WooCommerce Subscriptions 3.0.9 - en to ca translation catalogue (1251 entries)

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is number of subscriptions that were checked and did not need repairs. There's a space at the beginning!
en:  %d other subscription was checked and did not need any repairs. | %d other subscriptions were checked and did not need any repairs.
ca[0]: S&#39;ha comprovat %d subscripció més i no ha necessitat cap reparació.

note: translators: placeholder is next payment's date
en:  Next payment is due %s.
ca: El proper pagament s&#39;ha de pagar %s.

en:  Subscription Created
ca: Subscripció creada

en:  Subscription Deleted
ca: Subscripció suprimida

en:  Subscription Switched
ca: Subscripció canviada

en:  Subscription Updated
ca: Subscripció actualitzada

note: translators: placeholder is an order type.
en: "%s" is not a valid new order type.
ca: &quot;%s&quot; no és un tipus de comanda nou vàlid.

en: $0 Initial Checkout
ca: Pagament inicial de $0

en: $type passed to the function was not a string.
ca: $type passat a la funció no era una cadena.

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string (e.g. "£10 / month" )
en: %1$s %2$s then %3$s
ca: %1$s %2$s i després %3$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: subscription period (e.g. "month" or "3 months")
en: %1$s %2$s then %3$s / %4$s | %1$s %2$s then %3$s every %4$s
ca[0]: %1$s %2$s i després %3$s/%4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string, 4$: payment day of the week (e.g. "$15 up front, then $10 every Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s
ca: %1$s %2$s i després %3$s cada %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front" ), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "2nd week"), 5$: day of the week (e.g. "Thursday"); (e.g. "$10 up front, then $20 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s on %5$s
ca: %1$s %2$s i després %3$s cada %4$s a %5$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month of year (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s each year
ca: %1$s %2$s i després %3$s a %4$s %5$s cada any

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd"), 6$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s every %6$s year
ca: %1$s %2$s i després %3$s a %4$s %5$s cada %6$s any

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"), 5$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s day of every %5$s month
ca: %1$s %2$s i després %3$s el %4$s dia de cada %5$s mes

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"); (e.g. "$10 up front then $40 on the 23rd of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s of each month
ca: %1$s %2$s i després %3$s els %4$s de cada mes

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount; (e.g. "$10 up front then $30 on the last day of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of each month
ca: %1$s %2$s i després %3$s l&#39;últim dia de cada mes

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of every %4$s month
ca: %1$s %2$s i després %3$s l&#39;últim dia de cada %4$s mes

note: translators: 1: user display name 2: user ID 3: user email
en: %1$s (#%2$s &ndash; %3$s)
ca: %1$s (#%2$s – %3$s)

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: subscription period (e.g. "month" or "3 months") (e.g. "$15 / month" or "$15 every 2nd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: subscription period (e.g. "month" or "3 months") (e.g. "$15 / month" or "$15 every 2nd month")
en: %1$s / %2$s | %1$s every %2$s
ca[0]: %1$s/%2$s

note: translators: 1$: is the "You have already subscribed to this product" notice, 2$-4$: opening/closing link tags, 3$: an order number
en: %1$s Complete payment on %2$sOrder %3$s%4$s to be able to change your subscription.
ca: %1$s Completa el pagament a %2$sComanda %3$s%4$s per poder canviar la teva subscripció.

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: trial length (e.g. "3 weeks")
en: %1$s after %2$s free trial
ca: %1$s després de la prova gratuïta de %2$s

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years with 2 months free trial"), 2$: signup fee price (e.g. "and a $30 sign-up fee").
en: %1$s and a %2$s sign-up fee
ca: %1$s i una tarifa de registre de %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday") translators: %1$: recurring amount (e.g. "$15"), %2$: subscription period (e.g. "month") (e.g. "$15 every 2nd month")
en: %1$s every %2$s
ca: %1$s cada %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s every %2$s on %3$s
ca: %1$s cada %2$s a %3$s

note: translators: $1: formatted order total for the order, $2: number of items bought
en: %1$s for %2$d item | %1$s for %2$d items
ca[0]: %1$s per a %2$d element

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years"). translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years")
en: %1$s for %2$s
ca: %1$s per a %2$s

note: translators: 1$: trial length (e.g. "3 weeks"), 2$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year")
en: %1$s free trial then %2$s
ca: %1$s prova gratuïta i després %2$s

note: translators: %1$s refers to the price. This string is meant to prefix another string below, e.g. "$5 now, and $5 on March 15th each year"
en: %1$s now, and
ca: %1$s ara, i

note: translators: 1$: <price> on, 2$: <date>, 3$: <month> each year (e.g. "$15 on March 15th each year"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s each year
ca: %1$s a %2$s %3$s cada any

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s every %4$s year
ca: %1$s a %2$s %3$s cada %4$s any

note: translators: 1$: <price> on the, 2$: <date> day of every, 3$: <interval> month (e.g. "$10 on the 23rd day of every 2nd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s day of every %3$s month
ca: %1$s el %2$s dia de cada %3$s mes

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s of each month
ca: %1$s els %2$s de cada mes

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month")
en: %1$s on the last day of every %2$s month
ca: %1$s l&#39;últim dia de cada %2$s mes

note: translators: 1$: is the number of subscriptions not updated, 2$: is the error message
en: %1$s subscription could not be updated: %2$s | %1$s subscriptions could not be updated: %2$s
ca[0]: No s&#39;ha pogut actualitzar la subscripció a %1$s: %2$s

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: 1$: new status (e.g. "Cancel"), 2$: blog name
en: %1$s subscription event triggered at %2$s
ca: L&#39;esdeveniment de subscripció a %1$s s&#39;ha activat a %2$s

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years"), 2$: trial length (e.g.: "with 4 months free trial").
en: %1$s with %2$s free trial
ca: %1$s amb %2$s de prova gratuïta

[ctx: Subscription title on admin table. (e.g.: #211 for John Doe)]
note: translators: $1: is opening link, $2: is subscription order number, $3: is closing link tag, $4: is user's name
en: %1$s#%2$s%3$s for %4$s
ca: %1$s#%2$s%3$s per a %4$s

note: translators: all fields are full html nodes: 1$: month input, 2$: day input, 3$: year input, 4$: hour input, 5$: minute input. Change the order if you'd like
en: %1$s%2$s, %3$s @ %4$s : %5$s
ca: %1$s%2$s, %3$s @ %4$s: %5$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sAdd a subscription product &raquo;%2$s
ca: %1$sAfegeix un producte de subscripció »%2$s

note: translators: placeholers are link tags: 1$-2$ new subscription page, 3$-4$: docs on woocommerce.com
en: %1$sAdd a subscription%2$s now or %3$slearn more%4$s about the new interface.
ca: %1$sAfegiu una subscripció%2$s ara o %3$obteniu més%4$s sobre la nova interfície.

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as type pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "<em>", 5$: "</em>", 6$: "<em>", 7$: "</em>", 8$: "</p>"
en: %1$sChoose Subscription%2$s%3$sThe WooCommerce Subscriptions extension adds two new subscription product types - %4$sSimple subscription%5$s and %6$sVariable subscription%7$s.%8$s
ca: %1$sTria la subscripció%2$s%3$sL&#39;extensió de subscripcions de WooCommerce afegeix dos nous tipus de productes de subscripció: %4$sSubscripció simple%5$s i %6$sSubscripció variable%7$s.%8$s

note: translators: placeholders are opening/closing tags linking to documentation on outdated templates.
en: %1$sLearn how to update%2$s
ca: %1$sMés informació sobre com actualitzar%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sLearn more about managing subscriptions &raquo;%2$s
ca: %1$sMés informació sobre la gestió de les subscripcions »%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing tags.
en: %1$sNote:%2$s Orders which are related to subscriptions will not be included in the orders affected by these settings.
ca: %1$sNota:%2$s Les comandes relacionades amb les subscripcions no s&#39;inclouran a les comandes afectades per aquesta configuració.

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$2: opening and closing <a> tags $3: order's order number $4: date of order in <time> element
en: %1$sOrder #%3$s%2$s (%4$s)
ca: %1$sComanda #%3$s%2$s (%4$s)

note: translators: placeholders are opening and closing strong tags.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are enabled on your account%2$s. All subscription management features are now enabled. Happy selling!
ca: %1$sLes transaccions de referència de PayPal estan activades al vostre compte%2$s. Ara s&#39;han habilitat totes les funcions de gestió de subscripcions. Bona venda!

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s, some subscription management features are not enabled. Please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
ca: %1$sLes transaccions de referència de PayPal no estan activades al vostre compte%2$s, algunes funcions de gestió de subscripcions no estan habilitades. Si us plau, poseu-vos en contacte amb PayPal i sol·liciteu que %3$senable les transaccions de referència de PayPal%4$s al vostre compte. %5$sComprova el compte de PayPal%6$s %3$sMés informació %7$s

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s. If you wish to use PayPal Reference Transactions with Subscriptions, please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
ca: %1$sLes transaccions de referència de PayPal no estan activades al vostre compte%2$s. Si voleu utilitzar les transaccions de referència de PayPal amb subscripcions, poseu-vos en contacte amb PayPal i sol·liciteu que %3$senable les transaccions de referència de PayPal%4$s al vostre compte. %5$sComprova el compte de PayPal%6$s %3$sMés informació %7$s

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as price pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "</p>"
en: %1$sSet a Price%2$s%3$sSubscription prices are a little different to other product prices. For a subscription, you can set a billing period, length, sign-up fee and free trial.%4$s
ca: %1$sEstableix un preu%2$s%3$sEls preus de la subscripció són una mica diferents dels preus d&#39;altres productes. Per a una subscripció, podeu establir un període de facturació, una durada, una tarifa d&#39;inscripció i una prova gratuïta.%4$s

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3: active version of Subscriptions, 4: current version of Subscriptions, 5-6: opening/closing tags linked to ticket form, 7-8: opening/closing tags linked to documentation.
en: %1$sWarning!%2$s It appears that you have downgraded %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s from %3$s to %4$s. Downgrading the plugin in this way may cause issues. Please update to %3$s or higher, or %5$sopen a new support ticket%6$s for further assistance. %7$sLearn more &raquo;%8$s
ca: %1$sAvís!%2$s Sembla que heu rebaixat %1$sSubscripcions a WooCommerce%2$s de %3$s a %4$s. Rebaixar el connector d&#39;aquesta manera pot causar problemes. Si us plau, actualitza a %3$s o superior, o %5$obre un nou bitllet d&#39;assistència%6$s per obtenir més ajuda. %7$sMés informació »%8$s

note: translators: 1-2: opening/closing <b> tags, 3: Subscriptions version.
en: %1$sWarning!%2$s We can see the %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s plugin is active. Version %3$s of %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s comes with that plugin's functionality packaged into the core plugin. Please deactivate WooCommerce Subscriptions Early Renewal to avoid any conflicts.
ca: %1$sAvís!%2$s Podem veure que el connector %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s està actiu. La versió %3$s de %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s inclou la funcionalitat d&#39;aquest connector empaquetada al connector principal. Si us plau, desactiveu la renovació anticipada de les subscripcions de WooCommerce per evitar conflictes.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3-4: opening/closing tags linked to ticket form.
en: %1$sWarning!%2$s We discovered an issue in %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s that may cause your subscription renewal order and customer subscription caches to contain invalid data. For information about how to update the cached data, please %3$sopen a new support ticket%4$s.
ca: %1$sAvís!%2$s Hem descobert un problema a %1$sSubscripcions a WooCommerce 2.3.0 - 2.3.2%2$s que pot provocar que la vostra comanda de renovació de la subscripció i les memòries cau de subscripcions de clients continguin dades no vàlides. Per obtenir informació sobre com actualitzar les dades emmagatzemades a la memòria cau, %3$obre un nou bitllet d&#39;assistència%4$s.

note: translators: $1-$2: opening and closing <strong> tags, $3-$4: opening and closing <em> tags
en: %1$sWooCommerce Subscriptions Installed%2$s &#8211; %3$sYou're ready to start selling subscriptions!%4$s
ca: %1$sSubscripcions a WooCommerce instal·lades%2$s – %3$sJa esteu preparat per començar a vendre subscripcions!%4$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$-4$: link tags, takes to woocommerce plugin on wp.org, 5$-6$: opening and closing link tags, leads to plugins.php in admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s The %3$sWooCommerce plugin%4$s must be active for WooCommerce Subscriptions to work. Please %5$sinstall & activate WooCommerce &raquo;%6$s
ca: %1$sLes subscripcions a WooCommerce està inactiu.%2$s El connector %3$sWooCommerce%4$s ha d&#39;estar actiu perquè funcionin les subscripcions a WooCommerce. Si us plau, %5$instal·leu i activeu WooCommerce »%6$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$: minimum supported WooCommerce version, 4$-5$: opening and closing link tags, leads to plugin admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s This version of Subscriptions requires WooCommerce %3$s or newer. Please %4$supdate WooCommerce to version %3$s or newer &raquo;%5$s
ca: %1$sWooCommerce Subscriptions està inactiu.%2$s Aquesta versió de Subscriptions requereix WooCommerce %3$s o més recent. Si us plau, %4$actualitza WooCommerce a la versió %3$s o posterior »%5$s

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s current subscriptions
ca: %2$s %1$s subscripcions actuals

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s ended subscriptions
ca: %2$s %1$s subscripcions finalitzades

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s new subscriptions
ca: %2$s %1$s subscripcions noves

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription cancellations
ca: %2$s %1$s cancel·lacions de subscripció

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription renewals
ca: %2$s %1$s renovacions de la subscripció

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription resubscribes
ca: %2$s %1$s subscripcions de nou

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription signups
ca: %2$s %1$s registres de subscripció

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription switches
ca: %2$s %1$s canvis de subscripció

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s cancellation%3$s subscription cancellations this month | %2$s%1$s cancellations%3$s subscription cancellations this month
ca[0]: %2$s%1$s cancel·lacions%3$s cancel·lacions de subscripció aquest mes

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s renewal%3$s subscription renewals this month | %2$s%1$s renewals%3$s subscription renewals this month
ca[0]: %2$s%1$s renovació%3$s renovacions de subscripció aquest mes

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s signup%3$s subscription signups this month | %2$s%1$s signups%3$s subscription signups this month
ca[0]: %2$s%1$s subscripcions%3$s subscripcions aquest mes

note: translators: %d: retry count.
en: %d Cancelled Payment Retry | %d Cancelled Payment Retries
ca[0]: %d Reintent de pagament cancel·lat

note: translators: %d: retry count.
en: %d Failed Payment Retry | %d Failed Payment Retries
ca[0]: %d Reintent de pagament fallit

note: translators: %d: retry count.
en: %d Pending Payment Retry | %d Pending Payment Retries
ca[0]: %d Reintent de pagament pendent

note: translators: %d: retry count.
en: %d Processing Payment Retry | %d Processing Payment Retries
ca[0]: %d Reintent de processament del pagament

note: translators: %d: retry count.
en: %d Successful Payment Retry | %d Successful Payment Retries
ca[0]: %d Reintent de pagament correcte

note: translators: %d refers to the number of times we have detected cache update failures
en: %d failures | %d failure
ca[0]: %d errors

note: translators: %d: item count.
en: %d item | %d items
ca[0]: %d element

note: translators: placeholder is blogname
en: %s - Order
ca: %s - Comanda

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: %s ago
ca: fa %s

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s average renewal amount
ca: %s d&#39;import mitjà de renovació

note: translators: placeholder is a number of days.
en: %s day | a %s-day
ca[0]: %s dia

note: translators: placeholder is a number of day with language specific suffix applied (e.g. "1st", "3rd", "5th", etc...)
en: %s day of the month
ca: %s dia del mes

note: translators: placeholder is a day of the week
en: %s each week
ca: %s cada setmana

note: translators: placeholder is a number of months.
en: %s month | a %s-month
ca[0]: %s mes

note: translators: %s: subscription net gain (with percentage).
en: %s net subscription gain
ca: %s guany net de subscripció

note: translators: %s: subscription net loss (with percentage).
en: %s net subscription loss
ca: Pèrdua neta de subscripció %s

note: translators: placeholder is recurring amount. translators: placeholder is recurring amount
en: %s on the last day of each month
ca: %s l&#39;últim dia de cada mes

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal income in this period
ca: %s d&#39;ingressos de renovació en aquest període

note: translators: %s: renewal count.
en: %s renewal orders
ca: %s ordres de renovació

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s renewal revenue in this period
ca: %s d&#39;ingressos per renovació en aquest període

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue recovered
ca: %s ingressos per renovació recuperats

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue this month
ca: %s d&#39;ingressos per renovació aquest mes

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s resubscribe revenue in this period
ca: %s torna a subscriure els ingressos en aquest període

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts failed
ca: %s intents de nou intents han fallat

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts pending
ca: %s intents de nou intents pendents

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts succeeded
ca: %s intents de nou intents han estat satisfactoris

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s signup revenue in this period
ca: %s d&#39;ingressos per registre en aquest període

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s signup revenue this month
ca: %s d&#39;ingressos de registre aquest mes

note: translators: placeholder is the number of subscriptions updated
en: %s subscription status changed. | %s subscription statuses changed.
ca[0]: L&#39;estat de subscripció de %s ha canviat.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s switch revenue in this period
ca: %s canvia els ingressos en aquest període

note: translators: placeholder is a number of weeks.
en: %s week | a %s-week
ca[0]: %s setmana

note: translators: placeholder is a number of years.
en: %s year | a %s-year
ca[0]: %s any

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags translators: placeholders are opening and closing anchor tags linking to documentation
en: %sLearn more &raquo;%s
ca: %sMés informació »%s

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{execution_time}", which will be replaced on front end with actual time
en: (in %s seconds)
ca: (en %s segons)

[ctx: includes tax]
note: translators: placeholder is price string, denotes tax included in cart/order total
en: (includes %s)
ca: (inclou %s)

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 day..."]
en: 1 day
ca: 1 dia

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 month..."]
en: 1 month
ca: 1 mes

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 week..."]
en: 1 week
ca: 1 setmana

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 year..."]
en: 1 year
ca: 1 any

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: A fatal error has occurred while processing a recent subscription payment with PayPal. Please %1$sopen a new ticket at WooCommerce Support%3$s immediately to get this resolved. %2$sLearn more &raquo;%3$s
ca: S&#39;ha produït un error fatal en processar un pagament de subscripció recent amb PayPal. Si us plau, %1$obre un bitllet nou a WooCommerce Support%3$s immediatament per resoldre&#39;l. %2$sMés informació »%3$s

en: A product displays a button with the text "Add to cart". By default, a subscription changes this to "Sign up now". You can customise the button text for subscriptions here.
ca: Un producte mostra un botó amb el text &quot;Afegeix al carret&quot;. De manera predeterminada, una subscripció el canvia a &quot;Registreu-vos ara&quot;. Podeu personalitzar el text del botó per a les subscripcions aquí.

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been cancelled. Their subscription's details are as follows:
ca: S&#39;ha cancel·lat una subscripció que pertany a %1$s. Els detalls de la seva subscripció són els següents:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been suspended by the user. Their subscription's details are as follows:
ca: L&#39;usuari ha suspès una subscripció que pertany a %1$s. Els detalls de la seva subscripció són els següents:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has expired. Their subscription's details are as follows:
ca: Una subscripció que pertany a %1$s ha caducat. Els detalls de la seva subscripció són els següents:

en: A subscription has been removed from your cart. Due to payment gateway restrictions, different subscription products can not be purchased at the same time.
ca: S&#39;ha eliminat una subscripció del vostre carretó. A causa de les restriccions de la passarel·la de pagament, no es poden comprar diferents productes de subscripció al mateix temps.

en: A subscription has been removed from your cart. Products and subscriptions can not be purchased at the same time.
ca: S&#39;ha eliminat una subscripció del vostre carretó. Els productes i les subscripcions no es poden comprar al mateix temps.

en: A subscription renewal has been removed from your cart. Multiple subscriptions can not be purchased at the same time.
ca: S&#39;ha eliminat una renovació de la subscripció del vostre carretó. No es poden comprar diverses subscripcions al mateix temps.

en: About WooCommerce Subscriptions
ca: Sobre les subscripcions a WooCommerce

en: Accept Early Renewal Payments
ca: Accepteu els pagaments de renovació anticipada

en: Accept Early Renewal Payments via a Modal
ca: Accepteu els pagaments de renovació anticipada mitjançant un modal

en: Accept Manual Renewals
ca: Accepteu les renovacions manuals

en: Actions
ca: Accions

[ctx: an action on a subscription]
en: Activate
ca: Activar

[ctx: Subscription status]
en: Active
ca: Actiu

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Actiu <span class="count">(%s)</span>

[ctx: label for the system status page]
en: Active Product Key
ca: Clau de producte activa

en: Active Subscriptions
ca: Subscripcions actives

note: translators: %s: help tip.
en: Active Subscriptions %s
ca: Subscripcions actives %s

note: translators: %d refers to the number of payments the coupon can be used for.
en: Active for %d payment | Active for %d payments
ca[0]: Actiu per a %d pagament

en: Active for unlimited payments
ca: Actiu per a pagaments il·limitats

en: Active for x payments
ca: Actiu per a x pagaments

en: Active subscriber?
ca: Subscriptor actiu?

en: Add
ca: Afegeix

en: Add New
ca: Afegir nou

en: Add New Retry
ca: Afegeix un nou Reintentar

[ctx: custom post type setting]
en: Add New Subscription
ca: Afegeix una subscripció nova

[ctx: custom post type setting]
en: Add Subscription
ca: Afegeix una subscripció

en: Add a Subscription Product
ca: Afegeix un producte de subscripció

[ctx: label on button, imperative]
en: Add payment
ca: Afegeix el pagament

[ctx: text on button on checkout page]
en: Add payment method
ca: Afegeix una forma de pagament

[ctx: the page title of the add payment method form]
en: Add payment method
ca: Afegeix una forma de pagament

en: Add to Cart Button Text
ca: Text del botó Afegeix a la cistella

en: Address
ca: adreça

en: Affected event: | Affected events:
ca[0]: Esdeveniment afectat:

en: Align Subscription Renewal Day
ca: Alinea el dia de renovació de la subscripció

[ctx: used in the general subscription options page]
note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Align subscription renewal to a specific day of the week, month or year. For example, the first day of the month. %1$sLearn more%2$s.
ca: Alineeu la renovació de la subscripció a un dia específic de la setmana, mes o any. Per exemple, el primer dia del mes. %1$sMés informació%2$s.

en: Align the payment date for all customers who purchase this subscription to a specific day of the week or month.
ca: Alineeu la data de pagament per a tots els clients que adquireixen aquesta subscripció a un dia específic de la setmana o del mes.

[ctx: used in subscription product edit screen]
note: translators: placeholder is a year (e.g. "2016")
en: Align the payment date for this subscription to a specific day of the year. If the date has already taken place this year, the first payment will be processed in %s. Set the day to 0 to disable payment syncing for this product.
ca: Alineeu la data de pagament d&#39;aquesta subscripció amb un dia específic de l&#39;any. Si la data ja ha tingut lloc aquest any, el primer pagament es processarà en %s. Estableix el dia a 0 per desactivar la sincronització de pagaments per a aquest producte.

en: All linked subscription items have been removed from the cart.
ca: Tots els articles de subscripció enllaçats s&#39;han eliminat del carretó.

[ctx: Used in WooCommerce by removed item notification: "_All linked subscription items were_ removed. Undo?" Filter for item title.]
en: All linked subscription items were
ca: Tots els elements de subscripció enllaçats eren

en: All orders types
ca: Tots els tipus de comandes

en: Allow $0 initial checkout without a payment method.
ca: Permet la compra inicial de 0 $ sense una forma de pagament.

en: Allow Switching
ca: Permet el canvi

en: Allow a subscription product to be purchased with other products and subscriptions in the same transaction.
ca: Permet comprar un producte de subscripció amb altres productes i subscripcions en la mateixa transacció.

en: Allow a subscription product with a $0 initial payment to be purchased without providing a payment method. The customer will be required to provide a payment method at the end of the initial period to keep the subscription active.
ca: Permet que es compri un producte de subscripció amb un pagament inicial de $ 0 sense proporcionar una forma de pagament. El client haurà de proporcionar una forma de pagament al final del període inicial per mantenir la subscripció activa.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags , 2-3: opening/closing tags for a link to docs on early renewal.
en: Allow customers to bypass the checkout and renew their subscription early from their %1$sMy Account > View Subscription%2$s page. %3$sLearn more.%4$s
ca: Permet als clients evitar el pagament i renovar la seva subscripció abans d&#39;hora des de la pàgina %1$sEl meu compte &gt; Mostra la subscripció%2$s. %3$sMés informació.%4$s

en: Allow customers to turn on and off automatic renewals from their View Subscription page.
ca: Permet als clients activar i desactivar les renovacions automàtiques des de la seva pàgina Mostra la subscripció.

en: Allow multiple subscriptions and products to be purchased simultaneously.
ca: Permet comprar múltiples subscripcions i productes simultàniament.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Allow subscribers to switch (upgrade or downgrade) between different subscriptions. %1$sLearn more%2$s.
ca: Permet als subscriptors canviar (actualitzar o rebaixar) entre diferents subscripcions. %1$sMés informació%2$s.

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Always
ca: Sempre

en: An error has occurred while processing a recent subscription related event. For steps on how to fix the affected subscription and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s. | An error has occurred while processing recent subscription related events. For steps on how to fix the affected subscriptions and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s.
ca[0]: S&#39;ha produït un error en processar un esdeveniment recent relacionat amb la subscripció. Per obtenir passos sobre com solucionar la subscripció afectada i per obtenir més informació sobre les possibles causes d&#39;aquest error, llegiu la nostra guia %1$shere%2$s.

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
ca: S&#39;ha produït un error, torneu-ho a provar o proveu una forma de pagament alternativa.

[ctx: Trial period dropdown's description in pricing fields]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
ca: Un període de temps opcional per esperar abans de cobrar el primer pagament recurrent. Qualsevol quota d&#39;inscripció encara es cobrarà a l&#39;inici de la subscripció. %s

[ctx: Trial period field tooltip on Edit Product administration screen]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
ca: Un període de temps opcional per esperar abans de cobrar el primer pagament recurrent. Qualsevol quota d&#39;inscripció encara es cobrarà a l&#39;inici de la subscripció. %s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: An order has been created for you to renew your subscription on %1$s. To pay for this invoice please use the following link: %2$s
ca: S&#39;ha creat una comanda perquè renovis la teva subscripció a %1$s. Per pagar aquesta factura, utilitzeu l&#39;enllaç següent: %2$s

en: And much more...
ca: I molt més...

en: Any Payment Method
ca: Qualsevol mètode de pagament

en: Are you sure you want remove this item from your subscription?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest element de la vostra subscripció?

en: Are you sure you want to change the payment method from PayPal standard?
    
    This will suspend the subscription at PayPal.
ca: Esteu segur que voleu canviar el mètode de pagament de l&#39;estàndard de PayPal? Això suspendrà la subscripció a PayPal.

en: Are you sure you want to process a renewal?
    
    This will charge the customer and email them the renewal order (if emails are enabled).
ca: Esteu segur que voleu processar una renovació? Això cobrarà al client i li enviarà per correu electrònic l&#39;ordre de renovació (si els correus electrònics estan activats).

en: Are you sure you want to retry payment for this renewal order?
    
    This will attempt to charge the customer and send renewal order emails (if emails are enabled).
ca: Esteu segur que voleu tornar a provar el pagament d&#39;aquesta ordre de renovació? Això intentarà cobrar al client i enviar correus electrònics de comanda de renovació (si els correus electrònics estan activats).

note: translators: 1,2: opening/closing link tags (to documentation).
en: Attempt to recover recurring revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily. %1$sLearn more%2$s.
ca: Intenteu recuperar els ingressos recurrents que, d&#39;altra manera, es perdrien perquè els mètodes de pagament només s&#39;han rebutjat temporalment. %1$sMés informació%2$s.

en: Auto Renewal Toggle
ca: Alternativa de renovació automàtica

en: Auto renew
ca: Renovació automàtica

en: Automatic Failed Payment Retries
ca: Reintents automàtics de pagament fallits

en: Automatic Failed Payment Retry
ca: Reintent de pagament automàtic fallit

en: Automatic Recurring Payments
ca: Pagaments recurrents automàtics

en: Automatic payment failed for order {order_number}
ca: No s&#39;ha pogut fer el pagament automàtic de la comanda {order_number}

en: Automatic payment failed for {order_number}, we will retry {retry_time}
ca: El pagament automàtic ha fallat per a {order_number}, ho tornarem a provar {retry_time}

en: Automatic renewal payment failed
ca: El pagament de la renovació automàtica ha fallat

en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
ca: Caduca automàticament la subscripció després d&#39;aquest període de temps. Aquesta durada s&#39;afegeix a qualsevol prova gratuïta o quantitat de temps proporcionada abans d&#39;una primera data de renovació sincronitzada.

[ctx: Subscription Length dropdown's description in pricing fields]
en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
ca: Caduca automàticament la subscripció després d&#39;aquest període de temps. Aquesta durada s&#39;afegeix a qualsevol prova gratuïta o quantitat de temps proporcionada abans d&#39;una primera data de renovació sincronitzada.

en: Average Lifetime Value
ca: Valor mitjà de vida útil

note: translators: %s: help tip.
en: Average Lifetime Value %s
ca: Valor mitjà de vida útil %s

note: translators: %s: help tip.
en: Average Recurring Line Total %s
ca: Total de línies recurrents mitjana %s

en: Backordered
ca: Endarrerit

en: Because of this, it is not recommended as a payment method for Subscriptions unless it is the only available option for your country.
ca: Per això, no es recomana com a mètode de pagament per a les subscripcions tret que sigui l&#39;única opció disponible per al vostre país.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Because the %sWC_Subscription%s class extends %sWC_Order%s, you can use its familiar methods, like %s$subscription->update_status()%s or %s$subscription->get_total()%s.
ca: Com que la classe %sWC_Subscription%s amplia %sWC_Order%s, podeu utilitzar els seus mètodes familiars, com ara %s$subscription-&gt;update_status()%s o %s$subscription-&gt;get_total()%s.

note: translators: Placeholders are the opening and closing link tags.
en: Before enabling PayPal Standard for Subscriptions, please note, when using PayPal Standard, customers are locked into using PayPal Standard for the life of their subscription, and PayPal Standard has a number of limitations. Please read the guide on %1$swhy we don't recommend PayPal Standard%2$s for Subscriptions before choosing to enable this option.
ca: Abans d&#39;activar PayPal Standard per a les subscripcions, tingueu en compte que quan utilitzen PayPal Standard, els clients estan bloquejats per utilitzar PayPal Standard durant tota la vida de la seva subscripció, i PayPal Standard té una sèrie de limitacions. Si us plau, llegiu la guia sobre %1$sper què no recomanem PayPal Standard%2$s per a les subscripcions abans d&#39;escollir activar aquesta opció.

note: translators: placeholders are opening and closing tags
en: Before we send you on your way, we need to update your database to the newest version. If you do not have a recent backup of your site, %snow is the time to create one%s.
ca: Abans d&#39;enviar-vos el camí, hem d&#39;actualitzar la vostra base de dades a la versió més recent. Si no teniu una còpia de seguretat recent del vostre lloc, %snow és el moment de crear-ne un%s.

[ctx: when to allow switching]
en: Between Grouped Subscriptions
ca: Entre subscripcions agrupades

[ctx: when to allow switching]
en: Between Subscription Variations
ca: Entre les variacions de la subscripció

en: Billing
ca: Facturació

en: Billing Address
ca: Adreça de facturació

en: Billing Period
ca: Període de facturació

en: Billing Period:
ca: Període de facturació:

en: Billing agreement cancelled at PayPal.
ca: Acord de facturació cancel·lat a PayPal.

en: Billing interval:
ca: Interval de facturació:

en: Billing period for the subscription.
ca: Període de facturació de la subscripció.

[ctx: meaning billing address]
en: Billing:
ca: Facturació:

en: Both the shipping address used for the subscription and your default shipping address for future purchases will be updated.
ca: S&#39;actualitzaran tant l&#39;adreça d&#39;enviament utilitzada per a la subscripció com la vostra adreça d&#39;enviament predeterminada per a futures compres.

en: Browse products
ca: Consulta els productes

en: Browser User Agent
ca: Agent d&#39;usuari del navegador

en: But wait, there's more!
ca: Però espera, hi ha més!

en: Button Text
ca: Text del botó

en: By default, Subscriptions will retry the payment 5 times over 7 days. The rules that control the retry system can be modified to customise:
ca: De manera predeterminada, Subscripcions tornarà a provar el pagament 5 vegades durant 7 dies. Les regles que controlen el sistema de reintents es poden modificar per personalitzar:

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags
en: By default, adding new files to an existing subscription product will automatically provide active subscribers with access to the new files. However, now you can enable a %snew content dripping setting%s to provide subscribers with access to new files only after the next renewal payment.
ca: De manera predeterminada, afegir fitxers nous a un producte de subscripció existent proporcionarà automàticament als subscriptors actius accés als fitxers nous. No obstant això, ara podeu activar una configuració de goteig de contingut %snou%s per oferir als subscriptors accés a fitxers nous només després del següent pagament de renovació.

en: By making a subscription a Custom Order Type, a subscription is also now a custom post type. This makes it faster to query subscriptions and it uses a database schema that is as scalable as WordPress posts and pages.
ca: En fer d&#39;una subscripció un tipus de comanda personalitzada, una subscripció també és ara un tipus de publicació personalitzada. Això fa que sigui més ràpid consultar subscripcions i utilitza un esquema de base de dades tan escalable com les publicacions i pàgines de WordPress.

en: By renewing your subscription early your next payment will be %s.
ca: En renovar la subscripció abans d&#39;hora, el proper pagament serà %s.

en: By renewing your subscription early, your scheduled next payment on %s will be cancelled.
ca: En renovar la subscripció abans d&#39;hora, es cancel·larà el següent pagament programat a %s.

en: By using WooCommerce Subscriptions, you may be storing personal data and depending on which third-party payment processors you’re using to take subscription payments, you may be sharing personal data with external sources.
ca: En utilitzar les subscripcions de WooCommerce, és possible que emmagatzemeu dades personals i, depenent dels processadors de pagaments de tercers que feu servir per acceptar els pagaments de les subscripcions, podeu compartir dades personals amb fonts externes.

en: Cache Update Failures
ca: Errors en l&#39;actualització de la memòria cau

en: Can not get address type display name. Address type is not a string.
ca: No es pot obtenir el nom de visualització del tipus d&#39;adreça. El tipus d&#39;adreça no és una cadena.

en: Can not get status name. Status is not a string.
ca: No es pot obtenir el nom d&#39;estat. L&#39;estat no és una cadena.

en: Cancel
ca: Cancel · lar

[ctx: an action on a subscription]
en: Cancel
ca: Cancel · lar

en: Cancel Now
ca: Cancel·la ara

en: Cancel and remove personal data
ca: Cancel·la i elimina les dades personals

en: Cancellations
ca: Cancel·lacions

[ctx: Subscription status]
en: Cancelled
ca: Cancel·lat

[ctx: table heading]
en: Cancelled Date
ca: Data cancel·lada

en: Cancelled Subscription
ca: Subscripció cancel·lada

en: Cancelled Subscription emails are sent when a customer's subscription is cancelled (either by a store manager, or the customer).
ca: Els correus electrònics de subscripció cancel·lada s&#39;envien quan es cancel·la la subscripció d&#39;un client (ja sigui per part d&#39;un gestor de botiga o per part del client).

note: translators: placeholder is an error message.
en: Cannot create subscription: %s.
ca: No es pot crear la subscripció: %s.

en: Change
ca: Canvia

[ctx: change billing or shipping address]
note: translators: %s: address type (eg. 'billing' or 'shipping').
en: Change %s address
ca: Canvia l&#39;adreça de %s

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Change Payment Method
ca: Canviar la forma de pagament

en: Change Trial and End Dates
ca: Canviar les dates de finalització i de prova

en: Change address
ca: Canvia l&#39;adreça

en: Change in subscriptions between the start and end of the period.
ca: Canvi de subscripcions entre l&#39;inici i el final del període.

[ctx: label on button, imperative]
en: Change payment
ca: Canvia el pagament

en: Change payment features:
ca: Canviar les funcions de pagament:

[ctx: text on button on checkout page]
en: Change payment method
ca: Canvia la forma de pagament

[ctx: the page title of the change payment method form]
en: Change payment method
ca: Canvia la forma de pagament

en: Check Out What's New
ca: Consulteu les novetats

note: translators: placeholder is either empty or "Next payment is due..."
en: Choose a new payment method.%s
ca: Trieu un mètode de pagament nou.%s

en: Choose a new subscription.
ca: Trieu una subscripció nova.

note: translators: placeholders are <em> tags
en: Choose the default roles to assign to active and inactive subscribers. For record keeping purposes, a user account must be created for subscribers. Users with the %1$sadministrator%2$s role, such as yourself, will never be allocated these roles to prevent locking out administrators.
ca: Trieu els rols predeterminats per assignar als subscriptors actius i inactius. Per a la conservació de registres, s&#39;ha de crear un compte d&#39;usuari per als subscriptors. Els usuaris amb la funció %1$sadministrator%2$s, com ara tu, mai se&#39;ls assignaran aquests rols per evitar el bloqueig dels administradors.

en: Choose the subscription price, billing interval and period.
ca: Trieu el preu de la subscripció, l&#39;interval de facturació i el període.

en: Choose which format of email to send.
ca: Trieu quin format de correu electrònic voleu enviar.

en: Clear
ca: Clar

en: Complete checkout to renew now.
ca: Completa la compra per renovar ara.

en: Complete checkout to renew your subscription.
ca: Completa la compra per renovar la teva subscripció.

en: Complete checkout to resubscribe.
ca: Completa la compra per tornar a subscriure&#39;t.

en: Completed Renewal Order
ca: Ordre de renovació completada

en: Continue
ca: Continua

en: Copy billing address
ca: Copia l&#39;adreça de facturació

note: translators: placeholder is either subscription key or a subscription id, or, failing that, empty (e.g. "145_21" or "145")
en: Could not get subscription. Most likely the subscription key does not refer to a subscription. The key was: "%s".
ca: No s&#39;ha pogut obtenir la subscripció. El més probable és que la clau de subscripció no faci referència a una subscripció. La clau era: &quot;%s&quot;.

[ctx: label for the system status page]
en: Country / State
ca: País/Estat

en: Coupon will be limited to the given number of payments. It will then be automatically removed from the subscription. "Payments" also includes the initial subscription payment.
ca: El cupó es limitarà al nombre indicat de pagaments. Aleshores s&#39;eliminarà automàticament de la subscripció. &quot;Pagaments&quot; també inclou el pagament inicial de la subscripció.

en: Create pending parent order
ca: Crea una comanda parent pendent

en: Create pending parent order requested by admin action.
ca: Creeu una comanda principal pendent sol·licitada per l&#39;acció de l&#39;administrador.

en: Create pending renewal order
ca: Crea una ordre de renovació pendent

en: Create pending renewal order requested by admin action.
ca: Crea una ordre de renovació pendent sol·licitada per l&#39;acció de l&#39;administrador.

en: Create subscriptions
ca: Crea subscripcions

en: Created Date
ca: Data de creació

[ctx: a switch type]
en: Crossgrade
ca: Grau creuat

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Raw Retry Rule
ca: Regla de reintent en brut personalitzada

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule
ca: Regla de reintent personalitzada

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule Class
ca: Classe de regles de reintent personalitzada

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rules
ca: Regles de reintent personalitzades

en: Custom field deleted.
ca: S&#39;ha suprimit el camp personalitzat.

en: Custom field updated.
ca: S&#39;ha actualitzat el camp personalitzat.

en: Customer
ca: Client

[ctx: Used in switch notification admin email]
note: translators: $1: customer's first name and last name, $2: how many subscriptions customer switched
en: Customer %1$s has switched their subscription. The details of their new subscription are as follows: | Customer %1$s has switched %2$d of their subscriptions. The details of their new subscriptions are as follows:
ca[0]: El client %1$s ha canviat de subscripció. Els detalls de la seva nova subscripció són els següents:

en: Customer ID is invalid.
ca: L&#39;identificador de client no és vàlid.

en: Customer Payment Retry
ca: Reintentar el pagament del client

en: Customer Provided Note
ca: Nota proporcionada pel client

en: Customer Renewal Invoice
ca: Factura de renovació del client

en: Customer Suspensions
ca: Suspensió de clients

en: Customer Totals
ca: Totals de clients

en: Customer add payment method page &rarr;
ca: El client afegeix la pàgina del mètode de pagament →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer added "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
ca: El client ha afegit &quot;%1$s&quot; (identificador de producte: #%2$d) a la pàgina El meu compte.

[ctx: used in order notes]
note: translators: %s: new item name.
en: Customer added %s.
ca: El client ha afegit %s.

en: Customer change payment method page &rarr;
ca: Pàgina de canvi de mètode de pagament del client →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer removed "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
ca: El client ha eliminat &quot;%1$s&quot; (identificador de producte: #%2$d) mitjançant la pàgina El meu compte.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Customer requested to renew early:
ca: El client ha sol·licitat la renovació anticipada:

note: translators: %s: order number.
en: Customer resubscribed in order #%s
ca: El client s&#39;ha tornat a subscriure a la comanda #%s

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s and %2$s.
ca: Ara %1$s i %2$s gestionen la memòria cau de les subscripcions dels clients.

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s.
ca: Ara %1$s gestiona la memòria cau de les subscripcions dels clients.

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Customer successfully renewed early with order %s.
ca: El client s&#39;ha renovat abans d&#39;hora amb la comanda %s.

[ctx: used in order notes]
note: translators: 1$: old item, 2$: new item when switching
en: Customer switched from: %1$s to %2$s.
ca: El client ha canviat de: %1$s a %2$s.

en: Customer's notes about the order
ca: Notes del client sobre la comanda

en: Customer:
ca: Client:

en: Customers
ca: Clients

en: Customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
ca: Els clients i altres usuaris no administratius poden navegar i comprar a la vostra botiga sense interrupcions mentre l&#39;actualització està en curs.

en: Customers can now purchase different subscription products in one transaction. The products can bill on any schedule and have any combination of sign-up fees and/or free trials.
ca: Els clients ara poden comprar diferents productes de subscripció en una transacció. Els productes poden facturar en qualsevol horari i tenir qualsevol combinació de tarifes d&#39;inscripció i/o proves gratuïtes.

en: Customers with a subscription are excluded from this setting.
ca: Els clients amb una subscripció estan exclosos d&#39;aquesta configuració.

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Customise Retry Rules
ca: Personalitza les regles de reintentar

en: Customise the text displayed on the button next to the subscription on the subscriber's account page. The default is "Switch Subscription", but you may wish to change this to "Upgrade" or "Change Subscription".
ca: Personalitzeu el text que es mostra al botó al costat de la subscripció a la pàgina del compte del subscriptor. El valor predeterminat és &quot;Canvia la subscripció&quot;, però potser voldreu canviar-ho per &quot;Actualitzar&quot; o &quot;Canviar la subscripció&quot;.

en: Database Update Required
ca: Cal actualitzar la base de dades

note: translators: placeholder is a list of version numbers (e.g. "1.3 & 1.4 & 1.5")
en: Database updated to version %s
ca: Base de dades actualitzada a la versió %s

en: Date
ca: Data

en: Date Changed
ca: Data canviada

[ctx: table headings in notification email]
en: Date Suspended
ca: Data suspesa

note: translators: placeholder is localised date string
en: Date Suspended: %s
ca: Data de suspensió: %s

en: Date type can not be an empty string.
ca: El tipus de data no pot ser una cadena buida.

en: Date type is not a string.
ca: El tipus de data no és una cadena.

[ctx: input field placeholder for day field for annual subscriptions]
en: Day
ca: Dia

en: Delete Customer Subscription Cache
ca: Suprimeix la memòria cau de subscripcions del client

en: Delete Permanently
ca: Suprimeix permanentment

en: Delete Related Order Cache
ca: Suprimeix la memòria cau de comandes relacionades

en: Delete all variations without a subscription
ca: Suprimeix totes les variacions sense subscripció

en: Delete this item permanently
ca: Suprimeix aquest element permanentment

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Developers can also now use all the familiar WordPress functions, like %sget_posts()%s, to query or modify subscription data.
ca: Els desenvolupadors també poden utilitzar ara totes les funcions familiars de WordPress, com ara %sget_posts()%s, per consultar o modificar dades de subscripció.

en: Disable auto renew
ca: Desactiva la renovació automàtica

en: Discount
ca: Descompte

en: Display the auto renewal toggle
ca: Mostra el commutador de renovació automàtica

en: Do not limit
ca: No limiteu

en: Do not synchronise
ca: No sincronitzeu

[ctx: short for documents]
en: Documentation
ca: Documentació

[ctx: a switch type]
en: Downgrade
ca: Baixa la categoria

en: Downloadable
ca: Descarregable

en: Drip Downloadable Content
ca: Contingut descarregable per goteig

en: Early Renewal
ca: Renovació anticipada

en: Edit
ca: Edita

[ctx: custom post type setting]
en: Edit
ca: Edita

en: Edit Retry
ca: Edita Torna-ho a provar

en: Edit Subscription
ca: Edita la subscripció

[ctx: custom post type setting]
en: Edit Subscription
ca: Edita la subscripció

[ctx: API error message when editing the order failed]
note: translators: placeholder is error message
en: Edit subscription failed with error: %s
ca: L&#39;edició de la subscripció ha fallat amb un error: %s

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email Address
ca: Correu electrònic

[ctx: Name the setting that controls the main heading contained within the email notification]
en: Email Heading
ca: Encapçalament del correu electrònic

[ctx: text, html or multipart]
en: Email type
ca: Tipus de correu electrònic

note: translators: placeholder is customer's billing email
en: Email: %s
ca: Correu electrònic: %s

en: Enable Automatic Retry
ca: Activa Reintent automàtic

en: Enable PayPal Standard for Subscriptions
ca: Activa PayPal Standard per a les subscripcions

en: Enable auto renew
ca: Activa la renovació automàtica

en: Enable automatic payments
ca: Activa els pagaments automàtics

en: Enable automatic retry of failed recurring payments
ca: Activa el reintent automàtic dels pagaments recurrents fallits

en: Enable dripping for downloadable content on subscription products.
ca: Habiliteu el degoteig per al contingut baixable dels productes de subscripció.

en: Enable this email notification
ca: Activa aquesta notificació per correu electrònic

[ctx: an email notification]
en: Enable/Disable
ca: Activar desactivar

note: translators: %s is a line break.
en: Enabling this grants access to new downloadable files added to a product only after the next renewal is processed.%sBy default, access to new downloadable files added to a product is granted immediately to any customer that has an active subscription with that product.
ca: L&#39;activació d&#39;aquesta opció concedeix accés als fitxers descarregables nous afegits a un producte només després de processar la següent renovació.%sPer defecte, l&#39;accés als fitxers descarregables nous afegits a un producte es concedeix immediatament a qualsevol client que tingui una subscripció activa amb aquest producte.

en: End Date
ca: Data de finalització

[ctx: table heading]
en: End Date
ca: Data de finalització

[ctx: table headings in notification email]
en: End Date
ca: Data de finalització

note: translators: placeholder is localised date string
en: End Date: %s
ca: Data de finalització: %s

[ctx: customer subscription table header]
en: End date
ca: Data de finalització

[ctx: table heading]
en: End date
ca: Data de finalització

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised end date, or "when cancelled"
en: End date: %s
ca: Data de finalització: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: End of Prepaid Term
ca: Finalització del termini de prepagament

note: translators: placeholder is localised date string
en: End of Prepaid Term: %s
ca: Finalització del termini de prepagament: %s

en: Endpoint for the My Account &rarr; Change Subscription Payment Method page
ca: Punt final de la pàgina El meu compte → Canvia el mètode de pagament de la subscripció

en: Endpoint for the My Account &rarr; Subscriptions page
ca: Punt final de la pàgina El meu compte → Subscripcions

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Subscription page
ca: Punt final per a la pàgina El meu compte → Mostra la subscripció

en: Enter a new interval as a single number (e.g. to charge every 2nd month, enter 2):
ca: Introduïu un nou interval com a número únic (p. ex. per cobrar cada 2n mes, introduïu 2):

en: Enter a new length (e.g. 5):
ca: Introduïu una longitud nova (p. ex. 5):

note: translators: placeholder is admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
ca: Introduïu els destinataris (separats per comes) per a aquest correu electrònic. El valor per defecte és %s.

en: Enter the new period, either day, week, month or year:
ca: Introduïu el nou període, ja sigui dia, setmana, mes o any:

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to add tax to subscription. Please try again.
ca: Error %d: no es poden afegir impostos a la subscripció. Siusplau torna-ho a provar.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
ca: Error %d: no es pot crear la comanda. Siusplau torna-ho a provar.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create subscription. Please try again.
ca: Error %d: no es pot crear la subscripció. Siusplau torna-ho a provar.

en: Error during subscription status transition.
ca: Error durant la transició de l&#39;estat de la subscripció.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags.
en: Error saving Subscriptions endpoints: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView subscription%2$s and %1$sSubscription payment method%2$s cannot be the same. The changes have been reverted.
ca: S&#39;ha produït un error en desar els punts finals de les subscripcions: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sMostra la subscripció%2$s i %1$sEl mètode de pagament de la subscripció%2$s no pot ser el mateix. Els canvis s&#39;han revertit.

note: translators: placeholder is error message from the payment gateway or subscriptions when updating the status
en: Error updating some information: %s
ca: Error en actualitzar alguna informació: %s

en: Error: Unable to add product to created subscription. Please try again.
ca: Error: no es pot afegir el producte a la subscripció creada. Siusplau torna-ho a provar.

note: translators: placeholder is an order note.
en: Error: Unable to create renewal order with note "%s"
ca: Error: no es pot crear l&#39;ordre de renovació amb la nota &quot;%s&quot;

en: Error: Unable to create subscription. Please try again.
ca: Error: no es pot crear la subscripció. Siusplau torna-ho a provar.

en: Error: unable to find timezone of your browser.
ca: Error: no es pot trobar la zona horària del vostre navegador.

[ctx: Message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{time_left}", will be replaced on front end with actual time
en: Estimated time left (minutes:seconds): %s
ca: Temps restant estimat (minuts:segons): %s

en: Expire after
ca: Expira després

[ctx: Subscription status]
en: Expired
ca: Caducat

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Caducat <span class="count">(%s)</span>

en: Expired Subscription
ca: Subscripció caducada

en: Expired Subscription emails are sent when a customer's subscription expires.
ca: Els correus electrònics de subscripció caducada s&#39;envien quan caduca la subscripció d&#39;un client.

en: Export CSV
ca: Exporta CSV

[ctx: Subscription status]
en: Failed
ca: Fracassat

en: Failed Payment Retries
ca: Reintents de pagament fallits

en: Failed recurring payments can now be retried automatically. This helps recover revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily.
ca: Els pagaments recurrents fallits ara es poden tornar a provar automàticament. Això ajuda a recuperar els ingressos que, d&#39;altra manera, es perdrien a causa de la denegació temporal dels mètodes de pagament.

en: Failed retries
ca: Reintents fallits

note: translators: placeholder is subscription ID
en: Failed sign-up for subscription %s.
ca: No s&#39;ha pogut registrar la subscripció %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to activate subscription status for order #%1$s: %2$s
ca: No s&#39;ha pogut activar l&#39;estat de subscripció per a la comanda #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to cancel subscription after order #%1$s was cancelled: %2$s
ca: No s&#39;ha pogut cancel·lar la subscripció després de la cancel·lació de la comanda #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to process failed payment on subscription for order #%1$s: %2$s
ca: No s&#39;ha pogut processar el pagament fallit de la subscripció per a la comanda #%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to set subscription as expired for order #%1$s: %2$s
ca: No s&#39;ha pogut establir la subscripció com a caducada per a la comanda #%1$s: %2$s

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Failed to update subscription dates after customer renewed early with order %s.
ca: No s&#39;han pogut actualitzar les dates de subscripció després de la renovació anticipada del client amb la comanda %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to update subscription status after order #%1$s was put on-hold: %2$s
ca: No s&#39;ha pogut actualitzar l&#39;estat de la subscripció després que la comanda #%1$s es posà en espera: %2$s

note: translators: $1-$2: opening and closing tags. Link to documents->payment gateways, 3$-4$: opening and closing tags. Link to WooCommerce extensions shop page
en: Find new gateways that %1$ssupport automatic subscription payments%2$s in the official %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.
ca: Trobeu passarel·les noves que %1$sadmetin els pagaments automàtics de subscripcions%2$s al %3$sWooCommerce Marketplace%4$s oficial.

note: translators: placeholder is a date
en: First payment prorated. Next payment: %s
ca: Primer pagament prorratejat. Proper pagament: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First payment: %s
ca: Primer pagament: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First renewal: %s
ca: Primera renovació: %s

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For All Subscription Products
ca: Per a tots els productes de subscripció

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of All Subscription Products
ca: Per a actualitzacions i rebaixes de tots els productes de subscripció

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of Virtual Subscription Products Only
ca: Només per a actualitzacions i rebaixes de productes de subscripció virtual

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of All Subscription Products
ca: Per a actualitzacions de tots els productes de subscripció

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of Virtual Subscription Products Only
ca: Només per a actualitzacions de productes de subscripció virtual

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For Virtual Subscription Products Only
ca: Només per a productes de subscripció virtual

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: For a store manager to change a subscription from automatic to manual renewal payments (or manual to automatic) with Subscriptions v1.5, the database needed to be modified directly. Subscriptions now provides a way for payment gateways to allow you to change that from the new %sEdit Subscription%s interface.
ca: Perquè un gestor de botiga canviï una subscripció de pagaments de renovació automàtics a manuals (o manuals a automàtics) amb Subscripcions v1.5, la base de dades s&#39;havia de modificar directament. Les subscripcions ara ofereixen a les passarel·les de pagament una manera de canviar-ho des de la nova interfície %sEdita la subscripció%s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: For the purposes of processing recurring subscription payments, we store the customer's name, billing address, shipping address, email address, phone number and credit card/payment details.
ca: A l&#39;efecte de processar els pagaments de subscripció recurrents, emmagatzemem el nom del client, l&#39;adreça de facturació, l&#39;adreça d&#39;enviament, l&#39;adreça de correu electrònic, el número de telèfon i les dades de la targeta de crèdit/pagament.

[ctx: shipping method price]
en: Free
ca: Gratuït

en: Free Trial
ca: Prova gratuïta

en: Free shipping coupon
ca: Cupó d&#39;enviament gratuït

en: Free trial
ca: Prova gratuïta

en: Free trial length
ca: Durada de la prova gratuïta

en: Free trial period
ca: Període de prova gratuït

[ctx: The gateway ID displayed on the Edit Subscriptions screen when editing payment method.]
note: translators: %s: gateway ID.
en: Gateway ID: [%s]
ca: Identificador de passarel·la: [%s]

en: Gateway does not support admin changing the payment method on a Subscription.
ca: Gateway no admet que l&#39;administrador canviï el mètode de pagament en una subscripció.

en: Generate Customer Subscription Cache
ca: Genereu la memòria cau de subscripcions del client

en: Generate Related Order Cache
ca: Genereu la memòria cau de comandes relacionades

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings
ca: Vés a la configuració de les subscripcions de WooCommerce

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings &raquo;
ca: Vés a la configuració de les subscripcions de WooCommerce »

note: translators: %s: Customer first name
en: Hi %s,
ca: Seva,

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: Honour Renewal Order Data
ca: Dades de l&#39;ordre de renovació d&#39;honor

en: How many customers stay subscribed for more than 6 months? What is the average lifetime value of your subscribers? How much renewal revenue will your store earn next month?
ca: Quants clients es mantenen subscrits durant més de 6 mesos? Quin és el valor mitjà de vida útil dels vostres subscriptors? Quants ingressos per renovació obtindrà la vostra botiga el mes que ve?

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: IPN subscription cancelled.
ca: La subscripció a l&#39;IPN s&#39;ha cancel·lat.

en: IPN subscription failing payment method changed.
ca: S&#39;ha canviat el mètode de pagament que falla la subscripció a l&#39;IPN.

[ctx: used in order note]
note: translators: 1: payment status (e.g. "completed"), 2: pending reason.
en: IPN subscription payment %1$s for reason: %2$s.
ca: Pagament de subscripció a l&#39;IPN %1$s pel motiu: %2$s.

[ctx: used in order note]
note: translators: placeholder is payment status (e.g. "completed")
en: IPN subscription payment %s.
ca: Pagament de subscripció IPN %s.

en: IPN subscription payment completed.
ca: S&#39;ha completat el pagament de la subscripció a l&#39;IPN.

en: IPN subscription payment failure.
ca: Error de pagament de la subscripció a l&#39;IPN.

[ctx: when it is a payment change, and there is a subscr_signup message, this will be a confirmation message that PayPal accepted it being the new payment method]
en: IPN subscription payment method changed to PayPal.
ca: El mètode de pagament de la subscripció IPN ha canviat a PayPal.

en: IPN subscription sign up completed.
ca: Registre de subscripció a IPN completat.

en: IPN subscription suspended.
ca: Subscripció IPN suspesa.

en: If a subscriber's subscription is manually cancelled or expires, she will be assigned this role.
ca: Si la subscripció d&#39;un subscriptor es cancel·la manualment o caduca, se li assignarà aquesta funció.

en: If a subscription is synchronised to a specific day of the week, month or year, charge a prorated amount for the subscription at the time of sign up.
ca: Si una subscripció es sincronitza amb un dia específic de la setmana, mes o any, carregueu una quantitat prorratejada per la subscripció en el moment de registrar-vos.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: If you are using PayPal Standard or PayPal Reference transactions please see the %1$sPayPal Privacy Policy%2$s for more details.
ca: Si utilitzeu transaccions de PayPal Standard o PayPal Reference, consulteu la %1$sPolítica de privadesa de PayPal%2$s per obtenir més detalls.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: If you don't want new subscription purchases to automatically charge renewal payments, you can turn off automatic payments. Existing automatic subscriptions will continue to charge customers automatically. %1$sLearn more%2$s.
ca: Si no voleu que les noves compres de subscripcions cobren automàticament els pagaments de renovació, podeu desactivar els pagaments automàtics. Les subscripcions automàtiques existents continuaran cobrant als clients automàticament. %1$sMés informació%2$s.

note: translators: placeholder is number of seconds
en: If you received a server error and reloaded the page to find this notice, please refresh the page in %s seconds and the upgrade routine will recommence without issues.
ca: Si heu rebut un error del servidor i heu tornat a carregar la pàgina per trobar aquest avís, actualitzeu la pàgina en %s segons i la rutina d&#39;actualització es reiniciarà sense problemes.

en: Ignore this error
ca: Ignora aquest error

en: Ignore this error (not recommended)
ca: Ignora aquest error (no recomanat)

en: Import subscriptions to WooCommerce via CSV, or export your subscriptions from WooCommerce to a CSV with the WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter extension.
ca: Importeu les subscripcions a WooCommerce mitjançant CSV o exporteu les vostres subscripcions de WooCommerce a un CSV amb l&#39;extensió d&#39;importador/exportador de subscripcions de WooCommerce.

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Import/Export Subscriptions
ca: Importa/exporta subscripcions

en: Improved scheduled action data storage
ca: Emmagatzematge de dades d&#39;acció programada millorat

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: In %s
ca: En %s

en: In previous versions of Subscriptions, the subscription total was passed to payment gateways as the amount to charge for automatic renewal payments. This made it unnecessarily complicated to add one-time fees or discounts to a renewal.
ca: En versions anteriors de Subscripcions, el total de la subscripció es passava a les passarel·les de pagament com a import a cobrar pels pagaments de renovació automàtica. Això va complicar innecessàriament afegir tarifes o descomptes puntuals a una renovació.

en: Inactive Subscriber Role
ca: Rol de subscriptor inactiu

en: Increased processing rate for scheduled payments
ca: Augment de la taxa de processament dels pagaments programats

[ctx: relation to order]
en: Initial Subscription
ca: Subscripció inicial

en: Initial payment discount
ca: Descompte de pagament inicial

en: Installed Plugins
ca: Connectors instal·lats

[ctx: appears in an error message if date is wrong format]
note: translators: placeholder is date type (e.g. "end", "next_payment"...)
en: Invalid %s date. The date must be of the format: "Y-m-d H:i:s".
ca: La data de %s no és vàlida. La data ha de tenir el format: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid PayPal IPN Payload: unable to find matching subscription.
ca: Càrrega útil de PayPal IPN no vàlida: no s&#39;ha pogut trobar la subscripció coincident.

en: Invalid Subscription.
ca: Subscripció no vàlida.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid created date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
ca: La data de creació no és vàlida. La data ha de ser una cadena i el format: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid data. First parameter has a date that is not in the registered date types.
ca: Dades no vàlides. El primer paràmetre té una data que no es troba als tipus de data registrats.

en: Invalid data. First parameter was empty when passed to update_dates().
ca: Dades no vàlides. El primer paràmetre estava buit quan es va passar a update_dates().

en: Invalid data. No valid item id was passed in.
ca: Dades no vàlides. No s&#39;ha passat cap identificador d&#39;element vàlid.

en: Invalid data. No valid subscription / order was passed in.
ca: Dades no vàlides. No s&#39;ha enviat cap subscripció o comanda vàlida.

[ctx: In wcs_copy_order_meta error message. Refers to origin and target order objects.]
en: Invalid data. Orders expected aren't orders.
ca: Dades no vàlides. Les comandes esperades no són comandes.

[ctx: Refers to the type of the copy being performed: "copy_order", "subscription", "renewal_order", "resubscribe_order"]
en: Invalid data. Type of copy is not a string.
ca: Dades no vàlides. El tipus de còpia no és una cadena.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
ca: Data no vàlida. La data ha de ser una cadena i el format: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid format. First parameter needs to be an array.
ca: Format no vàlid. El primer paràmetre ha de ser una matriu.

en: Invalid order.
ca: Comanda no vàlida.

en: Invalid recurring shipping method.
ca: Mètode d&#39;enviament recurrent no vàlid.

note: translators: 1: relation type, 2: list of valid relation types.
en: Invalid relation type: %1$s. Order relationship type must be one of: %2$s.
ca: Tipus de relació no vàlid: %1$s. El tipus de relació de comanda ha de ser un de: %2$s.

en: Invalid security token, please reload the page and try again.
ca: El testimoni de seguretat no és vàlid. Torneu a carregar la pàgina i torneu-ho a provar.

note: translators: 1) passed sort order type argument, 2) 'ascending', 3) 'descending'.
en: Invalid sort order type: %1$s. The $sort_order argument must be %2$s or %3$s.
ca: Tipus d&#39;ordre d&#39;ordenació no vàlid: %1$s. L&#39;argument $sort_order ha de ser %2$s o %3$s.

en: Invalid subscription billing interval given. Must be an integer greater than 0.
ca: L&#39;interval de facturació de la subscripció no és vàlid. Ha de ser un nombre enter superior a 0.

en: Invalid subscription billing period given.
ca: S&#39;ha donat un període de facturació de la subscripció no vàlid.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid subscription customer_id.
ca: La subscripció no és vàlida customer_id.

en: Invalid subscription id.
ca: Identificador de subscripció no vàlid.

en: Invalid subscription status given.
ca: L&#39;estat de subscripció no és vàlid.

note: translators: placeholder is a switch type.
en: Invalid switch type "%s". Switch must be one of: "upgrade", "downgrade" or "crossgrade".
ca: El tipus d&#39;interruptor &quot;%s&quot; no és vàlid. L&#39;interruptor ha de ser un dels següents: &quot;actualitzar&quot;, &quot;rebaixar&quot; o &quot;creuar&quot;.

note: translators: %s: invalid type of update argument.
en: Invalid update type: %s. Post update types supported are "add" or "delete". Updates are done on post meta directly.
ca: Tipus d&#39;actualització no vàlid: %s. Els tipus d&#39;actualització de publicacions admesos són &quot;afegir&quot; o &quot;suprimir&quot;. Les actualitzacions es fan directament al meta de publicació.

en: Invoice for renewal order {order_number}
ca: Factura per a la comanda de renovació {order_number}

en: Invoice for renewal order {order_number} from {order_date}
ca: Factura de la comanda de renovació {order_number} a partir del dia {order_date}

note: translators: $1 and $2 are opening and closing strong tags, respectively.
en: It is %1$sstrongly recommended you do not change the Receiver Email address%2$s if you have active subscriptions with PayPal. Doing so can break existing subscriptions.
ca: És molt recomanable que %1$no canvieu l&#39;adreça de correu electrònic del destinatari%2$s si teniu subscripcions actives amb PayPal. Si ho feu, es poden trencar les subscripcions existents.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags. 3$-4$: opening and closing link tags for learn more. Leads to duplicate site article on docs. 5$-6$: Opening and closing link to production URL. 7$: Production URL .
en: It looks like this site has moved or is a duplicate site. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s has disabled automatic payments and subscription related emails on this site to prevent duplicate payments from a staging or test environment. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s considers %5$s%7$s%6$s to be the site's URL. %3$sLearn more &raquo;%4$s.
ca: Sembla que aquest lloc s&#39;ha mogut o és un lloc duplicat. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s ha desactivat els pagaments automàtics i els correus electrònics relacionats amb la subscripció en aquest lloc per evitar pagaments duplicats des d&#39;un entorn de prova o de prova. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s considera que %5$s%7$s%6$s és l&#39;URL del lloc. %3$sMés informació »%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: It was already possible to change a subscription's next payment date, but some store managers wanted to provide a customer with an extended free trial or add an extra month to the expiration date. Now you can change all of these dates from the %sEdit Subscription%s screen.
ca: Ja era possible canviar la propera data de pagament d&#39;una subscripció, però alguns gestors de botigues volien oferir a un client una prova gratuïta ampliada o afegir un mes addicional a la data de caducitat. Ara podeu canviar totes aquestes dates des de la pantalla %sEdita la subscripció%s.

en: It's now easier for your customers to buy more subscriptions!
ca: Ara és més fàcil per als vostres clients comprar més subscripcions!

en: Item ID.
ca: ID de l&#39;article.

en: Items
ca: Elements

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your subscription renewal order #%s, and it is now being processed:
ca: Només per informar-te: hem rebut la teva comanda de renovació de la subscripció #%s i ara s&#39;està processant:

en: Label
ca: Etiqueta

en: Last 7 Days
ca: Últims 7 dies

en: Last Month
ca: El mes passat

en: Last Order Date
ca: Data de l&#39;última comanda

[ctx: table heading]
en: Last Order Date
ca: Data de l&#39;última comanda

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order Date: %s
ca: Data de l&#39;última comanda: %s

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order: %s
ca: Última comanda: %s

en: Last day of the month
ca: Últim dia del mes

[ctx: customer subscription table header]
en: Last order date
ca: Data de l&#39;última comanda

en: Last recorded error:
ca: Últim error registrat:

[ctx: learn more link to failed payment retry documentation]
en: Learn More
ca: Aprèn més

[ctx: learn more link to subscription emails documentation]
en: Learn More
ca: Aprèn més

[ctx: learn more link to subscription reports documentation]
en: Learn More
ca: Aprèn més

en: Learn more
ca: Aprèn més

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %sView Subscription page%s.
ca: Més informació sobre la nova pàgina de subscripció %sVisualitza%s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %smultiple subscriptions%s feature.
ca: Més informació sobre la nova funció de %smultiple subscriptions%s.

note: translators: %s: help tip.
en: Lifetime Value from Subscriptions %s
ca: Valor de per vida de les subscripcions %s

en: Limit subscription
ca: Limitar la subscripció

en: Limit to one active subscription
ca: Limiteu-vos a una subscripció activa

en: Limit to one of any status
ca: Limiteu-vos a un de qualsevol estat

note: translators: %1$s is the coupon code, %2$d is the number of payment usages
en: Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d time. | Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d times.
ca[0]: S&#39;ha eliminat el cupó d&#39;ús limitat &quot;%1$s&quot; de la subscripció. S&#39;ha utilitzat %2$d vegades.

en: Line subtotal (before discounts).
ca: Subtotal de línia (abans descomptes).

en: Line subtotal tax (before discounts).
ca: Línia subtotal impost (abans descomptes).

en: Line taxes.
ca: Impostos de línia.

en: Line total (after discounts).
ca: Total línia (després dels descomptes).

en: Line total tax (after discounts).
ca: Impost total de línia (després dels descomptes).

[ctx: refers to live site]
en: Live
ca: Viu

en: Load billing address
ca: Carregueu l&#39;adreça de facturació

en: Load shipping address
ca: Carregueu l&#39;adreça d&#39;enviament

en: Manage Subscriptions
ca: Gestiona les subscripcions

en: Manual Renewal
ca: Renovació manual

en: Manual Renewal Payments
ca: Pagaments de renovació manual

en: Manual renewal order awaiting customer payment.
ca: Ordre de renovació manual pendent de pagament del client.

[ctx: used in the subscriptions upgrader]
note: translators: placeholder is number of upgraded subscriptions
en: Marked %s subscription products as "sold individually".
ca: S&#39;ha marcat %s productes de subscripció com a &quot;venguts individualment&quot;.

en: Meta key.
ca: Clau meta.

en: Meta label.
ca: Metaetiqueta.

en: Meta value.
ca: Meta valor.

note: translators: 1$: number of action scheduler hooks upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time
en: Migrated %1$s subscription related hooks to the new scheduler (in %2$s seconds).
ca: S&#39;han migrat %1$s ganxos relacionats amb la subscripció al nou programador (en %2$s segons).

note: translators: 1$: number of subscriptions upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time it took
en: Migrated %1$s subscriptions to the new structure (in %2$s seconds).
ca: S&#39;han migrat %1$s subscripcions a la nova estructura (en %2$s segons).

[ctx: options section heading]
en: Miscellaneous
ca: Divers

en: Mixed Checkout
ca: Pagament mixt

en: Month for Synchronisation
ca: Mes de la sincronització

en: Move this item to the Trash
ca: Mou aquest element a la paperera

en: Multiple Subscriptions
ca: Subscripcions múltiples

en: My Account
ca: El meu compte

en: My Subscription
ca: La meva subscripció

[ctx: when to allow a setting]
en: Never
ca: Mai

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (charge the full recurring amount at sign-up)
ca: Mai (cobra l&#39;import total recurrent en registrar-se)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (charge the full sign up fee)
ca: Mai (cobra la quota d&#39;inscripció completa)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (do not charge a sign up fee)
ca: Mai (no cobriu cap quota d&#39;inscripció)

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (do not charge any recurring amount)
ca: Mai (no cobriu cap import recurrent)

[ctx: Subscription length]
en: Never expire
ca: No caduqui mai

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: New %sWC_Subscription%s Object
ca: Nou objecte %sWC_Subscription%s

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: New %sshop_subscription%s Post Type
ca: Nou tipus de publicació de %sshop_subscription%s

en: New Add/Edit Subscription Screen
ca: Nova pantalla Afegeix/Edita la subscripció

en: New Renewal Order
ca: Nova ordre de renovació

en: New Retry
ca: Nou Reintentar

[ctx: custom post type setting]
en: New Subscription
ca: Nova subscripció

en: New Subscription Emails
ca: Nous correus electrònics de subscripció

en: New Subscriptions
ca: Subscripcions noves

en: New View Subscription Page
ca: Nova pàgina de subscripció de visualització

en: New renewal order emails are sent when a subscription renewal payment is processed.
ca: Els nous correus electrònics d&#39;ordre de renovació s&#39;envien quan es processa un pagament de renovació de la subscripció.

en: New subscription details
ca: Nous detalls de la subscripció

en: New subscription renewal order
ca: Nova ordre de renovació de la subscripció

en: Next
ca: Pròxim

en: Next 12 Months
ca: Els propers 12 mesos

en: Next 30 Days
ca: Els propers 30 dies

en: Next 7 Days
ca: Els propers 7 dies

en: Next Month
ca: El mes que ve

en: Next Payment
ca: Següent pagament

[ctx: table heading]
en: Next Payment
ca: Següent pagament

note: translators: placeholder is the subscription's next payment date (either human readable or normal date) wrapped in <strong> tags
en: Next Payment Date: %s
ca: Data de pagament següent: %s

[ctx: table heading]
en: Next payment
ca: Següent pagament

[ctx: customer subscription table header]
en: Next payment date
ca: Pròxima data de pagament

en: Next payment: %s
ca: Proper pagament: %s

en: No Subscriptions found
ca: No s&#39;han trobat subscripcions

[ctx: custom post type setting]
en: No Subscriptions found in trash
ca: No s&#39;han trobat subscripcions a la paperera

en: No billing address set.
ca: No s&#39;ha establert cap adreça de facturació.

en: No customers found.
ca: No s&#39;han trobat clients.

note: translators: $1-2: opening and closing tags of a link that takes to Woo marketplace / Stripe product page
en: No payment gateways capable of processing automatic subscription payments are enabled. If you would like to process automatic payments, we recommend the %1$sfree Stripe extension%2$s.
ca: No s&#39;ha habilitat cap passarel·la de pagament capaç de processar pagaments automàtics de subscripció. Si voleu processar pagaments automàtics, us recomanem l&#39;extensió %1$sfree Stripe%2$s.

en: No products found.
ca: No s&#39;han trobat productes.

en: No retries found
ca: No s&#39;han trobat reintents

en: No retries found in trash
ca: No s&#39;ha trobat cap intent a la paperera

en: No shipping address set.
ca: No s&#39;ha establert cap adreça d&#39;enviament.

[ctx: An order type]
en: Non-subscription
ca: No subscripció

en: None
ca: Cap

en: Not cancelled
ca: No cancel·lat

en: Not yet ended
ca: Encara no s&#39;ha acabat

en: Note that purchasing a subscription still requires an account.
ca: Tingueu en compte que la compra d&#39;una subscripció encara requereix un compte.

en: Note:
ca: Nota:

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of days after sign-up
ca: Nombre de dies després de la inscripció

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of months after sign-up
ca: Nombre de mesos després de la inscripció

en: Number of renewals
ca: Nombre de renovacions

en: Number of resubscribes
ca: Nombre de resubscripcions

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of weeks after sign-up
ca: Nombre de setmanes després de la inscripció

[ctx: Subscription status]
en: On hold
ca: En espera

[ctx: Subscription status]
en: On-hold
ca: En espera

en: On-hold Renewal Order
ca: Ordre de renovació en espera

en: One time shipping
ca: Enviament únic

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Only allow a customer to have one subscription to this product. %1$sLearn more%2$s.
ca: Només permet que un client tingui una subscripció a aquest producte. %1$sMés informació%2$s.

en: Only store managers can edit payment dates.
ca: Només els administradors de la botiga poden editar les dates de pagament.

en: Open a ticket
ca: Obrir un bitllet

en: Optionally include an amount to be charged at the outset of the subscription. The sign-up fee will be charged immediately, even if the product has a free trial or the payment dates are synced.
ca: Opcionalment, inclou un import que es carregarà a l&#39;inici de la subscripció. La quota d&#39;inscripció es cobrarà immediatament, fins i tot si el producte té una prova gratuïta o les dates de pagament estan sincronitzades.

en: Order
ca: Ordre

note: translators: %s is order's number
en: Order #%s has not been added to the cart.
ca: La comanda #%s no s&#39;ha afegit al carretó.

note: translators: %s: order ID (linked to details page).
en: Order %s created to record early renewal.
ca: S&#39;ha creat la comanda %s per registrar la renovació anticipada.

note: translators: placeholder is order ID
en: Order %s created to record renewal.
ca: S&#39;ha creat la comanda %s per registrar la renovació.

en: Order Number
ca: Número d&#39;ordre

en: Order date: %s
ca: Data de la comanda: %s

en: Order number: %s
ca: Número de comanda: %s

[ctx: number of orders linked to a subscription]
en: Orders
ca: Comandes

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: placeholder is blogname
en: Orders with %s
ca: Comandes amb %s

en: Other
ca: Altres

[ctx: label for the system status page]
en: Other
ca: Altres

en: Parent Order
ca: Ordre dels pares

[ctx: relation to order]
en: Parent Order
ca: Ordre dels pares

[ctx: custom post type setting]
en: Parent Subscriptions
ca: Subscripcions per a pares

en: Parent order:
ca: Ordre dels pares:

en: Parent order:
ca: Ordre dels pares:

[ctx: pay for a subscription]
en: Pay
ca: Pagar

en: Pay Now &raquo;
ca: Paga ara &quot;

en: Pay now
ca: Paga ara

en: PayPal API error - credentials are incorrect.
ca: Error de l&#39;API de PayPal: les credencials són incorrectes.

note: translators: placeholders are PayPal API error code and PayPal API error message
en: PayPal API error: (%1$d) %2$s
ca: Error de l&#39;API de PayPal: (%1$d) %2$s

[ctx: label for the system status page]
en: PayPal Reference Transactions Enabled
ca: Transaccions de referència de PayPal activades

en: PayPal Standard has a number of limitations and does not support all subscription features.
ca: PayPal Standard té una sèrie de limitacions i no admet totes les funcions de subscripció.

en: PayPal Subscription ID:
ca: Identificador de subscripció de PayPal:

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal Transaction Held: %s
ca: Transacció de PayPal mantinguda: %s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: to docs on woocommerce, 3$-4$ to gateway settings on the site
en: PayPal is inactive for subscription transactions. Please %1$sset up the PayPal IPN%2$s and %3$senter your API credentials%4$s to enable PayPal for Subscriptions.
ca: PayPal està inactiu per a les transaccions de subscripció. Si us plau, %1$configureu l&#39;IPN%2$s de PayPal i %3$envieu les vostres credencials de l&#39;API%4$s per activar PayPal per a les subscripcions.

note: translators: placeholder is a transaction ID.
en: PayPal payment approved (ID: %s)
ca: Pagament de PayPal aprovat (ID: %s)

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal payment declined: %s
ca: Pagament de PayPal rebutjat: %s

en: Payment
ca: Pagament

en: Payment Gateway Support
ca: Suport a la passarel·la de pagament

en: Payment Method
ca: Mètode de pagament

note: translators: placeholder is the display name of the payment method
en: Payment Method: %s
ca: Mètodes de Pagament

en: Payment Retry
ca: Tornar a intentar el pagament

en: Payment failed.
ca: El pagament ha fallat.

en: Payment for the renewal order was unsuccessful with your payment method on file, please try again.
ca: El pagament de l&#39;ordre de renovació no ha tingut èxit amb el vostre mètode de pagament registrat; torneu-ho a provar.

en: Payment gateway ID.
ca: Identificador de passarel·la de pagament.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Payment gateways which don't support automatic recurring payments can be used to process %1$smanual subscription renewal payments%2$s.
ca: Les passarel·les de pagament que no admeten pagaments recurrents automàtics es poden utilitzar per processar %1$pagaments de renovació de subscripció manual%2$s.

en: Payment method added.
ca: S&#39;ha afegit la forma de pagament.

[ctx: %1$s: old payment title, %2$s: new payment title]
note: translators: 1: old payment title, 2: new payment title.
en: Payment method changed from "%1$s" to "%2$s" by the subscriber from their account page.
ca: El mètode de pagament ha canviat de &quot;%1$s&quot; a &quot;%2$s&quot; pel subscriptor des de la pàgina del seu compte.

en: Payment method meta must be an array.
ca: El meta del mètode de pagament ha de ser una matriu.

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: previous token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer changed their default token and opted to update their subscriptions. Payment meta changed from %1$s to %2$s
ca: La meta del mètode de pagament s&#39;ha actualitzat després que el client canviés el seu testimoni predeterminat i optés per actualitzar les seves subscripcions. El meta de pagament ha canviat de %1$s a %2$s

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: deleted token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer deleted a token from their My Account page. Payment meta changed from %1$s to %2$s
ca: La meta del mètode de pagament s&#39;ha actualitzat després que el client hagi suprimit un testimoni de la seva pàgina El meu compte. El meta de pagament ha canviat de %1$s a %2$s

en: Payment method updated for all your current subscriptions.
ca: Forma de pagament actualitzada per a totes les vostres subscripcions actuals.

en: Payment method updated.
ca: Forma de pagament actualitzada.

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - linked to staging site, 3: link to live site.
en: Payment processing skipped - renewal order created on %1$sstaging site%2$s under staging site lock. Live site is at %3$s
ca: S&#39;ha omès el processament de pagaments: ordre de renovació creada a %1$slloc de prova%2$s sota bloqueig de lloc de prova. El lloc en directe és a %3$s

en: Payment retry attempted on renewal order with multiple related subscriptions with no payment method in common.
ca: S&#39;ha intentat de nou el pagament en una comanda de renovació amb diverses subscripcions relacionades sense cap mètode de pagament en comú.

en: Payment retry emails are sent to chosen recipient(s) when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future.
ca: Els correus electrònics de reintent de pagament s&#39;envien als destinataris escollits quan s&#39;ha produït un error en l&#39;intent de processar automàticament un pagament de renovació de la subscripció i s&#39;ha aplicat una regla de reintent per tornar a provar el pagament en el futur.

en: Payment retry posts store details about the automatic retry of failed renewal payments.
ca: Les publicacions de reintent de pagament emmagatzemen detalls sobre el reintent automàtic dels pagaments de renovació fallits.

en: Payment status marked complete.
ca: L&#39;estat del pagament s&#39;ha marcat com a complet.

en: Payment:
ca: Pagament:

en: Peek Under the Hood for Developers
ca: Peek Under the Hood per a desenvolupadors

[ctx: Subscription status]
en: Pending
ca: Pendents

[ctx: Subscription status]
en: Pending Cancellation
ca: Pendent de cancel·lació

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span> | Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Pendent de cancel·lació <span class="count">(%s)</span>

en: Pending retries
ca: Reintents pendents

en: Pending subscription created.
ca: Subscripció pendent creada.

[ctx: API response confirming order note deleted from a subscription]
en: Permanently deleted subscription note
ca: Nota de subscripció suprimida permanentment

en: Personal data removed.
ca: Dades personals eliminades.

note: Translators: %s subscription number.
en: Personal data within subscription %s has been retained.
ca: S&#39;han conservat les dades personals de la subscripció %s.

en: Phone Number
ca: Número de telèfon

en: Place Order Button Text
ca: Text del botó de comanda

[ctx: email type]
en: Plain text
ca: Text simple

en: Please choose a valid payment gateway to change to.
ca: Si us plau, trieu una passarel·la de pagament vàlida a la qual canviar.

en: Please enter a date after the next payment.
ca: Introduïu una data després del següent pagament.

en: Please enter a date after the start date.
ca: Introduïu una data posterior a la data d&#39;inici.

en: Please enter a date after the trial end.
ca: Introduïu una data després de la finalització de la prova.

en: Please enter a date at least one hour into the future.
ca: Introduïu una data com a mínim una hora en el futur.

en: Please enter a date before the next payment.
ca: Introduïu una data abans del següent pagament.

en: Please enter a start date in the past.
ca: Introduïu una data d&#39;inici anterior.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
ca: Introduïu un codi postal vàlid.

en: Please enter all date fields.
ca: Introduïu tots els camps de data.

en: Please keep this page open until the update process completes. No need to refresh or restart the process.
ca: Manteniu aquesta pàgina oberta fins que finalitzi el procés d&#39;actualització. No cal actualitzar ni reiniciar el procés.

en: Please log in to your account below to choose a new payment method for your subscription.
ca: Inicieu sessió al vostre compte a continuació per triar un nou mètode de pagament per a la vostra subscripció.

en: Please note: data for this report is cached. The data displayed may be out of date by up to 24 hours. The cache is updated each morning at 4am in your site's timezone.
ca: Tingueu en compte que les dades d&#39;aquest informe s&#39;emmagatzemen a la memòria cau. Les dades que es mostren poden estar obsoletes fins a 24 hores. La memòria cau s&#39;actualitza cada matí a les 4 del matí a la zona horària del vostre lloc.

note: translators: opening/closing <a> tags - linked to ticket form.
en: Please upgrade the WooCommerce Subscriptions plugin to version 2.0 or newer immediately. If you need assistance, after upgrading to Subscriptions v2.0, please %1$sopen a support ticket%2$s.
ca: Actualitzeu immediatament el connector de subscripcions de WooCommerce a la versió 2.0 o posterior. Si necessiteu ajuda, després d&#39;actualitzar a Subscripcions v2.0, %1$obre un bitllet d&#39;assistència%2$s.

en: Previous
ca: Anterior

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - link to documentation.
en: Previous versions of Subscriptions relied on %1$sWP Cron%2$s to process subscription payments and other scheduled events. In 3.0, these events will now run on admin request with loopback support. This will significantly increase the throughput of payment processing.
ca: Les versions anteriors de Subscripcions es basaven en %1$sWP Cron%2$s per processar els pagaments de les subscripcions i altres esdeveniments programats. A la versió 3.0, aquests esdeveniments s&#39;executaran ara a sol·licitud de l&#39;administrador amb suport de loopback. Això augmentarà significativament el rendiment del processament de pagaments.

[ctx: table headings in notification email]
en: Price
ca: Preu

en: Prior to Subscriptions 2.1, they were not easy to answer. Subscriptions 2.1 introduces new reports to answer these questions, and many more.
ca: Abans de les subscripcions 2.1, no eren fàcils de respondre. Subscripcions 2.1 introdueix nous informes per respondre aquestes preguntes i moltes més.

en: Process renewal
ca: Renovació del procés

en: Process renewal order action requested by admin.
ca: Processa l&#39;acció de l&#39;ordre de renovació sol·licitada per l&#39;administrador.

en: Processing Renewal order
ca: Tramitació de l&#39;ordre de renovació

en: Product
ca: Producte

[ctx: table headings in notification email]
en: Product
ca: Producte

en: Product ID.
ca: ID del producte.

en: Product SKU.
ca: SKU del producte.

en: Product name.
ca: Nom del producte.

en: Product price.
ca: Preu del producte.

en: Products
ca: Productes

en: Profile &rarr;
ca: Perfil →

en: Prorate First Renewal
ca: Prorrateig Primera Renovació

en: Prorate Recurring Payment
ca: Pagament recurrent prorratejat

en: Prorate Sign up Fee
ca: Quota d&#39;inscripció prorratejada

en: Prorate Subscription Length
ca: Prorrateig de la durada de la subscripció

[ctx: an action on a subscription]
en: Put on-hold
ca: Posar en espera

[ctx: table headings in notification email]
en: Quantity
ca: Quantitat

en: Quantity ordered.
ca: Quantitat encarregada.

en: Quit nagging me (but don't enable automatic payments)
ca: Deixa de molestar-me (però no actives els pagaments automàtics)

en: REST API Endpoints
ca: Punts finals de l&#39;API REST

en: Reactivate
ca: Reactivar

en: Read more
ca: Llegeix més

[ctx: of an email]
en: Recipient(s)
ca: Destinataris

en: Recovered Renewal Revenue
ca: Ingressos de renovació recuperats

en: Recurring Payments
ca: Pagaments recurrents

en: Recurring Product % Discount
ca: % de descompte de producte recurrent

en: Recurring Product Discount
ca: Descompte de producte recurrent

en: Recurring Sales Tax:
ca: Impost sobre les vendes recurrents:

en: Recurring Total
ca: Total recurrent

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is the formatted order total for the subscription
en: Recurring price: %s
ca: Preu recurrent: %s

en: Recurring total
ca: Total recurrent

[ctx: table heading]
en: Recurring total
ca: Total recurrent

en: Recurring totals
ca: Totals recurrents

en: Recurring:
ca: Recurrent:

en: Related Orders
ca: Comandes relacionades

en: Related order caching is now handled by %1$s.
ca: L&#39;emmagatzematge a la memòria cau de les comandes relacionades ara el gestiona %1$s.

en: Related orders
ca: Comandes relacionades

en: Related subscriptions
ca: Subscripcions relacionades

en: Relationship
ca: Relació

en: Remember, although the update process may take a while, customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
ca: Recordeu que, tot i que el procés d&#39;actualització pot trigar una estona, els clients i altres usuaris no administratius poden navegar i comprar a la vostra botiga sense interrupcions mentre l&#39;actualització està en curs.

en: Remove personal data from subscriptions
ca: Elimina les dades personals de les subscripcions

en: Removed line item meta data.
ca: S&#39;han eliminat les metadades de la línia de comanda.

en: Removed line items data.
ca: S&#39;han eliminat les dades de les línies de comanda.

note: translators: %d: number of subscriptions affected.
en: Removed personal data from %d subscription. | Removed personal data from %d subscriptions.
ca[0]: S&#39;han eliminat les dades personals de %d subscripció.

note: Translators: %s subscription number.
en: Removed personal data from subscription %s.
ca: S&#39;han eliminat les dades personals de la subscripció %s.

en: Renew early
ca: Renovar aviat

en: Renew now
ca: Renova ara

en: Renewal % discount
ca: % de descompte de renovació

en: Renewal Discount
ca: Descompte de renovació

en: Renewal Order
ca: Ordre de renovació

[ctx: relation to order]
en: Renewal Order
ca: Ordre de renovació

[ctx: Admin menu name]
en: Renewal Payment Retries
ca: Reintents de pagament de renovació

[ctx: Post type name]
en: Renewal Payment Retries
ca: Reintents de pagament de renovació

en: Renewal Payment Retry
ca: Renovació de pagament Reintentar

[ctx: table heading]
en: Renewal Payment Retry
ca: Renovació de pagament Reintentar

en: Renewal Totals
ca: Totals de renovació

en: Renewal cart discount
ca: Descompte del carro de renovació

en: Renewal order complete emails are sent to the customer when a subscription renewal order is marked complete and usually indicates that the item for that renewal period has been shipped.
ca: Els correus electrònics complets de la comanda de renovació s&#39;envien al client quan una comanda de renovació de la subscripció es marca com a completa i normalment indica que l&#39;article per a aquest període de renovació s&#39;ha enviat.

en: Renewal product discount
ca: Descompte de producte de renovació

[ctx: option section heading]
en: Renewals
ca: Renovacions

en: Renewals amount
ca: Import de les renovacions

en: Renewals count
ca: Les renovacions compten

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is the number of subscriptions repaired
en: Repaired %d subscriptions with incorrect dates, line tax data or missing customer notes.
ca: S&#39;han reparat %d subscripcions amb dates incorrectes, dades fiscals de línia o notes dels clients que falten.

[ctx: Whether the Report Cache has been enabled]
en: Report Cache Enabled
ca: Memòria cau d&#39;informes activada

en: Rest assured, although the update process may take a little while, it is coded to prevent defects, your site is safe and will be up and running again, faster than ever, shortly.
ca: Estigueu tranquils, encara que el procés d&#39;actualització pot trigar una mica, està codificat per evitar defectes, el vostre lloc està segur i tornarà a funcionar, més ràpid que mai, en breu.

en: Restore
ca: Restaurar

en: Restore this item from the Trash
ca: Restaura aquest element de la paperera

en: Resubscribe
ca: Torna a subscriure&#39;t

en: Resubscribe Order
ca: Tornar a subscriure la comanda

[ctx: relation to order]
en: Resubscribe Order
ca: Tornar a subscriure la comanda

note: translators: placeholder is a date.
en: Resubscribe Order &ndash; %s
ca: Tornar a subscriure la comanda – %s

en: Resubscribe Totals
ca: Tornar a subscriure els totals

[ctx: relation to order]
en: Resubscribed Subscription
ca: Subscripció tornada a subscriure

en: Retain ended subscriptions
ca: Conserva les subscripcions finalitzades

en: Retain ended subscriptions and their related orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
ca: Conserveu les subscripcions finalitzades i les seves comandes relacionades durant un període de temps especificat abans d&#39;anonimitzar les dades personals que contenen.

en: Retention Rate
ca: Taxa de retenció

[ctx: label for the system status page]
en: Retries Migration Status
ca: Reintenta l&#39;estat de la migració

en: Retry Date
ca: Data de tornada a provar

en: Retry Failed Payments
ca: Torneu a provar els pagaments fallits

en: Retry Renewal Payment
ca: Torneu a provar el pagament de renovació

en: Retry Status
ca: Tornar a intentar l&#39;estat

en: Retry renewal payment action requested by admin.
ca: Torna a provar l&#39;acció de pagament de renovació sol·licitada per l&#39;administrador.

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule applied:
ca: S&#39;ha aplicat la regla de torna a intentar:

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule reapplied:
ca: S&#39;ha tornat a intentar la regla:

en: Roles
ca: Rols

[ctx: meta box title]
en: Schedule
ca: Horari

en: Scheduled action data, which was previously stored in the WordPress post tables, has been moved to a custom database table. Amongst other benefits, this will greatly improve the performance of processing scheduled actions such as subscription payments.
ca: Les dades d&#39;acció programada, que anteriorment s&#39;emmagatzemaven a les taules de publicació de WordPress, s&#39;han mogut a una taula de base de dades personalitzada. Entre altres avantatges, això millorarà molt el rendiment del processament d&#39;accions programades, com ara els pagaments de subscripció.

en: Search Renewal Payment Retries
ca: Cerca reintents de pagament de renovació

en: Search Subscriptions
ca: Cerca subscripcions

en: Search for a customer&hellip;
ca: Busca un client...

en: Search for a product&hellip;
ca: Cerca un producte...

en: Security error. Please contact us if you need assistance.
ca: Error de seguretat. Si us plau, poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: See the full guide to What's New in Subscriptions version 2.1 &raquo;
ca: Consulteu la guia completa de Novetats a la versió 2.1 de les subscripcions »

en: Select an order&hellip;
ca: Seleccioneu una comanda...

note: Description of the plugin
en: Sell products and services with recurring payments in your WooCommerce Store.
ca: Vendre productes i serveis amb pagaments recurrents a la teva botiga WooCommerce.

en: Sent to a customer when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future. The email contains the renewal order information, date of the scheduled retry and payment links to allow the customer to pay for the renewal order manually instead of waiting for the automatic retry.
ca: S&#39;envia a un client quan s&#39;ha produït un error en l&#39;intent de processar automàticament un pagament de renovació de la subscripció i s&#39;ha aplicat una regla de reintentar per tornar a provar el pagament en el futur. El correu electrònic conté la informació de l&#39;ordre de renovació, la data del reintent programat i els enllaços de pagament per permetre que el client pagui l&#39;ordre de renovació manualment en lloc d&#39;esperar el reintent automàtic.

en: Sent to a customer when the subscription is due for renewal and the renewal requires a manual payment, either because it uses manual renewals or the automatic recurring payment failed for the initial attempt and all automatic retries (if any). The email contains renewal order information and payment links.
ca: S&#39;envia a un client quan s&#39;ha de renovar la subscripció i la renovació requereix un pagament manual, ja sigui perquè utilitza renovacions manuals o perquè el pagament recurrent automàtic no s&#39;ha produït per a l&#39;intent inicial i tots els intents automàtics (si n&#39;hi ha). El correu electrònic conté informació de l&#39;ordre de renovació i enllaços de pagament.

en: Set a maximum number of times a customer can suspend their account for each billing period. For example, for a value of 3 and a subscription billed yearly, if the customer has suspended their account 3 times, they will not be presented with the option to suspend their account until the next year. Store managers will always be able to suspend an active subscription. Set this to 0 to turn off the customer suspension feature completely.
ca: Establiu un nombre màxim de vegades que un client pot suspendre el seu compte per a cada període de facturació. Per exemple, per un valor de 3 i una subscripció facturada anualment, si el client ha suspès el seu compte 3 vegades, no se li presentarà l&#39;opció de suspendre el seu compte fins l&#39;any següent. Els administradors de la botiga sempre podran suspendre una subscripció activa. Establiu-ho a 0 per desactivar completament la funció de suspensió del client.

en: Settings
ca: Configuració

en: Shipping
ca: Enviament

en: Shipping Address
ca: Adreça d&#39;enviament

en: Shipping Method
ca: Mètode d&#39;enviament

en: Shipping Tax:
ca: Impost d&#39;enviament:

en: Shipping costs will be calculated once you have provided your address.
ca: Les despeses d&#39;enviament es calcularan un cop hagis proporcionat la teva adreça.

en: Shipping for subscription products is normally charged on the initial order and all renewal orders. Enable this to only charge shipping once on the initial order. Note: for this setting to be enabled the subscription must not have a free trial or a synced renewal date.
ca: L&#39;enviament dels productes de subscripció es cobra normalment a la comanda inicial i a totes les comandes de renovació. Activeu-ho per cobrar l&#39;enviament només una vegada a la comanda inicial. Nota: perquè aquesta configuració estigui habilitada, la subscripció no ha de tenir una prova gratuïta ni una data de renovació sincronitzada.

note: translators: %s: shipping method label.
en: Shipping via %s
ca: Enviament a través de %s

en: Show more details
ca: Mostra més detalls

note: translators: placeholders are opening link tag, ID of sub, and closing link tag
en: Showing orders for %1$sSubscription %2$s%3$s
ca: Es mostren les comandes de %1$sSubscripció %2$s%3$s

en: Sign Up Fee % Discount
ca: Quota d&#39;inscripció % de descompte

en: Sign Up Fee Discount
ca: Descompte de la quota d&#39;inscripció

en: Sign up now
ca: Registra&#39;t ara

en: Sign-up Fee (%s)
ca: Quota d&#39;inscripció (%s)

note: translators: %s is a currency symbol / code
en: Sign-up fee (%s)
ca: Quota d&#39;inscripció (%s)

en: Sign-up grace period
ca: Període de gràcia d&#39;inscripció

en: Signup Totals
ca: Totals d&#39;inscripció

en: Simple subscription
ca: Subscripció senzilla

note: translators: placeholder is coupon code
en: Sorry, "%s" can only be applied to subscription parent orders which contain a product with signup fees.
ca: Ho sentim, &quot;%s&quot; només es pot aplicar a les comandes de subscripcions que continguin un producte amb tarifes de registre.

en: Sorry, it seems no payment gateways support changing the recurring payment method. Please contact us if you require assistance or to make alternate arrangements.
ca: Ho sentim, sembla que cap passarel·la de pagament admet canviar el mètode de pagament recurrent. Si us plau, poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda o per fer arranjaments alternatius.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ca: Ho sentim, sembla que no hi ha mètodes de pagament disponibles compatibles amb les subscripcions. Si us plau, poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda o voleu fer arranjaments alternatius.

note: translators: 1-2: opening/closing tags - link to documentation.
en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please see %1$sEnabling Payment Gateways for Subscriptions%2$s if you require assistance.
ca: Ho sentim, sembla que no hi ha mètodes de pagament disponibles compatibles amb les subscripcions. Si necessiteu ajuda, consulteu %1$sActivació de passarel·les de pagament per a subscripcions%2$s.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support the recurring coupon you are using. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ca: Ho sentim, sembla que no hi ha mètodes de pagament disponibles que admetin el cupó recurrent que esteu utilitzant. Si us plau, poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda o voleu fer arranjaments alternatius.

en: Sorry, only recurring coupons can be applied to subscriptions.
ca: Ho sentim, només es poden aplicar cupons recurrents a les subscripcions.

en: Sorry, recurring coupons can only be applied to subscriptions or subscription orders.
ca: Ho sentim, els cupons recurrents només es poden aplicar a subscripcions o comandes de subscripcions.

note: translators: 1$: coupon code that is being removed
en: Sorry, the "%1$s" coupon is only valid for renewals.
ca: Ho sentim, el cupó &quot;%1$s&quot; només és vàlid per a renovacions.

en: Sorry, this coupon is only valid for an initial payment and the cart does not require an initial payment.
ca: Ho sentim, aquest cupó només és vàlid per a un pagament inicial i el carretó no requereix un pagament inicial.

en: Sorry, this coupon is only valid for new subscriptions.
ca: Ho sentim, aquest cupó només és vàlid per a subscripcions noves.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products with a sign-up fee.
ca: Ho sentim, aquest cupó només és vàlid per a productes de subscripció amb una quota d&#39;inscripció.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products.
ca: Ho sentim, aquest cupó només és vàlid per a productes de subscripció.

en: Sorry, this subscription change payment method request is invalid and cannot be processed.
ca: Ho sentim, aquesta sol·licitud de canvi de forma de pagament de subscripció no és vàlida i no es pot processar.

[ctx: refers to staging site]
en: Staging
ca: Escenificació

en: Start Date
ca: Data d&#39;inici

[ctx: table heading]
en: Start Date
ca: Data d&#39;inici

[ctx: customer subscription table header]
en: Start date
ca: Data d&#39;inici

[ctx: table heading]
en: Start date
ca: Data d&#39;inici

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised start date
en: Start date: %s
ca: Data d&#39;inici: %s

en: Status
ca: Estat

note: translators: 1: old subscription status 2: new subscription status
en: Status changed from %1$s to %2$s.
ca: L&#39;estat ha canviat de %1$s a %2$s.

en: Status of Order
ca: Estat de la comanda

en: Status of Subscription
ca: Estat de la subscripció

note: translators: %s: new order status
en: Status set to %s.
ca: Estat establert a %s.

en: Store Setup
ca: Configuració de la botiga

[ctx: of an email]
en: Subject
ca: Assignatura

en: Subscribe All the Things
ca: Subscriu-te a totes les coses

en: Subscriber Default Role
ca: Funció predeterminada del subscriptor

en: Subscription
ca: Subscripció

[ctx: relation to order]
en: Subscription
ca: Subscripció

[ctx: hash before subscription ID]
note: translators: %d: subscription ID.
en: Subscription #%d does not exist.
ca: La subscripció #%d no existeix.

note: translators: %d: subscription ID. translators: %d: order ID.
en: Subscription #%d:
ca: Subscripció #%d:

[ctx: hash before order number]
note: translators: %s: subscription ID. translators: %s: order number. translators: placeholder is a subscription ID.
en: Subscription #%s
ca: Subscripció #%s

[ctx: edit subscription header]
note: translators: placeholder is the ID of the subscription
en: Subscription #%s details
ca: Detalls de la subscripció #%s

note: translators: %s is subscription's number
en: Subscription #%s has not been added to the cart.
ca: La subscripció #%s no s&#39;ha afegit al carretó.

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: order ID, 3$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s (Order %2$s) - %3$s
ca: Subscripció %1$s (comanda %2$s) - %3$s

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s - %2$s
ca: Subscripció %1$s - %2$s

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$3: opening and closing <a> tags $2: subscription's order number
en: Subscription %1$s#%2$s%3$s
ca: Subscripció %1$s#%2$s%3$s

[ctx: The post title for the new subscription]
note: translators: placeholder is order date parsed by strftime
en: Subscription &ndash; %s
ca: Subscripció: %s

en: Subscription Cancelled
ca: Subscripció cancel·lada

en: Subscription Cancelled: maximum number of failed payments reached.
ca: Subscripció cancel·lada: s&#39;ha arribat al nombre màxim de pagaments fallits.

note: translators: %s: help tip.
en: Subscription Count %s
ca: Recompte de subscripcions %s

[ctx: meta box title]
en: Subscription Data
ca: Dades de subscripció

en: Subscription Events by Date
ca: Esdeveniments de subscripció per data

en: Subscription Expired
ca: La subscripció ha caducat

en: Subscription Gifting
ca: Regals de subscripció

en: Subscription Items
ca: Elements de subscripció

en: Subscription Length
ca: Durada de la subscripció

en: Subscription Number
ca: Número de subscripció

note: translators: placeholder is the subscription order number wrapped in <strong> tags
en: Subscription Number: %s
ca: Número de subscripció: %s

[ctx: An order type]
en: Subscription Parent
ca: Subscripció pare

en: Subscription Periods
ca: Períodes de subscripció

note: translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription Price (%s)
ca: Preu de la subscripció (%s)

en: Subscription Product
ca: Producte de subscripció

en: Subscription Relationship
ca: Relació de subscripció

[ctx: An order type]
en: Subscription Renewal
ca: Renovació de la subscripció

note: translators: placeholder is a date.
en: Subscription Renewal Order &ndash; %s
ca: Ordre de renovació de la subscripció: %s

en: Subscription Reports
ca: Informes de subscripció

[ctx: An order type]
en: Subscription Resubscribe
ca: Subscripció Tornar a subscriure&#39;s

[ctx: label for the system status page]
en: Subscription Statuses
ca: Estats de subscripció

en: Subscription Suspended
ca: Subscripció suspesa

[ctx: An order type]
en: Subscription Switch
ca: Canvi de subscripció

en: Subscription Switch Complete
ca: Canvi de subscripció completat

en: Subscription Switched
ca: Subscripció canviada

en: Subscription Trial Period
ca: Període de prova de la subscripció

en: Subscription argument passed in is not an object.
ca: L&#39;argument de subscripció passat no és un objecte.

en: Subscription billing interval
ca: Interval de facturació de la subscripció

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription cancelled by the subscriber from their account page.
ca: Subscripció cancel·lada pel subscriptor des de la pàgina del seu compte.

note: translators: $1: opening link tag, $2: order number, $3: closing link tag
en: Subscription cancelled for refunded order %1$s#%2$s%3$s.
ca: La subscripció s&#39;ha cancel·lat per a la comanda reemborsada %1$s#%2$s%3$s.

en: Subscription cancelled with PayPal
ca: La subscripció s&#39;ha cancel·lat amb PayPal

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Subscription created date must be before current day.
ca: La data de creació de la subscripció ha de ser anterior al dia actual.

note: translators: placeholder is a subscription ID. translators: %d: subscription ID.
en: Subscription doesn't exist in scheduled action: %d
ca: La subscripció no existeix a l&#39;acció programada: %d

note: translators: php date string
en: Subscription draft updated.
ca: Esborrany de subscripció actualitzat.

en: Subscription end date in the past
ca: Data de finalització de la subscripció anterior

en: Subscription features:
ca: Característiques de la subscripció:

en: Subscription information
ca: Informació de la subscripció

en: Subscription interval
ca: Interval de subscripció

en: Subscription items can no longer be edited.
ca: Els elements de subscripció ja no es poden editar.

[ctx: subscription note after linking to a parent order]
note: translators: %s: parent order number (linked to its details screen).
en: Subscription linked to parent order %s via admin.
ca: Subscripció enllaçada a la comanda principal %s mitjançant l&#39;administrador.

note: translators: placeholder is a payment method title.
en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Live payment method: %s
ca: La subscripció està bloquejada per a la renovació manual mentre la botiga està en mode de prova. Forma de pagament en directe: %s

en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Payment method changes will take effect in live mode.
ca: La subscripció està bloquejada per a la renovació manual mentre la botiga està en mode de prova. Els canvis en la forma de pagament es faran efectius en mode en directe.

en: Subscription payment details.
ca: Detalls de pagament de la subscripció.

en: Subscription payment method
ca: Forma de pagament de la subscripció

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s and has been set to manual with error message: %2$s
ca: El mètode de pagament de la subscripció no s&#39;ha pogut configurar en %1$s i s&#39;ha configurat com a manual amb un missatge d&#39;error: %2$s

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s with error message: %2$s
ca: No s&#39;ha pogut configurar el mètode de pagament de la subscripció a %1$s amb un missatge d&#39;error: %2$s

en: Subscription period
ca: Període de subscripció

note: translators: %s: currency symbol. translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription price (%s)
ca: Preu de la subscripció (%s)

en: Subscription pricing
ca: Preu de la subscripció

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription put on hold by the subscriber from their account page.
ca: La subscripció posada en espera pel subscriptor des de la pàgina del seu compte.

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription reactivated by the subscriber from their account page.
ca: Subscripció reactivada pel subscriptor des de la pàgina del seu compte.

en: Subscription reactivated with PayPal
ca: Subscripció reactivada amb PayPal

en: Subscription renewal orders cannot be cancelled.
ca: Les ordres de renovació de subscripcions no es poden cancel·lar.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment due:
ca: Pagament de renovació de la subscripció pendent:

[ctx: used in order note as reason for why order status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
ca: Reintent de pagament per renovació de la subscripció:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
ca: Reintent de pagament per renovació de la subscripció:

[ctx: used in post updated messages]
note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription restored to revision from %s
ca: S&#39;ha restaurat la subscripció a la revisió de %s

en: Subscription saved.
ca: Subscripció desada.

note: translators: php date string
en: Subscription scheduled for: %1$s.
ca: Subscripció programada per a: %1$s.

en: Subscription sign up failed.
ca: No s&#39;ha pogut registrar la subscripció.

en: Subscription sign-up fee
ca: Quota d&#39;inscripció a la subscripció

[ctx: Used in order note. Reason why status changed.]
en: Subscription status changed by bulk edit:
ca: L&#39;estat de la subscripció ha canviat per l&#39;edició massiva:

en: Subscription status:
ca: Estat de la subscripció:

en: Subscription submitted.
ca: Subscripció enviada.

en: Subscription suspended by Database repair script. This subscription was suspended via PayPal.
ca: Subscripció suspesa per l&#39;script de reparació de la base de dades. Aquesta subscripció s&#39;ha suspès mitjançant PayPal.

en: Subscription suspended with PayPal
ca: Subscripció suspesa amb PayPal

en: Subscription switch complete emails are sent to the customer when a subscription is switched successfully.
ca: Els correus electrònics complets del canvi de subscripció s&#39;envien al client quan una subscripció es canvia correctament.

en: Subscription switched emails are sent when a customer switches a subscription.
ca: Els correus electrònics amb canvi de subscripció s&#39;envien quan un client canvia de subscripció.

en: Subscription totals
ca: Totals de subscripcions

en: Subscription trial period:
ca: Període de prova de la subscripció:

note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription updated.
ca: Subscripció actualitzada.

en: Subscription updates
ca: Actualitzacions de subscripcions

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is subscription's number
en: Subscription: %s
ca: Subscripció: %s

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

note: translators: placeholder is a page number.
en: Subscriptions (page %d)
ca: Subscripcions (pàgina %d)

en: Subscriptions 2.0 introduces a new architecture built on the WooCommerce Custom Order Types API.
ca: Subscripcions 2.0 introdueix una nova arquitectura basada en l&#39;API de tipus de comandes personalitzades de WooCommerce.

en: Subscriptions 2.0 introduces a new object for working with a subscription at the application level. The cumbersome APIs for retrieving or modifying a subscription's data are gone!
ca: Subscripcions 2.0 introdueix un nou objecte per treballar amb una subscripció a nivell d&#39;aplicació. Les feixugues API per recuperar o modificar les dades d&#39;una subscripció han desaparegut!

en: Subscriptions 2.1 adds support for subscription data to this infrastructure.
ca: Subscripcions 2.1 afegeix suport per a dades de subscripció a aquesta infraestructura.

en: Subscriptions 2.1 also introduces a number of new emails to notify you when:
ca: Subscripcions 2.1 també introdueix una sèrie de correus electrònics nous per notificar-vos quan:

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Subscriptions 2.1 now passes the renewal order's total, making it possible to add a fee or discount to the renewal order with simple one-liners like %s$order->add_fee()%s or %s$order->add_coupon()%s.
ca: Les subscripcions 2.1 ara superen el total de l&#39;ordre de renovació, cosa que permet afegir una tarifa o descompte a l&#39;ordre de renovació amb línies senzilles com %s$order-&gt;add_fee()%s o %s$order-&gt;add_coupon()% s.

en: Subscriptions Data
ca: Dades de subscripcions

en: Subscriptions Ended
ca: Subscripcions finalitzades

[ctx: Live URL, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Live URL
ca: URL en directe de les subscripcions

[ctx: Live or Staging, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Mode
ca: Mode de subscripcions

[ctx: label for the system status page]
en: Subscriptions Template Theme Overrides
ca: Anul·lació de temes de plantilla de subscripcions

note: translators: placeholders are opening and closing <a> tags
en: Subscriptions also now uses the renewal order to setup the cart for %smanual renewals%s, making it easier to add products or discounts to a single renewal paid manually.
ca: Les subscripcions també fa servir ara l&#39;ordre de renovació per configurar el carretó per a %renovacions manuals%s, de manera que és més fàcil afegir productes o descomptes a una única renovació pagada manualment.

en: Subscriptions by Customer
ca: Subscripcions per Client

en: Subscriptions by Payment Gateway
ca: Subscripcions per passarel·la de pagament

en: Subscriptions by Product
ca: Subscripcions per producte

en: Subscriptions created within this many days prior to the Renewal Day will not be charged at sign-up. Set to zero for all new Subscriptions to be charged the full recurring amount. Must be a positive number.
ca: Les subscripcions creades durant aquests dies anteriors al dia de renovació no es cobraran en registrar-se. S&#39;estableix a zero per a totes les subscripcions noves que es cobren l&#39;import recurrent complet. Ha de ser un nombre positiu.

en: Subscriptions signups
ca: Inscripcions de subscripcions

en: Subscriptions v2.0 introduces a new administration interface to add or edit a subscription. You can make all the familiar changes, like modifying recurring totals or subscription status. You can also make some new modifications, like changing the expiration date, adding a shipping cost or adding a product line item.
ca: Subscripcions v2.0 introdueix una nova interfície d&#39;administració per afegir o editar una subscripció. Podeu fer tots els canvis familiars, com ara modificar els totals recurrents o l&#39;estat de la subscripció. També podeu fer algunes modificacions noves, com ara canviar la data de caducitat, afegir un cost d&#39;enviament o afegir una línia de producte.

en: Subscriptions will appear here for you to view and manage once purchased by a customer.
ca: Les subscripcions apareixeran aquí perquè les puguis veure i gestionar un cop comprades per un client.

en: Successful retries
ca: Reintents correctes

en: Support
ca: Suport

en: Supported features:
ca: Funcions compatibles:

en: Supports automatic renewal payments with the WooCommerce Subscriptions extension.
ca: Admet pagaments de renovació automàtica amb l&#39;extensió de subscripcions de WooCommerce.

en: Suspend
ca: Suspensió

en: Suspended Subscription
ca: Subscripció suspesa

en: Suspended Subscription emails are sent when a customer manually suspends their subscription.
ca: Els correus electrònics de subscripció suspesa s&#39;envien quan un client suspèn manualment la seva subscripció.

en: Switch Button Text
ca: Text del botó de canvi

en: Switch Order
ca: Canvia l&#39;ordre

en: Switch Order Details
ca: Canvia els detalls de la comanda

en: Switch Totals
ca: Canvia els totals

note: translators: %s: order number.
en: Switch order cancelled due to a new switch order being created #%s.
ca: La comanda de canvi s&#39;ha cancel·lat perquè s&#39;està creant una nova comanda de canvi #%s.

[ctx: Subscription status]
en: Switched
ca: Canviat

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Switched <span class="count">(%s)</span> | Switched <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Canviat <span class="count">(%s)</span>

en: Switched Subscription
ca: Subscripció canviada

en: Switched subscriptions
ca: Subscripcions canviades

en: Switching
ca: Canvi

en: Synchronisation
ca: Sincronització

en: Synchronise Renewals
ca: Sincronitza les renovacions

en: Synchronise renewals
ca: Sincronitzar les renovacions

en: Tax class of product.
ca: Classe fiscal del producte.

en: Tax rate ID.
ca: Identificador de tipus impositiu.

en: Tax subtotal.
ca: Subtotal fiscal.

en: Tax total.
ca: Impost total.

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Thank you for updating to the latest version of WooCommerce Subscriptions.
ca: Gràcies per actualitzar a la darrera versió de les subscripcions de WooCommerce.

en: Thank you for your order
ca: Gràcies per la seva comanda

en: Thank you for your renewal order
ca: Gràcies per la vostra comanda de renovació

en: Thanks for your renewal order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of your order:
ca: Gràcies per la vostra comanda de renovació. Està en espera fins que confirmem que s&#39;ha rebut el pagament. Mentrestant, aquí teniu un recordatori de la vostra comanda:

en: That doesn't appear to be one of your subscriptions.
ca: Sembla que aquesta no sigui una de les vostres subscripcions.

en: That doesn't appear to be your order.
ca: No sembla que sigui la vostra comanda.

note: translators: placeholder is subscription's new status, translated
en: That subscription can not be changed to %s. Please contact us if you need assistance.
ca: Aquesta subscripció no es pot canviar a %s. Si us plau, poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: That subscription does not exist. Has it been deleted?
ca: Aquesta subscripció no existeix. S&#39;ha esborrat?

en: That subscription does not exist. Please contact us if you need assistance.
ca: Aquesta subscripció no existeix. Si us plau, poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: That subscription product can not be added to your cart as it already contains a subscription renewal.
ca: Aquest producte de subscripció no es pot afegir al vostre carretó perquè ja conté una renovació de subscripció.

en: That's not all we've working on for the last 12 months when it comes to Subscriptions. We've also released mini-extensions to help you get the most from your subscription store.
ca: Això no és tot el que hem treballat durant els darrers 12 mesos pel que fa a les subscripcions. També hem llançat miniextensions per ajudar-vos a treure el màxim profit de la vostra botiga de subscripcions.

en: The "all" value for $order_type parameter is deprecated. It was a misnomer, as it did not return resubscribe orders. It was also inconsistent with order type values accepted by wcs_get_subscription_orders(). Use array( "parent", "renewal", "switch" ) to maintain previous behaviour, or "any" to receive all order types, including switch and resubscribe.
ca: El valor &quot;tot&quot; per al paràmetre $order_type està obsolet. Era un nom inadequat, ja que no retornava les comandes de nova subscripció. També era incoherent amb els valors de tipus de comanda acceptats per wcs_get_subscription_orders(). Utilitzeu array( &quot;parent&quot;, &quot;renovació&quot;, &quot;canvi&quot; ) per mantenir el comportament anterior, o &quot;qualsevol&quot; per rebre tots els tipus de comandes, inclosos canviar i tornar a subscriure&#39;s.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the cancellation date.
ca: La data %s ha de ser posterior a la data de cancel·lació.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the last payment date.
ca: La data %s ha de ser posterior a la data de l&#39;últim pagament.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the next payment date.
ca: La data %s ha de ser posterior a la següent data de pagament.

note: translators: %s: date type (e.g. "next_payment").
en: The %s date must occur after the start date.
ca: La data %s ha de ser posterior a la data d&#39;inici.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the trial end date.
ca: La data %s ha de passar després de la data de finalització de la prova.

note: translators: %s: date type (e.g. "trial_end").
en: The %s date of a subscription can not be deleted. You must delete the order.
ca: La data %s d&#39;una subscripció no es pot suprimir. Heu de suprimir la comanda.

note: translators: placeholder is an item name
en: The %s product has been deleted and can no longer be renewed. Please choose a new product or contact us for assistance.
ca: El producte %s s&#39;ha suprimit i ja no es pot renovar. Si us plau, trieu un producte nou o poseu-vos en contacte amb nosaltres per obtenir ajuda.

en: The Gifting extension makes it possible for one person to purchase a subscription product for someone else. It then shares control of the subscription between the purchaser and recipient, allowing both to manage the subscription over its lifecycle.
ca: L&#39;extensió Gifting permet que una persona compri un producte de subscripció per a una altra persona. A continuació, comparteix el control de la subscripció entre el comprador i el destinatari, permetent a tots dos gestionar la subscripció al llarg del seu cicle de vida.

en: The Upgrade is in Progress
ca: L&#39;actualització està en curs

en: The WooCommerce Subscriptions plugin has been updated!
ca: El connector de subscripcions de WooCommerce s&#39;ha actualitzat!

en: The WooCommerce Subscriptions plugin is currently running its database upgrade routine.
ca: El connector de subscripcions de WooCommerce està executant actualment la seva rutina d&#39;actualització de la base de dades.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic payment to renew your subscription has failed. We will retry the payment %s.
ca: El pagament automàtic per renovar la vostra subscripció ha fallat. Tornarem a provar el pagament %s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: The automatic payment to renew your subscription with %1$s has failed. To reactivate the subscription, please log in and pay for the renewal from your account page: %2$s
ca: El pagament automàtic per renovar la vostra subscripció amb %1$s ha fallat. Per reactivar la subscripció, inicieu sessió i pagueu la renovació des de la pàgina del vostre compte: %2$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%1$s from %2$s has failed. The payment will be retried %3$s.
ca: El pagament recurrent automàtic de la comanda núm. %1$s de %2$s ha fallat. El pagament es tornarà a provar %3$s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%d from %s has failed. The payment will be retried %3$s.
ca: El pagament recurrent automàtic de la comanda núm. %d de %s ha fallat. El pagament es tornarà a provar %3$s.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total for this product on each subscription.
ca: El total mitjà de línia d&#39;aquest producte en cada subscripció.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total on all orders for this product line item.
ca: El total mitjà de la línia de totes les comandes d&#39;aquesta línia de producte.

en: The average value of all customers' sign-up, switch and renewal orders.
ca: El valor mitjà de les comandes d&#39;alta, canvi i renovació de tots els clients.

en: The best part about the new automatic retry system is that the retry rules are completely customisable.
ca: La millor part del nou sistema de reintent automàtic és que les regles de reintent són completament personalitzables.

en: The creation date of a subscription can not be deleted, only updated.
ca: La data de creació d&#39;una subscripció no es pot esborrar, només es pot actualitzar.

en: The date the subscription's latest order was completed, in GMT.
ca: La data en què es va completar l&#39;última comanda de la subscripció, en GMT.

en: The date the subscription's latest order was paid, in GMT.
ca: La data en què es va pagar l&#39;última comanda de la subscripció, en GMT.

en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments, we couldn't find an alternative token payment method token to change your subscriptions to.
ca: El mètode de pagament suprimit s&#39;ha utilitzat per als pagaments automàtics de subscripcions, no hem pogut trobar cap testimoni de mètode de pagament alternatiu per canviar les vostres subscripcions.

note: translators: $1: the token/credit card label, 2$-3$: opening and closing strong and link tags
en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments. To avoid failed renewal payments in future the subscriptions using this payment method have been updated to use your %1$s. To change the payment method of individual subscriptions go to your %2$sMy Account > Subscriptions%3$s page.
ca: El mètode de pagament suprimit s&#39;ha utilitzat per als pagaments automàtics de subscripció. Per evitar pagaments de renovació fallits en el futur, les subscripcions que utilitzen aquesta forma de pagament s&#39;han actualitzat per utilitzar els vostres %1$s. Per canviar el mètode de pagament de les subscripcions individuals, aneu a la pàgina %2$sEl meu compte &gt; Subscripcions%3$s.

en: The email sent to the customer when the renewal payment or payment retry failed to notify them that the payment would be retried.
ca: El correu electrònic enviat al client quan el pagament de renovació o el reintent de pagament no l&#39;ha notificat que es tornaria a provar el pagament.

note: translators: 1$: number of subscriptions on site, 2$, lower estimate (minutes), 3$: upper estimate
en: The full update process for the %1$d subscriptions on your site will take between %2$d and %3$d minutes.
ca: El procés d&#39;actualització complet de les %1$d subscripcions al vostre lloc trigarà entre %2$d i %3$d minuts.

en: The item on the switch order cannot be found.
ca: No es pot trobar l&#39;element de l&#39;ordre de canvi.

en: The item was not removed because this Subscription's payment method does not support removing an item.
ca: L&#39;element no s&#39;ha eliminat perquè el mètode de pagament d&#39;aquesta subscripció no admet l&#39;eliminació d&#39;un element.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: The new interface is also built on the existing %sEdit Order%s screen. If you've ever modified an order, you already know how to modify a subscription.
ca: La nova interfície també es construeix a la pantalla %sEdita la comanda%s existent. Si alguna vegada has modificat una comanda, ja saps com modificar una subscripció.

en: The number of billing periods between subscription renewals.
ca: El nombre de períodes de facturació entre les renovacions de la subscripció.

en: The number of renewal orders processed during this period.
ca: El nombre d&#39;ordres de renovació processades durant aquest període.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of renewal orders which had a failed payment use the retry system.
ca: El nombre d&#39;ordres de renovació amb un pagament fallit utilitza el sistema de reintents.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which did not result in a successful payment.
ca: El nombre de reintents de pagament de renovació durant aquest període que no han resultat en un pagament correcte.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which were able to process the payment which had previously failed one or more times.
ca: El nombre de reintents de pagament de renovació durant aquest període que han pogut processar el pagament que anteriorment s&#39;havia produït un error una o més vegades.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries not yet processed.
ca: El nombre de reintents de pagament de renovació encara no s&#39;han processat.

en: The number of resubscribe orders processed during this period.
ca: El nombre de comandes de nova subscripció processades durant aquest període.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of sign-up, switch and renewal orders this customer has placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
ca: El nombre de comandes de registre, canvi i renovació que aquest client ha fet a la vostra botiga amb un estat de pagament (és a dir, processant o completat).

en: The number of subscriptions cancelled by the customer or store manager during this period.  The pre-paid term may not yet have ended during this period.
ca: El nombre de subscripcions cancel·lades pel client o el responsable de la botiga durant aquest període. És possible que el termini de prepagament encara no hagi acabat durant aquest període.

en: The number of subscriptions created during this period, either by being manually created, imported or a customer placing an order. This includes orders pending payment.
ca: El nombre de subscripcions creades durant aquest període, ja sigui creant-les manualment, importades o un client fent una comanda. Això inclou comandes pendents de pagament.

en: The number of subscriptions during this period with an end date in the future and a status other than pending.
ca: El nombre de subscripcions durant aquest període amb una data de finalització en el futur i un estat diferent del pendent.

en: The number of subscriptions purchased in parent orders created during this period. This represents the new subscriptions created by customers placing an order via checkout.
ca: El nombre de subscripcions comprades en comandes principals creades durant aquest període. Això representa les noves subscripcions creades pels clients que fan una comanda mitjançant el pagament.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions that include this product as a line item and have a status other than pending or trashed.
ca: El nombre de subscripcions que inclouen aquest producte com a línia de comanda i tenen un estat diferent de pendent o enviat a la paperera.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status of active or pending cancellation.
ca: El nombre de subscripcions que té aquest client amb un estat d&#39;activació o pendent de cancel·lació.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status other than pending or trashed.
ca: El nombre de subscripcions que té aquest client amb un estat diferent de pendent o enviat a la paperera.

en: The number of subscriptions upgraded, downgraded or cross-graded during this period.
ca: El nombre de subscripcions actualitzades, rebaixades o modificades durant aquest període.

en: The number of subscriptions which have either expired or reached the end of the prepaid term if it was previously cancelled.
ca: El nombre de subscripcions que han caducat o han arribat al final del termini de prepagament si s&#39;ha cancel·lat prèviament.

en: The number of unique customers with a subscription of any status other than pending or trashed.
ca: El nombre de clients únics amb una subscripció de qualsevol estat que no sigui pendent o enviat a la paperera.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of upcoming renewal orders, for currently active subscriptions.
ca: El nombre de properes comandes de renovació, per a les subscripcions actives actualment.

en: The original subscription item being switched cannot be found.
ca: No es pot trobar l&#39;element de subscripció original que s&#39;està canviant.

en: The payment method can not be changed for that subscription.
ca: La forma de pagament no es pot canviar per a aquesta subscripció.

en: The product type can not be changed because this product is associated with subscriptions.
ca: El tipus de producte no es pot canviar perquè aquest producte està associat amb subscripcions.

note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The renewal order is as follows:
ca: L&#39;ordre de renovació és la següent:

en: The requested subscription cannot be edited.
ca: La subscripció sol·licitada no es pot editar.

en: The retry system is disabled by default. To enable it, visit the Subscriptions settings administration screen.
ca: El sistema de reintents està desactivat per defecte. Per activar-lo, visiteu la pantalla d&#39;administració de la configuració de les subscripcions.

en: The start date of a subscription can not be deleted, only updated.
ca: La data d&#39;inici d&#39;una subscripció no es pot suprimir, només es pot actualitzar.

en: The status applied to the order for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
ca: L&#39;estat aplicat a la comanda durant el temps entre el moment en què es va produir un error en el pagament de la renovació o el darrer intent i quan es va processar aquest nou intent.

en: The status applied to the subscription for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
ca: L&#39;estat aplicat a la subscripció durant el temps transcorregut entre el moment en què el pagament de la renovació ha fallat o el darrer reintent i quan es va processar aquest reintent.

en: The status of the automatic payment retry: pending means the retry will be processed in the future, failed means the payment was not successful when retried and completed means the payment succeeded when retried.
ca: L&#39;estat del reintent de pagament automàtic: pendent significa que el reintent es processarà en el futur, s&#39;ha produït un error significa que el pagament no s&#39;ha realitzat correctament quan es va tornar a provar i s&#39;ha completat significa que el pagament s&#39;ha realitzat correctament quan es va tornar a intentar.

en: The status to transition the subscription to. Unlike the "status" param, this will calculate and update the subscription dates.
ca: L&#39;estat al qual es transfereix la subscripció. A diferència del paràmetre &quot;estat&quot;, calcularà i actualitzarà les dates de subscripció.

en: The subscription's end date.
ca: Data de finalització de la subscripció.

en: The subscription's next payment date.
ca: La propera data de pagament de la subscripció.

en: The subscription's original subscription ID if this is a resubscribed subscription.
ca: L&#39;identificador de subscripció original de la subscripció si es tracta d&#39;una subscripció de nou.

en: The subscription's resubscribed subscription ID.
ca: Identificador de subscripció de nou subscripció de la subscripció.

en: The subscription's start date.
ca: Data d&#39;inici de la subscripció.

en: The subscription's trial date
ca: Data de prova de la subscripció

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all renewal orders including tax and shipping.
ca: La suma de totes les comandes de renovació, inclosos els impostos i l&#39;enviament.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all resubscribe orders including tax and shipping.
ca: La suma de totes les comandes de nova subscripció, inclosos els impostos i l&#39;enviament.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all subscription parent orders, including other items, fees, tax and shipping.
ca: La suma de totes les comandes dels pares de subscripció, inclosos altres articles, tarifes, impostos i enviament.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all switch orders including tax and shipping.
ca: La suma de totes les comandes de canvi, inclosos els impostos i l&#39;enviament.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The sum of all the upcoming renewal orders, including items, fees, tax and shipping, for currently active subscriptions.
ca: La suma de totes les comandes de renovació properes, inclosos articles, tarifes, impostos i enviament, per a les subscripcions actives actualment.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The total amount of revenue, including tax and shipping, recovered with the failed payment retry system for renewal orders with a failed payment.
ca: L&#39;import total dels ingressos, inclosos els impostos i l&#39;enviament, recuperat amb el sistema de reintent de pagament fallit per a les ordres de renovació amb un pagament fallit.

en: The total number of sign-up, switch and renewal orders placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
ca: El nombre total de comandes de registre, canvi i renovació realitzades a la vostra botiga amb un estat de pagament (és a dir, en procés o completat).

en: The total number of subscriptions with a status of active or pending cancellation.
ca: El nombre total de subscripcions amb estat d&#39;activació o pendent de cancel·lació.

en: The total number of subscriptions with a status other than pending or trashed.
ca: El nombre total de subscripcions amb un estat diferent de pendent o enviat a la paperera.

note: translators: %s: help tip.
en: The total value of this customer's sign-up, switch and renewal orders.
ca: El valor total de les ordres de registre, canvi i renovació d&#39;aquest client.

note: translators: placeholder is a time period (e.g. "4 weeks")
en: The trial period can not exceed %s.
ca: El període de prova no pot superar %s.

note: translators: number of 1$: days, 2$: weeks, 3$: months, 4$: years
en: The trial period can not exceed: %1$s, %2$s, %3$s or %4$s.
ca: El període de prova no pot superar: %1$s, %2$s, %3$s o %4$s.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
ca: El procés d&#39;actualització pot trigar una mica, així que tingueu paciència.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
ca: No hi ha mètodes d&#39;enviament disponibles. Si us plau, comproveu la vostra adreça o poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

note: translators: placeholders are link opening and closing tags. 1$-2$: to gateway settings, 3$-4$: support docs on woocommerce.com
en: There is a problem with PayPal. Your API credentials may be incorrect. Please update your %1$sAPI credentials%2$s. %3$sLearn more%4$s.
ca: Hi ha un problema amb PayPal. Les vostres credencials de l&#39;API poden ser incorrectes. Actualitzeu les vostres credencials de %1$sAPI%2$s. %3$sMés informació%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: docs on woocommerce, 3$-4$: dismiss link
en: There is a problem with PayPal. Your PayPal account is issuing out-of-date subscription IDs. %1$sLearn more%2$s. %3$sDismiss%4$s.
ca: Hi ha un problema amb PayPal. El vostre compte de PayPal emet identificadors de subscripció no actualitzats. %1$sMés informació%2$s. %3$sDescarta%4$s.

en: There was an error locating the switch details.
ca: S&#39;ha produït un error en localitzar els detalls de l&#39;interruptor.

en: There was an error with the update. Please refresh the page and try again.
ca: S&#39;ha produït un error amb l&#39;actualització. Actualitzeu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: There was an error with your request to resubscribe. Please try again.
ca: S&#39;ha produït un error amb la teva sol·licitud per tornar a subscriure&#39;t. Siusplau torna-ho a provar.

en: There was an error with your request. Please try again.
ca: S&#39;ha produït un error amb la vostra sol·licitud. Siusplau torna-ho a provar.

en: These are important questions for any subscription commerce business.
ca: Aquestes són preguntes importants per a qualsevol negoci de comerç de subscripció.

en: These emails can be enabled, disabled and customised under the %sWooCommerce > Settings > Emails%s administration screen.
ca: Aquests correus electrònics es poden activar, desactivar i personalitzar a la pantalla d&#39;administració de %sWooCommerce &gt; Configuració &gt; Correus electrònics%s.

en: This Month
ca: Aquest mes

note: translators: %s: default e-mail subject.
en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: %s.
ca: Això controla la línia d&#39;assumpte del correu electrònic. Deixeu en blanc per utilitzar l&#39;assumpte predeterminat: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: %s.
ca: Això controla l&#39;encapçalament principal contingut a la notificació per correu electrònic. Deixeu en blanc per utilitzar l&#39;encapçalament predeterminat: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
ca: Això controla l&#39;encapçalament principal contingut a la notificació per correu electrònic. Deixeu en blanc per utilitzar l&#39;encapçalament predeterminat: <code>%s</code> .

en: This date should be treated as an estimate only. The payment gateway for this subscription controls when payments are processed.
ca: Aquesta data s&#39;ha de tractar només com una estimació. La passarel·la de pagament d&#39;aquesta subscripció controla quan es processen els pagaments.

en: This free extension makes it possible to migrate subscribers from 3rd party systems to WooCommerce. It also makes it possible to export your subscription data for analysis in spreadsheet tools or 3rd party apps.
ca: Aquesta extensió gratuïta permet migrar subscriptors de sistemes de tercers a WooCommerce. També permet exportar les dades de la vostra subscripció per analitzar-les en eines de full de càlcul o aplicacions de tercers.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after a renewal order is placed on-hold.
ca: Aquesta és una notificació de comanda que s&#39;envia als clients que conté detalls de la comanda després que una comanda de renovació estigui en espera.

en: This is an order notification sent to the customer after payment for a subscription renewal order is completed. It contains the renewal order details.
ca: Aquesta és una notificació de comanda enviada al client després de completar el pagament d&#39;una comanda de renovació de la subscripció. Conté els detalls de l&#39;ordre de renovació.

en: This is where subscriptions are stored.
ca: Aquí és on s&#39;emmagatzemen les subscripcions.

en: This new page is also where the customer can suspend or cancel their subscription, change payment method, change shipping address or upgrade/downgrade an item.
ca: Aquesta nova pàgina també és on el client pot suspendre o cancel·lar la seva subscripció, canviar el mètode de pagament, canviar l&#39;adreça d&#39;enviament o actualitzar/baixar un article.

en: This order can no longer be paid because the corresponding subscription does not require payment at this time.
ca: Aquesta comanda ja no es pot pagar perquè la subscripció corresponent no requereix pagament en aquest moment.

en: This page will display the results of the process as each batch of subscriptions is updated.
ca: Aquesta pàgina mostrarà els resultats del procés a mesura que s&#39;actualitzi cada lot de subscripcions.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
ca: Aquest producte actualment està esgotat i no disponible.

en: This section shows any information about Subscriptions.
ca: Aquesta secció mostra qualsevol informació sobre les subscripcions.

en: This section shows general information about the store.
ca: Aquesta secció mostra informació general sobre la botiga.

en: This section shows information about Subscription payment methods.
ca: Aquesta secció mostra informació sobre els mètodes de pagament de la subscripció.

en: This section shows information about payment gateway feature support.
ca: Aquesta secció mostra informació sobre el suport de la funció de passarel·la de pagament.

en: This subscription is no longer editable because the payment gateway does not allow modification of recurring amounts.
ca: Aquesta subscripció ja no es pot editar perquè la passarel·la de pagament no permet la modificació d&#39;imports recurrents.

note: Translators: Placeholders are opening and closing My Account link tags.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your %smy account page%s. | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your %smy account page%s.
ca[0]: Aquesta subscripció està configurada per renovar-se automàticament mitjançant el vostre mètode de pagament registrat. Podeu gestionar o cancel·lar aquesta subscripció des de la pàgina del vostre compte %smy%s.

note: Translators: Placeholder is the My Account URL.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your my account page. %s | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your my account page. %s
ca[0]: Aquesta subscripció està configurada per renovar-se automàticament mitjançant el vostre mètode de pagament registrat. Pots gestionar o cancel·lar aquesta subscripció des de la pàgina El meu compte. %s

en: This variation can not be removed because it is associated with active subscriptions. To remove this variation, please cancel and delete the subscriptions for it.
ca: Aquesta variació no es pot eliminar perquè està associada a subscripcions actives. Per eliminar aquesta variació, cancel·leu-ne i suprimiu les subscripcions.

en: This will clear the persistent cache of all of subscriptions stored against users in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as queries to find a given user's subscriptions are run.
ca: Això esborrarà la memòria cau persistent de totes les subscripcions emmagatzemades per als usuaris de la vostra botiga. Espereu un rendiment més lent de la compra, la renovació i altres funcions relacionades amb la subscripció després de fer aquesta acció. Les memòries cau es regeneraran amb el temps a mesura que s&#39;executin consultes per trobar les subscripcions d&#39;un usuari determinat.

en: This will clear the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as related order queries are run.
ca: Això esborrarà la memòria cau persistent de totes les renovacions, canvis, subscripcions i altres tipus de comandes per a totes les subscripcions de la vostra botiga. Espereu un rendiment més lent de la compra, la renovació i altres funcions relacionades amb la subscripció després de fer aquesta acció. Les memòries cau es regeneraran amb el temps a mesura que s&#39;executin consultes d&#39;ordres relacionades.

en: This will generate the persistent cache for linking users with subscriptions. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
ca: Això generarà la memòria cau persistent per enllaçar usuaris amb subscripcions. Les memòria cau es generaran hores extraordinàries en segon pla (mitjançant Action Scheduler).

en: This will generate the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
ca: Això generarà la memòria cau persistent de totes les renovacions, canvis, subscripcions i altres tipus de comandes per a totes les subscripcions de la vostra botiga. Les memòria cau es generaran hores extraordinàries en segon pla (mitjançant Action Scheduler).

en: Timezone:
ca: Fus horari:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: To apply a specific rule based on certain conditions, like high value orders or an infrequent renewal schedule, you can use the retry specific %s'wcs_get_retry_rule'%s filter. This provides the ID of the renewal order for the failed payment, which can be used to find information about the products, subscription and totals to which the failed payment relates.
ca: Per aplicar una regla específica basada en determinades condicions, com ara comandes de gran valor o un programa de renovació poc freqüent, podeu utilitzar el filtre %s&#39;wcs_get_retry_rule&#39;%s específic per a tornar a provar. Això proporciona l&#39;ID de l&#39;ordre de renovació del pagament fallit, que es pot utilitzar per trobar informació sobre els productes, la subscripció i els totals als quals es refereix el pagament fallit.

en: To enable automatic renewals for this subscription, you will first need to add a payment method.
ca: Per activar les renovacions automàtiques d&#39;aquesta subscripció, primer haureu d&#39;afegir una forma de pagament.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$s
ca: Per reactivar la subscripció ara, també podeu iniciar sessió i pagar la renovació des de la pàgina del vostre compte: %1$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s %2$s: link markup to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$sPay Now &raquo;%2$s
ca: Per reactivar la subscripció ara, també podeu iniciar sessió i pagar la renovació des de la pàgina del vostre compte: %1$sPaga ara »%2$s

note: translators: $1: placeholder is number of weeks, 2$: path to the file
en: To record the progress of the update a new log file was created. This file will be automatically deleted in %1$d weeks. If you would like to delete it sooner, you can find it here: %2$s
ca: Per registrar el progrés de l&#39;actualització es va crear un nou fitxer de registre. Aquest fitxer se suprimirà automàticament d&#39;aquí a %1$d setmanes. Si voleu suprimir-lo abans, el podeu trobar aquí: %2$s

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: To resolve this as quickly as possible, please create a %1$stemporary administrator account%3$s with the user email woologin@woocommerce.com and share the credentials with us via %2$sQuickForget.com%3$s.
ca: Per resoldre-ho tan aviat com sigui possible, creeu un %1$compte d&#39;administrador temporal%3$s amb el correu electrònic de l&#39;usuari woologin@woocommerce.com i compartiu les credencials amb nosaltres a través de %2$sQuickForget.com%3$s.

note: translators: $1 the log file name $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see further details about these errors, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%2$s
ca: Per veure més detalls sobre aquests errors, consulteu el fitxer de registre %1$s des de la pantalla de registres de %2$sWooCommerce.%2$s

note: translators: $1 is the log file name. $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see the full error, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%3$s.
ca: Per veure l&#39;error complet, visualitzeu el fitxer de registre %1$s des de la pantalla de registres de %2$sWooCommerce.%3$s.

en: Today!
ca: Avui!

en: Total Discount
ca: Descompte total

en: Total Subscribers
ca: Total de subscriptors

en: Total Subscription Orders
ca: Total de comandes de subscripció

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscription Orders %s
ca: Total de comandes de subscripció %s

en: Total Subscriptions
ca: Total de subscripcions

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscriptions %s
ca: Total de subscripcions %s

en: Trash
ca: Paperera

en: Trashing this order will also trash the subscriptions purchased with the order.
ca: L&#39;enviament a la paperera d&#39;aquesta comanda també eliminarà les subscripcions comprades amb la comanda.

en: Trial End
ca: Final de la prova

[ctx: table heading]
en: Trial End
ca: Final de la prova

[ctx: customer subscription table header]
en: Trial end date
ca: Data de finalització de la prova

en: Turn off Automatic Payments
ca: Desactiva els pagaments automàtics

note: translators: 1: subscription status, 2: error message.
en: Unable to change subscription status to "%1$s". Exception: %2$s
ca: No es pot canviar l&#39;estat de la subscripció a &quot;%1$s&quot;. Excepció: %2$s

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s".
ca: No es pot canviar l&#39;estat de la subscripció a &quot;%s&quot;.

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s". Please assign a customer to the subscription to activate it.
ca: No es pot canviar l&#39;estat de la subscripció a &quot;%s&quot;. Assigna un client a la subscripció per activar-la.

en: Unable to find order for PayPal billing agreement.
ca: No s&#39;ha pogut trobar la comanda per a l&#39;acord de facturació de PayPal.

[ctx: Error message that gets sent to front end when upgrading Subscriptions]
note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to repair subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
ca: No es poden reparar les subscripcions.%4$sError: %1$s%4$sActualitzeu la pàgina i torneu-ho a provar. Si el problema persisteix, %2$scontacteu amb el servei d&#39;assistència%3$s.

note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to upgrade subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
ca: No es poden actualitzar les subscripcions.%4$sError: %1$s%4$sActualitzeu la pàgina i torneu-ho a provar. Si el problema persisteix, %2$scontacteu amb el servei d&#39;assistència%3$s.

en: Unended Subscription Count
ca: Recompte de subscripcions sense fi

[ctx: relation to order]
en: Unknown Order Type
ca: Tipus de comanda desconegut

[ctx: used in api error message if there is no long message]
en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unlimited payments
ca: Pagaments il·limitats

en: Unpublished
ca: Inèdit

en: Upcoming Recurring Revenue
ca: Pròxims ingressos recurrents

en: Update Complete
ca: Actualització completada

[ctx: text on submit button]
en: Update Database
ca: Actualitzar la base de dades

en: Update Error
ca: Error d&#39;actualització

en: Update in Progress
ca: Actualització en curs

note: translators: $1: address type (Shipping Address / Billing Address), $2: opening <strong> tag, $3: closing </strong> tag
en: Update the %1$s used for %2$sall%3$s of my active subscriptions
ca: Actualitza els %1$s utilitzats per a %2$sall%3$s de les meves subscripcions actives

note: translators: $1: opening <strong> tag, $2: closing </strong> tag
en: Update the payment method used for %1$sall%2$s of my current subscriptions
ca: Actualitzeu el mètode de pagament utilitzat per a %1$sall%2$s de les meves subscripcions actuals

note: translators: placeholder is an error message.
en: Updating subscription dates errored with message: %s
ca: S&#39;ha produït un error en actualitzar les dates de subscripció amb el missatge: %s

[ctx: a switch type]
en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Upgrade or Downgrade
ca: Actualitzar o rebaixar

en: Use this field to customise the text displayed on the checkout button when an order contains a subscription. Normally the checkout submission button displays "Place order". When the cart contains a subscription, this is changed to "Sign up now".
ca: Utilitzeu aquest camp per personalitzar el text que es mostra al botó de pagament quan una comanda conté una subscripció. Normalment, el botó d&#39;enviament de la compra mostra &quot;Fes la comanda&quot;. Quan el carretó conté una subscripció, aquesta es canvia a &quot;Registreu-vos ara&quot;.

en: Using the auto-renewal toggle is disabled while in staging mode.
ca: L&#39;ús del commutador de renovació automàtica està desactivat mentre esteu en mode de preparació.

en: Variable Subscription
ca: Subscripció variable

en: Variable subscription
ca: Subscripció variable

en: Variation ID, if applicable.
ca: Identificador de la variació, si escau.

note: translators: placeholder $1 is the Subscription version string ('2.3'), $2-3 are opening and closing <em> tags
en: Version %1$s brings some new improvements requested by store managers just like you (and possibly even by %2$syou%3$s).
ca: La versió %1$s inclou algunes millores noves sol·licitades pels administradors de botigues com tu (i possiblement fins i tot per %2$syou%3$s).

note: translators: placeholder is version number
en: Version %s
ca: Versió %s

en: Version 2.0 has been in development for more than a year. We've reinvented the extension to take into account 3 years of feedback from store managers.
ca: La versió 2.0 porta més d&#39;un any en desenvolupament. Hem reinventat l&#39;extensió per tenir en compte 3 anys de comentaris dels gestors de les botigues.

en: Version 2.1 introduces some great new features requested by store managers just like you (and possibly even by %syou%s).
ca: La versió 2.1 introdueix algunes funcions noves i fantàstiques sol·licitades pels administradors de botigues com tu (i possiblement fins i tot per %syou%s).

note: translators: placeholder is the display name of a payment gateway a subscription was paid by translators: %s: payment method.
en: Via %s
ca: A través de %s

[ctx: view a subscription]
en: View
ca: Veure

en: View Email Settings
ca: Visualitza la configuració del correu electrònic

en: View Reports
ca: Veure informes

en: View Retry
ca: Veure Reintentar

[ctx: custom post type setting]
en: View Subscription
ca: Veure subscripció

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: View Subscription: %s
ca: Visualitza la subscripció: %s

en: View and manage subscriptions
ca: Consulta i gestiona les subscripcions

en: View other subscriptions &rarr;
ca: Veure altres subscripcions →

en: View subscription
ca: Veure subscripció

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is either view or edit url for the subscription
en: View subscription: %s
ca: Mostra la subscripció: %s

en: View subscriptions
ca: Veure subscripcions

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: View the status of your subscription in %1$syour account%2$s. | View the status of your subscriptions in %1$syour account%2$s.
ca[0]: Consulta l&#39;estat de la teva subscripció a %1$sel teu compte%2$s.

note: translators: placeholder is order's view url
en: View your order: %s
ca: Visualitza la teva comanda: %s

note: translators: placeholder is subscription's view url
en: View your subscription: %s
ca: Visualitza la teva subscripció: %s

en: WARNING: Bad things are about to happen!
    
    The payment gateway used to purchase this subscription does not support modifying a subscription's details.
    
    Changes to the billing period, recurring discount, recurring tax or recurring total may not be reflected in the amount charged by the payment gateway.
ca: ADVERTIMENT: coses dolentes estan a punt de passar! La passarel·la de pagament utilitzada per comprar aquesta subscripció no admet la modificació dels detalls d&#39;una subscripció. Els canvis en el període de facturació, el descompte recurrent, l&#39;impost recurrent o el total recurrent poden no reflectir-se en l&#39;import cobrat per la passarel·la de pagament.

en: WP REST API Endpoints
ca: Punts finals de l&#39;API WP REST

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want the details of a specific subscription? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id>/%s.
ca: Voleu els detalls d&#39;una subscripció específica? Obteniu %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id> /%s.

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Want to know more about Subscriptions %s?
ca: Vols saber més sobre les subscripcions %s?

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.
ca: Voleu llistar totes les subscripcions d&#39;un lloc? Obteniu %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Want the details of a specific subscription? Get %s/wc-api/v2/subscriptions/<id>/%s.
ca: Voleu llistar totes les subscripcions d&#39;un lloc? Obteniu %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Voleu els detalls d&#39;una subscripció específica? Obteniu %s/wc-api/v2/subscriptions/<id> /%s.

en: Want to renew early via the checkout? Click %shere.%s
ca: Vols renovar abans d&#39;hora mitjançant la caixa? Feu clic a %shere.%s

en: Want your customers to be able to subscribe to non-subscription products?
ca: Vols que els teus clients es puguin subscriure a productes sense subscripció?

note: translators: placeholders are opening and closing tags. Leads to docs on version 2
en: Warning! Version 2.0 is a major update to the WooCommerce Subscriptions extension. Before updating, please create a backup, update all WooCommerce extensions and test all plugins, custom code and payment gateways with version 2.0 on a staging site. %1$sLearn more about the changes in version 2.0 &raquo;%2$s
ca: Avís! La versió 2.0 és una actualització important de l&#39;extensió de subscripcions de WooCommerce. Abans d&#39;actualitzar, creeu una còpia de seguretat, actualitzeu totes les extensions de WooCommerce i proveu tots els connectors, codi personalitzat i passarel·les de pagament amb la versió 2.0 en un lloc de prova. %1$sMés informació sobre els canvis de la versió 2.0 »%2$s

note: translators: placeholder is Subscriptions version number.
en: Warning! You are running version %s of WooCommerce Subscriptions plugin code but your database has been upgraded to Subscriptions version 2.0. This will cause major problems on your store.
ca: Avís! Esteu executant la versió %s del codi del connector de les subscripcions de WooCommerce, però la vostra base de dades s&#39;ha actualitzat a la versió 2.0 de les subscripcions. Això causarà problemes importants a la vostra botiga.

en: Warning: Deleting a user will also delete the user's subscriptions. The user's orders will remain but be reassigned to the 'Guest' user.
    
    Do you want to continue to delete this user and any associated subscriptions?
ca: Avís: la supressió d&#39;un usuari també suprimirà les subscripcions de l&#39;usuari. Les comandes de l&#39;usuari es mantindran però es reassignaran a l&#39;usuari &quot;Convidat&quot;. Voleu continuar suprimint aquest usuari i les subscripcions associades?

en: We can not find your old subscription item.
ca: No podem trobar el vostre element de subscripció antic.

en: We can't find a paid subscription order for this user.
ca: No podem trobar cap comanda de subscripció de pagament per a aquest usuari.

note: translators: placeholder is a number
en: We can't find a subscription with ID #%d. Perhaps it was deleted?
ca: No podem trobar cap subscripció amb ID #%d. Potser s&#39;ha esborrat?

en: We couldn't create a renewal order for your subscription, please try again.
ca: No hem pogut crear una comanda de renovació per a la vostra subscripció; torneu-ho a provar.

en: We couldn't find the original renewal order for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original renewal orders for items in your cart. The items were removed.
ca[0]: No hem pogut trobar l&#39;ordre de renovació original d&#39;un article al carretó. L&#39;element s&#39;ha eliminat.

en: We couldn't find the original subscription for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original subscriptions for items in your cart. The items were removed.
ca[0]: No hem pogut trobar la subscripció original d&#39;un article al vostre carretó. L&#39;element s&#39;ha eliminat.

en: We didn't just improve interfaces for humans, we also improved them for computers. Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints.
ca: No només hem millorat les interfícies per a humans, també les hem millorat per a ordinadors. Les vostres aplicacions ara poden crear, llegir, actualitzar o suprimir subscripcions mitjançant els punts finals de l&#39;API RESTful.

en: We have finished processing your subscription renewal order.
ca: Hem acabat de processar la vostra comanda de renovació de la subscripció.

en: We hope you enjoy it!
ca: Esperem que el gaudiu!

en: We were unable to locate that subscription, please try again.
ca: No hem pogut localitzar aquesta subscripció, si us plau, torna-ho a provar.

note: translators: Placeholders are opening and closing link tags.
en: We weren't able to locate the set of report results you requested. Please regenerate the link from the %1$sSubscription Reports screen%2$s.
ca: No hem pogut localitzar el conjunt de resultats de l&#39;informe que heu sol·licitat. Regenera l&#39;enllaç des de la pantalla %1$sInformes de subscripció%2$s.

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Welcome to Subscriptions 2.0
ca: Benvingut a Subscripcions 2.0

en: Welcome to Subscriptions 2.1!
ca: Benvingut a Subscripcions 2.1!

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Welcome to WooCommerce Subscriptions %s!
ca: Benvingut a les subscripcions de WooCommerce %s!

en: Welcome to WooCommerce Subscriptions 2.1
ca: Benvingut a les subscripcions de WooCommerce 2.1

en: What happens when a customer wants to purchase a subscription product for someone else?
ca: Què passa quan un client vol comprar un producte de subscripció per a una altra persona?

en: What personal information your store shares with external sources depends on which third-party payment processor plugins you are using to collect subscription payments. We recommend that you consult with their privacy policies to inform this section of your privacy policy.
ca: La informació personal que comparteix la vostra botiga amb fonts externes depèn dels connectors de processador de pagaments de tercers que feu servir per cobrar els pagaments de la subscripció. Us recomanem que consulteu les seves polítiques de privadesa per informar aquesta secció de la vostra política de privadesa.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: What we collect and store
ca: El que recollim i emmagatzemem

en: What we share with others
ca: El que compartim amb els altres

en: What's new?
ca: Que hi ha de nou?

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When Cancelled
ca: Quan es cancel·la

en: When a subscription is activated, either manually or after a successful purchase, new users will be assigned this role.
ca: Quan s&#39;activa una subscripció, ja sigui manualment o després d&#39;una compra satisfactòria, s&#39;assignarà aquesta funció als nous usuaris.

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When cancelled
ca: Quan es cancel·la

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within subscriptions be retained or removed?
ca: Quan gestioneu un %s, s&#39;han de conservar o eliminar les dades personals de les subscripcions?

en: When switching to a subscription with a different recurring payment or billing period, should the price paid for the existing billing period be prorated when switching to the new subscription?
ca: Quan canvieu a una subscripció amb un pagament recurrent o un període de facturació diferent, s&#39;ha de prorratejar el preu pagat pel període de facturació existent en canviar a la subscripció nova?

en: When switching to a subscription with a length, you can take into account the payments already completed by the customer when determining how many payments the subscriber needs to make for the new subscription.
ca: Quan canvieu a una subscripció amb una durada, podeu tenir en compte els pagaments que ja ha fet el client a l&#39;hora de determinar quants pagaments ha de fer el subscriptor per a la nova subscripció.

en: When switching to a subscription with a sign up fee, you can require the customer pay only the gap between the existing subscription's sign up fee and the new subscription's sign up fee (if any).
ca: Quan canvieu a una subscripció amb una tarifa de registre, podeu demanar que el client pagui només la diferència entre la tarifa de registre de la subscripció existent i la tarifa de registre de la subscripció nova (si n&#39;hi ha).

en: With WooCommerce Subscribe All the Things, they can! This experimental extension is exploring how to convert any product, including Product Bundles and Composite Products, into a subscription product. It also offers customers a way to subscribe to a cart of non-subscription products.
ca: Amb WooCommerce Subscriu-te a totes les coses, poden! Aquesta extensió experimental està explorant com convertir qualsevol producte, inclosos els paquets de productes i els productes compostos, en un producte de subscripció. També ofereix als clients una manera de subscriure&#39;s a un carretó de productes sense subscripció.

en: With early renewals enabled, customers can renew their subscriptions before the next payment date.
ca: Amb les renovacions anticipades habilitades, els clients poden renovar les seves subscripcions abans de la propera data de pagament.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: With manual renewals, a customer's subscription is put on-hold until they login and pay to renew it. %1$sLearn more%2$s.
ca: Amb les renovacions manuals, la subscripció d&#39;un client es posa en espera fins que iniciï sessió i pagui per renovar-la. %1$sMés informació%2$s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: With the %s'wcs_default_retry_rules'%s filter, you can define a set of default rules to apply to all failed payments in your store.
ca: Amb el filtre %s de %s&#39;wcs_default_retry_rules&#39;, podeu definir un conjunt de regles predeterminades per aplicar a tots els pagaments fallits a la vostra botiga.

note: translators: $1: opening <a> tag linking to WC API docs, $2: closing <a> tag, $3: opening <a> tag linking to WP API docs, $4: closing <a> tag
en: WooCommerce 2.6 added support for %1$sREST API%2$s endpoints built on WordPress core's %3$sREST API%4$s infrastructure.
ca: WooCommerce 2.6 ha afegit compatibilitat per als punts finals de %1$sREST API%2$s construïts a la infraestructura del nucli de WordPress %3$sREST API%4$s.

[ctx: label for the system status page]
en: WooCommerce Account Connected
ca: Compte de WooCommerce connectat

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Subscriptions
ca: Subscripcions a WooCommerce

[ctx: used in User Agent data sent to PayPal to help identify where a payment came from]
en: WooCommerce Subscriptions PayPal
ca: Subscripcions a WooCommerce PayPal

en: WooCommerce Subscriptions Update
ca: Actualització de les subscripcions a WooCommerce

en: WooCommerce Subscriptions Update in Progress
ca: Actualització de les subscripcions a WooCommerce en curs

en: Would you like to add a payment method now?
ca: Vols afegir una forma de pagament ara?

note: translators: 1: token display name, 2: opening link tag, 4: closing link tag, 3: opening link tag.
en: Would you like to update your subscriptions to use this new payment method - %1$s?%2$sYes%4$s | %3$sNo%4$s
ca: Voleu actualitzar les vostres subscripcions per utilitzar aquesta nova forma de pagament: %1$s?%2$sSí%4$s | %3$sNo%4$s

en: Y/m/d g:i:s A
ca: Y/m/dg:i:s A

[ctx: post date]
note: translators: php date format
en: Y/m/d g:i:s A
ca: Y/m/dg:i:s A

note: translators: date placeholder for input, javascript format
en: YYYY-MM-DD
ca: AAAA-MM-DD

en: Year
ca: Curs

en: Yes
ca: Sí

en: You are about to trash one or more orders which contain a subscription.
    
    Trashing the orders will also trash the subscriptions purchased with these orders.
ca: Esteu a punt d&#39;eliminar una o més comandes que contenen una subscripció. L&#39;enviament a la paperera de les comandes també eliminarà les subscripcions comprades amb aquestes comandes.

en: You are deleting a subscription item. You will also need to manually cancel and trash the subscription on the Manage Subscriptions screen.
ca: Esteu suprimint un element de subscripció. També haureu de cancel·lar i enviar la subscripció manualment a la paperera a la pantalla Gestiona les subscripcions.

en: You can not reactivate that subscription until paying to renew it. Please contact us if you need assistance.
ca: No podeu reactivar aquesta subscripció fins que pagueu per renovar-la. Si us plau, poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: You can not renew this subscription early. Please contact us if you need assistance.
ca: No podeu renovar aquesta subscripció abans d&#39;hora. Si us plau, poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: You can not resubscribe to that subscription. Please contact us if you need assistance.
ca: No us podeu tornar a subscriure a aquesta subscripció. Si us plau, poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: You can not suspend that subscription - the suspension limit has been reached. Please contact us if you need assistance.
ca: No podeu suspendre aquesta subscripció: s&#39;ha arribat al límit de suspensió. Si us plau, poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: You can not switch this subscription. It appears you do not own the subscription.
ca: No podeu canviar aquesta subscripció. Sembla que no sou el propietari de la subscripció.

en: You can not switch to the same subscription.
ca: No pots canviar a la mateixa subscripció.

en: You can only switch to a subscription product.
ca: Només podeu canviar a un producte de subscripció.

en: You can't renew the subscription at this time. Please try again.
ca: No podeu renovar la subscripció en aquest moment. Siusplau torna-ho a provar.

en: You cannot modify a subscription that does not belong to you.
ca: No podeu modificar una subscripció que no us pertany.

en: You cannot remove an item that does not exist.
ca: No podeu eliminar un element que no existeix.

en: You do not have permission to create subscriptions
ca: No teniu permís per crear subscripcions

en: You do not have permission to read the subscriptions count
ca: No teniu permís per llegir el recompte de subscripcions

en: You have a subscription to this product. Choosing a new subscription will replace your existing subscription.
ca: Tens una subscripció a aquest producte. Si escolliu una subscripció nova, substituirà la vostra existent.

en: You have added a variation of this product to the cart already.
ca: Ja heu afegit una variació d&#39;aquest producte al carretó.

en: You have already subscribed to this product and it is limited to one per customer. You can not purchase the product again.
ca: Ja us heu subscrit a aquest producte i està limitat a un per client. No podeu tornar a comprar el producte.

en: You have an active subscription to this product already.
ca: Ja teniu una subscripció activa a aquest producte.

en: You have no active subscriptions.
ca: No teniu cap subscripcions actives.

en: You have reached the end of subscriptions. Go to the %sfirst page%s.
ca: Heu arribat al final de les subscripcions. Aneu a la %sprimera pàgina%s.

[ctx: Used in admin email: new renewal order]
note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: You have received a subscription renewal order from %1$s. Their order is as follows:
ca: Heu rebut una comanda de renovació de la subscripció de %1$s. El seu ordre és el següent:

en: You have successfully changed your subscription items. Your new order and subscription details are shown below for your reference:
ca: Heu canviat correctament els elements de la vostra subscripció. A continuació es mostren els detalls de la vostra nova comanda i subscripció com a referència:

note: translators: placeholders are 1$: item name, and, 2$: opening and, 3$: closing link tags
en: You have successfully removed "%1$s" from your subscription. %2$sUndo?%3$s
ca: Heu suprimit correctament &quot;%1$s&quot; de la vostra subscripció. %2$sDesfer?%3$s

[ctx: Default email subject for email to customer on completed renewal order]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables that will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s renewal order from %2$s is complete
ca: La vostra comanda de renovació de %1$s de %2$s s&#39;ha completat

[ctx: Default email subject for email with downloadable files in it]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s subscription renewal order from %2$s is complete - download your files
ca: La vostra comanda de renovació de la subscripció a %1$s de %2$s s&#39;ha completat. Baixeu els vostres fitxers

en: Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints with the same design as the latest version of WooCommerce's REST API endpoints.
ca: Les vostres aplicacions ara poden crear, llegir, actualitzar o suprimir subscripcions mitjançant els punts finals de l&#39;API RESTful amb el mateix disseny que la darrera versió dels punts finals de l&#39;API REST de WooCommerce.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed from your cart.
ca: El vostre carretó contenia una sol·licitud de canvi de subscripció no vàlida. S&#39;ha eliminat del vostre carretó.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed. | Your cart contained invalid subscription switch requests. They have been removed.
ca[0]: El vostre carretó contenia una sol·licitud de canvi de subscripció no vàlida. S&#39;ha eliminat.

en: Your cart has been emptied of subscription products. Only one subscription product can be purchased at a time.
ca: El vostre carretó s&#39;ha buidat de productes de subscripció. Només es pot comprar un producte de subscripció alhora.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: Your customers can now view the full details of a subscription, including line items, billing and shipping address, billing schedule and renewal orders, from a special %sMy Account > View Subscription%s page.
ca: Els vostres clients ara poden veure els detalls complets d&#39;una subscripció, incloses les línies de comanda, l&#39;adreça de facturació i enviament, el calendari de facturació i les comandes de renovació, des d&#39;una pàgina especial %sEl meu compte &gt; Mostra la subscripció%s.

en: Your database has been updated successfully!
ca: La vostra base de dades s&#39;ha actualitzat correctament!

en: Your early renewal order was successful.
ca: La vostra comanda de renovació anticipada ha estat correcta.

[ctx: Default email heading for email to customer on completed renewal order]
en: Your renewal order is complete
ca: La vostra comanda de renovació s&#39;ha completat

en: Your request to undo your previous action was unsuccessful.
ca: La teva sol·licitud per desfer l&#39;acció anterior no ha tingut èxit.

en: Your subscription change is complete
ca: El vostre canvi de subscripció s&#39;ha completat

en: Your subscription change is complete - download your files
ca: El vostre canvi de subscripció s&#39;ha completat: descarregueu els vostres fitxers

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been cancelled.
ca: La teva subscripció s&#39;ha cancel·lat.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been put on hold.
ca: La teva subscripció s&#39;ha posat en espera.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been reactivated.
ca: La teva subscripció s&#39;ha reactivat.

[ctx: Default email heading for email with downloadable files in it]
en: Your subscription renewal order is complete - download your files
ca: La vostra comanda de renovació de la subscripció s&#39;ha completat: descarregueu els vostres fitxers

en: Your subscription will be activated when payment clears. | Your subscriptions will be activated when payment clears.
ca[0]: La vostra subscripció s&#39;activarà quan el pagament s&#39;esborri.

en: Your {blogname} renewal order has been received!
ca: S&#39;ha rebut la vostra comanda de renovació de {blogname}!

en: Your {blogname} renewal order receipt from {order_date}
ca: El rebut de la vostra comanda de renovació de {blogname} de {order_date}

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete
ca: El vostre canvi de subscripció a {blogname} des de {order_date} s&#39;ha completat

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete - download your files
ca: El vostre canvi de subscripció a {blogname} des de {order_date} s&#39;ha completat; baixeu els vostres fitxers

[ctx: default email subject for cancelled emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Cancelled
ca: [%s] Subscripció cancel·lada

[ctx: default email subject for expired emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Expired
ca: [%s] La subscripció ha caducat

[ctx: default email subject for suspended emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Suspended
ca: [%s] Subscripció suspesa

en: [Remove]
ca: [Eliminar]

en: [{blogname}] New subscription renewal order ({order_number}) - {order_date}
ca: [{blogname}] Nova ordre de renovació de la subscripció ({order_number}) - {order_date}

en: [{blogname}] Subscription Switched ({order_number}) - {order_date}
ca: [{blogname}] Subscripció canviada ({order_number}) - {order_date}

en: [{site_title}] Automatic payment failed for {order_number}, retry scheduled to run {retry_time}
ca: [{site_title}] No s&#39;ha pogut fer el pagament automàtic per a {order_number}; s&#39;ha programat un nou intent per executar-se {retry_time}

en: a customer suspends a subscription
ca: un client suspèn una subscripció

en: a subscription expires
ca: una subscripció caduca

en: account erasure request
ca: sol·licitud d&#39;esborrament del compte

en: an automatic payment fails
ca: un pagament automàtic falla

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of days. (e.g. "Bill this every day / 4 days")
en: day | %s days
ca[0]: dia

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: day | days
ca[0]: dia

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: days prior to Renewal Day
ca: dies abans del Dia de la Renovació

[ctx: example number of days / weeks / months]
en: e.g. 3
ca: ex. 3

[ctx: example price]
en: e.g. 5.90
ca: ex. 5,90

[ctx: example price]
note: translators: %s is a currency symbol / code translators: placeholder is a currency symbol / code
en: e.g. 9.90
ca: ex. 9,90

en: emails sent to the customer and store manager
ca: correus electrònics enviats al client i al responsable de la botiga

[ctx: period interval (eg "$10 _every_ 2 weeks")]
en: every
ca: cada

note: translators: billing period (e.g. "every week").
en: every %s
ca: cada %s

[ctx: period interval with ordinal number (e.g. "every 2nd"]
note: translators: period interval, placeholder is ordinal (eg "$10 every _2nd/3rd/4th_", etc)
en: every %s
ca: cada %s

note: translators: placeholder is localised datetime
en: expected clearing date %s
ca: data prevista de neteja %s

[ctx: Edit product screen, between the Billing Period and Subscription Length dropdowns]
en: for
ca: per

en: how long to wait between retry attempts
ca: quant de temps cal esperar entre els intents de reintent

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: in %s
ca: en %s

[ctx: date on subscription updates list. Will be localized]
en: l jS \o\f F Y, h:ia
ca: l jS \o\f FY, h:ia

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of months. (e.g. "Bill this every month / 4 months")
en: month | %s months
ca[0]: mes

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: month | months
ca[0]: mes

en: new related order methods in WCS_Related_Order_Store
ca: nous mètodes de comanda relacionats a WCS_Related_Order_Store

en: now
ca: ara

en: staging
ca: posada en escena

en: subscriptions
ca: subscripcions

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: suspensions per billing period.
ca: suspensions per període de facturació.

en: the status applied to the renewal order and subscription
ca: l&#39;estat aplicat a l&#39;ordre de renovació i la subscripció

en: the total number of retry attempts
ca: el nombre total d&#39;intents de reintent

[ctx: initial payment on a subscription]
en: up front
ca: al davant

note: translators: %1$s is the file version, %2$s is the core version
en: version %1$s is out of date. The core version is %2$s
ca: la versió %1$s no està actualitzada. La versió bàsica és %2$s

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of weeks. (e.g. "Bill this every week / 4 weeks")
en: week | %s weeks
ca[0]: setmana

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: week | weeks
ca[0]: setmana

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of years. (e.g. "Bill this every year / 4 years")
en: year | %s years
ca[0]: curs

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: year | years
ca[0]: curs
