Citadela Listing 5.7.15 - en to sr translation catalogue (822 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
sr[0]: %1$с рецензија за „%2$с“

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
sr: %с је завршио миграцију. Све ставке, категорије и локације из ваше претходне теме директоријума АИТ су сада доступне за коришћење са Цитадела Листинг додатком.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
sr: %с аутоматски мигрира све ставке, категорије и локације из ваше претходне теме АИТ директоријума у позадини. Процес миграције може потрајати неколико минута. Обавестићемо вас када се миграција заврши. Можете наставити да користите ВордПресс као и обично.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
sr: %с додатак и ПХП некомпатибилност

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
sr: Некомпатибилност додатка %с и ВордПресс-а

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
sr: %с некомпатибилност додатка

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
sr: Додатак %с је активан

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
sr[0]: %с рецензија

en: 404 Page
sr: 404 Паге

en: API Key
sr: АПИ кључ

en: Actions:
sr: Радње:

[ctx: Item]
en: Add New
sr: Додај нови

en: Add New Category
sr: Додајте нову категорију

en: Add New Item
sr: Додај нову ставку

en: Add New Location
sr: Додај нову локацију

en: Add images to gallery
sr: Додајте слике у галерију

en: Address
sr: Адреса

en: Address and Location
sr: Адреса и локација

en: Address and location
sr: Адреса и локација

en: Advanced Filters block displayed within search form
sr: Блок Напредни филтери приказан је унутар обрасца за претрагу

en: Advanced Header Design
sr: Напредни дизајн заглавља

en: Advanced header
sr: Напредно заглавље

note: Author of the plugin
en: AitThemes
sr: АитТхемес

en: Align Center
sr: Алигн Центер

en: Align Justify
sr: Алигн Јустифи

en: Align Left
sr: Поравнати лево

en: Align Right
sr: Поравнај десно

en: Align Text Center
sr: Поравнај центар текста

en: Align Text Justify
sr: Поравнај текст Поравнај

en: Align Text Left
sr: Поравнај текст лево

en: Align Text Right
sr: Поравнај текст удесно

en: Alignment
sr: Поравнање

en: All
sr: Све

en: All Categories
sr: Све категорије

en: All Items
sr: Сви артикли

en: All Locations
sr: Све локације

en: All Special Pages
sr: Све посебне странице

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
sr: Све аутоматски мигриране ставке, категорије и локације су избрисане из ваше базе података. Почео је нови процес миграције.

en: All filters
sr: Сви филтери

en: All inputs
sr: Сви улази

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
sr: Дозволите клијенту да управља коментарима за ставке Цитадела.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да управља рецензијама за Цитадела артикле.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да постави категорије за Цитадела артикле.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да одреди локације за Цитадела артикле.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да постави истакнуту категорију за Цитадела артикле.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да подеси ГПКС датотеку праћења за Цитадела ставке.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да подеси опције проширења ставке за Цитадела артикле.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да подеси адресу и локацију за Цитадела артикле.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да постави контакт за Цитадела артикле.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да подеси садржај за Цитадела артикле.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да постави извод за Цитадела артикле.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да постави истакнуту слику за Цитадела артикле.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да подеси опште опције за Цитадела артикле.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да постави галерију слика за Цитадела артикле.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
sr: Дозволите купцу да подеси радно време за артикле Цитадела.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
sr: Дозволите клијенту да постави атрибуте странице за ставке Цитадела.

en: Already claimed
sr: Већ тврдио

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
sr: Већ отворена порука ће се користити као референтна порука.

en: Any active subscription
sr: Било која активна претплата

en: Appearance
sr: Изглед

en: Approve
sr: Одобре

en: Approve claim
sr: Одобри захтев

en: Approved
sr: Одобрено

en: Archives:
sr: Архиве:

en: Are you sure you want to decline this claim?
sr: Да ли сте сигурни да желите да одбијете ову тврдњу?

en: Ascending
sr: Узлазни

en: Attributes
sr: Атрибути

en: Author Details
sr: Детаљи о аутору

en: Author archives:
sr: Архива аутора:

en: Author biographical info
sr: Биографски подаци о аутору

en: Author name
sr: Име аутора

en: Authors to display
sr: Аутори за приказ

en: Automatic Listing Map
sr: Мапа аутоматске листе

en: Automatic Listing Map (for posts)
sr: Аутоматска мапа листе (за постове)

en: Automatic height
sr: Аутоматска висина

en: Autoplay
sr: Аутоматско покретање

en: Background
sr: Позадина

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background image
sr: Позадинска слика

en: Background on collapsed form
sr: Позадина на скупљеном обрасцу

en: Background settings
sr: Подешавања позадине

en: Background type
sr: Тип позадине

en: Blur background
sr: Замути позадину

en: Blur radius
sr: Радијус замућења

en: Border around filter group
sr: Ивица око групе филтера

en: Border around heading
sr: Граница око наслова

en: Border color
sr: Боја ивице

en: Border radius
sr: Гранични радијус

en: Border settings
sr: Подешавања ивице

en: Border style
sr: Бордер стиле

en: Border width
sr: Ширина ивице

en: Borders color
sr: Боја ивица

en: Borders width
sr: Ширина ивица

en: Bottom
sr: Дно

en: Bottom left
sr: Доњи леви

en: Bottom right
sr: Доле десно

en: Box layout
sr: Изглед кутије

en: Box width
sr: Ширина кутије

en: Button background color
sr: Боја позадине дугмета

en: Button border radius
sr: Радијус ивице дугмета

en: Button color
sr: Боја дугмета

en: Button settings
sr: Подешавања дугмета

en: Button style
sr: Стил дугмета

en: Button text color
sr: Боја текста дугмета

en: Buttons
sr: Дугмад

en: Cancel
sr: Поништити, отказати

en: Captcha check failed!
sr: Цаптцха провера није успела!

en: Caption text
sr: Текст натписа

en: Carousel Options
sr: Опције вртешке

en: Carousel autoplay enabled
sr: Аутоматска репродукција вртешке је омогућена

en: Carousel decoration color
sr: Боја декорације карусела

en: Carousel loop mode enabled
sr: Режим вртешке петље је омогућен

en: Categories
sr: Категорије

en: Category
sr: Категорија

en: Category Details
sr: Детаљи о категорији

en: Category archives:
sr: Архива категорија:

en: Category color
sr: Боја категорије

en: Category decoration color
sr: Категорија боја декорације

en: Category icon
sr: Икона категорије

en: Center
sr: Центар

en: Center left
sr: Центар лево

en: Center right
sr: Центар десно

en: Change GPX track
sr: Промените ГПКС стазу

en: Checkbox
sr: Поље за потврду

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
sr: Избори за изабрани тип уноса. Унесите један избор по реду, поделите сачувану улазну вредност и текст приказан у уносу помоћу двотачке.

en: Choose option
sr: Изаберите опцију

en: Citadela - Special Pages
sr: Цитадела - Посебне странице

note: translators: %s plugin's name
en: Citadela Directory Lite
sr: Цитадела Дирецтори Лите

en: Citadela Half Layout Map Settings
sr: Цитадела Халф Лаиоут Мап Сеттингс

en: Citadela Item Page Layout
sr: Изглед странице предмета Цитадела

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
sr: Цитадела Листинг

en: Citadela Listing > Item Extension
sr: Цитадела Листинг &gt; Итем Ектенсион

en: Citadela Listing Blocks
sr: Цитадела Листинг Блоцкс

en: Citadela Posts Blocks
sr: Цитадела Постс Блоцкс

en: Citadela Special Pages
sr: Цитадела Специал Пагес

en: Citadela Subscription
sr: Претплата на Цитадела

en: Claim Listing
sr: Листинг потраживања

en: Claim Listing Request
sr: Захтев за унос потраживања

en: Claim as:
sr: Захтевај као:

en: Claim listing has been approved
sr: Листинг потраживања је одобрен

en: Claim listing has been declined
sr: Листинг потраживања је одбијен

en: Claim status
sr: Статус потраживања

en: Claimed by
sr: Положио право

en: Clear
sr: Јасно

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
sr: Кликом на дугме испод ће поново покренути процес миграције. Све аутоматски пренете ставке, категорије и локације биће избрисане. Све ручно креиране ставке, категорије и локације неће бити избрисане. Процес миграције ће почети аутоматски након тога.

en: Closed on mobile
sr: Затворено на мобилном

en: Cluster radius in px
sr: Радијус кластера у пк

en: Clusters are disabled.
sr: Кластери су онемогућени.

en: Collapsible filters section.
sr: Одељак са склопивим филтерима.

en: Comments
sr: Коментари

en: Contact
sr: Контакт

en: Content
sr: Садржај

en: Content visible for:
sr: Садржај видљив за:

en: Copy and paste the JSON from this website:
sr: Копирајте и налепите ЈСОН са ове веб локације:

en: Couldn't find location, try different address.
sr: Није могуће пронаћи локацију, покушајте са другом адресом.

en: Cover
sr: Цовер

en: Cover column height
sr: Висина покривне колоне

en: Cover image
sr: Насловна слика

en: Current block view
sr: Тренутни блок приказ

en: Custom
sr: Обичај

en: Custom Height Settings
sr: Прилагођене поставке висине

en: Custom inputs
sr: Прилагођени улази

en: Custom shadow
sr: Прилагођена сенка

en: Customized options for mobile screen width.
sr: Прилагођене опције за ширину мобилног екрана.

en: Dark
sr: Дарк

en: Data migration
sr: Миграција података

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
sr: Подаци улаза без вредности неће бити приказани.

en: Date
sr: Датум

en: Date archives:
sr: Архива датума:

en: Date color
sr: Боја датума

en: Decide if email address is visible for visitors
sr: Одлучите да ли је адреса е-поште видљива посетиоцима

en: Decline
sr: Одбити

en: Decline claim
sr: Одбијте захтев

en: Decoration color
sr: Боја декорације

en: Default
sr: Уобичајено

en: Default Layout Options
sr: Подразумеване опције распореда

en: Default Search Results
sr: Подразумевани резултати претраге

en: Default Search Results Page
sr: Подразумевана страница са резултатима претраге

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
sr: Подразумевани текст избора, приказан као прва опција у избору.

en: Default shadow
sr: Подразумевана сенка

en: Default size
sr: Подразумевана величина

en: Delay between slides
sr: Кашњење између слајдова

en: Descending
sr: Силазни

en: Description
sr: Опис

en: Description text that appear on edit page with new input.
sr: Текст описа који се појављује на страници за уређивање са новим уносом.

en: Design Options
sr: Опције дизајна

en: Desktop
sr: Десктоп

en: Desktop size
sr: Величина радне површине

en: Disable filters button label
sr: Ознака дугмета за онемогућавање филтера

en: Disable geolocation button label
sr: Онемогући ознаку дугмета за геолокацију

en: Display name
sr: Показати име

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
sr: Приказане су најближе ставке према њиховим ГПС координатама.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
sr: Приказаће се постови слични изабраном референтном посту ставке.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
sr: Приказује адресу, број телефона и друге контакт информације одређене ставке на листи.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
sr: Приказује дугме које отвара навигацију у Гоогле мапама до локације поста.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
sr: Приказује дугме за преузимање ГПКС датотеке додељене ставци.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
sr: Приказује контакт образац који шаље е-пошту директно на адресу е-поште одређене ставке на листи.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
sr: Приказује садржај само за кориснике са активним чланством или само за посетиоце без чланства.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
sr: Приказује садржај написан у визуелном уређивачу одређене ставке листе.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
sr: Приказује галерију слика додељених ставки ставке.

en: Displays information about author on author archive page.
sr: Приказује информације о аутору на страници архиве аутора.

en: Displays information about selected authors.
sr: Приказује информације о одабраним ауторима.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
sr: Приказује информације са улаза проширења ставке који су додељени ставци.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
sr: Приказује категорије листе на основу одређеног филтера. Може да прикаже родитељске категорије или поткатегорије из одређене категорије.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
sr: Приказује ставке листе на основу тренутне странице категорије/локације или резултата из обрасца за претрагу.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
sr: Приказује ставке листе на основу филтера. На пример, само ставке из одређене категорије, локације или истакнуте ставке.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
sr: Приказује ставке листе на мапи на основу филтера. На пример, само ставке из одређене категорије, локације или истакнуте ставке.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
sr: Приказује ставке листе сличне посту изабране референтне ставке.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
sr: Приказује локације на листи на основу одређеног филтера. Може да прикаже родитељске локације или подлокације са одређене локације.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
sr: Приказује листу поткатегорија на основу странице тренутне категорије.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
sr: Приказује листу подлокација на основу странице тренутне категорије.

en: Displays main item image of specific listing item.
sr: Приказује слику главне ставке одређене ставке на листи.

en: Displays opening hours of specific listing item.
sr: Приказује радно време одређене ставке на листи.

en: Displays posts based on current results from search form.
sr: Приказује постове на основу тренутних резултата из обрасца за претрагу.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
sr: Приказује постове на основу тренутних резултата на подразумеваној страници резултата претраге ВордПресс-а.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
sr: Приказује објаве на мапи на основу филтера. На пример, постови само из одређене категорије или локације.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
sr: Аутоматски приказује релевантне ставке на листи на основу тренутне странице. На пример, резултати претраге или локација детаља ставке.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
sr: Аутоматски приказује релевантне постове на основу тренутне странице. На пример, резултати претраге или локација са детаљима поста.

en: Displays the button and the form for claim listing.
sr: Приказује дугме и образац за унос потраживања.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
sr: Приказује предстојеће догађаје одређене ставке на листи.

en: Distance
sr: Удаљеност

en: Distance option label
sr: Ознака опције удаљености

en: Distance unit
sr: Јединица удаљености

en: Do not show
sr: Не показуј

en: Do not show endpoints
sr: Не приказуј крајње тачке

en: Do not use Item Detail special page settings
sr: Немојте користити специјална подешавања странице Детаљи ставке

en: Download GPX file
sr: Преузмите ГПКС датотеку

en: Drop GPX file here
sr: Испустите ГПКС датотеку овде

en: Dynamic track visibility
sr: Динамичка видљивост стазе

en: Easy Admin
sr: Еаси Админ

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
sr: Еаси Админ нуди поједностављену администрацију ВордПресс-а без икаквих непотребних ометања.

en: Edit Category
sr: Уреди категорију

en: Edit Item
sr: Уреди ставку

en: Edit Location
sr: Уреди локацију

en: Edit Special Page
sr: Уреди посебну страницу

en: Email
sr: Емаил

en: Email Help
sr: Помоћ е-поштом

en: Email Label
sr: Емаил Лабел

en: Email Message
sr: Порука е-поште

en: Email settings
sr: Подешавања е-поште

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
sr: Имејл који се користи као пошиљалац у е-пошти, уверите се да адреса е-поште одговара домену ваше веб локације.

en: Empty map behavior
sr: Понашање празне карте

en: Empty value to show all similar items.
sr: Празна вредност да бисте приказали све сличне ставке.

en: Enable
sr: Омогући

en: Enable Gutenberg editor
sr: Омогућите Гутенберг едитор

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
sr: Омогућите и убаците улазе доступне за филтере преко менија

en: Enable and insert inputs via menu
sr: Омогућите и убаците улазе преко менија

en: Enable bundled subscriptions
sr: Омогућите скупне претплате

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
sr: Маркери крајње тачке се приказују уместо прве и крајње тачке отпремљене ГПКС стазе.

en: Event Details
sr: Детаљи догађаја

en: Event Image Options
sr: Опције слике догађаја

en: Every segment in track
sr: Сваки сегмент у стази

en: Everything
sr: Све

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
sr: Пример уметнутих вредности: %с

en: Excerpt
sr: Извод

en: Feature is disabled
sr: Функција је онемогућена

en: Featured
sr: Изабран

en: Featured Category
sr: Феатуред Цатегори

en: Featured category
sr: Истакнута категорија

en: Featured image
sr: Садржавана слика

en: Featured items first
sr: Прво истакнуте ставке

en: Featured location
sr: Истакнута локација

en: Fill all required fields, please.
sr: Попуните сва обавезна поља, молим.

en: Filter
sr: Филтер

en: Filter posts
sr: Филтрирајте постове

en: Filter special pages list
sr: Филтрирајте листу специјалних страница

en: Filters
sr: Филтери

en: Filters Design
sr: Дизајн филтера

en: Filters background color
sr: Филтрира боју позадине

en: Filters group name
sr: Назив групе филтера

en: Filters settings
sr: Подешавања филтера

en: Filters to specify results of displayed items.
sr: Филтери за одређивање резултата приказаних ставки.

en: Find address
sr: Пронађите адресу

en: Fix width
sr: Поправи ширину

en: Fixed
sr: Фикед

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
sr: За више детаља погледајте %с.

en: Force box width to selected value.
sr: Форсирај ширину оквира на изабрану вредност.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
sr: Форсирај стил табеле за приказане податке, дуже вредности се не померају испод ознаке.

en: Form
sr: Форма

en: Form inside map breakpoint
sr: Образац унутар тачке прекида карте

en: Form settings
sr: Подешавања обрасца

en: Friday
sr: петак

en: Full horizontal
sr: Потпуно хоризонтално

en: Full vertical
sr: Пуна вертикала

en: Fullwidth page
sr: Страница пуне ширине

en: GPS
sr: ГПС

en: GPX Track
sr: ГПКС Трацк

en: GPX Tracks
sr: ГПКС Трацкс

en: GPX file successfully loaded!
sr: ГПКС датотека је успешно учитана!

en: GPX files
sr: ГПКС датотеке

en: Gallery Options
sr: Опције галерије

en: General
sr: Генерал

en: General background
sr: Општа позадина

en: General options
sr: Генералне опције

en: General options for desktop.
sr: Опште опције за десктоп.

en: General settings
sr: Општа подешавања

en: Geolocation search settings
sr: Подешавања претраге геолокације

en: Get directions
sr: Добијте упутства

en: Google Maps API Key
sr: АПИ кључ Гоогле мапа

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
sr: Гоогле Мапс АПИ кључ је потребан за Гоогле. Неопходан је за све веб локације које користе напредне функције мапа као што је приказивање ставки на мапи. Сазнајте више о томе како да добијете АПИ кључ у %1$с следећем водичу%2$с.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
sr: Гоогле реЦаптцха штити вашу веб локацију од нежељене поште и других аутоматских слања образаца од стране робота за нежељену пошту. Ако користите решење треће стране за заштиту образаца на својој веб локацији, занемарите следеће кључне уносе.

en: Google reCaptcha v3 Keys
sr: Гоогле реЦаптцха в3 кључеви

en: Gradient
sr: Градијент

en: Gradient degree
sr: Градијентни степен

en: Grid size
sr: Димензија мреже

en: Group name
sr: Назив групе

en: Half layout page
sr: Пола странице са изгледом

en: Header menu settings
sr: Подешавања менија заглавља

en: Header opened or closed by default.
sr: Заглавље је подразумевано отворено или затворено.

en: Header settings
sr: Подешавања заглавља

en: Height unit
sr: Јединица висине

en: Help text displayed with Email input.
sr: Текст помоћи приказан са уносом е-поште.

en: Help text displayed with Message input.
sr: Текст помоћи приказан са уносом поруке.

en: Help text displayed with Name input.
sr: Текст помоћи приказан са уносом имена.

en: Help text displayed with Subject input.
sr: Текст помоћи приказан са уносом предмета.

en: Help texts
sr: Текстови помоћи

en: Hide Location input
sr: Сакриј унос локације

en: Hide empty values
sr: Сакриј празне вредности

en: Hide map
sr: Сакриј мапу

en: Hide selected filters
sr: Сакриј изабране филтере

en: Hide selected inputs
sr: Сакриј изабране улазе

en: Hide unchecked checkbox
sr: Сакриј неозначено поље за потврду

en: Horizontal offset
sr: Хоризонтални офсет

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
sr: Ако је изабрано, биће доступно у филтерима за објаве ставки.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
sr: Ако желите да користите сопствени ВооЦоммерце Субсцриптионс додатак, једноставно деактивирајте верзију у пакету испод и активирајте свој додатак.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
sr: Ако се ваша ГПКС стаза састоји од неколико сегмената, маркери крајње тачке се приказују на месту почетка и краја сваког сегмента.

en: Image focus
sr: Фокус слике

en: Image height
sr: Висина слике

en: Image height unit
sr: Јединица висине слике

en: Image position
sr: Положај слике

en: Image repeat
sr: Понављање слике

en: Image scroll
sr: Померање слике

en: Image size
sr: Величина слике

en: Images caption text
sr: Текст натписа слика

en: Images gallery
sr: Галерија слика

en: Images vertical align
sr: Слике вертикално поравнајте

en: Infinite loop
sr: Бесконачна петља

en: Input choices
sr: Избори уноса

en: Input description
sr: Унесите опис

en: Input field name that appear on edit page.
sr: Унесите назив поља који се појављује на страници за уређивање.

en: Input identifier
sr: Улазни идентификатор

en: Input label
sr: Ознака уноса

en: Input labels
sr: Ознаке за унос

en: Input type
sr: Тип уноса

en: Inputs contain validation errors.
sr: Уноси садрже грешке у валидацији.

en: Inputs group
sr: Група улаза

en: Insert from media
sr: Уметање са медија

en: Insert unit that will be displayed with number value.
sr: Убаците јединицу која ће бити приказана са бројчаном вредношћу.

en: Inside image
sr: Унутрашња слика

en: Integrations
sr: Интеграције

en: Invalid file format
sr: Неважећи формат датотеке

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
sr: Чини се да не можемо да пронађемо оно што тражите.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
sr: То ће вам омогућити да направите целу страницу са детаљима ставке. Ниједан блок неће бити наслеђен са посебне странице Детаљи ставке.

[ctx: post type singular name]
en: Item
sr: Ставка

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
sr: Категорије предмета

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
sr: Категорије предмета

en: Item Categories widgets area
sr: Подручје виџета Категорије предмета

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
sr: Категорија предмета

en: Item Claim Listing
sr: Листинг потраживања предмета

en: Item Contact Details
sr: Контакт подаци о артиклу

en: Item Contact Form
sr: Образац за контакт са артиклом

en: Item Content
sr: Садржај предмета

en: Item Detail
sr: Детаљи ставке

en: Item Detail Page
sr: Страница са детаљима о артиклу

en: Item Details
sr: Детаљи предмета

en: Item Events
sr: Ставка Догађаји

en: Item Extension
sr: Итем Ектенсион

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
sr: Проширење предмета омогућава креирање додатних уноса на страницама за уређивање објава ставки.

en: Item Featured Image
sr: Истакнута слика ставке

en: Item GPX Download
sr: Ставка ГПКС преузимање

en: Item Gallery
sr: Галерија предмета

en: Item Get Directions
sr: Ставка Добијте упутства

en: Item Image Options
sr: Опције слике ставке

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
sr: Локација ставке

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
sr: Локације предмета

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
sr: Локације предмета

en: Item Locations widgets area
sr: Подручје виџета Локације ставки

en: Item Opening Hours
sr: Радно време предмета

en: Item Options
sr: Опције ставке

en: Item Review
sr: Преглед предмета

en: Item Reviews
sr: Рецензије предмета

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
sr: Рецензије предмета проширују ВордПресс коментаре како би посетиоцима веб-сајта омогућили да оставе рецензију и оцену за постове предмета.

en: Item already claimed
sr: Ставка је већ тражена

en: Item author
sr: Аутор предмета

en: Item category
sr: Категорија предмета

en: Item detail page slug
sr: Страница са детаљима ставке

en: Item has been claimed
sr: Ставка је тражена

en: Item location
sr: Локација ставке

en: Item owner reply.
sr: Одговор власника артикла.

en: Item pending moderation from admin
sr: Ставка чека модерацију од администратора

en: Item widgets area
sr: Област виџета за ставке

en: Item:
sr: Ставка:

en: Items
sr: Предмети

[ctx: post type general name]
en: Items
sr: Предмети

[ctx: post type menu name]
en: Items
sr: Предмети

en: Keep header closed by default on mobile.
sr: Држите заглавље затвореним подразумевано на мобилном телефону.

en: Kilometers
sr: Километри

en: Label color
sr: Боја етикете

en: Label for email field
sr: Ознака за поље е-поште

en: Label for submit button
sr: Ознака за дугме за слање

en: Label for username field
sr: Ознака за поље корисничког имена

en: Label used for Email input.
sr: Ознака која се користи за унос е-поште.

en: Label used for Message textarea.
sr: Ознака која се користи за поље за текст поруке.

en: Label used for Name input.
sr: Ознака која се користи за унос имена.

en: Label used for Subject input.
sr: Ознака која се користи за унос предмета.

en: Label width
sr: Ширина етикете

en: Large
sr: Велики

en: Large button
sr: Велико дугме

en: Large size
sr: Великих димензија

en: Latitude
sr: Ширина

en: Leave a review
sr: Оставите рецензију

en: Leave empty to not use this option.
sr: Оставите празно да не користите ову опцију.

en: Left
sr: Лево

en: Limit displayed posts
sr: Ограничите приказане постове

en: Line under heading
sr: Ред испод наслова

en: Lines color
sr: Боја линија

en: Lines decoration
sr: Декорација линијама

en: Link label
sr: Ознака везе

en: Links color
sr: Боја линкова

en: List layout
sr: Распоред листе

en: Listing Advanced Filters
sr: Навођење напредних филтера

en: Listing Author Detail
sr: Листинг Аутхор Детаил

en: Listing Authors List
sr: Списак аутора

en: Listing Categories List
sr: Листинг Цатегориес Лист

en: Listing Category Page
sr: Страница категорије листе

en: Listing Items List
sr: Листа ставки на листи

en: Listing Location Page
sr: Страница локације листе

en: Listing Locations List
sr: Листа локација на листи

en: Listing Map
sr: Листинг Мап

en: Listing Map (for posts)
sr: Мапа листе (за постове)

en: Listing Membership Content
sr: Листинг Мемберсхип Цонтент

en: Listing Search Form
sr: Образац за претрагу листе

en: Listing Search Results
sr: Листинг Сеарцх Ресултс

en: Listing Similar Items
sr: Навођење сличних ставки

en: Listing Subcategories List
sr: Листа поткатегорија Листа

en: Listing Sublocations List
sr: Листа подлокација Листа

en: Location
sr: Локација

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
sr: Локација

en: Location Details
sr: Детаљи локације

en: Locations
sr: Локације

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
sr: Локације

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
sr: Локације

en: Log Out
sr: Одјавити се

en: Logged in text
sr: Пријављен текст

en: Logical operator
sr: Логички оператор

en: Longitude
sr: Географска дужина

en: Map provider
sr: Мап провидер

en: Maps provider
sr: Провајдер мапа

en: Mark Item post as featured
sr: Означите објаву ставке као истакнуту

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
sr: Означите категорију као истакнуту да бисте јој дали приоритет у приказаним резултатима.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
sr: Означите локацију као истакнуту да бисте јој дали приоритет у приказаним резултатима.

en: Marker Cluster Settings
sr: Подешавања кластера маркера

en: Markers
sr: Маркери

en: Markers & GPX Tracks
sr: Маркери и ГПКС стазе

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
sr: Маркери на удаљености мањој од радијуса %спк су груписани у кластере. Поставите 0 да бисте онемогућили кластере.

en: Max number of items
sr: Максималан број ставки

en: Maximum displayed posts
sr: Максималан број приказаних постова

en: Maximum distance
sr: Максимална удаљеност

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
sr: Премашен је максималан број ставки за тренутну претплату.

en: Maximum width
sr: Максимална ширина

en: Medium
sr: Средње

en: Medium size
sr: Средња величина

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
sr: Спојите поља за потврду у групу филтера и прикажите их заједно у филтерима фронтенд-а. Можете користити више група користећи различите називе група.

en: Message
sr: Порука

en: Message Help
sr: Порука помоћи

en: Message Label
sr: Ознака поруке

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
sr: Порука се приказује када слање обрасца није успело због проблема на страни сервера.

en: Message displayed when the form validation failed.
sr: Порука се приказује када валидација обрасца није успела.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
sr: Порука се приказује када је образац успешно послат.

en: Message for the email notification
sr: Порука за обавештење путем е-поште

en: Metabox content settings
sr: Подешавања садржаја метабокса

en: Migration finished
sr: Миграција је завршена

en: Migration in progress
sr: Миграција је у току

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
sr: Миграција је тренутно у току. Моћи ћете да поново покренете миграцију када се заврши.

en: Migration restarted
sr: Миграција је поново покренута

en: Miles
sr: Милес

en: Mini
sr: Мини

en: Minimum height unit
sr: Јединица минималне висине

en: Minimum image height
sr: Минимална висина слике

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
sr: Минимална висина карте може се разликовати од дефинисане вредности због потреба унутрашњег садржаја мапе.

en: Missing required GPX data
sr: Недостају потребни ГПКС подаци

en: Mobile
sr: Мобилни

en: Mobile size
sr: Величина мобилног телефона

en: Mobile width breakpoint
sr: Преломна тачка ширине за мобилне уређаје

en: Monday
sr: Понедељак

en: Move backward
sr: Крени уназад

en: Move forward
sr: Крени напред

en: Multiselect
sr: Више избора

en: Name Help
sr: Име Хелп

en: Name Label
sr: Наме Лабел

en: Name of sender displayed in received email.
sr: Име пошиљаоца приказано у примљеној е-поруци.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
sr: Назив картице подешавања на страници за уређивање ставке.

en: New Category Name
sr: Назив нове категорије

en: New Item
sr: Нова ставка

en: New Location Name
sr: Ново име локације

en: Newer reviews
sr: Новије критике

en: Next
sr: Следећи

en: Night
sr: ноћ

en: No Items found
sr: Нема пронађених ставки

en: No Items found in Trash
sr: Није пронађена ниједна ставка у Отпаду

en: No border
sr: Нема границе

en: No borders
sr: Нема граница

en: No lines
sr: Нема линија

en: No posts found
sr: Није пронађен ниједан пост

en: No repeat
sr: Нема понављања

en: No results found.
sr: Нема резултата.

en: No shadow
sr: Нема сенке

en: No special pages found.
sr: Нису пронађене посебне странице.

en: No users found
sr: Нема пронађених корисника

en: Non-membership visitors
sr: Посетиоци који нису чланови

en: None
sr: Ниједан

en: Note
sr: Белешка

en: Notification messages
sr: Поруке са обавештењима

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
sr: Обавештење када је предмет већ тражен. Оставите празно да бисте сакрили обавештење.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
sr: Обавештење када ставка чека на модерацију од администратора. Оставите празно да бисте сакрили обавештење.

en: Notifications
sr: Обавештења

en: Number
sr: Број

en: Number of items
sr: Број ставки

en: OK
sr: У реду

en: Older reviews
sr: Старије критике

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
sr: Једна мисао о „%1$с“

en: Only featured
sr: Само истакнуто

en: Only featured items
sr: Само истакнуте ставке

en: Only parent categories
sr: Само категорије родитеља

en: Only parent locations
sr: Само родитељске локације

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sr: Упс! Та страница се не може пронаћи.

en: Open image in popup
sr: Отворите слику у искачућем прозору

en: Opened by default
sr: Отворено подразумевано

en: Opening Hours
sr: Радно време

en: Opening hours
sr: Радно време

en: Options
sr: Опције

en: Order Options
sr: Опције наручивања

en: Order by
sr: Наручите по

en: Order number
sr: Редни број

en: Organizer:
sr: Организатор:

en: Owner
sr: Власник

en: Page template
sr: Шаблон странице

en: Parent Category
sr: родитељ Категорија

en: Parent Category:
sr: Родитељ Категорија:

en: Parent Location
sr: Родитељска локација

en: Parent Location:
sr: Локација родитеља:

en: Pending
sr: нерешен

en: Performance Settings
sr: Подешавања перформанси

en: Plugin Activation
sr: Активација додатка

en: Position unavailable
sr: Позиција није доступна

en: Post Options
sr: Пост Оптионс

en: Post has not selected any term.
sr: Пост није изабрао ниједан термин.

en: Posts Author Page
sr: Страница аутора постова

en: Posts Category Page
sr: Страница категорије постова

en: Posts Date Page
sr: Страница датума постова

en: Posts Search Form
sr: Образац за претрагу постова

en: Posts Search Results
sr: Резултати претраге постова

en: Posts Tag Page
sr: Страница са ознакама постова

en: Posts navigation
sr: Навигација постова

en: Posts number color
sr: Боја броја постова

en: Previous
sr: Претходна

en: Proportional image height
sr: Пропорционална висина слике

en: Radial gradient
sr: Радијални градијент

en: Random
sr: Рандом

en: Rating
sr: Оцена

en: Rating stars color
sr: Боја звездица за оцењивање

en: Read more
sr: Опширније

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
sr: Недавно активирана тема није компатибилна са додатком %с, стога је додатак деактивиран.

en: Recommended map height
sr: Препоручена висина карте

en: Reference Item Post
sr: Референтна ставка Пост

en: Remove GPX track
sr: Уклоните ГПКС стазу

en: Remove Image
sr: Уклони слику

en: Repeat
sr: Понављање

en: Repeat horizontally
sr: Поновите хоризонтално

en: Repeat vertically
sr: Поновите вертикално

en: Respond to review
sr: Одговорите на преглед

en: Responsive options applied under screen width
sr: Одговарајуће опције се примењују испод ширине екрана

en: Restart migration
sr: Поново покрените миграцију

en: Results include at least one of selected filters.
sr: Резултати укључују најмање један од изабраних филтера.

en: Results must include all selected filters.
sr: Резултати морају да садрже све изабране филтере.

en: Retro
sr: Ретро

en: Reviews
sr: Коментара

en: Right
sr: Јел тако

en: Saturday
sr: субота

en: Save Settings
sr: Сачувај подешавања

en: Scroll
sr: Свитак

en: Search
sr: Претрага

en: Search Categories
sr: Сеарцх Цатегориес

en: Search Items
sr: Сеарцх Итемс

en: Search Locations
sr: Претражите локације

en: Search Special ages
sr: Тражи Посебни узрасти

en: Search by geolocation
sr: Претрага по геолокацији

en: Search for authors
sr: Потражите ауторе

en: Search for posts
sr: Потражите постове

en: Search for reference item post
sr: Потражите пост референтне ставке

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
sr: Форма за претрагу се приказује унутар мапе на ширини екрана већој од

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
sr: Образац за претрагу који омогућава посетиоцима да претражују ставке на листи према кључној речи, категорији или локацији.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
sr: Образац за претрагу који омогућава посетиоцима да претражују постове по кључној речи, категорији или локацији.

en: Search keyword
sr: Кључна реч за претрагу

en: Search results for:
sr: Резултати претраге за:

en: Secret Key
sr: Тајни кључ

en: Select
sr: Изаберите

en: Select Category
sr: Изаберите категорију

en: Select Image
sr: Изаберите Слика

en: Select Location
sr: Изаберите Локација

en: Select alignment
sr: Изаберите поравнање

en: Select an Item
sr: Изаберите ставку

en: Select featured category
sr: Изаберите истакнуту категорију

en: Select image
sr: Изаберите слику

en: Select layout
sr: Изаберите изглед

en: Select position of unit displayed with number value.
sr: Изаберите позицију јединице која се приказује са бројчаном вредношћу.

en: Select size
sr: Изаберите величину

en: Select type input cannot use AND operator.
sr: Изаберите тип уноса не може да користи АНД оператор.

en: Select type of input field.
sr: Изаберите тип поља за унос.

en: Select your rating, please.
sr: Изаберите своју оцену, молим.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
sr: Одабрана категорија ће имати приоритет и представљаће објаву ставке на мапи.

en: Selected post is no more published.
sr: Изабрани пост више није објављен.

en: Selected posts
sr: Одабрани постови

en: Selected posts are no more published.
sr: Одабрани постови се више не објављују.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
sr: Изабрана референтна објава ће бити наведена пре свих других сличних постова.

en: Send Button Text
sr: Пошаљи текст дугмета

en: Sender Email
sr: Емаил пошиљаоца

en: Sender Name
sr: Име пошиљаоца

en: Server Error Message
sr: Порука о грешци сервера

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
sr: Сервер је наишао на грешку. Ако проблем и даље постоји, контактирајте администратора веб странице.

en: Settings Saved
sr: Подешавања су сачувана

en: Shadow
sr: Схадов

en: Shadow color
sr: Боја сенке

en: Shadow settings
sr: Подешавања сенке

en: Show Category description
sr: Прикажи опис категорије

en: Show Category icon
sr: Прикажи икону категорије

en: Show Email Address
sr: Покажи електронску адресу

en: Show Location description
sr: Прикажи опис локације

en: Show Location icon
sr: Прикажи икону локације

en: Show Opening Hours
sr: Прикажи радно време

en: Show Streetview
sr: Прикажи Стреетвиев

en: Show address
sr: Прикажи адресу

en: Show advanced filters
sr: Прикажи напредне филтере

en: Show author image
sr: Прикажи слику аутора

en: Show biographical info
sr: Прикажи биографске податке

en: Show categories
sr: Прикажи категорије

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
sr: Прикажи контакт образац на страници који шаље е-пошту на дефинисану адресу е-поште

en: Show cover image
sr: Прикажи насловну слику

en: Show data
sr: Прикажи податке

en: Show date
sr: Прикажи датум

en: Show description
sr: Прикажи опис

en: Show empty map
sr: Прикажи празну мапу

en: Show featured image
sr: Прикажи истакнуту слику

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
sr: Прикажи истакнуте ставке на врху листе пре свих других објава ставки.

en: Show filters group title
sr: Прикажи назив групе филтера

en: Show link
sr: Прикажи везу

en: Show link label input
sr: Прикажи унос ознаке везе

en: Show locations
sr: Прикажи локације

en: Show more
sr: Прикажи више

en: Show navigation arrows
sr: Прикажи стрелице за навигацију

en: Show on map
sr: Прикажи на мапи

en: Show only categories marked as featured.
sr: Прикажи само категорије означене као истакнуте.

en: Show only featured category
sr: Прикажи само истакнуту категорију

en: Show only locations marked as featured.
sr: Прикажи само локације означене као истакнуте.

en: Show pagination bullets
sr: Прикажи ознаке за пагинацију

en: Show posts number
sr: Прикажи број постова

en: Show price
sr: Прикажи цену

en: Show rating
sr: Прикажи оцену

en: Show reference Item Post
sr: Прикажи референцу Ставка Пост

en: Show selected filters
sr: Прикажи изабране филтере

en: Show selected inputs
sr: Прикажи изабране улазе

en: Show similar posts from the same:
sr: Прикажи сличне постове од истих:

en: Show submit filter button
sr: Прикажи дугме филтера за слање

en: Show subtitle
sr: Прикажи титл

en: Show track endpoint markers on
sr: Прикажи ознаке крајње тачке стазе укључене

en: Show web
sr: Прикажи веб

en: Silver
sr: Сребро

en: Simple layout
sr: Једноставан распоред

en: Site Key
sr: Кључ сајта

en: Site logo
sr: Лого сајта

en: Skip number of posts from start
sr: Прескочи број постова од почетка

en: Small
sr: Мала

en: Small button
sr: Мало дугме

en: Small size
sr: Мала величина

en: Solid color
sr: Једнобојну

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
sr: Посебна страница

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
sr: Посебне странице

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
sr: Посебне странице

en: Special page updated.
sr: Посебна страница је ажурирана.

en: Special pages list
sr: Листа посебних страница

en: Special pages list navigation
sr: Навигација листе посебних страница

en: Spread radius
sr: Радијус ширења

en: Start and end of track
sr: Почетак и крај стазе

en: Step
sr: Корак

en: Streetview
sr: Стреетвиев

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
sr: Приказ улице је доступан само ако је омогућен Гоогле АПИ кључ

en: Style
sr: Стил

en: Style JSON
sr: Стил ЈСОН

en: Subject
sr: Предмет

en: Subject Help
sr: Субјецт Хелп

en: Subject Label
sr: Субјецт Лабел

en: Subject for the email notification
sr: Предмет за обавештење путем е-поште

en: Submit Label
sr: Пошаљи ознаку

en: Submit distance button label
sr: Пошаљи ознаку дугмета за растојање

en: Submit filters button label
sr: Ознака дугмета Пошаљи филтере

en: Submit reply
sr: Пошаљите одговор

en: Submit review
sr: Пошаљи коментар

en: Subscriptions
sr: Претплате

en: Subtitle
sr: Поднаслов

en: Success Message
sr: Порука о успеху

en: Sunday
sr: недеља

en: Table style
sr: Стил стола

en: Tag archives:
sr: Архиве ознака:

en: Telephone
sr: Телефон

en: Terms & Conditions label
sr: Ознака Услови и одредбе

en: Text
sr: Текст

en: Text color
sr: Боја текста

en: Text displayed in the form when user is logged in
sr: Текст који се приказује у обрасцу када је корисник пријављен

en: Text displayed instead of full website url
sr: Текст се приказује уместо пуног УРЛ-а веб локације

en: Text displayed on Send Button.
sr: Текст се приказује на дугмету за слање.

en: Text displayed on empty map
sr: Текст приказан на празној мапи

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
sr: Текст за услове и одредбе за унос обрасца. Оставите празно да бисте онемогућили поље за потврду.

en: Text layout
sr: Изглед текста

en: Text link
sr: Текст линк

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
sr: Текст поруке е-поште. Доступне су променљиве: {усер-наме} {усер-емаил} {усер-мессаге}

en: Textarea
sr: Тектареа

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
sr: Додатак %с није могао да се активира. Није компатибилна са тренутно активном темом.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
sr: Максималан број ставки које купци са овом претплатом могу да објаве (оставите празно за неограничен број ставки).

en: Theme
sr: Тема

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
sr: Нема доступних претплата. Додајте мало, молим.

en: There are no filters to show.
sr: Нема филтера за приказ.

en: There are no inputs to show.
sr: Нема уноса за приказ.

en: There are no selected inputs to show.
sr: Нема изабраних улаза за приказ.

en: Thick border
sr: Дебела граница

en: Thick borders
sr: Дебеле границе

en: Thin border
sr: Танка граница

en: Thin borders
sr: Танке границе

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
sr: Ова функција додаје функцију захтевања листе за ставке на листи

en: This product is a Citadela Subscription.
sr: Овај производ је Цитадела претплата.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
sr: Ово подешавање ће омогућити уређивање ставки ставки помоћу Гутенберг едитора. Ова функција ће вам омогућити већу флексибилност администрације. Пазите које блокове укључите у детаље о артиклу јер ће све бити постављено у блок „Садржај предмета“ на страници Специјални детаљи о артиклу.

en: Thumbnail
sr: Тхумбнаил

en: Thursday
sr: четвртак

en: Time in seconds
sr: Време у секундама

en: Title
sr: Наслов

en: Title color
sr: Боја наслова

en: Titles color
sr: Боја наслова

en: Top
sr: Врх

en: Top left
sr: Горе лево

en: Top right
sr: Горе десно

en: Track color
sr: Боја стазе

en: Track endpoints color
sr: Боја крајњих тачака праћења

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
sr: Трагови су сакривени и замењени маркером на мапи према нивоу зумирања.

en: Tuesday
sr: уторак

en: Turn on Claim Listing feature
sr: Укључите функцију уноса потраживања

en: Turn on Item Extension features
sr: Укључите функције проширења ставке

en: Turn on Item Reviews for listing items
sr: Укључите Рецензије ставки за ставке на листи

en: Type for search...
sr: Укуцајте за претрагу...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
sr: Неозначено једно поље за потврду неће бити приказано.

en: Unclaimed
sr: Незатражено

en: Under image
sr: Испод слике

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
sr: Јединствени идентификатор за ново поље за унос. Користите једну реч, без размака. Доње цртице и цртице су дозвољене.

en: Unit of number
sr: Јединица броја

en: Unit position
sr: Положај јединице

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
sr: Универзалне карактеристике листе за било коју веб локацију

en: Update Category
sr: Ажурирај категорију

en: Update Location
sr: Ажурирајте локацију

en: Upload file
sr: Отпреми датотеку

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
sr: Отпремљена датотека не садржи потребне податке о ГПКС стази.

en: Uploaded file has not valid XML format.
sr: Отпремљена датотека нема важећи КСМЛ формат.

en: Uploading&#8230;
sr: Отпремање…

en: Url
sr: Урл

en: Use Contact Form
sr: Користите образац за контакт

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
sr: Користите Еаси Админ интерфејс за своје претплатнике

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
sr: Користите Гутенберг едитор за садржај ставки на листи

en: Use carousel
sr: Користите вртешку

en: Use correct full website url
sr: Користите тачан пун УРЛ веб-сајта

en: Use geolocation search
sr: Користите претрагу геолокације

en: Use in search filter
sr: Користите у филтеру за претрагу

en: Use responsive options
sr: Користите прилагодљиве опције

en: Use valid email address, please.
sr: Користите важећу адресу е-поште, молим.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
sr: Корисно за приказ додатног текста помоћи или текста ГДПР-а са сваким уносом у обрасцу.

en: User ID
sr: ИД корисник

en: User additional options
sr: Додатне опције корисника

en: User denied geolocation
sr: Корисник је одбијен геолокацију

en: User email
sr: Корисничко имејл

en: User login
sr: Улаз за кориснике

en: User posts count
sr: Број постова корисника

en: User registration date
sr: Датум регистрације корисника

en: Username Label
sr: Ознака корисничког имена

en: Users with active membership
sr: Корисници са активним чланством

en: Validation Error Message
sr: Порука о грешци при валидацији

en: Value color
sr: Боја вредности

en: Vertical offset
sr: Вертикални помак

en: View Category
sr: Погледај категорију

en: View Item
sr: Погледај ствар

en: View Location
sr: Прикажи локацију

en: View Site
sr: Виев Сите

en: View more
sr: Погледај још

en: View posts
sr: Погледај постове

en: View posts label
sr: Прикажи ознаку постова

en: View track on the map
sr: Погледајте стазу на мапи

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
sr: Препоручујемо да користите формат времена од 24:00 за СЕО сврхе и да задовољите захтеве Гоогле структурираних података. Користите време као што је 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
sr: Деактивирали смо додатак Цитадела Дирецтори Лите. Сада можете да активирате и уживате у пуној верзији додатка.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
sr: Приметили смо да је додатак ВооЦоммерце Субсцриптионс активан, доступна је функционалност претплате из додатка Цитадела Листинг.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
sr: Приметили смо да користите застарелу верзију ПХП-а која више није подржана, стога <em>је додатак деактивиран</em> . Уверите се да је ваша веб локација брза и безбедна тако што ћете <a href='%1$s'>надоградити ПХП на најновију верзију</a> . Минимални захтев за %2$с је <strong>ПХП 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
sr: Приметили смо да користите застарелу верзију ВордПресс-а, па <em>је додатак деактивиран</em> . Уверите се да је ваша веб локација сигурна и ажурирана тако што ћете <a href='%1$s'>ажурирати ВордПресс на најновију верзију</a> . Минимални захтев за %2$с је <strong>ВордПресс 5.2</strong> .

en: Web
sr: Веб

en: Website Link
sr: Веб сајт Линк

en: Website Link Label
sr: Ознака везе за веб локацију

en: Website link rel attribute
sr: Веб-сајт атрибут рел

en: Wednesday
sr: Среда

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
sr: Виџети приказани на страницама са категоријама ставки.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
sr: Виџети приказани на страницама локација ставки.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
sr: Виџети приказани на страницама са објавама ставки.

en: Will be listed all available similar items.
sr: Биће наведене све доступне сличне ставке.

en: With background
sr: Са позадином

en: With search form
sr: Са формуларом за претрагу

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
sr: Уз урл ће бити доступан додатни унос за уметање текста који се приказује уместо обичне везе.

en: WooCommerce subscriptions
sr: Претплате на ВооЦоммерце

en: Works when block is the only block in a column.
sr: Ради када је блок једини блок у колони.

en: You do not have permission to upload files.
sr: Немате дозволу да отпремате датотеке.

en: You must be logged in to post a review.
sr: Морате бити пријављени да бисте објавили рецензију.

en: Your rating
sr: Ваша оцјена

en: Your reply to review
sr: Ваш одговор на рецензију

en: Your review
sr: Ваш преглед

en: blue : Blue color
sr: плава : плава боја

en: default image size
sr: подразумевана величина слике

note: Author URI of the plugin
en: https://www.ait-themes.club/
sr: хттпс://ввв.аит-тхемес.цлуб/

note: Plugin URI of the plugin
en: https://www.ait-themes.club/citadela-plugins/citadela-listing/
sr: хттпс://ввв.аит-тхемес.цлуб/цитадела-плугинс/цитадела-листинг/

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
sr: или

en: post | posts
sr[0]: пошта

en: red : Red color
sr: црвена: Црвена боја
