WooCommerce Subscriptions 3.0.9 - en to hy translation catalogue (1267 entries)

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is number of subscriptions that were checked and did not need repairs. There's a space at the beginning!
en:  %d other subscription was checked and did not need any repairs. | %d other subscriptions were checked and did not need any repairs.
hy[0]: %d այլ բաժանորդագրություն ստուգվել է և վերանորոգման կարիք չուներ:

note: translators: placeholder is next payment's date
en:  Next payment is due %s.
hy: Հաջորդ վճարումը կատարվում է %s-ով:

en:  Subscription Created
hy: Ստեղծվել է բաժանորդագրություն

en:  Subscription Deleted
hy: Բաժանորդագրությունը ջնջված է

en:  Subscription Switched
hy: Բաժանորդագրությունը փոխվեց

en:  Subscription Updated
hy: Բաժանորդագրությունը թարմացվել է

note: translators: placeholder is an order type.
en: "%s" is not a valid new order type.
hy: «%s»-ը վավեր նոր պատվերի տեսակ չէ:

en: $0 Initial Checkout
hy: $0 նախնական վճարում

en: $type passed to the function was not a string.
hy: Գործառույթին փոխանցված $type-ը տող չէր:

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string (e.g. "£10 / month" )
en: %1$s %2$s then %3$s
hy: %1$s %2$s ապա %3$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: subscription period (e.g. "month" or "3 months")
en: %1$s %2$s then %3$s / %4$s | %1$s %2$s then %3$s every %4$s
hy[0]: %1$s %2$s, ապա %3$s / %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string, 4$: payment day of the week (e.g. "$15 up front, then $10 every Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s
hy: %1$s %2$s, ապա %3$s ամեն %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front" ), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "2nd week"), 5$: day of the week (e.g. "Thursday"); (e.g. "$10 up front, then $20 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s on %5$s
hy: %1$s %2$s, ապա %3$s յուրաքանչյուր %4$s %5$s-ում

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month of year (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s each year
hy: %1$s %2$s, ապա %3$s %4$s %5$s ամեն տարի

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd"), 6$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s every %6$s year
hy: %1$s %2$s, ապա %3$s %4$s %5$s-ում %6$s տարին մեկ

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"), 5$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s day of every %5$s month
hy: %1$s %2$s, ապա %3$s ամեն %5$s ամսվա %4$s օրը

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"); (e.g. "$10 up front then $40 on the 23rd of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s of each month
hy: %1$s %2$s, ապա %3$s յուրաքանչյուր ամսվա %4$s-ում

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount; (e.g. "$10 up front then $30 on the last day of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of each month
hy: %1$s %2$s, ապա %3$s յուրաքանչյուր ամսվա վերջին օրը

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of every %4$s month
hy: %1$s %2$s, ապա %3$s ամեն %4$s ամսվա վերջին օրը

note: translators: 1: user display name 2: user ID 3: user email
en: %1$s (#%2$s &ndash; %3$s)
hy: %1$s (#%2$s – %3$s)

note: translators: 1$: is the "You have already subscribed to this product" notice, 2$-4$: opening/closing link tags, 3$: an order number
en: %1$s Complete payment on %2$sOrder %3$s%4$s to be able to change your subscription.
hy: %1$s Ավարտեք վճարումը %2$sՊատվիրեք %3$s%4$s, որպեսզի կարողանաք փոխել ձեր բաժանորդագրությունը:

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: trial length (e.g. "3 weeks")
en: %1$s after %2$s free trial
hy: %1$s %2$s անվճար փորձարկումից հետո

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years with 2 months free trial"), 2$: signup fee price (e.g. "and a $30 sign-up fee").
en: %1$s and a %2$s sign-up fee
hy: %1$s և %2$s գրանցման վճար

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday") translators: %1$: recurring amount (e.g. "$15"), %2$: subscription period (e.g. "month") (e.g. "$15 every 2nd month")
en: %1$s every %2$s
hy: %1$s յուրաքանչյուր %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s every %2$s on %3$s
hy: %1$s յուրաքանչյուր %2$s %3$s-ում

note: translators: $1: formatted order total for the order, $2: number of items bought
en: %1$s for %2$d item | %1$s for %2$d items
hy[0]: %1$s %2$d տարրի համար

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years"). translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years")
en: %1$s for %2$s
hy: %1$s %2$s-ի համար

note: translators: 1$: trial length (e.g. "3 weeks"), 2$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year")
en: %1$s free trial then %2$s
hy: %1$s անվճար փորձաշրջան, ապա %2$s

note: translators: %1$s refers to the price. This string is meant to prefix another string below, e.g. "$5 now, and $5 on March 15th each year"
en: %1$s now, and
hy: %1$s հիմա, և

note: translators: 1$: <price> on, 2$: <date>, 3$: <month> each year (e.g. "$15 on March 15th each year"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s each year
hy: %1$s ամեն տարի %2$s %3$s-ում

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s every %4$s year
hy: %1$s %2$s %3$s-ում %4$s տարին մեկ

note: translators: 1$: <price> on the, 2$: <date> day of every, 3$: <interval> month (e.g. "$10 on the 23rd day of every 2nd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s day of every %3$s month
hy: %1$s յուրաքանչյուր %3$s ամսվա %2$s օրը

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s of each month
hy: %1$s յուրաքանչյուր ամսվա %2$s-ում

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month")
en: %1$s on the last day of every %2$s month
hy: %1$s յուրաքանչյուր %2$s ամսվա վերջին օրը

note: translators: 1$: is the number of subscriptions not updated, 2$: is the error message
en: %1$s subscription could not be updated: %2$s | %1$s subscriptions could not be updated: %2$s
hy[0]: %1$s բաժանորդագրությունը չհաջողվեց թարմացնել՝ %2$s

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: 1$: new status (e.g. "Cancel"), 2$: blog name
en: %1$s subscription event triggered at %2$s
hy: %1$s բաժանորդագրության իրադարձությունը գործարկվել է %2$s-ում

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years"), 2$: trial length (e.g.: "with 4 months free trial").
en: %1$s with %2$s free trial
hy: %1$s %2$s անվճար փորձաշրջանով

[ctx: Subscription title on admin table. (e.g.: #211 for John Doe)]
note: translators: $1: is opening link, $2: is subscription order number, $3: is closing link tag, $4: is user's name
en: %1$s#%2$s%3$s for %4$s
hy: %1$s#%2$s%3$s %4$s-ի համար

note: translators: all fields are full html nodes: 1$: month input, 2$: day input, 3$: year input, 4$: hour input, 5$: minute input. Change the order if you'd like
en: %1$s%2$s, %3$s @ %4$s : %5$s
hy: %1$s%2$s, %3$s @ %4$s՝ %5$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sAdd a subscription product &raquo;%2$s
hy: %1$sԱվելացնել բաժանորդագրության արտադրանք »%2$s

note: translators: placeholers are link tags: 1$-2$ new subscription page, 3$-4$: docs on woocommerce.com
en: %1$sAdd a subscription%2$s now or %3$slearn more%4$s about the new interface.
hy: %1$sԱվելացրեք %2$s բաժանորդագրություն հիմա կամ %3$իմացեք ավելին%4$s նոր ինտերֆեյսի մասին:

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as type pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "<em>", 5$: "</em>", 6$: "<em>", 7$: "</em>", 8$: "</p>"
en: %1$sChoose Subscription%2$s%3$sThe WooCommerce Subscriptions extension adds two new subscription product types - %4$sSimple subscription%5$s and %6$sVariable subscription%7$s.%8$s
hy: %1$sԸնտրեք բաժանորդագրություն%2$s%3$sWooCommerce Բաժանորդագրությունների ընդլայնումը ավելացնում է երկու նոր բաժանորդագրության ապրանքատեսակներ՝ %4$sՊարզ բաժանորդագրություն%5$s և %6$sՓոփոխական բաժանորդագրություն%7$s։%8$s

note: translators: placeholders are opening/closing tags linking to documentation on outdated templates.
en: %1$sLearn how to update%2$s
hy: %1$sԻմացեք, թե ինչպես թարմացնել%2$s-ը

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sLearn more about managing subscriptions &raquo;%2$s
hy: %1$sԻմացեք ավելին բաժանորդագրությունների կառավարման մասին »%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing tags.
en: %1$sNote:%2$s Orders which are related to subscriptions will not be included in the orders affected by these settings.
hy: %1$sՆշում․

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$2: opening and closing <a> tags $3: order's order number $4: date of order in <time> element
en: %1$sOrder #%3$s%2$s (%4$s)
hy: %1$sՊատվեր #%3$s%2$s (%4$s)

note: translators: placeholders are opening and closing strong tags.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are enabled on your account%2$s. All subscription management features are now enabled. Happy selling!
hy: %1$sPayPal Reference գործարքները միացված են ձեր հաշվում%2$s: Բաժանորդագրությունների կառավարման բոլոր գործառույթներն այժմ միացված են: Հաճելի վաճառք:

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s, some subscription management features are not enabled. Please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
hy: %1$sPayPal Reference գործարքները միացված չեն ձեր հաշվում%2$s, բաժանորդագրության կառավարման որոշ գործառույթներ միացված չեն: Խնդրում ենք կապնվել PayPal-ի հետ և խնդրեք, որ նրանք %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s ձեր հաշվի վրա: %5$sՍտուգեք PayPal հաշիվը%6$s %3$sԻմացեք ավելին %7$s

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s. If you wish to use PayPal Reference Transactions with Subscriptions, please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
hy: %1$sPayPal Reference գործարքները միացված չեն ձեր հաշվում%2$s: Եթե ցանկանում եք օգտվել PayPal Reference գործարքներից բաժանորդագրություններով, խնդրում ենք կապվել PayPal-ի հետ և խնդրել, որ նրանք %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s ձեր հաշվում: %5$sՍտուգեք PayPal հաշիվը%6$s %3$sԻմացեք ավելին %7$s

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as price pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "</p>"
en: %1$sSet a Price%2$s%3$sSubscription prices are a little different to other product prices. For a subscription, you can set a billing period, length, sign-up fee and free trial.%4$s
hy: %1$sՍահմանել գին%2$s%3$sԲաժանորդագրության գները մի փոքր տարբերվում են այլ ապրանքների գներից: Բաժանորդագրության համար կարող եք սահմանել վճարման ժամկետ, տևողությունը, գրանցման վճարը և անվճար փորձաշրջանը:%4$s

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3: active version of Subscriptions, 4: current version of Subscriptions, 5-6: opening/closing tags linked to ticket form, 7-8: opening/closing tags linked to documentation.
en: %1$sWarning!%2$s It appears that you have downgraded %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s from %3$s to %4$s. Downgrading the plugin in this way may cause issues. Please update to %3$s or higher, or %5$sopen a new support ticket%6$s for further assistance. %7$sLearn more &raquo;%8$s
hy: %1$sԶգուշացում.%2$s Կարծես թե դուք իջեցրել եք %1$sWooCommerce բաժանորդագրությունները%2$s-ը %3$s-ից մինչև %4$s: Փլագինն այս կերպ իջեցնելը կարող է խնդիրներ առաջացնել: Խնդրում ենք թարմացնել %3$s կամ ավելի բարձր, կամ %5$բացեք նոր աջակցության տոմս%6$s հետագա օգնության համար: %7$sԻմացեք ավելին »%8$s

note: translators: 1-2: opening/closing <b> tags, 3: Subscriptions version.
en: %1$sWarning!%2$s We can see the %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s plugin is active. Version %3$s of %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s comes with that plugin's functionality packaged into the core plugin. Please deactivate WooCommerce Subscriptions Early Renewal to avoid any conflicts.
hy: %1$sԶգուշացում.%2$s Մենք կարող ենք տեսնել %1$sWooCommerce բաժանորդագրությունների վաղաժամկետ նորացում%2$s հավելվածն ակտիվ է: %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s-ի %3$s տարբերակը տրամադրվում է այդ փլագինի ֆունկցիոնալությամբ՝ փաթեթավորված հիմնական հավելվածում: Խնդրում ենք ապաակտիվացնել WooCommerce բաժանորդագրությունների վաղաժամկետ թարմացումը՝ ցանկացած կոնֆլիկտից խուսափելու համար:

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3-4: opening/closing tags linked to ticket form.
en: %1$sWarning!%2$s We discovered an issue in %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s that may cause your subscription renewal order and customer subscription caches to contain invalid data. For information about how to update the cached data, please %3$sopen a new support ticket%4$s.
hy: %1$sԶգուշացում.%2$s Մենք %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s-ում հայտնաբերեցինք խնդիր, որը կարող է պատճառ դառնալ, որ ձեր բաժանորդագրության նորացման պատվերը և հաճախորդների բաժանորդագրությունների քեշերը անվավեր տվյալներ պարունակեն: Քեշավորված տվյալները թարմացնելու մասին տեղեկությունների համար խնդրում ենք %3$բացել աջակցության նոր տոմս%4$s:

note: translators: $1-$2: opening and closing <strong> tags, $3-$4: opening and closing <em> tags
en: %1$sWooCommerce Subscriptions Installed%2$s &#8211; %3$sYou're ready to start selling subscriptions!%4$s
hy: Տեղադրված է %1$sWooCommerce բաժանորդագրություններ%2$s – %3$sԴուք պատրաստ եք սկսել վաճառել բաժանորդագրությունները:%4$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$-4$: link tags, takes to woocommerce plugin on wp.org, 5$-6$: opening and closing link tags, leads to plugins.php in admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s The %3$sWooCommerce plugin%4$s must be active for WooCommerce Subscriptions to work. Please %5$sinstall & activate WooCommerce &raquo;%6$s
hy: %1$sWooCommerce բաժանորդագրություններն անգործուն են:%2$s %3$sWooCommerce հավելվածը%4$s պետք է ակտիվ լինի, որպեսզի WooCommerce բաժանորդագրություններն աշխատեն: Խնդրում ենք %5$sinstall և ակտիվացնել WooCommerce »%6$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$: minimum supported WooCommerce version, 4$-5$: opening and closing link tags, leads to plugin admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s This version of Subscriptions requires WooCommerce %3$s or newer. Please %4$supdate WooCommerce to version %3$s or newer &raquo;%5$s
hy: %1$sWooCommerce բաժանորդագրություններն անգործուն են:%2$s Բաժանորդագրությունների այս տարբերակը պահանջում է WooCommerce %3$s կամ ավելի նոր: Խնդրում ենք %4$թարմացնել WooCommerce-ը %3$s կամ ավելի նոր տարբերակի »%5$s

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s current subscriptions
hy: %2$s %1$s ընթացիկ բաժանորդագրություններ

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s ended subscriptions
hy: %2$s %1$s ավարտված բաժանորդագրություններ

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s new subscriptions
hy: %2$s %1$s նոր բաժանորդագրություններ

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription cancellations
hy: %2$s %1$s բաժանորդագրության չեղարկում

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription renewals
hy: %2$s %1$s բաժանորդագրության նորացում

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription resubscribes
hy: %2$s %1$s բաժանորդագրությունը նորից բաժանորդագրվում է

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription signups
hy: %2$s %1$s բաժանորդագրության գրանցումներ

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription switches
hy: %2$s %1$s բաժանորդագրության անջատիչներ

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s cancellation%3$s subscription cancellations this month | %2$s%1$s cancellations%3$s subscription cancellations this month
hy[0]: %2$s%1$s չեղարկում %3$s բաժանորդագրության չեղարկում այս ամիս

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s renewal%3$s subscription renewals this month | %2$s%1$s renewals%3$s subscription renewals this month
hy[0]: %2$s%1$s նորացում%3$s բաժանորդագրության նորացում այս ամիս

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s signup%3$s subscription signups this month | %2$s%1$s signups%3$s subscription signups this month
hy[0]: %2$s%1$s գրանցում%3$s գրանցում այս ամիս

note: translators: %d: retry count.
en: %d Cancelled Payment Retry | %d Cancelled Payment Retries
hy[0]: %d Չեղարկված վճարում Կրկին փորձ

note: translators: %d: retry count.
en: %d Failed Payment Retry | %d Failed Payment Retries
hy[0]: %d Չհաջողվեց վճարել Կրկին փորձ

note: translators: %d: retry count.
en: %d Pending Payment Retry | %d Pending Payment Retries
hy[0]: %d Սպասվող վճարում Կրկին փորձեք

note: translators: %d: retry count.
en: %d Processing Payment Retry | %d Processing Payment Retries
hy[0]: %d Վճարման մշակում Կրկին փորձեք

note: translators: %d: retry count.
en: %d Successful Payment Retry | %d Successful Payment Retries
hy[0]: %d Վճարման հաջող կրկնակի փորձ

note: translators: %d refers to the number of times we have detected cache update failures
en: %d failures | %d failure
hy[0]: %d ձախողումներ

note: translators: %d: item count.
en: %d item | %d items
hy[0]: %d տարր

note: translators: placeholder is blogname
en: %s - Order
hy: %s - Պատվիրել

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: %s ago
hy: %s առաջ

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s average renewal amount
hy: %s նորացման միջին գումարը

note: translators: placeholder is a number of days.
en: %s day | a %s-day
hy[0]: %s օր

note: translators: placeholder is a number of day with language specific suffix applied (e.g. "1st", "3rd", "5th", etc...)
en: %s day of the month
hy: ամսվա %s օրը

note: translators: placeholder is a day of the week
en: %s each week
hy: %s ամեն շաբաթ

note: translators: placeholder is a number of months.
en: %s month | a %s-month
hy[0]: %s ամիս

note: translators: %s: subscription net gain (with percentage).
en: %s net subscription gain
hy: %s բաժանորդագրության զուտ շահույթ

note: translators: %s: subscription net loss (with percentage).
en: %s net subscription loss
hy: %s բաժանորդագրության զուտ կորուստ

note: translators: placeholder is recurring amount. translators: placeholder is recurring amount
en: %s on the last day of each month
hy: %s յուրաքանչյուր ամսվա վերջին օրը

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal income in this period
hy: %s նորացման եկամուտ այս ժամանակահատվածում

note: translators: %s: renewal count.
en: %s renewal orders
hy: %s նորացման պատվերներ

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s renewal revenue in this period
hy: %s նորացման եկամուտ այս ժամանակահատվածում

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue recovered
hy: %s նորացման եկամուտը վերականգնվել է

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue this month
hy: %s նորացման եկամուտ այս ամիս

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s resubscribe revenue in this period
hy: %s-ն այս ժամանակահատվածում վերաբաժանորդագրում է եկամուտը

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts failed
hy: %s կրկնվող փորձերը ձախողվեցին

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts pending
hy: %s նորից փորձեր սպասում են

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts succeeded
hy: %s կրկնվող փորձերը հաջողվեցին

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s signup revenue in this period
hy: %s գրանցման եկամուտ այս ժամանակահատվածում

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s signup revenue this month
hy: %s գրանցման եկամուտն այս ամիս

note: translators: placeholder is the number of subscriptions updated
en: %s subscription status changed. | %s subscription statuses changed.
hy[0]: %s բաժանորդագրության կարգավիճակը փոխվել է:

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s switch revenue in this period
hy: %s-ն այս ժամանակահատվածում փոխում է եկամուտը

note: translators: placeholder is a number of weeks.
en: %s week | a %s-week
hy[0]: %s շաբաթ

note: translators: placeholder is a number of years.
en: %s year | a %s-year
hy[0]: %s տարի

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags translators: placeholders are opening and closing anchor tags linking to documentation
en: %sLearn more &raquo;%s
hy: %sԻմացեք ավելին »%s

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{execution_time}", which will be replaced on front end with actual time
en: (in %s seconds)
hy: (%s վայրկյանում)

[ctx: includes tax]
note: translators: placeholder is price string, denotes tax included in cart/order total
en: (includes %s)
hy: (ներառում է %s)

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 day..."]
en: 1 day
hy: 1 օր

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 month..."]
en: 1 month
hy: 1 ամիս

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 week..."]
en: 1 week
hy: 1 շաբաթ

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 year..."]
en: 1 year
hy: 1 տարի

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: A fatal error has occurred while processing a recent subscription payment with PayPal. Please %1$sopen a new ticket at WooCommerce Support%3$s immediately to get this resolved. %2$sLearn more &raquo;%3$s
hy: Վերջին բաժանորդագրության վճարումը PayPal-ով մշակելիս ճակատագրական սխալ է տեղի ունեցել: Խնդրում ենք %1$բացեք նոր տոմս WooCommerce Support%3$s-ում անմիջապես՝ խնդիրը լուծելու համար: %2$sԻմացեք ավելին »%3$s

en: A product displays a button with the text "Add to cart". By default, a subscription changes this to "Sign up now". You can customise the button text for subscriptions here.
hy: Ապրանքը ցուցադրում է «Ավելացնել զամբյուղ» տեքստով կոճակ: Լռելյայնորեն, բաժանորդագրությունը փոխում է սա «Գրանցվել հիմա»: Դուք կարող եք հարմարեցնել կոճակի տեքստը բաժանորդագրությունների համար այստեղ:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been cancelled. Their subscription's details are as follows:
hy: %1$s-ին պատկանող բաժանորդագրությունը չեղարկվել է: Նրանց բաժանորդագրության մանրամասները հետևյալն են.

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been suspended by the user. Their subscription's details are as follows:
hy: Օգտատիրոջ կողմից %1$s-ին պատկանող բաժանորդագրությունը կասեցվել է: Նրանց բաժանորդագրության մանրամասները հետևյալն են.

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has expired. Their subscription's details are as follows:
hy: %1$s-ին պատկանող բաժանորդագրության ժամկետը սպառվել է: Նրանց բաժանորդագրության մանրամասները հետևյալն են.

en: A subscription has been removed from your cart. Due to payment gateway restrictions, different subscription products can not be purchased at the same time.
hy: Բաժանորդագրությունը հեռացվել է ձեր զամբյուղից: Վճարման դարպասների սահմանափակումների պատճառով բաժանորդագրության տարբեր ապրանքներ հնարավոր չէ միաժամանակ գնել:

en: A subscription has been removed from your cart. Products and subscriptions can not be purchased at the same time.
hy: Բաժանորդագրությունը հեռացվել է ձեր զամբյուղից: Ապրանքները և բաժանորդագրությունները չեն կարող միաժամանակ գնել:

en: A subscription renewal has been removed from your cart. Multiple subscriptions can not be purchased at the same time.
hy: Բաժանորդագրության նորացումը հեռացվել է ձեր զամբյուղից: Միաժամանակ մի քանի բաժանորդագրություններ հնարավոր չէ գնել:

en: About WooCommerce Subscriptions
hy: WooCommerce բաժանորդագրությունների մասին

en: Accept Early Renewal Payments
hy: Ընդունեք վաղաժամկետ երկարաձգման վճարումներ

en: Accept Early Renewal Payments via a Modal
hy: Ընդունեք վաղաժամկետ երկարաձգման վճարումներ մոդալի միջոցով

en: Accept Manual Renewals
hy: Ընդունեք ձեռնարկի թարմացումները

en: Actions
hy: Գործողություններ

[ctx: an action on a subscription]
en: Activate
hy: Ակտիվացնել

[ctx: Subscription status]
en: Active
hy: Ակտիվ

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
hy[0]: Ակտիվ <span class="count">(%s)</span>

[ctx: label for the system status page]
en: Active Product Key
hy: Ակտիվ արտադրանքի բանալի

en: Active Subscriptions
hy: Ակտիվ բաժանորդագրություններ

note: translators: %s: help tip.
en: Active Subscriptions %s
hy: Ակտիվ բաժանորդագրություններ %s

note: translators: %d refers to the number of payments the coupon can be used for.
en: Active for %d payment | Active for %d payments
hy[0]: Ակտիվ է %d վճարման համար

en: Active for unlimited payments
hy: Ակտիվ է անսահմանափակ վճարումների համար

en: Active for x payments
hy: Ակտիվ է x վճարումների համար

en: Active subscriber?
hy: Ակտիվ բաժանորդ?

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Add New
hy: Ավելացնել նոր

en: Add New Retry
hy: Ավելացնել Նոր Կրկնել

[ctx: custom post type setting]
en: Add New Subscription
hy: Ավելացնել նոր բաժանորդագրություն

[ctx: custom post type setting]
en: Add Subscription
hy: Ավելացնել բաժանորդագրություն

en: Add a Subscription Product
hy: Ավելացնել բաժանորդագրության արտադրանք

[ctx: label on button, imperative]
en: Add payment
hy: Ավելացնել վճարում

[ctx: text on button on checkout page]
en: Add payment method
hy: Ավելացնել վճարման եղանակ

[ctx: the page title of the add payment method form]
en: Add payment method
hy: Ավելացնել վճարման եղանակ

en: Add to Cart Button Text
hy: Ավելացնել զամբյուղի կոճակի տեքստ

en: Address
hy: Հասցե

en: Affected event: | Affected events:
hy[0]: Ազդեցության ենթարկված իրադարձություն.

en: Align Subscription Renewal Day
hy: Հավասարեցնել բաժանորդագրության նորացման օրը

[ctx: used in the general subscription options page]
note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Align subscription renewal to a specific day of the week, month or year. For example, the first day of the month. %1$sLearn more%2$s.
hy: Հավասարեցնել բաժանորդագրության նորացումը շաբաթվա, ամսվա կամ տարվա որոշակի օրվան: Օրինակ՝ ամսվա առաջին օրը։ %1$sԻմացեք ավելին%2$s:

en: Align the payment date for all customers who purchase this subscription to a specific day of the week or month.
hy: Բոլոր հաճախորդների համար, ովքեր գնում են այս բաժանորդագրությունը, հավասարեցրեք վճարման ամսաթիվը շաբաթվա կամ ամսվա որոշակի օրվա հետ:

[ctx: used in subscription product edit screen]
note: translators: placeholder is a year (e.g. "2016")
en: Align the payment date for this subscription to a specific day of the year. If the date has already taken place this year, the first payment will be processed in %s. Set the day to 0 to disable payment syncing for this product.
hy: Հավասարեցրեք այս բաժանորդագրության վճարման ամսաթիվը տարվա որոշակի օրվա հետ: Եթե ամսաթիվն արդեն տեղի է ունեցել այս տարի, ապա առաջին վճարումը կմշակվի %s-ով: Օրը դրեք 0՝ այս ապրանքի համար վճարումների համաժամացումը անջատելու համար:

en: All linked subscription items have been removed from the cart.
hy: Բոլոր կապակցված բաժանորդագրության տարրերը հեռացվել են զամբյուղից:

[ctx: Used in WooCommerce by removed item notification: "_All linked subscription items were_ removed. Undo?" Filter for item title.]
en: All linked subscription items were
hy: Բոլոր կապակցված բաժանորդագրության տարրերն էին

en: All orders types
hy: Բոլոր պատվերների տեսակները

en: Allow $0 initial checkout without a payment method.
hy: Թույլատրել $0 նախնական վճարում առանց վճարման եղանակի:

en: Allow Switching
hy: Թույլատրել անջատումը

en: Allow a subscription product to be purchased with other products and subscriptions in the same transaction.
hy: Թույլ տվեք, որ բաժանորդային ապրանքը գնվի այլ ապրանքների և բաժանորդագրությունների հետ նույն գործարքում:

en: Allow a subscription product with a $0 initial payment to be purchased without providing a payment method. The customer will be required to provide a payment method at the end of the initial period to keep the subscription active.
hy: Թույլատրել 0 դոլար նախնական վճարով բաժանորդագրության արտադրանքը գնել՝ առանց վճարման եղանակ տրամադրելու: Հաճախորդից կպահանջվի սկզբնական ժամանակաշրջանի վերջում տրամադրել վճարման եղանակ՝ բաժանորդագրությունն ակտիվ պահելու համար:

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags , 2-3: opening/closing tags for a link to docs on early renewal.
en: Allow customers to bypass the checkout and renew their subscription early from their %1$sMy Account > View Subscription%2$s page. %3$sLearn more.%4$s
hy: Թույլ տվեք հաճախորդներին շրջանցել վճարումները և վաղաժամ թարմացնել իրենց բաժանորդագրությունը իրենց %1$sԻմ հաշիվը &gt; Դիտել բաժանորդագրությունը%2$s էջից: %3$sԻմացեք ավելին.%4$s

en: Allow customers to turn on and off automatic renewals from their View Subscription page.
hy: Թույլ տվեք հաճախորդներին միացնել և անջատել ավտոմատ թարմացումները «Դիտել բաժանորդագրության» էջից:

en: Allow multiple subscriptions and products to be purchased simultaneously.
hy: Թույլ տվեք մի քանի բաժանորդագրություններ և ապրանքներ միաժամանակ գնել:

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Allow subscribers to switch (upgrade or downgrade) between different subscriptions. %1$sLearn more%2$s.
hy: Թույլատրել բաժանորդներին անցնել (թարմացնել կամ իջեցնել) տարբեր բաժանորդագրությունների միջև: %1$sԻմացեք ավելին%2$s:

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Always
hy: Միշտ

en: An error has occurred while processing a recent subscription related event. For steps on how to fix the affected subscription and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s. | An error has occurred while processing recent subscription related events. For steps on how to fix the affected subscriptions and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s.
hy[0]: Բաժանորդագրության հետ կապված վերջին իրադարձությունը մշակելիս սխալ է տեղի ունեցել: Ազդեցված բաժանորդագրությունը շտկելու քայլերի և այս սխալի հնարավոր պատճառների մասին ավելին իմանալու համար խնդրում ենք կարդալ մեր ուղեցույցը %1$shere%2$s:

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
hy: Սխալ է տեղի ունեցել, խնդրում ենք կրկին փորձել կամ փորձել վճարման այլընտրանքային եղանակ:

[ctx: Trial period dropdown's description in pricing fields]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
hy: Առաջին պարբերական վճարումը գանձելուց առաջ սպասելու կամընտիր ժամանակաշրջան: Գրանցման ցանկացած վճար դեռ կգանձվի բաժանորդագրության սկզբում: %s

[ctx: Trial period field tooltip on Edit Product administration screen]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
hy: Նախքան առաջին պարբերական վճարումը գանձելը կամընտիր ժամանակ սպասելու համար: Գրանցման ցանկացած վճար դեռ կգանձվի բաժանորդագրության սկզբում: %s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: An order has been created for you to renew your subscription on %1$s. To pay for this invoice please use the following link: %2$s
hy: Ձեր բաժանորդագրությունը %1$s-ում թարմացնելու պատվեր է ստեղծվել: Այս հաշիվ-ապրանքագրի համար վճարելու համար օգտագործեք հետևյալ հղումը՝ %2$s

en: And much more...
hy: Եվ շատ ավելին...

en: Any Payment Method
hy: Վճարման ցանկացած եղանակ

en: Are you sure you want remove this item from your subscription?
hy: Իսկապե՞ս ուզում եք հեռացնել այս տարրը ձեր բաժանորդագրությունից:

en: Are you sure you want to change the payment method from PayPal standard?
    
    This will suspend the subscription at PayPal.
hy: Իսկապե՞ս ուզում եք փոխել վճարման եղանակը PayPal ստանդարտից: Սա կկասեցնի PayPal-ի բաժանորդագրությունը:

en: Are you sure you want to process a renewal?
    
    This will charge the customer and email them the renewal order (if emails are enabled).
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ընթացք տալ նորացմանը: Սա հաճախորդից կգանձի և էլփոստով նրան նորացման պատվերը (եթե էլ. նամակները միացված են):

en: Are you sure you want to retry payment for this renewal order?
    
    This will attempt to charge the customer and send renewal order emails (if emails are enabled).
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք նորից փորձել վճարել այս նորացման պատվերի համար: Սա կփորձի գանձել հաճախորդից և ուղարկել նորացման պատվերի նամակներ (եթե էլ. նամակները միացված են):

note: translators: 1,2: opening/closing link tags (to documentation).
en: Attempt to recover recurring revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily. %1$sLearn more%2$s.
hy: Փորձեք վերականգնել պարբերական եկամուտները, որոնք այլապես կկորցնեին վճարման եղանակների միայն ժամանակավոր մերժման պատճառով: %1$sԻմացեք ավելին%2$s:

en: Auto Renewal Toggle
hy: Ավտոմատ նորացման անջատում

en: Auto renew
hy: Ավտոմատ թարմացում

en: Automatic Failed Payment Retries
hy: Ավտոմատ ձախողված վճարման փորձեր

en: Automatic Failed Payment Retry
hy: Ավտոմատ ձախողված վճարում Կրկին փորձեք

en: Automatic Recurring Payments
hy: Ավտոմատ կրկնվող վճարումներ

en: Automatic payment failed for order {order_number}
hy: Ավտոմատ վճարումը ձախողվեց պատվերի համար {order_number}

en: Automatic payment failed for {order_number}, we will retry {retry_time}
hy: Ավտոմատ վճարումը ձախողվեց {order_number}-ի համար, մենք կփորձենք նորից {retry_time}

en: Automatic renewal payment failed
hy: Ավտոմատ երկարաձգման վճարումը ձախողվեց

en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
hy: Այս երկարությունից հետո բաժանորդագրության ժամկետը ավտոմատ կերպով ավարտվում է: Այս երկարությունը հավելում է ցանկացած անվճար փորձարկման կամ ժամանակի չափին, որը տրամադրվել է մինչև համաժամեցված առաջին թարմացման ամսաթիվը:

[ctx: Subscription Length dropdown's description in pricing fields]
en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
hy: Այս երկարությունից հետո բաժանորդագրության ժամկետը ավտոմատ կերպով ավարտվում է: Այս երկարությունը հավելում է ցանկացած անվճար փորձարկման կամ ժամանակի չափին, որը տրամադրվել է մինչև համաժամեցված առաջին թարմացման ամսաթիվը:

en: Average Lifetime Value
hy: Միջին կյանքի արժեքը

note: translators: %s: help tip.
en: Average Lifetime Value %s
hy: Միջին կյանքի արժեք %s

note: translators: %s: help tip.
en: Average Recurring Line Total %s
hy: Միջին կրկնվող տող Ընդհանուր %s

en: Backordered
hy: Հետպատվերով

en: Because of this, it is not recommended as a payment method for Subscriptions unless it is the only available option for your country.
hy: Այդ պատճառով այն խորհուրդ չի տրվում որպես բաժանորդագրությունների վճարման եղանակ, եթե դա ձեր երկրի համար միակ հասանելի տարբերակ չէ:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Because the %sWC_Subscription%s class extends %sWC_Order%s, you can use its familiar methods, like %s$subscription->update_status()%s or %s$subscription->get_total()%s.
hy: Քանի որ %sWC_Subscription%s դասը տարածվում է %sWC_Order%s, դուք կարող եք օգտագործել դրա ծանոթ մեթոդները, օրինակ՝ %s$subscription-&gt;update_status()%s կամ %s$subscription-&gt;get_total()%s:

note: translators: Placeholders are the opening and closing link tags.
en: Before enabling PayPal Standard for Subscriptions, please note, when using PayPal Standard, customers are locked into using PayPal Standard for the life of their subscription, and PayPal Standard has a number of limitations. Please read the guide on %1$swhy we don't recommend PayPal Standard%2$s for Subscriptions before choosing to enable this option.
hy: Նախքան PayPal Standard-ի բաժանորդագրությունները միացնելը, խնդրում ենք նկատի ունենալ, որ PayPal Standard-ն օգտագործելիս հաճախորդները արգելափակված են օգտագործել PayPal Standard-ը իրենց բաժանորդագրության ողջ կյանքի ընթացքում, և PayPal Standard-ն ունի մի շարք սահմանափակումներ: Խնդրում ենք կարդալ %1$s ուղեցույցը, թե ինչու մենք խորհուրդ չենք տալիս PayPal Standard%2$s-ին բաժանորդագրությունների համար նախքան այս ընտրանքը միացնելու ընտրությունը:

note: translators: placeholders are opening and closing tags
en: Before we send you on your way, we need to update your database to the newest version. If you do not have a recent backup of your site, %snow is the time to create one%s.
hy: Նախքան ձեզ ճանապարհ ուղարկելը, մենք պետք է թարմացնենք ձեր տվյալների բազան նորագույն տարբերակին: Եթե դուք չունեք ձեր կայքի վերջին կրկնօրինակում, ապա %snow-ը ժամանակն է ստեղծելու մեկ%s:

[ctx: when to allow switching]
en: Between Grouped Subscriptions
hy: Խմբային բաժանորդագրությունների միջև

[ctx: when to allow switching]
en: Between Subscription Variations
hy: Բաժանորդագրման տատանումների միջև

[ctx: table column header]
en: Big Bang
hy: Մեծ պայթյուն

en: Billing
hy: Բիլինգ

en: Billing Address
hy: Վճարման հասցե

en: Billing Period
hy: Վճարման ժամանակաշրջան

en: Billing Period:
hy: Վճարման ժամանակաշրջան.

en: Billing agreement cancelled at PayPal.
hy: Վճարման պայմանագիրը չեղարկվել է PayPal-ում:

en: Billing interval:
hy: Վճարման միջակայք.

en: Billing period for the subscription.
hy: Բաժանորդագրության վճարման ժամկետը:

[ctx: meaning billing address]
en: Billing:
hy: Վճարում.

en: Both the shipping address used for the subscription and your default shipping address for future purchases will be updated.
hy: Կթարմացվեն և՛ առաքման հասցեն, որն օգտագործվում է բաժանորդագրության համար, և՛ ձեր կանխադրված առաքման հասցեն հետագա գնումների համար:

en: Browse products
hy: Զննեք ապրանքները

en: Browser User Agent
hy: Բրաուզերի օգտագործողի գործակալ

en: But wait, there's more!
hy: Բայց սպասեք, կա ավելին:

en: Button Text
hy: Կոճակի տեքստ

en: By default, Subscriptions will retry the payment 5 times over 7 days. The rules that control the retry system can be modified to customise:
hy: Լռելյայնորեն, բաժանորդագրությունները կկրկնեն վճարումը 5 անգամ 7 օրվա ընթացքում: Նոր փորձի համակարգը կառավարող կանոնները կարող են փոփոխվել՝ հարմարեցնելու համար.

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags
en: By default, adding new files to an existing subscription product will automatically provide active subscribers with access to the new files. However, now you can enable a %snew content dripping setting%s to provide subscribers with access to new files only after the next renewal payment.
hy: Լռելյայնորեն, գոյություն ունեցող բաժանորդագրության արտադրանքին նոր ֆայլեր ավելացնելը ակտիվ բաժանորդներին ավտոմատ կերպով հնարավորություն կտա մուտք գործել դեպի նոր ֆայլեր: Այնուամենայնիվ, այժմ դուք կարող եք միացնել %snew content dripping կարգավորումը%s՝ բաժանորդներին նոր ֆայլերի հասանելիություն ապահովելու համար միայն հաջորդ նորացման վճարումից հետո:

en: By making a subscription a Custom Order Type, a subscription is also now a custom post type. This makes it faster to query subscriptions and it uses a database schema that is as scalable as WordPress posts and pages.
hy: Բաժանորդագրությունը դարձնելով Պատվերով Պատվերի Տեսակ՝ բաժանորդագրությունն այժմ նաև հատուկ գրառման տեսակ է: Սա ավելի արագ է դարձնում բաժանորդագրությունների հարցումները, և այն օգտագործում է տվյալների բազայի սխեման, որը նույնքան ընդլայնելի է, որքան WordPress-ի գրառումներն ու էջերը:

en: By renewing your subscription early your next payment will be %s.
hy: Եթե ձեր բաժանորդագրությունը վաղաժամ թարմացնեք, ձեր հաջորդ վճարումը կլինի %s:

en: By renewing your subscription early, your scheduled next payment on %s will be cancelled.
hy: Վաղաժամկետ թարմացնելով ձեր բաժանորդագրությունը՝ ձեր հաջորդ վճարումը %s-ով կչեղարկվի:

en: By using WooCommerce Subscriptions, you may be storing personal data and depending on which third-party payment processors you’re using to take subscription payments, you may be sharing personal data with external sources.
hy: Օգտագործելով WooCommerce Բաժանորդագրությունները՝ դուք կարող եք պահել անձնական տվյալներ և կախված նրանից, թե որ երրորդ կողմի վճարային պրոցեսորներից եք դուք օգտագործում բաժանորդագրության վճարումներ կատարելու համար, դուք կարող եք կիսվել անձնական տվյալների հետ արտաքին աղբյուրների հետ:

en: Cache Update Failures
hy: Քեշի թարմացման ձախողումներ

en: Can not get address type display name. Address type is not a string.
hy: Հնարավոր չէ ստանալ հասցեի տեսակի ցուցադրման անունը: Հասցեի տեսակը տող չէ:

en: Can not get status name. Status is not a string.
hy: Հնարավոր չէ ստանալ կարգավիճակի անունը: Կարգավիճակը լար չէ:

en: Cancel
hy: Չեղարկել

[ctx: an action on a subscription]
en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Cancel Now
hy: Չեղարկել հիմա

en: Cancel and remove personal data
hy: Չեղարկել և հեռացնել անձնական տվյալները

en: Cancellations
hy: Չեղարկումներ

[ctx: Subscription status]
en: Cancelled
hy: Չեղարկված է

[ctx: table heading]
en: Cancelled Date
hy: Չեղարկված ամսաթիվ

en: Cancelled Subscription
hy: Չեղարկված բաժանորդագրությունը

en: Cancelled Subscription emails are sent when a customer's subscription is cancelled (either by a store manager, or the customer).
hy: Չեղարկված բաժանորդագրության նամակներն ուղարկվում են, երբ հաճախորդի բաժանորդագրությունը չեղարկվում է (կա՛մ խանութի մենեջերի, կա՛մ հաճախորդի կողմից):

note: translators: placeholder is an error message.
en: Cannot create subscription: %s.
hy: Հնարավոր չէ ստեղծել բաժանորդագրություն՝ %s:

en: Change
hy: Փոփոխություն

[ctx: change billing or shipping address]
note: translators: %s: address type (eg. 'billing' or 'shipping').
en: Change %s address
hy: Փոխել %s հասցեն

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Change Payment Method
hy: Փոխել վճարման եղանակը

en: Change Trial and End Dates
hy: Փոխել փորձարկման և ավարտի ամսաթվերը

en: Change address
hy: Փոխել հասցեն

en: Change in subscriptions between the start and end of the period.
hy: Բաժանորդագրությունների փոփոխություն ժամանակաշրջանի սկզբի և վերջի միջև:

[ctx: label on button, imperative]
en: Change payment
hy: Փոխել վճարումը

en: Change payment features:
hy: Փոխել վճարման առանձնահատկությունները.

[ctx: text on button on checkout page]
en: Change payment method
hy: Փոխել վճարման եղանակը

[ctx: the page title of the change payment method form]
en: Change payment method
hy: Փոխել վճարման եղանակը

en: Check Out What's New
hy: Ստուգեք, թե ինչ նորություն կա

note: translators: placeholder is either empty or "Next payment is due..."
en: Choose a new payment method.%s
hy: Ընտրեք վճարման նոր եղանակ։%s

en: Choose a new subscription.
hy: Ընտրեք նոր բաժանորդագրություն:

note: translators: placeholders are <em> tags
en: Choose the default roles to assign to active and inactive subscribers. For record keeping purposes, a user account must be created for subscribers. Users with the %1$sadministrator%2$s role, such as yourself, will never be allocated these roles to prevent locking out administrators.
hy: Ընտրեք լռելյայն դերերը՝ ակտիվ և ոչ ակտիվ բաժանորդներին նշանակելու համար: Արձանագրությունների պահպանման նպատակով բաժանորդների համար պետք է ստեղծվի օգտվողի հաշիվ: %1$sadministrator%2$s դեր ունեցող օգտատերերին, ինչպիսին դուք եք, երբեք այս դերերը չեն հատկացնի՝ ադմինիստրատորների արգելափակումը կանխելու համար:

en: Choose the subscription price, billing interval and period.
hy: Ընտրեք բաժանորդագրության գինը, հաշվարկային միջակայքը և ժամկետը:

en: Choose which format of email to send.
hy: Ընտրեք էլփոստի որ ձևաչափն ուղարկել:

en: Clear
hy: Պարզ

en: Complete checkout to renew now.
hy: Լրացրեք վճարումը` այժմ թարմացնելու համար:

en: Complete checkout to renew your subscription.
hy: Ավարտեք վճարումը` ձեր բաժանորդագրությունը թարմացնելու համար:

en: Complete checkout to resubscribe.
hy: Բաժանորդագրվելու համար ավարտեք վճարումը:

en: Completed Renewal Order
hy: Ավարտված երկարաձգման կարգը

en: Continue
hy: Շարունակել

en: Copy billing address
hy: Պատճենել վճարման հասցեն

note: translators: placeholder is either subscription key or a subscription id, or, failing that, empty (e.g. "145_21" or "145")
en: Could not get subscription. Most likely the subscription key does not refer to a subscription. The key was: "%s".
hy: Չհաջողվեց ստանալ բաժանորդագրություն: Ամենայն հավանականությամբ, բաժանորդագրության բանալին չի վերաբերում բաժանորդագրությանը: Բանալին էր՝ «%s»:

[ctx: label for the system status page]
en: Country / State
hy: Երկիր / նահանգ

en: Coupon will be limited to the given number of payments. It will then be automatically removed from the subscription. "Payments" also includes the initial subscription payment.
hy: Կտրոնը սահմանափակվելու է վճարումների նշված քանակով: Այնուհետև այն ավտոմատ կերպով կհեռացվի բաժանորդագրությունից: «Վճարումները» ներառում է նաև բաժանորդագրության սկզբնական վճարը։

en: Create pending parent order
hy: Ստեղծեք առկախ ծնողական պատվեր

en: Create pending parent order requested by admin action.
hy: Ստեղծեք առկախ մայր պատվեր, որը պահանջվում է ադմինիստրատորի գործողությամբ:

en: Create pending renewal order
hy: Ստեղծեք սպասվող նորացման կարգ

en: Create pending renewal order requested by admin action.
hy: Ստեղծեք ադմինիստրատորի գործողության պահանջով սպասվող նորացման կարգը:

en: Create subscriptions
hy: Ստեղծեք բաժանորդագրություններ

en: Created Date
hy: Ստեղծման ամսաթիվը

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Raw Retry Rule
hy: Հատուկ հումքի կրկնակի փորձի կանոն

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule
hy: Պատվերով կրկին փորձելու կանոն

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule Class
hy: Պատվերով կրկին փորձելու կանոնների դաս

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rules
hy: Պատվերով կրկին փորձելու կանոններ

en: Custom field deleted.
hy: Հատուկ դաշտը ջնջված է:

en: Custom field updated.
hy: Հատուկ դաշտը թարմացվել է:

en: Customer
hy: Հաճախորդ

[ctx: Used in switch notification admin email]
note: translators: $1: customer's first name and last name, $2: how many subscriptions customer switched
en: Customer %1$s has switched their subscription. The details of their new subscription are as follows: | Customer %1$s has switched %2$d of their subscriptions. The details of their new subscriptions are as follows:
hy[0]: %1$s հաճախորդը փոխել է իր բաժանորդագրությունը: Նրանց նոր բաժանորդագրության մանրամասները հետևյալն են.

en: Customer ID is invalid.
hy: Հաճախորդի ID-ն անվավեր է:

en: Customer Payment Retry
hy: Հաճախորդի վճարում Կրկին փորձեք

en: Customer Provided Note
hy: Հաճախորդի կողմից տրված նշում

en: Customer Renewal Invoice
hy: Հաճախորդի նորացման հաշիվ-ապրանքագիր

en: Customer Suspensions
hy: Հաճախորդների կասեցումներ

en: Customer Totals
hy: Հաճախորդների ընդհանուր գումարներ

en: Customer add payment method page &rarr;
hy: Հաճախորդը ավելացնում է վճարման եղանակի էջը →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer added "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
hy: Հաճախորդն ավելացրել է «%1$s» (Ապրանքի ID՝ #%2$d) Իմ հաշիվը էջի միջոցով:

[ctx: used in order notes]
note: translators: %s: new item name.
en: Customer added %s.
hy: Հաճախորդն ավելացրել է %s:

en: Customer change payment method page &rarr;
hy: Հաճախորդի փոփոխության վճարման եղանակի էջ →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer removed "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
hy: Հաճախորդը հեռացրել է «%1$s»-ը (Ապրանքի ID՝ #%2$d) Իմ հաշիվը էջի միջոցով:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Customer requested to renew early:
hy: Հաճախորդը խնդրել է վաղաժամ թարմացնել.

note: translators: %s: order number.
en: Customer resubscribed in order #%s
hy: Հաճախորդը կրկին բաժանորդագրվել է #%s կարգով

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s and %2$s.
hy: Հաճախորդի բաժանորդագրությունների քեշավորումն այժմ կառավարվում է %1$s-ի և %2$s-ի կողմից:

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s.
hy: Հաճախորդի բաժանորդագրությունների քեշավորումն այժմ կառավարվում է %1$s-ի կողմից:

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Customer successfully renewed early with order %s.
hy: Հաճախորդը հաջողությամբ վաղաժամկետ թարմացվեց %s պատվերով:

[ctx: used in order notes]
note: translators: 1$: old item, 2$: new item when switching
en: Customer switched from: %1$s to %2$s.
hy: Հաճախորդը անցել է %1$s-ից %2$s:

en: Customer's notes about the order
hy: Պատվերի վերաբերյալ հաճախորդի նշումները

en: Customer:
hy: Հաճախորդ:

en: Customers
hy: Հաճախորդներ

en: Customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
hy: Հաճախորդները և այլ ոչ ադմինիստրատիվ օգտատերերը կարող են թերթել և գնել ձեր խանութից առանց ընդհատումների, մինչ թարմացումը ընթացքի մեջ է:

en: Customers can now purchase different subscription products in one transaction. The products can bill on any schedule and have any combination of sign-up fees and/or free trials.
hy: Հաճախորդներն այժմ կարող են ձեռք բերել տարբեր բաժանորդային ապրանքներ մեկ գործարքով: Ապրանքները կարող են վճարվել ցանկացած ժամանակացույցով և ունենալ գրանցման վճարների և/կամ անվճար փորձարկումների ցանկացած համակցություն:

en: Customers with a subscription are excluded from this setting.
hy: Բաժանորդագրություն ունեցող հաճախորդները բացառված են այս կարգավորումից:

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Customise Retry Rules
hy: Անհատականացրեք Նորից փորձելու կանոնները

en: Customise the text displayed on the button next to the subscription on the subscriber's account page. The default is "Switch Subscription", but you may wish to change this to "Upgrade" or "Change Subscription".
hy: Անհատականացրեք տեքստը, որը ցուցադրվում է բաժանորդի հաշվի էջի բաժանորդագրության կողքին գտնվող կոճակի վրա: Կանխադրված է «Փոխել բաժանորդագրությունը», բայց դուք կարող եք փոխել այն «Թարմացնել» կամ «Փոխել բաժանորդագրությունը»:

en: Database Update Required
hy: Պահանջվում է տվյալների բազայի թարմացում

note: translators: placeholder is a list of version numbers (e.g. "1.3 & 1.4 & 1.5")
en: Database updated to version %s
hy: Տվյալների բազան թարմացվել է %s տարբերակով

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Date Changed
hy: Ամսաթիվը փոխվել է

[ctx: table headings in notification email]
en: Date Suspended
hy: Ամսաթիվը կասեցված է

note: translators: placeholder is localised date string
en: Date Suspended: %s
hy: Կասեցման ամսաթիվը՝ %s

en: Date type can not be an empty string.
hy: Ամսաթվի տեսակը չի կարող դատարկ տող լինել:

en: Date type is not a string.
hy: Ամսաթվի տեսակը տող չէ:

[ctx: input field placeholder for day field for annual subscriptions]
en: Day
hy: Օր

en: Delete Customer Subscription Cache
hy: Ջնջել Հաճախորդների Բաժանորդագրության Քեշը

en: Delete Permanently
hy: Ջնջել ընդմիշտ

en: Delete Related Order Cache
hy: Ջնջել առնչվող պատվերի քեշը

en: Delete all variations without a subscription
hy: Ջնջել բոլոր տատանումները առանց բաժանորդագրության

en: Delete this item permanently
hy: Ընդմիշտ ջնջեք այս տարրը

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Developers can also now use all the familiar WordPress functions, like %sget_posts()%s, to query or modify subscription data.
hy: Մշակողները կարող են նաև օգտագործել WordPress-ի բոլոր ծանոթ գործառույթները, օրինակ՝ %sget_posts()%s, բաժանորդագրության տվյալները հարցումներ անելու կամ փոփոխելու համար:

en: Disable auto renew
hy: Անջատել ավտոմատ թարմացումը

en: Discount
hy: Զեղչ

en: Display the auto renewal toggle
hy: Ցուցադրել ավտոմատ նորացման անջատիչը

en: Do not limit
hy: Մի սահմանափակեք

en: Do not synchronise
hy: Մի համաժամեցեք

[ctx: short for documents]
en: Docs
hy: Փաստաթղթեր

[ctx: short for documents]
en: Documentation
hy: Փաստաթղթեր

[ctx: a switch type]
en: Downgrade
hy: իջեցնել վարկանիշը

en: Downloadable
hy: Բեռնվող

en: Drip Downloadable Content
hy: Կաթել ներբեռնվող բովանդակություն

en: Early Renewal
hy: Վաղ թարմացում

en: Edit
hy: Խմբագրել

[ctx: custom post type setting]
en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Edit Retry
hy: Խմբագրել Կրկին փորձել

en: Edit Subscription
hy: Խմբագրել բաժանորդագրությունը

[ctx: custom post type setting]
en: Edit Subscription
hy: Խմբագրել բաժանորդագրությունը

[ctx: API error message when editing the order failed]
note: translators: placeholder is error message
en: Edit subscription failed with error: %s
hy: Խմբագրել բաժանորդագրությունը սխալմամբ՝ %s

en: Email
hy: Էլ

en: Email Address
hy: Էլեկտրոնային հասցե

[ctx: Name the setting that controls the main heading contained within the email notification]
en: Email Heading
hy: Էլփոստի վերնագիր

[ctx: text, html or multipart]
en: Email type
hy: Էլփոստի տեսակը

note: translators: placeholder is customer's billing email
en: Email: %s
hy: Էլ. փոստ՝ %s

en: Enable Automatic Retry
hy: Միացնել ավտոմատ կրկնակի փորձը

en: Enable PayPal Standard for Subscriptions
hy: Միացնել PayPal ստանդարտը բաժանորդագրությունների համար

en: Enable auto renew
hy: Միացնել ավտոմատ թարմացումը

en: Enable automatic payments
hy: Միացնել ավտոմատ վճարումները

en: Enable automatic retry of failed recurring payments
hy: Միացնել անհաջող կրկնվող վճարումների ավտոմատ կրկնակի փորձը

en: Enable dripping for downloadable content on subscription products.
hy: Միացնել կաթիլը բաժանորդագրված ապրանքների վրա ներբեռնվող բովանդակության համար:

en: Enable this email notification
hy: Միացնել այս էլփոստի ծանուցումը

[ctx: an email notification]
en: Enable/Disable
hy: Միացնել անջատել

note: translators: %s is a line break.
en: Enabling this grants access to new downloadable files added to a product only after the next renewal is processed.%sBy default, access to new downloadable files added to a product is granted immediately to any customer that has an active subscription with that product.
hy: Սա միացնելը թույլ է տալիս մուտք գործել արտադրանքին ավելացված նոր ներբեռնվող ֆայլեր միայն հաջորդ թարմացումից հետո:%sԼռելյայնորեն, արտադրանքին ավելացված նոր ներբեռնվող ֆայլերի մուտքը անմիջապես տրվում է ցանկացած հաճախորդի, որն ակտիվ բաժանորդագրություն ունի այդ արտադրանքի հետ:

en: End Date
hy: Ավարտի ամսաթիվ

[ctx: table heading]
en: End Date
hy: Ավարտի ամսաթիվ

[ctx: table headings in notification email]
en: End Date
hy: Ավարտի ամսաթիվ

note: translators: placeholder is localised date string
en: End Date: %s
hy: Ավարտի ամսաթիվ՝ %s

[ctx: customer subscription table header]
en: End date
hy: Ավարտի ամսաթիվը

[ctx: table heading]
en: End date
hy: Ավարտի ամսաթիվը

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised end date, or "when cancelled"
en: End date: %s
hy: Ավարտի ամսաթիվ՝ %s

[ctx: table headings in notification email]
en: End of Prepaid Term
hy: Կանխավճարային ժամկետի ավարտ

note: translators: placeholder is localised date string
en: End of Prepaid Term: %s
hy: Կանխավճարային ժամկետի ավարտը՝ %s

en: Endpoint for the My Account &rarr; Change Subscription Payment Method page
hy: Վերջնակետ իմ հաշիվը → Փոխել բաժանորդագրության վճարման եղանակը

en: Endpoint for the My Account &rarr; Subscriptions page
hy: Վերջնակետ Իմ հաշիվը → Բաժանորդագրություններ էջի համար

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Subscription page
hy: Վերջնակետ Իմ հաշիվը → Դիտել Բաժանորդագրման էջը

en: Enter a new interval as a single number (e.g. to charge every 2nd month, enter 2):
hy: Մուտքագրեք նոր ընդմիջում որպես մեկ թիվ (օրինակ՝ յուրաքանչյուր 2-րդ ամիսը լիցքավորելու համար մուտքագրեք 2).

en: Enter a new length (e.g. 5):
hy: Մուտքագրեք նոր երկարություն (օրինակ՝ 5):

note: translators: placeholder is admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
hy: Մուտքագրեք հասցեատերեր (ստորակետերով առանձնացված) այս էլփոստի համար: Կանխադրված է %s:

en: Enter the new period, either day, week, month or year:
hy: Մուտքագրեք նոր շրջանը՝ օր, շաբաթ, ամիս կամ տարի.

[ctx: used in api error message if there is no severity code from PayPal]
en: Error
hy: Սխալ

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to add tax to subscription. Please try again.
hy: Սխալ %d․ հնարավոր չէ հարկեր ավելացնել բաժանորդագրությանը։ Խնդրում եմ կրկին փորձեք.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
hy: Սխալ %d․ հնարավոր չէ ստեղծել պատվեր։ Խնդրում եմ կրկին փորձեք.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create subscription. Please try again.
hy: Սխալ %d․ հնարավոր չէ բաժանորդագրություն ստեղծել։ Խնդրում եմ կրկին փորձեք.

en: Error during subscription status transition.
hy: Սխալ՝ բաժանորդագրության կարգավիճակի անցման ժամանակ:

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags.
en: Error saving Subscriptions endpoints: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView subscription%2$s and %1$sSubscription payment method%2$s cannot be the same. The changes have been reverted.
hy: Բաժանորդագրությունների վերջնակետերը պահելիս սխալ՝ %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView բաժանորդագրություն%2$s և %1$sԲաժանորդագրության վճարման եղանակը%2$s չի կարող նույնը լինել: Փոփոխությունները հետ են բերվել։

note: translators: placeholder is error message from the payment gateway or subscriptions when updating the status
en: Error updating some information: %s
hy: Որոշ տեղեկություններ թարմացնելու սխալ՝ %s

en: Error: Unable to add product to created subscription. Please try again.
hy: Սխալ․ հնարավոր չէ արտադրանք ավելացնել ստեղծված բաժանորդագրությանը։ Խնդրում եմ կրկին փորձեք.

note: translators: placeholder is an order note.
en: Error: Unable to create renewal order with note "%s"
hy: Սխալ․ հնարավոր չէ ստեղծել նորացման կարգ «%s» նշումով

en: Error: Unable to create subscription. Please try again.
hy: Սխալ․ հնարավոր չէ ստեղծել բաժանորդագրություն։ Խնդրում եմ կրկին փորձեք.

en: Error: unable to find timezone of your browser.
hy: Սխալ. հնարավոր չէ գտնել ձեր դիտարկիչի ժամային գոտին:

[ctx: Message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{time_left}", will be replaced on front end with actual time
en: Estimated time left (minutes:seconds): %s
hy: Մնացած մոտավոր ժամանակը (րոպե:վայրկյան). %s

en: Expire after
hy: Ժամկետը լրանալուց հետո

[ctx: Subscription status]
en: Expired
hy: Ժամկետանց

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
hy[0]: Ժամկետանց <span class="count">(%s)</span>

en: Expired Subscription
hy: Ժամկետանց բաժանորդագրություն

en: Expired Subscription emails are sent when a customer's subscription expires.
hy: Ժամկետանց բաժանորդագրության նամակներն ուղարկվում են, երբ հաճախորդի բաժանորդագրության ժամկետը լրանում է:

en: Export CSV
hy: Արտահանել CSV

[ctx: Subscription status]
en: Failed
hy: Ձախողվեց

en: Failed Payment Retries
hy: Վճարման ձախողված փորձեր

en: Failed recurring payments can now be retried automatically. This helps recover revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily.
hy: Չհաջողված կրկնվող վճարումները այժմ կարող են ինքնաբերաբար կրկնվել: Սա օգնում է վերականգնել եկամուտները, որոնք այլապես կկորցնեին վճարման եղանակների միայն ժամանակավոր մերժման պատճառով:

en: Failed retries
hy: Չհաջողվեց կրկնել

note: translators: placeholder is subscription ID
en: Failed sign-up for subscription %s.
hy: Չհաջողվեց գրանցվել %s բաժանորդագրության համար:

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to activate subscription status for order #%1$s: %2$s
hy: Չհաջողվեց ակտիվացնել բաժանորդագրության կարգավիճակը #%1$s պատվերի համար՝ %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to cancel subscription after order #%1$s was cancelled: %2$s
hy: Չհաջողվեց չեղարկել բաժանորդագրությունը #%1$s պատվերի չեղարկումից հետո՝ %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to process failed payment on subscription for order #%1$s: %2$s
hy: Չհաջողվեց մշակել ձախողված վճարումը #%1$s պատվերի բաժանորդագրության դեպքում՝ %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to set subscription as expired for order #%1$s: %2$s
hy: Չհաջողվեց սահմանել բաժանորդագրությունը որպես ժամկետանց #%1$s պատվերի համար՝ %2$s

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Failed to update subscription dates after customer renewed early with order %s.
hy: Չհաջողվեց թարմացնել բաժանորդագրության ամսաթվերը այն բանից հետո, երբ հաճախորդը վաղաժամկետ թարմացրեց %s պատվերը:

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to update subscription status after order #%1$s was put on-hold: %2$s
hy: Չհաջողվեց թարմացնել բաժանորդագրության կարգավիճակը #%1$s պատվերի կասեցումից հետո՝ %2$s

note: translators: $1-$2: opening and closing tags. Link to documents->payment gateways, 3$-4$: opening and closing tags. Link to WooCommerce extensions shop page
en: Find new gateways that %1$ssupport automatic subscription payments%2$s in the official %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.
hy: Գտեք նոր դարպասներ, որոնք %1$sաջակցում են բաժանորդագրության ավտոմատ վճարումներ%2$s պաշտոնական %3$sWooCommerce Marketplace%4$s-ում:

note: translators: placeholder is a date
en: First payment prorated. Next payment: %s
hy: Առաջին վճարումը համաչափ. Հաջորդ վճարում՝ %s

note: translators: placeholder is a date
en: First payment: %s
hy: Առաջին վճարում՝ %s

note: translators: placeholder is a date
en: First renewal: %s
hy: Առաջին թարմացում՝ %s

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For All Subscription Products
hy: Բոլոր բաժանորդային ապրանքների համար

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of All Subscription Products
hy: Բոլոր բաժանորդային ապրանքների բարելավման և իջեցման համար

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of Virtual Subscription Products Only
hy: Միայն վիրտուալ բաժանորդագրության արտադրանքի արդիականացման և իջեցման համար

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of All Subscription Products
hy: Բոլոր բաժանորդային ապրանքների արդիականացման համար

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of Virtual Subscription Products Only
hy: Միայն վիրտուալ բաժանորդագրության ապրանքների արդիականացման համար

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For Virtual Subscription Products Only
hy: Միայն վիրտուալ բաժանորդագրության ապրանքների համար

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: For a store manager to change a subscription from automatic to manual renewal payments (or manual to automatic) with Subscriptions v1.5, the database needed to be modified directly. Subscriptions now provides a way for payment gateways to allow you to change that from the new %sEdit Subscription%s interface.
hy: Որպեսզի խանութի մենեջերը փոխի բաժանորդագրությունը ավտոմատից ձեռքով երկարաձգվող վճարումների (կամ ձեռքով ավտոմատի) Բաժանորդագրություններ v1.5-ի միջոցով, անհրաժեշտ էր ուղղակիորեն փոփոխել տվյալների բազան: Բաժանորդագրություններն այժմ վճարման դարպասների համար հնարավորություն է տալիս փոխել այն նոր %sEdit Subscription%s միջերեսից:

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: For the purposes of processing recurring subscription payments, we store the customer's name, billing address, shipping address, email address, phone number and credit card/payment details.
hy: Բաժանորդագրության պարբերական վճարումները մշակելու նպատակով մենք պահպանում ենք հաճախորդի անունը, վճարման հասցեն, առաքման հասցեն, էլ.փոստի հասցեն, հեռախոսահամարը և կրեդիտ քարտի/վճարման տվյալները:

[ctx: shipping method price]
en: Free
hy: Անվճար

en: Free Trial
hy: Անվճար փորձարկում

en: Free shipping coupon
hy: Անվճար առաքման կտրոն

en: Free trial
hy: Անվճար փորձարկում

en: Free trial length
hy: Անվճար փորձաշրջանի տևողությունը

en: Free trial period
hy: Անվճար փորձաշրջան

[ctx: The gateway ID displayed on the Edit Subscriptions screen when editing payment method.]
note: translators: %s: gateway ID.
en: Gateway ID: [%s]
hy: Դարպասի ID՝ [%s]

en: Gateway does not support admin changing the payment method on a Subscription.
hy: Gateway-ը չի աջակցում ադմինիստրատորի կողմից բաժանորդագրության միջոցով վճարման եղանակի փոփոխմանը:

en: General
hy: Գեներալ

en: Generate Customer Subscription Cache
hy: Ստեղծեք հաճախորդների բաժանորդագրության քեշ

en: Generate Related Order Cache
hy: Ստեղծեք առնչվող պատվերի քեշ

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings
hy: Գնացեք WooCommerce բաժանորդագրությունների կարգավորումներ

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings &raquo;
hy: Գնացեք WooCommerce բաժանորդագրությունների կարգավորումներ »

note: translators: hour placeholder for time input, javascript format
en: HH
hy: Հ.Հ

note: translators: %s: Customer first name
en: Hi %s,
hy: Բարև %s,

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: Honour Renewal Order Data
hy: Պատվո նորացման պատվերի տվյալներ

en: How many customers stay subscribed for more than 6 months? What is the average lifetime value of your subscribers? How much renewal revenue will your store earn next month?
hy: Քանի՞ հաճախորդ է բաժանորդագրված մնում ավելի քան 6 ամիս: Ո՞րն է ձեր բաժանորդների կյանքի միջին արժեքը: Որքա՞ն եկամուտ կվաստակի ձեր խանութը հաջորդ ամիս նորացումից:

en: IP Address
hy: IP հասցե

en: IPN subscription cancelled.
hy: IPN-ի բաժանորդագրությունը չեղարկվել է:

en: IPN subscription failing payment method changed.
hy: IPN բաժանորդագրության ձախողման վճարման եղանակը փոխվել է:

[ctx: used in order note]
note: translators: 1: payment status (e.g. "completed"), 2: pending reason.
en: IPN subscription payment %1$s for reason: %2$s.
hy: IPN բաժանորդագրության վճարում %1$s պատճառով՝ %2$s:

[ctx: used in order note]
note: translators: placeholder is payment status (e.g. "completed")
en: IPN subscription payment %s.
hy: IPN բաժանորդագրության վճարում %s:

en: IPN subscription payment completed.
hy: IPN բաժանորդագրության վճարումն ավարտված է:

en: IPN subscription payment failure.
hy: IPN բաժանորդագրության վճարման ձախողում:

[ctx: when it is a payment change, and there is a subscr_signup message, this will be a confirmation message that PayPal accepted it being the new payment method]
en: IPN subscription payment method changed to PayPal.
hy: IPN բաժանորդագրության վճարման եղանակը փոխվել է PayPal-ի:

en: IPN subscription sign up completed.
hy: IPN բաժանորդագրության գրանցումն ավարտված է:

en: IPN subscription suspended.
hy: IPN-ի բաժանորդագրությունը կասեցված է:

en: If a subscriber's subscription is manually cancelled or expires, she will be assigned this role.
hy: Եթե բաժանորդի բաժանորդագրությունը ձեռքով չեղարկվի կամ լրանա, նրան կհանձնվի այս դերը:

en: If a subscription is synchronised to a specific day of the week, month or year, charge a prorated amount for the subscription at the time of sign up.
hy: Եթե բաժանորդագրությունը համաժամացվում է շաբաթվա, ամսվա կամ տարվա որոշակի օրվա հետ, գրանցման պահին բաժանորդագրության համար գանձեք համամասնական գումար:

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: If you are using PayPal Standard or PayPal Reference transactions please see the %1$sPayPal Privacy Policy%2$s for more details.
hy: Եթե դուք օգտագործում եք PayPal Standard կամ PayPal Reference գործարքները, լրացուցիչ մանրամասների համար տես %1$sPayPal-ի գաղտնիության քաղաքականությունը%2$s:

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: If you don't want new subscription purchases to automatically charge renewal payments, you can turn off automatic payments. Existing automatic subscriptions will continue to charge customers automatically. %1$sLearn more%2$s.
hy: Եթե դուք չեք ցանկանում, որ նոր բաժանորդագրության գնումներն ավտոմատ կերպով գանձեն նորացման վճարումները, կարող եք անջատել ավտոմատ վճարումները: Առկա ավտոմատ բաժանորդագրությունները կշարունակեն ավտոմատ կերպով գանձել հաճախորդներից: %1$sԻմացեք ավելին%2$s:

note: translators: placeholder is number of seconds
en: If you received a server error and reloaded the page to find this notice, please refresh the page in %s seconds and the upgrade routine will recommence without issues.
hy: Եթե դուք ստացել եք սերվերի սխալ և վերաբեռնել եք էջը՝ այս ծանուցումը գտնելու համար, խնդրում ենք թարմացնել էջը %s վայրկյանից, և արդիականացման գործընթացը կվերսկսվի առանց խնդիրների:

en: Ignore this error
hy: Անտեսեք այս սխալը

en: Ignore this error (not recommended)
hy: Անտեսել այս սխալը (խորհուրդ չի տրվում)

en: Import subscriptions to WooCommerce via CSV, or export your subscriptions from WooCommerce to a CSV with the WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter extension.
hy: Ներմուծեք բաժանորդագրություններ WooCommerce-ին CSV-ի միջոցով կամ արտահանեք ձեր բաժանորդագրությունները WooCommerce-ից դեպի CSV՝ WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter ընդլայնմամբ:

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Import/Export Subscriptions
hy: Ներմուծման/արտահանման բաժանորդագրություններ

en: Improved scheduled action data storage
hy: Բարելավված պլանավորված գործողությունների տվյալների պահեստավորում

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: In %s
hy: %s-ով

en: In previous versions of Subscriptions, the subscription total was passed to payment gateways as the amount to charge for automatic renewal payments. This made it unnecessarily complicated to add one-time fees or discounts to a renewal.
hy: Բաժանորդագրությունների նախորդ տարբերակներում բաժանորդագրությունների ընդհանուր գումարը փոխանցվում էր վճարման դարպասներին՝ որպես գումար, որը գանձվում է ավտոմատ երկարաձգման վճարումների համար: Սա անհարկի բարդացրեց նորացմանը միանվագ վճարներ կամ զեղչեր ավելացնելը:

en: Inactive Subscriber Role
hy: Ոչ ակտիվ բաժանորդի դերը

en: Increased processing rate for scheduled payments
hy: Պլանավորված վճարումների վերամշակման տոկոսադրույքի բարձրացում

[ctx: relation to order]
en: Initial Subscription
hy: Սկզբնական բաժանորդագրություն

en: Initial payment discount
hy: Նախնական վճարման զեղչ

en: Installed Plugins
hy: Տեղադրված պլագիններ

[ctx: appears in an error message if date is wrong format]
note: translators: placeholder is date type (e.g. "end", "next_payment"...)
en: Invalid %s date. The date must be of the format: "Y-m-d H:i:s".
hy: %s անվավեր ամսաթիվ: Ամսաթիվը պետք է լինի «Ymd H:i:s» ձևաչափով:

en: Invalid PayPal IPN Payload: unable to find matching subscription.
hy: Անվավեր PayPal IPN Payload. հնարավոր չէ գտնել համապատասխան բաժանորդագրություն:

en: Invalid Subscription.
hy: Անվավեր բաժանորդագրություն:

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid created date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
hy: Ստեղծման անվավեր ամսաթիվ: Ամսաթիվը պետք է լինի տող և ձևաչափի՝ «Ymd H:i:s»:

en: Invalid data. First parameter has a date that is not in the registered date types.
hy: Անվավեր տվյալներ։ Առաջին պարամետրն ունի ամսաթիվ, որը գրանցված ամսաթվերի տեսակների մեջ չէ:

en: Invalid data. First parameter was empty when passed to update_dates().
hy: Անվավեր տվյալներ։ Առաջին պարամետրը դատարկ էր, երբ փոխանցվեց update_dates():

en: Invalid data. No valid item id was passed in.
hy: Անվավեր տվյալներ։ Ոչ մի վավեր տարրի ID չի փոխանցվել:

en: Invalid data. No valid subscription / order was passed in.
hy: Անվավեր տվյալներ։ Ոչ մի վավեր բաժանորդագրություն/պատվեր չի փոխանցվել:

[ctx: In wcs_copy_order_meta error message. Refers to origin and target order objects.]
en: Invalid data. Orders expected aren't orders.
hy: Անվավեր տվյալներ։ Սպասվող պատվերները պատվերներ չեն:

[ctx: Refers to the type of the copy being performed: "copy_order", "subscription", "renewal_order", "resubscribe_order"]
en: Invalid data. Type of copy is not a string.
hy: Անվավեր տվյալներ։ Կրկնօրինակի տեսակը տող չէ:

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
hy: Անվավեր ամսաթիվ: Ամսաթիվը պետք է լինի տող և ձևաչափի՝ «Ymd H:i:s»:

en: Invalid format. First parameter needs to be an array.
hy: Անվավեր ձևաչափ: Առաջին պարամետրը պետք է լինի զանգված:

en: Invalid order.
hy: Անվավեր պատվեր։

en: Invalid recurring shipping method.
hy: Պարբերական առաքման սխալ եղանակ:

note: translators: 1: relation type, 2: list of valid relation types.
en: Invalid relation type: %1$s. Order relationship type must be one of: %2$s.
hy: Հարաբերության անվավեր տեսակ՝ %1$s: Պատվերի հարաբերությունների տեսակը պետք է լինի %2$s-ից մեկը:

en: Invalid security token, please reload the page and try again.
hy: Անվտանգության անվավեր նշան, խնդրում ենք վերաբեռնել էջը և նորից փորձել:

note: translators: 1) passed sort order type argument, 2) 'ascending', 3) 'descending'.
en: Invalid sort order type: %1$s. The $sort_order argument must be %2$s or %3$s.
hy: Տեսակավորման սխալ տեսակ՝ %1$s: $sort_order արգումենտը պետք է լինի %2$s կամ %3$s:

en: Invalid subscription billing interval given. Must be an integer greater than 0.
hy: Անվավեր բաժանորդագրության վճարային միջակայք է տրված: Պետք է լինի 0-ից մեծ ամբողջ թիվ:

en: Invalid subscription billing period given.
hy: Անվավեր բաժանորդագրության վճարման ժամկետ է տրված:

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid subscription customer_id.
hy: Անվավեր բաժանորդագրություն customer_id:

en: Invalid subscription id.
hy: Անվավեր բաժանորդագրության ID:

en: Invalid subscription status given.
hy: Բաժանորդագրության անվավեր կարգավիճակ է տրված:

note: translators: placeholder is a switch type.
en: Invalid switch type "%s". Switch must be one of: "upgrade", "downgrade" or "crossgrade".
hy: Անվավեր անջատիչի տեսակ «%s»: Անջատիչը պետք է լինի «թարմացում», «նվազեցում» կամ «խաչաձեւ» մեկը:

note: translators: %s: invalid type of update argument.
en: Invalid update type: %s. Post update types supported are "add" or "delete". Updates are done on post meta directly.
hy: Անվավեր թարմացման տեսակ՝ %s: Փոստի թարմացման աջակցվող տեսակներն են՝ «ավելացնել» կամ «ջնջել»: Թարմացումները կատարվում են ուղղակիորեն post meta-ում:

en: Invoice for renewal order {order_number}
hy: Երկարաձգման պատվերի ապրանքագիր {order_number}

en: Invoice for renewal order {order_number} from {order_date}
hy: {order_number} երկարաձգման պատվերի ապրանքագիր {order_date}-ից

note: translators: $1 and $2 are opening and closing strong tags, respectively.
en: It is %1$sstrongly recommended you do not change the Receiver Email address%2$s if you have active subscriptions with PayPal. Doing so can break existing subscriptions.
hy: %1$sխստորեն խորհուրդ է տրվում չփոխել Ստացողի էլփոստի հասցեն%2$s, եթե ակտիվ բաժանորդագրություններ ունեք PayPal-ով: Դա կարող է խզել առկա բաժանորդագրությունները:

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags. 3$-4$: opening and closing link tags for learn more. Leads to duplicate site article on docs. 5$-6$: Opening and closing link to production URL. 7$: Production URL .
en: It looks like this site has moved or is a duplicate site. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s has disabled automatic payments and subscription related emails on this site to prevent duplicate payments from a staging or test environment. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s considers %5$s%7$s%6$s to be the site's URL. %3$sLearn more &raquo;%4$s.
hy: Կարծես թե այս կայքը տեղափոխվել է կամ կրկնօրինակ կայք է: %1$sWooCommerce-ի բաժանորդագրությունները%2$s-ն անջատել է ավտոմատ վճարումները և բաժանորդագրության հետ կապված էլ․ հասցեները այս կայքում՝ կանխելու կրկնօրինակ վճարումները բեմական կամ փորձնական միջավայրից: %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s-ը %5$s%7$s%6$s-ը համարում է կայքի URL: %3$sԻմացեք ավելին »%4$s:

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: It was already possible to change a subscription's next payment date, but some store managers wanted to provide a customer with an extended free trial or add an extra month to the expiration date. Now you can change all of these dates from the %sEdit Subscription%s screen.
hy: Արդեն հնարավոր էր փոխել բաժանորդագրության հաջորդ վճարման ամսաթիվը, սակայն խանութների որոշ մենեջերներ ցանկանում էին հաճախորդին երկարաձգված անվճար փորձաշրջան տրամադրել կամ ժամկետի ավարտին ավելացնել ևս մեկ ամիս: Այժմ դուք կարող եք փոխել այս բոլոր ամսաթվերը %sEdit Subscription%s էկրանից:

en: It's now easier for your customers to buy more subscriptions!
hy: Ձեր հաճախորդների համար այժմ ավելի հեշտ է գնել ավելի շատ բաժանորդագրություններ:

en: Item ID.
hy: Նյութի ID.

en: Items
hy: Նյութեր

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your subscription renewal order #%s, and it is now being processed:
hy: Պարզապես ձեզ տեղեկացնելու համար. մենք ստացել ենք ձեր բաժանորդագրության նորացման #%s պատվերը, և այն այժմ մշակվում է.

en: Label
hy: Պիտակ

en: Last 7 Days
hy: Վերջին 7 օրը

en: Last Month
hy: Անցած ամիս

en: Last Order Date
hy: Վերջին պատվերի ամսաթիվը

[ctx: table heading]
en: Last Order Date
hy: Վերջին պատվերի ամսաթիվը

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order Date: %s
hy: Վերջին պատվերի ամսաթիվը՝ %s

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order: %s
hy: Վերջին պատվերը՝ %s

en: Last day of the month
hy: Ամսվա վերջին օրը

[ctx: customer subscription table header]
en: Last order date
hy: Վերջին պատվերի ամսաթիվը

en: Last recorded error:
hy: Վերջին գրանցված սխալը.

[ctx: learn more link to failed payment retry documentation]
en: Learn More
hy: Իմացեք ավելին

[ctx: learn more link to subscription emails documentation]
en: Learn More
hy: Իմացեք ավելին

[ctx: learn more link to subscription reports documentation]
en: Learn More
hy: Իմացեք ավելին

en: Learn more
hy: Իմացեք ավելին

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %sView Subscription page%s.
hy: Իմացեք ավելին նոր %sView Բաժանորդագրման էջի%s մասին:

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %smultiple subscriptions%s feature.
hy: Իմացեք ավելին %smultiple բաժանորդագրությունների%s նոր գործառույթի մասին:

note: translators: %s: help tip.
en: Lifetime Value from Subscriptions %s
hy: Կյանքի արժեք %s բաժանորդագրություններից

en: Limit subscription
hy: Սահմանափակել բաժանորդագրությունը

en: Limit to one active subscription
hy: Սահմանափակել մեկ ակտիվ բաժանորդագրությամբ

en: Limit to one of any status
hy: Սահմանափակեք ցանկացած կարգավիճակից որևէ մեկով

note: translators: %1$s is the coupon code, %2$d is the number of payment usages
en: Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d time. | Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d times.
hy[0]: Սահմանափակ օգտագործման «%1$s» կտրոնը հեռացվել է բաժանորդագրությունից: Այն օգտագործվել է %2$d անգամ:

en: Line subtotal (before discounts).
hy: Գծի ենթագումար (մինչ զեղչերը):

en: Line subtotal tax (before discounts).
hy: Գծի ենթահարկ (մինչ զեղչերը).

en: Line taxes.
hy: Գծային հարկեր.

en: Line total (after discounts).
hy: Տող տոտալ (զեղչերից հետո).

en: Line total tax (after discounts).
hy: Գծի ընդհանուր հարկը (զեղչերից հետո):

[ctx: refers to live site]
en: Live
hy: Ապրեք

en: Load billing address
hy: Բեռնել վճարման հասցեն

en: Load shipping address
hy: Բեռնել առաքման հասցեն

note: translators: minute placeholder for time input, javascript format
en: MM
hy: ՄՄ

en: Manage Subscriptions
hy: Կառավարեք բաժանորդագրությունները

en: Manual Renewal
hy: Ձեռնարկի նորացում

en: Manual Renewal Payments
hy: Ձեռքով երկարաձգման վճարումներ

en: Manual renewal order awaiting customer payment.
hy: Հաճախորդի վճարմանը սպասող ձեռքով նորացման պատվեր:

[ctx: used in the subscriptions upgrader]
note: translators: placeholder is number of upgraded subscriptions
en: Marked %s subscription products as "sold individually".
hy: %s բաժանորդագրության արտադրանքը նշվել է որպես «առանձին վաճառված»:

en: Meta key.
hy: Մետա բանալի.

en: Meta label.
hy: Մետա պիտակ.

en: Meta value.
hy: Մետա արժեք.

note: translators: 1$: number of action scheduler hooks upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time
en: Migrated %1$s subscription related hooks to the new scheduler (in %2$s seconds).
hy: %1$s բաժանորդագրության հետ կապված կեռիկներ տեղափոխվեցին նոր ժամանակացույց (%2$s վայրկյանում):

note: translators: 1$: number of subscriptions upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time it took
en: Migrated %1$s subscriptions to the new structure (in %2$s seconds).
hy: %1$s բաժանորդագրությունները տեղափոխվեցին նոր կառուցվածք (%2$s վայրկյանում):

[ctx: options section heading]
en: Miscellaneous
hy: Տարբեր

en: Mixed Checkout
hy: Խառը վճարում

en: Month for Synchronisation
hy: Համաժամացման ամիս

en: Move this item to the Trash
hy: Տեղափոխեք այս տարրը աղբարկղ

[ctx: email type]
en: Multipart
hy: Բազմամաս

en: Multiple Subscriptions
hy: Բազմաթիվ բաժանորդագրություններ

en: My Account
hy: Իմ հաշիվը

en: My Subscription
hy: Իմ բաժանորդագրությունը

[ctx: when to allow a setting]
en: Never
hy: Երբեք

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (charge the full recurring amount at sign-up)
hy: Երբեք (գրանցման ժամանակ գանձեք ամբողջ պարբերական գումարը)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (charge the full sign up fee)
hy: Երբեք (գանձեք գրանցման ամբողջ վճարը)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (do not charge a sign up fee)
hy: Երբեք (գրանցման վճար մի գանձեք)

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (do not charge any recurring amount)
hy: Երբեք (մի գանձեք որևէ պարբերական գումար)

[ctx: Subscription length]
en: Never expire
hy: Երբեք չլրանալ

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: New %sWC_Subscription%s Object
hy: Նոր %sWC_Subscription%s օբյեկտ

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: New %sshop_subscription%s Post Type
hy: Նոր %sshop_subscription%s Գրառման տեսակը

en: New Add/Edit Subscription Screen
hy: Ավելացնել/Խմբագրել բաժանորդագրության նոր էկրան

en: New Renewal Order
hy: Նոր նորացման հրաման

en: New Retry
hy: Նոր Կրկնել

[ctx: custom post type setting]
en: New Subscription
hy: Նոր բաժանորդագրություն

en: New Subscription Emails
hy: Բաժանորդագրության նոր նամակներ

en: New Subscriptions
hy: Նոր բաժանորդագրություններ

en: New View Subscription Page
hy: Նոր Դիտել բաժանորդագրության էջը

en: New renewal order emails are sent when a subscription renewal payment is processed.
hy: Նոր նորացման պատվերի նամակներն ուղարկվում են, երբ մշակվում է բաժանորդագրության նորացման վճարումը:

en: New subscription details
hy: Բաժանորդագրության նոր մանրամասներ

en: New subscription renewal order
hy: Բաժանորդագրության նորացման նոր կարգ

en: Next
hy: Հաջորդը

en: Next 12 Months
hy: Հաջորդ 12 ամիսները

en: Next 30 Days
hy: Հաջորդ 30 օրը

en: Next 7 Days
hy: Հաջորդ 7 օրերը

en: Next Month
hy: Հաջորդ ամիս

en: Next Payment
hy: Հաջորդ վճարում

[ctx: table heading]
en: Next Payment
hy: Հաջորդ վճարում

note: translators: placeholder is the subscription's next payment date (either human readable or normal date) wrapped in <strong> tags
en: Next Payment Date: %s
hy: Հաջորդ վճարման ամսաթիվը՝ %s

[ctx: table heading]
en: Next payment
hy: Հաջորդ վճարումը

[ctx: customer subscription table header]
en: Next payment date
hy: Հաջորդ վճարման ամսաթիվը

en: Next payment: %s
hy: Հաջորդ վճարում՝ %s

en: No
hy: Ոչ

en: No Subscriptions found
hy: Բաժանորդագրություններ չեն գտնվել

[ctx: custom post type setting]
en: No Subscriptions found in trash
hy: Աղբարկղում բաժանորդագրություններ չեն գտնվել

en: No billing address set.
hy: Վճարման հասցե սահմանված չէ:

en: No customers found.
hy: Հաճախորդներ չեն գտնվել:

note: translators: $1-2: opening and closing tags of a link that takes to Woo marketplace / Stripe product page
en: No payment gateways capable of processing automatic subscription payments are enabled. If you would like to process automatic payments, we recommend the %1$sfree Stripe extension%2$s.
hy: Վճարման դարպասներ, որոնք կարող են մշակել բաժանորդագրության ավտոմատ վճարումները, միացված չեն: Եթե ցանկանում եք մշակել ավտոմատ վճարումները, խորհուրդ ենք տալիս %1$sfree Stripe ընդլայնումը%2$s:

en: No products found.
hy: Ապրանքներ չեն գտնվել:

en: No retries found
hy: Կրկնվող փորձեր չեն գտնվել

en: No retries found in trash
hy: Աղբարկղում կրկնվող փորձեր չեն գտնվել

en: No shipping address set.
hy: Առաքման հասցե սահմանված չէ:

[ctx: An order type]
en: Non-subscription
hy: Չբաժանորդագրվել

en: None
hy: Ոչ ոք

en: Not cancelled
hy: Չեղարկված

en: Not yet ended
hy: Դեռ չի ավարտվել

en: Note that purchasing a subscription still requires an account.
hy: Նկատի ունեցեք, որ բաժանորդագրություն գնելը դեռևս պահանջում է հաշիվ:

en: Note:
hy: Նշում:

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of days after sign-up
hy: Գրանցվելուց հետո օրերի քանակը

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of months after sign-up
hy: Գրանցվելուց հետո ամիսների քանակը

en: Number of renewals
hy: Թարմացումների քանակը

en: Number of resubscribes
hy: Վերաբաժանորդագրվածների թիվը

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of weeks after sign-up
hy: Գրանցվելուց հետո շաբաթների քանակը

[ctx: Subscription status]
en: On hold
hy: Սպասում

[ctx: Subscription status]
en: On-hold
hy: Սպասում

en: On-hold Renewal Order
hy: Սպասման երկարաձգման հրաման

en: One time shipping
hy: Մեկանգամյա առաքում

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Only allow a customer to have one subscription to this product. %1$sLearn more%2$s.
hy: Թույլ տվեք հաճախորդին այս ապրանքի միայն մեկ բաժանորդագրություն ունենալ: %1$sԻմացեք ավելին%2$s:

en: Only store managers can edit payment dates.
hy: Միայն խանութի կառավարիչները կարող են խմբագրել վճարման ամսաթվերը:

en: Open a ticket
hy: Բացեք տոմս

en: Optionally include an amount to be charged at the outset of the subscription. The sign-up fee will be charged immediately, even if the product has a free trial or the payment dates are synced.
hy: Ընտրովի ներառում է գումար, որը պետք է գանձվի բաժանորդագրության սկզբում: Գրանցման վճարը կգանձվի անմիջապես, նույնիսկ եթե ապրանքն ունի անվճար փորձաշրջան կամ վճարման ամսաթվերը համաժամացվում են:

en: Order
hy: Պատվեր

note: translators: %s is order's number
en: Order #%s has not been added to the cart.
hy: #%s պատվերը չի ավելացվել զամբյուղում:

note: translators: %s: order ID (linked to details page).
en: Order %s created to record early renewal.
hy: Պատվեր %s ստեղծվել է վաղաժամկետ թարմացում գրանցելու համար:

note: translators: placeholder is order ID
en: Order %s created to record renewal.
hy: Պատվեր %s ստեղծվել է նորացման գրանցման համար:

en: Order Number
hy: Պատվերի ՀԱՄԱՐ

en: Order date: %s
hy: Պատվերի ամսաթիվը՝ %s

en: Order number: %s
hy: Պատվերի համարը՝ %s

[ctx: number of orders linked to a subscription]
en: Orders
hy: Պատվերներ

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: placeholder is blogname
en: Orders with %s
hy: Պատվերներ %s-ով

[ctx: An order type]
en: Original
hy: Օրիգինալ

en: Other
hy: Այլ

[ctx: label for the system status page]
en: Other
hy: Այլ

en: Parent Order
hy: Ծնողի հրաման

[ctx: relation to order]
en: Parent Order
hy: Ծնողի հրաման

[ctx: custom post type setting]
en: Parent Subscriptions
hy: Ծնողների բաժանորդագրություններ

en: Parent order:
hy: Ծնողների պատվերը.

en: Parent order:
hy: Ծնողների պատվերը.

[ctx: pay for a subscription]
en: Pay
hy: Վճարել

en: Pay Now &raquo;
hy: Վճարեք հիմա »

en: Pay now
hy: Վճարե՛ք հիմա

en: PayPal API error - credentials are incorrect.
hy: PayPal API-ի սխալ. հավատարմագրերը սխալ են:

note: translators: placeholders are PayPal API error code and PayPal API error message
en: PayPal API error: (%1$d) %2$s
hy: PayPal API-ի սխալ՝ (%1$d) %2$s

[ctx: label for the system status page]
en: PayPal Reference Transactions Enabled
hy: PayPal Reference գործարքները միացված են

en: PayPal Standard has a number of limitations and does not support all subscription features.
hy: PayPal Standard-ն ունի մի շարք սահմանափակումներ և չի աջակցում բաժանորդագրության բոլոր հնարավորությունները:

en: PayPal Subscription ID:
hy: PayPal բաժանորդագրության ID.

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal Transaction Held: %s
hy: PayPal-ի գործարք՝ %s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: to docs on woocommerce, 3$-4$ to gateway settings on the site
en: PayPal is inactive for subscription transactions. Please %1$sset up the PayPal IPN%2$s and %3$senter your API credentials%4$s to enable PayPal for Subscriptions.
hy: PayPal-ը ակտիվ չէ բաժանորդագրության գործարքների համար: Խնդրում ենք %1$sկարգավորել PayPal IPN%2$s-ը և %3$ուղարկեք ձեր API հավատարմագրերը%4$s՝ PayPal-ը բաժանորդագրությունների համար միացնելու համար:

note: translators: placeholder is a transaction ID.
en: PayPal payment approved (ID: %s)
hy: PayPal վճարումը հաստատվել է (ID՝ %s)

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal payment declined: %s
hy: PayPal-ի վճարումը մերժվել է՝ %s

en: Payment
hy: Վճարում

en: Payment Gateway Support
hy: Վճարային դարպասների աջակցություն

en: Payment Method
hy: Վճարման եղանակ

note: translators: placeholder is the display name of the payment method
en: Payment Method: %s
hy: Վճարման մեթոդներ

en: Payment Retry
hy: Վճարում Կրկին փորձեք

en: Payment failed.
hy: Վճարումը ձախողվեց:

en: Payment for the renewal order was unsuccessful with your payment method on file, please try again.
hy: Երկարաձգման պատվերի վճարումը ձախողվեց ձեր վճարման եղանակով, խնդրում ենք կրկին փորձել:

en: Payment gateway ID.
hy: Վճարման դարպասի ID.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Payment gateways which don't support automatic recurring payments can be used to process %1$smanual subscription renewal payments%2$s.
hy: Վճարման դարպասները, որոնք չեն աջակցում ավտոմատ կրկնվող վճարումները, կարող են օգտագործվել %1$s ձեռքով բաժանորդագրության նորացման%2$s վճարումները մշակելու համար:

en: Payment method added.
hy: Ավելացվեց վճարման եղանակը:

[ctx: %1$s: old payment title, %2$s: new payment title]
note: translators: 1: old payment title, 2: new payment title.
en: Payment method changed from "%1$s" to "%2$s" by the subscriber from their account page.
hy: Բաժանորդի կողմից իր հաշվի էջի վճարման եղանակը փոխվել է «%1$s»-ից «%2$s»-ի:

en: Payment method meta must be an array.
hy: Վճարման եղանակի մետա-ն պետք է լինի զանգված:

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: previous token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer changed their default token and opted to update their subscriptions. Payment meta changed from %1$s to %2$s
hy: Վճարման եղանակի մետա-ն թարմացվել է այն բանից հետո, երբ հաճախորդը փոխել է իր կանխադրված նշանը և որոշել է թարմացնել իր բաժանորդագրությունները: Վճարման մետասը %1$s-ից փոխվեց %2$s-ի

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: deleted token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer deleted a token from their My Account page. Payment meta changed from %1$s to %2$s
hy: Վճարման եղանակի մետա-ն թարմացվել է այն բանից հետո, երբ հաճախորդը ջնջել է նշանն իր Իմ հաշիվը էջից: Վճարման մետասը %1$s-ից փոխվեց %2$s

en: Payment method updated for all your current subscriptions.
hy: Վճարման եղանակը թարմացվել է ձեր բոլոր ընթացիկ բաժանորդագրությունների համար:

en: Payment method updated.
hy: Վճարման եղանակը թարմացվել է:

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - linked to staging site, 3: link to live site.
en: Payment processing skipped - renewal order created on %1$sstaging site%2$s under staging site lock. Live site is at %3$s
hy: Վճարումների մշակումը բաց է թողնվել. նորացման պատվերը ստեղծվել է %1$sբեմադրման կայքում%2$s բեմական կայքի կողպման տակ: Կենդանի կայքը գտնվում է %3$s-ում

en: Payment retry attempted on renewal order with multiple related subscriptions with no payment method in common.
hy: Վճարման կրկնակի փորձ է կատարվել երկարաձգման հանձնարարականով մի քանի առնչվող բաժանորդագրություններով՝ առանց վճարման ընդհանուր եղանակի:

en: Payment retry emails are sent to chosen recipient(s) when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future.
hy: Վճարման կրկնակի էլ-նամակները ուղարկվում են ընտրված ստացող(ներին), երբ բաժանորդագրության երկարաձգման վճարումն ավտոմատ կերպով մշակելու փորձը ձախողվել է, և կիրառվել է կրկնակի կանոն՝ ապագայում վճարումը կրկնելու համար:

en: Payment retry posts store details about the automatic retry of failed renewal payments.
hy: Վճարման կրկնակի հաղորդագրությունները պահում են մանրամասներ չհաջողված նորացման վճարումների ավտոմատ կրկնակի մասին:

en: Payment status marked complete.
hy: Վճարման կարգավիճակը նշված է որպես ավարտված:

en: Payment:
hy: Վճարում:

en: Peek Under the Hood for Developers
hy: Նայեք գլխարկի տակ ծրագրավորողների համար

[ctx: Subscription status]
en: Pending
hy: Սպասվում է

[ctx: Subscription status]
en: Pending Cancellation
hy: Սպասվում է չեղարկում

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span> | Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span>
hy[0]: Սպասվող չեղարկում <span class="count">(%s)</span>

en: Pending retries
hy: Սպասվում են նորից փորձեր

en: Pending subscription created.
hy: Ստեղծվել է սպասող բաժանորդագրություն:

[ctx: API response confirming order note deleted from a subscription]
en: Permanently deleted subscription note
hy: Ընդմիշտ ջնջված բաժանորդագրության նշումը

en: Personal data removed.
hy: Անձնական տվյալները հեռացվել են:

note: Translators: %s subscription number.
en: Personal data within subscription %s has been retained.
hy: %s բաժանորդագրության մեջ անձնական տվյալները պահպանվել են:

en: Phone Number
hy: Հեռախոսահամար

en: Place Order Button Text
hy: Տեղադրել պատվերի կոճակի տեքստը

[ctx: email type]
en: Plain text
hy: Պարզ տեքստ

en: Please choose a valid payment gateway to change to.
hy: Խնդրում ենք ընտրել վավեր վճարման դարպաս՝ փոխելու համար:

en: Please enter a date after the next payment.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ամսաթիվ հաջորդ վճարումից հետո:

en: Please enter a date after the start date.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ամսաթիվ մեկնարկի ամսաթվից հետո:

en: Please enter a date after the trial end.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել փորձաշրջանի ավարտից հետո ամսաթիվ:

en: Please enter a date at least one hour into the future.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ապագա առնվազն մեկ ժամվա ամսաթիվ:

en: Please enter a date before the next payment.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ամսաթիվ մինչև հաջորդ վճարումը:

en: Please enter a start date in the past.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել մեկնարկի ամսաթիվը անցյալում:

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր փոստային ինդեքս/ZIP:

en: Please enter all date fields.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ամսաթվի բոլոր դաշտերը:

en: Please keep this page open until the update process completes. No need to refresh or restart the process.
hy: Խնդրում ենք բաց պահել այս էջը մինչև թարմացման գործընթացի ավարտը: Կարիք չկա թարմացնել կամ վերագործարկել գործընթացը:

en: Please log in to your account below to choose a new payment method for your subscription.
hy: Խնդրում ենք մուտք գործել ստորև ձեր հաշիվ՝ ձեր բաժանորդագրության համար վճարման նոր եղանակ ընտրելու համար:

en: Please note: data for this report is cached. The data displayed may be out of date by up to 24 hours. The cache is updated each morning at 4am in your site's timezone.
hy: Խնդրում ենք նկատի ունենալ. այս զեկույցի տվյալները պահվում են քեշում: Ցուցադրվող տվյալները կարող են հնացած լինել մինչև 24 ժամ: Քեշը թարմացվում է ամեն առավոտ ժամը 4-ին ձեր կայքի ժամային գոտում:

note: translators: opening/closing <a> tags - linked to ticket form.
en: Please upgrade the WooCommerce Subscriptions plugin to version 2.0 or newer immediately. If you need assistance, after upgrading to Subscriptions v2.0, please %1$sopen a support ticket%2$s.
hy: Խնդրում ենք անհապաղ թարմացնել WooCommerce Subscriptions հավելվածը 2.0 կամ ավելի նոր տարբերակի: Եթե օգնության կարիք ունեք, Բաժանորդագրություններ v2.0-ին թարմացնելուց հետո խնդրում ենք %1$բացեք աջակցության տոմս%2$s:

en: Previous
hy: Նախորդ

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - link to documentation.
en: Previous versions of Subscriptions relied on %1$sWP Cron%2$s to process subscription payments and other scheduled events. In 3.0, these events will now run on admin request with loopback support. This will significantly increase the throughput of payment processing.
hy: Բաժանորդագրությունների նախորդ տարբերակները հիմնված էին %1$sWP Cron%2$s-ի՝ բաժանորդագրության վճարումները և այլ պլանավորված իրադարձությունները մշակելու համար: 3.0-ում այս իրադարձություններն այժմ կաշխատեն ադմինիստրատորի խնդրանքով` loopback աջակցությամբ: Սա զգալիորեն կբարձրացնի վճարումների մշակման թողունակությունը:

[ctx: table headings in notification email]
en: Price
hy: Գին

en: Prior to Subscriptions 2.1, they were not easy to answer. Subscriptions 2.1 introduces new reports to answer these questions, and many more.
hy: Մինչ Բաժանորդագրություններ 2.1-ը, դրանք հեշտ չէր պատասխանել: Բաժանորդագրություններ 2.1-ը ներկայացնում է նոր զեկույցներ՝ այս հարցերին պատասխանելու և շատ ավելին:

en: Process renewal
hy: Գործընթացի նորացում

en: Process renewal order action requested by admin.
hy: Գործընթացի նորացման պատվերի գործողությունը պահանջվել է ադմինիստրատորի կողմից:

en: Processing Renewal order
hy: Նորացման պատվերի մշակում

en: Product
hy: Արտադրանք

[ctx: table headings in notification email]
en: Product
hy: Արտադրանք

en: Product ID.
hy: Ապրանքի ID.

en: Product SKU.
hy: Ապրանքի SKU.

en: Product name.
hy: Ապրանքային անուն.

en: Product price.
hy: Ապրանքի գինը.

en: Products
hy: Ապրանքներ

en: Profile &rarr;
hy: Անձնագիր →

en: Prorate First Renewal
hy: Համապատասխան առաջին նորացում

en: Prorate Recurring Payment
hy: Համամասնական պարբերական վճարումներ

en: Prorate Sign up Fee
hy: Համապատասխան գրանցման վճար

en: Prorate Subscription Length
hy: Բաժանորդագրության համաչափ երկարություն

[ctx: an action on a subscription]
en: Put on-hold
hy: Պահպանեք

[ctx: table headings in notification email]
en: Quantity
hy: Քանակ

en: Quantity ordered.
hy: Պատվիրված քանակ.

en: Quit nagging me (but don't enable automatic payments)
hy: Դադարեք ինձ բարկացնելը (բայց մի միացրեք ավտոմատ վճարումները)

en: REST API Endpoints
hy: REST API-ի վերջնակետեր

en: Reactivate
hy: Վերակտիվացնել

en: Read more
hy: Կարդալ ավելին

[ctx: of an email]
en: Recipient(s)
hy: Ստացող(ներ)

en: Recovered Renewal Revenue
hy: Վերականգնված նորացման եկամուտ

en: Recurring Payments
hy: Կրկնվող վճարումներ

en: Recurring Product % Discount
hy: Կրկնվող ապրանքի % զեղչ

en: Recurring Product Discount
hy: Պարբերական արտադրանքի զեղչ

en: Recurring Sales Tax:
hy: Պարբերական վաճառքի հարկ.

en: Recurring Total
hy: Կրկնվող ընդհանուր

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is the formatted order total for the subscription
en: Recurring price: %s
hy: Կրկնվող գին՝ %s

en: Recurring total
hy: Կրկնվող ընդհանուր

[ctx: table heading]
en: Recurring total
hy: Կրկնվող ընդհանուր

en: Recurring totals
hy: Կրկնվող գումարներ

en: Recurring:
hy: Կրկնվող:

en: Related Orders
hy: Առնչվող պատվերներ

en: Related order caching is now handled by %1$s.
hy: Առնչվող պատվերների քեշավորումն այժմ կառավարվում է %1$s-ի կողմից:

en: Related orders
hy: Առնչվող պատվերներ

en: Related subscriptions
hy: Առնչվող բաժանորդագրություններ

en: Relationship
hy: Հարաբերություններ

en: Remember, although the update process may take a while, customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
hy: Հիշեք, թեև թարմացման գործընթացը կարող է որոշ ժամանակ տևել, հաճախորդները և այլ ոչ ադմինիստրատիվ օգտատերերը կարող են առանց ընդհատումների թերթել և գնել ձեր խանութից, մինչ թարմացումը ընթացքի մեջ է:

en: Remove personal data from subscriptions
hy: Հեռացրեք անձնական տվյալները բաժանորդագրություններից

en: Removed line item meta data.
hy: Հեռացվել է տողի տարրի մետա տվյալները:

en: Removed line items data.
hy: Հեռացված գծի տարրերի տվյալները:

note: translators: %d: number of subscriptions affected.
en: Removed personal data from %d subscription. | Removed personal data from %d subscriptions.
hy[0]: Անձնական տվյալները հեռացվել են %d բաժանորդագրությունից:

note: Translators: %s subscription number.
en: Removed personal data from subscription %s.
hy: Անձնական տվյալները հեռացվել են %s բաժանորդագրությունից:

en: Renew early
hy: Վաղ թարմացրե՛ք

en: Renew now
hy: Թարմացրեք հիմա

en: Renewal % discount
hy: Թարմացում % զեղչ

en: Renewal Discount
hy: Թարմացման զեղչ

en: Renewal Order
hy: Երկարաձգման հրաման

[ctx: relation to order]
en: Renewal Order
hy: Երկարաձգման հրաման

[ctx: Admin menu name]
en: Renewal Payment Retries
hy: Երկարաձգման վճարման կրկնակի փորձեր

[ctx: Post type name]
en: Renewal Payment Retries
hy: Վերականգնման վճարման փորձեր

en: Renewal Payment Retry
hy: Վերականգնման վճարում Կրկին փորձեք

[ctx: table heading]
en: Renewal Payment Retry
hy: Վերականգնման վճարում Կրկին փորձեք

en: Renewal Totals
hy: Նորացման ընդհանուր գումարներ

en: Renewal cart discount
hy: Նորացման զամբյուղի զեղչ

en: Renewal order complete emails are sent to the customer when a subscription renewal order is marked complete and usually indicates that the item for that renewal period has been shipped.
hy: Երկարաձգման պատվերի ամբողջական նամակներն ուղարկվում են հաճախորդին, երբ բաժանորդագրության երկարաձգման պատվերը նշվում է որպես ավարտված և սովորաբար ցույց է տալիս, որ այդ երկարացման ժամանակահատվածի ապրանքն առաքվել է:

en: Renewal product discount
hy: Ապրանքի նորացման զեղչ

[ctx: option section heading]
en: Renewals
hy: Թարմացումներ

en: Renewals amount
hy: Երկարաձգման գումարը

en: Renewals count
hy: Թարմացումները հաշվում են

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is the number of subscriptions repaired
en: Repaired %d subscriptions with incorrect dates, line tax data or missing customer notes.
hy: Վերականգնվել է %d բաժանորդագրություն՝ սխալ ամսաթվերով, գծի հարկային տվյալների կամ հաճախորդների բացակայող նշումներով:

[ctx: Whether the Report Cache has been enabled]
en: Report Cache Enabled
hy: Հաղորդել քեշը միացված է

en: Rest assured, although the update process may take a little while, it is coded to prevent defects, your site is safe and will be up and running again, faster than ever, shortly.
hy: Համոզված եղեք, թեև թարմացման գործընթացը կարող է մի փոքր տևել, այն կոդավորված է թերությունները կանխելու համար, ձեր կայքը անվտանգ է և շուտով նորից կգործարկվի, ավելի արագ, քան երբևէ:

en: Restore
hy: Վերականգնել

en: Restore this item from the Trash
hy: Վերականգնել այս տարրը աղբարկղից

en: Resubscribe
hy: Վերաբաժանորդագրվել

en: Resubscribe Order
hy: Վերաբաժանորդագրվել Պատվեր

[ctx: relation to order]
en: Resubscribe Order
hy: Վերաբաժանորդագրվել Պատվեր

note: translators: placeholder is a date.
en: Resubscribe Order &ndash; %s
hy: Վերաբաժանորդագրման պատվեր – %s

en: Resubscribe Totals
hy: Վերաբաժանորդագրեք ընդհանուր գումարները

[ctx: relation to order]
en: Resubscribed Subscription
hy: Վերաբաժանորդագրված բաժանորդագրություն

en: Retain ended subscriptions
hy: Պահպանեք ավարտված բաժանորդագրությունները

en: Retain ended subscriptions and their related orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
hy: Պահպանեք ավարտված բաժանորդագրությունները և դրանց առնչվող պատվերները որոշակի տևողությամբ՝ նախքան դրանցում առկա անձնական տվյալները անանուն դարձնելը:

en: Retention Rate
hy: Պահպանման տոկոսադրույքը

[ctx: label for the system status page]
en: Retries Migration Status
hy: Կրկին փորձում է միգրացիոն կարգավիճակը

en: Retry Date
hy: Կրկին փորձի ամսաթիվ

en: Retry Failed Payments
hy: Կրկին փորձեք ձախողված վճարումները

en: Retry Renewal Payment
hy: Կրկին փորձեք երկարաձգման վճարումը

en: Retry Status
hy: Կրկին փորձեք կարգավիճակը

en: Retry renewal payment action requested by admin.
hy: Նորից փորձեք ադմինիստրատորի կողմից պահանջված վճարման նորացման գործողությունը:

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule applied:
hy: Կիրառվել է նորից փորձելու կանոնը՝

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule reapplied:
hy: Կրկին փորձելու կանոնը կրկին կիրառվել է՝

en: Roles
hy: Դերեր

note: translators: %s: product SKU.
en: SKU: %s
hy: SKU՝ %s

[ctx: meta box title]
en: Schedule
hy: Ժամանակացույց

en: Scheduled action data, which was previously stored in the WordPress post tables, has been moved to a custom database table. Amongst other benefits, this will greatly improve the performance of processing scheduled actions such as subscription payments.
hy: Պլանավորված գործողությունների տվյալները, որոնք նախկինում պահվում էին WordPress-ի գրառումների աղյուսակներում, տեղափոխվել են հատուկ տվյալների բազայի աղյուսակ: Ի թիվս այլ առավելությունների, սա զգալիորեն կբարելավի պլանավորված գործողությունների մշակման կատարումը, ինչպիսիք են բաժանորդագրության վճարումները:

en: Search Renewal Payment Retries
hy: Որոնեք նորացման վճարման կրկնակի փորձեր

en: Search Subscriptions
hy: Որոնել բաժանորդագրություններ

en: Search for a customer&hellip;
hy: Որոնել հաճախորդ…

en: Search for a product&hellip;
hy: Որոնել ապրանք…

en: Security error. Please contact us if you need assistance.
hy: Անվտանգության սխալ. Խնդրում ենք կապնվել մեզ հետ, եթե օգնության կարիք ունեք:

en: See the full guide to What's New in Subscriptions version 2.1 &raquo;
hy: Տես ամբողջական ուղեցույցը, թե ինչ նորություններ կան բաժանորդագրություններում 2.1 տարբերակում »

en: Select an order&hellip;
hy: Ընտրեք պատվեր…

note: Description of the plugin
en: Sell products and services with recurring payments in your WooCommerce Store.
hy: Վաճառեք ապրանքներ և ծառայություններ ձեր WooCommerce խանութում կրկնվող վճարումներով:

en: Sent to a customer when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future. The email contains the renewal order information, date of the scheduled retry and payment links to allow the customer to pay for the renewal order manually instead of waiting for the automatic retry.
hy: Ուղարկվում է հաճախորդին, երբ բաժանորդագրության երկարաձգման վճարումն ավտոմատ կերպով մշակելու փորձը ձախողվել է, և կիրառվել է կրկնակի կանոն՝ ապագայում վճարումը կրկնելու համար: Նամակը պարունակում է նորացման պատվերի տեղեկությունները, պլանավորված կրկնակի փորձի ամսաթիվը և վճարման հղումները, որոնք թույլ են տալիս հաճախորդին ձեռքով վճարել նորացման պատվերի համար՝ ավտոմատ կրկնակի սպասելու փոխարեն:

en: Sent to a customer when the subscription is due for renewal and the renewal requires a manual payment, either because it uses manual renewals or the automatic recurring payment failed for the initial attempt and all automatic retries (if any). The email contains renewal order information and payment links.
hy: Ուղարկվում է հաճախորդին, երբ բաժանորդագրությունը պետք է երկարաձգվի, և երկարաձգումը պահանջում է ձեռքով վճարում, կամ այն պատճառով, որ այն օգտագործում է ձեռքով նորացումներ, կամ ավտոմատ կրկնվող վճարումը ձախողվել է սկզբնական փորձի և բոլոր ավտոմատ կրկնակի փորձերի համար (եթե այդպիսիք կան): Նամակը պարունակում է նորացման պատվերի մասին տեղեկատվություն և վճարման հղումներ:

en: Set a maximum number of times a customer can suspend their account for each billing period. For example, for a value of 3 and a subscription billed yearly, if the customer has suspended their account 3 times, they will not be presented with the option to suspend their account until the next year. Store managers will always be able to suspend an active subscription. Set this to 0 to turn off the customer suspension feature completely.
hy: Սահմանեք առավելագույն քանակ, երբ հաճախորդը կարող է կասեցնել իր հաշիվը յուրաքանչյուր հաշվարկային ժամանակահատվածի համար: Օրինակ, 3 արժեքի և տարեկան վճարվող բաժանորդագրության համար, եթե հաճախորդը 3 անգամ դադարեցրել է իր հաշիվը, ապա նրան հնարավորություն չի տրվի կասեցնել իր հաշիվը մինչև հաջորդ տարի: Խանութի կառավարիչները միշտ կկարողանան կասեցնել ակտիվ բաժանորդագրությունը: Սահմանեք սա 0-ի՝ հաճախորդի կասեցման գործառույթն ամբողջությամբ անջատելու համար:

en: Settings
hy: Կարգավորումներ

en: Shipping
hy: առաքում

en: Shipping Address
hy: Աոաքման Հասցե

en: Shipping Method
hy: Առաքման մեթոդ

en: Shipping Tax:
hy: Առաքման հարկ.

en: Shipping costs will be calculated once you have provided your address.
hy: Առաքման ծախսերը կհաշվարկվեն ձեր հասցեն նշելուց հետո:

en: Shipping for subscription products is normally charged on the initial order and all renewal orders. Enable this to only charge shipping once on the initial order. Note: for this setting to be enabled the subscription must not have a free trial or a synced renewal date.
hy: Բաժանորդային ապրանքների առաքումը սովորաբար գանձվում է սկզբնական պատվերի և բոլոր նորացման պատվերների դեպքում: Միացրեք սա՝ սկզբնական պատվերի դեպքում առաքումը միայն մեկ անգամ գանձելու համար: Նշում. որպեսզի այս պարամետրը միացված լինի, բաժանորդագրությունը չպետք է ունենա անվճար փորձաշրջան կամ համաժամեցված նորացման ամսաթիվ:

note: translators: %s: shipping method label.
en: Shipping via %s
hy: Առաքում %s-ով

en: Show more details
hy: Ցույց տալ ավելի շատ մանրամասներ

note: translators: placeholders are opening link tag, ID of sub, and closing link tag
en: Showing orders for %1$sSubscription %2$s%3$s
hy: Ցուցադրվում են պատվերներ %1$sԲաժանորդագրության %2$s%3$s-ի համար

en: Sign Up Fee % Discount
hy: Գրանցման վճար % զեղչ

en: Sign Up Fee Discount
hy: Գրանցման վճարի զեղչ

en: Sign up now
hy: Գրանցվե՛ք հիմա

en: Sign-up Fee (%s)
hy: Գրանցման վճար (%s)

note: translators: %s is a currency symbol / code
en: Sign-up fee (%s)
hy: Գրանցման վճար (%s)

en: Sign-up grace period
hy: Գրանցման արտոնյալ ժամանակահատված

en: Signup Totals
hy: Գրանցման ընդհանուր գումարներ

en: Simple subscription
hy: Պարզ բաժանորդագրություն

note: translators: placeholder is coupon code
en: Sorry, "%s" can only be applied to subscription parent orders which contain a product with signup fees.
hy: Ներեցեք, «%s»-ը կարող է կիրառվել միայն բաժանորդագրության մայր պատվերների համար, որոնք պարունակում են ապրանքներ գրանցման վճարներով:

en: Sorry, it seems no payment gateways support changing the recurring payment method. Please contact us if you require assistance or to make alternate arrangements.
hy: Կներեք, թվում է, որ վճարման դարպասները չեն աջակցում կրկնվող վճարման եղանակի փոփոխմանը: Խնդրում ենք կապնվել մեզ հետ, եթե օգնության կարիք ունեք կամ այլընտրանքային պայմանավորվածություններ ձեռք բերելու համար:

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
hy: Կներեք, թվում է, որ բաժանորդագրություններն աջակցող վճարման մատչելի եղանակներ չկան: Խնդրում ենք կապնվել մեզ հետ, եթե օգնության կարիք ունեք կամ ցանկանում եք այլընտրանքային պայմանավորվածություններ ձեռք բերել:

note: translators: 1-2: opening/closing tags - link to documentation.
en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please see %1$sEnabling Payment Gateways for Subscriptions%2$s if you require assistance.
hy: Կներեք, թվում է, որ բաժանորդագրություններն աջակցող վճարման մատչելի եղանակներ չկան: Խնդրում ենք տեսնել %1$sԲաժանորդագրությունների համար վճարման դարպասների ակտիվացում%2$s, եթե օգնության կարիք ունեք:

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support the recurring coupon you are using. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
hy: Ներեցեք, թվում է, որ չկան հասանելի վճարման եղանակներ, որոնք աջակցում են ձեր օգտագործած կրկնվող կտրոնին: Խնդրում ենք կապնվել մեզ հետ, եթե օգնության կարիք ունեք կամ ցանկանում եք այլընտրանքային պայմանավորվածություններ ձեռք բերել:

en: Sorry, only recurring coupons can be applied to subscriptions.
hy: Ներեցեք, բաժանորդագրությունների համար կարող են կիրառվել միայն կրկնվող կտրոններ:

en: Sorry, recurring coupons can only be applied to subscriptions or subscription orders.
hy: Ներեցեք, կրկնվող կտրոնները կարող են կիրառվել միայն բաժանորդագրությունների կամ բաժանորդագրության պատվերների համար:

note: translators: 1$: coupon code that is being removed
en: Sorry, the "%1$s" coupon is only valid for renewals.
hy: Ներեցեք, «%1$s» կտրոնն ուժի մեջ է միայն նորացման դեպքում:

en: Sorry, this coupon is only valid for an initial payment and the cart does not require an initial payment.
hy: Ներեցեք, այս կտրոնը վավեր է միայն նախնական վճարման համար, և զամբյուղը նախնական վճարում չի պահանջում:

en: Sorry, this coupon is only valid for new subscriptions.
hy: Կներեք, այս կտրոնը գործում է միայն նոր բաժանորդագրությունների համար:

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products with a sign-up fee.
hy: Ներեցեք, այս կտրոնը վավեր է միայն բաժանորդագրության ապրանքների համար, որոնց վճարը վճարվում է:

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products.
hy: Ներեցեք, այս կտրոնը գործում է միայն բաժանորդագրված ապրանքների համար:

en: Sorry, this subscription change payment method request is invalid and cannot be processed.
hy: Ներեցեք, այս բաժանորդագրության փոփոխման վճարման եղանակի հարցումն անվավեր է և չի կարող մշակվել:

[ctx: refers to staging site]
en: Staging
hy: Բեմականացում

en: Start Date
hy: Մեկնարկի ամսաթիվ

[ctx: table heading]
en: Start Date
hy: Մեկնարկի ամսաթիվ

[ctx: customer subscription table header]
en: Start date
hy: Մեկնարկի ամսաթիվ

[ctx: table heading]
en: Start date
hy: Մեկնարկի ամսաթիվ

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised start date
en: Start date: %s
hy: Մեկնարկի ամսաթիվը՝ %s

en: Status
hy: Կարգավիճակ

note: translators: 1: old subscription status 2: new subscription status
en: Status changed from %1$s to %2$s.
hy: Կարգավիճակը %1$s-ից փոխվեց %2$s-ի:

en: Status of Order
hy: Պատվերի կարգավիճակ

en: Status of Subscription
hy: Բաժանորդագրության կարգավիճակը

note: translators: %s: new order status
en: Status set to %s.
hy: Կարգավիճակը սահմանվել է %s:

en: Store Setup
hy: Խանութի կարգավորում

[ctx: of an email]
en: Subject
hy: Առարկա

en: Subscribe All the Things
hy: Բաժանորդագրվեք բոլոր բաներին

en: Subscriber Default Role
hy: Բաժանորդի կանխադրված դերը

en: Subscription
hy: Բաժանորդագրություն

[ctx: relation to order]
en: Subscription
hy: Բաժանորդագրություն

[ctx: hash before subscription ID]
note: translators: %d: subscription ID.
en: Subscription #%d does not exist.
hy: #%d բաժանորդագրությունը գոյություն չունի:

note: translators: %d: subscription ID. translators: %d: order ID.
en: Subscription #%d:
hy: Բաժանորդագրություն #%d:

[ctx: hash before order number]
note: translators: %s: subscription ID. translators: %s: order number. translators: placeholder is a subscription ID.
en: Subscription #%s
hy: Բաժանորդագրություն #%s

[ctx: edit subscription header]
note: translators: placeholder is the ID of the subscription
en: Subscription #%s details
hy: #%s բաժանորդագրության մանրամասները

note: translators: %s is subscription's number
en: Subscription #%s has not been added to the cart.
hy: #%s բաժանորդագրությունը չի ավելացվել զամբյուղում:

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: order ID, 3$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s (Order %2$s) - %3$s
hy: Բաժանորդագրություն %1$s (Պատվեր %2$s) - %3$s

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s - %2$s
hy: Բաժանորդագրություն %1$s - %2$s

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$3: opening and closing <a> tags $2: subscription's order number
en: Subscription %1$s#%2$s%3$s
hy: Բաժանորդագրություն %1$s#%2$s%3$s

[ctx: The post title for the new subscription]
note: translators: placeholder is order date parsed by strftime
en: Subscription &ndash; %s
hy: Բաժանորդագրություն – %s

en: Subscription Cancelled
hy: Բաժանորդագրությունը չեղարկվել է

en: Subscription Cancelled: maximum number of failed payments reached.
hy: Բաժանորդագրությունը չեղարկված է. հասել է ձախողված վճարումների առավելագույն քանակին:

note: translators: %s: help tip.
en: Subscription Count %s
hy: Բաժանորդագրությունների քանակը %s

[ctx: meta box title]
en: Subscription Data
hy: Բաժանորդագրության տվյալներ

en: Subscription Events by Date
hy: Բաժանորդագրման իրադարձություններ ըստ ամսաթվի

en: Subscription Expired
hy: Բաժանորդագրության ժամկետը սպառվել է

en: Subscription Gifting
hy: Բաժանորդագրություն Նվերներ

en: Subscription Items
hy: Բաժանորդագրության իրեր

en: Subscription Length
hy: Բաժանորդագրության տևողությունը

en: Subscription Number
hy: Բաժանորդային համարը

note: translators: placeholder is the subscription order number wrapped in <strong> tags
en: Subscription Number: %s
hy: Բաժանորդագրության համարը՝ %s

[ctx: An order type]
en: Subscription Parent
hy: Բաժանորդագրություն Ծնող

en: Subscription Periods
hy: Բաժանորդագրման ժամանակաշրջաններ

note: translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription Price (%s)
hy: Բաժանորդագրության գինը (%s)

en: Subscription Product
hy: Բաժանորդագրության արտադրանք

en: Subscription Relationship
hy: Բաժանորդային հարաբերություններ

[ctx: An order type]
en: Subscription Renewal
hy: Բաժանորդագրության նորացում

note: translators: placeholder is a date.
en: Subscription Renewal Order &ndash; %s
hy: Բաժանորդագրության երկարաձգման հրաման – %s

en: Subscription Reports
hy: Բաժանորդագրության հաշվետվություններ

[ctx: An order type]
en: Subscription Resubscribe
hy: Բաժանորդագրություն Վերաբաժանորդագրվել

[ctx: label for the system status page]
en: Subscription Statuses
hy: Բաժանորդագրման կարգավիճակներ

en: Subscription Suspended
hy: Բաժանորդագրությունը կասեցված է

[ctx: An order type]
en: Subscription Switch
hy: Բաժանորդագրման անջատիչ

en: Subscription Switch Complete
hy: Բաժանորդագրման անջատումն ավարտված է

en: Subscription Switched
hy: Բաժանորդագրությունը փոխվեց

en: Subscription Trial Period
hy: Բաժանորդագրության փորձաշրջան

en: Subscription argument passed in is not an object.
hy: Բաժանորդագրության փաստարկը, որը փոխանցվել է, օբյեկտ չէ:

en: Subscription billing interval
hy: Բաժանորդագրության վճարման միջակայքը

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription cancelled by the subscriber from their account page.
hy: Բաժանորդագրությունը չեղարկվել է բաժանորդի կողմից իր հաշվի էջից:

note: translators: $1: opening link tag, $2: order number, $3: closing link tag
en: Subscription cancelled for refunded order %1$s#%2$s%3$s.
hy: Հետվճարված պատվերի համար բաժանորդագրությունը չեղարկվել է %1$s#%2$s%3$s:

en: Subscription cancelled with PayPal
hy: Բաժանորդագրությունը չեղարկվել է PayPal-ով

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Subscription created date must be before current day.
hy: Բաժանորդագրության ստեղծման ամսաթիվը պետք է լինի ընթացիկ օրվանից առաջ:

note: translators: placeholder is a subscription ID. translators: %d: subscription ID.
en: Subscription doesn't exist in scheduled action: %d
hy: Պլանավորված գործողության մեջ բաժանորդագրություն գոյություն չունի՝ %d

note: translators: php date string
en: Subscription draft updated.
hy: Բաժանորդագրության նախագիծը թարմացվել է:

en: Subscription end date in the past
hy: Բաժանորդագրության ավարտի ամսաթիվը անցյալում է

en: Subscription features:
hy: Բաժանորդագրության առանձնահատկությունները.

en: Subscription information
hy: Բաժանորդագրության մասին տեղեկատվություն

en: Subscription interval
hy: Բաժանորդագրման ընդմիջում

en: Subscription items can no longer be edited.
hy: Բաժանորդագրության տարրերն այլևս չեն կարող խմբագրվել:

[ctx: subscription note after linking to a parent order]
note: translators: %s: parent order number (linked to its details screen).
en: Subscription linked to parent order %s via admin.
hy: Բաժանորդագրությունը կապված է %s-ի ծնող պատվերին ադմինիստրատորի միջոցով:

note: translators: placeholder is a payment method title.
en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Live payment method: %s
hy: Բաժանորդագրությունը կողպված է ձեռքով նորացման համար, քանի դեռ խանութը բեմականացման ռեժիմում է: Ուղիղ վճարման եղանակ՝ %s

en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Payment method changes will take effect in live mode.
hy: Բաժանորդագրությունը կողպված է ձեռքով նորացման համար, քանի դեռ խանութը բեմականացման ռեժիմում է: Վճարման եղանակի փոփոխություններն ուժի մեջ կմտնեն ուղիղ ռեժիմում:

en: Subscription payment details.
hy: Բաժանորդագրության վճարման մանրամասները:

en: Subscription payment method
hy: Բաժանորդագրության վճարման եղանակ

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s and has been set to manual with error message: %2$s
hy: Բաժանորդագրության վճարման եղանակը չի կարող սահմանվել %1$s-ի վրա, և այն սահմանվել է ձեռքով, սխալի հաղորդագրությամբ՝ %2$s

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s with error message: %2$s
hy: Բաժանորդագրության վճարման եղանակը չի կարող սահմանվել %1$s-ի՝ %2$s սխալ հաղորդագրությամբ

en: Subscription period
hy: Բաժանորդագրման ժամկետը

note: translators: %s: currency symbol. translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription price (%s)
hy: Բաժանորդագրության գինը (%s)

en: Subscription pricing
hy: Բաժանորդագրության գինը

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription put on hold by the subscriber from their account page.
hy: Բաժանորդը կասեցված է բաժանորդի կողմից իր հաշվի էջից:

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription reactivated by the subscriber from their account page.
hy: Բաժանորդագրությունը վերաակտիվացվել է բաժանորդի կողմից իր հաշվի էջից:

en: Subscription reactivated with PayPal
hy: Բաժանորդագրությունը վերաակտիվացվել է PayPal-ով

en: Subscription renewal orders cannot be cancelled.
hy: Բաժանորդագրության նորացման պատվերները չեն կարող չեղարկվել:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment due:
hy: Բաժանորդագրության երկարաձգման վճարը՝

[ctx: used in order note as reason for why order status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
hy: Բաժանորդագրության երկարաձգման վճարման կրկնակի փորձ՝

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
hy: Բաժանորդագրության երկարաձգման վճարման կրկնակի փորձ՝

[ctx: used in post updated messages]
note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription restored to revision from %s
hy: Բաժանորդագրությունը վերականգնվեց %s-ից

en: Subscription saved.
hy: Բաժանորդագրությունը պահպանված է:

note: translators: php date string
en: Subscription scheduled for: %1$s.
hy: Բաժանորդագրությունը նախատեսված է՝ %1$s:

en: Subscription sign up failed.
hy: Բաժանորդագրության գրանցումը ձախողվեց:

en: Subscription sign-up fee
hy: Բաժանորդագրության գրանցման վճար

[ctx: Used in order note. Reason why status changed.]
en: Subscription status changed by bulk edit:
hy: Բաժանորդագրության կարգավիճակը փոխվել է զանգվածային խմբագրմամբ՝

en: Subscription status:
hy: Բաժանորդագրության կարգավիճակը.

en: Subscription submitted.
hy: Բաժանորդագրությունը ներկայացված է:

en: Subscription suspended by Database repair script. This subscription was suspended via PayPal.
hy: Բաժանորդագրությունը կասեցվել է Տվյալների բազայի վերանորոգման սկրիպտով: Այս բաժանորդագրությունը դադարեցվել է PayPal-ի միջոցով:

en: Subscription suspended with PayPal
hy: Բաժանորդագրությունը դադարեցվել է PayPal-ով

en: Subscription switch complete emails are sent to the customer when a subscription is switched successfully.
hy: Բաժանորդագրման անջատիչի ամբողջական նամակները ուղարկվում են հաճախորդին, երբ բաժանորդագրությունը հաջողությամբ փոխարկվում է:

en: Subscription switched emails are sent when a customer switches a subscription.
hy: Բաժանորդագրության հետ փոխարկված նամակներն ուղարկվում են, երբ հաճախորդը փոխում է բաժանորդագրությունը:

en: Subscription totals
hy: Բաժանորդագրությունների ընդհանուր գումարը

en: Subscription trial period:
hy: Բաժանորդագրության փորձաշրջան.

note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription updated.
hy: Բաժանորդագրությունը թարմացվել է:

en: Subscription updates
hy: Բաժանորդագրության թարմացումներ

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is subscription's number
en: Subscription: %s
hy: Բաժանորդագրություն՝ %s

en: Subscriptions
hy: Բաժանորդագրություններ

note: translators: placeholder is a page number.
en: Subscriptions (page %d)
hy: Բաժանորդագրություններ (էջ %d)

en: Subscriptions 2.0 introduces a new architecture built on the WooCommerce Custom Order Types API.
hy: Բաժանորդագրություններ 2.0-ը ներկայացնում է նոր ճարտարապետություն՝ կառուցված WooCommerce Custom Order Types API-ի վրա:

en: Subscriptions 2.0 introduces a new object for working with a subscription at the application level. The cumbersome APIs for retrieving or modifying a subscription's data are gone!
hy: Բաժանորդագրություններ 2.0-ը ներկայացնում է նոր օբյեկտ՝ հավելվածի մակարդակով բաժանորդագրության հետ աշխատելու համար: Բաժանորդագրության տվյալները առբերելու կամ փոփոխելու համար ծանր API-ները վերացել են:

en: Subscriptions 2.1 adds support for subscription data to this infrastructure.
hy: Բաժանորդագրություններ 2.1-ն այս ենթակառուցվածքին ավելացնում է բաժանորդագրության տվյալների աջակցություն:

en: Subscriptions 2.1 also introduces a number of new emails to notify you when:
hy: Բաժանորդագրություններ 2.1-ը նաև ներկայացնում է մի շարք նոր էլ. նամակներ՝ ձեզ տեղեկացնելու, երբ.

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Subscriptions 2.1 now passes the renewal order's total, making it possible to add a fee or discount to the renewal order with simple one-liners like %s$order->add_fee()%s or %s$order->add_coupon()%s.
hy: Բաժանորդագրություններ 2.1-ն այժմ անցնում է նորացման պատվերի ընդհանուր գումարը, ինչը հնարավորություն է տալիս վճար կամ զեղչ ավելացնել նորացման պատվերին պարզ միակողմանի ներդիրներով, ինչպիսիք են %s$order-&gt;add_fee()%s կամ %s$order-&gt;add_coupon()%: ս.

en: Subscriptions Data
hy: Բաժանորդագրությունների տվյալներ

en: Subscriptions Ended
hy: Բաժանորդագրություններն ավարտվեցին

[ctx: Live URL, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Live URL
hy: Բաժանորդագրությունների ուղիղ URL

[ctx: Live or Staging, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Mode
hy: Բաժանորդագրությունների ռեժիմ

[ctx: label for the system status page]
en: Subscriptions Template Theme Overrides
hy: Բաժանորդագրություններ Կաղապարի թեմայի վերացումներ

note: translators: placeholders are opening and closing <a> tags
en: Subscriptions also now uses the renewal order to setup the cart for %smanual renewals%s, making it easier to add products or discounts to a single renewal paid manually.
hy: Բաժանորդագրությունները նաև այժմ օգտագործում են նորացման կարգը՝ զամբյուղը կարգավորելու %smanual Renewals%s-ի համար՝ հեշտացնելով ապրանքներ կամ զեղչեր ավելացնել ձեռքով վճարվող մեկ նորացմանը:

en: Subscriptions by Customer
hy: Բաժանորդագրություններ հաճախորդի կողմից

en: Subscriptions by Payment Gateway
hy: Բաժանորդագրություններ վճարման դարպասի միջոցով

en: Subscriptions by Product
hy: Բաժանորդագրություններ ըստ արտադրանքի

en: Subscriptions created within this many days prior to the Renewal Day will not be charged at sign-up. Set to zero for all new Subscriptions to be charged the full recurring amount. Must be a positive number.
hy: Վերականգնման օրվան նախորդող այս շատ օրերի ընթացքում ստեղծված բաժանորդագրությունները գրանցման ժամանակ չեն գանձվի: Բոլոր նոր բաժանորդագրությունների համար դրեք զրոյի, որպեսզի գանձվի ամբողջ պարբերական գումարը: Պետք է լինի դրական թիվ:

en: Subscriptions signups
hy: Բաժանորդագրությունների գրանցումներ

en: Subscriptions v2.0 introduces a new administration interface to add or edit a subscription. You can make all the familiar changes, like modifying recurring totals or subscription status. You can also make some new modifications, like changing the expiration date, adding a shipping cost or adding a product line item.
hy: Բաժանորդագրություններ v2.0-ը ներկայացնում է նոր կառավարման միջերես՝ բաժանորդագրություն ավելացնելու կամ խմբագրելու համար: Դուք կարող եք կատարել բոլոր ծանոթ փոփոխությունները, օրինակ՝ փոփոխել պարբերական ընդհանուր գումարները կամ բաժանորդագրության կարգավիճակը: Կարող եք նաև մի քանի նոր փոփոխություններ կատարել, օրինակ՝ փոխելով պիտանելիության ժամկետը, ավելացնելով առաքման արժեքը կամ ապրանքի գծի ապրանքի ավելացումը:

en: Subscriptions will appear here for you to view and manage once purchased by a customer.
hy: Բաժանորդագրությունները կհայտնվեն այստեղ՝ հաճախորդի կողմից գնելուց հետո դիտելու և կառավարելու համար:

en: Subtotal
hy: Ենթագումար

en: Successful retries
hy: Հաջող կրկնություններ

en: Support
hy: Աջակցություն

en: Supported features:
hy: Աջակցվող հատկանիշներ.

en: Supports automatic renewal payments with the WooCommerce Subscriptions extension.
hy: Աջակցում է ավտոմատ նորացման վճարումներ WooCommerce Բաժանորդագրությունների ընդլայնմամբ:

en: Suspend
hy: Կասեցնել

en: Suspended Subscription
hy: Կասեցված բաժանորդագրություն

en: Suspended Subscription emails are sent when a customer manually suspends their subscription.
hy: Կասեցված բաժանորդագրության նամակներն ուղարկվում են, երբ հաճախորդը ձեռքով դադարեցնում է իր բաժանորդագրությունը:

en: Switch Button Text
hy: Անցնել կոճակի տեքստը

en: Switch Order
hy: Փոխարկել կարգը

en: Switch Order Details
hy: Փոխարկել պատվերի մանրամասները

en: Switch Totals
hy: Փոխարկել ընդհանուր գումարները

note: translators: %s: order number.
en: Switch order cancelled due to a new switch order being created #%s.
hy: Անցման պատվերը չեղարկվել է փոխարկման նոր պատվերի ստեղծման պատճառով #%s:

[ctx: Subscription status]
en: Switched
hy: Անջատված

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Switched <span class="count">(%s)</span> | Switched <span class="count">(%s)</span>
hy[0]: Անջատված <span class="count">(%s)</span>

en: Switched Subscription
hy: Անջատված բաժանորդագրություն

en: Switched subscriptions
hy: Անջատված բաժանորդագրություններ

en: Switching
hy: Անցում

en: Synchronisation
hy: Համաժամացում

en: Synchronise Renewals
hy: Համաժամացնել թարմացումները

en: Synchronise renewals
hy: Սինքրոնացրեք թարմացումները

en: Tax class of product.
hy: Ապրանքի հարկային դաս.

en: Tax rate ID.
hy: Հարկային դրույքաչափի ID.

en: Tax subtotal.
hy: Հարկային ենթագումար:

en: Tax total.
hy: Ընդհանուր հարկ:

note: translators: placeholder is customer's billing phone number
en: Tel: %s
hy: Հեռ.՝ %s

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Thank you for updating to the latest version of WooCommerce Subscriptions.
hy: Շնորհակալություն WooCommerce բաժանորդագրությունների վերջին տարբերակին թարմացնելու համար:

en: Thank you for your order
hy: Շնորհակալություն Ձեր պատվերի համար

en: Thank you for your renewal order
hy: Շնորհակալություն ձեր նորացման պատվերի համար

en: Thanks for your renewal order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of your order:
hy: Շնորհակալություն ձեր նորացման պատվերի համար: Այն պահվում է, մինչև մենք հաստատենք, որ վճարումը ստացվել է: Միևնույն ժամանակ, ահա ձեր պատվերի հիշեցումը.

en: That doesn't appear to be one of your subscriptions.
hy: Դա, կարծես, ձեր բաժանորդագրություններից մեկը չէ:

en: That doesn't appear to be your order.
hy: Դա, կարծես, ձեր պատվերը չէ:

note: translators: placeholder is subscription's new status, translated
en: That subscription can not be changed to %s. Please contact us if you need assistance.
hy: Այդ բաժանորդագրությունը չի կարող փոխվել %s-ի: Խնդրում ենք կապնվել մեզ հետ, եթե օգնության կարիք ունեք:

en: That subscription does not exist. Has it been deleted?
hy: Այդ բաժանորդագրությունը գոյություն չունի։ Ջնջվե՞լ է։

en: That subscription does not exist. Please contact us if you need assistance.
hy: Այդ բաժանորդագրությունը գոյություն չունի։ Խնդրում ենք կապնվել մեզ հետ, եթե օգնության կարիք ունեք:

en: That subscription product can not be added to your cart as it already contains a subscription renewal.
hy: Այդ բաժանորդագրության արտադրանքը չի կարող ավելացվել ձեր զամբյուղին, քանի որ այն արդեն պարունակում է բաժանորդագրության նորացում:

en: That's not all we've working on for the last 12 months when it comes to Subscriptions. We've also released mini-extensions to help you get the most from your subscription store.
hy: Դա այն ամենը չէ, ինչ մենք աշխատել ենք վերջին 12 ամիսների ընթացքում, երբ խոսքը վերաբերում է բաժանորդագրություններին: Մենք նաև թողարկել ենք մինի ընդլայնումներ, որոնք կօգնեն ձեզ առավելագույնը ստանալ ձեր բաժանորդագրության խանութից:

en: The "all" value for $order_type parameter is deprecated. It was a misnomer, as it did not return resubscribe orders. It was also inconsistent with order type values accepted by wcs_get_subscription_orders(). Use array( "parent", "renewal", "switch" ) to maintain previous behaviour, or "any" to receive all order types, including switch and resubscribe.
hy: $order_type պարամետրի «բոլոր» արժեքը հնացած է: Դա սխալ անվանում էր, քանի որ այն չէր վերադարձնում վերաբաժանորդագրման պատվերները: Այն նաև անհամապատասխան էր wcs_get_subscription_orders() կողմից ընդունված պատվերի տիպի արժեքներին: Օգտագործեք զանգված («ծնող», «թարմացում», «անջատիչ»)՝ նախկին վարքագիծը պահպանելու համար, կամ «ցանկացած»՝ բոլոր տեսակի պատվերներ ստանալու համար, ներառյալ անջատիչը և նորից բաժանորդագրվել:

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the cancellation date.
hy: %s ամսաթիվը պետք է լինի չեղարկման ամսաթվից հետո:

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the last payment date.
hy: %s ամսաթիվը պետք է լինի վերջին վճարման ամսաթվից հետո:

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the next payment date.
hy: %s ամսաթիվը պետք է լինի հաջորդ վճարման ամսաթվից հետո:

note: translators: %s: date type (e.g. "next_payment").
en: The %s date must occur after the start date.
hy: %s ամսաթիվը պետք է լինի մեկնարկի ամսաթվից հետո:

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the trial end date.
hy: %s ամսաթիվը պետք է լինի փորձարկման ավարտի ամսաթվից հետո:

note: translators: %s: date type (e.g. "trial_end").
en: The %s date of a subscription can not be deleted. You must delete the order.
hy: Բաժանորդագրության %s ամսաթիվը չի կարող ջնջվել: Դուք պետք է ջնջեք պատվերը:

note: translators: placeholder is an item name
en: The %s product has been deleted and can no longer be renewed. Please choose a new product or contact us for assistance.
hy: %s արտադրանքը ջնջվել է և այլևս հնարավոր չէ թարմացնել: Խնդրում ենք ընտրել նոր ապրանք կամ դիմեք մեզ օգնության համար:

en: The Gifting extension makes it possible for one person to purchase a subscription product for someone else. It then shares control of the subscription between the purchaser and recipient, allowing both to manage the subscription over its lifecycle.
hy: Gifting ընդլայնումը հնարավորություն է տալիս մեկ անձի համար գնել բաժանորդագրության ապրանք ուրիշի համար: Այնուհետև այն բաժանում է բաժանորդագրության վերահսկողությունը գնորդի և ստացողի միջև՝ թույլ տալով երկուսին էլ կառավարել բաժանորդագրությունը իր կյանքի ցիկլի ընթացքում:

en: The Upgrade is in Progress
hy: Թարմացումը ընթացքի մեջ է

en: The WooCommerce Subscriptions plugin has been updated!
hy: WooCommerce Subscriptions հավելվածը թարմացվել է:

en: The WooCommerce Subscriptions plugin is currently running its database upgrade routine.
hy: WooCommerce Subscriptions հավելվածը ներկայումս աշխատում է տվյալների բազայի թարմացման իր ռեժիմով:

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic payment to renew your subscription has failed. We will retry the payment %s.
hy: Ձեր բաժանորդագրությունը թարմացնելու ավտոմատ վճարումը ձախողվեց: Մենք նորից կփորձենք վճարել %s:

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: The automatic payment to renew your subscription with %1$s has failed. To reactivate the subscription, please log in and pay for the renewal from your account page: %2$s
hy: %1$s-ով ձեր բաժանորդագրությունը թարմացնելու ավտոմատ վճարումը ձախողվեց: Բաժանորդագրությունը կրկին ակտիվացնելու համար մուտք գործեք և վճարեք նորացման համար ձեր հաշվի էջից՝ %2$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%1$s from %2$s has failed. The payment will be retried %3$s.
hy: %2$s-ից #%1$s պատվերի ավտոմատ կրկնվող վճարումը ձախողվել է: Վճարումը կկրկնվի %3$s:

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%d from %s has failed. The payment will be retried %3$s.
hy: %s-ից #%d պատվերի ավտոմատ կրկնվող վճարումը ձախողվել է: Վճարումը կկրկնվի %3$s:

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total for this product on each subscription.
hy: Այս ապրանքի միջին տողերի ընդհանուր գումարը յուրաքանչյուր բաժանորդագրության համար:

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total on all orders for this product line item.
hy: Այս ապրանքի գծի ապրանքի բոլոր պատվերների միջին տողերի ընդհանուր գումարը:

en: The average value of all customers' sign-up, switch and renewal orders.
hy: Բոլոր հաճախորդների գրանցման, անջատման և նորացման պատվերների միջին արժեքը:

en: The best part about the new automatic retry system is that the retry rules are completely customisable.
hy: Նոր ավտոմատ կրկնակի համակարգի լավագույն մասն այն է, որ նորից փորձելու կանոնները լիովին հարմարեցված են:

en: The creation date of a subscription can not be deleted, only updated.
hy: Բաժանորդագրության ստեղծման ամսաթիվը չի կարող ջնջվել, միայն թարմացվել է:

en: The date the subscription's latest order was completed, in GMT.
hy: Բաժանորդագրության վերջին պատվերի կատարման ամսաթիվը՝ GMT-ով:

en: The date the subscription's latest order was paid, in GMT.
hy: Բաժանորդագրության վերջին պատվերի վճարման ամսաթիվը՝ GMT-ով:

en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments, we couldn't find an alternative token payment method token to change your subscriptions to.
hy: Ջնջված վճարման եղանակն օգտագործվել է բաժանորդագրության ավտոմատ վճարումների համար, մենք չկարողացանք գտնել այլընտրանքային խորհրդանշական վճարման եղանակ՝ ձեր բաժանորդագրությունները փոխելու համար:

note: translators: $1: the token/credit card label, 2$-3$: opening and closing strong and link tags
en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments. To avoid failed renewal payments in future the subscriptions using this payment method have been updated to use your %1$s. To change the payment method of individual subscriptions go to your %2$sMy Account > Subscriptions%3$s page.
hy: Ջնջված վճարման եղանակն օգտագործվել է բաժանորդագրության ավտոմատ վճարումների համար: Ապագայում չհաջողված նորացման վճարումներից խուսափելու համար այս վճարման եղանակով բաժանորդագրությունները թարմացվել են՝ ձեր %1$s-ն օգտագործելու համար: Անհատական բաժանորդագրությունների վճարման եղանակը փոխելու համար անցեք ձեր %2$sԻմ հաշիվը &gt; Բաժանորդագրություններ%3$s էջ:

en: The email sent to the customer when the renewal payment or payment retry failed to notify them that the payment would be retried.
hy: Հաճախորդին ուղարկված նամակը, երբ երկարաձգման վճարումը կամ վճարման կրկնակի փորձը չհաջողվեց, տեղեկացրեց նրան, որ վճարումը կկրկնվի:

note: translators: 1$: number of subscriptions on site, 2$, lower estimate (minutes), 3$: upper estimate
en: The full update process for the %1$d subscriptions on your site will take between %2$d and %3$d minutes.
hy: Ձեր կայքի %1$d բաժանորդագրությունների ամբողջական թարմացման գործընթացը կտևի %2$d-ից մինչև %3$d րոպե:

en: The item on the switch order cannot be found.
hy: Անջատիչի կարգի տարրը հնարավոր չէ գտնել:

en: The item was not removed because this Subscription's payment method does not support removing an item.
hy: Տարրը չի հեռացվել, քանի որ այս Բաժանորդագրության վճարման եղանակը չի աջակցում որևէ տարրի հեռացմանը:

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: The new interface is also built on the existing %sEdit Order%s screen. If you've ever modified an order, you already know how to modify a subscription.
hy: Նոր ինտերֆեյսը կառուցված է նաև առկա %sԽմբագրել Պատվեր%s էկրանին: Եթե երբևէ փոփոխել եք պատվերը, դուք արդեն գիտեք, թե ինչպես փոփոխել բաժանորդագրությունը:

en: The number of billing periods between subscription renewals.
hy: Բաժանորդագրության թարմացումների միջև հաշվարկային ժամանակաշրջանների քանակը:

en: The number of renewal orders processed during this period.
hy: Այս ժամանակահատվածում մշակված նորացման պատվերների քանակը:

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of renewal orders which had a failed payment use the retry system.
hy: Երկարաձգման պատվերների թիվը, որոնց վճարումը ձախողվել է, օգտագործում է կրկնակի փորձարկման համակարգը:

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which did not result in a successful payment.
hy: Այս ժամանակահատվածի համար երկարաձգվող վճարումների կրկնությունների քանակը, որոնք չեն հանգեցրել հաջող վճարման:

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which were able to process the payment which had previously failed one or more times.
hy: Այս ժամանակահատվածի երկարաձգման վճարման կրկնակի փորձերի քանակը, որոնք կարողացել են մշակել նախկինում մեկ կամ մի քանի անգամ ձախողված վճարումը:

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries not yet processed.
hy: Երկարաձգման վճարման կրկնությունների թիվը դեռ մշակված չէ:

en: The number of resubscribe orders processed during this period.
hy: Այս ժամանակահատվածում մշակված վերաբաժանորդագրման պատվերների քանակը:

note: translators: %s: help tip.
en: The number of sign-up, switch and renewal orders this customer has placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
hy: Գրանցման, փոխարկման և նորացման պատվերների քանակը, որոնք այս հաճախորդը ներկայացրել է ձեր խանութում վճարովի կարգավիճակով (այսինքն՝ մշակված կամ ավարտված):

en: The number of subscriptions cancelled by the customer or store manager during this period.  The pre-paid term may not yet have ended during this period.
hy: Հաճախորդի կամ խանութի մենեջերի կողմից այս ժամանակահատվածում չեղարկված բաժանորդագրությունների քանակը: Կանխավճարային ժամկետը, հնարավոր է, դեռ չի ավարտվել այս ժամանակահատվածում:

en: The number of subscriptions created during this period, either by being manually created, imported or a customer placing an order. This includes orders pending payment.
hy: Այս ժամանակահատվածում ստեղծված բաժանորդագրությունների քանակը՝ ձեռքով ստեղծված, ներմուծված կամ պատվիրատուի կողմից: Սա ներառում է վճարման սպասող պատվերներ:

en: The number of subscriptions during this period with an end date in the future and a status other than pending.
hy: Այս ժամանակահատվածում բաժանորդագրությունների քանակը՝ ապագայում ավարտի ամսաթվով և առկախից տարբեր կարգավիճակով:

en: The number of subscriptions purchased in parent orders created during this period. This represents the new subscriptions created by customers placing an order via checkout.
hy: Այս ժամանակահատվածում ստեղծված մայր պատվերներում գնված բաժանորդագրությունների քանակը: Սա ներկայացնում է նոր բաժանորդագրությունները, որոնք ստեղծվել են վճարումների միջոցով պատվերներ կատարող հաճախորդների կողմից:

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions that include this product as a line item and have a status other than pending or trashed.
hy: Բաժանորդագրությունների քանակը, որոնք ներառում են այս ապրանքը որպես գիծ և ունեն այլ կարգավիճակ, քան առկախված կամ աղբարկղում:

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status of active or pending cancellation.
hy: Այս հաճախորդի բաժանորդագրությունների թիվը ակտիվ կամ սպասվող չեղարկման կարգավիճակով:

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status other than pending or trashed.
hy: Այս հաճախորդի բաժանորդագրությունների քանակն այլ կարգավիճակով, քան առկախված կամ աղբարկղում:

en: The number of subscriptions upgraded, downgraded or cross-graded during this period.
hy: Այս ժամանակահատվածում արդիականացված, իջեցված կամ խաչաձև գնահատված բաժանորդագրությունների թիվը:

en: The number of subscriptions which have either expired or reached the end of the prepaid term if it was previously cancelled.
hy: Բաժանորդագրությունների թիվը, որոնք կամ լրացել են կամ հասել են կանխավճարային ժամկետի ավարտին, եթե այն նախկինում չեղարկվել է:

en: The number of unique customers with a subscription of any status other than pending or trashed.
hy: Եզակի հաճախորդների թիվը, ովքեր այլ կարգավիճակով բաժանորդագրված են, բացի առկախից կամ աղբարկղից:

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of upcoming renewal orders, for currently active subscriptions.
hy: Առաջիկա նորացման պատվերների քանակը ներկայումս ակտիվ բաժանորդագրությունների համար:

en: The original subscription item being switched cannot be found.
hy: Բաժանորդագրության սկզբնական տարրը, որը փոխվում է, չի գտնվել:

en: The payment method can not be changed for that subscription.
hy: Վճարման եղանակը չի կարող փոխվել այդ բաժանորդագրության համար:

en: The product type can not be changed because this product is associated with subscriptions.
hy: Ապրանքի տեսակը հնարավոր չէ փոխել, քանի որ այս ապրանքը կապված է բաժանորդագրությունների հետ:

note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The renewal order is as follows:
hy: Երկարաձգման կարգը հետևյալն է.

en: The requested subscription cannot be edited.
hy: Պահանջվող բաժանորդագրությունը հնարավոր չէ խմբագրել:

en: The retry system is disabled by default. To enable it, visit the Subscriptions settings administration screen.
hy: Կրկնակի համակարգը լռելյայն անջատված է: Այն միացնելու համար այցելեք Բաժանորդագրությունների կարգավորումների կառավարման էկրանը:

en: The start date of a subscription can not be deleted, only updated.
hy: Բաժանորդագրության մեկնարկի ամսաթիվը չի կարող ջնջվել, միայն թարմացվել է:

en: The status applied to the order for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
hy: Կարգավիճակը կիրառվել է պատվերի համար այն ժամանակաշրջանի համար, երբ երկարաձգման վճարումը ձախողվեց կամ վերջին կրկնությունը տեղի ունեցավ, և երբ այս կրկնակի փորձը մշակվեց:

en: The status applied to the subscription for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
hy: Կարգավիճակը կիրառվում է բաժանորդագրության համար այն ժամանակահատվածի համար, երբ երկարաձգման վճարումը ձախողվեց կամ վերջին կրկնությունը տեղի ունեցավ, և երբ այս կրկնակի փորձը մշակվեց:

en: The status of the automatic payment retry: pending means the retry will be processed in the future, failed means the payment was not successful when retried and completed means the payment succeeded when retried.
hy: Վճարման ավտոմատ կրկնակի կարգավիճակը. առկախում նշանակում է, որ կրկնակի փորձը կմշակվի ապագայում, ձախողված նշանակում է, որ վճարումը հաջող չի եղել, երբ կրկնվել է, և ավարտվել է նշանակում է, որ վճարումը հաջողվել է, երբ կրկնվել է:

en: The status to transition the subscription to. Unlike the "status" param, this will calculate and update the subscription dates.
hy: Բաժանորդագրության անցման կարգավիճակը: Ի տարբերություն «կարգավիճակի» պարամի, սա հաշվարկելու և թարմացնելու է բաժանորդագրման ամսաթվերը:

en: The subscription's end date.
hy: Բաժանորդագրության ավարտի ամսաթիվը:

en: The subscription's next payment date.
hy: Բաժանորդագրության հաջորդ վճարման ամսաթիվը:

en: The subscription's original subscription ID if this is a resubscribed subscription.
hy: Բաժանորդագրության բնօրինակ բաժանորդագրության ID-ն, եթե սա վերաբաժանորդագրված բաժանորդագրություն է:

en: The subscription's resubscribed subscription ID.
hy: Բաժանորդագրության վերաբաժանորդագրված բաժանորդագրության ID-ն:

en: The subscription's start date.
hy: Բաժանորդագրության մեկնարկի ամսաթիվը:

en: The subscription's trial date
hy: Բաժանորդագրության փորձարկման ամսաթիվը

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all renewal orders including tax and shipping.
hy: Բոլոր նորացման պատվերների գումարը, ներառյալ հարկերը և առաքումը:

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all resubscribe orders including tax and shipping.
hy: Բոլոր վերաբաժանորդագրված պատվերների գումարը, ներառյալ հարկերը և առաքումը:

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all subscription parent orders, including other items, fees, tax and shipping.
hy: Բոլոր բաժանորդագրության մայր պատվերների գումարը, ներառյալ այլ ապրանքներ, վճարներ, հարկեր և առաքում:

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all switch orders including tax and shipping.
hy: Անջատիչի բոլոր պատվերների գումարը, ներառյալ հարկերը և առաքումը:

note: translators: %s: formatted amount.
en: The sum of all the upcoming renewal orders, including items, fees, tax and shipping, for currently active subscriptions.
hy: Բոլոր առաջիկա նորացման պատվերների գումարը, ներառյալ ապրանքները, վճարները, հարկերը և առաքումը, ներկայումս ակտիվ բաժանորդագրությունների համար:

note: translators: %s: formatted amount.
en: The total amount of revenue, including tax and shipping, recovered with the failed payment retry system for renewal orders with a failed payment.
hy: Եկամտի ընդհանուր գումարը, ներառյալ հարկերը և առաքումը, վերականգնվել է ձախողված վճարման կրկնակի համակարգի միջոցով՝ չհաջողված վճարման դեպքում նորացման պատվերների համար:

en: The total number of sign-up, switch and renewal orders placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
hy: Ձեր խանութում վճարովի կարգավիճակով (այսինքն՝ մշակված կամ ավարտված) գրանցման, փոխարկման և նորացման պատվերների ընդհանուր թիվը։

en: The total number of subscriptions with a status of active or pending cancellation.
hy: Ակտիվ կամ սպասվող չեղարկման կարգավիճակ ունեցող բաժանորդագրությունների ընդհանուր թիվը:

en: The total number of subscriptions with a status other than pending or trashed.
hy: Բաժանորդագրությունների ընդհանուր թիվը, որոնց կարգավիճակն այլ է, քան առկախված կամ աղբարկղը:

note: translators: %s: help tip.
en: The total value of this customer's sign-up, switch and renewal orders.
hy: Այս հաճախորդի գրանցման, անջատման և նորացման պատվերների ընդհանուր արժեքը:

note: translators: placeholder is a time period (e.g. "4 weeks")
en: The trial period can not exceed %s.
hy: Փորձաշրջանը չի կարող գերազանցել %s-ը:

note: translators: number of 1$: days, 2$: weeks, 3$: months, 4$: years
en: The trial period can not exceed: %1$s, %2$s, %3$s or %4$s.
hy: Փորձաշրջանը չի կարող գերազանցել՝ %1$s, %2$s, %3$s կամ %4$s:

en: The update process may take a little while, so please be patient.
hy: Թարմացման գործընթացը կարող է մի փոքր տևել, ուստի խնդրում ենք համբերատար լինել:

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
hy: Առաքման եղանակներ չկան: Խնդրում ենք կրկնակի ստուգել ձեր հասցեն կամ կապվել մեզ հետ, եթե օգնության կարիք ունեք:

note: translators: placeholders are link opening and closing tags. 1$-2$: to gateway settings, 3$-4$: support docs on woocommerce.com
en: There is a problem with PayPal. Your API credentials may be incorrect. Please update your %1$sAPI credentials%2$s. %3$sLearn more%4$s.
hy: PayPal-ի հետ կապված խնդիր կա: Ձեր API հավատարմագրերը կարող են սխալ լինել: Խնդրում ենք թարմացնել ձեր %1$sAPI հավատարմագրերը%2$s: %3$sԻմանալ ավելին%4$s:

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: docs on woocommerce, 3$-4$: dismiss link
en: There is a problem with PayPal. Your PayPal account is issuing out-of-date subscription IDs. %1$sLearn more%2$s. %3$sDismiss%4$s.
hy: PayPal-ի հետ կապված խնդիր կա: Ձեր PayPal հաշիվը թողարկում է հնացած բաժանորդագրության ID-ներ: %1$sԻմացեք ավելին%2$s: %3$sՓակել%4$s:

en: There was an error locating the switch details.
hy: Անջատիչի մանրամասները գտնելիս սխալ տեղի ունեցավ:

en: There was an error with the update. Please refresh the page and try again.
hy: Թարմացման հետ կապված սխալ է տեղի ունեցել: Խնդրում ենք թարմացնել էջը և նորից փորձել:

en: There was an error with your request to resubscribe. Please try again.
hy: Բաժանորդագրվելու ձեր հայտի հետ կապված սխալ տեղի ունեցավ: Խնդրում եմ կրկին փորձեք.

en: There was an error with your request. Please try again.
hy: Ձեր հարցումը սխալ առաջացավ: Խնդրում եմ կրկին փորձեք.

en: These are important questions for any subscription commerce business.
hy: Սրանք կարևոր հարցեր են ցանկացած բաժանորդային առևտրային բիզնեսի համար:

en: These emails can be enabled, disabled and customised under the %sWooCommerce > Settings > Emails%s administration screen.
hy: Այս նամակները կարելի է միացնել, անջատել և հարմարեցնել %sWooCommerce &gt; Կարգավորումներ &gt; Էլփոստ %s կառավարման էկրանին:

en: This Month
hy: Այս ամիս

note: translators: %s: default e-mail subject.
en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: %s.
hy: Սա վերահսկում է էլփոստի վերնագրի տողը: Թողեք դատարկ՝ կանխադրված թեման օգտագործելու համար՝ %s:

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: %s.
hy: Սա վերահսկում է էլփոստի ծանուցման մեջ պարունակվող հիմնական վերնագիրը: Թողեք դատարկ՝ օգտագործելու կանխադրված վերնագիրը՝ %s:

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
hy: Սա վերահսկում է էլփոստի ծանուցման մեջ պարունակվող հիմնական վերնագիրը: Թողեք դատարկ՝ օգտագործելու կանխադրված վերնագիրը՝ <code>%s</code> :

en: This date should be treated as an estimate only. The payment gateway for this subscription controls when payments are processed.
hy: Այս ամսաթիվը պետք է դիտարկվի միայն որպես նախահաշիվ: Այս բաժանորդագրության վճարման դարպասը վերահսկում է, երբ վճարումները մշակվում են:

en: This free extension makes it possible to migrate subscribers from 3rd party systems to WooCommerce. It also makes it possible to export your subscription data for analysis in spreadsheet tools or 3rd party apps.
hy: Այս անվճար ընդլայնումը հնարավորություն է տալիս բաժանորդներին 3-րդ կողմի համակարգերից տեղափոխել WooCommerce: Այն նաև հնարավորություն է տալիս արտահանել ձեր բաժանորդագրության տվյալները վերլուծության համար աղյուսակների գործիքներում կամ երրորդ կողմի հավելվածներում:

en: This is an order notification sent to customers containing order details after a renewal order is placed on-hold.
hy: Սա պատվերի ծանուցում է, որն ուղարկվում է հաճախորդներին, որը պարունակում է պատվերի մանրամասները այն բանից հետո, երբ նորացման պատվերը ժամանակավորապես տեղադրվել է:

en: This is an order notification sent to the customer after payment for a subscription renewal order is completed. It contains the renewal order details.
hy: Սա պատվերի ծանուցում է, որն ուղարկվում է հաճախորդին բաժանորդագրության նորացման պատվերի վճարումից հետո: Այն պարունակում է նորացման պատվերի մանրամասները:

en: This is where subscriptions are stored.
hy: Այստեղ են պահվում բաժանորդագրությունները:

en: This new page is also where the customer can suspend or cancel their subscription, change payment method, change shipping address or upgrade/downgrade an item.
hy: Այս նոր էջը նաև այն վայրն է, որտեղ հաճախորդը կարող է դադարեցնել կամ չեղարկել իր բաժանորդագրությունը, փոխել վճարման եղանակը, փոխել առաքման հասցեն կամ թարմացնել/նվազեցնել ապրանքը:

en: This order can no longer be paid because the corresponding subscription does not require payment at this time.
hy: Այս պատվերն այլևս հնարավոր չէ վճարել, քանի որ համապատասխան բաժանորդագրությունն այս պահին վճարում չի պահանջում:

en: This page will display the results of the process as each batch of subscriptions is updated.
hy: Այս էջը կցուցադրի գործընթացի արդյունքները, քանի որ բաժանորդագրությունների յուրաքանչյուր փաթեթը թարմացվում է:

en: This product is currently out of stock and unavailable.
hy: Այս ապրանքը ներկայումս սպառված է և անհասանելի է:

en: This section shows any information about Subscriptions.
hy: Այս բաժինը ցույց է տալիս ցանկացած տեղեկություն Բաժանորդագրությունների մասին:

en: This section shows general information about the store.
hy: Այս բաժինը ցույց է տալիս խանութի մասին ընդհանուր տեղեկություններ:

en: This section shows information about Subscription payment methods.
hy: Այս բաժինը ցույց է տալիս տեղեկություններ բաժանորդագրության վճարման եղանակների մասին:

en: This section shows information about payment gateway feature support.
hy: Այս բաժինը ցույց է տալիս տեղեկատվություն վճարային դարպասների գործառույթների աջակցության մասին:

en: This subscription is no longer editable because the payment gateway does not allow modification of recurring amounts.
hy: Այս բաժանորդագրությունն այլևս հնարավոր չէ խմբագրել, քանի որ վճարման դարպասը թույլ չի տալիս փոփոխել պարբերական գումարները:

note: Translators: Placeholders are opening and closing My Account link tags.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your %smy account page%s. | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your %smy account page%s.
hy[0]: Այս բաժանորդագրությունը նախատեսված է ավտոմատ կերպով երկարաձգվելու՝ օգտագործելով ձեր ֆայլում առկա վճարման եղանակը: Դուք կարող եք կառավարել կամ չեղարկել այս բաժանորդագրությունը ձեր %smy հաշվի էջից:

note: Translators: Placeholder is the My Account URL.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your my account page. %s | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your my account page. %s
hy[0]: Այս բաժանորդագրությունը նախատեսված է ավտոմատ կերպով երկարաձգվելու՝ օգտագործելով ձեր ֆայլում առկա վճարման եղանակը: Դուք կարող եք կառավարել կամ չեղարկել այս բաժանորդագրությունը ձեր իմ հաշվի էջից: %s

en: This variation can not be removed because it is associated with active subscriptions. To remove this variation, please cancel and delete the subscriptions for it.
hy: Այս փոփոխությունը հնարավոր չէ հեռացնել, քանի որ այն կապված է ակտիվ բաժանորդագրությունների հետ: Այս փոփոխությունը հեռացնելու համար խնդրում ենք չեղարկել և ջնջել դրա բաժանորդագրությունները:

en: This will clear the persistent cache of all of subscriptions stored against users in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as queries to find a given user's subscriptions are run.
hy: Սա կջնջի ձեր խանութի օգտատերերի դեմ պահվող բոլոր բաժանորդագրությունների մշտական քեշը: Այս գործողությունն իրականացնելուց հետո սպասեք վճարումների, նորացման և բաժանորդագրության հետ կապված այլ գործառույթների ավելի դանդաղ կատարման: Քեշերը կվերականգնվեն արտաժամյա աշխատանքի ընթացքում, քանի որ հարցումներ են կատարվում տվյալ օգտատիրոջ բաժանորդագրությունները գտնելու համար:

en: This will clear the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as related order queries are run.
hy: Սա կջնջի մշտական պահոցը ձեր խանութի բոլոր բաժանորդագրությունների բոլոր նորացումներից, փոխարկումից, վերաբաժանորդագրվելուց և պատվերի այլ տեսակներից: Այս գործողությունն իրականացնելուց հետո սպասեք վճարումների, նորացման և բաժանորդագրության հետ կապված այլ գործառույթների ավելի դանդաղ կատարման: Քեշերը կվերականգնվեն արտաժամյա աշխատանքի ընթացքում, քանի որ կատարվում են համապատասխան պատվերի հարցումներ:

en: This will generate the persistent cache for linking users with subscriptions. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
hy: Սա կստեղծի մշտական քեշ՝ օգտվողներին բաժանորդագրությունների հետ կապելու համար: Քեշերը կստեղծվեն արտաժամյա աշխատանքի հետին պլանում (Action Scheduler-ի միջոցով):

en: This will generate the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
hy: Սա կստեղծի ձեր խանութի բոլոր բաժանորդագրությունների բոլոր նորացման, անջատման, վերաբաժանորդագրվելու և պատվերի այլ տեսակների մշտական քեշը: Քեշերը կստեղծվեն արտաժամյա աշխատանքի հետին պլանում (Action Scheduler-ի միջոցով):

en: Timezone:
hy: Ժամային գոտի:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: To apply a specific rule based on certain conditions, like high value orders or an infrequent renewal schedule, you can use the retry specific %s'wcs_get_retry_rule'%s filter. This provides the ID of the renewal order for the failed payment, which can be used to find information about the products, subscription and totals to which the failed payment relates.
hy: Որոշակի պայմանների հիման վրա հատուկ կանոն կիրառելու համար, օրինակ՝ բարձր արժեքի պատվերներ կամ հազվադեպ երկարաձգման ժամանակացույց, կարող եք օգտագործել կրկնել՝ հատուկ %s&#39;wcs_get_retry_rule&#39;%s զտիչը: Սա տրամադրում է ձախողված վճարման երկարացման հանձնարարագրի ID-ն, որը կարող է օգտագործվել ապրանքների, բաժանորդագրության և ընդհանուր գումարների մասին տեղեկություններ գտնելու համար, որոնց վերաբերում է ձախողված վճարումը:

en: To enable automatic renewals for this subscription, you will first need to add a payment method.
hy: Այս բաժանորդագրության ավտոմատ թարմացումները միացնելու համար նախ պետք է վճարման եղանակ ավելացնել:

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$s
hy: Բաժանորդագրությունն այժմ նորից ակտիվացնելու համար կարող եք նաև մուտք գործել և վճարել նորացման համար ձեր հաշվի էջից՝ %1$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s %2$s: link markup to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$sPay Now &raquo;%2$s
hy: Բաժանորդագրությունն այժմ նորից ակտիվացնելու համար կարող եք նաև մուտք գործել և վճարել նորացման համար ձեր հաշվի էջից՝ %1$sՎճարեք հիմա »%2$s

note: translators: $1: placeholder is number of weeks, 2$: path to the file
en: To record the progress of the update a new log file was created. This file will be automatically deleted in %1$d weeks. If you would like to delete it sooner, you can find it here: %2$s
hy: Թարմացման առաջընթացը գրանցելու համար ստեղծվել է նոր մատյան ֆայլ: Այս ֆայլն ավտոմատ կերպով կջնջվի %1$d շաբաթից: Եթե ցանկանում եք ավելի շուտ ջնջել այն, կարող եք գտնել այստեղ՝ %2$s

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: To resolve this as quickly as possible, please create a %1$stemporary administrator account%3$s with the user email woologin@woocommerce.com and share the credentials with us via %2$sQuickForget.com%3$s.
hy: Խնդիրը հնարավորինս արագ լուծելու համար խնդրում ենք ստեղծել %1$ժամանակավոր ադմինիստրատորի հաշիվ%3$s օգտատիրոջ էլ.փոստի woologin@woocommerce.com էլ.

note: translators: $1 the log file name $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see further details about these errors, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%2$s
hy: Այս սխալների մասին լրացուցիչ մանրամասներ տեսնելու համար դիտեք %1$s մատյան ֆայլը %2$sWooCommerce մատյանների էկրանից:%2$s

note: translators: $1 is the log file name. $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see the full error, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%3$s.
hy: Ամբողջական սխալը տեսնելու համար դիտեք %1$s մատյան ֆայլը %2$sWooCommerce մատյանների էկրանից։%3$s։

en: Today!
hy: Այսօր!

en: Total
hy: Ընդամենը

[ctx: Used in data attribute. Escaped]
en: Total
hy: Ընդամենը

[ctx: table heading]
en: Total
hy: Ընդամենը

en: Total Discount
hy: Ընդհանուր զեղչ

en: Total Subscribers
hy: Ընդհանուր բաժանորդներ

en: Total Subscription Orders
hy: Ընդհանուր բաժանորդագրության պատվերներ

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscription Orders %s
hy: Ընդհանուր բաժանորդագրության պատվերներ %s

en: Total Subscriptions
hy: Ընդհանուր բաժանորդագրություններ

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscriptions %s
hy: Ընդհանուր բաժանորդագրություններ %s

note: translators: placeholder is the formatted total to be paid for the subscription wrapped in <strong> tags
en: Total: %s
hy: Ընդհանուր՝ %s

[ctx: table headings in notification email]
en: Totals
hy: Ընդամենը

en: Trash
hy: Աղբարկղ

en: Trashing this order will also trash the subscriptions purchased with the order.
hy: Այս պատվերի աղբարկղը աղբարկղը կթողնի նաև պատվերով գնված բաժանորդագրությունները:

en: Trial End
hy: Դատավարության ավարտ

[ctx: table heading]
en: Trial End
hy: Դատավարության ավարտ

[ctx: customer subscription table header]
en: Trial end date
hy: Դատավարության ավարտի ամսաթիվը

en: Turn off Automatic Payments
hy: Անջատեք ավտոմատ վճարումները

note: translators: 1: subscription status, 2: error message.
en: Unable to change subscription status to "%1$s". Exception: %2$s
hy: Հնարավոր չէ փոխել բաժանորդագրության կարգավիճակը «%1$s»-ի: Բացառություն՝ %2$s

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s".
hy: Հնարավոր չէ փոխել բաժանորդագրության կարգավիճակը «%s»-ի:

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s". Please assign a customer to the subscription to activate it.
hy: Հնարավոր չէ փոխել բաժանորդագրության կարգավիճակը «%s»-ի: Խնդրում ենք բաժանորդագրվել բաժանորդագրությանը՝ այն ակտիվացնելու համար:

en: Unable to find order for PayPal billing agreement.
hy: Հնարավոր չէ գտնել PayPal վճարային պայմանագրի պատվեր:

[ctx: Error message that gets sent to front end when upgrading Subscriptions]
note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to repair subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
hy: Անհնար է վերանորոգել բաժանորդագրությունները:%4$sՍխալ. %1$s%4$sԽնդրում ենք թարմացնել էջը և նորից փորձել: Եթե խնդիրը չվերանա, %2$կապվեք %3$s աջակցության հետ:

note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to upgrade subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
hy: Անհնար է թարմացնել բաժանորդագրությունները:%4$sՍխալ. %1$s%4$sԽնդրում ենք թարմացնել էջը և նորից փորձել: Եթե խնդիրը չվերանա, %2$դիմեք %3$s աջակցման ծառայությանը:

en: Unended Subscription Count
hy: Անավարտ բաժանորդագրությունների քանակ

[ctx: relation to order]
en: Unknown Order Type
hy: Անհայտ պատվերի տեսակ

[ctx: used in api error message if there is no long message]
en: Unknown error
hy: Անհայտ սխալ

en: Unlimited payments
hy: Անսահմանափակ վճարումներ

en: Unpublished
hy: Չհրապարակված

en: Upcoming Recurring Revenue
hy: Առաջիկա կրկնվող եկամուտ

en: Update Complete
hy: Թարմացումն ավարտված է

[ctx: text on submit button]
en: Update Database
hy: Թարմացրեք տվյալների բազան

en: Update Error
hy: Թարմացման սխալ

en: Update in Progress
hy: Թարմացումն ընթացքի մեջ է

note: translators: $1: address type (Shipping Address / Billing Address), $2: opening <strong> tag, $3: closing </strong> tag
en: Update the %1$s used for %2$sall%3$s of my active subscriptions
hy: Թարմացրեք %1$s-ն, որն օգտագործվում է իմ ակտիվ բաժանորդագրությունների %2$sall%3$s-ի համար

note: translators: $1: opening <strong> tag, $2: closing </strong> tag
en: Update the payment method used for %1$sall%2$s of my current subscriptions
hy: Թարմացրեք վճարման եղանակը, որն օգտագործվում է իմ ընթացիկ բաժանորդագրությունների %1$sall%2$s-ի համար

note: translators: placeholder is an error message.
en: Updating subscription dates errored with message: %s
hy: Բաժանորդագրման ամսաթվերը թարմացվում են սխալ հաղորդագրությամբ՝ %s

[ctx: a switch type]
en: Upgrade
hy: Թարմացնել

en: Upgrade or Downgrade
hy: Թարմացնել կամ իջեցնել

en: Use this field to customise the text displayed on the checkout button when an order contains a subscription. Normally the checkout submission button displays "Place order". When the cart contains a subscription, this is changed to "Sign up now".
hy: Օգտագործեք այս դաշտը՝ վճարման կոճակի վրա ցուցադրվող տեքստը հարմարեցնելու համար, երբ պատվերը պարունակում է բաժանորդագրություն: Սովորաբար վճարումների ներկայացման կոճակը ցուցադրում է «Տեղադրել պատվերը»: Երբ զամբյուղը պարունակում է բաժանորդագրություն, այն փոխվում է «Գրանցվել հիմա»:

en: Using the auto-renewal toggle is disabled while in staging mode.
hy: Ավտոմատ թարմացման անջատիչի օգտագործումն անջատված է բեմականացման ռեժիմում:

en: Variable Subscription
hy: Փոփոխական բաժանորդագրություն

en: Variable subscription
hy: Փոփոխական բաժանորդագրություն

en: Variation ID, if applicable.
hy: Տարբերակի ID, եթե կիրառելի է:

note: translators: placeholder $1 is the Subscription version string ('2.3'), $2-3 are opening and closing <em> tags
en: Version %1$s brings some new improvements requested by store managers just like you (and possibly even by %2$syou%3$s).
hy: %1$s տարբերակը բերում է որոշ նոր բարելավումներ, որոնք պահանջվել են ձեզ պես խանութի մենեջերների կողմից (և, հնարավոր է, նույնիսկ %2$syou%3$s-ի կողմից):

note: translators: placeholder is version number
en: Version %s
hy: Տարբերակ %s

en: Version 2.0 has been in development for more than a year. We've reinvented the extension to take into account 3 years of feedback from store managers.
hy: 2.0 տարբերակը մշակվում է ավելի քան մեկ տարի: Մենք նորից հորինել ենք ընդլայնումը, որպեսզի հաշվի առնենք խանութի ղեկավարների 3 տարվա արձագանքները:

en: Version 2.1 introduces some great new features requested by store managers just like you (and possibly even by %syou%s).
hy: Տարբերակ 2.1-ը ներկայացնում է մի քանի հիանալի նոր հնարավորություններ, որոնք պահանջվում են ձեզ պես խանութի մենեջերների կողմից (և, հնարավոր է, նույնիսկ %syou%s-ի կողմից):

note: translators: placeholder is the display name of a payment gateway a subscription was paid by translators: %s: payment method.
en: Via %s
hy: %s-ի միջոցով

[ctx: view a subscription]
en: View
hy: Դիտել

en: View Email Settings
hy: Դիտեք էլփոստի կարգավորումները

en: View Reports
hy: Դիտել հաշվետվությունները

en: View Retry
hy: Դիտել Կրկին փորձել

[ctx: custom post type setting]
en: View Subscription
hy: Դիտել բաժանորդագրությունը

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: View Subscription: %s
hy: Դիտել բաժանորդագրությունը՝ %s

en: View and manage subscriptions
hy: Դիտեք և կառավարեք բաժանորդագրությունները

en: View other subscriptions &rarr;
hy: Դիտեք այլ բաժանորդագրություններ →

en: View subscription
hy: Դիտել բաժանորդագրությունը

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is either view or edit url for the subscription
en: View subscription: %s
hy: Դիտել բաժանորդագրությունը՝ %s

en: View subscriptions
hy: Դիտեք բաժանորդագրությունները

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: View the status of your subscription in %1$syour account%2$s. | View the status of your subscriptions in %1$syour account%2$s.
hy[0]: Դիտեք ձեր բաժանորդագրության կարգավիճակը %1$ձեր հաշվում%2$s:

note: translators: placeholder is order's view url
en: View your order: %s
hy: Դիտեք ձեր պատվերը՝ %s

note: translators: placeholder is subscription's view url
en: View your subscription: %s
hy: Դիտեք ձեր բաժանորդագրությունը՝ %s

en: Virtual
hy: Վիրտուալ

en: WARNING: Bad things are about to happen!
    
    The payment gateway used to purchase this subscription does not support modifying a subscription's details.
    
    Changes to the billing period, recurring discount, recurring tax or recurring total may not be reflected in the amount charged by the payment gateway.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ. Վատ բաներ են լինելու: Այս բաժանորդագրությունը գնելու համար օգտագործվող վճարման դարպասը չի աջակցում բաժանորդագրության մանրամասների փոփոխմանը: Վճարման ժամանակաշրջանի, կրկնվող զեղչի, պարբերական հարկի կամ պարբերական ընդհանուր գումարի փոփոխությունները կարող են չարտացոլվել վճարման դարպասի կողմից գանձվող գումարի մեջ:

en: WP REST API Endpoints
hy: WP REST API-ի վերջնակետեր

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want the details of a specific subscription? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id>/%s.
hy: Ցանկանու՞մ եք կոնկրետ բաժանորդագրության մանրամասները: Ստացեք %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id> /%s.

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Want to know more about Subscriptions %s?
hy: Ցանկանու՞մ եք ավելին իմանալ %s բաժանորդագրությունների մասին:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.
hy: Ցանկանու՞մ եք ցուցակագրել կայքի բոլոր բաժանորդագրությունները: Ստացեք %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Want the details of a specific subscription? Get %s/wc-api/v2/subscriptions/<id>/%s.
hy: Ցանկանու՞մ եք ցուցակագրել կայքի բոլոր բաժանորդագրությունները: Ստացեք %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s: Ցանկանու՞մ եք կոնկրետ բաժանորդագրության մանրամասները: Ստացեք %s/wc-api/v2/subscriptions/<id> /%s.

en: Want to renew early via the checkout? Click %shere.%s
hy: Ցանկանու՞մ եք վաղաժամկետ թարմացնել դրամարկղի միջոցով: Սեղմեք %shere.%s

en: Want your customers to be able to subscribe to non-subscription products?
hy: Ցանկանու՞մ եք, որ ձեր հաճախորդները կարողանան բաժանորդագրվել ոչ բաժանորդագրվող ապրանքներին:

note: translators: placeholders are opening and closing tags. Leads to docs on version 2
en: Warning! Version 2.0 is a major update to the WooCommerce Subscriptions extension. Before updating, please create a backup, update all WooCommerce extensions and test all plugins, custom code and payment gateways with version 2.0 on a staging site. %1$sLearn more about the changes in version 2.0 &raquo;%2$s
hy: Զգուշացում. 2.0 տարբերակը WooCommerce բաժանորդագրությունների ընդլայնման հիմնական թարմացումն է: Թարմացումից առաջ խնդրում ենք ստեղծել կրկնօրինակում, թարմացնել WooCommerce-ի բոլոր ընդլայնումները և փորձարկել բոլոր պլագինները, մաքսային ծածկագիրը և վճարման դարպասները 2.0 տարբերակով բեմական կայքում: %1$sԻմացեք ավելին 2.0 տարբերակի փոփոխությունների մասին »%2$s

note: translators: placeholder is Subscriptions version number.
en: Warning! You are running version %s of WooCommerce Subscriptions plugin code but your database has been upgraded to Subscriptions version 2.0. This will cause major problems on your store.
hy: Զգուշացում. Դուք օգտագործում եք WooCommerce Subscriptions հավելվածի կոդ %s տարբերակը, սակայն ձեր տվյալների բազան թարմացվել է բաժանորդագրությունների 2.0 տարբերակի: Սա մեծ խնդիրներ կառաջացնի ձեր խանութում:

en: Warning: Deleting a user will also delete the user's subscriptions. The user's orders will remain but be reassigned to the 'Guest' user.
    
    Do you want to continue to delete this user and any associated subscriptions?
hy: Զգուշացում. Օգտատիրոջ ջնջումը կջնջի նաև օգտատիրոջ բաժանորդագրությունները: Օգտատիրոջ պատվերները կմնան, բայց կվերահանձնվեն «Հյուր» օգտատիրոջը: Ցանկանու՞մ եք շարունակել ջնջել այս օգտվողին և դրա հետ կապված բաժանորդագրությունները:

en: We can not find your old subscription item.
hy: Մենք չենք կարող գտնել ձեր հին բաժանորդագրության տարրը:

en: We can't find a paid subscription order for this user.
hy: Մենք չենք կարող գտնել վճարովի բաժանորդագրության պատվեր այս օգտատիրոջ համար:

note: translators: placeholder is a number
en: We can't find a subscription with ID #%d. Perhaps it was deleted?
hy: Մենք չենք կարող գտնել #%d ID-ով բաժանորդագրություն: Միգուցե ջնջվե՞լ է։

en: We couldn't create a renewal order for your subscription, please try again.
hy: Մենք չկարողացանք ստեղծել ձեր բաժանորդագրության նորացման կարգը, խնդրում ենք կրկին փորձել:

en: We couldn't find the original renewal order for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original renewal orders for items in your cart. The items were removed.
hy[0]: Մենք չկարողացանք գտնել ձեր զամբյուղում գտնվող ապրանքի նորացման սկզբնական պատվերը: Նյութը հեռացվել է:

en: We couldn't find the original subscription for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original subscriptions for items in your cart. The items were removed.
hy[0]: Մենք չկարողացանք գտնել ձեր զամբյուղի ապրանքի սկզբնական բաժանորդագրությունը: Նյութը հեռացվել է:

en: We didn't just improve interfaces for humans, we also improved them for computers. Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints.
hy: Մենք ոչ միայն բարելավել ենք ինտերֆեյսերը մարդկանց համար, այլ նաև կատարելագործել ենք դրանք համակարգիչների համար: Ձեր հավելվածներն այժմ կարող են ստեղծել, կարդալ, թարմացնել կամ ջնջել բաժանորդագրությունները RESTful API վերջնակետերի միջոցով:

en: We have finished processing your subscription renewal order.
hy: Մենք ավարտել ենք ձեր բաժանորդագրության նորացման պատվերի մշակումը:

en: We hope you enjoy it!
hy: Հուսով ենք, որ դուք վայելեք այն:

en: We were unable to locate that subscription, please try again.
hy: Մենք չկարողացանք գտնել այդ բաժանորդագրությունը, խնդրում ենք կրկին փորձել:

note: translators: Placeholders are opening and closing link tags.
en: We weren't able to locate the set of report results you requested. Please regenerate the link from the %1$sSubscription Reports screen%2$s.
hy: Մենք չկարողացանք գտնել ձեր պահանջած հաշվետվության արդյունքների հավաքածուն: Խնդրում ենք վերականգնել հղումը %1$sԲաժանորդագրության հաշվետվությունների էկրանից%2$s:

en: Weekly
hy: Շաբաթական

en: Welcome to Subscriptions 2.0
hy: Բարի գալուստ Բաժանորդագրություններ 2.0

en: Welcome to Subscriptions 2.1!
hy: Բարի գալուստ Բաժանորդագրություններ 2.1:

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Welcome to WooCommerce Subscriptions %s!
hy: Բարի գալուստ WooCommerce բաժանորդագրություններ %s:

en: Welcome to WooCommerce Subscriptions 2.1
hy: Բարի գալուստ WooCommerce բաժանորդագրություններ 2.1

en: What happens when a customer wants to purchase a subscription product for someone else?
hy: Ի՞նչ է տեղի ունենում, երբ հաճախորդը ցանկանում է ձեռք բերել բաժանորդային ապրանք ուրիշի համար:

en: What personal information your store shares with external sources depends on which third-party payment processor plugins you are using to collect subscription payments. We recommend that you consult with their privacy policies to inform this section of your privacy policy.
hy: Ինչ անձնական տեղեկություններով ձեր խանութը կիսում է արտաքին աղբյուրների հետ, կախված է նրանից, թե որ երրորդ կողմի վճարային պրոցեսորի հավելումները եք օգտագործում բաժանորդագրության վճարումներ հավաքելու համար: Խորհուրդ ենք տալիս խորհրդակցել նրանց գաղտնիության քաղաքականության հետ՝ ձեր գաղտնիության քաղաքականության այս բաժինը տեղեկացնելու համար:

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: What we collect and store
hy: Այն, ինչ մենք հավաքում և պահում ենք

en: What we share with others
hy: Այն, ինչ մենք կիսում ենք ուրիշների հետ

en: What's new?
hy: Ինչ նորություն կա?

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When Cancelled
hy: Երբ չեղարկվում է

en: When a subscription is activated, either manually or after a successful purchase, new users will be assigned this role.
hy: Երբ բաժանորդագրությունն ակտիվանում է, ձեռքով կամ հաջող գնումից հետո, նոր օգտվողներին այս դերը կհանձնվի:

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When cancelled
hy: Երբ չեղարկվում է

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within subscriptions be retained or removed?
hy: %s-ի հետ աշխատելիս պետք է պահպանվեն կամ հեռացվեն բաժանորդագրությունների մեջ գտնվող անձնական տվյալները:

en: When switching to a subscription with a different recurring payment or billing period, should the price paid for the existing billing period be prorated when switching to the new subscription?
hy: Տարբեր պարբերական վճարման կամ հաշվարկային ժամանակաշրջանով բաժանորդագրության անցնելու ժամանակ, արդյոք նոր բաժանորդագրությանն անցնելիս պետք է համամասնվի առկա հաշվարկային ժամանակաշրջանի համար վճարված գինը:

en: When switching to a subscription with a length, you can take into account the payments already completed by the customer when determining how many payments the subscriber needs to make for the new subscription.
hy: Տևողությամբ բաժանորդագրության անցնելիս կարող եք հաշվի առնել հաճախորդի կողմից արդեն իսկ կատարված վճարումները՝ որոշելով, թե քանի վճարում պետք է կատարի բաժանորդը նոր բաժանորդագրության համար:

en: When switching to a subscription with a sign up fee, you can require the customer pay only the gap between the existing subscription's sign up fee and the new subscription's sign up fee (if any).
hy: Գրանցման վճարով բաժանորդագրության անցնելիս կարող եք պահանջել, որ հաճախորդը վճարի միայն առկա բաժանորդագրության գրանցման վճարի և նոր բաժանորդագրության գրանցման վճարի միջև եղած բացը (եթե այդպիսիք կան):

en: With WooCommerce Subscribe All the Things, they can! This experimental extension is exploring how to convert any product, including Product Bundles and Composite Products, into a subscription product. It also offers customers a way to subscribe to a cart of non-subscription products.
hy: WooCommerce-ի միջոցով բաժանորդագրվեք բոլոր բաներին, նրանք կարող են: Այս փորձնական ընդլայնումը ուսումնասիրում է, թե ինչպես փոխակերպել ցանկացած ապրանք, ներառյալ Ապրանքի փաթեթները և կոմպոզիտային արտադրանքները, բաժանորդագրության արտադրանքի: Այն նաև հաճախորդներին առաջարկում է բաժանորդագրվելու ոչ բաժանորդագրված ապրանքների զամբյուղին բաժանորդագրվելու միջոց:

en: With early renewals enabled, customers can renew their subscriptions before the next payment date.
hy: Վաղաժամկետ թարմացումները միացնելու դեպքում հաճախորդները կարող են թարմացնել իրենց բաժանորդագրությունները մինչև հաջորդ վճարման ամսաթիվը:

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: With manual renewals, a customer's subscription is put on-hold until they login and pay to renew it. %1$sLearn more%2$s.
hy: Ձեռքով երկարաձգելու դեպքում հաճախորդի բաժանորդագրությունը դադարեցվում է, մինչև նրանք մուտք գործեն և վճարեն այն թարմացնելու համար: %1$sԻմացեք ավելին%2$s:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: With the %s'wcs_default_retry_rules'%s filter, you can define a set of default rules to apply to all failed payments in your store.
hy: %s&#39;wcs_default_retry_rules&#39;%s զտիչով դուք կարող եք սահմանել լռելյայն կանոնների մի շարք, որոնք կկիրառվեն ձեր խանութի բոլոր ձախողված վճարումների վրա:

note: translators: $1: opening <a> tag linking to WC API docs, $2: closing <a> tag, $3: opening <a> tag linking to WP API docs, $4: closing <a> tag
en: WooCommerce 2.6 added support for %1$sREST API%2$s endpoints built on WordPress core's %3$sREST API%4$s infrastructure.
hy: WooCommerce 2.6-ն ավելացրել է աջակցություն %1$sREST API%2$s վերջնակետերին, որոնք կառուցված են WordPress-ի %3$sREST API%4$s ենթակառուցվածքի վրա:

[ctx: label for the system status page]
en: WooCommerce Account Connected
hy: WooCommerce հաշիվը միացված է

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Subscriptions
hy: WooCommerce բաժանորդագրություններ

[ctx: used in User Agent data sent to PayPal to help identify where a payment came from]
en: WooCommerce Subscriptions PayPal
hy: WooCommerce բաժանորդագրություններ PayPal

en: WooCommerce Subscriptions Update
hy: WooCommerce բաժանորդագրությունների թարմացում

en: WooCommerce Subscriptions Update in Progress
hy: WooCommerce բաժանորդագրությունների թարմացումն ընթացքի մեջ է

en: Would you like to add a payment method now?
hy: Ցանկանու՞մ եք հիմա ավելացնել վճարման եղանակ:

note: translators: 1: token display name, 2: opening link tag, 4: closing link tag, 3: opening link tag.
en: Would you like to update your subscriptions to use this new payment method - %1$s?%2$sYes%4$s | %3$sNo%4$s
hy: Ցանկանու՞մ եք թարմացնել ձեր բաժանորդագրությունները՝ օգտագործելու այս նոր վճարման եղանակը՝ %1$s:%2$sԱյո%4$s | %3$sՈչ%4$s

en: Y/m/d g:i:s A
hy: Y/m/dg:i:s Ա

[ctx: post date]
note: translators: php date format
en: Y/m/d g:i:s A
hy: Y/m/dg:i:s Ա

en: Year
hy: Տարի

en: Yes
hy: Այո՛

en: You are about to trash one or more orders which contain a subscription.
    
    Trashing the orders will also trash the subscriptions purchased with these orders.
hy: Դուք պատրաստվում եք աղբարկղ ուղարկել մեկ կամ մի քանի պատվեր, որոնք պարունակում են բաժանորդագրություն: Պատվերների աղբարկղը կպահի նաև այս պատվերներով գնված բաժանորդագրությունները:

en: You are deleting a subscription item. You will also need to manually cancel and trash the subscription on the Manage Subscriptions screen.
hy: Դուք ջնջում եք բաժանորդագրության տարրը: Դուք նաև պետք է ձեռքով չեղարկեք և աղբարկեք բաժանորդագրությունը Կառավարեք բաժանորդագրությունները էկրանին:

en: You can not reactivate that subscription until paying to renew it. Please contact us if you need assistance.
hy: Դուք չեք կարող նորից ակտիվացնել այդ բաժանորդագրությունը, մինչև չվճարեք այն թարմացնելու համար: Խնդրում ենք կապնվել մեզ հետ, եթե օգնության կարիք ունեք:

en: You can not renew this subscription early. Please contact us if you need assistance.
hy: Դուք չեք կարող վաղաժամկետ թարմացնել այս բաժանորդագրությունը: Խնդրում ենք կապնվել մեզ հետ, եթե օգնության կարիք ունեք:

en: You can not resubscribe to that subscription. Please contact us if you need assistance.
hy: Դուք չեք կարող կրկին բաժանորդագրվել այդ բաժանորդագրությանը: Խնդրում ենք կապնվել մեզ հետ, եթե օգնության կարիք ունեք:

en: You can not suspend that subscription - the suspension limit has been reached. Please contact us if you need assistance.
hy: Դուք չեք կարող կասեցնել այդ բաժանորդագրությունը. կասեցման սահմանաչափը հասել է: Խնդրում ենք կապնվել մեզ հետ, եթե օգնության կարիք ունեք:

en: You can not switch this subscription. It appears you do not own the subscription.
hy: Դուք չեք կարող փոխել այս բաժանորդագրությունը: Ըստ երևույթին, դուք չեք պատկանում բաժանորդագրությանը:

en: You can not switch to the same subscription.
hy: Դուք չեք կարող անցնել նույն բաժանորդագրությանը:

en: You can only switch to a subscription product.
hy: Դուք կարող եք անցնել միայն բաժանորդագրության արտադրանքի:

en: You can't renew the subscription at this time. Please try again.
hy: Դուք չեք կարող երկարացնել բաժանորդագրությունը այս պահին: Խնդրում եմ կրկին փորձեք.

en: You cannot modify a subscription that does not belong to you.
hy: Դուք չեք կարող փոփոխել ձեզ չպատկանող բաժանորդագրությունը:

en: You cannot remove an item that does not exist.
hy: Դուք չեք կարող հեռացնել մի տարր, որը գոյություն չունի:

en: You do not have permission to create subscriptions
hy: Դուք բաժանորդագրություններ ստեղծելու թույլտվություն չունեք

en: You do not have permission to read the subscriptions count
hy: Դուք թույլտվություն չունեք կարդալու բաժանորդագրությունների թիվը

en: You have a subscription to this product. Choosing a new subscription will replace your existing subscription.
hy: Դուք այս ապրանքի բաժանորդագրություն ունեք: Նոր բաժանորդագրություն ընտրելը կփոխարինի ձեր գոյություն ունեցող բաժանորդագրությանը:

en: You have added a variation of this product to the cart already.
hy: Դուք արդեն ավելացրել եք այս ապրանքի տարբերակը զամբյուղում:

en: You have already subscribed to this product and it is limited to one per customer. You can not purchase the product again.
hy: Դուք արդեն բաժանորդագրվել եք այս ապրանքին, և այն սահմանափակվում է մեկ հաճախորդի համար: Դուք չեք կարող կրկին գնել ապրանքը:

en: You have an active subscription to this product already.
hy: Դուք արդեն ակտիվ բաժանորդագրություն ունեք այս ապրանքի համար:

en: You have no active subscriptions.
hy: Դուք չունեք ակտիվ բաժանորդագրություններ:

en: You have reached the end of subscriptions. Go to the %sfirst page%s.
hy: Դուք հասել եք բաժանորդագրությունների ավարտին: Գնացեք %sfirst էջ%s:

[ctx: Used in admin email: new renewal order]
note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: You have received a subscription renewal order from %1$s. Their order is as follows:
hy: Դուք ստացել եք բաժանորդագրության նորացման պատվեր %1$s-ից: Նրանց կարգը հետևյալն է.

en: You have successfully changed your subscription items. Your new order and subscription details are shown below for your reference:
hy: Դուք հաջողությամբ փոխել եք ձեր բաժանորդագրության տարրերը: Ձեր նոր պատվերի և բաժանորդագրության մանրամասները ներկայացված են ստորև՝ ձեր հղման համար.

note: translators: placeholders are 1$: item name, and, 2$: opening and, 3$: closing link tags
en: You have successfully removed "%1$s" from your subscription. %2$sUndo?%3$s
hy: Դուք հաջողությամբ հեռացրեցիք «%1$s»-ը ձեր բաժանորդագրությունից: %2$sՀետարկե՞լ:%3$s

[ctx: Default email subject for email to customer on completed renewal order]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables that will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s renewal order from %2$s is complete
hy: Ձեր %1$s նորացման պատվերը %2$s-ից ավարտված է

[ctx: Default email subject for email with downloadable files in it]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s subscription renewal order from %2$s is complete - download your files
hy: Ձեր %1$s բաժանորդագրության նորացման պատվերը %2$s-ից ավարտված է. ներբեռնեք ձեր ֆայլերը

en: Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints with the same design as the latest version of WooCommerce's REST API endpoints.
hy: Ձեր հավելվածներն այժմ կարող են ստեղծել, կարդալ, թարմացնել կամ ջնջել բաժանորդագրությունները RESTful API վերջնակետերի միջոցով՝ նույն ձևով, ինչ WooCommerce-ի REST API վերջնակետերի վերջին տարբերակը:

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed from your cart.
hy: Ձեր զամբյուղը պարունակում էր բաժանորդագրության անջատման անվավեր հարցում: Այն հեռացվել է ձեր զամբյուղից:

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed. | Your cart contained invalid subscription switch requests. They have been removed.
hy[0]: Ձեր զամբյուղը պարունակում էր բաժանորդագրության անջատման անվավեր հարցում: Այն հանվել է։

en: Your cart has been emptied of subscription products. Only one subscription product can be purchased at a time.
hy: Ձեր զամբյուղը դատարկվել է բաժանորդագրության ապրանքներից: Միաժամանակ կարելի է ձեռք բերել միայն մեկ բաժանորդագրության ապրանք:

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: Your customers can now view the full details of a subscription, including line items, billing and shipping address, billing schedule and renewal orders, from a special %sMy Account > View Subscription%s page.
hy: Ձեր հաճախորդներն այժմ կարող են դիտել բաժանորդագրության ամբողջական մանրամասները, ներառյալ գծերի ապրանքները, վճարման և առաքման հասցեն, վճարման ժամանակացույցը և նորացման պատվերները, հատուկ %sԻմ հաշիվը &gt; Դիտել բաժանորդագրությունը%s էջից:

en: Your database has been updated successfully!
hy: Ձեր տվյալների բազան հաջողությամբ թարմացվել է:

en: Your early renewal order was successful.
hy: Ձեր վաղաժամկետ նորացման պատվերը հաջողվեց:

[ctx: Default email heading for email to customer on completed renewal order]
en: Your renewal order is complete
hy: Ձեր նորացման պատվերն ավարտված է

en: Your request to undo your previous action was unsuccessful.
hy: Ձեր խնդրանքը՝ չեղարկել ձեր նախորդ գործողությունը, անհաջող էր:

en: Your subscription change is complete
hy: Ձեր բաժանորդագրության փոփոխությունն ավարտված է

en: Your subscription change is complete - download your files
hy: Ձեր բաժանորդագրության փոփոխությունն ավարտված է. ներբեռնեք ձեր ֆայլերը

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been cancelled.
hy: Ձեր բաժանորդագրությունը չեղարկվել է:

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been put on hold.
hy: Ձեր բաժանորդագրությունը դադարեցվել է:

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been reactivated.
hy: Ձեր բաժանորդագրությունը կրկին ակտիվացվել է:

[ctx: Default email heading for email with downloadable files in it]
en: Your subscription renewal order is complete - download your files
hy: Ձեր բաժանորդագրության նորացման կարգն ավարտված է. ներբեռնեք ձեր ֆայլերը

en: Your subscription will be activated when payment clears. | Your subscriptions will be activated when payment clears.
hy[0]: Ձեր բաժանորդագրությունը կակտիվանա, երբ վճարումն ավարտվի:

en: Your {blogname} renewal order has been received!
hy: Ձեր {blogname} նորացման պատվերը ստացվել է:

en: Your {blogname} renewal order receipt from {order_date}
hy: Ձեր {blogname} նորացման պատվերի անդորրագիրը {order_date}-ից

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete
hy: Ձեր {blogname} բաժանորդագրության փոփոխությունը {order_date}-ից ավարտված է

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete - download your files
hy: Ձեր {blogname} բաժանորդագրության փոփոխությունը {order_date}-ից ավարտված է. ներբեռնեք ձեր ֆայլերը

[ctx: default email subject for cancelled emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Cancelled
hy: [%s] Բաժանորդագրությունը չեղարկված է

[ctx: default email subject for expired emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Expired
hy: [%s] Բաժանորդագրության ժամկետը սպառվել է

[ctx: default email subject for suspended emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Suspended
hy: [%s] Բաժանորդագրությունը կասեցված է

en: [Remove]
hy: [Հեռացնել]

en: [{blogname}] New subscription renewal order ({order_number}) - {order_date}
hy: [{blogname}] Բաժանորդագրության նորացման նոր պատվեր ({order_number}) - {order_date}

en: [{blogname}] Subscription Switched ({order_number}) - {order_date}
hy: [{blogname}] Բաժանորդագրությունը փոխվեց ({order_number}) - {order_date}

en: [{site_title}] Automatic payment failed for {order_number}, retry scheduled to run {retry_time}
hy: [{site_title}] Ավտոմատ վճարումը ձախողվեց {order_number}-ի համար, նորից փորձեք պլանավորված {retry_time}

en: a customer suspends a subscription
hy: հաճախորդը դադարեցնում է բաժանորդագրությունը

en: a subscription expires
hy: բաժանորդագրության ժամկետը լրանում է

en: account erasure request
hy: հաշիվը ջնջելու հարցում

en: an automatic payment fails
hy: ավտոմատ վճարումը ձախողվում է

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of days. (e.g. "Bill this every day / 4 days")
en: day | %s days
hy[0]: օր

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: day | days
hy[0]: օր

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: days prior to Renewal Day
hy: Նորացման օրվան նախորդող օրերը

[ctx: example number of days / weeks / months]
en: e.g. 3
hy: օրինակ 3

[ctx: example price]
en: e.g. 5.90
hy: օրինակ՝ 5.90

[ctx: example price]
note: translators: %s is a currency symbol / code translators: placeholder is a currency symbol / code
en: e.g. 9.90
hy: օրինակ 9.90

en: emails sent to the customer and store manager
hy: նամակներ, որոնք ուղարկվել են հաճախորդին և խանութի մենեջերին

[ctx: period interval (eg "$10 _every_ 2 weeks")]
en: every
hy: ամեն

note: translators: billing period (e.g. "every week").
en: every %s
hy: յուրաքանչյուր %s

[ctx: period interval with ordinal number (e.g. "every 2nd"]
note: translators: period interval, placeholder is ordinal (eg "$10 every _2nd/3rd/4th_", etc)
en: every %s
hy: յուրաքանչյուր %s

note: translators: placeholder is localised datetime
en: expected clearing date %s
hy: ակնկալվող մաքրման ամսաթիվ %s

[ctx: Edit product screen, between the Billing Period and Subscription Length dropdowns]
en: for
hy: համար

en: how long to wait between retry attempts
hy: որքան ժամանակ պետք է սպասել կրկնակի փորձերի միջև

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: in %s
hy: %s-ով

[ctx: date on subscription updates list. Will be localized]
en: l jS \o\f F Y, h:ia
hy: l jS \o\f FY, h:ia

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of months. (e.g. "Bill this every month / 4 months")
en: month | %s months
hy[0]: ամիս

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: month | months
hy[0]: ամիս

en: new related order methods in WCS_Related_Order_Store
hy: նոր հարակից պատվերի մեթոդներ WCS_Related_Order_Store-ում

[ctx: no trial period]
en: no
hy: ոչ

en: now
hy: հիմա

en: staging
hy: բեմադրություն

en: subscriptions
hy: բաժանորդագրություններ

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: suspensions per billing period.
hy: կասեցումներ հաշվարկային ժամանակահատվածի համար:

en: the status applied to the renewal order and subscription
hy: կարգավիճակը, որը կիրառվում է նորացման կարգի և բաժանորդագրության նկատմամբ

en: the total number of retry attempts
hy: կրկնակի փորձերի ընդհանուր թիվը

[ctx: initial payment on a subscription]
en: up front
hy: առջևում

note: translators: %1$s is the file version, %2$s is the core version
en: version %1$s is out of date. The core version is %2$s
hy: %1$s տարբերակը հնացել է: Հիմնական տարբերակը %2$s է

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of weeks. (e.g. "Bill this every week / 4 weeks")
en: week | %s weeks
hy[0]: շաբաթ

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: week | weeks
hy[0]: շաբաթ

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of years. (e.g. "Bill this every year / 4 years")
en: year | %s years
hy[0]: տարին

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: year | years
hy[0]: տարին
