WooCommerce Subscriptions 3.0.9 - en to bg translation catalogue (1271 entries)

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is number of subscriptions that were checked and did not need repairs. There's a space at the beginning!
en:  %d other subscription was checked and did not need any repairs. | %d other subscriptions were checked and did not need any repairs.
bg[0]: %d друг абонамент беше проверен и не се нуждаеше от ремонт.

note: translators: placeholder is next payment's date
en:  Next payment is due %s.
bg: Следващото плащане е дължимо %s.

en:  Subscription Created
bg: Абонаментът е създаден

en:  Subscription Deleted
bg: Абонаментът е изтрит

en:  Subscription Switched
bg: Абонаментът е сменен

en:  Subscription Updated
bg: Абонаментът е актуализиран

note: translators: placeholder is an order type.
en: "%s" is not a valid new order type.
bg: „%s“ не е валиден нов тип поръчка.

[ctx: hash before order number]
note: translators: placeholder is an order number. translators: placeholder is an order ID. translators: %s: order number. translators: %s: order ID.
en: #%s
bg: #%с

[ctx: subscription number in email table. (eg: #106)]
en: #%s
bg: #%с

en: $0 Initial Checkout
bg: $0 Първоначално плащане

en: $type passed to the function was not a string.
bg: $type, предаден на функцията, не беше низ.

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string (e.g. "£10 / month" )
en: %1$s %2$s then %3$s
bg: %1$s %2$s след това %3$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: subscription period (e.g. "month" or "3 months")
en: %1$s %2$s then %3$s / %4$s | %1$s %2$s then %3$s every %4$s
bg[0]: %1$s %2$s, след това %3$s / %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount string, 4$: payment day of the week (e.g. "$15 up front, then $10 every Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s
bg: %1$s %2$s, след това %3$s на всеки %4$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front" ), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "2nd week"), 5$: day of the week (e.g. "Thursday"); (e.g. "$10 up front, then $20 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s on %5$s
bg: %1$s %2$s, след това %3$s на всеки %4$s на %5$s

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month of year (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s each year
bg: %1$s %2$s след това %3$s на %4$s %5$s всяка година

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: month (e.g. "March"), 5$: day of the month (e.g. "23rd"), 6$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s every %6$s year
bg: %1$s %2$s след това %3$s на %4$s %5$s всяка %6$s година

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"), 5$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s day of every %5$s month
bg: %1$s %2$s след това %3$s на %4$s ден от всеки %5$s месец

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: day of the month (e.g. "23rd"); (e.g. "$10 up front then $40 on the 23rd of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s of each month
bg: %1$s %2$s след това %3$s на %4$s всеки месец

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount; (e.g. "$10 up front then $30 on the last day of each month")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of each month
bg: %1$s %2$s след това %3$s в последния ден на всеки месец

note: translators: 1$: initial amount, 2$: initial description (e.g. "up front"), 3$: recurring amount, 4$: interval (e.g. "3rd")
en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of every %4$s month
bg: %1$s %2$s след това %3$s в последния ден на всеки %4$s месец

note: translators: 1: user display name 2: user ID 3: user email
en: %1$s (#%2$s &ndash; %3$s)
bg: %1$s (#%2$s – %3$s)

note: translators: 1$: is the "You have already subscribed to this product" notice, 2$-4$: opening/closing link tags, 3$: an order number
en: %1$s Complete payment on %2$sOrder %3$s%4$s to be able to change your subscription.
bg: %1$s Завършете плащането на %2$s Поръчайте %3$s%4$s, за да можете да промените абонамента си.

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: trial length (e.g. "3 weeks")
en: %1$s after %2$s free trial
bg: %1$s след %2$s безплатен пробен период

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years with 2 months free trial"), 2$: signup fee price (e.g. "and a $30 sign-up fee").
en: %1$s and a %2$s sign-up fee
bg: %1$s и %2$s такса за регистрация

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: day of the week (e.g. "$10 every Wednesday") translators: %1$: recurring amount (e.g. "$15"), %2$: subscription period (e.g. "month") (e.g. "$15 every 2nd month")
en: %1$s every %2$s
bg: %1$s на всеки %2$s

note: translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday"). translators: 1$: recurring amount string, 2$: period, 3$: day of the week (e.g. "$10 every 2nd week on Wednesday")
en: %1$s every %2$s on %3$s
bg: %1$s на всеки %2$s на %3$s

note: translators: $1: formatted order total for the order, $2: number of items bought
en: %1$s for %2$d item | %1$s for %2$d items
bg[0]: %1$s за %2$d елемент

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years"). translators: 1$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year"), 2$: length (e.g. "4 years")
en: %1$s for %2$s
bg: %1$s за %2$s

note: translators: 1$: trial length (e.g. "3 weeks"), 2$: subscription string (e.g. "$10 up front then $5 on March 23rd every 3rd year")
en: %1$s free trial then %2$s
bg: %1$s безплатен пробен период след това %2$s

note: translators: %1$s refers to the price. This string is meant to prefix another string below, e.g. "$5 now, and $5 on March 15th each year"
en: %1$s now, and
bg: %1$s сега и

note: translators: 1$: <price> on, 2$: <date>, 3$: <month> each year (e.g. "$15 on March 15th each year"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s each year
bg: %1$s на %2$s %3$s всяка година

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd"). translators: 1$: recurring amount, 2$: month (e.g. "March"), 3$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$15 on March 15th every 3rd year")
en: %1$s on %2$s %3$s every %4$s year
bg: %1$s на %2$s %3$s всяка %4$s година

note: translators: 1$: <price> on the, 2$: <date> day of every, 3$: <interval> month (e.g. "$10 on the 23rd day of every 2nd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s day of every %3$s month
bg: %1$s на %2$s ден от всеки %3$s месец

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: day of the month (e.g. "23rd") (e.g. "$5 every 23rd of each month")
en: %1$s on the %2$s of each month
bg: %1$s на %2$s всеки месец

note: translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month"). translators: 1$: recurring amount, 2$: interval (e.g. "3rd") (e.g. "$10 on the last day of every 3rd month")
en: %1$s on the last day of every %2$s month
bg: %1$s в последния ден на всеки %2$s месец

note: translators: 1$: is the number of subscriptions not updated, 2$: is the error message
en: %1$s subscription could not be updated: %2$s | %1$s subscriptions could not be updated: %2$s
bg[0]: Абонаментът %1$s не можа да бъде актуализиран: %2$s

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: 1$: new status (e.g. "Cancel"), 2$: blog name
en: %1$s subscription event triggered at %2$s
bg: Събитие за абонамент за %1$s се задейства на %2$s

note: translators: 1$: subscription string (e.g. "$15 on March 15th every 3 years for 6 years"), 2$: trial length (e.g.: "with 4 months free trial").
en: %1$s with %2$s free trial
bg: %1$s с %2$s безплатен пробен период

[ctx: Subscription title on admin table. (e.g.: #211 for John Doe)]
note: translators: $1: is opening link, $2: is subscription order number, $3: is closing link tag, $4: is user's name
en: %1$s#%2$s%3$s for %4$s
bg: %1$s#%2$s%3$s за %4$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sAdd a subscription product &raquo;%2$s
bg: %1$s Добавете продукт за абонамент »%2$s

note: translators: placeholers are link tags: 1$-2$ new subscription page, 3$-4$: docs on woocommerce.com
en: %1$sAdd a subscription%2$s now or %3$slearn more%4$s about the new interface.
bg: %1$s Добавете абонамент%2$s сега или %3$научете повече%4$s за новия интерфейс.

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as type pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "<em>", 5$: "</em>", 6$: "<em>", 7$: "</em>", 8$: "</p>"
en: %1$sChoose Subscription%2$s%3$sThe WooCommerce Subscriptions extension adds two new subscription product types - %4$sSimple subscription%5$s and %6$sVariable subscription%7$s.%8$s
bg: %1$sИзберете абонамент%2$s%3$sРазширението WooCommerce Subscriptions добавя два нови абонаментни типа продукти - %4$sПрост абонамент%5$s и %6$sПроменлив абонамент%7$s.%8$s

note: translators: placeholders are opening/closing tags linking to documentation on outdated templates.
en: %1$sLearn how to update%2$s
bg: %1$sНаучете как да актуализирате%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: %1$sLearn more about managing subscriptions &raquo;%2$s
bg: %1$sНаучете повече за управлението на абонаменти »%2$s

note: translators: placeholders are opening and closing tags.
en: %1$sNote:%2$s Orders which are related to subscriptions will not be included in the orders affected by these settings.
bg: %1$sЗабележка:%2$s Поръчки, които са свързани с абонаменти, няма да бъдат включени в поръчките, засегнати от тези настройки.

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$2: opening and closing <a> tags $3: order's order number $4: date of order in <time> element
en: %1$sOrder #%3$s%2$s (%4$s)
bg: %1$sПоръчка #%3$s%2$s (%4$s)

note: translators: placeholders are opening and closing strong tags.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are enabled on your account%2$s. All subscription management features are now enabled. Happy selling!
bg: %1$s Референтните транзакции на PayPal са активирани във вашия акаунт%2$s. Всички функции за управление на абонамента вече са активирани. Щастлива продажба!

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s, some subscription management features are not enabled. Please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
bg: %1$sPayPal Reference Transactions не са активирани във вашия акаунт%2$s, някои функции за управление на абонамента не са активирани. Моля, свържете се с PayPal и поискайте %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s във вашия акаунт. %5$sПроверете акаунта в PayPal%6$s %3$sНаучете повече %7$s

note: translators: opening/closing tags - links to documentation.
en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s. If you wish to use PayPal Reference Transactions with Subscriptions, please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
bg: %1$sРеферентните транзакции на PayPal не са активирани във вашия акаунт%2$s. Ако искате да използвате референтни транзакции на PayPal с абонаменти, моля, свържете се с PayPal и поискайте %3$senable PayPal референтни транзакции%4$s във вашия акаунт. %5$sПроверете акаунта в PayPal%6$s %3$sНаучете повече %7$s

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as price pointer content]
note: translators: placeholders are for HTML tags. They are 1$: "<h3>", 2$: "</h3>", 3$: "<p>", 4$: "</p>"
en: %1$sSet a Price%2$s%3$sSubscription prices are a little different to other product prices. For a subscription, you can set a billing period, length, sign-up fee and free trial.%4$s
bg: %1$sЗадаване на цена%2$s%3$sАбонаментните цени са малко по-различни от цените на другите продукти. За абонамент можете да зададете период на фактуриране, продължителност, такса за регистрация и безплатен пробен период.%4$s

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3: active version of Subscriptions, 4: current version of Subscriptions, 5-6: opening/closing tags linked to ticket form, 7-8: opening/closing tags linked to documentation.
en: %1$sWarning!%2$s It appears that you have downgraded %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s from %3$s to %4$s. Downgrading the plugin in this way may cause issues. Please update to %3$s or higher, or %5$sopen a new support ticket%6$s for further assistance. %7$sLearn more &raquo;%8$s
bg: %1$sВнимание!%2$s Изглежда, че сте понижили %1$sWooCommerce Абонаменти%2$s от %3$s на %4$s. Понижаването на плъгина по този начин може да доведе до проблеми. Моля, актуализирайте до %3$s или по-нова версия или %5$отворете нов билет за поддръжка%6$s за допълнителна помощ. %7$sНаучете повече »%8$s

note: translators: 1-2: opening/closing <b> tags, 3: Subscriptions version.
en: %1$sWarning!%2$s We can see the %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s plugin is active. Version %3$s of %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s comes with that plugin's functionality packaged into the core plugin. Please deactivate WooCommerce Subscriptions Early Renewal to avoid any conflicts.
bg: %1$sВнимание!%2$s Виждаме, че приставката %1$sWooCommerce за ранно подновяване%2$s е активна. Версия %3$s на %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s идва с функционалността на тази приставка, пакетирана в основния плъгин. Моля, деактивирайте ранното подновяване на абонаментите за WooCommerce, за да избегнете конфликти.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags, 3-4: opening/closing tags linked to ticket form.
en: %1$sWarning!%2$s We discovered an issue in %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s that may cause your subscription renewal order and customer subscription caches to contain invalid data. For information about how to update the cached data, please %3$sopen a new support ticket%4$s.
bg: %1$sПредупреждение!%2$s Открихме проблем в %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s, който може да доведе до това, че поръчката ви за подновяване на абонамента и кешовете на абонамента на клиентите съдържат невалидни данни. За информация как да актуализирате кешираните данни, моля, %3$отворете нов билет за поддръжка%4$s.

note: translators: $1-$2: opening and closing <strong> tags, $3-$4: opening and closing <em> tags
en: %1$sWooCommerce Subscriptions Installed%2$s &#8211; %3$sYou're ready to start selling subscriptions!%4$s
bg: %1$sWooCommerce Абонаменти са инсталирани%2$s – %3$s Готови сте да започнете да продавате абонаменти!%4$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$-4$: link tags, takes to woocommerce plugin on wp.org, 5$-6$: opening and closing link tags, leads to plugins.php in admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s The %3$sWooCommerce plugin%4$s must be active for WooCommerce Subscriptions to work. Please %5$sinstall & activate WooCommerce &raquo;%6$s
bg: %1$sWooCommerce Абонаментите са неактивни.%2$s Приставката %3$sWooCommerce%4$s трябва да е активна, за да работят абонаментите за WooCommerce. Моля, %5$s инсталирайте и активирайте WooCommerce »%6$s

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$: minimum supported WooCommerce version, 4$-5$: opening and closing link tags, leads to plugin admin
en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s This version of Subscriptions requires WooCommerce %3$s or newer. Please %4$supdate WooCommerce to version %3$s or newer &raquo;%5$s
bg: %1$sWooCommerce Абонаментите са неактивни.%2$s Тази версия на Абонаментите изисква WooCommerce %3$s или по-нова. Моля, %4$ актуализирайте WooCommerce до версия %3$s или по-нова »%5$s

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s current subscriptions
bg: %2$s %1$s текущи абонаменти

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s ended subscriptions
bg: %2$s %1$s приключи абонаментите

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s new subscriptions
bg: %2$s %1$s нови абонаменти

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription cancellations
bg: %2$s %1$s анулиране на абонамент

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription renewals
bg: %2$s %1$s подновяване на абонамент

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription resubscribes
bg: %2$s %1$s абонамент се абонира повторно

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription signups
bg: %2$s %1$s абонаментни абонаменти

note: translators: 2: link opening tag, 1: subscription count and closing tag.
en: %2$s %1$s subscription switches
bg: %2$s %1$s превключва абонамент

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s cancellation%3$s subscription cancellations this month | %2$s%1$s cancellations%3$s subscription cancellations this month
bg[0]: %2$s%1$s анулиране%3$s анулиране на абонамент този месец

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s renewal%3$s subscription renewals this month | %2$s%1$s renewals%3$s subscription renewals this month
bg[0]: %2$s%1$s подновяване%3$s подновяване на абонамент този месец

note: translators: 1$: count, 2$ and 3$ are opening and closing strong tags, respectively.
en: %2$s%1$s signup%3$s subscription signups this month | %2$s%1$s signups%3$s subscription signups this month
bg[0]: %2$s%1$s регистрация%3$s абонаментни регистрации този месец

note: translators: %d: retry count.
en: %d Cancelled Payment Retry | %d Cancelled Payment Retries
bg[0]: %d анулиран повторен опит за плащане

note: translators: %d: retry count.
en: %d Failed Payment Retry | %d Failed Payment Retries
bg[0]: %d неуспешен повторен опит за плащане

note: translators: %d: retry count.
en: %d Pending Payment Retry | %d Pending Payment Retries
bg[0]: %d изчакващ повторен опит за плащане

note: translators: %d: retry count.
en: %d Processing Payment Retry | %d Processing Payment Retries
bg[0]: %d Обработка Повторен опит за плащане

note: translators: %d: retry count.
en: %d Successful Payment Retry | %d Successful Payment Retries
bg[0]: %d успешен опит за повторно плащане

note: translators: %d refers to the number of times we have detected cache update failures
en: %d failures | %d failure
bg[0]: %d неуспехи

note: translators: %d: item count.
en: %d item | %d items
bg[0]: %d елемент

[ctx: wcs_get_human_time_diff]
note: translators: placeholder is a localized date and time (e.g. "February 1, 2018 10:20 PM")
en: %s
bg: %с

note: translators: placeholder is blogname
en: %s - Order
bg: %s - Поръчка

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: %s ago
bg: преди %s

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s average renewal amount
bg: %s средна сума за подновяване

note: translators: placeholder is a number of days.
en: %s day | a %s-day
bg[0]: %s ден

note: translators: placeholder is a number of day with language specific suffix applied (e.g. "1st", "3rd", "5th", etc...)
en: %s day of the month
bg: %s ден от месеца

note: translators: placeholder is a day of the week
en: %s each week
bg: %s всяка седмица

note: translators: placeholder is a number of months.
en: %s month | a %s-month
bg[0]: %s месец

note: translators: %s: subscription net gain (with percentage).
en: %s net subscription gain
bg: %s нетна печалба от абонамента

note: translators: %s: subscription net loss (with percentage).
en: %s net subscription loss
bg: %s нетна загуба на абонамент

note: translators: placeholder is recurring amount. translators: placeholder is recurring amount
en: %s on the last day of each month
bg: %s в последния ден на всеки месец

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal income in this period
bg: %s доход от подновяване през този период

note: translators: %s: renewal count.
en: %s renewal orders
bg: %s поръчки за подновяване

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s renewal revenue in this period
bg: %s приходи от подновяване през този период

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue recovered
bg: Възстановени са %s приходи от подновяване

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s renewal revenue this month
bg: %s приходи от подновяване този месец

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s resubscribe revenue in this period
bg: %s приходи от повторно абонамент през този период

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts failed
bg: %s опита за повторен опит неуспешни

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts pending
bg: %s опита за повторен опит изчакващи

note: translators: %s: retry count.
en: %s retry attempts succeeded
bg: %s опити за повторен опит бяха успешни

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s signup revenue in this period
bg: %s приходи от регистрация през този период

note: translators: %s: formatted amount.
en: %s signup revenue this month
bg: %s приходи от регистрация този месец

note: translators: placeholder is the number of subscriptions updated
en: %s subscription status changed. | %s subscription statuses changed.
bg[0]: Състоянието на абонамента %s е променено.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: %s switch revenue in this period
bg: %s приходи от превключване през този период

note: translators: placeholder is a number of weeks.
en: %s week | a %s-week
bg[0]: %s седмица

note: translators: placeholder is a number of years.
en: %s year | a %s-year
bg[0]: %s година

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags translators: placeholders are opening and closing anchor tags linking to documentation
en: %sLearn more &raquo;%s
bg: %sНаучете повече »%s

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{execution_time}", which will be replaced on front end with actual time
en: (in %s seconds)
bg: (след %s секунди)

[ctx: includes tax]
note: translators: placeholder is price string, denotes tax included in cart/order total
en: (includes %s)
bg: (включва %s)

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 day..."]
en: 1 day
bg: 1 ден

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 month..."]
en: 1 month
bg: 1 месец

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 week..."]
en: 1 week
bg: 1 седмица

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 year..."]
en: 1 year
bg: Една година

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: A fatal error has occurred while processing a recent subscription payment with PayPal. Please %1$sopen a new ticket at WooCommerce Support%3$s immediately to get this resolved. %2$sLearn more &raquo;%3$s
bg: Възникна фатална грешка при обработката на скорошно плащане за абонамент с PayPal. Моля, %1$отворете незабавно нов билет в WooCommerce Support%3$s, за да разрешите това. %2$sНаучете повече »%3$s

en: A product displays a button with the text "Add to cart". By default, a subscription changes this to "Sign up now". You can customise the button text for subscriptions here.
bg: Продуктът показва бутон с текст &quot;Добави в количката&quot;. По подразбиране абонаментът променя това на „Регистрирайте се сега“. Можете да персонализирате текста на бутона за абонаменти тук.

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been cancelled. Their subscription's details are as follows:
bg: Абонамент, принадлежащ на %1$s, е анулиран. Подробностите за техния абонамент са както следва:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has been suspended by the user. Their subscription's details are as follows:
bg: Абонамент, принадлежащ на %1$s, е спрян от потребителя. Подробностите за техния абонамент са както следва:

note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: A subscription belonging to %1$s has expired. Their subscription's details are as follows:
bg: Абонаментът, принадлежащ на %1$s, е изтекъл. Подробностите за техния абонамент са както следва:

en: A subscription has been removed from your cart. Due to payment gateway restrictions, different subscription products can not be purchased at the same time.
bg: Абонаментът е премахнат от вашата количка. Поради ограничения на платежния шлюз, различни абонаментни продукти не могат да бъдат закупени едновременно.

en: A subscription has been removed from your cart. Products and subscriptions can not be purchased at the same time.
bg: Абонаментът е премахнат от вашата количка. Продукти и абонаменти не могат да бъдат закупени едновременно.

en: A subscription renewal has been removed from your cart. Multiple subscriptions can not be purchased at the same time.
bg: Подновяването на абонамента е премахнато от вашата количка. Няколко абонамента не могат да бъдат закупени едновременно.

en: About WooCommerce Subscriptions
bg: Относно абонаментите за WooCommerce

en: Accept Early Renewal Payments
bg: Приемете плащания за ранно подновяване

en: Accept Early Renewal Payments via a Modal
bg: Приемете плащания за ранно подновяване чрез Modal

en: Accept Manual Renewals
bg: Приемете ръчни подновявания

en: Actions
bg: Действия

[ctx: an action on a subscription]
en: Activate
bg: Активирате

[ctx: Subscription status]
en: Active
bg: Активен

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Активен <span class="count">(%s)</span>

[ctx: label for the system status page]
en: Active Product Key
bg: Активен продуктов ключ

en: Active Subscriptions
bg: Активни абонаменти

note: translators: %s: help tip.
en: Active Subscriptions %s
bg: Активни абонаменти %s

note: translators: %d refers to the number of payments the coupon can be used for.
en: Active for %d payment | Active for %d payments
bg[0]: Активен за %d плащане

en: Active for unlimited payments
bg: Активен за неограничени плащания

en: Active for x payments
bg: Активен за x плащания

en: Active subscriber?
bg: Активен абонат?

en: Add
bg: Добавете

en: Add New
bg: Добави нов

en: Add New Retry
bg: Добавяне на нов повторен опит

[ctx: custom post type setting]
en: Add New Subscription
bg: Добавяне на нов абонамент

[ctx: custom post type setting]
en: Add Subscription
bg: Добавяне на абонамент

en: Add a Subscription Product
bg: Добавете абонаментен продукт

[ctx: label on button, imperative]
en: Add payment
bg: Добавете плащане

[ctx: text on button on checkout page]
en: Add payment method
bg: Добавете начин на плащане

[ctx: the page title of the add payment method form]
en: Add payment method
bg: Добавете начин на плащане

en: Add to Cart Button Text
bg: Текст на бутона за добавяне в количката

en: Address
bg: Адрес

en: Affected event: | Affected events:
bg[0]: Засегнато събитие:

en: Align Subscription Renewal Day
bg: Ден за подновяване на абонамента Align

[ctx: used in the general subscription options page]
note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Align subscription renewal to a specific day of the week, month or year. For example, the first day of the month. %1$sLearn more%2$s.
bg: Приведете подновяването на абонамента към конкретен ден от седмицата, месец или година. Например първия ден от месеца. %1$sНаучете повече%2$s.

en: Align the payment date for all customers who purchase this subscription to a specific day of the week or month.
bg: Подравнете датата на плащане за всички клиенти, които купуват този абонамент, към конкретен ден от седмицата или месеца.

[ctx: used in subscription product edit screen]
note: translators: placeholder is a year (e.g. "2016")
en: Align the payment date for this subscription to a specific day of the year. If the date has already taken place this year, the first payment will be processed in %s. Set the day to 0 to disable payment syncing for this product.
bg: Подравнете датата на плащане за този абонамент към конкретен ден от годината. Ако датата вече е настъпила тази година, първото плащане ще бъде обработено в %s. Задайте деня на 0, за да деактивирате синхронизирането на плащанията за този продукт.

en: All linked subscription items have been removed from the cart.
bg: Всички свързани артикули за абонамент са премахнати от количката.

[ctx: Used in WooCommerce by removed item notification: "_All linked subscription items were_ removed. Undo?" Filter for item title.]
en: All linked subscription items were
bg: Всички свързани абонаментни елементи бяха

en: All orders types
bg: Всички видове поръчки

en: Allow $0 initial checkout without a payment method.
bg: Разрешете първоначално плащане от $0 без начин на плащане.

en: Allow Switching
bg: Разрешаване на превключване

en: Allow a subscription product to be purchased with other products and subscriptions in the same transaction.
bg: Разрешете абонаментен продукт да бъде закупен с други продукти и абонаменти в същата транзакция.

en: Allow a subscription product with a $0 initial payment to be purchased without providing a payment method. The customer will be required to provide a payment method at the end of the initial period to keep the subscription active.
bg: Разрешете абонаментен продукт с първоначално плащане от $0 да бъде закупен, без да се предоставя начин на плащане. Клиентът ще трябва да предостави начин на плащане в края на първоначалния период, за да запази абонамента активен.

note: translators: 1-2: opening/closing <strong> tags , 2-3: opening/closing tags for a link to docs on early renewal.
en: Allow customers to bypass the checkout and renew their subscription early from their %1$sMy Account > View Subscription%2$s page. %3$sLearn more.%4$s
bg: Позволете на клиентите да заобиколят плащането и да подновят абонамента си рано от страницата си %1$sМоят акаунт &gt; Преглед на абонамент%2$s. %3$sНаучете повече.%4$s

en: Allow customers to turn on and off automatic renewals from their View Subscription page.
bg: Позволете на клиентите да включват и изключват автоматичното подновяване от страницата си за преглед на абонамента.

en: Allow multiple subscriptions and products to be purchased simultaneously.
bg: Позволете едновременното закупуване на няколко абонамента и продукти.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Allow subscribers to switch (upgrade or downgrade) between different subscriptions. %1$sLearn more%2$s.
bg: Позволете на абонатите да превключват (надграждат или понижават) между различни абонаменти. %1$sНаучете повече%2$s.

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Always
bg: Винаги

en: An error has occurred while processing a recent subscription related event. For steps on how to fix the affected subscription and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s. | An error has occurred while processing recent subscription related events. For steps on how to fix the affected subscriptions and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s.
bg[0]: Възникна грешка при обработката на скорошно събитие, свързано с абонамента. За стъпки как да коригирате засегнатия абонамент и да научите повече за възможните причини за тази грешка, моля, прочетете нашето ръководство %1$тук%2$s.

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
bg: Възникна грешка. Моля, опитайте отново или опитайте с алтернативен начин на плащане.

[ctx: Trial period dropdown's description in pricing fields]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
bg: Незадължителен период от време за изчакване, преди да таксувате първото периодично плащане. Всяка такса за регистрация все още ще бъде таксувана в началото на абонамента. %s

[ctx: Trial period field tooltip on Edit Product administration screen]
note: translators: placeholder is trial period validation message if passed an invalid value (e.g. "Trial period can not exceed 4 weeks")
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
bg: Незадължителен период от време за изчакване, преди да таксувате първото периодично плащане. Всяка такса за регистрация все още ще бъде таксувана в началото на абонамента. %s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: An order has been created for you to renew your subscription on %1$s. To pay for this invoice please use the following link: %2$s
bg: Създадена е поръчка за подновяване на абонамента си за %1$s. За да платите тази фактура, моля, използвайте следната връзка: %2$s

en: And much more...
bg: И още много...

en: Any Payment Method
bg: Всеки начин на плащане

en: Are you sure you want remove this item from your subscription?
bg: Наистина ли искате да премахнете този елемент от абонамента си?

en: Are you sure you want to change the payment method from PayPal standard?
    
    This will suspend the subscription at PayPal.
bg: Наистина ли искате да промените начина на плащане от стандартния PayPal? Това ще спре абонамента в PayPal.

en: Are you sure you want to process a renewal?
    
    This will charge the customer and email them the renewal order (if emails are enabled).
bg: Наистина ли искате да обработите подновяване? Това ще таксува клиента и ще му изпрати поръчката за подновяване по имейл (ако имейлите са активирани).

en: Are you sure you want to retry payment for this renewal order?
    
    This will attempt to charge the customer and send renewal order emails (if emails are enabled).
bg: Наистина ли искате да опитате повторно плащане за тази поръчка за подновяване? Това ще се опита да таксува клиента и да изпрати имейли за поръчка за подновяване (ако имейлите са активирани).

note: translators: 1,2: opening/closing link tags (to documentation).
en: Attempt to recover recurring revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily. %1$sLearn more%2$s.
bg: Опит за възстановяване на повтарящи се приходи, които иначе биха били загубени поради само временно отхвърляне на методите на плащане. %1$sНаучете повече%2$s.

en: Auto Renewal Toggle
bg: Превключване на автоматично подновяване

en: Auto renew
bg: Автоматично Подновяване

en: Automatic Failed Payment Retries
bg: Автоматични неуспешни повторни опити за плащане

en: Automatic Failed Payment Retry
bg: Автоматичен неуспешен повторен опит за плащане

en: Automatic Recurring Payments
bg: Автоматични повтарящи се плащания

en: Automatic payment failed for order {order_number}
bg: Неуспешно автоматично плащане за поръчка {order_number}

en: Automatic payment failed for {order_number}, we will retry {retry_time}
bg: Автоматичното плащане не бе успешно за {order_number}, ще опитаме отново {retry_time}

en: Automatic renewal payment failed
bg: Плащането за автоматично подновяване не бе успешно

en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
bg: Автоматично изтичане на абонамента след този период от време. Тази продължителност е в допълнение към всяка безплатна пробна версия или период от време, предоставен преди синхронизирана първа дата за подновяване.

[ctx: Subscription Length dropdown's description in pricing fields]
en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
bg: Автоматично изтичане на абонамента след този период от време. Тази продължителност е в допълнение към всяка безплатна пробна версия или времето, предоставено преди синхронизирана първа дата за подновяване.

en: Average Lifetime Value
bg: Средна жизнена стойност

note: translators: %s: help tip.
en: Average Lifetime Value %s
bg: Средна жизнена стойност %s

note: translators: %s: help tip.
en: Average Recurring Line Total %s
bg: Среден повтарящ се ред Общо %s

en: Backordered
bg: Изоставена поръчка

en: Because of this, it is not recommended as a payment method for Subscriptions unless it is the only available option for your country.
bg: Поради това не се препоръчва като начин на плащане за абонаменти, освен ако не е единствената налична опция за вашата страна.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Because the %sWC_Subscription%s class extends %sWC_Order%s, you can use its familiar methods, like %s$subscription->update_status()%s or %s$subscription->get_total()%s.
bg: Тъй като класът %sWC_Subscription%s разширява %sWC_Order%s, можете да използвате познатите му методи, като %s$subscription-&gt;update_status()%s или %s$subscription-&gt;get_total()%s.

note: translators: Placeholders are the opening and closing link tags.
en: Before enabling PayPal Standard for Subscriptions, please note, when using PayPal Standard, customers are locked into using PayPal Standard for the life of their subscription, and PayPal Standard has a number of limitations. Please read the guide on %1$swhy we don't recommend PayPal Standard%2$s for Subscriptions before choosing to enable this option.
bg: Преди да активирате PayPal Standard за абонаменти, имайте предвид, че когато използвате PayPal Standard, клиентите са заключени в използването на PayPal Standard през целия живот на техния абонамент и PayPal Standard има редица ограничения. Моля, прочетете ръководството за %1$s, защо не препоръчваме PayPal Standard%2$s за абонаменти, преди да изберете да активирате тази опция.

note: translators: placeholders are opening and closing tags
en: Before we send you on your way, we need to update your database to the newest version. If you do not have a recent backup of your site, %snow is the time to create one%s.
bg: Преди да ви изпратим по пътя, трябва да актуализираме вашата база данни до най-новата версия. Ако нямате скорошно архивиране на вашия сайт, %snow е моментът да създадете такъв%s.

[ctx: when to allow switching]
en: Between Grouped Subscriptions
bg: Между групирани абонаменти

[ctx: when to allow switching]
en: Between Subscription Variations
bg: Между вариантите на абонамента

[ctx: table column header]
en: Big Bang
bg: Голям взрив

en: Billing
bg: Таксуване

en: Billing Address
bg: адрес на плащане

en: Billing Period
bg: Период на фактуриране

en: Billing Period:
bg: период на фактуриране:

en: Billing agreement cancelled at PayPal.
bg: Споразумението за таксуване е анулирано в PayPal.

en: Billing interval:
bg: Интервал на фактуриране:

en: Billing period for the subscription.
bg: Период на фактуриране за абонамента.

[ctx: meaning billing address]
en: Billing:
bg: таксуване:

en: Both the shipping address used for the subscription and your default shipping address for future purchases will be updated.
bg: И адресът за доставка, използван за абонамента, и адресът ви за доставка по подразбиране за бъдещи покупки ще бъдат актуализирани.

en: Browse products
bg: Разгледайте продукти

en: Browser User Agent
bg: Потребителски агент на браузъра

en: But wait, there's more!
bg: Но чакайте, има още!

en: Button Text
bg: Текст на бутона

en: By default, Subscriptions will retry the payment 5 times over 7 days. The rules that control the retry system can be modified to customise:
bg: По подразбиране Абонаментите ще опитат повторно плащането 5 пъти за 7 дни. Правилата, които контролират системата за повторен опит, могат да бъдат променени за персонализиране:

note: translators: placeholders are for opening and closing link (<a>) tags
en: By default, adding new files to an existing subscription product will automatically provide active subscribers with access to the new files. However, now you can enable a %snew content dripping setting%s to provide subscribers with access to new files only after the next renewal payment.
bg: По подразбиране добавянето на нови файлове към съществуващ абонаментен продукт автоматично ще осигури на активните абонати достъп до новите файлове. Сега обаче можете да активирате настройка %s за изтичане на ново съдържание, за да предоставите на абонатите достъп до нови файлове само след следващото плащане за подновяване.

en: By making a subscription a Custom Order Type, a subscription is also now a custom post type. This makes it faster to query subscriptions and it uses a database schema that is as scalable as WordPress posts and pages.
bg: Като направите абонамента тип персонализирана поръчка, абонаментът вече е и персонализиран тип публикация. Това прави заявките за абонаменти по-бързо и използва схема на база данни, която е толкова мащабируема, колкото публикациите и страниците на WordPress.

en: By renewing your subscription early your next payment will be %s.
bg: Като подновите абонамента си по-рано, следващото ви плащане ще бъде %s.

en: By renewing your subscription early, your scheduled next payment on %s will be cancelled.
bg: Ако подновите абонамента си по-рано, насроченото ви следващо плащане на %s ще бъде анулирано.

en: By using WooCommerce Subscriptions, you may be storing personal data and depending on which third-party payment processors you’re using to take subscription payments, you may be sharing personal data with external sources.
bg: Използвайки абонаментите за WooCommerce, може да съхранявате лични данни и в зависимост от това кои трети страни за обработка на плащания използвате, за да приемате абонаментни плащания, може да споделяте лични данни с външни източници.

en: Cache Update Failures
bg: Грешки при актуализиране на кеша

en: Can not get address type display name. Address type is not a string.
bg: Не може да се получи екранно име на типа адрес. Типът адрес не е низ.

en: Can not get status name. Status is not a string.
bg: Не може да се получи име на състоянието. Състоянието не е низ.

en: Cancel
bg: Отмяна

[ctx: an action on a subscription]
en: Cancel
bg: Отмяна

en: Cancel Now
bg: Отменете сега

en: Cancel and remove personal data
bg: Отменете и премахнете личните данни

en: Cancellations
bg: Анулации

[ctx: Subscription status]
en: Cancelled
bg: Отменен

[ctx: table heading]
en: Cancelled Date
bg: Дата на анулиране

en: Cancelled Subscription
bg: Анулиран абонамент

en: Cancelled Subscription emails are sent when a customer's subscription is cancelled (either by a store manager, or the customer).
bg: Имейлите за анулиран абонамент се изпращат, когато абонаментът на клиента бъде анулиран (от управител на магазина, или от клиента).

note: translators: placeholder is an error message.
en: Cannot create subscription: %s.
bg: Не може да се създаде абонамент: %s.

en: Change
bg: Промяна

[ctx: change billing or shipping address]
note: translators: %s: address type (eg. 'billing' or 'shipping').
en: Change %s address
bg: Променете адреса на %s

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Change Payment Method
bg: Промяна на метода на плащане

en: Change Trial and End Dates
bg: Промяна на пробната и крайната дата

en: Change address
bg: Смяна на адреса

en: Change in subscriptions between the start and end of the period.
bg: Промяна в абонаментите между началото и края на периода.

[ctx: label on button, imperative]
en: Change payment
bg: Промяна на плащането

en: Change payment features:
bg: Промяна на функциите за плащане:

[ctx: text on button on checkout page]
en: Change payment method
bg: Промяна на начина на плащане

[ctx: the page title of the change payment method form]
en: Change payment method
bg: Промяна на начина на плащане

en: Check Out What's New
bg: Вижте какво е новото

note: translators: placeholder is either empty or "Next payment is due..."
en: Choose a new payment method.%s
bg: Изберете нов начин на плащане.%s

en: Choose a new subscription.
bg: Изберете нов абонамент.

note: translators: placeholders are <em> tags
en: Choose the default roles to assign to active and inactive subscribers. For record keeping purposes, a user account must be created for subscribers. Users with the %1$sadministrator%2$s role, such as yourself, will never be allocated these roles to prevent locking out administrators.
bg: Изберете ролите по подразбиране, които да присвоите на активни и неактивни абонати. За целите на водене на записи трябва да бъде създаден потребителски акаунт за абонати. Потребители с ролята %1$administrator%2$s, като вас, никога няма да получат тези роли, за да се предотврати блокирането на администратори.

en: Choose the subscription price, billing interval and period.
bg: Изберете цена на абонамента, период на фактуриране и период.

en: Choose which format of email to send.
bg: Изберете кой формат на имейл да изпратите.

en: Clear
bg: Ясно

en: Complete checkout to renew now.
bg: Завършете плащането, за да подновите сега.

en: Complete checkout to renew your subscription.
bg: Завършете плащането, за да подновите абонамента си.

en: Complete checkout to resubscribe.
bg: Завършете плащането, за да се абонирате отново.

en: Completed Renewal Order
bg: Завършена поръчка за подновяване

en: Continue
bg: продължи

en: Copy billing address
bg: Копиране на адреса за фактуриране

note: translators: placeholder is either subscription key or a subscription id, or, failing that, empty (e.g. "145_21" or "145")
en: Could not get subscription. Most likely the subscription key does not refer to a subscription. The key was: "%s".
bg: Не можа да се получи абонамент. Най-вероятно абонаментният ключ не се отнася за абонамент. Ключът беше: &quot;%s&quot;.

[ctx: label for the system status page]
en: Country / State
bg: Държава/Щат

en: Coupon will be limited to the given number of payments. It will then be automatically removed from the subscription. "Payments" also includes the initial subscription payment.
bg: Купонът ще бъде ограничен до посочения брой плащания. След това той автоматично ще бъде премахнат от абонамента. „Плащания“ включва и първоначалното плащане на абонамента.

en: Create pending parent order
bg: Създаване на чакаща родителска поръчка

en: Create pending parent order requested by admin action.
bg: Създаване на чакаща родителска поръчка, поискана от действие на администратора.

en: Create pending renewal order
bg: Създаване на чакаща поръчка за подновяване

en: Create pending renewal order requested by admin action.
bg: Създаване на чакаща поръчка за подновяване, поискана от действието на администратора.

en: Create subscriptions
bg: Създайте абонаменти

en: Created Date
bg: Дата на създаване

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Raw Retry Rule
bg: Персонализирано правило за необработен повторен опит

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule
bg: Персонализирано правило за повторен опит

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule Class
bg: Персонализиран клас правила за повторен опит

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rules
bg: Персонализирани правила за повторен опит

en: Custom field deleted.
bg: Персонализираното поле е изтрито.

en: Custom field updated.
bg: Персонализираното поле е актуализирано.

en: Customer
bg: Клиент

[ctx: Used in switch notification admin email]
note: translators: $1: customer's first name and last name, $2: how many subscriptions customer switched
en: Customer %1$s has switched their subscription. The details of their new subscription are as follows: | Customer %1$s has switched %2$d of their subscriptions. The details of their new subscriptions are as follows:
bg[0]: Клиент %1$s смени абонамента си. Подробностите за техния нов абонамент са както следва:

en: Customer ID is invalid.
bg: Идентификационният номер на клиента е невалиден.

en: Customer Payment Retry
bg: Повторен опит за плащане на клиента

en: Customer Provided Note
bg: Предоставена от клиента бележка

en: Customer Renewal Invoice
bg: Фактура за подновяване на клиента

en: Customer Suspensions
bg: Спиране на клиенти

en: Customer Totals
bg: Общо за клиентите

en: Customer add payment method page &rarr;
bg: Страница за добавяне на начин на плащане на клиента →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer added "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
bg: Клиентът добави „%1$s“ (идентификатор на продукта: #%2$d) през страницата „Моят акаунт“.

[ctx: used in order notes]
note: translators: %s: new item name.
en: Customer added %s.
bg: Клиентът добави %s.

en: Customer change payment method page &rarr;
bg: Страница за промяна на начина на плащане на клиента →

[ctx: used in order note]
note: translators: 1$: product name, 2$: product id
en: Customer removed "%1$s" (Product ID: #%2$d) via the My Account page.
bg: Клиентът премахна „%1$s“ (идентификатор на продукта: #%2$d) чрез страницата „Моят акаунт“.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Customer requested to renew early:
bg: Клиентът поиска предсрочно подновяване:

note: translators: %s: order number.
en: Customer resubscribed in order #%s
bg: Клиентът се абонира повторно в поръчка #%s

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s and %2$s.
bg: Кеширането на абонамента на клиента вече се обработва от %1$s и %2$s.

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s.
bg: Кеширането на абонамента на клиента вече се обработва от %1$s.

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Customer successfully renewed early with order %s.
bg: Клиентът успешно подновен рано с поръчка %s.

[ctx: used in order notes]
note: translators: 1$: old item, 2$: new item when switching
en: Customer switched from: %1$s to %2$s.
bg: Клиентът премина от: %1$s на %2$s.

en: Customer's notes about the order
bg: Бележки на клиента за поръчката

en: Customer:
bg: Клиент:

en: Customers
bg: Клиенти

en: Customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
bg: Клиентите и други потребители без администратор могат да разглеждат и купуват от вашия магазин без прекъсване, докато актуализацията е в ход.

en: Customers can now purchase different subscription products in one transaction. The products can bill on any schedule and have any combination of sign-up fees and/or free trials.
bg: Клиентите вече могат да купуват различни абонаментни продукти в една транзакция. Продуктите могат да таксуват по всеки график и да имат всяка комбинация от такси за регистрация и/или безплатни пробни периоди.

en: Customers with a subscription are excluded from this setting.
bg: Клиентите с абонамент са изключени от тази настройка.

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Customise Retry Rules
bg: Персонализирайте правилата за повторен опит

en: Customise the text displayed on the button next to the subscription on the subscriber's account page. The default is "Switch Subscription", but you may wish to change this to "Upgrade" or "Change Subscription".
bg: Персонализирайте текста, показван на бутона до абонамента на страницата на акаунта на абоната. По подразбиране е „Превключване на абонамента“, но може да искате да промените това на „Надстройка“ или „Промяна на абонамента“.

en: Database Update Required
bg: Изисква се актуализация на базата данни

note: translators: placeholder is a list of version numbers (e.g. "1.3 & 1.4 & 1.5")
en: Database updated to version %s
bg: Базата данни е актуализирана до версия %s

en: Date
bg: Дата

en: Date Changed
bg: Дата на промяна

[ctx: table headings in notification email]
en: Date Suspended
bg: Дата е спряна

note: translators: placeholder is localised date string
en: Date Suspended: %s
bg: Дата на прекратяване: %s

en: Date type can not be an empty string.
bg: Типът дата не може да бъде празен низ.

en: Date type is not a string.
bg: Типът дата не е низ.

[ctx: input field placeholder for day field for annual subscriptions]
en: Day
bg: ден

en: Delete Customer Subscription Cache
bg: Изтриване на кеша за абонамент на клиенти

en: Delete Permanently
bg: Изтрийте за постоянно

en: Delete Related Order Cache
bg: Изтриване на свързания кеш за поръчки

en: Delete all variations without a subscription
bg: Изтрийте всички варианти без абонамент

en: Delete this item permanently
bg: Изтрийте този елемент за постоянно

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Developers can also now use all the familiar WordPress functions, like %sget_posts()%s, to query or modify subscription data.
bg: Разработчиците вече могат да използват и всички познати функции на WordPress, като %sget_posts()%s, за да заявяват или променят данни за абонамента.

en: Disable auto renew
bg: Деактивирайте автоматичното подновяване

en: Discount
bg: Отстъпка

en: Display the auto renewal toggle
bg: Покажете превключвателя за автоматично подновяване

en: Do not limit
bg: Не ограничавайте

en: Do not synchronise
bg: Не синхронизирайте

[ctx: short for documents]
en: Docs
bg: Документи

[ctx: short for documents]
en: Documentation
bg: Документация

[ctx: a switch type]
en: Downgrade
bg: Понижаване

en: Downloadable
bg: Възможност за изтегляне

en: Drip Downloadable Content
bg: Съдържание за изтегляне

en: Early Renewal
bg: Ранно подновяване

en: Edit
bg: редактиране

[ctx: custom post type setting]
en: Edit
bg: редактиране

en: Edit Retry
bg: Редактиране Опитайте отново

en: Edit Subscription
bg: Редактиране на абонамента

[ctx: custom post type setting]
en: Edit Subscription
bg: Редактиране на абонамента

[ctx: API error message when editing the order failed]
note: translators: placeholder is error message
en: Edit subscription failed with error: %s
bg: Редактирането на абонамента не бе успешно с грешка: %s

en: Email
bg: електронна поща

en: Email Address
bg: Имейл адрес

[ctx: Name the setting that controls the main heading contained within the email notification]
en: Email Heading
bg: Заглавие на имейла

[ctx: text, html or multipart]
en: Email type
bg: Тип имейл

note: translators: placeholder is customer's billing email
en: Email: %s
bg: Имейл: %s

en: Enable Automatic Retry
bg: Активирайте автоматичен повторен опит

en: Enable PayPal Standard for Subscriptions
bg: Активирайте PayPal Standard за абонаменти

en: Enable auto renew
bg: Активирайте автоматичното подновяване

en: Enable automatic payments
bg: Активирайте автоматичните плащания

en: Enable automatic retry of failed recurring payments
bg: Активиране на автоматичен повторен опит за неуспешни повтарящи се плащания

en: Enable dripping for downloadable content on subscription products.
bg: Активирайте капенето за съдържание за изтегляне в абонаментни продукти.

en: Enable this email notification
bg: Активирайте това известие по имейл

[ctx: an email notification]
en: Enable/Disable
bg: Активиране/Деактивиране

note: translators: %s is a line break.
en: Enabling this grants access to new downloadable files added to a product only after the next renewal is processed.%sBy default, access to new downloadable files added to a product is granted immediately to any customer that has an active subscription with that product.
bg: Активирането на това предоставя достъп до нови файлове за изтегляне, добавени към продукт само след обработка на следващото подновяване.%sПо подразбиране достъпът до нови файлове за изтегляне, добавени към продукт, се предоставя незабавно на всеки клиент, който има активен абонамент за този продукт.

en: End Date
bg: Крайна дата

[ctx: table heading]
en: End Date
bg: Крайна дата

[ctx: table headings in notification email]
en: End Date
bg: Крайна дата

note: translators: placeholder is localised date string
en: End Date: %s
bg: Крайна дата: %s

[ctx: customer subscription table header]
en: End date
bg: Крайна дата

[ctx: table heading]
en: End date
bg: Крайна дата

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised end date, or "when cancelled"
en: End date: %s
bg: Крайна дата: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: End of Prepaid Term
bg: Край на предплатения срок

note: translators: placeholder is localised date string
en: End of Prepaid Term: %s
bg: Край на предплатения срок: %s

en: Endpoint for the My Account &rarr; Change Subscription Payment Method page
bg: Крайна точка за страницата Моят акаунт → Промяна на метода на плащане за абонамент

en: Endpoint for the My Account &rarr; Subscriptions page
bg: Крайна точка за страницата Моят акаунт → Абонаменти

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Subscription page
bg: Крайна точка за страницата Моят акаунт → Преглед на абонамент

en: Enter a new interval as a single number (e.g. to charge every 2nd month, enter 2):
bg: Въведете нов интервал като едно число (напр. за таксуване на всеки 2-ри месец, въведете 2):

en: Enter a new length (e.g. 5):
bg: Въведете нова дължина (напр. 5):

note: translators: placeholder is admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
bg: Въведете получатели (разделени със запетая) за този имейл. По подразбиране е %s.

en: Enter the new period, either day, week, month or year:
bg: Въведете новия период, ден, седмица, месец или година:

[ctx: used in api error message if there is no severity code from PayPal]
en: Error
bg: Грешка

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to add tax to subscription. Please try again.
bg: Грешка %d: Не може да се добави данък към абонамента. Моля, опитайте отново.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
bg: Грешка %d: Не може да се създаде поръчка. Моля, опитайте отново.

note: translators: placeholder is an internal error number
en: Error %d: Unable to create subscription. Please try again.
bg: Грешка %d: Не може да се създаде абонамент. Моля, опитайте отново.

en: Error during subscription status transition.
bg: Грешка по време на прехода на състоянието на абонамента.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags.
en: Error saving Subscriptions endpoints: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView subscription%2$s and %1$sSubscription payment method%2$s cannot be the same. The changes have been reverted.
bg: Грешка при запазване на крайни точки на абонаменти: %1$sSubscriptions%2$s, %1$sView абонамент%2$s и %1$sАбонамент метод на плащане%2$s не могат да бъдат еднакви. Промените са отменени.

note: translators: placeholder is error message from the payment gateway or subscriptions when updating the status
en: Error updating some information: %s
bg: Грешка при актуализиране на информация: %s

en: Error: Unable to add product to created subscription. Please try again.
bg: Грешка: Не може да се добави продукт към създаден абонамент. Моля, опитайте отново.

note: translators: placeholder is an order note.
en: Error: Unable to create renewal order with note "%s"
bg: Грешка: Не може да се създаде поръчка за подновяване с бележка &quot;%s&quot;

en: Error: Unable to create subscription. Please try again.
bg: Грешка: Не може да се създаде абонамент. Моля, опитайте отново.

en: Error: unable to find timezone of your browser.
bg: Грешка: не може да се намери часовата зона на вашия браузър.

[ctx: Message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is "{time_left}", will be replaced on front end with actual time
en: Estimated time left (minutes:seconds): %s
bg: Приблизително оставащо време (минути:секунди): %s

en: Expire after
bg: Изтича след

[ctx: Subscription status]
en: Expired
bg: Просрочен

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Изтекъл <span class="count">(%s)</span>

en: Expired Subscription
bg: Изтекъл абонамент

en: Expired Subscription emails are sent when a customer's subscription expires.
bg: Имейлите с изтекъл абонамент се изпращат, когато абонаментът на клиента изтече.

en: Export CSV
bg: Експортиране на CSV

[ctx: Subscription status]
en: Failed
bg: Се провали

en: Failed Payment Retries
bg: Неуспешни опити за плащане

en: Failed recurring payments can now be retried automatically. This helps recover revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily.
bg: Неуспешните периодични плащания вече могат да бъдат изпробвани отново автоматично. Това помага за възстановяване на приходите, които иначе биха били загубени поради само временно отхвърляне на методите на плащане.

en: Failed retries
bg: Неуспешни повторни опити

note: translators: placeholder is subscription ID
en: Failed sign-up for subscription %s.
bg: Неуспешна регистрация за абонамент %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to activate subscription status for order #%1$s: %2$s
bg: Неуспешно активиране на състоянието на абонамента за поръчка №%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to cancel subscription after order #%1$s was cancelled: %2$s
bg: Неуспешно анулиране на абонамента, след като поръчка №%1$s беше анулирана: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to process failed payment on subscription for order #%1$s: %2$s
bg: Неуспешно обработване на неуспешно плащане при абонамент за поръчка №%1$s: %2$s

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to set subscription as expired for order #%1$s: %2$s
bg: Неуспешно задаване на абонамента като изтекъл за поръчка №%1$s: %2$s

note: translators: placeholder contains a link to the order's edit screen.
en: Failed to update subscription dates after customer renewed early with order %s.
bg: Неуспешно актуализиране на датите на абонамента, след като клиентът беше подновен рано с поръчка %s.

note: translators: $1: order number, $2: error message
en: Failed to update subscription status after order #%1$s was put on-hold: %2$s
bg: Неуспешно актуализиране на състоянието на абонамента, след като поръчка №%1$s беше поставена на изчакване: %2$s

note: translators: $1-$2: opening and closing tags. Link to documents->payment gateways, 3$-4$: opening and closing tags. Link to WooCommerce extensions shop page
en: Find new gateways that %1$ssupport automatic subscription payments%2$s in the official %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.
bg: Намерете нови шлюзове, които %1$s поддържат автоматични абонаментни плащания%2$s в официалния %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.

note: translators: placeholder is a date
en: First payment prorated. Next payment: %s
bg: Първо плащане пропорционално. Следващо плащане: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First payment: %s
bg: Първо плащане: %s

note: translators: placeholder is a date
en: First renewal: %s
bg: Първо подновяване: %s

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For All Subscription Products
bg: За всички абонаментни продукти

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of All Subscription Products
bg: За надстройки и понижаване на всички абонаментни продукти

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of Virtual Subscription Products Only
bg: Само за надстройки и понижаване на виртуални абонаментни продукти

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of All Subscription Products
bg: За надстройки на всички абонаментни продукти

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of Virtual Subscription Products Only
bg: Само за надстройки на виртуални абонаментни продукти

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For Virtual Subscription Products Only
bg: Само за виртуални абонаментни продукти

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: For a store manager to change a subscription from automatic to manual renewal payments (or manual to automatic) with Subscriptions v1.5, the database needed to be modified directly. Subscriptions now provides a way for payment gateways to allow you to change that from the new %sEdit Subscription%s interface.
bg: За да може мениджър на магазин да промени абонамент от автоматично към ръчно подновяване на плащания (или ръчно към автоматично) с Абонаменти v1.5, базата данни трябва да бъде променена директно. Абонаментите вече предоставят начин за шлюзовете за плащане, които ви позволяват да промените това от новия интерфейс %sEdit Subscription%s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: For the purposes of processing recurring subscription payments, we store the customer's name, billing address, shipping address, email address, phone number and credit card/payment details.
bg: За целите на обработката на повтарящи се абонаментни плащания, ние съхраняваме името на клиента, адреса за фактуриране, адреса за доставка, имейл адреса, телефонния номер и данните за кредитната карта/плащането.

[ctx: shipping method price]
en: Free
bg: Безплатно

en: Free Trial
bg: Безплатен пробен период

en: Free shipping coupon
bg: Купон за безплатна доставка

en: Free trial
bg: Безплатен пробен период

en: Free trial length
bg: Безплатна пробна продължителност

en: Free trial period
bg: Безплатен пробен период

[ctx: The gateway ID displayed on the Edit Subscriptions screen when editing payment method.]
note: translators: %s: gateway ID.
en: Gateway ID: [%s]
bg: Идент. № на шлюз: [%s]

en: Gateway does not support admin changing the payment method on a Subscription.
bg: Шлюзът не поддържа администраторска промяна на начина на плащане при абонамент.

en: General
bg: Общ

en: Generate Customer Subscription Cache
bg: Генериране на клиентски абонаментен кеш

en: Generate Related Order Cache
bg: Генериране на свързан кеш за поръчки

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings
bg: Отидете в настройките за абонаменти за WooCommerce

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings &raquo;
bg: Отидете в настройките за абонаменти за WooCommerce »

note: translators: %s: Customer first name
en: Hi %s,
bg: Здравейте %s,

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: Honour Renewal Order Data
bg: Уважавайте данните за поръчката за подновяване

en: How many customers stay subscribed for more than 6 months? What is the average lifetime value of your subscribers? How much renewal revenue will your store earn next month?
bg: Колко клиенти остават абонирани за повече от 6 месеца? Каква е средната стойност на живота на вашите абонати? Колко приходи от подновяване ще спечели вашият магазин следващия месец?

en: ID
bg: документ за самоличност

[ctx: subscription ID table heading]
en: ID
bg: документ за самоличност

en: IP Address
bg: IP адрес

en: IPN subscription cancelled.
bg: Абонаментът за IPN е анулиран.

en: IPN subscription failing payment method changed.
bg: Методът на плащане при неуспешен абонамент за IPN е променен.

[ctx: used in order note]
note: translators: 1: payment status (e.g. "completed"), 2: pending reason.
en: IPN subscription payment %1$s for reason: %2$s.
bg: Абонаментно плащане за IPN %1$s поради причина: %2$s.

[ctx: used in order note]
note: translators: placeholder is payment status (e.g. "completed")
en: IPN subscription payment %s.
bg: Абонаментно плащане за IPN %s.

en: IPN subscription payment completed.
bg: Абонаментното плащане за IPN приключи.

en: IPN subscription payment failure.
bg: Неуспешно плащане на абонамент за IPN.

[ctx: when it is a payment change, and there is a subscr_signup message, this will be a confirmation message that PayPal accepted it being the new payment method]
en: IPN subscription payment method changed to PayPal.
bg: Методът на плащане за абонамент за IPN е променен на PayPal.

en: IPN subscription sign up completed.
bg: Регистрацията за абонамент за IPN приключи.

en: IPN subscription suspended.
bg: Абонаментът за IPN е спрян.

en: If a subscriber's subscription is manually cancelled or expires, she will be assigned this role.
bg: Ако абонаментът на абоната бъде ръчно анулиран или изтече, на него ще бъде назначена тази роля.

en: If a subscription is synchronised to a specific day of the week, month or year, charge a prorated amount for the subscription at the time of sign up.
bg: Ако абонаментът е синхронизиран с конкретен ден от седмицата, месец или година, таксувайте пропорционална сума за абонамента по време на регистрацията.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: If you are using PayPal Standard or PayPal Reference transactions please see the %1$sPayPal Privacy Policy%2$s for more details.
bg: Ако използвате PayPal Standard или PayPal Reference транзакции, моля, вижте %1$s Политика за поверителност на PayPal%2$s за повече подробности.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: If you don't want new subscription purchases to automatically charge renewal payments, you can turn off automatic payments. Existing automatic subscriptions will continue to charge customers automatically. %1$sLearn more%2$s.
bg: Ако не искате новите покупки на абонамент автоматично да таксуват плащанията за подновяване, можете да изключите автоматичните плащания. Съществуващите автоматични абонаменти ще продължат да таксуват клиентите автоматично. %1$sНаучете повече%2$s.

note: translators: placeholder is number of seconds
en: If you received a server error and reloaded the page to find this notice, please refresh the page in %s seconds and the upgrade routine will recommence without issues.
bg: Ако сте получили грешка в сървъра и сте презаредили страницата, за да намерите това известие, моля, опреснете страницата след %s секунди и рутината за надграждане ще започне отново без проблеми.

en: Ignore this error
bg: Игнорирайте тази грешка

en: Ignore this error (not recommended)
bg: Игнорирайте тази грешка (не се препоръчва)

en: Import subscriptions to WooCommerce via CSV, or export your subscriptions from WooCommerce to a CSV with the WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter extension.
bg: Импортирайте абонаменти в WooCommerce чрез CSV или експортирайте абонаментите си от WooCommerce в CSV с разширението WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter.

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Import/Export Subscriptions
bg: Абонаменти за импортиране/експортиране

en: Improved scheduled action data storage
bg: Подобрено съхранение на данни за планирани действия

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: In %s
bg: В %s

en: In previous versions of Subscriptions, the subscription total was passed to payment gateways as the amount to charge for automatic renewal payments. This made it unnecessarily complicated to add one-time fees or discounts to a renewal.
bg: В предишни версии на абонаментите общият брой на абонамента беше прехвърлен към шлюзовете за плащане като сума за таксуване за плащания за автоматично подновяване. Това направи ненужно сложно добавянето на еднократни такси или отстъпки към подновяването.

en: Inactive Subscriber Role
bg: Неактивна роля на абонат

en: Increased processing rate for scheduled payments
bg: Повишена скорост на обработка за планирани плащания

[ctx: relation to order]
en: Initial Subscription
bg: Първоначален абонамент

en: Initial payment discount
bg: Отстъпка при първоначално плащане

en: Installed Plugins
bg: Инсталирани плъгини

[ctx: appears in an error message if date is wrong format]
note: translators: placeholder is date type (e.g. "end", "next_payment"...)
en: Invalid %s date. The date must be of the format: "Y-m-d H:i:s".
bg: Невалидна дата %s. Датата трябва да бъде във формат: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid PayPal IPN Payload: unable to find matching subscription.
bg: Невалиден PayPal IPN полезен товар: не може да се намери съответстващ абонамент.

en: Invalid Subscription.
bg: Невалиден абонамент.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid created date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
bg: Невалидна дата на създаване. Датата трябва да бъде низ и във формат: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid data. First parameter has a date that is not in the registered date types.
bg: Невалидни данни. Първият параметър има дата, която не е в регистрираните типове дати.

en: Invalid data. First parameter was empty when passed to update_dates().
bg: Невалидни данни. Първият параметър беше празен при предаване на update_dates().

en: Invalid data. No valid item id was passed in.
bg: Невалидни данни. Не е подаден валиден идентификатор на артикул.

en: Invalid data. No valid subscription / order was passed in.
bg: Невалидни данни. Не е подаден валиден абонамент/поръчка.

[ctx: In wcs_copy_order_meta error message. Refers to origin and target order objects.]
en: Invalid data. Orders expected aren't orders.
bg: Невалидни данни. Очакваните поръчки не са поръчки.

[ctx: Refers to the type of the copy being performed: "copy_order", "subscription", "renewal_order", "resubscribe_order"]
en: Invalid data. Type of copy is not a string.
bg: Невалидни данни. Типът на копието не е низ.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
bg: Невалидна дата. Датата трябва да бъде низ и във формат: &quot;Ymd H:i:s&quot;.

en: Invalid format. First parameter needs to be an array.
bg: Невалиден формат. Първият параметър трябва да бъде масив.

en: Invalid order.
bg: Невалидна поръчка.

en: Invalid recurring shipping method.
bg: Невалиден периодичен метод на доставка.

note: translators: 1: relation type, 2: list of valid relation types.
en: Invalid relation type: %1$s. Order relationship type must be one of: %2$s.
bg: Невалиден тип релация: %1$s. Типът на връзката за поръчка трябва да бъде един от: %2$s.

en: Invalid security token, please reload the page and try again.
bg: Невалиден токен за сигурност, моля, презаредете страницата и опитайте отново.

note: translators: 1) passed sort order type argument, 2) 'ascending', 3) 'descending'.
en: Invalid sort order type: %1$s. The $sort_order argument must be %2$s or %3$s.
bg: Невалиден тип поръчка за сортиране: %1$s. Аргументът $sort_order трябва да бъде %2$s или %3$s.

en: Invalid subscription billing interval given. Must be an integer greater than 0.
bg: Посочен е невалиден интервал за фактуриране на абонамента. Трябва да е цяло число, по-голямо от 0.

en: Invalid subscription billing period given.
bg: Посочен е невалиден период на фактуриране на абонамента.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid subscription customer_id.
bg: Невалиден абонамент customer_id.

en: Invalid subscription id.
bg: Невалиден идентификатор на абонамента.

en: Invalid subscription status given.
bg: Даден е невалиден статус на абонамента.

note: translators: placeholder is a switch type.
en: Invalid switch type "%s". Switch must be one of: "upgrade", "downgrade" or "crossgrade".
bg: Невалиден тип превключвател &quot;%s&quot;. Превключвателят трябва да е един от: &quot;надграждане&quot;, &quot;понижаване&quot; или &quot;кросград&quot;.

note: translators: %s: invalid type of update argument.
en: Invalid update type: %s. Post update types supported are "add" or "delete". Updates are done on post meta directly.
bg: Невалиден тип актуализация: %s. Поддържаните типове публикуване на актуализация са &quot;добавяне&quot; или &quot;изтриване&quot;. Актуализациите се извършват директно на пост мета.

en: Invoice for renewal order {order_number}
bg: Фактура за поръчка за подновяване {order_number}

en: Invoice for renewal order {order_number} from {order_date}
bg: Фактура за поръчка за подновяване {order_number} от {order_date}

note: translators: $1 and $2 are opening and closing strong tags, respectively.
en: It is %1$sstrongly recommended you do not change the Receiver Email address%2$s if you have active subscriptions with PayPal. Doing so can break existing subscriptions.
bg: %1$s силно се препоръчва да не променяте имейл адреса на получателя%2$s, ако имате активни абонаменти с PayPal. Това може да наруши съществуващите абонаменти.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags. 3$-4$: opening and closing link tags for learn more. Leads to duplicate site article on docs. 5$-6$: Opening and closing link to production URL. 7$: Production URL .
en: It looks like this site has moved or is a duplicate site. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s has disabled automatic payments and subscription related emails on this site to prevent duplicate payments from a staging or test environment. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s considers %5$s%7$s%6$s to be the site's URL. %3$sLearn more &raquo;%4$s.
bg: Изглежда, че този сайт е преместен или е дублиран сайт. %1$sWooCommerce Абонаменти%2$s деактивира автоматичните плащания и свързаните с абонамента имейли на този сайт, за да предотврати дублиращи се плащания от среда за проба или тест. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s счита %5$s%7$s%6$s за URL адреса на сайта. %3$sНаучете повече »%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: It was already possible to change a subscription's next payment date, but some store managers wanted to provide a customer with an extended free trial or add an extra month to the expiration date. Now you can change all of these dates from the %sEdit Subscription%s screen.
bg: Вече беше възможно да се промени следващата дата на плащане на абонамента, но някои мениджъри на магазини искаха да предоставят на клиента удължен безплатен пробен период или да добавят допълнителен месец към датата на изтичане. Сега можете да промените всички тези дати от екрана %sРедактиране на абонамент%s.

en: It's now easier for your customers to buy more subscriptions!
bg: Вече е по-лесно за вашите клиенти да купуват повече абонаменти!

en: Item ID.
bg: Идент. № на артикула.

en: Items
bg: Предмети

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your subscription renewal order #%s, and it is now being processed:
bg: Само да ви уведомя – получихме вашата поръчка за подновяване на абонамента #%s и сега се обработва:

en: Label
bg: Етикет

en: Last 7 Days
bg: Последните 7 дни

en: Last Month
bg: Миналия месец

en: Last Order Date
bg: Дата на последната поръчка

[ctx: table heading]
en: Last Order Date
bg: Дата на последната поръчка

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order Date: %s
bg: Дата на последната поръчка: %s

note: translators: placeholder is last time subscription was paid
en: Last Order: %s
bg: Последна поръчка: %s

en: Last day of the month
bg: Последен ден от месеца

[ctx: customer subscription table header]
en: Last order date
bg: Дата на последната поръчка

en: Last recorded error:
bg: Последна записана грешка:

[ctx: learn more link to failed payment retry documentation]
en: Learn More
bg: Научете повече

[ctx: learn more link to subscription emails documentation]
en: Learn More
bg: Научете повече

[ctx: learn more link to subscription reports documentation]
en: Learn More
bg: Научете повече

en: Learn more
bg: Научете повече

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %sView Subscription page%s.
bg: Научете повече за новата страница за абонамент %sView%s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Learn more about the new %smultiple subscriptions%s feature.
bg: Научете повече за новата функция %s за няколко абонамента.

note: translators: %s: help tip.
en: Lifetime Value from Subscriptions %s
bg: Доживотна стойност от абонаменти %s

en: Limit subscription
bg: Ограничете абонамента

en: Limit to one active subscription
bg: Ограничаване до един активен абонамент

en: Limit to one of any status
bg: Ограничаване до едно от всяко състояние

note: translators: %1$s is the coupon code, %2$d is the number of payment usages
en: Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d time. | Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d times.
bg[0]: Талонът за ограничена употреба „%1$s“ е премахнат от абонамента. Използвано е %2$d път.

en: Line subtotal (before discounts).
bg: Междинна сума (преди отстъпките).

en: Line subtotal tax (before discounts).
bg: Данък за междинна сума (преди отстъпките).

en: Line taxes.
bg: Линейни данъци.

en: Line total (after discounts).
bg: Общо по реда (след отстъпки).

en: Line total tax (after discounts).
bg: Общ данък по ред (след отстъпки).

[ctx: refers to live site]
en: Live
bg: На живо

en: Load billing address
bg: Заредете адрес за фактуриране

en: Load shipping address
bg: Заредете адрес за доставка

[ctx: used in "Subscription scheduled for <date>"]
note: translators: php date string
en: M j, Y @ G:i
bg: Mj, Y @ G:i

note: translators: minute placeholder for time input, javascript format
en: MM
bg: ММ

en: Manage Subscriptions
bg: Управление на абонаменти

en: Manual Renewal
bg: Ръчно подновяване

en: Manual Renewal Payments
bg: Плащания за ръчно подновяване

en: Manual renewal order awaiting customer payment.
bg: Ръчна поръчка за подновяване в очакване на плащане от клиента.

[ctx: used in the subscriptions upgrader]
note: translators: placeholder is number of upgraded subscriptions
en: Marked %s subscription products as "sold individually".
bg: Продуктите за абонамент за %s са отбелязани като „продавани поотделно“.

en: Meta key.
bg: Мета ключ.

en: Meta label.
bg: Мета етикет.

en: Meta value.
bg: Мета стойност.

note: translators: 1$: number of action scheduler hooks upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time
en: Migrated %1$s subscription related hooks to the new scheduler (in %2$s seconds).
bg: Мигрираха куки, свързани с %1$s абонамента, към новия планировчик (за %2$s секунди).

note: translators: 1$: number of subscriptions upgraded, 2$: "{execution_time}", will be replaced on front end with actual time it took
en: Migrated %1$s subscriptions to the new structure (in %2$s seconds).
bg: Мигрирани са %1$s абонаменти към новата структура (за %2$s секунди).

[ctx: options section heading]
en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Mixed Checkout
bg: Смесено плащане

en: Month for Synchronisation
bg: Месец за синхронизация

en: Move this item to the Trash
bg: Преместете този елемент в кошчето

[ctx: email type]
en: Multipart
bg: Многочастна

en: Multiple Subscriptions
bg: Множество абонамента

en: My Account
bg: Моята сметка

en: My Subscription
bg: Моят абонамент

[ctx: when to allow a setting]
en: Never
bg: никога

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (charge the full recurring amount at sign-up)
bg: Никога (таксувайте пълната периодична сума при регистрация)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (charge the full sign up fee)
bg: Никога (таксувайте пълната такса за регистрация)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (do not charge a sign up fee)
bg: Никога (не начислявайте такса за регистрация)

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (do not charge any recurring amount)
bg: Никога (не таксувайте периодична сума)

[ctx: Subscription length]
en: Never expire
bg: Никога не изтича

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: New %sWC_Subscription%s Object
bg: Нов обект %sWC_Subscription%s

note: translators: placeholders are opening and closing code tags
en: New %sshop_subscription%s Post Type
bg: Нов тип публикация %sshop_subscription%s

en: New Add/Edit Subscription Screen
bg: Нов екран за добавяне/редактиране на абонамент

en: New Renewal Order
bg: Нова заповед за подновяване

en: New Retry
bg: Нов повторен опит

[ctx: custom post type setting]
en: New Subscription
bg: Нов абонамент

en: New Subscription Emails
bg: Нови имейли за абонамент

en: New Subscriptions
bg: Нови абонаменти

en: New View Subscription Page
bg: Нов преглед на страницата за абонамент

en: New renewal order emails are sent when a subscription renewal payment is processed.
bg: Нови имейли с поръчка за подновяване се изпращат, когато се обработва плащане за подновяване на абонамента.

en: New subscription details
bg: Нови подробности за абонамента

en: New subscription renewal order
bg: Нова поръчка за подновяване на абонамента

en: Next
bg: Следващия

en: Next 12 Months
bg: Следващите 12 месеца

en: Next 30 Days
bg: Следващите 30 дни

en: Next 7 Days
bg: Следващите 7 дни

en: Next Month
bg: Следващият месец

en: Next Payment
bg: Следващо плащане

[ctx: table heading]
en: Next Payment
bg: Следващо плащане

note: translators: placeholder is the subscription's next payment date (either human readable or normal date) wrapped in <strong> tags
en: Next Payment Date: %s
bg: Дата на следващо плащане: %s

[ctx: table heading]
en: Next payment
bg: Следващо плащане

[ctx: customer subscription table header]
en: Next payment date
bg: Следваща дата на плащане

en: Next payment: %s
bg: Следващо плащане: %s

en: No
bg: Не

en: No Subscriptions found
bg: Няма намерени абонаменти

[ctx: custom post type setting]
en: No Subscriptions found in trash
bg: Няма намерени абонаменти в кошчето

en: No billing address set.
bg: Няма зададен адрес за фактуриране.

en: No customers found.
bg: Няма намерени клиенти.

note: translators: $1-2: opening and closing tags of a link that takes to Woo marketplace / Stripe product page
en: No payment gateways capable of processing automatic subscription payments are enabled. If you would like to process automatic payments, we recommend the %1$sfree Stripe extension%2$s.
bg: Не са активирани шлюзове за плащане, които могат да обработват автоматични абонаментни плащания. Ако искате да обработвате автоматични плащания, препоръчваме %1$s безплатно разширение Stripe%2$s.

en: No products found.
bg: Няма намерени продукти.

en: No retries found
bg: Няма намерени повторни опити

en: No retries found in trash
bg: Няма намерени повторни опити в кошчето

en: No shipping address set.
bg: Няма зададен адрес за доставка.

[ctx: An order type]
en: Non-subscription
bg: Без абонамент

en: None
bg: Нито един

en: Not cancelled
bg: Не е отменено

en: Not yet ended
bg: Все още не е приключило

en: Note that purchasing a subscription still requires an account.
bg: Имайте предвид, че закупуването на абонамент все още изисква акаунт.

en: Note:
bg: Забележка:

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of days after sign-up
bg: Брой дни след регистрацията

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of months after sign-up
bg: Брой месеци след регистрацията

en: Number of renewals
bg: Брой подновявания

en: Number of resubscribes
bg: Брой повторни абонаменти

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of weeks after sign-up
bg: Брой седмици след регистрацията

[ctx: Subscription status]
en: On hold
bg: На изчакване

[ctx: Subscription status]
en: On-hold
bg: На изчакване

en: On-hold Renewal Order
bg: Заповед за подновяване на изчакване

en: One time shipping
bg: Еднократна доставка

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Only allow a customer to have one subscription to this product. %1$sLearn more%2$s.
bg: Разрешете на един клиент да има само един абонамент за този продукт. %1$sНаучете повече%2$s.

en: Only store managers can edit payment dates.
bg: Само мениджърите на магазини могат да редактират датите на плащане.

en: Open a ticket
bg: Отворете билет

en: Optionally include an amount to be charged at the outset of the subscription. The sign-up fee will be charged immediately, even if the product has a free trial or the payment dates are synced.
bg: По желание включете сума, която да бъде таксувана в началото на абонамента. Таксата за регистрация ще бъде таксувана незабавно, дори ако продуктът има безплатна пробна версия или датите на плащане са синхронизирани.

en: Order
bg: Поръчка

note: translators: %s is order's number
en: Order #%s has not been added to the cart.
bg: Поръчка #%s не е добавена в количката.

note: translators: %s: order ID (linked to details page).
en: Order %s created to record early renewal.
bg: Поръчка %s е създадена за запис на ранно подновяване.

note: translators: placeholder is order ID
en: Order %s created to record renewal.
bg: Поръчка %s е създадена за запис на подновяване.

en: Order Number
bg: Номер на поръчка

en: Order date: %s
bg: Дата на поръчка: %s

en: Order number: %s
bg: Номер на поръчката: %s

[ctx: number of orders linked to a subscription]
en: Orders
bg: Поръчки

[ctx: data sent to paypal]
note: translators: placeholder is blogname
en: Orders with %s
bg: Поръчки с %s

[ctx: An order type]
en: Original
bg: Оригинален

en: Other
bg: Друго

[ctx: label for the system status page]
en: Other
bg: Друго

en: Parent Order
bg: Родителска поръчка

[ctx: relation to order]
en: Parent Order
bg: Родителска поръчка

[ctx: custom post type setting]
en: Parent Subscriptions
bg: Родителски абонаменти

en: Parent order:
bg: Родителска поръчка:

en: Parent order:
bg: Родителска поръчка:

[ctx: pay for a subscription]
en: Pay
bg: Плати

en: Pay Now &raquo;
bg: Плати сега &quot;

en: Pay now
bg: Плати сега

en: PayPal API error - credentials are incorrect.
bg: Грешка в API на PayPal – идентификационните данни са неправилни.

note: translators: placeholders are PayPal API error code and PayPal API error message
en: PayPal API error: (%1$d) %2$s
bg: Грешка в API на PayPal: (%1$d) %2$s

[ctx: label for the system status page]
en: PayPal Reference Transactions Enabled
bg: Референтните транзакции на PayPal са активирани

en: PayPal Standard has a number of limitations and does not support all subscription features.
bg: PayPal Standard има редица ограничения и не поддържа всички функции за абонамент.

en: PayPal Subscription ID:
bg: Идентификатор на абонамента за PayPal:

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal Transaction Held: %s
bg: Задържана транзакция в PayPal: %s

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: to docs on woocommerce, 3$-4$ to gateway settings on the site
en: PayPal is inactive for subscription transactions. Please %1$sset up the PayPal IPN%2$s and %3$senter your API credentials%4$s to enable PayPal for Subscriptions.
bg: PayPal е неактивен за абонаментни транзакции. Моля, %1$s, настройте PayPal IPN%2$s и %3$, изпратете вашите идентификационни данни за API%4$s, за да активирате PayPal за абонаменти.

note: translators: placeholder is a transaction ID.
en: PayPal payment approved (ID: %s)
bg: Одобрено плащане с PayPal (идент. №: %s)

note: translators: placeholder is PayPal transaction status message
en: PayPal payment declined: %s
bg: Отхвърлено плащане с PayPal: %s

en: Payment
bg: Плащане

en: Payment Gateway Support
bg: Поддръжка на Payment Gateway

en: Payment Method
bg: Начин на плащане

note: translators: placeholder is the display name of the payment method
en: Payment Method: %s
bg: Начини за плащане

en: Payment Retry
bg: Повторен опит за плащане

en: Payment failed.
bg: Плащането не бе успешно.

en: Payment for the renewal order was unsuccessful with your payment method on file, please try again.
bg: Плащането за поръчката за подновяване беше неуспешно, като методът ви на плащане е регистриран, моля, опитайте отново.

en: Payment gateway ID.
bg: Идентификатор на шлюза за плащане.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: Payment gateways which don't support automatic recurring payments can be used to process %1$smanual subscription renewal payments%2$s.
bg: Шлюзове за плащане, които не поддържат автоматични повтарящи се плащания, могат да се използват за обработка на %1$s плащания за ръчно подновяване на абонамент%2$s.

en: Payment method added.
bg: Добавен е начин на плащане.

[ctx: %1$s: old payment title, %2$s: new payment title]
note: translators: 1: old payment title, 2: new payment title.
en: Payment method changed from "%1$s" to "%2$s" by the subscriber from their account page.
bg: Начинът на плащане е променен от „%1$s“ на „%2$s“ от абоната от страницата на акаунта му.

en: Payment method meta must be an array.
bg: Мета методът на плащане трябва да бъде масив.

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: previous token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer changed their default token and opted to update their subscriptions. Payment meta changed from %1$s to %2$s
bg: Мета методът на плащане се актуализира, след като клиентът промени своя токен по подразбиране и избра да актуализира своите абонаменти. Мета за плащане е променена от %1$s на %2$s

[ctx: used in subscription note]
note: translators: 1: deleted token, 2: new token.
en: Payment method meta updated after customer deleted a token from their My Account page. Payment meta changed from %1$s to %2$s
bg: Мета методът на плащане се актуализира, след като клиентът изтри токен от страницата си „Моят акаунт“. Мета за плащане е променена от %1$s на %2$s

en: Payment method updated for all your current subscriptions.
bg: Начинът на плащане е актуализиран за всичките ви текущи абонаменти.

en: Payment method updated.
bg: Начинът на плащане е актуализиран.

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - linked to staging site, 3: link to live site.
en: Payment processing skipped - renewal order created on %1$sstaging site%2$s under staging site lock. Live site is at %3$s
bg: Обработката на плащането е пропусната – поръчка за подновяване е създадена на %1$sпоставящ сайт%2$s под заключване на етапа. Сайтът на живо е на %3$s

en: Payment retry attempted on renewal order with multiple related subscriptions with no payment method in common.
bg: Опит за повторно плащане при поръчка за подновяване с множество свързани абонамента без общ начин на плащане.

en: Payment retry emails are sent to chosen recipient(s) when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future.
bg: Имейлите за повторно плащане се изпращат до избран(и) получател(и), когато опитът за автоматично обработване на плащане за подновяване на абонамента е неуспешен и е приложено правило за повторен опит за повторно плащане в бъдеще.

en: Payment retry posts store details about the automatic retry of failed renewal payments.
bg: Публикациите за повторен опит за плащане съхраняват подробности за автоматичния повторен опит на неуспешни плащания за подновяване.

en: Payment status marked complete.
bg: Състоянието на плащане е отбелязано като завършено.

en: Payment:
bg: плащане:

en: Peek Under the Hood for Developers
bg: Надникнете под капака за разработчици

[ctx: Subscription status]
en: Pending
bg: Предстои

[ctx: Subscription status]
en: Pending Cancellation
bg: Предстои анулиране

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span> | Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Чакащо анулиране <span class="count">(%s)</span>

en: Pending retries
bg: Изчакващи повторни опити

en: Pending subscription created.
bg: Чакащ абонамент е създаден.

[ctx: API response confirming order note deleted from a subscription]
en: Permanently deleted subscription note
bg: Окончателно изтрита бележка за абонамента

en: Personal data removed.
bg: Личните данни са премахнати.

note: Translators: %s subscription number.
en: Personal data within subscription %s has been retained.
bg: Личните данни в рамките на абонамента %s са запазени.

en: Phone Number
bg: Телефонен номер

en: Place Order Button Text
bg: Текст на бутона за поръчка

[ctx: email type]
en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: Please choose a valid payment gateway to change to.
bg: Моля, изберете валиден шлюз за плащане, към който да промените.

en: Please enter a date after the next payment.
bg: Моля, въведете дата след следващото плащане.

en: Please enter a date after the start date.
bg: Моля, въведете дата след началната дата.

en: Please enter a date after the trial end.
bg: Моля, въведете дата след края на пробния период.

en: Please enter a date at least one hour into the future.
bg: Моля, въведете дата поне един час напред.

en: Please enter a date before the next payment.
bg: Моля, въведете дата преди следващото плащане.

en: Please enter a start date in the past.
bg: Моля, въведете начална дата в миналото.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
bg: Моля, въведете валиден пощенски код.

en: Please enter all date fields.
bg: Моля, въведете всички полета за дата.

en: Please keep this page open until the update process completes. No need to refresh or restart the process.
bg: Моля, дръжте тази страница отворена, докато процесът на актуализиране завърши. Няма нужда от опресняване или рестартиране на процеса.

en: Please log in to your account below to choose a new payment method for your subscription.
bg: Моля, влезте в акаунта си по-долу, за да изберете нов начин на плащане за вашия абонамент.

en: Please note: data for this report is cached. The data displayed may be out of date by up to 24 hours. The cache is updated each morning at 4am in your site's timezone.
bg: Моля, обърнете внимание: данните за този отчет се кешират. Показаните данни може да са остарели до 24 часа. Кешът се актуализира всяка сутрин в 4 часа сутринта в часовата зона на вашия сайт.

note: translators: opening/closing <a> tags - linked to ticket form.
en: Please upgrade the WooCommerce Subscriptions plugin to version 2.0 or newer immediately. If you need assistance, after upgrading to Subscriptions v2.0, please %1$sopen a support ticket%2$s.
bg: Моля, надстройте приставката WooCommerce Subscriptions до версия 2.0 или по-нова незабавно. Ако имате нужда от помощ, след надграждане до Абонаменти v2.0, моля, %1$отворете билет за поддръжка%2$s.

en: Previous
bg: Предишна

note: translators: 1-2: opening/closing <a> tags - link to documentation.
en: Previous versions of Subscriptions relied on %1$sWP Cron%2$s to process subscription payments and other scheduled events. In 3.0, these events will now run on admin request with loopback support. This will significantly increase the throughput of payment processing.
bg: Предишните версии на абонаментите разчитаха на %1$sWP Cron%2$s за обработка на абонаментни плащания и други планирани събития. В 3.0 тези събития вече ще се изпълняват при заявка на администратор с поддръжка на loopback. Това значително ще увеличи пропускателната способност на обработката на плащанията.

[ctx: table headings in notification email]
en: Price
bg: Цена

en: Prior to Subscriptions 2.1, they were not easy to answer. Subscriptions 2.1 introduces new reports to answer these questions, and many more.
bg: Преди абонаментите 2.1 не беше лесно да се отговори. Абонаментите 2.1 въвеждат нови отчети, за да отговорят на тези въпроси и много други.

en: Process renewal
bg: Подновяване на процеса

en: Process renewal order action requested by admin.
bg: Обработете действие за поръчка за подновяване, поискано от администратора.

en: Processing Renewal order
bg: Обработка на поръчка за подновяване

en: Product
bg: Продукт

[ctx: table headings in notification email]
en: Product
bg: Продукт

en: Product ID.
bg: Идентификация на продукта.

en: Product SKU.
bg: SKU на продукта.

en: Product name.
bg: Име на продукта.

en: Product price.
bg: Цена на продукта.

en: Products
bg: продукти

en: Profile &rarr;
bg: Профил →

en: Prorate First Renewal
bg: Първо пропорционално подновяване

en: Prorate Recurring Payment
bg: Пропорционално периодично плащане

en: Prorate Sign up Fee
bg: Пропорционална такса за регистрация

en: Prorate Subscription Length
bg: Пропорционална дължина на абонамента

[ctx: an action on a subscription]
en: Put on-hold
bg: На изчакване

[ctx: table headings in notification email]
en: Quantity
bg: количество

en: Quantity ordered.
bg: Поръчано количество.

en: Quit nagging me (but don't enable automatic payments)
bg: Престанете да ме заяждате (но не активирайте автоматичните плащания)

en: REST API Endpoints
bg: Крайни точки на REST API

en: Reactivate
bg: Активирайте отново

en: Read more
bg: Прочетете още

[ctx: of an email]
en: Recipient(s)
bg: Получател(и)

en: Recovered Renewal Revenue
bg: Възстановени приходи от подновяване

en: Recurring Payments
bg: Повтарящи се плащания

en: Recurring Product % Discount
bg: Повтаряща се % отстъпка за продукта

en: Recurring Product Discount
bg: Повтаряща се продуктова отстъпка

en: Recurring Sales Tax:
bg: Повтарящ се данък върху продажбите:

en: Recurring Total
bg: Повтарящ се общо

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is the formatted order total for the subscription
en: Recurring price: %s
bg: Повтаряща се цена: %s

en: Recurring total
bg: Повтарящо се общо

[ctx: table heading]
en: Recurring total
bg: Повтарящо се общо

en: Recurring totals
bg: Повтарящи се суми

en: Recurring:
bg: Повтарящи се:

en: Related Orders
bg: Свързани поръчки

en: Related order caching is now handled by %1$s.
bg: Свързаното кеширане на поръчки вече се обработва от %1$s.

en: Related orders
bg: Свързани поръчки

en: Related subscriptions
bg: Свързани абонаменти

en: Relationship
bg: Връзка

en: Remember, although the update process may take a while, customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
bg: Не забравяйте, че въпреки че процесът на актуализиране може да отнеме известно време, клиентите и други потребители без администратор могат да разглеждат и купуват от вашия магазин без прекъсване, докато актуализацията е в ход.

en: Remove personal data from subscriptions
bg: Премахнете личните данни от абонаментите

en: Removed line item meta data.
bg: Мета данни за договорената покупка бяха премахнати.

en: Removed line items data.
bg: Премахнати данни за договорените покупки.

note: translators: %d: number of subscriptions affected.
en: Removed personal data from %d subscription. | Removed personal data from %d subscriptions.
bg[0]: Премахнати лични данни от %d абонамент.

note: Translators: %s subscription number.
en: Removed personal data from subscription %s.
bg: Премахнати лични данни от абонамента %s.

en: Renew early
bg: Подновете рано

en: Renew now
bg: Поднови сега

en: Renewal % discount
bg: % отстъпка за подновяване

en: Renewal Discount
bg: Отстъпка за подновяване

en: Renewal Order
bg: Заповед за подновяване

[ctx: relation to order]
en: Renewal Order
bg: Заповед за подновяване

[ctx: Admin menu name]
en: Renewal Payment Retries
bg: Повторни опити за плащане за подновяване

[ctx: Post type name]
en: Renewal Payment Retries
bg: Повторни опити за плащане за подновяване

en: Renewal Payment Retry
bg: Повторно плащане за подновяване

[ctx: table heading]
en: Renewal Payment Retry
bg: Повторно плащане за подновяване

en: Renewal Totals
bg: Общо за подновяване

en: Renewal cart discount
bg: Отстъпка за количка за подновяване

en: Renewal order complete emails are sent to the customer when a subscription renewal order is marked complete and usually indicates that the item for that renewal period has been shipped.
bg: Имейлите с пълна поръчка за подновяване се изпращат до клиента, когато поръчката за подновяване на абонамента е отбелязана като завършена и обикновено показва, че артикулът за този период на подновяване е изпратен.

en: Renewal product discount
bg: Продуктова отстъпка за подновяване

[ctx: option section heading]
en: Renewals
bg: Подновяванията

en: Renewals amount
bg: Сума за подновяване

en: Renewals count
bg: Подновяванията се броят

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
note: translators: placeholder is the number of subscriptions repaired
en: Repaired %d subscriptions with incorrect dates, line tax data or missing customer notes.
bg: Поправени %d абонамента с неправилни дати, данни за данък на ред или липсващи бележки за клиенти.

[ctx: Whether the Report Cache has been enabled]
en: Report Cache Enabled
bg: Кешът на отчетите е активиран

en: Rest assured, although the update process may take a little while, it is coded to prevent defects, your site is safe and will be up and running again, faster than ever, shortly.
bg: Бъдете сигурни, въпреки че процесът на актуализиране може да отнеме малко време, той е кодиран, за да се предотвратят дефекти, вашият сайт е безопасен и скоро ще работи отново, по-бързо от всякога.

en: Restore
bg: Възстанови

en: Restore this item from the Trash
bg: Възстановете този елемент от кошчето

en: Resubscribe
bg: Абонирайте се отново

en: Resubscribe Order
bg: Поръчка за повторно абониране

[ctx: relation to order]
en: Resubscribe Order
bg: Поръчка за повторно абониране

note: translators: placeholder is a date.
en: Resubscribe Order &ndash; %s
bg: Поръчка за повторно абониране – %s

en: Resubscribe Totals
bg: Общо за повторно абониране

[ctx: relation to order]
en: Resubscribed Subscription
bg: Повторен абонамент

en: Retain ended subscriptions
bg: Запазете приключилите абонаменти

en: Retain ended subscriptions and their related orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
bg: Запазете приключилите абонаменти и свързаните с тях поръчки за определен период от време, преди да анонимизирате личните данни в тях.

en: Retention Rate
bg: Степен на задържане

[ctx: label for the system status page]
en: Retries Migration Status
bg: Повторен опит за статус на миграция

en: Retry Date
bg: Дата на повторен опит

en: Retry Failed Payments
bg: Повторен опит за неуспешни плащания

en: Retry Renewal Payment
bg: Опитайте повторно плащане за подновяване

en: Retry Status
bg: Състояние на повторния опит

en: Retry renewal payment action requested by admin.
bg: Повторен опит за плащане за подновяване, поискано от администратора.

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule applied:
bg: Правилото за повторен опит е приложено:

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule reapplied:
bg: Правилото за повторен опит е приложено отново:

en: Roles
bg: Роли

[ctx: meta box title]
en: Schedule
bg: График

en: Scheduled action data, which was previously stored in the WordPress post tables, has been moved to a custom database table. Amongst other benefits, this will greatly improve the performance of processing scheduled actions such as subscription payments.
bg: Данните за планирани действия, които преди това са били съхранявани в таблиците с публикации на WordPress, са преместени в персонализирана таблица на база данни. Наред с другите предимства, това значително ще подобри ефективността на обработката на планирани действия, като например абонаментни плащания.

en: Search Renewal Payment Retries
bg: Повторно плащане за подновяване на търсене

en: Search Subscriptions
bg: Търсене на абонаменти

en: Search for a customer&hellip;
bg: Търсене на клиент…

en: Search for a product&hellip;
bg: Търсете продукт…

en: Security error. Please contact us if you need assistance.
bg: Грешка в сигурността. Моля, свържете се с нас, ако имате нужда от помощ.

en: See the full guide to What's New in Subscriptions version 2.1 &raquo;
bg: Вижте пълното ръководство за новостите в абонаментите версия 2.1 »

en: Select an order&hellip;
bg: Изберете поръчка…

note: Description of the plugin
en: Sell products and services with recurring payments in your WooCommerce Store.
bg: Продавайте продукти и услуги с периодични плащания във вашия WooCommerce Store.

en: Sent to a customer when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future. The email contains the renewal order information, date of the scheduled retry and payment links to allow the customer to pay for the renewal order manually instead of waiting for the automatic retry.
bg: Изпраща се на клиент, когато опитът за автоматично обработване на плащане за подновяване на абонамента е неуспешен и е приложено правило за повторен опит за повторно плащане в бъдеще. Имейлът съдържа информацията за поръчката за подновяване, датата на планирания повторен опит и връзките за плащане, за да позволи на клиента да плати ръчно поръчката за подновяване, вместо да чака автоматичния повторен опит.

en: Sent to a customer when the subscription is due for renewal and the renewal requires a manual payment, either because it uses manual renewals or the automatic recurring payment failed for the initial attempt and all automatic retries (if any). The email contains renewal order information and payment links.
bg: Изпраща се на клиент, когато абонаментът е дължим за подновяване и подновяването изисква ръчно плащане, или защото използва ръчни подновявания, или неуспешното автоматично повтарящо се плащане за първоначалния опит и всички автоматични повторни опити (ако има такива). Имейлът съдържа информация за поръчка за подновяване и връзки за плащане.

en: Set a maximum number of times a customer can suspend their account for each billing period. For example, for a value of 3 and a subscription billed yearly, if the customer has suspended their account 3 times, they will not be presented with the option to suspend their account until the next year. Store managers will always be able to suspend an active subscription. Set this to 0 to turn off the customer suspension feature completely.
bg: Задайте максимален брой пъти, в които клиентът може да спре акаунта си за всеки период на фактуриране. Например, за стойност 3 и абонамент, таксуван годишно, ако клиентът е спрял акаунта си 3 пъти, няма да му бъде предоставена опцията да спре акаунта си до следващата година. Мениджърите на магазини винаги ще могат да спрат активен абонамент. Задайте това на 0, за да изключите напълно функцията за спиране на клиента.

en: Settings
bg: Настройки

en: Shipping
bg: Доставка

en: Shipping Address
bg: Адрес за доставка

en: Shipping Method
bg: Начин на доставка

en: Shipping Tax:
bg: Такса за доставка:

en: Shipping costs will be calculated once you have provided your address.
bg: Разходите за доставка ще бъдат изчислени, след като посочите адреса си.

en: Shipping for subscription products is normally charged on the initial order and all renewal orders. Enable this to only charge shipping once on the initial order. Note: for this setting to be enabled the subscription must not have a free trial or a synced renewal date.
bg: Доставката за абонаментни продукти обикновено се таксува при първоначалната поръчка и всички поръчки за подновяване. Активирайте това, за да таксувате доставката само веднъж при първоначалната поръчка. Забележка: за да бъде активирана тази настройка, абонаментът не трябва да има безплатна пробна версия или синхронизирана дата за подновяване.

note: translators: %s: shipping method label.
en: Shipping via %s
bg: Доставка чрез %s

en: Show more details
bg: Покажете повече подробности

note: translators: placeholders are opening link tag, ID of sub, and closing link tag
en: Showing orders for %1$sSubscription %2$s%3$s
bg: Показани са поръчки за %1$sабонамент %2$s%3$s

en: Sign Up Fee % Discount
bg: Такса за регистрация % отстъпка

en: Sign Up Fee Discount
bg: Отстъпка от таксата за регистрация

en: Sign up now
bg: Включи се сега

en: Sign-up Fee (%s)
bg: Такса за регистрация (%s)

note: translators: %s is a currency symbol / code
en: Sign-up fee (%s)
bg: Такса за регистрация (%s)

en: Sign-up grace period
bg: Гратисен период за регистрация

en: Signup Totals
bg: Общо за регистрация

en: Simple subscription
bg: Прост абонамент

note: translators: placeholder is coupon code
en: Sorry, "%s" can only be applied to subscription parent orders which contain a product with signup fees.
bg: Съжаляваме, „%s“ може да се приложи само към абонаментни родителски поръчки, които съдържат продукт с такси за регистрация.

en: Sorry, it seems no payment gateways support changing the recurring payment method. Please contact us if you require assistance or to make alternate arrangements.
bg: За съжаление изглежда, че нито един платежен шлюз не поддържа промяна на метода на периодично плащане. Моля, свържете се с нас, ако имате нужда от помощ или за да направите алтернативни уговорки.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
bg: За съжаление, изглежда, че няма налични методи на плащане, които поддържат абонаменти. Моля, свържете се с нас, ако имате нужда от помощ или желаете да направите алтернативни уговорки.

note: translators: 1-2: opening/closing tags - link to documentation.
en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please see %1$sEnabling Payment Gateways for Subscriptions%2$s if you require assistance.
bg: За съжаление, изглежда, че няма налични методи на плащане, които поддържат абонаменти. Моля, вижте %1$sАктивиране на шлюзове за плащане за абонаменти%2$s, ако имате нужда от помощ.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support the recurring coupon you are using. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
bg: За съжаление, изглежда, че няма налични методи на плащане, които поддържат повтарящия се талон, който използвате. Моля, свържете се с нас, ако имате нужда от помощ или желаете да направите алтернативни уговорки.

en: Sorry, only recurring coupons can be applied to subscriptions.
bg: За съжаление към абонаментите могат да се прилагат само повтарящи се купони.

en: Sorry, recurring coupons can only be applied to subscriptions or subscription orders.
bg: За съжаление повтарящите се купони могат да се прилагат само към абонаменти или абонаментни поръчки.

note: translators: 1$: coupon code that is being removed
en: Sorry, the "%1$s" coupon is only valid for renewals.
bg: За съжаление купонът „%1$s“ е валиден само за подновявания.

en: Sorry, this coupon is only valid for an initial payment and the cart does not require an initial payment.
bg: За съжаление този талон е валиден само за първоначално плащане и количката не изисква първоначално плащане.

en: Sorry, this coupon is only valid for new subscriptions.
bg: За съжаление този талон е валиден само за нови абонаменти.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products with a sign-up fee.
bg: За съжаление този талон е валиден само за абонаментни продукти с такса за регистрация.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products.
bg: За съжаление този талон е валиден само за абонаментни продукти.

en: Sorry, this subscription change payment method request is invalid and cannot be processed.
bg: За съжаление тази заявка за промяна на абонамента е невалидна и не може да бъде обработена.

[ctx: refers to staging site]
en: Staging
bg: Постановка

en: Start Date
bg: Начална дата

[ctx: table heading]
en: Start Date
bg: Начална дата

[ctx: customer subscription table header]
en: Start date
bg: Начална дата

[ctx: table heading]
en: Start date
bg: Начална дата

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is localised start date
en: Start date: %s
bg: Начална дата: %s

en: Status
bg: Състояние

note: translators: 1: old subscription status 2: new subscription status
en: Status changed from %1$s to %2$s.
bg: Състоянието е променено от %1$s на %2$s.

en: Status of Order
bg: Състояние на поръчката

en: Status of Subscription
bg: Състояние на абонамента

note: translators: %s: new order status
en: Status set to %s.
bg: Състоянието е настроено на %s.

en: Store Setup
bg: Настройка на магазина

[ctx: of an email]
en: Subject
bg: Предмет

en: Subscribe All the Things
bg: Абонирайте се за всички неща

en: Subscriber Default Role
bg: Роля по подразбиране на абоната

en: Subscription
bg: Абонамент

[ctx: relation to order]
en: Subscription
bg: Абонамент

[ctx: hash before subscription ID]
note: translators: %d: subscription ID.
en: Subscription #%d does not exist.
bg: Абонамент #%d не съществува.

note: translators: %d: subscription ID. translators: %d: order ID.
en: Subscription #%d:
bg: Абонамент #%d:

[ctx: hash before order number]
note: translators: %s: subscription ID. translators: %s: order number. translators: placeholder is a subscription ID.
en: Subscription #%s
bg: Абонамент #%s

[ctx: edit subscription header]
note: translators: placeholder is the ID of the subscription
en: Subscription #%s details
bg: Подробности за абонамента #%s

note: translators: %s is subscription's number
en: Subscription #%s has not been added to the cart.
bg: Абонамент #%s не е добавен в количката.

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: order ID, 3$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s (Order %2$s) - %3$s
bg: Абонамент %1$s (Поръчка %2$s) - %3$s

[ctx: item name sent to paypal]
note: translators: 1$: subscription ID, 2$: names of items, comma separated
en: Subscription %1$s - %2$s
bg: Абонамент %1$s - %2$s

[ctx: Used in email notification]
note: translators: $1-$3: opening and closing <a> tags $2: subscription's order number
en: Subscription %1$s#%2$s%3$s
bg: Абонамент %1$s#%2$s%3$s

[ctx: The post title for the new subscription]
note: translators: placeholder is order date parsed by strftime
en: Subscription &ndash; %s
bg: Абонамент – %s

en: Subscription Cancelled
bg: Абонаментът е анулиран

en: Subscription Cancelled: maximum number of failed payments reached.
bg: Абонаментът е анулиран: достигнат е максималният брой неуспешни плащания.

note: translators: %s: help tip.
en: Subscription Count %s
bg: Брой абонаменти %s

[ctx: meta box title]
en: Subscription Data
bg: Данни за абонамента

en: Subscription Events by Date
bg: Абонаментни събития по дата

en: Subscription Expired
bg: Абонаментът е изтекъл

en: Subscription Gifting
bg: Абонаментни подаръци

en: Subscription Items
bg: Абонаментни артикули

en: Subscription Length
bg: Продължителност на абонамента

en: Subscription Number
bg: Абонаментен номер

note: translators: placeholder is the subscription order number wrapped in <strong> tags
en: Subscription Number: %s
bg: Номер на абонамента: %s

[ctx: An order type]
en: Subscription Parent
bg: Абонамент родител

en: Subscription Periods
bg: Абонаментни периоди

note: translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription Price (%s)
bg: Цена на абонамента (%s)

en: Subscription Product
bg: Абонаментен продукт

en: Subscription Relationship
bg: Абонаментна връзка

[ctx: An order type]
en: Subscription Renewal
bg: Подновяване на абонамента

note: translators: placeholder is a date.
en: Subscription Renewal Order &ndash; %s
bg: Поръчка за подновяване на абонамента – %s

en: Subscription Reports
bg: Абонаментни отчети

[ctx: An order type]
en: Subscription Resubscribe
bg: Абонамент Абонирайте се отново

[ctx: label for the system status page]
en: Subscription Statuses
bg: Статуси на абонамента

en: Subscription Suspended
bg: Абонаментът е спрян

[ctx: An order type]
en: Subscription Switch
bg: Абонаментен превключвател

en: Subscription Switch Complete
bg: Превключването на абонамента е завършено

en: Subscription Switched
bg: Абонаментът е сменен

en: Subscription Trial Period
bg: Пробен период на абонамента

en: Subscription argument passed in is not an object.
bg: Преданият аргумент за абонамент не е обект.

en: Subscription billing interval
bg: Интервал за фактуриране на абонамента

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription cancelled by the subscriber from their account page.
bg: Абонаментът е анулиран от абоната от страницата на акаунта му.

note: translators: $1: opening link tag, $2: order number, $3: closing link tag
en: Subscription cancelled for refunded order %1$s#%2$s%3$s.
bg: Абонаментът е анулиран за възстановена поръчка %1$s#%2$s%3$s.

en: Subscription cancelled with PayPal
bg: Абонаментът е анулиран с PayPal

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Subscription created date must be before current day.
bg: Датата на създаване на абонамента трябва да е преди текущия ден.

note: translators: placeholder is a subscription ID. translators: %d: subscription ID.
en: Subscription doesn't exist in scheduled action: %d
bg: Абонаментът не съществува в планирано действие: %d

note: translators: php date string
en: Subscription draft updated.
bg: Черновата на абонамента е актуализирана.

en: Subscription end date in the past
bg: Крайна дата на абонамента в миналото

en: Subscription features:
bg: Характеристики на абонамента:

en: Subscription information
bg: Информация за абонамента

en: Subscription interval
bg: Абонаментен интервал

en: Subscription items can no longer be edited.
bg: Абонаментните елементи вече не могат да се редактират.

[ctx: subscription note after linking to a parent order]
note: translators: %s: parent order number (linked to its details screen).
en: Subscription linked to parent order %s via admin.
bg: Абонаментът е свързан с родителска поръчка %s чрез администратор.

note: translators: placeholder is a payment method title.
en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Live payment method: %s
bg: Абонаментът е заключен за ръчно подновяване, докато магазинът е в етапен режим. Начин на плащане на живо: %s

en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Payment method changes will take effect in live mode.
bg: Абонаментът е заключен за ръчно подновяване, докато магазинът е в етапен режим. Промените в начина на плащане ще влязат в сила в режим на живо.

en: Subscription payment details.
bg: Данни за плащане на абонамент.

en: Subscription payment method
bg: Начин на плащане за абонамент

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s and has been set to manual with error message: %2$s
bg: Методът на плащане на абонамента не можа да бъде зададен на %1$s и е настроен на ръчен със съобщение за грешка: %2$s

note: translators: 1$: gateway id, 2$: error message
en: Subscription payment method could not be set to %1$s with error message: %2$s
bg: Методът на плащане на абонамента не можа да бъде зададен на %1$s със съобщение за грешка: %2$s

en: Subscription period
bg: Период на абонамент

note: translators: %s: currency symbol. translators: placeholder is a currency symbol / code
en: Subscription price (%s)
bg: Абонаментна цена (%s)

en: Subscription pricing
bg: Абонаментна цена

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription put on hold by the subscriber from their account page.
bg: Абонаментът е задържан от абоната от страницата на неговия акаунт.

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription reactivated by the subscriber from their account page.
bg: Абонаментът е активиран повторно от абоната от страницата на акаунта му.

en: Subscription reactivated with PayPal
bg: Абонаментът е активиран повторно с PayPal

en: Subscription renewal orders cannot be cancelled.
bg: Поръчките за подновяване на абонамента не могат да бъдат анулирани.

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment due:
bg: Дължимо плащане за подновяване на абонамента:

[ctx: used in order note as reason for why order status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
bg: Повторен опит за плащане за подновяване на абонамента:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
bg: Повторен опит за плащане за подновяване на абонамента:

[ctx: used in post updated messages]
note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription restored to revision from %s
bg: Абонаментът е възстановен до редакция от %s

en: Subscription saved.
bg: Абонаментът е запазен.

note: translators: php date string
en: Subscription scheduled for: %1$s.
bg: Планиран абонамент за: %1$s.

en: Subscription sign up failed.
bg: Регистрирането на абонамента не бе успешно.

en: Subscription sign-up fee
bg: Абонаментна такса за регистрация

[ctx: Used in order note. Reason why status changed.]
en: Subscription status changed by bulk edit:
bg: Състоянието на абонамента е променено чрез групова редакция:

en: Subscription status:
bg: Състояние на абонамента:

en: Subscription submitted.
bg: Абонаментът е изпратен.

en: Subscription suspended by Database repair script. This subscription was suspended via PayPal.
bg: Абонаментът е спрян от скрипта за ремонт на база данни. Този абонамент беше спрян чрез PayPal.

en: Subscription suspended with PayPal
bg: Абонаментът е спрян с PayPal

en: Subscription switch complete emails are sent to the customer when a subscription is switched successfully.
bg: Пълните имейли за превключване на абонамента се изпращат на клиента, когато абонаментът бъде превключен успешно.

en: Subscription switched emails are sent when a customer switches a subscription.
bg: Имейлите с превключване на абонамента се изпращат, когато клиент смени абонамент.

en: Subscription totals
bg: Общо за абонамента

en: Subscription trial period:
bg: Пробен период на абонамента:

note: translators: placeholder is previous post title
en: Subscription updated.
bg: Абонаментът е актуализиран.

en: Subscription updates
bg: Актуализации на абонамента

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is subscription's number
en: Subscription: %s
bg: Абонамент: %s

en: Subscriptions
bg: Абонаменти

note: translators: placeholder is a page number.
en: Subscriptions (page %d)
bg: Абонаменти (страница %d)

en: Subscriptions 2.0 introduces a new architecture built on the WooCommerce Custom Order Types API.
bg: Абонаментите 2.0 въвежда нова архитектура, изградена на WooCommerce Custom Order Types API.

en: Subscriptions 2.0 introduces a new object for working with a subscription at the application level. The cumbersome APIs for retrieving or modifying a subscription's data are gone!
bg: Абонаменти 2.0 въвежда нов обект за работа с абонамент на ниво приложение. Изчезнаха тромавите API за извличане или модифициране на данни от абонамента!

en: Subscriptions 2.1 adds support for subscription data to this infrastructure.
bg: Абонаменти 2.1 добавя поддръжка за данни за абонамент към тази инфраструктура.

en: Subscriptions 2.1 also introduces a number of new emails to notify you when:
bg: Абонаментите 2.1 също така въвежда редица нови имейли, за да ви уведомят, когато:

note: translators: placeholders are opening and closing <code> tags
en: Subscriptions 2.1 now passes the renewal order's total, making it possible to add a fee or discount to the renewal order with simple one-liners like %s$order->add_fee()%s or %s$order->add_coupon()%s.
bg: Абонаментите 2.1 вече предават общата сума на поръчката за подновяване, което прави възможно добавянето на такса или отстъпка към поръчката за подновяване с обикновени едноредове като %s$order-&gt;add_fee()%s или %s$order-&gt;add_coupon()% с.

en: Subscriptions Data
bg: Данни за абонаментите

en: Subscriptions Ended
bg: Абонаментите приключиха

[ctx: Live URL, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Live URL
bg: URL адрес на живо за абонаменти

[ctx: Live or Staging, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Mode
bg: Режим на абонаменти

[ctx: label for the system status page]
en: Subscriptions Template Theme Overrides
bg: Замени темата на шаблона за абонаменти

note: translators: placeholders are opening and closing <a> tags
en: Subscriptions also now uses the renewal order to setup the cart for %smanual renewals%s, making it easier to add products or discounts to a single renewal paid manually.
bg: Абонаментите също така използват поръчката за подновяване, за да настроят количката за %s ръчни подновявания%s, което улеснява добавянето на продукти или отстъпки към едно подновяване, платено ръчно.

en: Subscriptions by Customer
bg: Абонаменти от Клиент

en: Subscriptions by Payment Gateway
bg: Абонаменти от Payment Gateway

en: Subscriptions by Product
bg: Абонаменти по продукт

en: Subscriptions created within this many days prior to the Renewal Day will not be charged at sign-up. Set to zero for all new Subscriptions to be charged the full recurring amount. Must be a positive number.
bg: Абонаментите, създадени в рамките на тези много дни преди деня на подновяването, няма да бъдат таксувани при регистрация. Задайте на нула за всички нови абонаменти да бъдат таксувани с пълната периодична сума. Трябва да е положително число.

en: Subscriptions signups
bg: Регистрации за абонаменти

en: Subscriptions v2.0 introduces a new administration interface to add or edit a subscription. You can make all the familiar changes, like modifying recurring totals or subscription status. You can also make some new modifications, like changing the expiration date, adding a shipping cost or adding a product line item.
bg: Абонаменти v2.0 въвежда нов административен интерфейс за добавяне или редактиране на абонамент. Можете да правите всички познати промени, като например промяна на повтарящи се суми или статус на абонамента. Можете също да направите някои нови модификации, като например промяна на датата на изтичане, добавяне на цена за доставка или добавяне на артикул от продуктова линия.

en: Subscriptions will appear here for you to view and manage once purchased by a customer.
bg: Абонаментите ще се покажат тук, за да ги преглеждате и управлявате, след като бъдат закупени от клиент.

en: Subtotal
bg: Междинна сума

en: Successful retries
bg: Успешни повторни опити

en: Support
bg: поддържа

en: Supported features:
bg: Поддържани функции:

en: Supports automatic renewal payments with the WooCommerce Subscriptions extension.
bg: Поддържа автоматични плащания за подновяване с разширението за абонаменти за WooCommerce.

en: Suspend
bg: Спиране

en: Suspended Subscription
bg: Преустановен абонамент

en: Suspended Subscription emails are sent when a customer manually suspends their subscription.
bg: Имейлите за спрян абонамент се изпращат, когато клиент ръчно преустанови абонамента си.

en: Switch Button Text
bg: Текст на бутона за превключване

en: Switch Order
bg: Превключване на реда

en: Switch Order Details
bg: Превключете Подробности за поръчката

en: Switch Totals
bg: Превключете Общо

note: translators: %s: order number.
en: Switch order cancelled due to a new switch order being created #%s.
bg: Поръчката за превключване е анулирана поради създаване на нова поръчка за превключване #%s.

[ctx: Subscription status]
en: Switched
bg: Превключено

[ctx: post status label including post count]
note: translators: placeholder is a post count.
en: Switched <span class="count">(%s)</span> | Switched <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Превключен <span class="count">(%s)</span>

en: Switched Subscription
bg: Променен абонамент

en: Switched subscriptions
bg: Сменени абонаменти

en: Switching
bg: Превключване

en: Synchronisation
bg: Синхронизация

en: Synchronise Renewals
bg: Синхронизирайте подновяванията

en: Synchronise renewals
bg: Синхронизирайте подновяванията

en: Tax class of product.
bg: Данъчен клас на продукта.

en: Tax rate ID.
bg: Идент. № на данъчната ставка.

en: Tax subtotal.
bg: Данъчна междинна сума.

en: Tax total.
bg: Общо данък.

note: translators: placeholder is customer's billing phone number
en: Tel: %s
bg: Тел: %s

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Thank you for updating to the latest version of WooCommerce Subscriptions.
bg: Благодарим ви, че актуализирахте до най-новата версия на WooCommerce Subscriptions.

en: Thank you for your order
bg: Благодаря ви за вашата поръчка

en: Thank you for your renewal order
bg: Благодарим ви за вашата поръчка за подновяване

en: Thanks for your renewal order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of your order:
bg: Благодарим ви за вашата поръчка за подновяване. Задържа се, докато не потвърдим, че плащането е получено. Междувременно ето напомняне за вашата поръчка:

en: That doesn't appear to be one of your subscriptions.
bg: Изглежда, че това не е един от вашите абонаменти.

en: That doesn't appear to be your order.
bg: Изглежда, че това не е вашата поръчка.

note: translators: placeholder is subscription's new status, translated
en: That subscription can not be changed to %s. Please contact us if you need assistance.
bg: Този абонамент не може да бъде променен на %s. Моля, свържете се с нас, ако имате нужда от помощ.

en: That subscription does not exist. Has it been deleted?
bg: Този абонамент не съществува. Изтрито ли е?

en: That subscription does not exist. Please contact us if you need assistance.
bg: Този абонамент не съществува. Моля, свържете се с нас, ако имате нужда от помощ.

en: That subscription product can not be added to your cart as it already contains a subscription renewal.
bg: Този абонаментен продукт не може да бъде добавен към вашата количка, тъй като вече съдържа подновяване на абонамента.

en: That's not all we've working on for the last 12 months when it comes to Subscriptions. We've also released mini-extensions to help you get the most from your subscription store.
bg: Това не е всичко, върху което работихме през последните 12 месеца, когато става въпрос за абонаменти. Също така пуснахме мини-разширения, за да ви помогнем да извлечете максимума от вашия магазин за абонаменти.

en: The "all" value for $order_type parameter is deprecated. It was a misnomer, as it did not return resubscribe orders. It was also inconsistent with order type values accepted by wcs_get_subscription_orders(). Use array( "parent", "renewal", "switch" ) to maintain previous behaviour, or "any" to receive all order types, including switch and resubscribe.
bg: Стойността &quot;всички&quot; за параметъра $order_type е отхвърлена. Това беше погрешно наименование, тъй като не връщаше поръчки за повторно абониране. Това също беше несъвместимо със стойностите на типа поръчка, приети от wcs_get_subscription_orders(). Използвайте array( &quot;родител&quot;, &quot;обновяване&quot;, &quot;превключване&quot;), за да поддържате предишно поведение, или &quot;всякакъв&quot;, за да получите всички типове поръчки, включително превключване и повторно абониране.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the cancellation date.
bg: Датата %s трябва да настъпи след датата на анулиране.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the last payment date.
bg: Датата %s трябва да настъпи след датата на последното плащане.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the next payment date.
bg: Датата %s трябва да настъпи след следващата дата на плащане.

note: translators: %s: date type (e.g. "next_payment").
en: The %s date must occur after the start date.
bg: Датата %s трябва да настъпи след началната дата.

note: translators: %s: date type (e.g. "end").
en: The %s date must occur after the trial end date.
bg: Датата %s трябва да настъпи след крайната дата на пробния период.

note: translators: %s: date type (e.g. "trial_end").
en: The %s date of a subscription can not be deleted. You must delete the order.
bg: Датата %s на абонамента не може да бъде изтрита. Трябва да изтриете поръчката.

note: translators: placeholder is an item name
en: The %s product has been deleted and can no longer be renewed. Please choose a new product or contact us for assistance.
bg: Продуктът %s е изтрит и вече не може да бъде подновен. Моля, изберете нов продукт или се свържете с нас за съдействие.

en: The Gifting extension makes it possible for one person to purchase a subscription product for someone else. It then shares control of the subscription between the purchaser and recipient, allowing both to manage the subscription over its lifecycle.
bg: Разширението Gifting дава възможност на един човек да закупи абонаментен продукт за някой друг. След това той споделя контрола върху абонамента между купувача и получателя, което позволява и на двамата да управляват абонамента през неговия жизнен цикъл.

en: The Upgrade is in Progress
bg: Надстройката е в ход

en: The WooCommerce Subscriptions plugin has been updated!
bg: Плъгинът WooCommerce Subscriptions е актуализиран!

en: The WooCommerce Subscriptions plugin is currently running its database upgrade routine.
bg: Приставката WooCommerce Subscriptions в момента изпълнява своята рутинна процедура за надграждане на база данни.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic payment to renew your subscription has failed. We will retry the payment %s.
bg: Автоматичното плащане за подновяване на абонамента ви не бе успешно. Ще опитаме повторно плащането %s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: name of the blog, %2$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: The automatic payment to renew your subscription with %1$s has failed. To reactivate the subscription, please log in and pay for the renewal from your account page: %2$s
bg: Автоматичното плащане за подновяване на абонамента ви с %1$s не бе успешно. За да активирате отново абонамента, моля, влезте и платете за подновяването от страницата на вашия акаунт: %2$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%1$s from %2$s has failed. The payment will be retried %3$s.
bg: Автоматичното периодично плащане за поръчка №%1$s от %2$s не бе успешно. Плащането ще бъде изпробвано отново %3$s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The automatic recurring payment for order #%d from %s has failed. The payment will be retried %3$s.
bg: Автоматичното периодично плащане за поръчка #%d от %s не бе успешно. Плащането ще бъде изпробвано отново %3$s.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total for this product on each subscription.
bg: Средната обща сума за този продукт за всеки абонамент.

note: translators: %s: help tip.
en: The average line total on all orders for this product line item.
bg: Средната обща сума за всички поръчки за тази продуктова линия.

en: The average value of all customers' sign-up, switch and renewal orders.
bg: Средната стойност на поръчките за регистрация, превключване и подновяване на всички клиенти.

en: The best part about the new automatic retry system is that the retry rules are completely customisable.
bg: Най-добрата част от новата автоматична система за повторен опит е, че правилата за повторен опит са напълно персонализирани.

en: The creation date of a subscription can not be deleted, only updated.
bg: Датата на създаване на абонамента не може да бъде изтрита, а само актуализирана.

en: The date the subscription's latest order was completed, in GMT.
bg: Датата, на която е завършена последната поръчка на абонамента, в GMT.

en: The date the subscription's latest order was paid, in GMT.
bg: Датата, на която е платена последната поръчка на абонамента, в GMT.

en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments, we couldn't find an alternative token payment method token to change your subscriptions to.
bg: Изтритият начин на плащане беше използван за автоматични плащания на абонамент, не можахме да намерим алтернативен токен за метод на плащане, на който да променим вашите абонаменти.

note: translators: $1: the token/credit card label, 2$-3$: opening and closing strong and link tags
en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments. To avoid failed renewal payments in future the subscriptions using this payment method have been updated to use your %1$s. To change the payment method of individual subscriptions go to your %2$sMy Account > Subscriptions%3$s page.
bg: Изтритият начин на плащане е използван за автоматични плащания на абонамент. За да избегнете неуспешни плащания за подновяване в бъдеще, абонаментите, използващи този начин на плащане, бяха актуализирани, за да използват вашия %1$s. За да промените начина на плащане на отделни абонаменти, отидете на страницата си %2$sМоят акаунт &gt; Абонаменти%3$s.

en: The email sent to the customer when the renewal payment or payment retry failed to notify them that the payment would be retried.
bg: Имейлът, изпратен до клиента, когато плащането за подновяване или повторното плащане не успя да го уведоми, че плащането ще бъде извършено отново.

note: translators: 1$: number of subscriptions on site, 2$, lower estimate (minutes), 3$: upper estimate
en: The full update process for the %1$d subscriptions on your site will take between %2$d and %3$d minutes.
bg: Пълният процес на актуализиране за %1$d абонамента на вашия сайт ще отнеме между %2$d и %3$d минути.

en: The item on the switch order cannot be found.
bg: Елементът от поръчката за превключване не може да бъде намерен.

en: The item was not removed because this Subscription's payment method does not support removing an item.
bg: Елементът не беше премахнат, защото методът на плащане на този абонамент не поддържа премахване на елемент.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: The new interface is also built on the existing %sEdit Order%s screen. If you've ever modified an order, you already know how to modify a subscription.
bg: Новият интерфейс също е изграден върху съществуващия екран %sEdit Order%s. Ако някога сте променяли поръчка, вече знаете как да промените абонамент.

en: The number of billing periods between subscription renewals.
bg: Броят на периодите на фактуриране между подновяванията на абонамента.

en: The number of renewal orders processed during this period.
bg: Броят на поръчките за подновяване, обработени през този период.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of renewal orders which had a failed payment use the retry system.
bg: Броят на поръчките за подновяване, които са имали неуспешно плащане, използва системата за повторен опит.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which did not result in a successful payment.
bg: Броят повторни опити на плащане за подновяване за този период, които не са довели до успешно плащане.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries for this period which were able to process the payment which had previously failed one or more times.
bg: Броят повторни опити за подновяване на плащане за този период, които са били в състояние да обработят плащането, което преди това е било неуспешно един или повече пъти.

note: translators: %s: retry count.
en: The number of renewal payment retries not yet processed.
bg: Броят на повторните плащания за подновяване, които все още не са обработени.

en: The number of resubscribe orders processed during this period.
bg: Броят на поръчките за повторно абониране, обработени през този период.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of sign-up, switch and renewal orders this customer has placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
bg: Броят на поръчките за регистрация, превключване и подновяване, които този клиент е направил във вашия магазин с платен статус (т.е. обработка или завършена).

en: The number of subscriptions cancelled by the customer or store manager during this period.  The pre-paid term may not yet have ended during this period.
bg: Броят на абонаментите, анулирани от клиента или мениджъра на магазина през този период. Предплатеният срок може още да не е приключил през този период.

en: The number of subscriptions created during this period, either by being manually created, imported or a customer placing an order. This includes orders pending payment.
bg: Броят на абонаментите, създадени през този период, или чрез ръчно създаване, импортиране или клиент, направил поръчка. Това включва поръчки в очакване на плащане.

en: The number of subscriptions during this period with an end date in the future and a status other than pending.
bg: Броят на абонаментите през този период с крайна дата в бъдеще и състояние, различно от предстоящо.

en: The number of subscriptions purchased in parent orders created during this period. This represents the new subscriptions created by customers placing an order via checkout.
bg: Броят на абонаментите, закупени в родителски поръчки, създадени през този период. Това представлява новите абонаменти, създадени от клиенти, които правят поръчка чрез плащане.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions that include this product as a line item and have a status other than pending or trashed.
bg: Броят на абонаментите, които включват този продукт като договорена покупка и имат състояние, различно от предстоящо или изхвърлено в кошчето.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status of active or pending cancellation.
bg: Броят абонаменти, които този клиент има със състояние на активен или чакащ анулиране.

note: translators: %s: help tip.
en: The number of subscriptions this customer has with a status other than pending or trashed.
bg: Броят абонаменти, които този клиент има със състояние, различно от предстоящи или прехвърлени в кошчето.

en: The number of subscriptions upgraded, downgraded or cross-graded during this period.
bg: Броят на абонаментите, надстроени, понижени или кръстосани през този период.

en: The number of subscriptions which have either expired or reached the end of the prepaid term if it was previously cancelled.
bg: Броят на абонаментите, които са изтекли или са достигнали края на предплатения срок, ако преди това е бил анулиран.

en: The number of unique customers with a subscription of any status other than pending or trashed.
bg: Броят уникални клиенти с абонамент с всякакъв статус, различен от чакащ или прехвърлен в кошчето.

note: translators: %s: renewal count.
en: The number of upcoming renewal orders, for currently active subscriptions.
bg: Броят на предстоящите поръчки за подновяване за активни в момента абонаменти.

en: The original subscription item being switched cannot be found.
bg: Оригиналният абонаментен елемент, който се сменя, не може да бъде намерен.

en: The payment method can not be changed for that subscription.
bg: Начинът на плащане не може да бъде променен за този абонамент.

en: The product type can not be changed because this product is associated with subscriptions.
bg: Типът на продукта не може да бъде променен, защото този продукт е свързан с абонаменти.

note: translators: %1$s: an order number, %2$s: the customer's full name, %3$s: lowercase human time diff in the form returned by wcs_get_human_time_diff(), e.g. 'in 12 hours'
en: The renewal order is as follows:
bg: Редът за подновяване е както следва:

en: The requested subscription cannot be edited.
bg: Исканият абонамент не може да бъде редактиран.

en: The retry system is disabled by default. To enable it, visit the Subscriptions settings administration screen.
bg: Системата за повторен опит е деактивирана по подразбиране. За да го активирате, посетете екрана за администриране на настройките на абонаментите.

en: The start date of a subscription can not be deleted, only updated.
bg: Началната дата на абонамента не може да бъде изтрита, а само актуализирана.

en: The status applied to the order for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
bg: Състоянието, приложено към поръчката за времето между неуспешното плащане за подновяване или последния повторен опит и когато този повторен опит е бил обработен.

en: The status applied to the subscription for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
bg: Състоянието, приложено към абонамента за времето между неуспешното плащане за подновяване или последния повторен опит и когато този повторен опит е бил обработен.

en: The status of the automatic payment retry: pending means the retry will be processed in the future, failed means the payment was not successful when retried and completed means the payment succeeded when retried.
bg: Състоянието на повторния опит за автоматично плащане: чакащ означава, че повторният опит ще бъде обработен в бъдеще, неуспешен означава, че плащането не е било успешно при повторен опит и завършено означава, че плащането е било успешно при повторен опит.

en: The status to transition the subscription to. Unlike the "status" param, this will calculate and update the subscription dates.
bg: Състоянието, към което да прехвърлите абонамента. За разлика от параметъра &quot;status&quot;, това ще изчисли и актуализира датите на абонамента.

en: The subscription's end date.
bg: Крайна дата на абонамента.

en: The subscription's next payment date.
bg: Следващата дата на плащане на абонамента.

en: The subscription's original subscription ID if this is a resubscribed subscription.
bg: Оригиналният идентификатор на абонамента на абонамента, ако това е повторно абонамент.

en: The subscription's resubscribed subscription ID.
bg: Идентификаторът на повторно абонамента на абонамента.

en: The subscription's start date.
bg: Начална дата на абонамента.

en: The subscription's trial date
bg: Пробната дата на абонамента

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all renewal orders including tax and shipping.
bg: Сумата от всички поръчки за подновяване, включително данък и доставка.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all resubscribe orders including tax and shipping.
bg: Сумата от всички поръчки за повторно абониране, включително данък и доставка.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all subscription parent orders, including other items, fees, tax and shipping.
bg: Сумата от всички родителски поръчки за абонамент, включително други артикули, такси, данъци и доставка.

note: translators: %s: formatted total amount.
en: The sum of all switch orders including tax and shipping.
bg: Сумата от всички поръчки за превключване, включително данък и доставка.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The sum of all the upcoming renewal orders, including items, fees, tax and shipping, for currently active subscriptions.
bg: Сумата от всички предстоящи поръчки за подновяване, включително артикули, такси, данъци и доставка, за активни в момента абонаменти.

note: translators: %s: formatted amount.
en: The total amount of revenue, including tax and shipping, recovered with the failed payment retry system for renewal orders with a failed payment.
bg: Общата сума на приходите, включително данъци и доставка, възстановени с неуспешната система за повторно плащане за поръчки за подновяване с неуспешно плащане.

en: The total number of sign-up, switch and renewal orders placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
bg: Общият брой поръчки за регистрация, превключване и подновяване, направени във вашия магазин с платен статус (т.е. обработка или завършена).

en: The total number of subscriptions with a status of active or pending cancellation.
bg: Общият брой абонаменти със състояние на активен или чакащ анулиране.

en: The total number of subscriptions with a status other than pending or trashed.
bg: Общият брой абонаменти със състояние, различно от чакащи или прехвърлени в кошчето.

note: translators: %s: help tip.
en: The total value of this customer's sign-up, switch and renewal orders.
bg: Общата стойност на поръчките за регистрация, превключване и подновяване на този клиент.

note: translators: placeholder is a time period (e.g. "4 weeks")
en: The trial period can not exceed %s.
bg: Пробният период не може да надвишава %s.

note: translators: number of 1$: days, 2$: weeks, 3$: months, 4$: years
en: The trial period can not exceed: %1$s, %2$s, %3$s or %4$s.
bg: Пробният период не може да надвишава: %1$s, %2$s, %3$s или %4$s.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
bg: Процесът на актуализиране може да отнеме известно време, така че, моля, бъдете търпеливи.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
bg: Няма налични методи за доставка. Моля, проверете отново адреса си или се свържете с нас, ако имате нужда от помощ.

note: translators: placeholders are link opening and closing tags. 1$-2$: to gateway settings, 3$-4$: support docs on woocommerce.com
en: There is a problem with PayPal. Your API credentials may be incorrect. Please update your %1$sAPI credentials%2$s. %3$sLearn more%4$s.
bg: Има проблем с PayPal. Вашите идентификационни данни за API може да са неправилни. Моля, актуализирайте своите идентификационни данни за %1$sAPI%2$s. %3$sНаучете повече%4$s.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags. 1$-2$: docs on woocommerce, 3$-4$: dismiss link
en: There is a problem with PayPal. Your PayPal account is issuing out-of-date subscription IDs. %1$sLearn more%2$s. %3$sDismiss%4$s.
bg: Има проблем с PayPal. Вашият PayPal акаунт издава неактуални абонаментни идентификатори. %1$sНаучете повече%2$s. %3$sОтхвърляне%4$s.

en: There was an error locating the switch details.
bg: Възникна грешка при намирането на подробностите за превключвателя.

en: There was an error with the update. Please refresh the page and try again.
bg: Възникна грешка с актуализацията. Моля, опреснете страницата и опитайте отново.

en: There was an error with your request to resubscribe. Please try again.
bg: Възникна грешка с молбата ви за повторно абониране. Моля, опитайте отново.

en: There was an error with your request. Please try again.
bg: Възникна грешка с вашата заявка. Моля, опитайте отново.

en: These are important questions for any subscription commerce business.
bg: Това са важни въпроси за всеки бизнес с абонаментна търговия.

en: These emails can be enabled, disabled and customised under the %sWooCommerce > Settings > Emails%s administration screen.
bg: Тези имейли могат да бъдат активирани, деактивирани и персонализирани в административния екран %sWooCommerce &gt; Настройки &gt; Имейли%s.

en: This Month
bg: Този месец

note: translators: %s: default e-mail subject.
en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: %s.
bg: Това контролира реда за тема на имейла. Оставете празно, за да използвате темата по подразбиране: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: %s.
bg: Това контролира основното заглавие, съдържащо се в известието по имейл. Оставете празно, за да използвате заглавието по подразбиране: %s.

note: translators: %s: default e-mail heading.
en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
bg: Това контролира основното заглавие, съдържащо се в известието по имейл. Оставете празно, за да използвате заглавието по подразбиране: <code>%s</code> .

en: This date should be treated as an estimate only. The payment gateway for this subscription controls when payments are processed.
bg: Тази дата трябва да се разглежда само като приблизителна. Шлюзът за плащане за този абонамент контролира кога се обработват плащанията.

en: This free extension makes it possible to migrate subscribers from 3rd party systems to WooCommerce. It also makes it possible to export your subscription data for analysis in spreadsheet tools or 3rd party apps.
bg: Това безплатно разширение прави възможно мигрирането на абонати от системи на трети страни към WooCommerce. Освен това прави възможно експортирането на вашите абонаментни данни за анализ в инструменти за електронни таблици или приложения на трети страни.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after a renewal order is placed on-hold.
bg: Това е уведомление за поръчка, изпратено до клиенти, съдържащо подробности за поръчката, след като поръчката за подновяване е поставена на изчакване.

en: This is an order notification sent to the customer after payment for a subscription renewal order is completed. It contains the renewal order details.
bg: Това е уведомление за поръчка, изпратено до клиента след завършване на плащането за поръчка за подновяване на абонамента. Той съдържа подробности за поръчката за подновяване.

en: This is where subscriptions are stored.
bg: Тук се съхраняват абонаментите.

en: This new page is also where the customer can suspend or cancel their subscription, change payment method, change shipping address or upgrade/downgrade an item.
bg: Тази нова страница също е мястото, където клиентът може да спре или да анулира своя абонамент, да промени начина на плащане, да промени адреса за доставка или да надстрои/понижи артикул.

en: This order can no longer be paid because the corresponding subscription does not require payment at this time.
bg: Тази поръчка вече не може да бъде платена, тъй като съответният абонамент не изисква плащане в момента.

en: This page will display the results of the process as each batch of subscriptions is updated.
bg: Тази страница ще показва резултатите от процеса, когато всяка партида абонаменти се актуализира.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
bg: Този продукт в момента не е на склад и не е наличен.

en: This section shows any information about Subscriptions.
bg: Този раздел показва всякаква информация за абонаментите.

en: This section shows general information about the store.
bg: Този раздел показва обща информация за магазина.

en: This section shows information about Subscription payment methods.
bg: Този раздел показва информация за методите на плащане за абонамент.

en: This section shows information about payment gateway feature support.
bg: Този раздел показва информация за поддръжката на функциите на шлюза за плащане.

en: This subscription is no longer editable because the payment gateway does not allow modification of recurring amounts.
bg: Този абонамент вече не може да се редактира, тъй като шлюзът за плащане не позволява промяна на повтарящи се суми.

note: Translators: Placeholders are opening and closing My Account link tags.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your %smy account page%s. | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your %smy account page%s.
bg[0]: Този абонамент е настроен да се подновява автоматично, като се използва методът на плащане, който е регистриран. Можете да управлявате или анулирате този абонамент от страницата на вашия %smy акаунт%s.

note: Translators: Placeholder is the My Account URL.
en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your my account page. %s | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your my account page. %s
bg[0]: Този абонамент е настроен да се подновява автоматично, като се използва методът на плащане, който е регистриран. Можете да управлявате или анулирате този абонамент от страницата на моя акаунт. %с

en: This variation can not be removed because it is associated with active subscriptions. To remove this variation, please cancel and delete the subscriptions for it.
bg: Този вариант не може да бъде премахнат, защото е свързан с активни абонаменти. За да премахнете този вариант, моля, анулирайте и изтрийте абонаментите за него.

en: This will clear the persistent cache of all of subscriptions stored against users in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as queries to find a given user's subscriptions are run.
bg: Това ще изчисти постоянния кеш на всички абонаменти, съхранени срещу потребители във вашия магазин. Очаквайте по-бавно изпълнение на плащането, подновяването и други функции, свързани с абонамента, след като предприемете това действие. Кешовете ще бъдат регенерирани извънредно, докато се изпълняват заявки за намиране на абонаменти на даден потребител.

en: This will clear the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as related order queries are run.
bg: Това ще изчисти постоянния кеш на всички подновяване, превключване, повторно абониране и други видове поръчки за всички абонаменти във вашия магазин. Очаквайте по-бавно изпълнение на плащането, подновяването и други функции, свързани с абонамента, след като предприемете това действие. Кешовете ще бъдат регенерирани извънредно, когато се изпълняват свързани заявки за поръчка.

en: This will generate the persistent cache for linking users with subscriptions. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
bg: Това ще генерира постоянен кеш за свързване на потребителите с абонаменти. Кешовете ще се генерират извънредно във фонов режим (чрез Action Scheduler).

en: This will generate the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
bg: Това ще генерира постоянния кеш на всички подновявания, превключване, повторно абониране и други видове поръчки за всички абонаменти във вашия магазин. Кешовете ще се генерират извънредно във фонов режим (чрез Action Scheduler).

en: Timezone:
bg: Часова зона:

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: To apply a specific rule based on certain conditions, like high value orders or an infrequent renewal schedule, you can use the retry specific %s'wcs_get_retry_rule'%s filter. This provides the ID of the renewal order for the failed payment, which can be used to find information about the products, subscription and totals to which the failed payment relates.
bg: За да приложите конкретно правило въз основа на определени условия, като поръчки с висока стойност или рядък график за подновяване, можете да използвате филтъра за повторен опит %s&#39;wcs_get_retry_rule&#39;%s. Това предоставя идентификационния номер на поръчката за подновяване за неуспешното плащане, който може да се използва за намиране на информация за продуктите, абонамента и общите суми, за които се отнася неуспешното плащане.

en: To enable automatic renewals for this subscription, you will first need to add a payment method.
bg: За да активирате автоматичното подновяване на този абонамент, първо ще трябва да добавите начин на плащане.

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s: link to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$s
bg: За да активирате отново абонамента сега, можете също да влезете и да платите за подновяването от страницата на вашия акаунт: %1$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
note: translators: %1$s %2$s: link markup to checkout payment url, note: no full stop due to url at the end
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$sPay Now &raquo;%2$s
bg: За да активирате отново абонамента сега, можете също да влезете и да платите за подновяването от страницата на вашия акаунт: %1$sПлатете сега »%2$s

note: translators: $1: placeholder is number of weeks, 2$: path to the file
en: To record the progress of the update a new log file was created. This file will be automatically deleted in %1$d weeks. If you would like to delete it sooner, you can find it here: %2$s
bg: За да се запише напредъка на актуализацията, беше създаден нов регистрационен файл. Този файл ще бъде изтрит автоматично след %1$d седмици. Ако искате да го изтриете по-рано, можете да го намерите тук: %2$s

note: translators: $1 and $2 are opening link tags, $3 is a closing link tag.
en: To resolve this as quickly as possible, please create a %1$stemporary administrator account%3$s with the user email woologin@woocommerce.com and share the credentials with us via %2$sQuickForget.com%3$s.
bg: За да разрешите това възможно най-бързо, моля, създайте %1$ временен администраторски акаунт%3$s с потребителския имейл woologin@woocommerce.com и споделете идентификационните данни с нас чрез %2$sQuickForget.com%3$s.

note: translators: $1 the log file name $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see further details about these errors, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%2$s
bg: За да видите повече подробности за тези грешки, вижте регистрационния файл %1$s от екрана с регистрационни файлове на %2$sWooCommerce.%2$s

note: translators: $1 is the log file name. $2 and $3 are opening and closing link tags, respectively.
en: To see the full error, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%3$s.
bg: За да видите пълната грешка, вижте регистрационния файл %1$s от екрана с регистрационни файлове на %2$sWooCommerce.%3$s.

en: Today!
bg: днес!

en: Total
bg: Обща сума

[ctx: Used in data attribute. Escaped]
en: Total
bg: Обща сума

[ctx: table heading]
en: Total
bg: Обща сума

en: Total Discount
bg: Обща отстъпка

en: Total Subscribers
bg: Общо абонати

en: Total Subscription Orders
bg: Общо абонаментни поръчки

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscription Orders %s
bg: Общо абонаментни поръчки %s

en: Total Subscriptions
bg: Общо абонаменти

note: translators: %s: help tip.
en: Total Subscriptions %s
bg: Общо абонаменти %s

note: translators: placeholder is the formatted total to be paid for the subscription wrapped in <strong> tags
en: Total: %s
bg: Общо: %s

[ctx: table headings in notification email]
en: Totals
bg: Общо

en: Trash
bg: Кошче

en: Trashing this order will also trash the subscriptions purchased with the order.
bg: Изхвърлянето на тази поръчка ще премахне и абонаментите, закупени с поръчката.

en: Trial End
bg: Край на изпитанието

[ctx: table heading]
en: Trial End
bg: Край на изпитанието

[ctx: customer subscription table header]
en: Trial end date
bg: Крайна дата на пробния период

en: Turn off Automatic Payments
bg: Изключете автоматичните плащания

note: translators: 1: subscription status, 2: error message.
en: Unable to change subscription status to "%1$s". Exception: %2$s
bg: Не може да се промени състоянието на абонамента на „%1$s“. Изключение: %2$s

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s".
bg: Не може да се промени състоянието на абонамента на „%s“.

note: translators: %s: subscription status.
en: Unable to change subscription status to "%s". Please assign a customer to the subscription to activate it.
bg: Не може да се промени състоянието на абонамента на „%s“. Моля, задайте клиент към абонамента, за да го активирате.

en: Unable to find order for PayPal billing agreement.
bg: Не може да се намери поръчка за споразумение за фактуриране с PayPal.

[ctx: Error message that gets sent to front end when upgrading Subscriptions]
note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to repair subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
bg: Не може да се поправят абонаментите.%4$sГрешка: %1$s%4$sМоля, опреснете страницата и опитайте отново. Ако проблемът продължава, %2$свържете се с поддръжката%3$s.

note: translators: 1$: error message, 2$: opening link tag, 3$: closing link tag, 4$: break tag
en: Unable to upgrade subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
bg: Не може да се надстроят абонаментите.%4$sГрешка: %1$s%4$sМоля, опреснете страницата и опитайте отново. Ако проблемът продължава, %2$свържете се с поддръжката%3$s.

en: Unended Subscription Count
bg: Неограничен брой абонаменти

[ctx: relation to order]
en: Unknown Order Type
bg: Неизвестен тип поръчка

[ctx: used in api error message if there is no long message]
en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Unlimited payments
bg: Неограничени плащания

en: Unpublished
bg: Непубликувано

en: Upcoming Recurring Revenue
bg: Предстоящи повтарящи се приходи

en: Update Complete
bg: Актуализацията е завършена

[ctx: text on submit button]
en: Update Database
bg: Актуализирайте базата данни

en: Update Error
bg: Грешка при актуализиране

en: Update in Progress
bg: Актуализация в ход

note: translators: $1: address type (Shipping Address / Billing Address), $2: opening <strong> tag, $3: closing </strong> tag
en: Update the %1$s used for %2$sall%3$s of my active subscriptions
bg: Актуализирайте %1$s, използвани за %2$sall%3$s от активните ми абонаменти

note: translators: $1: opening <strong> tag, $2: closing </strong> tag
en: Update the payment method used for %1$sall%2$s of my current subscriptions
bg: Актуализирайте начина на плащане, използван за %1$sall%2$s от настоящите ми абонаменти

note: translators: placeholder is an error message.
en: Updating subscription dates errored with message: %s
bg: При актуализиране на датите на абонамента има грешка със съобщение: %s

[ctx: a switch type]
en: Upgrade
bg: Подобряване на

en: Upgrade or Downgrade
bg: Надстройка или понижаване

en: Use this field to customise the text displayed on the checkout button when an order contains a subscription. Normally the checkout submission button displays "Place order". When the cart contains a subscription, this is changed to "Sign up now".
bg: Използвайте това поле, за да персонализирате текста, показван на бутона за плащане, когато поръчка съдържа абонамент. Обикновено бутонът за изпращане на плащане показва „Направете поръчка“. Когато количката съдържа абонамент, това се променя на „Регистрирайте се сега“.

en: Using the auto-renewal toggle is disabled while in staging mode.
bg: Използването на превключвателя за автоматично подновяване е деактивирано, докато сте в режим на поетапно действие.

en: Variable Subscription
bg: Абонамент за променлива

en: Variable subscription
bg: Абонамент за променлива

en: Variation ID, if applicable.
bg: Идентификатор на варианта, ако е приложимо.

note: translators: placeholder $1 is the Subscription version string ('2.3'), $2-3 are opening and closing <em> tags
en: Version %1$s brings some new improvements requested by store managers just like you (and possibly even by %2$syou%3$s).
bg: Версия %1$s носи някои нови подобрения, поискани от мениджъри на магазини точно като вас (и вероятно дори от %2$syou%3$s).

note: translators: placeholder is version number
en: Version %s
bg: Версия %s

en: Version 2.0 has been in development for more than a year. We've reinvented the extension to take into account 3 years of feedback from store managers.
bg: Версия 2.0 се разработва повече от година. Преосмислихме разширението, за да вземем предвид 3-годишната обратна връзка от мениджърите на магазини.

en: Version 2.1 introduces some great new features requested by store managers just like you (and possibly even by %syou%s).
bg: Версия 2.1 въвежда някои страхотни нови функции, поискани от мениджъри на магазини точно като вас (и вероятно дори от %syou%s).

note: translators: placeholder is the display name of a payment gateway a subscription was paid by translators: %s: payment method.
en: Via %s
bg: Чрез %s

[ctx: view a subscription]
en: View
bg: Преглед

en: View Email Settings
bg: Вижте настройките за имейл

en: View Reports
bg: Преглед на отчети

en: View Retry
bg: Вижте Повторен опит

[ctx: custom post type setting]
en: View Subscription
bg: Преглед на абонамента

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: View Subscription: %s
bg: Преглед на абонамента: %s

en: View and manage subscriptions
bg: Преглеждайте и управлявайте абонаментите

en: View other subscriptions &rarr;
bg: Вижте други абонаменти →

en: View subscription
bg: Вижте абонамента

[ctx: in plain emails for subscription information]
note: translators: placeholder is either view or edit url for the subscription
en: View subscription: %s
bg: Преглед на абонамента: %s

en: View subscriptions
bg: Преглед на абонаментите

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: View the status of your subscription in %1$syour account%2$s. | View the status of your subscriptions in %1$syour account%2$s.
bg[0]: Вижте състоянието на абонамента си в %1$вашия акаунт%2$s.

note: translators: placeholder is order's view url
en: View your order: %s
bg: Вижте вашата поръчка: %s

note: translators: placeholder is subscription's view url
en: View your subscription: %s
bg: Вижте вашия абонамент: %s

en: Virtual
bg: Виртуален

en: WARNING: Bad things are about to happen!
    
    The payment gateway used to purchase this subscription does not support modifying a subscription's details.
    
    Changes to the billing period, recurring discount, recurring tax or recurring total may not be reflected in the amount charged by the payment gateway.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Лоши неща ще се случат! Шлюзът за плащане, използван за закупуване на този абонамент, не поддържа промяна на подробностите за абонамента. Промените в периода на фактуриране, повтарящата се отстъпка, повтарящия се данък или повтарящата се обща сума може да не бъдат отразени в сумата, начислена от шлюза за плащане.

en: WP REST API Endpoints
bg: Крайни точки на WP REST API

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want the details of a specific subscription? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id>/%s.
bg: Искате подробности за конкретен абонамент? Вземете %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id> /%с.

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Want to know more about Subscriptions %s?
bg: Искате ли да научите повече за абонаментите %s?

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.
bg: Искате ли да изброите всички абонаменти в даден сайт? Вземете %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Want the details of a specific subscription? Get %s/wc-api/v2/subscriptions/<id>/%s.
bg: Искате ли да изброите всички абонаменти в даден сайт? Вземете %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Искате подробности за конкретен абонамент? Вземете %s/wc-api/v2/абонаменти/<id> /%с.

en: Want to renew early via the checkout? Click %shere.%s
bg: Искате ли да подновите по-рано чрез касата? Щракнете %тук.%s

en: Want your customers to be able to subscribe to non-subscription products?
bg: Искате клиентите ви да могат да се абонират за продукти без абонамент?

note: translators: placeholders are opening and closing tags. Leads to docs on version 2
en: Warning! Version 2.0 is a major update to the WooCommerce Subscriptions extension. Before updating, please create a backup, update all WooCommerce extensions and test all plugins, custom code and payment gateways with version 2.0 on a staging site. %1$sLearn more about the changes in version 2.0 &raquo;%2$s
bg: Внимание! Версия 2.0 е основна актуализация на разширението за абонаменти на WooCommerce. Преди да актуализирате, моля, създайте резервно копие, актуализирайте всички разширения на WooCommerce и тествайте всички плъгини, персонализиран код и шлюзове за плащане с версия 2.0 на етапен сайт. %1$sНаучете повече за промените във версия 2.0 »%2$s

note: translators: placeholder is Subscriptions version number.
en: Warning! You are running version %s of WooCommerce Subscriptions plugin code but your database has been upgraded to Subscriptions version 2.0. This will cause major problems on your store.
bg: Внимание! Вие използвате версия %s на кода на приставката за WooCommerce Subscriptions, но вашата база данни е надстроена до версия 2.0 за абонаменти. Това ще доведе до сериозни проблеми във вашия магазин.

en: Warning: Deleting a user will also delete the user's subscriptions. The user's orders will remain but be reassigned to the 'Guest' user.
    
    Do you want to continue to delete this user and any associated subscriptions?
bg: Предупреждение: Изтриването на потребител ще изтрие и абонаментите на потребителя. Поръчките на потребителя ще останат, но ще бъдат пренасочени към потребителя „Гост“. Искате ли да продължите да изтривате този потребител и всички свързани абонаменти?

en: We can not find your old subscription item.
bg: Не можем да намерим стария ви елемент за абонамент.

en: We can't find a paid subscription order for this user.
bg: Не можем да намерим поръчка за платен абонамент за този потребител.

note: translators: placeholder is a number
en: We can't find a subscription with ID #%d. Perhaps it was deleted?
bg: Не можем да намерим абонамент с ID #%d. Може би е изтрито?

en: We couldn't create a renewal order for your subscription, please try again.
bg: Не можахме да създадем поръчка за подновяване на вашия абонамент, моля, опитайте отново.

en: We couldn't find the original renewal order for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original renewal orders for items in your cart. The items were removed.
bg[0]: Не можахме да намерим оригиналната поръчка за подновяване за артикул във вашата количка. Артикулът беше премахнат.

en: We couldn't find the original subscription for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original subscriptions for items in your cart. The items were removed.
bg[0]: Не можахме да намерим оригиналния абонамент за артикул във вашата количка. Артикулът беше премахнат.

en: We didn't just improve interfaces for humans, we also improved them for computers. Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints.
bg: Ние не само подобрихме интерфейсите за хората, но и за компютрите. Вашите приложения вече могат да създават, четат, актуализират или изтриват абонаменти чрез крайни точки на RESTful API.

en: We have finished processing your subscription renewal order.
bg: Завършихме обработката на вашата поръчка за подновяване на абонамента.

en: We hope you enjoy it!
bg: Надяваме се да ви хареса!

en: We were unable to locate that subscription, please try again.
bg: Не успяхме да намерим този абонамент, моля, опитайте отново.

note: translators: Placeholders are opening and closing link tags.
en: We weren't able to locate the set of report results you requested. Please regenerate the link from the %1$sSubscription Reports screen%2$s.
bg: Не успяхме да намерим набора от отчетни резултати, които поискахте. Моля, генерирайте отново връзката от екрана %1$sSubscription Reports%2$s.

en: Weekly
bg: седмично

en: Welcome to Subscriptions 2.0
bg: Добре дошли в Абонаменти 2.0

en: Welcome to Subscriptions 2.1!
bg: Добре дошли в Абонаменти 2.1!

note: translators: placeholder is Subscription version string ('2.3')
en: Welcome to WooCommerce Subscriptions %s!
bg: Добре дошли в WooCommerce Абонаменти %s!

en: Welcome to WooCommerce Subscriptions 2.1
bg: Добре дошли в абонаментите за WooCommerce 2.1

en: What happens when a customer wants to purchase a subscription product for someone else?
bg: Какво се случва, когато клиент иска да закупи абонаментен продукт за някой друг?

en: What personal information your store shares with external sources depends on which third-party payment processor plugins you are using to collect subscription payments. We recommend that you consult with their privacy policies to inform this section of your privacy policy.
bg: Каква лична информация споделя вашият магазин с външни източници зависи от това кои приставки за обработка на плащания на трети страни използвате, за да събирате абонаментни плащания. Препоръчваме ви да се консултирате с техните политики за поверителност, за да информирате този раздел от вашата политика за поверителност.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags, linking to additional privacy policy documentation.
en: What we collect and store
bg: Какво събираме и съхраняваме

en: What we share with others
bg: Това, което споделяме с другите

en: What's new?
bg: Какво ново?

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When Cancelled
bg: При анулиране

en: When a subscription is activated, either manually or after a successful purchase, new users will be assigned this role.
bg: Когато абонаментът бъде активиран, ръчно или след успешна покупка, новите потребители ще получат тази роля.

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When cancelled
bg: При анулиране

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within subscriptions be retained or removed?
bg: Когато работите с %s, трябва ли личните данни в рамките на абонаментите да бъдат запазени или премахнати?

en: When switching to a subscription with a different recurring payment or billing period, should the price paid for the existing billing period be prorated when switching to the new subscription?
bg: При преминаване към абонамент с различно периодично плащане или период на фактуриране, трябва ли цената, платена за съществуващия период на фактуриране, да бъде пропорционално разпределена при преминаване към новия абонамент?

en: When switching to a subscription with a length, you can take into account the payments already completed by the customer when determining how many payments the subscriber needs to make for the new subscription.
bg: Когато преминавате към абонамент с дължина, можете да вземете предвид вече извършените плащания от клиента, когато определяте колко плащания трябва да извърши абонатът за новия абонамент.

en: When switching to a subscription with a sign up fee, you can require the customer pay only the gap between the existing subscription's sign up fee and the new subscription's sign up fee (if any).
bg: Когато преминавате към абонамент с такса за регистрация, можете да изискате от клиента да плати само разликата между таксата за регистрация на съществуващия абонамент и таксата за регистрация на новия абонамент (ако има такава).

en: With WooCommerce Subscribe All the Things, they can! This experimental extension is exploring how to convert any product, including Product Bundles and Composite Products, into a subscription product. It also offers customers a way to subscribe to a cart of non-subscription products.
bg: С WooCommerce Абонирайте се за всички неща, те могат! Това експериментално разширение проучва как да преобразува всеки продукт, включително продуктови пакети и композитни продукти, в абонаментен продукт. Той също така предлага на клиентите начин да се абонират за количка с продукти без абонамент.

en: With early renewals enabled, customers can renew their subscriptions before the next payment date.
bg: С активирани ранни подновявания клиентите могат да подновят абонаментите си преди датата на следващото плащане.

note: translators: placeholders are opening and closing link tags
en: With manual renewals, a customer's subscription is put on-hold until they login and pay to renew it. %1$sLearn more%2$s.
bg: При ръчно подновяване абонаментът на клиента се задържа, докато не влезе и не плати, за да го поднови. %1$sНаучете повече%2$s.

note: translators: all placeholders are opening and closing <code> tags, no need to order them
en: With the %s'wcs_default_retry_rules'%s filter, you can define a set of default rules to apply to all failed payments in your store.
bg: С филтъра %s&#39;wcs_default_retry_rules&#39;%s можете да дефинирате набор от правила по подразбиране, които да се прилагат към всички неуспешни плащания във вашия магазин.

note: translators: $1: opening <a> tag linking to WC API docs, $2: closing <a> tag, $3: opening <a> tag linking to WP API docs, $4: closing <a> tag
en: WooCommerce 2.6 added support for %1$sREST API%2$s endpoints built on WordPress core's %3$sREST API%4$s infrastructure.
bg: WooCommerce 2.6 добави поддръжка за %1$sREST API%2$s крайни точки, изградени върху инфраструктурата %3$sREST API%4$s на ядрото на WordPress.

[ctx: label for the system status page]
en: WooCommerce Account Connected
bg: Свързан акаунт в WooCommerce

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Subscriptions
bg: Абонаменти за WooCommerce

[ctx: used in User Agent data sent to PayPal to help identify where a payment came from]
en: WooCommerce Subscriptions PayPal
bg: Абонаменти за WooCommerce PayPal

en: WooCommerce Subscriptions Update
bg: Актуализация на абонаментите за WooCommerce

en: WooCommerce Subscriptions Update in Progress
bg: Актуализацията на абонаментите за WooCommerce е в ход

en: Would you like to add a payment method now?
bg: Искате ли да добавите начин на плащане сега?

note: translators: 1: token display name, 2: opening link tag, 4: closing link tag, 3: opening link tag.
en: Would you like to update your subscriptions to use this new payment method - %1$s?%2$sYes%4$s | %3$sNo%4$s
bg: Искате ли да актуализирате абонаментите си, за да използвате този нов начин на плащане - %1$s?%2$sДа%4$s | %3$sНе%4$s

en: Y/m/d g:i:s A
bg: Y/m/dg:i:s A

[ctx: post date]
note: translators: php date format
en: Y/m/d g:i:s A
bg: Y/m/dg:i:s A

note: translators: date placeholder for input, javascript format
en: YYYY-MM-DD
bg: ГГГГ-ММ-ДД

en: Year
bg: Година

en: Yes
bg: да

en: You are about to trash one or more orders which contain a subscription.
    
    Trashing the orders will also trash the subscriptions purchased with these orders.
bg: На път сте да изхвърлите една или повече поръчки, които съдържат абонамент. Изхвърлянето на поръчките ще премахне и абонаментите, закупени с тези поръчки.

en: You are deleting a subscription item. You will also need to manually cancel and trash the subscription on the Manage Subscriptions screen.
bg: Изтривате елемент за абонамент. Също така ще трябва ръчно да анулирате и изхвърлите абонамента на екрана Управление на абонаментите.

en: You can not reactivate that subscription until paying to renew it. Please contact us if you need assistance.
bg: Не можете да активирате повторно този абонамент, докато не платите, за да го подновите. Моля, свържете се с нас, ако имате нужда от помощ.

en: You can not renew this subscription early. Please contact us if you need assistance.
bg: Не можете да подновите този абонамент рано. Моля, свържете се с нас, ако имате нужда от помощ.

en: You can not resubscribe to that subscription. Please contact us if you need assistance.
bg: Не можете да се абонирате повторно за този абонамент. Моля, свържете се с нас, ако имате нужда от помощ.

en: You can not suspend that subscription - the suspension limit has been reached. Please contact us if you need assistance.
bg: Не можете да спрете този абонамент - лимитът за спиране е достигнат. Моля, свържете се с нас, ако имате нужда от помощ.

en: You can not switch this subscription. It appears you do not own the subscription.
bg: Не можете да превключите този абонамент. Изглежда, че не притежавате абонамента.

en: You can not switch to the same subscription.
bg: Не можете да преминете към същия абонамент.

en: You can only switch to a subscription product.
bg: Можете да преминете само към абонаментен продукт.

en: You can't renew the subscription at this time. Please try again.
bg: В момента не можете да подновите абонамента. Моля, опитайте отново.

en: You cannot modify a subscription that does not belong to you.
bg: Не можете да променяте абонамент, който не ви принадлежи.

en: You cannot remove an item that does not exist.
bg: Не можете да премахнете елемент, който не съществува.

en: You do not have permission to create subscriptions
bg: Нямате разрешение да създавате абонаменти

en: You do not have permission to read the subscriptions count
bg: Нямате разрешение да четете броя на абонаментите

en: You have a subscription to this product. Choosing a new subscription will replace your existing subscription.
bg: Имате абонамент за този продукт. Изборът на нов абонамент ще замени съществуващия ви абонамент.

en: You have added a variation of this product to the cart already.
bg: Вече сте добавили вариант на този продукт в количката.

en: You have already subscribed to this product and it is limited to one per customer. You can not purchase the product again.
bg: Вече сте се абонирали за този продукт и той е ограничен до един на клиент. Не можете да закупите продукта отново.

en: You have an active subscription to this product already.
bg: Вече имате активен абонамент за този продукт.

en: You have no active subscriptions.
bg: Нямате активни абонаменти.

en: You have reached the end of subscriptions. Go to the %sfirst page%s.
bg: Стигнахте до края на абонаментите. Отидете на %sпърва страница%s.

[ctx: Used in admin email: new renewal order]
note: translators: $1: customer's billing first name and last name
en: You have received a subscription renewal order from %1$s. Their order is as follows:
bg: Получихте поръчка за подновяване на абонамента от %1$s. Техният ред е както следва:

en: You have successfully changed your subscription items. Your new order and subscription details are shown below for your reference:
bg: Успешно променихте абонаментните си елементи. Вашата нова поръчка и подробности за абонамента са показани по-долу за ваша справка:

note: translators: placeholders are 1$: item name, and, 2$: opening and, 3$: closing link tags
en: You have successfully removed "%1$s" from your subscription. %2$sUndo?%3$s
bg: Успешно премахнахте „%1$s“ от абонамента си. %2$s Отмяна?%3$s

[ctx: Default email subject for email to customer on completed renewal order]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables that will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s renewal order from %2$s is complete
bg: Вашата поръчка за подновяване на %1$s от %2$s е завършена

[ctx: Default email subject for email with downloadable files in it]
note: translators: $1: {blogname}, $2: {order_date}, variables will be substituted when email is sent out
en: Your %1$s subscription renewal order from %2$s is complete - download your files
bg: Вашата поръчка за подновяване на абонамент за %1$s от %2$s е завършена - изтеглете вашите файлове

en: Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints with the same design as the latest version of WooCommerce's REST API endpoints.
bg: Вашите приложения вече могат да създават, четат, актуализират или изтриват абонаменти чрез крайни точки на RESTful API със същия дизайн като най-новата версия на крайните точки на REST API на WooCommerce.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed from your cart.
bg: Вашата количка съдържаше невалидна заявка за превключване на абонамента. Премахнато е от вашата количка.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed. | Your cart contained invalid subscription switch requests. They have been removed.
bg[0]: Вашата количка съдържаше невалидна заявка за превключване на абонамента. Премахнато е.

en: Your cart has been emptied of subscription products. Only one subscription product can be purchased at a time.
bg: Вашата количка е изпразнена от абонаментни продукти. В даден момент може да бъде закупен само един абонаментен продукт.

note: translators: placeholders are opening and closing <strong> tags
en: Your customers can now view the full details of a subscription, including line items, billing and shipping address, billing schedule and renewal orders, from a special %sMy Account > View Subscription%s page.
bg: Вашите клиенти вече могат да видят пълните подробности за абонамента, включително договорени позиции, адрес за фактуриране и доставка, график за фактуриране и поръчки за подновяване, от специална страница %sМоят акаунт &gt; Преглед на абонамент%s.

en: Your database has been updated successfully!
bg: Вашата база данни е актуализирана успешно!

en: Your early renewal order was successful.
bg: Вашата поръчка за ранно подновяване беше успешна.

[ctx: Default email heading for email to customer on completed renewal order]
en: Your renewal order is complete
bg: Вашата поръчка за подновяване е завършена

en: Your request to undo your previous action was unsuccessful.
bg: Заявката ви за отмяна на предишното ви действие беше неуспешна.

en: Your subscription change is complete
bg: Вашата промяна на абонамента е завършена

en: Your subscription change is complete - download your files
bg: Вашата промяна на абонамента е завършена - изтеглете вашите файлове

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been cancelled.
bg: Вашият абонамент е анулиран.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been put on hold.
bg: Вашият абонамент е спрян.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been reactivated.
bg: Вашият абонамент е активиран отново.

[ctx: Default email heading for email with downloadable files in it]
en: Your subscription renewal order is complete - download your files
bg: Вашата поръчка за подновяване на абонамента е завършена - изтеглете вашите файлове

en: Your subscription will be activated when payment clears. | Your subscriptions will be activated when payment clears.
bg[0]: Вашият абонамент ще бъде активиран, когато плащането се изчисти.

en: Your {blogname} renewal order has been received!
bg: Вашата поръчка за подновяване на {blogname} е получена!

en: Your {blogname} renewal order receipt from {order_date}
bg: Вашата разписка за поръчка за подновяване на {blogname} от {order_date}

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete
bg: Промяната на абонамента ви за {blogname} от {order_date} е завършена

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete - download your files
bg: Промяната на абонамента ви за {blogname} от {order_date} е завършена – изтеглете вашите файлове

[ctx: default email subject for cancelled emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Cancelled
bg: [%s] Абонаментът е анулиран

[ctx: default email subject for expired emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Expired
bg: [%s] Абонаментът е изтекъл

[ctx: default email subject for suspended emails sent to the admin]
note: translators: placeholder is {blogname}, a variable that will be substituted when email is sent out
en: [%s] Subscription Suspended
bg: [%s] Абонаментът е спрян

en: [Remove]
bg: [Премахване]

en: [{blogname}] New subscription renewal order ({order_number}) - {order_date}
bg: [{blogname}] Нова поръчка за подновяване на абонамента ({order_number}) – {order_date}

en: [{blogname}] Subscription Switched ({order_number}) - {order_date}
bg: [{blogname}] Абонаментът е сменен ({order_number}) – {order_date}

en: [{site_title}] Automatic payment failed for {order_number}, retry scheduled to run {retry_time}
bg: [{site_title}] Неуспешно автоматично плащане за {order_number}, повторен опит е насрочен за изпълнение {retry_time}

en: a customer suspends a subscription
bg: клиент спира абонамент

en: a subscription expires
bg: изтича един абонамент

en: account erasure request
bg: искане за изтриване на акаунт

en: an automatic payment fails
bg: автоматично плащане е неуспешно

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of days. (e.g. "Bill this every day / 4 days")
en: day | %s days
bg[0]: ден

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: day | days
bg[0]: ден

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: days prior to Renewal Day
bg: дни преди деня на подновяването

[ctx: example number of days / weeks / months]
en: e.g. 3
bg: например 3

[ctx: example price]
en: e.g. 5.90
bg: например 5,90

[ctx: example price]
note: translators: %s is a currency symbol / code translators: placeholder is a currency symbol / code
en: e.g. 9.90
bg: например 9,90

en: emails sent to the customer and store manager
bg: имейли, изпратени до клиента и управителя на магазина

[ctx: period interval (eg "$10 _every_ 2 weeks")]
en: every
bg: всеки

note: translators: billing period (e.g. "every week").
en: every %s
bg: всеки %s

[ctx: period interval with ordinal number (e.g. "every 2nd"]
note: translators: period interval, placeholder is ordinal (eg "$10 every _2nd/3rd/4th_", etc)
en: every %s
bg: всеки %s

note: translators: placeholder is localised datetime
en: expected clearing date %s
bg: очаквана дата на изчистване %s

[ctx: Edit product screen, between the Billing Period and Subscription Length dropdowns]
en: for
bg: за

en: how long to wait between retry attempts
bg: колко време да се изчака между опитите за повторен опит

note: translators: placeholder is human time diff (e.g. "3 weeks")
en: in %s
bg: в %s

[ctx: date on subscription updates list. Will be localized]
en: l jS \o\f F Y, h:ia
bg: l jS \o\f FY, h:ia

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of months. (e.g. "Bill this every month / 4 months")
en: month | %s months
bg[0]: месец

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: month | months
bg[0]: месец

en: new related order methods in WCS_Related_Order_Store
bg: нови свързани методи за поръчка в WCS_Related_Order_Store

[ctx: no trial period]
en: no
bg: не

en: now
bg: сега

en: staging
bg: постановка

en: subscriptions
bg: абонаменти

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: suspensions per billing period.
bg: спирания за период на фактуриране.

en: the status applied to the renewal order and subscription
bg: състоянието, приложено към поръчката за подновяване и абонамента

en: the total number of retry attempts
bg: общия брой опити за повторен опит

[ctx: initial payment on a subscription]
en: up front
bg: отпред

note: translators: %1$s is the file version, %2$s is the core version
en: version %1$s is out of date. The core version is %2$s
bg: версия %1$s е остаряла. Основната версия е %2$s

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of weeks. (e.g. "Bill this every week / 4 weeks")
en: week | %s weeks
bg[0]: седмица

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: week | weeks
bg[0]: седмица

[ctx: Subscription billing period.]
note: translators: placeholder is number of years. (e.g. "Bill this every year / 4 years")
en: year | %s years
bg[0]: година

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: year | years
bg[0]: година
