i e-postvarslingen. La stå tomt for å bruke standardoverskriften: <code>%s</code> .

en: This date should be treated as an estimate only. The payment gateway for this subscription controls when payments are processed.
nb: Denne datoen skal kun behandles som et estimat. Betalingsporten for dette abonnementet kontrollerer når betalinger behandles.

en: This free extension makes it possible to migrate subscribers from 3rd party systems to WooCommerce. It also makes it possible to export your subscription data for analysis in spreadsheet tools or 3rd party apps.
nb: Denne gratis utvidelsen gjør det mulig å migrere abonnenter fra tredjepartssystemer til WooCommerce. Det gjør det også mulig å eksportere abonnementsdataene dine for analyse i regnearkverktøy eller tredjepartsapper.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after a renewal order is placed on-hold.
nb: Dette er et bestillingsvarsel sendt til kunder som inneholder bestillingsdetaljer etter at en fornyelsesordre er satt på vent.

en: This is an order notification sent to the customer after payment for a subscription renewal order is completed. It contains the renewal order details.
nb: Dette er et ordrevarsel som sendes til kunden etter at betaling for en fornyelsesordre for abonnementet er fullført. Den inneholder detaljene for fornyelsesordren.

en: This is where subscriptions are stored.
nb: Det er her abonnementene lagres.

en: This new page is also where the customer can suspend or cancel their subscription, change payment method, change shipping address or upgrade/downgrade an item.
nb: Denne nye siden er også der kunden kan suspendere eller kansellere sitt abonnement, endre betalingsmåte, endre leveringsadresse eller oppgradere/nedgradere en vare.

en: This order can no longer be paid because the corresponding subscription does not require payment at this time.
nb: Denne bestillingen kan ikke lenger betales fordi det tilsvarende abonnementet ikke krever betaling på dette tidspunktet.

en: This page will display the results of the process as each batch of subscriptions is updated.
nb: Denne siden vil vise resultatene av prosessen etter hvert som hver gruppe med abonnementer oppdateres.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
nb: Dette produktet er for øyeblikket utsolgt og ikke tilgjengelig.

en: This section shows any information about Subscriptions.
nb: Denne delen viser all informasjon om abonnementer.

en: This section shows general information about the store.
nb: Denne delen viser generell informasjon om butikken.

en: This section shows information about Subscription payment methods.
nb: Denne delen viser informasjon om betalingsmåter for abonnement.

en: This section shows information about payment gateway feature support.
nb: Denne delen viser informasjon om støtte for betalingsgatewayfunksjoner.

en: This subscription is no longer editable because the payment gateway does not allow modification of recurring amounts.
nb: Dette abonnementet kan ikke lenger redigeres fordi betalingsgatewayen ikke tillater endring av gjentakende beløp.

note: Translators: Placeholders are opening and closing My Account link tags.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your %smy account page%s. | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your %smy account page%s.
nb[0]: Dette abonnementet er satt til å fornyes automatisk ved å bruke betalingsmetoden du har registrert. Du kan administrere eller kansellere dette abonnementet fra din %smy kontoside%s.

note: Translators: Placeholder is the My Account URL.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your my account page. %s | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your my account page. %s
nb[0]: Dette abonnementet er satt til å fornyes automatisk ved å bruke betalingsmetoden du har registrert. Du kan administrere eller kansellere dette abonnementet fra min konto-side. %s

en: This variation can not be removed because it is associated with active subscriptions. To remove this variation, please cancel and delete the subscriptions for it.
nb: Denne varianten kan ikke fjernes fordi den er knyttet til aktive abonnementer. For å fjerne denne varianten, vennligst avbryt og slett abonnementene for den.

en: This will clear the persistent cache of all of subscriptions stored against users in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as queries to find a given user's subscriptions are run.
nb: Dette vil tømme den vedvarende bufferen for alle abonnementer som er lagret mot brukere i butikken din. Forvent tregere ytelse for utsjekking, fornyelse og andre abonnementsrelaterte funksjoner etter at du har utført denne handlingen. Cachene vil bli regenerert overtid ettersom spørringer for å finne en gitt brukers abonnementer kjøres.

en: This will clear the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as related order queries are run.
nb: Dette vil tømme den vedvarende bufferen for alle fornyelses-, bytte-, reabonner- og andre ordretyper for alle abonnementer i butikken din. Forvent tregere ytelse av utsjekking, fornyelse og andre abonnementsrelaterte funksjoner etter at du har utført denne handlingen. Cachene vil bli regenerert overtid etter hvert som relaterte ordreforespørsler kjøres.

en: This will generate the persistent cache for linking users with subscriptions. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
nb: Dette vil generere den vedvarende hurtigbufferen for å koble brukere til abonnementer. Cachene vil bli generert overtid i bakgrunnen (via Action Scheduler).

en: This will generate the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
nb: Dette vil generere den vedvarende hurtigbufferen for alle fornyelses-, bytte-, reabonner- og andre ordretyper for alle abonnementer i butikken din. Cachene vil bli generert overtid i bakgrunnen (via Action Scheduler).

en: Timezone:
nb: Tidssone:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: To apply a specific rule based on certain conditions, like high value orders or an infrequent renewal schedule, you can use the retry specific %s'wcs_get_retry_rule'%s filter. This provides the ID of the renewal order for the failed payment, which can be used to find information about the products, subscription and totals to which the failed payment relates.
nb: For å bruke en spesifikk regel basert på visse forhold, som høyverdiordrer eller en sjelden fornyelsesplan, kan du bruke det spesifikke %s&#39;wcs_get_retry_rule&#39;%s-filteret på nytt. Dette gir IDen til fornyelsesordren for den mislykkede betalingen, som kan brukes til å finne informasjon om produktene, abonnementet og totalsummen som den mislykkede betalingen gjelder.

en: To enable automatic renewals for this subscription, you will first need to add a payment method.
nb: For å aktivere automatiske fornyelser for dette abonnementet, må du først legge til en betalingsmetode.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$s
nb: For å reaktivere abonnementet nå, kan du også logge på og betale for fornyelsen fra kontosiden din: %1$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s %2$s: link markup to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$sPay Now &raquo;%2$s
nb: For å reaktivere abonnementet nå, kan du også logge på og betale for fornyelsen fra kontosiden din: %1$sBetal nå »%2$s

note: translators: $1: placeholder is number of weeks, 2$: path to the file
en: To record the progress of the update a new log file was created. This file will be automatically deleted in %1$d weeks. If you would like to delete it sooner, you can find it here: %2$s
nb: For å registrere fremdriften til oppdateringen ble det opprettet en ny loggfil. Denne filen blir automatisk slettet om %1$d uker. Hvis du ønsker å slette den tidligere, finner du den her: %2$s

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: To resolve this as quickly as possible, please create a %1$stemporary administrator account%3$s with the user email woologin@woocommerce.com and share the credentials with us via %2$sQuickForget.com%3$s.
nb: For å løse dette så raskt som mulig, vennligst opprett en %1$temporary administratorkonto%3$s med brukerens e-postadresse woologin@woocommerce.com og del legitimasjonen med oss via %2$sQuickForget.com%3$s.

note: translators: $1 the log file name $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see further details about these errors, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%2$s
nb: For å se flere detaljer om disse feilene, se %1$s-loggfilen fra %2$sWooCommerce-loggskjermen.%2$s

note: translators: $1 is the log file name. $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see the full error, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%3$s.
nb: For å se hele feilen, se %1$s-loggfilen fra %2$sWooCommerce-loggskjermen.%3$s.

en: Today!
nb: I dag!

en: Total Discount
nb: Total rabatt

en: Total Subscribers
nb: Totalt antall abonnenter

en: Total Subscription Orders
nb: Totalt antall abonnementsordrer

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscription Orders %s
nb: Totalt antall abonnementsordrer %s

en: Total Subscriptions
nb: Totalt antall abonnementer

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscriptions %s
nb: Totale abonnementer %s

note: translators: placeholder is the formatted total to be paid for the subscription wrapped in <strong> tags
en: Total: %s
nb: Totalt: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: Totals
nb: Totaler

en: Trash
nb: Søppel

en: Trashing this order will also trash the subscriptions purchased with the order.
nb: Hvis du kaster denne bestillingen, kastes også abonnementene som er kjøpt med bestillingen.

en: Trial End
nb: Prøveslutt

[ctx: table heading]
en: Trial End
nb: Prøveslutt

[ctx: customer subscription table header]
en: Trial end date
nb: Sluttdato for prøveperioden

en: Turn off Automatic Payments
nb: Slå av automatiske betalinger

note: translators: 1: subscription status, 2: error message.
en: Unable to change subscription status to "%1$s". Exception: %2$s
nb: Kan ikke endre abonnementsstatus til &quot;%1$s&quot;. Unntak: %2$s

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s".
nb: Kan ikke endre abonnementsstatus til &quot;%s&quot;.

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s". Please assign a customer to the subscription to activate it.
nb: Kan ikke endre abonnementsstatus til &quot;%s&quot;. Vennligst tilordne en kunde til abonnementet for å aktivere det.

en: Unable to find order for PayPal billing agreement.
nb: Kan ikke finne bestilling for PayPal-faktureringsavtale.

[ctx: Error message that gets sent to front end when upgrading Subscriptions]
note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to repair subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
nb: Kan ikke reparere abonnementer.%4$sFeil: %1$s%4$sVennligst oppdater siden og prøv igjen. Hvis problemet vedvarer, %2$skontakt support%3$s.

note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to upgrade subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
nb: Kan ikke oppgradere abonnementer.%4$sFeil: %1$s%4$sVennligst oppdater siden og prøv igjen. Hvis problemet vedvarer, %2$skontakt support%3$s.

en: Unended Subscription Count
nb: Uavsluttet antall abonnementer

[ctx: relation to order]
en: Unknown Order Type
nb: Ukjent ordretype

[ctx: used in api error message if there is no long message]
en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unlimited payments
nb: Ubegrensede betalinger

en: Unpublished
nb: Upublisert

en: Upcoming Recurring Revenue
nb: Kommende gjentakende inntekter

en: Update Complete
nb: Oppdatering fullført

[ctx: text on submit button]
en: Update Database
nb: Oppdatere database

en: Update Error
nb: Oppdateringsfeil

en: Update in Progress
nb: Oppdatering pågår

note: translators: $1: address type (Shipping Address / Billing Address), $2: opening <strong> tag, $3: closing </strong> tag
en: Update the %1$s used for %2$sall%3$s of my active subscriptions
nb: Oppdater %1$s brukt for %2$sall%3$s av mine aktive abonnementer

note: translators: $1: opening <strong> tag, $2: closing </strong> tag
en: Update the payment method used for %1$sall%2$s of my current subscriptions
nb: Oppdater betalingsmåten som ble brukt for %1$sall%2$s av mine nåværende abonnementer

note: translators: placeholder is an error message.
en: Updating subscription dates errored with message: %s
nb: Feil ved oppdatering av abonnementsdatoer med meldingen: %s

[ctx: a switch type]
en: Upgrade
nb: Oppgradering

en: Upgrade or Downgrade
nb: Oppgrader eller nedgrader

en: Use this field to customise the text displayed on the checkout button when an order contains a subscription. Normally the checkout submission button displays "Place order". When the cart contains a subscription, this is changed to "Sign up now".
nb: Bruk dette feltet til å tilpasse teksten som vises på betalingsknappen når en bestilling inneholder et abonnement. Normalt viser innsendingsknappen &quot;Legg inn bestilling&quot;. Når handlekurven inneholder et abonnement, endres dette til &quot;Registrer deg nå&quot;.

en: Using the auto-renewal toggle is disabled while in staging mode.
nb: Bruk av bryteren for automatisk fornyelse er deaktivert i oppsettingsmodus.

en: Variable Subscription
nb: Variabelt abonnement

en: Variable subscription
nb: Variabelt abonnement

en: Variation ID, if applicable.
nb: Variasjons-ID, hvis aktuelt.

note: translators: placeholder $1 is the Subscription version string ('2.3'), $2-3 are opening and closing <em> tags
en: Version %1$s brings some new improvements requested by store managers just like you (and possibly even by %2$syou%3$s).
nb: Versjon %1$s gir noen nye forbedringer etterspurt av butikksjefer akkurat som deg (og muligens til og med av %2$syou%3$s).

note: translators: placeholder is version number
en: Version %s
nb: Versjon %s

en: Version 2.0 has been in development for more than a year. We've reinvented the extension to take into account 3 years of feedback from store managers.
nb: Versjon 2.0 har vært under utvikling i mer enn ett år. Vi har gjenoppfunnet utvidelsen for å ta hensyn til 3 års tilbakemeldinger fra butikksjefer.

en: Version 2.1 introduces some great new features requested by store managers just like you (and possibly even by %syou%s).
nb: Versjon 2.1 introduserer noen flotte nye funksjoner etterspurt av butikksjefer akkurat som deg (og muligens til og med av %syou%s).

[ctx: view a subscription]
en: View
nb: Utsikt

en: View Email Settings
nb: Se e-postinnstillinger

en: View Reports
nb: Se rapporter

en: View Retry
nb: Vis Prøv på nytt

[ctx: custom post type setting]
en: View Subscription
nb: Se abonnement

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: View Subscription: %s
nb: Se abonnement: %s

en: View and manage subscriptions
nb: Se og administrer abonnementer

en: View other subscriptions &rarr;
nb: Se andre abonnementer →

en: View subscription
nb: Se abonnement

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is either view or edit url for the subscription
en: View subscription: %s
nb: Se abonnement: %s

en: View subscriptions
nb: Se abonnementer

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: View the status of your subscription in %1$syour account%2$s. | View the status of your subscriptions in %1$syour account%2$s.
nb[0]: Se statusen til abonnementet ditt i %1$din konto%2$s.

note: translators: placeholder is order's view url
en: View your order: %s
nb: Se bestillingen din: %s

note: translators: placeholder is subscription's view url
en: View your subscription: %s
nb: Se abonnementet ditt: %s

en: Virtual
nb: Virtuell

en: WARNING: Bad things are about to happen!
    
    The payment gateway used to purchase this subscription does not support modifying a subscription's details.
    
    Changes to the billing period, recurring discount, recurring tax or recurring total may not be reflected in the amount charged by the payment gateway.
nb: ADVARSEL: Dårlige ting er i ferd med å skje! Betalingsporten som brukes til å kjøpe dette abonnementet støtter ikke endring av abonnementsdetaljer. Endringer i faktureringsperioden, gjentatte rabatter, gjentakende skatter eller gjentakende totalbeløp gjenspeiles kanskje ikke i beløpet som belastes av betalingsgatewayen.

en: WP REST API Endpoints
nb: WP REST API-endepunkter

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want the details of a specific subscription? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id>/%s.
nb: Vil du ha detaljer om et spesifikt abonnement? Få %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id> /%s.

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Want to know more about Subscriptions %s?
nb: Vil du vite mer om abonnementer %s?

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.
nb: Vil du liste opp alle abonnementene på et nettsted? Få %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Want the details of a specific subscription? Get %s/wc-api/v2/subscriptions/<id>/%s.
nb: Vil du liste opp alle abonnementene på et nettsted? Få %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Vil du ha detaljer om et spesifikt abonnement? Få %s/wc-api/v2/subscriptions/<id> /%s.

en: Want to renew early via the checkout? Click %shere.%s
nb: Ønsker du å fornye tidlig via kassen? Klikk %her.%s

en: Want your customers to be able to subscribe to non-subscription products?
nb: Vil du at kundene dine skal kunne abonnere på produkter uten abonnement?

note: translators: placeholders are opening and closing tags. Leads to docs on version 2
en: Warning! Version 2.0 is a major update to the WooCommerce Subscriptions extension. Before updating, please create a backup, update all WooCommerce extensions and test all plugins, custom code and payment gateways with version 2.0 on a staging site. %1$sLearn more about the changes in version 2.0 &raquo;%2$s
nb: Advarsel! Versjon 2.0 er en stor oppdatering av WooCommerce Subscriptions-utvidelsen. Før du oppdaterer, må du lage en sikkerhetskopi, oppdatere alle WooCommerce-utvidelser og teste alle plugins, tilpassede koder og betalingsgatewayer med versjon 2.0 på et oppsamlingssted. %1$sFinn ut mer om endringene i versjon 2.0 »%2$s

note: translators: placeholder is Subscriptions version number.
en: Warning! You are running version %s of WooCommerce Subscriptions plugin code but your database has been upgraded to Subscriptions version 2.0. This will cause major problems on your store.
nb: Advarsel! Du kjører versjon %s av WooCommerce Subscriptions plugin-kode, men databasen din har blitt oppgradert til abonnementsversjon 2.0. Dette vil forårsake store problemer i butikken din.

en: Warning: Deleting a user will also delete the user's subscriptions. The user's orders will remain but be reassigned to the 'Guest' user.
    
    Do you want to continue to delete this user and any associated subscriptions?
nb: Advarsel: Sletting av en bruker vil også slette brukerens abonnementer. Brukerens bestillinger forblir, men blir tildelt på nytt til &quot;Gjest&quot;-brukeren. Vil du fortsette å slette denne brukeren og eventuelle tilknyttede abonnementer?

en: We can not find your old subscription item.
nb: Vi kan ikke finne din gamle abonnementsartikkel.

en: We can't find a paid subscription order for this user.
nb: Vi finner ikke en betalt abonnementsbestilling for denne brukeren.

note: translators: placeholder is a number
en: We can't find a subscription with ID #%d. Perhaps it was deleted?
nb: Vi finner ikke et abonnement med ID #%d. Kanskje den ble slettet?

en: We couldn't create a renewal order for your subscription, please try again.
nb: Vi kunne ikke opprette en fornyelsesbestilling for abonnementet ditt. prøv igjen.

en: We couldn't find the original renewal order for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original renewal orders for items in your cart. The items were removed.
nb[0]: Vi kunne ikke finne den opprinnelige fornyelsesordren for en vare i handlekurven din. Elementet ble fjernet.

en: We couldn't find the original subscription for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original subscriptions for items in your cart. The items were removed.
nb[0]: Vi kunne ikke finne det originale abonnementet for en vare i handlekurven din. Elementet ble fjernet.

en: We didn't just improve interfaces for humans, we also improved them for computers. Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints.
nb: Vi forbedret ikke bare grensesnitt for mennesker, vi forbedret dem også for datamaskiner. Appene dine kan nå opprette, lese, oppdatere eller slette abonnementer via RESTful API-endepunkter.

en: We have finished processing your subscription renewal order.
nb: Vi har fullført behandlingen av fornyelsesordren for abonnementet.

en: We hope you enjoy it!
nb: Vi håper du liker det!

en: We were unable to locate that subscription, please try again.
nb: Vi kunne ikke finne det abonnementet, prøv igjen.

note: translators: Placeholders are opening and closing link tags.
en: We weren't able to locate the set of report results you requested. Please regenerate the link from the %1$sSubscription Reports screen%2$s.
nb: Vi kunne ikke finne settet med rapportresultater du ba om. Gjengener koblingen fra %1$sAbonnementsrapportskjermen%2$s.

en: Weekly
nb: Ukentlig

en: Welcome to Subscriptions 2.0
nb: Velkommen til abonnementer 2.0

en: Welcome to Subscriptions 2.1!
nb: Velkommen til abonnementer 2.1!

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Welcome to WooCommerce Subscriptions %s!
nb: Velkommen til WooCommerce-abonnementer %s!

en: Welcome to WooCommerce Subscriptions 2.1
nb: Velkommen til WooCommerce Subscriptions 2.1

en: What happens when a customer wants to purchase a subscription product for someone else?
nb: Hva skjer når en kunde ønsker å kjøpe et abonnementsprodukt for noen andre?

en: What personal information your store shares with external sources depends on which third-party payment processor plugins you are using to collect subscription payments. We recommend that you consult with their privacy policies to inform this section of your privacy policy.
nb: Hvilken personlig informasjon butikken din deler med eksterne kilder avhenger av hvilke tredjeparts betalingsbehandler-plugins du bruker for å samle inn abonnementsbetalinger. Vi anbefaler at du konsulterer personvernreglene deres for å informere denne delen av personvernreglene dine.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: What we collect and store
nb: Det vi samler inn og lagrer

en: What we share with others
nb: Hva vi deler med andre

en: What's new?
nb: Hva er nytt?

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When Cancelled
nb: Når avbrutt

en: When a subscription is activated, either manually or after a successful purchase, new users will be assigned this role.
nb: Når et abonnement aktiveres, enten manuelt eller etter et vellykket kjøp, vil nye brukere bli tildelt denne rollen.

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When cancelled
nb: Ved avbestilling

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within subscriptions be retained or removed?
nb: Når du håndterer en %s, bør personopplysninger i abonnementer beholdes eller fjernes?

en: When switching to a subscription with a different recurring payment or billing period, should the price paid for the existing billing period be prorated when switching to the new subscription?
nb: Når du bytter til et abonnement med en annen gjentakende betaling eller faktureringsperiode, bør prisen som betales for den eksisterende faktureringsperioden forholdsmessig forholdes ved bytte til det nye abonnementet?

en: When switching to a subscription with a length, you can take into account the payments already completed by the customer when determining how many payments the subscriber needs to make for the new subscription.
nb: Når du bytter til et abonnement med lengde, kan du ta hensyn til betalingene som allerede er utført av kunden når du skal bestemme hvor mange betalinger abonnenten må gjøre for det nye abonnementet.

en: When switching to a subscription with a sign up fee, you can require the customer pay only the gap between the existing subscription's sign up fee and the new subscription's sign up fee (if any).
nb: Når du bytter til et abonnement med en registreringsavgift, kan du kreve at kunden kun betaler gapet mellom det eksisterende abonnementets registreringsavgift og det nye abonnementets registreringsavgift (hvis noen).

en: With WooCommerce Subscribe All the Things, they can! This experimental extension is exploring how to convert any product, including Product Bundles and Composite Products, into a subscription product. It also offers customers a way to subscribe to a cart of non-subscription products.
nb: Med WooCommerce Abonner på alle tingene, de kan! Denne eksperimentelle utvidelsen utforsker hvordan du konverterer ethvert produkt, inkludert produktpakker og sammensatte produkter, til et abonnementsprodukt. Det tilbyr også kunder en måte å abonnere på en handlekurv med produkter uten abonnement.

en: With early renewals enabled, customers can renew their subscriptions before the next payment date.
nb: Med tidlige fornyelser aktivert, kan kunder fornye abonnementene sine før neste betalingsdato.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: With manual renewals, a customer's subscription is put on-hold until they login and pay to renew it. %1$sLearn more%2$s.
nb: Med manuelle fornyelser settes en kundes abonnement på vent til de logger på og betaler for å fornye det. %1$sLes mer%2$s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: With the %s'wcs_default_retry_rules'%s filter, you can define a set of default rules to apply to all failed payments in your store.
nb: Med %s&#39;wcs_default_retry_rules&#39;%s-filteret kan du definere et sett med standardregler som skal gjelde for alle mislykkede betalinger i butikken din.

note: translators: $1: opening <a> tag linking to WC API docs, $2: closing <a> tag, $3: opening <a> tag linking to WP API docs, $4: closing <a> tag
en: WooCommerce 2.6 added support for %1$sREST API%2$s endpoints built on WordPress core's %3$sREST API%4$s infrastructure.
nb: WooCommerce 2.6 la til støtte for %1$sREST API%2$s endepunkter bygget på WordPress-kjernens %3$sREST API%4$s infrastruktur.

[ctx: label for the system status page]
en: WooCommerce Account Connected
nb: WooCommerce-konto tilkoblet

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Subscriptions
nb: WooCommerce-abonnementer

[ctx: used in User Agent data sent to PayPal to help identify where a payment came from]
en: WooCommerce Subscriptions PayPal
nb: WooCommerce-abonnement PayPal

en: WooCommerce Subscriptions Update
nb: WooCommerce abonnementsoppdatering

en: WooCommerce Subscriptions Update in Progress
nb: WooCommerce-abonnementsoppdatering pågår

en: Would you like to add a payment method now?
nb: Vil du legge til en betalingsmåte nå?

note: translators: 1: token display name, 2: opening link tag, 4: closing link tag, 3: opening link tag.
en: Would you like to update your subscriptions to use this new payment method - %1$s?%2$sYes%4$s | %3$sNo%4$s
nb: Vil du oppdatere abonnementene dine for å bruke denne nye betalingsmåten - %1$s?%2$sJa%4$s | %3$sNei%4$s

en: Y/m/d g:i:s A
nb: Y/m/dg:i:s A

[ctx: post date]
note: translators: php date format
en: Y/m/d g:i:s A
nb: Y/m/dg:i:s A

note: translators: date placeholder for input, javascript format
en: YYYY-MM-DD
nb: ÅÅÅÅ-MM-DD

en: Year
nb: År

en: Yes
nb: Ja

en: You are about to trash one or more orders which contain a subscription.
    
    Trashing the orders will also trash the subscriptions purchased with these orders.
nb: Du er i ferd med å kaste én eller flere bestillinger som inneholder et abonnement. Hvis du kaster bestillingene, kastes også abonnementene som er kjøpt med disse bestillingene.

en: You are deleting a subscription item. You will also need to manually cancel and trash the subscription on the Manage Subscriptions screen.
nb: Du sletter et abonnementselement. Du må også manuelt kansellere og kaste abonnementet på skjermbildet Administrer abonnementer.

en: You can not reactivate that subscription until paying to renew it. Please contact us if you need assistance.
nb: Du kan ikke reaktivere det abonnementet før du betaler for å fornye det. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp.

en: You can not renew this subscription early. Please contact us if you need assistance.
nb: Du kan ikke fornye dette abonnementet tidlig. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp.

en: You can not resubscribe to that subscription. Please contact us if you need assistance.
nb: Du kan ikke abonnere på nytt på det abonnementet. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp.

en: You can not suspend that subscription - the suspension limit has been reached. Please contact us if you need assistance.
nb: Du kan ikke suspendere det abonnementet - suspensjonsgrensen er nådd. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp.

en: You can not switch this subscription. It appears you do not own the subscription.
nb: Du kan ikke bytte dette abonnementet. Det ser ut til at du ikke eier abonnementet.

en: You can not switch to the same subscription.
nb: Du kan ikke bytte til samme abonnement.

en: You can only switch to a subscription product.
nb: Du kan kun bytte til et abonnementsprodukt.

en: You can't renew the subscription at this time. Please try again.
nb: Du kan ikke fornye abonnementet for øyeblikket. Vær så snill, prøv på nytt.

en: You cannot modify a subscription that does not belong to you.
nb: Du kan ikke endre et abonnement som ikke tilhører deg.

en: You cannot remove an item that does not exist.
nb: Du kan ikke fjerne et element som ikke eksisterer.

en: You do not have permission to create subscriptions
nb: Du har ikke tillatelse til å opprette abonnementer

en: You do not have permission to read the subscriptions count
nb: Du har ikke tillatelse til å lese antall abonnementer

en: You have a subscription to this product. Choosing a new subscription will replace your existing subscription.
nb: Du har et abonnement på dette produktet. Å velge et nytt abonnement vil erstatte ditt eksisterende abonnement.

en: You have added a variation of this product to the cart already.
nb: Du har allerede lagt til en variant av dette produktet i handlekurven.

en: You have already subscribed to this product and it is limited to one per customer. You can not purchase the product again.
nb: Du har allerede abonnert på dette produktet, og det er begrenset til én per kunde. Du kan ikke kjøpe produktet igjen.

en: You have an active subscription to this product already.
nb: Du har allerede et aktivt abonnement på dette produktet.

en: You have no active subscriptions.
nb: Du har ingen aktive abonnementer.

en: You have reached the end of subscriptions. Go to the %sfirst page%s.
nb: Du har nådd slutten av abonnementene. Gå til %sførste side%s.

[ctx: Used in admin email: new renewal order]
note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: You have received a subscription renewal order from %1$s. Their order is as follows:
nb: Du har mottatt en ordre for fornyelse av abonnementet fra %1$s. Deres rekkefølge er som følger:

en: You have successfully changed your subscription items. Your new order and subscription details are shown below for your reference:
nb: Du har endret abonnementselementene dine. Din nye bestilling og abonnementsdetaljer vises nedenfor for din referanse:

note: translators: placeholders are 1$: item name, and, 2$: opening and, 3$: closing link tags
en: You have successfully removed "%1$s" from your subscription. %2$sUndo?%3$s
nb: Du har fjernet «%1$s» fra abonnementet ditt. %2$sAngre?%3$s

[ctx: Default email subject for email to customer on completed renewal order]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables that will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s renewal order from %2$s is complete
nb: Din %1$s fornyelsesordre fra %2$s er fullført

[ctx: Default email subject for email with downloadable files in it]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s subscription renewal order from %2$s is complete - download your files
nb: Bestillingen din for fornyelse av %1$s-abonnementet fra %2$s er fullført – last ned filene dine

en: Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints with the same design as the latest version of WooCommerce's REST API endpoints.
nb: Appene dine kan nå opprette, lese, oppdatere eller slette abonnementer via RESTful API-endepunkter med samme design som den nyeste versjonen av WooCommerces REST API-endepunkter.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed from your cart.
nb: Handlevognen din inneholdt en ugyldig forespørsel om bytte av abonnement. Den er fjernet fra handlekurven din.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed. | Your cart contained invalid subscription switch requests. They have been removed.
nb[0]: Handlevognen din inneholdt en ugyldig forespørsel om bytte av abonnement. Den er fjernet.

en: Your cart has been emptied of subscription products. Only one subscription product can be purchased at a time.
nb: Handlevognen din er tømt for abonnementsprodukter. Kun ett abonnementsprodukt kan kjøpes om gangen.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: Your customers can now view the full details of a subscription, including line items, billing and shipping address, billing schedule and renewal orders, from a special %sMy Account > View Subscription%s page.
nb: Kundene dine kan nå se alle detaljene for et abonnement, inkludert artikler, fakturerings- og leveringsadresse, faktureringsplan og fornyelsesordrer, fra en spesiell %sMin konto &gt; Vis abonnement%s-side.

en: Your database has been updated successfully!
nb: Databasen din har blitt oppdatert!

en: Your early renewal order was successful.
nb: Din tidlige fornyelsesbestilling var vellykket.

[ctx: Default email heading for email to customer on completed renewal order]
en: Your renewal order is complete
nb: Fornyelsesbestillingen din er fullført

en: Your request to undo your previous action was unsuccessful.
nb: Forespørselen din om å angre den forrige handlingen mislyktes.

en: Your subscription change is complete
nb: Abonnementsendringen din er fullført

en: Your subscription change is complete - download your files
nb: Abonnementsendringen din er fullført - last ned filene dine

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been cancelled.
nb: Abonnementet ditt er kansellert.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been put on hold.
nb: Abonnementet ditt er satt på vent.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been reactivated.
nb: Abonnementet ditt har blitt reaktivert.

[ctx: Default email heading for email with downloadable files in it]
en: Your subscription renewal order is complete - download your files
nb: Bestillingen din for fornyelse av abonnementet er fullført – last ned filene dine

en: Your subscription will be activated when payment clears. | Your subscriptions will be activated when payment clears.
nb[0]: Abonnementet ditt blir aktivert når betalingen foretas.

en: Your {blogname} renewal order has been received!
nb: Din fornyelsesordre for {blogname} er mottatt!

en: Your {blogname} renewal order receipt from {order_date}
nb: Kvitteringen din for fornyelse av {blogname} fra {order_date}

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete
nb: Din {blogname} abonnementsendring fra {order_date} er fullført

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete - download your files
nb: Din {blogname} abonnementsendring fra {order_date} er fullført – last ned filene dine

[ctx: default email subject for cancelled emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Cancelled
nb: [%s] Abonnement kansellert

[ctx: default email subject for expired emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Expired
nb: [%s] Abonnementet er utløpt

[ctx: default email subject for suspended emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Suspended
nb: [%s] Abonnement suspendert

en: [Remove]
nb: [Fjerne]

en: [{blogname}] New subscription renewal order ({order_number}) - {order_date}
nb: [{blogname}] Ny bestilling for fornyelse av abonnement ({order_number}) – {order_date}

en: [{blogname}] Subscription Switched ({order_number}) - {order_date}
nb: [{blogname}] Abonnement byttet ({order_number}) – {order_date}

en: [{site_title}] Automatic payment failed for {order_number}, retry scheduled to run {retry_time}
nb: [{site_title}] Automatisk betaling mislyktes for {order_number}, prøv på nytt planlagt å kjøre {retry_time}

en: a customer suspends a subscription
nb: en kunde suspenderer et abonnement

en: a subscription expires
nb: et abonnement utløper

en: account erasure request
nb: forespørsel om kontosletting

en: an automatic payment fails
nb: en automatisk betaling mislykkes

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of days. (e.g. "Bill this every day / 4 days")
en: day | %s days
nb[0]: dag

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: day | days
nb[0]: dag

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: days prior to Renewal Day
nb: dager før fornyelsesdagen

[ctx: example number of days / weeks / months]
en: e.g. 3
nb: f.eks 3

[ctx: example price]
en: e.g. 5.90
nb: f.eks 5,90

[ctx: example price]
note: translators: %s is a currency symbol / code translators: placeholder is a currency symbol / code
en: e.g. 9.90
nb: f.eks 9,90

en: emails sent to the customer and store manager
nb: eposter sendt til kunde og butikksjef

[ctx: period interval (eg "$10 _every_ 2 weeks")]
en: every
nb: hver

note: translators: billing period (e.g. "every week").
en: every %s
nb: hver %s

[ctx: period interval with ordinal number (e.g. "every 2nd"]
note: translators: period interval, placeholder is ordinal (eg "$10 every _2nd/3rd/4th_", etc)
en: every %s
nb: hver %s

note: translators: placeholder is localised datetime
en: expected clearing date %s
nb: forventet klareringsdato %s

[ctx: Edit product screen, between the Billing Period and Subscription Length dropdowns]
en: for
nb: til

en: how long to wait between retry attempts
nb: hvor lenge du skal vente mellom gjenforsøk

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: in %s
nb: i %s

[ctx: date on subscription updates list. Will be localized]
en: l jS \o\f F Y, h:ia
nb: l jS \o\f FY, h:ia

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of months. (e.g. "Bill this every month / 4 months")
en: month | %s months
nb[0]: måned

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: month | months
nb[0]: måned

en: new related order methods in WCS_Related_Order_Store
nb: nye relaterte bestillingsmetoder i WCS_Related_Order_Store

[ctx: no trial period]
en: no
nb: Nei

en: now
nb: nå

en: staging
nb: iscenesettelse

en: subscriptions
nb: abonnementer

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: suspensions per billing period.
nb: suspensjoner per faktureringsperiode.

en: the status applied to the renewal order and subscription
nb: statusen som gjelder for fornyelsesordren og abonnementet

en: the total number of retry attempts
nb: det totale antallet gjenforsøk

[ctx: initial payment on a subscription]
en: up front
nb: foran

note: translators: %1$s is the file version, %2$s is the core version
en: version %1$s is out of date. The core version is %2$s
nb: versjon %1$s er utdatert. Kjerneversjonen er %2$s

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of weeks. (e.g. "Bill this every week / 4 weeks")
en: week | %s weeks
nb[0]: uke

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: week | weeks
nb[0]: uke

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of years. (e.g. "Bill this every year / 4 years")
en: year | %s years
nb[0]: år

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: year | years
nb[0]: år
