Citadela Listing 5.7.15 - en to ro translation catalogue (795 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
ro[0]: %1$s recenzie pentru &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
ro: %s a terminat migrarea. Toate elementele, categoriile și locațiile din tema anterioară a directorului dvs. AIT sunt acum disponibile pentru a fi utilizate cu pluginul Citadela Listing.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
ro: %s migrează în mod automat toate articolele, categoriile și locațiile din vechea temă de director AIT în fundal. Procesul de migrare poate dura câteva minute. Vă vom anunța când migrarea este finalizată. Puteți continua să utilizați WordPress ca de obicei.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
ro: Incompatibilitate între pluginul %s și PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
ro: Incompatibilitate între pluginul %s și WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
ro: Incompatibilitate plugin %s

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
ro: Plugin-ul %s este activ

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
ro[0]: %s recenzie

en: 404 Page
ro: Pagina 404

en: API Key
ro: Cheie API

en: Actions:
ro: Acțiuni:

[ctx: Item]
en: Add New
ro: Adăugați nou

en: Add New Category
ro: Adăugați o nouă categorie

en: Add New Item
ro: Adăugați un articol nou

en: Add New Location
ro: Adăugați o nouă locație

en: Add images to gallery
ro: Adăugați imagini în galerie

en: Address
ro: Adresa

en: Address and Location
ro: Adresa și locația

en: Address and location
ro: Adresa și locația

en: Advanced Filters block displayed within search form
ro: Blocul Filtre avansate afișat în cadrul formularului de căutare

en: Advanced Header Design
ro: Proiectare avansată a antetului

en: Advanced header
ro: Antet avansat

en: Align Center
ro: Alinierea Centrului

en: Align Justify
ro: Aliniați Justificați

en: Align Left
ro: Aliniați la stânga

en: Align Right
ro: Alinierea la dreapta

en: Align Text Center
ro: Alinierea textului la centru

en: Align Text Justify
ro: Alinierea textului Justificare

en: Align Text Left
ro: Alinierea textului la stânga

en: Align Text Right
ro: Alinierea textului la dreapta

en: Alignment
ro: Aliniere

en: All
ro: Toate

en: All Categories
ro: Toate categoriile

en: All Items
ro: Toate articolele

en: All Locations
ro: Toate locațiile

en: All Special Pages
ro: Toate paginile speciale

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
ro: Toate articolele, categoriile și locațiile migrate automat au fost șterse din baza de date. A început un nou proces de migrare.

en: All filters
ro: Toate filtrele

en: All inputs
ro: Toate intrările

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să gestioneze comentariile pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să gestioneze recenziile pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să seteze cataloage pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să stabilească locații pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să seteze categoria de prezentare pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să seteze fișierul de urmărire GPX pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să seteze opțiunile de extindere a articolului pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să seteze adresa și locația pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să seteze contactul pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să stabilească conținutul pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să seteze extrasul pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să seteze imaginea prezentată pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să seteze opțiunile generale pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să seteze galeria de imagini pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să stabilească orele de deschidere pentru articolele Citadela.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
ro: Permiteți clientului să seteze atributele de pagină pentru articolele Citadela.

en: Already claimed
ro: Deja revendicat

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
ro: Postul de articol deja deschis va fi utilizat ca post de referință.

en: Any active subscription
ro: Orice abonament activ

en: Appearance
ro: Aspect

en: Approve
ro: Aprobarea

en: Approve claim
ro: Aprobarea creanței

en: Approved
ro: Aprobat

en: Archives:
ro: Arhive:

en: Are you sure you want to decline this claim?
ro: Sunteți sigur că doriți să refuzați această cerere?

en: Ascending
ro: Ascendant

en: Attributes
ro: Atribute

en: Author Details
ro: Detalii autor

en: Author archives:
ro: Arhivele autorilor:

en: Author biographical info
ro: Informații biografice ale autorului

en: Author name
ro: Numele autorului

en: Authors to display
ro: Autori de afișat

en: Automatic Listing Map
ro: Hartă de listare automată

en: Automatic Listing Map (for posts)
ro: Hartă de listare automată (pentru posturi)

en: Automatic height
ro: Înălțime automată

en: Autoplay
ro: Joc automat

en: Background
ro: Fond

en: Background color
ro: Culoarea de fundal

en: Background image
ro: Imagine de fundal

en: Background on collapsed form
ro: Context privind formularul prăbușit

en: Background settings
ro: Setări de fundal

en: Background type
ro: Tipul de fundal

en: Blur background
ro: Blur de fundal

en: Blur radius
ro: Raza de estompare

en: Border around filter group
ro: Margine în jurul grupului de filtre

en: Border around heading
ro: Margine în jurul titlului

en: Border color
ro: Culoare de frontieră

en: Border radius
ro: Raza de frontieră

en: Border settings
ro: Setări de frontieră

en: Border style
ro: Stilul de frontieră

en: Border width
ro: Lățimea marginii

en: Borders color
ro: Culoarea marginilor

en: Borders width
ro: Lățimea marginilor

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Bottom left
ro: În stânga jos

en: Bottom right
ro: În dreapta jos

en: Box layout
ro: Dispunerea cutiei

en: Box width
ro: Lățimea cutiei

en: Button background color
ro: Culoarea de fundal a butonului

en: Button border radius
ro: Raza marginii butonului

en: Button color
ro: Culoarea butonului

en: Button settings
ro: Setări pentru butoane

en: Button style
ro: Stilul de buton

en: Button text color
ro: Culoarea textului butonului

en: Buttons
ro: Butoane

en: Cancel
ro: Anulează

en: Captcha check failed!
ro: Verificarea Captcha a eșuat!

en: Caption text
ro: Text de legendă

en: Carousel Options
ro: Opțiuni de carusel

en: Carousel autoplay enabled
ro: Carusel autoplay activat

en: Carousel decoration color
ro: Culoare de decorare a caruselului

en: Carousel loop mode enabled
ro: Modul de buclă carusel activat

en: Categories
ro: Categorii

en: Category
ro: Categoria

en: Category Details
ro: Detalii despre categorie

en: Category archives:
ro: Arhivele categoriilor:

en: Category color
ro: Categorie de culoare

en: Category decoration color
ro: Categorie decorare culoare

en: Category icon
ro: Pictograma categoriei

en: Center
ro: Centru

en: Center left
ro: Centru stânga

en: Center right
ro: Centru dreapta

en: Change GPX track
ro: Schimbă pista GPX

en: Checkbox
ro: Caseta de control

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
ro: Opțiuni pentru tipul de intrare selectat. Introduceți câte o alegere pe linie, împărțiți valoarea de intrare salvată și textul afișat în intrare folosind două puncte.

en: Choose option
ro: Alegeți opțiunea

en: Citadela - Special Pages
ro: Citadela - Pagini speciale

en: Citadela Half Layout Map Settings
ro: Citadela Half Layout Harta Setări

en: Citadela Item Page Layout
ro: Layoutul paginii de articol Citadela

en: Citadela Listing > Item Extension
ro: Citadela Listing > Extinderea articolului

en: Citadela Listing Blocks
ro: Citadela Listing Blocuri

en: Citadela Posts Blocks
ro: Citadela Posts Blocuri

en: Citadela Special Pages
ro: Pagini speciale Citadela

en: Citadela Subscription
ro: Abonament Citadela

en: Claim Listing
ro: Revendicați lista

en: Claim Listing Request
ro: Revendicare Cerere de listare

en: Claim as:
ro: Revendicarea ca:

en: Claim listing has been approved
ro: Revendicarea listării a fost aprobată

en: Claim listing has been declined
ro: Revendicarea listării a fost refuzată

en: Claim status
ro: Statutul cererii de rambursare

en: Claimed by
ro: Revendicat de

en: Clear
ro: Clar

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
ro: Dacă faceți clic pe butonul de mai jos, procesul de migrare va fi repornit. Toate elementele, categoriile și locațiile migrate automat vor fi șterse. Toate elementele, categoriile și locațiile create manual nu vor fi șterse. Procesul de migrare va începe automat după aceea.

en: Closed on mobile
ro: Închis pe mobil

en: Cluster radius in px
ro: Raza clusterului în px

en: Clusters are disabled.
ro: Clusterele sunt dezactivate.

en: Collapsible filters section.
ro: Secțiunea filtre pliabile.

en: Comments
ro: Comentarii

en: Contact
ro: Contactați

en: Content
ro: Conținut

en: Content visible for:
ro: Conținut vizibil pentru:

en: Copy and paste the JSON from this website:
ro: Copiați și lipiți JSON-ul de pe acest site:

en: Couldn't find location, try different address.
ro: Nu am putut găsi locația, încercați altă adresă.

en: Cover
ro: Copertă

en: Cover column height
ro: Înălțimea coloanei de acoperire

en: Cover image
ro: Imagine de copertă

en: Current block view
ro: Vizualizarea blocului curent

en: Custom
ro: Personalizat

en: Custom Height Settings
ro: Setări personalizate de înălțime

en: Custom inputs
ro: Intrări personalizate

en: Custom shadow
ro: Umbra personalizată

en: Customized options for mobile screen width.
ro: Opțiuni personalizate pentru lățimea ecranului mobil.

en: Dark
ro: Întuneric

en: Data migration
ro: Migrarea datelor

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
ro: Datele intrărilor fără valoare nu vor fi afișate.

en: Date
ro: Data

en: Date archives:
ro: Data arhivelor:

en: Date color
ro: Culoarea datei

en: Decide if email address is visible for visitors
ro: Decideți dacă adresa de e-mail este vizibilă pentru vizitatori

en: Decline
ro: Declin

en: Decline claim
ro: Cerere de declinare

en: Decoration color
ro: Culoare de decorare

en: Default
ro: Implicit

en: Default Layout Options
ro: Opțiuni implicite de prezentare

en: Default Search Results
ro: Rezultatele căutării implicite

en: Default Search Results Page
ro: Pagina implicită a rezultatelor căutării

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
ro: Text de selecție implicit, afișat ca primă opțiune în selecție.

en: Default shadow
ro: Umbra implicită

en: Default size
ro: Dimensiunea implicită

en: Delay between slides
ro: Întârziere între diapozitive

en: Descending
ro: Coborâre

en: Description
ro: Descriere

en: Description text that appear on edit page with new input.
ro: Textul de descriere care apare pe pagina de editare cu noua intrare.

en: Design Options
ro: Opțiuni de proiectare

en: Desktop size
ro: Dimensiune desktop

en: Disable filters button label
ro: Eticheta butonului de dezactivare a filtrelor

en: Disable geolocation button label
ro: Dezactivați eticheta butonului de geolocalizare

en: Display name
ro: Afișați numele

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
ro: Sunt afișate cele mai apropiate elemente în funcție de coordonatele GPS.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
ro: Vor fi afișate postările similare cu Postul articolului de referință selectat.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
ro: Afișează adresa, numărul de telefon și alte informații de contact pentru un anumit articol din lista de anunțuri.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
ro: Afișează un buton care deschide navigarea Google Maps către locația postării articolului.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
ro: Afișează butonul de descărcare a fișierului GPX atribuit articolului.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
ro: Afișează formularul de contact care trimite un e-mail direct la adresa de e-mail a unui anumit articol din listă.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
ro: Afișează conținutul numai pentru utilizatorii cu abonament activ sau numai pentru vizitatorii fără abonament.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
ro: Afișează conținutul scris în editorul vizual al unui anumit element de listare.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
ro: Afișează galeria de imagini atribuite postării articolului.

en: Displays information about author on author archive page.
ro: Afișează informații despre autor pe pagina de arhivă a autorului.

en: Displays information about selected authors.
ro: Afișează informații despre autorii selectați.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
ro: Afișează informații din intrările de extensie a articolului atribuite articolului.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
ro: Afișează categoriile de liste pe baza unui filtru specific. Poate afișa categoriile părinte sau subcategoriile din categoria specifică.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
ro: Afișează elementele de listare pe baza paginii actuale de categorie/locație sau a rezultatelor din formularul de căutare.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
ro: Afișează elementele de listare pe baza filtrelor. De exemplu, articole numai din anumite categorii, locații sau articole recomandate.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
ro: Afișează elementele de listare pe hartă în funcție de filtre. De exemplu, articole numai din anumite categorii, locații sau articole recomandate.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
ro: Afișează elemente de listare similare cu postul de referință selectat.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
ro: Afișează locațiile de listare pe baza unui filtru specific. Se pot afișa locații părinte sau sublocații din locația specifică.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
ro: Afișează lista subcategoriilor pe baza paginii actuale a categoriei.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
ro: Afișează sublocațiile de listare pe baza paginii actuale a categoriei.

en: Displays main item image of specific listing item.
ro: Afișează imaginea articolului principal al unui anumit articol din listă.

en: Displays opening hours of specific listing item.
ro: Afișează orele de deschidere ale unui anumit articol din listă.

en: Displays posts based on current results from search form.
ro: Afișează postările pe baza rezultatelor curente din formularul de căutare.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
ro: Afișează postările pe baza rezultatelor curente pe pagina implicită de rezultate ale căutării din WordPress.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
ro: Afișează postările pe hartă pe baza unor filtre. De exemplu, postări numai din anumite categorii sau locații.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
ro: Afișează automat elementele relevante din lista de anunțuri pe baza paginii curente. De exemplu, rezultatele căutării sau locația detaliată a articolului.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
ro: Afișează automat postările relevante în funcție de pagina curentă. De exemplu, rezultatele căutării sau locația detaliată a postării.

en: Displays the button and the form for claim listing.
ro: Afișează butonul și formularul pentru listarea cererilor.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
ro: Afișează evenimentele viitoare ale unui anumit element de listare.

en: Distance
ro: Distanța

en: Distance option label
ro: Eticheta opțiunii de distanță

en: Distance unit
ro: Unitatea de distanță

en: Do not show
ro: Nu se afișează

en: Do not show endpoints
ro: Nu afișați punctele finale

en: Do not use Item Detail special page settings
ro: Nu utilizați setările speciale ale paginii Detaliu articol

en: Download GPX file
ro: Descărcați fișierul GPX

en: Drop GPX file here
ro: Aruncă fișierul GPX aici

en: Dynamic track visibility
ro: Vizibilitate dinamică a căii ferate

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
ro: Easy Admin oferă o administrare simplificată a WordPress, fără nicio distragere inutilă a atenției.

en: Edit Category
ro: Editează categoria

en: Edit Item
ro: Editați elementul

en: Edit Location
ro: Editați locația

en: Edit Special Page
ro: Editați pagina specială

en: Email Help
ro: Ajutor prin e-mail

en: Email Label
ro: Etichetă de e-mail

en: Email Message
ro: Mesaj prin e-mail

en: Email settings
ro: Setări de e-mail

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
ro: E-mailul utilizat ca expeditor în e-mail, asigurați-vă că adresa de e-mail corespunde cu domeniul site-ului dvs. web.

en: Empty map behavior
ro: Comportamentul hărții goale

en: Empty value to show all similar items.
ro: Valoare goală pentru a afișa toate articolele similare.

en: Enable
ro: Activați

en: Enable Gutenberg editor
ro: Activați editorul Gutenberg

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
ro: Activarea și inserarea intrărilor disponibile pentru filtre prin intermediul meniului

en: Enable and insert inputs via menu
ro: Activarea și inserarea intrărilor prin meniu

en: Enable bundled subscriptions
ro: Activați abonamentele grupate

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
ro: Markerii punctului final sunt afișați în locul primului și ultimului punct al pistei GPX încărcate.

en: Event Details
ro: Detalii despre eveniment

en: Event Image Options
ro: Opțiuni pentru imaginea evenimentului

en: Every segment in track
ro: Fiecare segment din piesă

en: Everything
ro: Totul

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
ro: Exemplu de valori inserate: %s

en: Excerpt
ro: Extras

en: Feature is disabled
ro: Caracteristica este dezactivată

en: Featured
ro: Recomandate

en: Featured Category
ro: Categoria Recomandată

en: Featured category
ro: Categorie de recomandate

en: Featured image
ro: Imagine prezentată

en: Featured items first
ro: Articolele recomandate mai întâi

en: Featured location
ro: Locație prezentată

en: Fill all required fields, please.
ro: Vă rugăm să completați toate câmpurile obligatorii.

en: Filter
ro: Filtru

en: Filter posts
ro: Filtrează posturile

en: Filter special pages list
ro: Filtrarea listei de pagini speciale

en: Filters
ro: Filtre

en: Filters Design
ro: Filtre de proiectare

en: Filters background color
ro: Filtre de culoare de fundal

en: Filters group name
ro: Numele grupului de filtre

en: Filters settings
ro: Setări filtre

en: Filters to specify results of displayed items.
ro: Filtre pentru a specifica rezultatele elementelor afișate.

en: Find address
ro: Găsiți adresa

en: Fix width
ro: Lățime fixă

en: Fixed
ro: Fix

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
ro: Pentru mai multe detalii, consultați %s.

en: Force box width to selected value.
ro: Forțează lățimea casetei la valoarea selectată.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
ro: Forțați stilul tabel pentru datele afișate, valorile mai lungi nu sunt mutate sub etichetă.

en: Form
ro: Formular

en: Form inside map breakpoint
ro: Formular în interiorul punctului de întrerupere al hărții

en: Form settings
ro: Setări formular

en: Friday
ro: Vineri

en: Full horizontal
ro: Orizontală completă

en: Full vertical
ro: Vertical complet

en: Fullwidth page
ro: Pagina de lățime completă

en: GPX Track
ro: Pista GPX

en: GPX Tracks
ro: Urme GPX

en: GPX file successfully loaded!
ro: Fișier GPX încărcat cu succes!

en: GPX files
ro: Fișiere GPX

en: Gallery Options
ro: Galerie Opțiuni

en: General background
ro: Context general

en: General options
ro: Opțiuni generale

en: General options for desktop.
ro: Opțiuni generale pentru desktop.

en: General settings
ro: Setări generale

en: Geolocation search settings
ro: Setări de căutare prin geolocalizare

en: Get directions
ro: Obțineți direcții

en: Google Maps API Key
ro: Cheia API Google Maps

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
ro: Cheia API Google Maps este solicitată de Google. Aceasta este necesară pentru toate site-urile web care utilizează funcții avansate de hărți, cum ar fi afișarea elementelor de listare pe hartă. Aflați mai multe despre cum să obțineți cheia API în următorul tutorial %1$sfollowing tutorial%2$s.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
ro: Google reCaptcha protejează site-ul dvs. web împotriva spam-ului și a altor formulare de trimitere automată de către roboții de spam. Dacă utilizați o soluție terță parte pentru a proteja formularele de pe site-ul dvs. web, ignorați următoarele intrări cheie.

en: Gradient degree
ro: Grad de gradient

en: Grid size
ro: Dimensiunea grilei

en: Group name
ro: Numele grupului

en: Half layout page
ro: Jumătate de pagină layout

en: Header menu settings
ro: Setări meniu antet

en: Header opened or closed by default.
ro: Antet deschis sau închis în mod implicit.

en: Header settings
ro: Setări de antet

en: Height unit
ro: Unitate de înălțime

en: Help text displayed with Email input.
ro: Text de ajutor afișat la introducerea de e-mail.

en: Help text displayed with Message input.
ro: Text de ajutor afișat la introducerea mesajului.

en: Help text displayed with Name input.
ro: Textul de ajutor afișat la introducerea numelui.

en: Help text displayed with Subject input.
ro: Text de ajutor afișat la introducerea subiectului.

en: Help texts
ro: Texte de ajutor

en: Hide Location input
ro: Ascundeți intrarea Locație

en: Hide empty values
ro: Ascundeți valorile goale

en: Hide map
ro: Ascundeți harta

en: Hide selected filters
ro: Ascundeți filtrele selectate

en: Hide selected inputs
ro: Ascundeți intrările selectate

en: Hide unchecked checkbox
ro: Ascundeți caseta de selectare necomandată

en: Horizontal offset
ro: Decalaj orizontal

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
ro: Dacă este selectată, va fi disponibilă în filtrele pentru postările de articole.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
ro: Dacă doriți să utilizați propriul dvs. plugin WooCommerce Subscriptions, dezactivați pur și simplu versiunea inclusă mai jos și activați plugin-ul dvs.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
ro: În cazul în care traseul GPX este format din mai multe segmente, în locul începutului și sfârșitului fiecărui segment sunt afișate marcajele de punct final.

en: Image focus
ro: Focalizarea imaginii

en: Image height
ro: Înălțimea imaginii

en: Image height unit
ro: Unitatea de înălțime a imaginii

en: Image position
ro: Poziția imaginii

en: Image repeat
ro: Repetarea imaginii

en: Image scroll
ro: Defilare imagine

en: Image size
ro: Dimensiunea imaginii

en: Images caption text
ro: Imagini text de legendă

en: Images gallery
ro: Galeria de imagini

en: Images vertical align
ro: Imagini aliniate vertical

en: Infinite loop
ro: Bucla infinită

en: Input choices
ro: Alegeri de intrare

en: Input description
ro: Descriere intrare

en: Input field name that appear on edit page.
ro: Numele câmpului de intrare care apare pe pagina de editare.

en: Input identifier
ro: Identificatorul de intrare

en: Input label
ro: Etichetă de intrare

en: Input labels
ro: Etichete de intrare

en: Input type
ro: Tipul de intrare

en: Inputs contain validation errors.
ro: Intrările conțin erori de validare.

en: Inputs group
ro: Grupul de intrări

en: Insert from media
ro: Inserare din media

en: Insert unit that will be displayed with number value.
ro: Introduceți unitatea care va fi afișată cu valoarea numerică.

en: Inside image
ro: Imagine interioară

en: Integrations
ro: Integrări

en: Invalid file format
ro: Format de fișier invalid

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
ro: Se pare că nu putem găsi ceea ce căutați.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
ro: Aceasta vă va permite să construiți o întreagă pagină de detalii a articolului. Niciun bloc nu va fi moștenit de la pagina specială Detalii articol.

[ctx: post type singular name]
en: Item
ro: Articolul

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
ro: Categorii de articole

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
ro: Categorii de articole

en: Item Categories widgets area
ro: Zona de widget-uri pentru categoriile de articole

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
ro: Categoria de articole

en: Item Claim Listing
ro: Lista de revendicare a articolului

en: Item Contact Details
ro: Detalii de contact ale articolului

en: Item Contact Form
ro: Formularul de contact al articolului

en: Item Content
ro: Conținutul articolului

en: Item Detail
ro: Detaliile articolului

en: Item Detail Page
ro: Pagina detaliată a articolului

en: Item Details
ro: Detalii despre articol

en: Item Events
ro: Evenimentele din cadrul articolului

en: Item Extension
ro: Extinderea articolului

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
ro: Extensia articolului permite crearea de intrări suplimentare pe paginile de editare a posturilor de articol.

en: Item Featured Image
ro: Elementul Imagine prezentată

en: Item GPX Download
ro: Element GPX Descărcare

en: Item Gallery
ro: Galerie de articole

en: Item Get Directions
ro: Articol Obțineți direcții

en: Item Image Options
ro: Opțiuni de imagine a articolului

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
ro: Poziția articolului

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
ro: Locații ale articolelor

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
ro: Locații ale articolelor

en: Item Locations widgets area
ro: Elementul Locații widget-uri zona de widget-uri

en: Item Opening Hours
ro: Orele de deschidere a articolului

en: Item Options
ro: Opțiuni de articol

en: Item Review
ro: Revizuirea articolului

en: Item Reviews
ro: Recenzii de articole

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
ro: Item Reviews extinde WordPress Comments pentru a permite vizitatorilor site-ului web să lase o recenzie și un rating pentru posturile de articole.

en: Item already claimed
ro: Articol deja revendicat

en: Item author
ro: Autorul articolului

en: Item category
ro: Categoria articolului

en: Item detail page slug
ro: Lozinca paginii detaliate a articolului

en: Item has been claimed
ro: Articolul a fost revendicat

en: Item location
ro: Locația articolului

en: Item owner reply.
ro: Răspunsul proprietarului articolului.

en: Item pending moderation from admin
ro: Articol în așteptarea moderării de către admin

en: Item widgets area
ro: Zona de widgeturi a articolului

en: Item:
ro: Articol:

en: Items
ro: Articole

[ctx: post type general name]
en: Items
ro: Articole

[ctx: post type menu name]
en: Items
ro: Articole

en: Keep header closed by default on mobile.
ro: Păstrați antetul închis în mod implicit pe mobil.

en: Kilometers
ro: Kilometri

en: Label color
ro: Culoarea etichetei

en: Label for email field
ro: Etichetă pentru câmpul de e-mail

en: Label for submit button
ro: Etichetă pentru butonul de trimitere

en: Label for username field
ro: Etichetă pentru câmpul de nume de utilizator

en: Label used for Email input.
ro: Etichetă utilizată pentru introducerea e-mailului.

en: Label used for Message textarea.
ro: Etichetă utilizată pentru zona de text a mesajului.

en: Label used for Name input.
ro: Etichetă utilizată pentru introducerea numelui.

en: Label used for Subject input.
ro: Etichetă utilizată pentru introducerea subiectului.

en: Label width
ro: Lățimea etichetei

en: Large
ro: Mare

en: Large button
ro: Buton mare

en: Large size
ro: Dimensiune mare

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Leave a review
ro: Lasă o recenzie

en: Leave empty to not use this option.
ro: Lăsați gol pentru a nu utiliza această opțiune.

en: Left
ro: Stânga

en: Limit displayed posts
ro: Limitați postările afișate

en: Line under heading
ro: Linia de la rubrica

en: Lines color
ro: Linii de culoare

en: Lines decoration
ro: Linii de decorare

en: Link label
ro: Etichetă de legătură

en: Links color
ro: Legături de culoare

en: List layout
ro: Dispunerea listei

en: Listing Advanced Filters
ro: Listarea filtrelor avansate

en: Listing Author Detail
ro: Listarea autorului Detaliu

en: Listing Authors List
ro: Lista autorilor Lista autorilor

en: Listing Categories List
ro: Listarea categoriilor Lista

en: Listing Category Page
ro: Pagina de categorie de listare

en: Listing Items List
ro: Lista de articole Lista

en: Listing Location Page
ro: Locație de listare Pagina de locație

en: Listing Locations List
ro: Listarea Locații Lista

en: Listing Map
ro: Hartă de listare

en: Listing Map (for posts)
ro: Hartă de listare (pentru posturi)

en: Listing Membership Content
ro: Listarea conținutului de membru

en: Listing Search Form
ro: Formular de căutare a listelor

en: Listing Search Results
ro: Rezultatele căutării de listare

en: Listing Similar Items
ro: Listarea articolelor similare

en: Listing Subcategories List
ro: Listarea subcategoriilor Lista

en: Listing Sublocations List
ro: Lista de sublocații Lista de sublocații

en: Location
ro: Locație

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
ro: Locație

en: Location Details
ro: Detalii despre locație

en: Locations
ro: Locații

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
ro: Locații

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
ro: Locații

en: Log Out
ro: Deconectați-vă

en: Logged in text
ro: Text autentificat

en: Logical operator
ro: Operator logic

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Map provider
ro: Furnizor de hărți

en: Maps provider
ro: Furnizor de hărți

en: Mark Item post as featured
ro: Marcați postarea articolului ca fiind prezentată

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
ro: Marcați categoria ca fiind evidențiată pentru a-i acorda prioritate în rezultatele afișate.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
ro: Marcați locația ca fiind evidențiată pentru a-i acorda prioritate în rezultatele afișate.

en: Marker Cluster Settings
ro: Setări ale grupului de markeri

en: Markers
ro: Markeri

en: Markers & GPX Tracks
ro: Markeri și urme GPX

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
ro: Markerii aflați la o distanță mai mică decât raza %spx sunt grupați în clustere. Setați 0 pentru a dezactiva grupările.

en: Max number of items
ro: Numărul maxim de articole

en: Maximum displayed posts
ro: Numărul maxim de posturi afișate

en: Maximum distance
ro: Distanța maximă

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
ro: Numărul maxim de articole pentru abonamentul curent a fost depășit.

en: Maximum width
ro: Lățimea maximă

en: Medium
ro: Mediu

en: Medium size
ro: Dimensiune medie

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
ro: Unirea căsuțelor de selectare în grupul de filtre și afișarea lor împreună în filtrele din frontend. Puteți utiliza mai multe grupuri folosind nume de grupuri diferite.

en: Message
ro: Mesaj

en: Message Help
ro: Ajutor pentru mesaje

en: Message Label
ro: Eticheta mesajului

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
ro: Mesaj afișat atunci când trimiterea formularului a eșuat din cauza unei probleme pe partea serverului.

en: Message displayed when the form validation failed.
ro: Mesaj afișat atunci când validarea formularului a eșuat.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
ro: Mesaj afișat atunci când formularul a fost trimis cu succes.

en: Message for the email notification
ro: Mesaj pentru notificarea prin e-mail

en: Metabox content settings
ro: Setări de conținut metabox

en: Migration finished
ro: Migrație finalizată

en: Migration in progress
ro: Migrație în curs de desfășurare

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
ro: Migrarea este în curs de desfășurare. Veți putea reporni migrarea atunci când aceasta se va încheia.

en: Migration restarted
ro: Migrația a fost repornită

en: Minimum height unit
ro: Unitatea de înălțime minimă

en: Minimum image height
ro: Înălțimea minimă a imaginii

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
ro: Înălțimea minimă a hărții poate fi diferită de valoarea definită datorită necesităților conținutului interior al hărții.

en: Missing required GPX data
ro: Lipsesc datele GPX necesare

en: Mobile
ro: Mobil

en: Mobile size
ro: Dimensiunea mobilă

en: Mobile width breakpoint
ro: Punct de întrerupere pentru lățimea mobilă

en: Monday
ro: Luni

en: Move backward
ro: Mutarea înapoi

en: Move forward
ro: Mergeți înainte

en: Name Help
ro: Nume Ajutor

en: Name Label
ro: Nume Etichetă

en: Name of sender displayed in received email.
ro: Numele expeditorului afișat în e-mailul primit.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
ro: Numele filei de setări de pe pagina de editare a elementului.

en: New Category Name
ro: Denumire nouă categorie

en: New Item
ro: Articol nou

en: New Location Name
ro: Numele noii locații

en: Newer reviews
ro: Recenzii mai noi

en: Next
ro: Următorul

en: Night
ro: Noapte

en: No Items found
ro: Nu s-au găsit articole

en: No Items found in Trash
ro: Nu s-au găsit articole în coșul de gunoi

en: No border
ro: Fără frontieră

en: No borders
ro: Fără frontiere

en: No lines
ro: Fără linii

en: No posts found
ro: Nu s-au găsit posturi

en: No repeat
ro: Nu se repetă

en: No results found.
ro: Nu s-au găsit rezultate.

en: No shadow
ro: Fără umbră

en: No special pages found.
ro: Nu s-au găsit pagini speciale.

en: No users found
ro: Nu s-au găsit utilizatori

en: Non-membership visitors
ro: Vizitatori care nu sunt membri

en: None
ro: Nici unul

en: Note
ro: Notă

en: Notification messages
ro: Mesaje de notificare

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
ro: Notificare în cazul în care articolul este deja revendicat. Lăsați gol pentru a ascunde notificarea.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
ro: Notificare atunci când elementul este în așteptarea moderării de către administrator. Lăsați gol pentru a ascunde notificarea.

en: Notifications
ro: Notificări

en: Number
ro: Număr

en: Number of items
ro: Număr de articole

en: Older reviews
ro: Recenzii mai vechi

en: Only featured
ro: Doar prezentate

en: Only featured items
ro: Numai articole recomandate

en: Only parent categories
ro: Numai categoriile de părinți

en: Only parent locations
ro: Numai locațiile părinților

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ro: Oops! Pagina respectivă nu poate fi găsită.

en: Open image in popup
ro: Deschide imaginea în fereastra popup

en: Opened by default
ro: Deschis în mod implicit

en: Opening Hours
ro: Ore de deschidere

en: Opening hours
ro: Ore de deschidere

en: Options
ro: Opțiuni

en: Order Options
ro: Opțiuni de comandă

en: Order by
ro: Comandă prin

en: Order number
ro: Numărul de ordine

en: Organizer:
ro: Organizator:

en: Owner
ro: Proprietar

en: Page template
ro: Șablon de pagină

en: Parent Category
ro: Categoria părinte

en: Parent Category:
ro: Categoria părintească:

en: Parent Location
ro: Părinte Locație

en: Parent Location:
ro: Locația părinților:

en: Pending
ro: În așteptare

en: Performance Settings
ro: Setări de performanță

en: Plugin Activation
ro: Activarea Plugin-ului

en: Position unavailable
ro: Poziție indisponibilă

en: Post Options
ro: Opțiuni de postare

en: Post has not selected any term.
ro: Post nu a selectat niciun termen.

en: Posts Author Page
ro: Posturi Pagina de autor

en: Posts Category Page
ro: Pagina categoriei Posturi

en: Posts Date Page
ro: Posturi Data Pagina

en: Posts Search Form
ro: Formular de căutare a posturilor

en: Posts Search Results
ro: Rezultatele căutării posturilor

en: Posts navigation
ro: Navigația posturilor

en: Posts number color
ro: Numărul de posturi culoare

en: Previous
ro: Anterior

en: Proportional image height
ro: Înălțimea proporțională a imaginii

en: Radial gradient
ro: Gradient radial

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Rating stars color
ro: Stele de rating de culoare

en: Read more
ro: Citește mai mult

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
ro: Tema activată recent nu este compatibilă cu pluginul %s, prin urmare pluginul a fost dezactivat.

en: Recommended map height
ro: Înălțimea recomandată a hărții

en: Reference Item Post
ro: Postul de referință Postul

en: Remove GPX track
ro: Îndepărtați pista GPX

en: Remove Image
ro: Eliminați imaginea

en: Repeat
ro: Repetați

en: Repeat horizontally
ro: Se repetă pe orizontală

en: Repeat vertically
ro: Se repetă pe verticală

en: Respond to review
ro: Răspundeți la recenzie

en: Responsive options applied under screen width
ro: Opțiuni responsive aplicate sub lățimea ecranului

en: Restart migration
ro: Reporniți migrația

en: Results include at least one of selected filters.
ro: Rezultatele includ cel puțin unul dintre filtrele selectate.

en: Results must include all selected filters.
ro: Rezultatele trebuie să includă toate filtrele selectate.

en: Reviews
ro: Recenzii

en: Right
ro: Dreapta

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Save Settings
ro: Salvați setările

en: Scroll
ro: Derulare

en: Search
ro: Căutare

en: Search Categories
ro: Categorii de căutare

en: Search Items
ro: Articole de căutare

en: Search Locations
ro: Căutați locații

en: Search Special ages
ro: Căutare vârste speciale

en: Search by geolocation
ro: Căutare după geolocație

en: Search for authors
ro: Căutați autori

en: Search for posts
ro: Căutați posturi

en: Search for reference item post
ro: Căutarea postului de referință

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
ro: Formularul de căutare este afișat în interiorul hărții pe o lățime a ecranului mai mare decât

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
ro: Formular de căutare care permite vizitatorilor să caute articole din listă după cuvânt cheie, categorie sau locație.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
ro: Formular de căutare care permite vizitatorilor să caute posturile după cuvinte cheie, categorie sau locație.

en: Search keyword
ro: Cuvânt cheie de căutare

en: Search results for:
ro: Rezultatele căutării pentru:

en: Secret Key
ro: Cheia secretă

en: Select
ro: Selectați

en: Select Category
ro: Selectați categoria

en: Select Image
ro: Selectați imaginea

en: Select Location
ro: Selectați locația

en: Select alignment
ro: Selectați alinierea

en: Select an Item
ro: Selectați un articol

en: Select featured category
ro: Selectați o categorie prezentată

en: Select image
ro: Selectați imaginea

en: Select layout
ro: Selectați aspectul

en: Select position of unit displayed with number value.
ro: Selectați poziția unității afișate cu valoarea numerică.

en: Select size
ro: Selectați dimensiunea

en: Select type input cannot use AND operator.
ro: Intrarea de tip Select nu poate utiliza operatorul AND.

en: Select type of input field.
ro: Selectați tipul de câmp de intrare.

en: Select your rating, please.
ro: Selectați ratingul, vă rog.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
ro: Categoria selectată va fi prioritizată și va prezenta postul Item pe hartă.

en: Selected post is no more published.
ro: Postul selectat nu mai este publicat.

en: Selected posts
ro: Posturi selectate

en: Selected posts are no more published.
ro: Posturile selectate nu mai sunt publicate.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
ro: Postul de referință selectat va fi listat înaintea tuturor celorlalte posturi similare.

en: Send Button Text
ro: Trimiteți textul butonului

en: Sender Email
ro: Email expeditor

en: Sender Name
ro: Numele expeditorului

en: Server Error Message
ro: Mesaj de eroare a serverului

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
ro: Serverul a întâmpinat o eroare. Dacă problema persistă, vă rugăm să contactați administratorul site-ului.

en: Settings Saved
ro: Setări salvate

en: Shadow
ro: Umbra

en: Shadow color
ro: Culoarea umbrei

en: Shadow settings
ro: Setări de umbră

en: Show Category description
ro: Arată descrierea categoriei

en: Show Category icon
ro: Afișați pictograma Categorie

en: Show Email Address
ro: Arată adresa de e-mail

en: Show Location description
ro: Arată descrierea locației

en: Show Location icon
ro: Afișați pictograma Locație

en: Show Opening Hours
ro: Orele de deschidere a expoziției

en: Show Streetview
ro: Arată Streetview

en: Show address
ro: Arată adresa

en: Show advanced filters
ro: Afișați filtrele avansate

en: Show author image
ro: Arată imaginea autorului

en: Show biographical info
ro: Afișați informații biografice

en: Show categories
ro: Arată categoriile

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
ro: Afișați formularul de contact pe pagina care trimite un e-mail la adresa de e-mail definită

en: Show cover image
ro: Arată imaginea de copertă

en: Show data
ro: Afișați datele

en: Show date
ro: Data spectacolului

en: Show description
ro: Arată descrierea

en: Show empty map
ro: Arată harta goală

en: Show featured image
ro: Afișați imaginea prezentată

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
ro: Afișați articolele recomandate în partea de sus a listei, înaintea tuturor celorlalte postări de articole.

en: Show filters group title
ro: Afișați titlul grupului de filtre

en: Show link
ro: Arată link-ul

en: Show link label input
ro: Afișați eticheta de intrare a legăturii

en: Show locations
ro: Arată locațiile

en: Show more
ro: Arată mai mult

en: Show navigation arrows
ro: Afișați săgețile de navigare

en: Show on map
ro: Arată pe hartă

en: Show only categories marked as featured.
ro: Afișați numai categoriile marcate ca fiind recomandate.

en: Show only featured category
ro: Afișați doar categoria prezentată

en: Show only locations marked as featured.
ro: Afișați numai locațiile marcate ca fiind recomandate.

en: Show pagination bullets
ro: Afișați bulinele de paginare

en: Show posts number
ro: Afișați numărul de posturi

en: Show price
ro: Arată prețul

en: Show rating
ro: Arată ratingul

en: Show reference Item Post
ro: Afișați referința Articol Post

en: Show selected filters
ro: Afișați filtrele selectate

en: Show selected inputs
ro: Afișați intrările selectate

en: Show similar posts from the same:
ro: Afișează postările similare din aceeași:

en: Show submit filter button
ro: Afișați butonul de trimitere a filtrului

en: Show subtitle
ro: Arată subtitrarea

en: Show track endpoint markers on
ro: Afișează marcajele de capăt de traseu pe

en: Show web
ro: Arată web

en: Silver
ro: Argint

en: Simple layout
ro: Layout simplu

en: Site Key
ro: Cheia site-ului

en: Site logo
ro: Logo-ul site-ului

en: Skip number of posts from start
ro: Săriți numărul de posturi de la început

en: Small
ro: Mici

en: Small button
ro: Buton mic

en: Small size
ro: Dimensiune mică

en: Solid color
ro: Culoare solidă

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
ro: Pagina specială

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
ro: Pagini speciale

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
ro: Pagini speciale

en: Special page updated.
ro: Pagina specială a fost actualizată.

en: Special pages list
ro: Lista paginilor speciale

en: Special pages list navigation
ro: Navigare pe lista de pagini speciale

en: Spread radius
ro: Raza de răspândire

en: Start and end of track
ro: Începutul și sfârșitul pistei

en: Step
ro: Pasul

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
ro: Streetview este disponibil numai dacă cheia API Google este activată

en: Style
ro: Stil

en: Style JSON
ro: Stilul JSON

en: Subject
ro: Subiect

en: Subject Help
ro: Subiect Ajutor

en: Subject Label
ro: Etichetă subiect

en: Subject for the email notification
ro: Subiect pentru notificarea prin e-mail

en: Submit Label
ro: Trimiteți eticheta

en: Submit distance button label
ro: Eticheta butonului de trimitere a distanței

en: Submit filters button label
ro: Eticheta butonului de trimitere a filtrelor

en: Submit reply
ro: Trimite răspuns

en: Submit review
ro: Trimiteți o recenzie

en: Subscriptions
ro: Abonamente

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Success Message
ro: Mesaj de succes

en: Sunday
ro: Duminică

en: Table style
ro: Stil de masă

en: Tag archives:
ro: Arhive de etichete:

en: Telephone
ro: Telefon

en: Terms & Conditions label
ro: Termeni și condiții de etichetare

en: Text color
ro: Culoarea textului

en: Text displayed in the form when user is logged in
ro: Textul afișat în formular atunci când utilizatorul este logat

en: Text displayed instead of full website url
ro: Text afișat în loc de url-ul complet al site-ului web

en: Text displayed on Send Button.
ro: Textul afișat pe butonul de trimitere.

en: Text displayed on empty map
ro: Text afișat pe harta goală

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
ro: Text pentru introducerea formularului Termeni și condiții. Lasă-l gol pentru a dezactiva caseta de selectare.

en: Text layout
ro: Dispunerea textului

en: Text link
ro: Link text

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
ro: Textul mesajului de e-mail. Sunt disponibile variabile: {user-name} {user-email} {user-message}

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
ro: Plugin-ul %s nu a putut fi activat. Acesta nu este compatibil cu tema activă curentă.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
ro: Numărul maxim de articole pe care clienții cu acest abonament le pot publica (lăsați gol pentru un număr nelimitat de articole).

en: Theme
ro: Tema

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
ro: Nu există abonamente disponibile. Vă rugăm să adăugați câteva.

en: There are no filters to show.
ro: Nu există niciun filtru care să fie afișat.

en: There are no inputs to show.
ro: Nu există intrări care să fie afișate.

en: There are no selected inputs to show.
ro: Nu există intrări selectate care să fie afișate.

en: Thick border
ro: Margine groasă

en: Thick borders
ro: Marginile groase

en: Thin border
ro: Margine subțire

en: Thin borders
ro: Granițe subțiri

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
ro: Această caracteristică adaugă funcționalitatea Claim Listing pentru listarea elementelor de listare

en: This product is a Citadela Subscription.
ro: Acest produs este un Abonament Citadela.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
ro: Această setare va permite editarea posturilor de articol utilizând editorul Gutenberg. Această caracteristică vă va permite să aveți o mai mare flexibilitate de administrare. Vă rugăm să fiți atenți la blocurile pe care le includeți în detaliile articolului, deoarece totul va fi plasat în blocul "Conținutul articolului" din pagina specială Detaliile articolului.

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Thursday
ro: Joi

en: Time in seconds
ro: Timp în secunde

en: Title
ro: Titlu

en: Title color
ro: Culoare de titlu

en: Titles color
ro: Titluri de culoare

en: Top left
ro: În stânga sus

en: Top right
ro: În dreapta sus

en: Track color
ro: Culoarea pistei

en: Track endpoints color
ro: Culoarea punctelor finale de urmărire

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
ro: Urmele sunt ascunse și înlocuite cu indicatorul de hartă în funcție de nivelul de zoom.

en: Tuesday
ro: Marți

en: Turn on Claim Listing feature
ro: Activați funcția Claim Listing

en: Turn on Item Extension features
ro: Activați funcțiile de extindere a elementelor

en: Turn on Item Reviews for listing items
ro: Activați Recenzii articole pentru listarea articolelor

en: Type for search...
ro: Tip pentru căutare...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
ro: Căsuța de selectare simplă necompletată nu va fi afișată.

en: Unclaimed
ro: Nerevendicat

en: Under image
ro: Sub imagine

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
ro: Identificator unic pentru noul câmp de intrare. Folosiți un singur cuvânt, fără spații. Sunt permise sublinieri și liniuțe.

en: Unit of number
ro: Unitatea de număr

en: Unit position
ro: Poziția unității

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
ro: Caracteristici universale de listare pentru orice site web

en: Update Category
ro: Actualizare Categorie

en: Update Location
ro: Actualizarea locației

en: Upload file
ro: Încărcați fișierul

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
ro: Fișierul încărcat nu include datele de traseu GPX necesare.

en: Uploaded file has not valid XML format.
ro: Fișierul încărcat nu are un format XML valid.

en: Uploading&#8230;
ro: Încărcare&#8230;

en: Use Contact Form
ro: Utilizați formularul de contact

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
ro: Utilizați o interfață de administrare ușoară pentru abonații dvs.

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
ro: Utilizați editorul Gutenberg pentru conținutul elementelor de listare

en: Use carousel
ro: Utilizați caruselul

en: Use correct full website url
ro: Utilizați adresa completă corectă a site-ului web

en: Use geolocation search
ro: Utilizați căutarea prin geolocalizare

en: Use in search filter
ro: Utilizați în filtrul de căutare

en: Use responsive options
ro: Folosiți opțiuni receptive

en: Use valid email address, please.
ro: Vă rugăm să folosiți o adresă de e-mail validă.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
ro: Util pentru a afișa un text de ajutor suplimentar sau un text GDPR cu fiecare intrare în formular.

en: User ID
ro: ID-ul utilizatorului

en: User additional options
ro: Opțiuni suplimentare pentru utilizator

en: User denied geolocation
ro: Utilizatorul a refuzat geolocalizarea

en: User email
ro: E-mail de utilizator

en: User login
ro: Autentificare utilizator

en: User posts count
ro: Numărul de mesaje ale utilizatorilor

en: User registration date
ro: Data înregistrării utilizatorului

en: Username Label
ro: Nume de utilizator Etichetă

en: Users with active membership
ro: Utilizatori cu statut de membru activ

en: Validation Error Message
ro: Mesaj de eroare de validare

en: Value color
ro: Culoarea valorii

en: Vertical offset
ro: Decalaj vertical

en: View Category
ro: Vezi categoria

en: View Item
ro: Vezi articolul

en: View Location
ro: Vezi locația

en: View Site
ro: Vezi site-ul

en: View more
ro: Vezi mai mult

en: View posts
ro: Vezi postările

en: View posts label
ro: Vizualizați postările cu eticheta

en: View track on the map
ro: Vizualizați pista pe hartă

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
ro: Vă recomandăm să folosiți formatul de timp 24:00 pentru scopuri SEO și pentru a satisface cerințele Google Structured Data. Utilizați ora 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
ro: Am dezactivat plugin-ul Citadela Directory Lite. Acum puteți activa și vă puteți bucura de versiunea completă a plugin-ului.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
ro: Am observat că plugin-ul WooCommerce Subscriptions este activ, funcționalitatea de abonare din plugin-ul Citadela Listing este disponibilă.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
ro: Am observat că folosiți o versiune depășită de PHP, care nu mai este suportată, de aceea <em>programul a fost dezactivat</em>. Asigurați-vă că site-ul dvs. este rapid și sigur, prin <a href='%1$s'>actualizarea PHP la cea mai recentă versiune</a>. Cerința minimă pentru %2$s este <strong>PHP 5.6.20</strong>.

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
ro: Am observat că folosești o versiune neactualizată de WordPress, prin urmare <em>programul a fost dezactivat</em>. Asigurați-vă că site-ul dvs. este sigur și actualizat, prin <a href='%1$s'>actualizarea WordPress la cea mai recentă versiune</a>. Cerința minimă pentru %2$s este <strong>WordPress 5.2</strong>.

en: Website Link
ro: Legătura cu site-ul web

en: Website Link Label
ro: Etichetă de legătură cu site-ul web

en: Website link rel attribute
ro: Atributul rel al linkului site-ului web

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
ro: Widget-uri afișate pe paginile de categorii de articole.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
ro: Widgeturi afișate pe paginile cu locațiile articolelor.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
ro: Widgeturi afișate pe paginile de postări ale articolelor.

en: Will be listed all available similar items.
ro: Vor fi enumerate toate articolele similare disponibile.

en: With background
ro: Cu fundal

en: With search form
ro: Cu formular de căutare

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
ro: Cu url va fi disponibilă o intrare suplimentară pentru a insera textul afișat în locul linkului simplu.

en: WooCommerce subscriptions
ro: Abonamente WooCommerce

en: Works when block is the only block in a column.
ro: Funcționează atunci când blocul este singurul bloc dintr-o coloană.

en: You do not have permission to upload files.
ro: Nu aveți permisiunea de a încărca fișiere.

en: You must be logged in to post a review.
ro: Trebuie să vă conectați pentru a posta o recenzie.

en: Your rating
ro: Evaluarea dvs.

en: Your reply to review
ro: Răspunsul dumneavoastră la recenzie

en: Your review
ro: Opinia dumneavoastră

en: blue : Blue color
ro: albastru : Culoare albastră

en: default image size
ro: dimensiunea implicită a imaginii

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
ro: sau

en: red : Red color
ro: roșu : Culoare roșie
