WooCommerce Subscriptions 3.0.9 - en to fi translation catalogue (1265 entries)

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is number of subscriptions that were checked and did not need repairs. There's a space at the beginning!
en:  %d other subscription was checked and did not need any repairs. | %d other subscriptions were checked and did not need any repairs.
fi[0]: %d muu tilaus tarkistettiin, eikä se tarvinnut korjauksia.

note: translators: placeholder is next payment's date
en:  Next payment is due %s.
fi: Seuraava maksu erääntyy %s.

en:  Subscription Created
fi: Tilaus luotu

en:  Subscription Deleted
fi: Tilaus poistettu

en:  Subscription Switched
fi: Tilaus vaihdettu

en:  Subscription Updated
fi: Tilaus päivitetty

note: translators: placeholder is an order type.
en: "%s" is not a valid new order type.
fi: &quot;%s&quot; ei ole kelvollinen uusi tilaustyyppi.

en: $0 Initial Checkout
fi: 0 dollaria ensimmäinen kassa

en: $type passed to the function was not a string.
fi: Funktiolle välitetty $type ei ollut merkkijono.

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string (e.g. "£10 / month" )
en: %1$s %2$s then %3$s
fi: %1$s %2$s ja sitten %3$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: subscription period (e.g. "month" or "3 months")
en: %1$s %2$s then %3$s / %4$s | %1$s %2$s then %3$s every %4$s
fi[0]: %1$s %2$s ja sitten %3$s / %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string, 4$: payment day of the week (e.g. "$15 up front, then $10 every Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s
fi: %1$s %2$s ja sitten %3$s joka %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front" ), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "2nd week"), 5$: day of the week (e.g. "Thursday"); (e.g. "$10 up front, then $20 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s on %5$s
fi: %1$s %2$s ja sitten %3$s joka %4$s %5$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month of year (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s each year
fi: %1$s %2$s ja sitten %3$s palvelussa %4$s %5$s joka vuosi

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd"), 6$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s every %6$s year
fi: %1$s %2$s sitten %3$s %4$s %5$s joka %6$s vuosi

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"), 5$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s day of every %5$s month
fi: %1$s %2$s ja sitten %3$s %4$s päivänä joka %5$s kuukaudessa

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"); (e.g. "$10 up front then $40 on the 23rd of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s of each month
fi: %1$s %2$s ja sitten %3$s kunkin kuukauden %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount; (e.g. "$10 up front then $30 on the last day of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of each month
fi: %1$s %2$s ja sitten %3$s kunkin kuukauden viimeisenä päivänä

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of every %4$s month
fi: %1$s %2$s ja sitten %3$s jokaisen %4$s kuukauden viimeisenä päivänä

note: translators: 1: user display name 2: user ID 3: user email
en: %1$s (#%2$s &ndash; %3$s)
fi: %1$s (#%2$s – %3$s)

note: translators: 1$: is the "You have already subscribed to this product" notice, 2$-4$: opening/closing link tags, 3$: an order number
en: %1$s Complete payment on %2$sOrder %3$s%4$s to be able to change your subscription.
fi: %1$s Suorita maksu %2$sTilauksesta %3$s%4$s, jotta voit muuttaa tilaustasi.

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: trial length (e.g. "3 weeks")
en: %1$s after %2$s free trial
fi: %1$s %2$s ilmaisen kokeilujakson jälkeen

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years with 2 months free trial"), 2$: signup fee price (e.g. "and a $30 sign-up fee").
en: %1$s and a %2$s sign-up fee
fi: %1$s ja %2$s liittymismaksu

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday") translators: %1$: recurring amount (e.g. "$15"), %2$: subscription period (e.g. "month") (e.g. "$15 every 2nd month")
en: %1$s every %2$s
fi: %1$s joka %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s every %2$s on %3$s
fi: %1$s joka %2$s %3$s

note: translators: $1: formatted order total for the order, $2: number of items bought
en: %1$s for %2$d item | %1$s for %2$d items
fi[0]: %1$s %2$d tuotteelle

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years"). translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years")
en: %1$s for %2$s
fi: %1$s, %2$s

note: translators: 1$: trial length (e.g. "3 weeks"), 2$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year")
en: %1$s free trial then %2$s
fi: %1$s ilmainen kokeilujakso ja sitten %2$s

note: translators: %1$s refers to the price. This string is meant to prefix another string below, e.g. "$5 now, and $5 on March 15th each year"
en: %1$s now, and
fi: %1$s nyt ja

note: translators: 1$: <price> on, 2$: <date>, 3$: <month> each year (e.g. "$15 on March 15th each year"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s each year
fi: %1$s palvelussa %2$s %3$s joka vuosi

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s every %4$s year
fi: %1$s %2$s %3$s joka %4$s vuosi

note: translators: 1$: <price> on the, 2$: <date> day of every, 3$: <interval> month (e.g. "$10 on the 23rd day of every 2nd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s day of every %3$s month
fi: %1$s joka %3$s kuukauden %2$s päivänä

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s of each month
fi: %1$s kunkin kuukauden %2$s

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month")
en: %1$s on the last day of every %2$s month
fi: %1$s jokaisen %2$s kuukauden viimeisenä päivänä

note: translators: 1$: is the number of subscriptions not updated, 2$: is the error message
en: %1$s subscription could not be updated: %2$s | %1$s subscriptions could not be updated: %2$s
fi[0]: Tilausta %1$s ei voitu päivittää: %2$s

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: 1$: new status (e.g. "Cancel"), 2$: blog name
en: %1$s subscription event triggered at %2$s
fi: Tilaustapahtuma %1$s käynnistyi %2$s

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years"), 2$: trial length (e.g.: "with 4 months free trial").
en: %1$s with %2$s free trial
fi: %1$s %2$s ilmaisella kokeilujaksolla

[ctx: Subscription title on admin table. (e.g.: #211 for John Doe)]
note: translators: $1: is opening link, $2: is subscription order number, $3: is closing link tag, $4: is user's name
en: %1$s#%2$s%3$s for %4$s
fi: %1$s#%2$s%3$s kohteelle %4$s

[ctx: used in a select box]
note: translators: 1$: month number (e.g. "01"), 2$: month abbreviation (e.g. "Jan")
en: %1$s-%2$s
fi: %1$s–%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sAdd a subscription product &raquo;%2$s
fi: %1$sLisää tilaustuote »%2$s

note: translators: placeholers are link tags: 1$-2$ new subscription page, 3$-4$: docs on woocommerce.com
en: %1$sAdd a subscription%2$s now or %3$slearn more%4$s about the new interface.
fi: %1$sLisää tilaus%2$s nyt tai %3$lue lisää%4$s uudesta käyttöliittymästä.

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as type pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "<em>", 5$: "</em>", 6$: "<em>", 7$: "</em>", 8$: "</p>"
en: %1$sChoose Subscription%2$s%3$sThe WooCommerce Subscriptions extension adds two new subscription product types - %4$sSimple subscription%5$s and %6$sVariable subscription%7$s.%8$s
fi: %1$sChoose Subscription%2$s%3$sWooCommerce Subscriptions -laajennus lisää kaksi uutta tilaustuotetyyppiä - %4$sSimple subscription%5$s ja %6$sVariable subscription%7$s.%8$s

note: translators: placeholders are opening/closing tags linking to documentation on outdated templates.
en: %1$sLearn how to update%2$s
fi: %1$sOpi päivittämään %2$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sLearn more about managing subscriptions &raquo;%2$s
fi: %1$sLisätietoja tilausten hallinnasta »%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing tags.
en: %1$sNote:%2$s Orders which are related to subscriptions will not be included in the orders affected by these settings.
fi: %1$sHuomautus:%2$s Tilauksiin liittyvät tilaukset eivät sisälly tilauksiin, joihin nämä asetukset vaikuttavat.

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$2: opening and closing <a> tags $3: order's order number $4: date of order in <time> element
en: %1$sOrder #%3$s%2$s (%4$s)
fi: %1$sTilaus #%3$s%2$s (%4$s)

note: translators: placeholders are opening and closing strong tags.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are enabled on your account%2$s. All subscription management features are now enabled. Happy selling!
fi: %1$sPayPal-viitetapahtumat on otettu käyttöön tililläsi%2$s. Kaikki tilausten hallintaominaisuudet ovat nyt käytössä. Onnea myyntiin!

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s, some subscription management features are not enabled. Please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
fi: %1$sPayPal Reference Transactions ei ole käytössä tililläsi%2$s, jotkin tilausten hallintaominaisuudet eivät ole käytössä. Ota yhteyttä PayPaliin ja pyydä heitä %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s tilillesi. %5$sTarkista PayPal-tili%6$s %3$sLisätietoja %7$s

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s. If you wish to use PayPal Reference Transactions with Subscriptions, please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
fi: %1$sPayPal-viitetapahtumat eivät ole käytössä tililläsi%2$s. Jos haluat käyttää PayPal-viitetapahtumia tilauksilla, ota yhteyttä PayPaliin ja pyydä heitä %3$sensoimaan PayPal-viitetapahtumat%4$s tilillesi. %5$sTarkista PayPal-tili%6$s %3$sLisätietoja %7$s

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as price pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "</p>"
en: %1$sSet a Price%2$s%3$sSubscription prices are a little different to other product prices. For a subscription, you can set a billing period, length, sign-up fee and free trial.%4$s
fi: %1$sAseta hinta%2$s%3$sTilaushinnat poikkeavat hieman muiden tuotteiden hinnoista. Voit määrittää tilaukselle laskutuskauden, pituuden, liittymismaksun ja ilmaisen kokeilujakson.%4$s

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3: active version of Subscriptions, 4: current version of Subscriptions, 5-6: opening/closing tags linked to ticket form, 7-8: opening/closing tags linked to documentation.
en: %1$sWarning!%2$s It appears that you have downgraded %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s from %3$s to %4$s. Downgrading the plugin in this way may cause issues. Please update to %3$s or higher, or %5$sopen a new support ticket%6$s for further assistance. %7$sLearn more &raquo;%8$s
fi: %1$sVaroitus!%2$s Näyttää siltä, että olet alentanut %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s -version %3$s:sta %4$s:iin. Laajennuksen vanheneminen tällä tavalla voi aiheuttaa ongelmia. Päivitä versioon %3$s tai uudempaan tai %5$avaa uusi tukikortti%6$s saadaksesi lisäapua. %7$sLisätietoja »%8$s

note: translators: 1-2: opening/closing <b> tags, 3: Subscriptions version.
en: %1$sWarning!%2$s We can see the %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s plugin is active. Version %3$s of %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s comes with that plugin's functionality packaged into the core plugin. Please deactivate WooCommerce Subscriptions Early Renewal to avoid any conflicts.
fi: %1$sVaroitus!%2$s Voimme nähdä, että %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s -laajennus on aktiivinen. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s:n versio %3$s sisältää kyseisen laajennuksen toiminnot pakattuna ydinlaajennukseen. Poista WooCommerce Subscriptions Early Renewal käytöstä ristiriitojen välttämiseksi.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3-4: opening/closing tags linked to ticket form.
en: %1$sWarning!%2$s We discovered an issue in %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s that may cause your subscription renewal order and customer subscription caches to contain invalid data. For information about how to update the cached data, please %3$sopen a new support ticket%4$s.
fi: %1$sVaroitus!%2$s Löysimme %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s -sovelluksessa ongelman, joka saattaa aiheuttaa tilauksen uusimistilauksen ja asiakkaiden tilausten välimuistin virheellisiä tietoja. Saat lisätietoja välimuistissa olevien tietojen päivittämisestä %3$avaamalla uuden tukilipun%4$s.

note: translators: $1-$2: opening and closing <strong> tags, $3-$4: opening and closing <em> tags
en: %1$sWooCommerce Subscriptions Installed%2$s &#8211; %3$sYou're ready to start selling subscriptions!%4$s
fi: %1$sWooCommerce-tilaukset asennettu%2$s – %3$sOlet valmis aloittamaan tilausten myynnin!%4$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$-4$: link tags, takes to woocommerce plugin on wp.org, 5$-6$: opening and closing link tags, leads to plugins.php in admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s The %3$sWooCommerce plugin%4$s must be active for WooCommerce Subscriptions to work. Please %5$sinstall & activate WooCommerce &raquo;%6$s
fi: %1$sWooCommerce Subscriptions ei ole aktiivinen.%2$s %3$sWooCommerce-laajennuksen%4$s on oltava aktiivinen, jotta WooCommerce Subscriptions toimii. Ole hyvä ja asenna %5$s ja aktivoi WooCommerce »%6$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$: minimum supported WooCommerce version, 4$-5$: opening and closing link tags, leads to plugin admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s This version of Subscriptions requires WooCommerce %3$s or newer. Please %4$supdate WooCommerce to version %3$s or newer &raquo;%5$s
fi: %1$sWooCommerce Subscriptions ei ole aktiivinen.%2$s Tämä tilausversio vaatii WooCommerce %3$s tai uudemman. Ole hyvä ja %4$päivitä WooCommerce versioon %3$s tai uudempaan »%5$s

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s current subscriptions
fi: %2$s %1$s nykyistä tilausta

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s ended subscriptions
fi: %2$s %1$s päättynyt tilaus

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s new subscriptions
fi: %2$s %1$s uutta tilausta

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription cancellations
fi: %2$s %1$s tilauksen peruutuksia

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription renewals
fi: %2$s %1$s tilauksen uusimista

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription resubscribes
fi: %2$s %1$s tilaus uudelleen

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription signups
fi: %2$s %1$s tilaus

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription switches
fi: %2$s %1$s tilauksen vaihto

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s cancellation%3$s subscription cancellations this month | %2$s%1$s cancellations%3$s subscription cancellations this month
fi[0]: %2$s%1$s peruutus%3$s tilauksen peruutuksia tässä kuussa

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s renewal%3$s subscription renewals this month | %2$s%1$s renewals%3$s subscription renewals this month
fi[0]: %2$s%1$s uusiminen%3$s tilauksen uusiminen tässä kuussa

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s signup%3$s subscription signups this month | %2$s%1$s signups%3$s subscription signups this month
fi[0]: %2$s%1$s rekisteröityminen%3$s tilausrekisteröityjä tässä kuussa

note: translators: %d: retry count.
en: %d Cancelled Payment Retry | %d Cancelled Payment Retries
fi[0]: %d Peruutettu maksu Yritä uudelleen

note: translators: %d: retry count.
en: %d Failed Payment Retry | %d Failed Payment Retries
fi[0]: %d epäonnistunut maksu Yritä uudelleen

note: translators: %d: retry count.
en: %d Pending Payment Retry | %d Pending Payment Retries
fi[0]: %d Odottaa maksua Yritä uudelleen

note: translators: %d: retry count.
en: %d Processing Payment Retry | %d Processing Payment Retries
fi[0]: %d Käsitellään maksua uudelleen

note: translators: %d: retry count.
en: %d Successful Payment Retry | %d Successful Payment Retries
fi[0]: %d onnistunut maksu uudelleen

note: translators: %d refers to the number of times we have detected cache update failures
en: %d failures | %d failure
fi[0]: %d virhettä

note: translators: %d: item count.
en: %d item | %d items
fi[0]: %d kohde

note: translators: placeholder is blogname
en: %s - Order
fi: %s - Tilaus

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: %s ago
fi: %s sitten

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s average renewal amount
fi: %s keskimääräinen uusimismäärä

note: translators: placeholder is a number of days.
en: %s day | a %s-day
fi[0]: %s päivä

note: translators: placeholder is a number of day with language specific suffix applied (e.g. "1st", "3rd", "5th", etc...)
en: %s day of the month
fi: %s kuukauden päivä

note: translators: placeholder is a day of the week
en: %s each week
fi: %s joka viikko

note: translators: placeholder is a number of months.
en: %s month | a %s-month
fi[0]: %s kuukausi

note: translators: %s: subscription net gain (with percentage).
en: %s net subscription gain
fi: %s nettotilausvoitto

note: translators: %s: subscription net loss (with percentage).
en: %s net subscription loss
fi: %s nettotilaustappio

note: translators: placeholder is recurring amount. translators: placeholder is recurring amount
en: %s on the last day of each month
fi: %s jokaisen kuukauden viimeisenä päivänä

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal income in this period
fi: %s uusimistulot tällä kaudella

note: translators: %s: renewal count.
en: %s renewal orders
fi: %s uusimistilauksia

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s renewal revenue in this period
fi: %s uusimistulot tällä kaudella

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue recovered
fi: %s uusimistulot palautettu

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue this month
fi: %s uusimistulot tässä kuussa

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s resubscribe revenue in this period
fi: %s tilaustulot tällä kaudella

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts failed
fi: %s uudelleenyritys epäonnistui

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts pending
fi: %s uudelleenyritystä odottaa

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts succeeded
fi: %s uudelleenyritys onnistui

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s signup revenue in this period
fi: %s rekisteröitymistulot tällä kaudella

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s signup revenue this month
fi: %s rekisteröitymistulot tässä kuussa

note: translators: placeholder is the number of subscriptions updated
en: %s subscription status changed. | %s subscription statuses changed.
fi[0]: %s tilauksen tila muuttunut.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s switch revenue in this period
fi: %s vaihtaa tuloja tällä kaudella

note: translators: placeholder is a number of weeks.
en: %s week | a %s-week
fi[0]: %s viikko

note: translators: placeholder is a number of years.
en: %s year | a %s-year
fi[0]: %s vuosi

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags translators: placeholders are opening and closing anchor tags linking to documentation
en: %sLearn more &raquo;%s
fi: %sLisätietoja »%s

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{execution_time}", which will be replaced on front end with actual time
en: (in %s seconds)
fi: (%s sekunnissa)

[ctx: includes tax]
note: translators: placeholder is price string, denotes tax included in cart/order total
en: (includes %s)
fi: (sisältää %s)

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 day..."]
en: 1 day
fi: 1 päivä

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 month..."]
en: 1 month
fi: 1 kuukausi

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 week..."]
en: 1 week
fi: 1 viikko

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 year..."]
en: 1 year
fi: 1 vuosi

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: A fatal error has occurred while processing a recent subscription payment with PayPal. Please %1$sopen a new ticket at WooCommerce Support%3$s immediately to get this resolved. %2$sLearn more &raquo;%3$s
fi: Tapahtui kohtalokas virhe käsiteltäessä äskettäin PayPal-tilausmaksua. Ratkaise ongelma %1$avaamalla uusi lippu WooCommerce-tukeen%3$s välittömästi. %2$sLisätietoja »%3$s

en: A product displays a button with the text "Add to cart". By default, a subscription changes this to "Sign up now". You can customise the button text for subscriptions here.
fi: Tuotteessa näkyy painike, jossa on teksti &quot;Lisää ostoskoriin&quot;. Oletuksena tilaus muuttaa tämän tilaksi &quot;Rekisteröidy nyt&quot;. Voit muokata tilausten painikkeen tekstiä täällä.

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been cancelled. Their subscription's details are as follows:
fi: Tilaus, joka kuuluu osoitteeseen %1$s, on peruutettu. Heidän tilauksensa tiedot ovat seuraavat:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been suspended by the user. Their subscription's details are as follows:
fi: Käyttäjä on keskeyttänyt tilauksen, joka kuuluu yritykseen %1$s. Heidän tilauksensa tiedot ovat seuraavat:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has expired. Their subscription's details are as follows:
fi: Tilaus, jonka omistaa %1$s, on vanhentunut. Heidän tilauksensa tiedot ovat seuraavat:

en: A subscription has been removed from your cart. Due to payment gateway restrictions, different subscription products can not be purchased at the same time.
fi: Tilaus on poistettu ostoskoristasi. Maksuyhdyskäytävän rajoitusten vuoksi eri tilaustuotteita ei voi ostaa samanaikaisesti.

en: A subscription has been removed from your cart. Products and subscriptions can not be purchased at the same time.
fi: Tilaus on poistettu ostoskoristasi. Tuotteita ja tilauksia ei voi ostaa samanaikaisesti.

en: A subscription renewal has been removed from your cart. Multiple subscriptions can not be purchased at the same time.
fi: Tilauksen uusiminen on poistettu ostoskoristasi. Useita tilauksia ei voi ostaa samanaikaisesti.

en: About WooCommerce Subscriptions
fi: Tietoja WooCommerce-tilauksista

en: Accept Early Renewal Payments
fi: Hyväksy varhaiset uusimismaksut

en: Accept Early Renewal Payments via a Modal
fi: Hyväksy varhaisen uusimisen maksut modaalin kautta

en: Accept Manual Renewals
fi: Hyväksy manuaaliset uusimiset

en: Actions
fi: Toiminnot

[ctx: an action on a subscription]
en: Activate
fi: Aktivoida

[ctx: Subscription status]
en: Active
fi: Aktiivinen

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Aktiivinen <span class="count">(%s)</span>

[ctx: label for the system status page]
en: Active Product Key
fi: Aktiivinen tuoteavain

en: Active Subscriptions
fi: Aktiiviset tilaukset

note: translators: %s: help tip.
en: Active Subscriptions %s
fi: Aktiiviset tilaukset %s

note: translators: %d refers to the number of payments the coupon can be used for.
en: Active for %d payment | Active for %d payments
fi[0]: Aktiivinen %d maksulle

en: Active for unlimited payments
fi: Aktiivinen rajoittamattomille maksuille

en: Active for x payments
fi: Aktiivinen x maksuille

en: Active subscriber?
fi: Aktiivinen tilaaja?

en: Add
fi: Lisätä

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Retry
fi: Lisää uusi Yritä uudelleen

[ctx: custom post type setting]
en: Add New Subscription
fi: Lisää uusi tilaus

[ctx: custom post type setting]
en: Add Subscription
fi: Lisää tilaus

en: Add a Subscription Product
fi: Lisää tilaustuote

[ctx: label on button, imperative]
en: Add payment
fi: Lisää maksu

[ctx: text on button on checkout page]
en: Add payment method
fi: Lisää maksutapa

[ctx: the page title of the add payment method form]
en: Add payment method
fi: Lisää maksutapa

en: Add to Cart Button Text
fi: Lisää ostoskoriin -painikkeen teksti

en: Address
fi: Osoite

en: Affected event: | Affected events:
fi[0]: Tapahtuma, jota asia koskee:

en: Align Subscription Renewal Day
fi: Kohdista tilauksen uusimispäivä

[ctx: used in the general subscription options page]
note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Align subscription renewal to a specific day of the week, month or year. For example, the first day of the month. %1$sLearn more%2$s.
fi: Kohdista tilauksen uusiminen tiettyyn viikonpäivään, kuukauteen tai vuoteen. Esimerkiksi kuun ensimmäinen päivä. %1$sLisätietoja%2$s.

en: Align the payment date for all customers who purchase this subscription to a specific day of the week or month.
fi: Tasaa kaikkien tämän tilauksen ostavien asiakkaiden maksupäivä tiettyyn viikon tai kuukauden päivään.

[ctx: used in subscription product edit screen]
note: translators: placeholder is a year (e.g. "2016")
en: Align the payment date for this subscription to a specific day of the year. If the date has already taken place this year, the first payment will be processed in %s. Set the day to 0 to disable payment syncing for this product.
fi: Yhdistä tämän tilauksen maksupäivä tiettyyn vuodenpäivään. Jos päivämäärä on jo tapahtunut tänä vuonna, ensimmäinen maksu käsitellään %s. Aseta päiväksi 0, jos haluat poistaa tämän tuotteen maksujen synkronoinnin käytöstä.

en: All linked subscription items have been removed from the cart.
fi: Kaikki linkitetyt tilaustuotteet on poistettu ostoskorista.

[ctx: Used in WooCommerce by removed item notification: "_All linked subscription items were_ removed. Undo?" Filter for item title.]
en: All linked subscription items were
fi: Kaikki linkitetyt tilauskohteet olivat

en: All orders types
fi: Kaikki tilaustyypit

en: Allow $0 initial checkout without a payment method.
fi: Salli 0 dollarin ensimmäinen kassalle ilman maksutapaa.

en: Allow Switching
fi: Salli vaihto

en: Allow a subscription product to be purchased with other products and subscriptions in the same transaction.
fi: Salli tilaustuotteen ostaminen muiden tuotteiden ja tilausten kanssa samassa tapahtumassa.

en: Allow a subscription product with a $0 initial payment to be purchased without providing a payment method. The customer will be required to provide a payment method at the end of the initial period to keep the subscription active.
fi: Salli tilaustuotteen ostaminen 0 dollarin alkumaksulla ilmoittamatta maksutapaa. Asiakkaan tulee antaa maksutapa alkujakson lopussa, jotta tilaus pysyy aktiivisena.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags , 2-3: opening/closing tags for a link to docs on early renewal.
en: Allow customers to bypass the checkout and renew their subscription early from their %1$sMy Account > View Subscription%2$s page. %3$sLearn more.%4$s
fi: Anna asiakkaiden ohittaa kassan ja uusia tilauksensa aikaisin %1$sMy Account -sivulta &gt; Näytä tilaus%2$s. %3$sLisätietoja.%4$s

en: Allow customers to turn on and off automatic renewals from their View Subscription page.
fi: Salli asiakkaiden ottaa automaattiset uusimiset käyttöön ja poistaa ne käytöstä Näytä tilaus -sivullaan.

en: Allow multiple subscriptions and products to be purchased simultaneously.
fi: Salli useiden tilausten ja tuotteiden ostaminen samanaikaisesti.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Allow subscribers to switch (upgrade or downgrade) between different subscriptions. %1$sLearn more%2$s.
fi: Salli tilaajien vaihtaa (päivittää tai alentaa) eri tilausten välillä. %1$sLisätietoja%2$s.

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Always
fi: Aina

en: An error has occurred while processing a recent subscription related event. For steps on how to fix the affected subscription and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s. | An error has occurred while processing recent subscription related events. For steps on how to fix the affected subscriptions and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s.
fi[0]: Viimeaikaisen tilaukseen liittyvän tapahtuman käsittelyssä tapahtui virhe. Saat ohjeita tilauksen korjaamiseen ja lisätietoja tämän virheen mahdollisista syistä lukemalla oppaamme %1$shere%2$s.

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
fi: Tapahtui virhe. Yritä uudelleen tai kokeile toista maksutapaa.

[ctx: Trial period dropdown's description in pricing fields]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
fi: Valinnainen aika odottaa ennen ensimmäisen toistuvan maksun veloittamista. Kaikki liittymismaksut veloitetaan silti tilauksen alussa. %s

[ctx: Trial period field tooltip on Edit Product administration screen]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
fi: Valinnainen aika odottaa ennen ensimmäisen toistuvan maksun veloittamista. Kaikki liittymismaksut veloitetaan silti tilauksen alussa. %s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: An order has been created for you to renew your subscription on %1$s. To pay for this invoice please use the following link: %2$s
fi: Tilauksesi uusimiseksi %1$s on luotu. Maksa tämä lasku käyttämällä seuraavaa linkkiä: %2$s

en: And much more...
fi: Ja paljon enemmän...

en: Any Payment Method
fi: Mikä tahansa maksutapa

en: Are you sure you want remove this item from your subscription?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kohteen tilauksestasi?

en: Are you sure you want to change the payment method from PayPal standard?
    
    This will suspend the subscription at PayPal.
fi: Haluatko varmasti vaihtaa maksutavan PayPal-standardista? Tämä keskeyttää tilauksen PayPalissa.

en: Are you sure you want to process a renewal?
    
    This will charge the customer and email them the renewal order (if emails are enabled).
fi: Oletko varma, että haluat käsitellä uusimisen? Tämä veloittaa asiakkaalta ja lähettää hänelle sähköpostilla uusimistilauksen (jos sähköpostit ovat käytössä).

en: Are you sure you want to retry payment for this renewal order?
    
    This will attempt to charge the customer and send renewal order emails (if emails are enabled).
fi: Haluatko varmasti yrittää tämän uusimistilauksen maksua uudelleen? Tämä yrittää veloittaa asiakasta ja lähettää uusintatilaussähköpostit (jos sähköpostit ovat käytössä).

note: translators: 1,2: opening/closing link tags (to documentation).
en: Attempt to recover recurring revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily. %1$sLearn more%2$s.
fi: Yritä saada takaisin toistuvat tulot, jotka muuten menettäisivät maksutapojen väliaikaisen hylkäämisen vuoksi. %1$sLisätietoja%2$s.

en: Auto Renewal Toggle
fi: Automaattisen uusimisen kytkin

en: Auto renew
fi: Automaattinen uusinta

en: Automatic Failed Payment Retries
fi: Automaattiset epäonnistuneet maksun uudelleenyritykset

en: Automatic Failed Payment Retry
fi: Automaattinen epäonnistunut maksu Yritä uudelleen

en: Automatic Recurring Payments
fi: Automaattiset toistuvat maksut

en: Automatic payment failed for order {order_number}
fi: Tilauksen {order_number} automaattinen maksu epäonnistui

en: Automatic payment failed for {order_number}, we will retry {retry_time}
fi: Automaattinen maksu epäonnistui tilaukselle {order_number}, yritämme uudelleen {retry_time}

en: Automatic renewal payment failed
fi: Automaattinen uusimismaksu epäonnistui

en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
fi: Vanhenee tilaus automaattisesti tämän ajan kuluttua. Tämä pituus lisätään minkä tahansa ilmaisen kokeilujakson tai ennen synkronoitua ensimmäistä uusimispäivää annettavaan aikaan.

[ctx: Subscription Length dropdown's description in pricing fields]
en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
fi: Vanhenee tilaus automaattisesti tämän ajan kuluttua. Tämä pituus lisätään ilmaiseen kokeilujaksoon tai ennen synkronoitua ensimmäistä uusimispäivää annettuun aikamäärään.

en: Average Lifetime Value
fi: Keskimääräinen elinkaariarvo

note: translators: %s: help tip.
en: Average Lifetime Value %s
fi: Keskimääräinen elinikäinen arvo %s

note: translators: %s: help tip.
en: Average Recurring Line Total %s
fi: Keskimääräinen toistuva rivi yhteensä %s

en: Backordered
fi: Jälkitilattu

en: Because of this, it is not recommended as a payment method for Subscriptions unless it is the only available option for your country.
fi: Tästä syystä sitä ei suositella tilausten maksutavaksi, ellei se ole ainoa käytettävissä oleva vaihtoehto maassasi.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Because the %sWC_Subscription%s class extends %sWC_Order%s, you can use its familiar methods, like %s$subscription->update_status()%s or %s$subscription->get_total()%s.
fi: Koska luokka %sWC_Subscription%s laajentaa %sWC_Order%s, voit käyttää sen tuttuja menetelmiä, kuten %s$subscription-&gt;update_status()%s tai %s$subscription-&gt;get_total()%s.

note: translators: Placeholders are the opening and closing link tags.
en: Before enabling PayPal Standard for Subscriptions, please note, when using PayPal Standard, customers are locked into using PayPal Standard for the life of their subscription, and PayPal Standard has a number of limitations. Please read the guide on %1$swhy we don't recommend PayPal Standard%2$s for Subscriptions before choosing to enable this option.
fi: Ennen kuin otat PayPal Standardin käyttöön tilauksille, huomaa, että PayPal Standardia käytettäessä asiakkaat ovat lukittuina käyttämään PayPal Standardia tilauksensa ajan, ja PayPal Standardilla on useita rajoituksia. Lue opas aiheesta %1$s, miksi emme suosittele PayPal-standardia%2$s tilauksille, ennen kuin otat tämän vaihtoehdon käyttöön.

note: translators: placeholders are opening and closing tags
en: Before we send you on your way, we need to update your database to the newest version. If you do not have a recent backup of your site, %snow is the time to create one%s.
fi: Ennen kuin lähetämme sinut matkallesi, meidän on päivitettävä tietokantasi uusimpaan versioon. Jos sinulla ei ole äskettäin tehtyä varmuuskopiota sivustostasi, %snow on aika luoda yksi%s.

[ctx: when to allow switching]
en: Between Grouped Subscriptions
fi: Ryhmitettyjen tilausten välillä

[ctx: when to allow switching]
en: Between Subscription Variations
fi: Tilausmuunnelmien välillä

[ctx: table column header]
en: Big Bang
fi: Alkuräjähdys

en: Billing
fi: Laskutus

en: Billing Address
fi: postitusosoite

en: Billing Period
fi: Laskutuskausi

en: Billing Period:
fi: Laskutuskausi:

en: Billing agreement cancelled at PayPal.
fi: Laskutussopimus peruutettu PayPalissa.

en: Billing interval:
fi: Laskutusväli:

en: Billing period for the subscription.
fi: Tilauksen laskutuskausi.

[ctx: meaning billing address]
en: Billing:
fi: Laskutus:

en: Both the shipping address used for the subscription and your default shipping address for future purchases will be updated.
fi: Sekä tilauksessa käytetty toimitusosoite että oletustoimitusosoitteesi tulevia ostoksia varten päivitetään.

en: Browse products
fi: Selaa tuotteita

en: Browser User Agent
fi: Selaimen käyttäjäagentti

en: But wait, there's more!
fi: Mutta odota, siellä on enemmän!

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: By default, Subscriptions will retry the payment 5 times over 7 days. The rules that control the retry system can be modified to customise:
fi: Oletuksena Tilaukset yrittävät maksaa uudelleen 5 kertaa 7 päivän aikana. Uudelleenyritysjärjestelmää ohjaavia sääntöjä voidaan muokata mukautettaviksi:

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags
en: By default, adding new files to an existing subscription product will automatically provide active subscribers with access to the new files. However, now you can enable a %snew content dripping setting%s to provide subscribers with access to new files only after the next renewal payment.
fi: Oletusarvoisesti uusien tiedostojen lisääminen olemassa olevaan tilaustuotteeseen antaa aktiivisille tilaajille automaattisesti pääsyn uusiin tiedostoihin. Nyt voit kuitenkin ottaa käyttöön %snew content dropping -asetuksen%s, jotta tilaajat voivat käyttää uusia tiedostoja vasta seuraavan uusimismaksun jälkeen.

en: By making a subscription a Custom Order Type, a subscription is also now a custom post type. This makes it faster to query subscriptions and it uses a database schema that is as scalable as WordPress posts and pages.
fi: Kun tilauksesta tehdään mukautettu tilaustyyppi, tilaus on nyt myös mukautettu postaustyyppi. Tämä nopeuttaa tilausten kyselyä ja käyttää tietokantaskeemaa, joka on yhtä skaalautuva kuin WordPress-viestit ja -sivut.

en: By renewing your subscription early your next payment will be %s.
fi: Uusimalla tilauksesi aikaisin, seuraava maksusi on %s.

en: By renewing your subscription early, your scheduled next payment on %s will be cancelled.
fi: Kun uusit tilauksesi ajoissa, seuraava maksusi %s peruuntuu.

en: By using WooCommerce Subscriptions, you may be storing personal data and depending on which third-party payment processors you’re using to take subscription payments, you may be sharing personal data with external sources.
fi: Käyttämällä WooCommerce Subscriptions -tilauksia saatat tallentaa henkilötietojasi ja riippuen siitä, mitä kolmannen osapuolen maksujen käsittelijöitä käytät tilausmaksujen vastaanottamiseen, saatat jakaa henkilötietojasi ulkoisten lähteiden kanssa.

en: Cache Update Failures
fi: Välimuistin päivitys epäonnistui

en: Can not get address type display name. Address type is not a string.
fi: Osoitetyypin näyttönimeä ei voi saada. Osoitetyyppi ei ole merkkijono.

en: Can not get status name. Status is not a string.
fi: Tilan nimeä ei voi saada. Tila ei ole merkkijono.

en: Cancel
fi: Peruuttaa

[ctx: an action on a subscription]
en: Cancel
fi: Peruuttaa

en: Cancel Now
fi: Peruuta nyt

en: Cancel and remove personal data
fi: Peruuta ja poista henkilötiedot

en: Cancellations
fi: Peruutukset

[ctx: Subscription status]
en: Cancelled
fi: Peruutettu

[ctx: table heading]
en: Cancelled Date
fi: Peruutettu päivämäärä

en: Cancelled Subscription
fi: Peruutettu tilaus

en: Cancelled Subscription emails are sent when a customer's subscription is cancelled (either by a store manager, or the customer).
fi: Peruutettu tilaus -sähköpostiviestit lähetetään, kun asiakkaan tilaus peruutetaan (joko myymäläpäällikön tai asiakkaan toimesta).

note: translators: placeholder is an error message.
en: Cannot create subscription: %s.
fi: Tilausta ei voi luoda: %s.

en: Change
fi: Muuttaa

[ctx: change billing or shipping address]
note: translators: %s: address type (eg. 'billing' or 'shipping').
en: Change %s address
fi: Vaihda %s osoite

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Change Payment Method
fi: Vaihda maksutapaa

en: Change Trial and End Dates
fi: Muuta kokeilu- ja lopetuspäiviä

en: Change address
fi: Vaihda osoite

en: Change in subscriptions between the start and end of the period.
fi: Tilausten muutos kauden alun ja lopun välillä.

[ctx: label on button, imperative]
en: Change payment
fi: Muuta maksua

en: Change payment features:
fi: Muuta maksuominaisuuksia:

[ctx: text on button on checkout page]
en: Change payment method
fi: Vaihda maksutapaa

[ctx: the page title of the change payment method form]
en: Change payment method
fi: Vaihda maksutapaa

en: Check Out What's New
fi: Katso mitä uutta

note: translators: placeholder is either empty or "Next payment is due..."
en: Choose a new payment method.%s
fi: Valitse uusi maksutapa.%s

en: Choose a new subscription.
fi: Valitse uusi tilaus.

note: translators: placeholders are <em> tags
en: Choose the default roles to assign to active and inactive subscribers. For record keeping purposes, a user account must be created for subscribers. Users with the %1$sadministrator%2$s role, such as yourself, will never be allocated these roles to prevent locking out administrators.
fi: Valitse oletusroolit, jotka määritetään aktiivisille ja ei-aktiivisille tilaajille. Kirjanpitoa varten tilaajille on luotava käyttäjätili. Käyttäjille, joilla on rooli %1$sadministrator%2$s, kuten sinulle, ei koskaan jaeta näitä rooleja järjestelmänvalvojien lukitsemisen estämiseksi.

en: Choose the subscription price, billing interval and period.
fi: Valitse tilaushinta, laskutusväli ja ajanjakso.

en: Choose which format of email to send.
fi: Valitse lähetettävän sähköpostin muoto.

en: Clear
fi: Asia selvä

en: Complete checkout to renew now.
fi: Suorita kassalle uusinta nyt.

en: Complete checkout to renew your subscription.
fi: Suorita kassalle uusi tilauksesi.

en: Complete checkout to resubscribe.
fi: Suorita kassalle tilaus uudelleen.

en: Completed Renewal Order
fi: Uusimistilaus suoritettu

en: Continue
fi: Jatkaa

en: Copy billing address
fi: Kopioi laskutusosoite

note: translators: placeholder is either subscription key or a subscription id, or, failing that, empty (e.g. "145_21" or "145")
en: Could not get subscription. Most likely the subscription key does not refer to a subscription. The key was: "%s".
fi: Tilausta ei voitu saada. Todennäköisesti tilausavain ei viittaa tilaukseen. Avain oli: &quot;%s&quot;.

[ctx: label for the system status page]
en: Country / State
fi: Maa / osavaltio

en: Coupon will be limited to the given number of payments. It will then be automatically removed from the subscription. "Payments" also includes the initial subscription payment.
fi: Kuponki rajoitetaan tiettyyn määrään maksuja. Sen jälkeen se poistetaan automaattisesti tilauksesta. &quot;Maksut&quot; sisältää myös ensimmäisen tilausmaksun.

en: Create pending parent order
fi: Luo odottava ylätason tilaus

en: Create pending parent order requested by admin action.
fi: Luo odottava ylätason tilaus, jota järjestelmänvalvoja on pyytänyt.

en: Create pending renewal order
fi: Luo odottava uusimistilaus

en: Create pending renewal order requested by admin action.
fi: Luo odottava uusimistilaus järjestelmänvalvojan toimesta.

en: Create subscriptions
fi: Luo tilauksia

en: Created Date
fi: Luomispäivämäärä

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Raw Retry Rule
fi: Muokattu raaka uudelleenyrityssääntö

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule
fi: Muokattu uudelleenyrityssääntö

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule Class
fi: Mukautettu uudelleenyrityssääntöluokka

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rules
fi: Mukautetut uudelleenyrityssäännöt

en: Custom field deleted.
fi: Muokattu kenttä poistettu.

en: Custom field updated.
fi: Mukautettu kenttä päivitetty.

en: Customer
fi: Asiakas

[ctx: Used in switch notification admin email]
note: translators: $1: customer's first name and last name, $2: how many subscriptions customer switched
en: Customer %1$s has switched their subscription. The details of their new subscription are as follows: | Customer %1$s has switched %2$d of their subscriptions. The details of their new subscriptions are as follows:
fi[0]: Asiakas %1$s on vaihtanut tilaustaan. Heidän uuden tilauksensa tiedot ovat seuraavat:

en: Customer ID is invalid.
fi: Asiakastunnus on virheellinen.

en: Customer Payment Retry
fi: Asiakasmaksu Yritä uudelleen

en: Customer Provided Note
fi: Asiakkaan toimittama huomautus

en: Customer Renewal Invoice
fi: Asiakkaan uusimislasku

en: Customer Suspensions
fi: Asiakkaiden jäädytykset

en: Customer Totals
fi: Asiakassummat

en: Customer add payment method page &rarr;
fi: Asiakas lisää maksutapa -sivu →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer added "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
fi: Asiakas lisäsi &quot;%1$s&quot; (tuotetunnus: #%2$d) Oma tili -sivun kautta.

[ctx: used in order notes]
note: translators: %s: new item name.
en: Customer added %s.
fi: Asiakas lisäsi %s.

en: Customer change payment method page &rarr;
fi: Asiakas vaihtaa maksutapaa -sivu →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer removed "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
fi: Asiakas poisti tuotteen %1$s (tuotetunnus: #%2$d) Oma tili -sivun kautta.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Customer requested to renew early:
fi: Asiakas pyysi uutta aikaisin:

note: translators: %s: order number.
en: Customer resubscribed in order #%s
fi: Asiakas tilasi uudelleen tilauksen #%s

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s and %2$s.
fi: Asiakkaiden tilausten välimuistista huolehtivat nyt %1$s ja %2$s.

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s.
fi: Asiakkaiden tilausten välimuistista huolehtii nyt %1$s.

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Customer successfully renewed early with order %s.
fi: Asiakas uusiutui varhain tilauksella %s.

[ctx: used in order notes]
note: translators: 1$: old item, 2$: new item when switching
en: Customer switched from: %1$s to %2$s.
fi: Asiakas vaihtoi tilasta %1$s tilalle %2$s.

en: Customer's notes about the order
fi: Asiakkaan huomautukset tilauksesta

en: Customer:
fi: Asiakas:

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
fi: Asiakkaat ja muut ei-järjestelmänvalvojat voivat selata ja ostaa kaupastasi keskeytyksettä päivityksen ollessa käynnissä.

en: Customers can now purchase different subscription products in one transaction. The products can bill on any schedule and have any combination of sign-up fees and/or free trials.
fi: Asiakkaat voivat nyt ostaa erilaisia tilaustuotteita yhdellä ostotapahtumalla. Tuotteita voidaan laskuttaa minkä tahansa aikataulun mukaan ja niillä voi olla mikä tahansa liittymismaksujen ja/tai ilmaisten kokeilujen yhdistelmä.

en: Customers with a subscription are excluded from this setting.
fi: Asiakkaat, joilla on tilaus, suljetaan pois tästä asetuksesta.

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Customise Retry Rules
fi: Mukauta uudelleenyrityssääntöjä

en: Customise the text displayed on the button next to the subscription on the subscriber's account page. The default is "Switch Subscription", but you may wish to change this to "Upgrade" or "Change Subscription".
fi: Mukauta tilauksen viereisessä painikkeessa näkyvää tekstiä tilaajan tilisivulla. Oletusasetus on &quot;Vaihda tilausta&quot;, mutta voit halutessasi muuttaa sen arvoksi &quot;Päivitä&quot; tai &quot;Vaihda tilaus&quot;.

en: Database Update Required
fi: Tietokannan päivitys vaaditaan

note: translators: placeholder is a list of version numbers (e.g. "1.3 & 1.4 & 1.5")
en: Database updated to version %s
fi: Tietokanta päivitetty versioon %s

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Changed
fi: Päivämäärä muutettu

[ctx: table headings in notification email]
en: Date Suspended
fi: Keskeytetty päivämäärä

note: translators: placeholder is localised date string
en: Date Suspended: %s
fi: Keskeytyspäivämäärä: %s

en: Date type can not be an empty string.
fi: Päivämäärätyyppi ei voi olla tyhjä merkkijono.

en: Date type is not a string.
fi: Päivämäärätyyppi ei ole merkkijono.

[ctx: input field placeholder for day field for annual subscriptions]
en: Day
fi: Päivä

en: Delete Customer Subscription Cache
fi: Poista asiakastilausvälimuisti

en: Delete Permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Delete Related Order Cache
fi: Poista liittyvä tilausvälimuisti

en: Delete all variations without a subscription
fi: Poista kaikki muunnelmat ilman tilausta

en: Delete this item permanently
fi: Poista tämä kohde pysyvästi

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Developers can also now use all the familiar WordPress functions, like %sget_posts()%s, to query or modify subscription data.
fi: Kehittäjät voivat nyt myös käyttää kaikkia tuttuja WordPressin toimintoja, kuten %sget_posts()%s, tilaustietojen kyselyyn tai muokkaamiseen.

en: Disable auto renew
fi: Poista automaattinen uusiminen käytöstä

en: Discount
fi: Alennus

en: Display the auto renewal toggle
fi: Näytä automaattisen uusimisen kytkin

en: Do not limit
fi: Älä rajoita

en: Do not synchronise
fi: Älä synkronoi

[ctx: short for documents]
en: Docs
fi: Asiakirjat

[ctx: short for documents]
en: Documentation
fi: Dokumentointi

[ctx: a switch type]
en: Downgrade
fi: Vähennä

en: Downloadable
fi: Ladattava

en: Drip Downloadable Content
fi: Tiputa ladattavaa sisältöä

en: Early Renewal
fi: Varhainen uusiminen

en: Edit
fi: Muokata

[ctx: custom post type setting]
en: Edit
fi: Muokata

en: Edit Retry
fi: Muokkaa Yritä uudelleen

en: Edit Subscription
fi: Muokkaa tilausta

[ctx: custom post type setting]
en: Edit Subscription
fi: Muokkaa tilausta

[ctx: API error message when editing the order failed]
note: translators: placeholder is error message
en: Edit subscription failed with error: %s
fi: Tilauksen muokkaaminen epäonnistui virheellä: %s

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

[ctx: Name the setting that controls the main heading contained within the email notification]
en: Email Heading
fi: Sähköpostin otsikko

[ctx: text, html or multipart]
en: Email type
fi: Sähköpostin tyyppi

note: translators: placeholder is customer's billing email
en: Email: %s
fi: Sähköposti: %s

en: Enable Automatic Retry
fi: Ota automaattinen uudelleenyritys käyttöön

en: Enable PayPal Standard for Subscriptions
fi: Ota PayPal-standardi käyttöön tilauksille

en: Enable auto renew
fi: Ota automaattinen uusiminen käyttöön

en: Enable automatic payments
fi: Ota automaattiset maksut käyttöön

en: Enable automatic retry of failed recurring payments
fi: Ota käyttöön epäonnistuneiden toistuvien maksujen automaattinen uudelleenyritys

en: Enable dripping for downloadable content on subscription products.
fi: Ota tilaustuotteiden ladattavan sisällön tippuminen käyttöön.

en: Enable this email notification
fi: Ota tämä sähköposti-ilmoitus käyttöön

[ctx: an email notification]
en: Enable/Disable
fi: Ota käyttöön poista käytöstä

note: translators: %s is a line break.
en: Enabling this grants access to new downloadable files added to a product only after the next renewal is processed.%sBy default, access to new downloadable files added to a product is granted immediately to any customer that has an active subscription with that product.
fi: Tämän ottaminen käyttöön antaa pääsyn tuotteeseen lisättyihin uusiin ladattaviin tiedostoihin vasta seuraavan uusimisen käsittelyn jälkeen.%sOletusarvoisesti pääsy tuotteeseen lisättyihin uusiin ladattaviin tiedostoihin myönnetään välittömästi kaikille asiakkaille, joilla on kyseisen tuotteen aktiivinen tilaus.

en: End Date
fi: Päättymispäivä

[ctx: table heading]
en: End Date
fi: Päättymispäivä

[ctx: table headings in notification email]
en: End Date
fi: Päättymispäivä

note: translators: placeholder is localised date string
en: End Date: %s
fi: Päättymispäivä: %s

[ctx: customer subscription table header]
en: End date
fi: Päättymispäivä

[ctx: table heading]
en: End date
fi: Päättymispäivä

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised end date, or "when cancelled"
en: End date: %s
fi: Päättymispäivä: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: End of Prepaid Term
fi: Prepaid-jakson päättyminen

note: translators: placeholder is localised date string
en: End of Prepaid Term: %s
fi: Ennakkomaksukauden loppu: %s

en: Endpoint for the My Account &rarr; Change Subscription Payment Method page
fi: Päätepiste Oma tili → Muuta tilauksen maksutapa -sivulle

en: Endpoint for the My Account &rarr; Subscriptions page
fi: Päätepiste Oma tili → Tilaukset -sivulle

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Subscription page
fi: Päätepiste Oma tili → Näytä tilaus -sivu

en: Enter a new interval as a single number (e.g. to charge every 2nd month, enter 2):
fi: Syötä uusi aikaväli yhtenä numerona (esim. ladataksesi joka 2. kuukausi, syötä 2):

en: Enter a new length (e.g. 5):
fi: Anna uusi pituus (esim. 5):

note: translators: placeholder is admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
fi: Kirjoita tämän sähköpostin vastaanottajat (pilkuilla erotettuina). Oletusarvo on %s.

en: Enter the new period, either day, week, month or year:
fi: Syötä uusi jakso, joko päivä, viikko, kuukausi tai vuosi:

[ctx: used in api error message if there is no severity code from PayPal]
en: Error
fi: Virhe

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to add tax to subscription. Please try again.
fi: Virhe %d: Tilaukseen ei voi lisätä veroa. Yritä uudelleen.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
fi: Virhe %d: Tilausta ei voi luoda. Yritä uudelleen.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create subscription. Please try again.
fi: Virhe %d: Tilausta ei voi luoda. Yritä uudelleen.

en: Error during subscription status transition.
fi: Virhe tilauksen tilan siirron aikana.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags.
en: Error saving Subscriptions endpoints: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView subscription%2$s and %1$sSubscription payment method%2$s cannot be the same. The changes have been reverted.
fi: Virhe tallennettaessa tilausten päätepisteitä: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView tilaus%2$s ja %1$sTilauksen maksutapa%2$s eivät voi olla samat. Muutokset on palautettu.

note: translators: placeholder is error message from the payment gateway or subscriptions when updating the status
en: Error updating some information: %s
fi: Virhe päivitettäessä joitakin tietoja: %s

en: Error: Unable to add product to created subscription. Please try again.
fi: Virhe: tuotetta ei voi lisätä luotuun tilaukseen. Yritä uudelleen.

note: translators: placeholder is an order note.
en: Error: Unable to create renewal order with note "%s"
fi: Virhe: Uusimistilausta ei voida luoda huomautuksella &quot;%s&quot;

en: Error: Unable to create subscription. Please try again.
fi: Virhe: Tilausta ei voi luoda. Yritä uudelleen.

en: Error: unable to find timezone of your browser.
fi: Virhe: selaimesi aikavyöhykettä ei löydy.

[ctx: Message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{time_left}", will be replaced on front end with actual time
en: Estimated time left (minutes:seconds): %s
fi: Arvioitu jäljellä oleva aika (minuuttia:sekuntia): %s

en: Expire after
fi: Vanhenee jälkeen

[ctx: Subscription status]
en: Expired
fi: Vanhentunut

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Vanhentunut <span class="count">(%s)</span>

en: Expired Subscription
fi: Vanhentunut tilaus

en: Expired Subscription emails are sent when a customer's subscription expires.
fi: Vanhentuneen tilauksen sähköpostit lähetetään, kun asiakkaan tilaus päättyy.

en: Export CSV
fi: Vie CSV

[ctx: Subscription status]
en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Failed Payment Retries
fi: Epäonnistuneet maksun uudelleenyritykset

en: Failed recurring payments can now be retried automatically. This helps recover revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily.
fi: Epäonnistuneita toistuvia maksuja voidaan nyt yrittää uudelleen automaattisesti. Tämä auttaa palauttamaan tulot, jotka muuten menettäisivät, koska maksutapoja hylätään vain tilapäisesti.

en: Failed retries
fi: Uudelleenyritykset epäonnistuivat

note: translators: placeholder is subscription ID
en: Failed sign-up for subscription %s.
fi: Ilmoittautuminen tilaukseen %s epäonnistui.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to activate subscription status for order #%1$s: %2$s
fi: Tilauksen tilan aktivointi tilaukselle #%1$s: %2$s epäonnistui

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to cancel subscription after order #%1$s was cancelled: %2$s
fi: Tilauksen peruuttaminen epäonnistui tilauksen #%1$s peruutuksen jälkeen: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to process failed payment on subscription for order #%1$s: %2$s
fi: Tilauksen #%1$s: %2$s tilauksen epäonnistuneen maksun käsittely epäonnistui

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to set subscription as expired for order #%1$s: %2$s
fi: Tilauksen asettaminen vanhentuneeksi tilaukselle #%1$s: %2$s epäonnistui

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Failed to update subscription dates after customer renewed early with order %s.
fi: Tilauspäivien päivittäminen epäonnistui, kun asiakas uusiutui tilauksella %s aikaisin.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to update subscription status after order #%1$s was put on-hold: %2$s
fi: Tilauksen tilan päivittäminen epäonnistui, kun tilaus #%1$s asetettiin odotustilaan: %2$s

note: translators: $1-$2: opening and closing tags. Link to documents->payment gateways, 3$-4$: opening and closing tags. Link to WooCommerce extensions shop page
en: Find new gateways that %1$ssupport automatic subscription payments%2$s in the official %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.
fi: Löydä uusia yhdyskäytäviä, jotka %1$s tukevat automaattisia tilausmaksuja%2$s virallisesta %3$sWooCommerce Marketplacesta%4$s.

note: translators: placeholder is a date
en: First payment prorated. Next payment: %s
fi: Ensimmäinen maksu suhteutettuna. Seuraava maksu: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First payment: %s
fi: Ensimmäinen maksu: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First renewal: %s
fi: Ensimmäinen uusiminen: %s

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For All Subscription Products
fi: Kaikille tilaustuotteille

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of All Subscription Products
fi: Kaikkien tilaustuotteiden päivitykset ja alemmat versiot

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of Virtual Subscription Products Only
fi: Vain virtuaalisten tilaustuotteiden päivityksille ja vanhemmille päivityksille

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of All Subscription Products
fi: Kaikkien tilaustuotteiden päivitykset

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of Virtual Subscription Products Only
fi: Vain virtuaalisten tilaustuotteiden päivityksille

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For Virtual Subscription Products Only
fi: Vain virtuaalisille tilaustuotteille

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: For a store manager to change a subscription from automatic to manual renewal payments (or manual to automatic) with Subscriptions v1.5, the database needed to be modified directly. Subscriptions now provides a way for payment gateways to allow you to change that from the new %sEdit Subscription%s interface.
fi: Jotta myymäläpäällikkö voisi muuttaa tilauksen automaattisista uusimismaksuista manuaaliseksi (tai manuaaliseksi automaattiseksi) Tilaukset v1.5:llä, tietokanta oli muokattava suoraan. Tilaukset tarjoaa nyt tavan maksuyhdyskäytävälle, jonka avulla voit muuttaa sitä uudesta %sEdit Subscription%s -liittymästä.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: For the purposes of processing recurring subscription payments, we store the customer's name, billing address, shipping address, email address, phone number and credit card/payment details.
fi: Toistuvien tilausmaksujen käsittelyä varten tallennamme asiakkaan nimen, laskutusosoitteen, toimitusosoitteen, sähköpostiosoitteen, puhelinnumeron ja luottokortti-/maksutiedot.

[ctx: shipping method price]
en: Free
fi: Vapaa

en: Free Trial
fi: Ilmainen kokeilu

en: Free shipping coupon
fi: Ilmainen toimituskuponki

en: Free trial
fi: Ilmainen kokeilu

en: Free trial length
fi: Ilmainen kokeilujakso

en: Free trial period
fi: Ilmainen kokeilujakso

[ctx: The gateway ID displayed on the Edit Subscriptions screen when editing payment method.]
note: translators: %s: gateway ID.
en: Gateway ID: [%s]
fi: Yhdyskäytävän tunnus: [%s]

en: Gateway does not support admin changing the payment method on a Subscription.
fi: Gateway ei tue järjestelmänvalvojan maksutavan vaihtamista tilauksessa.

en: General
fi: Kenraali

en: Generate Customer Subscription Cache
fi: Luo asiakastilausvälimuisti

en: Generate Related Order Cache
fi: Luo aiheeseen liittyvä tilausvälimuisti

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings
fi: Siirry WooCommerce-tilausasetuksiin

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings &raquo;
fi: Siirry WooCommerce-tilausasetuksiin »

note: translators: %s: Customer first name
en: Hi %s,
fi: Hei %s,

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: Honour Renewal Order Data
fi: Kunnia uusimistilauksen tiedot

en: How many customers stay subscribed for more than 6 months? What is the average lifetime value of your subscribers? How much renewal revenue will your store earn next month?
fi: Kuinka moni asiakas pysyy tilaajana yli 6 kuukautta? Mikä on tilaajiesi keskimääräinen elinkaariarvo? Kuinka paljon uusimistuloja myymäläsi ansaitsee ensi kuussa?

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: IPN subscription cancelled.
fi: IPN-tilaus peruttu.

en: IPN subscription failing payment method changed.
fi: IPN-tilauksen epäonnistunut maksutapa muutettu.

[ctx: used in order note]
note: translators: 1: payment status (e.g. "completed"), 2: pending reason.
en: IPN subscription payment %1$s for reason: %2$s.
fi: IPN-tilausmaksu %1$s syystä: %2$s.

[ctx: used in order note]
note: translators: placeholder is payment status (e.g. "completed")
en: IPN subscription payment %s.
fi: IPN-tilausmaksu %s.

en: IPN subscription payment completed.
fi: IPN-tilausmaksu suoritettu.

en: IPN subscription payment failure.
fi: IPN-tilauksen maksu epäonnistui.

[ctx: when it is a payment change, and there is a subscr_signup message, this will be a confirmation message that PayPal accepted it being the new payment method]
en: IPN subscription payment method changed to PayPal.
fi: IPN-tilauksen maksutavaksi muutettu PayPal.

en: IPN subscription sign up completed.
fi: IPN-tilauksen rekisteröinti suoritettu.

en: IPN subscription suspended.
fi: IPN-tilaus keskeytetty.

en: If a subscriber's subscription is manually cancelled or expires, she will be assigned this role.
fi: Jos tilaajan tilaus peruutetaan manuaalisesti tai vanhenee, hänelle määrätään tämä rooli.

en: If a subscription is synchronised to a specific day of the week, month or year, charge a prorated amount for the subscription at the time of sign up.
fi: Jos tilaus synkronoidaan tiettyyn viikonpäivään, kuukauteen tai vuoteen, veloita tilauksesta suhteutettu summa rekisteröitymisen yhteydessä.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: If you are using PayPal Standard or PayPal Reference transactions please see the %1$sPayPal Privacy Policy%2$s for more details.
fi: Jos käytät PayPal Standard- tai PayPal Reference -tapahtumia, katso lisätietoja %1$sPayPalin tietosuojakäytännöstä%2$s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: If you don't want new subscription purchases to automatically charge renewal payments, you can turn off automatic payments. Existing automatic subscriptions will continue to charge customers automatically. %1$sLearn more%2$s.
fi: Jos et halua, että uusien tilausten ostot veloittavat automaattisesti uusimismaksuja, voit poistaa automaattiset maksut käytöstä. Nykyiset automaattiset tilaukset veloittavat asiakkaita edelleen automaattisesti. %1$sLisätietoja%2$s.

note: translators: placeholder is number of seconds
en: If you received a server error and reloaded the page to find this notice, please refresh the page in %s seconds and the upgrade routine will recommence without issues.
fi: Jos sait palvelinvirheen ja latasit sivun uudelleen löytääksesi tämän ilmoituksen, päivitä sivu %s sekunnissa ja päivitys alkaa uudelleen ilman ongelmia.

en: Ignore this error
fi: Ohita tämä virhe

en: Ignore this error (not recommended)
fi: Ohita tämä virhe (ei suositella)

en: Import subscriptions to WooCommerce via CSV, or export your subscriptions from WooCommerce to a CSV with the WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter extension.
fi: Tuo tilaukset WooCommerceen CSV:n kautta tai vie tilauksesi WooCommercesta CSV-muotoon WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter -laajennuksella.

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Import/Export Subscriptions
fi: Tuo/Vie tilaukset

en: Improved scheduled action data storage
fi: Parannettu ajoitetun toiminnan tietojen tallennus

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: In %s
fi: %s

en: In previous versions of Subscriptions, the subscription total was passed to payment gateways as the amount to charge for automatic renewal payments. This made it unnecessarily complicated to add one-time fees or discounts to a renewal.
fi: Tilausten aikaisemmissa versioissa tilausten kokonaissumma välitettiin maksuyhdyskäytäville automaattisista uusimismaksuista veloitettavana summana. Tämä teki tarpeettoman monimutkaisen kertaluonteisten maksujen tai alennusten lisäämisen uusimiseen.

en: Inactive Subscriber Role
fi: Ei-aktiivinen tilaajarooli

en: Increased processing rate for scheduled payments
fi: Suurempi käsittelynopeus ajoitetuissa maksuissa

[ctx: relation to order]
en: Initial Subscription
fi: Alkuperäinen tilaus

en: Initial payment discount
fi: Alennus alkumaksusta

en: Installed Plugins
fi: Asennetut laajennukset

[ctx: appears in an error message if date is wrong format]
note: translators: placeholder is date type (e.g. "end", "next_payment"...)
en: Invalid %s date. The date must be of the format: "Y-m-d H:i:s".
fi: Virheellinen %s päivämäärä. Päivämäärän on oltava muodossa &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid PayPal IPN Payload: unable to find matching subscription.
fi: Virheellinen PayPalin IPN-hyötykuorma: vastaavaa tilausta ei löydy.

en: Invalid Subscription.
fi: Virheellinen tilaus.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid created date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
fi: Virheellinen luontipäivämäärä. Päivämäärän on oltava merkkijono ja muotoa: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid data. First parameter has a date that is not in the registered date types.
fi: Virheellinen tieto. Ensimmäisellä parametrilla on päivämäärä, joka ei ole rekisteröidyissä päivämäärätyypeissä.

en: Invalid data. First parameter was empty when passed to update_dates().
fi: Virheellinen tieto. Ensimmäinen parametri oli tyhjä, kun se siirrettiin parametrille update_dates().

en: Invalid data. No valid item id was passed in.
fi: Virheellinen tieto. Kelvollista tuotetunnusta ei ole välitetty.

en: Invalid data. No valid subscription / order was passed in.
fi: Virheellinen tieto. Kelvollista tilausta/tilausta ei lähetetty.

[ctx: In wcs_copy_order_meta error message. Refers to origin and target order objects.]
en: Invalid data. Orders expected aren't orders.
fi: Virheellinen tieto. Odotetut tilaukset eivät ole tilauksia.

[ctx: Refers to the type of the copy being performed: "copy_order", "subscription", "renewal_order", "resubscribe_order"]
en: Invalid data. Type of copy is not a string.
fi: Virheellinen tieto. Kopion tyyppi ei ole merkkijono.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
fi: Väärä päivämäärä. Päivämäärän on oltava merkkijono ja muotoa: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid format. First parameter needs to be an array.
fi: Väärä muoto. Ensimmäisen parametrin on oltava taulukko.

en: Invalid order.
fi: Virheellinen tilaus.

en: Invalid recurring shipping method.
fi: Virheellinen toistuva toimitustapa.

note: translators: 1: relation type, 2: list of valid relation types.
en: Invalid relation type: %1$s. Order relationship type must be one of: %2$s.
fi: Virheellinen relaatiotyyppi: %1$s. Tilaussuhdetyypin on oltava jokin seuraavista: %2$s.

en: Invalid security token, please reload the page and try again.
fi: Virheellinen suojaustunnus, lataa sivu uudelleen ja yritä uudelleen.

note: translators: 1) passed sort order type argument, 2) 'ascending', 3) 'descending'.
en: Invalid sort order type: %1$s. The $sort_order argument must be %2$s or %3$s.
fi: Virheellinen lajittelujärjestystyyppi: %1$s. Argumentin $sort_order on oltava %2$s tai %3$s.

en: Invalid subscription billing interval given. Must be an integer greater than 0.
fi: Virheellinen tilauksen laskutusväli annettu. On oltava kokonaisluku, joka on suurempi kuin 0.

en: Invalid subscription billing period given.
fi: Virheellinen tilauksen laskutuskausi.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid subscription customer_id.
fi: Virheellinen tilauksen asiakastunnus.

en: Invalid subscription id.
fi: Virheellinen tilaustunnus.

en: Invalid subscription status given.
fi: Virheellinen tilauksen tila annettu.

note: translators: placeholder is a switch type.
en: Invalid switch type "%s". Switch must be one of: "upgrade", "downgrade" or "crossgrade".
fi: Virheellinen kytkimen tyyppi &quot;%s&quot;. Kytkimen on oltava jokin seuraavista: &quot;upgrade&quot;, &quot;downgrade&quot; tai &quot;crossgrade&quot;.

note: translators: %s: invalid type of update argument.
en: Invalid update type: %s. Post update types supported are "add" or "delete". Updates are done on post meta directly.
fi: Virheellinen päivitystyyppi: %s. Tuetut päivitystyypit ovat &quot;lisää&quot; tai &quot;poista&quot;. Päivitykset tehdään suoraan post metaan.

en: Invoice for renewal order {order_number}
fi: Lasku uusintatilauksesta {order_number}

en: Invoice for renewal order {order_number} from {order_date}
fi: Lasku uusintatilauksesta {order_number} alkaen {order_date}

note: translators: $1 and $2 are opening and closing strong tags, respectively.
en: It is %1$sstrongly recommended you do not change the Receiver Email address%2$s if you have active subscriptions with PayPal. Doing so can break existing subscriptions.
fi: On %1$s erittäin suositeltavaa, että et muuta vastaanottajan sähköpostiosoitetta%2$s, jos sinulla on aktiivisia PayPal-tilauksia. Tämä voi rikkoa olemassa olevat tilaukset.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags. 3$-4$: opening and closing link tags for learn more. Leads to duplicate site article on docs. 5$-6$: Opening and closing link to production URL. 7$: Production URL .
en: It looks like this site has moved or is a duplicate site. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s has disabled automatic payments and subscription related emails on this site to prevent duplicate payments from a staging or test environment. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s considers %5$s%7$s%6$s to be the site's URL. %3$sLearn more &raquo;%4$s.
fi: Näyttää siltä, että tämä sivusto on siirtynyt tai se on kaksoissivusto. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s on poistanut käytöstä automaattiset maksut ja tilauksiin liittyvät sähköpostit tällä sivustolla estääkseen päällekkäiset maksut esitys- tai testiympäristöstä. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s pitää %5$s%7$s%6$s sivuston URL-osoitteena. %3$sLisätietoja »%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: It was already possible to change a subscription's next payment date, but some store managers wanted to provide a customer with an extended free trial or add an extra month to the expiration date. Now you can change all of these dates from the %sEdit Subscription%s screen.
fi: Tilauksen seuraavan maksupäivän muuttaminen oli jo mahdollista, mutta osa myymäläpäälliköistä halusi tarjota asiakkaalle pidennetyn ilmaisen kokeilujakson tai lisätä ylimääräisen kuukauden vanhenemispäivään. Nyt voit muuttaa kaikkia näitä päivämääriä %sMuokkaa tilausta%s -näytöstä.

en: It's now easier for your customers to buy more subscriptions!
fi: Asiakkaidesi on nyt helpompi ostaa lisää tilauksia!

en: Item ID.
fi: Tuotetunnus.

en: Items
fi: Tuotteet

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your subscription renewal order #%s, and it is now being processed:
fi: Tiedoksi: olemme vastaanottaneet tilauksesi uusimistilauksesi #%s, ja sitä käsitellään nyt:

en: Last 7 Days
fi: Viimeiset 7 päivää

en: Last Month
fi: Viime kuukausi

en: Last Order Date
fi: Viimeinen tilauspäivä

[ctx: table heading]
en: Last Order Date
fi: Viimeinen tilauspäivä

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order Date: %s
fi: Viimeinen tilauspäivämäärä: %s

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order: %s
fi: Viimeisin tilaus: %s

en: Last day of the month
fi: Kuukauden viimeinen päivä

[ctx: customer subscription table header]
en: Last order date
fi: Viimeinen tilauspäivä

en: Last recorded error:
fi: Viimeksi tallennettu virhe:

[ctx: learn more link to failed payment retry documentation]
en: Learn More
fi: Lisätietoja

[ctx: learn more link to subscription emails documentation]
en: Learn More
fi: Lisätietoja

[ctx: learn more link to subscription reports documentation]
en: Learn More
fi: Lisätietoja

en: Learn more
fi: Lue lisää

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %sView Subscription page%s.
fi: Lisätietoja uudesta %sView-tilaussivusta%s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %smultiple subscriptions%s feature.
fi: Lisätietoja uudesta %smultiple subscriptions%s -ominaisuudesta.

note: translators: %s: help tip.
en: Lifetime Value from Subscriptions %s
fi: Elinikäinen arvo tilauksista %s

en: Limit subscription
fi: Rajoita tilausta

en: Limit to one active subscription
fi: Rajoita yhteen aktiiviseen tilaukseen

en: Limit to one of any status
fi: Rajoita mihin tahansa tilaan

note: translators: %1$s is the coupon code, %2$d is the number of payment usages
en: Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d time. | Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d times.
fi[0]: Rajoitettu käyttökuponki &quot;%1$s&quot; poistettu tilauksesta. Sitä on käytetty %2$d kertaa.

en: Line subtotal (before discounts).
fi: Rivin välisumma (ennen alennuksia).

en: Line subtotal tax (before discounts).
fi: Rivi välisumma vero (ennen alennuksia).

en: Line taxes.
fi: Riviverot.

en: Line total (after discounts).
fi: Rivin kokonaissumma (alennusten jälkeen).

en: Line total tax (after discounts).
fi: Rivin kokonaisvero (alennusten jälkeen).

[ctx: refers to live site]
en: Live
fi: Elää

en: Load billing address
fi: Lataa laskutusosoite

en: Load shipping address
fi: Lataa toimitusosoite

en: Manage Subscriptions
fi: Hallinnoi tilauksia

en: Manual Renewal
fi: Manuaalinen uusiminen

en: Manual Renewal Payments
fi: Manuaaliset uusimismaksut

en: Manual renewal order awaiting customer payment.
fi: Manuaalinen uusimistilaus odottaa asiakkaan maksua.

[ctx: used in the subscriptions upgrader]
note: translators: placeholder is number of upgraded subscriptions
en: Marked %s subscription products as "sold individually".
fi: Merkitty %s tilaustuotteeksi &quot;myydään yksittäin&quot;.

en: Meta key.
fi: Meta-avain.

en: Meta label.
fi: Meta etiketti.

en: Meta value.
fi: Meta-arvo.

note: translators: 1$: number of action scheduler hooks upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time
en: Migrated %1$s subscription related hooks to the new scheduler (in %2$s seconds).
fi: %1$s tilaukseen liittyvät koukut siirrettiin uuteen aikatauluun (%2$s sekunnissa).

note: translators: 1$: number of subscriptions upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time it took
en: Migrated %1$s subscriptions to the new structure (in %2$s seconds).
fi: %1$s tilausta siirrettiin uuteen rakenteeseen (%2$s sekunnissa).

[ctx: options section heading]
en: Miscellaneous
fi: Sekalaista

en: Month for Synchronisation
fi: Synkronoinnin kuukausi

en: Move this item to the Trash
fi: Siirrä tämä kohde roskakoriin

[ctx: email type]
en: Multipart
fi: Moniosainen

en: Multiple Subscriptions
fi: Useita tilauksia

en: My Account
fi: Tilini

en: My Subscription
fi: Oma tilaus

en: N/A
fi: Ei käytössä

[ctx: no information about something]
en: N/A
fi: Ei käytössä

[ctx: when to allow a setting]
en: Never
fi: Ei milloinkaan

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (charge the full recurring amount at sign-up)
fi: Ei koskaan (veloita koko toistuva summa rekisteröitymisen yhteydessä)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (charge the full sign up fee)
fi: Ei koskaan (veloittaa koko liittymismaksu)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (do not charge a sign up fee)
fi: Ei koskaan (älä veloita liittymismaksua)

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (do not charge any recurring amount)
fi: Ei koskaan (älä veloita toistuvaa summaa)

[ctx: Subscription length]
en: Never expire
fi: Älä koskaan vanhene

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: New %sWC_Subscription%s Object
fi: Uusi %sWC_Subscription%s -objekti

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: New %sshop_subscription%s Post Type
fi: Uusi %sshop_subscription%s viestityyppi

en: New Add/Edit Subscription Screen
fi: Uusi Lisää/muokkaa tilausnäyttö

en: New Renewal Order
fi: Uusi uusimismääräys

en: New Retry
fi: Uusi Yritä uudelleen

[ctx: custom post type setting]
en: New Subscription
fi: Uusi tilaus

en: New Subscription Emails
fi: Uudet tilaussähköpostit

en: New Subscriptions
fi: Uudet tilaukset

en: New View Subscription Page
fi: Uusi näkymä tilaussivulle

en: New renewal order emails are sent when a subscription renewal payment is processed.
fi: Uusia uusintatilaussähköpostiviestejä lähetetään, kun tilauksen uusimismaksu on käsitelty.

en: New subscription details
fi: Uudet tilaustiedot

en: New subscription renewal order
fi: Uusi tilauksen uusimistilaus

en: Next
fi: Seuraava

en: Next 12 Months
fi: Seuraavat 12 kuukautta

en: Next 30 Days
fi: Seuraavat 30 päivää

en: Next 7 Days
fi: Seuraavat 7 päivää

en: Next Month
fi: Ensikuussa

en: Next Payment
fi: Seuraava maksu

[ctx: table heading]
en: Next Payment
fi: Seuraava maksu

note: translators: placeholder is the subscription's next payment date (either human readable or normal date) wrapped in <strong> tags
en: Next Payment Date: %s
fi: Seuraava maksupäivä: %s

[ctx: table heading]
en: Next payment
fi: Seuraava maksu

[ctx: customer subscription table header]
en: Next payment date
fi: Seuraava maksupäivä

en: Next payment: %s
fi: Seuraava maksu: %s

en: No
fi: Ei

en: No Subscriptions found
fi: Tilauksia ei löytynyt

[ctx: custom post type setting]
en: No Subscriptions found in trash
fi: Roskakorista ei löytynyt tilauksia

en: No billing address set.
fi: Laskutusosoitetta ei ole asetettu.

en: No customers found.
fi: Asiakkaita ei löytynyt.

note: translators: $1-2: opening and closing tags of a link that takes to Woo marketplace / Stripe product page
en: No payment gateways capable of processing automatic subscription payments are enabled. If you would like to process automatic payments, we recommend the %1$sfree Stripe extension%2$s.
fi: Maksuyhdyskäytäviä, jotka pystyvät käsittelemään automaattisia tilausmaksuja, ei ole käytössä. Jos haluat käsitellä automaattisia maksuja, suosittelemme %1$sfree Stripe -laajennusta%2$s.

en: No products found.
fi: Tuotteita ei löytynyt.

en: No retries found
fi: Uudelleenyrityksiä ei löytynyt

en: No retries found in trash
fi: Roskakorista ei löytynyt uudelleenyrityksiä

en: No shipping address set.
fi: Toimitusosoitetta ei ole asetettu.

[ctx: An order type]
en: Non-subscription
fi: Ei-tilaus

en: None
fi: Ei mitään

en: Not cancelled
fi: Ei peruutettu

en: Not yet ended
fi: Ei vielä päättynyt

en: Note that purchasing a subscription still requires an account.
fi: Huomaa, että tilauksen ostaminen vaatii silti tilin.

en: Note:
fi: merkintä:

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of days after sign-up
fi: Päivien lukumäärä rekisteröitymisen jälkeen

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of months after sign-up
fi: Kuukausien määrä rekisteröitymisestä

en: Number of renewals
fi: Uusien määrä

en: Number of resubscribes
fi: Uudelleentilausten määrä

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of weeks after sign-up
fi: Viikkojen lukumäärä rekisteröitymisen jälkeen

[ctx: Subscription status]
en: On hold
fi: Pidossa

[ctx: Subscription status]
en: On-hold
fi: Pidossa

en: On-hold Renewal Order
fi: Odotettu uusimistilaus

en: One time shipping
fi: Kerran toimitus

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Only allow a customer to have one subscription to this product. %1$sLearn more%2$s.
fi: Salli asiakkaalle vain yksi tilaus tälle tuotteelle. %1$sLisätietoja%2$s.

en: Only store managers can edit payment dates.
fi: Vain myymäläpäälliköt voivat muokata maksupäiviä.

en: Open a ticket
fi: Avaa lippu

en: Optionally include an amount to be charged at the outset of the subscription. The sign-up fee will be charged immediately, even if the product has a free trial or the payment dates are synced.
fi: Sisällytä valinnaisesti summa, joka veloitetaan tilauksen alussa. Ilmoittautumismaksu veloitetaan välittömästi, vaikka tuotteella olisi ilmainen kokeilujakso tai maksupäivät synkronoidaan.

en: Order
fi: Tilaus

note: translators: %s is order's number
en: Order #%s has not been added to the cart.
fi: Tilausta #%s ei ole lisätty ostoskoriin.

note: translators: %s: order ID (linked to details page).
en: Order %s created to record early renewal.
fi: Tilaus %s luotiin ennenaikaista uusimista varten.

note: translators: placeholder is order ID
en: Order %s created to record renewal.
fi: Tilaus %s luotu tietueen uusimista varten.

en: Order Number
fi: Tilausnumero

en: Order date: %s
fi: Tilauspäivämäärä: %s

en: Order number: %s
fi: Tilausnumero: %s

[ctx: number of orders linked to a subscription]
en: Orders
fi: Tilaukset

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: placeholder is blogname
en: Orders with %s
fi: Tilaukset: %s

[ctx: An order type]
en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Other
fi: Muut

[ctx: label for the system status page]
en: Other
fi: Muut

en: Parent Order
fi: Vanhemman järjestys

[ctx: relation to order]
en: Parent Order
fi: Vanhemman järjestys

[ctx: custom post type setting]
en: Parent Subscriptions
fi: Vanhempien tilaukset

en: Parent order:
fi: Vanhemman järjestys:

en: Parent order:
fi: Vanhemman järjestys:

[ctx: pay for a subscription]
en: Pay
fi: Maksaa

en: Pay Now &raquo;
fi: Maksa nyt &quot;

en: Pay now
fi: Maksa nyt

en: PayPal API error - credentials are incorrect.
fi: PayPal API -virhe – kirjautumistiedot ovat virheelliset.

note: translators: placeholders are PayPal API error code and PayPal API error message
en: PayPal API error: (%1$d) %2$s
fi: PayPal API -virhe: (%1$d) %2$s

[ctx: label for the system status page]
en: PayPal Reference Transactions Enabled
fi: PayPal-viitetapahtumat käytössä

en: PayPal Standard has a number of limitations and does not support all subscription features.
fi: PayPal Standardilla on useita rajoituksia, eikä se tue kaikkia tilausominaisuuksia.

en: PayPal Subscription ID:
fi: PayPal-tilaustunnus:

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal Transaction Held: %s
fi: PayPal-tapahtuma pidetty: %s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: to docs on woocommerce, 3$-4$ to gateway settings on the site
en: PayPal is inactive for subscription transactions. Please %1$sset up the PayPal IPN%2$s and %3$senter your API credentials%4$s to enable PayPal for Subscriptions.
fi: PayPal ei ole aktiivinen tilaustapahtumille. Määritä %1$s PayPalin IPN%2$s ja %3$syötä API-kirjautumistietosi%4$s ottaaksesi PayPalin käyttöön tilauksille.

note: translators: placeholder is a transaction ID.
en: PayPal payment approved (ID: %s)
fi: PayPal-maksu hyväksytty (tunnus: %s)

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal payment declined: %s
fi: PayPal-maksu hylätty: %s

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment Gateway Support
fi: Maksuyhdyskäytävän tuki

en: Payment Method
fi: Maksutapa

note: translators: placeholder is the display name of the payment method
en: Payment Method: %s
fi: Maksutavat

en: Payment Retry
fi: Maksu uudelleen

en: Payment failed.
fi: Maksu epäonnistui.

en: Payment for the renewal order was unsuccessful with your payment method on file, please try again.
fi: Uusintatilauksen maksu epäonnistui tiedoissasi olevalla maksutavalla. Yritä uudelleen.

en: Payment gateway ID.
fi: Maksuyhdyskäytävän tunnus.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Payment gateways which don't support automatic recurring payments can be used to process %1$smanual subscription renewal payments%2$s.
fi: Maksuyhdyskäytäviä, jotka eivät tue automaattisia toistuvia maksuja, voidaan käyttää %1$smanuaalisten tilauksen uusimismaksujen%2$s käsittelyyn.

en: Payment method added.
fi: Maksutapa lisätty.

[ctx: %1$s: old payment title, %2$s: new payment title]
note: translators: 1: old payment title, 2: new payment title.
en: Payment method changed from "%1$s" to "%2$s" by the subscriber from their account page.
fi: Tilaaja vaihtoi tilisivullaan maksutapaa &quot;%1$s&quot; arvoon &quot;%2$s&quot;.

en: Payment method meta must be an array.
fi: Maksutavan metan on oltava matriisi.

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: previous token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer changed their default token and opted to update their subscriptions. Payment meta changed from %1$s to %2$s
fi: Maksutavan metatiedot päivitettiin, kun asiakas muutti oletustunnustaan ja päätti päivittää tilauksensa. Maksun meta muuttui %1$s:sta %2$s:ksi

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: deleted token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer deleted a token from their My Account page. Payment meta changed from %1$s to %2$s
fi: Maksutavan metatiedot päivitettiin, kun asiakas poisti tunnuksen Oma tili -sivultaan. Maksun meta muuttui %1$s:sta %2$s:ksi

en: Payment method updated for all your current subscriptions.
fi: Maksutapa päivitetty kaikille nykyisille tilauksillesi.

en: Payment method updated.
fi: Maksutapa päivitetty.

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - linked to staging site, 3: link to live site.
en: Payment processing skipped - renewal order created on %1$sstaging site%2$s under staging site lock. Live site is at %3$s
fi: Maksun käsittely ohitettu – uusimistilaus luotu %1$sstaging-sivustolle%2$s, joka on jaksotussivuston lukittu. Live-sivusto on osoitteessa %3$s

en: Payment retry attempted on renewal order with multiple related subscriptions with no payment method in common.
fi: Maksua yritettiin uusintatilaukselle, jossa oli useita toisiinsa liittyviä tilauksia ilman yhteistä maksutapaa.

en: Payment retry emails are sent to chosen recipient(s) when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future.
fi: Maksun uudelleenyrityssähköpostit lähetetään valituille vastaanottajille, kun tilauksen uusimismaksun automaattinen käsittely on epäonnistunut ja maksun uudelleenyritystä varten on sovellettu uudelleenyrityssääntöä.

en: Payment retry posts store details about the automatic retry of failed renewal payments.
fi: Maksun uudelleenyritysviestit tallentavat tietoja epäonnistuneiden uusimismaksujen automaattisesta uudelleenyrityksestä.

en: Payment status marked complete.
fi: Maksun tila on merkitty valmiiksi.

en: Payment:
fi: Maksu:

en: Peek Under the Hood for Developers
fi: Kurkista konepellin alle kehittäjille

[ctx: Subscription status]
en: Pending
fi: Odottaa

[ctx: Subscription status]
en: Pending Cancellation
fi: Odottaa peruutusta

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span> | Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Odottaa peruutusta <span class="count">(%s)</span>

en: Pending retries
fi: Odottaa uudelleenyrityksiä

en: Pending subscription created.
fi: Odottava tilaus luotu.

[ctx: API response confirming order note deleted from a subscription]
en: Permanently deleted subscription note
fi: Tilausviesti poistettu pysyvästi

en: Personal data removed.
fi: Henkilötiedot poistettu.

note: Translators: %s subscription number.
en: Personal data within subscription %s has been retained.
fi: Tilauksen %s henkilötiedot on säilytetty.

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Place Order Button Text
fi: Tee tilauspainikkeen teksti

[ctx: email type]
en: Plain text
fi: Pelkkää tekstiä

en: Please choose a valid payment gateway to change to.
fi: Valitse kelvollinen maksuyhdyskäytävä, johon haluat vaihtaa.

en: Please enter a date after the next payment.
fi: Anna päivämäärä seuraavan maksun jälkeen.

en: Please enter a date after the start date.
fi: Anna päivämäärä aloituspäivän jälkeen.

en: Please enter a date after the trial end.
fi: Anna päivämäärä kokeilun päättymisen jälkeen.

en: Please enter a date at least one hour into the future.
fi: Anna päivämäärä, joka on vähintään tunnin päähän tulevaisuudesta.

en: Please enter a date before the next payment.
fi: Anna päivämäärä ennen seuraavaa maksua.

en: Please enter a start date in the past.
fi: Anna aloituspäivä menneisyydessä.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
fi: Anna kelvollinen postinumero.

en: Please enter all date fields.
fi: Syötä kaikki päivämääräkentät.

en: Please keep this page open until the update process completes. No need to refresh or restart the process.
fi: Pidä tämä sivu auki, kunnes päivitysprosessi on valmis. Prosessia ei tarvitse päivittää tai käynnistää uudelleen.

en: Please log in to your account below to choose a new payment method for your subscription.
fi: Kirjaudu sisään tilillesi alla valitaksesi uuden maksutavan tilauksellesi.

en: Please note: data for this report is cached. The data displayed may be out of date by up to 24 hours. The cache is updated each morning at 4am in your site's timezone.
fi: Huomaa: tämän raportin tiedot tallennetaan välimuistiin. Näytetyt tiedot voivat olla vanhentuneita jopa 24 tuntia. Välimuisti päivitetään joka aamu klo 4.00 sivustosi aikavyöhykkeellä.

note: translators: opening/closing <a> tags - linked to ticket form.
en: Please upgrade the WooCommerce Subscriptions plugin to version 2.0 or newer immediately. If you need assistance, after upgrading to Subscriptions v2.0, please %1$sopen a support ticket%2$s.
fi: Päivitä WooCommerce Subscriptions -laajennus versioon 2.0 tai uudempaan välittömästi. Jos tarvitset apua, %1$avaa tukikortti%2$s kun olet päivittänyt Tilaukset v2.0:aan.

en: Previous
fi: Edellinen

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - link to documentation.
en: Previous versions of Subscriptions relied on %1$sWP Cron%2$s to process subscription payments and other scheduled events. In 3.0, these events will now run on admin request with loopback support. This will significantly increase the throughput of payment processing.
fi: Tilausten aiemmat versiot käsittelivät tilausmaksut ja muut ajoitetut tapahtumat %1$sWP Cron%2$s -palvelun avulla. 3.0:ssa nämä tapahtumat suoritetaan nyt järjestelmänvalvojan pyynnöstä ja takaisinkytkentätuella. Tämä lisää merkittävästi maksujen käsittelyn nopeutta.

[ctx: table headings in notification email]
en: Price
fi: Hinta

en: Prior to Subscriptions 2.1, they were not easy to answer. Subscriptions 2.1 introduces new reports to answer these questions, and many more.
fi: Ennen tilauksia 2.1 niihin ei ollut helppo vastata. Tilaukset 2.1 sisältää uusia raportteja, jotka vastaavat näihin ja moniin muihin kysymyksiin.

en: Process renewal
fi: Prosessin uusiminen

en: Process renewal order action requested by admin.
fi: Käsittele järjestelmänvalvojan pyytämä tilauksen uusimistoiminto.

en: Processing Renewal order
fi: Käsitellään uusimistilausta

en: Product
fi: Tuote

[ctx: table headings in notification email]
en: Product
fi: Tuote

en: Product ID.
fi: Tuotetunnus.

en: Product SKU.
fi: Tuotteen SKU.

en: Product name.
fi: Tuotteen nimi.

en: Product price.
fi: Tuotteen hinta.

en: Products
fi: Tuotteet

en: Profile &rarr;
fi: Profiili →

en: Prorate First Renewal
fi: Suhteellinen ensimmäinen uusiminen

en: Prorate Recurring Payment
fi: Suhteellinen toistuva maksu

en: Prorate Sign up Fee
fi: Suhteellinen liittymismaksu

en: Prorate Subscription Length
fi: Suhteellinen tilauksen pituus

[ctx: an action on a subscription]
en: Put on-hold
fi: Pitoon

[ctx: table headings in notification email]
en: Quantity
fi: Määrä

en: Quantity ordered.
fi: Tilattu määrä.

en: Quit nagging me (but don't enable automatic payments)
fi: Lopeta minun kiusaaminen (mutta älä ota automaattisia maksuja käyttöön)

en: REST API Endpoints
fi: REST API -päätepisteet

en: Reactivate
fi: Aktivoi uudelleen

en: Read more
fi: Lue lisää

[ctx: of an email]
en: Recipient(s)
fi: Vastaanottaja(t)

en: Recovered Renewal Revenue
fi: Palautetut uusimistulot

en: Recurring Payments
fi: Toistuvat maksut

en: Recurring Product % Discount
fi: Toistuva tuote % alennus

en: Recurring Product Discount
fi: Toistuva tuotealennus

en: Recurring Sales Tax:
fi: Toistuva myyntivero:

en: Recurring Total
fi: Toistuva yhteensä

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is the formatted order total for the subscription
en: Recurring price: %s
fi: Toistuva hinta: %s

en: Recurring total
fi: Toistuva yhteensä

[ctx: table heading]
en: Recurring total
fi: Toistuva yhteensä

en: Recurring totals
fi: Toistuvat summat

en: Recurring:
fi: Toistuva:

en: Related Orders
fi: Aiheeseen liittyvät tilaukset

en: Related order caching is now handled by %1$s.
fi: %1$s hoitaa nyt aiheeseen liittyvän tilauksen välimuistin.

en: Related orders
fi: Asiaan liittyvät tilaukset

en: Related subscriptions
fi: Aiheeseen liittyvät tilaukset

en: Relationship
fi: Suhde

en: Remember, although the update process may take a while, customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
fi: Muista, että vaikka päivitysprosessi saattaa kestää hetken, asiakkaat ja muut käyttäjät, jotka eivät ole järjestelmänvalvojia, voivat selata ja ostaa kaupastasi keskeytyksettä päivityksen ollessa käynnissä.

en: Remove personal data from subscriptions
fi: Henkilötietojen poistaminen tilauksista

en: Removed line item meta data.
fi: Rivikohdan metatiedot poistettu.

en: Removed line items data.
fi: Poistettu rivikohtien tiedot.

note: translators: %d: number of subscriptions affected.
en: Removed personal data from %d subscription. | Removed personal data from %d subscriptions.
fi[0]: Henkilötiedot poistettiin %d tilauksesta.

note: Translators: %s subscription number.
en: Removed personal data from subscription %s.
fi: Henkilötiedot poistettiin tilauksesta %s.

en: Renew early
fi: Uusi aikaisin

en: Renew now
fi: Uusi nyt

en: Renewal % discount
fi: Uusinta % alennus

en: Renewal Discount
fi: Uusimisalennus

en: Renewal Order
fi: Uusimistilaus

[ctx: relation to order]
en: Renewal Order
fi: Uusimistilaus

[ctx: Admin menu name]
en: Renewal Payment Retries
fi: Maksun uusimisyritykset

[ctx: Post type name]
en: Renewal Payment Retries
fi: Maksun uusimisyritykset

en: Renewal Payment Retry
fi: Uusintamaksu Yritä uudelleen

[ctx: table heading]
en: Renewal Payment Retry
fi: Uusimismaksu Yritä uudelleen

en: Renewal Totals
fi: Uusimissummat

en: Renewal cart discount
fi: Ostoskorin uusimisalennus

en: Renewal order complete emails are sent to the customer when a subscription renewal order is marked complete and usually indicates that the item for that renewal period has been shipped.
fi: Uusintatilauksen valmiit sähköpostit lähetetään asiakkaalle, kun tilauksen uusimistilaus on merkitty valmiiksi, ja yleensä se osoittaa, että uusimisjakson tuote on lähetetty.

en: Renewal product discount
fi: Uusintatuotealennus

[ctx: option section heading]
en: Renewals
fi: Uudistukset

en: Renewals amount
fi: Uusimisen määrä

en: Renewals count
fi: Uusimiset lasketaan

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is the number of subscriptions repaired
en: Repaired %d subscriptions with incorrect dates, line tax data or missing customer notes.
fi: Korjattu %d tilausta virheellisillä päivämäärillä, linjaverotiedoilla tai puuttuvilla asiakasilmoituksilla.

[ctx: Whether the Report Cache has been enabled]
en: Report Cache Enabled
fi: Raporttivälimuisti käytössä

en: Rest assured, although the update process may take a little while, it is coded to prevent defects, your site is safe and will be up and running again, faster than ever, shortly.
fi: Voit olla varma, että vaikka päivitysprosessi saattaa kestää hetken, se on koodattu vikojen estämiseksi, sivustosi on turvallinen ja toimii pian nopeammin kuin koskaan.

en: Restore
fi: Palauttaa

en: Restore this item from the Trash
fi: Palauta tämä kohde roskakorista

en: Resubscribe
fi: Tilaa uudelleen

en: Resubscribe Order
fi: Tilaus uudelleen

[ctx: relation to order]
en: Resubscribe Order
fi: Tilaa uudelleen tilaus

note: translators: placeholder is a date.
en: Resubscribe Order &ndash; %s
fi: Tilaus uudelleen - %s

en: Resubscribe Totals
fi: Uudelleentilaus yhteensä

[ctx: relation to order]
en: Resubscribed Subscription
fi: Uudelleentilattu tilaus

en: Retain ended subscriptions
fi: Säilytä päättyneet tilaukset

en: Retain ended subscriptions and their related orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
fi: Säilytä päättyneet tilaukset ja niihin liittyvät tilaukset tietyn ajan ennen niiden sisältämien henkilötietojen anonymisointia.

en: Retention Rate
fi: Säilytysprosentti

[ctx: label for the system status page]
en: Retries Migration Status
fi: Yrittää uudelleen siirtotilan

en: Retry Date
fi: Uudelleenyrityspäivämäärä

en: Retry Failed Payments
fi: Yritä uudelleen epäonnistuneita maksuja

en: Retry Renewal Payment
fi: Yritä uusimismaksua uudelleen

en: Retry Status
fi: Yritä uudelleen tila

en: Retry renewal payment action requested by admin.
fi: Yritä uudelleen järjestelmänvalvojan pyytämä maksun uusimistoiminto.

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule applied:
fi: Yritä uudelleen sääntöä sovellettu:

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule reapplied:
fi: Yritä uudelleen sääntöä sovellettu uudelleen:

en: Roles
fi: Roolit

[ctx: meta box title]
en: Schedule
fi: Ajoittaa

en: Scheduled action data, which was previously stored in the WordPress post tables, has been moved to a custom database table. Amongst other benefits, this will greatly improve the performance of processing scheduled actions such as subscription payments.
fi: Aikaisemmin WordPressin postaustaulukoihin tallennetut ajoitetut toiminnot on siirretty mukautettuun tietokantataulukkoon. Muiden etujen ohella tämä parantaa huomattavasti ajoitettujen toimien, kuten tilausmaksujen, käsittelyä.

en: Search Renewal Payment Retries
fi: Hae uusimismaksun uudelleenyrityksiä

en: Search Subscriptions
fi: Hae tilauksia

en: Search for a customer&hellip;
fi: Hae asiakasta…

en: Search for a product&hellip;
fi: Hae tuotetta…

en: Security error. Please contact us if you need assistance.
fi: Suojausvirhe. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua.

en: See the full guide to What's New in Subscriptions version 2.1 &raquo;
fi: Katso koko opas Mitä uutta tilauksissa versiossa 2.1 »

en: Select an order&hellip;
fi: Valitse tilaus…

note: Description of the plugin
en: Sell products and services with recurring payments in your WooCommerce Store.
fi: Myy tuotteita ja palveluita toistuvilla maksuilla WooCommerce Storessasi.

en: Sent to a customer when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future. The email contains the renewal order information, date of the scheduled retry and payment links to allow the customer to pay for the renewal order manually instead of waiting for the automatic retry.
fi: Lähetetään asiakkaalle, kun tilauksen uusimismaksun automaattinen käsittely on epäonnistunut ja maksun uudelleenyritystä varten on sovellettu uudelleenyrityssääntöä. Sähköposti sisältää uusimistilauksen tiedot, ajoitetun uudelleenyrityksen päivämäärän ja maksulinkit, joiden avulla asiakas voi maksaa uusintatilauksen manuaalisesti sen sijaan, että odotatte automaattista uudelleenyritystä.

en: Sent to a customer when the subscription is due for renewal and the renewal requires a manual payment, either because it uses manual renewals or the automatic recurring payment failed for the initial attempt and all automatic retries (if any). The email contains renewal order information and payment links.
fi: Lähetetään asiakkaalle, kun tilaus on uusittava ja uusiminen edellyttää manuaalista maksua joko siksi, että se käyttää manuaalisia uusintoja tai koska automaattinen toistuva maksu epäonnistui ensimmäisellä yrityksellä ja kaikilla automaattisilla uudelleen yrityksillä (jos sellaisia on). Sähköposti sisältää uusintatilaustiedot ja maksulinkit.

en: Set a maximum number of times a customer can suspend their account for each billing period. For example, for a value of 3 and a subscription billed yearly, if the customer has suspended their account 3 times, they will not be presented with the option to suspend their account until the next year. Store managers will always be able to suspend an active subscription. Set this to 0 to turn off the customer suspension feature completely.
fi: Aseta enimmäismäärä, jolloin asiakas voi jäädyttää tilinsä kullakin laskutuskaudella. Esimerkiksi arvolla 3 ja vuosittain laskutettavalla tilauksella, jos asiakas on jäädyttänyt tilinsä 3 kertaa, hänelle tarjotaan mahdollisuutta jäädyttää tilinsä vasta ensi vuonna. Myymäläpäälliköt voivat aina jäädyttää aktiivisen tilauksen. Aseta tämä arvoksi 0, jos haluat poistaa asiakkaan jäädytysominaisuuden kokonaan käytöstä.

en: Settings
fi: asetukset

en: Shipping
fi: laivaus

en: Shipping Address
fi: Toimitusosoite

en: Shipping Method
fi: toimitustapa

en: Shipping Tax:
fi: Toimitusvero:

en: Shipping costs will be calculated once you have provided your address.
fi: Toimituskulut lasketaan, kun olet ilmoittanut osoitteesi.

en: Shipping for subscription products is normally charged on the initial order and all renewal orders. Enable this to only charge shipping once on the initial order. Note: for this setting to be enabled the subscription must not have a free trial or a synced renewal date.
fi: Tilaustuotteiden toimitus veloitetaan normaalisti alkuperäisestä tilauksesta ja kaikista uusimistilauksista. Ota tämä käyttöön, jos haluat veloittaa toimituskulut vain kerran alkuperäisestä tilauksesta. Huomautus: jotta tämä asetus voidaan ottaa käyttöön, tilauksella ei saa olla ilmaista kokeilujaksoa tai synkronoitua uusimispäivää.

note: translators: %s: shipping method label.
en: Shipping via %s
fi: Toimitus kautta %s

en: Show more details
fi: Näytä lisätietoja

note: translators: placeholders are opening link tag, ID of sub, and closing link tag
en: Showing orders for %1$sSubscription %2$s%3$s
fi: Näytetään tilaukset %1$sTilauksesta %2$s%3$s

en: Sign Up Fee % Discount
fi: Ilmoittautumismaksu % alennus

en: Sign Up Fee Discount
fi: Alennus liittymismaksusta

en: Sign up now
fi: Ilmoittaudu nyt

en: Sign-up Fee (%s)
fi: Ilmoittautumismaksu (%s)

note: translators: %s is a currency symbol / code
en: Sign-up fee (%s)
fi: Ilmoittautumismaksu (%s)

en: Sign-up grace period
fi: Ilmoittautumisen lisäaika

en: Signup Totals
fi: Ilmoittautumiset yhteensä

en: Simple subscription
fi: Yksinkertainen tilaus

note: translators: placeholder is coupon code
en: Sorry, "%s" can only be applied to subscription parent orders which contain a product with signup fees.
fi: Valitettavasti &quot;%s&quot; voidaan soveltaa vain tilauksen ylätason tilauksiin, jotka sisältävät tuotteen, jolla on rekisteröitymismaksu.

en: Sorry, it seems no payment gateways support changing the recurring payment method. Please contact us if you require assistance or to make alternate arrangements.
fi: Valitettavasti näyttää siltä, että maksuyhdyskäytävät eivät tue toistuvan maksutavan vaihtamista. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua tai sopiaksesi vaihtoehtoisista järjestelyistä.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Valitettavasti näyttää siltä, että saatavilla ei ole tilauksia tukevia maksutapoja. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua tai haluat sopia vaihtoehtoisista järjestelyistä.

note: translators: 1-2: opening/closing tags - link to documentation.
en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please see %1$sEnabling Payment Gateways for Subscriptions%2$s if you require assistance.
fi: Valitettavasti näyttää siltä, että saatavilla ei ole tilauksia tukevia maksutapoja. Katso %1$sMaksuyhdyskäytävien käyttöönotto tilauksille%2$s, jos tarvitset apua.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support the recurring coupon you are using. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Valitettavasti näyttää siltä, että käyttämääsi toistuvaa kuponkia tukevia maksutapoja ei ole saatavilla. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua tai haluat sopia vaihtoehtoisista järjestelyistä.

en: Sorry, only recurring coupons can be applied to subscriptions.
fi: Valitettavasti vain toistuvia kuponkeja voidaan käyttää tilauksiin.

en: Sorry, recurring coupons can only be applied to subscriptions or subscription orders.
fi: Valitettavasti toistuvia kuponkeja voidaan käyttää vain tilauksiin tai tilaustilauksiin.

note: translators: 1$: coupon code that is being removed
en: Sorry, the "%1$s" coupon is only valid for renewals.
fi: Valitettavasti &quot;%1$s&quot; -kuponki on voimassa vain uusimiseen.

en: Sorry, this coupon is only valid for an initial payment and the cart does not require an initial payment.
fi: Valitettavasti tämä kuponki on voimassa vain alkumaksuun, eikä ostoskori vaadi alkumaksua.

en: Sorry, this coupon is only valid for new subscriptions.
fi: Valitettavasti tämä kuponki on voimassa vain uusille tilauksille.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products with a sign-up fee.
fi: Valitettavasti tämä kuponki on voimassa vain tilaustuotteisiin, joissa on liittymismaksu.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products.
fi: Valitettavasti tämä kuponki koskee vain tilaustuotteita.

en: Sorry, this subscription change payment method request is invalid and cannot be processed.
fi: Valitettavasti tämä tilauksen muutosmaksutapapyyntö on virheellinen, eikä sitä voida käsitellä.

[ctx: refers to staging site]
en: Staging
fi: Lavastus

en: Start Date
fi: Aloituspäivämäärä

[ctx: table heading]
en: Start Date
fi: Aloituspäivämäärä

[ctx: customer subscription table header]
en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

[ctx: table heading]
en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised start date
en: Start date: %s
fi: Aloituspäivämäärä: %s

en: Status
fi: Tila

note: translators: 1: old subscription status 2: new subscription status
en: Status changed from %1$s to %2$s.
fi: Tila muutettu %1$s tilasta %2$s.

en: Status of Order
fi: Tilauksen tila

en: Status of Subscription
fi: Tilauksen tila

note: translators: %s: new order status
en: Status set to %s.
fi: Tilaksi asetettu %s.

en: Store Setup
fi: Kaupan asetukset

[ctx: of an email]
en: Subject
fi: Aihe

en: Subscribe All the Things
fi: Tilaa Kaikki asiat

en: Subscriber Default Role
fi: Tilaajan oletusrooli

en: Subscription
fi: Tilaus

[ctx: relation to order]
en: Subscription
fi: Tilaus

[ctx: hash before subscription ID]
note: translators: %d: subscription ID.
en: Subscription #%d does not exist.
fi: Tilausta #%d ei ole olemassa.

note: translators: %d: subscription ID. translators: %d: order ID.
en: Subscription #%d:
fi: Tilaus #%d:

[ctx: hash before order number]
note: translators: %s: subscription ID. translators: %s: order number. translators: placeholder is a subscription ID.
en: Subscription #%s
fi: Tilaus #%s

[ctx: edit subscription header]
note: translators: placeholder is the ID of the subscription
en: Subscription #%s details
fi: Tilauksen #%s tiedot

note: translators: %s is subscription's number
en: Subscription #%s has not been added to the cart.
fi: Tilausta #%s ei ole lisätty ostoskoriin.

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: order ID, 3$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s (Order %2$s) - %3$s
fi: Tilaus %1$s (tilaus %2$s) – %3$s

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s - %2$s
fi: Tilaus %1$s - %2$s

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$3: opening and closing <a> tags $2: subscription's order number
en: Subscription %1$s#%2$s%3$s
fi: Tilaus %1$s#%2$s%3$s

[ctx: The post title for the new subscription]
note: translators: placeholder is order date parsed by strftime
en: Subscription &ndash; %s
fi: Tilaus – %s

en: Subscription Cancelled
fi: Tilaus peruttu

en: Subscription Cancelled: maximum number of failed payments reached.
fi: Tilaus peruutettu: epäonnistuneiden maksujen enimmäismäärä saavutettu.

note: translators: %s: help tip.
en: Subscription Count %s
fi: Tilausmäärä %s

[ctx: meta box title]
en: Subscription Data
fi: Tilaustiedot

en: Subscription Events by Date
fi: Tilaustapahtumat päivämäärän mukaan

en: Subscription Expired
fi: Tilaus vanhentunut

en: Subscription Gifting
fi: Tilauksen lahja

en: Subscription Items
fi: Tilauskohteet

en: Subscription Length
fi: Tilauksen pituus

en: Subscription Number
fi: Tilausnumero

note: translators: placeholder is the subscription order number wrapped in <strong> tags
en: Subscription Number: %s
fi: Tilausnumero: %s

[ctx: An order type]
en: Subscription Parent
fi: Tilauksen vanhempi

en: Subscription Periods
fi: Tilausjaksot

note: translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription Price (%s)
fi: Tilaushinta (%s)

en: Subscription Product
fi: Tilaustuote

en: Subscription Relationship
fi: Tilaussuhde

[ctx: An order type]
en: Subscription Renewal
fi: Tilauksen uusiminen

note: translators: placeholder is a date.
en: Subscription Renewal Order &ndash; %s
fi: Tilauksen uusimistilaus – %s

en: Subscription Reports
fi: Tilausraportit

[ctx: An order type]
en: Subscription Resubscribe
fi: Tilaus Tilaa uudelleen

[ctx: label for the system status page]
en: Subscription Statuses
fi: Tilauksen tilat

en: Subscription Suspended
fi: Tilaus keskeytetty

[ctx: An order type]
en: Subscription Switch
fi: Tilauskytkin

en: Subscription Switch Complete
fi: Tilauksen vaihto valmis

en: Subscription Switched
fi: Tilaus vaihdettu

en: Subscription Trial Period
fi: Tilauksen kokeilujakso

en: Subscription argument passed in is not an object.
fi: Siirretty tilausargumentti ei ole objekti.

en: Subscription billing interval
fi: Tilauksen laskutusväli

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription cancelled by the subscriber from their account page.
fi: Tilaaja on peruuttanut tilauksen tilisivultaan.

note: translators: $1: opening link tag, $2: order number, $3: closing link tag
en: Subscription cancelled for refunded order %1$s#%2$s%3$s.
fi: Tilaus peruutettu hyvitetylle tilaukselle %1$s#%2$s%3$s.

en: Subscription cancelled with PayPal
fi: Tilaus peruttu PayPalilla

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Subscription created date must be before current day.
fi: Tilauksen luomispäivän on oltava ennen kuluvaa päivää.

note: translators: placeholder is a subscription ID. translators: %d: subscription ID.
en: Subscription doesn't exist in scheduled action: %d
fi: Tilausta ei ole ajoitetussa toiminnossa: %d

note: translators: php date string
en: Subscription draft updated.
fi: Tilausluonnos päivitetty.

en: Subscription end date in the past
fi: Tilauksen päättymispäivä menneisyydessä

en: Subscription features:
fi: Tilausominaisuudet:

en: Subscription information
fi: Tilaustiedot

en: Subscription interval
fi: Tilausväli

en: Subscription items can no longer be edited.
fi: Tilauskohteita ei voi enää muokata.

[ctx: subscription note after linking to a parent order]
note: translators: %s: parent order number (linked to its details screen).
en: Subscription linked to parent order %s via admin.
fi: Tilaus linkitetty päätilaukseen %s järjestelmänvalvojan kautta.

note: translators: placeholder is a payment method title.
en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Live payment method: %s
fi: Tilaus lukittu manuaaliseen uusimiseen, kun kauppa on lavastustilassa. Live-maksutapa: %s

en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Payment method changes will take effect in live mode.
fi: Tilaus lukittu manuaaliseen uusimiseen, kun kauppa on lavastustilassa. Maksutavan muutokset tulevat voimaan live-tilassa.

en: Subscription payment details.
fi: Tilauksen maksutiedot.

en: Subscription payment method
fi: Tilauksen maksutapa

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s and has been set to manual with error message: %2$s
fi: Tilauksen maksutavaksi ei voitu asettaa %1$s, ja se on asetettu manuaaliseksi virheilmoituksella: %2$s

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s with error message: %2$s
fi: Tilauksen maksutavaksi ei voitu asettaa %1$s virheilmoituksella: %2$s

en: Subscription period
fi: Tilausaika

note: translators: %s: currency symbol. translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription price (%s)
fi: Tilaushinta (%s)

en: Subscription pricing
fi: Tilauksen hinnoittelu

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription put on hold by the subscriber from their account page.
fi: Tilaajan asettama tilaus pitoon tilisivultaan.

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription reactivated by the subscriber from their account page.
fi: Tilaaja on aktivoinut tilauksen uudelleen tilisivultaan.

en: Subscription reactivated with PayPal
fi: Tilaus aktivoitu uudelleen PayPalilla

en: Subscription renewal orders cannot be cancelled.
fi: Tilauksen uusimistilauksia ei voi peruuttaa.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment due:
fi: Tilauksen uusimismaksu erääntyy:

[ctx: used in order note as reason for why order status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
fi: Tilauksen uusimisen maksu uudelleen:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
fi: Tilauksen uusimisen maksu uudelleen:

[ctx: used in post updated messages]
note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription restored to revision from %s
fi: Tilaus palautettu versioon %s

en: Subscription saved.
fi: Tilaus tallennettu.

note: translators: php date string
en: Subscription scheduled for: %1$s.
fi: Tilaus ajoitettu: %1$s.

en: Subscription sign up failed.
fi: Tilauksen rekisteröinti epäonnistui.

en: Subscription sign-up fee
fi: Liittymismaksu

[ctx: Used in order note. Reason why status changed.]
en: Subscription status changed by bulk edit:
fi: Tilauksen tila muutettu joukkomuokkauksella:

en: Subscription status:
fi: Tilauksen tila:

en: Subscription submitted.
fi: Tilaus lähetetty.

en: Subscription suspended by Database repair script. This subscription was suspended via PayPal.
fi: Tilaus keskeytetty tietokannan korjausskriptin vuoksi. Tämä tilaus keskeytettiin PayPalin kautta.

en: Subscription suspended with PayPal
fi: Tilaus keskeytetty PayPalilla

en: Subscription switch complete emails are sent to the customer when a subscription is switched successfully.
fi: Tilauksenvaihdon valmiit sähköpostit lähetetään asiakkaalle, kun tilaus on vaihdettu onnistuneesti.

en: Subscription switched emails are sent when a customer switches a subscription.
fi: Tilausvaihtosähköpostit lähetetään, kun asiakas vaihtaa tilausta.

en: Subscription totals
fi: Tilaussummat

en: Subscription trial period:
fi: Tilauksen kokeilujakso:

note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription updated.
fi: Tilaus päivitetty.

en: Subscription updates
fi: Tilauspäivitykset

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is subscription's number
en: Subscription: %s
fi: Tilaus: %s

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

note: translators: placeholder is a page number.
en: Subscriptions (page %d)
fi: Tilaukset (sivu %d)

en: Subscriptions 2.0 introduces a new architecture built on the WooCommerce Custom Order Types API.
fi: Subscriptions 2.0 esittelee uuden arkkitehtuurin, joka perustuu WooCommerce Custom Order Types -sovellusliittymään.

en: Subscriptions 2.0 introduces a new object for working with a subscription at the application level. The cumbersome APIs for retrieving or modifying a subscription's data are gone!
fi: Tilaukset 2.0 esittelee uuden objektin tilauksen työskentelyyn sovellustasolla. Hankalat sovellusliittymät tilauksen tietojen hakemiseen tai muokkaamiseen ovat poissa!

en: Subscriptions 2.1 adds support for subscription data to this infrastructure.
fi: Tilaukset 2.1 lisää tilaustietojen tuen tähän infrastruktuuriin.

en: Subscriptions 2.1 also introduces a number of new emails to notify you when:
fi: Tilaukset 2.1 sisältää myös useita uusia sähköpostiviestejä, jotka ilmoittavat sinulle, kun:

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Subscriptions 2.1 now passes the renewal order's total, making it possible to add a fee or discount to the renewal order with simple one-liners like %s$order->add_fee()%s or %s$order->add_coupon()%s.
fi: Tilaukset 2.1 ohittaa nyt uusimistilauksen kokonaissumman, mikä mahdollistaa maksun tai alennuksen lisäämisen uusimistilaukseen yksinkertaisilla yksikerroksisilla vaihtoehdoilla, kuten %s$order-&gt;add_fee()%s tai %s$order-&gt;add_coupon()% s.

en: Subscriptions Data
fi: Tilaustiedot

en: Subscriptions Ended
fi: Tilaukset päättyneet

[ctx: Live URL, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Live URL
fi: Tilausten live-URL

[ctx: Live or Staging, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Mode
fi: Tilaustila

[ctx: label for the system status page]
en: Subscriptions Template Theme Overrides
fi: Tilaukset malliteeman ohitukset

note: translators: placeholders are opening and closing <a> tags
en: Subscriptions also now uses the renewal order to setup the cart for %smanual renewals%s, making it easier to add products or discounts to a single renewal paid manually.
fi: Subscriptions käyttää nyt uusimistilausta myös ostoskorin asettamiseen %smanual renewals%s, mikä helpottaa tuotteiden tai alennusten lisäämistä yksittäiseen manuaalisesti maksettavaan uusimiseen.

en: Subscriptions by Customer
fi: Tilaukset asiakkaan toimesta

en: Subscriptions by Payment Gateway
fi: Tilaukset Payment Gatewayn kautta

en: Subscriptions by Product
fi: Tilaukset tuotekohtaisesti

en: Subscriptions created within this many days prior to the Renewal Day will not be charged at sign-up. Set to zero for all new Subscriptions to be charged the full recurring amount. Must be a positive number.
fi: Näin monta päivää ennen uusimispäivää tehtyjä tilauksia ei veloiteta rekisteröitymisen yhteydessä. Aseta nollaksi, jotta kaikista uusista tilauksista veloitetaan koko toistuva summa. Täytyy olla positiivinen luku.

en: Subscriptions signups
fi: Tilausten ilmoittautumiset

en: Subscriptions v2.0 introduces a new administration interface to add or edit a subscription. You can make all the familiar changes, like modifying recurring totals or subscription status. You can also make some new modifications, like changing the expiration date, adding a shipping cost or adding a product line item.
fi: Tilaukset v2.0 tuo käyttöön uuden hallintaliittymän tilauksen lisäämistä tai muokkaamista varten. Voit tehdä kaikki tutut muutokset, kuten muuttaa toistuvia kokonaismääriä tai tilauksen tilaa. Voit myös tehdä uusia muutoksia, kuten muuttaa viimeistä käyttöpäivää, lisätä toimituskuluja tai lisätä tuoterivikohdan.

en: Subscriptions will appear here for you to view and manage once purchased by a customer.
fi: Tilaukset näkyvät täällä, jotta voit tarkastella ja hallita niitä, kun asiakas on ostanut ne.

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Successful retries
fi: Onnistuneet uudelleenyritykset

en: Support
fi: Tuki

en: Supported features:
fi: Tuetut ominaisuudet:

en: Supports automatic renewal payments with the WooCommerce Subscriptions extension.
fi: Tukee automaattisia uusimismaksuja WooCommerce Subscriptions -laajennuksella.

en: Suspend
fi: Keskeyttää

en: Suspended Subscription
fi: Keskeytetty tilaus

en: Suspended Subscription emails are sent when a customer manually suspends their subscription.
fi: Keskeytetty tilaus -sähköpostiviestit lähetetään, kun asiakas keskeyttää tilauksensa manuaalisesti.

en: Switch Button Text
fi: Vaihtopainikkeen teksti

en: Switch Order
fi: Vaihda järjestystä

en: Switch Order Details
fi: Vaihda tilauksen tiedot

en: Switch Totals
fi: Vaihda kokonaissummat

note: translators: %s: order number.
en: Switch order cancelled due to a new switch order being created #%s.
fi: Vaihtotilaus peruutettu, koska uutta vaihtotilausta luodaan #%s.

[ctx: Subscription status]
en: Switched
fi: Vaihdettu

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Switched <span class="count">(%s)</span> | Switched <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Vaihdettu <span class="count">(%s)</span>

en: Switched Subscription
fi: Vaihdettu tilaus

en: Switched subscriptions
fi: Vaihdettu tilaus

en: Switching
fi: Vaihtaminen

en: Synchronisation
fi: Synkronointi

en: Synchronise Renewals
fi: Synkronoi uusimiset

en: Synchronise renewals
fi: Synkronoi uusimiset

en: Tax class of product.
fi: Tuotteen veroluokka.

en: Tax rate ID.
fi: Veroprosentin tunnus.

en: Tax subtotal.
fi: Veron välisumma.

en: Tax total.
fi: Verot yhteensä.

note: translators: placeholder is customer's billing phone number
en: Tel: %s
fi: Puh: %s

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Thank you for updating to the latest version of WooCommerce Subscriptions.
fi: Kiitos, että päivitit WooCommerce Subscriptionsin uusimpaan versioon.

en: Thank you for your order
fi: Kiitos tilauksestasi

en: Thank you for your renewal order
fi: Kiitos uusintatilauksestasi

en: Thanks for your renewal order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of your order:
fi: Kiitos uusintatilauksestasi. Se on odotustilassa, kunnes vahvistamme, että maksu on vastaanotettu. Sillä välin tässä on muistutus tilauksestasi:

en: That doesn't appear to be one of your subscriptions.
fi: Se ei näytä olevan yksi tilauksistasi.

en: That doesn't appear to be your order.
fi: Se ei näytä olevan tilauksesi.

note: translators: placeholder is subscription's new status, translated
en: That subscription can not be changed to %s. Please contact us if you need assistance.
fi: Tätä tilausta ei voi muuttaa tilaukseksi %s. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua.

en: That subscription does not exist. Has it been deleted?
fi: Tätä tilausta ei ole olemassa. Onko se poistettu?

en: That subscription does not exist. Please contact us if you need assistance.
fi: Tätä tilausta ei ole olemassa. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua.

en: That subscription product can not be added to your cart as it already contains a subscription renewal.
fi: Kyseistä tilaustuotetta ei voi lisätä ostoskoriin, koska se sisältää jo tilauksen uusimisen.

en: That's not all we've working on for the last 12 months when it comes to Subscriptions. We've also released mini-extensions to help you get the most from your subscription store.
fi: Tämä ei ole kaikki, mitä olemme työstäneet viimeisten 12 kuukauden aikana tilausten osalta. Olemme myös julkaisseet minilaajennuksia, joiden avulla saat kaiken irti tilauskaupastasi.

en: The "all" value for $order_type parameter is deprecated. It was a misnomer, as it did not return resubscribe orders. It was also inconsistent with order type values accepted by wcs_get_subscription_orders(). Use array( "parent", "renewal", "switch" ) to maintain previous behaviour, or "any" to receive all order types, including switch and resubscribe.
fi: Parametrin $order_type &quot;all&quot;-arvo on vanhentunut. Se oli virheellinen nimitys, koska se ei palauttanut tilauksia uudelleen. Se oli myös ristiriidassa wcs_get_subscription_orders(:n) hyväksymien tilaustyyppiarvojen kanssa. Käytä array(&quot;parent&quot;, &quot;renewal&quot;, &quot;switch&quot;) säilyttääksesi aiemman käytöksen tai &quot;mitä tahansa&quot; saadaksesi kaikki tilaustyypit, mukaan lukien vaihto ja uudelleentilaus.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the cancellation date.
fi: Päivämäärän %s on oltava peruutuspäivän jälkeen.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the last payment date.
fi: Päivämäärän %s on oltava viimeisen maksupäivän jälkeen.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the next payment date.
fi: Päivämäärän %s on oltava seuraavan maksupäivän jälkeen.

note: translators: %s: date type (e.g. "next_payment").
en: The %s date must occur after the start date.
fi: Päivämäärän %s on oltava alkamispäivän jälkeen.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the trial end date.
fi: Päivämäärän %s on oltava kokeilujakson päättymispäivän jälkeen.

note: translators: %s: date type (e.g. "trial_end").
en: The %s date of a subscription can not be deleted. You must delete the order.
fi: Tilauksen %s päivämäärää ei voi poistaa. Sinun on poistettava tilaus.

note: translators: placeholder is an item name
en: The %s product has been deleted and can no longer be renewed. Please choose a new product or contact us for assistance.
fi: Tuote %s on poistettu, eikä sitä voi enää uusia. Valitse uusi tuote tai ota yhteyttä saadaksesi apua.

en: The Gifting extension makes it possible for one person to purchase a subscription product for someone else. It then shares control of the subscription between the purchaser and recipient, allowing both to manage the subscription over its lifecycle.
fi: Gifting-laajennuksen avulla yksi henkilö voi ostaa tilaustuotteen toiselle. Sitten se jakaa tilauksen hallinnan ostajan ja vastaanottajan välillä, jolloin molemmat voivat hallita tilausta sen elinkaaren ajan.

en: The Upgrade is in Progress
fi: Päivitys on käynnissä

en: The WooCommerce Subscriptions plugin has been updated!
fi: WooCommerce Subscriptions -laajennus on päivitetty!

en: The WooCommerce Subscriptions plugin is currently running its database upgrade routine.
fi: WooCommerce Subscriptions -laajennus suorittaa parhaillaan tietokannan päivitysrutiinia.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic payment to renew your subscription has failed. We will retry the payment %s.
fi: Automaattinen maksu tilauksesi uusimiseksi epäonnistui. Yritämme maksua %s uudelleen.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: The automatic payment to renew your subscription with %1$s has failed. To reactivate the subscription, please log in and pay for the renewal from your account page: %2$s
fi: Automaattinen maksu tilauksesi uusimiseksi palvelulla %1$s epäonnistui. Aktivoidaksesi tilauksen uudelleen, kirjaudu sisään ja maksa uusiminen tilisivultasi: %2$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%1$s from %2$s has failed. The payment will be retried %3$s.
fi: Automaattinen toistuva maksu tilaukselle #%1$s (%2$s) epäonnistui. Maksua yritetään uudelleen %3$s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%d from %s has failed. The payment will be retried %3$s.
fi: Automaattinen toistuva maksu tilaukselle #%d, %s, on epäonnistunut. Maksua yritetään uudelleen %3$s.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total for this product on each subscription.
fi: Tämän tuotteen rivien keskimääräinen kokonaissumma kussakin tilauksessa.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total on all orders for this product line item.
fi: Kaikkien tämän tuoterivikohdan tilausten rivien keskimääräinen kokonaissumma.

en: The average value of all customers' sign-up, switch and renewal orders.
fi: Kaikkien asiakkaiden rekisteröitymis-, vaihto- ja uusimistilausten keskiarvo.

en: The best part about the new automatic retry system is that the retry rules are completely customisable.
fi: Parasta uudessa automaattisessa uudelleenyritysjärjestelmässä on, että uudelleenyrityssäännöt ovat täysin muokattavissa.

en: The creation date of a subscription can not be deleted, only updated.
fi: Tilauksen luomispäivämäärää ei voi poistaa, se vain päivitetään.

en: The date the subscription's latest order was completed, in GMT.
fi: Päivämäärä, jolloin tilauksen viimeisin tilaus valmistui, GMT.

en: The date the subscription's latest order was paid, in GMT.
fi: Päivämäärä, jolloin tilauksen viimeisin tilaus maksettiin, GMT.

en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments, we couldn't find an alternative token payment method token to change your subscriptions to.
fi: Poistettua maksutapaa käytettiin automaattisiin tilausmaksuihin, emme löytäneet vaihtoehtoista tunnusmaksutapatunnusta tilauksiesi vaihtamiseen.

note: translators: $1: the token/credit card label, 2$-3$: opening and closing strong and link tags
en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments. To avoid failed renewal payments in future the subscriptions using this payment method have been updated to use your %1$s. To change the payment method of individual subscriptions go to your %2$sMy Account > Subscriptions%3$s page.
fi: Poistettua maksutapaa käytettiin automaattisiin tilausmaksuihin. Epäonnistuneet uusimismaksut voidaan välttää jatkossa tätä maksutapaa käyttävät tilaukset on päivitetty käyttämään %1$s. Voit muuttaa yksittäisten tilausten maksutapaa siirtymällä %2$sMy Account &gt; Tilaukset%3$s -sivulle.

en: The email sent to the customer when the renewal payment or payment retry failed to notify them that the payment would be retried.
fi: Uusintamaksun tai maksun uudelleenyrityksen yhteydessä asiakkaalle lähetetty sähköposti ei ilmoittanut, että maksua yritetään uudelleen.

note: translators: 1$: number of subscriptions on site, 2$, lower estimate (minutes), 3$: upper estimate
en: The full update process for the %1$d subscriptions on your site will take between %2$d and %3$d minutes.
fi: Sivustosi %1$d tilauksen täydellinen päivitys kestää %2$d–%3$d minuuttia.

en: The item on the switch order cannot be found.
fi: Vaihtotilauksen kohdetta ei löydy.

en: The item was not removed because this Subscription's payment method does not support removing an item.
fi: Kohdetta ei poistettu, koska tämän tilauksen maksutapa ei tue kohteen poistamista.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: The new interface is also built on the existing %sEdit Order%s screen. If you've ever modified an order, you already know how to modify a subscription.
fi: Uusi käyttöliittymä on myös rakennettu olemassa olevalle %sEdit Order%s -näytölle. Jos olet joskus muokannut tilausta, tiedät jo, kuinka tilausta muokataan.

en: The number of billing periods between subscription renewals.
fi: Tilauksen uusimisen välisten laskutuskausien määrä.

en: The number of renewal orders processed during this period.
fi: Tänä aikana käsiteltyjen uusimistilausten määrä.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of renewal orders which had a failed payment use the retry system.
fi: Niiden uusimistilausten lukumäärä, joiden maksu epäonnistui, käyttää uudelleenyritysjärjestelmää.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which did not result in a successful payment.
fi: Maksun uusimisyritysten määrä tälle ajanjaksolle, jotka eivät johtaneet onnistuneeseen maksuun.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which were able to process the payment which had previously failed one or more times.
fi: Tämän ajanjakson uusimismaksujen uudelleenyritysten määrä, jotka pystyivät käsittelemään maksun, joka oli aiemmin epäonnistunut vähintään kerran.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries not yet processed.
fi: Uusintamaksun uudelleenyritysten määrä, jota ei ole vielä käsitelty.

en: The number of resubscribe orders processed during this period.
fi: Tänä aikana käsiteltyjen tilausten määrä.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of sign-up, switch and renewal orders this customer has placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
fi: Niiden rekisteröitymis-, vaihto- ja uusimistilausten määrä, jotka tämä asiakas on tehnyt kauppaasi maksullisena (eli käsitelty tai valmis).

en: The number of subscriptions cancelled by the customer or store manager during this period.  The pre-paid term may not yet have ended during this period.
fi: Asiakkaan tai myymäläpäällikön tänä aikana peruuttamien tilausten määrä. Ennakkomaksuaika ei ehkä ole vielä päättynyt tänä aikana.

en: The number of subscriptions created during this period, either by being manually created, imported or a customer placing an order. This includes orders pending payment.
fi: Tänä aikana luotujen tilausten määrä, joko manuaalisesti luotujen, tuotujen tai tilauksen tehneen asiakkaan kautta. Tämä sisältää maksua odottavat tilaukset.

en: The number of subscriptions during this period with an end date in the future and a status other than pending.
fi: Sellaisten tilausten määrä tänä aikana, joiden päättymispäivä on tulevaisuudessa ja tila on muu kuin vireillä.

en: The number of subscriptions purchased in parent orders created during this period. This represents the new subscriptions created by customers placing an order via checkout.
fi: Tänä aikana luoduissa ylätason tilauksissa ostettujen tilausten määrä. Tämä edustaa kassalla tilauksen tehneiden asiakkaiden luomia uusia tilauksia.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions that include this product as a line item and have a status other than pending or trashed.
fi: Niiden tilausten määrä, jotka sisältävät tämän tuotteen rivikohtana ja joiden tila on muu kuin Odottaa tai siirretty roskakoriin.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status of active or pending cancellation.
fi: Tällä asiakkaalla olevien tilausten määrä, joiden tila on aktiivinen tai peruutusta odottava.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status other than pending or trashed.
fi: Sellaisten tilausten määrä, jotka tällä asiakkaalla on muussa kuin odotustilassa tai roskakorissa.

en: The number of subscriptions upgraded, downgraded or cross-graded during this period.
fi: Tänä ajanjaksona päivitettyjen, alennettujen tai ristiinpäivitettyjen tilausten määrä.

en: The number of subscriptions which have either expired or reached the end of the prepaid term if it was previously cancelled.
fi: Niiden tilausten määrä, jotka ovat joko vanhentuneet tai saavuttaneet ennakkomaksukauden lopussa, jos se on aiemmin peruutettu.

en: The number of unique customers with a subscription of any status other than pending or trashed.
fi: Niiden yksittäisten asiakkaiden määrä, joiden tilaus on muussa kuin odotustilassa tai roskakoriin siirretty.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of upcoming renewal orders, for currently active subscriptions.
fi: Tulevien uusimistilausten määrä tällä hetkellä aktiivisille tilauksille.

en: The original subscription item being switched cannot be found.
fi: Alkuperäistä vaihdettavaa tilauskohdetta ei löydy.

en: The payment method can not be changed for that subscription.
fi: Tämän tilauksen maksutapaa ei voi muuttaa.

en: The product type can not be changed because this product is associated with subscriptions.
fi: Tuotetyyppiä ei voi muuttaa, koska tämä tuote on liitetty tilauksiin.

note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The renewal order is as follows:
fi: Uusimisjärjestys on seuraava:

en: The requested subscription cannot be edited.
fi: Pyydettyä tilausta ei voi muokata.

en: The retry system is disabled by default. To enable it, visit the Subscriptions settings administration screen.
fi: Uudelleenyritysjärjestelmä on oletuksena pois käytöstä. Ota se käyttöön siirtymällä Tilausasetusten hallintanäytölle.

en: The start date of a subscription can not be deleted, only updated.
fi: Tilauksen alkamispäivää ei voi poistaa, se vain päivitetään.

en: The status applied to the order for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
fi: Tilaukseen sovellettu tila uusimismaksun epäonnistumisen tai viimeisimmän uudelleenyrityksen ja tämän uudelleenyrityksen käsittelyn välisenä aikana.

en: The status applied to the subscription for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
fi: Tilaukseen sovellettu tila uusimismaksun epäonnistumisen tai viimeisimmän uudelleenyrityksen ja tämän uudelleenyrityksen käsittelyn välisenä aikana.

en: The status of the automatic payment retry: pending means the retry will be processed in the future, failed means the payment was not successful when retried and completed means the payment succeeded when retried.
fi: Automaattisen maksun uudelleenyrityksen tila: vireillä tarkoittaa, että uudelleenyritys käsitellään tulevaisuudessa, epäonnistunut tarkoittaa, että maksu ei onnistunut uudelleen yritettäessä ja suoritettu tarkoittaa, että maksu onnistui uudelleen yritettäessä.

en: The status to transition the subscription to. Unlike the "status" param, this will calculate and update the subscription dates.
fi: Tila, johon tilaus siirretään. Toisin kuin &quot;tila&quot;-parametri, tämä laskee ja päivittää tilauspäivämäärät.

en: The subscription's end date.
fi: Tilauksen päättymispäivä.

en: The subscription's next payment date.
fi: Tilauksen seuraava maksupäivä.

en: The subscription's original subscription ID if this is a resubscribed subscription.
fi: Tilauksen alkuperäinen tilaustunnus, jos kyseessä on uudelleentilattu tilaus.

en: The subscription's resubscribed subscription ID.
fi: Tilauksen uudelleentilatun tilaustunnus.

en: The subscription's start date.
fi: Tilauksen alkamispäivä.

en: The subscription's trial date
fi: Tilauksen kokeilupäivä

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all renewal orders including tax and shipping.
fi: Kaikkien uusimistilausten summa, mukaan lukien verot ja toimituskulut.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all resubscribe orders including tax and shipping.
fi: Kaikkien uudelleentilaustilausten summa, mukaan lukien verot ja toimituskulut.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all subscription parent orders, including other items, fees, tax and shipping.
fi: Kaikkien tilausten päätilausten summa, mukaan lukien muut tuotteet, maksut, verot ja toimituskulut.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all switch orders including tax and shipping.
fi: Kaikkien vaihtotilausten summa, mukaan lukien verot ja toimituskulut.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The sum of all the upcoming renewal orders, including items, fees, tax and shipping, for currently active subscriptions.
fi: Kaikkien tulevien uusimistilausten summa, mukaan lukien tuotteet, maksut, verot ja toimituskulut tällä hetkellä aktiivisille tilauksille.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The total amount of revenue, including tax and shipping, recovered with the failed payment retry system for renewal orders with a failed payment.
fi: Tulojen kokonaismäärä, mukaan lukien verot ja toimituskulut, jotka on palautettu epäonnistuneen maksun uudelleenyritysjärjestelmän avulla uusintatilauksille, joiden maksu epäonnistui.

en: The total number of sign-up, switch and renewal orders placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
fi: Kauppaasi maksettujen rekisteröitymis-, vaihto- ja uusimistilausten kokonaismäärä (eli käsitelty tai valmis).

en: The total number of subscriptions with a status of active or pending cancellation.
fi: Niiden tilausten kokonaismäärä, joiden tila on aktiivinen tai peruutusta odottava.

en: The total number of subscriptions with a status other than pending or trashed.
fi: Niiden tilausten kokonaismäärä, joiden tila on muu kuin Odottaa tai siirretty roskakoriin.

note: translators: %s: help tip.
en: The total value of this customer's sign-up, switch and renewal orders.
fi: Tämän asiakkaan rekisteröitymis-, vaihto- ja uusimistilausten kokonaisarvo.

note: translators: placeholder is a time period (e.g. "4 weeks")
en: The trial period can not exceed %s.
fi: Koeaika ei voi ylittää %s.

note: translators: number of 1$: days, 2$: weeks, 3$: months, 4$: years
en: The trial period can not exceed: %1$s, %2$s, %3$s or %4$s.
fi: Kokeilujakso voi olla enintään %1$s, %2$s, %3$s tai %4$s.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
fi: Päivitysprosessi voi kestää hetken, joten ole kärsivällinen.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
fi: Toimitusmenetelmiä ei ole saatavilla. Tarkista osoitteesi tai ota meihin yhteyttä, jos tarvitset apua.

note: translators: placeholders are link opening and closing tags. 1$-2$: to gateway settings, 3$-4$: support docs on woocommerce.com
en: There is a problem with PayPal. Your API credentials may be incorrect. Please update your %1$sAPI credentials%2$s. %3$sLearn more%4$s.
fi: PayPalissa on ongelma. API-kirjautumistietosi voivat olla virheelliset. Päivitä %1$sAPI-kirjautumistietosi%2$s. %3$sLisätietoja%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: docs on woocommerce, 3$-4$: dismiss link
en: There is a problem with PayPal. Your PayPal account is issuing out-of-date subscription IDs. %1$sLearn more%2$s. %3$sDismiss%4$s.
fi: PayPalissa on ongelma. PayPal-tilisi antaa vanhentuneita tilaustunnuksia. %1$sLisätietoja%2$s. %3$sHylkää%4$s.

en: There was an error locating the switch details.
fi: Kytkimen tietojen paikantamisessa tapahtui virhe.

en: There was an error with the update. Please refresh the page and try again.
fi: Päivityksessä tapahtui virhe. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: There was an error with your request to resubscribe. Please try again.
fi: Uudelleentilauspyynnössäsi tapahtui virhe. Yritä uudelleen.

en: There was an error with your request. Please try again.
fi: Pyynnössäsi tapahtui virhe. Yritä uudelleen.

en: These are important questions for any subscription commerce business.
fi: Nämä ovat tärkeitä kysymyksiä kaikille tilauskaupan yrityksille.

en: These emails can be enabled, disabled and customised under the %sWooCommerce > Settings > Emails%s administration screen.
fi: Nämä sähköpostit voidaan ottaa käyttöön, poistaa käytöstä ja mukauttaa %sWooCommerce &gt; Asetukset &gt; Sähköpostit%s -hallintanäytössä.

en: This Month
fi: Tässä kuussa

note: translators: %s: default e-mail subject.
en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: %s.
fi: Tämä hallitsee sähköpostin aiheriviä. Jätä tyhjäksi, jos haluat käyttää oletusaihetta: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: %s.
fi: Tämä hallitsee sähköposti-ilmoituksen sisältämää pääotsikkoa. Jätä tyhjäksi, jos haluat käyttää oletusotsikkoa: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
fi: Tämä hallitsee sähköposti-ilmoituksen sisältämää pääotsikkoa. Jätä tyhjäksi, jos haluat käyttää oletusotsikkoa: <code>%s</code> .

en: This date should be treated as an estimate only. The payment gateway for this subscription controls when payments are processed.
fi: Tätä päivämäärää tulee käsitellä vain arviona. Tämän tilauksen maksuyhdyskäytävä hallitsee maksujen käsittelyä.

en: This free extension makes it possible to migrate subscribers from 3rd party systems to WooCommerce. It also makes it possible to export your subscription data for analysis in spreadsheet tools or 3rd party apps.
fi: Tämä ilmainen laajennus mahdollistaa tilaajien siirtämisen kolmannen osapuolen järjestelmistä WooCommerceen. Sen avulla voit myös viedä tilaustietosi analysoitavaksi laskentataulukkotyökaluihin tai kolmannen osapuolen sovelluksiin.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after a renewal order is placed on-hold.
fi: Tämä on asiakkaille lähetettävä tilausilmoitus, joka sisältää tilaustiedot sen jälkeen, kun uusintatilaus on asetettu pitoon.

en: This is an order notification sent to the customer after payment for a subscription renewal order is completed. It contains the renewal order details.
fi: Tämä on tilausilmoitus, joka lähetetään asiakkaalle sen jälkeen, kun tilauksen uusimistilauksen maksu on suoritettu. Se sisältää uusimistilauksen tiedot.

en: This is where subscriptions are stored.
fi: Tänne tilaukset tallennetaan.

en: This new page is also where the customer can suspend or cancel their subscription, change payment method, change shipping address or upgrade/downgrade an item.
fi: Tällä uudella sivulla asiakas voi myös keskeyttää tai peruuttaa tilauksensa, muuttaa maksutapaa, muuttaa toimitusosoitetta tai päivittää tai alentaa tuotetta.

en: This order can no longer be paid because the corresponding subscription does not require payment at this time.
fi: Tätä tilausta ei voi enää maksaa, koska vastaava tilaus ei vaadi maksua tällä hetkellä.

en: This page will display the results of the process as each batch of subscriptions is updated.
fi: Tällä sivulla näytetään prosessin tulokset, kun jokainen tilauserä päivitetään.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
fi: Tämä tuote on tällä hetkellä loppu varastosta eikä saatavilla.

en: This section shows any information about Subscriptions.
fi: Tämä osio näyttää kaikki tiedot tilauksista.

en: This section shows general information about the store.
fi: Tämä osio näyttää yleistä tietoa kaupasta.

en: This section shows information about Subscription payment methods.
fi: Tämä osio näyttää tietoja tilauksen maksutavoista.

en: This section shows information about payment gateway feature support.
fi: Tässä osiossa on tietoja maksuyhdyskäytävän tuesta.

en: This subscription is no longer editable because the payment gateway does not allow modification of recurring amounts.
fi: Tätä tilausta ei voi enää muokata, koska maksuyhdyskäytävä ei salli toistuvien summien muokkaamista.

note: Translators: Placeholders are opening and closing My Account link tags.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your %smy account page%s. | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your %smy account page%s.
fi[0]: Tämä tilaus on asetettu uusiutumaan automaattisesti tiedoissasi olevalla maksutavalla. Voit hallita tai peruuttaa tätä tilausta %smy tilisivultasi%s.

note: Translators: Placeholder is the My Account URL.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your my account page. %s | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your my account page. %s
fi[0]: Tämä tilaus on asetettu uusiutumaan automaattisesti tiedoissasi olevalla maksutavalla. Voit hallita tai peruuttaa tätä tilausta tililtäsi. %s

en: This variation can not be removed because it is associated with active subscriptions. To remove this variation, please cancel and delete the subscriptions for it.
fi: Tätä muunnelmaa ei voi poistaa, koska se liittyy aktiivisiin tilauksiin. Jos haluat poistaa tämän muunnelman, peruuta ja poista sen tilaukset.

en: This will clear the persistent cache of all of subscriptions stored against users in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as queries to find a given user's subscriptions are run.
fi: Tämä tyhjentää kaikkien myymäläsi käyttäjiä vastaan tallennettujen tilausten pysyvän välimuistin. Odota hitaampaa kassalle, uusimiseen ja muihin tilaukseen liittyviin toimintoihin tämän toiminnon suorittamisen jälkeen. Välimuistit luodaan uudelleen yli ajan, kun tietyn käyttäjän tilauksia etsiviä kyselyjä suoritetaan.

en: This will clear the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as related order queries are run.
fi: Tämä tyhjentää pysyvän välimuistin kaikista uusimisesta, vaihdosta, uudelleentilauksesta ja muista tilaustyypeistä kaikista kauppasi tilauksista. Odota hitaampaa kassalle, uusimiseen ja muihin tilaukseen liittyviin toimintoihin tämän toiminnon suorittamisen jälkeen. Välimuistit luodaan uudelleen yli ajan, kun niihin liittyviä tilauskyselyjä suoritetaan.

en: This will generate the persistent cache for linking users with subscriptions. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
fi: Tämä luo pysyvän välimuistin käyttäjien linkittämiseksi tilauksiin. Välimuistit luodaan ylitöitä taustalla (Action Schedulerin kautta).

en: This will generate the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
fi: Tämä luo pysyvän välimuistin kaikista uusimisesta, vaihdosta, uudelleentilauksesta ja muista tilaustyypeistä kaikille kauppasi tilauksille. Välimuistit luodaan ylitöitä taustalla (Action Schedulerin kautta).

en: Timezone:
fi: Aikavyöhyke:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: To apply a specific rule based on certain conditions, like high value orders or an infrequent renewal schedule, you can use the retry specific %s'wcs_get_retry_rule'%s filter. This provides the ID of the renewal order for the failed payment, which can be used to find information about the products, subscription and totals to which the failed payment relates.
fi: Jos haluat soveltaa tiettyä sääntöä tiettyjen olosuhteiden, kuten arvokkaiden tilausten tai harvoin uusimisaikataulun, perusteella, voit käyttää uudelleenyrityskohtaista %s&#39;wcs_get_retry_rule&#39;%s -suodatinta. Tämä antaa epäonnistuneen maksun uusimistilauksen tunnuksen, jonka avulla voidaan etsiä tietoja tuotteista, tilauksesta ja summista, joihin epäonnistunut maksu liittyy.

en: To enable automatic renewals for this subscription, you will first need to add a payment method.
fi: Jotta voit ottaa tämän tilauksen automaattisen uusimisen käyttöön, sinun on ensin lisättävä maksutapa.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$s
fi: Aktivoidaksesi tilauksen uudelleen nyt, voit myös kirjautua sisään ja maksaa uusimisen tilisivultasi: %1$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s %2$s: link markup to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$sPay Now &raquo;%2$s
fi: Aktivoidaksesi tilauksen uudelleen nyt, voit myös kirjautua sisään ja maksaa uusimisen tilisivultasi: %1$sPay Now »%2$s

note: translators: $1: placeholder is number of weeks, 2$: path to the file
en: To record the progress of the update a new log file was created. This file will be automatically deleted in %1$d weeks. If you would like to delete it sooner, you can find it here: %2$s
fi: Päivityksen edistymisen tallentamiseksi luotiin uusi lokitiedosto. Tämä tiedosto poistetaan automaattisesti %1$d viikon kuluttua. Jos haluat poistaa sen aikaisemmin, löydät sen täältä: %2$s

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: To resolve this as quickly as possible, please create a %1$stemporary administrator account%3$s with the user email woologin@woocommerce.com and share the credentials with us via %2$sQuickForget.com%3$s.
fi: Ratkaise tämä mahdollisimman nopeasti luomalla %1$väliaikainen järjestelmänvalvojan tili%3$s käyttäjäsähköpostilla woologin@woocommerce.com ja jakamalla valtuustiedot kanssamme osoitteessa %2$sQuickForget.com%3$s.

note: translators: $1 the log file name $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see further details about these errors, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%2$s
fi: Jos haluat nähdä lisätietoja näistä virheistä, katso %1$s-lokitiedosto %2$sWooCommerce-lokinäytöstä.%2$s

note: translators: $1 is the log file name. $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see the full error, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%3$s.
fi: Näet koko virheen tarkastelemalla lokitiedostoa %1$s %2$sWooCommerce-lokinäytöstä.%3$s.

en: Today!
fi: Tänään!

en: Total
fi: Kaikki yhteensä

[ctx: Used in data attribute. Escaped]
en: Total
fi: Kaikki yhteensä

[ctx: table heading]
en: Total
fi: Kaikki yhteensä

en: Total Discount
fi: Yhteensä alennus

en: Total Subscribers
fi: Tilaajat yhteensä

en: Total Subscription Orders
fi: Tilaustilaukset yhteensä

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscription Orders %s
fi: Tilaustilaukset yhteensä %s

en: Total Subscriptions
fi: Tilaukset yhteensä

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscriptions %s
fi: Tilaukset yhteensä %s

note: translators: placeholder is the formatted total to be paid for the subscription wrapped in <strong> tags
en: Total: %s
fi: Yhteensä: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: Totals
fi: Yhteensä

en: Trash
fi: Roskakori

en: Trashing this order will also trash the subscriptions purchased with the order.
fi: Tämän tilauksen siirtäminen roskakoriin siirtää myös tilauksen mukana ostetut tilaukset roskakoriin.

en: Trial End
fi: Kokeilu päättyy

[ctx: table heading]
en: Trial End
fi: Kokeilu päättyy

[ctx: customer subscription table header]
en: Trial end date
fi: Kokeilujakson päättymispäivä

en: Turn off Automatic Payments
fi: Laita automaattiset maksut pois päältä

note: translators: 1: subscription status, 2: error message.
en: Unable to change subscription status to "%1$s". Exception: %2$s
fi: Tilauksen tilaksi &quot;%1$s&quot; ei voi vaihtaa. Poikkeus: %2$s

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s".
fi: Tilauksen tilaksi &quot;%s&quot; ei voi vaihtaa.

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s". Please assign a customer to the subscription to activate it.
fi: Tilauksen tilaksi &quot;%s&quot; ei voi vaihtaa. Määritä tilaukselle asiakas sen aktivoimiseksi.

en: Unable to find order for PayPal billing agreement.
fi: PayPal-laskutussopimuksen tilausta ei löydy.

[ctx: Error message that gets sent to front end when upgrading Subscriptions]
note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to repair subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
fi: Tilauksia ei voi korjata.%4$sVirhe: %1$s%4$sPäivitä sivu ja yritä uudelleen. Jos ongelma jatkuu, %2$sota yhteyttä tukeen%3$s.

note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to upgrade subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
fi: Tilauksia ei voi päivittää.%4$sVirhe: %1$s%4$sPäivitä sivu ja yritä uudelleen. Jos ongelma jatkuu, %2$sota yhteyttä tukeen%3$s.

en: Unended Subscription Count
fi: Päättymätön tilausmäärä

[ctx: relation to order]
en: Unknown Order Type
fi: Tuntematon tilaustyyppi

[ctx: used in api error message if there is no long message]
en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Unlimited payments
fi: Rajoittamattomat maksut

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Upcoming Recurring Revenue
fi: Tulevat toistuvat tulot

en: Update Complete
fi: Päivitys valmis

[ctx: text on submit button]
en: Update Database
fi: Päivitä tietokanta

en: Update Error
fi: Päivitysvirhe

en: Update in Progress
fi: Päivitys käynnissä

note: translators: $1: address type (Shipping Address / Billing Address), $2: opening <strong> tag, $3: closing </strong> tag
en: Update the %1$s used for %2$sall%3$s of my active subscriptions
fi: Päivitä aktiivisten tilausteni %1$s %2$sall%3$s

note: translators: $1: opening <strong> tag, $2: closing </strong> tag
en: Update the payment method used for %1$sall%2$s of my current subscriptions
fi: Päivitä nykyisten tilausteni %1$sall%2$s maksutapa

note: translators: placeholder is an error message.
en: Updating subscription dates errored with message: %s
fi: Tilauspäivien päivityksessä virheviesti: %s

[ctx: a switch type]
en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Upgrade or Downgrade
fi: Päivitä tai alenna

en: Use this field to customise the text displayed on the checkout button when an order contains a subscription. Normally the checkout submission button displays "Place order". When the cart contains a subscription, this is changed to "Sign up now".
fi: Käytä tätä kenttää mukauttaaksesi kassapainikkeessa näkyvää tekstiä, kun tilaus sisältää tilauksen. Normaalisti kassan lähetyspainikkeessa näkyy &quot;Tee tilaus&quot;. Kun ostoskori sisältää tilauksen, se muuttuu &quot;Rekisteröidy nyt&quot;.

en: Using the auto-renewal toggle is disabled while in staging mode.
fi: Automaattisen uusimisen kytkimen käyttö on poissa käytöstä esitystilassa.

en: Variable Subscription
fi: Muuttuva tilaus

en: Variable subscription
fi: Muuttuva tilaus

en: Variation ID, if applicable.
fi: Muunnelman tunnus, jos sellainen on.

note: translators: placeholder $1 is the Subscription version string ('2.3'), $2-3 are opening and closing <em> tags
en: Version %1$s brings some new improvements requested by store managers just like you (and possibly even by %2$syou%3$s).
fi: Versio %1$s sisältää joitain uusia parannuksia, joita sinun kaltaiset myymäläpäälliköt ovat pyytäneet (ja mahdollisesti jopa %2$syou%3$s).

note: translators: placeholder is version number
en: Version %s
fi: Versio %s

en: Version 2.0 has been in development for more than a year. We've reinvented the extension to take into account 3 years of feedback from store managers.
fi: Versio 2.0 on ollut kehitteillä yli vuoden. Olemme kehittäneet laajennuksen uudelleen ottaaksemme huomioon 3 vuoden palautteen myymäläjohtajilta.

en: Version 2.1 introduces some great new features requested by store managers just like you (and possibly even by %syou%s).
fi: Versio 2.1 sisältää hienoja uusia ominaisuuksia, joita myymäläpäälliköt ovat pyytäneet kuten sinä (ja mahdollisesti jopa %syou%s).

note: translators: placeholder is the display name of a payment gateway a subscription was paid by translators: %s: payment method.
en: Via %s
fi: %s:n kautta

[ctx: view a subscription]
en: View
fi: Näytä

en: View Email Settings
fi: Näytä sähköpostiasetukset

en: View Reports
fi: Näytä raportit

en: View Retry
fi: Näytä Yritä uudelleen

[ctx: custom post type setting]
en: View Subscription
fi: Näytä tilaus

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: View Subscription: %s
fi: Näytä tilaus: %s

en: View and manage subscriptions
fi: Tarkastele ja hallinnoi tilauksia

en: View other subscriptions &rarr;
fi: Katso muut tilaukset →

en: View subscription
fi: Näytä tilaus

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is either view or edit url for the subscription
en: View subscription: %s
fi: Näytä tilaus: %s

en: View subscriptions
fi: Näytä tilaukset

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: View the status of your subscription in %1$syour account%2$s. | View the status of your subscriptions in %1$syour account%2$s.
fi[0]: Tarkastele tilauksesi tilaa %1$si tililläsi%2$s.

note: translators: placeholder is order's view url
en: View your order: %s
fi: Katso tilauksesi: %s

note: translators: placeholder is subscription's view url
en: View your subscription: %s
fi: Näytä tilauksesi: %s

en: Virtual
fi: Virtuaalinen

en: WARNING: Bad things are about to happen!
    
    The payment gateway used to purchase this subscription does not support modifying a subscription's details.
    
    Changes to the billing period, recurring discount, recurring tax or recurring total may not be reflected in the amount charged by the payment gateway.
fi: VAROITUS: Pahoja asioita tapahtuu pian! Tämän tilauksen ostamiseen käytetty maksuyhdyskäytävä ei tue tilauksen tietojen muokkaamista. Laskutuskauden, toistuvan alennuksen, toistuvan veron tai toistuvan kokonaissumman muutokset eivät välttämättä näy maksuyhdyskäytävän veloittamassa summassa.

en: WP REST API Endpoints
fi: WP REST API -päätepisteet

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want the details of a specific subscription? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id>/%s.
fi: Haluatko lisätietoja tietystä tilauksesta? Hanki %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id> /%s.

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Want to know more about Subscriptions %s?
fi: Haluatko tietää lisää tilauksista %s?

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.
fi: Haluatko luetella kaikki sivuston tilaukset? Hanki %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Want the details of a specific subscription? Get %s/wc-api/v2/subscriptions/<id>/%s.
fi: Haluatko luetella kaikki sivuston tilaukset? Hanki %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Haluatko lisätietoja tietystä tilauksesta? Hanki %s/wc-api/v2/subscriptions/<id> /%s.

en: Want to renew early via the checkout? Click %shere.%s
fi: Haluatko uusia aikaisin kassalla? Napsauta %she.%s

en: Want your customers to be able to subscribe to non-subscription products?
fi: Haluatko, että asiakkaasi voivat tilata muita kuin tilaustuotteita?

note: translators: placeholders are opening and closing tags. Leads to docs on version 2
en: Warning! Version 2.0 is a major update to the WooCommerce Subscriptions extension. Before updating, please create a backup, update all WooCommerce extensions and test all plugins, custom code and payment gateways with version 2.0 on a staging site. %1$sLearn more about the changes in version 2.0 &raquo;%2$s
fi: Varoitus! Versio 2.0 on merkittävä päivitys WooCommerce Subscriptions -laajennukseen. Ennen päivittämistä luo varmuuskopio, päivitä kaikki WooCommerce-laajennukset ja testaa kaikki laajennukset, mukautetut koodit ja maksuyhdyskäytävät versiolla 2.0 esityssivustolla. %1$sLisätietoja version 2.0 muutoksista »%2$s

note: translators: placeholder is Subscriptions version number.
en: Warning! You are running version %s of WooCommerce Subscriptions plugin code but your database has been upgraded to Subscriptions version 2.0. This will cause major problems on your store.
fi: Varoitus! Käytössäsi on WooCommerce Subscriptions -laajennuskoodin versio %s, mutta tietokantasi on päivitetty Subscriptions-versioon 2.0. Tämä aiheuttaa suuria ongelmia myymälässäsi.

en: Warning: Deleting a user will also delete the user's subscriptions. The user's orders will remain but be reassigned to the 'Guest' user.
    
    Do you want to continue to delete this user and any associated subscriptions?
fi: Varoitus: Käyttäjän poistaminen poistaa myös käyttäjän tilaukset. Käyttäjän tilaukset säilyvät, mutta ne siirretään Vieras-käyttäjälle. Haluatko jatkaa tämän käyttäjän ja siihen liittyvien tilausten poistamista?

en: We can not find your old subscription item.
fi: Emme löydä vanhaa tilauskohdettasi.

en: We can't find a paid subscription order for this user.
fi: Emme löydä maksettua tilaustilausta tälle käyttäjälle.

note: translators: placeholder is a number
en: We can't find a subscription with ID #%d. Perhaps it was deleted?
fi: Emme löydä tilausta tunnuksella #%d. Ehkä se on poistettu?

en: We couldn't create a renewal order for your subscription, please try again.
fi: Emme voineet luoda uusintatilausta tilauksellesi. Yritä uudelleen.

en: We couldn't find the original renewal order for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original renewal orders for items in your cart. The items were removed.
fi[0]: Emme löytäneet ostoskorissasi olevan tuotteen alkuperäistä uusimistilausta. Kohde poistettiin.

en: We couldn't find the original subscription for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original subscriptions for items in your cart. The items were removed.
fi[0]: Emme löytäneet ostoskorissasi olevan tuotteen alkuperäistä tilausta. Kohde poistettiin.

en: We didn't just improve interfaces for humans, we also improved them for computers. Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints.
fi: Emme vain parantaneet käyttöliittymiä ihmisille, vaan myös tietokoneille. Sovelluksesi voivat nyt luoda, lukea, päivittää tai poistaa tilauksia RESTful API -päätepisteiden kautta.

en: We have finished processing your subscription renewal order.
fi: Olemme saaneet päätökseen tilauksesi uusimistilauksen käsittelyn.

en: We hope you enjoy it!
fi: Toivomme, että nautit siitä!

en: We were unable to locate that subscription, please try again.
fi: Emme löytäneet kyseistä tilausta. Yritä uudelleen.

note: translators: Placeholders are opening and closing link tags.
en: We weren't able to locate the set of report results you requested. Please regenerate the link from the %1$sSubscription Reports screen%2$s.
fi: Emme löytäneet pyytämääsi raporttitulosten joukkoa. Luo linkki uudelleen %1$sTilausraportit-näytöstä%2$s.

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Welcome to Subscriptions 2.0
fi: Tervetuloa Tilaukset 2.0:aan

en: Welcome to Subscriptions 2.1!
fi: Tervetuloa tilauksiin 2.1!

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Welcome to WooCommerce Subscriptions %s!
fi: Tervetuloa WooCommerce-tilauksiin %s!

en: Welcome to WooCommerce Subscriptions 2.1
fi: Tervetuloa WooCommerce-tilauksiin 2.1

en: What happens when a customer wants to purchase a subscription product for someone else?
fi: Mitä tapahtuu, kun asiakas haluaa ostaa tilaustuotteen jollekin toiselle?

en: What personal information your store shares with external sources depends on which third-party payment processor plugins you are using to collect subscription payments. We recommend that you consult with their privacy policies to inform this section of your privacy policy.
fi: Se, mitä henkilökohtaisia tietoja kauppasi jakaa ulkoisten lähteiden kanssa, riippuu siitä, mitä kolmannen osapuolen maksuprosessorilaajennuksia käytät tilausmaksujen keräämiseen. Suosittelemme, että tutustut heidän tietosuojakäytäntöihinsä ilmoittaaksesi tämän tietosuojakäytäntösi osion.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: What we collect and store
fi: Mitä keräämme ja varastoimme

en: What we share with others
fi: Mitä jaamme muiden kanssa

en: What's new?
fi: Mikä on uutta?

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When Cancelled
fi: Peruutettuna

en: When a subscription is activated, either manually or after a successful purchase, new users will be assigned this role.
fi: Kun tilaus aktivoidaan joko manuaalisesti tai onnistuneen oston jälkeen, uusille käyttäjille annetaan tämä rooli.

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When cancelled
fi: Kun peruutus

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within subscriptions be retained or removed?
fi: Pitäisikö tilausten sisältämät henkilötiedot säilyttää tai poistaa, kun käsitellään %s?

en: When switching to a subscription with a different recurring payment or billing period, should the price paid for the existing billing period be prorated when switching to the new subscription?
fi: Kun vaihdat liittymään, jossa on eri toistuva maksu- tai laskutuskausi, pitäisikö nykyiseltä laskutuskaudelta maksettu hinta suhteuttaa uuteen liittymään vaihdettaessa?

en: When switching to a subscription with a length, you can take into account the payments already completed by the customer when determining how many payments the subscriber needs to make for the new subscription.
fi: Vaihtaessasi pituiseen liittymään voit ottaa huomioon asiakkaan jo suorittamat maksut määritettäessä, kuinka monta maksua tilaaja tarvitsee uudesta liittymisestä.

en: When switching to a subscription with a sign up fee, you can require the customer pay only the gap between the existing subscription's sign up fee and the new subscription's sign up fee (if any).
fi: Kun vaihdat liittymismaksulliseen liittymään, voit vaatia asiakasta maksamaan vain eron nykyisen liittymän liittymismaksun ja uuden liittymän liittymismaksun välillä (jos sellainen on).

en: With WooCommerce Subscribe All the Things, they can! This experimental extension is exploring how to convert any product, including Product Bundles and Composite Products, into a subscription product. It also offers customers a way to subscribe to a cart of non-subscription products.
fi: WooCommerce Subscribe All the Things -palvelun avulla he voivat! Tämä kokeellinen laajennus tutkii, miten mikä tahansa tuote, mukaan lukien tuotepaketit ja yhdistelmätuotteet, muunnetaan tilaustuotteeksi. Se tarjoaa asiakkaille myös tavan tilata muiden kuin tilaustuotteiden ostoskori.

en: With early renewals enabled, customers can renew their subscriptions before the next payment date.
fi: Kun varhainen uusiminen on käytössä, asiakkaat voivat uusia tilauksensa ennen seuraavaa maksupäivää.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: With manual renewals, a customer's subscription is put on-hold until they login and pay to renew it. %1$sLearn more%2$s.
fi: Manuaalisissa uusimisissa asiakkaan tilaus jäädytetään, kunnes hän kirjautuu sisään ja maksaa sen uusimisesta. %1$sLisätietoja%2$s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: With the %s'wcs_default_retry_rules'%s filter, you can define a set of default rules to apply to all failed payments in your store.
fi: %s&#39;wcs_default_retry_rules&#39;%s-suodattimella voit määrittää oletussääntöjä, joita sovelletaan kaikkiin kauppasi epäonnistuneisiin maksuihin.

note: translators: $1: opening <a> tag linking to WC API docs, $2: closing <a> tag, $3: opening <a> tag linking to WP API docs, $4: closing <a> tag
en: WooCommerce 2.6 added support for %1$sREST API%2$s endpoints built on WordPress core's %3$sREST API%4$s infrastructure.
fi: WooCommerce 2.6 lisäsi tuen %1$sREST API%2$s -päätepisteille, jotka on rakennettu WordPress-ytimen %3$sREST API%4$s -infrastruktuuriin.

[ctx: label for the system status page]
en: WooCommerce Account Connected
fi: WooCommerce-tili yhdistetty

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Subscriptions
fi: WooCommerce-tilaukset

[ctx: used in User Agent data sent to PayPal to help identify where a payment came from]
en: WooCommerce Subscriptions PayPal
fi: WooCommerce-tilaukset PayPal

en: WooCommerce Subscriptions Update
fi: WooCommerce-tilausten päivitys

en: WooCommerce Subscriptions Update in Progress
fi: WooCommerce-tilausten päivitys käynnissä

en: Would you like to add a payment method now?
fi: Haluatko lisätä maksutavan nyt?

note: translators: 1: token display name, 2: opening link tag, 4: closing link tag, 3: opening link tag.
en: Would you like to update your subscriptions to use this new payment method - %1$s?%2$sYes%4$s | %3$sNo%4$s
fi: Haluatko päivittää tilauksesi käyttämään tätä uutta maksutapaa - %1$s?%2$sYes%4$s | %3$sEi%4$s

en: Y/m/d g:i:s A
fi: K/k/dg:i:s A

[ctx: post date]
note: translators: php date format
en: Y/m/d g:i:s A
fi: K/k/dg:i:s A

note: translators: date placeholder for input, javascript format
en: YYYY-MM-DD
fi: VVVV-KK-PP

en: Year
fi: vuosi

en: Yes
fi: Joo

en: You are about to trash one or more orders which contain a subscription.
    
    Trashing the orders will also trash the subscriptions purchased with these orders.
fi: Olet siirtämässä roskakoriin yhden tai useamman tilauksen, joka sisältää tilauksen. Tilausten roskakoristaminen siirtää myös näillä tilauksilla ostetut tilaukset roskakoriin.

en: You are deleting a subscription item. You will also need to manually cancel and trash the subscription on the Manage Subscriptions screen.
fi: Olet poistamassa tilauskohdetta. Sinun on myös peruutettava tilaus manuaalisesti ja siirrettävä se roskakoriin Hallinnoi tilauksia -näytössä.

en: You can not reactivate that subscription until paying to renew it. Please contact us if you need assistance.
fi: Et voi aktivoida tilausta uudelleen ennen kuin olet maksanut sen uusimisesta. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua.

en: You can not renew this subscription early. Please contact us if you need assistance.
fi: Et voi uusia tätä tilausta aikaisin. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua.

en: You can not resubscribe to that subscription. Please contact us if you need assistance.
fi: Et voi tilata tätä tilausta uudelleen. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua.

en: You can not suspend that subscription - the suspension limit has been reached. Please contact us if you need assistance.
fi: Et voi keskeyttää tilausta – keskeytysraja on saavutettu. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua.

en: You can not switch this subscription. It appears you do not own the subscription.
fi: Et voi vaihtaa tätä tilausta. Vaikuttaa siltä, että et omista tilausta.

en: You can not switch to the same subscription.
fi: Et voi vaihtaa samaan tilaukseen.

en: You can only switch to a subscription product.
fi: Voit vaihtaa vain tilaustuotteeseen.

en: You can't renew the subscription at this time. Please try again.
fi: Et voi uusia tilausta tällä hetkellä. Yritä uudelleen.

en: You cannot modify a subscription that does not belong to you.
fi: Et voi muokata tilausta, joka ei kuulu sinulle.

en: You cannot remove an item that does not exist.
fi: Et voi poistaa kohdetta, jota ei ole olemassa.

en: You do not have permission to create subscriptions
fi: Sinulla ei ole lupaa luoda tilauksia

en: You do not have permission to read the subscriptions count
fi: Sinulla ei ole lupaa lukea tilausmäärää

en: You have a subscription to this product. Choosing a new subscription will replace your existing subscription.
fi: Sinulla on tämän tuotteen tilaus. Uuden tilauksen valitseminen korvaa nykyisen tilauksesi.

en: You have added a variation of this product to the cart already.
fi: Olet jo lisännyt tämän tuotteen muunnelman ostoskoriin.

en: You have already subscribed to this product and it is limited to one per customer. You can not purchase the product again.
fi: Olet jo tilannut tämän tuotteen ja se on rajoitettu yhteen asiakasta kohti. Et voi ostaa tuotetta uudelleen.

en: You have an active subscription to this product already.
fi: Sinulla on jo aktiivinen tämän tuotteen tilaus.

en: You have no active subscriptions.
fi: Sinulla ei ole aktiivisia tilauksia.

en: You have reached the end of subscriptions. Go to the %sfirst page%s.
fi: Olet saavuttanut tilausten lopun. Siirry %ensimmäiselle sivulle%s.

[ctx: Used in admin email: new renewal order]
note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: You have received a subscription renewal order from %1$s. Their order is as follows:
fi: Olet vastaanottanut tilauksen uusimistilauksen lähettäjältä %1$s. Niiden järjestys on seuraava:

en: You have successfully changed your subscription items. Your new order and subscription details are shown below for your reference:
fi: Olet onnistuneesti vaihtanut tilauskohteitasi. Uusi tilauksesi ja tilauksesi tiedot näkyvät alla viitteellesi:

note: translators: placeholders are 1$: item name, and, 2$: opening and, 3$: closing link tags
en: You have successfully removed "%1$s" from your subscription. %2$sUndo?%3$s
fi: Olet onnistuneesti poistanut &quot;%1$s&quot; tilauksestasi. %2$sKumoa?%3$s

[ctx: Default email subject for email to customer on completed renewal order]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables that will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s renewal order from %2$s is complete
fi: Uusimistilauksesi %1$s lähettäjältä %2$s on valmis

[ctx: Default email subject for email with downloadable files in it]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s subscription renewal order from %2$s is complete - download your files
fi: Tilauksesi %1$s uusimistilaus yritykseltä %2$s on valmis - lataa tiedostosi

en: Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints with the same design as the latest version of WooCommerce's REST API endpoints.
fi: Sovelluksesi voivat nyt luoda, lukea, päivittää tai poistaa tilauksia RESTful API -päätepisteiden kautta, joilla on sama rakenne kuin WooCommercen REST API -päätepisteiden uusin versio.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed from your cart.
fi: Ostoskorisi sisälsi virheellisen tilauksen vaihtopyynnön. Se on poistettu ostoskoristasi.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed. | Your cart contained invalid subscription switch requests. They have been removed.
fi[0]: Ostoskorisi sisälsi virheellisen tilauksen vaihtopyynnön. Se on poistettu.

en: Your cart has been emptied of subscription products. Only one subscription product can be purchased at a time.
fi: Ostoskorisi on tyhjennetty tilaustuotteista. Vain yhden tilaustuotteen voi ostaa kerrallaan.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: Your customers can now view the full details of a subscription, including line items, billing and shipping address, billing schedule and renewal orders, from a special %sMy Account > View Subscription%s page.
fi: Asiakkaasi voivat nyt tarkastella tilauksen kaikkia tietoja, mukaan lukien rivikohdat, laskutus- ja toimitusosoite, laskutusaikataulu ja uusimistilaukset, erityiseltä %sOma tili &gt; Näytä tilaus%s -sivulta.

en: Your database has been updated successfully!
fi: Tietokantasi on päivitetty onnistuneesti!

en: Your early renewal order was successful.
fi: Varhainen uusimistilauksesi onnistui.

[ctx: Default email heading for email to customer on completed renewal order]
en: Your renewal order is complete
fi: Uusimistilauksesi on valmis

en: Your request to undo your previous action was unsuccessful.
fi: Pyyntösi kumota aikaisempi toimintosi epäonnistui.

en: Your subscription change is complete
fi: Tilauksesi muutos on valmis

en: Your subscription change is complete - download your files
fi: Tilauksesi muutos on valmis - lataa tiedostosi

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been cancelled.
fi: Tilauksesi on peruutettu.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been put on hold.
fi: Tilauksesi on asetettu pitoon.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been reactivated.
fi: Tilauksesi on aktivoitu uudelleen.

[ctx: Default email heading for email with downloadable files in it]
en: Your subscription renewal order is complete - download your files
fi: Tilauksesi uusimistilauksesi on valmis - lataa tiedostosi

en: Your subscription will be activated when payment clears. | Your subscriptions will be activated when payment clears.
fi[0]: Tilauksesi aktivoidaan, kun maksu on suoritettu.

en: Your {blogname} renewal order has been received!
fi: Uusintatilauksesi {blogname} on vastaanotettu!

en: Your {blogname} renewal order receipt from {order_date}
fi: Uusintatilauksesi {blogname} kuitti päivältä {order_date}

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete
fi: Tilauksesi {blogname} muutos {order_date} on valmis

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete - download your files
fi: Tilauksesi {blogname} muutos {order_date} on valmis – lataa tiedostosi

[ctx: default email subject for cancelled emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Cancelled
fi: [%s] Tilaus peruttu

[ctx: default email subject for expired emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Expired
fi: [%s] Tilaus vanhentunut

[ctx: default email subject for suspended emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Suspended
fi: [%s] Tilaus jäädytetty

en: [Remove]
fi: [Poista]

en: [{blogname}] New subscription renewal order ({order_number}) - {order_date}
fi: [{blogname}] Uusi tilauksen uusimistilaus ({order_number}) - {order_date}

en: [{blogname}] Subscription Switched ({order_number}) - {order_date}
fi: [{blogname}] Tilaus vaihdettu ({order_number}) - {order_date}

en: [{site_title}] Automatic payment failed for {order_number}, retry scheduled to run {retry_time}
fi: [{site_title}] Automaattinen maksu epäonnistui kohteelle {order_number}, yritä uudelleen ajoitettu suoritettavaksi {retry_time}

en: a customer suspends a subscription
fi: asiakas keskeyttää tilauksen

en: a subscription expires
fi: tilaus vanhenee

en: account erasure request
fi: tilin tyhjennyspyyntö

en: an automatic payment fails
fi: automaattinen maksu epäonnistuu

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of days. (e.g. "Bill this every day / 4 days")
en: day | %s days
fi[0]: päivä

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: day | days
fi[0]: päivä

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: days prior to Renewal Day
fi: päivää ennen uudistuspäivää

[ctx: example number of days / weeks / months]
en: e.g. 3
fi: esim 3

[ctx: example price]
en: e.g. 5.90
fi: esim 5.90

[ctx: example price]
note: translators: %s is a currency symbol / code translators: placeholder is a currency symbol / code
en: e.g. 9.90
fi: esim 9.90

en: emails sent to the customer and store manager
fi: asiakkaalle ja myymäläpäällikölle lähetetyt sähköpostit

[ctx: period interval (eg "$10 _every_ 2 weeks")]
en: every
fi: joka

note: translators: billing period (e.g. "every week").
en: every %s
fi: joka %s

[ctx: period interval with ordinal number (e.g. "every 2nd"]
note: translators: period interval, placeholder is ordinal (eg "$10 every _2nd/3rd/4th_", etc)
en: every %s
fi: joka %s

note: translators: placeholder is localised datetime
en: expected clearing date %s
fi: odotettu selvityspäivä %s

[ctx: Edit product screen, between the Billing Period and Subscription Length dropdowns]
en: for
fi: varten

en: how long to wait between retry attempts
fi: kuinka kauan on odotettava uudelleenyritysten välillä

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: in %s
fi: %s

[ctx: date on subscription updates list. Will be localized]
en: l jS \o\f F Y, h:ia
fi: l jS \o\f FY, h:ia

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of months. (e.g. "Bill this every month / 4 months")
en: month | %s months
fi[0]: kuukausi

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: month | months
fi[0]: kuukausi

en: new related order methods in WCS_Related_Order_Store
fi: uusia liittyviä tilausmenetelmiä WCS_Related_Order_Storessa

[ctx: no trial period]
en: no
fi: ei

en: now
fi: nyt

en: staging
fi: lavastus

en: subscriptions
fi: tilauksia

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: suspensions per billing period.
fi: jäädytykset laskutusjaksoa kohden.

en: the status applied to the renewal order and subscription
fi: uusimistilauksen ja tilauksen tila

en: the total number of retry attempts
fi: uudelleenyritysten kokonaismäärä

[ctx: initial payment on a subscription]
en: up front
fi: edessä

note: translators: %1$s is the file version, %2$s is the core version
en: version %1$s is out of date. The core version is %2$s
fi: versio %1$s on vanhentunut. Ydinversio on %2$s

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of weeks. (e.g. "Bill this every week / 4 weeks")
en: week | %s weeks
fi[0]: viikko

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: week | weeks
fi[0]: viikko

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of years. (e.g. "Bill this every year / 4 years")
en: year | %s years
fi[0]: vuosi

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: year | years
fi[0]: vuosi
