WooCommerce Subscriptions 3.0.9 - en to gl_ES translation catalogue (1260 entries)

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is number of subscriptions that were checked and did not need repairs. There's a space at the beginning!
en:  %d other subscription was checked and did not need any repairs. | %d other subscriptions were checked and did not need any repairs.
gl_ES[0]: Comprobouse a %d subscrición máis e non necesitou ningunha reparación.

note: translators: placeholder is next payment's date
en:  Next payment is due %s.
gl_ES: O seguinte pago vence %s.

en:  Subscription Created
gl_ES: Subscrición creada

en:  Subscription Deleted
gl_ES: Subscrición eliminada

en:  Subscription Switched
gl_ES: Subscrición cambiada

en:  Subscription Updated
gl_ES: Subscrición actualizada

note: translators: placeholder is an order type.
en: "%s" is not a valid new order type.
gl_ES: &quot;%s&quot; non é un novo tipo de pedido válido.

en: $0 Initial Checkout
gl_ES: Pago inicial de $0

en: $type passed to the function was not a string.
gl_ES: $type pasado á función non era unha cadea.

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string (e.g. "£10 / month" )
en: %1$s %2$s then %3$s
gl_ES: %1$s %2$s despois %3$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: subscription period (e.g. "month" or "3 months")
en: %1$s %2$s then %3$s / %4$s | %1$s %2$s then %3$s every %4$s
gl_ES[0]: %1$s %2$s despois %3$s/%4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string, 4$: payment day of the week (e.g. "$15 up front, then $10 every Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s
gl_ES: %1$s %2$s despois %3$s cada %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front" ), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "2nd week"), 5$: day of the week (e.g. "Thursday"); (e.g. "$10 up front, then $20 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s on %5$s
gl_ES: %1$s %2$s despois %3$s cada %4$s en %5$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month of year (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s each year
gl_ES: %1$s %2$s e despois %3$s en %4$s %5$s cada ano

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd"), 6$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s every %6$s year
gl_ES: %1$s %2$s despois %3$s en %4$s %5$s cada %6$s ano

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"), 5$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s day of every %5$s month
gl_ES: %1$s %2$s e despois %3$s o %4$s día de cada %5$s mes

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"); (e.g. "$10 up front then $40 on the 23rd of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s of each month
gl_ES: %1$s %2$s e despois %3$s os %4$s de cada mes

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount; (e.g. "$10 up front then $30 on the last day of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of each month
gl_ES: %1$s %2$s e despois %3$s o último día de cada mes

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of every %4$s month
gl_ES: %1$s %2$s e despois %3$s o último día de cada %4$s mes

note: translators: 1: user display name 2: user ID 3: user email
en: %1$s (#%2$s &ndash; %3$s)
gl_ES: %1$s (#%2$s – %3$s)

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: subscription period (e.g. "month" or "3 months") (e.g. "$15 / month" or "$15 every 2nd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: subscription period (e.g. "month" or "3 months") (e.g. "$15 / month" or "$15 every 2nd month")
en: %1$s / %2$s | %1$s every %2$s
gl_ES[0]: %1$s/%2$s

note: translators: 1$: is the "You have already subscribed to this product" notice, 2$-4$: opening/closing link tags, 3$: an order number
en: %1$s Complete payment on %2$sOrder %3$s%4$s to be able to change your subscription.
gl_ES: %1$s Completa o pago en %2$sorde %3$s%4$s para poder cambiar a túa subscrición.

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: trial length (e.g. "3 weeks")
en: %1$s after %2$s free trial
gl_ES: %1$s despois da proba gratuíta de %2$s

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years with 2 months free trial"), 2$: signup fee price (e.g. "and a $30 sign-up fee").
en: %1$s and a %2$s sign-up fee
gl_ES: %1$s e unha taxa de rexistro de %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday") translators: %1$: recurring amount (e.g. "$15"), %2$: subscription period (e.g. "month") (e.g. "$15 every 2nd month")
en: %1$s every %2$s
gl_ES: %1$s cada %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s every %2$s on %3$s
gl_ES: %1$s cada %2$s en %3$s

note: translators: $1: formatted order total for the order, $2: number of items bought
en: %1$s for %2$d item | %1$s for %2$d items
gl_ES[0]: %1$s para %2$d elemento

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years"). translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years")
en: %1$s for %2$s
gl_ES: %1$s para %2$s

note: translators: 1$: trial length (e.g. "3 weeks"), 2$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year")
en: %1$s free trial then %2$s
gl_ES: %1$s proba gratuíta e despois %2$s

note: translators: %1$s refers to the price. This string is meant to prefix another string below, e.g. "$5 now, and $5 on March 15th each year"
en: %1$s now, and
gl_ES: %1$s agora e

note: translators: 1$: <price> on, 2$: <date>, 3$: <month> each year (e.g. "$15 on March 15th each year"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s each year
gl_ES: %1$s en %2$s %3$s cada ano

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s every %4$s year
gl_ES: %1$s en %2$s %3$s cada %4$s ano

note: translators: 1$: <price> on the, 2$: <date> day of every, 3$: <interval> month (e.g. "$10 on the 23rd day of every 2nd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s day of every %3$s month
gl_ES: %1$s o %2$s día de cada %3$s mes

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s of each month
gl_ES: %1$s os %2$s de cada mes

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month")
en: %1$s on the last day of every %2$s month
gl_ES: %1$s o último día de cada %2$s mes

note: translators: 1$: is the number of subscriptions not updated, 2$: is the error message
en: %1$s subscription could not be updated: %2$s | %1$s subscriptions could not be updated: %2$s
gl_ES[0]: Non se puido actualizar a subscrición a %1$s: %2$s

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: 1$: new status (e.g. "Cancel"), 2$: blog name
en: %1$s subscription event triggered at %2$s
gl_ES: O evento de subscrición de %1$s desencadeouse en %2$s

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years"), 2$: trial length (e.g.: "with 4 months free trial").
en: %1$s with %2$s free trial
gl_ES: %1$s con %2$s de proba gratuíta

[ctx: Subscription title on admin table. (e.g.: #211 for John Doe)]
note: translators: $1: is opening link, $2: is subscription order number, $3: is closing link tag, $4: is user's name
en: %1$s#%2$s%3$s for %4$s
gl_ES: %1$s#%2$s%3$s para %4$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sAdd a subscription product &raquo;%2$s
gl_ES: %1$sEngadir un produto de subscrición »%2$s

note: translators: placeholers are link tags: 1$-2$ new subscription page, 3$-4$: docs on woocommerce.com
en: %1$sAdd a subscription%2$s now or %3$slearn more%4$s about the new interface.
gl_ES: %1$sEngade unha subscrición%2$s agora ou %3$obtén máis información%4$s sobre a nova interface.

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as type pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "<em>", 5$: "</em>", 6$: "<em>", 7$: "</em>", 8$: "</p>"
en: %1$sChoose Subscription%2$s%3$sThe WooCommerce Subscriptions extension adds two new subscription product types - %4$sSimple subscription%5$s and %6$sVariable subscription%7$s.%8$s
gl_ES: %1$sEscolla Subscrición%2$s%3$sA extensión de Subscricións de WooCommerce engade dous novos tipos de produtos de subscrición: %4$sSubscrición simple%5$s e %6$sSubscrición variable%7$s.%8$s

note: translators: placeholders are opening/closing tags linking to documentation on outdated templates.
en: %1$sLearn how to update%2$s
gl_ES: %1$sAprende a actualizar%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sLearn more about managing subscriptions &raquo;%2$s
gl_ES: %1$sMáis información sobre a xestión de subscricións »%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing tags.
en: %1$sNote:%2$s Orders which are related to subscriptions will not be included in the orders affected by these settings.
gl_ES: %1$sNota:%2$s os pedidos relacionados con subscricións non se incluirán nos pedidos afectados por esta configuración.

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$2: opening and closing <a> tags $3: order's order number $4: date of order in <time> element
en: %1$sOrder #%3$s%2$s (%4$s)
gl_ES: %1$sPedido #%3$s%2$s (%4$s)

note: translators: placeholders are opening and closing strong tags.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are enabled on your account%2$s. All subscription management features are now enabled. Happy selling!
gl_ES: %1$sTransaccións de referencia de PayPal están activadas na túa conta%2$s. Todas as funcións de xestión de subscricións están agora activadas. Feliz venda!

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s, some subscription management features are not enabled. Please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
gl_ES: %1$sTransaccións de referencia de PayPal non están activadas na túa conta%2$s, algunhas funcións de xestión de subscricións non están activadas. Póñase en contacto con PayPal e solicite que %3$senable as transaccións de referencia de PayPal%4$s na súa conta. %5$sConsulta a conta de PayPal%6$s %3$sMáis información sobre %7$s

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s. If you wish to use PayPal Reference Transactions with Subscriptions, please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
gl_ES: %1$sAs transaccións de referencia de PayPal non están activadas na túa conta%2$s. Se queres utilizar as transaccións de referencia de PayPal con subscricións, ponte en contacto con PayPal e solicita que %3$senable as transaccións de referencia de PayPal%4$s na túa conta. %5$sConsulta a conta de PayPal%6$s %3$sMáis información sobre %7$s

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as price pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "</p>"
en: %1$sSet a Price%2$s%3$sSubscription prices are a little different to other product prices. For a subscription, you can set a billing period, length, sign-up fee and free trial.%4$s
gl_ES: %1$sEstablece un prezo%2$s%3$sOs prezos das subscricións son un pouco diferentes aos prezos doutros produtos. Para unha subscrición, podes establecer un período de facturación, duración, taxa de rexistro e proba gratuíta.%4$s

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3: active version of Subscriptions, 4: current version of Subscriptions, 5-6: opening/closing tags linked to ticket form, 7-8: opening/closing tags linked to documentation.
en: %1$sWarning!%2$s It appears that you have downgraded %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s from %3$s to %4$s. Downgrading the plugin in this way may cause issues. Please update to %3$s or higher, or %5$sopen a new support ticket%6$s for further assistance. %7$sLearn more &raquo;%8$s
gl_ES: %1$sAviso!%2$s Parece que baixaches %1$sSubscricións WooCommerce%2$s de %3$s a %4$s. A degradación do complemento deste xeito pode causar problemas. Actualiza a %3$s ou superior, ou %5$abre un novo ticket de asistencia%6$s para obter máis axuda. %7$sMáis información »%8$s

note: translators: 1-2: opening/closing <b> tags, 3: Subscriptions version.
en: %1$sWarning!%2$s We can see the %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s plugin is active. Version %3$s of %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s comes with that plugin's functionality packaged into the core plugin. Please deactivate WooCommerce Subscriptions Early Renewal to avoid any conflicts.
gl_ES: %1$sAviso!%2$s Podemos ver que o complemento %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s está activo. A versión %3$s de %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s inclúe a funcionalidade dese complemento empaquetada no complemento principal. Desactive a renovación anticipada das subscricións de WooCommerce para evitar conflitos.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3-4: opening/closing tags linked to ticket form.
en: %1$sWarning!%2$s We discovered an issue in %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s that may cause your subscription renewal order and customer subscription caches to contain invalid data. For information about how to update the cached data, please %3$sopen a new support ticket%4$s.
gl_ES: %1$sAviso!%2$s Descubrimos un problema en %1$sSubscricións WooCommerce 2.3.0 - 2.3.2%2$s que pode provocar que a súa orde de renovación de subscrición e as cachés de subscrición de clientes conteñan datos non válidos. Para obter información sobre como actualizar os datos da caché, %3$abre un novo ticket de asistencia%4$s.

note: translators: $1-$2: opening and closing <strong> tags, $3-$4: opening and closing <em> tags
en: %1$sWooCommerce Subscriptions Installed%2$s &#8211; %3$sYou're ready to start selling subscriptions!%4$s
gl_ES: %1$sSubscricións de WooCommerce instaladas%2$s – %3$sEstás preparado para comezar a vender subscricións!%4$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$-4$: link tags, takes to woocommerce plugin on wp.org, 5$-6$: opening and closing link tags, leads to plugins.php in admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s The %3$sWooCommerce plugin%4$s must be active for WooCommerce Subscriptions to work. Please %5$sinstall & activate WooCommerce &raquo;%6$s
gl_ES: %1$sSubscricións WooCommerce está inactiva.%2$s O complemento %3$sWooCommerce%4$s debe estar activo para que as subscricións WooCommerce funcionen. %5$sinstala e activa WooCommerce »%6$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$: minimum supported WooCommerce version, 4$-5$: opening and closing link tags, leads to plugin admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s This version of Subscriptions requires WooCommerce %3$s or newer. Please %4$supdate WooCommerce to version %3$s or newer &raquo;%5$s
gl_ES: %1$sWooCommerce Subscriptions está inactivo.%2$s Esta versión de Subscriptions require WooCommerce %3$s ou máis recente. %4$actualiza WooCommerce á versión %3$s ou máis recente »%5$s

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s current subscriptions
gl_ES: %2$s %1$s subscricións actuais

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s ended subscriptions
gl_ES: %2$s %1$s subscricións finalizadas

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s new subscriptions
gl_ES: %2$s %1$s novas subscricións

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription cancellations
gl_ES: %2$s %1$s cancelacións da subscrición

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription renewals
gl_ES: %2$s %1$s renovacións da subscrición

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription resubscribes
gl_ES: %2$s %1$s subscricións de novo

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription signups
gl_ES: %2$s %1$s rexistros de subscrición

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription switches
gl_ES: %2$s %1$s cambios de subscrición

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s cancellation%3$s subscription cancellations this month | %2$s%1$s cancellations%3$s subscription cancellations this month
gl_ES[0]: %2$s%1$s cancelacións%3$s cancelacións da subscrición este mes

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s renewal%3$s subscription renewals this month | %2$s%1$s renewals%3$s subscription renewals this month
gl_ES[0]: %2$s%1$s renovación%3$s renovacións da subscrición este mes

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s signup%3$s subscription signups this month | %2$s%1$s signups%3$s subscription signups this month
gl_ES[0]: %2$s%1$s rexistros de subscrición%3$s este mes

note: translators: %d: retry count.
en: %d Cancelled Payment Retry | %d Cancelled Payment Retries
gl_ES[0]: %d Reintento de pago cancelado

note: translators: %d: retry count.
en: %d Failed Payment Retry | %d Failed Payment Retries
gl_ES[0]: %d Reintento de pago fallido

note: translators: %d: retry count.
en: %d Pending Payment Retry | %d Pending Payment Retries
gl_ES[0]: %d Reintento de pago pendente

note: translators: %d: retry count.
en: %d Processing Payment Retry | %d Processing Payment Retries
gl_ES[0]: %d Reintento de procesamento do pago

note: translators: %d: retry count.
en: %d Successful Payment Retry | %d Successful Payment Retries
gl_ES[0]: %d Reintento de pago exitoso

note: translators: %d refers to the number of times we have detected cache update failures
en: %d failures | %d failure
gl_ES[0]: %d fallos

note: translators: %d: item count.
en: %d item | %d items
gl_ES[0]: %d elemento

note: translators: placeholder is blogname
en: %s - Order
gl_ES: %s - Orde

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: %s ago
gl_ES: hai %s

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s average renewal amount
gl_ES: Importe medio de renovación de %s

note: translators: placeholder is a number of days.
en: %s day | a %s-day
gl_ES[0]: %s día

note: translators: placeholder is a number of day with language specific suffix applied (e.g. "1st", "3rd", "5th", etc...)
en: %s day of the month
gl_ES: %s día do mes

note: translators: placeholder is a day of the week
en: %s each week
gl_ES: %s cada semana

note: translators: placeholder is a number of months.
en: %s month | a %s-month
gl_ES[0]: %s mes

note: translators: %s: subscription net gain (with percentage).
en: %s net subscription gain
gl_ES: %s ganancia neta da subscrición

note: translators: %s: subscription net loss (with percentage).
en: %s net subscription loss
gl_ES: %s perda neta da subscrición

note: translators: placeholder is recurring amount. translators: placeholder is recurring amount
en: %s on the last day of each month
gl_ES: %s o último día de cada mes

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal income in this period
gl_ES: %s ingresos de renovación neste período

note: translators: %s: renewal count.
en: %s renewal orders
gl_ES: %s ordes de renovación

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s renewal revenue in this period
gl_ES: %s ingresos por renovación neste período

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue recovered
gl_ES: %s ingresos por renovación recuperados

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue this month
gl_ES: %s ingresos por renovación deste mes

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s resubscribe revenue in this period
gl_ES: %s ingresos de resubscrición neste período

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts failed
gl_ES: %s intentos de reintento fallou

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts pending
gl_ES: %s reintentos pendentes

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts succeeded
gl_ES: %s intentos de reintento foron exitosos

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s signup revenue in this period
gl_ES: %s ingresos rexistrados neste período

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s signup revenue this month
gl_ES: %s ingresos rexistrados este mes

note: translators: placeholder is the number of subscriptions updated
en: %s subscription status changed. | %s subscription statuses changed.
gl_ES[0]: O estado da subscrición de %s cambiou.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s switch revenue in this period
gl_ES: %s cambio de ingresos neste período

note: translators: placeholder is a number of weeks.
en: %s week | a %s-week
gl_ES[0]: %s semana

note: translators: placeholder is a number of years.
en: %s year | a %s-year
gl_ES[0]: %s ano

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags translators: placeholders are opening and closing anchor tags linking to documentation
en: %sLearn more &raquo;%s
gl_ES: %sMáis información »%s

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{execution_time}", which will be replaced on front end with actual time
en: (in %s seconds)
gl_ES: (en %s segundos)

[ctx: includes tax]
note: translators: placeholder is price string, denotes tax included in cart/order total
en: (includes %s)
gl_ES: (inclúe %s)

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 day..."]
en: 1 day
gl_ES: 1 día

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 month..."]
en: 1 month
gl_ES: 1 mes

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 week..."]
en: 1 week
gl_ES: 1 semana

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 year..."]
en: 1 year
gl_ES: 1 ano

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: A fatal error has occurred while processing a recent subscription payment with PayPal. Please %1$sopen a new ticket at WooCommerce Support%3$s immediately to get this resolved. %2$sLearn more &raquo;%3$s
gl_ES: Produciuse un erro grave ao procesar un pago de subscrición recente con PayPal. %1$abre un novo ticket en WooCommerce Support%3$s inmediatamente para resolver isto. %2$sMáis información »%3$s

en: A product displays a button with the text "Add to cart". By default, a subscription changes this to "Sign up now". You can customise the button text for subscriptions here.
gl_ES: Un produto mostra un botón co texto &quot;Engadir ao carro&quot;. De forma predeterminada, unha subscrición cambia isto a &quot;Rexístrate agora&quot;. Podes personalizar o texto do botón para as subscricións aquí.

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been cancelled. Their subscription's details are as follows:
gl_ES: Cancelouse unha subscrición pertencente a %1$s. Os detalles da súa subscrición son os seguintes:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been suspended by the user. Their subscription's details are as follows:
gl_ES: O usuario suspendeu unha subscrición pertencente a %1$s. Os detalles da súa subscrición son os seguintes:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has expired. Their subscription's details are as follows:
gl_ES: Unha subscrición pertencente a %1$s caducou. Os detalles da súa subscrición son os seguintes:

en: A subscription has been removed from your cart. Due to payment gateway restrictions, different subscription products can not be purchased at the same time.
gl_ES: Eliminouse unha subscrición da túa cesta. Debido ás restricións da pasarela de pago, non se poden comprar diferentes produtos de subscrición ao mesmo tempo.

en: A subscription has been removed from your cart. Products and subscriptions can not be purchased at the same time.
gl_ES: Eliminouse unha subscrición da túa cesta. Non se poden comprar produtos e subscricións ao mesmo tempo.

en: A subscription renewal has been removed from your cart. Multiple subscriptions can not be purchased at the same time.
gl_ES: Eliminouse unha renovación da subscrición da túa cesta. Non se poden comprar varias subscricións ao mesmo tempo.

en: About WooCommerce Subscriptions
gl_ES: Acerca das subscricións de WooCommerce

en: Accept Early Renewal Payments
gl_ES: Aceptar pagos de renovación anticipada

en: Accept Early Renewal Payments via a Modal
gl_ES: Acepte pagos de renovación anticipada mediante un modal

en: Accept Manual Renewals
gl_ES: Aceptar renovacións manuais

en: Actions
gl_ES: Accións

[ctx: an action on a subscription]
en: Activate
gl_ES: Activar

[ctx: Subscription status]
en: Active
gl_ES: Activo

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: Activo <span class="count">(%s)</span>

[ctx: label for the system status page]
en: Active Product Key
gl_ES: Clave de produto activa

en: Active Subscriptions
gl_ES: Subscricións activas

note: translators: %s: help tip.
en: Active Subscriptions %s
gl_ES: Subscricións activas %s

note: translators: %d refers to the number of payments the coupon can be used for.
en: Active for %d payment | Active for %d payments
gl_ES[0]: Activo para %d pago

en: Active for unlimited payments
gl_ES: Activo para pagos ilimitados

en: Active for x payments
gl_ES: Activo para x pagos

en: Active subscriber?
gl_ES: Abonado activo?

en: Add
gl_ES: Engadir

en: Add New
gl_ES: Engadir novo

en: Add New Retry
gl_ES: Engadir un novo Reintento

[ctx: custom post type setting]
en: Add New Subscription
gl_ES: Engadir unha nova subscrición

[ctx: custom post type setting]
en: Add Subscription
gl_ES: Engadir subscrición

en: Add a Subscription Product
gl_ES: Engade un produto de subscrición

[ctx: label on button, imperative]
en: Add payment
gl_ES: Engadir pago

[ctx: text on button on checkout page]
en: Add payment method
gl_ES: Engadir método de pago

[ctx: the page title of the add payment method form]
en: Add payment method
gl_ES: Engadir método de pago

en: Add to Cart Button Text
gl_ES: Engadir ao carro Texto do botón

en: Address
gl_ES: Enderezo

en: Affected event: | Affected events:
gl_ES[0]: Evento afectado:

en: Align Subscription Renewal Day
gl_ES: Aliñar o día de renovación da subscrición

[ctx: used in the general subscription options page]
note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Align subscription renewal to a specific day of the week, month or year. For example, the first day of the month. %1$sLearn more%2$s.
gl_ES: Aliñar a renovación da subscrición a un día específico da semana, mes ou ano. Por exemplo, o primeiro día do mes. %1$sMáis información%2$s.

en: Align the payment date for all customers who purchase this subscription to a specific day of the week or month.
gl_ES: Aliñar a data de pago para todos os clientes que adquiran esta subscrición a un día específico da semana ou do mes.

[ctx: used in subscription product edit screen]
note: translators: placeholder is a year (e.g. "2016")
en: Align the payment date for this subscription to a specific day of the year. If the date has already taken place this year, the first payment will be processed in %s. Set the day to 0 to disable payment syncing for this product.
gl_ES: Aliñar a data de pago desta subscrición a un día específico do ano. Se a data xa tivo lugar este ano, o primeiro pago procesarase en %s. Establece o día en 0 para desactivar a sincronización de pagos para este produto.

en: All linked subscription items have been removed from the cart.
gl_ES: Todos os elementos de subscrición vinculados foron eliminados da cesta.

[ctx: Used in WooCommerce by removed item notification: "_All linked subscription items were_ removed. Undo?" Filter for item title.]
en: All linked subscription items were
gl_ES: Todos os elementos de subscrición vinculados foron

en: All orders types
gl_ES: Todos os tipos de pedidos

en: Allow $0 initial checkout without a payment method.
gl_ES: Permite a compra inicial de 0 $ sen un método de pago.

en: Allow Switching
gl_ES: Permitir o cambio

en: Allow a subscription product to be purchased with other products and subscriptions in the same transaction.
gl_ES: Permitir que se adquira un produto de subscrición con outros produtos e subscricións na mesma transacción.

en: Allow a subscription product with a $0 initial payment to be purchased without providing a payment method. The customer will be required to provide a payment method at the end of the initial period to keep the subscription active.
gl_ES: Permitir que se compre un produto de subscrición cun pago inicial de 0 $ sen proporcionar un método de pago. O cliente deberá proporcionar un método de pago ao final do período inicial para manter a subscrición activa.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags , 2-3: opening/closing tags for a link to docs on early renewal.
en: Allow customers to bypass the checkout and renew their subscription early from their %1$sMy Account > View Subscription%2$s page. %3$sLearn more.%4$s
gl_ES: Permite aos clientes ignorar a compra e renovar a súa subscrición antes de tempo desde a súa páxina %1$sA miña conta &gt; Ver subscrición%2$s. %3$sMáis información.%4$s

en: Allow customers to turn on and off automatic renewals from their View Subscription page.
gl_ES: Permite aos clientes activar e desactivar as renovacións automáticas desde a súa páxina Ver subscrición.

en: Allow multiple subscriptions and products to be purchased simultaneously.
gl_ES: Permite mercar varias subscricións e produtos á vez.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Allow subscribers to switch (upgrade or downgrade) between different subscriptions. %1$sLearn more%2$s.
gl_ES: Permitir aos subscritores cambiar (actualizar ou baixar) entre as distintas subscricións. %1$sMáis información%2$s.

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Always
gl_ES: Sempre

en: An error has occurred while processing a recent subscription related event. For steps on how to fix the affected subscription and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s. | An error has occurred while processing recent subscription related events. For steps on how to fix the affected subscriptions and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s.
gl_ES[0]: Produciuse un erro ao procesar un evento recente relacionado coa subscrición. Para saber os pasos sobre como solucionar a subscrición afectada e para obter máis información sobre as posibles causas deste erro, le a nosa guía %1$shere%2$s.

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
gl_ES: Produciuse un erro. Téntao de novo ou proba cunha forma de pago alternativa.

[ctx: Trial period dropdown's description in pricing fields]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
gl_ES: Un período de tempo opcional para esperar antes de cobrar o primeiro pago periódico. Calquera taxa de rexistro aínda se cobrará ao inicio da subscrición. %s

[ctx: Trial period field tooltip on Edit Product administration screen]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
gl_ES: Un período de tempo opcional para esperar antes de cobrar o primeiro pago periódico. Calquera taxa de rexistro aínda se cobrará ao inicio da subscrición. %s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: An order has been created for you to renew your subscription on %1$s. To pay for this invoice please use the following link: %2$s
gl_ES: Creouse un pedido para que renoves a túa subscrición en %1$s. Para pagar esta factura, utiliza a seguinte ligazón: %2$s

en: And much more...
gl_ES: E moito máis...

en: Any Payment Method
gl_ES: Calquera Método de Pago

en: Are you sure you want remove this item from your subscription?
gl_ES: Estás seguro de que queres eliminar este elemento da túa subscrición?

en: Are you sure you want to change the payment method from PayPal standard?
    
    This will suspend the subscription at PayPal.
gl_ES: Estás seguro de que queres cambiar o método de pago do estándar de PayPal? Isto suspenderá a subscrición en PayPal.

en: Are you sure you want to process a renewal?
    
    This will charge the customer and email them the renewal order (if emails are enabled).
gl_ES: Estás seguro de que queres procesar unha renovación? Isto cobrará ao cliente e enviaralle por correo electrónico a orde de renovación (se os correos electrónicos están habilitados).

en: Are you sure you want to retry payment for this renewal order?
    
    This will attempt to charge the customer and send renewal order emails (if emails are enabled).
gl_ES: Estás seguro de que queres tentar de novo o pago desta orde de renovación? Isto tentará cobrar ao cliente e enviar correos electrónicos de orde de renovación (se os correos electrónicos están habilitados).

note: translators: 1,2: opening/closing link tags (to documentation).
en: Attempt to recover recurring revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily. %1$sLearn more%2$s.
gl_ES: Intenta recuperar os ingresos recorrentes que doutro xeito se perderían debido a que os métodos de pago só se rexeitaron temporalmente. %1$sMáis información%2$s.

en: Auto Renewal Toggle
gl_ES: Alternador de renovación automática

en: Auto renew
gl_ES: Renovación automática

en: Automatic Failed Payment Retries
gl_ES: Reintentos de pago automáticos errados

en: Automatic Failed Payment Retry
gl_ES: Reintento automático de pago fallido

en: Automatic Recurring Payments
gl_ES: Pagos recorrentes automáticos

en: Automatic payment failed for order {order_number}
gl_ES: Produciuse un erro no pago automático para o pedido {order_number}

en: Automatic payment failed for {order_number}, we will retry {retry_time}
gl_ES: Produciuse un erro no pago automático para {order_number}, tentarémolo de novo {retry_time}

en: Automatic renewal payment failed
gl_ES: Produciuse un erro no pago da renovación automática

en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
gl_ES: Caduca automaticamente a subscrición despois deste período de tempo. Esta duración súmase a calquera proba gratuíta ou período de tempo proporcionado antes dunha data de primeira renovación sincronizada.

[ctx: Subscription Length dropdown's description in pricing fields]
en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
gl_ES: Caduca automaticamente a subscrición despois deste período de tempo. Esta duración súmase a calquera proba gratuíta ou período de tempo proporcionado antes dunha data de primeira renovación sincronizada.

en: Average Lifetime Value
gl_ES: Valor medio de vida útil

note: translators: %s: help tip.
en: Average Lifetime Value %s
gl_ES: Valor medio de vida útil %s

note: translators: %s: help tip.
en: Average Recurring Line Total %s
gl_ES: Total de liñas recorrentes medias %s

en: Backordered
gl_ES: Pedido atrasado

en: Because of this, it is not recommended as a payment method for Subscriptions unless it is the only available option for your country.
gl_ES: Por iso, non se recomenda como método de pago para as subscricións a menos que sexa a única opción dispoñible para o teu país.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Because the %sWC_Subscription%s class extends %sWC_Order%s, you can use its familiar methods, like %s$subscription->update_status()%s or %s$subscription->get_total()%s.
gl_ES: Dado que a clase %sWC_Subscription%s estende %sWC_Order%s, pode usar os seus métodos familiares, como %s$subscription-&gt;update_status()%s ou %s$subscription-&gt;get_total()%s.

note: translators: Placeholders are the opening and closing link tags.
en: Before enabling PayPal Standard for Subscriptions, please note, when using PayPal Standard, customers are locked into using PayPal Standard for the life of their subscription, and PayPal Standard has a number of limitations. Please read the guide on %1$swhy we don't recommend PayPal Standard%2$s for Subscriptions before choosing to enable this option.
gl_ES: Antes de activar o estándar de PayPal para as subscricións, teña en conta que, ao utilizar o estándar de PayPal, os clientes están bloqueados para usar o estándar de PayPal durante toda a súa subscrición e PayPal Standard ten varias limitacións. Le a guía sobre %1$spor que non recomendamos PayPal Standard%2$s para subscricións antes de escoller activar esta opción.

note: translators: placeholders are opening and closing tags
en: Before we send you on your way, we need to update your database to the newest version. If you do not have a recent backup of your site, %snow is the time to create one%s.
gl_ES: Antes de enviarche o teu camiño, necesitamos actualizar a túa base de datos á versión máis recente. Se non tes unha copia de seguranza recente do teu sitio, %snow é o momento de crear un%s.

[ctx: when to allow switching]
en: Between Grouped Subscriptions
gl_ES: Entre subscricións agrupadas

[ctx: when to allow switching]
en: Between Subscription Variations
gl_ES: Entre as variacións de subscrición

en: Billing
gl_ES: Facturación

en: Billing Address
gl_ES: enderezo de facturación

en: Billing Period
gl_ES: Período de facturación

en: Billing Period:
gl_ES: Período de facturación:

en: Billing agreement cancelled at PayPal.
gl_ES: Acordo de facturación cancelado en PayPal.

en: Billing interval:
gl_ES: Intervalo de facturación:

en: Billing period for the subscription.
gl_ES: Período de facturación da subscrición.

[ctx: meaning billing address]
en: Billing:
gl_ES: Facturación:

en: Both the shipping address used for the subscription and your default shipping address for future purchases will be updated.
gl_ES: Actualizaranse tanto o enderezo de envío utilizado para a subscrición como o enderezo de envío predeterminado para futuras compras.

en: Browse products
gl_ES: Busca produtos

en: Browser User Agent
gl_ES: Axente de usuario do navegador

en: But wait, there's more!
gl_ES: Pero espera, hai máis!

en: Button Text
gl_ES: Texto do botón

en: By default, Subscriptions will retry the payment 5 times over 7 days. The rules that control the retry system can be modified to customise:
gl_ES: De forma predeterminada, Subscriptions tentará de novo o pago 5 veces durante 7 días. As regras que controlan o sistema de reintento pódense modificar para personalizar:

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags
en: By default, adding new files to an existing subscription product will automatically provide active subscribers with access to the new files. However, now you can enable a %snew content dripping setting%s to provide subscribers with access to new files only after the next renewal payment.
gl_ES: De forma predeterminada, engadir novos ficheiros a un produto de subscrición existente proporcionará automaticamente aos subscritores activos acceso aos novos ficheiros. Non obstante, agora podes activar unha opción de %s novo contido %s para ofrecer aos subscritores acceso a ficheiros novos só despois do seguinte pago de renovación.

en: By making a subscription a Custom Order Type, a subscription is also now a custom post type. This makes it faster to query subscriptions and it uses a database schema that is as scalable as WordPress posts and pages.
gl_ES: Ao facer dunha subscrición un tipo de pedido personalizado, unha subscrición tamén é agora un tipo de publicación personalizada. Isto fai que sexa máis rápido consultar subscricións e utiliza un esquema de base de datos que é tan escalable como as publicacións e páxinas de WordPress.

en: By renewing your subscription early your next payment will be %s.
gl_ES: Ao renovar a túa subscrición antes de tempo, o teu próximo pago será %s.

en: By renewing your subscription early, your scheduled next payment on %s will be cancelled.
gl_ES: Ao renovar a túa subscrición antes de tempo, cancelarase o teu próximo pago programado en %s.

en: By using WooCommerce Subscriptions, you may be storing personal data and depending on which third-party payment processors you’re using to take subscription payments, you may be sharing personal data with external sources.
gl_ES: Ao usar as subscricións de WooCommerce, é posible que esteas almacenando datos persoais e, dependendo dos procesadores de pagos de terceiros que esteas a utilizar para pagar as subscricións, podes compartir datos persoais con fontes externas.

en: Cache Update Failures
gl_ES: Fallos de actualización da caché

en: Can not get address type display name. Address type is not a string.
gl_ES: Non se pode obter o nome de visualización do tipo de enderezo. O tipo de enderezo non é unha cadea.

en: Can not get status name. Status is not a string.
gl_ES: Non se pode obter o nome do estado. O estado non é unha cadea.

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

[ctx: an action on a subscription]
en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Cancel Now
gl_ES: Cancelar agora

en: Cancel and remove personal data
gl_ES: Cancelar e eliminar datos persoais

en: Cancellations
gl_ES: Cancelacións

[ctx: Subscription status]
en: Cancelled
gl_ES: Cancelado

[ctx: table heading]
en: Cancelled Date
gl_ES: Data cancelada

en: Cancelled Subscription
gl_ES: Subscrición cancelada

en: Cancelled Subscription emails are sent when a customer's subscription is cancelled (either by a store manager, or the customer).
gl_ES: Os correos electrónicos de subscrición cancelada envíanse cando se cancela a subscrición dun cliente (xa sexa por parte dun xestor da tenda ou do cliente).

note: translators: placeholder is an error message.
en: Cannot create subscription: %s.
gl_ES: Non se pode crear a subscrición: %s.

en: Change
gl_ES: Cambiar

[ctx: change billing or shipping address]
note: translators: %s: address type (eg. 'billing' or 'shipping').
en: Change %s address
gl_ES: Cambiar o enderezo de %s

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Change Payment Method
gl_ES: Cambiar o método de pago

en: Change Trial and End Dates
gl_ES: Cambiar as datas de finalización e proba

en: Change address
gl_ES: Cambiar enderezo

en: Change in subscriptions between the start and end of the period.
gl_ES: Cambio de subscricións entre o inicio e o final do período.

[ctx: label on button, imperative]
en: Change payment
gl_ES: Cambiar pago

en: Change payment features:
gl_ES: Cambiar as características de pago:

[ctx: text on button on checkout page]
en: Change payment method
gl_ES: Cambiar método de pago

[ctx: the page title of the change payment method form]
en: Change payment method
gl_ES: Cambiar método de pago

en: Check Out What's New
gl_ES: Consulta as novidades

note: translators: placeholder is either empty or "Next payment is due..."
en: Choose a new payment method.%s
gl_ES: Escolle un novo método de pago.%s

en: Choose a new subscription.
gl_ES: Escolle unha nova subscrición.

note: translators: placeholders are <em> tags
en: Choose the default roles to assign to active and inactive subscribers. For record keeping purposes, a user account must be created for subscribers. Users with the %1$sadministrator%2$s role, such as yourself, will never be allocated these roles to prevent locking out administrators.
gl_ES: Escolla os roles predeterminados para asignar aos subscritores activos e inactivos. Para os fins de mantemento de rexistros, debe crearse unha conta de usuario para os subscritores. Aos usuarios que teñan o rol de %1$sadministrator%2$s, como vostede mesmo, nunca se lles asignarán estes roles para evitar o bloqueo dos administradores.

en: Choose the subscription price, billing interval and period.
gl_ES: Escolla o prezo da subscrición, o intervalo de facturación e o período.

en: Choose which format of email to send.
gl_ES: Escolla o formato de correo electrónico que quere enviar.

en: Clear
gl_ES: Limpar

en: Complete checkout to renew now.
gl_ES: Completa a compra para renovar agora.

en: Complete checkout to renew your subscription.
gl_ES: Completa a compra para renovar a túa subscrición.

en: Complete checkout to resubscribe.
gl_ES: Completa a compra para volver subscribirte.

en: Completed Renewal Order
gl_ES: Orde de renovación completada

en: Continue
gl_ES: Continuar

en: Copy billing address
gl_ES: Copiar o enderezo de facturación

note: translators: placeholder is either subscription key or a subscription id, or, failing that, empty (e.g. "145_21" or "145")
en: Could not get subscription. Most likely the subscription key does not refer to a subscription. The key was: "%s".
gl_ES: Non se puido obter a subscrición. O máis probable é que a clave de subscrición non se refire a unha subscrición. A chave foi: &quot;%s&quot;.

[ctx: label for the system status page]
en: Country / State
gl_ES: País/Estado

en: Coupon will be limited to the given number of payments. It will then be automatically removed from the subscription. "Payments" also includes the initial subscription payment.
gl_ES: O cupón limitarase ao número indicado de pagos. A continuación, eliminarase automaticamente da subscrición. &quot;Pagos&quot; tamén inclúe o pago inicial da subscrición.

en: Create pending parent order
gl_ES: Crear a orde parental pendente

en: Create pending parent order requested by admin action.
gl_ES: Crear pedido parental pendente solicitado pola acción do administrador.

en: Create pending renewal order
gl_ES: Crear orde de renovación pendente

en: Create pending renewal order requested by admin action.
gl_ES: Crear a orde de renovación pendente solicitada pola acción do administrador.

en: Create subscriptions
gl_ES: Crea subscricións

en: Created Date
gl_ES: Data de creación

[ctx: a switch type]
en: Crossgrade
gl_ES: Grao cruzado

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Raw Retry Rule
gl_ES: Regra de reintento de Raw personalizada

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule
gl_ES: Regra de reintento personalizada

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule Class
gl_ES: Clase de regra de reintento personalizada

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rules
gl_ES: Regras de reintento personalizadas

en: Custom field deleted.
gl_ES: Eliminouse o campo personalizado.

en: Custom field updated.
gl_ES: Campo personalizado actualizado.

en: Customer
gl_ES: Cliente

[ctx: Used in switch notification admin email]
note: translators: $1: customer's first name and last name, $2: how many subscriptions customer switched
en: Customer %1$s has switched their subscription. The details of their new subscription are as follows: | Customer %1$s has switched %2$d of their subscriptions. The details of their new subscriptions are as follows:
gl_ES[0]: O cliente %1$s cambiou a súa subscrición. Os detalles da súa nova subscrición son os seguintes:

en: Customer ID is invalid.
gl_ES: O ID de cliente non é válido.

en: Customer Payment Retry
gl_ES: Reintento de pago ao cliente

en: Customer Provided Note
gl_ES: Nota proporcionada polo cliente

en: Customer Renewal Invoice
gl_ES: Factura de renovación do cliente

en: Customer Suspensions
gl_ES: Suspensións de clientes

en: Customer Totals
gl_ES: Total de clientes

en: Customer add payment method page &rarr;
gl_ES: O cliente engade a páxina do método de pago →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer added "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
gl_ES: O cliente engadiu &quot;%1$s&quot; (ID de produto: #%2$d) a través da páxina A miña conta.

[ctx: used in order notes]
note: translators: %s: new item name.
en: Customer added %s.
gl_ES: O cliente engadiu %s.

en: Customer change payment method page &rarr;
gl_ES: Páxina de cambio de método de pago do cliente →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer removed "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
gl_ES: O cliente eliminou &quot;%1$s&quot; (ID de produto: #%2$d) a través da páxina A miña conta.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Customer requested to renew early:
gl_ES: O cliente solicitou a renovación anticipada:

note: translators: %s: order number.
en: Customer resubscribed in order #%s
gl_ES: O cliente volveu subscribirse na orde #%s

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s and %2$s.
gl_ES: Agora %1$s e %2$s xestionan a caché de subscricións de clientes.

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s.
gl_ES: Agora %1$s xestiona o almacenamento en caché das subscricións dos clientes.

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Customer successfully renewed early with order %s.
gl_ES: O cliente renovou anticipadamente o pedido %s.

[ctx: used in order notes]
note: translators: 1$: old item, 2$: new item when switching
en: Customer switched from: %1$s to %2$s.
gl_ES: O cliente cambiou de: %1$s a %2$s.

en: Customer's notes about the order
gl_ES: Notas do cliente sobre o pedido

en: Customer:
gl_ES: Cliente:

en: Customers
gl_ES: Clientes

en: Customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
gl_ES: Os clientes e outros usuarios non administrativos poden navegar e comprar na túa tenda sen interrupcións mentres a actualización está en curso.

en: Customers can now purchase different subscription products in one transaction. The products can bill on any schedule and have any combination of sign-up fees and/or free trials.
gl_ES: Agora os clientes poden comprar diferentes produtos de subscrición nunha soa transacción. Os produtos poden facturar en calquera horario e teñen calquera combinación de taxas de rexistro e/ou probas gratuítas.

en: Customers with a subscription are excluded from this setting.
gl_ES: Os clientes cunha subscrición están excluídos desta configuración.

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Customise Retry Rules
gl_ES: Personaliza as regras de reintento

en: Customise the text displayed on the button next to the subscription on the subscriber's account page. The default is "Switch Subscription", but you may wish to change this to "Upgrade" or "Change Subscription".
gl_ES: Personaliza o texto que se mostra no botón xunto á subscrición na páxina da conta do subscritor. O predeterminado é &quot;Cambiar subscrición&quot;, pero pode que queiras cambialo a &quot;Actualizar&quot; ou &quot;Cambiar a subscrición&quot;.

en: Database Update Required
gl_ES: Requírese actualización da base de datos

note: translators: placeholder is a list of version numbers (e.g. "1.3 & 1.4 & 1.5")
en: Database updated to version %s
gl_ES: Base de datos actualizada á versión %s

en: Date
gl_ES: Data

en: Date Changed
gl_ES: Data de cambio

[ctx: table headings in notification email]
en: Date Suspended
gl_ES: Data de suspensión

note: translators: placeholder is localised date string
en: Date Suspended: %s
gl_ES: Data de suspensión: %s

en: Date type can not be an empty string.
gl_ES: O tipo de data non pode ser unha cadea baleira.

en: Date type is not a string.
gl_ES: O tipo de data non é unha cadea.

[ctx: input field placeholder for day field for annual subscriptions]
en: Day
gl_ES: Día

en: Delete Customer Subscription Cache
gl_ES: Eliminar a caché de subscrición do cliente

en: Delete Permanently
gl_ES: Eliminar permanentemente

en: Delete Related Order Cache
gl_ES: Eliminar a caché de pedidos relacionados

en: Delete all variations without a subscription
gl_ES: Elimina todas as variacións sen unha subscrición

en: Delete this item permanently
gl_ES: Elimina este elemento permanentemente

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Developers can also now use all the familiar WordPress functions, like %sget_posts()%s, to query or modify subscription data.
gl_ES: Os desenvolvedores tamén poden usar agora todas as funcións coñecidas de WordPress, como %sget_posts()%s, para consultar ou modificar os datos de subscrición.

en: Disable auto renew
gl_ES: Desactiva a renovación automática

en: Discount
gl_ES: Desconto

en: Display the auto renewal toggle
gl_ES: Mostra o interruptor de renovación automática

en: Do not limit
gl_ES: Non limites

en: Do not synchronise
gl_ES: Non sincronizar

[ctx: short for documents]
en: Documentation
gl_ES: Documentación

[ctx: a switch type]
en: Downgrade
gl_ES: Rebaixar

en: Downloadable
gl_ES: Descargable

en: Drip Downloadable Content
gl_ES: Contido descargable por goteo

en: Early Renewal
gl_ES: Renovación anticipada

en: Edit
gl_ES: Editar

[ctx: custom post type setting]
en: Edit
gl_ES: Editar

en: Edit Retry
gl_ES: Editar Reintento

en: Edit Subscription
gl_ES: Editar subscrición

[ctx: custom post type setting]
en: Edit Subscription
gl_ES: Editar subscrición

[ctx: API error message when editing the order failed]
note: translators: placeholder is error message
en: Edit subscription failed with error: %s
gl_ES: Produciuse un erro na edición da subscrición: %s

en: Email
gl_ES: Correo electrónico

en: Email Address
gl_ES: Enderezo electrónico

[ctx: Name the setting that controls the main heading contained within the email notification]
en: Email Heading
gl_ES: Título de correo electrónico

[ctx: text, html or multipart]
en: Email type
gl_ES: Tipo de correo electrónico

note: translators: placeholder is customer's billing email
en: Email: %s
gl_ES: Correo electrónico: %s

en: Enable Automatic Retry
gl_ES: Activa o reintento automático

en: Enable PayPal Standard for Subscriptions
gl_ES: Activa o estándar de PayPal para as subscricións

en: Enable auto renew
gl_ES: Activa a renovación automática

en: Enable automatic payments
gl_ES: Activa os pagos automáticos

en: Enable automatic retry of failed recurring payments
gl_ES: Activa o reintento automático dos pagos recorrentes fallidos

en: Enable dripping for downloadable content on subscription products.
gl_ES: Activa o goteo de contido descargable nos produtos de subscrición.

en: Enable this email notification
gl_ES: Activa esta notificación por correo electrónico

[ctx: an email notification]
en: Enable/Disable
gl_ES: Habilitar Deshabilitar

note: translators: %s is a line break.
en: Enabling this grants access to new downloadable files added to a product only after the next renewal is processed.%sBy default, access to new downloadable files added to a product is granted immediately to any customer that has an active subscription with that product.
gl_ES: Ao activar esta opción, o acceso aos novos ficheiros descargables engadidos a un produto só despois de que se procese a seguinte renovación.%sPor defecto, o acceso aos novos ficheiros descargables engadidos a un produto concédese inmediatamente a calquera cliente que teña unha subscrición activa con ese produto.

en: End Date
gl_ES: Data de finalización

[ctx: table heading]
en: End Date
gl_ES: Data de finalización

[ctx: table headings in notification email]
en: End Date
gl_ES: Data de finalización

note: translators: placeholder is localised date string
en: End Date: %s
gl_ES: Data de finalización: %s

[ctx: customer subscription table header]
en: End date
gl_ES: Data de finalización

[ctx: table heading]
en: End date
gl_ES: Data de finalización

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised end date, or "when cancelled"
en: End date: %s
gl_ES: Data de finalización: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: End of Prepaid Term
gl_ES: Fin do prazo de prepago

note: translators: placeholder is localised date string
en: End of Prepaid Term: %s
gl_ES: Fin do prazo de prepago: %s

en: Endpoint for the My Account &rarr; Change Subscription Payment Method page
gl_ES: Punto final para a páxina A miña conta → Cambiar o método de pago da subscrición

en: Endpoint for the My Account &rarr; Subscriptions page
gl_ES: Punto final para a páxina A miña conta → Subscricións

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Subscription page
gl_ES: Punto final para a páxina A miña conta → Ver a subscrición

en: Enter a new interval as a single number (e.g. to charge every 2nd month, enter 2):
gl_ES: Introduza un novo intervalo como un único número (por exemplo, para cobrar cada segundo mes, introduza 2):

en: Enter a new length (e.g. 5):
gl_ES: Introduza unha nova lonxitude (por exemplo, 5):

note: translators: placeholder is admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
gl_ES: Introduza os destinatarios (separados por comas) para este correo electrónico. O valor predeterminado é %s.

en: Enter the new period, either day, week, month or year:
gl_ES: Introduza o novo período, xa sexa día, semana, mes ou ano:

[ctx: used in api error message if there is no severity code from PayPal]
en: Error
gl_ES: Erro

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to add tax to subscription. Please try again.
gl_ES: Erro %d: non se pode engadir impostos á subscrición. Por favor intentao de novo.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
gl_ES: Erro %d: non se puido crear a orde. Por favor intentao de novo.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create subscription. Please try again.
gl_ES: Erro %d: non se puido crear a subscrición. Por favor intentao de novo.

en: Error during subscription status transition.
gl_ES: Produciuse un erro durante a transición do estado da subscrición.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags.
en: Error saving Subscriptions endpoints: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView subscription%2$s and %1$sSubscription payment method%2$s cannot be the same. The changes have been reverted.
gl_ES: Produciuse un erro ao gardar os puntos finais de Subscricións: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sVer subscrición%2$s e %1$sO método de pago da subscrición%2$s non pode ser o mesmo. Os cambios foron revertidos.

note: translators: placeholder is error message from the payment gateway or subscriptions when updating the status
en: Error updating some information: %s
gl_ES: Erro ao actualizar algunha información: %s

en: Error: Unable to add product to created subscription. Please try again.
gl_ES: Erro: non se puido engadir o produto á subscrición creada. Por favor intentao de novo.

note: translators: placeholder is an order note.
en: Error: Unable to create renewal order with note "%s"
gl_ES: Erro: non se puido crear a orde de renovación coa nota &quot;%s&quot;

en: Error: Unable to create subscription. Please try again.
gl_ES: Erro: non se puido crear a subscrición. Por favor intentao de novo.

en: Error: unable to find timezone of your browser.
gl_ES: Erro: non se pode atopar a zona horaria do teu navegador.

[ctx: Message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{time_left}", will be replaced on front end with actual time
en: Estimated time left (minutes:seconds): %s
gl_ES: Tempo restante estimado (minutos:segundos): %s

en: Expire after
gl_ES: Expira despois

[ctx: Subscription status]
en: Expired
gl_ES: Caducou

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: Caducou <span class="count">(%s)</span>

en: Expired Subscription
gl_ES: Subscrición caducada

en: Expired Subscription emails are sent when a customer's subscription expires.
gl_ES: Os correos electrónicos de subscrición caducada envíanse cando caduca a subscrición dun cliente.

en: Export CSV
gl_ES: Exportar CSV

[ctx: Subscription status]
en: Failed
gl_ES: Fallou

en: Failed Payment Retries
gl_ES: Reintentos de pago errados

en: Failed recurring payments can now be retried automatically. This helps recover revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily.
gl_ES: Agora pódense volver tentar automaticamente os pagos periódicos errados. Isto axuda a recuperar os ingresos que doutro xeito se perderían debido a que os métodos de pago só se rexeitaron temporalmente.

en: Failed retries
gl_ES: Reintentos fallidos

note: translators: placeholder is subscription ID
en: Failed sign-up for subscription %s.
gl_ES: Produciuse un erro no rexistro da subscrición %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to activate subscription status for order #%1$s: %2$s
gl_ES: Produciuse un erro ao activar o estado de subscrición para o pedido #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to cancel subscription after order #%1$s was cancelled: %2$s
gl_ES: Produciuse un erro ao cancelar a subscrición despois de que se cancelase a orde #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to process failed payment on subscription for order #%1$s: %2$s
gl_ES: Produciuse un erro ao procesar o pago da subscrición para o pedido #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to set subscription as expired for order #%1$s: %2$s
gl_ES: Produciuse un erro ao definir a subscrición como caducada para o pedido #%1$s: %2$s

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Failed to update subscription dates after customer renewed early with order %s.
gl_ES: Produciuse un erro ao actualizar as datas de subscrición despois de que o cliente renovase anticipadamente co pedido %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to update subscription status after order #%1$s was put on-hold: %2$s
gl_ES: Produciuse un erro ao actualizar o estado da subscrición despois de que a orde #%1$s se puxese en espera: %2$s

note: translators: $1-$2: opening and closing tags. Link to documents->payment gateways, 3$-4$: opening and closing tags. Link to WooCommerce extensions shop page
en: Find new gateways that %1$ssupport automatic subscription payments%2$s in the official %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.
gl_ES: Busca novas pasarelas que %1$sadmiten pagos automáticos por subscrición%2$s no %3$sWooCommerce Marketplace%4$s oficial.

note: translators: placeholder is a date
en: First payment prorated. Next payment: %s
gl_ES: Primeiro pago prorrateado. Próximo pago: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First payment: %s
gl_ES: Primeiro pago: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First renewal: %s
gl_ES: Primeira renovación: %s

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For All Subscription Products
gl_ES: Para todos os produtos de subscrición

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of All Subscription Products
gl_ES: Para actualizacións e baixadas de todos os produtos de subscrición

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of Virtual Subscription Products Only
gl_ES: Só para actualizacións e baixadas de produtos de subscrición virtual

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of All Subscription Products
gl_ES: Para actualizacións de todos os produtos de subscrición

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of Virtual Subscription Products Only
gl_ES: Só para actualizacións de produtos de subscrición virtual

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For Virtual Subscription Products Only
gl_ES: Só para produtos de subscrición virtual

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: For a store manager to change a subscription from automatic to manual renewal payments (or manual to automatic) with Subscriptions v1.5, the database needed to be modified directly. Subscriptions now provides a way for payment gateways to allow you to change that from the new %sEdit Subscription%s interface.
gl_ES: Para que un xestor de tenda cambie unha subscrición de pagos de renovación automáticos a manuais (ou manuais a automáticos) con Subscricións v1.5, a base de datos debía modificarse directamente. As subscricións agora ofrecen unha forma de pasarelas de pago que che permiten cambiar isto desde a nova interface %sEditar Subscrición%s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: For the purposes of processing recurring subscription payments, we store the customer's name, billing address, shipping address, email address, phone number and credit card/payment details.
gl_ES: Para procesar os pagamentos recorrentes por subscrición, almacenamos o nome do cliente, o enderezo de facturación, o enderezo de envío, o enderezo de correo electrónico, o número de teléfono e os detalles da tarxeta de crédito/pago.

[ctx: shipping method price]
en: Free
gl_ES: Libre

en: Free Trial
gl_ES: Proba gratuita

en: Free shipping coupon
gl_ES: Cupón de envío gratuíto

en: Free trial
gl_ES: Proba gratuita

en: Free trial length
gl_ES: Duración da proba gratuíta

en: Free trial period
gl_ES: Período de proba gratuíto

[ctx: The gateway ID displayed on the Edit Subscriptions screen when editing payment method.]
note: translators: %s: gateway ID.
en: Gateway ID: [%s]
gl_ES: ID de pasarela: [%s]

en: Gateway does not support admin changing the payment method on a Subscription.
gl_ES: Pasarela non admite que o administrador cambie o método de pago nunha subscrición.

en: General
gl_ES: Xeral

en: Generate Customer Subscription Cache
gl_ES: Xerar caché de subscrición do cliente

en: Generate Related Order Cache
gl_ES: Xerar caché de pedidos relacionados

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings
gl_ES: Vaia á configuración de subscricións de WooCommerce

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings &raquo;
gl_ES: Vaia a Configuración de subscricións de WooCommerce »

note: translators: %s: Customer first name
en: Hi %s,
gl_ES: Ola %s,

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: Honour Renewal Order Data
gl_ES: Datos da orde de renovación de honra

en: How many customers stay subscribed for more than 6 months? What is the average lifetime value of your subscribers? How much renewal revenue will your store earn next month?
gl_ES: Cantos clientes permanecen subscritos durante máis de 6 meses? Cal é o valor medio de vida dos teus subscritores? Cantos ingresos por renovación obterá a túa tenda o próximo mes?

en: IP Address
gl_ES: Enderezo IP

en: IPN subscription cancelled.
gl_ES: Cancelouse a subscrición do IPN.

en: IPN subscription failing payment method changed.
gl_ES: Cambiouse o método de pago que non producía unha subscrición do IPN.

[ctx: used in order note]
note: translators: 1: payment status (e.g. "completed"), 2: pending reason.
en: IPN subscription payment %1$s for reason: %2$s.
gl_ES: Pago da subscrición do IPN %1$s polo motivo: %2$s.

[ctx: used in order note]
note: translators: placeholder is payment status (e.g. "completed")
en: IPN subscription payment %s.
gl_ES: Pago da subscrición do IPN %s.

en: IPN subscription payment completed.
gl_ES: Completouse o pago da subscrición do IPN.

en: IPN subscription payment failure.
gl_ES: Produciuse un erro no pago da subscrición do IPN.

[ctx: when it is a payment change, and there is a subscr_signup message, this will be a confirmation message that PayPal accepted it being the new payment method]
en: IPN subscription payment method changed to PayPal.
gl_ES: O método de pago da subscrición IPN cambiou a PayPal.

en: IPN subscription sign up completed.
gl_ES: Rexistro de subscrición IPN completado.

en: IPN subscription suspended.
gl_ES: Suspendeuse a subscrición do IPN.

en: If a subscriber's subscription is manually cancelled or expires, she will be assigned this role.
gl_ES: Se a subscrición dun subscritor se cancela manualmente ou caduca, asignaráselle este rol.

en: If a subscription is synchronised to a specific day of the week, month or year, charge a prorated amount for the subscription at the time of sign up.
gl_ES: Se unha subscrición está sincronizada cun día específico da semana, mes ou ano, cobra unha cantidade prorrateada pola subscrición no momento do rexistro.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: If you are using PayPal Standard or PayPal Reference transactions please see the %1$sPayPal Privacy Policy%2$s for more details.
gl_ES: Se estás a usar transaccións de PayPal Standard ou PayPal Reference, consulta a %1$sPolítica de privacidade de PayPal%2$s para obter máis detalles.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: If you don't want new subscription purchases to automatically charge renewal payments, you can turn off automatic payments. Existing automatic subscriptions will continue to charge customers automatically. %1$sLearn more%2$s.
gl_ES: Se non queres que as novas compras de subscricións cobren automaticamente os pagos de renovación, podes desactivar os pagos automáticos. As subscricións automáticas existentes seguirán cobrando aos clientes automaticamente. %1$sMáis información%2$s.

note: translators: placeholder is number of seconds
en: If you received a server error and reloaded the page to find this notice, please refresh the page in %s seconds and the upgrade routine will recommence without issues.
gl_ES: Se recibiu un erro do servidor e volveu cargar a páxina para atopar este aviso, actualice a páxina en %s segundos e a rutina de actualización reiniciarase sen problemas.

en: Ignore this error
gl_ES: Ignora este erro

en: Ignore this error (not recommended)
gl_ES: Ignorar este erro (non recomendado)

en: Import subscriptions to WooCommerce via CSV, or export your subscriptions from WooCommerce to a CSV with the WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter extension.
gl_ES: Importe subscricións a WooCommerce a través de CSV ou exporte as súas subscricións de WooCommerce a un CSV coa extensión WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter.

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Import/Export Subscriptions
gl_ES: Importar/Exportar subscricións

en: Improved scheduled action data storage
gl_ES: Almacenamento de datos de accións programadas mellorado

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: In %s
gl_ES: En %s

en: In previous versions of Subscriptions, the subscription total was passed to payment gateways as the amount to charge for automatic renewal payments. This made it unnecessarily complicated to add one-time fees or discounts to a renewal.
gl_ES: Nas versións anteriores de Subscricións, o total da subscrición pasouse ás pasarelas de pago como o importe a cobrar polos pagos de renovación automática. Isto fixo que fose innecesariamente complicado engadir tarifas ou descontos únicos a unha renovación.

en: Inactive Subscriber Role
gl_ES: Función de subscritor inactivo

en: Increased processing rate for scheduled payments
gl_ES: Aumento da taxa de procesamento dos pagos programados

[ctx: relation to order]
en: Initial Subscription
gl_ES: Subscrición inicial

en: Initial payment discount
gl_ES: Desconto de pago inicial

en: Installed Plugins
gl_ES: Complementos instalados

[ctx: appears in an error message if date is wrong format]
note: translators: placeholder is date type (e.g. "end", "next_payment"...)
en: Invalid %s date. The date must be of the format: "Y-m-d H:i:s".
gl_ES: %s data non válida. A data debe ter o formato: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid PayPal IPN Payload: unable to find matching subscription.
gl_ES: Carga útil de PayPal IPN non válida: non se puido atopar a subscrición correspondente.

en: Invalid Subscription.
gl_ES: Subscrición non válida.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid created date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
gl_ES: Data de creación non válida. A data debe ser unha cadea e o formato: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid data. First parameter has a date that is not in the registered date types.
gl_ES: Datos non válidos. O primeiro parámetro ten unha data que non está nos tipos de data rexistradas.

en: Invalid data. First parameter was empty when passed to update_dates().
gl_ES: Datos non válidos. O primeiro parámetro estaba baleiro cando se pasou a update_dates().

en: Invalid data. No valid item id was passed in.
gl_ES: Datos non válidos. Non se pasou ningún ID de elemento válido.

en: Invalid data. No valid subscription / order was passed in.
gl_ES: Datos non válidos. Non se pasou ningunha subscrición ou pedido válido.

[ctx: In wcs_copy_order_meta error message. Refers to origin and target order objects.]
en: Invalid data. Orders expected aren't orders.
gl_ES: Datos non válidos. Os pedidos esperados non son pedidos.

[ctx: Refers to the type of the copy being performed: "copy_order", "subscription", "renewal_order", "resubscribe_order"]
en: Invalid data. Type of copy is not a string.
gl_ES: Datos non válidos. O tipo de copia non é unha cadea.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
gl_ES: Data non válida. A data debe ser unha cadea e o formato: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid format. First parameter needs to be an array.
gl_ES: Formato non válido. O primeiro parámetro debe ser unha matriz.

en: Invalid order.
gl_ES: Pedido non válido.

en: Invalid recurring shipping method.
gl_ES: Método de envío periódico non válido.

note: translators: 1: relation type, 2: list of valid relation types.
en: Invalid relation type: %1$s. Order relationship type must be one of: %2$s.
gl_ES: Tipo de relación non válido: %1$s. O tipo de relación de pedido debe ser un dos: %2$s.

en: Invalid security token, please reload the page and try again.
gl_ES: O token de seguranza non é válido. Volve cargar a páxina e téntao de novo.

note: translators: 1) passed sort order type argument, 2) 'ascending', 3) 'descending'.
en: Invalid sort order type: %1$s. The $sort_order argument must be %2$s or %3$s.
gl_ES: Tipo de orde de clasificación non válido: %1$s. O argumento $sort_order debe ser %2$s ou %3$s.

en: Invalid subscription billing interval given. Must be an integer greater than 0.
gl_ES: O intervalo de facturación da subscrición non é válido. Debe ser un número enteiro maior que 0.

en: Invalid subscription billing period given.
gl_ES: O período de facturación da subscrición non é válido.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid subscription customer_id.
gl_ES: A subscrición non é válida customer_id.

en: Invalid subscription id.
gl_ES: ID de subscrición non válido.

en: Invalid subscription status given.
gl_ES: O estado da subscrición non é válido.

note: translators: placeholder is a switch type.
en: Invalid switch type "%s". Switch must be one of: "upgrade", "downgrade" or "crossgrade".
gl_ES: Tipo de interruptor &quot;%s&quot; non válido. O conmutador debe ser un dos seguintes: &quot;actualizar&quot;, &quot;reducir&quot; ou &quot;crossgrade&quot;.

note: translators: %s: invalid type of update argument.
en: Invalid update type: %s. Post update types supported are "add" or "delete". Updates are done on post meta directly.
gl_ES: Tipo de actualización non válido: %s. Os tipos de actualización de publicación admitidos son &quot;engadir&quot; ou &quot;eliminar&quot;. As actualizacións realízanse directamente no meta da publicación.

en: Invoice for renewal order {order_number}
gl_ES: Factura da orde de renovación {order_number}

en: Invoice for renewal order {order_number} from {order_date}
gl_ES: Factura da orde de renovación {order_number} do {order_date}

note: translators: $1 and $2 are opening and closing strong tags, respectively.
en: It is %1$sstrongly recommended you do not change the Receiver Email address%2$s if you have active subscriptions with PayPal. Doing so can break existing subscriptions.
gl_ES: Recoméndase encarecidamente %1$s que non cambies o enderezo de correo electrónico do receptor%2$s se tes subscricións activas con PayPal. Facelo pode romper as subscricións existentes.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags. 3$-4$: opening and closing link tags for learn more. Leads to duplicate site article on docs. 5$-6$: Opening and closing link to production URL. 7$: Production URL .
en: It looks like this site has moved or is a duplicate site. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s has disabled automatic payments and subscription related emails on this site to prevent duplicate payments from a staging or test environment. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s considers %5$s%7$s%6$s to be the site's URL. %3$sLearn more &raquo;%4$s.
gl_ES: Parece que este sitio moveuse ou é un sitio duplicado. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s desactivou os pagos automáticos e os correos electrónicos relacionados coa subscrición neste sitio para evitar pagos duplicados nun ambiente de proba ou de proba. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s considera que %5$s%7$s%6$s é o URL do sitio. %3$sMáis información »%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: It was already possible to change a subscription's next payment date, but some store managers wanted to provide a customer with an extended free trial or add an extra month to the expiration date. Now you can change all of these dates from the %sEdit Subscription%s screen.
gl_ES: Xa era posible cambiar a seguinte data de pago dunha subscrición, pero algúns xestores de tendas querían ofrecer a un cliente unha proba gratuíta estendida ou engadir un mes adicional á data de caducidade. Agora podes cambiar todas estas datas desde a pantalla %sEditar subscrición%s.

en: It's now easier for your customers to buy more subscriptions!
gl_ES: Agora é máis fácil para os teus clientes comprar máis subscricións.

en: Item ID.
gl_ES: ID do elemento.

en: Items
gl_ES: Elementos

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your subscription renewal order #%s, and it is now being processed:
gl_ES: Só para informarte: recibimos a túa orde de renovación da subscrición #%s, e agora estase procesando:

en: Label
gl_ES: Etiqueta

en: Last 7 Days
gl_ES: Últimos 7 días

en: Last Month
gl_ES: Último mes

en: Last Order Date
gl_ES: Data do último pedido

[ctx: table heading]
en: Last Order Date
gl_ES: Data do último pedido

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order Date: %s
gl_ES: Data do último pedido: %s

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order: %s
gl_ES: Último pedido: %s

en: Last day of the month
gl_ES: Último día do mes

[ctx: customer subscription table header]
en: Last order date
gl_ES: Data do último pedido

en: Last recorded error:
gl_ES: Último erro rexistrado:

[ctx: learn more link to failed payment retry documentation]
en: Learn More
gl_ES: Aprender máis

[ctx: learn more link to subscription emails documentation]
en: Learn More
gl_ES: Aprender máis

[ctx: learn more link to subscription reports documentation]
en: Learn More
gl_ES: Aprender máis

en: Learn more
gl_ES: Aprender máis

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %sView Subscription page%s.
gl_ES: Máis información sobre a nova páxina de subscrición %sVer %s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %smultiple subscriptions%s feature.
gl_ES: Obtén máis información sobre a nova función de %smultiple subscriptions%s.

note: translators: %s: help tip.
en: Lifetime Value from Subscriptions %s
gl_ES: Valor de por vida das subscricións %s

en: Limit subscription
gl_ES: Limitar a subscrición

en: Limit to one active subscription
gl_ES: Limite a unha subscrición activa

en: Limit to one of any status
gl_ES: Limitar a un de calquera estado

note: translators: %1$s is the coupon code, %2$d is the number of payment usages
en: Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d time. | Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d times.
gl_ES[0]: Eliminouse o cupón de uso limitado &quot;%1$s&quot; da subscrición. Utilizouse %2$d vez.

en: Line subtotal (before discounts).
gl_ES: Subtotal da liña (antes dos descontos).

en: Line subtotal tax (before discounts).
gl_ES: Subtotal da liña de impostos (antes descontos).

en: Line taxes.
gl_ES: Impostos de liña.

en: Line total (after discounts).
gl_ES: Total da liña (despois dos descontos).

en: Line total tax (after discounts).
gl_ES: Imposto total da liña (despois dos descontos).

[ctx: refers to live site]
en: Live
gl_ES: En directo

en: Load billing address
gl_ES: Cargar enderezo de facturación

en: Load shipping address
gl_ES: Cargar enderezo de envío

en: Manage Subscriptions
gl_ES: Xestionar subscricións

en: Manual Renewal
gl_ES: Renovación manual

en: Manual Renewal Payments
gl_ES: Pagos de renovación manual

en: Manual renewal order awaiting customer payment.
gl_ES: Orde de renovación manual á espera do pago do cliente.

[ctx: used in the subscriptions upgrader]
note: translators: placeholder is number of upgraded subscriptions
en: Marked %s subscription products as "sold individually".
gl_ES: Marcaron %s produtos de subscrición como &quot;vendidos individualmente&quot;.

en: Meta key.
gl_ES: chave meta.

en: Meta label.
gl_ES: Metaetiqueta.

en: Meta value.
gl_ES: Meta valor.

note: translators: 1$: number of action scheduler hooks upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time
en: Migrated %1$s subscription related hooks to the new scheduler (in %2$s seconds).
gl_ES: Migrouse %1$s enlaces relacionados coa subscrición ao novo programador (en %2$s segundos).

note: translators: 1$: number of subscriptions upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time it took
en: Migrated %1$s subscriptions to the new structure (in %2$s seconds).
gl_ES: Migraron %1$s subscricións á nova estrutura (en %2$s segundos).

[ctx: options section heading]
en: Miscellaneous
gl_ES: Varios

en: Mixed Checkout
gl_ES: Pago mixto

en: Month for Synchronisation
gl_ES: Mes para a Sincronización

en: Move this item to the Trash
gl_ES: Move este elemento ao lixo

[ctx: email type]
en: Multipart
gl_ES: Multiparte

en: Multiple Subscriptions
gl_ES: Múltiples subscricións

en: My Account
gl_ES: A miña conta

en: My Subscription
gl_ES: A miña subscrición

en: N/A
gl_ES: N / A

[ctx: no information about something]
en: N/A
gl_ES: N / A

[ctx: when to allow a setting]
en: Never
gl_ES: Nunca

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (charge the full recurring amount at sign-up)
gl_ES: Nunca (cargue o importe total recorrente ao rexistrarse)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (charge the full sign up fee)
gl_ES: Nunca (cobra a taxa de rexistro completa)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (do not charge a sign up fee)
gl_ES: Nunca (non cobres unha taxa de rexistro)

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (do not charge any recurring amount)
gl_ES: Nunca (non cargues ningún importe recurrente)

[ctx: Subscription length]
en: Never expire
gl_ES: Nunca caduca

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: New %sWC_Subscription%s Object
gl_ES: Novo obxecto %sWC_Subscription%s

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: New %sshop_subscription%s Post Type
gl_ES: Novo tipo de publicación de %sshop_subscription%s

en: New Add/Edit Subscription Screen
gl_ES: Nova pantalla Engadir/editar subscrición

en: New Renewal Order
gl_ES: Nova orde de renovación

en: New Retry
gl_ES: Novo Reintento

[ctx: custom post type setting]
en: New Subscription
gl_ES: Nova subscrición

en: New Subscription Emails
gl_ES: Novos correos electrónicos de subscrición

en: New Subscriptions
gl_ES: Novas subscricións

en: New View Subscription Page
gl_ES: Nova páxina de subscrición para ver

en: New renewal order emails are sent when a subscription renewal payment is processed.
gl_ES: Os novos correos electrónicos de orde de renovación envíanse cando se procesa un pago de renovación da subscrición.

en: New subscription details
gl_ES: Novos detalles da subscrición

en: New subscription renewal order
gl_ES: Nova orde de renovación da subscrición

en: Next
gl_ES: A continuación

en: Next 12 Months
gl_ES: Os próximos 12 meses

en: Next 30 Days
gl_ES: Próximos 30 días

en: Next 7 Days
gl_ES: Próximos 7 días

en: Next Month
gl_ES: O vindeiro més

en: Next Payment
gl_ES: Próximo pago

[ctx: table heading]
en: Next Payment
gl_ES: Próximo pago

note: translators: placeholder is the subscription's next payment date (either human readable or normal date) wrapped in <strong> tags
en: Next Payment Date: %s
gl_ES: Próxima data de pago: %s

[ctx: table heading]
en: Next payment
gl_ES: Próximo pago

[ctx: customer subscription table header]
en: Next payment date
gl_ES: Próxima data de pago

en: Next payment: %s
gl_ES: Próximo pago: %s

en: No
gl_ES: Non

en: No Subscriptions found
gl_ES: Non se atoparon subscricións

[ctx: custom post type setting]
en: No Subscriptions found in trash
gl_ES: Non se atoparon subscricións na papeleira

en: No billing address set.
gl_ES: Non se definiu ningún enderezo de facturación.

en: No customers found.
gl_ES: Non se atoparon clientes.

note: translators: $1-2: opening and closing tags of a link that takes to Woo marketplace / Stripe product page
en: No payment gateways capable of processing automatic subscription payments are enabled. If you would like to process automatic payments, we recommend the %1$sfree Stripe extension%2$s.
gl_ES: Non se habilitou ningunha pasarela de pago capaz de procesar pagos automáticos por subscrición. Se queres procesar pagos automáticos, recomendámosche a extensión %1$sfree Stripe%2$s.

en: No products found.
gl_ES: Non se atoparon produtos.

en: No retries found
gl_ES: Non se atoparon reintentos

en: No retries found in trash
gl_ES: Non se atopou ningún reintento na papeleira

en: No shipping address set.
gl_ES: Non se definiu ningún enderezo de envío.

[ctx: An order type]
en: Non-subscription
gl_ES: Non subscrición

en: None
gl_ES: Ningún

en: Not cancelled
gl_ES: Non cancelado

en: Not yet ended
gl_ES: Aínda non rematou

en: Note that purchasing a subscription still requires an account.
gl_ES: Teña en conta que a compra dunha subscrición aínda require unha conta.

en: Note:
gl_ES: Nota:

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of days after sign-up
gl_ES: Número de días despois da inscrición

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of months after sign-up
gl_ES: Número de meses despois do rexistro

en: Number of renewals
gl_ES: Número de renovacións

en: Number of resubscribes
gl_ES: Número de subscricións

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of weeks after sign-up
gl_ES: Número de semanas despois do rexistro

[ctx: Subscription status]
en: On hold
gl_ES: En espera

[ctx: Subscription status]
en: On-hold
gl_ES: En espera

en: On-hold Renewal Order
gl_ES: Orde de renovación en espera

en: One time shipping
gl_ES: Envío único

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Only allow a customer to have one subscription to this product. %1$sLearn more%2$s.
gl_ES: Só permite que un cliente teña unha subscrición a este produto. %1$sMáis información%2$s.

en: Only store managers can edit payment dates.
gl_ES: Só os xestores das tendas poden editar as datas de pago.

en: Open a ticket
gl_ES: Abre un billete

en: Optionally include an amount to be charged at the outset of the subscription. The sign-up fee will be charged immediately, even if the product has a free trial or the payment dates are synced.
gl_ES: Opcionalmente, inclúe unha cantidade que se cobrará ao inicio da subscrición. A taxa de rexistro cobrarase inmediatamente, aínda que o produto teña unha proba gratuíta ou as datas de pago están sincronizadas.

en: Order
gl_ES: Orde

note: translators: %s is order's number
en: Order #%s has not been added to the cart.
gl_ES: O pedido #%s non se engadiu ao carro.

note: translators: %s: order ID (linked to details page).
en: Order %s created to record early renewal.
gl_ES: Creouse o pedido %s para rexistrar a renovación anticipada.

note: translators: placeholder is order ID
en: Order %s created to record renewal.
gl_ES: Creouse o pedido %s para rexistrar a renovación.

en: Order Number
gl_ES: Número de pedido

en: Order date: %s
gl_ES: Data do pedido: %s

en: Order number: %s
gl_ES: Número de pedido: %s

[ctx: number of orders linked to a subscription]
en: Orders
gl_ES: Ordes

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: placeholder is blogname
en: Orders with %s
gl_ES: Pedidos con %s

[ctx: An order type]
en: Original
gl_ES: Orixinal

en: Other
gl_ES: Outra

[ctx: label for the system status page]
en: Other
gl_ES: Outra

en: Parent Order
gl_ES: Orde dos pais

[ctx: relation to order]
en: Parent Order
gl_ES: Orde dos pais

[ctx: custom post type setting]
en: Parent Subscriptions
gl_ES: Subscricións para pais

en: Parent order:
gl_ES: Orde dos pais:

en: Parent order:
gl_ES: Orde dos pais:

[ctx: pay for a subscription]
en: Pay
gl_ES: Pagar

en: Pay Now &raquo;
gl_ES: Pagar agora »

en: Pay now
gl_ES: Paga agora

en: PayPal API error - credentials are incorrect.
gl_ES: Erro da API de PayPal: as credenciais son incorrectas.

note: translators: placeholders are PayPal API error code and PayPal API error message
en: PayPal API error: (%1$d) %2$s
gl_ES: Erro da API de PayPal: (%1$d) %2$s

[ctx: label for the system status page]
en: PayPal Reference Transactions Enabled
gl_ES: Transaccións de referencia de PayPal activadas

en: PayPal Standard has a number of limitations and does not support all subscription features.
gl_ES: PayPal Standard ten unha serie de limitacións e non admite todas as funcións de subscrición.

en: PayPal Subscription ID:
gl_ES: ID de subscrición de PayPal:

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal Transaction Held: %s
gl_ES: Transacción PayPal realizada: %s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: to docs on woocommerce, 3$-4$ to gateway settings on the site
en: PayPal is inactive for subscription transactions. Please %1$sset up the PayPal IPN%2$s and %3$senter your API credentials%4$s to enable PayPal for Subscriptions.
gl_ES: PayPal está inactivo para as transaccións de subscrición. %1$configura o IPN%2$s de PayPal e %3$envía as túas credenciais da API%4$s para activar PayPal para subscricións.

note: translators: placeholder is a transaction ID.
en: PayPal payment approved (ID: %s)
gl_ES: Pago de PayPal aprobado (ID: %s)

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal payment declined: %s
gl_ES: Pago PayPal rexeitado: %s

en: Payment
gl_ES: Pagamento

en: Payment Gateway Support
gl_ES: Soporte de pasarela de pago

en: Payment Method
gl_ES: Método de pago

note: translators: placeholder is the display name of the payment method
en: Payment Method: %s
gl_ES: Método de pago: %s

en: Payment Retry
gl_ES: Reintento de pago

en: Payment failed.
gl_ES: Produciuse un erro no pago.

en: Payment for the renewal order was unsuccessful with your payment method on file, please try again.
gl_ES: O pago da orde de renovación non se realizou correctamente co teu método de pago rexistrado. Téntao de novo.

en: Payment gateway ID.
gl_ES: ID da pasarela de pago.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Payment gateways which don't support automatic recurring payments can be used to process %1$smanual subscription renewal payments%2$s.
gl_ES: As pasarelas de pago que non admiten os pagos recorrentes automáticos pódense utilizar para procesar %1$pagos de renovación de subscrición manuais%2$s.

en: Payment method added.
gl_ES: Engadiuse o método de pago.

[ctx: %1$s: old payment title, %2$s: new payment title]
note: translators: 1: old payment title, 2: new payment title.
en: Payment method changed from "%1$s" to "%2$s" by the subscriber from their account page.
gl_ES: O método de pago cambiou de &quot;%1$s&quot; a &quot;%2$s&quot; polo subscritor desde a páxina da súa conta.

en: Payment method meta must be an array.
gl_ES: O meta do método de pago debe ser unha matriz.

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: previous token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer changed their default token and opted to update their subscriptions. Payment meta changed from %1$s to %2$s
gl_ES: Actualizouse a meta do método de pago despois de que o cliente cambiase o seu token predeterminado e optou por actualizar as súas subscricións. O meta de pago cambiou de %1$s a %2$s

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: deleted token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer deleted a token from their My Account page. Payment meta changed from %1$s to %2$s
gl_ES: Actualizouse o meta do método de pago despois de que o cliente eliminou un token da súa páxina A miña conta. O meta de pago cambiou de %1$s a %2$s

en: Payment method updated for all your current subscriptions.
gl_ES: Actualizouse o método de pago para todas as túas subscricións actuais.

en: Payment method updated.
gl_ES: Actualizouse o método de pago.

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - linked to staging site, 3: link to live site.
en: Payment processing skipped - renewal order created on %1$sstaging site%2$s under staging site lock. Live site is at %3$s
gl_ES: Saltouse o procesamento de pagos. Creouse a orde de renovación en %1$ssite de proba%2$s baixo bloqueo de sitio de proba. O sitio en directo está en %3$s

en: Payment retry attempted on renewal order with multiple related subscriptions with no payment method in common.
gl_ES: Intentouse de novo o pago na orde de renovación con varias subscricións relacionadas sen ningún método de pago en común.

en: Payment retry emails are sent to chosen recipient(s) when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future.
gl_ES: Os correos electrónicos de reintento de pago envíanse ao destinatario(s) elixido(s) cando fallou un intento de procesar automaticamente un pago de renovación da subscrición e aplicouse unha regra de reintento para volver tentar o pago no futuro.

en: Payment retry posts store details about the automatic retry of failed renewal payments.
gl_ES: As publicacións de reintento de pago almacenan detalles sobre o reintento automático dos pagos de renovación errados.

en: Payment status marked complete.
gl_ES: O estado do pago marcouse como completo.

en: Payment:
gl_ES: Pago:

en: Peek Under the Hood for Developers
gl_ES: Peek Under the Hood para programadores

[ctx: Subscription status]
en: Pending
gl_ES: Pendente

[ctx: Subscription status]
en: Pending Cancellation
gl_ES: Pendente de cancelación

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span> | Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: Cancelación pendente <span class="count">(%s)</span>

en: Pending retries
gl_ES: Reintentos pendentes

en: Pending subscription created.
gl_ES: Subscrición pendente creada.

[ctx: API response confirming order note deleted from a subscription]
en: Permanently deleted subscription note
gl_ES: Nota de subscrición eliminada permanentemente

en: Personal data removed.
gl_ES: Datos persoais eliminados.

note: Translators: %s subscription number.
en: Personal data within subscription %s has been retained.
gl_ES: Os datos persoais dentro da subscrición %s foron conservados.

en: Phone Number
gl_ES: Número de teléfono

en: Place Order Button Text
gl_ES: Texto do botón de pedido

[ctx: email type]
en: Plain text
gl_ES: Texto simple

en: Please choose a valid payment gateway to change to.
gl_ES: Escolle unha pasarela de pago válida á que cambiar.

en: Please enter a date after the next payment.
gl_ES: Introduza unha data despois do seguinte pago.

en: Please enter a date after the start date.
gl_ES: Introduza unha data posterior á data de inicio.

en: Please enter a date after the trial end.
gl_ES: Introduce unha data despois do final da proba.

en: Please enter a date at least one hour into the future.
gl_ES: Introduce unha data de polo menos unha hora no futuro.

en: Please enter a date before the next payment.
gl_ES: Introduza unha data antes do seguinte pago.

en: Please enter a start date in the past.
gl_ES: Introduce unha data de inicio anterior.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
gl_ES: Introduce un código postal válido.

en: Please enter all date fields.
gl_ES: Introduza todos os campos de data.

en: Please keep this page open until the update process completes. No need to refresh or restart the process.
gl_ES: Mantén aberta esta páxina ata que remate o proceso de actualización. Non é necesario actualizar nin reiniciar o proceso.

en: Please log in to your account below to choose a new payment method for your subscription.
gl_ES: Inicia sesión na túa conta a continuación para escoller un novo método de pago para a túa subscrición.

en: Please note: data for this report is cached. The data displayed may be out of date by up to 24 hours. The cache is updated each morning at 4am in your site's timezone.
gl_ES: Teña en conta: os datos deste informe están almacenados na memoria caché. Os datos mostrados poden estar desactualizados ata 24 horas. A caché actualízase cada mañá ás 4:00 na zona horaria do teu sitio.

note: translators: opening/closing <a> tags - linked to ticket form.
en: Please upgrade the WooCommerce Subscriptions plugin to version 2.0 or newer immediately. If you need assistance, after upgrading to Subscriptions v2.0, please %1$sopen a support ticket%2$s.
gl_ES: Actualiza o complemento de subscricións de WooCommerce á versión 2.0 ou posterior inmediatamente. Se precisas axuda, despois de actualizar a Subscricións v2.0, %1$abre un ticket de asistencia%2$s.

en: Previous
gl_ES: Anterior

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - link to documentation.
en: Previous versions of Subscriptions relied on %1$sWP Cron%2$s to process subscription payments and other scheduled events. In 3.0, these events will now run on admin request with loopback support. This will significantly increase the throughput of payment processing.
gl_ES: As versións anteriores de Subscriptions dependían de %1$sWP Cron%2$s para procesar os pagos das subscricións e outros eventos programados. Na versión 3.0, estes eventos agora executaranse a petición do administrador con compatibilidade con loopback. Isto aumentará significativamente o procesamento de pagamentos.

[ctx: table headings in notification email]
en: Price
gl_ES: Prezo

en: Prior to Subscriptions 2.1, they were not easy to answer. Subscriptions 2.1 introduces new reports to answer these questions, and many more.
gl_ES: Antes das subscricións 2.1, non eran fáciles de responder. Subscriptions 2.1 introduce novos informes para responder a estas preguntas e moitas máis.

en: Process renewal
gl_ES: Renovación do proceso

en: Process renewal order action requested by admin.
gl_ES: Procesar a acción da orde de renovación solicitada polo administrador.

en: Processing Renewal order
gl_ES: Tramitación da orde de renovación

en: Product
gl_ES: Produto

[ctx: table headings in notification email]
en: Product
gl_ES: Produto

en: Product ID.
gl_ES: ID do produto.

en: Product SKU.
gl_ES: SKU do produto.

en: Product name.
gl_ES: Nome do produto.

en: Product price.
gl_ES: Prezo do produto.

en: Products
gl_ES: Produtos

en: Profile &rarr;
gl_ES: Perfil →

en: Prorate First Renewal
gl_ES: Primeira renovación prorrateada

en: Prorate Recurring Payment
gl_ES: Pago recurrente prorrateado

en: Prorate Sign up Fee
gl_ES: Cota de rexistro prorrateada

en: Prorate Subscription Length
gl_ES: Prorratear a duración da subscrición

[ctx: an action on a subscription]
en: Put on-hold
gl_ES: Poñer en espera

[ctx: table headings in notification email]
en: Quantity
gl_ES: Cantidade

en: Quantity ordered.
gl_ES: Cantidade solicitada.

en: Quit nagging me (but don't enable automatic payments)
gl_ES: Deixa de molestarme (pero non habilites os pagos automáticos)

en: REST API Endpoints
gl_ES: Puntos finais da API REST

en: Reactivate
gl_ES: Reactivar

en: Read more
gl_ES: Le máis

[ctx: of an email]
en: Recipient(s)
gl_ES: Destinatario(s)

en: Recovered Renewal Revenue
gl_ES: Ingresos por renovación recuperados

en: Recurring Payments
gl_ES: Pagos recorrentes

en: Recurring Product % Discount
gl_ES: % de desconto do produto recorrente

en: Recurring Product Discount
gl_ES: Desconto de produtos recorrentes

en: Recurring Sales Tax:
gl_ES: Imposto sobre vendas recurrentes:

en: Recurring Total
gl_ES: Total recorrente

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is the formatted order total for the subscription
en: Recurring price: %s
gl_ES: Prezo recorrente: %s

en: Recurring total
gl_ES: Total recorrente

[ctx: table heading]
en: Recurring total
gl_ES: Total recorrente

en: Recurring totals
gl_ES: Totais recorrentes

en: Recurring:
gl_ES: Recorrente:

en: Related Orders
gl_ES: Ordes relacionadas

en: Related order caching is now handled by %1$s.
gl_ES: Agora %1$s xestiona o almacenamento en caché de pedidos relacionados.

en: Related orders
gl_ES: Pedidos relacionados

en: Related subscriptions
gl_ES: Subscricións relacionadas

en: Relationship
gl_ES: Relación

en: Remember, although the update process may take a while, customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
gl_ES: Lembra que, aínda que o proceso de actualización pode levar un tempo, os clientes e outros usuarios non administrativos poden navegar e comprar na túa tenda sen interrupcións mentres a actualización está en curso.

en: Remove personal data from subscriptions
gl_ES: Elimina os datos persoais das subscricións

en: Removed line item meta data.
gl_ES: Elimináronse os metadatos da liña de pedido.

en: Removed line items data.
gl_ES: Elimináronse os datos das liñas de pedido.

note: translators: %d: number of subscriptions affected.
en: Removed personal data from %d subscription. | Removed personal data from %d subscriptions.
gl_ES[0]: Elimináronse os datos persoais de %d subscrición.

note: Translators: %s subscription number.
en: Removed personal data from subscription %s.
gl_ES: Elimináronse os datos persoais da subscrición %s.

en: Renew early
gl_ES: Renovar cedo

en: Renew now
gl_ES: Renova agora

en: Renewal % discount
gl_ES: % de desconto de renovación

en: Renewal Discount
gl_ES: Desconto de renovación

en: Renewal Order
gl_ES: Orde de renovación

[ctx: relation to order]
en: Renewal Order
gl_ES: Orde de renovación

[ctx: Admin menu name]
en: Renewal Payment Retries
gl_ES: Reintentos de pago de renovación

[ctx: Post type name]
en: Renewal Payment Retries
gl_ES: Reintentos de pago de renovación

en: Renewal Payment Retry
gl_ES: Reintento de pago de renovación

[ctx: table heading]
en: Renewal Payment Retry
gl_ES: Reintento de pago de renovación

en: Renewal Totals
gl_ES: Totais de renovación

en: Renewal cart discount
gl_ES: Desconto de cesta de renovación

en: Renewal order complete emails are sent to the customer when a subscription renewal order is marked complete and usually indicates that the item for that renewal period has been shipped.
gl_ES: Os correos electrónicos completos da orde de renovación envíanse ao cliente cando unha orde de renovación da subscrición está marcada como completa e normalmente indica que o artigo para ese período de renovación foi enviado.

en: Renewal product discount
gl_ES: Desconto de produtos de renovación

[ctx: option section heading]
en: Renewals
gl_ES: Renovacións

en: Renewals amount
gl_ES: Importe das renovacións

en: Renewals count
gl_ES: As renovacións contan

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is the number of subscriptions repaired
en: Repaired %d subscriptions with incorrect dates, line tax data or missing customer notes.
gl_ES: Reparáronse %d subscricións con datas incorrectas, datos fiscais de liña ou notas de clientes que faltaban.

[ctx: Whether the Report Cache has been enabled]
en: Report Cache Enabled
gl_ES: Caché de informes activada

en: Rest assured, although the update process may take a little while, it is coded to prevent defects, your site is safe and will be up and running again, faster than ever, shortly.
gl_ES: Tranquilo, aínda que o proceso de actualización pode levar un pouco, está codificado para evitar defectos, o teu sitio está seguro e volverá estar funcionando, máis rápido que nunca, en breve.

en: Restore
gl_ES: Restaurar

en: Restore this item from the Trash
gl_ES: Restaura este elemento do lixo

en: Resubscribe
gl_ES: Resubscribirse

en: Resubscribe Order
gl_ES: Orde de resubscrición

[ctx: relation to order]
en: Resubscribe Order
gl_ES: Orde de resubscrición

note: translators: placeholder is a date.
en: Resubscribe Order &ndash; %s
gl_ES: Orde de resubscrición: %s

en: Resubscribe Totals
gl_ES: Volver subscribir os totais

[ctx: relation to order]
en: Resubscribed Subscription
gl_ES: Subscrición de novo subscrición

en: Retain ended subscriptions
gl_ES: Conservar as subscricións finalizadas

en: Retain ended subscriptions and their related orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
gl_ES: Conserva as subscricións finalizadas e os seus pedidos relacionados durante un período de tempo especificado antes de anonimizar os datos persoais nelas.

en: Retention Rate
gl_ES: Taxa de retención

[ctx: label for the system status page]
en: Retries Migration Status
gl_ES: Reintentos o estado da migración

en: Retry Date
gl_ES: Data de reintento

en: Retry Failed Payments
gl_ES: Tenta de novo pagos errados

en: Retry Renewal Payment
gl_ES: Tenta de novo o pago de renovación

en: Retry Status
gl_ES: Estado de reintento

en: Retry renewal payment action requested by admin.
gl_ES: Volve tentar renovar a acción de pago solicitada polo administrador.

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule applied:
gl_ES: Aplicouse a regra de novo intento:

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule reapplied:
gl_ES: Volveuse a aplicar a regra:

en: Roles
gl_ES: Papeis

[ctx: meta box title]
en: Schedule
gl_ES: Horario

en: Scheduled action data, which was previously stored in the WordPress post tables, has been moved to a custom database table. Amongst other benefits, this will greatly improve the performance of processing scheduled actions such as subscription payments.
gl_ES: Os datos de accións programadas, que se almacenaban anteriormente nas táboas de publicacións de WordPress, movéronse a unha táboa de base de datos personalizada. Entre outras vantaxes, isto mellorará moito o rendemento do procesamento de accións programadas, como os pagos de subscrición.

en: Search Renewal Payment Retries
gl_ES: Busca reintentos de pago de renovación

en: Search Subscriptions
gl_ES: Busca subscricións

en: Search for a customer&hellip;
gl_ES: Busca un cliente...

en: Search for a product&hellip;
gl_ES: Busca un produto...

en: Security error. Please contact us if you need assistance.
gl_ES: Erro de seguridade. Póñase en contacto connosco se precisa axuda.

en: See the full guide to What's New in Subscriptions version 2.1 &raquo;
gl_ES: Consulta a guía completa das novidades da versión 2.1 das subscricións »

en: Select an order&hellip;
gl_ES: Selecciona un pedido...

note: Description of the plugin
en: Sell products and services with recurring payments in your WooCommerce Store.
gl_ES: Vende produtos e servizos con pagos recorrentes na túa tenda WooCommerce.

en: Sent to a customer when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future. The email contains the renewal order information, date of the scheduled retry and payment links to allow the customer to pay for the renewal order manually instead of waiting for the automatic retry.
gl_ES: Enviado a un cliente cando fallou un intento de procesar automaticamente un pago de renovación da subscrición e aplicouse unha regra de reintento para volver tentar o pago no futuro. O correo electrónico contén a información da orde de renovación, a data do reintento programado e as ligazóns de pago para permitir que o cliente pague a orde de renovación manualmente en lugar de esperar ao reintento automático.

en: Sent to a customer when the subscription is due for renewal and the renewal requires a manual payment, either because it uses manual renewals or the automatic recurring payment failed for the initial attempt and all automatic retries (if any). The email contains renewal order information and payment links.
gl_ES: Envíase a un cliente cando a subscrición debe ser renovada e a renovación require un pago manual, xa sexa porque utiliza renovacións manuais ou porque non se produciu un pago recorrente automático para o intento inicial e todos os reintentos automáticos (se os houber). O correo electrónico contén información da orde de renovación e ligazóns de pago.

en: Set a maximum number of times a customer can suspend their account for each billing period. For example, for a value of 3 and a subscription billed yearly, if the customer has suspended their account 3 times, they will not be presented with the option to suspend their account until the next year. Store managers will always be able to suspend an active subscription. Set this to 0 to turn off the customer suspension feature completely.
gl_ES: Establece un número máximo de veces que un cliente pode suspender a súa conta para cada período de facturación. Por exemplo, por un valor de 3 e unha subscrición facturada anualmente, se o cliente suspendeu a súa conta 3 veces, non se lle presentará a opción de suspender a súa conta ata o ano seguinte. Os xestores da tenda sempre poderán suspender unha subscrición activa. Establece isto en 0 para desactivar completamente a función de suspensión do cliente.

en: Settings
gl_ES: Configuración

en: Shipping
gl_ES: Envío

en: Shipping Address
gl_ES: Dirección de envío

en: Shipping Method
gl_ES: Método de envío

en: Shipping Tax:
gl_ES: Imposto de envío:

en: Shipping costs will be calculated once you have provided your address.
gl_ES: Os gastos de envío calcularanse unha vez que proporcione o seu enderezo.

en: Shipping for subscription products is normally charged on the initial order and all renewal orders. Enable this to only charge shipping once on the initial order. Note: for this setting to be enabled the subscription must not have a free trial or a synced renewal date.
gl_ES: O envío dos produtos de subscrición cóbrase normalmente no pedido inicial e en todos os pedidos de renovación. Activa esta opción para cobrar o envío só unha vez na orde inicial. Nota: para que esta configuración estea activada, a subscrición non debe ter unha proba gratuíta nin unha data de renovación sincronizada.

note: translators: %s: shipping method label.
en: Shipping via %s
gl_ES: Envío a través de %s

en: Show more details
gl_ES: Mostra máis detalles

note: translators: placeholders are opening link tag, ID of sub, and closing link tag
en: Showing orders for %1$sSubscription %2$s%3$s
gl_ES: Mostrando pedidos de %1$sSubscrición %2$s%3$s

en: Sign Up Fee % Discount
gl_ES: % de desconto da taxa de inscrición

en: Sign Up Fee Discount
gl_ES: Desconto na taxa de inscrición

en: Sign up now
gl_ES: Asine agora

en: Sign-up Fee (%s)
gl_ES: Tarifa de rexistro (%s)

note: translators: %s is a currency symbol / code
en: Sign-up fee (%s)
gl_ES: Taxa de rexistro (%s)

en: Sign-up grace period
gl_ES: Período de carencia de inscrición

en: Signup Totals
gl_ES: Totais de rexistro

en: Simple subscription
gl_ES: Subscrición sinxela

note: translators: placeholder is coupon code
en: Sorry, "%s" can only be applied to subscription parent orders which contain a product with signup fees.
gl_ES: Sentímolo, &quot;%s&quot; só se pode aplicar aos pedidos parentais de subscrición que conteñan un produto con taxas de rexistro.

en: Sorry, it seems no payment gateways support changing the recurring payment method. Please contact us if you require assistance or to make alternate arrangements.
gl_ES: Sentímolo, parece que ningunha pasarela de pago admite cambiar o método de pago periódico. Póñase en contacto connosco se precisa axuda ou para facer arranxos alternativos.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
gl_ES: Sentímolo, parece que non hai métodos de pago dispoñibles que admitan subscricións. Póñase en contacto connosco se precisa axuda ou desexa facer arranxos alternativos.

note: translators: 1-2: opening/closing tags - link to documentation.
en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please see %1$sEnabling Payment Gateways for Subscriptions%2$s if you require assistance.
gl_ES: Sentímolo, parece que non hai métodos de pago dispoñibles que admitan subscricións. Consulta %1$sActivación de pasarelas de pago para subscricións%2$s se precisas axuda.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support the recurring coupon you are using. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
gl_ES: Sentímolo, parece que non hai métodos de pago dispoñibles que admitan o cupón recorrente que estás a usar. Póñase en contacto connosco se precisa axuda ou desexa facer arranxos alternativos.

en: Sorry, only recurring coupons can be applied to subscriptions.
gl_ES: Só se poden aplicar cupóns recorrentes ás subscricións.

en: Sorry, recurring coupons can only be applied to subscriptions or subscription orders.
gl_ES: Sentímolo, os cupóns recorrentes só se poden aplicar ás subscricións ou pedidos de subscrición.

note: translators: 1$: coupon code that is being removed
en: Sorry, the "%1$s" coupon is only valid for renewals.
gl_ES: Sentímolo, o cupón &quot;%1$s&quot; só é válido para renovacións.

en: Sorry, this coupon is only valid for an initial payment and the cart does not require an initial payment.
gl_ES: Sentímolo, este cupón só é válido para un pago inicial e o carro non require un pago inicial.

en: Sorry, this coupon is only valid for new subscriptions.
gl_ES: Sentímolo, este cupón só é válido para subscricións novas.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products with a sign-up fee.
gl_ES: Sentímolo, este cupón só é válido para produtos de subscrición cunha taxa de inscrición.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products.
gl_ES: Sentímolo, este cupón só é válido para produtos de subscrición.

en: Sorry, this subscription change payment method request is invalid and cannot be processed.
gl_ES: Sentímolo, esta solicitude de cambio de método de pago da subscrición non é válida e non se pode procesar.

[ctx: refers to staging site]
en: Staging
gl_ES: Escenificación

en: Start Date
gl_ES: Data de inicio

[ctx: table heading]
en: Start Date
gl_ES: Data de inicio

[ctx: customer subscription table header]
en: Start date
gl_ES: Data de inicio

[ctx: table heading]
en: Start date
gl_ES: Data de inicio

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised start date
en: Start date: %s
gl_ES: Data de inicio: %s

en: Status
gl_ES: Estado

note: translators: 1: old subscription status 2: new subscription status
en: Status changed from %1$s to %2$s.
gl_ES: O estado cambiou de %1$s a %2$s.

en: Status of Order
gl_ES: Estado da orde

en: Status of Subscription
gl_ES: Estado da subscrición

note: translators: %s: new order status
en: Status set to %s.
gl_ES: Estado definido en %s.

en: Store Setup
gl_ES: Configuración da tenda

[ctx: of an email]
en: Subject
gl_ES: Asunto

en: Subscribe All the Things
gl_ES: Subscríbete todas as cousas

en: Subscriber Default Role
gl_ES: Función predeterminada do subscritor

en: Subscription
gl_ES: Subscrición

[ctx: relation to order]
en: Subscription
gl_ES: Subscrición

[ctx: hash before subscription ID]
note: translators: %d: subscription ID.
en: Subscription #%d does not exist.
gl_ES: A subscrición #%d non existe.

note: translators: %d: subscription ID. translators: %d: order ID.
en: Subscription #%d:
gl_ES: Subscrición #%d:

[ctx: hash before order number]
note: translators: %s: subscription ID. translators: %s: order number. translators: placeholder is a subscription ID.
en: Subscription #%s
gl_ES: Subscrición #%s

[ctx: edit subscription header]
note: translators: placeholder is the ID of the subscription
en: Subscription #%s details
gl_ES: Detalles da subscrición #%s

note: translators: %s is subscription's number
en: Subscription #%s has not been added to the cart.
gl_ES: A subscrición #%s non se engadiu ao carro.

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: order ID, 3$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s (Order %2$s) - %3$s
gl_ES: Subscrición %1$s (pedido %2$s) - %3$s

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s - %2$s
gl_ES: Subscrición %1$s - %2$s

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$3: opening and closing <a> tags $2: subscription's order number
en: Subscription %1$s#%2$s%3$s
gl_ES: Subscrición %1$s#%2$s%3$s

[ctx: The post title for the new subscription]
note: translators: placeholder is order date parsed by strftime
en: Subscription &ndash; %s
gl_ES: Subscrición: %s

en: Subscription Cancelled
gl_ES: Subscrición cancelada

en: Subscription Cancelled: maximum number of failed payments reached.
gl_ES: Subscrición cancelada: alcanzouse o número máximo de pagos errados.

note: translators: %s: help tip.
en: Subscription Count %s
gl_ES: Conta de subscricións %s

[ctx: meta box title]
en: Subscription Data
gl_ES: Datos de subscrición

en: Subscription Events by Date
gl_ES: Eventos de subscrición por data

en: Subscription Expired
gl_ES: Subscrición caducada

en: Subscription Gifting
gl_ES: Subscrición Gifting

en: Subscription Items
gl_ES: Elementos de subscrición

en: Subscription Length
gl_ES: Duración da subscrición

en: Subscription Number
gl_ES: Número de subscrición

note: translators: placeholder is the subscription order number wrapped in <strong> tags
en: Subscription Number: %s
gl_ES: Número de subscrición: %s

[ctx: An order type]
en: Subscription Parent
gl_ES: Subscrición Pai

en: Subscription Periods
gl_ES: Períodos de subscrición

note: translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription Price (%s)
gl_ES: Prezo da subscrición (%s)

en: Subscription Product
gl_ES: Produto de subscrición

en: Subscription Relationship
gl_ES: Relación de subscrición

[ctx: An order type]
en: Subscription Renewal
gl_ES: Renovación da subscrición

note: translators: placeholder is a date.
en: Subscription Renewal Order &ndash; %s
gl_ES: Orde de renovación da subscrición: %s

en: Subscription Reports
gl_ES: Informes de subscrición

[ctx: An order type]
en: Subscription Resubscribe
gl_ES: Subscrición Resubscribirse

[ctx: label for the system status page]
en: Subscription Statuses
gl_ES: Estado de subscrición

en: Subscription Suspended
gl_ES: Subscrición suspendida

[ctx: An order type]
en: Subscription Switch
gl_ES: Cambio de subscrición

en: Subscription Switch Complete
gl_ES: Cambio de subscrición completo

en: Subscription Switched
gl_ES: Subscrición cambiada

en: Subscription Trial Period
gl_ES: Período de proba da subscrición

en: Subscription argument passed in is not an object.
gl_ES: O argumento de subscrición pasado non é un obxecto.

en: Subscription billing interval
gl_ES: Intervalo de facturación da subscrición

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription cancelled by the subscriber from their account page.
gl_ES: Subscrición cancelada polo subscritor desde a páxina da súa conta.

note: translators: $1: opening link tag, $2: order number, $3: closing link tag
en: Subscription cancelled for refunded order %1$s#%2$s%3$s.
gl_ES: Cancelouse a subscrición para o pedido reembolsado %1$s#%2$s%3$s.

en: Subscription cancelled with PayPal
gl_ES: Cancelouse a subscrición con PayPal

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Subscription created date must be before current day.
gl_ES: A data de creación da subscrición debe ser anterior ao día actual.

note: translators: placeholder is a subscription ID. translators: %d: subscription ID.
en: Subscription doesn't exist in scheduled action: %d
gl_ES: A subscrición non existe na acción programada: %d

note: translators: php date string
en: Subscription draft updated.
gl_ES: Actualizouse o borrador de subscrición.

en: Subscription end date in the past
gl_ES: Data de finalización da subscrición anterior

en: Subscription features:
gl_ES: Funcións de subscrición:

en: Subscription information
gl_ES: Información da subscrición

en: Subscription interval
gl_ES: Intervalo de subscrición

en: Subscription items can no longer be edited.
gl_ES: Os elementos de subscrición xa non se poden editar.

[ctx: subscription note after linking to a parent order]
note: translators: %s: parent order number (linked to its details screen).
en: Subscription linked to parent order %s via admin.
gl_ES: Subscrición ligada á orde principal %s a través do administrador.

note: translators: placeholder is a payment method title.
en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Live payment method: %s
gl_ES: Subscrición bloqueada para a renovación manual mentres a tenda está en modo de preparación. Método de pago directo: %s

en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Payment method changes will take effect in live mode.
gl_ES: Subscrición bloqueada para a renovación manual mentres a tenda está en modo de preparación. Os cambios no método de pago terán efecto no modo en directo.

en: Subscription payment details.
gl_ES: Detalles do pago da subscrición.

en: Subscription payment method
gl_ES: Método de pago da subscrición

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s and has been set to manual with error message: %2$s
gl_ES: O método de pago da subscrición non se puido establecer en %1$s e estableceuse como manual coa mensaxe de erro: %2$s

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s with error message: %2$s
gl_ES: Non se puido establecer o método de pago da subscrición en %1$s coa mensaxe de erro: %2$s

en: Subscription period
gl_ES: Período de subscrición

note: translators: %s: currency symbol. translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription price (%s)
gl_ES: Prezo da subscrición (%s)

en: Subscription pricing
gl_ES: Prezo de subscrición

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription put on hold by the subscriber from their account page.
gl_ES: Subscrición suspendida polo subscritor desde a páxina da súa conta.

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription reactivated by the subscriber from their account page.
gl_ES: Subscrición reactivada polo subscritor desde a páxina da súa conta.

en: Subscription reactivated with PayPal
gl_ES: Reactivouse a subscrición con PayPal

en: Subscription renewal orders cannot be cancelled.
gl_ES: As ordes de renovación da subscrición non se poden cancelar.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment due:
gl_ES: Pago de renovación da subscrición debido:

[ctx: used in order note as reason for why order status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
gl_ES: Reintento de pago da renovación da subscrición:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
gl_ES: Reintento de pago da renovación da subscrición:

[ctx: used in post updated messages]
note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription restored to revision from %s
gl_ES: Restableceuse a subscrición para a revisión de %s

en: Subscription saved.
gl_ES: Gardouse a subscrición.

note: translators: php date string
en: Subscription scheduled for: %1$s.
gl_ES: Subscrición programada para: %1$s.

en: Subscription sign up failed.
gl_ES: Produciuse un erro ao rexistro da subscrición.

en: Subscription sign-up fee
gl_ES: Taxa de rexistro de subscrición

[ctx: Used in order note. Reason why status changed.]
en: Subscription status changed by bulk edit:
gl_ES: O estado da subscrición cambiou mediante a edición masiva:

en: Subscription status:
gl_ES: Estado da subscrición:

en: Subscription submitted.
gl_ES: Subscrición enviada.

en: Subscription suspended by Database repair script. This subscription was suspended via PayPal.
gl_ES: Subscrición suspendida polo script de reparación da base de datos. Esta subscrición suspendeuse a través de PayPal.

en: Subscription suspended with PayPal
gl_ES: Suspendeuse a subscrición con PayPal

en: Subscription switch complete emails are sent to the customer when a subscription is switched successfully.
gl_ES: Os correos electrónicos completos do cambio de subscrición envíanse ao cliente cando se cambia unha subscrición correctamente.

en: Subscription switched emails are sent when a customer switches a subscription.
gl_ES: Os correos electrónicos con cambio de subscrición envíanse cando un cliente cambia de subscrición.

en: Subscription totals
gl_ES: Total de subscricións

en: Subscription trial period:
gl_ES: Período de proba da subscrición:

note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription updated.
gl_ES: Subscrición actualizada.

en: Subscription updates
gl_ES: Actualizacións de subscrición

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is subscription's number
en: Subscription: %s
gl_ES: Subscrición: %s

en: Subscriptions
gl_ES: Subscricións

note: translators: placeholder is a page number.
en: Subscriptions (page %d)
gl_ES: Subscricións (páxina %d)

en: Subscriptions 2.0 introduces a new architecture built on the WooCommerce Custom Order Types API.
gl_ES: Subscriptions 2.0 introduce unha nova arquitectura construída na API de tipos de pedido personalizados de WooCommerce.

en: Subscriptions 2.0 introduces a new object for working with a subscription at the application level. The cumbersome APIs for retrieving or modifying a subscription's data are gone!
gl_ES: Subscriptions 2.0 introduce un novo obxecto para traballar cunha subscrición a nivel de aplicación. As engorrosas API para recuperar ou modificar os datos dunha subscrición desapareceron.

en: Subscriptions 2.1 adds support for subscription data to this infrastructure.
gl_ES: Subscriptions 2.1 engade compatibilidade con datos de subscrición a esta infraestrutura.

en: Subscriptions 2.1 also introduces a number of new emails to notify you when:
gl_ES: Subscriptions 2.1 tamén introduce unha serie de novos correos electrónicos para notificarche cando:

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Subscriptions 2.1 now passes the renewal order's total, making it possible to add a fee or discount to the renewal order with simple one-liners like %s$order->add_fee()%s or %s$order->add_coupon()%s.
gl_ES: As subscricións 2.1 agora superan o total da orde de renovación, polo que é posible engadir unha tarifa ou desconto á orde de renovación con liñas simples como %s$order-&gt;add_fee()%s ou %s$order-&gt;add_coupon()% s.

en: Subscriptions Data
gl_ES: Datos de subscricións

en: Subscriptions Ended
gl_ES: Subscricións rematadas

[ctx: Live URL, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Live URL
gl_ES: Subscricións URL en directo

[ctx: Live or Staging, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Mode
gl_ES: Modo de subscricións

[ctx: label for the system status page]
en: Subscriptions Template Theme Overrides
gl_ES: Anulacións de temas de modelos de subscricións

note: translators: placeholders are opening and closing <a> tags
en: Subscriptions also now uses the renewal order to setup the cart for %smanual renewals%s, making it easier to add products or discounts to a single renewal paid manually.
gl_ES: As subscricións tamén usan agora a orde de renovación para configurar o carro para %renovacións manuais%s, o que facilita engadir produtos ou descontos a unha única renovación pagada manualmente.

en: Subscriptions by Customer
gl_ES: Subscricións por cliente

en: Subscriptions by Payment Gateway
gl_ES: Subscricións a través da pasarela de pago

en: Subscriptions by Product
gl_ES: Subscricións por produto

en: Subscriptions created within this many days prior to the Renewal Day will not be charged at sign-up. Set to zero for all new Subscriptions to be charged the full recurring amount. Must be a positive number.
gl_ES: As subscricións creadas dentro destes días anteriores ao Día da Renovación non se cobrarán ao rexistrarse. Establécese a cero para que todas as subscricións novas se cobren o importe recorrente completo. Debe ser un número positivo.

en: Subscriptions signups
gl_ES: Inscricións de subscricións

en: Subscriptions v2.0 introduces a new administration interface to add or edit a subscription. You can make all the familiar changes, like modifying recurring totals or subscription status. You can also make some new modifications, like changing the expiration date, adding a shipping cost or adding a product line item.
gl_ES: Subscriptions v2.0 introduce unha nova interface de administración para engadir ou editar unha subscrición. Podes facer todos os cambios coñecidos, como modificar os totais recorrentes ou o estado da subscrición. Tamén podes facer algunhas modificacións novas, como cambiar a data de caducidade, engadir un custo de envío ou engadir unha liña de produtos.

en: Subscriptions will appear here for you to view and manage once purchased by a customer.
gl_ES: As subscricións aparecerán aquí para que poidas ver e xestionar unha vez compradas por un cliente.

en: Successful retries
gl_ES: Reintentos exitosos

en: Support
gl_ES: Apoiar

en: Supported features:
gl_ES: Funcións admitidas:

en: Supports automatic renewal payments with the WooCommerce Subscriptions extension.
gl_ES: Admite pagos de renovación automática coa extensión de subscricións de WooCommerce.

en: Suspend
gl_ES: Suspender

en: Suspended Subscription
gl_ES: Subscrición suspendida

en: Suspended Subscription emails are sent when a customer manually suspends their subscription.
gl_ES: Os correos electrónicos de subscrición suspendida envíanse cando un cliente suspende manualmente a súa subscrición.

en: Switch Button Text
gl_ES: Texto do botón de cambio

en: Switch Order
gl_ES: Orde de cambio

en: Switch Order Details
gl_ES: Cambiar detalles do pedido

en: Switch Totals
gl_ES: Cambiar totais

note: translators: %s: order number.
en: Switch order cancelled due to a new switch order being created #%s.
gl_ES: Cancelouse a orde de cambio debido á creación dunha nova orde de cambio #%s.

[ctx: Subscription status]
en: Switched
gl_ES: Cambiado

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Switched <span class="count">(%s)</span> | Switched <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: Cambiado <span class="count">(%s)</span>

en: Switched Subscription
gl_ES: Subscrición cambiada

en: Switched subscriptions
gl_ES: Subscricións cambiadas

en: Switching
gl_ES: Cambio

en: Synchronisation
gl_ES: Sincronización

en: Synchronise Renewals
gl_ES: Sincronizar renovacións

en: Synchronise renewals
gl_ES: Sincronizar renovacións

en: Tax class of product.
gl_ES: Clase fiscal do produto.

en: Tax rate ID.
gl_ES: ID tipo impositivo.

en: Tax subtotal.
gl_ES: Subtotal de impostos.

en: Tax total.
gl_ES: Imposto total.

note: translators: placeholder is customer's billing phone number
en: Tel: %s
gl_ES: Teléfono: %s

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Thank you for updating to the latest version of WooCommerce Subscriptions.
gl_ES: Grazas por actualizar á última versión das subscricións de WooCommerce.

en: Thank you for your order
gl_ES: Grazas polo teu pedido

en: Thank you for your renewal order
gl_ES: Grazas pola túa orde de renovación

en: Thanks for your renewal order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of your order:
gl_ES: Grazas pola túa orde de renovación. Estará en espera ata que confirmemos que se recibiu o pago. Mentres tanto, aquí tes un recordatorio do teu pedido:

en: That doesn't appear to be one of your subscriptions.
gl_ES: Non parece ser unha das túas subscricións.

en: That doesn't appear to be your order.
gl_ES: Ese non parece ser o teu pedido.

note: translators: placeholder is subscription's new status, translated
en: That subscription can not be changed to %s. Please contact us if you need assistance.
gl_ES: Esa subscrición non se pode cambiar a %s. Póñase en contacto connosco se precisa axuda.

en: That subscription does not exist. Has it been deleted?
gl_ES: Esa subscrición non existe. Eliminouse?

en: That subscription does not exist. Please contact us if you need assistance.
gl_ES: Esa subscrición non existe. Póñase en contacto connosco se precisa axuda.

en: That subscription product can not be added to your cart as it already contains a subscription renewal.
gl_ES: Ese produto de subscrición non se pode engadir á túa cesta xa que xa contén unha renovación da subscrición.

en: That's not all we've working on for the last 12 months when it comes to Subscriptions. We've also released mini-extensions to help you get the most from your subscription store.
gl_ES: Non é todo o que traballamos durante os últimos 12 meses no que se refire ás subscricións. Tamén publicamos mini-extensións para axudarche a sacar o máximo proveito da túa tenda de subscricións.

en: The "all" value for $order_type parameter is deprecated. It was a misnomer, as it did not return resubscribe orders. It was also inconsistent with order type values accepted by wcs_get_subscription_orders(). Use array( "parent", "renewal", "switch" ) to maintain previous behaviour, or "any" to receive all order types, including switch and resubscribe.
gl_ES: O valor &quot;todo&quot; do parámetro $order_type está obsoleto. Era un nome erróneo, xa que non devolveu pedidos de subscrición. Tamén era incoherente cos valores de tipo de pedido aceptados por wcs_get_subscription_orders(). Use array( &quot;pai&quot;, &quot;renovación&quot;, &quot;cambiar&quot;) para manter o comportamento anterior ou &quot;calquera&quot; para recibir todos os tipos de pedidos, incluíndo cambiar e subscribirse de novo.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the cancellation date.
gl_ES: A data %s debe ocorrer despois da data de cancelación.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the last payment date.
gl_ES: A data %s debe ocorrer despois da última data de pago.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the next payment date.
gl_ES: A data %s debe ocorrer despois da seguinte data de pago.

note: translators: %s: date type (e.g. "next_payment").
en: The %s date must occur after the start date.
gl_ES: A data %s debe ocorrer despois da data de inicio.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the trial end date.
gl_ES: A data %s debe ocorrer despois da data de finalización da proba.

note: translators: %s: date type (e.g. "trial_end").
en: The %s date of a subscription can not be deleted. You must delete the order.
gl_ES: Non se pode eliminar a data %s dunha subscrición. Debes eliminar o pedido.

note: translators: placeholder is an item name
en: The %s product has been deleted and can no longer be renewed. Please choose a new product or contact us for assistance.
gl_ES: O produto %s foi eliminado e xa non se pode renovar. Escolle un produto novo ou ponte en contacto connosco para obter axuda.

en: The Gifting extension makes it possible for one person to purchase a subscription product for someone else. It then shares control of the subscription between the purchaser and recipient, allowing both to manage the subscription over its lifecycle.
gl_ES: A extensión Gifting fai posible que unha persoa compre un produto de subscrición para outra persoa. Despois comparte o control da subscrición entre o comprador e o destinatario, o que permite que ambos poidan xestionar a subscrición ao longo do seu ciclo de vida.

en: The Upgrade is in Progress
gl_ES: A actualización está en curso

en: The WooCommerce Subscriptions plugin has been updated!
gl_ES: Actualizouse o complemento de subscricións de WooCommerce.

en: The WooCommerce Subscriptions plugin is currently running its database upgrade routine.
gl_ES: O complemento de subscricións de WooCommerce está executando actualmente a súa rutina de actualización de base de datos.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic payment to renew your subscription has failed. We will retry the payment %s.
gl_ES: Produciuse un erro no pago automático para renovar a túa subscrición. Tentaremos de novo o pago %s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: The automatic payment to renew your subscription with %1$s has failed. To reactivate the subscription, please log in and pay for the renewal from your account page: %2$s
gl_ES: Produciuse un erro no pago automático para renovar a túa subscrición con %1$s. Para reactivar a subscrición, inicia sesión e paga a renovación desde a páxina da túa conta: %2$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%1$s from %2$s has failed. The payment will be retried %3$s.
gl_ES: Produciuse un erro no pago periódico automático para o pedido #%1$s de %2$s. Tentarase de novo o pago %3$s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%d from %s has failed. The payment will be retried %3$s.
gl_ES: Produciuse un erro no pago recorrente automático para o pedido #%d de %s. Tentarase de novo o pago %3$s.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total for this product on each subscription.
gl_ES: O total medio da liña deste produto en cada subscrición.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total on all orders for this product line item.
gl_ES: O total medio da liña de todos os pedidos desta liña de produto.

en: The average value of all customers' sign-up, switch and renewal orders.
gl_ES: O valor medio das ordes de rexistro, cambio e renovación de todos os clientes.

en: The best part about the new automatic retry system is that the retry rules are completely customisable.
gl_ES: A mellor parte do novo sistema de reintento automático é que as regras de reintento son completamente personalizables.

en: The creation date of a subscription can not be deleted, only updated.
gl_ES: A data de creación dunha subscrición non se pode eliminar, só se pode actualizar.

en: The date the subscription's latest order was completed, in GMT.
gl_ES: A data en que se completou o último pedido da subscrición, en GMT.

en: The date the subscription's latest order was paid, in GMT.
gl_ES: Data en que se pagou o último pedido da subscrición, en GMT.

en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments, we couldn't find an alternative token payment method token to change your subscriptions to.
gl_ES: O método de pago eliminado utilizouse para os pagos automáticos das subscricións. Non puidemos atopar un token de método de pago alternativo para cambiar as túas subscricións.

note: translators: $1: the token/credit card label, 2$-3$: opening and closing strong and link tags
en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments. To avoid failed renewal payments in future the subscriptions using this payment method have been updated to use your %1$s. To change the payment method of individual subscriptions go to your %2$sMy Account > Subscriptions%3$s page.
gl_ES: O método de pago eliminado utilizouse para os pagos automáticos da subscrición. Para evitar pagos de renovación errados no futuro, actualizáronse as subscricións que usan este método de pago para utilizar os teus %1$s. Para cambiar o método de pago das subscricións individuais, vai á páxina %2$sA miña conta &gt; Subscricións%3$s.

en: The email sent to the customer when the renewal payment or payment retry failed to notify them that the payment would be retried.
gl_ES: O correo electrónico enviado ao cliente cando o pago de renovación ou o reintento de pago non lle notificou que se volvería a tentar o pago.

note: translators: 1$: number of subscriptions on site, 2$, lower estimate (minutes), 3$: upper estimate
en: The full update process for the %1$d subscriptions on your site will take between %2$d and %3$d minutes.
gl_ES: O proceso de actualización completo das %1$d subscricións do teu sitio levará entre %2$d e %3$d minutos.

en: The item on the switch order cannot be found.
gl_ES: Non se pode atopar o elemento da orde de cambio.

en: The item was not removed because this Subscription's payment method does not support removing an item.
gl_ES: Non se eliminou o elemento porque o método de pago desta subscrición non admite a eliminación dun elemento.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: The new interface is also built on the existing %sEdit Order%s screen. If you've ever modified an order, you already know how to modify a subscription.
gl_ES: A nova interface tamén está construída na pantalla %sEditar Orde%s existente. Se algunha vez modificaches un pedido, xa sabes como modificar unha subscrición.

en: The number of billing periods between subscription renewals.
gl_ES: O número de períodos de facturación entre as renovacións da subscrición.

en: The number of renewal orders processed during this period.
gl_ES: O número de ordes de renovación procesadas durante este período.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of renewal orders which had a failed payment use the retry system.
gl_ES: O número de pedidos de renovación que tiveron un pago errado utiliza o sistema de reintentos.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which did not result in a successful payment.
gl_ES: Número de intentos de pago de renovación durante este período que non resultaron nun pago correcto.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which were able to process the payment which had previously failed one or more times.
gl_ES: Número de intentos de pago de renovación durante este período que puideron procesar o pago que se producira anteriormente unha ou máis veces.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries not yet processed.
gl_ES: O número de reintentos de pago de renovación aínda non se procesou.

en: The number of resubscribe orders processed during this period.
gl_ES: O número de pedidos de resubscrición procesados durante este período.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of sign-up, switch and renewal orders this customer has placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
gl_ES: O número de pedidos de rexistro, cambio e renovación que este cliente realizou na túa tenda cun estado de pago (é dicir, en proceso ou completado).

en: The number of subscriptions cancelled by the customer or store manager during this period.  The pre-paid term may not yet have ended during this period.
gl_ES: O número de subscricións canceladas polo cliente ou xestor da tenda durante este período. É posible que o prazo de prepago aínda non rematou durante este período.

en: The number of subscriptions created during this period, either by being manually created, imported or a customer placing an order. This includes orders pending payment.
gl_ES: O número de subscricións creadas durante este período, xa sexa por crealas manualmente, importadas ou por un cliente facendo un pedido. Isto inclúe pedidos pendentes de pago.

en: The number of subscriptions during this period with an end date in the future and a status other than pending.
gl_ES: O número de subscricións durante este período cunha data de finalización no futuro e un estado distinto do pendente.

en: The number of subscriptions purchased in parent orders created during this period. This represents the new subscriptions created by customers placing an order via checkout.
gl_ES: O número de subscricións compradas en pedidos parentais creados durante este período. Isto representa as novas subscricións creadas polos clientes que realizan un pedido mediante a compra.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions that include this product as a line item and have a status other than pending or trashed.
gl_ES: O número de subscricións que inclúen este produto como elemento de liña e que teñen un estado distinto de pendente ou lixo.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status of active or pending cancellation.
gl_ES: O número de subscricións que ten este cliente cun estado de activa ou pendente de cancelación.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status other than pending or trashed.
gl_ES: O número de subscricións que ten este cliente cun estado distinto de pendente ou lixo.

en: The number of subscriptions upgraded, downgraded or cross-graded during this period.
gl_ES: O número de subscricións actualizadas, baixadas ou cruzadas durante este período.

en: The number of subscriptions which have either expired or reached the end of the prepaid term if it was previously cancelled.
gl_ES: O número de subscricións que caducaron ou chegaron ao final do período de prepago se se cancelou previamente.

en: The number of unique customers with a subscription of any status other than pending or trashed.
gl_ES: O número de clientes únicos cunha subscrición de calquera estado que non sexa pendente ou lixo.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of upcoming renewal orders, for currently active subscriptions.
gl_ES: O número de pedidos de renovación próximos, para as subscricións activas actualmente.

en: The original subscription item being switched cannot be found.
gl_ES: Non se pode atopar o elemento de subscrición orixinal que se está cambiando.

en: The payment method can not be changed for that subscription.
gl_ES: O método de pago non se pode cambiar para esa subscrición.

en: The product type can not be changed because this product is associated with subscriptions.
gl_ES: Non se pode cambiar o tipo de produto porque este produto está asociado con subscricións.

note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The renewal order is as follows:
gl_ES: A orde de renovación é a seguinte:

en: The requested subscription cannot be edited.
gl_ES: Non se pode editar a subscrición solicitada.

en: The retry system is disabled by default. To enable it, visit the Subscriptions settings administration screen.
gl_ES: O sistema de reintentos está desactivado por defecto. Para activalo, visite a pantalla de administración de configuracións de subscricións.

en: The start date of a subscription can not be deleted, only updated.
gl_ES: A data de inicio dunha subscrición non se pode eliminar, só se pode actualizar.

en: The status applied to the order for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
gl_ES: O estado aplicado ao pedido durante o tempo entre o momento en que fallou o pago de renovación ou se produciu o último reintento e cando se procesou este reintento.

en: The status applied to the subscription for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
gl_ES: O estado aplicado á subscrición durante o tempo entre o momento en que fallou o pago de renovación ou se produciu o último reintento e cando se procesou este reintento.

en: The status of the automatic payment retry: pending means the retry will be processed in the future, failed means the payment was not successful when retried and completed means the payment succeeded when retried.
gl_ES: O estado do reintento de pago automático: pendente significa que o reintento se procesará no futuro; fallo significa que o pago non se realizou correctamente cando se volveu tentar e completou significa que o pago se realizou correctamente cando se reintento.

en: The status to transition the subscription to. Unlike the "status" param, this will calculate and update the subscription dates.
gl_ES: O estado ao que realizar a transición da subscrición. A diferenza do parámetro &quot;estado&quot;, este calculará e actualizará as datas de subscrición.

en: The subscription's end date.
gl_ES: Data de finalización da subscrición.

en: The subscription's next payment date.
gl_ES: A seguinte data de pago da subscrición.

en: The subscription's original subscription ID if this is a resubscribed subscription.
gl_ES: O ID de subscrición orixinal da subscrición se se trata dunha subscrición de novo.

en: The subscription's resubscribed subscription ID.
gl_ES: ID de subscrición da nova subscrición.

en: The subscription's start date.
gl_ES: Data de inicio da subscrición.

en: The subscription's trial date
gl_ES: Data de proba da subscrición

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all renewal orders including tax and shipping.
gl_ES: A suma de todos os pedidos de renovación incluídos os impostos e o envío.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all resubscribe orders including tax and shipping.
gl_ES: A suma de todos os pedidos de resubscrición incluídos os impostos e o envío.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all subscription parent orders, including other items, fees, tax and shipping.
gl_ES: A suma de todos os pedidos dos pais da subscrición, incluídos outros artigos, taxas, impostos e envío.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all switch orders including tax and shipping.
gl_ES: A suma de todos os pedidos de cambio, incluídos os impostos e o envío.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The sum of all the upcoming renewal orders, including items, fees, tax and shipping, for currently active subscriptions.
gl_ES: A suma de todos os pedidos de renovación próximos, incluídos artigos, taxas, impostos e envío, para as subscricións activas actualmente.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The total amount of revenue, including tax and shipping, recovered with the failed payment retry system for renewal orders with a failed payment.
gl_ES: O importe total dos ingresos, incluídos os impostos e os gastos de envío, recuperados co sistema de reintento de pago errado para as ordes de renovación cun pagamento errado.

en: The total number of sign-up, switch and renewal orders placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
gl_ES: O número total de pedidos de rexistro, cambio e renovación realizados na túa tenda cun estado de pago (é dicir, en proceso ou completado).

en: The total number of subscriptions with a status of active or pending cancellation.
gl_ES: O número total de subscricións cun estado de cancelación activa ou pendente.

en: The total number of subscriptions with a status other than pending or trashed.
gl_ES: O número total de subscricións cun estado distinto de pendente ou lixo.

note: translators: %s: help tip.
en: The total value of this customer's sign-up, switch and renewal orders.
gl_ES: O valor total das ordes de rexistro, cambio e renovación deste cliente.

note: translators: placeholder is a time period (e.g. "4 weeks")
en: The trial period can not exceed %s.
gl_ES: O período de proba non pode superar %s.

note: translators: number of 1$: days, 2$: weeks, 3$: months, 4$: years
en: The trial period can not exceed: %1$s, %2$s, %3$s or %4$s.
gl_ES: O período de proba non pode superar: %1$s, %2$s, %3$s ou %4$s.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
gl_ES: O proceso de actualización pode levar un pouco, así que teña paciencia.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
gl_ES: Non hai métodos de envío dispoñibles. Comproba o teu enderezo ou ponte en contacto connosco se precisas axuda.

note: translators: placeholders are link opening and closing tags. 1$-2$: to gateway settings, 3$-4$: support docs on woocommerce.com
en: There is a problem with PayPal. Your API credentials may be incorrect. Please update your %1$sAPI credentials%2$s. %3$sLearn more%4$s.
gl_ES: Hai un problema con PayPal. As túas credenciais da API poden ser incorrectas. Actualiza as túas credenciais de %1$sAPI%2$s. %3$sMáis información%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: docs on woocommerce, 3$-4$: dismiss link
en: There is a problem with PayPal. Your PayPal account is issuing out-of-date subscription IDs. %1$sLearn more%2$s. %3$sDismiss%4$s.
gl_ES: Hai un problema con PayPal. A túa conta de PayPal está a emitir ID de subscrición desactualizados. %1$sMáis información%2$s. %3$sDescartar%4$s.

en: There was an error locating the switch details.
gl_ES: Produciuse un erro ao localizar os detalles do interruptor.

en: There was an error with the update. Please refresh the page and try again.
gl_ES: Produciuse un erro coa actualización. Actualiza a páxina e téntao de novo.

en: There was an error with your request to resubscribe. Please try again.
gl_ES: Produciuse un erro coa túa solicitude de subscrición de novo. Por favor intentao de novo.

en: There was an error with your request. Please try again.
gl_ES: Produciuse un erro coa túa solicitude. Por favor intentao de novo.

en: These are important questions for any subscription commerce business.
gl_ES: Estas son preguntas importantes para calquera empresa de comercio de subscrición.

en: These emails can be enabled, disabled and customised under the %sWooCommerce > Settings > Emails%s administration screen.
gl_ES: Estes correos electrónicos pódense activar, desactivar e personalizar na pantalla de administración de %sWooCommerce &gt; Configuración &gt; Correos electrónicos%s.

en: This Month
gl_ES: Este mes

note: translators: %s: default e-mail subject.
en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: %s.
gl_ES: Isto controla a liña de asunto do correo electrónico. Deixa en branco para usar o asunto predeterminado: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: %s.
gl_ES: Isto controla o título principal contido na notificación por correo electrónico. Deixa en branco para usar o título predeterminado: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
gl_ES: Isto controla o título principal contido na notificación por correo electrónico. Deixa en branco para usar o título predeterminado: <code>%s</code> .

en: This date should be treated as an estimate only. The payment gateway for this subscription controls when payments are processed.
gl_ES: Esta data debe tratarse só como unha estimación. A pasarela de pago desta subscrición controla cando se procesan os pagos.

en: This free extension makes it possible to migrate subscribers from 3rd party systems to WooCommerce. It also makes it possible to export your subscription data for analysis in spreadsheet tools or 3rd party apps.
gl_ES: Esta extensión gratuíta fai posible migrar subscritores desde sistemas de terceiros a WooCommerce. Tamén permite exportar os datos da túa subscrición para analizalos en ferramentas de follas de cálculo ou en aplicacións de terceiros.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after a renewal order is placed on-hold.
gl_ES: Esta é unha notificación de pedido enviada aos clientes que contén detalles do pedido despois de que unha orde de renovación se poña en espera.

en: This is an order notification sent to the customer after payment for a subscription renewal order is completed. It contains the renewal order details.
gl_ES: Esta é unha notificación de pedido enviada ao cliente despois de completar o pago dunha orde de renovación da subscrición. Contén os detalles da orde de renovación.

en: This is where subscriptions are stored.
gl_ES: Aquí é onde se almacenan as subscricións.

en: This new page is also where the customer can suspend or cancel their subscription, change payment method, change shipping address or upgrade/downgrade an item.
gl_ES: Esta nova páxina tamén é onde o cliente pode suspender ou cancelar a súa subscrición, cambiar o método de pago, cambiar o enderezo de envío ou actualizar ou baixar un artigo.

en: This order can no longer be paid because the corresponding subscription does not require payment at this time.
gl_ES: Este pedido xa non se pode pagar porque a subscrición correspondente non require o pago neste momento.

en: This page will display the results of the process as each batch of subscriptions is updated.
gl_ES: Esta páxina mostrará os resultados do proceso a medida que se actualiza cada lote de subscricións.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
gl_ES: Este produto está fóra de stock e non está dispoñible.

en: This section shows any information about Subscriptions.
gl_ES: Esta sección mostra calquera información sobre as subscricións.

en: This section shows general information about the store.
gl_ES: Esta sección mostra información xeral sobre a tenda.

en: This section shows information about Subscription payment methods.
gl_ES: Esta sección mostra información sobre os métodos de pago da subscrición.

en: This section shows information about payment gateway feature support.
gl_ES: Esta sección mostra información sobre a compatibilidade das funcións de pasarela de pago.

en: This subscription is no longer editable because the payment gateway does not allow modification of recurring amounts.
gl_ES: Esta subscrición xa non se pode editar porque a pasarela de pago non permite modificar os importes recorrentes.

note: Translators: Placeholders are opening and closing My Account link tags.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your %smy account page%s. | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your %smy account page%s.
gl_ES[0]: Esta subscrición está configurada para renovarse automaticamente usando o teu método de pago rexistrado. Podes xestionar ou cancelar esta subscrición desde a páxina da túa conta %smy%s.

note: Translators: Placeholder is the My Account URL.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your my account page. %s | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your my account page. %s
gl_ES[0]: Esta subscrición está configurada para renovarse automaticamente usando o teu método de pago rexistrado. Podes xestionar ou cancelar esta subscrición desde a túa páxina A miña conta. %s

en: This variation can not be removed because it is associated with active subscriptions. To remove this variation, please cancel and delete the subscriptions for it.
gl_ES: Esta variación non se pode eliminar porque está asociada a subscricións activas. Para eliminar esta variación, cancela e elimina as subscricións desta.

en: This will clear the persistent cache of all of subscriptions stored against users in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as queries to find a given user's subscriptions are run.
gl_ES: Isto borrará a caché persistente de todas as subscricións almacenadas contra os usuarios da túa tenda. Espere un rendemento máis lento das funcións de pago, renovación e outras funcións relacionadas coa subscrición despois de realizar esta acción. Os cachés rexeneraranse ao longo do tempo a medida que se executen consultas para atopar as subscricións dun usuario determinado.

en: This will clear the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as related order queries are run.
gl_ES: Isto borrará a caché persistente de todas as renovacións, cambios, subscricións e outros tipos de pedidos para todas as subscricións da túa tenda. Espere un rendemento máis lento das funcións de pago, renovación e outras relacionadas coa subscrición despois de realizar esta acción. Os cachés rexeneraranse ao longo do tempo a medida que se executen consultas de ordes relacionadas.

en: This will generate the persistent cache for linking users with subscriptions. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
gl_ES: Isto xerará a caché persistente para vincular usuarios con subscricións. Os cachés xeraranse horas extras en segundo plano (a través do Programador de accións).

en: This will generate the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
gl_ES: Isto xerará a caché persistente de todas as renovacións, cambios, subscricións e outros tipos de pedidos para todas as subscricións da túa tenda. Os cachés xeraranse horas extras en segundo plano (a través do Programador de accións).

en: Timezone:
gl_ES: Franxa horaria:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: To apply a specific rule based on certain conditions, like high value orders or an infrequent renewal schedule, you can use the retry specific %s'wcs_get_retry_rule'%s filter. This provides the ID of the renewal order for the failed payment, which can be used to find information about the products, subscription and totals to which the failed payment relates.
gl_ES: Para aplicar unha regra específica baseada en determinadas condicións, como pedidos de alto valor ou un programa de renovación pouco frecuente, pode usar o filtro %s&#39;wcs_get_retry_rule&#39;%s específico de reintento. Isto proporciona o ID da orde de renovación para o pago fallido, que se pode usar para atopar información sobre os produtos, a subscrición e os totais aos que se relaciona o pago fallido.

en: To enable automatic renewals for this subscription, you will first need to add a payment method.
gl_ES: Para activar as renovacións automáticas desta subscrición, primeiro terás que engadir un método de pago.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$s
gl_ES: Para reactivar a subscrición agora, tamén podes iniciar sesión e pagar a renovación desde a páxina da túa conta: %1$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s %2$s: link markup to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$sPay Now &raquo;%2$s
gl_ES: Para reactivar a subscrición agora, tamén podes iniciar sesión e pagar a renovación desde a páxina da túa conta: %1$sPaga agora »%2$s

note: translators: $1: placeholder is number of weeks, 2$: path to the file
en: To record the progress of the update a new log file was created. This file will be automatically deleted in %1$d weeks. If you would like to delete it sooner, you can find it here: %2$s
gl_ES: Para rexistrar o progreso da actualización creouse un novo ficheiro de rexistro. Este ficheiro eliminarase automaticamente en %1$d semanas. Se queres eliminalo antes, podes atopalo aquí: %2$s

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: To resolve this as quickly as possible, please create a %1$stemporary administrator account%3$s with the user email woologin@woocommerce.com and share the credentials with us via %2$sQuickForget.com%3$s.
gl_ES: Para resolver isto o máis rápido posible, crea unha %1$conta de administrador temporal%3$s co correo electrónico do usuario woologin@woocommerce.com e comparte as credenciais connosco a través de %2$sQuickForget.com%3$s.

note: translators: $1 the log file name $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see further details about these errors, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%2$s
gl_ES: Para ver máis detalles sobre estes erros, consulta o ficheiro de rexistro de %1$s na pantalla de rexistros de %2$sWooCommerce.%2$s

note: translators: $1 is the log file name. $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see the full error, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%3$s.
gl_ES: Para ver o erro completo, consulta o ficheiro de rexistro de %1$s na pantalla de rexistros de %2$sWooCommerce.%3$s.

en: Today!
gl_ES: Hoxe!

en: Total Discount
gl_ES: Desconto total

en: Total Subscribers
gl_ES: Total de abonados

en: Total Subscription Orders
gl_ES: Total de pedidos de subscrición

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscription Orders %s
gl_ES: Total de pedidos de subscrición %s

en: Total Subscriptions
gl_ES: Total de subscricións

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscriptions %s
gl_ES: Total de subscricións %s

[ctx: table headings in notification email]
en: Totals
gl_ES: Totais

en: Trash
gl_ES: Lixo

en: Trashing this order will also trash the subscriptions purchased with the order.
gl_ES: Se se elimina este pedido, tamén se eliminarán as subscricións adquiridas co pedido.

en: Trial End
gl_ES: Fin da proba

[ctx: table heading]
en: Trial End
gl_ES: Fin da proba

[ctx: customer subscription table header]
en: Trial end date
gl_ES: Data de finalización da proba

en: Turn off Automatic Payments
gl_ES: Desactiva os pagos automáticos

note: translators: 1: subscription status, 2: error message.
en: Unable to change subscription status to "%1$s". Exception: %2$s
gl_ES: Non se puido cambiar o estado da subscrición a &quot;%1$s&quot;. Excepción: %2$s

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s".
gl_ES: Non se puido cambiar o estado da subscrición a &quot;%s&quot;.

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s". Please assign a customer to the subscription to activate it.
gl_ES: Non se puido cambiar o estado da subscrición a &quot;%s&quot;. Asigne un cliente á subscrición para activala.

en: Unable to find order for PayPal billing agreement.
gl_ES: Non se puido atopar o pedido para o acordo de facturación de PayPal.

[ctx: Error message that gets sent to front end when upgrading Subscriptions]
note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to repair subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
gl_ES: Non se poden reparar as subscricións.%4$sErro: %1$s%4$sActualiza a páxina e téntao de novo. Se o problema persiste, %2$sponte en contacto co servizo de asistencia%3$s.

note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to upgrade subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
gl_ES: Non se poden actualizar as subscricións.%4$sErro: %1$s%4$sActualiza a páxina e téntao de novo. Se o problema persiste, %2$sponte en contacto co servizo de asistencia%3$s.

en: Unended Subscription Count
gl_ES: Conta de subscricións indefinida

[ctx: relation to order]
en: Unknown Order Type
gl_ES: Tipo de pedido descoñecido

[ctx: used in api error message if there is no long message]
en: Unknown error
gl_ES: Erro descoñecido

en: Unlimited payments
gl_ES: Pagos ilimitados

en: Unpublished
gl_ES: Inédito

en: Upcoming Recurring Revenue
gl_ES: Próximos ingresos recurrentes

en: Update Complete
gl_ES: Actualización completada

[ctx: text on submit button]
en: Update Database
gl_ES: Actualizar base de datos

en: Update Error
gl_ES: Erro de actualización

en: Update in Progress
gl_ES: Actualización en curso

note: translators: $1: address type (Shipping Address / Billing Address), $2: opening <strong> tag, $3: closing </strong> tag
en: Update the %1$s used for %2$sall%3$s of my active subscriptions
gl_ES: Actualiza os %1$s usados para %2$sall%3$s das miñas subscricións activas

note: translators: $1: opening <strong> tag, $2: closing </strong> tag
en: Update the payment method used for %1$sall%2$s of my current subscriptions
gl_ES: Actualiza o método de pago utilizado para %1$sall%2$s das miñas subscricións actuais

note: translators: placeholder is an error message.
en: Updating subscription dates errored with message: %s
gl_ES: Produciuse un erro ao actualizar as datas de subscrición coa mensaxe: %s

[ctx: a switch type]
en: Upgrade
gl_ES: Actualizar

en: Upgrade or Downgrade
gl_ES: Actualizar ou degradar

en: Use this field to customise the text displayed on the checkout button when an order contains a subscription. Normally the checkout submission button displays "Place order". When the cart contains a subscription, this is changed to "Sign up now".
gl_ES: Use este campo para personalizar o texto que aparece no botón de pago cando un pedido contén unha subscrición. Normalmente, o botón de envío da caixa mostra &quot;Realizar pedido&quot;. Cando o carro contén unha subscrición, esta cámbiase a &quot;Rexístrate agora&quot;.

en: Using the auto-renewal toggle is disabled while in staging mode.
gl_ES: O uso do alternador de renovación automática está desactivado mentres está en modo de preparación.

en: Variable Subscription
gl_ES: Subscrición variable

en: Variable subscription
gl_ES: Subscrición variable

en: Variation ID, if applicable.
gl_ES: ID de variación, se é o caso.

note: translators: placeholder $1 is the Subscription version string ('2.3'), $2-3 are opening and closing <em> tags
en: Version %1$s brings some new improvements requested by store managers just like you (and possibly even by %2$syou%3$s).
gl_ES: A versión %1$s trae algunhas melloras novas solicitadas por xestores de tendas coma ti (e posiblemente incluso por %2$syou%3$s).

note: translators: placeholder is version number
en: Version %s
gl_ES: Versión %s

en: Version 2.0 has been in development for more than a year. We've reinvented the extension to take into account 3 years of feedback from store managers.
gl_ES: A versión 2.0 leva máis dun ano en desenvolvemento. Reinventamos a extensión para ter en conta 3 anos de comentarios dos xestores das tendas.

en: Version 2.1 introduces some great new features requested by store managers just like you (and possibly even by %syou%s).
gl_ES: A versión 2.1 presenta algunhas funcións novas e fantásticas solicitadas por xestores de tendas coma ti (e posiblemente incluso por %syou%s).

note: translators: placeholder is the display name of a payment gateway a subscription was paid by translators: %s: payment method.
en: Via %s
gl_ES: A través de %s

[ctx: view a subscription]
en: View
gl_ES: Ver

en: View Email Settings
gl_ES: Ver configuración de correo electrónico

en: View Reports
gl_ES: Ver informes

en: View Retry
gl_ES: Ver Reintento

[ctx: custom post type setting]
en: View Subscription
gl_ES: Ver Subscrición

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: View Subscription: %s
gl_ES: Ver subscrición: %s

en: View and manage subscriptions
gl_ES: Consulta e xestiona as subscricións

en: View other subscriptions &rarr;
gl_ES: Ver outras subscricións →

en: View subscription
gl_ES: Ver subscrición

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is either view or edit url for the subscription
en: View subscription: %s
gl_ES: Ver a subscrición: %s

en: View subscriptions
gl_ES: Ver subscricións

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: View the status of your subscription in %1$syour account%2$s. | View the status of your subscriptions in %1$syour account%2$s.
gl_ES[0]: Consulta o estado da túa subscrición en %1$sa túa conta%2$s.

note: translators: placeholder is order's view url
en: View your order: %s
gl_ES: Consulta o teu pedido: %s

note: translators: placeholder is subscription's view url
en: View your subscription: %s
gl_ES: Consulta a túa subscrición: %s

en: WARNING: Bad things are about to happen!
    
    The payment gateway used to purchase this subscription does not support modifying a subscription's details.
    
    Changes to the billing period, recurring discount, recurring tax or recurring total may not be reflected in the amount charged by the payment gateway.
gl_ES: AVISO: cousas malas están a piques de pasar! A pasarela de pago utilizada para comprar esta subscrición non admite a modificación dos detalles dunha subscrición. Os cambios no período de facturación, o desconto recurrente, o imposto recorrente ou o total recorrente poden non reflectirse no importe cobrado pola pasarela de pago.

en: WP REST API Endpoints
gl_ES: Puntos finais da API WP REST

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want the details of a specific subscription? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id>/%s.
gl_ES: Queres obter os detalles dunha subscrición específica? Obter %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id> /%s.

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Want to know more about Subscriptions %s?
gl_ES: Queres saber máis sobre as subscricións %s?

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.
gl_ES: Queres enumerar todas as subscricións dun sitio? Obter %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Want the details of a specific subscription? Get %s/wc-api/v2/subscriptions/<id>/%s.
gl_ES: Queres enumerar todas as subscricións dun sitio? Obtén %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Queres os detalles dunha subscrición específica? Obter %s/wc-api/v2/subscriptions/<id> /%s.

en: Want to renew early via the checkout? Click %shere.%s
gl_ES: Queres renovar antes a través da caixa? Fai clic en %aquí.%s

en: Want your customers to be able to subscribe to non-subscription products?
gl_ES: Queres que os teus clientes poidan subscribirse a produtos non subscritos?

note: translators: placeholders are opening and closing tags. Leads to docs on version 2
en: Warning! Version 2.0 is a major update to the WooCommerce Subscriptions extension. Before updating, please create a backup, update all WooCommerce extensions and test all plugins, custom code and payment gateways with version 2.0 on a staging site. %1$sLearn more about the changes in version 2.0 &raquo;%2$s
gl_ES: Aviso! A versión 2.0 é unha actualización importante da extensión de subscricións de WooCommerce. Antes de actualizar, cree unha copia de seguridade, actualice todas as extensións de WooCommerce e proba todos os complementos, código personalizado e pasarelas de pago coa versión 2.0 nun sitio de proba. %1$sMáis información sobre os cambios na versión 2.0 »%2$s

note: translators: placeholder is Subscriptions version number.
en: Warning! You are running version %s of WooCommerce Subscriptions plugin code but your database has been upgraded to Subscriptions version 2.0. This will cause major problems on your store.
gl_ES: Aviso! Estás executando a versión %s do código do complemento de Subscricións de WooCommerce pero a túa base de datos actualizouse á versión 2.0 de Subscricións. Isto causará problemas importantes na túa tenda.

en: Warning: Deleting a user will also delete the user's subscriptions. The user's orders will remain but be reassigned to the 'Guest' user.
    
    Do you want to continue to delete this user and any associated subscriptions?
gl_ES: Aviso: A eliminación dun usuario tamén eliminará as subscricións do usuario. As ordes do usuario permanecerán pero reasignaranse ao usuario &quot;Convidado&quot;. Queres seguir eliminando este usuario e as subscricións asociadas?

en: We can not find your old subscription item.
gl_ES: Non podemos atopar o teu elemento de subscrición antigo.

en: We can't find a paid subscription order for this user.
gl_ES: Non podemos atopar un pedido de subscrición de pago para este usuario.

note: translators: placeholder is a number
en: We can't find a subscription with ID #%d. Perhaps it was deleted?
gl_ES: Non podemos atopar unha subscrición co ID #%d. Quizais se eliminou?

en: We couldn't create a renewal order for your subscription, please try again.
gl_ES: Non puidemos crear unha orde de renovación para a túa subscrición. Téntao de novo.

en: We couldn't find the original renewal order for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original renewal orders for items in your cart. The items were removed.
gl_ES[0]: Non puidemos atopar a orde de renovación orixinal dun artigo da túa cesta. Eliminouse o elemento.

en: We couldn't find the original subscription for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original subscriptions for items in your cart. The items were removed.
gl_ES[0]: Non puidemos atopar a subscrición orixinal para un artigo da túa cesta. Eliminouse o elemento.

en: We didn't just improve interfaces for humans, we also improved them for computers. Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints.
gl_ES: Non só melloramos as interfaces para os humanos, tamén as melloramos para os ordenadores. Agora as túas aplicacións poden crear, ler, actualizar ou eliminar subscricións a través de puntos finais da API RESTful.

en: We have finished processing your subscription renewal order.
gl_ES: Rematamos de procesar a túa orde de renovación da subscrición.

en: We hope you enjoy it!
gl_ES: Esperamos que o disfrutedes!

en: We were unable to locate that subscription, please try again.
gl_ES: Non puidemos localizar esa subscrición. Téntao de novo.

note: translators: Placeholders are opening and closing link tags.
en: We weren't able to locate the set of report results you requested. Please regenerate the link from the %1$sSubscription Reports screen%2$s.
gl_ES: Non puidemos localizar o conxunto de resultados do informe que solicitaches. Rexenera a ligazón desde a pantalla %1$sInformes de subscrición%2$s.

en: Weekly
gl_ES: Semanalmente

en: Welcome to Subscriptions 2.0
gl_ES: Benvido a Subscricións 2.0

en: Welcome to Subscriptions 2.1!
gl_ES: Benvido a Subscricións 2.1!

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Welcome to WooCommerce Subscriptions %s!
gl_ES: Benvido ás subscricións de WooCommerce %s!

en: Welcome to WooCommerce Subscriptions 2.1
gl_ES: Benvido ás subscricións de WooCommerce 2.1

en: What happens when a customer wants to purchase a subscription product for someone else?
gl_ES: Que ocorre cando un cliente quere mercar un produto de subscrición para outra persoa?

en: What personal information your store shares with external sources depends on which third-party payment processor plugins you are using to collect subscription payments. We recommend that you consult with their privacy policies to inform this section of your privacy policy.
gl_ES: A información persoal que comparte a túa tenda con fontes externas depende dos complementos de procesador de pagos de terceiros que esteas a utilizar para cobrar os pagos por subscrición. Recomendamos que consulte as súas políticas de privacidade para informar esta sección da súa política de privacidade.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: What we collect and store
gl_ES: O que recollemos e almacenamos

en: What we share with others
gl_ES: O que compartimos cos demais

en: What's new?
gl_ES: Que hai de novo?

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When Cancelled
gl_ES: Cando se cancele

en: When a subscription is activated, either manually or after a successful purchase, new users will be assigned this role.
gl_ES: Cando se activa unha subscrición, xa sexa manualmente ou despois dunha compra exitosa, os novos usuarios terán esta función.

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When cancelled
gl_ES: Cando se cancele

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within subscriptions be retained or removed?
gl_ES: Cando se manexa un %s, deberían conservarse ou eliminarse os datos persoais das subscricións?

en: When switching to a subscription with a different recurring payment or billing period, should the price paid for the existing billing period be prorated when switching to the new subscription?
gl_ES: Ao cambiar a unha subscrición cun pago recorrente ou período de facturación diferente, débese prorratear o prezo pagado polo período de facturación existente ao cambiar á nova subscrición?

en: When switching to a subscription with a length, you can take into account the payments already completed by the customer when determining how many payments the subscriber needs to make for the new subscription.
gl_ES: Ao cambiar a unha subscrición cunha duración, podes ter en conta os pagos xa realizados polo cliente á hora de determinar cantos pagos debe realizar o abonado para a nova subscrición.

en: When switching to a subscription with a sign up fee, you can require the customer pay only the gap between the existing subscription's sign up fee and the new subscription's sign up fee (if any).
gl_ES: Ao cambiar a unha subscrición cunha tarifa de rexistro, podes esixirlle ao cliente que só pague a diferenza entre a tarifa de rexistro da subscrición existente e a taxa de rexistro da nova subscrición (se a houbera).

en: With WooCommerce Subscribe All the Things, they can! This experimental extension is exploring how to convert any product, including Product Bundles and Composite Products, into a subscription product. It also offers customers a way to subscribe to a cart of non-subscription products.
gl_ES: Con WooCommerce Subscríbete a todas as cousas, poden! Esta extensión experimental está a explorar como converter calquera produto, incluídos os paquetes de produtos e os produtos compostos, nun produto de subscrición. Tamén ofrece aos clientes unha forma de subscribirse a un carriño de produtos sen subscrición.

en: With early renewals enabled, customers can renew their subscriptions before the next payment date.
gl_ES: Coas renovacións anticipadas activadas, os clientes poden renovar as súas subscricións antes da seguinte data de pago.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: With manual renewals, a customer's subscription is put on-hold until they login and pay to renew it. %1$sLearn more%2$s.
gl_ES: Coas renovacións manuais, a subscrición dun cliente queda en espera ata que inicie sesión e pague para renovala. %1$sMáis información%2$s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: With the %s'wcs_default_retry_rules'%s filter, you can define a set of default rules to apply to all failed payments in your store.
gl_ES: Co filtro %s de %s&#39;wcs_default_retry_rules, podes definir un conxunto de regras predeterminadas para aplicar a todos os pagos errados da túa tenda.

note: translators: $1: opening <a> tag linking to WC API docs, $2: closing <a> tag, $3: opening <a> tag linking to WP API docs, $4: closing <a> tag
en: WooCommerce 2.6 added support for %1$sREST API%2$s endpoints built on WordPress core's %3$sREST API%4$s infrastructure.
gl_ES: WooCommerce 2.6 engadiu compatibilidade para %1$sREST API%2$s puntos finais construídos na infraestrutura %3$sREST API%4$s do núcleo de WordPress.

[ctx: label for the system status page]
en: WooCommerce Account Connected
gl_ES: Conta WooCommerce conectada

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Subscriptions
gl_ES: Subscricións a WooCommerce

[ctx: used in User Agent data sent to PayPal to help identify where a payment came from]
en: WooCommerce Subscriptions PayPal
gl_ES: Subscricións de WooCommerce PayPal

en: WooCommerce Subscriptions Update
gl_ES: Actualización das subscricións de WooCommerce

en: WooCommerce Subscriptions Update in Progress
gl_ES: Actualización de subscricións de WooCommerce en curso

en: Would you like to add a payment method now?
gl_ES: Queres engadir un método de pago agora?

note: translators: 1: token display name, 2: opening link tag, 4: closing link tag, 3: opening link tag.
en: Would you like to update your subscriptions to use this new payment method - %1$s?%2$sYes%4$s | %3$sNo%4$s
gl_ES: Quere actualizar as súas subscricións para utilizar este novo método de pago - %1$s?%2$sSi%4$s | %3$sNon%4$s

en: Y/m/d g:i:s A
gl_ES: Y/m/dg:i:s A

[ctx: post date]
note: translators: php date format
en: Y/m/d g:i:s A
gl_ES: Y/m/dg:i:s A

note: translators: date placeholder for input, javascript format
en: YYYY-MM-DD
gl_ES: AAAA-MM-DD

en: Year
gl_ES: Ano

en: Yes
gl_ES: Si

en: You are about to trash one or more orders which contain a subscription.
    
    Trashing the orders will also trash the subscriptions purchased with these orders.
gl_ES: Estás a piques de tirar do lixo un ou máis pedidos que conteñan unha subscrición. O lixo dos pedidos tamén eliminará as subscricións adquiridas con estes pedidos.

en: You are deleting a subscription item. You will also need to manually cancel and trash the subscription on the Manage Subscriptions screen.
gl_ES: Estás eliminando un elemento de subscrición. Tamén terás que cancelar manualmente e eliminar a subscrición na pantalla Xestionar subscricións.

en: You can not reactivate that subscription until paying to renew it. Please contact us if you need assistance.
gl_ES: Non podes reactivar esa subscrición ata pagar para renovala. Póñase en contacto connosco se precisa axuda.

en: You can not renew this subscription early. Please contact us if you need assistance.
gl_ES: Non podes renovar esta subscrición antes de tempo. Póñase en contacto connosco se precisa axuda.

en: You can not resubscribe to that subscription. Please contact us if you need assistance.
gl_ES: Non podes volver subscribirte a esa subscrición. Póñase en contacto connosco se precisa axuda.

en: You can not suspend that subscription - the suspension limit has been reached. Please contact us if you need assistance.
gl_ES: Non podes suspender esa subscrición: alcanzouse o límite de suspensión. Póñase en contacto connosco se precisa axuda.

en: You can not switch this subscription. It appears you do not own the subscription.
gl_ES: Non podes cambiar esta subscrición. Parece que non é o propietario da subscrición.

en: You can not switch to the same subscription.
gl_ES: Non podes cambiar á mesma subscrición.

en: You can only switch to a subscription product.
gl_ES: Só podes cambiar a un produto de subscrición.

en: You can't renew the subscription at this time. Please try again.
gl_ES: Non podes renovar a subscrición neste momento. Por favor intentao de novo.

en: You cannot modify a subscription that does not belong to you.
gl_ES: Non pode modificar unha subscrición que non lle pertence.

en: You cannot remove an item that does not exist.
gl_ES: Non pode eliminar un elemento que non existe.

en: You do not have permission to create subscriptions
gl_ES: Non tes permiso para crear subscricións

en: You do not have permission to read the subscriptions count
gl_ES: Non tes permiso para ler o reconto de subscricións

en: You have a subscription to this product. Choosing a new subscription will replace your existing subscription.
gl_ES: Tes unha subscrición a este produto. Se escollas unha nova subscrición substituirá a túa existente.

en: You have added a variation of this product to the cart already.
gl_ES: Xa engadiches unha variación deste produto ao carro.

en: You have already subscribed to this product and it is limited to one per customer. You can not purchase the product again.
gl_ES: Xa te subscribiches a este produto e está limitado a un por cliente. Non podes comprar o produto de novo.

en: You have an active subscription to this product already.
gl_ES: Xa tes unha subscrición activa a este produto.

en: You have no active subscriptions.
gl_ES: Non tes subscricións activas.

en: You have reached the end of subscriptions. Go to the %sfirst page%s.
gl_ES: Chegaches ao final das subscricións. Vaia á %sprimeira páxina%s.

[ctx: Used in admin email: new renewal order]
note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: You have received a subscription renewal order from %1$s. Their order is as follows:
gl_ES: Recibiches unha orde de renovación da subscrición de %1$s. A súa orde é a seguinte:

en: You have successfully changed your subscription items. Your new order and subscription details are shown below for your reference:
gl_ES: Cambiaches correctamente os elementos da túa subscrición. A continuación móstranse os detalles do teu novo pedido e subscrición para a túa referencia:

note: translators: placeholders are 1$: item name, and, 2$: opening and, 3$: closing link tags
en: You have successfully removed "%1$s" from your subscription. %2$sUndo?%3$s
gl_ES: Eliminaches correctamente &quot;%1$s&quot; da túa subscrición. %2$sDesfacer?%3$s

[ctx: Default email subject for email to customer on completed renewal order]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables that will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s renewal order from %2$s is complete
gl_ES: A túa orde de renovación de %1$s de %2$s completouse

[ctx: Default email subject for email with downloadable files in it]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s subscription renewal order from %2$s is complete - download your files
gl_ES: A túa orde de renovación da subscrición de %1$s de %2$s está completa. Descarga os teus ficheiros

en: Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints with the same design as the latest version of WooCommerce's REST API endpoints.
gl_ES: Agora as túas aplicacións poden crear, ler, actualizar ou eliminar subscricións a través de puntos finais da API RESTful co mesmo deseño que a última versión dos puntos finais da API REST de WooCommerce.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed from your cart.
gl_ES: O teu carro contiña unha solicitude de cambio de subscrición non válida. Eliminouse do teu carro.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed. | Your cart contained invalid subscription switch requests. They have been removed.
gl_ES[0]: O teu carro contiña unha solicitude de cambio de subscrición non válida. Eliminouse.

en: Your cart has been emptied of subscription products. Only one subscription product can be purchased at a time.
gl_ES: O teu carro baleirouse de produtos de subscrición. Só se pode mercar un produto de subscrición á vez.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: Your customers can now view the full details of a subscription, including line items, billing and shipping address, billing schedule and renewal orders, from a special %sMy Account > View Subscription%s page.
gl_ES: Os teus clientes agora poden ver os detalles completos dunha subscrición, incluíndo elementos de liña, enderezo de facturación e envío, calendario de facturación e pedidos de renovación, desde unha páxina especial %sA miña conta &gt; Ver subscrición%s.

en: Your database has been updated successfully!
gl_ES: A súa base de datos actualizouse con éxito!

en: Your early renewal order was successful.
gl_ES: A túa orde de renovación anticipada realizouse correctamente.

[ctx: Default email heading for email to customer on completed renewal order]
en: Your renewal order is complete
gl_ES: A túa orde de renovación completouse

en: Your request to undo your previous action was unsuccessful.
gl_ES: A túa solicitude para desfacer a túa acción anterior non foi satisfactoria.

en: Your subscription change is complete
gl_ES: O cambio de subscrición completouse

en: Your subscription change is complete - download your files
gl_ES: O cambio de subscrición completouse: descarga os teus ficheiros

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been cancelled.
gl_ES: Cancelouse a túa subscrición.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been put on hold.
gl_ES: A túa subscrición foi suspendida.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been reactivated.
gl_ES: A túa subscrición reactivouse.

[ctx: Default email heading for email with downloadable files in it]
en: Your subscription renewal order is complete - download your files
gl_ES: A túa orde de renovación da subscrición está completa. Descarga os teus ficheiros

en: Your subscription will be activated when payment clears. | Your subscriptions will be activated when payment clears.
gl_ES[0]: A túa subscrición activarase cando se cancele o pago.

en: Your {blogname} renewal order has been received!
gl_ES: Recibiuse a túa orde de renovación de {blogname}.

en: Your {blogname} renewal order receipt from {order_date}
gl_ES: O teu recibo de pedido de renovación de {blogname} do {order_date}

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete
gl_ES: O teu cambio de subscrición a {blogname} desde o {order_date} completouse

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete - download your files
gl_ES: O teu cambio de subscrición a {blogname} desde o {order_date} completouse; descarga os teus ficheiros

[ctx: default email subject for cancelled emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Cancelled
gl_ES: [%s] Subscrición cancelada

[ctx: default email subject for expired emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Expired
gl_ES: [%s] A subscrición caducou

[ctx: default email subject for suspended emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Suspended
gl_ES: [%s] Suspendeuse a subscrición

en: [Remove]
gl_ES: [Quitar]

en: [{blogname}] New subscription renewal order ({order_number}) - {order_date}
gl_ES: [{blogname}] Nova orde de renovación da subscrición ({order_number}) - {order_date}

en: [{blogname}] Subscription Switched ({order_number}) - {order_date}
gl_ES: [{blogname}] Subscrición cambiada ({order_number}) - {order_date}

en: [{site_title}] Automatic payment failed for {order_number}, retry scheduled to run {retry_time}
gl_ES: [{site_title}] Produciuse un erro no pago automático para {order_number}, planificouse de novo para executarse {retry_time}

en: a customer suspends a subscription
gl_ES: un cliente suspende unha subscrición

en: a subscription expires
gl_ES: unha subscrición caduca

en: account erasure request
gl_ES: solicitude de borrado da conta

en: an automatic payment fails
gl_ES: un pago automático falla

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of days. (e.g. "Bill this every day / 4 days")
en: day | %s days
gl_ES[0]: día

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: day | days
gl_ES[0]: día

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: days prior to Renewal Day
gl_ES: días anteriores ao Día da Renovación

[ctx: example number of days / weeks / months]
en: e.g. 3
gl_ES: p.ex. 3

[ctx: example price]
en: e.g. 5.90
gl_ES: p.ex. 5,90

[ctx: example price]
note: translators: %s is a currency symbol / code translators: placeholder is a currency symbol / code
en: e.g. 9.90
gl_ES: p.ex. 9,90

en: emails sent to the customer and store manager
gl_ES: correos electrónicos enviados ao cliente e ao xestor da tenda

[ctx: period interval (eg "$10 _every_ 2 weeks")]
en: every
gl_ES: cada

note: translators: billing period (e.g. "every week").
en: every %s
gl_ES: cada %s

[ctx: period interval with ordinal number (e.g. "every 2nd"]
note: translators: period interval, placeholder is ordinal (eg "$10 every _2nd/3rd/4th_", etc)
en: every %s
gl_ES: cada %s

note: translators: placeholder is localised datetime
en: expected clearing date %s
gl_ES: data de compensación prevista %s

[ctx: Edit product screen, between the Billing Period and Subscription Length dropdowns]
en: for
gl_ES: para

en: how long to wait between retry attempts
gl_ES: canto tempo hai que esperar entre os intentos de reintento

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: in %s
gl_ES: en %s

[ctx: date on subscription updates list. Will be localized]
en: l jS \o\f F Y, h:ia
gl_ES: l jS \o\f FY, h:ia

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of months. (e.g. "Bill this every month / 4 months")
en: month | %s months
gl_ES[0]: mes

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: month | months
gl_ES[0]: mes

en: new related order methods in WCS_Related_Order_Store
gl_ES: novos métodos de pedido relacionados en WCS_Related_Order_Store

[ctx: no trial period]
en: no
gl_ES: non

en: now
gl_ES: agora

en: staging
gl_ES: posta en escena

en: subscriptions
gl_ES: subscricións

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: suspensions per billing period.
gl_ES: suspensións por período de facturación.

en: the status applied to the renewal order and subscription
gl_ES: o estado aplicado á orde de renovación e á subscrición

en: the total number of retry attempts
gl_ES: o número total de intentos de reintento

[ctx: initial payment on a subscription]
en: up front
gl_ES: diante

note: translators: %1$s is the file version, %2$s is the core version
en: version %1$s is out of date. The core version is %2$s
gl_ES: a versión %1$s non está actualizada. A versión principal é %2$s

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of weeks. (e.g. "Bill this every week / 4 weeks")
en: week | %s weeks
gl_ES[0]: semana

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: week | weeks
gl_ES[0]: semana

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of years. (e.g. "Bill this every year / 4 years")
en: year | %s years
gl_ES[0]: ano

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: year | years
gl_ES[0]: ano
