WooCommerce Subscriptions 3.0.9 - en to ms translation catalogue (1261 entries)

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is number of subscriptions that were checked and did not need repairs. There's a space at the beginning!
en:  %d other subscription was checked and did not need any repairs. | %d other subscriptions were checked and did not need any repairs.
ms[0]: %d langganan lain telah diperiksa dan tidak memerlukan sebarang pembaikan.

note: translators: placeholder is next payment's date
en:  Next payment is due %s.
ms: Bayaran seterusnya perlu dibayar %s.

en:  Subscription Created
ms: Langganan Dibuat

en:  Subscription Deleted
ms: Langganan Dipadamkan

en:  Subscription Switched
ms: Langganan Bertukar

en:  Subscription Updated
ms: Langganan Dikemas Kini

note: translators: placeholder is an order type.
en: "%s" is not a valid new order type.
ms: &quot;%s&quot; bukan jenis pesanan baharu yang sah.

en: $0 Initial Checkout
ms: $0 Pembayaran Awal

en: $type passed to the function was not a string.
ms: $type yang dihantar ke fungsi bukan rentetan.

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string (e.g. "£10 / month" )
en: %1$s %2$s then %3$s
ms: %1$s %2$s kemudian %3$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: subscription period (e.g. "month" or "3 months")
en: %1$s %2$s then %3$s / %4$s | %1$s %2$s then %3$s every %4$s
ms[0]: %1$s %2$s kemudian %3$s / %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string, 4$: payment day of the week (e.g. "$15 up front, then $10 every Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s
ms: %1$s %2$s kemudian %3$s setiap %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front" ), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "2nd week"), 5$: day of the week (e.g. "Thursday"); (e.g. "$10 up front, then $20 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s on %5$s
ms: %1$s %2$s kemudian %3$s setiap %4$s pada %5$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month of year (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s each year
ms: %1$s %2$s kemudian %3$s pada %4$s %5$s setiap tahun

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd"), 6$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s every %6$s year
ms: %1$s %2$s kemudian %3$s pada %4$s %5$s setiap %6$s tahun

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"), 5$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s day of every %5$s month
ms: %1$s %2$s kemudian %3$s pada %4$s hari setiap %5$s bulan

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"); (e.g. "$10 up front then $40 on the 23rd of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s of each month
ms: %1$s %2$s kemudian %3$s pada %4$s setiap bulan

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount; (e.g. "$10 up front then $30 on the last day of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of each month
ms: %1$s %2$s kemudian %3$s pada hari terakhir setiap bulan

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of every %4$s month
ms: %1$s %2$s kemudian %3$s pada hari terakhir setiap %4$s bulan

note: translators: 1: user display name 2: user ID 3: user email
en: %1$s (#%2$s &ndash; %3$s)
ms: %1$s (#%2$s – %3$s)

note: translators: 1$: is the "You have already subscribed to this product" notice, 2$-4$: opening/closing link tags, 3$: an order number
en: %1$s Complete payment on %2$sOrder %3$s%4$s to be able to change your subscription.
ms: %1$s Selesaikan pembayaran pada %2$sPesan %3$s%4$s untuk dapat menukar langganan anda.

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: trial length (e.g. "3 weeks")
en: %1$s after %2$s free trial
ms: %1$s selepas %2$s percubaan percuma

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years with 2 months free trial"), 2$: signup fee price (e.g. "and a $30 sign-up fee").
en: %1$s and a %2$s sign-up fee
ms: %1$s dan yuran pendaftaran %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday") translators: %1$: recurring amount (e.g. "$15"), %2$: subscription period (e.g. "month") (e.g. "$15 every 2nd month")
en: %1$s every %2$s
ms: %1$s setiap %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s every %2$s on %3$s
ms: %1$s setiap %2$s pada %3$s

note: translators: $1: formatted order total for the order, $2: number of items bought
en: %1$s for %2$d item | %1$s for %2$d items
ms[0]: %1$s untuk %2$d item

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years"). translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years")
en: %1$s for %2$s
ms: %1$s untuk %2$s

note: translators: 1$: trial length (e.g. "3 weeks"), 2$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year")
en: %1$s free trial then %2$s
ms: %1$s percubaan percuma kemudian %2$s

note: translators: %1$s refers to the price. This string is meant to prefix another string below, e.g. "$5 now, and $5 on March 15th each year"
en: %1$s now, and
ms: %1$s sekarang dan

note: translators: 1$: <price> on, 2$: <date>, 3$: <month> each year (e.g. "$15 on March 15th each year"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s each year
ms: %1$s pada %2$s %3$s setiap tahun

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s every %4$s year
ms: %1$s pada %2$s %3$s setiap %4$s tahun

note: translators: 1$: <price> on the, 2$: <date> day of every, 3$: <interval> month (e.g. "$10 on the 23rd day of every 2nd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s day of every %3$s month
ms: %1$s pada %2$s hari setiap %3$s bulan

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s of each month
ms: %1$s pada %2$s setiap bulan

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month")
en: %1$s on the last day of every %2$s month
ms: %1$s pada hari terakhir setiap %2$s bulan

note: translators: 1$: is the number of subscriptions not updated, 2$: is the error message
en: %1$s subscription could not be updated: %2$s | %1$s subscriptions could not be updated: %2$s
ms[0]: Langganan %1$s tidak dapat dikemas kini: %2$s

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: 1$: new status (e.g. "Cancel"), 2$: blog name
en: %1$s subscription event triggered at %2$s
ms: %1$s acara langganan dicetuskan pada %2$s

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years"), 2$: trial length (e.g.: "with 4 months free trial").
en: %1$s with %2$s free trial
ms: %1$s dengan %2$s percubaan percuma

[ctx: Subscription title on admin table. (e.g.: #211 for John Doe)]
note: translators: $1: is opening link, $2: is subscription order number, $3: is closing link tag, $4: is user's name
en: %1$s#%2$s%3$s for %4$s
ms: %1$s#%2$s%3$s untuk %4$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sAdd a subscription product &raquo;%2$s
ms: %1$sTambah produk langganan »%2$s

note: translators: placeholers are link tags: 1$-2$ new subscription page, 3$-4$: docs on woocommerce.com
en: %1$sAdd a subscription%2$s now or %3$slearn more%4$s about the new interface.
ms: %1$sTambah langganan%2$s sekarang atau %3$ketahui lebih lanjut%4$s tentang antara muka baharu.

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as type pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "<em>", 5$: "</em>", 6$: "<em>", 7$: "</em>", 8$: "</p>"
en: %1$sChoose Subscription%2$s%3$sThe WooCommerce Subscriptions extension adds two new subscription product types - %4$sSimple subscription%5$s and %6$sVariable subscription%7$s.%8$s
ms: %1$sPilih Langganan%2$s%3$sPelanjutan Langganan WooCommerce menambah dua jenis produk langganan baharu - %4$sLangganan mudah%5$s dan %6$sLangganan boleh ubah%7$s.%8$s

note: translators: placeholders are opening/closing tags linking to documentation on outdated templates.
en: %1$sLearn how to update%2$s
ms: %1$sKetahui cara mengemas kini%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sLearn more about managing subscriptions &raquo;%2$s
ms: %1$sKetahui lebih lanjut tentang mengurus langganan »%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing tags.
en: %1$sNote:%2$s Orders which are related to subscriptions will not be included in the orders affected by these settings.
ms: %1$sNota:%2$s Pesanan yang berkaitan dengan langganan tidak akan disertakan dalam pesanan yang dipengaruhi oleh tetapan ini.

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$2: opening and closing <a> tags $3: order's order number $4: date of order in <time> element
en: %1$sOrder #%3$s%2$s (%4$s)
ms: %1$sPesan #%3$s%2$s (%4$s)

note: translators: placeholders are opening and closing strong tags.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are enabled on your account%2$s. All subscription management features are now enabled. Happy selling!
ms: %1$sTransaksi Rujukan PayPal didayakan pada akaun anda%2$s. Semua ciri pengurusan langganan kini didayakan. Selamat menjual!

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s, some subscription management features are not enabled. Please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
ms: %1$sTransaksi Rujukan PayPal tidak didayakan pada akaun anda%2$s, beberapa ciri pengurusan langganan tidak didayakan. Sila hubungi PayPal dan minta mereka %3$senable Transaksi Rujukan PayPal%4$s pada akaun anda. %5$sSemak Akaun PayPal%6$s %3$sKetahui lebih lanjut %7$s

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s. If you wish to use PayPal Reference Transactions with Subscriptions, please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
ms: %1$sTransaksi Rujukan PayPal tidak didayakan pada akaun anda%2$s. Jika anda ingin menggunakan Transaksi Rujukan PayPal dengan Langganan, sila hubungi PayPal dan minta mereka %3$senable Transaksi Rujukan PayPal%4$s pada akaun anda. %5$sSemak Akaun PayPal%6$s %3$sKetahui lebih lanjut %7$s

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as price pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "</p>"
en: %1$sSet a Price%2$s%3$sSubscription prices are a little different to other product prices. For a subscription, you can set a billing period, length, sign-up fee and free trial.%4$s
ms: %1$sTetapkan Harga%2$s%3$sHarga langganan adalah sedikit berbeza daripada harga produk lain. Untuk langganan, anda boleh menetapkan tempoh pengebilan, tempoh, yuran pendaftaran dan percubaan percuma.%4$s

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3: active version of Subscriptions, 4: current version of Subscriptions, 5-6: opening/closing tags linked to ticket form, 7-8: opening/closing tags linked to documentation.
en: %1$sWarning!%2$s It appears that you have downgraded %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s from %3$s to %4$s. Downgrading the plugin in this way may cause issues. Please update to %3$s or higher, or %5$sopen a new support ticket%6$s for further assistance. %7$sLearn more &raquo;%8$s
ms: %1$sAmaran!%2$s Nampaknya anda telah menurunkan taraf %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s daripada %3$s kepada %4$s. Menurunkan taraf pemalam dengan cara ini boleh menyebabkan masalah. Sila kemas kini kepada %3$s atau lebih tinggi, atau %5$buka tiket sokongan baharu%6$s untuk mendapatkan bantuan lanjut. %7$sKetahui lebih lanjut »%8$s

note: translators: 1-2: opening/closing <b> tags, 3: Subscriptions version.
en: %1$sWarning!%2$s We can see the %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s plugin is active. Version %3$s of %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s comes with that plugin's functionality packaged into the core plugin. Please deactivate WooCommerce Subscriptions Early Renewal to avoid any conflicts.
ms: %1$sAmaran!%2$s Kita dapat melihat pemalam %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s sedang aktif. Versi %3$s daripada %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s disertakan dengan kefungsian pemalam itu yang dibungkus ke dalam pemalam teras. Sila nyahaktifkan Pembaharuan Awal Langganan WooCommerce untuk mengelakkan sebarang konflik.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3-4: opening/closing tags linked to ticket form.
en: %1$sWarning!%2$s We discovered an issue in %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s that may cause your subscription renewal order and customer subscription caches to contain invalid data. For information about how to update the cached data, please %3$sopen a new support ticket%4$s.
ms: %1$sAmaran!%2$s Kami menemui isu dalam %1$sWooCommerce Langganan 2.3.0 - 2.3.2%2$s yang mungkin menyebabkan pesanan pembaharuan langganan anda dan cache langganan pelanggan mengandungi data tidak sah. Untuk mendapatkan maklumat tentang cara mengemas kini data cache, sila %3$buka tiket sokongan baharu%4$s.

note: translators: $1-$2: opening and closing <strong> tags, $3-$4: opening and closing <em> tags
en: %1$sWooCommerce Subscriptions Installed%2$s &#8211; %3$sYou're ready to start selling subscriptions!%4$s
ms: %1$sLangganan WooCommerce Dipasang%2$s – %3$sAnda sudah bersedia untuk mula menjual langganan!%4$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$-4$: link tags, takes to woocommerce plugin on wp.org, 5$-6$: opening and closing link tags, leads to plugins.php in admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s The %3$sWooCommerce plugin%4$s must be active for WooCommerce Subscriptions to work. Please %5$sinstall & activate WooCommerce &raquo;%6$s
ms: %1$sLangganan WooCommerce tidak aktif.%2$s Plugin %3$sWooCommerce%4$s mesti aktif untuk Langganan WooCommerce berfungsi. Sila %5$spasang &amp; aktifkan WooCommerce »%6$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$: minimum supported WooCommerce version, 4$-5$: opening and closing link tags, leads to plugin admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s This version of Subscriptions requires WooCommerce %3$s or newer. Please %4$supdate WooCommerce to version %3$s or newer &raquo;%5$s
ms: %1$sLangganan WooCommerce tidak aktif.%2$s Versi Langganan ini memerlukan WooCommerce %3$s atau lebih baharu. Sila %4$skemas kini WooCommerce kepada versi %3$s atau lebih baharu »%5$s

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s current subscriptions
ms: %2$s %1$s langganan semasa

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s ended subscriptions
ms: %2$s %1$s tamat langganan

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s new subscriptions
ms: %2$s %1$s langganan baharu

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription cancellations
ms: %2$s %1$s pembatalan langganan

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription renewals
ms: %2$s %1$s pembaharuan langganan

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription resubscribes
ms: %2$s %1$s langganan melanggan semula

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription signups
ms: %2$s %1$s pendaftaran langganan

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription switches
ms: %2$s %1$s suis langganan

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s cancellation%3$s subscription cancellations this month | %2$s%1$s cancellations%3$s subscription cancellations this month
ms[0]: %2$s%1$s pembatalan%3$s pembatalan langganan bulan ini

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s renewal%3$s subscription renewals this month | %2$s%1$s renewals%3$s subscription renewals this month
ms[0]: %2$s%1$s pembaharuan%3$s pembaharuan langganan bulan ini

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s signup%3$s subscription signups this month | %2$s%1$s signups%3$s subscription signups this month
ms[0]: %2$s%1$s pendaftaran%3$s pendaftaran langganan bulan ini

note: translators: %d: retry count.
en: %d Cancelled Payment Retry | %d Cancelled Payment Retries
ms[0]: %d Pembayaran Dibatalkan Cuba Semula

note: translators: %d: retry count.
en: %d Failed Payment Retry | %d Failed Payment Retries
ms[0]: %d Pembayaran Gagal Cuba Semula

note: translators: %d: retry count.
en: %d Pending Payment Retry | %d Pending Payment Retries
ms[0]: %d Pembayaran Belum Selesai Cuba Semula

note: translators: %d: retry count.
en: %d Processing Payment Retry | %d Processing Payment Retries
ms[0]: %d Memproses Pembayaran Cuba Semula

note: translators: %d: retry count.
en: %d Successful Payment Retry | %d Successful Payment Retries
ms[0]: %d Pembayaran Berjaya Cuba Semula

note: translators: %d refers to the number of times we have detected cache update failures
en: %d failures | %d failure
ms[0]: %d kegagalan

note: translators: placeholder is blogname
en: %s - Order
ms: %s - Pesanan

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: %s ago
ms: %s lalu

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s average renewal amount
ms: %s purata jumlah pembaharuan

note: translators: placeholder is a number of days.
en: %s day | a %s-day
ms[0]: %s hari

note: translators: placeholder is a number of day with language specific suffix applied (e.g. "1st", "3rd", "5th", etc...)
en: %s day of the month
ms: %s hari dalam bulan itu

note: translators: placeholder is a day of the week
en: %s each week
ms: %s setiap minggu

note: translators: placeholder is a number of months.
en: %s month | a %s-month
ms[0]: %s bulan

note: translators: %s: subscription net gain (with percentage).
en: %s net subscription gain
ms: %s keuntungan langganan bersih

note: translators: %s: subscription net loss (with percentage).
en: %s net subscription loss
ms: %s kerugian langganan bersih

note: translators: placeholder is recurring amount. translators: placeholder is recurring amount
en: %s on the last day of each month
ms: %s pada hari terakhir setiap bulan

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal income in this period
ms: %s pendapatan pembaharuan dalam tempoh ini

note: translators: %s: renewal count.
en: %s renewal orders
ms: %s pesanan pembaharuan

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s renewal revenue in this period
ms: %s hasil pembaharuan dalam tempoh ini

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue recovered
ms: %s hasil pembaharuan pulih

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue this month
ms: %s hasil pembaharuan bulan ini

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s resubscribe revenue in this period
ms: %s melanggan semula hasil dalam tempoh ini

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts failed
ms: %s percubaan cuba semula gagal

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts pending
ms: %s percubaan cuba semula belum selesai

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts succeeded
ms: %s percubaan cuba semula berjaya

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s signup revenue in this period
ms: %s hasil pendaftaran dalam tempoh ini

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s signup revenue this month
ms: %s hasil pendaftaran bulan ini

note: translators: placeholder is the number of subscriptions updated
en: %s subscription status changed. | %s subscription statuses changed.
ms[0]: %s status langganan berubah.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s switch revenue in this period
ms: %s bertukar hasil dalam tempoh ini

note: translators: placeholder is a number of weeks.
en: %s week | a %s-week
ms[0]: %s minggu

note: translators: placeholder is a number of years.
en: %s year | a %s-year
ms[0]: %s tahun

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags translators: placeholders are opening and closing anchor tags linking to documentation
en: %sLearn more &raquo;%s
ms: %sKetahui lebih lanjut »%s

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{execution_time}", which will be replaced on front end with actual time
en: (in %s seconds)
ms: (dalam %s saat)

[ctx: includes tax]
note: translators: placeholder is price string, denotes tax included in cart/order total
en: (includes %s)
ms: (termasuk %s)

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 day..."]
en: 1 day
ms: 1 hari

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 month..."]
en: 1 month
ms: 1 bulan

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 week..."]
en: 1 week
ms: 1 minggu

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 year..."]
en: 1 year
ms: 1 tahun

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: A fatal error has occurred while processing a recent subscription payment with PayPal. Please %1$sopen a new ticket at WooCommerce Support%3$s immediately to get this resolved. %2$sLearn more &raquo;%3$s
ms: Ralat maut telah berlaku semasa memproses pembayaran langganan baru-baru ini dengan PayPal. Sila %1$buka tiket baharu di WooCommerce Support%3$s dengan segera untuk menyelesaikan masalah ini. %2$sKetahui lebih lanjut »%3$s

en: A product displays a button with the text "Add to cart". By default, a subscription changes this to "Sign up now". You can customise the button text for subscriptions here.
ms: Produk memaparkan butang dengan teks &quot;Tambah ke troli&quot;. Secara lalai, langganan menukar ini kepada &quot;Daftar sekarang&quot;. Anda boleh menyesuaikan teks butang untuk langganan di sini.

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been cancelled. Their subscription's details are as follows:
ms: Langganan kepunyaan %1$s telah dibatalkan. Butiran langganan mereka adalah seperti berikut:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been suspended by the user. Their subscription's details are as follows:
ms: Langganan kepunyaan %1$s telah digantung oleh pengguna. Butiran langganan mereka adalah seperti berikut:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has expired. Their subscription's details are as follows:
ms: Langganan kepunyaan %1$s telah tamat tempoh. Butiran langganan mereka adalah seperti berikut:

en: A subscription has been removed from your cart. Due to payment gateway restrictions, different subscription products can not be purchased at the same time.
ms: Langganan telah dialih keluar daripada troli anda. Disebabkan oleh sekatan gerbang pembayaran, produk langganan yang berbeza tidak boleh dibeli pada masa yang sama.

en: A subscription has been removed from your cart. Products and subscriptions can not be purchased at the same time.
ms: Langganan telah dialih keluar daripada troli anda. Produk dan langganan tidak boleh dibeli pada masa yang sama.

en: A subscription renewal has been removed from your cart. Multiple subscriptions can not be purchased at the same time.
ms: Pembaharuan langganan telah dialih keluar daripada troli anda. Berbilang langganan tidak boleh dibeli pada masa yang sama.

en: About WooCommerce Subscriptions
ms: Mengenai Langganan WooCommerce

en: Accept Early Renewal Payments
ms: Terima Pembayaran Pembaharuan Awal

en: Accept Early Renewal Payments via a Modal
ms: Terima Pembayaran Pembaharuan Awal melalui Modal

en: Accept Manual Renewals
ms: Terima Pembaharuan Manual

en: Actions
ms: Tindakan

[ctx: an action on a subscription]
en: Activate
ms: Aktifkan

[ctx: Subscription status]
en: Active
ms: Aktif

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Aktif <span class="count">(%s)</span>

[ctx: label for the system status page]
en: Active Product Key
ms: Kunci Produk Aktif

en: Active Subscriptions
ms: Langganan Aktif

note: translators: %s: help tip.
en: Active Subscriptions %s
ms: Langganan Aktif %s

note: translators: %d refers to the number of payments the coupon can be used for.
en: Active for %d payment | Active for %d payments
ms[0]: Aktif untuk %d pembayaran

en: Active for unlimited payments
ms: Aktif untuk pembayaran tanpa had

en: Active for x payments
ms: Aktif untuk pembayaran x

en: Active subscriber?
ms: Pelanggan aktif?

en: Add
ms: Tambah

en: Add New
ms: Tambah baru

en: Add New Retry
ms: Tambah Cuba Semula Baharu

[ctx: custom post type setting]
en: Add New Subscription
ms: Tambah Langganan Baharu

[ctx: custom post type setting]
en: Add Subscription
ms: Tambah Langganan

en: Add a Subscription Product
ms: Tambah Produk Langganan

[ctx: label on button, imperative]
en: Add payment
ms: Tambah bayaran

[ctx: text on button on checkout page]
en: Add payment method
ms: Tambahkan kaedah pembayaran

[ctx: the page title of the add payment method form]
en: Add payment method
ms: Tambahkan kaedah pembayaran

en: Add to Cart Button Text
ms: Tambahkan pada Teks Butang Troli

en: Address
ms: Alamat

en: Affected event: | Affected events:
ms[0]: Acara yang terjejas:

en: Align Subscription Renewal Day
ms: Selaraskan Hari Pembaharuan Langganan

[ctx: used in the general subscription options page]
note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Align subscription renewal to a specific day of the week, month or year. For example, the first day of the month. %1$sLearn more%2$s.
ms: Jajarkan pembaharuan langganan pada hari tertentu dalam minggu, bulan atau tahun. Sebagai contoh, hari pertama bulan itu. %1$sKetahui lebih lanjut%2$s.

en: Align the payment date for all customers who purchase this subscription to a specific day of the week or month.
ms: Selaraskan tarikh pembayaran untuk semua pelanggan yang membeli langganan ini pada hari tertentu dalam minggu atau bulan.

[ctx: used in subscription product edit screen]
note: translators: placeholder is a year (e.g. "2016")
en: Align the payment date for this subscription to a specific day of the year. If the date has already taken place this year, the first payment will be processed in %s. Set the day to 0 to disable payment syncing for this product.
ms: Jajarkan tarikh pembayaran untuk langganan ini kepada hari tertentu dalam setahun. Jika tarikh tersebut telah berlaku pada tahun ini, pembayaran pertama akan diproses dalam %s. Tetapkan hari kepada 0 untuk melumpuhkan penyegerakan pembayaran untuk produk ini.

en: All linked subscription items have been removed from the cart.
ms: Semua item langganan yang dipautkan telah dialih keluar daripada troli.

[ctx: Used in WooCommerce by removed item notification: "_All linked subscription items were_ removed. Undo?" Filter for item title.]
en: All linked subscription items were
ms: Semua item langganan terpaut adalah

en: All orders types
ms: Semua jenis pesanan

en: Allow $0 initial checkout without a payment method.
ms: Benarkan $0 daftar keluar awal tanpa kaedah pembayaran.

en: Allow Switching
ms: Benarkan Penukaran

en: Allow a subscription product to be purchased with other products and subscriptions in the same transaction.
ms: Benarkan produk langganan dibeli dengan produk dan langganan lain dalam transaksi yang sama.

en: Allow a subscription product with a $0 initial payment to be purchased without providing a payment method. The customer will be required to provide a payment method at the end of the initial period to keep the subscription active.
ms: Benarkan produk langganan dengan bayaran permulaan $0 dibeli tanpa menyediakan kaedah pembayaran. Pelanggan akan dikehendaki menyediakan kaedah pembayaran pada penghujung tempoh awal untuk memastikan langganan aktif.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags , 2-3: opening/closing tags for a link to docs on early renewal.
en: Allow customers to bypass the checkout and renew their subscription early from their %1$sMy Account > View Subscription%2$s page. %3$sLearn more.%4$s
ms: Benarkan pelanggan memintas pembayaran dan memperbaharui langganan mereka lebih awal daripada halaman %1$sAkaun Saya &gt; Lihat Langganan%2$s mereka. %3$sKetahui lebih lanjut.%4$s

en: Allow customers to turn on and off automatic renewals from their View Subscription page.
ms: Benarkan pelanggan menghidupkan dan mematikan pembaharuan automatik daripada halaman Lihat Langganan mereka.

en: Allow multiple subscriptions and products to be purchased simultaneously.
ms: Benarkan berbilang langganan dan produk dibeli secara serentak.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Allow subscribers to switch (upgrade or downgrade) between different subscriptions. %1$sLearn more%2$s.
ms: Benarkan pelanggan bertukar (naik taraf atau turun taraf) antara langganan yang berbeza. %1$sKetahui lebih lanjut%2$s.

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Always
ms: Sentiasa

en: An error has occurred while processing a recent subscription related event. For steps on how to fix the affected subscription and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s. | An error has occurred while processing recent subscription related events. For steps on how to fix the affected subscriptions and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s.
ms[0]: Ralat telah berlaku semasa memproses acara berkaitan langganan baru-baru ini. Untuk langkah tentang cara membetulkan langganan yang terjejas dan untuk mengetahui lebih lanjut tentang kemungkinan punca ralat ini, sila baca panduan kami %1$shere%2$s.

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
ms: Ralat telah berlaku, sila cuba lagi atau cuba bentuk pembayaran alternatif.

[ctx: Trial period dropdown's description in pricing fields]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
ms: Tempoh masa pilihan untuk menunggu sebelum mengecaj pembayaran berulang pertama. Sebarang yuran pendaftaran masih akan dikenakan pada permulaan langganan. %s

[ctx: Trial period field tooltip on Edit Product administration screen]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
ms: Tempoh masa pilihan untuk menunggu sebelum mengecaj pembayaran berulang pertama. Sebarang yuran pendaftaran masih akan dikenakan pada permulaan langganan. %s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: An order has been created for you to renew your subscription on %1$s. To pay for this invoice please use the following link: %2$s
ms: Pesanan telah dibuat untuk anda memperbaharui langganan anda pada %1$s. Untuk membayar invois ini sila gunakan pautan berikut: %2$s

en: And much more...
ms: Dan banyak lagi...

en: Any Payment Method
ms: Sebarang Kaedah Pembayaran

en: Are you sure you want remove this item from your subscription?
ms: Adakah anda pasti mahu mengalih keluar item ini daripada langganan anda?

en: Are you sure you want to change the payment method from PayPal standard?
    
    This will suspend the subscription at PayPal.
ms: Adakah anda pasti mahu menukar kaedah pembayaran daripada standard PayPal? Ini akan menggantung langganan di PayPal.

en: Are you sure you want to process a renewal?
    
    This will charge the customer and email them the renewal order (if emails are enabled).
ms: Adakah anda pasti mahu memproses pembaharuan? Ini akan mengenakan bayaran kepada pelanggan dan menghantar pesanan pembaharuan melalui e-mel kepada mereka (jika e-mel didayakan).

en: Are you sure you want to retry payment for this renewal order?
    
    This will attempt to charge the customer and send renewal order emails (if emails are enabled).
ms: Adakah anda pasti mahu mencuba semula pembayaran untuk pesanan pembaharuan ini? Ini akan cuba mengecaj pelanggan dan menghantar e-mel pesanan pembaharuan (jika e-mel didayakan).

note: translators: 1,2: opening/closing link tags (to documentation).
en: Attempt to recover recurring revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily. %1$sLearn more%2$s.
ms: Percubaan untuk mendapatkan semula hasil berulang yang sebaliknya akan hilang disebabkan kaedah pembayaran ditolak hanya buat sementara waktu. %1$sKetahui lebih lanjut%2$s.

en: Auto Renewal Toggle
ms: Togol Pembaharuan Auto

en: Automatic Failed Payment Retries
ms: Percubaan Semula Pembayaran Gagal Automatik

en: Automatic Failed Payment Retry
ms: Pembayaran Gagal Automatik Cuba Semula

en: Automatic Recurring Payments
ms: Bayaran Berulang Automatik

en: Automatic payment failed for order {order_number}
ms: Pembayaran automatik gagal untuk pesanan {order_number}

en: Automatic payment failed for {order_number}, we will retry {retry_time}
ms: Pembayaran automatik gagal untuk {order_number}, kami akan mencuba semula {retry_time}

en: Automatic renewal payment failed
ms: Pembayaran pembaharuan automatik gagal

en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
ms: Tamat tempoh langganan secara automatik selepas tempoh masa ini. Tempoh ini adalah tambahan kepada sebarang percubaan percuma atau jumlah masa yang disediakan sebelum tarikh pembaharuan pertama yang disegerakkan.

[ctx: Subscription Length dropdown's description in pricing fields]
en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
ms: Tamat tempoh langganan secara automatik selepas tempoh masa ini. Tempoh ini adalah tambahan kepada sebarang percubaan percuma atau jumlah masa yang disediakan sebelum tarikh pembaharuan pertama yang disegerakkan.

en: Average Lifetime Value
ms: Purata Nilai Sepanjang Hayat

note: translators: %s: help tip.
en: Average Lifetime Value %s
ms: Nilai Purata Sepanjang Hayat %s

note: translators: %s: help tip.
en: Average Recurring Line Total %s
ms: Jumlah Talian Berulang Purata %s

en: Backordered
ms: Disusun belakang

en: Because of this, it is not recommended as a payment method for Subscriptions unless it is the only available option for your country.
ms: Oleh sebab itu, ia tidak disyorkan sebagai kaedah pembayaran untuk Langganan melainkan ia adalah satu-satunya pilihan yang tersedia untuk negara anda.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Because the %sWC_Subscription%s class extends %sWC_Order%s, you can use its familiar methods, like %s$subscription->update_status()%s or %s$subscription->get_total()%s.
ms: Oleh kerana kelas %sWC_Subscription%s memanjangkan %sWC_Order%s, anda boleh menggunakan kaedah biasa, seperti %s$subscription-&gt;update_status()%s atau %s$subscription-&gt;get_total()%s.

note: translators: Placeholders are the opening and closing link tags.
en: Before enabling PayPal Standard for Subscriptions, please note, when using PayPal Standard, customers are locked into using PayPal Standard for the life of their subscription, and PayPal Standard has a number of limitations. Please read the guide on %1$swhy we don't recommend PayPal Standard%2$s for Subscriptions before choosing to enable this option.
ms: Sebelum mendayakan PayPal Standard untuk Langganan, sila ambil perhatian, apabila menggunakan PayPal Standard, pelanggan dikunci menggunakan PayPal Standard sepanjang hayat langganan mereka dan PayPal Standard mempunyai beberapa pengehadan. Sila baca panduan tentang %1$swhy kami tidak mengesyorkan PayPal Standard%2$s untuk Langganan sebelum memilih untuk mendayakan pilihan ini.

note: translators: placeholders are opening and closing tags
en: Before we send you on your way, we need to update your database to the newest version. If you do not have a recent backup of your site, %snow is the time to create one%s.
ms: Sebelum kami menghantar anda dalam perjalanan, kami perlu mengemas kini pangkalan data anda kepada versi terbaharu. Jika anda tidak mempunyai sandaran tapak anda baru-baru ini, %snow ialah masa untuk mencipta satu%s.

[ctx: when to allow switching]
en: Between Grouped Subscriptions
ms: Antara Langganan Berkumpulan

[ctx: when to allow switching]
en: Between Subscription Variations
ms: Antara Variasi Langganan

[ctx: table column header]
en: Big Bang
ms: Letupan Besar

en: Billing
ms: Pengebilan

en: Billing Address
ms: Alamat Pengebilan

en: Billing Period
ms: Tempoh Pengebilan

en: Billing Period:
ms: Tempoh Pengebilan:

en: Billing agreement cancelled at PayPal.
ms: Perjanjian pengebilan dibatalkan di PayPal.

en: Billing interval:
ms: Selang pengebilan:

en: Billing period for the subscription.
ms: Tempoh pengebilan untuk langganan.

[ctx: meaning billing address]
en: Billing:
ms: Pengebilan:

en: Both the shipping address used for the subscription and your default shipping address for future purchases will be updated.
ms: Kedua-dua alamat penghantaran yang digunakan untuk langganan dan alamat penghantaran lalai anda untuk pembelian akan datang akan dikemas kini.

en: Browse products
ms: Semak imbas produk

en: Browser User Agent
ms: Ejen Pengguna Pelayar

en: But wait, there's more!
ms: Tetapi tunggu, ada lagi!

en: Button Text
ms: Teks Butang

en: By default, Subscriptions will retry the payment 5 times over 7 days. The rules that control the retry system can be modified to customise:
ms: Secara lalai, Langganan akan mencuba semula pembayaran 5 kali dalam tempoh 7 hari. Peraturan yang mengawal sistem cuba semula boleh diubah suai untuk menyesuaikan:

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags
en: By default, adding new files to an existing subscription product will automatically provide active subscribers with access to the new files. However, now you can enable a %snew content dripping setting%s to provide subscribers with access to new files only after the next renewal payment.
ms: Secara lalai, menambah fail baharu pada produk langganan sedia ada akan memberikan pelanggan aktif akses kepada fail baharu secara automatik. Walau bagaimanapun, kini anda boleh mendayakan tetapan %snew kandungan menitis%s untuk memberikan pelanggan akses kepada fail baharu hanya selepas pembayaran pembaharuan seterusnya.

en: By making a subscription a Custom Order Type, a subscription is also now a custom post type. This makes it faster to query subscriptions and it uses a database schema that is as scalable as WordPress posts and pages.
ms: Dengan menjadikan langganan Jenis Pesanan Tersuai, langganan juga kini merupakan jenis siaran tersuai. Ini menjadikannya lebih pantas untuk membuat pertanyaan tentang langganan dan menggunakan skema pangkalan data yang berskala seperti siaran dan halaman WordPress.

en: By renewing your subscription early your next payment will be %s.
ms: Dengan memperbaharui langganan anda lebih awal, bayaran seterusnya ialah %s.

en: By renewing your subscription early, your scheduled next payment on %s will be cancelled.
ms: Dengan memperbaharui langganan anda lebih awal, bayaran seterusnya yang dijadualkan pada %s akan dibatalkan.

en: By using WooCommerce Subscriptions, you may be storing personal data and depending on which third-party payment processors you’re using to take subscription payments, you may be sharing personal data with external sources.
ms: Dengan menggunakan Langganan WooCommerce, anda mungkin menyimpan data peribadi dan bergantung pada pemproses pembayaran pihak ketiga yang anda gunakan untuk mengambil pembayaran langganan, anda mungkin berkongsi data peribadi dengan sumber luaran.

en: Cache Update Failures
ms: Kegagalan Kemas Kini Cache

en: Can not get address type display name. Address type is not a string.
ms: Tidak boleh mendapatkan nama paparan jenis alamat. Jenis alamat bukan rentetan.

en: Can not get status name. Status is not a string.
ms: Tidak dapat nama status. Status bukan rentetan.

en: Cancel
ms: Batal

[ctx: an action on a subscription]
en: Cancel
ms: Batal

en: Cancel Now
ms: Batal Sekarang

en: Cancel and remove personal data
ms: Batalkan dan alih keluar data peribadi

en: Cancellations
ms: Pembatalan

[ctx: Subscription status]
en: Cancelled
ms: Dibatalkan

[ctx: table heading]
en: Cancelled Date
ms: Tarikh Dibatalkan

en: Cancelled Subscription
ms: Langganan Dibatalkan

en: Cancelled Subscription emails are sent when a customer's subscription is cancelled (either by a store manager, or the customer).
ms: E-mel Langganan yang Dibatalkan dihantar apabila langganan pelanggan dibatalkan (sama ada oleh pengurus kedai atau pelanggan).

note: translators: placeholder is an error message.
en: Cannot create subscription: %s.
ms: Tidak boleh membuat langganan: %s.

en: Change
ms: Ubah

[ctx: change billing or shipping address]
note: translators: %s: address type (eg. 'billing' or 'shipping').
en: Change %s address
ms: Tukar alamat %s

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Change Payment Method
ms: Tukar Kaedah Pembayaran

en: Change Trial and End Dates
ms: Tukar Tarikh Percubaan dan Tamat

en: Change address
ms: Tukar alamat

en: Change in subscriptions between the start and end of the period.
ms: Perubahan dalam langganan antara permulaan dan akhir tempoh.

[ctx: label on button, imperative]
en: Change payment
ms: Tukar bayaran

en: Change payment features:
ms: Tukar ciri pembayaran:

[ctx: text on button on checkout page]
en: Change payment method
ms: Tukar kaedah pembayaran

[ctx: the page title of the change payment method form]
en: Change payment method
ms: Tukar kaedah pembayaran

en: Check Out What's New
ms: Lihat Apa yang Baharu

note: translators: placeholder is either empty or "Next payment is due..."
en: Choose a new payment method.%s
ms: Pilih kaedah pembayaran baharu.%s

en: Choose a new subscription.
ms: Pilih langganan baharu.

note: translators: placeholders are <em> tags
en: Choose the default roles to assign to active and inactive subscribers. For record keeping purposes, a user account must be created for subscribers. Users with the %1$sadministrator%2$s role, such as yourself, will never be allocated these roles to prevent locking out administrators.
ms: Pilih peranan lalai untuk diberikan kepada pelanggan aktif dan tidak aktif. Untuk tujuan penyimpanan rekod, akaun pengguna mesti dibuat untuk pelanggan. Pengguna dengan peranan %1$sadministrator%2$s, seperti anda sendiri, tidak akan diperuntukkan peranan ini untuk mengelakkan pentadbir terkunci.

en: Choose the subscription price, billing interval and period.
ms: Pilih harga langganan, selang pengebilan dan tempoh.

en: Choose which format of email to send.
ms: Pilih format e-mel yang hendak dihantar.

en: Clear
ms: Jelas

en: Complete checkout to renew now.
ms: Selesaikan pembayaran untuk memperbaharui sekarang.

en: Complete checkout to renew your subscription.
ms: Selesaikan pembayaran untuk memperbaharui langganan anda.

en: Complete checkout to resubscribe.
ms: Selesaikan pembayaran untuk melanggan semula.

en: Completed Renewal Order
ms: Selesai Pesanan Pembaharuan

en: Continue
ms: Teruskan

en: Copy billing address
ms: Salin alamat pengebilan

note: translators: placeholder is either subscription key or a subscription id, or, failing that, empty (e.g. "145_21" or "145")
en: Could not get subscription. Most likely the subscription key does not refer to a subscription. The key was: "%s".
ms: Tidak boleh mendapatkan langganan. Kemungkinan besar kunci langganan tidak merujuk kepada langganan. Kuncinya ialah: &quot;%s&quot;.

[ctx: label for the system status page]
en: Country / State
ms: Negara / Negeri

en: Coupon will be limited to the given number of payments. It will then be automatically removed from the subscription. "Payments" also includes the initial subscription payment.
ms: Kupon akan terhad kepada bilangan pembayaran yang diberikan. Ia kemudiannya akan dialih keluar secara automatik daripada langganan. &quot;Pembayaran&quot; juga termasuk pembayaran langganan awal.

en: Create pending parent order
ms: Buat pesanan ibu bapa yang belum selesai

en: Create pending parent order requested by admin action.
ms: Buat pesanan induk belum selesai yang diminta oleh tindakan pentadbir.

en: Create pending renewal order
ms: Buat pesanan pembaharuan yang belum selesai

en: Create pending renewal order requested by admin action.
ms: Buat pesanan pembaharuan belum selesai yang diminta oleh tindakan pentadbir.

en: Create subscriptions
ms: Buat langganan

en: Created Date
ms: Tarikh Dicipta

[ctx: a switch type]
en: Crossgrade
ms: silang gred

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Raw Retry Rule
ms: Peraturan Cuba Semula Mentah Tersuai

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule
ms: Peraturan Cuba Semula Tersuai

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule Class
ms: Kelas Peraturan Cuba Semula Tersuai

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rules
ms: Peraturan Cuba Semula Tersuai

en: Custom field deleted.
ms: Medan tersuai dipadamkan.

en: Custom field updated.
ms: Medan tersuai dikemas kini.

en: Customer
ms: Pelanggan

[ctx: Used in switch notification admin email]
note: translators: $1: customer's first name and last name, $2: how many subscriptions customer switched
en: Customer %1$s has switched their subscription. The details of their new subscription are as follows: | Customer %1$s has switched %2$d of their subscriptions. The details of their new subscriptions are as follows:
ms[0]: Pelanggan %1$s telah menukar langganan mereka. Butiran langganan baharu mereka adalah seperti berikut:

en: Customer ID is invalid.
ms: ID Pelanggan tidak sah.

en: Customer Payment Retry
ms: Pembayaran Pelanggan Cuba Semula

en: Customer Provided Note
ms: Nota Disediakan Pelanggan

en: Customer Renewal Invoice
ms: Invois Pembaharuan Pelanggan

en: Customer Suspensions
ms: Penggantungan Pelanggan

en: Customer Totals
ms: Jumlah Pelanggan

en: Customer add payment method page &rarr;
ms: Pelanggan menambah halaman kaedah pembayaran →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer added "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
ms: Pelanggan menambahkan &quot;%1$s&quot; (ID Produk: #%2$d) melalui halaman Akaun Saya.

[ctx: used in order notes]
note: translators: %s: new item name.
en: Customer added %s.
ms: Pelanggan menambah %s.

en: Customer change payment method page &rarr;
ms: Halaman kaedah pembayaran tukar pelanggan →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer removed "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
ms: Pelanggan mengalih keluar &quot;%1$s&quot; (ID Produk: #%2$d) melalui halaman Akaun Saya.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Customer requested to renew early:
ms: Pelanggan diminta untuk memperbaharui awal:

note: translators: %s: order number.
en: Customer resubscribed in order #%s
ms: Pelanggan melanggan semula mengikut pesanan #%s

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s and %2$s.
ms: Caching langganan pelanggan kini dikendalikan oleh %1$s dan %2$s.

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s.
ms: Caching langganan pelanggan kini dikendalikan oleh %1$s.

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Customer successfully renewed early with order %s.
ms: Pelanggan berjaya memperbaharui awal dengan pesanan %s.

[ctx: used in order notes]
note: translators: 1$: old item, 2$: new item when switching
en: Customer switched from: %1$s to %2$s.
ms: Pelanggan bertukar daripada: %1$s kepada %2$s.

en: Customer's notes about the order
ms: Nota pelanggan tentang pesanan

en: Customer:
ms: Pelanggan:

en: Customers
ms: Pelanggan

en: Customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
ms: Pelanggan dan pengguna bukan pentadbiran lain boleh menyemak imbas dan membeli dari kedai anda tanpa gangguan semasa kemas kini sedang dijalankan.

en: Customers can now purchase different subscription products in one transaction. The products can bill on any schedule and have any combination of sign-up fees and/or free trials.
ms: Pelanggan kini boleh membeli produk langganan yang berbeza dalam satu transaksi. Produk boleh mengebil pada sebarang jadual dan mempunyai sebarang gabungan yuran pendaftaran dan/atau percubaan percuma.

en: Customers with a subscription are excluded from this setting.
ms: Pelanggan dengan langganan dikecualikan daripada tetapan ini.

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Customise Retry Rules
ms: Sesuaikan Peraturan Cuba Semula

en: Customise the text displayed on the button next to the subscription on the subscriber's account page. The default is "Switch Subscription", but you may wish to change this to "Upgrade" or "Change Subscription".
ms: Sesuaikan teks yang dipaparkan pada butang di sebelah langganan pada halaman akaun pelanggan. Lalai ialah &quot;Tukar Langganan&quot;, tetapi anda mungkin ingin menukar ini kepada &quot;Tingkatkan&quot; atau &quot;Tukar Langganan&quot;.

en: Database Update Required
ms: Kemas Kini Pangkalan Data Diperlukan

note: translators: placeholder is a list of version numbers (e.g. "1.3 & 1.4 & 1.5")
en: Database updated to version %s
ms: Pangkalan data dikemas kini kepada versi %s

en: Date
ms: Tarikh

en: Date Changed
ms: Tarikh Berubah

[ctx: table headings in notification email]
en: Date Suspended
ms: Tarikh Digantung

note: translators: placeholder is localised date string
en: Date Suspended: %s
ms: Tarikh Digantung: %s

en: Date type can not be an empty string.
ms: Jenis tarikh tidak boleh menjadi rentetan kosong.

en: Date type is not a string.
ms: Jenis tarikh bukan rentetan.

[ctx: input field placeholder for day field for annual subscriptions]
en: Day
ms: Hari

en: Delete Customer Subscription Cache
ms: Padamkan Cache Langganan Pelanggan

en: Delete Permanently
ms: Padam Secara Kekal

en: Delete Related Order Cache
ms: Padamkan Cache Pesanan Berkaitan

en: Delete all variations without a subscription
ms: Padamkan semua variasi tanpa langganan

en: Delete this item permanently
ms: Padamkan item ini secara kekal

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Developers can also now use all the familiar WordPress functions, like %sget_posts()%s, to query or modify subscription data.
ms: Pembangun juga kini boleh menggunakan semua fungsi WordPress biasa, seperti %sget_posts()%s, untuk bertanya atau mengubah suai data langganan.

en: Disable auto renew
ms: Lumpuhkan pembaharuan automatik

en: Discount
ms: Diskaun

en: Display the auto renewal toggle
ms: Paparkan togol pembaharuan automatik

en: Do not limit
ms: Jangan hadkan

en: Do not synchronise
ms: Jangan selaraskan

[ctx: short for documents]
en: Docs
ms: Dokumen

[ctx: short for documents]
en: Documentation
ms: Dokumentasi

[ctx: a switch type]
en: Downgrade
ms: Turun taraf

en: Downloadable
ms: Boleh dimuat turun

en: Drip Downloadable Content
ms: Titiskan Kandungan Boleh Muat Turun

en: Early Renewal
ms: Pembaharuan Awal

en: Edit
ms: Sunting

[ctx: custom post type setting]
en: Edit
ms: Sunting

en: Edit Retry
ms: Edit Cuba Semula

en: Edit Subscription
ms: Edit Langganan

[ctx: custom post type setting]
en: Edit Subscription
ms: Edit Langganan

[ctx: API error message when editing the order failed]
note: translators: placeholder is error message
en: Edit subscription failed with error: %s
ms: Edit langganan gagal dengan ralat: %s

en: Email
ms: E-mel

en: Email Address
ms: Alamat emel

[ctx: Name the setting that controls the main heading contained within the email notification]
en: Email Heading
ms: Tajuk E-mel

[ctx: text, html or multipart]
en: Email type
ms: Jenis e-mel

note: translators: placeholder is customer's billing email
en: Email: %s
ms: E-mel: %s

en: Enable Automatic Retry
ms: Dayakan Cuba Semula Automatik

en: Enable PayPal Standard for Subscriptions
ms: Dayakan Standard PayPal untuk Langganan

en: Enable auto renew
ms: Dayakan pembaharuan automatik

en: Enable automatic payments
ms: Dayakan pembayaran automatik

en: Enable automatic retry of failed recurring payments
ms: Dayakan percubaan semula automatik bagi pembayaran berulang yang gagal

en: Enable dripping for downloadable content on subscription products.
ms: Dayakan titisan untuk kandungan yang boleh dimuat turun pada produk langganan.

en: Enable this email notification
ms: Dayakan pemberitahuan e-mel ini

[ctx: an email notification]
en: Enable/Disable
ms: Membolehkan melumpuhkan

note: translators: %s is a line break.
en: Enabling this grants access to new downloadable files added to a product only after the next renewal is processed.%sBy default, access to new downloadable files added to a product is granted immediately to any customer that has an active subscription with that product.
ms: Mendayakan ini memberikan akses kepada fail boleh muat turun baharu yang ditambahkan pada produk hanya selepas pembaharuan seterusnya diproses.%sSecara lalai, akses kepada fail boleh muat turun baharu yang ditambahkan pada produk diberikan serta-merta kepada mana-mana pelanggan yang mempunyai langganan aktif dengan produk tersebut.

en: End Date
ms: Tarikh tamat

[ctx: table heading]
en: End Date
ms: Tarikh tamat

[ctx: table headings in notification email]
en: End Date
ms: Tarikh tamat

note: translators: placeholder is localised date string
en: End Date: %s
ms: Tarikh Tamat: %s

[ctx: customer subscription table header]
en: End date
ms: Tarikh tamat

[ctx: table heading]
en: End date
ms: Tarikh tamat

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised end date, or "when cancelled"
en: End date: %s
ms: Tarikh tamat: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: End of Prepaid Term
ms: Tamat Tempoh Prabayar

note: translators: placeholder is localised date string
en: End of Prepaid Term: %s
ms: Tamat Tempoh Prabayar: %s

en: Endpoint for the My Account &rarr; Change Subscription Payment Method page
ms: Endpoint untuk Akaun Saya → halaman Ubah Kaedah Pembayaran Langganan

en: Endpoint for the My Account &rarr; Subscriptions page
ms: Titik Akhir untuk Akaun Saya → halaman Langganan

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Subscription page
ms: Titik Akhir untuk Akaun Saya → Lihat halaman Langganan

en: Enter a new interval as a single number (e.g. to charge every 2nd month, enter 2):
ms: Masukkan selang waktu baharu sebagai nombor tunggal (cth untuk mengecaj setiap bulan ke-2, masukkan 2):

en: Enter a new length (e.g. 5):
ms: Masukkan panjang baharu (cth 5):

note: translators: placeholder is admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
ms: Masukkan penerima (dipisahkan koma) untuk e-mel ini. Lalai kepada %s.

en: Enter the new period, either day, week, month or year:
ms: Masukkan tempoh baharu, sama ada hari, minggu, bulan atau tahun:

[ctx: used in api error message if there is no severity code from PayPal]
en: Error
ms: ralat

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to add tax to subscription. Please try again.
ms: Ralat %d: Tidak dapat menambah cukai pada langganan. Sila cuba lagi.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
ms: Ralat %d: Tidak dapat membuat pesanan. Sila cuba lagi.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create subscription. Please try again.
ms: Ralat %d: Tidak dapat membuat langganan. Sila cuba lagi.

en: Error during subscription status transition.
ms: Ralat semasa peralihan status langganan.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags.
en: Error saving Subscriptions endpoints: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView subscription%2$s and %1$sSubscription payment method%2$s cannot be the same. The changes have been reverted.
ms: Ralat semasa menyimpan titik akhir Langganan: %1$sLangganan%2$s, %1$sLihat langganan%2$s dan %1$sKaedah pembayaran Langganan%2$s tidak boleh sama. Perubahan telah dikembalikan.

note: translators: placeholder is error message from the payment gateway or subscriptions when updating the status
en: Error updating some information: %s
ms: Ralat mengemas kini beberapa maklumat: %s

en: Error: Unable to add product to created subscription. Please try again.
ms: Ralat: Tidak dapat menambahkan produk pada langganan yang dibuat. Sila cuba lagi.

note: translators: placeholder is an order note.
en: Error: Unable to create renewal order with note "%s"
ms: Ralat: Tidak dapat membuat pesanan pembaharuan dengan nota &quot;%s&quot;

en: Error: Unable to create subscription. Please try again.
ms: Ralat: Tidak dapat membuat langganan. Sila cuba lagi.

en: Error: unable to find timezone of your browser.
ms: Ralat: tidak dapat mencari zon waktu penyemak imbas anda.

[ctx: Message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{time_left}", will be replaced on front end with actual time
en: Estimated time left (minutes:seconds): %s
ms: Anggaran masa yang tinggal (minit:saat): %s

en: Expire after
ms: Tamat tempoh selepas

[ctx: Subscription status]
en: Expired
ms: Tamat tempoh

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Tamat tempoh <span class="count">(%s)</span>

en: Expired Subscription
ms: Langganan Tamat Tempoh

en: Expired Subscription emails are sent when a customer's subscription expires.
ms: E-mel Langganan Tamat tempoh dihantar apabila langganan pelanggan tamat tempoh.

en: Export CSV
ms: Eksport CSV

[ctx: Subscription status]
en: Failed
ms: gagal

en: Failed Payment Retries
ms: Pembayaran Gagal Mencuba Semula

en: Failed recurring payments can now be retried automatically. This helps recover revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily.
ms: Pembayaran berulang yang gagal kini boleh dicuba semula secara automatik. Ini membantu memulihkan hasil yang sebaliknya akan hilang disebabkan kaedah pembayaran ditolak hanya buat sementara waktu.

en: Failed retries
ms: Gagal mencuba semula

note: translators: placeholder is subscription ID
en: Failed sign-up for subscription %s.
ms: Gagal mendaftar untuk langganan %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to activate subscription status for order #%1$s: %2$s
ms: Gagal mengaktifkan status langganan untuk pesanan #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to cancel subscription after order #%1$s was cancelled: %2$s
ms: Gagal membatalkan langganan selepas pesanan #%1$s dibatalkan: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to process failed payment on subscription for order #%1$s: %2$s
ms: Gagal memproses pembayaran yang gagal pada langganan untuk pesanan #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to set subscription as expired for order #%1$s: %2$s
ms: Gagal menetapkan langganan sebagai tamat tempoh untuk pesanan #%1$s: %2$s

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Failed to update subscription dates after customer renewed early with order %s.
ms: Gagal mengemas kini tarikh langganan selepas pelanggan memperbaharui awal dengan pesanan %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to update subscription status after order #%1$s was put on-hold: %2$s
ms: Gagal mengemas kini status langganan selepas pesanan #%1$s ditangguhkan: %2$s

note: translators: $1-$2: opening and closing tags. Link to documents->payment gateways, 3$-4$: opening and closing tags. Link to WooCommerce extensions shop page
en: Find new gateways that %1$ssupport automatic subscription payments%2$s in the official %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.
ms: Cari gerbang baharu yang %1$smenyokong pembayaran langganan automatik%2$s dalam %3$sWooCommerce Marketplace%4$s rasmi.

note: translators: placeholder is a date
en: First payment prorated. Next payment: %s
ms: Bayaran pertama secara prorata. Pembayaran seterusnya: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First payment: %s
ms: Bayaran pertama: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First renewal: %s
ms: Pembaharuan pertama: %s

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For All Subscription Products
ms: Untuk Semua Produk Langganan

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of All Subscription Products
ms: Untuk Naik Taraf &amp; Turun Taraf Semua Produk Langganan

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of Virtual Subscription Products Only
ms: Untuk Peningkatan &amp; Turun Taraf Produk Langganan Maya Sahaja

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of All Subscription Products
ms: Untuk Peningkatan Semua Produk Langganan

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of Virtual Subscription Products Only
ms: Untuk Peningkatan Produk Langganan Maya Sahaja

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For Virtual Subscription Products Only
ms: Untuk Produk Langganan Maya Sahaja

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: For a store manager to change a subscription from automatic to manual renewal payments (or manual to automatic) with Subscriptions v1.5, the database needed to be modified directly. Subscriptions now provides a way for payment gateways to allow you to change that from the new %sEdit Subscription%s interface.
ms: Untuk pengurus kedai menukar langganan daripada pembayaran automatik kepada pembaharuan manual (atau manual kepada automatik) dengan Langganan v1.5, pangkalan data perlu diubah suai secara langsung. Langganan kini menyediakan cara untuk gerbang pembayaran membolehkan anda mengubahnya daripada antara muka %sEdit Langganan%s baharu.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: For the purposes of processing recurring subscription payments, we store the customer's name, billing address, shipping address, email address, phone number and credit card/payment details.
ms: Untuk tujuan memproses pembayaran langganan berulang, kami menyimpan nama pelanggan, alamat pengebilan, alamat penghantaran, alamat e-mel, nombor telefon dan butiran kad kredit/pembayaran.

[ctx: shipping method price]
en: Free
ms: Percuma

en: Free Trial
ms: Cubaan percuma

en: Free shipping coupon
ms: Kupon penghantaran percuma

en: Free trial
ms: Cubaan percuma

en: Free trial length
ms: Panjang percubaan percuma

en: Free trial period
ms: Tempoh percubaan percuma

[ctx: The gateway ID displayed on the Edit Subscriptions screen when editing payment method.]
note: translators: %s: gateway ID.
en: Gateway ID: [%s]
ms: ID Gerbang: [%s]

en: Gateway does not support admin changing the payment method on a Subscription.
ms: Gateway tidak menyokong pentadbir menukar kaedah pembayaran pada Langganan.

en: General
ms: Umum

en: Generate Customer Subscription Cache
ms: Jana Cache Langganan Pelanggan

en: Generate Related Order Cache
ms: Hasilkan Cache Pesanan Berkaitan

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings
ms: Pergi ke Tetapan Langganan WooCommerce

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings &raquo;
ms: Pergi ke Tetapan Langganan WooCommerce »

note: translators: %s: Customer first name
en: Hi %s,
ms: Hai %s,

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: Honour Renewal Order Data
ms: Data Pesanan Pembaharuan Honor

en: How many customers stay subscribed for more than 6 months? What is the average lifetime value of your subscribers? How much renewal revenue will your store earn next month?
ms: Berapa ramai pelanggan kekal melanggan selama lebih daripada 6 bulan? Apakah purata nilai seumur hidup pelanggan anda? Berapakah hasil pembaharuan yang akan diperoleh oleh kedai anda bulan depan?

en: IP Address
ms: Alamat IP

en: IPN subscription cancelled.
ms: Langganan IPN dibatalkan.

en: IPN subscription failing payment method changed.
ms: Kaedah pembayaran gagal langganan IPN ditukar.

[ctx: used in order note]
note: translators: 1: payment status (e.g. "completed"), 2: pending reason.
en: IPN subscription payment %1$s for reason: %2$s.
ms: Bayaran langganan IPN %1$s atas sebab: %2$s.

[ctx: used in order note]
note: translators: placeholder is payment status (e.g. "completed")
en: IPN subscription payment %s.
ms: Bayaran langganan IPN %s.

en: IPN subscription payment completed.
ms: Pembayaran langganan IPN selesai.

en: IPN subscription payment failure.
ms: Kegagalan pembayaran langganan IPN.

[ctx: when it is a payment change, and there is a subscr_signup message, this will be a confirmation message that PayPal accepted it being the new payment method]
en: IPN subscription payment method changed to PayPal.
ms: Kaedah pembayaran langganan IPN ditukar kepada PayPal.

en: IPN subscription sign up completed.
ms: Pendaftaran langganan IPN selesai.

en: IPN subscription suspended.
ms: Langganan IPN digantung.

en: If a subscriber's subscription is manually cancelled or expires, she will be assigned this role.
ms: Jika langganan pelanggan dibatalkan atau tamat tempoh secara manual, dia akan diberikan peranan ini.

en: If a subscription is synchronised to a specific day of the week, month or year, charge a prorated amount for the subscription at the time of sign up.
ms: Jika langganan disegerakkan pada hari tertentu dalam minggu, bulan atau tahun, caj amaun prorata untuk langganan pada masa pendaftaran.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: If you are using PayPal Standard or PayPal Reference transactions please see the %1$sPayPal Privacy Policy%2$s for more details.
ms: Jika anda menggunakan transaksi PayPal Standard atau Rujukan PayPal, sila lihat %1$sDasar Privasi PayPal%2$s untuk mendapatkan butiran lanjut.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: If you don't want new subscription purchases to automatically charge renewal payments, you can turn off automatic payments. Existing automatic subscriptions will continue to charge customers automatically. %1$sLearn more%2$s.
ms: Jika anda tidak mahu pembelian langganan baharu mengenakan bayaran pembaharuan secara automatik, anda boleh mematikan pembayaran automatik. Langganan automatik sedia ada akan terus mengecaj pelanggan secara automatik. %1$sKetahui lebih lanjut%2$s.

note: translators: placeholder is number of seconds
en: If you received a server error and reloaded the page to find this notice, please refresh the page in %s seconds and the upgrade routine will recommence without issues.
ms: Jika anda menerima ralat pelayan dan memuatkan semula halaman untuk mencari notis ini, sila muat semula halaman dalam %s saat dan rutin naik taraf akan dimulakan semula tanpa masalah.

en: Ignore this error
ms: Abaikan ralat ini

en: Ignore this error (not recommended)
ms: Abaikan ralat ini (tidak disyorkan)

en: Import subscriptions to WooCommerce via CSV, or export your subscriptions from WooCommerce to a CSV with the WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter extension.
ms: Import langganan ke WooCommerce melalui CSV, atau eksport langganan anda daripada WooCommerce ke CSV dengan sambungan Pengimport/Pengeksport Langganan WooCommerce.

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Import/Export Subscriptions
ms: Langganan Import/Eksport

en: Improved scheduled action data storage
ms: Storan data tindakan terjadual dipertingkatkan

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: In %s
ms: Dalam %s

en: In previous versions of Subscriptions, the subscription total was passed to payment gateways as the amount to charge for automatic renewal payments. This made it unnecessarily complicated to add one-time fees or discounts to a renewal.
ms: Dalam versi Langganan sebelumnya, jumlah langganan telah dihantar ke gerbang pembayaran sebagai jumlah yang perlu dicaj untuk pembayaran pembaharuan automatik. Ini menjadikan ia tidak perlu rumit untuk menambah satu kali yuran atau diskaun pada pembaharuan.

en: Inactive Subscriber Role
ms: Peranan Pelanggan Tidak Aktif

en: Increased processing rate for scheduled payments
ms: Kadar pemprosesan yang meningkat untuk pembayaran berjadual

[ctx: relation to order]
en: Initial Subscription
ms: Langganan Awal

en: Initial payment discount
ms: Diskaun bayaran permulaan

en: Installed Plugins
ms: Pemalam yang Dipasang

[ctx: appears in an error message if date is wrong format]
note: translators: placeholder is date type (e.g. "end", "next_payment"...)
en: Invalid %s date. The date must be of the format: "Y-m-d H:i:s".
ms: Tarikh %s tidak sah. Tarikh mestilah dalam format: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid PayPal IPN Payload: unable to find matching subscription.
ms: Payload IPN PayPal tidak sah: tidak dapat mencari langganan yang sepadan.

en: Invalid Subscription.
ms: Langganan Tidak Sah.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid created date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
ms: Tarikh dibuat tidak sah. Tarikh mestilah rentetan dan dalam format: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid data. First parameter has a date that is not in the registered date types.
ms: Data tidak sah. Parameter pertama mempunyai tarikh yang tiada dalam jenis tarikh yang didaftarkan.

en: Invalid data. First parameter was empty when passed to update_dates().
ms: Data tidak sah. Parameter pertama kosong apabila dihantar ke update_dates().

en: Invalid data. No valid item id was passed in.
ms: Data tidak sah. Tiada id item yang sah dihantar masuk.

en: Invalid data. No valid subscription / order was passed in.
ms: Data tidak sah. Tiada langganan / pesanan yang sah dihantar masuk.

[ctx: In wcs_copy_order_meta error message. Refers to origin and target order objects.]
en: Invalid data. Orders expected aren't orders.
ms: Data tidak sah. Pesanan yang dijangkakan bukan pesanan.

[ctx: Refers to the type of the copy being performed: "copy_order", "subscription", "renewal_order", "resubscribe_order"]
en: Invalid data. Type of copy is not a string.
ms: Data tidak sah. Jenis salinan bukan rentetan.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
ms: Tarikh tidak sah. Tarikh mestilah rentetan dan dalam format: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid format. First parameter needs to be an array.
ms: Format tidak sah. Parameter pertama mestilah array.

en: Invalid order.
ms: Pesanan tidak sah.

en: Invalid recurring shipping method.
ms: Kaedah penghantaran berulang tidak sah.

note: translators: 1: relation type, 2: list of valid relation types.
en: Invalid relation type: %1$s. Order relationship type must be one of: %2$s.
ms: Jenis hubungan tidak sah: %1$s. Jenis perhubungan pesanan mestilah salah satu daripada: %2$s.

en: Invalid security token, please reload the page and try again.
ms: Token keselamatan tidak sah, sila muat semula halaman dan cuba lagi.

note: translators: 1) passed sort order type argument, 2) 'ascending', 3) 'descending'.
en: Invalid sort order type: %1$s. The $sort_order argument must be %2$s or %3$s.
ms: Jenis susunan isihan tidak sah: %1$s. Argumen $sort_order mestilah %2$s atau %3$s.

en: Invalid subscription billing interval given. Must be an integer greater than 0.
ms: Selang pengebilan langganan tidak sah diberikan. Mestilah integer lebih besar daripada 0.

en: Invalid subscription billing period given.
ms: Tempoh pengebilan langganan tidak sah diberikan.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid subscription customer_id.
ms: customer_id langganan tidak sah.

en: Invalid subscription id.
ms: Id langganan tidak sah.

en: Invalid subscription status given.
ms: Status langganan tidak sah diberikan.

note: translators: placeholder is a switch type.
en: Invalid switch type "%s". Switch must be one of: "upgrade", "downgrade" or "crossgrade".
ms: Jenis suis tidak sah &quot;%s&quot;. Suis mestilah salah satu daripada: &quot;upgrade&quot;, &quot;downgrade&quot; atau &quot;crossgrade&quot;.

note: translators: %s: invalid type of update argument.
en: Invalid update type: %s. Post update types supported are "add" or "delete". Updates are done on post meta directly.
ms: Jenis kemas kini tidak sah: %s. Jenis kemas kini siaran yang disokong ialah &quot;tambah&quot; atau &quot;padam&quot;. Kemas kini dilakukan pada meta pos secara langsung.

en: Invoice for renewal order {order_number}
ms: Invois untuk pesanan pembaharuan {order_number}

en: Invoice for renewal order {order_number} from {order_date}
ms: Invois untuk pembaharuan pesanan {order_number} dari {order_date}

note: translators: $1 and $2 are opening and closing strong tags, respectively.
en: It is %1$sstrongly recommended you do not change the Receiver Email address%2$s if you have active subscriptions with PayPal. Doing so can break existing subscriptions.
ms: %1$ssangat disyorkan agar anda tidak menukar alamat E-mel Penerima%2$s jika anda mempunyai langganan aktif dengan PayPal. Melakukannya boleh memecahkan langganan sedia ada.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags. 3$-4$: opening and closing link tags for learn more. Leads to duplicate site article on docs. 5$-6$: Opening and closing link to production URL. 7$: Production URL .
en: It looks like this site has moved or is a duplicate site. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s has disabled automatic payments and subscription related emails on this site to prevent duplicate payments from a staging or test environment. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s considers %5$s%7$s%6$s to be the site's URL. %3$sLearn more &raquo;%4$s.
ms: Nampaknya tapak ini telah berpindah atau merupakan tapak pendua. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s telah melumpuhkan pembayaran automatik dan e-mel berkaitan langganan di tapak ini untuk mengelakkan pembayaran pendua daripada persekitaran pementasan atau ujian. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s menganggap %5$s%7$s%6$s sebagai URL tapak. %3$sKetahui lebih lanjut »%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: It was already possible to change a subscription's next payment date, but some store managers wanted to provide a customer with an extended free trial or add an extra month to the expiration date. Now you can change all of these dates from the %sEdit Subscription%s screen.
ms: Anda boleh menukar tarikh pembayaran seterusnya langganan, tetapi sesetengah pengurus kedai mahu memberikan pelanggan percubaan percuma yang dilanjutkan atau menambah bulan tambahan pada tarikh tamat tempoh. Kini anda boleh menukar semua tarikh ini daripada skrin %sEdit Langganan%s.

en: It's now easier for your customers to buy more subscriptions!
ms: Kini lebih mudah untuk pelanggan anda membeli lebih banyak langganan!

en: Item ID.
ms: ID item.

en: Items
ms: barang

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your subscription renewal order #%s, and it is now being processed:
ms: Hanya untuk memberitahu anda — kami telah menerima pesanan pembaharuan langganan anda #%s, dan ia kini sedang diproses:

en: Last 7 Days
ms: 7 Hari Terakhir

en: Last Month
ms: Bulan lepas

en: Last Order Date
ms: Tarikh Pesanan Terakhir

[ctx: table heading]
en: Last Order Date
ms: Tarikh Pesanan Terakhir

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order Date: %s
ms: Tarikh Pesanan Terakhir: %s

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order: %s
ms: Pesanan Terakhir: %s

en: Last day of the month
ms: Hari terakhir dalam bulan ini

[ctx: customer subscription table header]
en: Last order date
ms: Tarikh tempahan terakhir

en: Last recorded error:
ms: Ralat terakhir direkodkan:

[ctx: learn more link to failed payment retry documentation]
en: Learn More
ms: Ketahui Lebih Lanjut

[ctx: learn more link to subscription emails documentation]
en: Learn More
ms: Ketahui Lebih Lanjut

[ctx: learn more link to subscription reports documentation]
en: Learn More
ms: Ketahui Lebih Lanjut

en: Learn more
ms: Ketahui lebih lanjut

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %sView Subscription page%s.
ms: Ketahui lebih lanjut tentang %sLihat halaman Langganan%s baharu.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %smultiple subscriptions%s feature.
ms: Ketahui lebih lanjut tentang ciri %smultiple subscriptions%s baharu.

note: translators: %s: help tip.
en: Lifetime Value from Subscriptions %s
ms: Nilai Seumur Hidup daripada Langganan %s

en: Limit subscription
ms: Hadkan langganan

en: Limit to one active subscription
ms: Hadkan kepada satu langganan aktif

en: Limit to one of any status
ms: Hadkan kepada salah satu daripada mana-mana status

note: translators: %1$s is the coupon code, %2$d is the number of payment usages
en: Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d time. | Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d times.
ms[0]: Kupon penggunaan terhad &quot;%1$s&quot; dialih keluar daripada langganan. Ia telah digunakan %2$d masa.

en: Line subtotal (before discounts).
ms: Jumlah kecil baris (sebelum diskaun).

en: Line subtotal tax (before discounts).
ms: Cukai subjumlah baris (sebelum diskaun).

en: Line taxes.
ms: Cukai talian.

en: Line total (after discounts).
ms: Jumlah baris (selepas diskaun).

en: Line total tax (after discounts).
ms: Jumlah cukai baris (selepas diskaun).

[ctx: refers to live site]
en: Live
ms: Langsung

en: Load billing address
ms: Muatkan alamat pengebilan

en: Load shipping address
ms: Muatkan alamat penghantaran

en: Manage Subscriptions
ms: Urus Langganan

en: Manual Renewal
ms: Pembaharuan Manual

en: Manual Renewal Payments
ms: Pembayaran Pembaharuan Manual

en: Manual renewal order awaiting customer payment.
ms: Perintah pembaharuan manual menunggu pembayaran pelanggan.

[ctx: used in the subscriptions upgrader]
note: translators: placeholder is number of upgraded subscriptions
en: Marked %s subscription products as "sold individually".
ms: Menandai %s produk langganan sebagai &quot;dijual secara individu&quot;.

en: Meta key.
ms: Kunci meta.

en: Meta label.
ms: Label meta.

en: Meta value.
ms: Nilai meta.

note: translators: 1$: number of action scheduler hooks upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time
en: Migrated %1$s subscription related hooks to the new scheduler (in %2$s seconds).
ms: Menghijrahkan cangkuk berkaitan langganan %1$s ke penjadual baharu (dalam %2$s saat).

note: translators: 1$: number of subscriptions upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time it took
en: Migrated %1$s subscriptions to the new structure (in %2$s seconds).
ms: %1$s langganan dipindahkan ke struktur baharu (dalam %2$s saat).

[ctx: options section heading]
en: Miscellaneous
ms: Macam-macam

en: Mixed Checkout
ms: Daftar Keluar Bercampur

en: Month for Synchronisation
ms: Bulan untuk Penyegerakan

en: Move this item to the Trash
ms: Alihkan item ini ke Sampah

[ctx: email type]
en: Multipart
ms: Berbilang bahagian

en: Multiple Subscriptions
ms: Langganan Berbilang

en: My Account
ms: Akaun saya

en: My Subscription
ms: Langganan Saya

en: N/A
ms: T/A

[ctx: no information about something]
en: N/A
ms: T/A

[ctx: when to allow a setting]
en: Never
ms: tidak pernah

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (charge the full recurring amount at sign-up)
ms: Jangan sekali-kali (caj amaun berulang penuh semasa mendaftar)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (charge the full sign up fee)
ms: Jangan sekali-kali (kenakan yuran pendaftaran penuh)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (do not charge a sign up fee)
ms: Jangan sekali-kali (jangan kenakan yuran pendaftaran)

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (do not charge any recurring amount)
ms: Jangan sekali-kali (jangan caj sebarang jumlah berulang)

[ctx: Subscription length]
en: Never expire
ms: Jangan sekali-kali luput

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: New %sWC_Subscription%s Object
ms: Objek %sWC_Subscription%s baharu

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: New %sshop_subscription%s Post Type
ms: Jenis Siaran %sshop_subscription%s baharu

en: New Add/Edit Subscription Screen
ms: Skrin Tambah/Edit Langganan Baharu

en: New Renewal Order
ms: Perintah Pembaharuan Baharu

en: New Retry
ms: Baru Cuba Semula

[ctx: custom post type setting]
en: New Subscription
ms: Langganan Baru

en: New Subscription Emails
ms: E-mel Langganan Baharu

en: New Subscriptions
ms: Langganan Baharu

en: New View Subscription Page
ms: Lihat Halaman Langganan Baharu

en: New renewal order emails are sent when a subscription renewal payment is processed.
ms: E-mel pesanan pembaharuan baharu dihantar apabila pembayaran pembaharuan langganan diproses.

en: New subscription details
ms: Butiran langganan baharu

en: New subscription renewal order
ms: Pesanan pembaharuan langganan baharu

en: Next
ms: Seterusnya

en: Next 12 Months
ms: 12 Bulan Seterusnya

en: Next 30 Days
ms: 30 Hari Seterusnya

en: Next 7 Days
ms: 7 Hari Seterusnya

en: Next Month
ms: Bulan depan

en: Next Payment
ms: Pembayaran Seterusnya

[ctx: table heading]
en: Next Payment
ms: Pembayaran Seterusnya

note: translators: placeholder is the subscription's next payment date (either human readable or normal date) wrapped in <strong> tags
en: Next Payment Date: %s
ms: Tarikh Pembayaran Seterusnya: %s

[ctx: table heading]
en: Next payment
ms: Pembayaran seterusnya

[ctx: customer subscription table header]
en: Next payment date
ms: Tarikh pembayaran seterusnya

en: Next payment: %s
ms: Pembayaran seterusnya: %s

en: No
ms: Tidak

en: No Subscriptions found
ms: Tiada Langganan ditemui

[ctx: custom post type setting]
en: No Subscriptions found in trash
ms: Tiada Langganan ditemui dalam tong sampah

en: No billing address set.
ms: Tiada alamat pengebilan ditetapkan.

en: No customers found.
ms: Tiada pelanggan ditemui.

note: translators: $1-2: opening and closing tags of a link that takes to Woo marketplace / Stripe product page
en: No payment gateways capable of processing automatic subscription payments are enabled. If you would like to process automatic payments, we recommend the %1$sfree Stripe extension%2$s.
ms: Tiada gerbang pembayaran yang mampu memproses pembayaran langganan automatik didayakan. Jika anda ingin memproses pembayaran automatik, kami mengesyorkan sambungan %1$sfree Stripe%2$s.

en: No products found.
ms: Tiada produk ditemui.

en: No retries found
ms: Tiada percubaan semula ditemui

en: No retries found in trash
ms: Tiada percubaan semula ditemui dalam sampah

en: No shipping address set.
ms: Tiada alamat penghantaran ditetapkan.

[ctx: An order type]
en: Non-subscription
ms: Bukan langganan

en: None
ms: tiada

en: Not cancelled
ms: Tidak dibatalkan

en: Not yet ended
ms: Belum tamat

en: Note that purchasing a subscription still requires an account.
ms: Ambil perhatian bahawa untuk membeli langganan masih memerlukan akaun.

en: Note:
ms: Catatan:

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of days after sign-up
ms: Bilangan hari selepas pendaftaran

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of months after sign-up
ms: Bilangan bulan selepas mendaftar

en: Number of renewals
ms: Bilangan pembaharuan

en: Number of resubscribes
ms: Bilangan langganan semula

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of weeks after sign-up
ms: Bilangan minggu selepas pendaftaran

[ctx: Subscription status]
en: On hold
ms: Di tahan

[ctx: Subscription status]
en: On-hold
ms: Ditahan

en: On-hold Renewal Order
ms: Perintah Pembaharuan yang ditahan

en: One time shipping
ms: Satu kali penghantaran

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Only allow a customer to have one subscription to this product. %1$sLearn more%2$s.
ms: Hanya benarkan pelanggan mempunyai satu langganan produk ini. %1$sKetahui lebih lanjut%2$s.

en: Only store managers can edit payment dates.
ms: Hanya pengurus kedai boleh mengedit tarikh pembayaran.

en: Open a ticket
ms: Buka tiket

en: Optionally include an amount to be charged at the outset of the subscription. The sign-up fee will be charged immediately, even if the product has a free trial or the payment dates are synced.
ms: Secara pilihan sertakan jumlah yang akan dicaj pada permulaan langganan. Yuran pendaftaran akan dikenakan serta-merta, walaupun produk mempunyai percubaan percuma atau tarikh pembayaran disegerakkan.

en: Order
ms: Pesanan

note: translators: %s is order's number
en: Order #%s has not been added to the cart.
ms: Pesanan #%s belum ditambahkan pada troli.

note: translators: %s: order ID (linked to details page).
en: Order %s created to record early renewal.
ms: Pesanan %s dibuat untuk merekodkan pembaharuan awal.

note: translators: placeholder is order ID
en: Order %s created to record renewal.
ms: Pesanan %s dibuat untuk merekodkan pembaharuan.

en: Order Number
ms: Nombor Pesanan

en: Order date: %s
ms: Tarikh pesanan: %s

en: Order number: %s
ms: Nombor pesanan: %s

[ctx: number of orders linked to a subscription]
en: Orders
ms: Pesanan

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: placeholder is blogname
en: Orders with %s
ms: Pesanan dengan %s

[ctx: An order type]
en: Original
ms: Asal

en: Other
ms: Lain-lain

[ctx: label for the system status page]
en: Other
ms: Lain-lain

en: Parent Order
ms: Pesanan Ibu Bapa

[ctx: relation to order]
en: Parent Order
ms: Pesanan Ibu Bapa

[ctx: custom post type setting]
en: Parent Subscriptions
ms: Langganan Ibu Bapa

en: Parent order:
ms: Pesanan ibu bapa:

en: Parent order:
ms: Pesanan ibu bapa:

[ctx: pay for a subscription]
en: Pay
ms: bayar

en: Pay Now &raquo;
ms: Bayar sekarang &quot;

en: Pay now
ms: Bayar sekarang

en: PayPal API error - credentials are incorrect.
ms: Ralat API PayPal - bukti kelayakan tidak betul.

note: translators: placeholders are PayPal API error code and PayPal API error message
en: PayPal API error: (%1$d) %2$s
ms: Ralat API PayPal: (%1$d) %2$s

[ctx: label for the system status page]
en: PayPal Reference Transactions Enabled
ms: Transaksi Rujukan PayPal Didayakan

en: PayPal Standard has a number of limitations and does not support all subscription features.
ms: PayPal Standard mempunyai beberapa had dan tidak menyokong semua ciri langganan.

en: PayPal Subscription ID:
ms: ID Langganan PayPal:

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal Transaction Held: %s
ms: Urus Niaga PayPal Ditahan: %s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: to docs on woocommerce, 3$-4$ to gateway settings on the site
en: PayPal is inactive for subscription transactions. Please %1$sset up the PayPal IPN%2$s and %3$senter your API credentials%4$s to enable PayPal for Subscriptions.
ms: PayPal tidak aktif untuk transaksi langganan. Sila %1$ssediakan PayPal IPN%2$s dan %3$senterkan bukti kelayakan API anda%4$s untuk mendayakan PayPal untuk Langganan.

note: translators: placeholder is a transaction ID.
en: PayPal payment approved (ID: %s)
ms: Pembayaran PayPal diluluskan (ID: %s)

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal payment declined: %s
ms: Pembayaran PayPal ditolak: %s

en: Payment
ms: Bayaran

en: Payment Gateway Support
ms: Sokongan Gerbang Pembayaran

en: Payment Method
ms: Kaedah Pembayaran

note: translators: placeholder is the display name of the payment method
en: Payment Method: %s
ms: Cara bayaran

en: Payment Retry
ms: Bayaran Cuba Semula

en: Payment failed.
ms: Pembayaran gagal.

en: Payment for the renewal order was unsuccessful with your payment method on file, please try again.
ms: Pembayaran untuk pesanan pembaharuan tidak berjaya dengan kaedah pembayaran anda dalam fail, sila cuba lagi.

en: Payment gateway ID.
ms: ID gerbang pembayaran.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Payment gateways which don't support automatic recurring payments can be used to process %1$smanual subscription renewal payments%2$s.
ms: Gerbang pembayaran yang tidak menyokong pembayaran berulang automatik boleh digunakan untuk memproses %1$smanual pembayaran pembaharuan langganan%2$s.

en: Payment method added.
ms: Kaedah pembayaran ditambah.

[ctx: %1$s: old payment title, %2$s: new payment title]
note: translators: 1: old payment title, 2: new payment title.
en: Payment method changed from "%1$s" to "%2$s" by the subscriber from their account page.
ms: Kaedah pembayaran ditukar daripada &quot;%1$s&quot; kepada &quot;%2$s&quot; oleh pelanggan daripada halaman akaun mereka.

en: Payment method meta must be an array.
ms: Meta kaedah pembayaran mestilah tatasusunan.

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: previous token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer changed their default token and opted to update their subscriptions. Payment meta changed from %1$s to %2$s
ms: Meta kaedah pembayaran dikemas kini selepas pelanggan menukar token lalai mereka dan memilih untuk mengemas kini langganan mereka. Meta pembayaran ditukar daripada %1$s kepada %2$s

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: deleted token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer deleted a token from their My Account page. Payment meta changed from %1$s to %2$s
ms: Meta kaedah pembayaran dikemas kini selepas pelanggan memadamkan token daripada halaman Akaun Saya mereka. Meta pembayaran ditukar daripada %1$s kepada %2$s

en: Payment method updated for all your current subscriptions.
ms: Kaedah pembayaran dikemas kini untuk semua langganan semasa anda.

en: Payment method updated.
ms: Kaedah pembayaran dikemas kini.

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - linked to staging site, 3: link to live site.
en: Payment processing skipped - renewal order created on %1$sstaging site%2$s under staging site lock. Live site is at %3$s
ms: Pemprosesan pembayaran dilangkau - pesanan pembaharuan dibuat pada %1$stapak pementasan%2$s di bawah kunci tapak pementasan. Tapak langsung berada di %3$s

en: Payment retry attempted on renewal order with multiple related subscriptions with no payment method in common.
ms: Percubaan semula pembayaran pada pesanan pembaharuan dengan berbilang langganan berkaitan tanpa kaedah pembayaran yang sama.

en: Payment retry emails are sent to chosen recipient(s) when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future.
ms: E-mel percubaan semula pembayaran dihantar kepada penerima yang dipilih apabila percubaan untuk memproses pembayaran pembaharuan langganan secara automatik telah gagal dan peraturan cuba semula telah digunakan untuk mencuba semula pembayaran pada masa hadapan.

en: Payment retry posts store details about the automatic retry of failed renewal payments.
ms: Percubaan semula pembayaran menyimpan butiran tentang percubaan semula automatik bagi pembayaran pembaharuan yang gagal.

en: Payment status marked complete.
ms: Status pembayaran ditanda selesai.

en: Payment:
ms: Pembayaran:

en: Peek Under the Hood for Developers
ms: Intip Di Bawah Hud untuk Pembangun

[ctx: Subscription status]
en: Pending
ms: Yang belum selesai

[ctx: Subscription status]
en: Pending Cancellation
ms: Menunggu Pembatalan

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span> | Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Pembatalan Menunggu <span class="count">(%s)</span>

en: Pending retries
ms: Menunggu percubaan semula

en: Pending subscription created.
ms: Langganan belum selesai dibuat.

[ctx: API response confirming order note deleted from a subscription]
en: Permanently deleted subscription note
ms: Nota langganan dipadamkan secara kekal

en: Personal data removed.
ms: Data peribadi dialih keluar.

note: Translators: %s subscription number.
en: Personal data within subscription %s has been retained.
ms: Data peribadi dalam langganan %s telah dikekalkan.

en: Phone Number
ms: Nombor telefon

en: Place Order Button Text
ms: Teks Butang Pesanan

[ctx: email type]
en: Plain text
ms: Teks kosong

en: Please choose a valid payment gateway to change to.
ms: Sila pilih gerbang pembayaran yang sah untuk ditukar.

en: Please enter a date after the next payment.
ms: Sila masukkan tarikh selepas pembayaran seterusnya.

en: Please enter a date after the start date.
ms: Sila masukkan tarikh selepas tarikh mula.

en: Please enter a date after the trial end.
ms: Sila masukkan tarikh selepas percubaan tamat.

en: Please enter a date at least one hour into the future.
ms: Sila masukkan tarikh sekurang-kurangnya satu jam ke hadapan.

en: Please enter a date before the next payment.
ms: Sila masukkan tarikh sebelum pembayaran seterusnya.

en: Please enter a start date in the past.
ms: Sila masukkan tarikh mula pada masa lalu.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
ms: Sila masukkan poskod/ZIP yang sah.

en: Please enter all date fields.
ms: Sila masukkan semua medan tarikh.

en: Please keep this page open until the update process completes. No need to refresh or restart the process.
ms: Sila pastikan halaman ini dibuka sehingga proses kemas kini selesai. Tidak perlu memuat semula atau memulakan semula proses.

en: Please log in to your account below to choose a new payment method for your subscription.
ms: Sila log masuk ke akaun anda di bawah untuk memilih kaedah pembayaran baharu untuk langganan anda.

en: Please note: data for this report is cached. The data displayed may be out of date by up to 24 hours. The cache is updated each morning at 4am in your site's timezone.
ms: Sila ambil perhatian: data untuk laporan ini dicache. Data yang dipaparkan mungkin sudah lapuk sehingga 24 jam. Cache dikemas kini setiap pagi pada jam 4 pagi dalam zon waktu tapak anda.

note: translators: opening/closing <a> tags - linked to ticket form.
en: Please upgrade the WooCommerce Subscriptions plugin to version 2.0 or newer immediately. If you need assistance, after upgrading to Subscriptions v2.0, please %1$sopen a support ticket%2$s.
ms: Sila tingkatkan pemalam WooCommerce Subscriptions kepada versi 2.0 atau lebih baharu dengan segera. Jika anda memerlukan bantuan, selepas menaik taraf kepada Langganan v2.0, sila %1$buka tiket sokongan%2$s.

en: Previous
ms: Sebelumnya

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - link to documentation.
en: Previous versions of Subscriptions relied on %1$sWP Cron%2$s to process subscription payments and other scheduled events. In 3.0, these events will now run on admin request with loopback support. This will significantly increase the throughput of payment processing.
ms: Versi Langganan sebelumnya bergantung pada %1$sWP Cron%2$s untuk memproses pembayaran langganan dan acara lain yang dijadualkan. Dalam 3.0, acara ini kini akan dijalankan atas permintaan pentadbir dengan sokongan gelung balik. Ini akan meningkatkan daya pemprosesan pembayaran dengan ketara.

[ctx: table headings in notification email]
en: Price
ms: harga

en: Prior to Subscriptions 2.1, they were not easy to answer. Subscriptions 2.1 introduces new reports to answer these questions, and many more.
ms: Sebelum Langganan 2.1, mereka tidak mudah untuk menjawab. Langganan 2.1 memperkenalkan laporan baharu untuk menjawab soalan ini, dan banyak lagi.

en: Process renewal
ms: Pembaharuan proses

en: Process renewal order action requested by admin.
ms: Memproses tindakan pesanan pembaharuan yang diminta oleh pentadbir.

en: Processing Renewal order
ms: Memproses pesanan Pembaharuan

en: Product
ms: produk

[ctx: table headings in notification email]
en: Product
ms: produk

en: Product ID.
ms: ID produk.

en: Product SKU.
ms: SKU Produk.

en: Product name.
ms: Nama Produk.

en: Product price.
ms: Harga produk.

en: Products
ms: Produk

en: Profile &rarr;
ms: Profil →

en: Prorate First Renewal
ms: Pembaharuan Pertama Prorata

en: Prorate Recurring Payment
ms: Bayaran Berulang Prorata

en: Prorate Sign up Fee
ms: Yuran Pendaftaran Prorate

en: Prorate Subscription Length
ms: Panjang Langganan Prorata

[ctx: an action on a subscription]
en: Put on-hold
ms: Berhenti

[ctx: table headings in notification email]
en: Quantity
ms: Kuantiti

en: Quantity ordered.
ms: Kuantiti yang ditempah.

en: Quit nagging me (but don't enable automatic payments)
ms: Berhenti mengomel saya (tetapi jangan dayakan pembayaran automatik)

en: REST API Endpoints
ms: Titik Akhir API REST

en: Reactivate
ms: Aktifkan semula

en: Read more
ms: Baca lagi

[ctx: of an email]
en: Recipient(s)
ms: Penerima

en: Recovered Renewal Revenue
ms: Hasil Pembaharuan Dipulihkan

en: Recurring Payments
ms: Bayaran Berulang

en: Recurring Product % Discount
ms: Diskaun % Produk Berulang

en: Recurring Product Discount
ms: Diskaun Produk Berulang

en: Recurring Sales Tax:
ms: Cukai Jualan Berulang:

en: Recurring Total
ms: Jumlah Berulang

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is the formatted order total for the subscription
en: Recurring price: %s
ms: Harga berulang: %s

en: Recurring total
ms: Jumlah berulang

[ctx: table heading]
en: Recurring total
ms: Jumlah berulang

en: Recurring totals
ms: Jumlah berulang

en: Recurring:
ms: Berulang:

en: Related Orders
ms: Pesanan Berkaitan

en: Related order caching is now handled by %1$s.
ms: Caching pesanan berkaitan kini dikendalikan oleh %1$s.

en: Related orders
ms: Pesanan berkaitan

en: Related subscriptions
ms: Langganan berkaitan

en: Relationship
ms: perhubungan

en: Remember, although the update process may take a while, customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
ms: Ingat, walaupun proses kemas kini mungkin mengambil sedikit masa, pelanggan dan pengguna bukan pentadbiran lain boleh menyemak imbas dan membeli dari kedai anda tanpa gangguan semasa kemas kini sedang dijalankan.

en: Remove personal data from subscriptions
ms: Alih keluar data peribadi daripada langganan

en: Removed line item meta data.
ms: Data meta item baris dialih keluar.

en: Removed line items data.
ms: Data item baris dialih keluar.

note: translators: %d: number of subscriptions affected.
en: Removed personal data from %d subscription. | Removed personal data from %d subscriptions.
ms[0]: Data peribadi dialih keluar daripada %d langganan.

note: Translators: %s subscription number.
en: Removed personal data from subscription %s.
ms: Data peribadi dialih keluar daripada langganan %s.

en: Renew early
ms: Perbaharui awal

en: Renew now
ms: Perbaharui Sekarang

en: Renewal % discount
ms: Pembaharuan % diskaun

en: Renewal Discount
ms: Diskaun Pembaharuan

en: Renewal Order
ms: Perintah Pembaharuan

[ctx: relation to order]
en: Renewal Order
ms: Perintah Pembaharuan

[ctx: Admin menu name]
en: Renewal Payment Retries
ms: Percubaan Semula Pembayaran Pembaharuan

[ctx: Post type name]
en: Renewal Payment Retries
ms: Percubaan Semula Pembayaran Pembaharuan

en: Renewal Payment Retry
ms: Bayaran Pembaharuan Cuba Semula

[ctx: table heading]
en: Renewal Payment Retry
ms: Bayaran Pembaharuan Cuba Semula

en: Renewal Totals
ms: Jumlah Pembaharuan

en: Renewal cart discount
ms: Diskaun troli pembaharuan

en: Renewal order complete emails are sent to the customer when a subscription renewal order is marked complete and usually indicates that the item for that renewal period has been shipped.
ms: E-mel lengkap pesanan pembaharuan dihantar kepada pelanggan apabila pesanan pembaharuan langganan ditanda lengkap dan biasanya menunjukkan bahawa item untuk tempoh pembaharuan itu telah dihantar.

en: Renewal product discount
ms: Diskaun pembaharuan produk

[ctx: option section heading]
en: Renewals
ms: Pembaharuan

en: Renewals amount
ms: Jumlah pembaharuan

en: Renewals count
ms: Kiraan pembaharuan

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is the number of subscriptions repaired
en: Repaired %d subscriptions with incorrect dates, line tax data or missing customer notes.
ms: %d langganan dibaiki dengan tarikh yang salah, data cukai talian atau nota pelanggan yang hilang.

[ctx: Whether the Report Cache has been enabled]
en: Report Cache Enabled
ms: Cache Laporan Didayakan

en: Rest assured, although the update process may take a little while, it is coded to prevent defects, your site is safe and will be up and running again, faster than ever, shortly.
ms: Yakinlah, walaupun proses kemas kini mungkin mengambil sedikit masa, ia dikodkan untuk mengelakkan kecacatan, tapak anda selamat dan akan beroperasi semula, lebih pantas berbanding sebelum ini, tidak lama lagi.

en: Restore
ms: Pulihkan

en: Restore this item from the Trash
ms: Pulihkan item ini daripada Sampah

en: Resubscribe
ms: Langgan semula

en: Resubscribe Order
ms: Langgan semula Pesanan

[ctx: relation to order]
en: Resubscribe Order
ms: Langgan semula Pesanan

note: translators: placeholder is a date.
en: Resubscribe Order &ndash; %s
ms: Langgan semula Pesanan – %s

en: Resubscribe Totals
ms: Langgan semula Jumlah

[ctx: relation to order]
en: Resubscribed Subscription
ms: Langganan Dilanggan semula

en: Retain ended subscriptions
ms: Kekalkan langganan yang telah tamat

en: Retain ended subscriptions and their related orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
ms: Kekalkan langganan yang ditamatkan dan pesanan berkaitannya untuk tempoh tertentu sebelum menamakan data peribadi di dalamnya.

en: Retention Rate
ms: Kadar pengekalan

[ctx: label for the system status page]
en: Retries Migration Status
ms: Mencuba semula Status Penghijrahan

en: Retry Date
ms: Cuba semula Tarikh

en: Retry Failed Payments
ms: Cuba Semula Pembayaran Gagal

en: Retry Renewal Payment
ms: Cuba Semula Pembayaran Pembaharuan

en: Retry Status
ms: Cuba semula Status

en: Retry renewal payment action requested by admin.
ms: Cuba semula tindakan pembayaran pembaharuan yang diminta oleh pentadbir.

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule applied:
ms: Peraturan cuba semula digunakan:

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule reapplied:
ms: Peraturan cuba semula digunakan semula:

en: Roles
ms: Peranan

[ctx: meta box title]
en: Schedule
ms: Jadual

en: Scheduled action data, which was previously stored in the WordPress post tables, has been moved to a custom database table. Amongst other benefits, this will greatly improve the performance of processing scheduled actions such as subscription payments.
ms: Data tindakan berjadual, yang sebelum ini disimpan dalam jadual catatan WordPress, telah dialihkan ke jadual pangkalan data tersuai. Antara faedah lain, ini akan meningkatkan prestasi pemprosesan tindakan berjadual seperti pembayaran langganan.

en: Search Renewal Payment Retries
ms: Percubaan Semula Pembayaran Pembaharuan Carian

en: Search Subscriptions
ms: Cari Langganan

en: Search for a customer&hellip;
ms: Cari pelanggan…

en: Search for a product&hellip;
ms: Cari produk…

en: Security error. Please contact us if you need assistance.
ms: Ralat keselamatan. Sila hubungi kami jika anda memerlukan bantuan.

en: See the full guide to What's New in Subscriptions version 2.1 &raquo;
ms: Lihat panduan penuh untuk Apa yang Baharu dalam Langganan versi 2.1 »

en: Select an order&hellip;
ms: Pilih pesanan…

note: Description of the plugin
en: Sell products and services with recurring payments in your WooCommerce Store.
ms: Jual produk dan perkhidmatan dengan pembayaran berulang di Kedai WooCommerce anda.

en: Sent to a customer when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future. The email contains the renewal order information, date of the scheduled retry and payment links to allow the customer to pay for the renewal order manually instead of waiting for the automatic retry.
ms: Dihantar kepada pelanggan apabila percubaan untuk memproses pembayaran pembaharuan langganan secara automatik telah gagal dan peraturan cuba semula telah digunakan untuk mencuba semula pembayaran pada masa hadapan. E-mel tersebut mengandungi maklumat pesanan pembaharuan, tarikh percubaan semula yang dijadualkan dan pautan pembayaran untuk membolehkan pelanggan membayar pesanan pembaharuan secara manual dan bukannya menunggu percubaan semula automatik.

en: Sent to a customer when the subscription is due for renewal and the renewal requires a manual payment, either because it uses manual renewals or the automatic recurring payment failed for the initial attempt and all automatic retries (if any). The email contains renewal order information and payment links.
ms: Dihantar kepada pelanggan apabila langganan perlu dibuat untuk pembaharuan dan pembaharuan memerlukan pembayaran manual, sama ada kerana ia menggunakan pembaharuan manual atau pembayaran berulang automatik gagal untuk percubaan awal dan semua percubaan semula automatik (jika ada). E-mel tersebut mengandungi maklumat pesanan pembaharuan dan pautan pembayaran.

en: Set a maximum number of times a customer can suspend their account for each billing period. For example, for a value of 3 and a subscription billed yearly, if the customer has suspended their account 3 times, they will not be presented with the option to suspend their account until the next year. Store managers will always be able to suspend an active subscription. Set this to 0 to turn off the customer suspension feature completely.
ms: Tetapkan bilangan maksimum kali pelanggan boleh menggantung akaun mereka untuk setiap tempoh pengebilan. Contohnya, untuk nilai 3 dan langganan yang dibilkan setiap tahun, jika pelanggan telah menggantung akaun mereka 3 kali, mereka tidak akan diberikan pilihan untuk menggantung akaun mereka sehingga tahun berikutnya. Pengurus kedai akan sentiasa boleh menggantung langganan aktif. Tetapkan ini kepada 0 untuk mematikan ciri penggantungan pelanggan sepenuhnya.

en: Settings
ms: tetapan

en: Shipping
ms: penghantaran

en: Shipping Address
ms: Alamat Penghantaran

en: Shipping Method
ms: Cara penghantaran

en: Shipping Tax:
ms: Cukai Penghantaran:

en: Shipping costs will be calculated once you have provided your address.
ms: Kos penghantaran akan dikira setelah anda memberikan alamat anda.

en: Shipping for subscription products is normally charged on the initial order and all renewal orders. Enable this to only charge shipping once on the initial order. Note: for this setting to be enabled the subscription must not have a free trial or a synced renewal date.
ms: Penghantaran untuk produk langganan biasanya dicaj pada pesanan awal dan semua pesanan pembaharuan. Dayakan ini untuk mengecaj penghantaran sekali sahaja pada pesanan awal. Nota: agar tetapan ini didayakan, langganan mestilah tidak mempunyai percubaan percuma atau tarikh pembaharuan yang disegerakkan.

note: translators: %s: shipping method label.
en: Shipping via %s
ms: Penghantaran melalui %s

en: Show more details
ms: Tunjukkan butiran lanjut

note: translators: placeholders are opening link tag, ID of sub, and closing link tag
en: Showing orders for %1$sSubscription %2$s%3$s
ms: Menunjukkan pesanan untuk %1$sLangganan %2$s%3$s

en: Sign Up Fee % Discount
ms: Diskaun % Yuran Daftar

en: Sign Up Fee Discount
ms: Diskaun Yuran Daftar

en: Sign up now
ms: Daftarlah sekarang

en: Sign-up Fee (%s)
ms: Yuran Pendaftaran (%s)

note: translators: %s is a currency symbol / code
en: Sign-up fee (%s)
ms: Yuran pendaftaran (%s)

en: Sign-up grace period
ms: Tempoh tangguh pendaftaran

en: Signup Totals
ms: Jumlah Pendaftaran

en: Simple subscription
ms: Langganan mudah

note: translators: placeholder is coupon code
en: Sorry, "%s" can only be applied to subscription parent orders which contain a product with signup fees.
ms: Maaf, &quot;%s&quot; hanya boleh digunakan pada pesanan induk langganan yang mengandungi produk dengan yuran pendaftaran.

en: Sorry, it seems no payment gateways support changing the recurring payment method. Please contact us if you require assistance or to make alternate arrangements.
ms: Maaf, nampaknya tiada gerbang pembayaran menyokong menukar kaedah pembayaran berulang. Sila hubungi kami jika anda memerlukan bantuan atau untuk membuat pengaturan alternatif.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ms: Maaf, nampaknya tiada kaedah pembayaran tersedia yang menyokong langganan. Sila hubungi kami jika anda memerlukan bantuan atau ingin membuat pengaturan alternatif.

note: translators: 1-2: opening/closing tags - link to documentation.
en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please see %1$sEnabling Payment Gateways for Subscriptions%2$s if you require assistance.
ms: Maaf, nampaknya tiada kaedah pembayaran tersedia yang menyokong langganan. Sila lihat %1$sMendayakan Gerbang Pembayaran untuk Langganan%2$s jika anda memerlukan bantuan.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support the recurring coupon you are using. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ms: Maaf, nampaknya tiada kaedah pembayaran tersedia yang menyokong kupon berulang yang anda gunakan. Sila hubungi kami jika anda memerlukan bantuan atau ingin membuat pengaturan alternatif.

en: Sorry, only recurring coupons can be applied to subscriptions.
ms: Maaf, hanya kupon berulang boleh digunakan pada langganan.

en: Sorry, recurring coupons can only be applied to subscriptions or subscription orders.
ms: Maaf, kupon berulang hanya boleh digunakan pada langganan atau pesanan langganan.

note: translators: 1$: coupon code that is being removed
en: Sorry, the "%1$s" coupon is only valid for renewals.
ms: Maaf, kupon &quot;%1$s&quot; hanya sah untuk pembaharuan.

en: Sorry, this coupon is only valid for an initial payment and the cart does not require an initial payment.
ms: Maaf, kupon ini hanya sah untuk pembayaran awal dan troli tidak memerlukan pembayaran awal.

en: Sorry, this coupon is only valid for new subscriptions.
ms: Maaf, kupon ini hanya sah untuk langganan baharu.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products with a sign-up fee.
ms: Maaf, kupon ini hanya sah untuk produk langganan dengan yuran pendaftaran.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products.
ms: Maaf, kupon ini hanya sah untuk produk langganan.

en: Sorry, this subscription change payment method request is invalid and cannot be processed.
ms: Maaf, permintaan kaedah pembayaran penukaran langganan ini tidak sah dan tidak boleh diproses.

[ctx: refers to staging site]
en: Staging
ms: Pementasan

en: Start Date
ms: Tarikh mula

[ctx: table heading]
en: Start Date
ms: Tarikh mula

[ctx: customer subscription table header]
en: Start date
ms: Tarikh mula

[ctx: table heading]
en: Start date
ms: Tarikh mula

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised start date
en: Start date: %s
ms: Tarikh mula: %s

note: translators: 1: old subscription status 2: new subscription status
en: Status changed from %1$s to %2$s.
ms: Status ditukar daripada %1$s kepada %2$s.

en: Status of Order
ms: Status Pesanan

en: Status of Subscription
ms: Status Langganan

note: translators: %s: new order status
en: Status set to %s.
ms: Status ditetapkan kepada %s.

en: Store Setup
ms: Persediaan Kedai

[ctx: of an email]
en: Subject
ms: Subjek

en: Subscribe All the Things
ms: Langgan Semua Perkara

en: Subscriber Default Role
ms: Peranan Lalai Pelanggan

en: Subscription
ms: Langganan

[ctx: relation to order]
en: Subscription
ms: Langganan

[ctx: hash before subscription ID]
note: translators: %d: subscription ID.
en: Subscription #%d does not exist.
ms: Langganan #%d tidak wujud.

note: translators: %d: subscription ID. translators: %d: order ID.
en: Subscription #%d:
ms: Langganan #%d:

[ctx: hash before order number]
note: translators: %s: subscription ID. translators: %s: order number. translators: placeholder is a subscription ID.
en: Subscription #%s
ms: Langganan #%s

[ctx: edit subscription header]
note: translators: placeholder is the ID of the subscription
en: Subscription #%s details
ms: Butiran #%s langganan

note: translators: %s is subscription's number
en: Subscription #%s has not been added to the cart.
ms: Langganan #%s belum ditambahkan pada troli.

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: order ID, 3$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s (Order %2$s) - %3$s
ms: Langganan %1$s (Pesanan %2$s) - %3$s

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s - %2$s
ms: Langganan %1$s - %2$s

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$3: opening and closing <a> tags $2: subscription's order number
en: Subscription %1$s#%2$s%3$s
ms: Langganan %1$s#%2$s%3$s

[ctx: The post title for the new subscription]
note: translators: placeholder is order date parsed by strftime
en: Subscription &ndash; %s
ms: Langganan – %s

en: Subscription Cancelled
ms: Langganan Dibatalkan

en: Subscription Cancelled: maximum number of failed payments reached.
ms: Langganan Dibatalkan: bilangan maksimum pembayaran yang gagal dicapai.

note: translators: %s: help tip.
en: Subscription Count %s
ms: Kiraan Langganan %s

[ctx: meta box title]
en: Subscription Data
ms: Data Langganan

en: Subscription Events by Date
ms: Acara Langganan mengikut Tarikh

en: Subscription Expired
ms: Langganan Tamat Tempoh

en: Subscription Gifting
ms: Pemberian Langganan

en: Subscription Items
ms: Item Langganan

en: Subscription Length
ms: Panjang Langganan

en: Subscription Number
ms: Nombor Langganan

note: translators: placeholder is the subscription order number wrapped in <strong> tags
en: Subscription Number: %s
ms: Nombor Langganan: %s

[ctx: An order type]
en: Subscription Parent
ms: Langganan Ibu Bapa

en: Subscription Periods
ms: Tempoh Langganan

note: translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription Price (%s)
ms: Harga Langganan (%s)

en: Subscription Product
ms: Produk Langganan

en: Subscription Relationship
ms: Hubungan Langganan

[ctx: An order type]
en: Subscription Renewal
ms: Pembaharuan Langganan

note: translators: placeholder is a date.
en: Subscription Renewal Order &ndash; %s
ms: Pesanan Pembaharuan Langganan – %s

en: Subscription Reports
ms: Laporan Langganan

[ctx: An order type]
en: Subscription Resubscribe
ms: Langganan Langganan Semula

[ctx: label for the system status page]
en: Subscription Statuses
ms: Status Langganan

en: Subscription Suspended
ms: Langganan Digantung

[ctx: An order type]
en: Subscription Switch
ms: Suis Langganan

en: Subscription Switch Complete
ms: Suis Langganan Selesai

en: Subscription Switched
ms: Langganan Bertukar

en: Subscription Trial Period
ms: Tempoh Percubaan Langganan

en: Subscription argument passed in is not an object.
ms: Argumen langganan yang diluluskan bukan objek.

en: Subscription billing interval
ms: Selang pengebilan langganan

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription cancelled by the subscriber from their account page.
ms: Langganan dibatalkan oleh pelanggan daripada halaman akaun mereka.

note: translators: $1: opening link tag, $2: order number, $3: closing link tag
en: Subscription cancelled for refunded order %1$s#%2$s%3$s.
ms: Langganan dibatalkan untuk pesanan yang dibayar balik %1$s#%2$s%3$s.

en: Subscription cancelled with PayPal
ms: Langganan dibatalkan dengan PayPal

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Subscription created date must be before current day.
ms: Tarikh dibuat langganan mestilah sebelum hari semasa.

note: translators: placeholder is a subscription ID. translators: %d: subscription ID.
en: Subscription doesn't exist in scheduled action: %d
ms: Langganan tidak wujud dalam tindakan yang dijadualkan: %d

note: translators: php date string
en: Subscription draft updated.
ms: Draf langganan dikemas kini.

en: Subscription end date in the past
ms: Tarikh tamat langganan pada masa lalu

en: Subscription features:
ms: Ciri langganan:

en: Subscription information
ms: Maklumat langganan

en: Subscription interval
ms: Selang langganan

en: Subscription items can no longer be edited.
ms: Item langganan tidak boleh diedit lagi.

[ctx: subscription note after linking to a parent order]
note: translators: %s: parent order number (linked to its details screen).
en: Subscription linked to parent order %s via admin.
ms: Langganan dipautkan kepada pesanan induk %s melalui pentadbir.

note: translators: placeholder is a payment method title.
en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Live payment method: %s
ms: Langganan dikunci kepada Pembaharuan Manual semasa kedai dalam mod pementasan. Kaedah pembayaran langsung: %s

en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Payment method changes will take effect in live mode.
ms: Langganan dikunci kepada Pembaharuan Manual semasa kedai dalam mod pementasan. Perubahan kaedah pembayaran akan berkuat kuasa dalam mod langsung.

en: Subscription payment details.
ms: Butiran pembayaran langganan.

en: Subscription payment method
ms: Kaedah pembayaran langganan

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s and has been set to manual with error message: %2$s
ms: Kaedah pembayaran langganan tidak dapat ditetapkan kepada %1$s dan telah ditetapkan kepada manual dengan mesej ralat: %2$s

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s with error message: %2$s
ms: Kaedah pembayaran langganan tidak boleh ditetapkan kepada %1$s dengan mesej ralat: %2$s

en: Subscription period
ms: Tempoh langganan

note: translators: %s: currency symbol. translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription price (%s)
ms: Harga langganan (%s)

en: Subscription pricing
ms: Harga langganan

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription put on hold by the subscriber from their account page.
ms: Langganan ditangguhkan oleh pelanggan dari halaman akaun mereka.

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription reactivated by the subscriber from their account page.
ms: Langganan diaktifkan semula oleh pelanggan dari halaman akaun mereka.

en: Subscription reactivated with PayPal
ms: Langganan diaktifkan semula dengan PayPal

en: Subscription renewal orders cannot be cancelled.
ms: Pesanan pembaharuan langganan tidak boleh dibatalkan.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment due:
ms: Bayaran pembaharuan langganan perlu dibayar:

[ctx: used in order note as reason for why order status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
ms: Percubaan semula pembayaran pembaharuan langganan:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
ms: Percubaan semula pembayaran pembaharuan langganan:

[ctx: used in post updated messages]
note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription restored to revision from %s
ms: Langganan dipulihkan kepada semakan daripada %s

en: Subscription saved.
ms: Langganan disimpan.

note: translators: php date string
en: Subscription scheduled for: %1$s.
ms: Langganan dijadualkan untuk: %1$s.

en: Subscription sign up failed.
ms: Pendaftaran langganan gagal.

en: Subscription sign-up fee
ms: Yuran pendaftaran langganan

[ctx: Used in order note. Reason why status changed.]
en: Subscription status changed by bulk edit:
ms: Status langganan ditukar dengan pengeditan pukal:

en: Subscription status:
ms: Status langganan:

en: Subscription submitted.
ms: Langganan diserahkan.

en: Subscription suspended by Database repair script. This subscription was suspended via PayPal.
ms: Langganan digantung oleh skrip pembaikan pangkalan data. Langganan ini telah digantung melalui PayPal.

en: Subscription suspended with PayPal
ms: Langganan digantung dengan PayPal

en: Subscription switch complete emails are sent to the customer when a subscription is switched successfully.
ms: E-mel lengkap suis langganan dihantar kepada pelanggan apabila langganan berjaya ditukar.

en: Subscription switched emails are sent when a customer switches a subscription.
ms: E-mel ditukar langganan dihantar apabila pelanggan menukar langganan.

en: Subscription totals
ms: Jumlah langganan

en: Subscription trial period:
ms: Tempoh percubaan langganan:

note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription updated.
ms: Langganan dikemas kini.

en: Subscription updates
ms: Kemas kini langganan

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is subscription's number
en: Subscription: %s
ms: Langganan: %s

en: Subscriptions
ms: Langganan

note: translators: placeholder is a page number.
en: Subscriptions (page %d)
ms: Langganan (halaman %d)

en: Subscriptions 2.0 introduces a new architecture built on the WooCommerce Custom Order Types API.
ms: Langganan 2.0 memperkenalkan seni bina baharu yang dibina pada API Jenis Pesanan Tersuai WooCommerce.

en: Subscriptions 2.0 introduces a new object for working with a subscription at the application level. The cumbersome APIs for retrieving or modifying a subscription's data are gone!
ms: Langganan 2.0 memperkenalkan objek baharu untuk bekerja dengan langganan di peringkat aplikasi. API yang menyusahkan untuk mendapatkan semula atau mengubah suai data langganan telah hilang!

en: Subscriptions 2.1 adds support for subscription data to this infrastructure.
ms: Langganan 2.1 menambah sokongan untuk data langganan kepada infrastruktur ini.

en: Subscriptions 2.1 also introduces a number of new emails to notify you when:
ms: Langganan 2.1 juga memperkenalkan beberapa e-mel baharu untuk memberitahu anda apabila:

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Subscriptions 2.1 now passes the renewal order's total, making it possible to add a fee or discount to the renewal order with simple one-liners like %s$order->add_fee()%s or %s$order->add_coupon()%s.
ms: Langganan 2.1 kini melepasi jumlah pesanan pembaharuan, membolehkan anda menambah yuran atau diskaun pada pesanan pembaharuan dengan satu baris mudah seperti %s$order-&gt;add_fee()%s atau %s$order-&gt;add_coupon()% s.

en: Subscriptions Data
ms: Data Langganan

en: Subscriptions Ended
ms: Langganan Tamat

[ctx: Live URL, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Live URL
ms: URL Langsung Langganan

[ctx: Live or Staging, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Mode
ms: Mod Langganan

[ctx: label for the system status page]
en: Subscriptions Template Theme Overrides
ms: Penggantian Tema Templat Langganan

note: translators: placeholders are opening and closing <a> tags
en: Subscriptions also now uses the renewal order to setup the cart for %smanual renewals%s, making it easier to add products or discounts to a single renewal paid manually.
ms: Langganan juga kini menggunakan perintah pembaharuan untuk menyediakan troli untuk %smanual renewals%s, menjadikannya lebih mudah untuk menambah produk atau diskaun pada satu pembaharuan yang dibayar secara manual.

en: Subscriptions by Customer
ms: Langganan oleh Pelanggan

en: Subscriptions by Payment Gateway
ms: Langganan melalui Payment Gateway

en: Subscriptions by Product
ms: Langganan mengikut Produk

en: Subscriptions created within this many days prior to the Renewal Day will not be charged at sign-up. Set to zero for all new Subscriptions to be charged the full recurring amount. Must be a positive number.
ms: Langganan yang dibuat dalam tempoh beberapa hari ini sebelum Hari Pembaharuan tidak akan dicaj semasa mendaftar. Tetapkan kepada sifar untuk semua Langganan baharu dicaj amaun berulang penuh. Mesti nombor positif.

en: Subscriptions signups
ms: Pendaftaran langganan

en: Subscriptions v2.0 introduces a new administration interface to add or edit a subscription. You can make all the familiar changes, like modifying recurring totals or subscription status. You can also make some new modifications, like changing the expiration date, adding a shipping cost or adding a product line item.
ms: Langganan v2.0 memperkenalkan antara muka pentadbiran baharu untuk menambah atau mengedit langganan. Anda boleh membuat semua perubahan biasa, seperti mengubah suai jumlah berulang atau status langganan. Anda juga boleh membuat beberapa pengubahsuaian baharu, seperti menukar tarikh tamat tempoh, menambah kos penghantaran atau menambah item barisan produk.

en: Subscriptions will appear here for you to view and manage once purchased by a customer.
ms: Langganan akan dipaparkan di sini untuk anda lihat dan urus setelah dibeli oleh pelanggan.

en: Subtotal
ms: jumlah kecil

en: Successful retries
ms: Berjaya mencuba semula

en: Support
ms: Sokongan

en: Supported features:
ms: Ciri yang disokong:

en: Supports automatic renewal payments with the WooCommerce Subscriptions extension.
ms: Menyokong pembayaran pembaharuan automatik dengan sambungan Langganan WooCommerce.

en: Suspend
ms: tangguh

en: Suspended Subscription
ms: Langganan Digantung

en: Suspended Subscription emails are sent when a customer manually suspends their subscription.
ms: E-mel Langganan yang Digantung dihantar apabila pelanggan menggantung langganan mereka secara manual.

en: Switch Button Text
ms: Tukar Teks Butang

en: Switch Order
ms: Tukar Perintah

en: Switch Order Details
ms: Tukar Butiran Pesanan

en: Switch Totals
ms: Tukar Jumlah

note: translators: %s: order number.
en: Switch order cancelled due to a new switch order being created #%s.
ms: Pesanan suis dibatalkan kerana pesanan suis baharu dibuat #%s.

[ctx: Subscription status]
en: Switched
ms: Bertukar

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Switched <span class="count">(%s)</span> | Switched <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Bertukar <span class="count">(%s)</span>

en: Switched Subscription
ms: Langganan Bertukar

en: Switched subscriptions
ms: Langganan bertukar

en: Switching
ms: Bertukar

en: Synchronisation
ms: Penyegerakan

en: Synchronise Renewals
ms: Segerakkan Pembaharuan

en: Synchronise renewals
ms: Segerakkan pembaharuan

en: Tax class of product.
ms: Kelas cukai produk.

en: Tax rate ID.
ms: ID kadar cukai.

en: Tax subtotal.
ms: Jumlah kecil cukai.

en: Tax total.
ms: Jumlah cukai.

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Thank you for updating to the latest version of WooCommerce Subscriptions.
ms: Terima kasih kerana mengemas kini kepada versi terkini Langganan WooCommerce.

en: Thank you for your order
ms: terima kasih atas pesanan anda

en: Thank you for your renewal order
ms: Terima kasih atas pesanan pembaharuan anda

en: Thanks for your renewal order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of your order:
ms: Terima kasih atas pesanan pembaharuan anda. Ia ditahan sehingga kami mengesahkan bahawa pembayaran telah diterima. Sementara itu, berikut ialah peringatan pesanan anda:

en: That doesn't appear to be one of your subscriptions.
ms: Itu nampaknya bukan salah satu langganan anda.

en: That doesn't appear to be your order.
ms: Nampaknya itu bukan pesanan anda.

note: translators: placeholder is subscription's new status, translated
en: That subscription can not be changed to %s. Please contact us if you need assistance.
ms: Langganan itu tidak boleh ditukar kepada %s. Sila hubungi kami jika anda memerlukan bantuan.

en: That subscription does not exist. Has it been deleted?
ms: Langganan itu tidak wujud. Adakah ia telah dipadamkan?

en: That subscription does not exist. Please contact us if you need assistance.
ms: Langganan itu tidak wujud. Sila hubungi kami jika anda memerlukan bantuan.

en: That subscription product can not be added to your cart as it already contains a subscription renewal.
ms: Produk langganan itu tidak boleh ditambahkan pada troli anda kerana ia sudah mengandungi pembaharuan langganan.

en: That's not all we've working on for the last 12 months when it comes to Subscriptions. We've also released mini-extensions to help you get the most from your subscription store.
ms: Bukan itu sahaja yang kami usahakan selama 12 bulan yang lalu mengenai Langganan. Kami juga telah mengeluarkan sambungan mini untuk membantu anda memanfaatkan sepenuhnya kedai langganan anda.

en: The "all" value for $order_type parameter is deprecated. It was a misnomer, as it did not return resubscribe orders. It was also inconsistent with order type values accepted by wcs_get_subscription_orders(). Use array( "parent", "renewal", "switch" ) to maintain previous behaviour, or "any" to receive all order types, including switch and resubscribe.
ms: Nilai &quot;semua&quot; untuk parameter $order_type tidak digunakan lagi. Ia adalah satu kesilapan, kerana ia tidak mengembalikan pesanan langganan semula. Ia juga tidak konsisten dengan nilai jenis pesanan yang diterima oleh wcs_get_subscription_orders(). Gunakan array( &quot;parent&quot;, &quot;renewal&quot;, &quot;switch&quot;) untuk mengekalkan tingkah laku sebelumnya, atau &quot;mana-mana&quot; untuk menerima semua jenis pesanan, termasuk menukar dan melanggan semula.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the cancellation date.
ms: Tarikh %s mesti berlaku selepas tarikh pembatalan.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the last payment date.
ms: Tarikh %s mesti berlaku selepas tarikh pembayaran terakhir.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the next payment date.
ms: Tarikh %s mesti berlaku selepas tarikh pembayaran seterusnya.

note: translators: %s: date type (e.g. "next_payment").
en: The %s date must occur after the start date.
ms: Tarikh %s mesti berlaku selepas tarikh mula.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the trial end date.
ms: Tarikh %s mesti berlaku selepas tarikh tamat percubaan.

note: translators: %s: date type (e.g. "trial_end").
en: The %s date of a subscription can not be deleted. You must delete the order.
ms: Tarikh %s langganan tidak boleh dipadamkan. Anda mesti memadam pesanan itu.

note: translators: placeholder is an item name
en: The %s product has been deleted and can no longer be renewed. Please choose a new product or contact us for assistance.
ms: Produk %s telah dipadamkan dan tidak boleh diperbaharui lagi. Sila pilih produk baharu atau hubungi kami untuk mendapatkan bantuan.

en: The Gifting extension makes it possible for one person to purchase a subscription product for someone else. It then shares control of the subscription between the purchaser and recipient, allowing both to manage the subscription over its lifecycle.
ms: Sambungan Gifting membolehkan seseorang membeli produk langganan untuk orang lain. Ia kemudian berkongsi kawalan langganan antara pembeli dan penerima, membolehkan kedua-duanya mengurus langganan sepanjang kitaran hayatnya.

en: The Upgrade is in Progress
ms: Peningkatan sedang dalam proses

en: The WooCommerce Subscriptions plugin has been updated!
ms: Plugin Langganan WooCommerce telah dikemas kini!

en: The WooCommerce Subscriptions plugin is currently running its database upgrade routine.
ms: Plugin WooCommerce Subscriptions sedang menjalankan rutin naik taraf pangkalan datanya.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic payment to renew your subscription has failed. We will retry the payment %s.
ms: Pembayaran automatik untuk memperbaharui langganan anda telah gagal. Kami akan mencuba semula pembayaran %s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: The automatic payment to renew your subscription with %1$s has failed. To reactivate the subscription, please log in and pay for the renewal from your account page: %2$s
ms: Pembayaran automatik untuk memperbaharui langganan anda dengan %1$s telah gagal. Untuk mengaktifkan semula langganan, sila log masuk dan bayar untuk pembaharuan dari halaman akaun anda: %2$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%1$s from %2$s has failed. The payment will be retried %3$s.
ms: Pembayaran berulang automatik untuk pesanan #%1$s daripada %2$s telah gagal. Pembayaran akan dicuba semula %3$s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%d from %s has failed. The payment will be retried %3$s.
ms: Pembayaran berulang automatik untuk pesanan #%d daripada %s telah gagal. Pembayaran akan dicuba semula %3$s.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total for this product on each subscription.
ms: Purata jumlah baris untuk produk ini pada setiap langganan.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total on all orders for this product line item.
ms: Purata jumlah baris pada semua pesanan untuk item baris produk ini.

en: The average value of all customers' sign-up, switch and renewal orders.
ms: Nilai purata bagi semua pesanan pendaftaran, pertukaran dan pembaharuan semua pelanggan.

en: The best part about the new automatic retry system is that the retry rules are completely customisable.
ms: Bahagian terbaik tentang sistem cuba semula automatik baharu ialah peraturan cuba semula boleh disesuaikan sepenuhnya.

en: The creation date of a subscription can not be deleted, only updated.
ms: Tarikh penciptaan langganan tidak boleh dipadamkan, hanya dikemas kini.

en: The date the subscription's latest order was completed, in GMT.
ms: Tarikh pesanan terbaharu langganan selesai, dalam GMT.

en: The date the subscription's latest order was paid, in GMT.
ms: Tarikh pesanan terbaharu langganan dibayar, dalam GMT.

en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments, we couldn't find an alternative token payment method token to change your subscriptions to.
ms: Kaedah pembayaran yang dipadamkan telah digunakan untuk pembayaran langganan automatik, kami tidak dapat mencari token kaedah pembayaran token alternatif untuk menukar langganan anda.

note: translators: $1: the token/credit card label, 2$-3$: opening and closing strong and link tags
en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments. To avoid failed renewal payments in future the subscriptions using this payment method have been updated to use your %1$s. To change the payment method of individual subscriptions go to your %2$sMy Account > Subscriptions%3$s page.
ms: Kaedah pembayaran yang dipadamkan telah digunakan untuk pembayaran langganan automatik. Untuk mengelakkan pembayaran pembaharuan yang gagal pada masa hadapan, langganan yang menggunakan kaedah pembayaran ini telah dikemas kini untuk menggunakan %1$s anda. Untuk menukar kaedah pembayaran langganan individu pergi ke halaman %2$sAkaun Saya &gt; Langganan%3$s anda.

en: The email sent to the customer when the renewal payment or payment retry failed to notify them that the payment would be retried.
ms: E-mel yang dihantar kepada pelanggan apabila pembayaran pembaharuan atau percubaan semula gagal memberitahu mereka bahawa pembayaran akan dicuba semula.

note: translators: 1$: number of subscriptions on site, 2$, lower estimate (minutes), 3$: upper estimate
en: The full update process for the %1$d subscriptions on your site will take between %2$d and %3$d minutes.
ms: Proses kemas kini penuh untuk %1$d langganan di tapak anda akan mengambil masa antara %2$d dan %3$d minit.

en: The item on the switch order cannot be found.
ms: Item pada perintah suis tidak ditemui.

en: The item was not removed because this Subscription's payment method does not support removing an item.
ms: Item itu tidak dialih keluar kerana kaedah pembayaran Langganan ini tidak menyokong pengalihan keluar item.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: The new interface is also built on the existing %sEdit Order%s screen. If you've ever modified an order, you already know how to modify a subscription.
ms: Antara muka baharu juga dibina pada skrin %sEdit Pesanan%s sedia ada. Jika anda pernah mengubah suai pesanan, anda sudah tahu cara mengubah suai langganan.

en: The number of billing periods between subscription renewals.
ms: Bilangan tempoh pengebilan antara pembaharuan langganan.

en: The number of renewal orders processed during this period.
ms: Bilangan pesanan pembaharuan yang diproses dalam tempoh ini.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of renewal orders which had a failed payment use the retry system.
ms: Bilangan pesanan pembaharuan yang gagal pembayaran menggunakan sistem cuba semula.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which did not result in a successful payment.
ms: Bilangan pembayaran pembaharuan percubaan semula untuk tempoh ini yang tidak menghasilkan pembayaran yang berjaya.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which were able to process the payment which had previously failed one or more times.
ms: Bilangan percubaan semula pembayaran pembaharuan untuk tempoh ini yang dapat memproses pembayaran yang sebelum ini gagal satu kali atau lebih.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries not yet processed.
ms: Bilangan percubaan semula pembayaran pembaharuan belum diproses.

en: The number of resubscribe orders processed during this period.
ms: Bilangan pesanan langganan semula yang diproses dalam tempoh ini.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of sign-up, switch and renewal orders this customer has placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
ms: Bilangan pesanan pendaftaran, pertukaran dan pembaharuan yang telah dibuat oleh pelanggan ini dengan kedai anda dengan status berbayar (iaitu pemprosesan atau lengkap).

en: The number of subscriptions cancelled by the customer or store manager during this period.  The pre-paid term may not yet have ended during this period.
ms: Bilangan langganan yang dibatalkan oleh pelanggan atau pengurus kedai dalam tempoh ini. Tempoh prabayar mungkin belum berakhir dalam tempoh ini.

en: The number of subscriptions created during this period, either by being manually created, imported or a customer placing an order. This includes orders pending payment.
ms: Bilangan langganan yang dibuat dalam tempoh ini, sama ada dengan dibuat secara manual, diimport atau pelanggan yang membuat pesanan. Ini termasuk pesanan menunggu pembayaran.

en: The number of subscriptions during this period with an end date in the future and a status other than pending.
ms: Bilangan langganan dalam tempoh ini dengan tarikh tamat pada masa hadapan dan status selain daripada belum selesai.

en: The number of subscriptions purchased in parent orders created during this period. This represents the new subscriptions created by customers placing an order via checkout.
ms: Bilangan langganan yang dibeli dalam pesanan induk yang dibuat dalam tempoh ini. Ini mewakili langganan baharu yang dibuat oleh pelanggan yang membuat pesanan melalui pembayaran.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions that include this product as a line item and have a status other than pending or trashed.
ms: Bilangan langganan yang menyertakan produk ini sebagai item baris dan mempunyai status selain daripada belum selesai atau dibuang.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status of active or pending cancellation.
ms: Bilangan langganan pelanggan ini mempunyai status pembatalan aktif atau belum selesai.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status other than pending or trashed.
ms: Bilangan langganan pelanggan ini mempunyai status selain daripada belum selesai atau dibuang.

en: The number of subscriptions upgraded, downgraded or cross-graded during this period.
ms: Bilangan langganan dinaik taraf, diturunkan taraf atau gred silang sepanjang tempoh ini.

en: The number of subscriptions which have either expired or reached the end of the prepaid term if it was previously cancelled.
ms: Bilangan langganan yang sama ada telah tamat tempoh atau mencapai penghujung tempoh prabayar jika ia dibatalkan sebelum ini.

en: The number of unique customers with a subscription of any status other than pending or trashed.
ms: Bilangan pelanggan unik dengan langganan sebarang status selain daripada belum selesai atau dibuang.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of upcoming renewal orders, for currently active subscriptions.
ms: Bilangan pesanan pembaharuan yang akan datang, untuk langganan aktif pada masa ini.

en: The original subscription item being switched cannot be found.
ms: Item langganan asal yang sedang ditukar tidak ditemui.

en: The payment method can not be changed for that subscription.
ms: Kaedah pembayaran tidak boleh ditukar untuk langganan tersebut.

en: The product type can not be changed because this product is associated with subscriptions.
ms: Jenis produk tidak boleh ditukar kerana produk ini dikaitkan dengan langganan.

note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The renewal order is as follows:
ms: Perintah pembaharuan adalah seperti berikut:

en: The requested subscription cannot be edited.
ms: Langganan yang diminta tidak boleh diedit.

en: The retry system is disabled by default. To enable it, visit the Subscriptions settings administration screen.
ms: Sistem cuba semula dilumpuhkan secara lalai. Untuk mendayakannya, lawati skrin pentadbiran tetapan Langganan.

en: The start date of a subscription can not be deleted, only updated.
ms: Tarikh mula langganan tidak boleh dipadamkan, hanya dikemas kini.

en: The status applied to the order for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
ms: Status digunakan pada pesanan untuk masa antara masa pembayaran pembaharuan gagal atau percubaan semula terakhir berlaku dan apabila percubaan semula ini diproses.

en: The status applied to the subscription for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
ms: Status digunakan pada langganan untuk masa antara masa pembayaran pembaharuan gagal atau percubaan semula terakhir berlaku dan apabila percubaan semula ini diproses.

en: The status of the automatic payment retry: pending means the retry will be processed in the future, failed means the payment was not successful when retried and completed means the payment succeeded when retried.
ms: Status percubaan semula pembayaran automatik: belum selesai bermakna percubaan semula akan diproses pada masa hadapan, gagal bermakna pembayaran tidak berjaya apabila dicuba semula dan selesai bermakna pembayaran berjaya apabila dicuba semula.

en: The status to transition the subscription to. Unlike the "status" param, this will calculate and update the subscription dates.
ms: Status untuk mengalihkan langganan. Tidak seperti param &quot;status&quot;, ini akan mengira dan mengemas kini tarikh langganan.

en: The subscription's end date.
ms: Tarikh tamat langganan.

en: The subscription's next payment date.
ms: Tarikh pembayaran seterusnya langganan.

en: The subscription's original subscription ID if this is a resubscribed subscription.
ms: ID langganan asal langganan jika ini adalah langganan yang dilanggan semula.

en: The subscription's resubscribed subscription ID.
ms: ID langganan langganan semula langganan.

en: The subscription's start date.
ms: Tarikh mula langganan.

en: The subscription's trial date
ms: Tarikh percubaan langganan

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all renewal orders including tax and shipping.
ms: Jumlah semua pesanan pembaharuan termasuk cukai dan penghantaran.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all resubscribe orders including tax and shipping.
ms: Jumlah semua pesanan langganan semula termasuk cukai dan penghantaran.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all subscription parent orders, including other items, fees, tax and shipping.
ms: Jumlah semua pesanan ibu bapa langganan, termasuk item lain, yuran, cukai dan penghantaran.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all switch orders including tax and shipping.
ms: Jumlah semua pesanan suis termasuk cukai dan penghantaran.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The sum of all the upcoming renewal orders, including items, fees, tax and shipping, for currently active subscriptions.
ms: Jumlah semua pesanan pembaharuan yang akan datang, termasuk item, yuran, cukai dan penghantaran, untuk langganan aktif pada masa ini.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The total amount of revenue, including tax and shipping, recovered with the failed payment retry system for renewal orders with a failed payment.
ms: Jumlah hasil, termasuk cukai dan penghantaran, dipulihkan dengan sistem percubaan semula pembayaran yang gagal untuk pesanan pembaharuan dengan pembayaran yang gagal.

en: The total number of sign-up, switch and renewal orders placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
ms: Jumlah bilangan pendaftaran, pertukaran dan pesanan pembaharuan yang dibuat dengan kedai anda dengan status berbayar (iaitu pemprosesan atau lengkap).

en: The total number of subscriptions with a status of active or pending cancellation.
ms: Jumlah bilangan langganan dengan status pembatalan aktif atau belum selesai.

en: The total number of subscriptions with a status other than pending or trashed.
ms: Jumlah bilangan langganan dengan status selain daripada belum selesai atau dibuang.

note: translators: %s: help tip.
en: The total value of this customer's sign-up, switch and renewal orders.
ms: Jumlah nilai pesanan pendaftaran, pertukaran dan pembaharuan pelanggan ini.

note: translators: placeholder is a time period (e.g. "4 weeks")
en: The trial period can not exceed %s.
ms: Tempoh percubaan tidak boleh melebihi %s.

note: translators: number of 1$: days, 2$: weeks, 3$: months, 4$: years
en: The trial period can not exceed: %1$s, %2$s, %3$s or %4$s.
ms: Tempoh percubaan tidak boleh melebihi: %1$s, %2$s, %3$s atau %4$s.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
ms: Proses kemas kini mungkin mengambil sedikit masa, jadi harap bersabar.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
ms: Tiada kaedah penghantaran tersedia. Sila semak semula alamat anda, atau hubungi kami jika anda memerlukan sebarang bantuan.

note: translators: placeholders are link opening and closing tags. 1$-2$: to gateway settings, 3$-4$: support docs on woocommerce.com
en: There is a problem with PayPal. Your API credentials may be incorrect. Please update your %1$sAPI credentials%2$s. %3$sLearn more%4$s.
ms: Terdapat masalah dengan PayPal. Bukti kelayakan API anda mungkin salah. Sila kemas kini %1$sAPI bukti kelayakan%2$s anda. %3$sKetahui lebih lanjut%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: docs on woocommerce, 3$-4$: dismiss link
en: There is a problem with PayPal. Your PayPal account is issuing out-of-date subscription IDs. %1$sLearn more%2$s. %3$sDismiss%4$s.
ms: Terdapat masalah dengan PayPal. Akaun PayPal anda mengeluarkan ID langganan yang lapuk. %1$sKetahui lebih lanjut%2$s. %3$sKetepikan%4$s.

en: There was an error locating the switch details.
ms: Terdapat ralat mencari butiran suis.

en: There was an error with the update. Please refresh the page and try again.
ms: Terdapat ralat dengan kemas kini. Sila muat semula halaman dan cuba lagi.

en: There was an error with your request to resubscribe. Please try again.
ms: Terdapat ralat dengan permintaan anda untuk melanggan semula. Sila cuba lagi.

en: There was an error with your request. Please try again.
ms: Terdapat ralat dengan permintaan anda. Sila cuba lagi.

en: These are important questions for any subscription commerce business.
ms: Ini ialah soalan penting untuk mana-mana perniagaan perdagangan langganan.

en: These emails can be enabled, disabled and customised under the %sWooCommerce > Settings > Emails%s administration screen.
ms: E-mel ini boleh didayakan, dilumpuhkan dan disesuaikan di bawah skrin pentadbiran %sWooCommerce &gt; Tetapan &gt; E-mel%s.

en: This Month
ms: Bulan ini

note: translators: %s: default e-mail subject.
en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: %s.
ms: Ini mengawal baris subjek e-mel. Biarkan kosong untuk menggunakan subjek lalai: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: %s.
ms: Ini mengawal tajuk utama yang terkandung dalam pemberitahuan e-mel. Biarkan kosong untuk menggunakan tajuk lalai: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
ms: Ini mengawal tajuk utama yang terkandung dalam pemberitahuan e-mel. Biarkan kosong untuk menggunakan tajuk lalai: <code>%s</code> .

en: This date should be treated as an estimate only. The payment gateway for this subscription controls when payments are processed.
ms: Tarikh ini hendaklah dianggap sebagai anggaran sahaja. Gerbang pembayaran untuk langganan ini mengawal apabila pembayaran diproses.

en: This free extension makes it possible to migrate subscribers from 3rd party systems to WooCommerce. It also makes it possible to export your subscription data for analysis in spreadsheet tools or 3rd party apps.
ms: Sambungan percuma ini memungkinkan untuk memindahkan pelanggan daripada sistem pihak ketiga kepada WooCommerce. Ia juga memungkinkan untuk mengeksport data langganan anda untuk analisis dalam alatan hamparan atau apl pihak ketiga.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after a renewal order is placed on-hold.
ms: Ini ialah pemberitahuan pesanan yang dihantar kepada pelanggan yang mengandungi butiran pesanan selepas pesanan pembaharuan ditangguhkan.

en: This is an order notification sent to the customer after payment for a subscription renewal order is completed. It contains the renewal order details.
ms: Ini ialah pemberitahuan pesanan yang dihantar kepada pelanggan selepas pembayaran untuk pesanan pembaharuan langganan selesai. Ia mengandungi butiran pesanan pembaharuan.

en: This is where subscriptions are stored.
ms: Di sinilah langganan disimpan.

en: This new page is also where the customer can suspend or cancel their subscription, change payment method, change shipping address or upgrade/downgrade an item.
ms: Halaman baharu ini juga merupakan tempat pelanggan boleh menggantung atau membatalkan langganan mereka, menukar kaedah pembayaran, menukar alamat penghantaran atau menaik taraf/menurun taraf sesuatu item.

en: This order can no longer be paid because the corresponding subscription does not require payment at this time.
ms: Pesanan ini tidak boleh dibayar lagi kerana langganan yang sepadan tidak memerlukan pembayaran pada masa ini.

en: This page will display the results of the process as each batch of subscriptions is updated.
ms: Halaman ini akan memaparkan hasil proses apabila setiap kumpulan langganan dikemas kini.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
ms: Produk ini kehabisan stok pada masa ini dan tidak tersedia.

en: This section shows any information about Subscriptions.
ms: Bahagian ini menunjukkan sebarang maklumat tentang Langganan.

en: This section shows general information about the store.
ms: Bahagian ini menunjukkan maklumat umum tentang kedai.

en: This section shows information about Subscription payment methods.
ms: Bahagian ini menunjukkan maklumat tentang kaedah pembayaran Langganan.

en: This section shows information about payment gateway feature support.
ms: Bahagian ini menunjukkan maklumat tentang sokongan ciri get laluan pembayaran.

en: This subscription is no longer editable because the payment gateway does not allow modification of recurring amounts.
ms: Langganan ini tidak lagi boleh diedit kerana gerbang pembayaran tidak membenarkan pengubahsuaian jumlah berulang.

note: Translators: Placeholders are opening and closing My Account link tags.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your %smy account page%s. | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your %smy account page%s.
ms[0]: Langganan ini ditetapkan untuk memperbaharui secara automatik menggunakan kaedah pembayaran anda dalam fail. Anda boleh mengurus atau membatalkan langganan ini daripada halaman akaun %smy%s anda.

note: Translators: Placeholder is the My Account URL.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your my account page. %s | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your my account page. %s
ms[0]: Langganan ini ditetapkan untuk memperbaharui secara automatik menggunakan kaedah pembayaran anda dalam fail. Anda boleh mengurus atau membatalkan langganan ini daripada halaman akaun saya anda. %s

en: This variation can not be removed because it is associated with active subscriptions. To remove this variation, please cancel and delete the subscriptions for it.
ms: Variasi ini tidak boleh dialih keluar kerana ia dikaitkan dengan langganan aktif. Untuk mengalih keluar variasi ini, sila batalkan dan padamkan langganan untuknya.

en: This will clear the persistent cache of all of subscriptions stored against users in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as queries to find a given user's subscriptions are run.
ms: Ini akan mengosongkan cache berterusan semua langganan yang disimpan terhadap pengguna di kedai anda. Jangkakan prestasi pembayaran yang lebih perlahan, pembaharuan dan fungsi berkaitan langganan lain selepas mengambil tindakan ini. Cache akan dijana semula lebih masa apabila pertanyaan untuk mencari langganan pengguna tertentu dijalankan.

en: This will clear the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as related order queries are run.
ms: Ini akan mengosongkan cache berterusan semua pembaharuan, suis, langganan semula dan jenis pesanan lain untuk semua langganan di kedai anda. Jangkakan prestasi pembayaran yang lebih perlahan, pembaharuan dan fungsi berkaitan langganan lain selepas mengambil tindakan ini. Cache akan dijana semula lebih masa apabila pertanyaan pesanan berkaitan dijalankan.

en: This will generate the persistent cache for linking users with subscriptions. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
ms: Ini akan menjana cache berterusan untuk memautkan pengguna dengan langganan. Cache akan dijana lebih masa di latar belakang (melalui Penjadual Tindakan).

en: This will generate the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
ms: Ini akan menjana cache berterusan semua pembaharuan, suis, langganan semula dan jenis pesanan lain untuk semua langganan di kedai anda. Cache akan dijana lebih masa di latar belakang (melalui Penjadual Tindakan).

en: Timezone:
ms: Zon masa:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: To apply a specific rule based on certain conditions, like high value orders or an infrequent renewal schedule, you can use the retry specific %s'wcs_get_retry_rule'%s filter. This provides the ID of the renewal order for the failed payment, which can be used to find information about the products, subscription and totals to which the failed payment relates.
ms: Untuk menggunakan peraturan tertentu berdasarkan syarat tertentu, seperti pesanan bernilai tinggi atau jadual pembaharuan yang jarang berlaku, anda boleh menggunakan penapis %s&#39;wcs_get_retry_rule&#39;%s tertentu. Ini memberikan ID pesanan pembaharuan untuk pembayaran yang gagal, yang boleh digunakan untuk mencari maklumat tentang produk, langganan dan jumlah yang berkaitan dengan pembayaran yang gagal itu.

en: To enable automatic renewals for this subscription, you will first need to add a payment method.
ms: Untuk mendayakan pembaharuan automatik untuk langganan ini, anda perlu menambah kaedah pembayaran terlebih dahulu.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$s
ms: Untuk mengaktifkan semula langganan sekarang, anda juga boleh log masuk dan membayar pembaharuan dari halaman akaun anda: %1$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s %2$s: link markup to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$sPay Now &raquo;%2$s
ms: Untuk mengaktifkan semula langganan sekarang, anda juga boleh log masuk dan membayar pembaharuan dari halaman akaun anda: %1$sBayar Sekarang »%2$s

note: translators: $1: placeholder is number of weeks, 2$: path to the file
en: To record the progress of the update a new log file was created. This file will be automatically deleted in %1$d weeks. If you would like to delete it sooner, you can find it here: %2$s
ms: Untuk merekod kemajuan kemas kini, fail log baharu telah dibuat. Fail ini akan dipadamkan secara automatik dalam %1$d minggu. Jika anda ingin memadamkannya lebih awal, anda boleh menemuinya di sini: %2$s

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: To resolve this as quickly as possible, please create a %1$stemporary administrator account%3$s with the user email woologin@woocommerce.com and share the credentials with us via %2$sQuickForget.com%3$s.
ms: Untuk menyelesaikan masalah ini secepat mungkin, sila buat akaun pentadbir %1$stemporary%3$s dengan e-mel pengguna woologin@woocommerce.com dan kongsi bukti kelayakan dengan kami melalui %2$sQuickForget.com%3$s.

note: translators: $1 the log file name $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see further details about these errors, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%2$s
ms: Untuk melihat butiran lanjut tentang ralat ini, lihat fail log %1$s daripada skrin log %2$sWooCommerce.%2$s

note: translators: $1 is the log file name. $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see the full error, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%3$s.
ms: Untuk melihat ralat penuh, lihat fail log %1$s daripada skrin log %2$sWooCommerce.%3$s.

en: Today!
ms: Hari ini!

en: Total
ms: Jumlah

[ctx: Used in data attribute. Escaped]
en: Total
ms: Jumlah

[ctx: table heading]
en: Total
ms: Jumlah

en: Total Discount
ms: Jumlah Diskaun

en: Total Subscribers
ms: Jumlah Pelanggan

en: Total Subscription Orders
ms: Jumlah Pesanan Langganan

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscription Orders %s
ms: Jumlah Pesanan Langganan %s

en: Total Subscriptions
ms: Jumlah Langganan

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscriptions %s
ms: Jumlah Langganan %s

note: translators: placeholder is the formatted total to be paid for the subscription wrapped in <strong> tags
en: Total: %s
ms: Jumlah: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: Totals
ms: Jumlah

en: Trash
ms: sampah

en: Trashing this order will also trash the subscriptions purchased with the order.
ms: Membuang pesanan ini juga akan membuang langganan yang dibeli dengan pesanan itu.

en: Trial End
ms: Percubaan Tamat

[ctx: table heading]
en: Trial End
ms: Percubaan Tamat

[ctx: customer subscription table header]
en: Trial end date
ms: Tarikh tamat percubaan

en: Turn off Automatic Payments
ms: Matikan Pembayaran Automatik

note: translators: 1: subscription status, 2: error message.
en: Unable to change subscription status to "%1$s". Exception: %2$s
ms: Tidak dapat menukar status langganan kepada &quot;%1$s&quot;. Pengecualian: %2$s

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s".
ms: Tidak dapat menukar status langganan kepada &quot;%s&quot;.

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s". Please assign a customer to the subscription to activate it.
ms: Tidak dapat menukar status langganan kepada &quot;%s&quot;. Sila tetapkan pelanggan kepada langganan untuk mengaktifkannya.

en: Unable to find order for PayPal billing agreement.
ms: Tidak dapat mencari pesanan untuk perjanjian pengebilan PayPal.

[ctx: Error message that gets sent to front end when upgrading Subscriptions]
note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to repair subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
ms: Tidak dapat membaiki langganan.%4$sRalat: %1$s%4$sSila muat semula halaman dan cuba lagi. Jika masalah berterusan, %2$scontact support%3$s.

note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to upgrade subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
ms: Tidak dapat menaik taraf langganan.%4$sRalat: %1$s%4$sSila muat semula halaman dan cuba lagi. Jika masalah berterusan, %2$scontact support%3$s.

en: Unended Subscription Count
ms: Kiraan Langganan Tidak Berakhir

[ctx: relation to order]
en: Unknown Order Type
ms: Jenis Pesanan Tidak Diketahui

[ctx: used in api error message if there is no long message]
en: Unknown error
ms: Ralat tidak diketahui

en: Unlimited payments
ms: Bayaran tanpa had

en: Unpublished
ms: Tidak diterbitkan

en: Upcoming Recurring Revenue
ms: Hasil Berulang Akan Datang

en: Update Complete
ms: Kemas kini Selesai

[ctx: text on submit button]
en: Update Database
ms: Pangkalan data maklumat

en: Update Error
ms: Ralat Kemas Kini

en: Update in Progress
ms: Kemas kini sedang berjalan

note: translators: $1: address type (Shipping Address / Billing Address), $2: opening <strong> tag, $3: closing </strong> tag
en: Update the %1$s used for %2$sall%3$s of my active subscriptions
ms: Kemas kini %1$s yang digunakan untuk %2$sall%3$s langganan aktif saya

note: translators: $1: opening <strong> tag, $2: closing </strong> tag
en: Update the payment method used for %1$sall%2$s of my current subscriptions
ms: Kemas kini kaedah pembayaran yang digunakan untuk %1$sall%2$s langganan semasa saya

note: translators: placeholder is an error message.
en: Updating subscription dates errored with message: %s
ms: Mengemas kini tarikh langganan ralat dengan mesej: %s

[ctx: a switch type]
en: Upgrade
ms: Naik taraf

en: Upgrade or Downgrade
ms: Tingkatkan atau Turunkan

en: Use this field to customise the text displayed on the checkout button when an order contains a subscription. Normally the checkout submission button displays "Place order". When the cart contains a subscription, this is changed to "Sign up now".
ms: Gunakan medan ini untuk menyesuaikan teks yang dipaparkan pada butang daftar keluar apabila pesanan mengandungi langganan. Biasanya butang penyerahan pembayaran memaparkan &quot;Tempatkan pesanan&quot;. Apabila troli mengandungi langganan, ini ditukar kepada &quot;Daftar sekarang&quot;.

en: Using the auto-renewal toggle is disabled while in staging mode.
ms: Menggunakan togol auto-pembaharuan dilumpuhkan semasa dalam mod pementasan.

en: Variable Subscription
ms: Langganan Boleh Ubah

en: Variable subscription
ms: Langganan berubah-ubah

en: Variation ID, if applicable.
ms: ID variasi, jika berkenaan.

note: translators: placeholder $1 is the Subscription version string ('2.3'), $2-3 are opening and closing <em> tags
en: Version %1$s brings some new improvements requested by store managers just like you (and possibly even by %2$syou%3$s).
ms: Versi %1$s membawa beberapa peningkatan baharu yang diminta oleh pengurus kedai seperti anda (dan mungkin juga oleh %2$syou%3$s).

note: translators: placeholder is version number
en: Version %s
ms: Versi %s

en: Version 2.0 has been in development for more than a year. We've reinvented the extension to take into account 3 years of feedback from store managers.
ms: Versi 2.0 telah dibangunkan selama lebih dari setahun. Kami telah mencipta semula sambungan untuk mengambil kira maklum balas 3 tahun daripada pengurus kedai.

en: Version 2.1 introduces some great new features requested by store managers just like you (and possibly even by %syou%s).
ms: Versi 2.1 memperkenalkan beberapa ciri baharu yang hebat yang diminta oleh pengurus kedai seperti anda (dan mungkin juga oleh %syou%s).

note: translators: placeholder is the display name of a payment gateway a subscription was paid by translators: %s: payment method.
en: Via %s
ms: Melalui %s

[ctx: view a subscription]
en: View
ms: Lihat

en: View Email Settings
ms: Lihat Tetapan E-mel

en: View Reports
ms: Lihat Laporan

en: View Retry
ms: Lihat Cuba Semula

[ctx: custom post type setting]
en: View Subscription
ms: Lihat Langganan

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: View Subscription: %s
ms: Lihat Langganan: %s

en: View and manage subscriptions
ms: Lihat dan urus langganan

en: View other subscriptions &rarr;
ms: Lihat langganan lain →

en: View subscription
ms: Lihat langganan

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is either view or edit url for the subscription
en: View subscription: %s
ms: Lihat langganan: %s

en: View subscriptions
ms: Lihat langganan

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: View the status of your subscription in %1$syour account%2$s. | View the status of your subscriptions in %1$syour account%2$s.
ms[0]: Lihat status langganan anda dalam %1$akaun anda%2$s.

note: translators: placeholder is order's view url
en: View your order: %s
ms: Lihat pesanan anda: %s

note: translators: placeholder is subscription's view url
en: View your subscription: %s
ms: Lihat langganan anda: %s

en: Virtual
ms: Maya

en: WARNING: Bad things are about to happen!
    
    The payment gateway used to purchase this subscription does not support modifying a subscription's details.
    
    Changes to the billing period, recurring discount, recurring tax or recurring total may not be reflected in the amount charged by the payment gateway.
ms: AMARAN: Perkara buruk akan berlaku! Gerbang pembayaran yang digunakan untuk membeli langganan ini tidak menyokong pengubahsuaian butiran langganan. Perubahan pada tempoh pengebilan, diskaun berulang, cukai berulang atau jumlah berulang mungkin tidak ditunjukkan dalam jumlah yang dicaj oleh gerbang pembayaran.

en: WP REST API Endpoints
ms: Titik Akhir WP REST API

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want the details of a specific subscription? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id>/%s.
ms: Inginkan butiran langganan tertentu? Dapatkan %s/wp-json/wc/v1/langganan/<id> /%s.

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Want to know more about Subscriptions %s?
ms: Ingin mengetahui lebih lanjut tentang Langganan %s?

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.
ms: Ingin menyenaraikan semua langganan di tapak? Dapatkan %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Want the details of a specific subscription? Get %s/wc-api/v2/subscriptions/<id>/%s.
ms: Ingin menyenaraikan semua langganan di tapak? Dapatkan %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Inginkan butiran langganan tertentu? Dapatkan %s/wc-api/v2/langganan/<id> /%s.

en: Want to renew early via the checkout? Click %shere.%s
ms: Ingin memperbaharui awal melalui pembayaran? Klik %shere.%s

en: Want your customers to be able to subscribe to non-subscription products?
ms: Mahu pelanggan anda boleh melanggan produk bukan langganan?

note: translators: placeholders are opening and closing tags. Leads to docs on version 2
en: Warning! Version 2.0 is a major update to the WooCommerce Subscriptions extension. Before updating, please create a backup, update all WooCommerce extensions and test all plugins, custom code and payment gateways with version 2.0 on a staging site. %1$sLearn more about the changes in version 2.0 &raquo;%2$s
ms: Amaran! Versi 2.0 ialah kemas kini utama kepada sambungan Langganan WooCommerce. Sebelum mengemas kini, sila buat sandaran, kemas kini semua sambungan WooCommerce dan uji semua pemalam, kod tersuai dan get laluan pembayaran dengan versi 2.0 pada tapak pementasan. %1$sKetahui lebih lanjut tentang perubahan dalam versi 2.0 »%2$s

note: translators: placeholder is Subscriptions version number.
en: Warning! You are running version %s of WooCommerce Subscriptions plugin code but your database has been upgraded to Subscriptions version 2.0. This will cause major problems on your store.
ms: Amaran! Anda menjalankan versi %s kod pemalam WooCommerce Subscriptions tetapi pangkalan data anda telah dinaik taraf kepada Langganan versi 2.0. Ini akan menyebabkan masalah besar pada kedai anda.

en: Warning: Deleting a user will also delete the user's subscriptions. The user's orders will remain but be reassigned to the 'Guest' user.
    
    Do you want to continue to delete this user and any associated subscriptions?
ms: Amaran: Memadamkan pengguna juga akan memadamkan langganan pengguna. Pesanan pengguna akan kekal tetapi diserahkan semula kepada pengguna &#39;Tetamu&#39;. Adakah anda mahu terus memadamkan pengguna ini dan sebarang langganan yang berkaitan?

en: We can not find your old subscription item.
ms: Kami tidak dapat mencari item langganan lama anda.

en: We can't find a paid subscription order for this user.
ms: Kami tidak menemui pesanan langganan berbayar untuk pengguna ini.

note: translators: placeholder is a number
en: We can't find a subscription with ID #%d. Perhaps it was deleted?
ms: Kami tidak dapat mencari langganan dengan ID #%d. Mungkin ia telah dipadamkan?

en: We couldn't create a renewal order for your subscription, please try again.
ms: Kami tidak dapat membuat pesanan pembaharuan untuk langganan anda, sila cuba lagi.

en: We couldn't find the original renewal order for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original renewal orders for items in your cart. The items were removed.
ms[0]: Kami tidak menemui pesanan pembaharuan asal untuk item dalam troli anda. Item itu telah dialih keluar.

en: We couldn't find the original subscription for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original subscriptions for items in your cart. The items were removed.
ms[0]: Kami tidak menemui langganan asal untuk item dalam troli anda. Item itu telah dialih keluar.

en: We didn't just improve interfaces for humans, we also improved them for computers. Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints.
ms: Kami bukan sahaja menambah baik antara muka untuk manusia, kami juga menambah baiknya untuk komputer. Aplikasi anda kini boleh membuat, membaca, mengemas kini atau memadamkan langganan melalui titik akhir API RESTful.

en: We have finished processing your subscription renewal order.
ms: Kami telah selesai memproses pesanan pembaharuan langganan anda.

en: We hope you enjoy it!
ms: Kami harap anda menikmatinya!

en: We were unable to locate that subscription, please try again.
ms: Kami tidak dapat mencari langganan itu, sila cuba lagi.

note: translators: Placeholders are opening and closing link tags.
en: We weren't able to locate the set of report results you requested. Please regenerate the link from the %1$sSubscription Reports screen%2$s.
ms: Kami tidak dapat mencari set hasil laporan yang anda minta. Sila jana semula pautan daripada skrin %1$sLaporan Langganan%2$s.

en: Weekly
ms: Setiap minggu

en: Welcome to Subscriptions 2.0
ms: Selamat datang ke Langganan 2.0

en: Welcome to Subscriptions 2.1!
ms: Selamat datang ke Langganan 2.1!

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Welcome to WooCommerce Subscriptions %s!
ms: Selamat datang ke Langganan WooCommerce %s!

en: Welcome to WooCommerce Subscriptions 2.1
ms: Selamat datang ke Langganan WooCommerce 2.1

en: What happens when a customer wants to purchase a subscription product for someone else?
ms: Apakah yang berlaku apabila pelanggan ingin membeli produk langganan untuk orang lain?

en: What personal information your store shares with external sources depends on which third-party payment processor plugins you are using to collect subscription payments. We recommend that you consult with their privacy policies to inform this section of your privacy policy.
ms: Maklumat peribadi yang dikongsi oleh kedai anda dengan sumber luaran bergantung pada pemalam pemproses pembayaran pihak ketiga yang anda gunakan untuk mengumpul pembayaran langganan. Kami mengesyorkan agar anda berunding dengan dasar privasi mereka untuk memaklumkan bahagian ini tentang dasar privasi anda.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: What we collect and store
ms: Apa yang kami kumpul dan simpan

en: What we share with others
ms: Apa yang kita kongsikan dengan orang lain

en: What's new?
ms: Apa yang baru?

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When Cancelled
ms: Apabila Dibatalkan

en: When a subscription is activated, either manually or after a successful purchase, new users will be assigned this role.
ms: Apabila langganan diaktifkan, sama ada secara manual atau selepas pembelian yang berjaya, pengguna baharu akan diberikan peranan ini.

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When cancelled
ms: Apabila dibatalkan

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within subscriptions be retained or removed?
ms: Apabila mengendalikan %s, adakah data peribadi dalam langganan harus dikekalkan atau dialih keluar?

en: When switching to a subscription with a different recurring payment or billing period, should the price paid for the existing billing period be prorated when switching to the new subscription?
ms: Apabila bertukar kepada langganan dengan pembayaran berulang atau tempoh pengebilan yang berbeza, adakah harga yang dibayar untuk tempoh pengebilan sedia ada perlu diproratakan apabila bertukar kepada langganan baharu?

en: When switching to a subscription with a length, you can take into account the payments already completed by the customer when determining how many payments the subscriber needs to make for the new subscription.
ms: Apabila bertukar kepada langganan dengan panjang, anda boleh mengambil kira pembayaran yang telah dilengkapkan oleh pelanggan semasa menentukan jumlah pembayaran yang perlu dibuat oleh pelanggan untuk langganan baharu.

en: When switching to a subscription with a sign up fee, you can require the customer pay only the gap between the existing subscription's sign up fee and the new subscription's sign up fee (if any).
ms: Apabila bertukar kepada langganan dengan yuran pendaftaran, anda boleh meminta pelanggan membayar hanya jurang antara yuran pendaftaran langganan sedia ada dan yuran pendaftaran langganan baharu (jika ada).

en: With WooCommerce Subscribe All the Things, they can! This experimental extension is exploring how to convert any product, including Product Bundles and Composite Products, into a subscription product. It also offers customers a way to subscribe to a cart of non-subscription products.
ms: Dengan WooCommerce Langgan Semua Perkara, mereka boleh! Sambungan percubaan ini meneroka cara menukar mana-mana produk, termasuk Himpunan Produk dan Produk Komposit, kepada produk langganan. Ia juga menawarkan pelanggan cara untuk melanggan troli produk bukan langganan.

en: With early renewals enabled, customers can renew their subscriptions before the next payment date.
ms: Dengan pembaharuan awal didayakan, pelanggan boleh memperbaharui langganan mereka sebelum tarikh pembayaran seterusnya.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: With manual renewals, a customer's subscription is put on-hold until they login and pay to renew it. %1$sLearn more%2$s.
ms: Dengan pembaharuan manual, langganan pelanggan ditangguhkan sehingga mereka log masuk dan membayar untuk memperbaharuinya. %1$sKetahui lebih lanjut%2$s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: With the %s'wcs_default_retry_rules'%s filter, you can define a set of default rules to apply to all failed payments in your store.
ms: Dengan penapis %s&#39;wcs_default_retry_rules&#39;%s, anda boleh menentukan set peraturan lalai untuk digunakan pada semua pembayaran yang gagal di kedai anda.

note: translators: $1: opening <a> tag linking to WC API docs, $2: closing <a> tag, $3: opening <a> tag linking to WP API docs, $4: closing <a> tag
en: WooCommerce 2.6 added support for %1$sREST API%2$s endpoints built on WordPress core's %3$sREST API%4$s infrastructure.
ms: WooCommerce 2.6 menambah sokongan untuk titik akhir %1$sREST API%2$s yang dibina pada infrastruktur %3$sREST API%4$s teras WordPress.

[ctx: label for the system status page]
en: WooCommerce Account Connected
ms: Akaun WooCommerce Disambungkan

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Subscriptions
ms: Langganan WooCommerce

[ctx: used in User Agent data sent to PayPal to help identify where a payment came from]
en: WooCommerce Subscriptions PayPal
ms: Langganan WooCommerce PayPal

en: WooCommerce Subscriptions Update
ms: Kemas Kini Langganan WooCommerce

en: WooCommerce Subscriptions Update in Progress
ms: Kemas Kini Langganan WooCommerce Sedang Diproses

en: Would you like to add a payment method now?
ms: Adakah anda ingin menambah kaedah pembayaran sekarang?

note: translators: 1: token display name, 2: opening link tag, 4: closing link tag, 3: opening link tag.
en: Would you like to update your subscriptions to use this new payment method - %1$s?%2$sYes%4$s | %3$sNo%4$s
ms: Adakah anda ingin mengemas kini langganan anda untuk menggunakan kaedah pembayaran baharu ini - %1$s?%2$sYa%4$s | %3$sTiada%4$s

en: Y/m/d g:i:s A
ms: Y/m/dg:i:s A

[ctx: post date]
note: translators: php date format
en: Y/m/d g:i:s A
ms: Y/m/dg:i:s A

en: Year
ms: tahun

en: Yes
ms: ya

en: You are about to trash one or more orders which contain a subscription.
    
    Trashing the orders will also trash the subscriptions purchased with these orders.
ms: Anda akan membuang satu atau lebih pesanan yang mengandungi langganan. Membuang pesanan juga akan membuang langganan yang dibeli dengan pesanan ini.

en: You are deleting a subscription item. You will also need to manually cancel and trash the subscription on the Manage Subscriptions screen.
ms: Anda sedang memadamkan item langganan. Anda juga perlu membatalkan dan membuang langganan secara manual pada skrin Urus Langganan.

en: You can not reactivate that subscription until paying to renew it. Please contact us if you need assistance.
ms: Anda tidak boleh mengaktifkan semula langganan itu sehingga membayar untuk memperbaharuinya. Sila hubungi kami jika anda memerlukan bantuan.

en: You can not renew this subscription early. Please contact us if you need assistance.
ms: Anda tidak boleh memperbaharui langganan ini lebih awal. Sila hubungi kami jika anda memerlukan bantuan.

en: You can not resubscribe to that subscription. Please contact us if you need assistance.
ms: Anda tidak boleh melanggan semula langganan itu. Sila hubungi kami jika anda memerlukan bantuan.

en: You can not suspend that subscription - the suspension limit has been reached. Please contact us if you need assistance.
ms: Anda tidak boleh menggantung langganan itu - had penggantungan telah dicapai. Sila hubungi kami jika anda memerlukan bantuan.

en: You can not switch this subscription. It appears you do not own the subscription.
ms: Anda tidak boleh menukar langganan ini. Nampaknya anda tidak memiliki langganan itu.

en: You can not switch to the same subscription.
ms: Anda tidak boleh bertukar kepada langganan yang sama.

en: You can only switch to a subscription product.
ms: Anda hanya boleh bertukar kepada produk langganan.

en: You can't renew the subscription at this time. Please try again.
ms: Anda tidak boleh memperbaharui langganan pada masa ini. Sila cuba lagi.

en: You cannot modify a subscription that does not belong to you.
ms: Anda tidak boleh mengubah suai langganan yang bukan milik anda.

en: You cannot remove an item that does not exist.
ms: Anda tidak boleh mengalih keluar item yang tidak wujud.

en: You do not have permission to create subscriptions
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk membuat langganan

en: You do not have permission to read the subscriptions count
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk membaca kiraan langganan

en: You have a subscription to this product. Choosing a new subscription will replace your existing subscription.
ms: Anda mempunyai langganan produk ini. Memilih langganan baharu akan menggantikan langganan sedia ada anda.

en: You have added a variation of this product to the cart already.
ms: Anda telah menambahkan variasi produk ini pada troli.

en: You have already subscribed to this product and it is limited to one per customer. You can not purchase the product again.
ms: Anda telah pun melanggan produk ini dan ia terhad kepada satu bagi setiap pelanggan. Anda tidak boleh membeli produk itu lagi.

en: You have an active subscription to this product already.
ms: Anda sudah mempunyai langganan aktif kepada produk ini.

en: You have no active subscriptions.
ms: Anda tidak mempunyai langganan aktif.

en: You have reached the end of subscriptions. Go to the %sfirst page%s.
ms: Anda telah mencapai penghujung langganan. Pergi ke %shalaman pertama%s.

[ctx: Used in admin email: new renewal order]
note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: You have received a subscription renewal order from %1$s. Their order is as follows:
ms: Anda telah menerima pesanan pembaharuan langganan daripada %1$s. Pesanan mereka adalah seperti berikut:

en: You have successfully changed your subscription items. Your new order and subscription details are shown below for your reference:
ms: Anda telah berjaya menukar item langganan anda. Butiran pesanan dan langganan baharu anda ditunjukkan di bawah untuk rujukan anda:

note: translators: placeholders are 1$: item name, and, 2$: opening and, 3$: closing link tags
en: You have successfully removed "%1$s" from your subscription. %2$sUndo?%3$s
ms: Anda telah berjaya mengalih keluar &quot;%1$s&quot; daripada langganan anda. %2$sBuat asal?%3$s

[ctx: Default email subject for email to customer on completed renewal order]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables that will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s renewal order from %2$s is complete
ms: Pesanan pembaharuan %1$s anda daripada %2$s telah selesai

[ctx: Default email subject for email with downloadable files in it]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s subscription renewal order from %2$s is complete - download your files
ms: Pesanan pembaharuan langganan %1$s anda daripada %2$s telah selesai - muat turun fail anda

en: Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints with the same design as the latest version of WooCommerce's REST API endpoints.
ms: Aplikasi anda kini boleh membuat, membaca, mengemas kini atau memadamkan langganan melalui titik akhir API RESTful dengan reka bentuk yang sama seperti versi terkini titik akhir API REST WooCommerce.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed from your cart.
ms: Troli anda mengandungi permintaan penukaran langganan yang tidak sah. Ia telah dialih keluar daripada troli anda.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed. | Your cart contained invalid subscription switch requests. They have been removed.
ms[0]: Troli anda mengandungi permintaan penukaran langganan yang tidak sah. Ia telah dikeluarkan.

en: Your cart has been emptied of subscription products. Only one subscription product can be purchased at a time.
ms: Troli anda telah dikosongkan daripada produk langganan. Hanya satu produk langganan boleh dibeli pada satu masa.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: Your customers can now view the full details of a subscription, including line items, billing and shipping address, billing schedule and renewal orders, from a special %sMy Account > View Subscription%s page.
ms: Pelanggan anda kini boleh melihat butiran penuh langganan, termasuk item baris, pengebilan dan alamat penghantaran, jadual pengebilan dan pesanan pembaharuan, daripada halaman %sAkaun Saya &gt; Lihat Langganan%s khas.

en: Your database has been updated successfully!
ms: Pangkalan data anda telah berjaya dikemas kini!

en: Your early renewal order was successful.
ms: Pesanan pembaharuan awal anda telah berjaya.

[ctx: Default email heading for email to customer on completed renewal order]
en: Your renewal order is complete
ms: Pesanan pembaharuan anda telah selesai

en: Your request to undo your previous action was unsuccessful.
ms: Permintaan anda untuk membuat asal tindakan anda sebelum ini tidak berjaya.

en: Your subscription change is complete
ms: Perubahan langganan anda telah selesai

en: Your subscription change is complete - download your files
ms: Perubahan langganan anda telah selesai - muat turun fail anda

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been cancelled.
ms: Langganan anda telah dibatalkan.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been put on hold.
ms: Langganan anda telah ditangguhkan.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been reactivated.
ms: Langganan anda telah diaktifkan semula.

[ctx: Default email heading for email with downloadable files in it]
en: Your subscription renewal order is complete - download your files
ms: Pesanan pembaharuan langganan anda telah selesai - muat turun fail anda

en: Your subscription will be activated when payment clears. | Your subscriptions will be activated when payment clears.
ms[0]: Langganan anda akan diaktifkan apabila pembayaran dijelaskan.

en: Your {blogname} renewal order has been received!
ms: Pesanan pembaharuan {blogname} anda telah diterima!

en: Your {blogname} renewal order receipt from {order_date}
ms: Resit pesanan pembaharuan {blogname} anda dari {order_date}

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete
ms: Perubahan langganan {blogname} anda daripada {order_date} telah selesai

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete - download your files
ms: Perubahan langganan {blogname} anda daripada {order_date} telah selesai - muat turun fail anda

[ctx: default email subject for cancelled emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Cancelled
ms: [%s] Langganan Dibatalkan

[ctx: default email subject for expired emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Expired
ms: [%s] Langganan Tamat Tempoh

[ctx: default email subject for suspended emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Suspended
ms: [%s] Langganan Digantung

en: [Remove]
ms: [Alih keluar]

en: [{blogname}] New subscription renewal order ({order_number}) - {order_date}
ms: [{blogname}] Pesanan pembaharuan langganan baharu ({order_number}) - {order_date}

en: [{blogname}] Subscription Switched ({order_number}) - {order_date}
ms: [{nama blog}] Langganan Bertukar ({order_number}) - {order_date}

en: [{site_title}] Automatic payment failed for {order_number}, retry scheduled to run {retry_time}
ms: [{site_title}] Pembayaran automatik gagal untuk {order_number}, cuba semula dijadualkan untuk dijalankan {retry_time}

en: a customer suspends a subscription
ms: pelanggan menggantung langganan

en: a subscription expires
ms: langganan tamat tempoh

en: account erasure request
ms: permintaan pemadaman akaun

en: an automatic payment fails
ms: pembayaran automatik gagal

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of days. (e.g. "Bill this every day / 4 days")
en: day | %s days
ms[0]: hari

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: day | days
ms[0]: hari

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: days prior to Renewal Day
ms: hari sebelum Hari Pembaharuan

[ctx: example number of days / weeks / months]
en: e.g. 3
ms: cth 3

[ctx: example price]
en: e.g. 5.90
ms: cth 5.90

[ctx: example price]
note: translators: %s is a currency symbol / code translators: placeholder is a currency symbol / code
en: e.g. 9.90
ms: cth 9.90

en: emails sent to the customer and store manager
ms: e-mel yang dihantar kepada pelanggan dan pengurus kedai

[ctx: period interval (eg "$10 _every_ 2 weeks")]
en: every
ms: setiap

note: translators: billing period (e.g. "every week").
en: every %s
ms: setiap %s

[ctx: period interval with ordinal number (e.g. "every 2nd"]
note: translators: period interval, placeholder is ordinal (eg "$10 every _2nd/3rd/4th_", etc)
en: every %s
ms: setiap %s

note: translators: placeholder is localised datetime
en: expected clearing date %s
ms: tarikh penjelasan dijangka %s

[ctx: Edit product screen, between the Billing Period and Subscription Length dropdowns]
en: for
ms: untuk

en: how long to wait between retry attempts
ms: berapa lama menunggu antara percubaan mencuba semula

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: in %s
ms: dalam %s

[ctx: date on subscription updates list. Will be localized]
en: l jS \o\f F Y, h:ia
ms: l jS \o\f FY, h:ia

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of months. (e.g. "Bill this every month / 4 months")
en: month | %s months
ms[0]: bulan

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: month | months
ms[0]: bulan

en: new related order methods in WCS_Related_Order_Store
ms: kaedah pesanan berkaitan baharu dalam WCS_Related_Order_Store

[ctx: no trial period]
en: no
ms: tidak

en: now
ms: sekarang

en: staging
ms: pementasan

en: subscriptions
ms: langganan

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: suspensions per billing period.
ms: penggantungan setiap tempoh pengebilan.

en: the status applied to the renewal order and subscription
ms: status yang digunakan pada pesanan pembaharuan dan langganan

en: the total number of retry attempts
ms: jumlah bilangan percubaan mencuba semula

[ctx: initial payment on a subscription]
en: up front
ms: di hadapan

note: translators: %1$s is the file version, %2$s is the core version
en: version %1$s is out of date. The core version is %2$s
ms: versi %1$s sudah lapuk. Versi teras ialah %2$s

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of weeks. (e.g. "Bill this every week / 4 weeks")
en: week | %s weeks
ms[0]: minggu

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: week | weeks
ms[0]: minggu

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of years. (e.g. "Bill this every year / 4 years")
en: year | %s years
ms[0]: tahun

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: year | years
ms[0]: tahun
