Citadela Listing 5.7.15 - en to sq translation catalogue (803 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
sq[0]: %1$s koment për &quot;%2$s&quot;

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
sq: %s ka përfunduar migrimin. Të gjithë artikujt, kategoritë dhe vendndodhjet nga tema juaj e mëparshme e drejtorisë AIT janë tani të disponueshme për përdorim me shtojcën Citadela Listing.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
sq: %s po migron automatikisht të gjithë artikujt, kategoritë dhe vendndodhjet nga tema juaj e mëparshme e drejtorisë AIT në sfond. Procesi i migrimit mund të zgjasë disa minuta. Ne do t&#39;ju njoftojmë kur të përfundojë migrimi. Mund të vazhdoni të përdorni WordPress si zakonisht.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
sq: Papajtueshmëria e shtojcës %s dhe PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
sq: Plugina %s dhe papajtueshmëria e WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
sq: papajtueshmëria e shtojcës %s

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
sq: Shtojca %s është aktive

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
sq[0]: %s rishikim

en: 404 Page
sq: 404 Faqe

en: API Key
sq: Çelësi API

en: Actions:
sq: Veprimet:

[ctx: Item]
en: Add New
sq: Shto nje te ri

en: Add New Category
sq: Shto kategori të re

en: Add New Item
sq: Shto artikull të ri

en: Add New Location
sq: Shto vendndodhje të re

en: Add images to gallery
sq: Shtoni imazhe në galeri

en: Address
sq: Adresë

en: Address and Location
sq: Adresa dhe Vendndodhja

en: Address and location
sq: Adresa dhe vendndodhja

en: Advanced Filters block displayed within search form
sq: Blloku i filtrave të avancuar shfaqet brenda formularit të kërkimit

en: Advanced Header Design
sq: Dizajn i avancuar i kokës

en: Advanced header
sq: Titulli i avancuar

en: Align Left
sq: Rreshtoni majtas

en: Align Right
sq: Rreshtoni djathtas

en: Align Text Left
sq: Rreshtoni tekstin majtas

en: Align Text Right
sq: Rreshtoni tekstin djathtas

en: Alignment
sq: Radhitje

en: All
sq: Të gjitha

en: All Categories
sq: Të gjitha kategoritë

en: All Items
sq: Të gjithë Artikujt

en: All Locations
sq: Të gjitha vendndodhjet

en: All Special Pages
sq: Të gjitha faqet speciale

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
sq: Të gjithë artikujt, kategoritë dhe vendndodhjet e migruara automatikisht u fshinë nga databaza juaj. Filloi një proces i ri migrimi.

en: All filters
sq: Të gjithë filtrat

en: All inputs
sq: Të gjitha hyrjet

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
sq: Lejo klientin të menaxhojë komentet për artikujt e Citadela.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
sq: Lejo klientin të menaxhojë komentet për artikujt e Citadela.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
sq: Lejo klientin të vendosë kategori për artikujt e Citadela.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
sq: Lejo klientin të vendosë vendndodhje për artikujt e Citadela.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
sq: Lejo klientin të caktojë Kategorinë e veçuar për artikujt Citadela.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
sq: Lejo klientin të vendosë skedarin e gjurmës GPX për artikujt e Citadela.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
sq: Lejo klientin të vendosë opsionet e Zgjerimit të Artikullit për artikujt Citadela.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
sq: Lejo klientin të vendosë adresën dhe vendndodhjen për artikujt Citadela.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
sq: Lejo klientin të vendosë kontaktin për artikujt e Citadela.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
sq: Lejo klientin të vendosë përmbajtjen për artikujt e Citadela.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
sq: Lejo klientin të vendosë fragmentin për artikujt Citadela.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
sq: Lejo klientin të vendosë imazhin e paraqitur për artikujt e Citadela.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
sq: Lejo klientin të vendosë opsionet e përgjithshme për artikujt Citadela.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
sq: Lejo klientin të vendosë galerinë e imazheve për artikujt Citadela.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
sq: Lejo klientin të caktojë orarin e hapjes për artikujt e Citadela.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
sq: Lejo klientin të vendosë atributet e faqes për artikujt Citadela.

en: Already claimed
sq: Tashmë e pretenduar

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
sq: Postimi i artikullit i hapur tashmë do të përdoret si postim referencë.

en: Any active subscription
sq: Çdo abonim aktiv

en: Appearance
sq: Pamja e jashtme

en: Approve
sq: Mirato

en: Approve claim
sq: Mirato pretendimin

en: Approved
sq: Miratuar

en: Archives:
sq: Arkivat:

en: Are you sure you want to decline this claim?
sq: Je i sigurt që dëshiron ta refuzosh këtë pretendim?

en: Ascending
sq: Në ngjitje

en: Attributes
sq: Atributet

en: Author Details
sq: Detajet e autorit

en: Author archives:
sq: Arkivat e autorit:

en: Author biographical info
sq: Të dhëna biografike të autorit

en: Author name
sq: Emri i autorit

en: Authors to display
sq: Autorët për të shfaqur

en: Automatic Listing Map
sq: Harta automatike e listimit

en: Automatic Listing Map (for posts)
sq: Harta automatike e listimit (për postimet)

en: Automatic height
sq: Lartësia automatike

en: Autoplay
sq: Luaj automatikisht

en: Background
sq: Sfondi

en: Background color
sq: Ngjyrë e sfondit

en: Background image
sq: Imazhi i sfondit

en: Background on collapsed form
sq: Sfondi në formë të shembur

en: Background settings
sq: Cilësimet e sfondit

en: Background type
sq: Lloji i sfondit

en: Blur background
sq: Mjegulloni sfondin

en: Blur radius
sq: Rrezja e turbullimit

en: Border around filter group
sq: Kufiri rreth grupit të filtrit

en: Border around heading
sq: Kufiri rreth drejtimit

en: Border color
sq: Ngjyra e kufirit

en: Border radius
sq: Rrezja e kufirit

en: Border settings
sq: Cilësimet e kufirit

en: Border style
sq: Stili i kufirit

en: Border width
sq: Gjerësia e kufirit

en: Borders color
sq: Ngjyra e kufijve

en: Borders width
sq: Gjerësia e kufijve

en: Bottom
sq: Poshtë

en: Bottom left
sq: Poshtë majtas

en: Bottom right
sq: Poshtë djathtas

en: Box layout
sq: Paraqitja e kutisë

en: Box width
sq: Gjerësia e kutisë

en: Button background color
sq: Ngjyra e sfondit të butonit

en: Button border radius
sq: Rrezja e kufirit të butonit

en: Button color
sq: Ngjyra e butonit

en: Button settings
sq: Cilësimet e butonit

en: Button style
sq: Stili i butonave

en: Button text color
sq: Ngjyra e tekstit të butonit

en: Buttons
sq: Butonat

en: Cancel
sq: Anulo

en: Captcha check failed!
sq: Kontrolli i Captcha dështoi!

en: Caption text
sq: Teksti i mbishkrimit

en: Carousel Options
sq: Opsionet e karuselit

en: Carousel autoplay enabled
sq: Luajtja automatike e karuselit është aktivizuar

en: Carousel decoration color
sq: Ngjyra e dekorimit të karuselit

en: Carousel loop mode enabled
sq: Modaliteti i rrotullimit të karuselit është aktivizuar

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Category
sq: Kategoria

en: Category Details
sq: Detajet e kategorisë

en: Category archives:
sq: Arkivat e kategorive:

en: Category color
sq: Ngjyra e kategorisë

en: Category decoration color
sq: Ngjyra e dekorimit të kategorisë

en: Category icon
sq: Ikona e kategorisë

en: Center
sq: Qendra

en: Center left
sq: Në qendër majtas

en: Center right
sq: Në qendër djathtas

en: Change GPX track
sq: Ndrysho gjurmën GPX

en: Checkbox
sq: Kutia e kontrollit

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
sq: Zgjedhjet për llojin e zgjedhur të hyrjes. Futni një zgjedhje për rresht, ndani vlerën e ruajtur të hyrjes dhe tekstin e shfaqur në hyrje duke përdorur dy pika.

en: Choose option
sq: Zgjidhni opsionin

en: Citadela - Special Pages
sq: Citadela - Faqe të veçanta

en: Citadela Half Layout Map Settings
sq: Citadela Half Layout Cilësimet e hartës

en: Citadela Item Page Layout
sq: Paraqitja e faqes së artikullit Citadela

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
sq: Lista Citadela

en: Citadela Listing > Item Extension
sq: Lista Citadela &gt; Zgjerimi i artikullit

en: Citadela Listing Blocks
sq: Blloqet e listimit të Citadela

en: Citadela Posts Blocks
sq: Blloqet e postimeve të Citadela

en: Citadela Special Pages
sq: Faqe të veçanta të Citadela

en: Citadela Subscription
sq: Abonimi Citadela

en: Claim Listing
sq: Listimi i pretendimeve

en: Claim Listing Request
sq: Kërkesë për Listimin e Kërkesave

en: Claim as:
sq: Pretendoni si:

en: Claim listing has been approved
sq: Lista e pretendimeve është miratuar

en: Claim listing has been declined
sq: Lista e pretendimeve është refuzuar

en: Claim status
sq: Statusi i pretendimit

en: Claimed by
sq: Pretenduar nga

en: Clear
sq: Qartë

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
sq: Klikimi i butonit më poshtë do të rifillojë procesin e migrimit. Të gjithë artikujt, kategoritë dhe vendndodhjet e migruara automatikisht do të fshihen. Të gjithë artikujt, kategoritë dhe vendndodhjet e krijuara manualisht nuk do të fshihen. Procesi i migrimit do të fillojë automatikisht pas kësaj.

en: Closed on mobile
sq: Mbyllur në celular

en: Cluster radius in px
sq: Rrezja e grupit në px

en: Clusters are disabled.
sq: Grupet janë të çaktivizuara.

en: Collapsible filters section.
sq: Seksioni i filtrave të palosshëm.

en: Comments
sq: Komentet

en: Contact
sq: Kontaktoni

en: Content
sq: përmbajtja

en: Content visible for:
sq: Përmbajtja e dukshme për:

en: Copy and paste the JSON from this website:
sq: Kopjoni dhe ngjisni JSON nga kjo faqe interneti:

en: Couldn't find location, try different address.
sq: Vendndodhja nuk u gjet, provo adresa të ndryshme.

en: Cover
sq: Mbulesë

en: Cover column height
sq: Lartësia e kolonës së mbulesës

en: Cover image
sq: Imazhi i kopertinës

en: Current block view
sq: Pamja aktuale e bllokut

en: Custom
sq: Me porosi

en: Custom Height Settings
sq: Cilësimet e personalizuara të lartësisë

en: Custom inputs
sq: Inputet e personalizuara

en: Custom shadow
sq: Hije e personalizuar

en: Customized options for mobile screen width.
sq: Opsione të personalizuara për gjerësinë e ekranit celular.

en: Dark
sq: E errët

en: Data migration
sq: Migrimi i të dhënave

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
sq: Të dhënat e hyrjeve pa vlerë nuk do të shfaqen.

en: Date
sq: Data

en: Date archives:
sq: Arkivat e datave:

en: Date color
sq: Ngjyra e datës

en: Decide if email address is visible for visitors
sq: Vendosni nëse adresa e emailit është e dukshme për vizitorët

en: Decline
sq: Rënia

en: Decline claim
sq: Refuzo pretendimin

en: Decoration color
sq: Ngjyra e dekorimit

en: Default
sq: E paracaktuar

en: Default Layout Options
sq: Opsionet e parazgjedhura të paraqitjes

en: Default Search Results
sq: Rezultatet e parazgjedhura të kërkimit

en: Default Search Results Page
sq: Faqja e parazgjedhur e rezultateve të kërkimit

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
sq: Teksti i përzgjedhjes së parazgjedhur, shfaqet si opsioni i parë në përzgjedhje.

en: Default shadow
sq: Hija e parazgjedhur

en: Default size
sq: Madhësia e paracaktuar

en: Delay between slides
sq: Vonesa ndërmjet rrëshqitjeve

en: Descending
sq: Duke zbritur

en: Description
sq: Përshkrim

en: Description text that appear on edit page with new input.
sq: Teksti i përshkrimit që shfaqet në faqen e redaktimit me hyrje të re.

en: Design Options
sq: Opsionet e dizajnit

en: Desktop size
sq: Madhësia e desktopit

en: Disable filters button label
sq: Çaktivizo etiketën e butonit të filtrave

en: Disable geolocation button label
sq: Çaktivizo etiketën e butonit të vendndodhjes gjeografike

en: Display name
sq: Emri i shfaqur

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
sq: Afishohen artikujt më të afërt sipas koordinatave të tyre GPS.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
sq: Do të shfaqen postime të ngjashme me artikullin e zgjedhur të referencës.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
sq: Shfaq adresën, numrin e telefonit dhe informacione të tjera kontakti të një artikulli specifik të listimit.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
sq: Shfaq butonin që hap navigimin e Hartave Google në vendndodhjen e Postimit të Artikullit.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
sq: Shfaq butonin për të shkarkuar skedarin GPX të caktuar për artikullin.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
sq: Shfaq formularin e kontaktit që dërgon email direkt në adresën e emailit të artikullit specifik të listimit.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
sq: Shfaq përmbajtje vetëm për përdoruesit me anëtarësim aktiv, ose vetëm për vizitorët pa anëtarësim.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
sq: Shfaq përmbajtjen e shkruar në redaktuesin vizual të artikullit specifik të listimit.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
sq: Shfaq galerinë e imazheve të caktuara për Postimin e Artikujve.

en: Displays information about author on author archive page.
sq: Shfaq informacion rreth autorit në faqen e arkivit të autorit.

en: Displays information about selected authors.
sq: Shfaq informacion rreth autorëve të zgjedhur.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
sq: Shfaq informacion nga hyrjet e Zgjerimit të Artikullit të caktuara për artikullin.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
sq: Shfaq kategoritë e listimit bazuar në filtrin specifik. Mund të shfaqë kategori prindërore ose nënkategori nga një kategori specifike.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
sq: Shfaq artikujt e listimit bazuar në faqen aktuale të kategorisë/vendndodhjes ose rezultatet nga formulari i kërkimit.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
sq: Shfaq artikujt e listimit bazuar në filtra. Për shembull, artikuj vetëm nga kategori, vendndodhje ose artikuj të veçantë.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
sq: Shfaq artikujt e listimit në hartë bazuar në filtra. Për shembull artikuj vetëm nga kategori, vendndodhje ose artikuj të veçuar.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
sq: Shfaq artikujt e listimit të ngjashëm me postimin e artikullit të zgjedhur të referencës.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
sq: Shfaq vendndodhjet e listimit bazuar në filtrin specifik. Mund të shfaqë vendndodhjet e prindërve ose nënlokacionet nga një vendndodhje specifike.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
sq: Shfaq nënkategoritë e listuara bazuar në faqen aktuale të kategorisë.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
sq: Shfaq nënlokacionet e listuara bazuar në faqen aktuale të kategorisë.

en: Displays main item image of specific listing item.
sq: Shfaq imazhin e artikullit kryesor të artikullit specifik të listimit.

en: Displays opening hours of specific listing item.
sq: Shfaq orët e hapjes së artikullit specifik të listimit.

en: Displays posts based on current results from search form.
sq: Shfaq postimet bazuar në rezultatet aktuale nga formulari i kërkimit.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
sq: Shfaq postimet bazuar në rezultatet aktuale në faqen e parazgjedhur të rezultateve të kërkimit të WordPress.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
sq: Shfaq postimet në hartë bazuar në filtra. Për shembull, postime vetëm nga një kategori ose vendndodhje specifike.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
sq: Shfaq automatikisht artikujt përkatës të listimit bazuar në faqen aktuale. Për shembull, rezultatet e kërkimit ose vendndodhjen e detajeve të artikullit.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
sq: Shfaq postimet përkatëse automatikisht bazuar në faqen aktuale. Për shembull rezultatet e kërkimit ose vendndodhjen e detajeve të postimit.

en: Displays the button and the form for claim listing.
sq: Shfaq butonin dhe formularin për listën e pretendimeve.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
sq: Shfaq ngjarjet e ardhshme të një artikulli specifik të listimit.

en: Distance
sq: Largësia

en: Distance option label
sq: Etiketa e opsionit të distancës

en: Distance unit
sq: Njësia e distancës

en: Do not show
sq: Mos tregoni

en: Do not show endpoints
sq: Mos shfaq pikat fundore

en: Do not use Item Detail special page settings
sq: Mos përdorni cilësimet e veçanta të faqes Detajet e artikullit

en: Download GPX file
sq: Shkarkoni skedarin GPX

en: Drop GPX file here
sq: Hidhni skedarin GPX këtu

en: Dynamic track visibility
sq: Dukshmëria dinamike e pistave

en: Easy Admin
sq: Admin i lehtë

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
sq: Easy Admin ofron administrim të thjeshtuar të WordPress pa ndonjë shpërqendrim të panevojshëm.

en: Edit Category
sq: Redakto kategorinë

en: Edit Item
sq: Redakto artikullin

en: Edit Location
sq: Redakto vendndodhjen

en: Edit Special Page
sq: Redakto faqen speciale

en: Email Help
sq: Ndihmë me email

en: Email Label
sq: Etiketa e postës elektronike

en: Email Message
sq: Mesazh me email

en: Email settings
sq: Cilësimet e postës elektronike

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
sq: Email i përdorur si dërgues në email, sigurohuni që adresa e emailit të korrespondojë me domenin e faqes suaj të internetit.

en: Empty map behavior
sq: Sjellja boshe e hartës

en: Empty value to show all similar items.
sq: Vlera bosh për të shfaqur të gjithë artikujt e ngjashëm.

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Enable Gutenberg editor
sq: Aktivizo redaktorin e Gutenberg

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
sq: Aktivizo dhe fut hyrjet e disponueshme për filtrat nëpërmjet menysë

en: Enable and insert inputs via menu
sq: Aktivizo dhe fut të dhëna përmes menysë

en: Enable bundled subscriptions
sq: Aktivizo abonimet e paketuara

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
sq: Shënuesit e pikës fundore shfaqen në vend të pikës së parë dhe të fundit të pjesës së ngarkuar GPX.

en: Event Details
sq: Detajet e ngjarjes

en: Event Image Options
sq: Opsionet e imazhit të ngjarjes

en: Every segment in track
sq: Çdo segment në rrugën e duhur

en: Everything
sq: Gjithçka

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
sq: Shembull i vlerave të futura: %s

en: Excerpt
sq: Fragment

en: Feature is disabled
sq: Funksioni është i çaktivizuar

en: Featured
sq: Të paraqitura

en: Featured Category
sq: Kategoria e veçuar

en: Featured category
sq: Kategoria e veçuar

en: Featured image
sq: Imazhi i veçuar

en: Featured items first
sq: Artikujt e veçuar së pari

en: Featured location
sq: Vendndodhja e veçuar

en: Fill all required fields, please.
sq: Plotësoni të gjitha fushat e kërkuara, ju lutem.

en: Filter
sq: Filtro

en: Filter posts
sq: Filtro postimet

en: Filter special pages list
sq: Filtro listën e faqeve të veçanta

en: Filters
sq: Filtrat

en: Filters Design
sq: Projektimi i filtrave

en: Filters background color
sq: Filtron ngjyrën e sfondit

en: Filters group name
sq: Emri i grupit të filtrave

en: Filters settings
sq: Cilësimet e filtrave

en: Filters to specify results of displayed items.
sq: Filtra për të specifikuar rezultatet e artikujve të shfaqur.

en: Find address
sq: Gjeni adresën

en: Fix width
sq: Rregulloni gjerësinë

en: Fixed
sq: E rregulluar

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
sq: Për më shumë detaje, shihni %s.

en: Force box width to selected value.
sq: Forco gjerësinë e kutisë në vlerën e zgjedhur.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
sq: Forco stilin e tabelës për të dhënat e shfaqura, vlerat më të gjata nuk zhvendosen nën etiketë.

en: Form
sq: Forma

en: Form inside map breakpoint
sq: Formoni brenda pikës së ndërprerjes së hartës

en: Form settings
sq: Cilësimet e formularit

en: Friday
sq: e premte

en: Full horizontal
sq: Plot horizontale

en: Full vertical
sq: Plot vertikale

en: Fullwidth page
sq: Faqe me gjerësi të plotë

en: GPX Tracks
sq: Gjurmët GPX

en: GPX file successfully loaded!
sq: Skedari GPX u ngarkua me sukses!

en: GPX files
sq: Skedarët GPX

en: Gallery Options
sq: Opsionet e galerisë

en: General
sq: Gjeneral

en: General background
sq: Sfondi i përgjithshëm

en: General options
sq: Opsionet e përgjithshme

en: General options for desktop.
sq: Opsione të përgjithshme për desktop.

en: General settings
sq: Cilësimet e përgjithshme

en: Geolocation search settings
sq: Cilësimet e kërkimit të vendndodhjes

en: Get directions
sq: Merrni udhëzime

en: Google Maps API Key
sq: Çelësi API i Hartave Google

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
sq: Çelësi API i Hartave Google kërkohet nga Google. Është e nevojshme për të gjitha faqet e internetit që përdorin veçori të avancuara të hartave, si p.sh. shfaqja e artikujve të listimit në hartë. Mësoni më shumë se si të merrni çelësin API në udhëzuesin %1$s%2$s në vijim.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
sq: Google reCaptcha mbron faqen tuaj të internetit kundër postimeve të padëshiruara dhe formularëve të tjerë të automatizuar nga bots të padëshiruar. Nëse po përdorni zgjidhje të palëve të treta për të mbrojtur formularët në faqen tuaj të internetit, injoroni hyrjet kryesore të mëposhtme.

en: Google reCaptcha v3 Keys
sq: Tastet e Google reCaptcha v3

en: Gradient degree
sq: Shkalla e gradientit

en: Grid size
sq: Madhësia e rrjetës

en: Group name
sq: Emri i grupit

en: Half layout page
sq: Gjysma e faqes së paraqitjes

en: Header menu settings
sq: Cilësimet e menysë së kokës

en: Header opened or closed by default.
sq: Kreu hapet ose mbyllet si parazgjedhje.

en: Header settings
sq: Cilësimet e kokës

en: Height unit
sq: Njësia e lartësisë

en: Help text displayed with Email input.
sq: Teksti i ndihmës shfaqet me hyrjen e emailit.

en: Help text displayed with Message input.
sq: Teksti i ndihmës shfaqet me futjen e mesazhit.

en: Help text displayed with Name input.
sq: Teksti i ndihmës shfaqet me futjen e emrit.

en: Help text displayed with Subject input.
sq: Teksti i ndihmës shfaqet me futjen e subjektit.

en: Help texts
sq: Tekste ndihmëse

en: Hide Location input
sq: Fshih hyrjen e vendndodhjes

en: Hide empty values
sq: Fshih vlerat boshe

en: Hide map
sq: Fshih hartën

en: Hide selected filters
sq: Fshih filtrat e zgjedhur

en: Hide selected inputs
sq: Fshih hyrjet e zgjedhura

en: Hide unchecked checkbox
sq: Fshihe kutinë e zgjedhjes së pazgjedhur

en: Horizontal offset
sq: Kompensimi horizontal

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
sq: Nëse zgjidhet, do të jetë i disponueshëm në filtra për postimet e artikullit.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
sq: Nëse dëshironi të përdorni shtojcën tuaj të abonimeve WooCommerce, thjesht çaktivizoni versionin e bashkuar më poshtë dhe aktivizoni shtojcën tuaj.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
sq: Nëse gjurma juaj GPX përbëhet nga disa segmente, shënuesit e pikës fundore shfaqen në vend të fillimit dhe të fundit të çdo segmenti.

en: Image focus
sq: Fokusi i imazhit

en: Image height
sq: Lartësia e imazhit

en: Image height unit
sq: Njësia e lartësisë së imazhit

en: Image position
sq: Pozicioni i imazhit

en: Image repeat
sq: Përsëritja e imazhit

en: Image scroll
sq: Lëvizja e imazhit

en: Image size
sq: Madhësia e imazhit

en: Images caption text
sq: Teksti i mbishkrimit të imazheve

en: Images gallery
sq: Galeria e imazheve

en: Images vertical align
sq: Imazhet rreshtohen vertikalisht

en: Infinite loop
sq: Lak i pafund

en: Input choices
sq: Zgjedhjet e hyrjes

en: Input description
sq: Përshkrimi i hyrjes

en: Input field name that appear on edit page.
sq: Fut emrin e fushës që shfaqet në faqen e redaktimit.

en: Input identifier
sq: Identifikuesi i hyrjes

en: Input label
sq: Etiketa hyrëse

en: Input labels
sq: Etiketat hyrëse

en: Input type
sq: Lloji i hyrjes

en: Inputs contain validation errors.
sq: Inputet përmbajnë gabime vërtetimi.

en: Inputs group
sq: Grupi i hyrjeve

en: Insert from media
sq: Fut nga media

en: Insert unit that will be displayed with number value.
sq: Fut njësinë që do të shfaqet me vlerën e numrit.

en: Inside image
sq: Imazhi i brendshëm

en: Integrations
sq: Integrimet

en: Invalid file format
sq: Format i pavlefshëm i skedarit

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
sq: Duket se nuk mund ta gjejmë atë që po kërkoni.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
sq: Kjo do t&#39;ju lejojë të ndërtoni një faqe të tërë detajesh të artikullit. Asnjë bllok nuk do të trashëgohet nga faqja speciale e Detajeve të Artikullit.

[ctx: post type singular name]
en: Item
sq: Artikulli

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
sq: Kategoritë e artikujve

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
sq: Kategoritë e artikujve

en: Item Categories widgets area
sq: Zona e miniaplikacioneve të kategorive të artikujve

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
sq: Kategoria e artikullit

en: Item Claim Listing
sq: Lista e kërkesave të artikullit

en: Item Contact Details
sq: Detajet e kontaktit të artikullit

en: Item Contact Form
sq: Formulari i kontaktit të artikullit

en: Item Content
sq: Përmbajtja e artikullit

en: Item Detail
sq: Detajet e artikullit

en: Item Detail Page
sq: Faqja e detajeve të artikullit

en: Item Details
sq: Detajet e artikullit

en: Item Events
sq: Ngjarjet e artikullit

en: Item Extension
sq: Zgjerimi i artikullit

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
sq: Zgjerimi i artikullit lejon krijimin e hyrjeve shtesë në faqet e redaktimit të Postimeve të Artikujve.

en: Item Featured Image
sq: Imazhi i veçuar i artikullit

en: Item GPX Download
sq: Artikulli GPX Shkarko

en: Item Gallery
sq: Galeria e artikujve

en: Item Get Directions
sq: Artikulli Merrni udhëzimet

en: Item Image Options
sq: Opsionet e imazhit të artikullit

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
sq: Vendodhja e sendit

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
sq: Vendndodhjet e artikujve

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
sq: Vendndodhjet e artikujve

en: Item Locations widgets area
sq: Zona e miniaplikacioneve të vendndodhjeve të artikullit

en: Item Opening Hours
sq: Orari i hapjes së artikullit

en: Item Options
sq: Opsionet e artikullit

en: Item Review
sq: Rishikimi i artikullit

en: Item Reviews
sq: Rishikimet e artikullit

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
sq: Shqyrtimet e artikujve zgjerojnë komentet e WordPress për të lejuar vizitorët e faqes në internet të lënë një rishikim dhe vlerësim për Postimet e Artikujve.

en: Item already claimed
sq: Artikulli është pretenduar tashmë

en: Item author
sq: Autori i artikullit

en: Item category
sq: Kategoria e artikullit

en: Item detail page slug
sq: Slug faqe e detajeve të artikullit

en: Item has been claimed
sq: Artikulli është pretenduar

en: Item location
sq: Vendodhja e sendit

en: Item owner reply.
sq: Përgjigja e pronarit të artikullit.

en: Item pending moderation from admin
sq: Artikulli në pritje të moderimit nga administratori

en: Item widgets area
sq: Zona e miniaplikacioneve të artikullit

en: Item:
sq: Artikulli:

en: Items
sq: Artikuj

[ctx: post type general name]
en: Items
sq: Artikuj

[ctx: post type menu name]
en: Items
sq: Artikuj

en: Keep header closed by default on mobile.
sq: Mbaje kokën të mbyllur si parazgjedhje në celular.

en: Kilometers
sq: Kilometra

en: Label color
sq: Ngjyra e etiketës

en: Label for email field
sq: Etiketa për fushën e emailit

en: Label for submit button
sq: Etiketa për butonin e dorëzimit

en: Label for username field
sq: Etiketa për fushën e emrit të përdoruesit

en: Label used for Email input.
sq: Etiketa e përdorur për hyrjen e emailit.

en: Label used for Message textarea.
sq: Etiketa e përdorur për zonën e tekstit të mesazheve.

en: Label used for Name input.
sq: Etiketa e përdorur për hyrjen e emrit.

en: Label used for Subject input.
sq: Etiketa e përdorur për hyrjen e subjektit.

en: Label width
sq: Gjerësia e etiketës

en: Large
sq: I madh

en: Large button
sq: Buton i madh

en: Large size
sq: Madhësia e madhe

en: Latitude
sq: Gjerësia gjeografike

en: Leave a review
sq: Lini një përmbledhje

en: Leave empty to not use this option.
sq: Lëreni bosh për të mos e përdorur këtë opsion.

en: Left
sq: Majtas

en: Limit displayed posts
sq: Kufizoni postimet e shfaqura

en: Line under heading
sq: Rreshti nën titull

en: Lines color
sq: Ngjyra e vijave

en: Lines decoration
sq: Dekorimi i linjave

en: Link label
sq: Etiketa e lidhjes

en: Links color
sq: Ngjyra e lidhjeve

en: List layout
sq: Paraqitja e listës

en: Listing Advanced Filters
sq: Listimi i filtrave të avancuar

en: Listing Author Detail
sq: Detajet e autorit të listimit

en: Listing Authors List
sq: Lista e autorëve të listimit

en: Listing Categories List
sq: Lista e kategorive të listimit

en: Listing Category Page
sq: Faqja e kategorisë së listimit

en: Listing Items List
sq: Lista e artikujve të listimit

en: Listing Location Page
sq: Faqja e vendndodhjes së listimit

en: Listing Locations List
sq: Lista e vendndodhjeve të listuara

en: Listing Map
sq: Harta e listimit

en: Listing Map (for posts)
sq: Harta e listimit (për postimet)

en: Listing Membership Content
sq: Listimi i përmbajtjes së anëtarësimit

en: Listing Search Form
sq: Formulari i Kërkimit të Listës

en: Listing Search Results
sq: Listimi i Rezultateve të Kërkimit

en: Listing Similar Items
sq: Listimi i artikujve të ngjashëm

en: Listing Subcategories List
sq: Lista e nënkategorive të listimit

en: Listing Sublocations List
sq: Lista e Nënlokacioneve të Listimit

en: Location
sq: Vendndodhja

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
sq: Vendndodhja

en: Location Details
sq: Detajet e vendndodhjes

en: Locations
sq: Vendndodhjet

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
sq: Vendndodhjet

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
sq: Vendndodhjet

en: Log Out
sq: Shkyç

en: Logged in text
sq: I regjistruar në tekst

en: Logical operator
sq: Operator logjik

en: Longitude
sq: Gjatësia gjeografike

en: Map provider
sq: Ofruesi i hartës

en: Maps provider
sq: Ofruesi i hartave

en: Mark Item post as featured
sq: Shënoni postimin e artikullit si të paraqitur

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
sq: Shënoni kategorinë si të paraqitur për t&#39;i dhënë përparësi në rezultatet e shfaqura.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
sq: Shënoni vendndodhjen si të paraqitur për t&#39;i dhënë përparësi në rezultatet e shfaqura.

en: Marker Cluster Settings
sq: Cilësimet e grupit të shënuesve

en: Markers
sq: Shenjat

en: Markers & GPX Tracks
sq: Shënuesit dhe gjurmët GPX

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
sq: Shënuesit në distancë më të vogël se rrezja %spx janë grupuar në grupime. Vendosni 0 për të çaktivizuar grupimet.

en: Max number of items
sq: Numri maksimal i artikujve

en: Maximum displayed posts
sq: Postimet maksimale të shfaqura

en: Maximum distance
sq: Distanca maksimale

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
sq: Është tejkaluar numri maksimal i artikujve për abonimin aktual.

en: Maximum width
sq: Gjerësia maksimale

en: Medium
sq: E mesme

en: Medium size
sq: Mase mesatare

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
sq: Bashkoni kutitë e zgjedhjes në grupin e filtrave dhe shfaqini ato së bashku në filtrat e pjesës së përparme. Mund të përdorni më shumë grupe duke përdorur emra të ndryshëm grupesh.

en: Message
sq: Mesazh

en: Message Help
sq: Ndihmë për mesazhe

en: Message Label
sq: Etiketa e mesazhit

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
sq: Mesazhi shfaqet kur dërgimi i formularit dështoi për shkak të problemit në anën e serverit.

en: Message displayed when the form validation failed.
sq: Mesazhi shfaqet kur vërtetimi i formularit dështoi.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
sq: Mesazhi shfaqet kur formulari është dërguar me sukses.

en: Message for the email notification
sq: Mesazh për njoftimin me email

en: Metabox content settings
sq: Cilësimet e përmbajtjes së Metabox

en: Migration finished
sq: Migrimi përfundoi

en: Migration in progress
sq: Migrimi në vazhdim

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
sq: Migrimi është aktualisht në progres. Ju do të jeni në gjendje të rinisni migrimin kur të përfundojë.

en: Migration restarted
sq: Migrimi rifilloi

en: Miles
sq: Milje

en: Minimum height unit
sq: Njësia minimale e lartësisë

en: Minimum image height
sq: Lartësia minimale e imazhit

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
sq: Lartësia minimale e hartës mund të ndryshojë nga vlera e përcaktuar për shkak të nevojave të përmbajtjes së brendshme të hartës.

en: Missing required GPX data
sq: Mungojnë të dhënat e kërkuara GPX

en: Mobile
sq: Celular

en: Mobile size
sq: Madhësia e celularit

en: Mobile width breakpoint
sq: Pika e ndërprerjes së gjerësisë së celularit

en: Monday
sq: e hënë

en: Move backward
sq: Lëvizni prapa

en: Move forward
sq: Ec perpara

en: Multiselect
sq: Zgjedhja e shumëfishtë

en: Name Help
sq: Emri Ndihmë

en: Name Label
sq: Emri Label

en: Name of sender displayed in received email.
sq: Emri i dërguesit shfaqet në emailin e marrë.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
sq: Skeda e emrit të cilësimeve në faqen Redakto të artikullit.

en: New Category Name
sq: Emri i kategorisë së re

en: New Item
sq: Artikull i ri

en: New Location Name
sq: Emri i ri i vendndodhjes

en: Newer reviews
sq: Vlerësime më të reja

en: Next
sq: Tjetra

en: Night
sq: Natën

en: No Items found
sq: Nuk u gjet asnjë artikull

en: No Items found in Trash
sq: Nuk u gjet asnjë artikull në kosh

en: No border
sq: Nuk ka kufi

en: No borders
sq: Nuk ka kufij

en: No lines
sq: Asnjë rresht

en: No posts found
sq: Nuk u gjet asnjë postim

en: No repeat
sq: Asnjë përsëritje

en: No results found.
sq: Nuk u gjet asnjë rezultat.

en: No shadow
sq: Asnjë hije

en: No special pages found.
sq: Nuk u gjetën faqe të veçanta.

en: No users found
sq: Nuk u gjet asnjë përdorues

en: Non-membership visitors
sq: Vizitorë që nuk janë anëtarësuar

en: None
sq: Asnje

en: Note
sq: shënim

en: Notification messages
sq: Mesazhet e njoftimit

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
sq: Njoftim kur artikulli është pretenduar tashmë. Lëreni bosh për të fshehur njoftimin.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
sq: Njoftim kur artikulli është në pritje të moderimit nga administratori. Lëreni bosh për të fshehur njoftimin.

en: Notifications
sq: Njoftimet

en: Number
sq: Numri

en: Number of items
sq: Numri i artikujve

en: OK
sq: Ne rregull

en: Older reviews
sq: Vlerësime të vjetra

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
sq: Një mendim për &quot;%1$s&quot;

en: Only featured
sq: I paraqitur vetëm

en: Only featured items
sq: Vetëm artikujt e paraqitur

en: Only parent categories
sq: Vetëm kategoritë e prindërve

en: Only parent locations
sq: Vetëm vendndodhjet e prindërve

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sq: Oops! Ajo faqe nuk mund të gjendet.

en: Open image in popup
sq: Hapni imazhin në dritaren kërcyese

en: Opened by default
sq: E hapur si parazgjedhje

en: Opening Hours
sq: Orari i hapjes

en: Opening hours
sq: Orari i hapjes

en: Options
sq: Opsione

en: Order Options
sq: Opsionet e porosisë

en: Order by
sq: Urdhër nga

en: Order number
sq: Numri i porosisë

en: Organizer:
sq: Organizatori:

en: Owner
sq: Pronari

en: Page template
sq: Shablloni i faqes

en: Parent Category
sq: Kategoria e prindërve

en: Parent Category:
sq: Kategoria e prindërve:

en: Parent Location
sq: Vendndodhja e prindit

en: Parent Location:
sq: Vendndodhja e prindit:

en: Pending
sq: Në pritje

en: Performance Settings
sq: Cilësimet e performancës

en: Plugin Activation
sq: Aktivizimi i Plugin-it

en: Position unavailable
sq: Pozicioni i padisponueshëm

en: Post Options
sq: Opsionet e postimit

en: Post has not selected any term.
sq: Postimi nuk ka zgjedhur asnjë term.

en: Posts Author Page
sq: Faqja e autorit të postimeve

en: Posts Category Page
sq: Faqja e kategorisë së postimeve

en: Posts Date Page
sq: Faqja e datës së postimeve

en: Posts Search Form
sq: Formulari i kërkimit të postimeve

en: Posts Search Results
sq: Rezultatet e kërkimit të postimeve

en: Posts Tag Page
sq: Faqja e etiketës së postimeve

en: Posts navigation
sq: Navigimi i postimeve

en: Posts number color
sq: Ngjyra e numrit të postimeve

en: Previous
sq: E mëparshme

en: Proportional image height
sq: Lartësia proporcionale e imazhit

en: Radial gradient
sq: Gradient radial

en: Random
sq: E rastësishme

en: Rating
sq: Vlerësimi

en: Rating stars color
sq: Vlerësimi i ngjyrës së yjeve

en: Read more
sq: Lexo më shumë

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
sq: Tema e aktivizuar së fundi nuk është e përputhshme me shtojcën %s, prandaj shtojca u çaktivizua.

en: Recommended map height
sq: Lartësia e rekomanduar e hartës

en: Reference Item Post
sq: Postimi i artikullit të referencës

en: Remove GPX track
sq: Hiq gjurmët GPX

en: Remove Image
sq: Hiq imazhin

en: Repeat
sq: Përsëriteni

en: Repeat horizontally
sq: Përsëriteni horizontalisht

en: Repeat vertically
sq: Përsëriteni vertikalisht

en: Respond to review
sq: Përgjigju rishikimit

en: Responsive options applied under screen width
sq: Opsionet e përgjegjshme aplikohen nën gjerësinë e ekranit

en: Restart migration
sq: Rinis migrimin

en: Results include at least one of selected filters.
sq: Rezultatet përfshijnë të paktën një nga filtrat e zgjedhur.

en: Results must include all selected filters.
sq: Rezultatet duhet të përfshijnë të gjithë filtrat e zgjedhur.

en: Reviews
sq: Vlerësime

en: Right
sq: E drejta

en: Saturday
sq: e shtunë

en: Save Settings
sq: Ruaj Cilësimet

en: Scroll
sq: Lëvizni

en: Search
sq: Kërko

en: Search Categories
sq: Kërko Kategoritë

en: Search Items
sq: Kërko artikuj

en: Search Locations
sq: Kërko vendndodhjet

en: Search Special ages
sq: Kërko mosha të veçanta

en: Search by geolocation
sq: Kërko sipas vendndodhjes gjeografike

en: Search for authors
sq: Kërkoni për autorë

en: Search for posts
sq: Kërkoni për postime

en: Search for reference item post
sq: Kërkoni për postimin e artikullit të referencës

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
sq: Formulari i kërkimit shfaqet brenda hartës në gjerësinë e ekranit më të madh se

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
sq: Formulari i kërkimit që lejon vizitorët të kërkojnë artikujt e listimit sipas fjalës kyçe, kategorisë ose vendndodhjes.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
sq: Formulari i kërkimit që lejon vizitorët të kërkojnë postimet sipas fjalës kyçe, kategorisë ose vendndodhjes.

en: Search keyword
sq: Fjala kyçe e kërkimit

en: Search results for:
sq: Rezultatet e kerkimit per:

en: Secret Key
sq: Çelësi sekret

en: Select
sq: Zgjidhni

en: Select Category
sq: Zgjidhni Kategori

en: Select Image
sq: Zgjidhni Imazhi

en: Select Location
sq: Zgjidhni Vendndodhjen

en: Select alignment
sq: Zgjidhni shtrirjen

en: Select an Item
sq: Zgjidhni një artikull

en: Select featured category
sq: Zgjidhni kategorinë e paraqitur

en: Select image
sq: Zgjidhni imazhin

en: Select layout
sq: Zgjidhni paraqitjen

en: Select position of unit displayed with number value.
sq: Zgjidhni pozicionin e njësisë që shfaqet me vlerën e numrit.

en: Select size
sq: Zgjidhni madhësinë

en: Select type input cannot use AND operator.
sq: Hyrja e llojit të zgjedhur nuk mund të përdorë operatorin AND.

en: Select type of input field.
sq: Zgjidhni llojin e fushës së hyrjes.

en: Select your rating, please.
sq: Zgjidhni vlerësimin tuaj, ju lutem.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
sq: Kategoria e përzgjedhur do të ketë prioritet dhe do të paraqesë postimin e artikullit në hartë.

en: Selected post is no more published.
sq: Postimi i zgjedhur nuk publikohet më.

en: Selected posts
sq: Postimet e zgjedhura

en: Selected posts are no more published.
sq: Postimet e përzgjedhura nuk publikohen më.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
sq: Postimi i zgjedhur i referencës do të renditet përpara të gjitha postimeve të tjera të ngjashme.

en: Send Button Text
sq: Teksti i butonit &quot;Dërgo&quot;.

en: Sender Email
sq: Email dërguesi

en: Sender Name
sq: Emri i dërguesit

en: Server Error Message
sq: Mesazhi i gabimit të serverit

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
sq: Serveri hasi në një gabim. Nëse problemi vazhdon, ju lutemi kontaktoni administratorin e faqes.

en: Settings Saved
sq: Cilësimet u ruajtën

en: Shadow
sq: Hije

en: Shadow color
sq: Ngjyra e hijes

en: Shadow settings
sq: Cilësimet e hijes

en: Show Category description
sq: Shfaq përshkrimin e kategorisë

en: Show Category icon
sq: Shfaq ikonën e kategorisë

en: Show Email Address
sq: Shfaq adresën e emailit

en: Show Location description
sq: Shfaq përshkrimin e vendndodhjes

en: Show Location icon
sq: Shfaq ikonën e vendndodhjes

en: Show Opening Hours
sq: Shfaq orët e hapjes

en: Show Streetview
sq: Shfaq Streetview

en: Show address
sq: Trego adresën

en: Show advanced filters
sq: Shfaq filtra të avancuar

en: Show author image
sq: Shfaq imazhin e autorit

en: Show biographical info
sq: Shfaq të dhënat biografike

en: Show categories
sq: Shfaq kategoritë

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
sq: Shfaq formularin e kontaktit në faqe që dërgon një email në adresën e caktuar të emailit

en: Show cover image
sq: Shfaq imazhin e kopertinës

en: Show data
sq: Shfaq të dhënat

en: Show date
sq: Shfaq datën

en: Show description
sq: Trego përshkrimin

en: Show empty map
sq: Trego hartën e zbrazët

en: Show featured image
sq: Shfaq imazhin e veçuar

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
sq: Shfaq artikujt e veçuar në krye të listës përpara të gjithë postimeve të artikujve të tjerë.

en: Show filters group title
sq: Shfaq titullin e grupit të filtrave

en: Show link
sq: Shfaq lidhjen

en: Show link label input
sq: Shfaq hyrjen e etiketës së lidhjes

en: Show locations
sq: Shfaq vendndodhjet

en: Show more
sq: Trego më shumë

en: Show navigation arrows
sq: Shfaq shigjetat e lundrimit

en: Show on map
sq: Shfaq në hartë

en: Show only categories marked as featured.
sq: Shfaq vetëm kategoritë e shënuara si të paraqitura.

en: Show only featured category
sq: Shfaq vetëm kategorinë e paraqitur

en: Show only locations marked as featured.
sq: Shfaq vetëm vendndodhjet e shënuara si të veçuara.

en: Show pagination bullets
sq: Shfaq pikat e faqezimit

en: Show posts number
sq: Shfaq numrin e postimeve

en: Show price
sq: Shfaq çmimin

en: Show rating
sq: Shfaq vlerësimin

en: Show reference Item Post
sq: Trego referencën e artikullit Post

en: Show selected filters
sq: Shfaq filtrat e zgjedhur

en: Show selected inputs
sq: Shfaq hyrjet e zgjedhura

en: Show similar posts from the same:
sq: Shfaq postime të ngjashme nga e njëjta:

en: Show submit filter button
sq: Shfaq butonin e filtrit të dorëzimit

en: Show subtitle
sq: Shfaq titrat

en: Show track endpoint markers on
sq: Shfaq shënuesit e pikës fundore të gjurmëve të aktivizuara

en: Show web
sq: Shfaq ueb

en: Silver
sq: Argjendi

en: Simple layout
sq: Paraqitje e thjeshtë

en: Site Key
sq: Çelësi i faqes

en: Site logo
sq: Logo e faqes

en: Skip number of posts from start
sq: Kapërceni numrin e postimeve që nga fillimi

en: Small
sq: I vogël

en: Small button
sq: Buton i vogël

en: Small size
sq: Madhësia e vogël

en: Solid color
sq: Ngjyrë e fortë

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
sq: Faqe speciale

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
sq: Faqe të veçanta

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
sq: Faqe të veçanta

en: Special page updated.
sq: Faqja speciale u përditësua.

en: Special pages list
sq: Lista e faqeve të veçanta

en: Special pages list navigation
sq: Navigimi i listës së faqeve të veçanta

en: Spread radius
sq: Rrezja e përhapjes

en: Start and end of track
sq: Fillimi dhe fundi i pista

en: Step
sq: Hapi

en: Streetview
sq: Pamje rruge

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
sq: Streetview është i disponueshëm vetëm nëse çelësi API i Google është i aktivizuar

en: Style
sq: Stili

en: Style JSON
sq: Stil JSON

en: Subject
sq: Subjekti

en: Subject Help
sq: Ndihmë për temën

en: Subject Label
sq: Etiketa e subjektit

en: Subject for the email notification
sq: Subjekti për njoftimin me email

en: Submit Label
sq: Paraqisni etiketën

en: Submit distance button label
sq: Dërgo etiketën e butonit të distancës

en: Submit filters button label
sq: Dërgo etiketën e butonit të filtrave

en: Submit reply
sq: Dërgo përgjigje

en: Submit review
sq: Paraqisni rishikimin

en: Subscriptions
sq: Abonimet

en: Subtitle
sq: Titra

en: Success Message
sq: Mesazh suksesi

en: Sunday
sq: të dielën

en: Table style
sq: Stili i tryezës

en: Tag archives:
sq: Arkivat e etiketave:

en: Telephone
sq: Telefoni

en: Terms & Conditions label
sq: Etiketa e kushteve dhe kushteve

en: Text
sq: Teksti

en: Text color
sq: Ngjyra e tekstit

en: Text displayed in the form when user is logged in
sq: Teksti shfaqet në formën kur përdoruesi është i identifikuar

en: Text displayed instead of full website url
sq: Teksti shfaqet në vend të url-së së plotë të faqes në internet

en: Text displayed on Send Button.
sq: Teksti shfaqet në butonin &quot;Dërgo&quot;.

en: Text displayed on empty map
sq: Teksti shfaqet në hartë boshe

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
sq: Hyrja e formularit të tekstit për Termat dhe Kushtet. Lëreni bosh për të çaktivizuar kutinë e zgjedhjes.

en: Text layout
sq: Paraqitja e tekstit

en: Text link
sq: Lidhja e tekstit

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
sq: Teksti i mesazhit të emailit. Të disponueshme janë variablat: {user-name} {user-email} {user-message}

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
sq: Shtojca %s nuk mund të aktivizohej. Nuk është në përputhje me temën aktuale aktive.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
sq: Numri maksimal i artikujve që klientët me këtë abonim mund të publikojnë (Lini bosh për numrin e pakufizuar të artikujve).

en: Theme
sq: Tema

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
sq: Nuk ka abonime të disponueshme. Shtoni disa, ju lutem.

en: There are no filters to show.
sq: Nuk ka filtra për të treguar.

en: There are no inputs to show.
sq: Nuk ka të dhëna për të treguar.

en: There are no selected inputs to show.
sq: Nuk ka hyrje të zgjedhura për t&#39;u shfaqur.

en: Thick border
sq: Kufiri i trashë

en: Thick borders
sq: Kufij të trashë

en: Thin border
sq: Kufiri i hollë

en: Thin borders
sq: Kufij të hollë

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
sq: Kjo veçori shton funksionalitetin e Listimit të Pretendimeve për artikujt e Listimit

en: This product is a Citadela Subscription.
sq: Ky produkt është një Abonim Citadela.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
sq: Ky cilësim do të mundësojë redaktimin e postimeve të artikujve duke përdorur redaktorin Gutenberg. Kjo veçori do t&#39;ju lejojë të keni fleksibilitet më të madh të administrimit. Ju lutemi, kini kujdes se cilat blloqe përfshini në detajet e artikullit pasi gjithçka do të vendoset në bllokun &quot;Përmbajtja e artikullit&quot; në faqen Speciale të Detajeve të Artikullit.

en: Thumbnail
sq: Miniatura

en: Thursday
sq: e enjte

en: Time in seconds
sq: Koha në sekonda

en: Title
sq: Titulli

en: Title color
sq: Ngjyra e titullit

en: Titles color
sq: Ngjyra e titujve

en: Top left
sq: Lart majtas

en: Top right
sq: Lart djathtas

en: Track color
sq: Ngjyra e gjurmës

en: Track endpoints color
sq: Gjurmo ngjyra e pikave fundore

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
sq: Gjurmët fshihen dhe zëvendësohen me shënuesin e hartës sipas nivelit të zmadhimit.

en: Tuesday
sq: e martë

en: Turn on Claim Listing feature
sq: Aktivizo veçorinë e Listimit të Pretendimeve

en: Turn on Item Extension features
sq: Aktivizo veçoritë e zgjerimit të artikullit

en: Turn on Item Reviews for listing items
sq: Aktivizo Rishikimet e artikujve për listimin e artikujve

en: Type for search...
sq: Shkruani për kërkim...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
sq: Kutia e zgjedhur e vetme e pazgjedhur nuk do të shfaqet.

en: Unclaimed
sq: E pa pretenduar

en: Under image
sq: Nën imazh

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
sq: Identifikues unik për fushën e re të hyrjes. Përdorni fjalë të vetme, pa hapësira. Nënvizat dhe vizat lejohen.

en: Unit of number
sq: Njësia e numrit

en: Unit position
sq: Pozicioni i njësisë

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
sq: Karakteristikat universale të listimit për çdo faqe interneti

en: Update Category
sq: Përditëso kategorinë

en: Update Location
sq: Përditëso vendndodhjen

en: Upload file
sq: Ngarko skedarin

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
sq: Skedari i ngarkuar nuk përfshin të dhënat e kërkuara të gjurmës GPX.

en: Uploaded file has not valid XML format.
sq: Skedari i ngarkuar nuk ka format të vlefshëm XML.

en: Uploading&#8230;
sq: Po ngarkohet…

en: Use Contact Form
sq: Përdorni formularin e kontaktit

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
sq: Përdorni ndërfaqen Easy Admin për abonentët tuaj

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
sq: Përdorni redaktorin Gutenberg për përmbajtjen e artikujve të listimit

en: Use carousel
sq: Përdorni karusel

en: Use correct full website url
sq: Përdorni URL-në e plotë të faqes së internetit

en: Use geolocation search
sq: Përdorni kërkimin e vendndodhjes

en: Use in search filter
sq: Përdorni në filtrin e kërkimit

en: Use responsive options
sq: Përdorni opsione të përgjegjshme

en: Use valid email address, please.
sq: Përdorni adresë të vlefshme emaili, ju lutem.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
sq: E dobishme për të shfaqur tekstin shtesë të ndihmës ose tekstin GDPR me çdo hyrje në formular.

en: User ID
sq: ID e përdoruesit

en: User additional options
sq: Opsionet shtesë të përdoruesit

en: User denied geolocation
sq: Përdoruesi refuzoi vendndodhjen gjeografike

en: User email
sq: Email-i i përdoruesit

en: User login
sq: Hyrja e përdoruesit

en: User posts count
sq: Numri i postimeve të përdoruesve

en: User registration date
sq: Data e regjistrimit të përdoruesit

en: Username Label
sq: Etiketa e emrit të përdoruesit

en: Users with active membership
sq: Përdorues me anëtarësim aktiv

en: Validation Error Message
sq: Mesazhi i gabimit të verifikimit

en: Value color
sq: Ngjyra me vlerë

en: Vertical offset
sq: Kompensimi vertikal

en: View Category
sq: Shiko kategorinë

en: View Item
sq: Shiko artikullin

en: View Location
sq: Shiko vendndodhjen

en: View Site
sq: Shiko faqen

en: View more
sq: Shiko më shumë

en: View posts
sq: Shiko postimet

en: View posts label
sq: Shiko etiketën e postimeve

en: View track on the map
sq: Shikoni gjurmët në hartë

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
sq: Ne ju rekomandojmë të përdorni formatin e orës 24:00 për qëllime SEO dhe të plotësoni kërkesat e të dhënave të strukturuara të Google. Përdorni orën 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
sq: Ne e kemi çaktivizuar shtesën Citadela Directory Lite. Tani mund të aktivizoni dhe shijoni versionin e plotë të shtojcës.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
sq: Kemi vënë re se shtojca WooCommerce Subscriptions është aktive, funksionaliteti i abonimeve nga shtojca Citadela Listing është i disponueshëm.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
sq: Kemi vënë re se po përdorni një version të vjetëruar të PHP-së i cili nuk mbështetet më, prandaj <em>shtojca u çaktivizua</em> . Sigurohuni që faqja juaj të jetë e shpejtë dhe e sigurt, duke <a href='%1$s'>përmirësuar PHP në versionin më të fundit</a> . Kërkesa minimale për %2$s është <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
sq: Kemi vënë re se po përdorni një version të vjetëruar të WordPress, prandaj <em>shtojca u çaktivizua</em> . Sigurohuni që faqja juaj të jetë e sigurt dhe e përditësuar, duke <a href='%1$s'>përditësuar WordPress në versionin më të fundit</a> . Kërkesa minimale për %2$s është <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website Link
sq: Linku i faqes në internet

en: Website Link Label
sq: Etiketa e lidhjes së faqes në internet

en: Website link rel attribute
sq: Atributi i lidhjes së faqes në internet

en: Wednesday
sq: e mërkurë

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
sq: Miniaplikacionet e shfaqura në faqet e kategorive të artikujve.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
sq: Miniaplikacionet e shfaqura në faqet e vendndodhjeve të artikujve.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
sq: Miniaplikacionet e shfaqura në faqet e postimeve të artikullit.

en: Will be listed all available similar items.
sq: Do të renditen të gjithë artikujt e ngjashëm në dispozicion.

en: With background
sq: Me sfond

en: With search form
sq: Me formularin e kërkimit

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
sq: Me url do të ketë hyrje shtesë për të futur tekstin e shfaqur në vend të lidhjes së thjeshtë.

en: WooCommerce subscriptions
sq: Abonimet në WooCommerce

en: Works when block is the only block in a column.
sq: Funksionon kur blloku është blloku i vetëm në një kolonë.

en: You do not have permission to upload files.
sq: Ju nuk keni leje për të ngarkuar skedarë.

en: You must be logged in to post a review.
sq: Ju duhet të identifikoheni për të postuar një koment.

en: Your rating
sq: Vlerësimi juaj

en: Your reply to review
sq: Përgjigja juaj për rishikimin

en: Your review
sq: Rishikimi juaj

en: blue : Blue color
sq: blu: Ngjyra blu

en: default image size
sq: madhësia e paracaktuar e imazhit

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
sq: ose

en: post | posts
sq[0]: postim

en: red : Red color
sq: e kuqe: Ngjyra e kuqe
