Citadela Listing 5.7.15 - en to nb translation catalogue (808 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
nb[0]: %1$s anmeldelse av «%2$s»

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
nb: %s har fullført migreringen. Alle elementer, kategorier og plasseringer fra ditt tidligere AIT-katalogtema er nå tilgjengelig for bruk med Citadela Listing-plugin.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
nb: %s migrerer automatisk alle elementer, kategorier og plasseringer fra ditt forrige AIT-katalogtema i bakgrunnen. Migreringsprosessen kan ta flere minutter. Vi gir deg beskjed når migreringen er fullført. Du kan fortsette å bruke WordPress som vanlig.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
nb: %s plugin og PHP inkompatibilitet

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
nb: %s plugin og WordPress inkompatibilitet

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
nb: %s plugin-inkompatibilitet

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
nb: %s plugin er aktiv

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
nb[0]: %s anmeldelse

en: 0.1
nb: 0,1

en: 404 Page
nb: 404 side

en: API Key
nb: API-nøkkel

en: Actions:
nb: Handlinger:

[ctx: Item]
en: Add New
nb: Legg til ny

en: Add New Category
nb: Legg til ny kategori

en: Add New Item
nb: Legg til nytt element

en: Add New Location
nb: Legg til ny plassering

en: Add images to gallery
nb: Legg til bilder i galleriet

en: Address
nb: Adresse

en: Address and Location
nb: Adresse og plassering

en: Address and location
nb: Adresse og plassering

en: Advanced Filters block displayed within search form
nb: Avansert filterblokk vises i søkeskjemaet

en: Advanced Header Design
nb: Avansert topptekstdesign

en: Advanced header
nb: Avansert overskrift

en: Align Center
nb: Senterjuster

en: Align Justify
nb: Juster Juster

en: Align Left
nb: Venstrejuster

en: Align Right
nb: Høyrejuster

en: Align Text Center
nb: Juster tekstsenter

en: Align Text Justify
nb: Juster tekst Juster

en: Align Text Left
nb: Juster tekst til venstre

en: Align Text Right
nb: Høyrejuster tekst

en: Alignment
nb: Justering

en: All
nb: Alle

en: All Categories
nb: Alle Kategorier

en: All Items
nb: Alle ting

en: All Locations
nb: Alle steder

en: All Special Pages
nb: Alle spesialsider

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
nb: Alle automatisk migrerte elementer, kategorier og steder ble slettet fra databasen din. Ny migrasjonsprosess startet.

en: All filters
nb: Alle filtre

en: All inputs
nb: Alle innganger

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
nb: La kunden administrere kommentarer for Citadela-varer.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
nb: La kunden administrere anmeldelser for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
nb: Tillat kunden å angi kategorier for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
nb: Tillat kunden å angi steder for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
nb: Tillat kunden å angi Utvalgt kategori for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
nb: Tillat kunden å angi GPX-sporfilen for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
nb: Tillat kunden å angi alternativene for vareutvidelse for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
nb: Tillat kunden å angi adresse og plassering for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
nb: Tillat kunden å angi kontakten for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
nb: La kunden angi innholdet for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
nb: La kunden angi utdraget for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
nb: Tillat kunden å angi det fremhevede bildet for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
nb: La kunden angi de generelle alternativene for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
nb: Tillat kunden å angi bildegalleriet for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
nb: La kunden angi åpningstidene for Citadela-varer.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
nb: Tillat kunden å angi sideattributtene for Citadela-varer.

en: Already claimed
nb: Allerede hevdet

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
nb: Allerede åpnet varepost vil bli brukt som referansepost.

en: Any active subscription
nb: Ethvert aktivt abonnement

en: Appearance
nb: Utseende

en: Approve
nb: Vedta

en: Approve claim
nb: Godkjenne kravet

en: Approved
nb: Godkjent

en: Archives:
nb: Arkiv:

en: Are you sure you want to decline this claim?
nb: Er du sikker på at du vil avslå dette kravet?

en: Ascending
nb: Stigende

en: Attributes
nb: Egenskaper

en: Author Details
nb: Forfatterdetaljer

en: Author archives:
nb: Forfatterarkiv:

en: Author biographical info
nb: Forfatter biografisk informasjon

en: Author name
nb: Forfatternavn

en: Authors to display
nb: Forfattere å vise

en: Automatic Listing Map
nb: Automatisk listekart

en: Automatic Listing Map (for posts)
nb: Automatisk oppføringskart (for innlegg)

en: Automatic height
nb: Automatisk høyde

en: Autoplay
nb: Auto spill

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Background on collapsed form
nb: Bakgrunn på kollapset skjema

en: Background settings
nb: Bakgrunnsinnstillinger

en: Background type
nb: Bakgrunnstype

en: Blur background
nb: Uskarp bakgrunn

en: Blur radius
nb: Uskarphet radius

en: Border around filter group
nb: Kant rundt filtergruppe

en: Border around heading
nb: Kant rundt overskrift

en: Border color
nb: Grensefarge

en: Border radius
nb: Kanteradius

en: Border settings
nb: Kantinnstillinger

en: Border style
nb: Border stil

en: Border width
nb: Kantbredde

en: Borders color
nb: Kanter farge

en: Borders width
nb: Kanter bredde

en: Bottom
nb: Bunn

en: Bottom left
nb: Nede til venstre

en: Bottom right
nb: Nede til høyre

en: Box layout
nb: Boksoppsett

en: Box width
nb: Boksbredde

en: Button background color
nb: Bakgrunnsfarge på knapp

en: Button border radius
nb: Knappens kantradius

en: Button color
nb: Knapp farge

en: Button settings
nb: Knappeinnstillinger

en: Button style
nb: Knappestil

en: Button text color
nb: Tekstfarge på knapp

en: Buttons
nb: Knapper

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Captcha check failed!
nb: Captcha-sjekk mislyktes!

en: Caption text
nb: Bildetekst

en: Carousel Options
nb: Karusellalternativer

en: Carousel autoplay enabled
nb: Autoavspilling av karusell aktivert

en: Carousel decoration color
nb: Karusell dekorasjonsfarge

en: Carousel loop mode enabled
nb: Karusellsløyfemodus aktivert

en: Categories
nb: Kategorier

en: Category
nb: Kategori

en: Category Details
nb: Kategoridetaljer

en: Category archives:
nb: Kategoriarkiv:

en: Category color
nb: Kategori farge

en: Category decoration color
nb: Kategori dekorfarge

en: Category icon
nb: Kategoriikon

en: Center
nb: Senter

en: Center left
nb: Midt til venstre

en: Center right
nb: Midt til høyre

en: Change GPX track
nb: Bytt GPX-spor

en: Checkbox
nb: Avmerkingsboks

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
nb: Valg for valgt inndatatype. Sett inn ett valg per linje, del den lagrede inndataverdien og teksten som vises i inndata ved hjelp av kolon.

en: Choose option
nb: Velg alternativ

en: Citadela - Special Pages
nb: Citadela - Spesialsider

en: Citadela Half Layout Map Settings
nb: Citadela Half Layout Kartinnstillinger

en: Citadela Item Page Layout
nb: Citadela Element Side Layout

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
nb: Citadela-oppføring

en: Citadela Listing > Item Extension
nb: Citadela-oppføring &gt; Vareutvidelse

en: Citadela Listing Blocks
nb: Citadela-oppføringsblokker

en: Citadela Posts Blocks
nb: Citadela Stolper blokker

en: Citadela Special Pages
nb: Citadela spesialsider

en: Citadela Subscription
nb: Citadela abonnement

en: Claim Listing
nb: Krev oppføring

en: Claim Listing Request
nb: Forespørsel om kravoppføring

en: Claim as:
nb: Gjør krav som:

en: Claim listing has been approved
nb: Kravoppføringen er godkjent

en: Claim listing has been declined
nb: Kravoppføringen har blitt avvist

en: Claim status
nb: Kravstatus

en: Claimed by
nb: Hevdes av

en: Clear
nb: Klar

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
nb: Ved å klikke på knappen nedenfor starter migreringsprosessen på nytt. Alle automatisk migrerte elementer, kategorier og steder vil bli slettet. Alle manuelt opprettede elementer, kategorier og steder vil ikke bli slettet. Migreringsprosessen starter automatisk etter det.

en: Closed on mobile
nb: Stengt på mobil

en: Cluster radius in px
nb: Klyngreadius i px

en: Clusters are disabled.
nb: Klynger er deaktivert.

en: Collapsible filters section.
nb: Seksjon for sammenleggbare filtre.

en: Comments
nb: Kommentarer

en: Contact
nb: Ta kontakt med

en: Content
nb: Innhold

en: Content visible for:
nb: Innhold synlig for:

en: Copy and paste the JSON from this website:
nb: Kopier og lim inn JSON fra denne nettsiden:

en: Couldn't find location, try different address.
nb: Fant ikke plassering. Prøv en annen adresse.

en: Cover
nb: Dekke

en: Cover column height
nb: Dekksøylehøyde

en: Cover image
nb: Forsidebilde

en: Current block view
nb: Gjeldende blokkvisning

en: Custom
nb: Tilpasset

en: Custom Height Settings
nb: Egendefinerte høydeinnstillinger

en: Custom inputs
nb: Egendefinerte innganger

en: Custom shadow
nb: Egendefinert skygge

en: Customized options for mobile screen width.
nb: Tilpassede alternativer for mobilskjermbredde.

en: Dark
nb: Mørk

en: Data migration
nb: Datamigrering

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
nb: Data for innganger uten verdi vil ikke vises.

en: Date
nb: Dato

en: Date archives:
nb: Datoarkiv:

en: Date color
nb: Dato farge

en: Decide if email address is visible for visitors
nb: Bestem om e-postadressen er synlig for besøkende

en: Decline
nb: Avslå

en: Decline claim
nb: Avslå krav

en: Decoration color
nb: Dekor farge

en: Default
nb: Misligholde

en: Default Layout Options
nb: Standard layoutalternativer

en: Default Search Results
nb: Standard søkeresultater

en: Default Search Results Page
nb: Standard søkeresultatside

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
nb: Standard valgtekst, vist som første alternativ i utvalget.

en: Default shadow
nb: Standard skygge

en: Default size
nb: Standardstørrelse

en: Delay between slides
nb: Forsinkelse mellom lysbildene

en: Descending
nb: Synkende

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description text that appear on edit page with new input.
nb: Beskrivelsestekst som vises på redigeringssiden med ny inndata.

en: Design Options
nb: Designalternativer

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Desktop size
nb: Skrivebordsstørrelse

en: Disable filters button label
nb: Deaktiver filterknappetikett

en: Disable geolocation button label
nb: Deaktiver geolokaliseringsknappetikett

en: Display name
nb: Visningsnavn

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
nb: De nærmeste elementene vises etter GPS-koordinatene.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
nb: Vist vil være innlegg som ligner på valgt referansepost.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
nb: Viser adresse, telefonnummer og annen kontaktinformasjon for spesifikke oppføringselementer.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
nb: Viser knapp som åpner Google Maps-navigering til Post-posisjon.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
nb: Viser knapp for å laste ned GPX-fil tilordnet element.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
nb: Viser kontaktskjema som sender e-post direkte til e-postadressen til et bestemt oppføringselement.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
nb: Viser innhold kun for brukere med aktivt medlemskap, eller bare for besøkende uten medlemskap.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
nb: Viser innhold skrevet i visuell editor for spesifikt oppføringselement.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
nb: Viser galleri med bilder som er tilordnet varepost.

en: Displays information about author on author archive page.
nb: Viser informasjon om forfatteren på forfatterens arkivside.

en: Displays information about selected authors.
nb: Viser informasjon om utvalgte forfattere.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
nb: Viser informasjon fra elementutvidelsesinnganger som er tilordnet elementet.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
nb: Viser listekategorier basert på spesifikt filter. Den kan vise overordnede kategorier eller underkategorier fra spesifikke kategorier.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
nb: Viser oppføringselementer basert på gjeldende kategori/stedside eller resultater fra søkeskjema.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
nb: Viser oppføringselementer basert på filtre. For eksempel varer bare fra spesifikke kategorier, steder eller fremhevede elementer.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
nb: Viser oppføringselementer på kart basert på filtre. For eksempel varer bare fra spesifikke kategorier, steder eller fremhevede elementer.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
nb: Viser oppføringselementer som ligner på valgt referanseelementpost.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
nb: Viser oppføringssteder basert på spesifikt filter. Den kan vise overordnede steder eller sublokasjoner fra en bestemt plassering.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
nb: Viser liste underkategorier basert på gjeldende kategoriside.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
nb: Viser underlokasjoner basert på gjeldende kategoriside.

en: Displays main item image of specific listing item.
nb: Viser hovedelementbilde av spesifikke oppføringselementer.

en: Displays opening hours of specific listing item.
nb: Viser åpningstider for spesifikke oppføringselementer.

en: Displays posts based on current results from search form.
nb: Viser innlegg basert på gjeldende resultater fra søkeskjemaet.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
nb: Viser innlegg basert på gjeldende resultater på standard WordPress-søkeresultatside.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
nb: Viser innlegg på kart basert på filtre. For eksempel innlegg bare fra spesifikk kategori eller sted.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
nb: Viser relevante oppføringselementer automatisk basert på gjeldende side. For eksempel søkeresultater eller varedetaljer.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
nb: Viser relevante innlegg automatisk basert på gjeldende side. For eksempel søkeresultater eller postdetaljplassering.

en: Displays the button and the form for claim listing.
nb: Viser knappen og skjemaet for kravoppføring.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
nb: Viser kommende hendelser for et bestemt oppføringselement.

en: Distance
nb: Avstand

en: Distance option label
nb: Avstandsalternativetikett

en: Distance unit
nb: Avstandsenhet

en: Do not show
nb: Ikke vis

en: Do not show endpoints
nb: Ikke vis endepunkter

en: Do not use Item Detail special page settings
nb: Ikke bruk varedetaljer spesialsideinnstillinger

en: Download GPX file
nb: Last ned GPX-fil

en: Drop GPX file here
nb: Slipp GPX-filen her

en: Dynamic track visibility
nb: Dynamisk sporsynlighet

en: Easy Admin
nb: Enkel admin

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
nb: Easy Admin tilbyr forenklet WordPress-administrasjon uten unødvendige distraksjoner.

en: Edit Category
nb: Rediger kategori

en: Edit Item
nb: Rediger element

en: Edit Location
nb: Rediger plassering

en: Edit Special Page
nb: Rediger spesialside

en: Email
nb: E-post

en: Email Help
nb: E-posthjelp

en: Email Label
nb: E-postetikett

en: Email Message
nb: E-postmelding

en: Email settings
nb: E-postinnstillinger

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
nb: E-post brukt som avsender i e-post, sørg for at e-postadressen samsvarer med nettstedets domene.

en: Empty map behavior
nb: Tom kartatferd

en: Empty value to show all similar items.
nb: Tom verdi for å vise alle lignende varer.

en: Enable
nb: Muliggjøre

en: Enable Gutenberg editor
nb: Aktiver Gutenberg-editor

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
nb: Aktiver og sett inn innganger tilgjengelig for filtre via menyen

en: Enable and insert inputs via menu
nb: Aktiver og sett inn innganger via menyen

en: Enable bundled subscriptions
nb: Aktiver pakkeabonnementer

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
nb: Endepunktmarkører vises i stedet for det aller første og aller siste punktet på opplastet GPX-spor.

en: Event Details
nb: Begivenhetsdetaljer

en: Event Image Options
nb: Alternativer for hendelsesbilde

en: Every segment in track
nb: Hvert segment i sporet

en: Everything
nb: Alt

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
nb: Eksempel på innsatte verdier: %s

en: Excerpt
nb: Utdrag

en: Feature is disabled
nb: Funksjonen er deaktivert

en: Featured
nb: Utvalgte

en: Featured Category
nb: Utvalgt kategori

en: Featured category
nb: Utvalgt kategori

en: Featured image
nb: Utvalgt bilde

en: Featured items first
nb: Utvalgte elementer først

en: Featured location
nb: Utvalgt beliggenhet

en: Fill all required fields, please.
nb: Fyll ut alle obligatoriske felt.

en: Filter posts
nb: Filtrer innlegg

en: Filter special pages list
nb: Filtrer liste over spesialsider

en: Filters
nb: Filtre

en: Filters Design
nb: Filterdesign

en: Filters background color
nb: Filtrerer bakgrunnsfargen

en: Filters group name
nb: Filtrere gruppenavn

en: Filters settings
nb: Filterinnstillinger

en: Filters to specify results of displayed items.
nb: Filtre for å spesifisere resultater for viste elementer.

en: Find address
nb: Finn adresse

en: Fix width
nb: Fest bredde

en: Fixed
nb: Fikset

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
nb: For mer informasjon se %s.

en: Force box width to selected value.
nb: Tving boksbredden til valgt verdi.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
nb: Tving tabellstil for viste data, lengre verdier flyttes ikke under etikett.

en: Form
nb: Skjema

en: Form inside map breakpoint
nb: Skjema inne i kartets bruddpunkt

en: Form settings
nb: Skjemainnstillinger

en: Friday
nb: fredag

en: Full horizontal
nb: Full horisontal

en: Full vertical
nb: Full vertikal

en: Fullwidth page
nb: Side i full bredde

en: GPX Track
nb: GPX-spor

en: GPX Tracks
nb: GPX-spor

en: GPX file successfully loaded!
nb: GPX-filen ble lastet!

en: GPX files
nb: GPX-filer

en: Gallery Options
nb: Galleri alternativer

en: General
nb: Generell

en: General background
nb: Generell bakgrunn

en: General options
nb: Generelle alternativer

en: General options for desktop.
nb: Generelle alternativer for skrivebordet.

en: General settings
nb: Generelle innstillinger

en: Geolocation search settings
nb: Søkeinnstillinger for geolokalisering

en: Get directions
nb: Få veibeskrivelse

en: Google Maps API Key
nb: Google Maps API-nøkkel

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
nb: Google Maps API-nøkkel kreves av Google. Det er nødvendig for alle nettsteder som bruker avanserte kartfunksjoner som å vise oppføringselementer på kartet. Finn ut mer om hvordan du får API-nøkkel i %1$sfølgende veiledning%2$s.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
nb: Google reCaptcha beskytter nettstedet ditt mot spam og andre automatiske skjemainnsendinger fra spambotter. Hvis du bruker tredjepartsløsninger for å beskytte skjemaer på nettstedet ditt, ignorer følgende nøkkelinndata.

en: Google reCaptcha v3 Keys
nb: Google reCaptcha v3-nøkler

en: Gradient degree
nb: Gradientgrad

en: Grid size
nb: Rutenettstørrelse

en: Group name
nb: Gruppenavn

en: Half layout page
nb: Halv layoutside

en: Header menu settings
nb: Innstillinger for topptekstmeny

en: Header opened or closed by default.
nb: Topptekst åpnet eller lukket som standard.

en: Header settings
nb: Toppinnstillinger

en: Height unit
nb: Høydeenhet

en: Help text displayed with Email input.
nb: Hjelpetekst vises med e-postinndata.

en: Help text displayed with Message input.
nb: Hjelpetekst vises med meldingsinntasting.

en: Help text displayed with Name input.
nb: Hjelpetekst vises med navn.

en: Help text displayed with Subject input.
nb: Hjelpetekst vises med emneinntasting.

en: Help texts
nb: Hjelpetekster

en: Hide Location input
nb: Skjul plassering

en: Hide empty values
nb: Skjul tomme verdier

en: Hide map
nb: Skjul kart

en: Hide selected filters
nb: Skjul valgte filtre

en: Hide selected inputs
nb: Skjul valgte innganger

en: Hide unchecked checkbox
nb: Skjul umerket avmerkingsboks

en: Horizontal offset
nb: Horisontal offset

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
nb: Hvis valgt, vil den være tilgjengelig i filtre for vareinnlegg.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
nb: Hvis du vil bruke ditt eget WooCommerce Subscriptions-plugin, deaktiverer du den medfølgende versjonen nedenfor og aktiverer plugin-en din.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
nb: Hvis GPX-sporet ditt består av flere segmenter, vises endepunktsmarkører i stedet for start og slutt på hvert segment.

en: Image focus
nb: Bildefokus

en: Image height
nb: Bildehøyde

en: Image height unit
nb: Bildehøydeenhet

en: Image position
nb: Bildeposisjon

en: Image repeat
nb: Gjenta bilde

en: Image scroll
nb: Bilderulling

en: Image size
nb: Bildestørrelse

en: Images caption text
nb: Bildeteksttekst

en: Images gallery
nb: Bildegalleri

en: Images vertical align
nb: Bildene justeres vertikalt

en: Infinite loop
nb: Uendelig løkke

en: Input choices
nb: Inndatavalg

en: Input description
nb: Inndatabeskrivelse

en: Input field name that appear on edit page.
nb: Inntastingsfeltnavn som vises på redigeringssiden.

en: Input identifier
nb: Inndataidentifikator

en: Input label
nb: Inndataetikett

en: Input labels
nb: Skriv inn etiketter

en: Input type
nb: Inndatatype

en: Inputs contain validation errors.
nb: Inndata inneholder valideringsfeil.

en: Inputs group
nb: Inngangsgruppe

en: Insert from media
nb: Sett inn fra media

en: Insert unit that will be displayed with number value.
nb: Sett inn enhet som vil vises med tallverdi.

en: Inside image
nb: Innvendig bilde

en: Integrations
nb: Integrasjoner

en: Invalid file format
nb: Ugyldig filformat

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
nb: Det ser ut til at vi ikke finner det du leter etter.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
nb: Det vil tillate deg å bygge en hel elementdetaljside. Ingen blokker vil bli arvet fra varedetaljer-spesialsiden.

[ctx: post type singular name]
en: Item
nb: Punkt

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
nb: Varekategorier

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
nb: Varekategorier

en: Item Categories widgets area
nb: Elementkategorier widget-området

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
nb: Varekategori

en: Item Claim Listing
nb: Varekravoppføring

en: Item Contact Details
nb: Varekontaktdetaljer

en: Item Contact Form
nb: Varekontaktskjema

en: Item Content
nb: Elementinnhold

en: Item Detail
nb: Vare detalj

en: Item Detail Page
nb: Vare detaljside

en: Item Details
nb: Varedetaljer

en: Item Events
nb: Varehendelser

en: Item Extension
nb: Vareutvidelse

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
nb: Vareutvidelse gjør det mulig å opprette flere innganger på redigeringssider til elementinnlegg.

en: Item Featured Image
nb: Utvalgt bilde

en: Item GPX Download
nb: Last ned GPX-element

en: Item Gallery
nb: Varegalleri

en: Item Get Directions
nb: Vare Få veibeskrivelse

en: Item Image Options
nb: Alternativer for elementbilde

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
nb: Gjenstandens beliggenhet

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
nb: Vareplasseringer

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
nb: Vareplasseringer

en: Item Locations widgets area
nb: Element Steder widgets område

en: Item Opening Hours
nb: Vare åpningstider

en: Item Options
nb: Elementalternativer

en: Item Review
nb: Varegjennomgang

en: Item Reviews
nb: Vareanmeldelser

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
nb: Vareanmeldelser utvider WordPress-kommentarer for å la besøkende på nettstedet legge igjen en anmeldelse og vurdering av vareinnlegg.

en: Item already claimed
nb: Varen er allerede gjort krav på

en: Item author
nb: Vareforfatter

en: Item category
nb: Varekategori

en: Item detail page slug
nb: Vare detalj side slug

en: Item has been claimed
nb: Varen er gjort krav på

en: Item location
nb: Gjenstandens beliggenhet

en: Item owner reply.
nb: Vareeiersvar.

en: Item pending moderation from admin
nb: Element venter på moderering fra admin

en: Item widgets area
nb: Element-widget-området

en: Item:
nb: Punkt:

en: Items
nb: Varer

[ctx: post type general name]
en: Items
nb: Varer

[ctx: post type menu name]
en: Items
nb: Varer

en: Keep header closed by default on mobile.
nb: Hold overskriften lukket som standard på mobil.

en: Kilometers
nb: Kilometer

en: Label color
nb: Etikettfarge

en: Label for email field
nb: Etikett for e-postfelt

en: Label for submit button
nb: Etikett for send inn-knapp

en: Label for username field
nb: Etikett for brukernavnfelt

en: Label used for Email input.
nb: Etikett brukt for e-postinndata.

en: Label used for Message textarea.
nb: Etikett brukt for meldingstekstområde.

en: Label used for Name input.
nb: Etikett som brukes for inntasting av navn.

en: Label used for Subject input.
nb: Etikett brukt for emneinndata.

en: Label width
nb: Etikettbredde

en: Large
nb: Stor

en: Large button
nb: Stor knapp

en: Large size
nb: Stor størrelse

en: Latitude
nb: Breddegrad

en: Leave a review
nb: Legg igjen en anmeldelse

en: Leave empty to not use this option.
nb: La stå tomt for ikke å bruke dette alternativet.

en: Left
nb: Venstre

en: Limit displayed posts
nb: Begrens viste innlegg

en: Line under heading
nb: Linje under overskrift

en: Lines color
nb: Farge på linjer

en: Lines decoration
nb: Linjer dekorasjon

en: Link label
nb: Koblingsetikett

en: Links color
nb: Lenker farge

en: List layout
nb: Listeoppsett

en: Listing Advanced Filters
nb: Oppføring av avanserte filtre

en: Listing Author Detail
nb: Oppføringsforfatterdetaljer

en: Listing Authors List
nb: Liste over forfattere

en: Listing Categories List
nb: Listekategorier Liste

en: Listing Category Page
nb: Oppføringskategoriside

en: Listing Items List
nb: Liste over varer

en: Listing Location Page
nb: Oppføringsstedsside

en: Listing Locations List
nb: Liste over steder

en: Listing Map
nb: Oppføringskart

en: Listing Map (for posts)
nb: Oppføringskart (for innlegg)

en: Listing Membership Content
nb: Oppføring av medlemskapsinnhold

en: Listing Search Form
nb: Søkeskjema for oppføring

en: Listing Search Results
nb: Oppføring av søkeresultater

en: Listing Similar Items
nb: Oppføring av lignende varer

en: Listing Subcategories List
nb: Liste underkategorier Liste

en: Listing Sublocations List
nb: Liste over underlokasjoner

en: Location
nb: plassering

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
nb: plassering

en: Location Details
nb: Stedsdetaljer

en: Locations
nb: Steder

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
nb: Steder

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
nb: Steder

en: Log Out
nb: Logg ut

en: Logged in text
nb: Innlogget tekst

en: Logical operator
nb: Logisk operatør

en: Longitude
nb: Lengdegrad

en: Map provider
nb: Kartleverandør

en: Maps provider
nb: Kartleverandør

en: Mark Item post as featured
nb: Merk elementinnlegget som omtalt

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
nb: Merk kategorien som omtalt for å prioritere den i viste resultater.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
nb: Merk plassering som omtalt for å prioritere den i viste resultater.

en: Marker Cluster Settings
nb: Innstillinger for markørklynge

en: Markers
nb: Markører

en: Markers & GPX Tracks
nb: Markører og GPX-spor

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
nb: Markører i avstand mindre enn %spx radius er gruppert i klynger. Sett 0 for å deaktivere klynger.

en: Max number of items
nb: Maks antall varer

en: Maximum displayed posts
nb: Maksimalt antall viste innlegg

en: Maximum distance
nb: Maksimal avstand

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
nb: Maksimal antall varer for gjeldende abonnement er overskredet.

en: Maximum width
nb: Maksimal bredde

en: Medium size
nb: Medium størrelse

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
nb: Slå sammen avmerkingsbokser til filtergruppe og vis dem sammen i frontend-filtre. Du kan bruke flere grupper ved å bruke forskjellige gruppenavn.

en: Message
nb: Beskjed

en: Message Help
nb: Meldingshjelp

en: Message Label
nb: Meldingsetikett

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
nb: Melding som vises når skjemasendingen mislyktes på grunn av et problem på serversiden.

en: Message displayed when the form validation failed.
nb: Melding som vises når skjemavalideringen mislyktes.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
nb: Melding som vises når skjemaet ble sendt.

en: Message for the email notification
nb: Melding for e-postvarsling

en: Metabox content settings
nb: Metabox-innholdsinnstillinger

en: Migration finished
nb: Migrering fullført

en: Migration in progress
nb: Migrering pågår

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
nb: Migrering pågår for tiden. Du vil kunne starte migreringen på nytt når den er fullført.

en: Migration restarted
nb: Migrering startet på nytt

en: Minimum height unit
nb: Minimum høyde enhet

en: Minimum image height
nb: Minimum bildehøyde

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
nb: Minimum karthøyde kan avvike fra definert verdi på grunn av behovene til kartets innsideinnhold.

en: Missing required GPX data
nb: Mangler nødvendige GPX-data

en: Mobile
nb: Mobil

en: Mobile size
nb: Mobil størrelse

en: Mobile width breakpoint
nb: Knekkpunkt for mobil bredde

en: Monday
nb: mandag

en: Move backward
nb: Flytt tilbake

en: Move forward
nb: Gå fremover

en: Multiselect
nb: Flervalg

en: Name Help
nb: Navnehjelp

en: Name Label
nb: Navneetikett

en: Name of sender displayed in received email.
nb: Navn på avsender vises i mottatt e-post.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
nb: Navn på innstillingsfanen på elementredigeringssiden.

en: New Category Name
nb: Nytt kategorinavn

en: New Item
nb: Ny gjenstand

en: New Location Name
nb: Nytt stedsnavn

en: Newer reviews
nb: Nyere anmeldelser

en: Next
nb: Neste

en: Night
nb: Natt

en: No Items found
nb: Ingen objekter funnet

en: No Items found in Trash
nb: Ingen elementer funnet i papirkurven

en: No border
nb: Ingen grense

en: No borders
nb: Ingen grenser

en: No lines
nb: Ingen linjer

en: No posts found
nb: Ingen innlegg funnet

en: No repeat
nb: Ingen gjentakelse

en: No results found.
nb: Ingen resultater.

en: No shadow
nb: Ingen skygge

en: No special pages found.
nb: Ingen spesielle sider funnet.

en: No users found
nb: Ingen brukere funnet

en: Non-membership visitors
nb: Besøkende som ikke er medlem

en: None
nb: Ingen

en: Note
nb: Merk

en: Notification messages
nb: Varslingsmeldinger

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
nb: Varsling når varen allerede er gjort krav på. La stå tomt for å skjule varselet.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
nb: Varsling når elementet venter på moderering fra admin. La stå tomt for å skjule varselet.

en: Notifications
nb: Varsler

en: Number
nb: Antall

en: Number of items
nb: Antall ting

en: Older reviews
nb: Eldre anmeldelser

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
nb: En tanke om «%1$s»

en: Only featured
nb: Bare omtalt

en: Only featured items
nb: Kun fremhevede elementer

en: Only parent categories
nb: Bare overordnede kategorier

en: Only parent locations
nb: Kun overordnede steder

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
nb: Oops! Den siden kan ikke bli funnet.

en: Open image in popup
nb: Åpne bildet i popup

en: Opened by default
nb: Åpnet som standard

en: Opening Hours
nb: Åpningstider

en: Opening hours
nb: Åpningstider

en: Options
nb: Alternativer

en: Order Options
nb: Bestillingsalternativer

en: Order by
nb: Rekkefølge etter

en: Order number
nb: Ordrenummer

en: Organizer:
nb: Arrangør:

en: Owner
nb: Eieren

en: Page template
nb: Sidemal

en: Parent Category
nb: foreldrekategori

en: Parent Category:
nb: Foreldrekategori:

en: Parent Location
nb: Foreldre plassering

en: Parent Location:
nb: Foreldrested:

en: Pending
nb: Avventer

en: Performance Settings
nb: Ytelsesinnstillinger

en: Plugin Activation
nb: Aktivering av plugin

en: Position unavailable
nb: Stillingen er utilgjengelig

en: Post Options
nb: Innleggsalternativer

en: Post has not selected any term.
nb: Post har ikke valgt noen term.

en: Posts Author Page
nb: Innlegg forfatterside

en: Posts Category Page
nb: Innleggskategoriside

en: Posts Date Page
nb: Innleggsdatoside

en: Posts Search Form
nb: Søkeskjema for innlegg

en: Posts Search Results
nb: Innlegg søkeresultater

en: Posts Tag Page
nb: Innlegg Tag-side

en: Posts navigation
nb: Innleggsnavigering

en: Posts number color
nb: Innlegg nummer farge

en: Previous
nb: Tidligere

en: Proportional image height
nb: Proporsjonal bildehøyde

en: Radial gradient
nb: Radiell gradient

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Rating
nb: Vurdering

en: Rating stars color
nb: Rangering stjerners farge

en: Read more
nb: Les mer

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
nb: Nylig aktivert tema er ikke kompatibelt med %s plugin, derfor ble plugin deaktivert.

en: Recommended map height
nb: Anbefalt karthøyde

en: Reference Item Post
nb: Referanseelementpost

en: Remove GPX track
nb: Fjern GPX-spor

en: Remove Image
nb: Fjern bilde

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Repeat horizontally
nb: Gjenta horisontalt

en: Repeat vertically
nb: Gjenta vertikalt

en: Respond to review
nb: Svar på anmeldelse

en: Responsive options applied under screen width
nb: Responsive alternativer brukt under skjermbredde

en: Restart migration
nb: Start migreringen på nytt

en: Results include at least one of selected filters.
nb: Resultatene inkluderer minst ett av de valgte filtrene.

en: Results must include all selected filters.
nb: Resultatene må inkludere alle valgte filtre.

en: Reviews
nb: Anmeldelser

en: Right
nb: Ikke sant

en: Saturday
nb: lørdag

en: Save Settings
nb: Lagre innstillinger

en: Scroll
nb: Rull

en: Search
nb: Søk

en: Search Categories
nb: Søk kategorier

en: Search Items
nb: Søk etter elementer

en: Search Locations
nb: Søk etter steder

en: Search Special ages
nb: Søk Spesielle aldre

en: Search by geolocation
nb: Søk etter geolokasjon

en: Search for authors
nb: Søk etter forfattere

en: Search for posts
nb: Søk etter innlegg

en: Search for reference item post
nb: Søk etter referansepost

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
nb: Søkeskjema vises inne i kartet på skjermbredde større enn

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
nb: Søkeskjema som lar besøkende søke oppføringselementer etter nøkkelord, kategori eller sted.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
nb: Søkeskjema som lar besøkende søke etter innlegg etter nøkkelord, kategori eller sted.

en: Search keyword
nb: Søkeord

en: Search results for:
nb: Søkeresultater for:

en: Secret Key
nb: Hemmelig nøkkel

en: Select
nb: Å velge

en: Select Category
nb: Velg kategori

en: Select Image
nb: Velg Bilde

en: Select Location
nb: Velg Sted

en: Select alignment
nb: Velg justering

en: Select an Item
nb: Velg en gjenstand

en: Select featured category
nb: Velg fremhevet kategori

en: Select image
nb: Velg bilde

en: Select layout
nb: Velg layout

en: Select position of unit displayed with number value.
nb: Velg posisjonen til enheten vist med tallverdi.

en: Select size
nb: Velg størrelse

en: Select type input cannot use AND operator.
nb: Velg type input kan ikke bruke OG-operatoren.

en: Select type of input field.
nb: Velg type inndatafelt.

en: Select your rating, please.
nb: Velg din vurdering, takk.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
nb: Valgt kategori vil bli prioritert og vil presentere varepost på kartet.

en: Selected post is no more published.
nb: Det valgte innlegget publiseres ikke lenger.

en: Selected posts
nb: Utvalgte innlegg

en: Selected posts are no more published.
nb: Utvalgte innlegg publiseres ikke lenger.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
nb: Valgt referanseinnlegg vil bli oppført før alle andre lignende innlegg.

en: Send Button Text
nb: Send knapptekst

en: Sender Email
nb: Avsender e-post

en: Sender Name
nb: Avsenders navn

en: Server Error Message
nb: Serverfeilmelding

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
nb: Server oppdaget en feil. Hvis problemet vedvarer, vennligst kontakt nettstedadministratoren.

en: Settings Saved
nb: instillinger lagret

en: Shadow
nb: skygge

en: Shadow color
nb: Skygge farge

en: Shadow settings
nb: Skyggeinnstillinger

en: Show Category description
nb: Vis kategoribeskrivelse

en: Show Category icon
nb: Vis kategoriikon

en: Show Email Address
nb: Vis Epost adresse

en: Show Location description
nb: Vis stedsbeskrivelse

en: Show Location icon
nb: Vis plasseringsikon

en: Show Opening Hours
nb: Vis åpningstider

en: Show Streetview
nb: Vis Streetview

en: Show address
nb: Vis adresse

en: Show advanced filters
nb: Vis avanserte filtre

en: Show author image
nb: Vis forfatterbilde

en: Show biographical info
nb: Vis biografisk informasjon

en: Show categories
nb: Vis kategorier

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
nb: Vis kontaktskjema på siden som sender en e-post til definert e-postadresse

en: Show cover image
nb: Vis forsidebilde

en: Show data
nb: Vis data

en: Show date
nb: Vis dato

en: Show description
nb: Vis beskrivelse

en: Show empty map
nb: Vis tomt kart

en: Show featured image
nb: Vis fremhevet bilde

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
nb: Vis fremhevede elementer på toppen av listen før alle andre elementinnlegg.

en: Show filters group title
nb: Vis filtergruppetittel

en: Show link
nb: Vis link

en: Show link label input
nb: Vis koblingsetikettinndata

en: Show locations
nb: Vis lokasjoner

en: Show more
nb: Vis mer

en: Show navigation arrows
nb: Vis navigasjonspiler

en: Show on map
nb: Vis på kart

en: Show only categories marked as featured.
nb: Vis kun kategorier merket som fremhevet.

en: Show only featured category
nb: Vis kun fremhevet kategori

en: Show only locations marked as featured.
nb: Vis bare steder merket som fremhevet.

en: Show pagination bullets
nb: Vis pagineringskuler

en: Show posts number
nb: Vis innleggsnummer

en: Show price
nb: Vis pris

en: Show rating
nb: Vis vurdering

en: Show reference Item Post
nb: Vis referanseelement Post

en: Show selected filters
nb: Vis valgte filtre

en: Show selected inputs
nb: Vis valgte innganger

en: Show similar posts from the same:
nb: Vis lignende innlegg fra samme:

en: Show submit filter button
nb: Vis send inn filterknappen

en: Show subtitle
nb: Vis undertekst

en: Show track endpoint markers on
nb: Vis sporendepunktsmarkører på

en: Show web
nb: Vis nett

en: Silver
nb: Sølv

en: Simple layout
nb: Enkel layout

en: Site Key
nb: Nettstednøkkel

en: Site logo
nb: Sidens logo

en: Skip number of posts from start
nb: Hopp over antall innlegg fra start

en: Small
nb: Liten

en: Small button
nb: Liten knapp

en: Small size
nb: Liten størrelse

en: Solid color
nb: Ensfarget

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
nb: Spesialside

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
nb: Spesialsider

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
nb: Spesialsider

en: Special page updated.
nb: Spesialside oppdatert.

en: Special pages list
nb: Spesialsideliste

en: Special pages list navigation
nb: Spesialsidelistenavigasjon

en: Spread radius
nb: Spredningsradius

en: Start and end of track
nb: Start og slutt på sporet

en: Step
nb: Steg

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
nb: Streetview er bare tilgjengelig hvis Google API-nøkkel er aktivert

en: Style
nb: Stil

en: Style JSON
nb: Stil JSON

en: Subject
nb: Emne

en: Subject Help
nb: Emnehjelp

en: Subject Label
nb: Emneetikett

en: Subject for the email notification
nb: Emne for e-postvarsling

en: Submit Label
nb: Send inn etikett

en: Submit distance button label
nb: Send inn etikett for avstandsknapp

en: Submit filters button label
nb: Send inn filterknappetikett

en: Submit reply
nb: Send inn svar

en: Submit review
nb: Send inn anmeldelse

en: Subscriptions
nb: Abonnementer

en: Subtitle
nb: Undertekst

en: Success Message
nb: Melding om suksess

en: Sunday
nb: søndag

en: Table style
nb: Bordstil

en: Tag archives:
nb: Tag-arkiver:

en: Telephone
nb: Telefon

en: Terms & Conditions label
nb: Vilkår og betingelser etikett

en: Text
nb: Tekst

en: Text color
nb: Tekstfarge

en: Text displayed in the form when user is logged in
nb: Tekst som vises i skjemaet når brukeren er pålogget

en: Text displayed instead of full website url
nb: Teksten vises i stedet for fullstendig nettadresse

en: Text displayed on Send Button.
nb: Tekst vises på Send-knappen.

en: Text displayed on empty map
nb: Tekst vist på tomt kart

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
nb: Tekst for skjemainndata for vilkår og betingelser. La stå tomt for å deaktivere avmerkingsboksen.

en: Text layout
nb: Tekstoppsett

en: Text link
nb: Tekstlenke

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
nb: Tekst i e-postmelding. Tilgjengelige er variabler: {user-name} {user-email} {user-message}

en: Textarea
nb: Tekstområde

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
nb: %s-plugin-modulen kunne ikke aktiveres. Det er ikke kompatibelt med gjeldende aktive tema.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
nb: Maksimalt antall varer som kunder med dette abonnementet kan publisere (La stå tomt for ubegrenset antall varer).

en: Theme
nb: Tema

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
nb: Det er ingen tilgjengelige abonnementer. Legg til noen, takk.

en: There are no filters to show.
nb: Det er ingen filtre å vise.

en: There are no inputs to show.
nb: Det er ingen innganger å vise.

en: There are no selected inputs to show.
nb: Det er ingen valgte innganger å vise.

en: Thick border
nb: Tykk kant

en: Thick borders
nb: Tykke kanter

en: Thin border
nb: Tynn kant

en: Thin borders
nb: Tynne kanter

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
nb: Denne funksjonen legger til funksjonalitet for kravliste for oppføringselementer

en: This product is a Citadela Subscription.
nb: Dette produktet er et Citadela-abonnement.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
nb: Denne innstillingen vil muliggjøre redigering av elementinnlegg ved hjelp av Gutenberg-redigeringsprogrammet. Denne funksjonen lar deg ha større administrasjonsfleksibilitet. Vær forsiktig med hvilke blokker du inkluderer i varedetaljene, da alt vil bli plassert i &quot;Vareinnhold&quot;-blokken på Spesiell side for varedetaljer.

en: Thumbnail
nb: Miniatyrbilde

en: Thursday
nb: Torsdag

en: Time in seconds
nb: Tid i sekunder

en: Title
nb: Tittel

en: Title color
nb: Tittelfarge

en: Titles color
nb: Farge på titler

en: Top
nb: Topp

en: Top left
nb: Øverst til venstre

en: Top right
nb: Øverst til høyre

en: Track color
nb: Sporfarge

en: Track endpoints color
nb: Spor endepunkters farge

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
nb: Spor er skjult og erstattet med kartmarkør i henhold til zoomnivå.

en: Tuesday
nb: tirsdag

en: Turn on Claim Listing feature
nb: Slå på funksjonen for kravoppføring

en: Turn on Item Extension features
nb: Slå på funksjoner for vareutvidelse

en: Turn on Item Reviews for listing items
nb: Slå på Vareanmeldelser for oppføring av varer

en: Type for search...
nb: Skriv inn for søk...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
nb: Umerket enkelt avmerkingsboks vil ikke vises.

en: Unclaimed
nb: Ikke gjort krav på

en: Under image
nb: Under bildet

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
nb: Unik identifikator for nytt inndatafelt. Bruk enkeltord, ingen mellomrom. Understrek og bindestrek tillatt.

en: Unit of number
nb: Tallenhet

en: Unit position
nb: Enhetsposisjon

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
nb: Universelle oppføringsfunksjoner for alle nettsider

en: Update Category
nb: Oppdater kategori

en: Update Location
nb: Oppdater plassering

en: Upload file
nb: Last opp fil

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
nb: Opplastet fil inkluderer ikke nødvendige GPX-spordata.

en: Uploaded file has not valid XML format.
nb: Opplastet fil har ikke gyldig XML-format.

en: Uploading&#8230;
nb: Laster opp …

en: Url
nb: URL

en: Use Contact Form
nb: Bruk kontaktskjema

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
nb: Bruk Easy Admin-grensesnittet for abonnentene dine

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
nb: Bruk Gutenberg editor for innholdet i oppføringselementer

en: Use carousel
nb: Bruk karusell

en: Use correct full website url
nb: Bruk korrekt fullstendig nettadresse

en: Use geolocation search
nb: Bruk geolokaliseringssøk

en: Use in search filter
nb: Bruk i søkefilter

en: Use responsive options
nb: Bruk responsive alternativer

en: Use valid email address, please.
nb: Vennligst bruk gyldig e-postadresse.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
nb: Nyttig for å vise ekstra hjelpetekst eller GDPR-tekst med hver inntasting i skjemaet.

en: User ID
nb: bruker-ID

en: User additional options
nb: Bruker tilleggsalternativer

en: User denied geolocation
nb: Bruker nektet geolokalisering

en: User email
nb: Bruker e-post

en: User login
nb: Brukerinnlogging

en: User posts count
nb: Brukerinnlegg teller

en: User registration date
nb: Dato for brukerregistrering

en: Username Label
nb: Brukernavnetikett

en: Users with active membership
nb: Brukere med aktivt medlemskap

en: Validation Error Message
nb: Valideringsfeilmelding

en: Value color
nb: Verdi farge

en: Vertical offset
nb: Vertikal offset

en: View Category
nb: Vis kategori

en: View Item
nb: Vis element

en: View Location
nb: Vis plassering

en: View Site
nb: Vis nettstedet

en: View more
nb: Se mer

en: View posts
nb: Se innlegg

en: View posts label
nb: Se etiketten for innlegg

en: View track on the map
nb: Se sporet på kartet

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
nb: Vi anbefaler å bruke 24:00-tidsformat for SEO-formål og tilfredsstille kravene til Google Structured Data. Bruk tid som 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
nb: Vi har deaktivert Citadela Directory Lite-plugin. Du kan nå aktivere og nyte fullversjonen av plugin-en.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
nb: Vi har lagt merke til at WooCommerce Subscriptions-plugin er aktiv, abonnementsfunksjonalitet fra Citadela Listing-plugin er tilgjengelig.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
nb: Vi har lagt merke til at du kjører en utdatert versjon av PHP som ikke lenger støttes, derfor <em>ble programtillegget deaktivert</em> . Sørg for at nettstedet ditt er raskt og sikkert ved <a href='%1$s'>å oppgradere PHP til den nyeste versjonen</a> . Minimumskravet for %2$s er <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
nb: Vi har lagt merke til at du kjører en utdatert versjon av WordPress, derfor <em>ble programtillegget deaktivert</em> . Sørg for at nettstedet ditt er sikkert og oppdatert, ved <a href='%1$s'>å oppdatere WordPress til den nyeste versjonen</a> . Minimumskravet for %2$s er <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website Link
nb: Link til nettstedet

en: Website Link Label
nb: Etikett for nettstedkobling

en: Website link rel attribute
nb: Nettstedslenke rel attributt

en: Wednesday
nb: onsdag

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
nb: Widgets som vises på sidene med varekategorier.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
nb: Widgets som vises på sidene med vareplasseringer.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
nb: Widgeter som vises på sidene med elementinnlegg.

en: Will be listed all available similar items.
nb: Vil bli listet opp alle tilgjengelige lignende varer.

en: With background
nb: Med bakgrunn

en: With search form
nb: Med søkeskjema

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
nb: Med url vil være tilgjengelig ekstra input for å sette inn tekst vist i stedet for vanlig lenke.

en: WooCommerce subscriptions
nb: WooCommerce-abonnementer

en: Works when block is the only block in a column.
nb: Fungerer når blokk er den eneste blokken i en kolonne.

en: You do not have permission to upload files.
nb: Du har ikke tillatelse til å laste opp filer.

en: You must be logged in to post a review.
nb: Du må være logget inn for å legge inn en anmeldelse.

en: Your rating
nb: Din rangering

en: Your reply to review
nb: Ditt svar på anmeldelse

en: Your review
nb: Din vurdering

en: blue : Blue color
nb: blå : Blå farge

en: default image size
nb: standard bildestørrelse

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
nb: eller

en: red : Red color
nb: rød : Rød farge
