Citadela Listing 5.7.15 - en to ms translation catalogue (810 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
ms[0]: %1$s ulasan untuk &quot;%2$s&quot;

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
ms: %s telah menyelesaikan penghijrahan. Semua item, kategori dan lokasi daripada tema direktori AIT anda yang terdahulu kini tersedia untuk digunakan dengan pemalam Penyenaraian Citadela.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
ms: %s secara automatik memindahkan semua item, kategori dan lokasi daripada tema direktori AIT anda yang terdahulu di latar belakang. Proses migrasi mungkin mengambil masa beberapa minit. Kami akan memberitahu anda apabila penghijrahan selesai. Anda boleh terus menggunakan WordPress seperti biasa.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
ms: Pemalam %s dan ketidakserasian PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
ms: Pemalam %s dan ketidakserasian WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
ms: ketidakserasian pemalam %s

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
ms: pemalam %s aktif

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
ms[0]: %s ulasan

en: 404 Page
ms: 404 Halaman

en: API Key
ms: Kunci API

en: Actions:
ms: Tindakan:

[ctx: Item]
en: Add New
ms: Tambah baru

en: Add New Category
ms: Tambah Kategori Baharu

en: Add New Item
ms: Tambah Item Baharu

en: Add New Location
ms: Tambah Lokasi Baharu

en: Add images to gallery
ms: Tambahkan imej ke galeri

en: Address
ms: Alamat

en: Address and Location
ms: Alamat dan Lokasi

en: Address and location
ms: Alamat dan lokasi

en: Advanced Filters block displayed within search form
ms: Blok Penapis Lanjutan dipaparkan dalam borang carian

en: Advanced Header Design
ms: Reka Bentuk Pengepala Lanjutan

en: Advanced header
ms: Pengepala lanjutan

en: Align Center
ms: Jajarkan Tengah

en: Align Justify
ms: Selaraskan Justify

en: Align Left
ms: Jajar Kiri

en: Align Right
ms: Jajar Kanan

en: Align Text Center
ms: Jajarkan Pusat Teks

en: Align Text Justify
ms: Jajarkan Teks Justify

en: Align Text Left
ms: Jajarkan Teks ke Kiri

en: Align Text Right
ms: Jajarkan Teks Ke Kanan

en: Alignment
ms: Penjajaran

en: All
ms: Semua

en: All Categories
ms: semua Kategori

en: All Items
ms: Semua barang

en: All Locations
ms: Semua Lokasi

en: All Special Pages
ms: Semua Halaman Khas

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
ms: Semua item, kategori dan lokasi yang dipindahkan secara automatik telah dipadamkan daripada pangkalan data anda. Proses migrasi baru bermula.

en: All filters
ms: Semua penapis

en: All inputs
ms: Semua input

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan mengurus ulasan untuk item Citadela.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan mengurus ulasan untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan kategori untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan lokasi untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan Kategori Pilihan untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan fail runut GPX untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan pilihan Sambungan Item untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan alamat dan lokasi untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan kenalan untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan kandungan untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan petikan untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan imej yang ditampilkan untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan pilihan umum untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan galeri imej untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan waktu buka untuk item Citadela.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
ms: Benarkan pelanggan menetapkan atribut halaman untuk item Citadela.

en: Already claimed
ms: Sudah dituntut

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
ms: Pos Item yang telah dibuka akan digunakan sebagai pos rujukan.

en: Any active subscription
ms: Sebarang langganan aktif

en: Appearance
ms: Penampilan

en: Approve
ms: Terima

en: Approve claim
ms: Luluskan tuntutan

en: Approved
ms: Diluluskan

en: Archives:
ms: Arkib:

en: Are you sure you want to decline this claim?
ms: Adakah anda pasti mahu menolak tuntutan ini?

en: Ascending
ms: Menaik

en: Attributes
ms: Atribut

en: Author Details
ms: Butiran Pengarang

en: Author archives:
ms: Arkib pengarang:

en: Author biographical info
ms: Maklumat biografi pengarang

en: Author name
ms: Nama pengarang

en: Authors to display
ms: Pengarang untuk dipaparkan

en: Automatic Listing Map
ms: Peta Penyenaraian Automatik

en: Automatic Listing Map (for posts)
ms: Peta Penyenaraian Automatik (untuk siaran)

en: Automatic height
ms: Ketinggian automatik

en: Autoplay
ms: Automain

en: Background
ms: Latar belakang

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Background image
ms: Imej latar belakang

en: Background on collapsed form
ms: Latar belakang pada borang runtuh

en: Background settings
ms: Tetapan latar belakang

en: Background type
ms: Jenis latar belakang

en: Blur background
ms: Latar belakang kabur

en: Blur radius
ms: Jejari kabur

en: Border around filter group
ms: Sempadan di sekeliling kumpulan penapis

en: Border around heading
ms: Sempadan sekitar tajuk

en: Border color
ms: Warna sempadan

en: Border radius
ms: Jejari sempadan

en: Border settings
ms: Tetapan sempadan

en: Border style
ms: Gaya sempadan

en: Border width
ms: Lebar sempadan

en: Borders color
ms: Warna sempadan

en: Borders width
ms: Lebar sempadan

en: Bottom
ms: Bawah

en: Bottom left
ms: Dibahagian bawah kiri

en: Bottom right
ms: Bawah kanan

en: Box layout
ms: Susun atur kotak

en: Box width
ms: Lebar kotak

en: Button background color
ms: Warna latar belakang butang

en: Button border radius
ms: Jejari sempadan butang

en: Button color
ms: Warna butang

en: Button settings
ms: Tetapan butang

en: Button style
ms: Gaya butang

en: Button text color
ms: Warna teks butang

en: Buttons
ms: Butang

en: Cancel
ms: Batal

en: Captcha check failed!
ms: Semakan captcha gagal!

en: Caption text
ms: Teks kapsyen

en: Carousel Options
ms: Pilihan Karusel

en: Carousel autoplay enabled
ms: Automain karusel didayakan

en: Carousel decoration color
ms: Warna hiasan karusel

en: Carousel loop mode enabled
ms: Mod gelung karusel didayakan

en: Categories
ms: Kategori

en: Category
ms: kategori

en: Category Details
ms: Butiran Kategori

en: Category archives:
ms: Arkib kategori:

en: Category color
ms: Warna kategori

en: Category decoration color
ms: Warna hiasan kategori

en: Category icon
ms: ikon kategori

en: Center
ms: Pusat

en: Center left
ms: Tengah kiri

en: Center right
ms: Tengah kanan

en: Change GPX track
ms: Tukar trek GPX

en: Checkbox
ms: Kotak semak

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
ms: Pilihan untuk jenis input yang dipilih. Masukkan satu pilihan setiap baris, bahagikan nilai input yang disimpan dan teks yang dipaparkan dalam input menggunakan titik bertindih.

en: Choose option
ms: Pilih pilihan

en: Citadela - Special Pages
ms: Citadela - Halaman Istimewa

en: Citadela Half Layout Map Settings
ms: Tetapan Peta Reka Letak Separuh Citadela

en: Citadela Item Page Layout
ms: Susun Atur Halaman Item Citadela

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
ms: Penyenaraian Citadela

en: Citadela Listing > Item Extension
ms: Penyenaraian Citadela &gt; Sambungan Item

en: Citadela Listing Blocks
ms: Blok Penyenaraian Citadela

en: Citadela Special Pages
ms: Halaman Istimewa Citadela

en: Citadela Subscription
ms: Langganan Citadela

en: Claim Listing
ms: Penyenaraian Tuntutan

en: Claim Listing Request
ms: Permintaan Penyenaraian Tuntutan

en: Claim as:
ms: Tuntutan sebagai:

en: Claim listing has been approved
ms: Penyenaraian tuntutan telah diluluskan

en: Claim listing has been declined
ms: Penyenaraian tuntutan telah ditolak

en: Claim status
ms: Status tuntutan

en: Claimed by
ms: Dituntut oleh

en: Clear
ms: Jelas

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
ms: Mengklik butang di bawah akan memulakan semula proses migrasi. Semua item, kategori dan lokasi yang dipindahkan secara automatik akan dipadamkan. Semua item, kategori dan lokasi yang dibuat secara manual tidak akan dipadamkan. Proses migrasi akan bermula secara automatik selepas itu.

en: Closed on mobile
ms: Ditutup pada mudah alih

en: Cluster radius in px
ms: Jejari kluster dalam px

en: Clusters are disabled.
ms: Kelompok dilumpuhkan.

en: Collapsible filters section.
ms: Bahagian penapis boleh lipat.

en: Comments
ms: Komen

en: Contact
ms: Kenalan

en: Content
ms: Kandungan

en: Content visible for:
ms: Kandungan boleh dilihat untuk:

en: Copy and paste the JSON from this website:
ms: Salin dan tampal JSON dari tapak web ini:

en: Couldn't find location, try different address.
ms: Tidak dapat mencari lokasi, cuba alamat lain.

en: Cover
ms: penutup

en: Cover column height
ms: Ketinggian lajur penutup

en: Cover image
ms: Gambar muka depan

en: Current block view
ms: Paparan blok semasa

en: Custom
ms: Adat

en: Custom Height Settings
ms: Tetapan Ketinggian Tersuai

en: Custom inputs
ms: Input tersuai

en: Custom shadow
ms: Bayang tersuai

en: Customized options for mobile screen width.
ms: Pilihan tersuai untuk lebar skrin mudah alih.

en: Dark
ms: Gelap

en: Data migration
ms: Penghijrahan data

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
ms: Data input tanpa nilai tidak akan dipaparkan.

en: Date
ms: Tarikh

en: Date archives:
ms: Arkib tarikh:

en: Date color
ms: Warna tarikh

en: Decide if email address is visible for visitors
ms: Tentukan sama ada alamat e-mel kelihatan untuk pelawat

en: Decline
ms: Tolak

en: Decline claim
ms: Tolak tuntutan

en: Decoration color
ms: Warna hiasan

en: Default
ms: lalai

en: Default Layout Options
ms: Pilihan Reka Letak Lalai

en: Default Search Results
ms: Hasil Carian Lalai

en: Default Search Results Page
ms: Halaman Hasil Carian Lalai

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
ms: Teks pilihan lalai, dipaparkan sebagai pilihan pertama dalam pemilihan.

en: Default shadow
ms: Bayang lalai

en: Default size
ms: Saiz lalai

en: Delay between slides
ms: Kelewatan antara slaid

en: Descending
ms: Menurun

en: Description
ms: Penerangan

en: Description text that appear on edit page with new input.
ms: Teks penerangan yang muncul pada halaman edit dengan input baharu.

en: Design Options
ms: Pilihan Reka Bentuk

en: Desktop size
ms: Saiz desktop

en: Disable filters button label
ms: Lumpuhkan label butang penapis

en: Disable geolocation button label
ms: Lumpuhkan label butang geolokasi

en: Display name
ms: Nama paparan

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
ms: Dipaparkan ialah item terdekat mengikut koordinat GPS mereka.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
ms: Dipaparkan akan siaran yang serupa dengan rujukan yang dipilih Item Post.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
ms: Memaparkan alamat, nombor telefon dan maklumat hubungan lain bagi item penyenaraian tertentu.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
ms: Memaparkan butang yang membuka navigasi Peta Google ke lokasi Pos Item.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
ms: Memaparkan butang untuk memuat turun fail GPX yang diberikan kepada item.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
ms: Memaparkan borang hubungan yang menghantar e-mel terus ke alamat e-mel item penyenaraian tertentu.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
ms: Memaparkan kandungan hanya untuk pengguna yang mempunyai keahlian aktif, atau hanya untuk pelawat tanpa keahlian.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
ms: Memaparkan kandungan yang ditulis dalam editor visual item penyenaraian tertentu.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
ms: Memaparkan galeri imej yang diberikan kepada Pos Item.

en: Displays information about author on author archive page.
ms: Memaparkan maklumat tentang pengarang pada halaman arkib pengarang.

en: Displays information about selected authors.
ms: Memaparkan maklumat tentang pengarang terpilih.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
ms: Memaparkan maklumat daripada input Sambungan Item yang diberikan kepada item.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
ms: Memaparkan kategori penyenaraian berdasarkan penapis tertentu. Ia boleh memaparkan kategori induk atau subkategori daripada kategori tertentu.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
ms: Memaparkan item penyenaraian berdasarkan halaman kategori/lokasi semasa atau hasil daripada borang carian.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
ms: Memaparkan item penyenaraian berdasarkan penapis. Contohnya item hanya dari kategori tertentu, lokasi atau item yang ditampilkan.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
ms: Memaparkan item penyenaraian pada peta berdasarkan penapis. Contohnya item hanya dari kategori tertentu, lokasi atau item yang ditampilkan.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
ms: Memaparkan item penyenaraian yang serupa dengan siaran item rujukan yang dipilih.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
ms: Memaparkan lokasi penyenaraian berdasarkan penapis tertentu. Ia boleh memaparkan lokasi induk atau sublokasi dari lokasi tertentu.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
ms: Memaparkan penyenaraian subkategori berdasarkan halaman kategori semasa.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
ms: Memaparkan penyenaraian sublokasi berdasarkan halaman kategori semasa.

en: Displays main item image of specific listing item.
ms: Memaparkan imej item utama item penyenaraian tertentu.

en: Displays opening hours of specific listing item.
ms: Memaparkan waktu buka item penyenaraian tertentu.

en: Displays posts based on current results from search form.
ms: Memaparkan siaran berdasarkan hasil semasa daripada borang carian.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
ms: Memaparkan siaran berdasarkan hasil semasa pada halaman hasil carian WordPress lalai.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
ms: Memaparkan siaran pada peta berdasarkan penapis. Contohnya siaran hanya dari kategori atau lokasi tertentu.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
ms: Memaparkan item penyenaraian yang berkaitan secara automatik berdasarkan halaman semasa. Contohnya hasil carian atau lokasi butiran item.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
ms: Memaparkan siaran yang berkaitan secara automatik berdasarkan halaman semasa. Contohnya hasil carian atau lokasi butiran siaran.

en: Displays the button and the form for claim listing.
ms: Memaparkan butang dan borang untuk penyenaraian tuntutan.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
ms: Memaparkan acara akan datang bagi item penyenaraian tertentu.

en: Distance
ms: Jarak

en: Distance option label
ms: Label pilihan jarak

en: Distance unit
ms: Unit jarak

en: Do not show
ms: Jangan tunjuk

en: Do not show endpoints
ms: Jangan tunjukkan titik akhir

en: Do not use Item Detail special page settings
ms: Jangan gunakan tetapan halaman khas Butiran Item

en: Download GPX file
ms: Muat turun fail GPX

en: Drop GPX file here
ms: Lepaskan fail GPX di sini

en: Dynamic track visibility
ms: Keterlihatan trek dinamik

en: Easy Admin
ms: Mudah Admin

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
ms: Pentadbir Mudah menawarkan pentadbiran WordPress yang dipermudahkan tanpa sebarang gangguan yang tidak perlu.

en: Edit Category
ms: Edit Kategori

en: Edit Location
ms: Edit Lokasi

en: Edit Special Page
ms: Edit Halaman Khas

en: Email
ms: E-mel

en: Email Help
ms: Bantuan E-mel

en: Email Label
ms: Label E-mel

en: Email Message
ms: Mesej E-mel

en: Email settings
ms: Tetapan e-mel

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
ms: E-mel digunakan sebagai penghantar dalam e-mel, pastikan alamat e-mel sepadan dengan domain tapak web anda.

en: Empty map behavior
ms: Tingkah laku peta kosong

en: Empty value to show all similar items.
ms: Nilai kosong untuk menunjukkan semua item yang serupa.

en: Enable
ms: Dayakan

en: Enable Gutenberg editor
ms: Dayakan editor Gutenberg

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
ms: Dayakan dan masukkan input yang tersedia untuk penapis melalui menu

en: Enable and insert inputs via menu
ms: Dayakan dan masukkan input melalui menu

en: Enable bundled subscriptions
ms: Dayakan langganan berkumpulan

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
ms: Penanda titik akhir dipaparkan sebagai ganti titik pertama dan paling akhir trek GPX yang dimuat naik.

en: Event Details
ms: Butiran Acara

en: Event Image Options
ms: Pilihan Imej Acara

en: Every segment in track
ms: Setiap segmen dalam trek

en: Everything
ms: Semuanya

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
ms: Contoh nilai yang disisipkan: %s

en: Excerpt
ms: Petikan

en: Feature is disabled
ms: Ciri dilumpuhkan

en: Featured
ms: Ditampilkan

en: Featured Category
ms: Kategori Pilihan

en: Featured category
ms: Kategori pilihan

en: Featured image
ms: Imej pilihan

en: Featured items first
ms: Item pilihan dahulu

en: Featured location
ms: Lokasi pilihan

en: Fill all required fields, please.
ms: Sila isi semua medan yang diperlukan.

en: Filter
ms: Penapis

en: Filter posts
ms: Tapis siaran

en: Filter special pages list
ms: Tapis senarai halaman khas

en: Filters
ms: Penapis

en: Filters Design
ms: Reka bentuk Penapis

en: Filters background color
ms: Menapis warna latar belakang

en: Filters group name
ms: Penapis nama kumpulan

en: Filters settings
ms: Tetapan penapis

en: Filters to specify results of displayed items.
ms: Penapis untuk menentukan keputusan item yang dipaparkan.

en: Find address
ms: Cari alamat

en: Fix width
ms: Betulkan lebar

en: Fixed
ms: tetap

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
ms: Untuk butiran lanjut lihat %s.

en: Force box width to selected value.
ms: Paksa lebar kotak ke nilai yang dipilih.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
ms: Paksa gaya jadual untuk data yang dipaparkan, nilai yang lebih panjang tidak dialihkan di bawah label.

en: Form
ms: Borang

en: Form inside map breakpoint
ms: Bentuk di dalam titik putus peta

en: Form settings
ms: Tetapan borang

en: Friday
ms: Jumaat

en: Full horizontal
ms: Mendatar penuh

en: Full vertical
ms: menegak penuh

en: Fullwidth page
ms: Halaman lebar penuh

en: GPX Track
ms: Trek GPX

en: GPX Tracks
ms: Trek GPX

en: GPX file successfully loaded!
ms: Fail GPX berjaya dimuatkan!

en: GPX files
ms: fail GPX

en: Gallery Options
ms: Pilihan Galeri

en: General
ms: Umum

en: General background
ms: Latar belakang umum

en: General options
ms: Pilihan umum

en: General options for desktop.
ms: Pilihan umum untuk desktop.

en: General settings
ms: Tetapan umum

en: Geolocation search settings
ms: Tetapan carian geolokasi

en: Get directions
ms: Dapatkan arah

en: Google Maps API Key
ms: Kunci API Peta Google

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
ms: Kunci API Peta Google diperlukan oleh Google. Ia adalah perlu untuk semua tapak web yang menggunakan ciri peta lanjutan seperti memaparkan item penyenaraian pada peta. Ketahui lebih lanjut tentang cara mendapatkan kunci API dalam %1$stutorial berikut%2$s.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
ms: Google reCaptcha melindungi tapak web anda daripada spam dan penyerahan borang automatik lain oleh bot spam. Jika anda menggunakan penyelesaian pihak ketiga untuk melindungi borang di tapak web anda, abaikan input utama berikut.

en: Google reCaptcha v3 Keys
ms: Kunci Google reCaptcha v3

en: Gradient
ms: Kecerunan

en: Gradient degree
ms: Ijazah kecerunan

en: Grid size
ms: Saiz grid

en: Group name
ms: Nama kumpulan

en: Half layout page
ms: Halaman susun atur separuh

en: Header menu settings
ms: Tetapan menu pengepala

en: Header opened or closed by default.
ms: Pengepala dibuka atau ditutup secara lalai.

en: Header settings
ms: Tetapan pengepala

en: Height unit
ms: Unit ketinggian

en: Help text displayed with Email input.
ms: Teks bantuan dipaparkan dengan input E-mel.

en: Help text displayed with Message input.
ms: Teks bantuan dipaparkan dengan input Mesej.

en: Help text displayed with Name input.
ms: Teks bantuan dipaparkan dengan input Nama.

en: Help text displayed with Subject input.
ms: Teks bantuan dipaparkan dengan input Subjek.

en: Help texts
ms: Teks bantuan

en: Hide Location input
ms: Sembunyikan input Lokasi

en: Hide empty values
ms: Sembunyikan nilai kosong

en: Hide map
ms: Sembunyikan peta

en: Hide selected filters
ms: Sembunyikan penapis yang dipilih

en: Hide selected inputs
ms: Sembunyikan input yang dipilih

en: Hide unchecked checkbox
ms: Sembunyikan kotak pilihan yang tidak ditandai

en: Horizontal offset
ms: Offset mendatar

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
ms: Jika dipilih, akan tersedia dalam penapis untuk siaran Item.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
ms: Jika anda ingin menggunakan pemalam WooCommerce Subscriptions anda sendiri, cuma nyahaktifkan versi yang dibundel di bawah dan aktifkan pemalam anda.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
ms: Jika trek GPX anda terdiri daripada beberapa segmen, penanda titik akhir dipaparkan sebagai ganti permulaan dan akhir setiap segmen.

en: Image focus
ms: Fokus imej

en: Image height
ms: Ketinggian imej

en: Image height unit
ms: Unit ketinggian imej

en: Image position
ms: Kedudukan imej

en: Image repeat
ms: Ulangan imej

en: Image scroll
ms: Tatal imej

en: Image size
ms: Saiz gambar

en: Images caption text
ms: Teks kapsyen imej

en: Images gallery
ms: Galeri gambar

en: Images vertical align
ms: Imej dijajar menegak

en: Infinite loop
ms: Gelung tak terhingga

en: Input choices
ms: Pilihan input

en: Input description
ms: Penerangan input

en: Input field name that appear on edit page.
ms: Masukkan nama medan yang muncul pada halaman edit.

en: Input identifier
ms: Pengecam input

en: Input label
ms: Label input

en: Input labels
ms: Label input

en: Input type
ms: Jenis input

en: Inputs contain validation errors.
ms: Input mengandungi ralat pengesahan.

en: Inputs group
ms: Kumpulan input

en: Insert from media
ms: Sisipan daripada media

en: Insert unit that will be displayed with number value.
ms: Masukkan unit yang akan dipaparkan dengan nilai nombor.

en: Inside image
ms: Imej dalam

en: Integrations
ms: Integrasi

en: Invalid file format
ms: Format fail tidak sah

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
ms: Nampaknya kami tidak dapat mencari apa yang anda cari.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
ms: Ia akan membolehkan anda membina halaman butiran item keseluruhan. Tiada blok akan diwarisi dari halaman khas Butiran Item.

[ctx: post type singular name]
en: Item
ms: item

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
ms: Kategori Item

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
ms: Kategori Item

en: Item Categories widgets area
ms: Kawasan widget Kategori Item

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
ms: Kategori Item

en: Item Claim Listing
ms: Penyenaraian Tuntutan Item

en: Item Contact Details
ms: Butiran Perhubungan Item

en: Item Contact Form
ms: Borang Perhubungan Item

en: Item Content
ms: Kandungan Item

en: Item Detail
ms: Butiran Item

en: Item Detail Page
ms: Halaman Butiran Item

en: Item Details
ms: Butiran Item

en: Item Events
ms: Perkara Peristiwa

en: Item Extension
ms: Sambungan Item

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
ms: Sambungan Item membolehkan membuat input tambahan pada halaman edit Catatan Item.

en: Item Featured Image
ms: Imej Pilihan Item

en: Item GPX Download
ms: Muat Turun Item GPX

en: Item Gallery
ms: Galeri Item

en: Item Get Directions
ms: Item Dapatkan Arah

en: Item Image Options
ms: Pilihan Imej Item

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
ms: Lokasi barang

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
ms: Lokasi Item

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
ms: Lokasi Item

en: Item Locations widgets area
ms: Kawasan widget Lokasi Item

en: Item Opening Hours
ms: Waktu Buka Barang

en: Item Options
ms: Pilihan Item

en: Item Review
ms: Semakan Item

en: Item Reviews
ms: Ulasan Item

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
ms: Ulasan Item memanjangkan Komen WordPress untuk membolehkan pelawat tapak web meninggalkan ulasan dan penilaian untuk Catatan Item.

en: Item already claimed
ms: Item sudah dituntut

en: Item author
ms: Pengarang item

en: Item category
ms: Kategori item

en: Item detail page slug
ms: Slug halaman butiran item

en: Item has been claimed
ms: Item telah dituntut

en: Item location
ms: lokasi barang

en: Item owner reply.
ms: Balasan pemilik item.

en: Item pending moderation from admin
ms: Item menunggu penyederhanaan daripada pentadbir

en: Item widgets area
ms: Kawasan widget item

en: Item:
ms: item:

en: Items
ms: barang

[ctx: post type general name]
en: Items
ms: barang

[ctx: post type menu name]
en: Items
ms: barang

en: Keep header closed by default on mobile.
ms: Pastikan pengepala ditutup secara lalai pada mudah alih.

en: Kilometers
ms: Kilometer

en: Label color
ms: Warna label

en: Label for email field
ms: Label untuk medan e-mel

en: Label for submit button
ms: Label untuk butang hantar

en: Label for username field
ms: Label untuk medan nama pengguna

en: Label used for Email input.
ms: Label digunakan untuk input E-mel.

en: Label used for Message textarea.
ms: Label digunakan untuk kawasan teks Mesej.

en: Label used for Name input.
ms: Label digunakan untuk input Nama.

en: Label used for Subject input.
ms: Label digunakan untuk input Subjek.

en: Label width
ms: Lebar label

en: Large
ms: besar

en: Large button
ms: Butang besar

en: Large size
ms: Saiz besar

en: Latitude
ms: Latitud

en: Leave a review
ms: Tinggalkan ulasan

en: Leave empty to not use this option.
ms: Biarkan kosong untuk tidak menggunakan pilihan ini.

en: Left
ms: Ditinggalkan

en: Limit displayed posts
ms: Hadkan siaran yang dipaparkan

en: Line under heading
ms: Baris di bawah tajuk

en: Lines color
ms: Warna garisan

en: Lines decoration
ms: Hiasan garisan

en: Link label
ms: Label pautan

en: Links color
ms: Warna pautan

en: List layout
ms: Susun atur senarai

en: Listing Advanced Filters
ms: Menyenaraikan Penapis Lanjutan

en: Listing Author Detail
ms: Butiran Pengarang Penyenaraian

en: Listing Authors List
ms: Senarai Pengarang Penyenaraian

en: Listing Categories List
ms: Senarai Kategori Penyenaraian

en: Listing Category Page
ms: Halaman Kategori Penyenaraian

en: Listing Items List
ms: Senarai Item Penyenaraian

en: Listing Location Page
ms: Halaman Lokasi Penyenaraian

en: Listing Locations List
ms: Senarai Lokasi Penyenaraian

en: Listing Map
ms: Peta Penyenaraian

en: Listing Map (for posts)
ms: Peta Penyenaraian (untuk siaran)

en: Listing Membership Content
ms: Menyenaraikan Kandungan Keahlian

en: Listing Search Form
ms: Borang Carian Penyenaraian

en: Listing Search Results
ms: Hasil Carian Penyenaraian

en: Listing Similar Items
ms: Menyenaraikan Item Serupa

en: Listing Subcategories List
ms: Penyenaraian Senarai Subkategori

en: Listing Sublocations List
ms: Penyenaraian Senarai Sublokasi

en: Location
ms: Lokasi

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
ms: Lokasi

en: Location Details
ms: Butiran Lokasi

en: Locations
ms: lokasi

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
ms: lokasi

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
ms: lokasi

en: Log Out
ms: Log keluar

en: Logged in text
ms: Teks log masuk

en: Logical operator
ms: Operator logik

en: Longitude
ms: Longitud

en: Map provider
ms: Pembekal peta

en: Maps provider
ms: Pembekal peta

en: Mark Item post as featured
ms: Tandai siaran Item sebagai dipaparkan

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
ms: Tandakan kategori sebagai ditampilkan untuk mengutamakannya dalam hasil yang dipaparkan.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
ms: Tandakan lokasi sebagai ditampilkan untuk mengutamakannya dalam hasil yang dipaparkan.

en: Marker Cluster Settings
ms: Tetapan Kluster Penanda

en: Markers
ms: Penanda

en: Markers & GPX Tracks
ms: Penanda &amp; Trek GPX

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
ms: Penanda dalam jarak kurang daripada %spx jejari dikumpulkan ke dalam kelompok. Tetapkan 0 untuk melumpuhkan kelompok.

en: Max number of items
ms: Bilangan maksimum item

en: Maximum displayed posts
ms: Maksimum siaran dipaparkan

en: Maximum distance
ms: Jarak maksimum

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
ms: Item maksimum untuk langganan semasa melebihi.

en: Maximum width
ms: Lebar maksimum

en: Medium
ms: Sederhana

en: Medium size
ms: Saiz sederhana

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
ms: Gabungkan kotak pilihan ke dalam kumpulan penapis dan tunjukkannya bersama-sama dalam penapis bahagian hadapan. Anda boleh menggunakan lebih banyak kumpulan menggunakan nama kumpulan yang berbeza.

en: Message
ms: Mesej

en: Message Help
ms: Mesej Bantuan

en: Message Label
ms: Label Mesej

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
ms: Mesej dipaparkan apabila penghantaran borang gagal kerana masalah pada bahagian pelayan.

en: Message displayed when the form validation failed.
ms: Mesej dipaparkan apabila pengesahan borang gagal.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
ms: Mesej dipaparkan apabila borang berjaya dihantar.

en: Message for the email notification
ms: Mesej untuk pemberitahuan e-mel

en: Metabox content settings
ms: Tetapan kandungan Metabox

en: Migration finished
ms: Penghijrahan selesai

en: Migration in progress
ms: Migrasi sedang berjalan

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
ms: Penghijrahan sedang dijalankan. Anda akan dapat memulakan semula migrasi apabila ia selesai.

en: Migration restarted
ms: Penghijrahan dimulakan semula

en: Miles
ms: Batu

en: Minimum height unit
ms: Unit ketinggian minimum

en: Minimum image height
ms: Ketinggian imej minimum

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
ms: Ketinggian peta minimum mungkin berbeza daripada nilai yang ditentukan kerana keperluan kandungan dalam peta.

en: Missing required GPX data
ms: Tiada data GPX yang diperlukan

en: Mobile
ms: mudah alih

en: Mobile size
ms: Saiz mudah alih

en: Mobile width breakpoint
ms: Titik putus lebar mudah alih

en: Monday
ms: Isnin

en: Move backward
ms: Bergerak ke belakang

en: Move forward
ms: Maju ke hadapan

en: Multiselect
ms: Berbilang pilih

en: Name Help
ms: Nama Bantuan

en: Name Label
ms: Label Nama

en: Name of sender displayed in received email.
ms: Nama pengirim dipaparkan dalam e-mel yang diterima.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
ms: Nama tab tetapan pada halaman Edit Item.

en: New Category Name
ms: Nama Kategori Baharu

en: New Item
ms: Item Baru

en: New Location Name
ms: Nama Lokasi Baharu

en: Newer reviews
ms: Ulasan yang lebih baru

en: Next
ms: Seterusnya

en: Night
ms: Malam

en: No Items found
ms: Tiada Item ditemui

en: No Items found in Trash
ms: Tiada Item ditemui dalam Sampah

en: No border
ms: Tiada sempadan

en: No borders
ms: Tiada sempadan

en: No lines
ms: Tiada garisan

en: No posts found
ms: Tiada siaran ditemui

en: No repeat
ms: Tiada ulangan

en: No results found.
ms: Tiada keputusan dijumpai.

en: No shadow
ms: Tiada bayang

en: No special pages found.
ms: Tiada halaman khas ditemui.

en: No users found
ms: Tiada pengguna ditemui

en: Non-membership visitors
ms: Pelawat bukan ahli

en: None
ms: tiada

en: Note
ms: Catatan

en: Notification messages
ms: Mesej pemberitahuan

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
ms: Pemberitahuan apabila item sudah dituntut. Biarkan kosong untuk menyembunyikan pemberitahuan.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
ms: Pemberitahuan apabila item menunggu penyederhanaan daripada pentadbir. Biarkan kosong untuk menyembunyikan pemberitahuan.

en: Notifications
ms: Pemberitahuan

en: Number
ms: Nombor

en: Number of items
ms: Bilangan item

en: OK
ms: okey

en: Older reviews
ms: Ulasan lama

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
ms: Satu pemikiran tentang &quot;%1$s&quot;

en: Only featured
ms: Hanya dipaparkan

en: Only featured items
ms: Hanya item yang diketengahkan

en: Only parent categories
ms: Kategori ibu bapa sahaja

en: Only parent locations
ms: Hanya lokasi ibu bapa

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ms: Aduh! Halaman itu tidak dapat ditemui.

en: Open image in popup
ms: Buka imej dalam pop timbul

en: Opened by default
ms: Dibuka secara lalai

en: Opening Hours
ms: Waktu pembukaan

en: Opening hours
ms: Waktu pembukaan

en: Options
ms: Pilihan

en: Order Options
ms: Pilihan Pesanan

en: Order by
ms: Perintah oleh

en: Order number
ms: Nombor pesanan

en: Organizer:
ms: Penganjur:

en: Owner
ms: Pemilik

en: Page template
ms: templat halaman

en: Parent Category
ms: Kategori Induk

en: Parent Category:
ms: Kategori Induk:

en: Parent Location
ms: Lokasi Ibu Bapa

en: Parent Location:
ms: Lokasi Ibu Bapa:

en: Pending
ms: Yang belum selesai

en: Performance Settings
ms: Tetapan Prestasi

en: Plugin Activation
ms: Pengaktifan Plugin

en: Position unavailable
ms: Jawatan tidak tersedia

en: Post Options
ms: Pilihan Siaran

en: Post has not selected any term.
ms: Siaran belum memilih sebarang istilah.

en: Posts Author Page
ms: Halaman Pengarang Catatan

en: Posts Category Page
ms: Halaman Kategori Catatan

en: Posts Date Page
ms: Halaman Tarikh Catatan

en: Posts Search Form
ms: Borang Carian Catatan

en: Posts Search Results
ms: Hasil Carian Siaran

en: Posts Tag Page
ms: Halaman Teg Catatan

en: Posts navigation
ms: Navigasi siaran

en: Posts number color
ms: Warna nombor catatan

en: Previous
ms: Sebelumnya

en: Proportional image height
ms: Ketinggian imej berkadar

en: Radial gradient
ms: Kecerunan jejari

en: Random
ms: rawak

en: Rating
ms: Penilaian

en: Rating stars color
ms: Penarafan warna bintang

en: Read more
ms: Baca lagi

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
ms: Tema yang diaktifkan baru-baru ini tidak serasi dengan pemalam %s, oleh itu pemalam telah dinyahaktifkan.

en: Recommended map height
ms: Ketinggian peta yang disyorkan

en: Reference Item Post
ms: Catatan Item Rujukan

en: Remove GPX track
ms: Alih keluar trek GPX

en: Remove Image
ms: Alih Keluar Imej

en: Repeat
ms: ulang

en: Repeat horizontally
ms: Ulang secara mendatar

en: Repeat vertically
ms: Ulang secara menegak

en: Respond to review
ms: Balas ulasan

en: Responsive options applied under screen width
ms: Pilihan responsif digunakan di bawah lebar skrin

en: Restart migration
ms: Mulakan semula penghijrahan

en: Results include at least one of selected filters.
ms: Keputusan termasuk sekurang-kurangnya satu penapis yang dipilih.

en: Results must include all selected filters.
ms: Keputusan mesti termasuk semua penapis yang dipilih.

en: Retro
ms: retro

en: Reviews
ms: Ulasan

en: Right
ms: Betul

en: Saturday
ms: Sabtu

en: Save Settings
ms: Simpan Tetapan

en: Scroll
ms: Tatal

en: Search
ms: Cari

en: Search Categories
ms: Carian Kategori

en: Search Items
ms: Cari Item

en: Search Locations
ms: Cari Lokasi

en: Search Special ages
ms: Cari umur Istimewa

en: Search by geolocation
ms: Cari mengikut geolokasi

en: Search for authors
ms: Cari pengarang

en: Search for posts
ms: Cari jawatan

en: Search for reference item post
ms: Cari siaran item rujukan

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
ms: Borang carian dipaparkan di dalam peta pada lebar skrin yang lebih besar daripada

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
ms: Borang carian yang membolehkan pelawat mencari item penyenaraian mengikut kata kunci, kategori atau lokasi.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
ms: Borang carian yang membolehkan pelawat mencari siaran mengikut kata kunci, kategori atau lokasi.

en: Search keyword
ms: Kata kunci carian

en: Search results for:
ms: Hasil carian untuk:

en: Secret Key
ms: Kunci Rahsia

en: Select
ms: Pilih

en: Select Category
ms: Pilih Kategori

en: Select Image
ms: Pilih Imej

en: Select Location
ms: Pilih Lokasi

en: Select alignment
ms: Pilih penjajaran

en: Select an Item
ms: Pilih Item

en: Select featured category
ms: Pilih kategori yang ditampilkan

en: Select image
ms: Pilih imej

en: Select layout
ms: Pilih reka letak

en: Select position of unit displayed with number value.
ms: Pilih kedudukan unit yang dipaparkan dengan nilai nombor.

en: Select size
ms: Pilih Saiz

en: Select type input cannot use AND operator.
ms: Input jenis pilih tidak boleh menggunakan operator DAN.

en: Select type of input field.
ms: Pilih jenis medan input.

en: Select your rating, please.
ms: Sila pilih rating anda.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
ms: Kategori yang dipilih akan diutamakan dan akan membentangkan catatan Item pada peta.

en: Selected post is no more published.
ms: Catatan yang dipilih tidak diterbitkan lagi.

en: Selected posts
ms: Jawatan yang dipilih

en: Selected posts are no more published.
ms: Catatan yang dipilih tidak lagi diterbitkan.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
ms: Catatan rujukan yang dipilih akan disenaraikan sebelum semua catatan lain yang serupa.

en: Send Button Text
ms: Hantar Teks Butang

en: Sender Email
ms: E-mel Pengirim

en: Sender Name
ms: Nama pengirim

en: Server Error Message
ms: Mesej Ralat Pelayan

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
ms: Pelayan mengalami ralat. Jika masalah berterusan, sila hubungi pentadbir tapak web.

en: Settings Saved
ms: tetapan disimpan

en: Shadow
ms: Bayang-bayang

en: Shadow color
ms: Warna bayang

en: Shadow settings
ms: Tetapan bayang-bayang

en: Show Category description
ms: Tunjukkan penerangan Kategori

en: Show Category icon
ms: Tunjukkan ikon Kategori

en: Show Email Address
ms: Tunjukkan Alamat E-mel

en: Show Location description
ms: Tunjukkan penerangan Lokasi

en: Show Location icon
ms: Tunjukkan ikon Lokasi

en: Show Opening Hours
ms: Tunjukkan Waktu Buka

en: Show Streetview
ms: Tunjukkan Streetview

en: Show address
ms: Tunjukkan alamat

en: Show advanced filters
ms: Tunjukkan penapis lanjutan

en: Show author image
ms: Tunjukkan imej pengarang

en: Show biographical info
ms: Tunjukkan maklumat biografi

en: Show categories
ms: Tunjukkan kategori

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
ms: Tunjukkan borang hubungan pada halaman yang menghantar e-mel ke alamat e-mel yang ditentukan

en: Show cover image
ms: Tunjukkan imej muka depan

en: Show data
ms: Tunjukkan data

en: Show date
ms: Tunjukkan tarikh

en: Show description
ms: Tunjukkan penerangan

en: Show empty map
ms: Tunjukkan peta kosong

en: Show featured image
ms: Tunjukkan imej yang ditampilkan

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
ms: Tunjukkan item yang ditampilkan di bahagian atas senarai sebelum semua siaran item lain.

en: Show filters group title
ms: Tunjukkan tajuk kumpulan penapis

en: Show link
ms: Tunjukkan pautan

en: Show link label input
ms: Tunjukkan input label pautan

en: Show locations
ms: Tunjukkan lokasi

en: Show more
ms: Tunjukkan lagi

en: Show navigation arrows
ms: Tunjukkan anak panah navigasi

en: Show on map
ms: Tunjukkan pada peta

en: Show only categories marked as featured.
ms: Tunjukkan hanya kategori yang ditandakan sebagai ditampilkan.

en: Show only featured category
ms: Tunjukkan kategori yang ditampilkan sahaja

en: Show only locations marked as featured.
ms: Tunjukkan hanya lokasi yang ditandakan sebagai ditampilkan.

en: Show pagination bullets
ms: Tunjukkan titik penomboran

en: Show posts number
ms: Tunjukkan nombor siaran

en: Show price
ms: Tunjukkan harga

en: Show rating
ms: Tunjukkan rating

en: Show reference Item Post
ms: Tunjukkan rujukan Item Post

en: Show selected filters
ms: Tunjukkan penapis yang dipilih

en: Show selected inputs
ms: Tunjukkan input yang dipilih

en: Show similar posts from the same:
ms: Tunjukkan siaran yang serupa daripada yang sama:

en: Show submit filter button
ms: Tunjukkan butang serah penapis

en: Show subtitle
ms: Tunjukkan sari kata

en: Show track endpoint markers on
ms: Tunjukkan penanda titik akhir trek dihidupkan

en: Show web
ms: Tunjukkan web

en: Silver
ms: Perak

en: Simple layout
ms: Susun atur yang ringkas

en: Site Key
ms: Kunci Tapak

en: Site logo
ms: Logo tapak

en: Skip number of posts from start
ms: Langkau bilangan siaran dari mula

en: Small
ms: Kecil

en: Small button
ms: Butang kecil

en: Small size
ms: Saiz kecil

en: Solid color
ms: Warna pepejal

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
ms: Halaman Khas

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
ms: Halaman Khas

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
ms: Halaman Khas

en: Special page updated.
ms: Halaman khas dikemas kini.

en: Special pages list
ms: Senarai halaman khas

en: Special pages list navigation
ms: Navigasi senarai halaman khas

en: Spread radius
ms: Jejari sebaran

en: Start and end of track
ms: Mula dan tamat trek

en: Step
ms: Langkah

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
ms: Streetview tersedia hanya jika kunci API Google didayakan

en: Style
ms: Gaya

en: Style JSON
ms: Gaya JSON

en: Subject
ms: Subjek

en: Subject Help
ms: Bantuan Mata Pelajaran

en: Subject Label
ms: Label Subjek

en: Subject for the email notification
ms: Subjek untuk pemberitahuan e-mel

en: Submit Label
ms: Hantar Label

en: Submit distance button label
ms: Hantar label butang jarak

en: Submit filters button label
ms: Serahkan label butang penapis

en: Submit reply
ms: Hantar balasan

en: Submit review
ms: Hantar semakan

en: Subscriptions
ms: Langganan

en: Subtitle
ms: Sari kata

en: Success Message
ms: Mesej Kejayaan

en: Sunday
ms: Ahad

en: Table style
ms: Gaya meja

en: Tag archives:
ms: Arkib teg:

en: Telephone
ms: telefon

en: Terms & Conditions label
ms: Label Terma &amp; Syarat

en: Text
ms: Teks

en: Text color
ms: Warna teks

en: Text displayed in the form when user is logged in
ms: Teks dipaparkan dalam borang apabila pengguna log masuk

en: Text displayed instead of full website url
ms: Teks dipaparkan bukannya url tapak web penuh

en: Text displayed on Send Button.
ms: Teks dipaparkan pada Butang Hantar.

en: Text displayed on empty map
ms: Teks dipaparkan pada peta kosong

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
ms: Teks untuk input borang Terma &amp; Syarat. Biarkan kosong untuk melumpuhkan kotak pilihan.

en: Text layout
ms: Susun atur teks

en: Text link
ms: Pautan teks

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
ms: Teks mesej e-mel. Terdapat pembolehubah: {user-name} {user-email} {user-message}

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
ms: Pemalam %s tidak dapat diaktifkan. Ia tidak serasi dengan tema aktif semasa.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
ms: Bilangan maksimum item yang boleh diterbitkan oleh pelanggan dengan langganan ini (Biarkan kosong untuk bilangan item yang tidak terhad).

en: Theme
ms: Tema

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
ms: Tiada langganan yang tersedia. Tolong tambahkan sedikit.

en: There are no filters to show.
ms: Tiada penapis untuk ditunjukkan.

en: There are no inputs to show.
ms: Tiada input untuk ditunjukkan.

en: There are no selected inputs to show.
ms: Tiada input terpilih untuk ditunjukkan.

en: Thick border
ms: Sempadan tebal

en: Thick borders
ms: Sempadan tebal

en: Thin border
ms: Sempadan nipis

en: Thin borders
ms: Sempadan nipis

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
ms: Ciri ini menambah fungsi Penyenaraian Tuntutan untuk item Penyenaraian

en: This product is a Citadela Subscription.
ms: Produk ini adalah Langganan Citadela.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
ms: Tetapan ini akan membolehkan pengeditan Catatan Item menggunakan editor Gutenberg. Ciri ini akan membolehkan anda mempunyai fleksibiliti pentadbiran yang lebih besar. Sila berhati-hati blok yang anda masukkan dalam butiran item kerana semuanya akan diletakkan dalam blok &quot;Kandungan Item&quot; pada halaman Khas Butiran Item.

en: Thumbnail
ms: lakaran kecil

en: Thursday
ms: Khamis

en: Time in seconds
ms: Masa dalam beberapa saat

en: Title
ms: Tajuk

en: Title color
ms: Warna tajuk

en: Titles color
ms: Warna tajuk

en: Top
ms: Atas

en: Top left
ms: Atas kiri

en: Top right
ms: Atas kanan

en: Track color
ms: Warna trek

en: Track endpoints color
ms: Jejaki warna titik akhir

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
ms: Trek disembunyikan dan digantikan dengan penanda peta mengikut tahap zum.

en: Tuesday
ms: Selasa

en: Turn on Claim Listing feature
ms: Hidupkan ciri Penyenaraian Tuntutan

en: Turn on Item Extension features
ms: Hidupkan ciri Sambungan Item

en: Turn on Item Reviews for listing items
ms: Hidupkan Ulasan Item untuk menyenaraikan item

en: Type for search...
ms: Taip untuk carian...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
ms: Kotak semak tunggal yang tidak ditandai tidak akan dipaparkan.

en: Unclaimed
ms: Tidak dituntut

en: Under image
ms: Di bawah imej

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
ms: Pengecam unik untuk medan input baharu. Gunakan satu perkataan, tiada ruang. Garis bawah dan sempang dibenarkan.

en: Unit of number
ms: Unit nombor

en: Unit position
ms: Kedudukan unit

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
ms: Ciri penyenaraian universal untuk mana-mana tapak web

en: Update Category
ms: Kemas kini Kategori

en: Update Location
ms: Kemas kini Lokasi

en: Upload file
ms: Muat naik fail

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
ms: Fail yang dimuat naik tidak termasuk data runut GPX yang diperlukan.

en: Uploaded file has not valid XML format.
ms: Fail yang dimuat naik tidak mempunyai format XML yang sah.

en: Uploading&#8230;
ms: Memuat naik…

en: Use Contact Form
ms: Gunakan Borang Perhubungan

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
ms: Gunakan antara muka Pentadbir Mudah untuk pelanggan anda

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
ms: Gunakan editor Gutenberg untuk kandungan item penyenaraian

en: Use carousel
ms: Gunakan karusel

en: Use correct full website url
ms: Gunakan url tapak web penuh yang betul

en: Use geolocation search
ms: Gunakan carian geolokasi

en: Use in search filter
ms: Gunakan dalam penapis carian

en: Use responsive options
ms: Gunakan pilihan responsif

en: Use valid email address, please.
ms: Sila gunakan alamat e-mel yang sah.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
ms: Berguna untuk menunjukkan teks bantuan tambahan atau teks GDPR dengan setiap input dalam borang.

en: User ID
ms: ID Pengguna

en: User additional options
ms: Pilihan tambahan pengguna

en: User denied geolocation
ms: Pengguna menafikan geolokasi

en: User email
ms: E-mel pengguna

en: User login
ms: Log masuk pengguna

en: User posts count
ms: Catatan pengguna dikira

en: User registration date
ms: Tarikh pendaftaran pengguna

en: Username Label
ms: Label Nama Pengguna

en: Users with active membership
ms: Pengguna dengan keahlian aktif

en: Validation Error Message
ms: Mesej Ralat Pengesahan

en: Value color
ms: Warna nilai

en: Vertical offset
ms: Offset menegak

en: View Category
ms: Lihat Kategori

en: View Item
ms: Lihat item

en: View Location
ms: Lihat Lokasi

en: View Site
ms: Lihat Tapak

en: View more
ms: Lihat lagi

en: View posts
ms: Lihat siaran

en: View posts label
ms: Lihat label siaran

en: View track on the map
ms: Lihat trek pada peta

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
ms: Kami mengesyorkan untuk menggunakan format masa 24:00 untuk tujuan SEO dan memenuhi keperluan Data Berstruktur Google. Gunakan masa seperti 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
ms: Kami telah menyahaktifkan pemalam Citadela Directory Lite. Anda kini boleh mengaktifkan dan menikmati versi penuh pemalam.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
ms: Kami mendapati pemalam WooCommerce Subscriptions aktif, fungsi langganan daripada pemalam Penyenaraian Citadela tersedia.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
ms: Kami mendapati anda menjalankan versi PHP yang sudah lapuk yang tidak lagi disokong, oleh itu <em>pemalam telah dinyahaktifkan</em> . Pastikan tapak anda pantas dan selamat, dengan <a href='%1$s'>menaik taraf PHP kepada versi terkini</a> . Keperluan minimum untuk %2$s ialah <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
ms: Kami mendapati anda menjalankan versi WordPress yang sudah lapuk, oleh itu <em>pemalam telah dinyahaktifkan</em> . Pastikan tapak anda selamat dan terkini, dengan <a href='%1$s'>mengemas kini WordPress kepada versi terkini</a> . Keperluan minimum untuk %2$s ialah <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Web
ms: web

en: Website Link
ms: Pautan Laman Web

en: Website Link Label
ms: Label Pautan Laman Web

en: Website link rel attribute
ms: Atribut rel pautan tapak web

en: Wednesday
ms: Rabu

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
ms: Widget dipaparkan pada halaman Kategori Item.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
ms: Widget dipaparkan pada halaman Lokasi Item.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
ms: Widget dipaparkan pada halaman catatan Item.

en: Will be listed all available similar items.
ms: Akan disenaraikan semua item serupa yang tersedia.

en: With background
ms: Dengan latar belakang

en: With search form
ms: Dengan borang carian

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
ms: Dengan url akan tersedia input tambahan untuk memasukkan teks yang dipaparkan dan bukannya pautan biasa.

en: WooCommerce subscriptions
ms: Langganan WooCommerce

en: Works when block is the only block in a column.
ms: Berfungsi apabila blok adalah satu-satunya blok dalam lajur.

en: You do not have permission to upload files.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk memuat naik fail.

en: You must be logged in to post a review.
ms: Anda mesti log masuk untuk menyiarkan ulasan.

en: Your rating
ms: Penilaian anda

en: Your reply to review
ms: Balasan anda untuk ulasan

en: Your review
ms: Ulasan anda

en: blue : Blue color
ms: biru : Warna biru

en: default image size
ms: saiz imej lalai

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
ms: atau

en: post | posts
ms[0]: jawatan

en: red : Red color
ms: merah : Warna merah
