Citadela Listing 5.7.15 - en to sk translation catalogue (805 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
sk[0]: %1$s recenzia pre &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
sk: %s dokončil migráciu. Všetky položky, kategórie a miesta z predchádzajúcej témy adresára AIT sú teraz k dispozícii na použitie so zásuvným modulom Citadela Listing.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
sk: %s automaticky migruje všetky položky, kategórie a umiestnenia z vášho predchádzajúceho motívu adresára AIT na pozadí. Proces migrácie môže trvať niekoľko minút. Po dokončení migrácie vás budeme informovať. WordPress môžete naďalej používať ako zvyčajne.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
sk: Nekompatibilita zásuvného modulu %s a PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
sk: %s nekompatibilita doplnkov a WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
sk: Nekompatibilita zásuvného modulu %s

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
sk: %s zásuvný modul je aktívny

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
sk[0]: %s recenzia

en: 404 Page
sk: 404 Stránka

en: API Key
sk: Kľúč API

en: Actions:
sk: Činnosti:

[ctx: Item]
en: Add New
sk: Pridať nové

en: Add New Category
sk: Pridať novú kategóriu

en: Add New Item
sk: Pridať novú položku

en: Add New Location
sk: Pridanie nového miesta

en: Add images to gallery
sk: Pridanie obrázkov do galérie

en: Address
sk: Adresa

en: Address and Location
sk: Adresa a umiestnenie

en: Address and location
sk: Adresa a umiestnenie

en: Advanced Filters block displayed within search form
sk: Blok rozšírených filtrov zobrazený vo vyhľadávacom formulári

en: Advanced Header Design
sk: Pokročilý dizajn hlavičky

en: Advanced header
sk: Rozšírené záhlavie

en: Align Center
sk: Centrum zarovnania

en: Align Justify
sk: Odôvodniť zosúladenie

en: Align Left
sk: Zarovnať doľava

en: Align Right
sk: Zarovnať doprava

en: Align Text Center
sk: Zarovnanie textu na stred

en: Align Text Justify
sk: Zarovnanie textu Odôvodniť

en: Align Text Left
sk: Zarovnanie textu doľava

en: Align Text Right
sk: Zarovnanie textu doprava

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: All
sk: Všetky

en: All Categories
sk: Všetky kategórie

en: All Items
sk: Všetky položky

en: All Locations
sk: Všetky lokality

en: All Special Pages
sk: Všetky špeciálne stránky

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
sk: Všetky automaticky migrované položky, kategórie a miesta boli z vašej databázy odstránené. Začal sa nový proces migrácie.

en: All filters
sk: Všetky filtre

en: All inputs
sk: Všetky vstupy

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
sk: Umožnite zákazníkovi spravovať komentáre k položkám Citadela.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
sk: Umožnite zákazníkovi spravovať recenzie položiek Citadela.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
sk: Umožniť zákazníkovi nastaviť katalógy pre položky Citadela.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
sk: Umožniť zákazníkovi nastaviť umiestnenie položiek Citadela.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
sk: Umožnite zákazníkovi nastaviť kategóriu Odporúčané pre položky Citadela.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
sk: Umožnite zákazníkovi nastaviť súbor GPX pre položky Citadela.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
sk: Umožniť zákazníkovi nastaviť možnosti rozšírenia položky pre položky Citadela.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
sk: Umožnite zákazníkovi nastaviť adresu a umiestnenie položiek Citadela.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
sk: Umožnite zákazníkovi nastaviť kontakt pre položky Citadela.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
sk: Umožnite zákazníkovi nastaviť obsah položiek Citadela.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
sk: Umožnite zákazníkovi nastaviť výpis položiek Citadela.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
sk: Umožnite zákazníkovi nastaviť hlavný obrázok pre položky Citadela.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
sk: Umožniť zákazníkovi nastaviť všeobecné možnosti pre položky Citadela.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
sk: Umožniť zákazníkovi nastaviť galériu obrázkov pre položky Citadela.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
sk: Umožnite zákazníkovi nastaviť otváracie hodiny pre položky Citadela.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
sk: Umožniť zákazníkovi nastaviť atribúty stránky pre položky Citadela.

en: Already claimed
sk: Už vyžiadané

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
sk: Ako referenčný príspevok sa použije už otvorený príspevok položky.

en: Any active subscription
sk: Akékoľvek aktívne predplatné

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Approve
sk: Schváliť

en: Approve claim
sk: Schválenie nároku

en: Approved
sk: Schválené

en: Archives:
sk: Archívy:

en: Are you sure you want to decline this claim?
sk: Ste si istí, že chcete túto žiadosť odmietnuť?

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Author Details
sk: Podrobnosti o autorovi

en: Author archives:
sk: Archívy autorov:

en: Author biographical info
sk: Životopisné údaje autora

en: Author name
sk: Meno autora

en: Authors to display
sk: Autori na zobrazenie

en: Automatic Listing Map
sk: Mapa automatického výpisu

en: Automatic Listing Map (for posts)
sk: Mapa automatického výpisu (pre príspevky)

en: Automatic height
sk: Automatická výška

en: Autoplay
sk: Automatické prehrávanie

en: Background
sk: Pozadie

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background image
sk: Obrázok na pozadí

en: Background on collapsed form
sk: Pozadie zrúteného formulára

en: Background settings
sk: Nastavenia pozadia

en: Background type
sk: Typ pozadia

en: Blur background
sk: Rozmazané pozadie

en: Blur radius
sk: Polomer rozmazania

en: Border around filter group
sk: Ohraničenie okolo skupiny filtrov

en: Border around heading
sk: Ohraničenie okolo nadpisu

en: Border color
sk: Farba hraníc

en: Border radius
sk: Polomer hranice

en: Border settings
sk: Nastavenia hraníc

en: Border style
sk: Štýl ohraničenia

en: Border width
sk: Šírka hraníc

en: Borders color
sk: Farba hraníc

en: Borders width
sk: Šírka hraníc

en: Bottom
sk: Spodná časť

en: Bottom left
sk: Vľavo dole

en: Bottom right
sk: Vpravo dole

en: Box layout
sk: Rozloženie boxu

en: Box width
sk: Šírka boxu

en: Button background color
sk: Farba pozadia tlačidla

en: Button border radius
sk: Polomer okraja tlačidla

en: Button color
sk: Farba tlačidla

en: Button settings
sk: Nastavenia tlačidiel

en: Button style
sk: Štýl tlačidiel

en: Button text color
sk: Farba textu tlačidla

en: Buttons
sk: Tlačidlá

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Captcha check failed!
sk: Kontrola Captcha zlyhala!

en: Caption text
sk: Text nadpisu

en: Carousel Options
sk: Možnosti kolotoča

en: Carousel autoplay enabled
sk: Zapnuté automatické prehrávanie kolotoča

en: Carousel decoration color
sk: Farba dekorácie kolotoča

en: Carousel loop mode enabled
sk: Režim kolotočovej slučky je povolený

en: Categories
sk: Kategórie

en: Category
sk: Kategória

en: Category Details
sk: Podrobnosti o kategórii

en: Category archives:
sk: Archívy kategórií:

en: Category color
sk: Kategória farba

en: Category decoration color
sk: Kategória dekorácie farba

en: Category icon
sk: Ikona kategórie

en: Center
sk: Stredisko

en: Center left
sk: Vľavo v strede

en: Center right
sk: Vpravo v strede

en: Change GPX track
sk: Zmena stopy GPX

en: Checkbox
sk: Zaškrtávacie políčko

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
sk: Voľby pre vybraný typ vstupu. Vložte jednu voľbu na riadok, rozdeľte uloženú vstupnú hodnotu a text zobrazený vo vstupe pomocou dvojbodky.

en: Choose option
sk: Vyberte si možnosť

en: Citadela - Special Pages
sk: Citadela - Špeciálne stránky

note: translators: %s plugin's name
en: Citadela Directory Lite
sk: Adresár Citadela Lite

en: Citadela Half Layout Map Settings
sk: Citadela Nastavenia polovičného rozloženia mapy

en: Citadela Item Page Layout
sk: Rozloženie stránky s položkami Citadela

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
sk: Citadela Zoznam

en: Citadela Listing > Item Extension
sk: Citadela Listing > Rozšírenie položky

en: Citadela Listing Blocks
sk: Zoznam blokov Citadela

en: Citadela Posts Blocks
sk: Citadela príspevky Bloky

en: Citadela Special Pages
sk: Špeciálne stránky Citadela

en: Citadela Subscription
sk: Predplatné Citadela

en: Claim Listing
sk: Nárok na zaradenie do zoznamu

en: Claim Listing Request
sk: Žiadosť o zaradenie do zoznamu nárokov

en: Claim as:
sk: Tvrdiť ako:

en: Claim listing has been approved
sk: Zaradenie pohľadávky do zoznamu bolo schválené

en: Claim listing has been declined
sk: Zaradenie do zoznamu nárokov bolo zamietnuté

en: Claim status
sk: Stav pohľadávky

en: Claimed by
sk: Tvrdí

en: Clear
sk: Jasné

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
sk: Kliknutím na tlačidlo nižšie sa spustí proces migrácie. Všetky automaticky migrované položky, kategórie a umiestnenia budú odstránené. Všetky ručne vytvorené položky, kategórie a umiestnenia nebudú odstránené. Migračný proces sa potom spustí automaticky.

en: Closed on mobile
sk: Zatvorené v mobile

en: Cluster radius in px
sk: Polomer zhluku v px

en: Clusters are disabled.
sk: Klastre sú vypnuté.

en: Collapsible filters section.
sk: Skladacia časť filtrov.

en: Comments
sk: Komentáre

en: Contact
sk: Kontakt

en: Content
sk: Obsah

en: Content visible for:
sk: Obsah viditeľný pre:

en: Copy and paste the JSON from this website:
sk: Skopírujte a vložte JSON z tejto webovej stránky:

en: Couldn't find location, try different address.
sk: Nepodarilo sa nájsť miesto, skúste inú adresu.

en: Cover
sk: Obal

en: Cover column height
sk: Výška krycieho stĺpca

en: Cover image
sk: Obrázok na obálke

en: Current block view
sk: Zobrazenie aktuálneho bloku

en: Custom
sk: Vlastné

en: Custom Height Settings
sk: Vlastné nastavenia výšky

en: Custom inputs
sk: Vlastné vstupy

en: Custom shadow
sk: Vlastný tieň

en: Customized options for mobile screen width.
sk: Prispôsobené možnosti pre šírku mobilnej obrazovky.

en: Data migration
sk: Migrácia údajov

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
sk: Údaje vstupov bez hodnoty sa nezobrazia.

en: Date
sk: Dátum

en: Date archives:
sk: Dátum archívov:

en: Date color
sk: Farba dátumu

en: Decide if email address is visible for visitors
sk: Rozhodnite, či je e-mailová adresa viditeľná pre návštevníkov

en: Decline
sk: Pokles

en: Decline claim
sk: Odmietnutie nároku

en: Decoration color
sk: Farba dekorácie

en: Default
sk: Predvolené nastavenie

en: Default Layout Options
sk: Predvolené možnosti rozloženia

en: Default Search Results
sk: Predvolené výsledky vyhľadávania

en: Default Search Results Page
sk: Predvolená stránka s výsledkami vyhľadávania

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
sk: Predvolený text výberu, zobrazený ako prvá možnosť výberu.

en: Default shadow
sk: Predvolený tieň

en: Default size
sk: Predvolená veľkosť

en: Delay between slides
sk: Oneskorenie medzi snímkami

en: Descending
sk: Zostupne

en: Description
sk: Popis

en: Description text that appear on edit page with new input.
sk: Popis textu, ktorý sa zobrazí na stránke úprav s novým vstupom.

en: Design Options
sk: Možnosti dizajnu

en: Desktop
sk: Stolný počítač

en: Desktop size
sk: Veľkosť pracovnej plochy

en: Disable filters button label
sk: Štítok tlačidla vypnúť filtre

en: Disable geolocation button label
sk: Zakázanie označenia tlačidla geolokácie

en: Display name
sk: Zobrazenie názvu

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
sk: Zobrazia sa najbližšie položky podľa ich súradníc GPS.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
sk: Zobrazia sa príspevky podobné vybranej referenčnej položke Príspevok.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
sk: Zobrazuje adresu, telefónne číslo a ďalšie kontaktné informácie konkrétnej položky ponuky.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
sk: Zobrazí tlačidlo, ktoré otvorí navigáciu Google Maps na umiestnenie položky Príspevok.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
sk: Zobrazí tlačidlo na prevzatie súboru GPX priradeného k položke.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
sk: Zobrazí kontaktný formulár, ktorý odošle e-mail priamo na e-mailovú adresu konkrétnej položky ponuky.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
sk: Zobrazuje obsah len pre používateľov s aktívnym členstvom alebo len pre návštevníkov bez členstva.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
sk: Zobrazí obsah napísaný vo vizuálnom editore konkrétnej položky zoznamu.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
sk: Zobrazí galériu obrázkov priradených k položke Príspevok.

en: Displays information about author on author archive page.
sk: Zobrazuje informácie o autorovi na stránke archívu autorov.

en: Displays information about selected authors.
sk: Zobrazí informácie o vybraných autoroch.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
sk: Zobrazí informácie zo vstupov rozšírenia položky priradených k položke.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
sk: Zobrazí kategórie výpisov na základe konkrétneho filtra. Môže zobraziť nadradené kategórie alebo podkategórie z konkrétnej kategórie.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
sk: Zobrazuje položky výpisu na základe aktuálnej stránky kategórie/miesta alebo výsledkov z vyhľadávacieho formulára.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
sk: Zobrazí položky zoznamu na základe filtrov. Napríklad položky len z určitej kategórie, lokality alebo odporúčané položky.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
sk: Zobrazuje položky zoznamu na mape na základe filtrov. Napríklad položky len z určitej kategórie, lokality alebo odporúčané položky.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
sk: Zobrazí položky zoznamu podobné vybranej referenčnej položke.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
sk: Zobrazí zoznam miest na základe konkrétneho filtra. Môže zobraziť nadradené lokality alebo podlokality z konkrétnej lokality.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
sk: Zobrazí zoznam podkategórií na základe aktuálnej stránky kategórie.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
sk: Zobrazí podmiestnenia zoznamu na základe aktuálnej stránky kategórie.

en: Displays main item image of specific listing item.
sk: Zobrazí hlavný obrázok konkrétnej položky v zozname.

en: Displays opening hours of specific listing item.
sk: Zobrazuje otváracie hodiny konkrétnej položky v zozname.

en: Displays posts based on current results from search form.
sk: Zobrazuje príspevky na základe aktuálnych výsledkov z vyhľadávacieho formulára.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
sk: Zobrazuje príspevky na základe aktuálnych výsledkov na predvolenej stránke výsledkov vyhľadávania WordPress.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
sk: Zobrazuje príspevky na mape na základe filtrov. Napríklad príspevky len z určitej kategórie alebo lokality.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
sk: Automaticky zobrazuje relevantné položky zoznamu na základe aktuálnej stránky. Napríklad výsledky vyhľadávania alebo umiestnenie detailu položky.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
sk: Automaticky zobrazuje relevantné príspevky na základe aktuálnej stránky. Napríklad výsledky vyhľadávania alebo umiestnenie detailu príspevku.

en: Displays the button and the form for claim listing.
sk: Zobrazí tlačidlo a formulár pre výpis pohľadávok.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
sk: Zobrazuje nadchádzajúce udalosti konkrétnej položky zoznamu.

en: Distance
sk: Vzdialenosť

en: Distance option label
sk: Štítok možnosti vzdialenosti

en: Distance unit
sk: Jednotka vzdialenosti

en: Do not show
sk: Nezobrazujte

en: Do not show endpoints
sk: Nezobrazovať koncové body

en: Do not use Item Detail special page settings
sk: Nepoužívajte špeciálne nastavenia stránky Detail položky

en: Download GPX file
sk: Stiahnutie súboru GPX

en: Drop GPX file here
sk: Sem vložte súbor GPX

en: Dynamic track visibility
sk: Dynamická viditeľnosť trate

en: Easy Admin
sk: Jednoduchý administrátor

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
sk: Easy Admin ponúka zjednodušenú správu WordPress bez zbytočných rušivých elementov.

en: Edit Category
sk: Upraviť kategóriu

en: Edit Item
sk: Upraviť položku

en: Edit Location
sk: Upraviť umiestnenie

en: Edit Special Page
sk: Upraviť špeciálnu stránku

en: Email
sk: E-mail

en: Email Help
sk: E-mailová pomoc

en: Email Label
sk: E-mailový štítok

en: Email Message
sk: E-mailová správa

en: Email settings
sk: Nastavenia e-mailu

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
sk: E-mail použitý ako odosielateľ v e-maile, uistite sa, že e-mailová adresa zodpovedá doméne vašej webovej stránky.

en: Empty map behavior
sk: Správanie prázdnej mapy

en: Empty value to show all similar items.
sk: Prázdna hodnota na zobrazenie všetkých podobných položiek.

en: Enable
sk: Povolenie stránky

en: Enable Gutenberg editor
sk: Povolenie editora Gutenberg

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
sk: Povolenie a vloženie vstupov dostupných pre filtre prostredníctvom ponuky

en: Enable and insert inputs via menu
sk: Povolenie a vloženie vstupov prostredníctvom ponuky

en: Enable bundled subscriptions
sk: Povolenie viazaných predplatných

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
sk: Značky koncových bodov sa zobrazujú na mieste prvého a koncového bodu nahranej stopy GPX.

en: Event Details
sk: Podrobnosti o podujatí

en: Event Image Options
sk: Možnosti zobrazenia udalosti

en: Every segment in track
sk: Každý segment na trati

en: Everything
sk: Všetko

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
sk: Príklad vložených hodnôt: %s

en: Excerpt
sk: Úryvok

en: Feature is disabled
sk: Funkcia je vypnutá

en: Featured
sk: Odporúčané stránky

en: Featured Category
sk: Odporúčaná kategória

en: Featured category
sk: Odporúčaná kategória

en: Featured image
sk: Odporúčaný obrázok

en: Featured items first
sk: Odporúčané položky ako prvé

en: Featured location
sk: Odporúčaná lokalita

en: Fill all required fields, please.
sk: Vyplňte všetky požadované polia.

en: Filter posts
sk: Filtrovanie príspevkov

en: Filter special pages list
sk: Filtrovanie zoznamu špeciálnych stránok

en: Filters
sk: Filtre

en: Filters Design
sk: Dizajn filtrov

en: Filters background color
sk: Farba pozadia filtrov

en: Filters group name
sk: Názov skupiny filtrov

en: Filters settings
sk: Nastavenia filtrov

en: Filters to specify results of displayed items.
sk: Filtre na určenie výsledkov zobrazených položiek.

en: Find address
sk: Nájsť adresu

en: Fix width
sk: Pevná šírka

en: Fixed
sk: Opravené

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
sk: Ďalšie podrobnosti nájdete v časti %s.

en: Force box width to selected value.
sk: Vynútiť šírku poľa na vybranú hodnotu.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
sk: Vynútiť štýl tabuľky pre zobrazené údaje, dlhšie hodnoty sa nepresúvajú pod štítok.

en: Form
sk: Formulár

en: Form inside map breakpoint
sk: Formulár vo vnútri bodu zlomu mapy

en: Form settings
sk: Nastavenia formulára

en: Friday
sk: Piatok

en: Full horizontal
sk: Úplne horizontálne

en: Full vertical
sk: Celá vertikálna

en: Fullwidth page
sk: Stránka na celú šírku

en: GPX Track
sk: Trať GPX

en: GPX Tracks
sk: Stopy GPX

en: GPX file successfully loaded!
sk: Súbor GPX bol úspešne načítaný!

en: GPX files
sk: Súbory GPX

en: Gallery Options
sk: Možnosti galérie

en: General
sk: Všeobecné

en: General background
sk: Všeobecné pozadie

en: General options
sk: Všeobecné možnosti

en: General options for desktop.
sk: Všeobecné možnosti pre pracovnú plochu.

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Geolocation search settings
sk: Nastavenia vyhľadávania podľa geografickej polohy

en: Get directions
sk: Získajte pokyny

en: Google Maps API Key
sk: Kľúč API Google Maps

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
sk: Spoločnosť Google vyžaduje kľúč Google Maps API. Je potrebný pre všetky webové stránky, ktoré používajú pokročilé funkcie máp, ako je napríklad zobrazovanie položiek zoznamu na mape. Viac informácií o tom, ako získať kľúč API, nájdete v %1$sledujúcom návode%2$s.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
sk: ReCaptcha od spoločnosti Google chráni vaše webové stránky pred spamom a inými automatickými odosielaniami formulárov spamovými robotmi. Ak na ochranu formulárov na svojej webovej lokalite používate riešenie tretej strany, ignorujte nasledujúce kľúčové vstupy.

en: Google reCaptcha v3 Keys
sk: Kľúče Google reCaptcha v3

en: Gradient degree
sk: Stupeň sklonu

en: Grid size
sk: Veľkosť mriežky

en: Group name
sk: Názov skupiny

en: Half layout page
sk: Polovičné rozloženie stránky

en: Header menu settings
sk: Nastavenia ponuky hlavičky

en: Header opened or closed by default.
sk: Predvolene otvorená alebo zatvorená hlavička.

en: Header settings
sk: Nastavenia záhlavia

en: Height unit
sk: Výšková jednotka

en: Help text displayed with Email input.
sk: Text nápovedy zobrazený pri zadávaní e-mailu.

en: Help text displayed with Message input.
sk: Text nápovedy zobrazený pri zadávaní správy.

en: Help text displayed with Name input.
sk: Text nápovedy zobrazený pri zadávaní názvu.

en: Help text displayed with Subject input.
sk: Text nápovedy zobrazený pri zadávaní predmetu.

en: Help texts
sk: Texty pomoci

en: Hide Location input
sk: Skryť vstup polohy

en: Hide empty values
sk: Skryť prázdne hodnoty

en: Hide map
sk: Skryť mapu

en: Hide selected filters
sk: Skrytie vybraných filtrov

en: Hide selected inputs
sk: Skrytie vybraných vstupov

en: Hide unchecked checkbox
sk: Skryť nezačiarknuté políčko

en: Horizontal offset
sk: Horizontálny posun

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
sk: Ak je vybraná, bude k dispozícii vo filtroch pre príspevky položiek.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
sk: Ak chcete používať svoj vlastný plugin WooCommerce Subscriptions, jednoducho deaktivujte nižšie uvedenú verziu a aktivujte svoj plugin.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
sk: Ak sa vaša trasa GPX skladá z viacerých segmentov, značky koncových bodov sa zobrazia na mieste začiatku a konca každého segmentu.

en: Image focus
sk: Zameranie obrazu

en: Image height
sk: Výška obrazu

en: Image height unit
sk: Jednotka výšky obrazu

en: Image position
sk: Pozícia obrázku

en: Image repeat
sk: Opakovanie obrazu

en: Image scroll
sk: Posúvanie obrázkov

en: Image size
sk: Veľkosť obrázka

en: Images caption text
sk: Text titulku obrázkov

en: Images gallery
sk: Galéria obrázkov

en: Images vertical align
sk: Obrázky vertikálne zarovnať

en: Infinite loop
sk: Nekonečná slučka

en: Input choices
sk: Voľby vstupov

en: Input description
sk: Popis vstupu

en: Input field name that appear on edit page.
sk: Názov vstupného poľa, ktoré sa zobrazí na stránke úprav.

en: Input identifier
sk: Vstupný identifikátor

en: Input label
sk: Vstupný štítok

en: Input labels
sk: Vstupné štítky

en: Input type
sk: Typ vstupu

en: Inputs contain validation errors.
sk: Vstupy obsahujú chyby validácie.

en: Inputs group
sk: Skupina vstupov

en: Insert from media
sk: Vloženie z médií

en: Insert unit that will be displayed with number value.
sk: Vložte jednotku, ktorá sa zobrazí s hodnotou čísla.

en: Inside image
sk: Vnútorný obrázok

en: Integrations
sk: Integrácie

en: Invalid file format
sk: Neplatný formát súboru

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
sk: Zdá sa, že nemôžeme nájsť to, čo hľadáte.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
sk: Umožní vám vytvoriť celú stránku s podrobnosťami o položke. Zo špeciálnej stránky Detail položky sa nebudú dediť žiadne bloky.

[ctx: post type singular name]
en: Item
sk: Položka

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
sk: Kategórie položiek

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
sk: Kategórie položiek

en: Item Categories widgets area
sk: Oblasť widgetov Kategórie položiek

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
sk: Kategória položky

en: Item Claim Listing
sk: Zoznam nárokovaných položiek

en: Item Contact Details
sk: Kontaktné údaje položky

en: Item Contact Form
sk: Kontaktný formulár položky

en: Item Content
sk: Obsah položky

en: Item Detail
sk: Detail položky

en: Item Detail Page
sk: Podrobná stránka položky

en: Item Details
sk: Podrobnosti o položke

en: Item Events
sk: Položka Udalosti

en: Item Extension
sk: Rozšírenie položky

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
sk: Rozšírenie položky umožňuje vytvárať ďalšie vstupy na stránkach úprav príspevkov položky.

en: Item Featured Image
sk: Položka Odporúčaný obrázok

en: Item GPX Download
sk: Stiahnutie položky GPX

en: Item Gallery
sk: Galéria položiek

en: Item Get Directions
sk: Položka Získať pokyny

en: Item Image Options
sk: Možnosti obrázku položky

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
sk: Umiestnenie položky

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
sk: Umiestnenie položky

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
sk: Umiestnenie položky

en: Item Locations widgets area
sk: Oblasť widgetov Umiestnenie položky

en: Item Opening Hours
sk: Otváracie hodiny položky

en: Item Options
sk: Možnosti položky

en: Item Review
sk: Recenzia položky

en: Item Reviews
sk: Recenzie položiek

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
sk: Item Reviews rozširuje WordPress Comments, aby návštevníci webu mohli zanechať recenziu a hodnotenie pre Item Posts.

en: Item already claimed
sk: Položka už bola vyžiadaná

en: Item author
sk: Autor položky

en: Item category
sk: Kategória položky

en: Item detail page slug
sk: Detail stránky položky slimák

en: Item has been claimed
sk: Položka bola vyžiadaná

en: Item location
sk: Umiestnenie položky

en: Item owner reply.
sk: Odpoveď vlastníka položky.

en: Item pending moderation from admin
sk: Položka čaká na moderovanie od administrátora

en: Item widgets area
sk: Oblasť widgetov položky

en: Item:
sk: Položka:

en: Items
sk: Položky

[ctx: post type general name]
en: Items
sk: Položky

[ctx: post type menu name]
en: Items
sk: Položky

en: Keep header closed by default on mobile.
sk: V mobilných zariadeniach nechajte predvolene zatvorené záhlavie.

en: Kilometers
sk: Kilometre

en: Label color
sk: Farba štítku

en: Label for email field
sk: Štítok pre e-mailové pole

en: Label for submit button
sk: Štítok pre tlačidlo odoslať

en: Label for username field
sk: Štítok pre pole používateľského mena

en: Label used for Email input.
sk: Štítok používaný na zadávanie e-mailu.

en: Label used for Message textarea.
sk: Štítok použitý pre textové pole správy.

en: Label used for Name input.
sk: Štítok používaný na zadanie názvu.

en: Label used for Subject input.
sk: Štítok používaný na zadanie predmetu.

en: Label width
sk: Šírka štítku

en: Large
sk: Veľké

en: Large button
sk: Veľké tlačidlo

en: Large size
sk: Veľká veľkosť

en: Latitude
sk: Zemepisná šírka

en: Leave a review
sk: Zanechať recenziu

en: Leave empty to not use this option.
sk: Ak chcete túto možnosť nepoužívať, nechajte prázdne.

en: Left
sk: Vľavo

en: Limit displayed posts
sk: Obmedzenie zobrazených príspevkov

en: Line under heading
sk: Riadok pod nadpisom

en: Lines color
sk: Farba čiar

en: Lines decoration
sk: Dekorácia línií

en: Link label
sk: Štítok odkazu

en: Links color
sk: Farba odkazov

en: List layout
sk: Rozloženie zoznamu

en: Listing Advanced Filters
sk: Rozšírené filtre zoznamu

en: Listing Author Detail
sk: Detail autora zoznamu

en: Listing Authors List
sk: Zoznam autorov Zoznam

en: Listing Categories List
sk: Zoznam kategórií Zoznam

en: Listing Category Page
sk: Stránka kategórie výpisu

en: Listing Items List
sk: Zoznam položiek Zoznam

en: Listing Location Page
sk: Stránka s umiestnením zoznamu

en: Listing Locations List
sk: Zoznam lokalít

en: Listing Map
sk: Mapa zoznamu

en: Listing Map (for posts)
sk: Mapa zoznamu (pre príspevky)

en: Listing Membership Content
sk: Obsah členstva v zozname

en: Listing Search Form
sk: Vyhľadávací formulár

en: Listing Search Results
sk: Výsledky vyhľadávania v zozname

en: Listing Similar Items
sk: Zoznam podobných položiek

en: Listing Subcategories List
sk: Zoznam podkategórií

en: Listing Sublocations List
sk: Zoznam vedľajších lokalít

en: Location
sk: Umiestnenie

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location Details
sk: Podrobnosti o polohe

en: Locations
sk: Lokality

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
sk: Lokality

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
sk: Lokality

en: Log Out
sk: Odhlásenie

en: Logged in text
sk: Prihlásený text

en: Logical operator
sk: Logický operátor

en: Longitude
sk: Zemepisná dĺžka

en: Map provider
sk: Poskytovateľ mapy

en: Maps provider
sk: Poskytovateľ máp

en: Mark Item post as featured
sk: Označiť príspevok položky ako odporúčaný

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
sk: Označte kategóriu ako odporúčanú, aby ste ju uprednostnili v zobrazených výsledkoch.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
sk: Označte lokalitu ako odporúčanú, aby ste ju uprednostnili v zobrazených výsledkoch.

en: Marker Cluster Settings
sk: Nastavenia zhluku značiek

en: Markers
sk: Značky

en: Markers & GPX Tracks
sk: Značky a stopy GPX

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
sk: Značky vo vzdialenosti menšej ako %spx polomeru sú zoskupené do zhlukov. Nastavte 0, ak chcete zhluky zakázať.

en: Max number of items
sk: Maximálny počet položiek

en: Maximum displayed posts
sk: Maximálne zobrazené príspevky

en: Maximum distance
sk: Maximálna vzdialenosť

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
sk: Prekročený maximálny počet položiek pre aktuálne predplatné.

en: Maximum width
sk: Maximálna šírka

en: Medium
sk: Stredné

en: Medium size
sk: Stredná veľkosť

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
sk: Zlúčte zaškrtávacie políčka do skupiny filtrov a zobrazte ich spoločne vo frontendových filtroch. Môžete použiť viac skupín pomocou rôznych názvov skupín.

en: Message
sk: Správa

en: Message Help
sk: Pomocník pre správy

en: Message Label
sk: Označenie správy

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
sk: Správa zobrazená v prípade, že odoslanie formulára zlyhalo z dôvodu problému na strane servera.

en: Message displayed when the form validation failed.
sk: Správa zobrazená pri neúspešnom overení formulára.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
sk: Správa zobrazená po úspešnom odoslaní formulára.

en: Message for the email notification
sk: Správa pre e-mailové oznámenie

en: Metabox content settings
sk: Nastavenia obsahu metaboxu

en: Migration finished
sk: Dokončenie migrácie

en: Migration in progress
sk: Prebiehajúca migrácia

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
sk: Migrácia v súčasnosti prebieha. Migráciu budete môcť znovu spustiť po jej dokončení.

en: Migration restarted
sk: Migrácia sa znovu spustila

en: Minimum height unit
sk: Jednotka minimálnej výšky

en: Minimum image height
sk: Minimálna výška obrazu

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
sk: Minimálna výška mapy sa môže líšiť od definovanej hodnoty vzhľadom na potreby vnútorného obsahu mapy.

en: Missing required GPX data
sk: Chýbajúce požadované údaje GPX

en: Mobile
sk: Mobilný portál

en: Mobile size
sk: Veľkosť mobilného zariadenia

en: Mobile width breakpoint
sk: Bod zlomu šírky mobilného zariadenia

en: Monday
sk: Pondelok

en: Move backward
sk: Pohyb dozadu

en: Move forward
sk: Posuňte sa vpred

en: Name Help
sk: Názov Pomocník

en: Name Label
sk: Názov Štítok

en: Name of sender displayed in received email.
sk: Meno odosielateľa zobrazené v prijatom e-maile.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
sk: Názov karty nastavení na stránke Úprava položky.

en: New Category Name
sk: Názov novej kategórie

en: New Item
sk: Nová položka

en: New Location Name
sk: Názov novej lokality

en: Newer reviews
sk: Novšie recenzie

en: Next
sk: Ďalšie

en: Night
sk: Noc

en: No Items found
sk: Nenašli sa žiadne položky

en: No Items found in Trash
sk: V koši sa nenašli žiadne položky

en: No border
sk: Bez hraníc

en: No borders
sk: Žiadne hranice

en: No lines
sk: Žiadne riadky

en: No posts found
sk: Nenašli sa žiadne príspevky

en: No repeat
sk: Žiadne opakovanie

en: No results found.
sk: Nenašli sa žiadne výsledky.

en: No shadow
sk: Žiadny tieň

en: No special pages found.
sk: Nenašli sa žiadne špeciálne stránky.

en: No users found
sk: Nenašli sa žiadni používatelia

en: Non-membership visitors
sk: Návštevníci, ktorí nie sú členmi

en: None
sk: Žiadne

en: Note
sk: Poznámka

en: Notification messages
sk: Notifikačné správy

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
sk: Upozornenie, keď je položka už vyžiadaná. Ak chcete oznámenie skryť, nechajte prázdne.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
sk: Upozornenie, keď položka čaká na úpravu od administrátora. Ak chcete skryť oznámenie, nechajte prázdne.

en: Notifications
sk: Oznámenia

en: Number
sk: Číslo

en: Number of items
sk: Počet položiek

en: Older reviews
sk: Staršie recenzie

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
sk: Jedna myšlienka na &ldquo;%1$s&rdquo;

en: Only featured
sk: Iba predstavené

en: Only featured items
sk: Iba odporúčané položky

en: Only parent categories
sk: Iba rodičovské kategórie

en: Only parent locations
sk: Iba materské lokality

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sk: Ups! Túto stránku nemožno nájsť.

en: Open image in popup
sk: Otvorenie obrázka vo vyskakovacom okne

en: Opened by default
sk: Predvolene otvorené

en: Opening Hours
sk: Otváracie hodiny

en: Opening hours
sk: Otváracie hodiny

en: Options
sk: Možnosti

en: Order Options
sk: Možnosti objednávky

en: Order by
sk: Objednávka podľa

en: Order number
sk: Objednávacie číslo

en: Organizer:
sk: Organizátor:

en: Owner
sk: Vlastník

en: Page template
sk: Šablóna stránky

en: Parent Category
sk: Nadradená kategória

en: Parent Category:
sk: Nadradená kategória:

en: Parent Location
sk: Umiestnenie rodiča

en: Parent Location:
sk: Umiestnenie rodiča:

en: Pending
sk: Čaká sa na

en: Performance Settings
sk: Nastavenia výkonu

en: Plugin Activation
sk: Aktivácia zásuvného modulu

en: Position unavailable
sk: Pozícia nie je k dispozícii

en: Post Options
sk: Možnosti príspevkov

en: Post has not selected any term.
sk: Príspevok si nevybral žiadny termín.

en: Posts Author Page
sk: Príspevky Stránka autora

en: Posts Category Page
sk: Stránka kategórie príspevkov

en: Posts Date Page
sk: Príspevky Dátum Stránka

en: Posts Search Form
sk: Formulár na vyhľadávanie príspevkov

en: Posts Search Results
sk: Výsledky vyhľadávania príspevkov

en: Posts Tag Page
sk: Stránka s označením príspevkov

en: Posts navigation
sk: Navigácia v príspevkoch

en: Posts number color
sk: Číslo príspevku farba

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Proportional image height
sk: Proporcionálna výška obrazu

en: Radial gradient
sk: Radiálny gradient

en: Random
sk: Náhodné

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Rating stars color
sk: Hodnotenie hviezdičiek farba

en: Read more
sk: Prečítajte si viac

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
sk: Nedávno aktivovaná téma nie je kompatibilná so zásuvným modulom %s, preto bol zásuvný modul deaktivovaný.

en: Recommended map height
sk: Odporúčaná výška mapy

en: Reference Item Post
sk: Referenčná položka Príspevok

en: Remove GPX track
sk: Odstránenie stopy GPX

en: Remove Image
sk: Odstrániť obrázok

en: Repeat
sk: Opakujte

en: Repeat horizontally
sk: Opakujte horizontálne

en: Repeat vertically
sk: Opakujte vertikálne

en: Respond to review
sk: Reagovať na recenziu

en: Responsive options applied under screen width
sk: Možnosti reagovania na šírku obrazovky

en: Restart migration
sk: Reštart migrácie

en: Results include at least one of selected filters.
sk: Výsledky obsahujú aspoň jeden z vybraných filtrov.

en: Results must include all selected filters.
sk: Výsledky musia obsahovať všetky vybrané filtre.

en: Reviews
sk: Recenzie

en: Right
sk: Vpravo

en: Saturday
sk: Sobota

en: Save Settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Scroll
sk: Rolovanie

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Search Categories
sk: Vyhľadávanie kategórií

en: Search Items
sk: Vyhľadávanie položiek

en: Search Locations
sk: Vyhľadávanie lokalít

en: Search Special ages
sk: Vyhľadávanie Špeciálne vekové kategórie

en: Search by geolocation
sk: Vyhľadávanie podľa geografickej polohy

en: Search for authors
sk: Vyhľadávanie autorov

en: Search for posts
sk: Vyhľadávanie príspevkov

en: Search for reference item post
sk: Vyhľadávanie referenčnej položky príspevok

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
sk: Vyhľadávací formulár sa zobrazuje vo vnútri mapy na obrazovke so šírkou väčšou ako

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
sk: Vyhľadávací formulár, ktorý umožňuje návštevníkom vyhľadávať položky v zozname podľa kľúčového slova, kategórie alebo miesta.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
sk: Vyhľadávací formulár, ktorý umožňuje návštevníkom vyhľadávať príspevky podľa kľúčového slova, kategórie alebo miesta.

en: Search keyword
sk: Kľúčové slovo vyhľadávania

en: Search results for:
sk: Výsledky vyhľadávania pre:

en: Secret Key
sk: Tajný kľúč

en: Select
sk: Vyberte

en: Select Category
sk: Vyberte kategóriu

en: Select Image
sk: Vybrať obrázok

en: Select Location
sk: Vyberte lokalitu

en: Select alignment
sk: Vyberte zarovnanie

en: Select an Item
sk: Vyberte položku

en: Select featured category
sk: Vyberte odporúčanú kategóriu

en: Select image
sk: Vybrať obrázok

en: Select layout
sk: Vyberte rozloženie

en: Select position of unit displayed with number value.
sk: Výber polohy jednotky zobrazenej pomocou číselnej hodnoty.

en: Select size
sk: Vyberte veľkosť

en: Select type input cannot use AND operator.
sk: Vstup typu Select nemôže používať operátor AND.

en: Select type of input field.
sk: Vyberte typ vstupného poľa.

en: Select your rating, please.
sk: Vyberte svoje hodnotenie, prosím.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
sk: Vybraná kategória bude uprednostnená a na mape sa zobrazí príspevok položky.

en: Selected post is no more published.
sk: Vybraný príspevok už nie je zverejnený.

en: Selected posts
sk: Vybrané príspevky

en: Selected posts are no more published.
sk: Vybrané príspevky už nie sú publikované.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
sk: Vybrané referenčné pracovné miesto bude uvedené pred všetkými ostatnými podobnými pracovnými miestami.

en: Send Button Text
sk: Text tlačidla Odoslať

en: Sender Email
sk: E-mail odosielateľa

en: Sender Name
sk: Názov odosielateľa

en: Server Error Message
sk: Správa o chybe servera

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
sk: Server narazil na chybu. Ak problém pretrváva, kontaktujte správcu webovej stránky.

en: Settings Saved
sk: Uložené nastavenia

en: Shadow
sk: Tieň

en: Shadow color
sk: Farba tieňa

en: Shadow settings
sk: Nastavenia tieňov

en: Show Category description
sk: Zobraziť popis kategórie

en: Show Category icon
sk: Zobraziť ikonu kategórie

en: Show Email Address
sk: Zobraziť e-mailovú adresu

en: Show Location description
sk: Zobraziť popis lokality

en: Show Location icon
sk: Zobraziť ikonu umiestnenia

en: Show Opening Hours
sk: Otváracie hodiny výstavy

en: Show Streetview
sk: Zobraziť náhľad ulice

en: Show address
sk: Zobraziť adresu

en: Show advanced filters
sk: Zobraziť rozšírené filtre

en: Show author image
sk: Zobraziť obrázok autora

en: Show biographical info
sk: Zobraziť biografické informácie

en: Show categories
sk: Zobraziť kategórie

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
sk: Zobrazenie kontaktného formulára na stránke, ktorý odošle e-mail na definovanú e-mailovú adresu

en: Show cover image
sk: Zobraziť titulný obrázok

en: Show data
sk: Zobraziť údaje

en: Show date
sk: Dátum výstavy

en: Show description
sk: Zobraziť popis

en: Show empty map
sk: Zobraziť prázdnu mapu

en: Show featured image
sk: Zobraziť zobrazený obrázok

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
sk: Zobrazenie odporúčaných položiek v hornej časti zoznamu pred všetkými ostatnými príspevkami položiek.

en: Show filters group title
sk: Zobraziť názov skupiny filtrov

en: Show link
sk: Zobraziť odkaz

en: Show link label input
sk: Zobraziť vstupný štítok odkazu

en: Show locations
sk: Ukážte miesta

en: Show more
sk: Zobraziť viac

en: Show navigation arrows
sk: Zobrazenie navigačných šípok

en: Show on map
sk: Zobraziť na mape

en: Show only categories marked as featured.
sk: Zobraziť len kategórie označené ako odporúčané.

en: Show only featured category
sk: Zobraziť iba odporúčanú kategóriu

en: Show only locations marked as featured.
sk: Zobraziť len miesta označené ako odporúčané.

en: Show pagination bullets
sk: Zobrazenie odrážok pre stránkovanie

en: Show posts number
sk: Zobraziť počet príspevkov

en: Show price
sk: Zobraziť cenu

en: Show rating
sk: Zobraziť hodnotenie

en: Show reference Item Post
sk: Zobraziť referenčnú položku Príspevok

en: Show selected filters
sk: Zobraziť vybrané filtre

en: Show selected inputs
sk: Zobraziť vybrané vstupy

en: Show similar posts from the same:
sk: Zobraziť podobné príspevky z rovnakého:

en: Show submit filter button
sk: Zobraziť tlačidlo odoslať filter

en: Show subtitle
sk: Zobraziť podtitul

en: Show track endpoint markers on
sk: Zobrazenie značiek koncových bodov trate na

en: Show web
sk: Zobraziť web

en: Simple layout
sk: Jednoduché rozloženie

en: Site Key
sk: Kľúč k lokalite

en: Site logo
sk: Logo stránky

en: Skip number of posts from start
sk: Preskočiť počet príspevkov od začiatku

en: Small
sk: Malé

en: Small button
sk: Malé tlačidlo

en: Small size
sk: Malá veľkosť

en: Solid color
sk: Jednofarebné

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
sk: Špeciálna stránka

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
sk: Špeciálne stránky

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
sk: Špeciálne stránky

en: Special page updated.
sk: Špeciálna stránka aktualizovaná.

en: Special pages list
sk: Zoznam špeciálnych stránok

en: Special pages list navigation
sk: Navigácia v zozname špeciálnych stránok

en: Spread radius
sk: Polomer rozptylu

en: Start and end of track
sk: Začiatok a koniec trate

en: Step
sk: Krok

en: Streetview
sk: Pohľad na ulicu

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
sk: Zobrazenie ulice je k dispozícii len vtedy, ak je povolený kľúč Google API

en: Style
sk: Štýl

en: Style JSON
sk: Štýl JSON

en: Subject
sk: Predmet

en: Subject Help
sk: Predmet pomoci

en: Subject Label
sk: Predmetový štítok

en: Subject for the email notification
sk: Predmet e-mailového oznámenia

en: Submit Label
sk: Odoslať štítok

en: Submit distance button label
sk: Štítok tlačidla Odoslať vzdialenosť

en: Submit filters button label
sk: Štítok tlačidla Odoslať filtre

en: Submit reply
sk: Odoslať odpoveď

en: Submit review
sk: Odoslať recenziu

en: Subscriptions
sk: Predplatné

en: Subtitle
sk: Podtitul

en: Success Message
sk: Správa o úspechu

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Table style
sk: Štýl stola

en: Tag archives:
sk: Archívy štítkov:

en: Telephone
sk: Telefón

en: Terms & Conditions label
sk: Štítok s podmienkami

en: Text color
sk: Farba textu

en: Text displayed in the form when user is logged in
sk: Text zobrazený vo formulári, keď je používateľ prihlásený

en: Text displayed instead of full website url
sk: Text zobrazený namiesto úplnej url adresy webovej lokality

en: Text displayed on Send Button.
sk: Text zobrazený na tlačidle Odoslať.

en: Text displayed on empty map
sk: Text zobrazený na prázdnej mape

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
sk: Text pre zadanie formulára Podmienky. Ak chcete vypnúť zaškrtávacie políčko, nechajte ho prázdne.

en: Text layout
sk: Rozloženie textu

en: Text link
sk: Textové prepojenie

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
sk: Text e-mailovej správy. K dispozícii sú premenné: {meno používateľa} {používateľský e-mail} {user-message}

en: Textarea
sk: Textový priestor

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
sk: Zásuvný modul %s sa nepodarilo aktivovať. Nie je kompatibilný s aktuálnou aktívnou témou.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
sk: Maximálny počet položiek, ktoré môžu zákazníci s týmto predplatným publikovať (pre neobmedzený počet položiek nechajte prázdne).

en: Theme
sk: Téma

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne predplatné. Pridajte nejaké, prosím.

en: There are no filters to show.
sk: Nezobrazujú sa žiadne filtre.

en: There are no inputs to show.
sk: Neexistujú žiadne vstupy, ktoré by bolo možné zobraziť.

en: There are no selected inputs to show.
sk: Neexistujú žiadne vybrané vstupy, ktoré by sa mali zobraziť.

en: Thick border
sk: Hrubý okraj

en: Thick borders
sk: Silné okraje

en: Thin border
sk: Tenký okraj

en: Thin borders
sk: Tenké hranice

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
sk: Táto funkcia pridáva funkciu Claim Listing pre položky v zozname

en: This product is a Citadela Subscription.
sk: Tento produkt je predplatné Citadela.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
sk: Toto nastavenie umožní upravovať príspevky položiek pomocou editora Gutenberg. Táto funkcia vám umožní väčšiu flexibilitu správy. Dávajte pozor, ktoré bloky zahrniete do detailu položky, pretože všetko bude umiestnené v bloku "Obsah položky" na špeciálnej stránke Detail položky.

en: Thumbnail
sk: Miniatúry

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Time in seconds
sk: Čas v sekundách

en: Title
sk: Názov

en: Title color
sk: Farba názvu

en: Titles color
sk: Farba titulov

en: Top left
sk: Vľavo hore

en: Top right
sk: Vpravo hore

en: Track color
sk: Farba stopy

en: Track endpoints color
sk: Farba koncových bodov trate

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
sk: Stopy sú skryté a nahradené mapovou značkou podľa úrovne priblíženia.

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Turn on Claim Listing feature
sk: Zapnutie funkcie Claim Listing

en: Turn on Item Extension features
sk: Zapnutie funkcií rozšírenia položky

en: Turn on Item Reviews for listing items
sk: Zapnutie hodnotenia položiek pre položky v zozname

en: Type for search...
sk: Typ na vyhľadávanie...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
sk: Nezačiarknuté políčko sa nezobrazí.

en: Unclaimed
sk: Nevyzdvihnuté

en: Under image
sk: Pod obrázkom

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
sk: Jedinečný identifikátor pre nové vstupné pole. Použite jedno slovo, bez medzier. Podčiarkovníky a pomlčky sú povolené.

en: Unit of number
sk: Jednotka čísla

en: Unit position
sk: Pozícia jednotky

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
sk: Funkcie univerzálneho zoznamu pre akúkoľvek webovú lokalitu

en: Update Category
sk: Kategória aktualizácie

en: Update Location
sk: Aktualizácia umiestnenia

en: Upload file
sk: Nahrať súbor

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
sk: Nahraný súbor neobsahuje požadované údaje o trati GPX.

en: Uploaded file has not valid XML format.
sk: Nahraný súbor nemá platný formát XML.

en: Uploading&#8230;
sk: Nahrávanie&#8230;

en: Use Contact Form
sk: Použite kontaktný formulár

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
sk: Používanie rozhrania Easy Admin pre vašich predplatiteľov

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
sk: Používanie editora Gutenberg pre obsah položiek zoznamu

en: Use carousel
sk: Použitie karuselu

en: Use correct full website url
sk: Používajte správne úplné url adresy webových stránok

en: Use geolocation search
sk: Používanie vyhľadávania podľa geografickej polohy

en: Use in search filter
sk: Použitie vo vyhľadávacom filtri

en: Use responsive options
sk: Používanie citlivých možností

en: Use valid email address, please.
sk: Použite platnú e-mailovú adresu.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
sk: Užitočné na zobrazenie dodatočného pomocného textu alebo textu GDPR pri každom vstupe do formulára.

en: User ID
sk: ID používateľa

en: User additional options
sk: Ďalšie možnosti používateľa

en: User denied geolocation
sk: Geolokácia odmietnutá používateľom

en: User email
sk: E-mail používateľa

en: User login
sk: Prihlásenie používateľa

en: User posts count
sk: Počet príspevkov používateľa

en: User registration date
sk: Dátum registrácie používateľa

en: Username Label
sk: Štítok používateľského mena

en: Users with active membership
sk: Používatelia s aktívnym členstvom

en: Validation Error Message
sk: Správa o chybe pri overovaní

en: Value color
sk: Farba hodnoty

en: Vertical offset
sk: Vertikálny posun

en: View Category
sk: Zobraziť kategóriu

en: View Item
sk: Zobraziť položku

en: View Location
sk: Zobraziť umiestnenie

en: View Site
sk: Zobraziť stránku

en: View more
sk: Zobraziť viac

en: View posts
sk: Zobraziť príspevky

en: View posts label
sk: Zobraziť príspevky so štítkom

en: View track on the map
sk: Zobraziť trať na mape

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
sk: Odporúčame používať formát času 24:00 na účely SEO a splniť požiadavky spoločnosti Google na štruktúrované údaje. Použite čas 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
sk: Deaktivovali sme zásuvný modul Citadela Directory Lite. Teraz si môžete aktivovať a využívať plnú verziu doplnku.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
sk: Všimli sme si, že plugin WooCommerce Subscriptions je aktívny, funkcia predplatného z pluginu Citadela Listing je k dispozícii.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
sk: Zistili sme, že používate zastaranú verziu PHP, ktorá už nie je podporovaná, preto bol <em>zásuvný modul deaktivovaný</em>. Uistite sa, že je vaša stránka rýchla a bezpečná, a to <a href='%1$s'>aktualizáciou PHP na najnovšiu verziu</a>. Minimálna požiadavka pre %2$s je <strong>PHP 5.6.20</strong>.

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
sk: Zistili sme, že používate zastaranú verziu WordPress, preto bol zásuvný modul deaktivovaný</em>. Uistite sa, že je vaša stránka bezpečná a aktuálna, a to <a href='%1$s'>aktualizáciou WordPress na najnovšiu verziu</a>. Minimálna požiadavka pre %2$s je <strong>WordPress 5.2</strong>.

en: Website Link
sk: Odkaz na webovú stránku

en: Website Link Label
sk: Označenie odkazu na webovú lokalitu

en: Website link rel attribute
sk: Atribút rel prepojenia webovej lokality

en: Wednesday
sk: Streda

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
sk: Widgety zobrazené na stránkach Kategórie položiek.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
sk: Widgety zobrazené na stránkach umiestnenia položiek.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
sk: Widgety zobrazené na stránkach príspevkov položky.

en: Will be listed all available similar items.
sk: Budú uvedené všetky dostupné podobné položky.

en: With background
sk: S pozadím

en: With search form
sk: S vyhľadávacím formulárom

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
sk: S url bude k dispozícii ďalší vstup na vloženie textu zobrazeného namiesto obyčajného odkazu.

en: WooCommerce subscriptions
sk: Odbery WooCommerce

en: Works when block is the only block in a column.
sk: Funguje, keď je blok jediným blokom v stĺpci.

en: You do not have permission to upload files.
sk: Nemáte povolenie na nahrávanie súborov.

en: You must be logged in to post a review.
sk: Musíte byť prihlásený, aby ste mohli napísať recenziu.

en: Your rating
sk: Vaše hodnotenie

en: Your reply to review
sk: Vaša odpoveď na recenziu

en: Your review
sk: Vaša recenzia

en: blue : Blue color
sk: modrá : Modrá farba

en: default image size
sk: predvolená veľkosť obrázka

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
sk: alebo

en: post | posts
sk[0]: pošta

en: red : Red color
sk: červená : Červená farba
