WooCommerce Subscriptions 3.0.9 - en to el translation catalogue (1254 entries)

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is number of subscriptions that were checked and did not need repairs. There's a space at the beginning!
en:  %d other subscription was checked and did not need any repairs. | %d other subscriptions were checked and did not need any repairs.
el[0]:  %d άλλη συνδρομή ελέγχθηκε και δεν χρειάστηκε καμία επισκευή.

note: translators: placeholder is next payment's date
en:  Next payment is due %s.
el:  Η επόμενη πληρωμή οφείλεται σε %s.

en:  Subscription Created
el:  Συνδρομή Δημιουργήθηκε

en:  Subscription Deleted
el:  Συνδρομή Διαγράφηκε

en:  Subscription Switched
el:  Συνδρομή Switched

en:  Subscription Updated
el:  Ενημέρωση συνδρομής

note: translators: placeholder is an order type.
en: "%s" is not a valid new order type.
el: Το "%s" δεν είναι έγκυρος τύπος νέας παραγγελίας.

en: $0 Initial Checkout
el: $0 Αρχικό checkout

en: $type passed to the function was not a string.
el: Το $type που πέρασε στη συνάρτηση δεν ήταν συμβολοσειρά.

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string (e.g. "£10 / month" )
en: %1$s %2$s then %3$s
el: %1$s %2$s τότε %3$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: subscription period (e.g. "month" or "3 months")
en: %1$s %2$s then %3$s / %4$s | %1$s %2$s then %3$s every %4$s
el[0]: %1$s %2$s τότε %3$s / %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string, 4$: payment day of the week (e.g. "$15 up front, then $10 every Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s
el: %1$s %2$s τότε %3$s κάθε %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front" ), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "2nd week"), 5$: day of the week (e.g. "Thursday"); (e.g. "$10 up front, then $20 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s on %5$s
el: %1$s %2$s μετά %3$s κάθε %4$s στις %5$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month of year (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s each year
el: %1$s %2$s και στη συνέχεια %3$s στις %4$s %5$s κάθε χρόνο

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd"), 6$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s every %6$s year
el: %1$s %2$s και στη συνέχεια %3$s στις %4$s %5$s κάθε %6$s έτος

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"), 5$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s day of every %5$s month
el: %1$s %2$s μετά %3$s την %4$s ημέρα κάθε %5$s μήνα

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"); (e.g. "$10 up front then $40 on the 23rd of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s of each month
el: %1$s %2$s και στη συνέχεια %3$s στις %4$s κάθε μήνα

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount; (e.g. "$10 up front then $30 on the last day of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of each month
el: %1$s %2$s μετά %3$s την τελευταία ημέρα κάθε μήνα

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of every %4$s month
el: %1$s %2$s μετά %3$s την τελευταία ημέρα κάθε %4$s μήνα

note: translators: 1$: is the "You have already subscribed to this product" notice, 2$-4$: opening/closing link tags, 3$: an order number
en: %1$s Complete payment on %2$sOrder %3$s%4$s to be able to change your subscription.
el: %1$s Ολοκληρώστε την πληρωμή στην %2$sΠαραγγελία %3$s%4$s για να μπορέσετε να αλλάξετε τη συνδρομή σας.

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: trial length (e.g. "3 weeks")
en: %1$s after %2$s free trial
el: %1$s μετά από %2$s δωρεάν δοκιμή

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years with 2 months free trial"), 2$: signup fee price (e.g. "and a $30 sign-up fee").
en: %1$s and a %2$s sign-up fee
el: %1$s και %2$s τέλος εγγραφής

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday") translators: %1$: recurring amount (e.g. "$15"), %2$: subscription period (e.g. "month") (e.g. "$15 every 2nd month")
en: %1$s every %2$s
el: %1$s κάθε %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s every %2$s on %3$s
el: %1$s κάθε %2$s στις %3$s

note: translators: $1: formatted order total for the order, $2: number of items bought
en: %1$s for %2$d item | %1$s for %2$d items
el[0]: %1$s για %2$d στοιχείο

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years"). translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years")
en: %1$s for %2$s
el: %1$s για %2$s

note: translators: 1$: trial length (e.g. "3 weeks"), 2$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year")
en: %1$s free trial then %2$s
el: %1$s δωρεάν δοκιμή τότε %2$s

note: translators: %1$s refers to the price. This string is meant to prefix another string below, e.g. "$5 now, and $5 on March 15th each year"
en: %1$s now, and
el: %1$s τώρα, και

note: translators: 1$: <price> on, 2$: <date>, 3$: <month> each year (e.g. "$15 on March 15th each year"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s each year
el: %1$s στις %2$s %3$s κάθε χρόνο

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s every %4$s year
el: %1$s στις %2$s %3$s κάθε %4$s έτος

note: translators: 1$: <price> on the, 2$: <date> day of every, 3$: <interval> month (e.g. "$10 on the 23rd day of every 2nd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s day of every %3$s month
el: %1$s την %2$s ημέρα κάθε %3$s μήνα

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s of each month
el: %1$s στις %2$s κάθε μήνα

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month")
en: %1$s on the last day of every %2$s month
el: %1$s την τελευταία ημέρα κάθε %2$s μήνα

note: translators: 1$: is the number of subscriptions not updated, 2$: is the error message
en: %1$s subscription could not be updated: %2$s | %1$s subscriptions could not be updated: %2$s
el[0]: Η συνδρομή %1$s δεν μπόρεσε να ενημερωθεί: %2$s

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: 1$: new status (e.g. "Cancel"), 2$: blog name
en: %1$s subscription event triggered at %2$s
el: Το συμβάν συνδρομής %1$s ενεργοποιήθηκε στο %2$s

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years"), 2$: trial length (e.g.: "with 4 months free trial").
en: %1$s with %2$s free trial
el: %1$s με %2$s δωρεάν δοκιμή

[ctx: Subscription title on admin table. (e.g.: #211 for John Doe)]
note: translators: $1: is opening link, $2: is subscription order number, $3: is closing link tag, $4: is user's name
en: %1$s#%2$s%3$s for %4$s
el: %1$s#%2$s%3$s για %4$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sAdd a subscription product &raquo;%2$s
el: %1$προσθήκη προϊόντος συνδρομής &raquo;%2$s

note: translators: placeholers are link tags: 1$-2$ new subscription page, 3$-4$: docs on woocommerce.com
en: %1$sAdd a subscription%2$s now or %3$slearn more%4$s about the new interface.
el: %1$προσθέστε μια συνδρομή%2$s τώρα ή %3$ μάθετε περισσότερα%4$s για το νέο περιβάλλον εργασίας.

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as type pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "<em>", 5$: "</em>", 6$: "<em>", 7$: "</em>", 8$: "</p>"
en: %1$sChoose Subscription%2$s%3$sThe WooCommerce Subscriptions extension adds two new subscription product types - %4$sSimple subscription%5$s and %6$sVariable subscription%7$s.%8$s
el: %1$sΕπιλογή συνδρομής%2$s%3$sΗ επέκταση WooCommerce Subscriptions προσθέτει δύο νέους τύπους συνδρομητικών προϊόντων - %4$sΑπλή συνδρομή%5$s και %6$sΜεταβλητή συνδρομή%7$s.%8$s

note: translators: placeholders are opening/closing tags linking to documentation on outdated templates.
en: %1$sLearn how to update%2$s
el: %1$sΜάθετε πώς να ενημερώνετε%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sLearn more about managing subscriptions &raquo;%2$s
el: %1$sΜάθετε περισσότερα για τη διαχείριση των συνδρομών &raquo;%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing tags.
en: %1$sNote:%2$s Orders which are related to subscriptions will not be included in the orders affected by these settings.
el: %1$sΣημείωση:%2$s Οι παραγγελίες που σχετίζονται με συνδρομές δεν θα περιλαμβάνονται στις παραγγελίες που επηρεάζονται από αυτές τις ρυθμίσεις.

note: translators: placeholders are opening and closing strong tags.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are enabled on your account%2$s. All subscription management features are now enabled. Happy selling!
el: %1$sΟι συναλλαγές αναφοράς PayPal είναι ενεργοποιημένες στο λογαριασμό σας%2$s. Όλες οι λειτουργίες διαχείρισης συνδρομών είναι τώρα ενεργοποιημένες. Καλές πωλήσεις!

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s, some subscription management features are not enabled. Please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
el: %1$sΟι Συναλλαγές αναφοράς PayPal δεν είναι ενεργοποιημένες στο λογαριασμό σας%2$s, ορισμένες λειτουργίες διαχείρισης συνδρομών δεν είναι ενεργοποιημένες. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με την PayPal και ζητήστε να %3$ενεργοποιήσουν τις Συναλλαγές αναφοράς PayPal%4$s στο λογαριασμό σας. %5$sΕλέγξτε το λογαριασμό PayPal%6$s %3$sΜάθετε περισσότερα %7$s

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s. If you wish to use PayPal Reference Transactions with Subscriptions, please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
el: %1$sΟι συναλλαγές αναφοράς PayPal δεν είναι ενεργοποιημένες στο λογαριασμό σας%2$s. Εάν επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε τις Συναλλαγές Αναφοράς PayPal με τις συνδρομές, επικοινωνήστε με την PayPal και ζητήστε να %3$ενεργοποιήσουν τις Συναλλαγές Αναφοράς PayPal%4$s στο λογαριασμό σας. %5$sΕλέγξτε το λογαριασμό PayPal%6$s %3$sΜάθετε περισσότερα %7$s

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as price pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "</p>"
en: %1$sSet a Price%2$s%3$sSubscription prices are a little different to other product prices. For a subscription, you can set a billing period, length, sign-up fee and free trial.%4$s
el: %1$sSet a Price%2$s%3$s%3$sΟι τιμές των συνδρομών διαφέρουν λίγο από τις τιμές των άλλων προϊόντων. Για μια συνδρομή, μπορείτε να ορίσετε περίοδο χρέωσης, διάρκεια, τέλος εγγραφής και δωρεάν δοκιμή.%4$s

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3: active version of Subscriptions, 4: current version of Subscriptions, 5-6: opening/closing tags linked to ticket form, 7-8: opening/closing tags linked to documentation.
en: %1$sWarning!%2$s It appears that you have downgraded %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s from %3$s to %4$s. Downgrading the plugin in this way may cause issues. Please update to %3$s or higher, or %5$sopen a new support ticket%6$s for further assistance. %7$sLearn more &raquo;%8$s
el: %1$sΠροειδοποίηση!%2$s Φαίνεται ότι έχετε υποβαθμίσει το %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s από %3$s σε %4$s. Η υποβάθμιση του πρόσθετου με αυτόν τον τρόπο μπορεί να προκαλέσει προβλήματα. Παρακαλούμε ενημερώστε σε %3$s ή υψηλότερη έκδοση ή %5$sopen a new support ticket%6$s για περαιτέρω βοήθεια. %7$sΜάθετε περισσότερα &raquo;%8$s

note: translators: 1-2: opening/closing <b> tags, 3: Subscriptions version.
en: %1$sWarning!%2$s We can see the %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s plugin is active. Version %3$s of %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s comes with that plugin's functionality packaged into the core plugin. Please deactivate WooCommerce Subscriptions Early Renewal to avoid any conflicts.
el: %1$sWarning!%2$s Βλέπουμε ότι το πρόσθετο %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s είναι ενεργό. Η έκδοση %3$s του %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s έρχεται με τη λειτουργικότητα αυτού του πρόσθετου συσκευασμένη στο βασικό πρόσθετο. Παρακαλούμε απενεργοποιήστε το WooCommerce Subscriptions Early Renewal για να αποφύγετε τυχόν συγκρούσεις.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3-4: opening/closing tags linked to ticket form.
en: %1$sWarning!%2$s We discovered an issue in %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s that may cause your subscription renewal order and customer subscription caches to contain invalid data. For information about how to update the cached data, please %3$sopen a new support ticket%4$s.
el: %1$sΠροειδοποίηση!%2$s Ανακαλύψαμε ένα πρόβλημα στο %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s που μπορεί να προκαλέσει την ανανέωση της παραγγελίας συνδρομής σας και τις προσωρινές μνήμες συνδρομών πελατών να περιέχουν άκυρα δεδομένα. Για πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο ενημέρωσης των δεδομένων της προσωρινής αποθήκευσης, παρακαλούμε %3$sopen a new support ticket%4$s.

note: translators: $1-$2: opening and closing <strong> tags, $3-$4: opening and closing <em> tags
en: %1$sWooCommerce Subscriptions Installed%2$s &#8211; %3$sYou're ready to start selling subscriptions!%4$s
el: %1$sWooCommerce Subscriptions Installed%2$s &#8211; %3$sΕίστε έτοιμοι να αρχίσετε να πουλάτε συνδρομές!%4$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$-4$: link tags, takes to woocommerce plugin on wp.org, 5$-6$: opening and closing link tags, leads to plugins.php in admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s The %3$sWooCommerce plugin%4$s must be active for WooCommerce Subscriptions to work. Please %5$sinstall & activate WooCommerce &raquo;%6$s
el: Το %1$sWooCommerce Subscriptions είναι ανενεργό.%2$s Το πρόσθετο %3$sWooCommerce plugin%4$s πρέπει να είναι ενεργό για να λειτουργήσει το WooCommerce Subscriptions. Παρακαλούμε %5$εγκαταστήστε & ενεργοποιήστε το WooCommerce &raquo;%6$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$: minimum supported WooCommerce version, 4$-5$: opening and closing link tags, leads to plugin admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s This version of Subscriptions requires WooCommerce %3$s or newer. Please %4$supdate WooCommerce to version %3$s or newer &raquo;%5$s
el: %1$sΤο WooCommerce Subscriptions είναι ανενεργό.%2$s Αυτή η έκδοση του Subscriptions απαιτεί WooCommerce %3$s ή νεότερη έκδοση. Παρακαλούμε %4$επικαιροποιήστε το WooCommerce στην έκδοση %3$s ή νεότερη &raquo;%5$s

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s current subscriptions
el: %2$s %1$s τρέχουσες συνδρομές

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s ended subscriptions
el: %2$s %1$s τερματίστηκαν οι συνδρομές

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s new subscriptions
el: %2$s %1$s νέες συνδρομές

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription cancellations
el: %2$s %1$s ακυρώσεις συνδρομών

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription renewals
el: %2$s %1$s ανανεώσεις συνδρομών

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription resubscribes
el: %2$s %1$s συνδρομή επανεγγραφεί

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription signups
el: %2$s %1$s εγγραφές συνδρομής

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription switches
el: %2$s %1$s διακόπτες συνδρομής

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s cancellation%3$s subscription cancellations this month | %2$s%1$s cancellations%3$s subscription cancellations this month
el[0]: %2$s%1$s ακυρώσεις%3$s ακυρώσεις συνδρομών αυτό το μήνα

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s renewal%3$s subscription renewals this month | %2$s%1$s renewals%3$s subscription renewals this month
el[0]: %2$s%1$s ανανέωση%3$s ανανέωση συνδρομής αυτό το μήνα

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s signup%3$s subscription signups this month | %2$s%1$s signups%3$s subscription signups this month
el[0]: %2$s%1$s signup%3$s εγγραφές συνδρομής αυτό το μήνα

note: translators: %d: retry count.
en: %d Cancelled Payment Retry | %d Cancelled Payment Retries
el[0]: %d Ακυρωμένη επανάληψη πληρωμής

note: translators: %d: retry count.
en: %d Failed Payment Retry | %d Failed Payment Retries
el[0]: %d Αποτυχημένη επανάληψη πληρωμής

note: translators: %d: retry count.
en: %d Pending Payment Retry | %d Pending Payment Retries
el[0]: %d Εκκρεμής επανάληψη πληρωμής

note: translators: %d: retry count.
en: %d Processing Payment Retry | %d Processing Payment Retries
el[0]: %d Επεξεργασία Επανάληψη πληρωμής

note: translators: %d: retry count.
en: %d Successful Payment Retry | %d Successful Payment Retries
el[0]: %d Επιτυχής επανάληψη πληρωμής

note: translators: %d refers to the number of times we have detected cache update failures
en: %d failures | %d failure
el[0]: %d αποτυχίες

note: translators: %d: item count.
en: %d item | %d items
el[0]: %d στοιχείο

note: translators: placeholder is blogname
en: %s - Order
el: %s - Παραγγελία

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: %s ago
el: %s πριν

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s average renewal amount
el: %s μέσο ποσό ανανέωσης

note: translators: placeholder is a number of days.
en: %s day | a %s-day
el[0]: %s ημέρα

note: translators: placeholder is a number of day with language specific suffix applied (e.g. "1st", "3rd", "5th", etc...)
en: %s day of the month
el: %s ημέρα του μήνα

note: translators: placeholder is a day of the week
en: %s each week
el: %s κάθε εβδομάδα

note: translators: placeholder is a number of months.
en: %s month | a %s-month
el[0]: %s μήνας

note: translators: %s: subscription net gain (with percentage).
en: %s net subscription gain
el: %s καθαρό κέρδος συνδρομής

note: translators: %s: subscription net loss (with percentage).
en: %s net subscription loss
el: %s καθαρή απώλεια συνδρομής

note: translators: placeholder is recurring amount. translators: placeholder is recurring amount
en: %s on the last day of each month
el: %s την τελευταία ημέρα κάθε μήνα

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal income in this period
el: %s εισόδημα ανανέωσης κατά την περίοδο αυτή

note: translators: %s: renewal count.
en: %s renewal orders
el: %s παραγγελίες ανανέωσης

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s renewal revenue in this period
el: %s έσοδα ανανέωσης κατά την περίοδο αυτή

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue recovered
el: %s ανακτηθέντα έσοδα ανανέωσης

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue this month
el: %s έσοδα ανανέωσης αυτόν τον μήνα

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s resubscribe revenue in this period
el: %s έσοδα από επανεγγραφή σε αυτή την περίοδο

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts failed
el: %s προσπάθειες επανάληψης απέτυχαν

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts pending
el: %s προσπάθειες επανάληψης σε εκκρεμότητα

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts succeeded
el: %s προσπάθειες επανάληψης πέτυχαν

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s signup revenue in this period
el: %s έσοδα από εγγραφές σε αυτή την περίοδο

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s signup revenue this month
el: %s έσοδα από εγγραφές αυτό το μήνα

note: translators: placeholder is the number of subscriptions updated
en: %s subscription status changed. | %s subscription statuses changed.
el[0]: Η κατάσταση της συνδρομής %s άλλαξε.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s switch revenue in this period
el: %s έσοδα αλλαγής κατά την περίοδο αυτή

note: translators: placeholder is a number of weeks.
en: %s week | a %s-week
el[0]: %s εβδομάδα

note: translators: placeholder is a number of years.
en: %s year | a %s-year
el[0]: %s έτος

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags translators: placeholders are opening and closing anchor tags linking to documentation
en: %sLearn more &raquo;%s
el: %sΜάθετε περισσότερα &raquo;%s

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{execution_time}", which will be replaced on front end with actual time
en: (in %s seconds)
el: (σε %s δευτερόλεπτα)

[ctx: includes tax]
note: translators: placeholder is price string, denotes tax included in cart/order total
en: (includes %s)
el: (περιλαμβάνει %s)

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 day..."]
en: 1 day
el: 1 ημέρα

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 month..."]
en: 1 month
el: 1 μήνας

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 week..."]
en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 year..."]
en: 1 year
el: 1 έτος

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: A fatal error has occurred while processing a recent subscription payment with PayPal. Please %1$sopen a new ticket at WooCommerce Support%3$s immediately to get this resolved. %2$sLearn more &raquo;%3$s
el: Προέκυψε ένα μοιραίο σφάλμα κατά την επεξεργασία μιας πρόσφατης πληρωμής συνδρομής με το PayPal. Παρακαλούμε %1$sopen a new ticket at WooCommerce Support%3$s immediately to get this resolved. %2$sΜάθετε περισσότερα &raquo;%3$s

en: A product displays a button with the text "Add to cart". By default, a subscription changes this to "Sign up now". You can customise the button text for subscriptions here.
el: Ένα προϊόν εμφανίζει ένα κουμπί με το κείμενο "Προσθήκη στο καλάθι". Από προεπιλογή, μια συνδρομή αλλάζει αυτό το μήνυμα σε "Εγγραφείτε τώρα". Μπορείτε να προσαρμόσετε το κείμενο του κουμπιού για τις συνδρομές εδώ.

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been cancelled. Their subscription's details are as follows:
el: Μια συνδρομή που ανήκει στον %1$s ακυρώθηκε. Τα στοιχεία της συνδρομής τους έχουν ως εξής:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been suspended by the user. Their subscription's details are as follows:
el: Μια συνδρομή που ανήκει στην %1$s έχει ανασταλεί από τον χρήστη. Τα στοιχεία της συνδρομής του έχουν ως εξής:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has expired. Their subscription's details are as follows:
el: Μια συνδρομή που ανήκει σε %1$s έχει λήξει. Τα στοιχεία της συνδρομής τους έχουν ως εξής:

en: A subscription has been removed from your cart. Due to payment gateway restrictions, different subscription products can not be purchased at the same time.
el: Μια συνδρομή έχει αφαιρεθεί από το καλάθι σας. Λόγω των περιορισμών της πύλης πληρωμής, δεν είναι δυνατή η ταυτόχρονη αγορά διαφορετικών προϊόντων συνδρομής.

en: A subscription has been removed from your cart. Products and subscriptions can not be purchased at the same time.
el: Μια συνδρομή έχει αφαιρεθεί από το καλάθι σας. Τα προϊόντα και οι συνδρομές δεν μπορούν να αγοραστούν ταυτόχρονα.

en: A subscription renewal has been removed from your cart. Multiple subscriptions can not be purchased at the same time.
el: Μια ανανέωση συνδρομής έχει αφαιρεθεί από το καλάθι σας. Δεν είναι δυνατή η ταυτόχρονη αγορά πολλαπλών συνδρομών.

en: About WooCommerce Subscriptions
el: Σχετικά με τις συνδρομές WooCommerce

en: Accept Early Renewal Payments
el: Αποδοχή πληρωμών για πρόωρη ανανέωση

en: Accept Early Renewal Payments via a Modal
el: Αποδοχή πληρωμών πρόωρης ανανέωσης μέσω ενός Modal

en: Accept Manual Renewals
el: Αποδοχή χειροκίνητων ανανεώσεων

en: Actions
el: Δράσεις

[ctx: an action on a subscription]
en: Activate
el: Ενεργοποίηση

[ctx: Subscription status]
en: Active
el: Ενεργό

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
el[0]: Ενεργό <span class="count">(%s)</span>

[ctx: label for the system status page]
en: Active Product Key
el: Ενεργό κλειδί προϊόντος

en: Active Subscriptions
el: Ενεργές συνδρομές

note: translators: %s: help tip.
en: Active Subscriptions %s
el: Ενεργές συνδρομές %s

note: translators: %d refers to the number of payments the coupon can be used for.
en: Active for %d payment | Active for %d payments
el[0]: Ενεργό για πληρωμή %d

en: Active for unlimited payments
el: Ενεργό για απεριόριστες πληρωμές

en: Active for x payments
el: Ενεργό για πληρωμές x

en: Active subscriber?
el: Ενεργός συνδρομητής;

en: Add
el: Προσθέστε

en: Add New
el: Προσθήκη νέου

en: Add New Retry
el: Προσθήκη νέας επανάληψης

[ctx: custom post type setting]
en: Add New Subscription
el: Προσθήκη νέας συνδρομής

[ctx: custom post type setting]
en: Add Subscription
el: Προσθήκη συνδρομής

en: Add a Subscription Product
el: Προσθήκη προϊόντος συνδρομής

[ctx: label on button, imperative]
en: Add payment
el: Προσθήκη πληρωμής

[ctx: text on button on checkout page]
en: Add payment method
el: Προσθήκη μεθόδου πληρωμής

[ctx: the page title of the add payment method form]
en: Add payment method
el: Προσθήκη μεθόδου πληρωμής

en: Add to Cart Button Text
el: Κείμενο κουμπιού Προσθήκη στο καλάθι

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Affected event: | Affected events:
el[0]: Επηρεαζόμενο συμβάν:

en: Align Subscription Renewal Day
el: Ευθυγραμμίστε την Ημέρα Ανανέωσης Συνδρομής

[ctx: used in the general subscription options page]
note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Align subscription renewal to a specific day of the week, month or year. For example, the first day of the month. %1$sLearn more%2$s.
el: Ευθυγραμμίστε την ανανέωση της συνδρομής με μια συγκεκριμένη ημέρα της εβδομάδας, του μήνα ή του έτους. Για παράδειγμα, την πρώτη ημέρα του μήνα. %1$sΜάθετε περισσότερα%2$s.

en: Align the payment date for all customers who purchase this subscription to a specific day of the week or month.
el: Ευθυγραμμίστε την ημερομηνία πληρωμής για όλους τους πελάτες που αγοράζουν αυτή τη συνδρομή με μια συγκεκριμένη ημέρα της εβδομάδας ή του μήνα.

[ctx: used in subscription product edit screen]
note: translators: placeholder is a year (e.g. "2016")
en: Align the payment date for this subscription to a specific day of the year. If the date has already taken place this year, the first payment will be processed in %s. Set the day to 0 to disable payment syncing for this product.
el: Ευθυγραμμίστε την ημερομηνία πληρωμής για αυτή τη συνδρομή με μια συγκεκριμένη ημέρα του έτους. Εάν η ημερομηνία έχει ήδη πραγματοποιηθεί φέτος, η πρώτη πληρωμή θα διεκπεραιωθεί το %s. Ορίστε την ημέρα σε 0 για να απενεργοποιήσετε το συγχρονισμό πληρωμών για αυτό το προϊόν.

en: All linked subscription items have been removed from the cart.
el: Όλα τα συνδεδεμένα στοιχεία συνδρομής έχουν αφαιρεθεί από το καλάθι.

[ctx: Used in WooCommerce by removed item notification: "_All linked subscription items were_ removed. Undo?" Filter for item title.]
en: All linked subscription items were
el: Όλα τα συνδεδεμένα στοιχεία συνδρομής ήταν

en: All orders types
el: Όλοι οι τύποι παραγγελιών

en: Allow $0 initial checkout without a payment method.
el: Επιτρέψτε αρχικό checkout $0 χωρίς μέθοδο πληρωμής.

en: Allow Switching
el: Επιτρέψτε την εναλλαγή

en: Allow a subscription product to be purchased with other products and subscriptions in the same transaction.
el: Επιτρέψτε την αγορά ενός προϊόντος συνδρομής με άλλα προϊόντα και συνδρομές στην ίδια συναλλαγή.

en: Allow a subscription product with a $0 initial payment to be purchased without providing a payment method. The customer will be required to provide a payment method at the end of the initial period to keep the subscription active.
el: Επιτρέψτε την αγορά ενός συνδρομητικού προϊόντος με αρχική πληρωμή $0 χωρίς την παροχή μεθόδου πληρωμής. Ο πελάτης θα πρέπει να παράσχει μια μέθοδο πληρωμής στο τέλος της αρχικής περιόδου για να διατηρήσει τη συνδρομή ενεργή.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags , 2-3: opening/closing tags for a link to docs on early renewal.
en: Allow customers to bypass the checkout and renew their subscription early from their %1$sMy Account > View Subscription%2$s page. %3$sLearn more.%4$s
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να παρακάμψουν το ταμείο και να ανανεώσουν τη συνδρομή τους νωρίτερα από τη σελίδα %1$sMy Account > View Subscription%2$s. %3$sΜάθετε περισσότερα.%4$s

en: Allow customers to turn on and off automatic renewals from their View Subscription page.
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να ενεργοποιούν και να απενεργοποιούν τις αυτόματες ανανεώσεις από τη σελίδα Προβολή συνδρομής.

en: Allow multiple subscriptions and products to be purchased simultaneously.
el: Επιτρέψτε την ταυτόχρονη αγορά πολλαπλών συνδρομών και προϊόντων.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Allow subscribers to switch (upgrade or downgrade) between different subscriptions. %1$sLearn more%2$s.
el: Επιτρέψτε στους συνδρομητές να εναλλάσσονται (αναβάθμιση ή υποβάθμιση) μεταξύ διαφορετικών συνδρομών. %1$sΜάθετε περισσότερα%2$s.

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Always
el: Πάντα

en: An error has occurred while processing a recent subscription related event. For steps on how to fix the affected subscription and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s. | An error has occurred while processing recent subscription related events. For steps on how to fix the affected subscriptions and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s.
el[0]: Προέκυψε σφάλμα κατά την επεξεργασία ενός πρόσφατου συμβάντος που σχετίζεται με τη συνδρομή. Για βήματα σχετικά με τη διόρθωση της επηρεαζόμενης συνδρομής και για να μάθετε περισσότερα σχετικά με τις πιθανές αιτίες αυτού του σφάλματος, διαβάστε τον οδηγό %1$shere%2$s.

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
el: Εμφανίστηκε σφάλμα, παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά ή δοκιμάστε μια εναλλακτική μορφή πληρωμής.

[ctx: Trial period dropdown's description in pricing fields]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
el: Ένα προαιρετικό χρονικό διάστημα αναμονής πριν από τη χρέωση της πρώτης επαναλαμβανόμενης πληρωμής. Οποιοδήποτε τέλος εγγραφής θα εξακολουθεί να χρεώνεται κατά την έναρξη της συνδρομής. %s

[ctx: Trial period field tooltip on Edit Product administration screen]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
el: Ένα προαιρετικό χρονικό διάστημα αναμονής πριν από τη χρέωση της πρώτης επαναλαμβανόμενης πληρωμής. Οποιοδήποτε τέλος εγγραφής θα εξακολουθεί να χρεώνεται κατά την έναρξη της συνδρομής. %s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: An order has been created for you to renew your subscription on %1$s. To pay for this invoice please use the following link: %2$s
el: Δημιουργήθηκε μια παραγγελία για την ανανέωση της συνδρομής σας στο %1$s. Για να πληρώσετε αυτό το τιμολόγιο, παρακαλούμε χρησιμοποιήστε τον ακόλουθο σύνδεσμο: %2$s

en: And much more...
el: Και πολλά άλλα...

en: Any Payment Method
el: Οποιαδήποτε μέθοδος πληρωμής

en: Are you sure you want remove this item from your subscription?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αφαιρέσετε αυτό το στοιχείο από τη συνδρομή σας;

en: Are you sure you want to change the payment method from PayPal standard?
    
    This will suspend the subscription at PayPal.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αλλάξετε τη μέθοδο πληρωμής από το πρότυπο PayPal;
    
    Αυτό θα αναστείλει τη συνδρομή στην PayPal.

en: Are you sure you want to process a renewal?
    
    This will charge the customer and email them the renewal order (if emails are enabled).
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να προβείτε σε ανανέωση;
    
    Αυτό θα χρεώσει τον πελάτη και θα του στείλει με email την παραγγελία ανανέωσης (αν τα email είναι ενεργοποιημένα).

en: Are you sure you want to retry payment for this renewal order?
    
    This will attempt to charge the customer and send renewal order emails (if emails are enabled).
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να επαναλάβετε την πληρωμή αυτής της παραγγελίας ανανέωσης;
    
    Αυτό θα επιχειρήσει να χρεώσει τον πελάτη και να στείλει emails παραγγελίας ανανέωσης (αν τα emails είναι ενεργοποιημένα).

note: translators: 1,2: opening/closing link tags (to documentation).
en: Attempt to recover recurring revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily. %1$sLearn more%2$s.
el: Προσπαθήστε να ανακτήσετε επαναλαμβανόμενα έσοδα που διαφορετικά θα χάνονταν λόγω της προσωρινής απόρριψης των μεθόδων πληρωμής. %1$sΜάθετε περισσότερα%2$s.

en: Auto Renewal Toggle
el: Ανανέωση αυτοκινήτου Toggle

en: Auto renew
el: Αυτόματη ανανέωση

en: Automatic Failed Payment Retries
el: Αυτόματη επανάληψη αποτυχημένων προσπαθειών πληρωμής

en: Automatic Failed Payment Retry
el: Αυτόματη επανάληψη αποτυχημένης πληρωμής

en: Automatic Recurring Payments
el: Αυτόματες επαναλαμβανόμενες πληρωμές

en: Automatic payment failed for order {order_number}
el: Η αυτόματη πληρωμή απέτυχε για την παραγγελία {order_number}

en: Automatic payment failed for {order_number}, we will retry {retry_time}
el: Η αυτόματη πληρωμή απέτυχε για {αριθμός παραγγελίας}, θα επαναλάβουμε {χρόνος_επανάληψης}

en: Automatic renewal payment failed
el: Η αυτόματη πληρωμή ανανέωσης απέτυχε

en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
el: Αυτόματη λήξη της συνδρομής μετά από αυτό το χρονικό διάστημα. Αυτή η διάρκεια είναι επιπλέον της δωρεάν δοκιμής ή του χρόνου που παρέχεται πριν από τη συγχρονισμένη πρώτη ημερομηνία ανανέωσης.

[ctx: Subscription Length dropdown's description in pricing fields]
en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
el: Αυτόματη λήξη της συνδρομής μετά από αυτό το χρονικό διάστημα. Αυτή η διάρκεια είναι επιπλέον της δωρεάν δοκιμής ή του χρόνου που παρέχεται πριν από τη συγχρονισμένη πρώτη ημερομηνία ανανέωσης.

en: Average Lifetime Value
el: Μέση αξία διάρκειας ζωής

note: translators: %s: help tip.
en: Average Lifetime Value %s
el: Μέση τιμή διάρκειας ζωής %s

note: translators: %s: help tip.
en: Average Recurring Line Total %s
el: Μέσος όρος επαναλαμβανόμενης γραμμής Σύνολο %s

en: Because of this, it is not recommended as a payment method for Subscriptions unless it is the only available option for your country.
el: Για το λόγο αυτό, δεν συνιστάται ως μέθοδος πληρωμής για συνδρομές, εκτός εάν είναι η μόνη διαθέσιμη επιλογή για τη χώρα σας.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Because the %sWC_Subscription%s class extends %sWC_Order%s, you can use its familiar methods, like %s$subscription->update_status()%s or %s$subscription->get_total()%s.
el: Επειδή η κλάση %sWC_Subscription%s επεκτείνει την %sWC_Order%s, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις γνωστές μεθόδους της, όπως %s$subscription->update_status()%s ή %s$subscription->get_total()%s.

note: translators: Placeholders are the opening and closing link tags.
en: Before enabling PayPal Standard for Subscriptions, please note, when using PayPal Standard, customers are locked into using PayPal Standard for the life of their subscription, and PayPal Standard has a number of limitations. Please read the guide on %1$swhy we don't recommend PayPal Standard%2$s for Subscriptions before choosing to enable this option.
el: Πριν ενεργοποιήσετε το PayPal Standard για συνδρομές, σημειώστε ότι, όταν χρησιμοποιείτε το PayPal Standard, οι πελάτες δεσμεύονται να χρησιμοποιούν το PayPal Standard για όλη τη διάρκεια της συνδρομής τους και το PayPal Standard έχει ορισμένους περιορισμούς. Διαβάστε τον οδηγό σχετικά με το %1$για ποιο λόγο δεν συνιστούμε το PayPal Standard%2$s για συνδρομές πριν επιλέξετε να ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή.

note: translators: placeholders are opening and closing tags
en: Before we send you on your way, we need to update your database to the newest version. If you do not have a recent backup of your site, %snow is the time to create one%s.
el: Πριν σας στείλουμε στο δρόμο σας, πρέπει να ενημερώσουμε τη βάση δεδομένων σας στην πιο πρόσφατη έκδοση. Αν δεν έχετε ένα πρόσφατο αντίγραφο ασφαλείας του ιστότοπού σας, %Τώρα είναι η ώρα να δημιουργήσετε ένα%s.

[ctx: when to allow switching]
en: Between Grouped Subscriptions
el: Μεταξύ ομαδοποιημένων συνδρομών

[ctx: when to allow switching]
en: Between Subscription Variations
el: Μεταξύ παραλλαγών συνδρομής

en: Billing
el: Τιμολόγηση

en: Billing Address
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: Billing Period
el: Περίοδος χρέωσης

en: Billing Period:
el: Περίοδος χρέωσης:

en: Billing agreement cancelled at PayPal.
el: Η συμφωνία χρέωσης ακυρώθηκε στο PayPal.

en: Billing interval:
el: Διάστημα χρέωσης:

en: Billing period for the subscription.
el: Περίοδος χρέωσης για τη συνδρομή.

[ctx: meaning billing address]
en: Billing:
el: Χρέωση:

en: Both the shipping address used for the subscription and your default shipping address for future purchases will be updated.
el: Τόσο η διεύθυνση αποστολής που χρησιμοποιήθηκε για τη συνδρομή όσο και η προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολής για μελλοντικές αγορές θα ενημερωθούν.

en: Browse products
el: Αναζήτηση προϊόντων

en: Browser User Agent
el: Πράκτορας χρήστη του προγράμματος περιήγησης

en: But wait, there's more!
el: Αλλά περιμένετε, υπάρχουν κι άλλα!

en: Button Text
el: Κείμενο κουμπιού

en: By default, Subscriptions will retry the payment 5 times over 7 days. The rules that control the retry system can be modified to customise:
el: Από προεπιλογή, οι Συνδρομές θα επαναλάβουν την πληρωμή 5 φορές σε διάστημα 7 ημερών. Οι κανόνες που ελέγχουν το σύστημα επανάληψης μπορούν να τροποποιηθούν για να προσαρμοστούν:

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags
en: By default, adding new files to an existing subscription product will automatically provide active subscribers with access to the new files. However, now you can enable a %snew content dripping setting%s to provide subscribers with access to new files only after the next renewal payment.
el: Από προεπιλογή, η προσθήκη νέων αρχείων σε ένα υπάρχον προϊόν συνδρομής θα παρέχει αυτόματα στους ενεργούς συνδρομητές πρόσβαση στα νέα αρχεία. Ωστόσο, τώρα μπορείτε να ενεργοποιήσετε μια ρύθμιση %snew content dripping dripping%s για να παρέχετε στους συνδρομητές πρόσβαση σε νέα αρχεία μόνο μετά την επόμενη πληρωμή ανανέωσης.

en: By making a subscription a Custom Order Type, a subscription is also now a custom post type. This makes it faster to query subscriptions and it uses a database schema that is as scalable as WordPress posts and pages.
el: Κάνοντας μια συνδρομή έναν προσαρμοσμένο τύπο παραγγελίας, μια συνδρομή είναι τώρα επίσης ένας προσαρμοσμένος τύπος ανάρτησης. Αυτό καθιστά γρηγορότερη την υποβολή ερωτημάτων για τις συνδρομές και χρησιμοποιεί ένα σχήμα βάσης δεδομένων που είναι εξίσου κλιμακούμενο με τις αναρτήσεις και τις σελίδες του WordPress.

en: By renewing your subscription early your next payment will be %s.
el: Με την πρόωρη ανανέωση της συνδρομής σας, η επόμενη πληρωμή σας θα είναι %s.

en: By renewing your subscription early, your scheduled next payment on %s will be cancelled.
el: Με την πρόωρη ανανέωση της συνδρομής σας, η προγραμματισμένη επόμενη πληρωμή σας στις %s θα ακυρωθεί.

en: By using WooCommerce Subscriptions, you may be storing personal data and depending on which third-party payment processors you’re using to take subscription payments, you may be sharing personal data with external sources.
el: Με τη χρήση του WooCommerce Subscriptions, ενδέχεται να αποθηκεύετε προσωπικά δεδομένα και, ανάλογα με τους επεξεργαστές πληρωμών τρίτων που χρησιμοποιείτε για τη λήψη πληρωμών συνδρομής, ενδέχεται να μοιράζεστε προσωπικά δεδομένα με εξωτερικές πηγές.

en: Cache Update Failures
el: Αποτυχίες ενημέρωσης cache

en: Can not get address type display name. Address type is not a string.
el: Δεν μπορεί να πάρει το όνομα εμφάνισης τύπου διεύθυνσης. Ο τύπος διεύθυνσης δεν είναι συμβολοσειρά.

en: Can not get status name. Status is not a string.
el: Δεν μπορεί να πάρει το όνομα κατάστασης. Η κατάσταση δεν είναι συμβολοσειρά.

en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: an action on a subscription]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancel Now
el: Ακύρωση τώρα

en: Cancel and remove personal data
el: Ακύρωση και διαγραφή προσωπικών δεδομένων

en: Cancellations
el: Ακυρώσεις

[ctx: Subscription status]
en: Cancelled
el: Ακυρωμένο

[ctx: table heading]
en: Cancelled Date
el: Ακυρωθείσα ημερομηνία

en: Cancelled Subscription
el: Ακυρωμένη συνδρομή

en: Cancelled Subscription emails are sent when a customer's subscription is cancelled (either by a store manager, or the customer).
el: Τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου Ακυρωμένη συνδρομή αποστέλλονται όταν η συνδρομή ενός πελάτη ακυρώνεται (είτε από τον διαχειριστή του καταστήματος είτε από τον ίδιο τον πελάτη).

note: translators: placeholder is an error message.
en: Cannot create subscription: %s.
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία συνδρομής: %s.

en: Change
el: Αλλαγή

[ctx: change billing or shipping address]
note: translators: %s: address type (eg. 'billing' or 'shipping').
en: Change %s address
el: Αλλαγή διεύθυνσης %s

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Change Payment Method
el: Αλλαγή τρόπου πληρωμής

en: Change Trial and End Dates
el: Αλλαγή ημερομηνιών δοκιμής και λήξης

en: Change address
el: Αλλαγή διεύθυνσης

en: Change in subscriptions between the start and end of the period.
el: Μεταβολή των συνδρομών μεταξύ της αρχής και του τέλους της περιόδου.

[ctx: label on button, imperative]
en: Change payment
el: Αλλαγή πληρωμής

en: Change payment features:
el: Αλλαγή χαρακτηριστικών πληρωμής:

[ctx: text on button on checkout page]
en: Change payment method
el: Αλλαγή μεθόδου πληρωμής

[ctx: the page title of the change payment method form]
en: Change payment method
el: Αλλαγή μεθόδου πληρωμής

en: Check Out What's New
el: Ελέγξτε τι νέο υπάρχει

note: translators: placeholder is either empty or "Next payment is due..."
en: Choose a new payment method.%s
el: Επιλέξτε μια νέα μέθοδο πληρωμής.%s

en: Choose a new subscription.
el: Επιλέξτε μια νέα συνδρομή.

note: translators: placeholders are <em> tags
en: Choose the default roles to assign to active and inactive subscribers. For record keeping purposes, a user account must be created for subscribers. Users with the %1$sadministrator%2$s role, such as yourself, will never be allocated these roles to prevent locking out administrators.
el: Επιλέξτε τους προεπιλεγμένους ρόλους που θα εκχωρηθούν σε ενεργούς και ανενεργούς συνδρομητές. Για σκοπούς τήρησης αρχείων, πρέπει να δημιουργηθεί ένας λογαριασμός χρήστη για τους συνδρομητές. Στους χρήστες με το ρόλο %1$sadministrator%2$s, όπως εσείς, δεν θα εκχωρηθούν ποτέ αυτοί οι ρόλοι για να αποφευχθεί ο αποκλεισμός των διαχειριστών.

en: Choose the subscription price, billing interval and period.
el: Επιλέξτε την τιμή της συνδρομής, το διάστημα χρέωσης και την περίοδο.

en: Choose which format of email to send.
el: Επιλέξτε ποια μορφή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου θα στείλετε.

en: Clear
el: Σαφής

en: Complete checkout to renew now.
el: Ολοκληρώστε το checkout για να ανανεώσετε τώρα.

en: Complete checkout to renew your subscription.
el: Ολοκληρώστε το checkout για να ανανεώσετε τη συνδρομή σας.

en: Complete checkout to resubscribe.
el: Ολοκληρώστε το checkout για να εγγραφείτε ξανά.

en: Completed Renewal Order
el: Συμπληρωμένη εντολή ανανέωσης

en: Continue
el: Συνεχίστε

en: Copy billing address
el: Αντίγραφο διεύθυνσης χρέωσης

note: translators: placeholder is either subscription key or a subscription id, or, failing that, empty (e.g. "145_21" or "145")
en: Could not get subscription. Most likely the subscription key does not refer to a subscription. The key was: "%s".
el: Δεν μπόρεσε να πάρει συνδρομή. Πιθανότατα το κλειδί συνδρομής δεν αναφέρεται σε συνδρομή. Το κλειδί ήταν: "%s".

[ctx: label for the system status page]
en: Country / State
el: Χώρα / Κράτος

en: Coupon will be limited to the given number of payments. It will then be automatically removed from the subscription. "Payments" also includes the initial subscription payment.
el: Το κουπόνι θα περιορίζεται στον συγκεκριμένο αριθμό πληρωμών. Στη συνέχεια θα αφαιρεθεί αυτόματα από τη συνδρομή. Οι "πληρωμές" περιλαμβάνουν επίσης την αρχική πληρωμή της συνδρομής.

en: Create pending parent order
el: Δημιουργία εκκρεμούς γονικής παραγγελίας

en: Create pending parent order requested by admin action.
el: Δημιουργία εκκρεμούς γονικής παραγγελίας που ζητήθηκε από ενέργεια διαχειριστή.

en: Create pending renewal order
el: Δημιουργία εκκρεμούς εντολής ανανέωσης

en: Create pending renewal order requested by admin action.
el: Δημιουργία εκκρεμούς παραγγελίας ανανέωσης που ζητήθηκε από ενέργεια διαχειριστή.

en: Create subscriptions
el: Δημιουργία συνδρομών

en: Created Date
el: Δημιουργημένη ημερομηνία

[ctx: a switch type]
en: Crossgrade
el: Διασταυρούμενη βαθμίδα

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Raw Retry Rule
el: Προσαρμοσμένος κανόνας επανάληψης Raw

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule
el: Προσαρμοσμένος κανόνας επανάληψης

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule Class
el: Προσαρμοσμένη κλάση κανόνα επανάληψης

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rules
el: Προσαρμοσμένοι κανόνες επανάληψης

en: Custom field deleted.
el: Διαγραφή προσαρμοσμένου πεδίου.

en: Custom field updated.
el: Ενημέρωση προσαρμοσμένου πεδίου.

en: Customer
el: Πελάτης

[ctx: Used in switch notification admin email]
note: translators: $1: customer's first name and last name, $2: how many subscriptions customer switched
en: Customer %1$s has switched their subscription. The details of their new subscription are as follows: | Customer %1$s has switched %2$d of their subscriptions. The details of their new subscriptions are as follows:
el[0]: Ο πελάτης %1$s άλλαξε τη συνδρομή του. Τα στοιχεία της νέας του συνδρομής έχουν ως εξής:

en: Customer ID is invalid.
el: Το αναγνωριστικό πελάτη είναι άκυρο.

en: Customer Payment Retry
el: Επανάληψη πληρωμής πελάτη

en: Customer Provided Note
el: Σημείωση που παρέχεται από τον πελάτη

en: Customer Renewal Invoice
el: Τιμολόγιο ανανέωσης πελάτη

en: Customer Suspensions
el: Αναστολές πελατών

en: Customer Totals
el: Σύνολα πελατών

en: Customer add payment method page &rarr;
el: Σελίδα προσθήκης τρόπου πληρωμής από τον πελάτη &rarr,

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer added "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
el: Ο πελάτης πρόσθεσε το "%1$s" (αναγνωριστικό προϊόντος: #%2$d) μέσω της σελίδας Ο λογαριασμός μου.

[ctx: used in order notes]
note: translators: %s: new item name.
en: Customer added %s.
el: Ο πελάτης πρόσθεσε %s.

en: Customer change payment method page &rarr;
el: Σελίδα αλλαγής τρόπου πληρωμής πελάτη &rarr,

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer removed "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
el: Ο πελάτης αφαίρεσε το "%1$s" (Product ID: #%2$d) μέσω της σελίδας Ο λογαριασμός μου.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Customer requested to renew early:
el: Ο πελάτης ζήτησε να ανανεώσει νωρίτερα:

note: translators: %s: order number.
en: Customer resubscribed in order #%s
el: Πελάτης επανεγγραφή στην παραγγελία #%s

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s and %2$s.
el: Η προσωρινή αποθήκευση συνδρομών πελατών γίνεται τώρα από τις %1$s και %2$s.

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s.
el: Η προσωρινή αποθήκευση της συνδρομής πελατών γίνεται τώρα από την %1$s.

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Customer successfully renewed early with order %s.
el: Ο πελάτης ανανέωσε επιτυχώς νωρίτερα με την παραγγελία %s.

[ctx: used in order notes]
note: translators: 1$: old item, 2$: new item when switching
en: Customer switched from: %1$s to %2$s.
el: Ο πελάτης άλλαξε από: %1$s σε %2$s.

en: Customer's notes about the order
el: Σημειώσεις του πελάτη σχετικά με την παραγγελία

en: Customer:
el: Πελάτης:

en: Customers
el: Πελάτες

en: Customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
el: Οι πελάτες και άλλοι μη διαχειριστικοί χρήστες μπορούν να περιηγηθούν και να αγοράσουν από το κατάστημά σας χωρίς διακοπή, ενώ η ενημέρωση βρίσκεται σε εξέλιξη.

en: Customers can now purchase different subscription products in one transaction. The products can bill on any schedule and have any combination of sign-up fees and/or free trials.
el: Οι πελάτες μπορούν πλέον να αγοράζουν διαφορετικά προϊόντα συνδρομής σε μία συναλλαγή. Τα προϊόντα μπορούν να χρεώνονται με οποιοδήποτε χρονοδιάγραμμα και να έχουν οποιονδήποτε συνδυασμό τελών εγγραφής ή/και δωρεάν δοκιμών.

en: Customers with a subscription are excluded from this setting.
el: Οι πελάτες με συνδρομή εξαιρούνται από αυτή τη ρύθμιση.

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Customise Retry Rules
el: Προσαρμογή κανόνων επανάληψης

en: Customise the text displayed on the button next to the subscription on the subscriber's account page. The default is "Switch Subscription", but you may wish to change this to "Upgrade" or "Change Subscription".
el: Προσαρμόστε το κείμενο που εμφανίζεται στο κουμπί δίπλα στη συνδρομή στη σελίδα λογαριασμού του συνδρομητή. Η προεπιλογή είναι "Αλλαγή συνδρομής", αλλά μπορεί να θέλετε να το αλλάξετε σε "Αναβάθμιση" ή "Αλλαγή συνδρομής".

en: Database Update Required
el: Απαιτείται ενημέρωση της βάσης δεδομένων

note: translators: placeholder is a list of version numbers (e.g. "1.3 & 1.4 & 1.5")
en: Database updated to version %s
el: Η βάση δεδομένων ενημερώθηκε στην έκδοση %s

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date Changed
el: Ημερομηνία που άλλαξε

[ctx: table headings in notification email]
en: Date Suspended
el: Ημερομηνία αναστολής

note: translators: placeholder is localised date string
en: Date Suspended: %s
el: Ημερομηνία αναστολής: %s

en: Date type can not be an empty string.
el: Ο τύπος ημερομηνίας δεν μπορεί να είναι κενή συμβολοσειρά.

en: Date type is not a string.
el: Ο τύπος ημερομηνίας δεν είναι συμβολοσειρά.

[ctx: input field placeholder for day field for annual subscriptions]
en: Day
el: Ημέρα

en: Delete Customer Subscription Cache
el: Διαγραφή της προσωρινής μνήμης συνδρομής πελατών

en: Delete Permanently
el: Διαγραφή μόνιμα

en: Delete Related Order Cache
el: Διαγραφή Cache σχετικών παραγγελιών

en: Delete all variations without a subscription
el: Διαγραφή όλων των παραλλαγών χωρίς συνδρομή

en: Delete this item permanently
el: Διαγράψτε αυτό το στοιχείο μόνιμα

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Developers can also now use all the familiar WordPress functions, like %sget_posts()%s, to query or modify subscription data.
el: Οι προγραμματιστές μπορούν επίσης τώρα να χρησιμοποιούν όλες τις οικείες λειτουργίες του WordPress, όπως η %sget_posts()%s, για να ζητούν ή να τροποποιούν τα δεδομένα της συνδρομής.

en: Disable auto renew
el: Απενεργοποίηση αυτόματης ανανέωσης

en: Discount
el: Έκπτωση

en: Display the auto renewal toggle
el: Εμφάνιση της εναλλαγής αυτόματης ανανέωσης

en: Do not limit
el: Μην περιορίζετε

en: Do not synchronise
el: Μη συγχρονισμός

[ctx: short for documents]
en: Docs
el: Έγγραφα

[ctx: short for documents]
en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

[ctx: a switch type]
en: Downgrade
el: Υποβάθμιση

en: Downloadable
el: Κατεβάστε το

en: Drip Downloadable Content
el: Περιεχόμενο με δυνατότητα λήψης

en: Early Renewal
el: Πρόωρη ανανέωση

en: Edit
el: Επεξεργασία

[ctx: custom post type setting]
en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Retry
el: Επεξεργασία Επανάληψη

en: Edit Subscription
el: Επεξεργασία συνδρομής

[ctx: custom post type setting]
en: Edit Subscription
el: Επεξεργασία συνδρομής

[ctx: API error message when editing the order failed]
note: translators: placeholder is error message
en: Edit subscription failed with error: %s
el: Η επεξεργασία της εγγραφής απέτυχε με σφάλμα: %s

en: Email
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Email Address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

[ctx: Name the setting that controls the main heading contained within the email notification]
en: Email Heading
el: Κεφαλίδα email

[ctx: text, html or multipart]
en: Email type
el: Τύπος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

note: translators: placeholder is customer's billing email
en: Email: %s
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: %s

en: Enable Automatic Retry
el: Ενεργοποίηση αυτόματης επανάληψης

en: Enable PayPal Standard for Subscriptions
el: Ενεργοποίηση του PayPal Standard για συνδρομές

en: Enable auto renew
el: Ενεργοποίηση αυτόματης ανανέωσης

en: Enable automatic payments
el: Ενεργοποίηση αυτόματων πληρωμών

en: Enable automatic retry of failed recurring payments
el: Ενεργοποίηση αυτόματης επανάληψης αποτυχημένων επαναλαμβανόμενων πληρωμών

en: Enable dripping for downloadable content on subscription products.
el: Ενεργοποιήστε τη σταγονοποίηση για περιεχόμενο που μπορεί να μεταφορτωθεί σε συνδρομητικά προϊόντα.

en: Enable this email notification
el: Ενεργοποίηση αυτής της ειδοποίησης μέσω email

[ctx: an email notification]
en: Enable/Disable
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση

note: translators: %s is a line break.
en: Enabling this grants access to new downloadable files added to a product only after the next renewal is processed.%sBy default, access to new downloadable files added to a product is granted immediately to any customer that has an active subscription with that product.
el: Με την ενεργοποίηση αυτής της δυνατότητας παρέχεται πρόσβαση σε νέα αρχεία προς λήψη που προστίθενται σε ένα προϊόν μόνο μετά την επεξεργασία της επόμενης ανανέωσης.%sΑπό προεπιλογή, η πρόσβαση σε νέα αρχεία προς λήψη που προστίθενται σε ένα προϊόν παρέχεται αμέσως σε κάθε πελάτη που έχει ενεργή συνδρομή για το συγκεκριμένο προϊόν.

en: End Date
el: Ημερομηνία λήξης

[ctx: table heading]
en: End Date
el: Ημερομηνία λήξης

[ctx: table headings in notification email]
en: End Date
el: Ημερομηνία λήξης

note: translators: placeholder is localised date string
en: End Date: %s
el: Ημερομηνία λήξης: %s

[ctx: customer subscription table header]
en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

[ctx: table heading]
en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised end date, or "when cancelled"
en: End date: %s
el: Ημερομηνία λήξης: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: End of Prepaid Term
el: Τέλος της Προπληρωμένης Διάρκειας

note: translators: placeholder is localised date string
en: End of Prepaid Term: %s
el: Τέλος της Προπληρωμένης Περιόδου: %s

en: Endpoint for the My Account &rarr; Change Subscription Payment Method page
el: Τελικό σημείο για τη σελίδα Ο λογαριασμός μου &rarr; Αλλαγή τρόπου πληρωμής συνδρομής

en: Endpoint for the My Account &rarr; Subscriptions page
el: Τελικό σημείο για τη σελίδα Ο λογαριασμός μου &rarr; Συνδρομές

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Subscription page
el: Τελικό σημείο για τη σελίδα Ο λογαριασμός μου &rarr; Προβολή συνδρομής

en: Enter a new interval as a single number (e.g. to charge every 2nd month, enter 2):
el: Πληκτρολογήστε ένα νέο διάστημα ως έναν απλό αριθμό (π.χ. για να χρεώνετε κάθε 2ο μήνα, πληκτρολογήστε 2):

en: Enter a new length (e.g. 5):
el: Εισάγετε ένα νέο μήκος (π.χ. 5):

note: translators: placeholder is admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
el: Εισάγετε τους παραλήπτες (με διαχωρισμό με κόμμα) για αυτό το email. Η προεπιλογή είναι %s.

en: Enter the new period, either day, week, month or year:
el: Εισάγετε τη νέα περίοδο, είτε ημέρα, εβδομάδα, μήνα ή έτος:

[ctx: used in api error message if there is no severity code from PayPal]
en: Error
el: Σφάλμα

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to add tax to subscription. Please try again.
el: Σφάλμα %d: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη φόρου στη συνδρομή. Προσπαθήστε ξανά.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
el: Σφάλμα %d: Αδυναμία δημιουργίας παραγγελίας. Προσπαθήστε ξανά.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create subscription. Please try again.
el: Σφάλμα %d: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία συνδρομής. Προσπαθήστε ξανά.

en: Error during subscription status transition.
el: Σφάλμα κατά τη μετάβαση κατάστασης συνδρομής.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags.
en: Error saving Subscriptions endpoints: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView subscription%2$s and %1$sSubscription payment method%2$s cannot be the same. The changes have been reverted.
el: Σφάλμα αποθήκευσης τελικών σημείων συνδρομών: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView subscription%2$s και %1$sSubscription payment method%2$s δεν μπορούν να είναι τα ίδια. Οι αλλαγές έχουν ανακληθεί.

note: translators: placeholder is error message from the payment gateway or subscriptions when updating the status
en: Error updating some information: %s
el: Σφάλμα ενημέρωσης ορισμένων πληροφοριών: %s

en: Error: Unable to add product to created subscription. Please try again.
el: Σφάλμα: Αδυναμία προσθήκης προϊόντος στη δημιουργημένη συνδρομή. Προσπαθήστε ξανά.

note: translators: placeholder is an order note.
en: Error: Unable to create renewal order with note "%s"
el: Σφάλμα: Αδύνατη η δημιουργία παραγγελίας ανανέωσης με σημείωση "%s"

en: Error: Unable to create subscription. Please try again.
el: Σφάλμα: Σφάλμα: Αδυναμία δημιουργίας συνδρομής. Προσπαθήστε ξανά.

en: Error: unable to find timezone of your browser.
el: Σφάλμα: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της ζώνης ώρας του προγράμματος περιήγησής σας.

[ctx: Message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{time_left}", will be replaced on front end with actual time
en: Estimated time left (minutes:seconds): %s
el: Εκτιμώμενος χρόνος που απομένει (λεπτά:δευτερόλεπτα): %s

en: Expire after
el: Λήγει μετά από

[ctx: Subscription status]
en: Expired
el: Λειτούργησε

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
el[0]: Έληξε <span class="count">(%s)</span>

en: Expired Subscription
el: Λειφθείσα συνδρομή

en: Expired Subscription emails are sent when a customer's subscription expires.
el: Τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που έχουν λήξει αποστέλλονται όταν λήγει η συνδρομή ενός πελάτη.

en: Export CSV
el: Εξαγωγή CSV

[ctx: Subscription status]
en: Failed
el: Αποτυχημένο

en: Failed Payment Retries
el: Αποτυχημένες επαναληπτικές προσπάθειες πληρωμής

en: Failed recurring payments can now be retried automatically. This helps recover revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily.
el: Οι αποτυχημένες επαναλαμβανόμενες πληρωμές μπορούν τώρα να επαναληφθούν αυτόματα. Αυτό συμβάλλει στην ανάκτηση των εσόδων που διαφορετικά θα χάνονταν λόγω της προσωρινής απόρριψης των μεθόδων πληρωμής.

en: Failed retries
el: Αποτυχημένες επαναληπτικές προσπάθειες

note: translators: placeholder is subscription ID
en: Failed sign-up for subscription %s.
el: Απέτυχε η εγγραφή για τη συνδρομή %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to activate subscription status for order #%1$s: %2$s
el: Απέτυχε η ενεργοποίηση της κατάστασης συνδρομής για την παραγγελία #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to cancel subscription after order #%1$s was cancelled: %2$s
el: Απέτυχε η ακύρωση της συνδρομής μετά την ακύρωση της παραγγελίας #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to process failed payment on subscription for order #%1$s: %2$s
el: Απέτυχε να επεξεργαστεί η αποτυχημένη πληρωμή της συνδρομής για την παραγγελία #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to set subscription as expired for order #%1$s: %2$s
el: Απέτυχε να οριστεί η συνδρομή ως ληγμένη για την παραγγελία #%1$s: %2$s

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Failed to update subscription dates after customer renewed early with order %s.
el: Απέτυχε η ενημέρωση των ημερομηνιών συνδρομής μετά την πρόωρη ανανέωση του πελάτη με την παραγγελία %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to update subscription status after order #%1$s was put on-hold: %2$s
el: Απέτυχε να ενημερωθεί η κατάσταση της συνδρομής αφού η παραγγελία #%1$s τέθηκε σε αναμονή: %2$s

note: translators: $1-$2: opening and closing tags. Link to documents->payment gateways, 3$-4$: opening and closing tags. Link to WooCommerce extensions shop page
en: Find new gateways that %1$ssupport automatic subscription payments%2$s in the official %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.
el: Βρείτε νέες πύλες που %1$υποστηρίζουν αυτόματες πληρωμές συνδρομών%2$s στην επίσημη αγορά %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.

note: translators: placeholder is a date
en: First payment prorated. Next payment: %s
el: Πρώτη πληρωμή κατ' αναλογία. Επόμενη πληρωμή: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First payment: %s
el: Πρώτη πληρωμή: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First renewal: %s
el: Πρώτη ανανέωση: %s

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For All Subscription Products
el: Για όλα τα προϊόντα συνδρομής

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of All Subscription Products
el: Για αναβαθμίσεις και υποβαθμίσεις όλων των προϊόντων συνδρομής

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of Virtual Subscription Products Only
el: Μόνο για αναβαθμίσεις και υποβαθμίσεις προϊόντων εικονικής συνδρομής

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of All Subscription Products
el: Για αναβαθμίσεις όλων των προϊόντων συνδρομής

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of Virtual Subscription Products Only
el: Μόνο για αναβαθμίσεις προϊόντων εικονικής συνδρομής

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For Virtual Subscription Products Only
el: Μόνο για προϊόντα εικονικής συνδρομής

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: For a store manager to change a subscription from automatic to manual renewal payments (or manual to automatic) with Subscriptions v1.5, the database needed to be modified directly. Subscriptions now provides a way for payment gateways to allow you to change that from the new %sEdit Subscription%s interface.
el: Για να αλλάξει ένας διαχειριστής καταστήματος μια συνδρομή από αυτόματη σε χειροκίνητη ανανέωση πληρωμών (ή από χειροκίνητη σε αυτόματη) με το Subscriptions v1.5, έπρεπε να τροποποιηθεί άμεσα η βάση δεδομένων. Το Subscriptions παρέχει τώρα έναν τρόπο για τις πύλες πληρωμών που σας επιτρέπει να το αλλάξετε αυτό από τη νέα διεπαφή %sEdit Subscription%s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: For the purposes of processing recurring subscription payments, we store the customer's name, billing address, shipping address, email address, phone number and credit card/payment details.
el: Για τους σκοπούς της επεξεργασίας επαναλαμβανόμενων πληρωμών συνδρομής, αποθηκεύουμε το όνομα του πελάτη, τη διεύθυνση χρέωσης, τη διεύθυνση αποστολής, τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, τον αριθμό τηλεφώνου και τα στοιχεία της πιστωτικής κάρτας/της πληρωμής.

[ctx: shipping method price]
en: Free
el: Δωρεάν

en: Free Trial
el: Δωρεάν δοκιμή

en: Free shipping coupon
el: Κουπόνι δωρεάν αποστολής

en: Free trial
el: Δωρεάν δοκιμή

en: Free trial length
el: Διάρκεια δωρεάν δοκιμής

en: Free trial period
el: Δωρεάν δοκιμαστική περίοδος

[ctx: The gateway ID displayed on the Edit Subscriptions screen when editing payment method.]
note: translators: %s: gateway ID.
en: Gateway ID: [%s]
el: Αναγνωριστικό πύλης: [%s]

en: Gateway does not support admin changing the payment method on a Subscription.
el: Η πύλη δεν υποστηρίζει την αλλαγή της μεθόδου πληρωμής από τον διαχειριστή σε μια Συνδρομή.

en: General
el: Γενικά

en: Generate Customer Subscription Cache
el: Δημιουργία προσωρινής μνήμης συνδρομής πελατών

en: Generate Related Order Cache
el: Δημιουργία σχετικής προσωρινής μνήμης παραγγελίας

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings
el: Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις συνδρομών του WooCommerce

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings &raquo;
el: Μεταβείτε στις ρυθμίσεις συνδρομών του WooCommerce &raquo,

note: translators: %s: Customer first name
en: Hi %s,
el: Γεια σας %s,

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: Honour Renewal Order Data
el: Δεδομένα παραγγελίας ανανέωσης τιμής

en: How many customers stay subscribed for more than 6 months? What is the average lifetime value of your subscribers? How much renewal revenue will your store earn next month?
el: Πόσοι πελάτες παραμένουν συνδρομητές για περισσότερο από 6 μήνες; Ποια είναι η μέση αξία ζωής των συνδρομητών σας; Πόσα έσοδα ανανέωσης θα κερδίσει το κατάστημά σας τον επόμενο μήνα;

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: IPN subscription cancelled.
el: Η συνδρομή IPN ακυρώθηκε.

en: IPN subscription failing payment method changed.
el: Αλλαγή της μεθόδου πληρωμής για την αποτυχημένη συνδρομή IPN.

[ctx: used in order note]
note: translators: 1: payment status (e.g. "completed"), 2: pending reason.
en: IPN subscription payment %1$s for reason: %2$s.
el: Πληρωμή συνδρομής IPN %1$s για λόγο: %2$s.

[ctx: used in order note]
note: translators: placeholder is payment status (e.g. "completed")
en: IPN subscription payment %s.
el: Πληρωμή συνδρομής IPN %s.

en: IPN subscription payment completed.
el: Η πληρωμή της συνδρομής IPN ολοκληρώθηκε.

en: IPN subscription payment failure.
el: Αποτυχία πληρωμής συνδρομής IPN.

[ctx: when it is a payment change, and there is a subscr_signup message, this will be a confirmation message that PayPal accepted it being the new payment method]
en: IPN subscription payment method changed to PayPal.
el: Η μέθοδος πληρωμής συνδρομής IPN άλλαξε σε PayPal.

en: IPN subscription sign up completed.
el: Η εγγραφή συνδρομής IPN ολοκληρώθηκε.

en: IPN subscription suspended.
el: Αναστολή συνδρομής IPN.

en: If a subscriber's subscription is manually cancelled or expires, she will be assigned this role.
el: Εάν η συνδρομή ενός συνδρομητή ακυρωθεί χειροκίνητα ή λήξει, θα του ανατεθεί αυτός ο ρόλος.

en: If a subscription is synchronised to a specific day of the week, month or year, charge a prorated amount for the subscription at the time of sign up.
el: Εάν μια συνδρομή συγχρονίζεται σε μια συγκεκριμένη ημέρα της εβδομάδας, του μήνα ή του έτους, χρεώστε ένα αναλογικό ποσό για τη συνδρομή κατά τη στιγμή της εγγραφής.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: If you are using PayPal Standard or PayPal Reference transactions please see the %1$sPayPal Privacy Policy%2$s for more details.
el: Εάν χρησιμοποιείτε συναλλαγές PayPal Standard ή PayPal Reference, ανατρέξτε στην Πολιτική απορρήτου %1$sPayPal%2$s για περισσότερες λεπτομέρειες.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: If you don't want new subscription purchases to automatically charge renewal payments, you can turn off automatic payments. Existing automatic subscriptions will continue to charge customers automatically. %1$sLearn more%2$s.
el: Αν δεν θέλετε να χρεώνονται αυτόματα οι πληρωμές ανανέωσης για νέες αγορές συνδρομών, μπορείτε να απενεργοποιήσετε τις αυτόματες πληρωμές. Οι υπάρχουσες αυτόματες συνδρομές θα συνεχίσουν να χρεώνουν τους πελάτες αυτόματα. %1$sΜάθετε περισσότερα%2$s.

note: translators: placeholder is number of seconds
en: If you received a server error and reloaded the page to find this notice, please refresh the page in %s seconds and the upgrade routine will recommence without issues.
el: Εάν λάβατε σφάλμα διακομιστή και επαναφορτώσατε τη σελίδα για να βρείτε αυτή την ειδοποίηση, ανανεώστε τη σελίδα σε %s δευτερόλεπτα και η διαδικασία αναβάθμισης θα ξεκινήσει εκ νέου χωρίς προβλήματα.

en: Ignore this error
el: Αγνοήστε αυτό το σφάλμα

en: Ignore this error (not recommended)
el: Αγνοήστε αυτό το σφάλμα (δεν συνιστάται)

en: Import subscriptions to WooCommerce via CSV, or export your subscriptions from WooCommerce to a CSV with the WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter extension.
el: Εισάγετε συνδρομές στο WooCommerce μέσω CSV ή εξάγετε τις συνδρομές σας από το WooCommerce σε CSV με την επέκταση WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter.

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Import/Export Subscriptions
el: Εισαγωγή/Εξαγωγή συνδρομών

en: Improved scheduled action data storage
el: Βελτιωμένη αποθήκευση δεδομένων προγραμματισμένων ενεργειών

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: In %s
el: Σε %s

en: In previous versions of Subscriptions, the subscription total was passed to payment gateways as the amount to charge for automatic renewal payments. This made it unnecessarily complicated to add one-time fees or discounts to a renewal.
el: Σε προηγούμενες εκδόσεις του Subscriptions, το συνολικό ποσό της συνδρομής περνούσε στις πύλες πληρωμών ως το ποσό που θα χρεωνόταν για τις πληρωμές αυτόματης ανανέωσης. Αυτό καθιστούσε περιττά περίπλοκη την προσθήκη εφάπαξ χρεώσεων ή εκπτώσεων σε μια ανανέωση.

en: Inactive Subscriber Role
el: Ρόλος ανενεργού συνδρομητή

en: Increased processing rate for scheduled payments
el: Αυξημένος ρυθμός επεξεργασίας για προγραμματισμένες πληρωμές

[ctx: relation to order]
en: Initial Subscription
el: Αρχική συνδρομή

en: Initial payment discount
el: Έκπτωση αρχικής πληρωμής

en: Installed Plugins
el: Εγκατεστημένα πρόσθετα

[ctx: appears in an error message if date is wrong format]
note: translators: placeholder is date type (e.g. "end", "next_payment"...)
en: Invalid %s date. The date must be of the format: "Y-m-d H:i:s".
el: Μη έγκυρη ημερομηνία %s. Η ημερομηνία πρέπει να έχει τη μορφή: "Y-m-d H:i:s".

en: Invalid PayPal IPN Payload: unable to find matching subscription.
el: Μη έγκυρο PayPal IPN Payload: δεν μπόρεσε να βρει την αντίστοιχη συνδρομή.

en: Invalid Subscription.
el: Μη έγκυρη συνδρομή.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid created date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
el: Μη έγκυρη ημερομηνία δημιουργίας. Η ημερομηνία πρέπει να είναι συμβολοσειρά και να έχει τη μορφή: "Y-m-d H:i:s".

en: Invalid data. First parameter has a date that is not in the registered date types.
el: Μη έγκυρα δεδομένα. Η πρώτη παράμετρος έχει ημερομηνία που δεν περιλαμβάνεται στους καταχωρημένους τύπους ημερομηνιών.

en: Invalid data. First parameter was empty when passed to update_dates().
el: Μη έγκυρα δεδομένα. Η πρώτη παράμετρος ήταν κενή όταν μεταβιβάστηκε στην update_dates().

en: Invalid data. No valid item id was passed in.
el: Μη έγκυρα δεδομένα. Δεν διαβιβάστηκε έγκυρο αναγνωριστικό στοιχείου.

en: Invalid data. No valid subscription / order was passed in.
el: Μη έγκυρα δεδομένα. Δεν μεταβιβάστηκε έγκυρη συνδρομή/παραγγελία.

[ctx: In wcs_copy_order_meta error message. Refers to origin and target order objects.]
en: Invalid data. Orders expected aren't orders.
el: Μη έγκυρα δεδομένα. Οι αναμενόμενες παραγγελίες δεν είναι παραγγελίες.

[ctx: Refers to the type of the copy being performed: "copy_order", "subscription", "renewal_order", "resubscribe_order"]
en: Invalid data. Type of copy is not a string.
el: Μη έγκυρα δεδομένα. Ο τύπος του αντιγράφου δεν είναι συμβολοσειρά.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
el: Μη έγκυρη ημερομηνία. Η ημερομηνία πρέπει να είναι συμβολοσειρά και να έχει τη μορφή: "Y-m-d H:i:s".

en: Invalid format. First parameter needs to be an array.
el: Μη έγκυρη μορφή. Η πρώτη παράμετρος πρέπει να είναι ένας πίνακας.

en: Invalid order.
el: Μη έγκυρη σειρά.

en: Invalid recurring shipping method.
el: Μη έγκυρη επαναλαμβανόμενη μέθοδος αποστολής.

note: translators: 1: relation type, 2: list of valid relation types.
en: Invalid relation type: %1$s. Order relationship type must be one of: %2$s.
el: Μη έγκυρος τύπος σχέσης: %1$s. Ο τύπος σχέσης παραγγελίας πρέπει να είναι ένας από τους: %2$s.

en: Invalid security token, please reload the page and try again.
el: Μη έγκυρο διακριτικό ασφαλείας, επαναφορτώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

note: translators: 1) passed sort order type argument, 2) 'ascending', 3) 'descending'.
en: Invalid sort order type: %1$s. The $sort_order argument must be %2$s or %3$s.
el: Μη έγκυρος τύπος σειράς ταξινόμησης: %1$s. Το όρισμα $sort_order πρέπει να είναι %2$s ή %3$s.

en: Invalid subscription billing interval given. Must be an integer greater than 0.
el: Δόθηκε άκυρο διάστημα χρέωσης συνδρομής. Πρέπει να είναι ακέραιος αριθμός μεγαλύτερος του 0.

en: Invalid subscription billing period given.
el: Δόθηκε άκυρη περίοδος χρέωσης συνδρομής.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid subscription customer_id.
el: Μη έγκυρη συνδρομή customer_id.

en: Invalid subscription id.
el: Μη έγκυρο αναγνωριστικό συνδρομής.

en: Invalid subscription status given.
el: Δόθηκε άκυρη κατάσταση συνδρομής.

note: translators: placeholder is a switch type.
en: Invalid switch type "%s". Switch must be one of: "upgrade", "downgrade" or "crossgrade".
el: Μη έγκυρος τύπος διακόπτη "%s". Ο διακόπτης πρέπει να είναι ένα από τα εξής: "upgrade", "downgrade" ή "crossgrade".

note: translators: %s: invalid type of update argument.
en: Invalid update type: %s. Post update types supported are "add" or "delete". Updates are done on post meta directly.
el: Μη έγκυρος τύπος ενημέρωσης: %s. Οι υποστηριζόμενοι τύποι ενημέρωσης δημοσιεύσεων είναι "add" ή "delete". Οι ενημερώσεις γίνονται απευθείας στη μετα-ανάρτηση.

en: Invoice for renewal order {order_number}
el: Τιμολόγιο για παραγγελία ανανέωσης {αριθμός παραγγελίας}

en: Invoice for renewal order {order_number} from {order_date}
el: Τιμολόγιο για την ανανέωση της παραγγελίας {order_number} από {order_date}

note: translators: $1 and $2 are opening and closing strong tags, respectively.
en: It is %1$sstrongly recommended you do not change the Receiver Email address%2$s if you have active subscriptions with PayPal. Doing so can break existing subscriptions.
el: Συνιστάται %1$απολύτως να μην αλλάξετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου παραλήπτη%2$s εάν έχετε ενεργές συνδρομές με το PayPal. Κάτι τέτοιο μπορεί να καταστρέψει τις υπάρχουσες συνδρομές.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags. 3$-4$: opening and closing link tags for learn more. Leads to duplicate site article on docs. 5$-6$: Opening and closing link to production URL. 7$: Production URL .
en: It looks like this site has moved or is a duplicate site. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s has disabled automatic payments and subscription related emails on this site to prevent duplicate payments from a staging or test environment. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s considers %5$s%7$s%6$s to be the site's URL. %3$sLearn more &raquo;%4$s.
el: Φαίνεται ότι αυτός ο ιστότοπος έχει μετακινηθεί ή είναι ένας διπλός ιστότοπος. Το %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s έχει απενεργοποιήσει τις αυτόματες πληρωμές και τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που σχετίζονται με τη συνδρομή σε αυτόν τον ιστότοπο για να αποτρέψει διπλές πληρωμές από ένα περιβάλλον σταδιοποίησης ή δοκιμής. Το %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s θεωρεί ότι το %5$s%7$s%6$s είναι η διεύθυνση URL του ιστότοπου. %3$sΜάθετε περισσότερα &raquo;%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: It was already possible to change a subscription's next payment date, but some store managers wanted to provide a customer with an extended free trial or add an extra month to the expiration date. Now you can change all of these dates from the %sEdit Subscription%s screen.
el: Ήταν ήδη δυνατή η αλλαγή της επόμενης ημερομηνίας πληρωμής μιας συνδρομής, αλλά ορισμένοι διαχειριστές καταστημάτων ήθελαν να παρέχουν σε έναν πελάτη μια παρατεταμένη δωρεάν δοκιμή ή να προσθέσουν έναν επιπλέον μήνα στην ημερομηνία λήξης. Τώρα μπορείτε να αλλάξετε όλες αυτές τις ημερομηνίες από την οθόνη %sΕπεξεργασία συνδρομής%s.

en: It's now easier for your customers to buy more subscriptions!
el: Τώρα είναι πιο εύκολο για τους πελάτες σας να αγοράζουν περισσότερες συνδρομές!

en: Item ID.
el: Αναγνωριστικό προϊόντος.

en: Items
el: Στοιχεία

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your subscription renewal order #%s, and it is now being processed:
el: Απλά για να σας ενημερώσουμε &mdash; λάβαμε την παραγγελία ανανέωσης της συνδρομής σας #%s, και τώρα επεξεργάζεται:

en: Label
el: Ετικέτα

en: Last 7 Days
el: Τελευταίες 7 ημέρες

en: Last Month
el: Τελευταίος μήνας

en: Last Order Date
el: Τελευταία ημερομηνία παραγγελίας

[ctx: table heading]
en: Last Order Date
el: Τελευταία ημερομηνία παραγγελίας

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order Date: %s
el: Τελευταία ημερομηνία παραγγελίας: %s

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order: %s
el: Τελευταία παραγγελία: %s

en: Last day of the month
el: Τελευταία ημέρα του μήνα

[ctx: customer subscription table header]
en: Last order date
el: Τελευταία ημερομηνία παραγγελίας

en: Last recorded error:
el: Τελευταίο καταγεγραμμένο σφάλμα:

[ctx: learn more link to failed payment retry documentation]
en: Learn More
el: Μάθετε περισσότερα

[ctx: learn more link to subscription emails documentation]
en: Learn More
el: Μάθετε περισσότερα

[ctx: learn more link to subscription reports documentation]
en: Learn More
el: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %sView Subscription page%s.
el: Μάθετε περισσότερα για τη νέα σελίδα %sView Subscription page%s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %smultiple subscriptions%s feature.
el: Μάθετε περισσότερα για τη νέα λειτουργία %smultiple subscriptions%s.

note: translators: %s: help tip.
en: Lifetime Value from Subscriptions %s
el: Αξία διάρκειας ζωής από συνδρομές %s

en: Limit subscription
el: Περιορισμός συνδρομής

en: Limit to one active subscription
el: Όριο σε μία ενεργή συνδρομή

en: Limit to one of any status
el: Όριο σε ένα από οποιαδήποτε κατάσταση

note: translators: %1$s is the coupon code, %2$d is the number of payment usages
en: Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d time. | Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d times.
el[0]: Το κουπόνι περιορισμένης χρήσης "%1$s" αφαιρέθηκε από τη συνδρομή. Έχει χρησιμοποιηθεί %2$d φορές.

en: Line subtotal (before discounts).
el: Υποσύνολο γραμμής (πριν από τις εκπτώσεις).

en: Line subtotal tax (before discounts).
el: Υποσύνολο φόρου γραμμής (πριν από τις εκπτώσεις).

en: Line taxes.
el: Γραμμή φόρων.

en: Line total (after discounts).
el: Σύνολο γραμμής (μετά τις εκπτώσεις).

en: Line total tax (after discounts).
el: Γραμμή συνολικού φόρου (μετά τις εκπτώσεις).

[ctx: refers to live site]
en: Live
el: Ζωντανό

en: Load billing address
el: Φόρτωση διεύθυνσης χρέωσης

en: Load shipping address
el: Φόρτωση διεύθυνσης αποστολής

en: Manage Subscriptions
el: Διαχείριση συνδρομών

en: Manual Renewal
el: Χειροκίνητη ανανέωση

en: Manual Renewal Payments
el: Χειροκίνητες πληρωμές ανανέωσης

en: Manual renewal order awaiting customer payment.
el: Χειροκίνητη παραγγελία ανανέωσης που περιμένει την πληρωμή του πελάτη.

[ctx: used in the subscriptions upgrader]
note: translators: placeholder is number of upgraded subscriptions
en: Marked %s subscription products as "sold individually".
el: Χαρακτηρίστηκαν %s συνδρομητικά προϊόντα ως "πωλούνται μεμονωμένα".

en: Meta key.
el: Μετα-κλειδί.

en: Meta value.
el: Μετα-τιμή.

note: translators: 1$: number of action scheduler hooks upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time
en: Migrated %1$s subscription related hooks to the new scheduler (in %2$s seconds).
el: Μεταφέρθηκε %1$s άγκιστρα που σχετίζονται με τη συνδρομή στο νέο χρονοπρογραμματιστή (σε %2$s δευτερόλεπτα).

note: translators: 1$: number of subscriptions upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time it took
en: Migrated %1$s subscriptions to the new structure (in %2$s seconds).
el: Μεταφέρθηκε %1$s συνδρομές στη νέα δομή (σε %2$s δευτερόλεπτα).

[ctx: options section heading]
en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Mixed Checkout
el: Μικτό ταμείο

en: Month for Synchronisation
el: Μήνας για συγχρονισμό

en: Move this item to the Trash
el: Μετακινήστε αυτό το στοιχείο στον Κάδο απορριμμάτων

[ctx: email type]
en: Multipart
el: Πολυμερές

en: Multiple Subscriptions
el: Πολλαπλές συνδρομές

en: My Account
el: Ο λογαριασμός μου

en: My Subscription
el: Η συνδρομή μου

[ctx: when to allow a setting]
en: Never
el: Ποτέ

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (charge the full recurring amount at sign-up)
el: Ποτέ (χρεώστε το πλήρες επαναλαμβανόμενο ποσό κατά την εγγραφή)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (charge the full sign up fee)
el: Ποτέ (χρεώστε το πλήρες τέλος εγγραφής)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (do not charge a sign up fee)
el: Ποτέ (δεν χρεώνετε τέλος εγγραφής)

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (do not charge any recurring amount)
el: Ποτέ (δεν χρεώνετε κανένα επαναλαμβανόμενο ποσό)

[ctx: Subscription length]
en: Never expire
el: Δεν λήγει ποτέ

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: New %sWC_Subscription%s Object
el: Νέο αντικείμενο %sWC_Subscription%s

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: New %sshop_subscription%s Post Type
el: Νέος τύπος δημοσίευσης %sshop_subscription%s

en: New Add/Edit Subscription Screen
el: Οθόνη νέας προσθήκης/επεξεργασίας συνδρομής

en: New Renewal Order
el: Νέα παραγγελία ανανέωσης

en: New Retry
el: Νέα επανάληψη

[ctx: custom post type setting]
en: New Subscription
el: Νέα συνδρομή

en: New Subscription Emails
el: Νέα Emails συνδρομής

en: New Subscriptions
el: Νέες συνδρομές

en: New View Subscription Page
el: Νέα σελίδα προβολής συνδρομής

en: New renewal order emails are sent when a subscription renewal payment is processed.
el: Τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου νέας παραγγελίας ανανέωσης αποστέλλονται όταν γίνεται επεξεργασία της πληρωμής ανανέωσης συνδρομής.

en: New subscription details
el: Νέα στοιχεία συνδρομής

en: New subscription renewal order
el: Νέα παραγγελία ανανέωσης συνδρομής

en: Next
el: Επόμενο

en: Next 12 Months
el: Επόμενοι 12 μήνες

en: Next 30 Days
el: Επόμενες 30 ημέρες

en: Next 7 Days
el: Επόμενες 7 ημέρες

en: Next Month
el: Επόμενος μήνας

en: Next Payment
el: Επόμενη πληρωμή

[ctx: table heading]
en: Next Payment
el: Επόμενη πληρωμή

note: translators: placeholder is the subscription's next payment date (either human readable or normal date) wrapped in <strong> tags
en: Next Payment Date: %s
el: Επόμενη ημερομηνία πληρωμής: %s

[ctx: table heading]
en: Next payment
el: Επόμενη πληρωμή

[ctx: customer subscription table header]
en: Next payment date
el: Επόμενη ημερομηνία πληρωμής

en: Next payment: %s
el: Επόμενη πληρωμή: %s

en: No
el: Όχι

en: No Subscriptions found
el: Δεν βρέθηκαν συνδρομές

[ctx: custom post type setting]
en: No Subscriptions found in trash
el: Δεν βρέθηκαν συνδρομές στα σκουπίδια

en: No billing address set.
el: Δεν έχει οριστεί διεύθυνση χρέωσης.

en: No customers found.
el: Δεν βρέθηκαν πελάτες.

note: translators: $1-2: opening and closing tags of a link that takes to Woo marketplace / Stripe product page
en: No payment gateways capable of processing automatic subscription payments are enabled. If you would like to process automatic payments, we recommend the %1$sfree Stripe extension%2$s.
el: Δεν είναι ενεργοποιημένες πύλες πληρωμών ικανές να επεξεργάζονται αυτόματες πληρωμές συνδρομής. Αν θέλετε να επεξεργαστείτε αυτόματες πληρωμές, σας προτείνουμε την επέκταση %1$sfree Stripe extension%2$s.

en: No products found.
el: Δεν βρέθηκαν προϊόντα.

en: No retries found
el: Δεν βρέθηκαν επαναληπτικές προσπάθειες

en: No retries found in trash
el: Δεν βρέθηκαν επαναληπτικές προσπάθειες στα σκουπίδια

en: No shipping address set.
el: Δεν έχει οριστεί διεύθυνση αποστολής.

[ctx: An order type]
en: Non-subscription
el: Μη συνδρομή

en: None
el: Κανένα

en: Not cancelled
el: Δεν ακυρώθηκε

en: Not yet ended
el: Δεν έχει λήξει ακόμη

en: Note that purchasing a subscription still requires an account.
el: Σημειώστε ότι για την αγορά συνδρομής εξακολουθεί να απαιτείται λογαριασμός.

en: Note:
el: Σημείωση:

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of days after sign-up
el: Αριθμός ημερών μετά την εγγραφή

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of months after sign-up
el: Αριθμός μηνών μετά την εγγραφή

en: Number of renewals
el: Αριθμός ανανεώσεων

en: Number of resubscribes
el: Αριθμός επανεγγραφών

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of weeks after sign-up
el: Αριθμός εβδομάδων μετά την εγγραφή

[ctx: Subscription status]
en: On hold
el: Σε αναμονή

[ctx: Subscription status]
en: On-hold
el: Σε αναμονή

en: On-hold Renewal Order
el: Εν αναμονή παραγγελίας ανανέωσης

en: One time shipping
el: Μία φορά αποστολή

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Only allow a customer to have one subscription to this product. %1$sLearn more%2$s.
el: Επιτρέψτε σε έναν πελάτη να έχει μόνο μία συνδρομή σε αυτό το προϊόν. %1$sΜάθετε περισσότερα%2$s.

en: Only store managers can edit payment dates.
el: Μόνο οι διαχειριστές καταστημάτων μπορούν να επεξεργαστούν τις ημερομηνίες πληρωμής.

en: Open a ticket
el: Ανοίξτε ένα εισιτήριο

en: Optionally include an amount to be charged at the outset of the subscription. The sign-up fee will be charged immediately, even if the product has a free trial or the payment dates are synced.
el: Προαιρετικά, συμπεριλάβετε ένα ποσό που θα χρεωθεί κατά την έναρξη της συνδρομής. Το τέλος εγγραφής θα χρεωθεί αμέσως, ακόμη και αν το προϊόν διαθέτει δωρεάν δοκιμή ή αν οι ημερομηνίες πληρωμής έχουν συγχρονιστεί.

en: Order
el: Παραγγελία

note: translators: %s is order's number
en: Order #%s has not been added to the cart.
el: Η παραγγελία #%s δεν έχει προστεθεί στο καλάθι.

note: translators: %s: order ID (linked to details page).
en: Order %s created to record early renewal.
el: Η εντολή %s δημιουργήθηκε για την καταγραφή της πρόωρης ανανέωσης.

note: translators: placeholder is order ID
en: Order %s created to record renewal.
el: Η παραγγελία %s δημιουργήθηκε για να καταγράψει την ανανέωση.

en: Order Number
el: Αριθμός παραγγελίας

en: Order date: %s
el: Ημερομηνία παραγγελίας: %s

en: Order number: %s
el: Αριθμός παραγγελίας: %s

[ctx: number of orders linked to a subscription]
en: Orders
el: Παραγγελίες

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: placeholder is blogname
en: Orders with %s
el: Παραγγελίες με %s

[ctx: An order type]
en: Original
el: Αρχικό

en: Other
el: Άλλα

[ctx: label for the system status page]
en: Other
el: Άλλα

en: Parent Order
el: Παραγγελία γονέα

[ctx: relation to order]
en: Parent Order
el: Παραγγελία γονέα

[ctx: custom post type setting]
en: Parent Subscriptions
el: Συνδρομές γονέων

en: Parent order:
el: Γονική παραγγελία:

en: Parent order:
el: Γονική παραγγελία:

[ctx: pay for a subscription]
en: Pay
el: Πληρωμή

en: Pay Now &raquo;
el: Πληρώστε τώρα &raquo,

en: Pay now
el: Πληρώστε τώρα

en: PayPal API error - credentials are incorrect.
el: Σφάλμα API PayPal - τα διαπιστευτήρια είναι λανθασμένα.

note: translators: placeholders are PayPal API error code and PayPal API error message
en: PayPal API error: (%1$d) %2$s
el: Σφάλμα API PayPal: (%1$d) %2$s

[ctx: label for the system status page]
en: PayPal Reference Transactions Enabled
el: Ενεργοποίηση συναλλαγών αναφοράς PayPal

en: PayPal Standard has a number of limitations and does not support all subscription features.
el: Το PayPal Standard έχει ορισμένους περιορισμούς και δεν υποστηρίζει όλες τις λειτουργίες συνδρομής.

en: PayPal Subscription ID:
el: PayPal Αναγνωριστικό συνδρομής:

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: to docs on woocommerce, 3$-4$ to gateway settings on the site
en: PayPal is inactive for subscription transactions. Please %1$sset up the PayPal IPN%2$s and %3$senter your API credentials%4$s to enable PayPal for Subscriptions.
el: Το PayPal είναι ανενεργό για συναλλαγές συνδρομής. Παρακαλούμε %1$να ρυθμίσετε το PayPal IPN%2$s και %3$να εισαγάγετε τα διαπιστευτήρια API%4$s για να ενεργοποιήσετε το PayPal για συνδρομές.

note: translators: placeholder is a transaction ID.
en: PayPal payment approved (ID: %s)
el: Η πληρωμή PayPal εγκρίθηκε (ID: %s)

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal payment declined: %s
el: Απορρίφθηκε η πληρωμή PayPal: %s

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Payment Gateway Support
el: Υποστήριξη πύλης πληρωμών

en: Payment Method
el: Μέθοδος πληρωμής

note: translators: placeholder is the display name of the payment method
en: Payment Method: %s
el: Μέθοδος πληρωμής: %s

en: Payment Retry
el: Επανάληψη πληρωμής

en: Payment failed.
el: Η πληρωμή απέτυχε.

en: Payment for the renewal order was unsuccessful with your payment method on file, please try again.
el: Η πληρωμή για την ανανέωση της παραγγελίας ήταν ανεπιτυχής με τη μέθοδο πληρωμής που έχετε στο αρχείο σας, παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά.

en: Payment gateway ID.
el: Αναγνωριστικό πύλης πληρωμής.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Payment gateways which don't support automatic recurring payments can be used to process %1$smanual subscription renewal payments%2$s.
el: Οι πύλες πληρωμών που δεν υποστηρίζουν αυτόματες επαναλαμβανόμενες πληρωμές μπορούν να χρησιμοποιηθούν για τη διεκπεραίωση πληρωμών %1$ανανέωσης συνδρομής%2$.

en: Payment method added.
el: Προστέθηκε μέθοδος πληρωμής.

[ctx: %1$s: old payment title, %2$s: new payment title]
note: translators: 1: old payment title, 2: new payment title.
en: Payment method changed from "%1$s" to "%2$s" by the subscriber from their account page.
el: Η μέθοδος πληρωμής άλλαξε από "%1$s" σε "%2$s" από τον συνδρομητή από τη σελίδα του λογαριασμού του.

en: Payment method meta must be an array.
el: Η μέθοδος πληρωμής meta πρέπει να είναι ένας πίνακας.

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: previous token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer changed their default token and opted to update their subscriptions. Payment meta changed from %1$s to %2$s
el: Η μέθοδος πληρωμής meta ενημερώθηκε αφού ο πελάτης άλλαξε το προεπιλεγμένο token του και επέλεξε να ενημερώσει τις συνδρομές του. Η μέθοδος πληρωμής άλλαξε από %1$s σε %2$s

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: deleted token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer deleted a token from their My Account page. Payment meta changed from %1$s to %2$s
el: Η μέθοδος πληρωμής meta ενημερώθηκε αφού ο πελάτης διέγραψε ένα token από τη σελίδα Ο λογαριασμός μου. Η μέθοδος πληρωμής άλλαξε από %1$s σε %2$s

en: Payment method updated for all your current subscriptions.
el: Η μέθοδος πληρωμής ενημερώθηκε για όλες τις τρέχουσες συνδρομές σας.

en: Payment method updated.
el: Ενημέρωση μεθόδου πληρωμής.

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - linked to staging site, 3: link to live site.
en: Payment processing skipped - renewal order created on %1$sstaging site%2$s under staging site lock. Live site is at %3$s
el: Η επεξεργασία πληρωμής παραλείφθηκε - η παραγγελία ανανέωσης δημιουργήθηκε στο %1$sstaging site%2$s υπό το κλείδωμα του staging site. Η ζωντανή τοποθεσία είναι στο %3$s

en: Payment retry attempted on renewal order with multiple related subscriptions with no payment method in common.
el: Προσπάθεια επανάληψης πληρωμής σε παραγγελία ανανέωσης με πολλαπλές σχετικές συνδρομές χωρίς κοινή μέθοδο πληρωμής.

en: Payment retry emails are sent to chosen recipient(s) when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future.
el: Τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου επανάληψης πληρωμής αποστέλλονται σε επιλεγμένους παραλήπτες όταν η προσπάθεια αυτόματης επεξεργασίας μιας πληρωμής ανανέωσης συνδρομής έχει αποτύχει και έχει εφαρμοστεί ένας κανόνας επανάληψης για την επανάληψη της πληρωμής στο μέλλον.

en: Payment retry posts store details about the automatic retry of failed renewal payments.
el: Οι θέσεις επανάληψης πληρωμής αποθηκεύουν λεπτομέρειες σχετικά με την αυτόματη επανάληψη αποτυχημένων πληρωμών ανανέωσης.

en: Payment status marked complete.
el: Η κατάσταση πληρωμής σημειώνεται ως πλήρης.

en: Payment:
el: Πληρωμή:

en: Peek Under the Hood for Developers
el: Ματιά κάτω από την κουκούλα για προγραμματιστές

[ctx: Subscription status]
en: Pending
el: Εκκρεμεί

[ctx: Subscription status]
en: Pending Cancellation
el: Εκκρεμής ακύρωση

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span> | Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span>
el[0]: Εκκρεμής ακύρωση <span class="count">(%s)</span>

en: Pending retries
el: Εκκρεμείς επαναληπτικές προσπάθειες

en: Pending subscription created.
el: Δημιουργήθηκε εκκρεμής συνδρομή.

[ctx: API response confirming order note deleted from a subscription]
en: Permanently deleted subscription note
el: Μόνιμα διαγραμμένη σημείωση συνδρομής

en: Personal data removed.
el: Αφαίρεση προσωπικών δεδομένων.

note: Translators: %s subscription number.
en: Personal data within subscription %s has been retained.
el: Τα προσωπικά δεδομένα στο πλαίσιο της συνδρομής %s έχουν διατηρηθεί.

en: Phone Number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Place Order Button Text
el: Κείμενο κουμπιού Place Order

[ctx: email type]
en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Please choose a valid payment gateway to change to.
el: Παρακαλούμε επιλέξτε μια έγκυρη πύλη πληρωμής για να αλλάξετε.

en: Please enter a date after the next payment.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια ημερομηνία μετά την επόμενη πληρωμή.

en: Please enter a date after the start date.
el: Παρακαλούμε εισάγετε μια ημερομηνία μετά την ημερομηνία έναρξης.

en: Please enter a date after the trial end.
el: Παρακαλούμε εισάγετε μια ημερομηνία μετά το τέλος της δοκιμής.

en: Please enter a date at least one hour into the future.
el: Παρακαλούμε εισάγετε μια ημερομηνία τουλάχιστον μιας ώρας στο μέλλον.

en: Please enter a date before the next payment.
el: Παρακαλώ εισάγετε μια ημερομηνία πριν από την επόμενη πληρωμή.

en: Please enter a start date in the past.
el: Παρακαλούμε εισάγετε μια ημερομηνία έναρξης στο παρελθόν.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν έγκυρο ταχυδρομικό κώδικα/ΤΚΦ.

en: Please enter all date fields.
el: Παρακαλούμε εισάγετε όλα τα πεδία ημερομηνίας.

en: Please keep this page open until the update process completes. No need to refresh or restart the process.
el: Παρακαλούμε κρατήστε αυτή τη σελίδα ανοιχτή μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία ενημέρωσης. Δεν χρειάζεται να κάνετε ανανέωση ή επανεκκίνηση της διαδικασίας.

en: Please log in to your account below to choose a new payment method for your subscription.
el: Παρακαλούμε συνδεθείτε στο λογαριασμό σας παρακάτω για να επιλέξετε μια νέα μέθοδο πληρωμής για τη συνδρομή σας.

en: Please note: data for this report is cached. The data displayed may be out of date by up to 24 hours. The cache is updated each morning at 4am in your site's timezone.
el: Σημείωση: τα δεδομένα αυτής της έκθεσης έχουν αποθηκευτεί στην προσωρινή μνήμη. Τα εμφανιζόμενα δεδομένα ενδέχεται να είναι ξεπερασμένα έως και 24 ώρες. Η προσωρινή μνήμη ενημερώνεται κάθε πρωί στις 4 π.μ. στη ζώνη ώρας του ιστότοπού σας.

note: translators: opening/closing <a> tags - linked to ticket form.
en: Please upgrade the WooCommerce Subscriptions plugin to version 2.0 or newer immediately. If you need assistance, after upgrading to Subscriptions v2.0, please %1$sopen a support ticket%2$s.
el: Αναβαθμίστε αμέσως το πρόσθετο WooCommerce Subscriptions στην έκδοση 2.0 ή νεότερη. Εάν χρειάζεστε βοήθεια, μετά την αναβάθμιση σε Subscriptions v2.0, παρακαλούμε %1$sopen a support ticket%2$s.

en: Previous
el: Προηγούμενο

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - link to documentation.
en: Previous versions of Subscriptions relied on %1$sWP Cron%2$s to process subscription payments and other scheduled events. In 3.0, these events will now run on admin request with loopback support. This will significantly increase the throughput of payment processing.
el: Οι προηγούμενες εκδόσεις του Subscriptions βασίζονταν στο %1$sWP Cron%2$s για τη διεκπεραίωση πληρωμών συνδρομών και άλλων προγραμματισμένων συμβάντων. Στην έκδοση 3.0, αυτά τα συμβάντα θα εκτελούνται τώρα με αίτημα του διαχειριστή με υποστήριξη loopback. Αυτό θα αυξήσει σημαντικά την απόδοση της επεξεργασίας πληρωμών.

[ctx: table headings in notification email]
en: Price
el: Τιμή

en: Prior to Subscriptions 2.1, they were not easy to answer. Subscriptions 2.1 introduces new reports to answer these questions, and many more.
el: Πριν από τις Συνδρομές 2.1, δεν ήταν εύκολο να απαντηθούν. Το Subscriptions 2.1 εισάγει νέες αναφορές για να απαντήσει σε αυτά τα ερωτήματα και σε πολλά άλλα.

en: Process renewal
el: Ανανέωση διαδικασίας

en: Process renewal order action requested by admin.
el: Επεξεργασία της ενέργειας ανανέωσης παραγγελίας που ζητήθηκε από τον διαχειριστή.

en: Processing Renewal order
el: Επεξεργασία παραγγελίας ανανέωσης

en: Product
el: Προϊόν

[ctx: table headings in notification email]
en: Product
el: Προϊόν

en: Product ID.
el: Αναγνωριστικό προϊόντος.

en: Product SKU.
el: Κωδικός προϊόντος: SKU.

en: Product name.
el: Όνομα προϊόντος.

en: Product price.
el: Τιμή προϊόντος.

en: Products
el: Προϊόντα

en: Profile &rarr;
el: Προφίλ &rarr,

en: Prorate First Renewal
el: Αναλογική πρώτη ανανέωση

en: Prorate Recurring Payment
el: Αναλογική επαναλαμβανόμενη πληρωμή

en: Prorate Sign up Fee
el: Αναλογική χρέωση εγγραφής

en: Prorate Subscription Length
el: Αναλογική διάρκεια συνδρομής

[ctx: an action on a subscription]
en: Put on-hold
el: Βάλτε σε αναμονή

[ctx: table headings in notification email]
en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Quantity ordered.
el: Παραγγελθείσα ποσότητα.

en: Quit nagging me (but don't enable automatic payments)
el: Σταματήστε να μου γκρινιάζετε (αλλά μην ενεργοποιείτε τις αυτόματες πληρωμές)

en: REST API Endpoints
el: Τελικά σημεία REST API

en: Reactivate
el: Ενεργοποίηση

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

[ctx: of an email]
en: Recipient(s)
el: Αποδέκτης(-ες)

en: Recovered Renewal Revenue
el: Ανακτηθέντα έσοδα ανανέωσης

en: Recurring Payments
el: Επαναλαμβανόμενες πληρωμές

en: Recurring Product % Discount
el: Επαναλαμβανόμενο προϊόν % Έκπτωση

en: Recurring Product Discount
el: Επαναλαμβανόμενη έκπτωση προϊόντος

en: Recurring Sales Tax:
el: Επαναλαμβανόμενος φόρος επί των πωλήσεων:

en: Recurring Total
el: Επαναλαμβανόμενο Σύνολο

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is the formatted order total for the subscription
en: Recurring price: %s
el: Επαναλαμβανόμενη τιμή: %s

en: Recurring total
el: Επαναλαμβανόμενο σύνολο

[ctx: table heading]
en: Recurring total
el: Επαναλαμβανόμενο σύνολο

en: Recurring totals
el: Επαναλαμβανόμενα σύνολα

en: Recurring:
el: Επαναλαμβανόμενο:

en: Related Orders
el: Σχετικές παραγγελίες

en: Related order caching is now handled by %1$s.
el: Η προσωρινή αποθήκευση σχετικών παραγγελιών γίνεται τώρα από την %1$s.

en: Related orders
el: Σχετικές παραγγελίες

en: Related subscriptions
el: Σχετικές συνδρομές

en: Relationship
el: Σχέση

en: Remember, although the update process may take a while, customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
el: Να θυμάστε ότι, παρόλο που η διαδικασία ενημέρωσης μπορεί να διαρκέσει λίγο, οι πελάτες και άλλοι μη διαχειριστικοί χρήστες μπορούν να περιηγηθούν και να αγοράσουν από το κατάστημά σας χωρίς διακοπή όσο διαρκεί η ενημέρωση.

en: Remove personal data from subscriptions
el: Αφαίρεση προσωπικών δεδομένων από τις συνδρομές

en: Removed line item meta data.
el: Αφαίρεση μεταδεδομένων στοιχείων γραμμής.

en: Removed line items data.
el: Αφαίρεση δεδομένων στοιχείων γραμμής.

note: translators: %d: number of subscriptions affected.
en: Removed personal data from %d subscription. | Removed personal data from %d subscriptions.
el[0]: Αφαίρεση προσωπικών δεδομένων από τη συνδρομή %d.

note: Translators: %s subscription number.
en: Removed personal data from subscription %s.
el: Αφαίρεση προσωπικών δεδομένων από τη συνδρομή %s.

en: Renew early
el: Ανανεώστε νωρίς

en: Renew now
el: Ανανεώστε τώρα

en: Renewal % discount
el: Ανανέωση % έκπτωση

en: Renewal Discount
el: Έκπτωση ανανέωσης

en: Renewal Order
el: Παραγγελία ανανέωσης

[ctx: relation to order]
en: Renewal Order
el: Παραγγελία ανανέωσης

[ctx: Admin menu name]
en: Renewal Payment Retries
el: Ανανέωση Επανάληψη πληρωμής

[ctx: Post type name]
en: Renewal Payment Retries
el: Ανανέωση Επανάληψη πληρωμής

en: Renewal Payment Retry
el: Ανανέωση Επανάληψη πληρωμής

[ctx: table heading]
en: Renewal Payment Retry
el: Ανανέωση Επανάληψη πληρωμής

en: Renewal Totals
el: Ανανέωση Σύνολα

en: Renewal cart discount
el: Έκπτωση καλαθιού ανανέωσης

en: Renewal order complete emails are sent to the customer when a subscription renewal order is marked complete and usually indicates that the item for that renewal period has been shipped.
el: Τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για την ολοκλήρωση της παραγγελίας ανανέωσης αποστέλλονται στον πελάτη όταν μια παραγγελία ανανέωσης συνδρομής χαρακτηρίζεται ως ολοκληρωμένη και συνήθως υποδεικνύει ότι το προϊόν για τη συγκεκριμένη περίοδο ανανέωσης έχει αποσταλεί.

en: Renewal product discount
el: Έκπτωση προϊόντος ανανέωσης

[ctx: option section heading]
en: Renewals
el: Ανανεώσεις

en: Renewals amount
el: Ανανεώσεις ποσό

en: Renewals count
el: Οι ανανεώσεις μετράνε

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is the number of subscriptions repaired
en: Repaired %d subscriptions with incorrect dates, line tax data or missing customer notes.
el: Επισκευάστηκαν %d συνδρομές με λανθασμένες ημερομηνίες, δεδομένα φόρου γραμμής ή ελλιπείς σημειώσεις πελατών.

[ctx: Whether the Report Cache has been enabled]
en: Report Cache Enabled
el: Ενεργοποιημένη κρυφή μνήμη αναφοράς

en: Rest assured, although the update process may take a little while, it is coded to prevent defects, your site is safe and will be up and running again, faster than ever, shortly.
el: Να είστε σίγουροι ότι, παρόλο που η διαδικασία ενημέρωσης μπορεί να πάρει λίγο χρόνο, είναι κωδικοποιημένη για την αποφυγή ελαττωμάτων, ο ιστότοπός σας είναι ασφαλής και θα λειτουργήσει ξανά, πιο γρήγορα από ποτέ, σύντομα.

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Restore this item from the Trash
el: Επαναφορά αυτού του στοιχείου από τον Κάδο απορριμμάτων

en: Resubscribe
el: Επανεγγραφή

en: Resubscribe Order
el: Παραγγελία επανεγγραφής

[ctx: relation to order]
en: Resubscribe Order
el: Παραγγελία επανεγγραφής

note: translators: placeholder is a date.
en: Resubscribe Order &ndash; %s
el: Επανεγγραφή παραγγελίας &ndash; %s

en: Resubscribe Totals
el: Σύνολο επανεγγραφών

[ctx: relation to order]
en: Resubscribed Subscription
el: Επανεγγραφείσα συνδρομή

en: Retain ended subscriptions
el: Διατήρηση τερματισμένων συνδρομών

en: Retain ended subscriptions and their related orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
el: Διατήρηση των τελειωμένων συνδρομών και των σχετικών παραγγελιών τους για καθορισμένο χρονικό διάστημα πριν από την ανωνυμοποίηση των προσωπικών δεδομένων που περιέχονται σε αυτές.

en: Retention Rate
el: Ποσοστό διατήρησης

[ctx: label for the system status page]
en: Retries Migration Status
el: Επαναλήψεις Κατάσταση μετανάστευσης

en: Retry Date
el: Ημερομηνία επανάληψης

en: Retry Failed Payments
el: Επανάληψη αποτυχημένων πληρωμών

en: Retry Renewal Payment
el: Επανάληψη πληρωμής ανανέωσης

en: Retry Status
el: Κατάσταση επανάληψης

en: Retry renewal payment action requested by admin.
el: Επανάληψη της ενέργειας πληρωμής ανανέωσης που ζητήθηκε από τον διαχειριστή.

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule applied:
el: Εφαρμόζεται κανόνας επανάληψης:

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule reapplied:
el: Επανεφαρμογή του κανόνα επανάληψης:

en: Roles
el: Ρόλοι

[ctx: meta box title]
en: Schedule
el: Πρόγραμμα

en: Scheduled action data, which was previously stored in the WordPress post tables, has been moved to a custom database table. Amongst other benefits, this will greatly improve the performance of processing scheduled actions such as subscription payments.
el: Τα δεδομένα προγραμματισμένων ενεργειών, τα οποία προηγουμένως αποθηκεύονταν στους πίνακες δημοσιεύσεων του WordPress, έχουν μεταφερθεί σε έναν προσαρμοσμένο πίνακα της βάσης δεδομένων. Μεταξύ άλλων πλεονεκτημάτων, αυτό θα βελτιώσει σημαντικά την απόδοση της επεξεργασίας προγραμματισμένων ενεργειών, όπως οι πληρωμές συνδρομών.

en: Search Renewal Payment Retries
el: Αναζήτηση Ανανέωση Πληρωμή Επανάληψη

en: Search Subscriptions
el: Συνδρομές αναζήτησης

en: Search for a customer&hellip;
el: Αναζήτηση για έναν πελάτη&hellip,

en: Search for a product&hellip;
el: Αναζητήστε ένα προϊόν&hellip,

en: Security error. Please contact us if you need assistance.
el: Σφάλμα ασφαλείας. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια.

en: See the full guide to What's New in Subscriptions version 2.1 &raquo;
el: Δείτε τον πλήρη οδηγό για το Τι νέο υπάρχει στην έκδοση 2.1 των συνδρομών &raquo,

en: Select an order&hellip;
el: Επιλέξτε μια παραγγελία&hellip,

note: Description of the plugin
en: Sell products and services with recurring payments in your WooCommerce Store.
el: Πουλήστε προϊόντα και υπηρεσίες με επαναλαμβανόμενες πληρωμές στο κατάστημά σας WooCommerce.

en: Sent to a customer when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future. The email contains the renewal order information, date of the scheduled retry and payment links to allow the customer to pay for the renewal order manually instead of waiting for the automatic retry.
el: Στέλνεται σε έναν πελάτη όταν η προσπάθεια αυτόματης επεξεργασίας μιας πληρωμής ανανέωσης συνδρομής έχει αποτύχει και έχει εφαρμοστεί ένας κανόνας επανάληψης για την επανάληψη της πληρωμής στο μέλλον. Το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου περιέχει τις πληροφορίες της παραγγελίας ανανέωσης, την ημερομηνία της προγραμματισμένης επανάληψης και συνδέσμους πληρωμής που επιτρέπουν στον πελάτη να πληρώσει χειροκίνητα την παραγγελία ανανέωσης αντί να περιμένει την αυτόματη επανάληψη.

en: Sent to a customer when the subscription is due for renewal and the renewal requires a manual payment, either because it uses manual renewals or the automatic recurring payment failed for the initial attempt and all automatic retries (if any). The email contains renewal order information and payment links.
el: Στέλνεται σε έναν πελάτη όταν η συνδρομή λήγει για ανανέωση και η ανανέωση απαιτεί χειροκίνητη πληρωμή, είτε επειδή χρησιμοποιεί χειροκίνητες ανανεώσεις είτε επειδή η αυτόματη επαναλαμβανόμενη πληρωμή απέτυχε στην αρχική προσπάθεια και σε όλες τις αυτόματες επαναληπτικές προσπάθειες (εάν υπάρχουν). Το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου περιέχει πληροφορίες παραγγελίας ανανέωσης και συνδέσμους πληρωμής.

en: Set a maximum number of times a customer can suspend their account for each billing period. For example, for a value of 3 and a subscription billed yearly, if the customer has suspended their account 3 times, they will not be presented with the option to suspend their account until the next year. Store managers will always be able to suspend an active subscription. Set this to 0 to turn off the customer suspension feature completely.
el: Ορίστε τον μέγιστο αριθμό φορών που μπορεί να αναστείλει ένας πελάτης τον λογαριασμό του για κάθε περίοδο χρέωσης. Για παράδειγμα, για μια τιμή 3 και μια συνδρομή με ετήσια χρέωση, εάν ο πελάτης έχει αναστείλει τον λογαριασμό του 3 φορές, δεν θα του παρουσιαστεί η επιλογή να αναστείλει τον λογαριασμό του μέχρι το επόμενο έτος. Οι διαχειριστές καταστημάτων θα μπορούν πάντα να αναστέλλουν μια ενεργή συνδρομή. Ρυθμίστε το σε 0 για να απενεργοποιήσετε εντελώς τη λειτουργία αναστολής πελατών.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Shipping
el: Αποστολή

en: Shipping Address
el: Διεύθυνση αποστολής

en: Shipping Method
el: Μέθοδος αποστολής

en: Shipping Tax:
el: Φόρος ναυτιλίας:

en: Shipping costs will be calculated once you have provided your address.
el: Τα έξοδα αποστολής θα υπολογιστούν μόλις δώσετε τη διεύθυνσή σας.

en: Shipping for subscription products is normally charged on the initial order and all renewal orders. Enable this to only charge shipping once on the initial order. Note: for this setting to be enabled the subscription must not have a free trial or a synced renewal date.
el: Τα έξοδα αποστολής για τα συνδρομητικά προϊόντα χρεώνονται κανονικά στην αρχική παραγγελία και σε όλες τις παραγγελίες ανανέωσης. Ενεργοποιήστε το για να χρεώνετε τα έξοδα αποστολής μόνο μία φορά στην αρχική παραγγελία. Σημείωση: για να ενεργοποιηθεί αυτή η ρύθμιση, η συνδρομή δεν πρέπει να έχει δωρεάν δοκιμή ή συγχρονισμένη ημερομηνία ανανέωσης.

note: translators: %s: shipping method label.
en: Shipping via %s
el: Αποστολή μέσω %s

en: Show more details
el: Εμφάνιση περισσότερων λεπτομερειών

note: translators: placeholders are opening link tag, ID of sub, and closing link tag
en: Showing orders for %1$sSubscription %2$s%3$s
el: Εμφάνιση παραγγελιών για %1$sΣυνδρομή %2$s%3$s

en: Sign Up Fee % Discount
el: Τέλος εγγραφής % Έκπτωση

en: Sign Up Fee Discount
el: Έκπτωση τέλους εγγραφής

en: Sign up now
el: Εγγραφείτε τώρα

en: Sign-up Fee (%s)
el: Τέλος εγγραφής (%s)

note: translators: %s is a currency symbol / code
en: Sign-up fee (%s)
el: Τέλος εγγραφής (%s)

en: Sign-up grace period
el: Περίοδος χάριτος εγγραφής

en: Signup Totals
el: Σύνολα εγγραφών

en: Simple subscription
el: Απλή συνδρομή

note: translators: placeholder is coupon code
en: Sorry, "%s" can only be applied to subscription parent orders which contain a product with signup fees.
el: Λυπούμαστε, το "%s" μπορεί να εφαρμοστεί μόνο σε γονικές παραγγελίες συνδρομής που περιέχουν προϊόν με έξοδα εγγραφής.

en: Sorry, it seems no payment gateways support changing the recurring payment method. Please contact us if you require assistance or to make alternate arrangements.
el: Λυπούμαστε, φαίνεται ότι καμία πύλη πληρωμής δεν υποστηρίζει την αλλαγή της μεθόδου επαναλαμβανόμενης πληρωμής. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε βοήθεια ή για να κάνετε εναλλακτικές ρυθμίσεις.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
el: Λυπούμαστε, φαίνεται ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες μέθοδοι πληρωμής που να υποστηρίζουν συνδρομές. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε βοήθεια ή επιθυμείτε να κάνετε εναλλακτικές ρυθμίσεις.

note: translators: 1-2: opening/closing tags - link to documentation.
en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please see %1$sEnabling Payment Gateways for Subscriptions%2$s if you require assistance.
el: Λυπούμαστε, φαίνεται ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες μέθοδοι πληρωμής που να υποστηρίζουν συνδρομές. Παρακαλούμε ανατρέξτε στην ενότητα %1$sΕνεργοποίηση πυλών πληρωμής για συνδρομές%2$s εάν χρειάζεστε βοήθεια.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support the recurring coupon you are using. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
el: Λυπούμαστε, φαίνεται ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες μέθοδοι πληρωμής που να υποστηρίζουν το επαναλαμβανόμενο κουπόνι που χρησιμοποιείτε. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε βοήθεια ή επιθυμείτε να κάνετε εναλλακτικές ρυθμίσεις.

en: Sorry, only recurring coupons can be applied to subscriptions.
el: Λυπούμαστε, μόνο επαναλαμβανόμενα κουπόνια μπορούν να εφαρμοστούν σε συνδρομές.

en: Sorry, recurring coupons can only be applied to subscriptions or subscription orders.
el: Λυπούμαστε, τα επαναλαμβανόμενα κουπόνια μπορούν να εφαρμοστούν μόνο σε συνδρομές ή συνδρομητικές παραγγελίες.

note: translators: 1$: coupon code that is being removed
en: Sorry, the "%1$s" coupon is only valid for renewals.
el: Λυπούμαστε, το κουπόνι "%1$s" ισχύει μόνο για ανανεώσεις.

en: Sorry, this coupon is only valid for an initial payment and the cart does not require an initial payment.
el: Λυπούμαστε, αυτό το κουπόνι ισχύει μόνο για μια αρχική πληρωμή και το καλάθι δεν απαιτεί μια αρχική πληρωμή.

en: Sorry, this coupon is only valid for new subscriptions.
el: Συγγνώμη, αυτό το κουπόνι ισχύει μόνο για νέες συνδρομές.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products with a sign-up fee.
el: Λυπούμαστε, αυτό το κουπόνι ισχύει μόνο για προϊόντα συνδρομής με τέλος εγγραφής.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products.
el: Λυπούμαστε, αυτό το κουπόνι ισχύει μόνο για προϊόντα συνδρομής.

en: Sorry, this subscription change payment method request is invalid and cannot be processed.
el: Λυπούμαστε, αυτό το αίτημα αλλαγής τρόπου πληρωμής συνδρομής είναι άκυρο και δεν μπορεί να διεκπεραιωθεί.

[ctx: refers to staging site]
en: Staging
el: Στάδιο

en: Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης

[ctx: table heading]
en: Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης

[ctx: customer subscription table header]
en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

[ctx: table heading]
en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised start date
en: Start date: %s
el: Ημερομηνία έναρξης: %s

en: Status
el: Κατάσταση

note: translators: 1: old subscription status 2: new subscription status
en: Status changed from %1$s to %2$s.
el: Η κατάσταση άλλαξε από %1$s σε %2$s.

en: Status of Order
el: Κατάσταση της παραγγελίας

en: Status of Subscription
el: Κατάσταση της συνδρομής

note: translators: %s: new order status
en: Status set to %s.
el: Η κατάσταση έχει οριστεί σε %s.

en: Store Setup
el: Εγκατάσταση καταστήματος

[ctx: of an email]
en: Subject
el: Θέμα

en: Subscribe All the Things
el: Εγγραφείτε σε όλα τα πράγματα

en: Subscriber Default Role
el: Προεπιλεγμένος ρόλος συνδρομητή

en: Subscription
el: Συνδρομή

[ctx: relation to order]
en: Subscription
el: Συνδρομή

[ctx: hash before subscription ID]
note: translators: %d: subscription ID.
en: Subscription #%d does not exist.
el: Η συνδρομή #%d δεν υπάρχει.

note: translators: %d: subscription ID. translators: %d: order ID.
en: Subscription #%d:
el: Συνδρομή #%d:

[ctx: hash before order number]
note: translators: %s: subscription ID. translators: %s: order number. translators: placeholder is a subscription ID.
en: Subscription #%s
el: Συνδρομή #%s

[ctx: edit subscription header]
note: translators: placeholder is the ID of the subscription
en: Subscription #%s details
el: Συνδρομή #%s λεπτομέρειες

note: translators: %s is subscription's number
en: Subscription #%s has not been added to the cart.
el: Η συνδρομή #%s δεν έχει προστεθεί στο καλάθι.

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: order ID, 3$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s (Order %2$s) - %3$s
el: Συνδρομή %1$s (Παραγγελία %2$s) - %3$s

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s - %2$s
el: Συνδρομή %1$s - %2$s

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$3: opening and closing <a> tags $2: subscription's order number
en: Subscription %1$s#%2$s%3$s
el: Συνδρομή %1$s#%2$s%3$s

[ctx: The post title for the new subscription]
note: translators: placeholder is order date parsed by strftime
en: Subscription &ndash; %s
el: Συνδρομή &ndash; %s

en: Subscription Cancelled
el: Ακύρωση συνδρομής

en: Subscription Cancelled: maximum number of failed payments reached.
el: Ακύρωση συνδρομής: ο μέγιστος αριθμός αποτυχημένων πληρωμών έχει επιτευχθεί.

note: translators: %s: help tip.
en: Subscription Count %s
el: Αριθμός συνδρομών %s

[ctx: meta box title]
en: Subscription Data
el: Δεδομένα συνδρομής

en: Subscription Events by Date
el: Γεγονότα συνδρομής ανά ημερομηνία

en: Subscription Expired
el: Συνδρομή που έληξε

en: Subscription Gifting
el: Δώρο συνδρομής

en: Subscription Items
el: Στοιχεία συνδρομής

en: Subscription Length
el: Μήκος συνδρομής

en: Subscription Number
el: Αριθμός συνδρομής

note: translators: placeholder is the subscription order number wrapped in <strong> tags
en: Subscription Number: %s
el: Αριθμός συνδρομής: %s

[ctx: An order type]
en: Subscription Parent
el: Συνδρομή γονέα

en: Subscription Periods
el: Περίοδοι συνδρομής

note: translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription Price (%s)
el: Τιμή εγγραφής (%s)

en: Subscription Product
el: Προϊόν συνδρομής

en: Subscription Relationship
el: Σχέση συνδρομής

[ctx: An order type]
en: Subscription Renewal
el: Ανανέωση συνδρομής

note: translators: placeholder is a date.
en: Subscription Renewal Order &ndash; %s
el: Παραγγελία ανανέωσης συνδρομής &ndash; %s

en: Subscription Reports
el: Αναφορές συνδρομής

[ctx: An order type]
en: Subscription Resubscribe
el: Συνδρομή Επανεγγραφή

[ctx: label for the system status page]
en: Subscription Statuses
el: Καταστάσεις συνδρομής

en: Subscription Suspended
el: Αναστολή συνδρομής

[ctx: An order type]
en: Subscription Switch
el: Αλλαγή συνδρομής

en: Subscription Switch Complete
el: Αλλαγή συνδρομής Πλήρης

en: Subscription Switched
el: Συνδρομή Switched

en: Subscription Trial Period
el: Δοκιμαστική περίοδος συνδρομής

en: Subscription argument passed in is not an object.
el: Το όρισμα συνδρομής που μεταβιβάστηκε δεν είναι αντικείμενο.

en: Subscription billing interval
el: Διάστημα χρέωσης συνδρομής

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription cancelled by the subscriber from their account page.
el: Ακύρωση συνδρομής από τον συνδρομητή από τη σελίδα του λογαριασμού του.

note: translators: $1: opening link tag, $2: order number, $3: closing link tag
en: Subscription cancelled for refunded order %1$s#%2$s%3$s.
el: Η συνδρομή ακυρώθηκε για την επιστρεφόμενη παραγγελία %1$s#%2$s%3$s.

en: Subscription cancelled with PayPal
el: Ακύρωση συνδρομής με PayPal

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Subscription created date must be before current day.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας της συνδρομής πρέπει να είναι πριν από την τρέχουσα ημέρα.

note: translators: placeholder is a subscription ID. translators: %d: subscription ID.
en: Subscription doesn't exist in scheduled action: %d
el: Η συνδρομή δεν υπάρχει στην προγραμματισμένη ενέργεια: %d

note: translators: php date string
en: Subscription draft updated.
el: Επικαιροποίηση του σχεδίου συνδρομής.

en: Subscription end date in the past
el: Ημερομηνία λήξης συνδρομής στο παρελθόν

en: Subscription features:
el: Χαρακτηριστικά συνδρομής:

en: Subscription information
el: Πληροφορίες συνδρομής

en: Subscription interval
el: Διάστημα συνδρομής

en: Subscription items can no longer be edited.
el: Τα στοιχεία συνδρομής δεν μπορούν πλέον να επεξεργαστούν.

[ctx: subscription note after linking to a parent order]
note: translators: %s: parent order number (linked to its details screen).
en: Subscription linked to parent order %s via admin.
el: Συνδρομή συνδεδεμένη με γονική παραγγελία %s μέσω admin.

note: translators: placeholder is a payment method title.
en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Live payment method: %s
el: Η συνδρομή έχει κλειδωθεί σε Χειροκίνητη ανανέωση ενώ το κατάστημα βρίσκεται σε κατάσταση σταδιοποίησης. Ζωντανή μέθοδος πληρωμής: %s

en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Payment method changes will take effect in live mode.
el: Η συνδρομή έχει κλειδωθεί σε Χειροκίνητη ανανέωση ενώ το κατάστημα βρίσκεται σε κατάσταση σταδιοποίησης. Οι αλλαγές στη μέθοδο πληρωμής θα τεθούν σε ισχύ στη λειτουργία live.

en: Subscription payment details.
el: Λεπτομέρειες πληρωμής συνδρομής.

en: Subscription payment method
el: Μέθοδος πληρωμής συνδρομής

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s and has been set to manual with error message: %2$s
el: Η μέθοδος πληρωμής συνδρομής δεν ήταν δυνατό να οριστεί σε %1$s και έχει οριστεί σε χειροκίνητη με μήνυμα σφάλματος: %2$s

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s with error message: %2$s
el: Η μέθοδος πληρωμής συνδρομής δεν μπόρεσε να οριστεί σε %1$s με μήνυμα σφάλματος: %2$s

en: Subscription period
el: Περίοδος συνδρομής

note: translators: %s: currency symbol. translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription price (%s)
el: Τιμή εγγραφής (%s)

en: Subscription pricing
el: Τιμολόγηση συνδρομής

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription put on hold by the subscriber from their account page.
el: Συνδρομή που τίθεται σε αναμονή από τον συνδρομητή από τη σελίδα του λογαριασμού του.

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription reactivated by the subscriber from their account page.
el: Η συνδρομή ενεργοποιείται εκ νέου από τον συνδρομητή από τη σελίδα του λογαριασμού του.

en: Subscription reactivated with PayPal
el: Η συνδρομή επανενεργοποιήθηκε με το PayPal

en: Subscription renewal orders cannot be cancelled.
el: Οι παραγγελίες ανανέωσης συνδρομής δεν μπορούν να ακυρωθούν.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment due:
el: Οφειλόμενη πληρωμή ανανέωσης συνδρομής:

[ctx: used in order note as reason for why order status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
el: Επανάληψη πληρωμής ανανέωσης συνδρομής:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
el: Επανάληψη πληρωμής ανανέωσης συνδρομής:

[ctx: used in post updated messages]
note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription restored to revision from %s
el: Επαναφορά της συνδρομής στην αναθεώρηση από %s

en: Subscription saved.
el: Η συνδρομή αποθηκεύτηκε.

note: translators: php date string
en: Subscription scheduled for: %1$s.
el: Συνδρομή προγραμματισμένη για: %1$s.

en: Subscription sign up failed.
el: Η εγγραφή συνδρομής απέτυχε.

en: Subscription sign-up fee
el: Τέλος εγγραφής στη συνδρομή

[ctx: Used in order note. Reason why status changed.]
en: Subscription status changed by bulk edit:
el: Η κατάσταση της συνδρομής άλλαξε με μαζική επεξεργασία:

en: Subscription status:
el: Κατάσταση συνδρομής:

en: Subscription submitted.
el: Υποβλήθηκε συνδρομή.

en: Subscription suspended by Database repair script. This subscription was suspended via PayPal.
el: Αναστολή συνδρομής από το σενάριο επισκευής βάσης δεδομένων. Αυτή η συνδρομή ανεστάλη μέσω PayPal.

en: Subscription suspended with PayPal
el: Αναστολή συνδρομής με PayPal

en: Subscription switch complete emails are sent to the customer when a subscription is switched successfully.
el: Τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για την ολοκλήρωση της αλλαγής συνδρομής αποστέλλονται στον πελάτη όταν η αλλαγή συνδρομής πραγματοποιείται με επιτυχία.

en: Subscription switched emails are sent when a customer switches a subscription.
el: Τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αλλαγής συνδρομής αποστέλλονται όταν ένας πελάτης αλλάζει συνδρομή.

en: Subscription totals
el: Σύνολα συνδρομών

en: Subscription trial period:
el: Δοκιμαστική περίοδος συνδρομής:

note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription updated.
el: Ενημέρωση συνδρομής.

en: Subscription updates
el: Ενημερώσεις συνδρομής

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is subscription's number
en: Subscription: %s
el: Συνδρομή: %s

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

note: translators: placeholder is a page number.
en: Subscriptions (page %d)
el: Συνδρομές (σελίδα %d)

en: Subscriptions 2.0 introduces a new architecture built on the WooCommerce Custom Order Types API.
el: Οι συνδρομές 2.0 εισάγουν μια νέα αρχιτεκτονική που βασίζεται στο API προσαρμοσμένων τύπων παραγγελίας του WooCommerce.

en: Subscriptions 2.0 introduces a new object for working with a subscription at the application level. The cumbersome APIs for retrieving or modifying a subscription's data are gone!
el: Η συνδρομές 2.0 εισάγει ένα νέο αντικείμενο για την εργασία με μια συνδρομή σε επίπεδο εφαρμογής. Τα δυσκίνητα API για την ανάκτηση ή την τροποποίηση των δεδομένων μιας συνδρομής καταργούνται!

en: Subscriptions 2.1 adds support for subscription data to this infrastructure.
el: Το Subscriptions 2.1 προσθέτει υποστήριξη για δεδομένα συνδρομής σε αυτή την υποδομή.

en: Subscriptions 2.1 also introduces a number of new emails to notify you when:
el: Το Subscriptions 2.1 εισάγει επίσης μια σειρά από νέα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για να σας ειδοποιεί όταν:

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Subscriptions 2.1 now passes the renewal order's total, making it possible to add a fee or discount to the renewal order with simple one-liners like %s$order->add_fee()%s or %s$order->add_coupon()%s.
el: Οι συνδρομές 2.1 περνούν τώρα το σύνολο της παραγγελίας ανανέωσης, καθιστώντας δυνατή την προσθήκη ενός τέλους ή μιας έκπτωσης στην παραγγελία ανανέωσης με απλές μονοσειρές όπως %s$order->add_fee()%s ή %s$order->add_coupon()%s.

en: Subscriptions Data
el: Δεδομένα συνδρομών

en: Subscriptions Ended
el: Συνδρομές Ended

[ctx: Live URL, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Live URL
el: Συνδρομές Live URL

[ctx: Live or Staging, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Mode
el: Λειτουργία συνδρομών

[ctx: label for the system status page]
en: Subscriptions Template Theme Overrides
el: Συνδρομές Πρότυπο Θέμα Παρακάμψεις

note: translators: placeholders are opening and closing <a> tags
en: Subscriptions also now uses the renewal order to setup the cart for %smanual renewals%s, making it easier to add products or discounts to a single renewal paid manually.
el: Οι συνδρομές χρησιμοποιούν επίσης τώρα την εντολή ανανέωσης για να ρυθμίσουν το καλάθι για %διαχειριστικές ανανεώσεις%s, καθιστώντας ευκολότερη την προσθήκη προϊόντων ή εκπτώσεων σε μία μόνο ανανέωση που πληρώνεται χειροκίνητα.

en: Subscriptions by Customer
el: Συνδρομές ανά πελάτη

en: Subscriptions by Payment Gateway
el: Συνδρομές ανά πύλη πληρωμών

en: Subscriptions by Product
el: Συνδρομές ανά προϊόν

en: Subscriptions created within this many days prior to the Renewal Day will not be charged at sign-up. Set to zero for all new Subscriptions to be charged the full recurring amount. Must be a positive number.
el: Οι συνδρομές που δημιουργούνται εντός αυτών των ημερών πριν από την Ημέρα Ανανέωσης δεν θα χρεώνονται κατά την εγγραφή. Ορίστε το μηδέν για όλες τις νέες Συνδρομές που θα χρεώνονται με το πλήρες επαναλαμβανόμενο ποσό. Πρέπει να είναι θετικός αριθμός.

en: Subscriptions signups
el: Εγγραφές συνδρομών

en: Subscriptions v2.0 introduces a new administration interface to add or edit a subscription. You can make all the familiar changes, like modifying recurring totals or subscription status. You can also make some new modifications, like changing the expiration date, adding a shipping cost or adding a product line item.
el: Οι συνδρομές v2.0 εισάγουν μια νέα διεπαφή διαχείρισης για την προσθήκη ή την επεξεργασία μιας συνδρομής. Μπορείτε να κάνετε όλες τις γνωστές αλλαγές, όπως η τροποποίηση των επαναλαμβανόμενων αθροισμάτων ή της κατάστασης της συνδρομής. Μπορείτε επίσης να κάνετε ορισμένες νέες τροποποιήσεις, όπως αλλαγή της ημερομηνίας λήξης, προσθήκη κόστους αποστολής ή προσθήκη στοιχείου γραμμής προϊόντος.

en: Subscriptions will appear here for you to view and manage once purchased by a customer.
el: Οι συνδρομές θα εμφανίζονται εδώ για να τις δείτε και να τις διαχειριστείτε μόλις αγοραστούν από έναν πελάτη.

en: Subtotal
el: Υποσύνολο

en: Successful retries
el: Επιτυχείς επαναληπτικές προσπάθειες

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Supported features:
el: Υποστηριζόμενα χαρακτηριστικά:

en: Supports automatic renewal payments with the WooCommerce Subscriptions extension.
el: Υποστηρίζει πληρωμές αυτόματης ανανέωσης με την επέκταση WooCommerce Subscriptions.

en: Suspend
el: Αναστολή

en: Suspended Subscription
el: Αναστολή συνδρομής

en: Suspended Subscription emails are sent when a customer manually suspends their subscription.
el: Τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου Αναστολή συνδρομής αποστέλλονται όταν ένας πελάτης αναστείλει χειροκίνητα τη συνδρομή του.

en: Switch Button Text
el: Κείμενο κουμπιού εναλλαγής

en: Switch Order
el: Σειρά διακόπτη

en: Switch Order Details
el: Λεπτομέρειες παραγγελίας διακόπτη

en: Switch Totals
el: Σύνολα διακόπτη

note: translators: %s: order number.
en: Switch order cancelled due to a new switch order being created #%s.
el: Ακύρωση εντολής αλλαγής λόγω δημιουργίας νέας εντολής αλλαγής #%s.

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Switched <span class="count">(%s)</span> | Switched <span class="count">(%s)</span>
el[0]: Εναλλαγή <span class="count">(%s)</span>

en: Switched Subscription
el: Switched Συνδρομή

en: Switched subscriptions
el: Εναλλαγή συνδρομών

en: Switching
el: Εναλλαγή

en: Synchronisation
el: Συγχρονισμός

en: Synchronise Renewals
el: Συγχρονισμός ανανεώσεων

en: Synchronise renewals
el: Συγχρονισμός ανανεώσεων

en: Tax class of product.
el: Φορολογική κατηγορία προϊόντος.

en: Tax rate ID.
el: ID φορολογικού συντελεστή.

en: Tax subtotal.
el: Υποσύνολο φόρου.

en: Tax total.
el: Σύνολο φόρων.

note: translators: placeholder is customer's billing phone number
en: Tel: %s
el: Τηλέφωνο: %s

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Thank you for updating to the latest version of WooCommerce Subscriptions.
el: Σας ευχαριστούμε για την ενημέρωση στην τελευταία έκδοση του WooCommerce Subscriptions.

en: Thank you for your order
el: Σας ευχαριστούμε για την παραγγελία σας

en: Thank you for your renewal order
el: Σας ευχαριστούμε για την ανανέωση της παραγγελίας σας

en: Thanks for your renewal order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of your order:
el: Ευχαριστούμε για την παραγγελία ανανέωσης. Είναι σε αναμονή μέχρι να επιβεβαιώσουμε ότι η πληρωμή έχει παραληφθεί. Εν τω μεταξύ, ορίστε μια υπενθύμιση της παραγγελίας σας:

en: That doesn't appear to be one of your subscriptions.
el: Αυτό δεν φαίνεται να είναι μία από τις συνδρομές σας.

en: That doesn't appear to be your order.
el: Δεν φαίνεται να είναι αυτή η παραγγελία σας.

note: translators: placeholder is subscription's new status, translated
en: That subscription can not be changed to %s. Please contact us if you need assistance.
el: Αυτή η συνδρομή δεν μπορεί να αλλάξει σε %s. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια.

en: That subscription does not exist. Has it been deleted?
el: Αυτή η συνδρομή δεν υπάρχει. Έχει διαγραφεί;

en: That subscription does not exist. Please contact us if you need assistance.
el: Αυτή η συνδρομή δεν υπάρχει. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια.

en: That subscription product can not be added to your cart as it already contains a subscription renewal.
el: Αυτό το συνδρομητικό προϊόν δεν μπορεί να προστεθεί στο καλάθι σας, καθώς περιέχει ήδη μια ανανέωση συνδρομής.

en: That's not all we've working on for the last 12 months when it comes to Subscriptions. We've also released mini-extensions to help you get the most from your subscription store.
el: Αυτό δεν είναι το μόνο πάνω στο οποίο δουλεύουμε τους τελευταίους 12 μήνες όσον αφορά τις Συνδρομές. Κυκλοφορήσαμε επίσης μίνι-επεκτάσεις για να σας βοηθήσουμε να αξιοποιήσετε στο έπακρο το κατάστημα συνδρομών σας.

en: The "all" value for $order_type parameter is deprecated. It was a misnomer, as it did not return resubscribe orders. It was also inconsistent with order type values accepted by wcs_get_subscription_orders(). Use array( "parent", "renewal", "switch" ) to maintain previous behaviour, or "any" to receive all order types, including switch and resubscribe.
el: Η τιμή "all" για την παράμετρο $order_type έχει καταργηθεί. Ήταν μια λανθασμένη ονομασία, καθώς δεν επέστρεφε παραγγελίες επανασύνδεσης. Ήταν επίσης ασυνεπής με τις τιμές τύπου παραγγελίας που δέχεται η wcs_get_subscription_orders(). Χρησιμοποιήστε array( "parent", "renewal", "switch" ) για να διατηρήσετε την προηγούμενη συμπεριφορά, ή "any" για να λαμβάνετε όλους τους τύπους παραγγελιών, συμπεριλαμβανομένων των switch και resubscribe.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the cancellation date.
el: Η ημερομηνία %s πρέπει να είναι μεταγενέστερη της ημερομηνίας ακύρωσης.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the last payment date.
el: Η ημερομηνία %s πρέπει να πραγματοποιείται μετά την τελευταία ημερομηνία πληρωμής.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the next payment date.
el: Η ημερομηνία %s πρέπει να είναι μετά την επόμενη ημερομηνία πληρωμής.

note: translators: %s: date type (e.g. "next_payment").
en: The %s date must occur after the start date.
el: Η ημερομηνία %s πρέπει να είναι μεταγενέστερη της ημερομηνίας έναρξης.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the trial end date.
el: Η ημερομηνία %s πρέπει να είναι μεταγενέστερη της ημερομηνίας λήξης της δοκιμής.

note: translators: %s: date type (e.g. "trial_end").
en: The %s date of a subscription can not be deleted. You must delete the order.
el: Η ημερομηνία %s μιας συνδρομής δεν μπορεί να διαγραφεί. Πρέπει να διαγράψετε την παραγγελία.

note: translators: placeholder is an item name
en: The %s product has been deleted and can no longer be renewed. Please choose a new product or contact us for assistance.
el: Το προϊόν %s έχει διαγραφεί και δεν μπορεί πλέον να ανανεωθεί. Παρακαλούμε επιλέξτε ένα νέο προϊόν ή επικοινωνήστε μαζί μας για βοήθεια.

en: The Gifting extension makes it possible for one person to purchase a subscription product for someone else. It then shares control of the subscription between the purchaser and recipient, allowing both to manage the subscription over its lifecycle.
el: Η επέκταση Gifting δίνει τη δυνατότητα σε ένα άτομο να αγοράσει ένα συνδρομητικό προϊόν για κάποιον άλλον. Στη συνέχεια, μοιράζεται τον έλεγχο της συνδρομής μεταξύ του αγοραστή και του παραλήπτη, επιτρέποντας και στους δύο να διαχειρίζονται τη συνδρομή κατά τη διάρκεια του κύκλου ζωής της.

en: The Upgrade is in Progress
el: Η αναβάθμιση βρίσκεται σε εξέλιξη

en: The WooCommerce Subscriptions plugin has been updated!
el: Το πρόσθετο WooCommerce Subscriptions έχει ενημερωθεί!

en: The WooCommerce Subscriptions plugin is currently running its database upgrade routine.
el: Το πρόσθετο WooCommerce Subscriptions εκτελεί επί του παρόντος τη ρουτίνα αναβάθμισης της βάσης δεδομένων του.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic payment to renew your subscription has failed. We will retry the payment %s.
el: Η αυτόματη πληρωμή για την ανανέωση της συνδρομής σας απέτυχε. Θα επαναλάβουμε την πληρωμή %s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: The automatic payment to renew your subscription with %1$s has failed. To reactivate the subscription, please log in and pay for the renewal from your account page: %2$s
el: Η αυτόματη πληρωμή για την ανανέωση της συνδρομής σας με το %1$s απέτυχε. Για να ενεργοποιήσετε ξανά τη συνδρομή, συνδεθείτε και πληρώστε για την ανανέωση από τη σελίδα του λογαριασμού σας: %2$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%1$s from %2$s has failed. The payment will be retried %3$s.
el: Η αυτόματη επαναλαμβανόμενη πληρωμή για την παραγγελία #%1$s από την %2$s απέτυχε. Η πληρωμή θα επαναληφθεί %3$s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%d from %s has failed. The payment will be retried %3$s.
el: Η αυτόματη επαναλαμβανόμενη πληρωμή για την παραγγελία #%d από την %s απέτυχε. Η πληρωμή θα επαναληφθεί %3$s.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total for this product on each subscription.
el: Το μέσο σύνολο γραμμών για αυτό το προϊόν σε κάθε συνδρομή.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total on all orders for this product line item.
el: Το μέσο σύνολο γραμμής σε όλες τις παραγγελίες για αυτό το στοιχείο γραμμής του προϊόντος.

en: The average value of all customers' sign-up, switch and renewal orders.
el: Η μέση αξία όλων των παραγγελιών εγγραφής, αλλαγής και ανανέωσης πελατών.

en: The best part about the new automatic retry system is that the retry rules are completely customisable.
el: Το καλύτερο μέρος του νέου συστήματος αυτόματης επανάληψης είναι ότι οι κανόνες επανάληψης μπορούν να προσαρμοστούν πλήρως.

en: The creation date of a subscription can not be deleted, only updated.
el: Η ημερομηνία δημιουργίας μιας συνδρομής δεν μπορεί να διαγραφεί, αλλά μόνο να ενημερωθεί.

en: The date the subscription's latest order was completed, in GMT.
el: Η ημερομηνία ολοκλήρωσης της τελευταίας παραγγελίας της συνδρομής, σε GMT.

en: The date the subscription's latest order was paid, in GMT.
el: Η ημερομηνία πληρωμής της τελευταίας παραγγελίας της συνδρομής, σε GMT.

en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments, we couldn't find an alternative token payment method token to change your subscriptions to.
el: Η διαγραμμένη μέθοδος πληρωμής χρησιμοποιήθηκε για αυτόματες πληρωμές συνδρομών, δεν μπορέσαμε να βρούμε ένα εναλλακτικό token για τη μέθοδο πληρωμής token για να αλλάξετε τις συνδρομές σας.

note: translators: $1: the token/credit card label, 2$-3$: opening and closing strong and link tags
en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments. To avoid failed renewal payments in future the subscriptions using this payment method have been updated to use your %1$s. To change the payment method of individual subscriptions go to your %2$sMy Account > Subscriptions%3$s page.
el: Η διαγραμμένη μέθοδος πληρωμής χρησιμοποιήθηκε για αυτόματες πληρωμές συνδρομής. Για να αποφευχθούν αποτυχημένες πληρωμές ανανέωσης στο μέλλον, οι συνδρομές που χρησιμοποιούν αυτή τη μέθοδο πληρωμής έχουν ενημερωθεί ώστε να χρησιμοποιούν το %1$s σας. Για να αλλάξετε τη μέθοδο πληρωμής μεμονωμένων συνδρομών μεταβείτε στη σελίδα %2$sMy Account > Subscriptions%3$s.

en: The email sent to the customer when the renewal payment or payment retry failed to notify them that the payment would be retried.
el: Το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που αποστέλλεται στον πελάτη όταν η πληρωμή ανανέωσης ή η επανάληψη της πληρωμής αποτύχει για να τον ειδοποιήσει ότι η πληρωμή θα επαναληφθεί.

note: translators: 1$: number of subscriptions on site, 2$, lower estimate (minutes), 3$: upper estimate
en: The full update process for the %1$d subscriptions on your site will take between %2$d and %3$d minutes.
el: Η πλήρης διαδικασία ενημέρωσης για τις %1$d συνδρομές στον ιστότοπό σας θα διαρκέσει μεταξύ %2$d και %3$d λεπτών.

en: The item on the switch order cannot be found.
el: Το στοιχείο στην εντολή εναλλαγής δεν μπορεί να βρεθεί.

en: The item was not removed because this Subscription's payment method does not support removing an item.
el: Το στοιχείο δεν αφαιρέθηκε επειδή η μέθοδος πληρωμής αυτής της Συνδρομής δεν υποστηρίζει την αφαίρεση ενός στοιχείου.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: The new interface is also built on the existing %sEdit Order%s screen. If you've ever modified an order, you already know how to modify a subscription.
el: Η νέα διεπαφή βασίζεται επίσης στην υπάρχουσα οθόνη %sEdit Order%s. Αν έχετε τροποποιήσει ποτέ μια παραγγελία, γνωρίζετε ήδη πώς να τροποποιήσετε μια συνδρομή.

en: The number of billing periods between subscription renewals.
el: Ο αριθμός των περιόδων χρέωσης μεταξύ των ανανεώσεων της συνδρομής.

en: The number of renewal orders processed during this period.
el: Ο αριθμός των παραγγελιών ανανέωσης που διεκπεραιώθηκαν κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of renewal orders which had a failed payment use the retry system.
el: Ο αριθμός των παραγγελιών ανανέωσης που είχαν αποτυχημένη πληρωμή χρησιμοποιούν το σύστημα επανάληψης.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which did not result in a successful payment.
el: Ο αριθμός των επαναληπτικών προσπαθειών πληρωμής ανανέωσης για την περίοδο αυτή, οι οποίες δεν οδήγησαν σε επιτυχή πληρωμή.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which were able to process the payment which had previously failed one or more times.
el: Ο αριθμός των επαναληπτικών προσπαθειών πληρωμής ανανέωσης για την περίοδο αυτή, οι οποίες κατάφεραν να διεκπεραιώσουν την πληρωμή που είχε αποτύχει προηγουμένως μία ή περισσότερες φορές.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries not yet processed.
el: Ο αριθμός των επαναληπτικών προσπαθειών πληρωμής ανανέωσης που δεν έχουν ακόμη διεκπεραιωθεί.

en: The number of resubscribe orders processed during this period.
el: Ο αριθμός των παραγγελιών επανεγγραφής που διεκπεραιώθηκαν κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of sign-up, switch and renewal orders this customer has placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
el: Ο αριθμός των παραγγελιών εγγραφής, αλλαγής και ανανέωσης που έχει τοποθετήσει ο πελάτης αυτός στο κατάστημά σας με κατάσταση πληρωμής (δηλαδή επεξεργασία ή ολοκλήρωση).

en: The number of subscriptions cancelled by the customer or store manager during this period.  The pre-paid term may not yet have ended during this period.
el: Ο αριθμός των συνδρομών που ακυρώθηκαν από τον πελάτη ή τον υπεύθυνο του καταστήματος κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.  Η προπληρωμένη διάρκεια ενδέχεται να μην έχει λήξει ακόμη κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.

en: The number of subscriptions created during this period, either by being manually created, imported or a customer placing an order. This includes orders pending payment.
el: Ο αριθμός των συνδρομών που δημιουργήθηκαν κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, είτε με χειροκίνητη δημιουργία, είτε με εισαγωγή, είτε με παραγγελία από πελάτη. Περιλαμβάνονται και οι παραγγελίες που εκκρεμούν προς πληρωμή.

en: The number of subscriptions during this period with an end date in the future and a status other than pending.
el: Ο αριθμός των συνδρομών κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου με ημερομηνία λήξης στο μέλλον και κατάσταση διαφορετική από την εκκρεμότητα.

en: The number of subscriptions purchased in parent orders created during this period. This represents the new subscriptions created by customers placing an order via checkout.
el: Ο αριθμός των συνδρομών που αγοράστηκαν σε γονικές παραγγελίες που δημιουργήθηκαν κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου. Αυτό αντιπροσωπεύει τις νέες συνδρομές που δημιουργήθηκαν από πελάτες που έκαναν παραγγελία μέσω του checkout.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions that include this product as a line item and have a status other than pending or trashed.
el: Ο αριθμός των συνδρομών που περιλαμβάνουν αυτό το προϊόν ως στοιχείο γραμμής και έχουν κατάσταση διαφορετική από την εκκρεμότητα ή την απόρριψη.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status of active or pending cancellation.
el: Ο αριθμός των συνδρομών που έχει αυτός ο πελάτης με κατάσταση ενεργή ή σε αναμονή ακύρωσης.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status other than pending or trashed.
el: Ο αριθμός των συνδρομών που έχει αυτός ο πελάτης με κατάσταση διαφορετική από εκκρεμότητα ή απόρριψη.

en: The number of subscriptions upgraded, downgraded or cross-graded during this period.
el: Ο αριθμός των συνδρομών που αναβαθμίστηκαν, υποβαθμίστηκαν ή διασταυρώθηκαν κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.

en: The number of subscriptions which have either expired or reached the end of the prepaid term if it was previously cancelled.
el: Ο αριθμός των συνδρομών που είτε έληξαν είτε έφτασαν στο τέλος της προπληρωμένης διάρκειας, εάν είχαν ακυρωθεί προηγουμένως.

en: The number of unique customers with a subscription of any status other than pending or trashed.
el: Ο αριθμός των μοναδικών πελατών με συνδρομή σε οποιαδήποτε κατάσταση εκτός από την εκκρεμότητα ή την απόρριψη.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of upcoming renewal orders, for currently active subscriptions.
el: Ο αριθμός των επερχόμενων παραγγελιών ανανέωσης, για τις τρέχουσες ενεργές συνδρομές.

en: The original subscription item being switched cannot be found.
el: Το αρχικό στοιχείο συνδρομής που αλλάζει δεν μπορεί να βρεθεί.

en: The payment method can not be changed for that subscription.
el: Η μέθοδος πληρωμής δεν μπορεί να αλλάξει για τη συγκεκριμένη συνδρομή.

en: The product type can not be changed because this product is associated with subscriptions.
el: Ο τύπος προϊόντος δεν μπορεί να αλλάξει επειδή το προϊόν αυτό συνδέεται με συνδρομές.

note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The renewal order is as follows:
el: Η σειρά ανανέωσης έχει ως εξής:

en: The requested subscription cannot be edited.
el: Η ζητούμενη συνδρομή δεν μπορεί να επεξεργαστεί.

en: The retry system is disabled by default. To enable it, visit the Subscriptions settings administration screen.
el: Το σύστημα επανάληψης είναι απενεργοποιημένο από προεπιλογή. Για να το ενεργοποιήσετε, επισκεφθείτε την οθόνη διαχείρισης ρυθμίσεων συνδρομών.

en: The start date of a subscription can not be deleted, only updated.
el: Η ημερομηνία έναρξης μιας συνδρομής δεν μπορεί να διαγραφεί, αλλά μόνο να ενημερωθεί.

en: The status applied to the order for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
el: Η κατάσταση που εφαρμόστηκε στην παραγγελία για το χρονικό διάστημα μεταξύ της αποτυχίας της πληρωμής ανανέωσης ή της τελευταίας επανάληψης και της επεξεργασίας αυτής της επανάληψης.

en: The status applied to the subscription for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
el: Η κατάσταση που εφαρμόζεται στη συνδρομή για το χρονικό διάστημα μεταξύ της αποτυχίας πληρωμής της ανανέωσης ή της τελευταίας επανάληψης και της επεξεργασίας αυτής της επανάληψης.

en: The status of the automatic payment retry: pending means the retry will be processed in the future, failed means the payment was not successful when retried and completed means the payment succeeded when retried.
el: Η κατάσταση της αυτόματης επανάληψης πληρωμής: εκκρεμεί σημαίνει ότι η επανάληψη θα διεκπεραιωθεί στο μέλλον, απέτυχε σημαίνει ότι η πληρωμή δεν ήταν επιτυχής κατά την επανάληψη και ολοκληρώθηκε σημαίνει ότι η πληρωμή ήταν επιτυχής κατά την επανάληψη.

en: The status to transition the subscription to. Unlike the "status" param, this will calculate and update the subscription dates.
el: Η κατάσταση στην οποία θα μεταβεί η συνδρομή. Σε αντίθεση με την παράμετρο "status", αυτή θα υπολογίζει και θα ενημερώνει τις ημερομηνίες της συνδρομής.

en: The subscription's end date.
el: Η ημερομηνία λήξης της συνδρομής.

en: The subscription's next payment date.
el: Η επόμενη ημερομηνία πληρωμής της συνδρομής.

en: The subscription's original subscription ID if this is a resubscribed subscription.
el: Το αρχικό αναγνωριστικό συνδρομής της συνδρομής, εάν πρόκειται για συνδρομή που έχει εγγραφεί εκ νέου.

en: The subscription's resubscribed subscription ID.
el: Το αναγνωριστικό συνδρομής της συνδρομής που επανεγγράφηκε.

en: The subscription's start date.
el: Η ημερομηνία έναρξης της συνδρομής.

en: The subscription's trial date
el: Η ημερομηνία δοκιμής της συνδρομής

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all renewal orders including tax and shipping.
el: Το άθροισμα όλων των παραγγελιών ανανέωσης συμπεριλαμβανομένων των φόρων και των μεταφορικών.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all resubscribe orders including tax and shipping.
el: Το άθροισμα όλων των παραγγελιών επανεγγραφής συμπεριλαμβανομένων των φόρων και των μεταφορικών.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all subscription parent orders, including other items, fees, tax and shipping.
el: Το άθροισμα όλων των γονικών παραγγελιών συνδρομής, συμπεριλαμβανομένων άλλων στοιχείων, τελών, φόρων και αποστολής.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all switch orders including tax and shipping.
el: Το άθροισμα όλων των παραγγελιών αλλαγής, συμπεριλαμβανομένων των φόρων και των μεταφορικών.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The sum of all the upcoming renewal orders, including items, fees, tax and shipping, for currently active subscriptions.
el: Το άθροισμα όλων των επερχόμενων παραγγελιών ανανέωσης, συμπεριλαμβανομένων των στοιχείων, των τελών, του φόρου και της αποστολής, για τις τρέχουσες ενεργές συνδρομές.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The total amount of revenue, including tax and shipping, recovered with the failed payment retry system for renewal orders with a failed payment.
el: Το συνολικό ποσό των εσόδων, συμπεριλαμβανομένων των φόρων και των μεταφορικών, που ανακτήθηκαν με το σύστημα επανάληψης αποτυχημένης πληρωμής για τις παραγγελίες ανανέωσης με αποτυχημένη πληρωμή.

en: The total number of sign-up, switch and renewal orders placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
el: Ο συνολικός αριθμός των παραγγελιών εγγραφής, αλλαγής και ανανέωσης που τοποθετήθηκαν στο κατάστημά σας με κατάσταση πληρωμής (δηλ. επεξεργασία ή ολοκλήρωση).

en: The total number of subscriptions with a status of active or pending cancellation.
el: Ο συνολικός αριθμός των συνδρομών με κατάσταση ενεργή ή σε αναμονή ακύρωσης.

en: The total number of subscriptions with a status other than pending or trashed.
el: Ο συνολικός αριθμός των συνδρομών με κατάσταση διαφορετική από εκκρεμότητα ή απόρριψη.

note: translators: %s: help tip.
en: The total value of this customer's sign-up, switch and renewal orders.
el: Η συνολική αξία των παραγγελιών εγγραφής, αλλαγής και ανανέωσης αυτού του πελάτη.

note: translators: placeholder is a time period (e.g. "4 weeks")
en: The trial period can not exceed %s.
el: Η δοκιμαστική περίοδος δεν μπορεί να υπερβαίνει το %s.

note: translators: number of 1$: days, 2$: weeks, 3$: months, 4$: years
en: The trial period can not exceed: %1$s, %2$s, %3$s or %4$s.
el: Η δοκιμαστική περίοδος δεν μπορεί να υπερβαίνει: %1$s, %2$s, %3$s ή %4$s.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
el: Η διαδικασία ενημέρωσης μπορεί να διαρκέσει λίγο, γι' αυτό παρακαλούμε να είστε υπομονετικοί.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες μέθοδοι αποστολής. Παρακαλούμε ελέγξτε ξανά τη διεύθυνσή σας ή επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια.

note: translators: placeholders are link opening and closing tags. 1$-2$: to gateway settings, 3$-4$: support docs on woocommerce.com
en: There is a problem with PayPal. Your API credentials may be incorrect. Please update your %1$sAPI credentials%2$s. %3$sLearn more%4$s.
el: Υπάρχει πρόβλημα με το PayPal. Τα διαπιστευτήριά σας API ενδέχεται να είναι λανθασμένα. Παρακαλούμε ενημερώστε τα %1$sAPI credentials%2$s. %3$sΜάθετε περισσότερα%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: docs on woocommerce, 3$-4$: dismiss link
en: There is a problem with PayPal. Your PayPal account is issuing out-of-date subscription IDs. %1$sLearn more%2$s. %3$sDismiss%4$s.
el: Υπάρχει πρόβλημα με το PayPal. Ο λογαριασμός σας PayPal εκδίδει ξεπερασμένα ID συνδρομής. %1$sΜάθετε περισσότερα%2$s. %3$sDismiss%4$s.

en: There was an error locating the switch details.
el: Υπήρξε σφάλμα στον εντοπισμό των στοιχείων του διακόπτη.

en: There was an error with the update. Please refresh the page and try again.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα με την ενημέρωση. Παρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: There was an error with your request to resubscribe. Please try again.
el: Υπήρξε σφάλμα με το αίτημά σας για επανεγγραφή. Προσπαθήστε ξανά.

en: There was an error with your request. Please try again.
el: Υπήρξε σφάλμα στο αίτημά σας. Προσπαθήστε ξανά.

en: These are important questions for any subscription commerce business.
el: Αυτά είναι σημαντικά ερωτήματα για κάθε επιχείρηση συνδρομητικού εμπορίου.

en: These emails can be enabled, disabled and customised under the %sWooCommerce > Settings > Emails%s administration screen.
el: Αυτά τα email μπορούν να ενεργοποιηθούν, να απενεργοποιηθούν και να προσαρμοστούν στην οθόνη διαχείρισης %sWooCommerce > Ρυθμίσεις > Emails%s.

en: This Month
el: Αυτόν τον μήνα

note: translators: %s: default e-mail subject.
en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: %s.
el: Αυτό ελέγχει τη γραμμή θέματος του email. Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο θέμα: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: %s.
el: Αυτό ελέγχει την κύρια επικεφαλίδα που περιέχεται στην ειδοποίηση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη επικεφαλίδα: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
el: Αυτό ελέγχει την κύρια επικεφαλίδα που περιέχεται στην ειδοποίηση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη επικεφαλίδα: <code>%s</code>.

en: This date should be treated as an estimate only. The payment gateway for this subscription controls when payments are processed.
el: Η ημερομηνία αυτή θα πρέπει να αντιμετωπίζεται μόνο ως εκτίμηση. Η πύλη πληρωμών για αυτή τη συνδρομή ελέγχει πότε γίνεται η επεξεργασία των πληρωμών.

en: This free extension makes it possible to migrate subscribers from 3rd party systems to WooCommerce. It also makes it possible to export your subscription data for analysis in spreadsheet tools or 3rd party apps.
el: Αυτή η δωρεάν επέκταση καθιστά δυνατή τη μετεγκατάσταση συνδρομητών από συστήματα 3ου μέρους στο WooCommerce. Επίσης, καθιστά δυνατή την εξαγωγή των δεδομένων των συνδρομών σας για ανάλυση σε εργαλεία υπολογιστικών φύλλων ή εφαρμογές 3ου μέρους.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after a renewal order is placed on-hold.
el: Πρόκειται για μια ειδοποίηση παραγγελίας που αποστέλλεται στους πελάτες και περιέχει τα στοιχεία της παραγγελίας μετά την αναστολή μιας παραγγελίας ανανέωσης.

en: This is an order notification sent to the customer after payment for a subscription renewal order is completed. It contains the renewal order details.
el: Πρόκειται για μια ειδοποίηση παραγγελίας που αποστέλλεται στον πελάτη μετά την ολοκλήρωση της πληρωμής για μια παραγγελία ανανέωσης συνδρομής. Περιέχει τις λεπτομέρειες της παραγγελίας ανανέωσης.

en: This is where subscriptions are stored.
el: Εδώ αποθηκεύονται οι συνδρομές.

en: This new page is also where the customer can suspend or cancel their subscription, change payment method, change shipping address or upgrade/downgrade an item.
el: Σε αυτή τη νέα σελίδα ο πελάτης μπορεί επίσης να αναστείλει ή να ακυρώσει τη συνδρομή του, να αλλάξει τρόπο πληρωμής, να αλλάξει διεύθυνση αποστολής ή να αναβαθμίσει/υποβαθμίσει ένα προϊόν.

en: This order can no longer be paid because the corresponding subscription does not require payment at this time.
el: Αυτή η παραγγελία δεν μπορεί πλέον να πληρωθεί επειδή η αντίστοιχη συνδρομή δεν απαιτεί πληρωμή αυτή τη στιγμή.

en: This page will display the results of the process as each batch of subscriptions is updated.
el: Αυτή η σελίδα θα εμφανίζει τα αποτελέσματα της διαδικασίας καθώς ενημερώνεται κάθε παρτίδα συνδρομών.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
el: Αυτό το προϊόν είναι προς το παρόν εξαντλημένο και μη διαθέσιμο.

en: This section shows any information about Subscriptions.
el: Αυτή η ενότητα εμφανίζει όλες τις πληροφορίες σχετικά με τις Συνδρομές.

en: This section shows general information about the store.
el: Αυτή η ενότητα εμφανίζει γενικές πληροφορίες σχετικά με το κατάστημα.

en: This section shows information about Subscription payment methods.
el: Αυτή η ενότητα παρουσιάζει πληροφορίες σχετικά με τις μεθόδους πληρωμής Συνδρομών.

en: This section shows information about payment gateway feature support.
el: Αυτή η ενότητα παρουσιάζει πληροφορίες σχετικά με την υποστήριξη των λειτουργιών της πύλης πληρωμών.

en: This subscription is no longer editable because the payment gateway does not allow modification of recurring amounts.
el: Αυτή η συνδρομή δεν είναι πλέον επεξεργάσιμη επειδή η πύλη πληρωμών δεν επιτρέπει την τροποποίηση των επαναλαμβανόμενων ποσών.

note: Translators: Placeholders are opening and closing My Account link tags.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your %smy account page%s. | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your %smy account page%s.
el[0]: Αυτή η συνδρομή έχει ρυθμιστεί να ανανεώνεται αυτόματα χρησιμοποιώντας τη μέθοδο πληρωμής που έχετε καταχωρήσει. Μπορείτε να διαχειριστείτε ή να ακυρώσετε αυτή τη συνδρομή από τη σελίδα %smy account page%s.

note: Translators: Placeholder is the My Account URL.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your my account page. %s | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your my account page. %s
el[0]: Αυτή η συνδρομή έχει ρυθμιστεί να ανανεώνεται αυτόματα χρησιμοποιώντας τη μέθοδο πληρωμής που έχετε καταχωρήσει. Μπορείτε να διαχειριστείτε ή να ακυρώσετε αυτή τη συνδρομή από τη σελίδα "Ο λογαριασμός μου". %s

en: This variation can not be removed because it is associated with active subscriptions. To remove this variation, please cancel and delete the subscriptions for it.
el: Αυτή η παραλλαγή δεν μπορεί να αφαιρεθεί επειδή συνδέεται με ενεργές συνδρομές. Για να καταργήσετε αυτή την παραλλαγή, ακυρώστε και διαγράψτε τις συνδρομές της.

en: This will clear the persistent cache of all of subscriptions stored against users in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as queries to find a given user's subscriptions are run.
el: Αυτό θα διαγράψει τη μόνιμη προσωρινή μνήμη cache όλων των συνδρομών που είναι αποθηκευμένες για τους χρήστες στο κατάστημά σας. Περιμένετε πιο αργή απόδοση του ταμείου, της ανανέωσης και άλλων λειτουργιών που σχετίζονται με τις συνδρομές μετά την εκτέλεση αυτής της ενέργειας. Οι κρυφές μνήμες θα αναγεννηθούν με την πάροδο του χρόνου καθώς εκτελούνται ερωτήματα για την εύρεση των συνδρομών ενός συγκεκριμένου χρήστη.

en: This will clear the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as related order queries are run.
el: Αυτό θα διαγράψει τη μόνιμη προσωρινή μνήμη όλων των ανανεώσεων, αλλαγών, επανεγγραφών και άλλων τύπων παραγγελιών για όλες τις συνδρομές στο κατάστημά σας. Αναμείνατε πιο αργή απόδοση της πληρωμής, της ανανέωσης και άλλων λειτουργιών που σχετίζονται με τη συνδρομή μετά την εκτέλεση αυτής της ενέργειας. Οι κρυφές μνήμες θα αναγεννηθούν με την πάροδο του χρόνου καθώς εκτελούνται τα σχετικά ερωτήματα παραγγελίας.

en: This will generate the persistent cache for linking users with subscriptions. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
el: Αυτό θα δημιουργήσει τη μόνιμη προσωρινή μνήμη αποθήκευσης για τη σύνδεση χρηστών με συνδρομές. Οι κρυφές μνήμες θα δημιουργούνται υπερωριακά στο παρασκήνιο (μέσω του Action Scheduler).

en: This will generate the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
el: Αυτό θα δημιουργήσει τη μόνιμη κρυφή μνήμη όλων των ανανεώσεων, αλλαγών, επανεγγραφών και άλλων τύπων παραγγελιών για όλες τις συνδρομές στο κατάστημά σας. Οι κρυφές μνήμες θα δημιουργούνται υπερωριακά στο παρασκήνιο (μέσω του Action Scheduler).

en: Timezone:
el: Ζώνη ώρας:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: To apply a specific rule based on certain conditions, like high value orders or an infrequent renewal schedule, you can use the retry specific %s'wcs_get_retry_rule'%s filter. This provides the ID of the renewal order for the failed payment, which can be used to find information about the products, subscription and totals to which the failed payment relates.
el: Για να εφαρμόσετε έναν συγκεκριμένο κανόνα με βάση ορισμένες συνθήκες, όπως παραγγελίες υψηλής αξίας ή ένα σπάνιο χρονοδιάγραμμα ανανέωσης, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το φίλτρο retry specific %s'wcs_get_retry_rule'%s. Αυτό παρέχει το αναγνωριστικό της εντολής ανανέωσης για την αποτυχημένη πληρωμή, το οποίο μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την εύρεση πληροφοριών σχετικά με τα προϊόντα, τη συνδρομή και τα σύνολα στα οποία αναφέρεται η αποτυχημένη πληρωμή.

en: To enable automatic renewals for this subscription, you will first need to add a payment method.
el: Για να ενεργοποιήσετε τις αυτόματες ανανεώσεις για αυτή τη συνδρομή, θα πρέπει πρώτα να προσθέσετε μια μέθοδο πληρωμής.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$s
el: Για να επανενεργοποιήσετε τη συνδρομή τώρα, μπορείτε επίσης να συνδεθείτε και να πληρώσετε για την ανανέωση από τη σελίδα του λογαριασμού σας: %1$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s %2$s: link markup to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$sPay Now &raquo;%2$s
el: Για να ενεργοποιήσετε τη συνδρομή σας τώρα, μπορείτε επίσης να συνδεθείτε και να πληρώσετε για την ανανέωση από τη σελίδα του λογαριασμού σας: %1$sPay Now &raquo;%2$s

note: translators: $1: placeholder is number of weeks, 2$: path to the file
en: To record the progress of the update a new log file was created. This file will be automatically deleted in %1$d weeks. If you would like to delete it sooner, you can find it here: %2$s
el: Για την καταγραφή της προόδου της ενημέρωσης δημιουργήθηκε ένα νέο αρχείο καταγραφής. Αυτό το αρχείο θα διαγραφεί αυτόματα σε %1$d εβδομάδες. Αν θέλετε να το διαγράψετε νωρίτερα, μπορείτε να το βρείτε εδώ: %2$s

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: To resolve this as quickly as possible, please create a %1$stemporary administrator account%3$s with the user email woologin@woocommerce.com and share the credentials with us via %2$sQuickForget.com%3$s.
el: Για να επιλύσετε το πρόβλημα το συντομότερο δυνατό, δημιουργήστε έναν %1$προσωρινό λογαριασμό διαχειριστή%3$s με το email του χρήστη woologin@woocommerce.com και μοιραστείτε τα διαπιστευτήρια μαζί μας μέσω του %2$sQuickForget.com%3$s.

note: translators: $1 the log file name $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see further details about these errors, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%2$s
el: Για να δείτε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με αυτά τα σφάλματα, δείτε το αρχείο καταγραφής %1$s από την οθόνη %2$sWooCommerce logs.%2$s

note: translators: $1 is the log file name. $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see the full error, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%3$s.
el: Για να δείτε το πλήρες σφάλμα, δείτε το αρχείο καταγραφής %1$s από την οθόνη %2$sWooCommerce logs.%3$s.

en: Today!
el: Σήμερα!

en: Total
el: Σύνολο

[ctx: Used in data attribute. Escaped]
en: Total
el: Σύνολο

[ctx: table heading]
en: Total
el: Σύνολο

en: Total Discount
el: Συνολική έκπτωση

en: Total Subscribers
el: Σύνολο συνδρομητών

en: Total Subscription Orders
el: Σύνολο παραγγελιών συνδρομής

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscription Orders %s
el: Σύνολο παραγγελιών συνδρομής %s

en: Total Subscriptions
el: Σύνολο συνδρομών

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscriptions %s
el: Συνολικές συνδρομές %s

note: translators: placeholder is the formatted total to be paid for the subscription wrapped in <strong> tags
en: Total: %s
el: Σύνολο: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: Totals
el: Σύνολα

en: Trash
el: Σκουπίδια

en: Trashing this order will also trash the subscriptions purchased with the order.
el: Η απόρριψη αυτής της παραγγελίας θα απορρίψει επίσης τις συνδρομές που αγοράστηκαν με την παραγγελία.

en: Trial End
el: Τέλος δοκιμής

[ctx: table heading]
en: Trial End
el: Τέλος δοκιμής

[ctx: customer subscription table header]
en: Trial end date
el: Ημερομηνία λήξης της δοκιμής

en: Turn off Automatic Payments
el: Απενεργοποιήστε τις αυτόματες πληρωμές

note: translators: 1: subscription status, 2: error message.
en: Unable to change subscription status to "%1$s". Exception: %2$s
el: Αδυναμία αλλαγής της κατάστασης συνδρομής σε "%1$s". Εξαίρεση: %2$s

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s".
el: Αδυναμία αλλαγής της κατάστασης συνδρομής σε "%s".

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s". Please assign a customer to the subscription to activate it.
el: Αδυναμία αλλαγής της κατάστασης συνδρομής σε "%s". Παρακαλούμε ορίστε έναν πελάτη στη συνδρομή για να την ενεργοποιήσετε.

en: Unable to find order for PayPal billing agreement.
el: Αδυναμία εύρεσης παραγγελίας για συμφωνία χρέωσης PayPal.

[ctx: Error message that gets sent to front end when upgrading Subscriptions]
note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to repair subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
el: Αδυναμία επιδιόρθωσης συνδρομών.%4$sError: %1$s%4$s%4$sΠαρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά. Εάν το πρόβλημα παραμένει, %2$sεπικοινωνήστε με την υποστήριξη%3$s.

note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to upgrade subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
el: Αδυναμία αναβάθμισης συνδρομών.%4$sError: %1$s%4$s%4$sΠαρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά. Εάν το πρόβλημα παραμένει, %2$sεπικοινωνήστε με την υποστήριξη%3$s.

en: Unended Subscription Count
el: Ατέλειωτος αριθμός συνδρομών

[ctx: relation to order]
en: Unknown Order Type
el: Άγνωστος τύπος παραγγελίας

[ctx: used in api error message if there is no long message]
en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unlimited payments
el: Απεριόριστες πληρωμές

en: Unpublished
el: Αδημοσίευτο

en: Upcoming Recurring Revenue
el: Επόμενα επαναλαμβανόμενα έσοδα

en: Update Complete
el: Ενημέρωση ολοκληρώθηκε

[ctx: text on submit button]
en: Update Database
el: Ενημέρωση βάσης δεδομένων

en: Update Error
el: Σφάλμα ενημέρωσης

en: Update in Progress
el: Ενημέρωση σε εξέλιξη

note: translators: $1: address type (Shipping Address / Billing Address), $2: opening <strong> tag, $3: closing </strong> tag
en: Update the %1$s used for %2$sall%3$s of my active subscriptions
el: Ενημέρωση των %1$s που χρησιμοποιούνται για %2$sall%3$s των ενεργών συνδρομών μου

note: translators: $1: opening <strong> tag, $2: closing </strong> tag
en: Update the payment method used for %1$sall%2$s of my current subscriptions
el: Ενημέρωση της μεθόδου πληρωμής που χρησιμοποιείται για %1$sall%2$s από τις τρέχουσες συνδρομές μου

note: translators: placeholder is an error message.
en: Updating subscription dates errored with message: %s
el: Η ενημέρωση των ημερομηνιών συνδρομής παρουσίασε σφάλμα με μήνυμα: %s

[ctx: a switch type]
en: Upgrade
el: Αναβάθμιση

en: Upgrade or Downgrade
el: Αναβάθμιση ή υποβάθμιση

en: Use this field to customise the text displayed on the checkout button when an order contains a subscription. Normally the checkout submission button displays "Place order". When the cart contains a subscription, this is changed to "Sign up now".
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το πεδίο για να προσαρμόσετε το κείμενο που εμφανίζεται στο κουμπί πληρωμής όταν μια παραγγελία περιέχει μια συνδρομή. Κανονικά το κουμπί υποβολής πληρωμής εμφανίζει την ένδειξη "Τοποθετήστε την παραγγελία". Όταν το καλάθι περιέχει μια συνδρομή, αυτό αλλάζει σε "Εγγραφείτε τώρα".

en: Using the auto-renewal toggle is disabled while in staging mode.
el: Η χρήση του διακόπτη αυτόματης ανανέωσης είναι απενεργοποιημένη κατά τη λειτουργία σταδιοποίησης.

en: Variable Subscription
el: Μεταβλητή συνδρομή

en: Variable subscription
el: Μεταβλητή συνδρομή

en: Variation ID, if applicable.
el: Αναγνωριστικό παραλλαγής, κατά περίπτωση.

note: translators: placeholder $1 is the Subscription version string ('2.3'), $2-3 are opening and closing <em> tags
en: Version %1$s brings some new improvements requested by store managers just like you (and possibly even by %2$syou%3$s).
el: Η έκδοση %1$s φέρνει μερικές νέες βελτιώσεις που ζητήθηκαν από διευθυντές καταστημάτων όπως εσείς (και πιθανώς ακόμη και από %2$syou%3$s).

note: translators: placeholder is version number
en: Version %s
el: Έκδοση %s

en: Version 2.0 has been in development for more than a year. We've reinvented the extension to take into account 3 years of feedback from store managers.
el: Η έκδοση 2.0 βρίσκεται σε εξέλιξη για περισσότερο από ένα χρόνο. Επανασχεδιάσαμε την επέκταση για να λάβουμε υπόψη μας τα σχόλια 3 ετών από τους διευθυντές καταστημάτων.

en: Version 2.1 introduces some great new features requested by store managers just like you (and possibly even by %syou%s).
el: Η έκδοση 2.1 εισάγει μερικά σπουδαία νέα χαρακτηριστικά που ζητήθηκαν από διαχειριστές καταστημάτων όπως εσείς (και πιθανώς ακόμη και από %syou%s).

note: translators: placeholder is the display name of a payment gateway a subscription was paid by translators: %s: payment method.
en: Via %s
el: Μέσω %s

[ctx: view a subscription]
en: View
el: Προβολή

en: View Email Settings
el: Προβολή ρυθμίσεων email

en: View Reports
el: Προβολή αναφορών

en: View Retry
el: Προβολή Επανάληψη

[ctx: custom post type setting]
en: View Subscription
el: Προβολή συνδρομής

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: View Subscription: %s
el: Προβολή συνδρομής: %s

en: View and manage subscriptions
el: Προβολή και διαχείριση συνδρομών

en: View other subscriptions &rarr;
el: Προβολή άλλων συνδρομών &rarr,

en: View subscription
el: Προβολή συνδρομής

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is either view or edit url for the subscription
en: View subscription: %s
el: Προβολή συνδρομής: %s

en: View subscriptions
el: Προβολή συνδρομών

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: View the status of your subscription in %1$syour account%2$s. | View the status of your subscriptions in %1$syour account%2$s.
el[0]: Δείτε την κατάσταση της συνδρομής σας στο %1$syour account%2$s.

note: translators: placeholder is order's view url
en: View your order: %s
el: Δείτε την παραγγελία σας: %s

note: translators: placeholder is subscription's view url
en: View your subscription: %s
el: Δείτε τη συνδρομή σας: %s

en: Virtual
el: Εικονικό

en: WARNING: Bad things are about to happen!
    
    The payment gateway used to purchase this subscription does not support modifying a subscription's details.
    
    Changes to the billing period, recurring discount, recurring tax or recurring total may not be reflected in the amount charged by the payment gateway.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Θα συμβούν άσχημα πράγματα!
    
    Η πύλη πληρωμής που χρησιμοποιήθηκε για την αγορά αυτής της συνδρομής δεν υποστηρίζει την τροποποίηση των στοιχείων μιας συνδρομής.
    
    Οι αλλαγές στην περίοδο χρέωσης, την επαναλαμβανόμενη έκπτωση, τον επαναλαμβανόμενο φόρο ή το επαναλαμβανόμενο σύνολο ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζονται στο ποσό που χρεώνεται από την πύλη πληρωμής.

en: WP REST API Endpoints
el: Τελικά σημεία του WP REST API

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want the details of a specific subscription? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id>/%s.
el: Θέλετε τις λεπτομέρειες μιας συγκεκριμένης συνδρομής; Πάρτε %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id>/%s.

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Want to know more about Subscriptions %s?
el: Θέλετε να μάθετε περισσότερα για τις Συνδρομές %s?

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.
el: Θέλετε να παραθέσετε όλες τις συνδρομές σε έναν ιστότοπο; Πάρτε %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Want the details of a specific subscription? Get %s/wc-api/v2/subscriptions/<id>/%s.
el: Θέλετε να παραθέσετε όλες τις συνδρομές σε έναν ιστότοπο; Πάρτε %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Θέλετε τις λεπτομέρειες μιας συγκεκριμένης συνδρομής; Ζητήστε %s/wc-api/v2/subscriptions/<id>/%s.

en: Want to renew early via the checkout? Click %shere.%s
el: Θέλετε να ανανεώσετε νωρίτερα μέσω του ταμείου; Κάντε κλικ στο %shere.%s

en: Want your customers to be able to subscribe to non-subscription products?
el: Θέλετε οι πελάτες σας να μπορούν να εγγραφούν σε προϊόντα που δεν είναι συνδρομητικά;

note: translators: placeholders are opening and closing tags. Leads to docs on version 2
en: Warning! Version 2.0 is a major update to the WooCommerce Subscriptions extension. Before updating, please create a backup, update all WooCommerce extensions and test all plugins, custom code and payment gateways with version 2.0 on a staging site. %1$sLearn more about the changes in version 2.0 &raquo;%2$s
el: Προειδοποίηση! Η έκδοση 2.0 είναι μια σημαντική ενημέρωση της επέκτασης WooCommerce Subscriptions. Πριν από την ενημέρωση, δημιουργήστε ένα αντίγραφο ασφαλείας, ενημερώστε όλες τις επεκτάσεις WooCommerce και δοκιμάστε όλα τα πρόσθετα, τον προσαρμοσμένο κώδικα και τις πύλες πληρωμής με την έκδοση 2.0 σε μια τοποθεσία σταδιοποίησης. %1$sΜάθετε περισσότερα για τις αλλαγές στην έκδοση 2.0 &raquo;%2$s

note: translators: placeholder is Subscriptions version number.
en: Warning! You are running version %s of WooCommerce Subscriptions plugin code but your database has been upgraded to Subscriptions version 2.0. This will cause major problems on your store.
el: Προειδοποίηση! Εκτελείτε την έκδοση %s του κώδικα του πρόσθετου WooCommerce Subscriptions, αλλά η βάση δεδομένων σας έχει αναβαθμιστεί στην έκδοση Subscriptions 2.0. Αυτό θα προκαλέσει σημαντικά προβλήματα στο κατάστημά σας.

en: Warning: Deleting a user will also delete the user's subscriptions. The user's orders will remain but be reassigned to the 'Guest' user.
    
    Do you want to continue to delete this user and any associated subscriptions?
el: Προειδοποίηση: Η διαγραφή ενός χρήστη θα διαγράψει και τις συνδρομές του. Οι παραγγελίες του χρήστη θα παραμείνουν, αλλά θα εκχωρηθούν εκ νέου στον χρήστη "Επισκέπτης".
    
    Θέλετε να συνεχίσετε να διαγράφετε αυτόν τον χρήστη και τις σχετικές συνδρομές;

en: We can not find your old subscription item.
el: Δεν μπορούμε να βρούμε το παλιό στοιχείο της συνδρομής σας.

en: We can't find a paid subscription order for this user.
el: Δεν μπορούμε να βρούμε μια πληρωμένη παραγγελία συνδρομής για αυτόν τον χρήστη.

note: translators: placeholder is a number
en: We can't find a subscription with ID #%d. Perhaps it was deleted?
el: Δεν μπορούμε να βρούμε μια συνδρομή με ID #%d. Ίσως διαγράφηκε;

en: We couldn't create a renewal order for your subscription, please try again.
el: Δεν μπορέσαμε να δημιουργήσουμε μια εντολή ανανέωσης για τη συνδρομή σας, παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά.

en: We couldn't find the original renewal order for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original renewal orders for items in your cart. The items were removed.
el[0]: Δεν μπορέσαμε να βρούμε την αρχική παραγγελία ανανέωσης για ένα προϊόν στο καλάθι σας. Το προϊόν αφαιρέθηκε.

en: We couldn't find the original subscription for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original subscriptions for items in your cart. The items were removed.
el[0]: Δεν μπορέσαμε να βρούμε την αρχική συνδρομή για ένα προϊόν στο καλάθι σας. Το προϊόν αφαιρέθηκε.

en: We didn't just improve interfaces for humans, we also improved them for computers. Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints.
el: Δεν βελτιώσαμε μόνο τις διεπαφές για τους ανθρώπους, αλλά και για τους υπολογιστές. Οι εφαρμογές σας μπορούν πλέον να δημιουργούν, να διαβάζουν, να ενημερώνουν ή να διαγράφουν συνδρομές μέσω τελικών σημείων RESTful API.

en: We have finished processing your subscription renewal order.
el: Ολοκληρώσαμε την επεξεργασία της παραγγελίας ανανέωσης της συνδρομής σας.

en: We hope you enjoy it!
el: Ελπίζουμε να το απολαύσετε!

en: We were unable to locate that subscription, please try again.
el: Δεν μπορέσαμε να εντοπίσουμε αυτή τη συνδρομή, παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

note: translators: Placeholders are opening and closing link tags.
en: We weren't able to locate the set of report results you requested. Please regenerate the link from the %1$sSubscription Reports screen%2$s.
el: Δεν μπορέσαμε να εντοπίσουμε τα αποτελέσματα της έκθεσης που ζητήσατε. Παρακαλούμε αναδημιουργήστε το σύνδεσμο από την οθόνη %1$sΑναφορές συνδρομής%2$s.

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: Welcome to Subscriptions 2.0
el: Καλώς ήρθατε στις Συνδρομές 2.0

en: Welcome to Subscriptions 2.1!
el: Καλώς ήρθατε στις Συνδρομές 2.1!

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Welcome to WooCommerce Subscriptions %s!
el: Καλώς ήρθατε στο WooCommerce Subscriptions %s!

en: Welcome to WooCommerce Subscriptions 2.1
el: Καλώς ήρθατε στο WooCommerce Subscriptions 2.1

en: What happens when a customer wants to purchase a subscription product for someone else?
el: Τι συμβαίνει όταν ένας πελάτης θέλει να αγοράσει ένα συνδρομητικό προϊόν για κάποιον άλλο;

en: What personal information your store shares with external sources depends on which third-party payment processor plugins you are using to collect subscription payments. We recommend that you consult with their privacy policies to inform this section of your privacy policy.
el: Οι προσωπικές πληροφορίες που μοιράζεται το κατάστημά σας με εξωτερικές πηγές εξαρτώνται από τα πρόσθετα του επεξεργαστή πληρωμών τρίτου μέρους που χρησιμοποιείτε για τη συλλογή πληρωμών συνδρομής. Σας συνιστούμε να συμβουλευτείτε τις πολιτικές απορρήτου τους για να ενημερώσετε αυτό το τμήμα της πολιτικής απορρήτου σας.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: What we collect and store
el: Τι συλλέγουμε και αποθηκεύουμε

en: What we share with others
el: Τι μοιραζόμαστε με τους άλλους

en: What's new?
el: Τι νέο υπάρχει;

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When Cancelled
el: Όταν ακυρώνεται

en: When a subscription is activated, either manually or after a successful purchase, new users will be assigned this role.
el: Όταν ενεργοποιείται μια συνδρομή, είτε χειροκίνητα είτε μετά από επιτυχή αγορά, στους νέους χρήστες θα εκχωρηθεί αυτός ο ρόλος.

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When cancelled
el: Όταν ακυρώνεται

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within subscriptions be retained or removed?
el: Κατά τον χειρισμό ενός %s, θα πρέπει να διατηρούνται ή να αφαιρούνται τα προσωπικά δεδομένα στο πλαίσιο των συνδρομών;

en: When switching to a subscription with a different recurring payment or billing period, should the price paid for the existing billing period be prorated when switching to the new subscription?
el: Κατά την μετάβαση σε συνδρομή με διαφορετική επαναλαμβανόμενη πληρωμή ή περίοδο χρέωσης, θα πρέπει η τιμή που καταβλήθηκε για την υπάρχουσα περίοδο χρέωσης να αναλογεί κατά την μετάβαση στη νέα συνδρομή;

en: When switching to a subscription with a length, you can take into account the payments already completed by the customer when determining how many payments the subscriber needs to make for the new subscription.
el: Κατά την αλλαγή σε μια συνδρομή με διάρκεια, μπορείτε να λάβετε υπόψη τις πληρωμές που έχει ήδη ολοκληρώσει ο πελάτης όταν προσδιορίζετε πόσες πληρωμές πρέπει να πραγματοποιήσει ο συνδρομητής για τη νέα συνδρομή.

en: When switching to a subscription with a sign up fee, you can require the customer pay only the gap between the existing subscription's sign up fee and the new subscription's sign up fee (if any).
el: Κατά την αλλαγή σε μια συνδρομή με τέλος εγγραφής, μπορείτε να ζητήσετε από τον πελάτη να πληρώσει μόνο τη διαφορά μεταξύ του τέλους εγγραφής της υφιστάμενης συνδρομής και του τέλους εγγραφής της νέας συνδρομής (εάν υπάρχει).

en: With WooCommerce Subscribe All the Things, they can! This experimental extension is exploring how to convert any product, including Product Bundles and Composite Products, into a subscription product. It also offers customers a way to subscribe to a cart of non-subscription products.
el: Με το WooCommerce Subscribe All the Things, μπορούν! Αυτή η πειραματική επέκταση διερευνά τον τρόπο μετατροπής οποιουδήποτε προϊόντος, συμπεριλαμβανομένων των πακέτων προϊόντων και των σύνθετων προϊόντων, σε προϊόν συνδρομής. Προσφέρει επίσης στους πελάτες έναν τρόπο να εγγραφούν σε ένα καλάθι με μη συνδρομητικά προϊόντα.

en: With early renewals enabled, customers can renew their subscriptions before the next payment date.
el: Με την ενεργοποίηση των πρόωρων ανανεώσεων, οι πελάτες μπορούν να ανανεώσουν τις συνδρομές τους πριν από την επόμενη ημερομηνία πληρωμής.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: With manual renewals, a customer's subscription is put on-hold until they login and pay to renew it. %1$sLearn more%2$s.
el: Με τις χειροκίνητες ανανεώσεις, η συνδρομή ενός πελάτη τίθεται σε αναμονή μέχρι να συνδεθεί και να πληρώσει για να την ανανεώσει. %1$sΜάθετε περισσότερα%2$s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: With the %s'wcs_default_retry_rules'%s filter, you can define a set of default rules to apply to all failed payments in your store.
el: Με το φίλτρο %s'wcs_default_retry_rules'%s, μπορείτε να ορίσετε ένα σύνολο προεπιλεγμένων κανόνων που θα εφαρμόζονται σε όλες τις αποτυχημένες πληρωμές στο κατάστημά σας.

note: translators: $1: opening <a> tag linking to WC API docs, $2: closing <a> tag, $3: opening <a> tag linking to WP API docs, $4: closing <a> tag
en: WooCommerce 2.6 added support for %1$sREST API%2$s endpoints built on WordPress core's %3$sREST API%4$s infrastructure.
el: Το WooCommerce 2.6 προσέθεσε υποστήριξη για τα τελικά σημεία %1$sREST API%2$s που βασίζονται στην υποδομή %3$sREST API%4$s του πυρήνα του WordPress.

[ctx: label for the system status page]
en: WooCommerce Account Connected
el: Λογαριασμός WooCommerce Connected

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Subscriptions
el: Συνδρομές WooCommerce

[ctx: used in User Agent data sent to PayPal to help identify where a payment came from]
en: WooCommerce Subscriptions PayPal
el: Συνδρομές WooCommerce PayPal

en: WooCommerce Subscriptions Update
el: Ενημέρωση συνδρομών WooCommerce

en: WooCommerce Subscriptions Update in Progress
el: Ενημέρωση συνδρομών WooCommerce σε εξέλιξη

en: Would you like to add a payment method now?
el: Θα θέλατε να προσθέσετε μια μέθοδο πληρωμής τώρα;

note: translators: 1: token display name, 2: opening link tag, 4: closing link tag, 3: opening link tag.
en: Would you like to update your subscriptions to use this new payment method - %1$s?%2$sYes%4$s | %3$sNo%4$s
el: Θα θέλατε να ενημερώσετε τις συνδρομές σας για να χρησιμοποιήσετε αυτή τη νέα μέθοδο πληρωμής - %1$s; %2$sΝαι%4$s | %3$sΌχι%4$s

en: Year
el: Έτος

en: Yes
el: Ναι

en: You are about to trash one or more orders which contain a subscription.
    
    Trashing the orders will also trash the subscriptions purchased with these orders.
el: Πρόκειται να πετάξετε στα σκουπίδια μία ή περισσότερες παραγγελίες που περιέχουν μια συνδρομή.
    
    Η απόρριψη των παραγγελιών θα απορρίψει και τις συνδρομές που αγοράστηκαν με αυτές τις παραγγελίες.

en: You are deleting a subscription item. You will also need to manually cancel and trash the subscription on the Manage Subscriptions screen.
el: Διαγράφετε ένα στοιχείο συνδρομής. Θα πρέπει επίσης να ακυρώσετε χειροκίνητα και να πετάξετε στα σκουπίδια τη συνδρομή στην οθόνη Διαχείριση συνδρομών.

en: You can not reactivate that subscription until paying to renew it. Please contact us if you need assistance.
el: Δεν μπορείτε να ενεργοποιήσετε εκ νέου τη συνδρομή αυτή μέχρι να πληρώσετε για την ανανέωσή της. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε βοήθεια.

en: You can not renew this subscription early. Please contact us if you need assistance.
el: Δεν μπορείτε να ανανεώσετε αυτή τη συνδρομή νωρίτερα. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια.

en: You can not resubscribe to that subscription. Please contact us if you need assistance.
el: Δεν μπορείτε να εγγραφείτε εκ νέου σε αυτή τη συνδρομή. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε βοήθεια.

en: You can not suspend that subscription - the suspension limit has been reached. Please contact us if you need assistance.
el: Δεν μπορείτε να αναστείλετε αυτή τη συνδρομή - το όριο αναστολής έχει επιτευχθεί. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε βοήθεια.

en: You can not switch this subscription. It appears you do not own the subscription.
el: Δεν μπορείτε να αλλάξετε αυτή τη συνδρομή. Φαίνεται ότι δεν είστε κάτοχος της συνδρομής.

en: You can not switch to the same subscription.
el: Δεν μπορείτε να μεταβείτε στην ίδια συνδρομή.

en: You can only switch to a subscription product.
el: Μπορείτε να μεταβείτε μόνο σε ένα συνδρομητικό προϊόν.

en: You can't renew the subscription at this time. Please try again.
el: Δεν μπορείτε να ανανεώσετε τη συνδρομή αυτή τη στιγμή. Προσπαθήστε ξανά.

en: You cannot modify a subscription that does not belong to you.
el: Δεν μπορείτε να τροποποιήσετε μια συνδρομή που δεν σας ανήκει.

en: You cannot remove an item that does not exist.
el: Δεν μπορείτε να αφαιρέσετε ένα στοιχείο που δεν υπάρχει.

en: You do not have permission to create subscriptions
el: Δεν έχετε δικαίωμα να δημιουργήσετε συνδρομές

en: You do not have permission to read the subscriptions count
el: Δεν έχετε δικαίωμα να διαβάσετε την καταμέτρηση των συνδρομών

en: You have a subscription to this product. Choosing a new subscription will replace your existing subscription.
el: Έχετε συνδρομή σε αυτό το προϊόν. Η επιλογή μιας νέας συνδρομής θα αντικαταστήσει την υπάρχουσα συνδρομή σας.

en: You have added a variation of this product to the cart already.
el: Έχετε ήδη προσθέσει μια παραλλαγή αυτού του προϊόντος στο καλάθι.

en: You have already subscribed to this product and it is limited to one per customer. You can not purchase the product again.
el: Έχετε ήδη εγγραφεί σε αυτό το προϊόν και περιορίζεται σε ένα ανά πελάτη. Δεν μπορείτε να αγοράσετε το προϊόν ξανά.

en: You have an active subscription to this product already.
el: Έχετε ήδη ενεργή συνδρομή σε αυτό το προϊόν.

en: You have no active subscriptions.
el: Δεν έχετε ενεργές συνδρομές.

en: You have reached the end of subscriptions. Go to the %sfirst page%s.
el: Έχετε φτάσει στο τέλος των συνδρομών. Πηγαίνετε στην πρώτη σελίδα %sfirst page%s.

[ctx: Used in admin email: new renewal order]
note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: You have received a subscription renewal order from %1$s. Their order is as follows:
el: Λάβατε μια εντολή ανανέωσης συνδρομής από την %1$s. Η παραγγελία έχει ως εξής:

en: You have successfully changed your subscription items. Your new order and subscription details are shown below for your reference:
el: Αλλάξατε με επιτυχία τα στοιχεία της συνδρομής σας. Τα νέα στοιχεία της παραγγελίας και της συνδρομής σας εμφανίζονται παρακάτω για την αναφορά σας:

note: translators: placeholders are 1$: item name, and, 2$: opening and, 3$: closing link tags
en: You have successfully removed "%1$s" from your subscription. %2$sUndo?%3$s
el: Αφαιρέσατε επιτυχώς το "%1$s" από τη συνδρομή σας. %2$sUndo?%3$s

[ctx: Default email subject for email to customer on completed renewal order]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables that will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s renewal order from %2$s is complete
el: Η παραγγελία ανανέωσης %1$s από %2$s ολοκληρώθηκε

[ctx: Default email subject for email with downloadable files in it]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s subscription renewal order from %2$s is complete - download your files
el: Η παραγγελία ανανέωσης της συνδρομής σας %1$s από %2$s ολοκληρώθηκε - κατεβάστε τα αρχεία σας

en: Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints with the same design as the latest version of WooCommerce's REST API endpoints.
el: Οι εφαρμογές σας μπορούν πλέον να δημιουργούν, να διαβάζουν, να ενημερώνουν ή να διαγράφουν συνδρομές μέσω τελικών σημείων RESTful API με τον ίδιο σχεδιασμό όπως και η τελευταία έκδοση των τελικών σημείων REST API του WooCommerce.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed from your cart.
el: Το καλάθι σας περιείχε ένα άκυρο αίτημα αλλαγής συνδρομής. Έχει αφαιρεθεί από το καλάθι σας.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed. | Your cart contained invalid subscription switch requests. They have been removed.
el[0]: Το καλάθι σας περιείχε ένα άκυρο αίτημα αλλαγής συνδρομής. Έχει αφαιρεθεί.

en: Your cart has been emptied of subscription products. Only one subscription product can be purchased at a time.
el: Το καλάθι σας έχει αδειάσει από προϊόντα συνδρομής. Μόνο ένα προϊόν συνδρομής μπορεί να αγοραστεί κάθε φορά.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: Your customers can now view the full details of a subscription, including line items, billing and shipping address, billing schedule and renewal orders, from a special %sMy Account > View Subscription%s page.
el: Οι πελάτες σας μπορούν τώρα να βλέπουν τις πλήρεις λεπτομέρειες μιας συνδρομής, συμπεριλαμβανομένων των στοιχείων γραμμής, της διεύθυνσης χρέωσης και αποστολής, του χρονοδιαγράμματος χρέωσης και των εντολών ανανέωσης, από μια ειδική σελίδα %sΟ λογαριασμός μου > Προβολή συνδρομής%s.

en: Your database has been updated successfully!
el: Η βάση δεδομένων σας ενημερώθηκε με επιτυχία!

en: Your early renewal order was successful.
el: Η παραγγελία σας για πρόωρη ανανέωση ήταν επιτυχής.

[ctx: Default email heading for email to customer on completed renewal order]
en: Your renewal order is complete
el: Η παραγγελία ανανέωσης ολοκληρώθηκε

en: Your request to undo your previous action was unsuccessful.
el: Το αίτημά σας να αναιρέσετε την προηγούμενη ενέργειά σας ήταν ανεπιτυχές.

en: Your subscription change is complete
el: Η αλλαγή της συνδρομής σας ολοκληρώθηκε

en: Your subscription change is complete - download your files
el: Η αλλαγή της συνδρομής σας ολοκληρώθηκε - κατεβάστε τα αρχεία σας

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been cancelled.
el: Η συνδρομή σας ακυρώθηκε.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been put on hold.
el: Η συνδρομή σας έχει τεθεί σε αναμονή.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been reactivated.
el: Η συνδρομή σας ενεργοποιήθηκε εκ νέου.

[ctx: Default email heading for email with downloadable files in it]
en: Your subscription renewal order is complete - download your files
el: Η παραγγελία ανανέωσης της συνδρομής σας ολοκληρώθηκε - κατεβάστε τα αρχεία σας

en: Your subscription will be activated when payment clears. | Your subscriptions will be activated when payment clears.
el[0]: Η συνδρομή σας θα ενεργοποιηθεί όταν εξοφληθεί η πληρωμή.

en: Your {blogname} renewal order has been received!
el: Η παραγγελία ανανέωσης του {blogname} παραλήφθηκε!

en: Your {blogname} renewal order receipt from {order_date}
el: Η απόδειξη της παραγγελίας σας {blogname} για ανανέωση από την {order_date}

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete
el: Η αλλαγή της συνδρομής σας {blogname} από την {order_date} ολοκληρώθηκε

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete - download your files
el: Η αλλαγή της συνδρομής σας {blogname} από την {order_date} ολοκληρώθηκε - κατεβάστε τα αρχεία σας

[ctx: default email subject for cancelled emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Cancelled
el: [%s] Η συνδρομή ακυρώθηκε

[ctx: default email subject for expired emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Expired
el: [%s] Η συνδρομή έληξε

[ctx: default email subject for suspended emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Suspended
el: [%s] Αναστολή συνδρομής

en: [Remove]
el: [Αφαιρέστε]

en: [{blogname}] New subscription renewal order ({order_number}) - {order_date}
el: [{blogname}] Νέα παραγγελία ανανέωσης συνδρομής ({order_number}) - {order_date}

en: [{blogname}] Subscription Switched ({order_number}) - {order_date}
el: [{blogname}] Συνδρομή Switched ({order_number}) - {order_date}

en: [{site_title}] Automatic payment failed for {order_number}, retry scheduled to run {retry_time}
el: [{site_title}] Η αυτόματη πληρωμή απέτυχε για {order_number}, επανάληψη προγραμματισμένη να εκτελεστεί {retry_time}

en: a customer suspends a subscription
el: ένας πελάτης αναστέλλει τη συνδρομή του

en: a subscription expires
el: μια συνδρομή λήγει

en: account erasure request
el: αίτημα διαγραφής λογαριασμού

en: an automatic payment fails
el: μια αυτόματη πληρωμή αποτυγχάνει

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of days. (e.g. "Bill this every day / 4 days")
en: day | %s days
el[0]: ημέρα

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: day | days
el[0]: ημέρα

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: days prior to Renewal Day
el: ημέρες πριν από την ημέρα ανανέωσης

[ctx: example number of days / weeks / months]
en: e.g. 3
el: π.χ. 3

[ctx: example price]
en: e.g. 5.90
el: π.χ. 5.90

[ctx: example price]
note: translators: %s is a currency symbol / code translators: placeholder is a currency symbol / code
en: e.g. 9.90
el: π.χ. 9,90

en: emails sent to the customer and store manager
el: μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που αποστέλλονται στον πελάτη και τον διευθυντή του καταστήματος

[ctx: period interval (eg "$10 _every_ 2 weeks")]
en: every
el: κάθε

note: translators: billing period (e.g. "every week").
en: every %s
el: κάθε %s

[ctx: period interval with ordinal number (e.g. "every 2nd"]
note: translators: period interval, placeholder is ordinal (eg "$10 every _2nd/3rd/4th_", etc)
en: every %s
el: κάθε %s

note: translators: placeholder is localised datetime
en: expected clearing date %s
el: αναμενόμενη ημερομηνία εκκαθάρισης %s

[ctx: Edit product screen, between the Billing Period and Subscription Length dropdowns]
en: for
el: για το

en: how long to wait between retry attempts
el: πόσο χρόνο θα περιμένετε μεταξύ των προσπαθειών επανάληψης

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: in %s
el: σε %s

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of months. (e.g. "Bill this every month / 4 months")
en: month | %s months
el[0]: μήνας

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: month | months
el[0]: μήνας

en: new related order methods in WCS_Related_Order_Store
el: νέες μέθοδοι σχετικής παραγγελίας στο WCS_Related_Order_Store

[ctx: no trial period]
en: no
el: όχι

en: now
el: τώρα

en: staging
el: στήσιμο

en: subscriptions
el: συνδρομές

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: suspensions per billing period.
el: αναστολές ανά περίοδο χρέωσης.

en: the status applied to the renewal order and subscription
el: την κατάσταση που εφαρμόζεται στην εντολή ανανέωσης και τη συνδρομή

en: the total number of retry attempts
el: ο συνολικός αριθμός των προσπαθειών επανάληψης

[ctx: initial payment on a subscription]
en: up front
el: μπροστά

note: translators: %1$s is the file version, %2$s is the core version
en: version %1$s is out of date. The core version is %2$s
el: η έκδοση %1$s είναι ξεπερασμένη. Η βασική έκδοση είναι %2$s

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of weeks. (e.g. "Bill this every week / 4 weeks")
en: week | %s weeks
el[0]: εβδομάδα

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: week | weeks
el[0]: εβδομάδα

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of years. (e.g. "Bill this every year / 4 years")
en: year | %s years
el[0]: έτος

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: year | years
el[0]: έτος
