Citadela Listing 5.7.15 - en to mn translation catalogue (813 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
mn[0]: “%2$s”-ын %1$s шүүмж

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
mn: %s шилжүүлж дууссан. Таны өмнөх AIT лавлах загвараас бүх зүйл, ангилал, байршлыг Citadela Listing залгаастай ашиглах боломжтой боллоо.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
mn: %s нь таны өмнөх AIT лавлах загвараас бүх зүйл, ангилал, байршлыг автоматаар шилжүүлж байна. Шилжүүлэх үйл явц хэдэн минут болж магадгүй. Шилжүүлэлт дуусахад бид танд мэдэгдэх болно. Та WordPress-ийг ердийнхөөрөө үргэлжлүүлэн ашиглаж болно.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
mn: %s залгаас болон PHP таарахгүй байна

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
mn: %s залгаас болон WordPress-ийн нийцгүй байдал

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
mn: %s залгаас таарахгүй байна

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
mn: %s залгаас идэвхтэй байна

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
mn[0]: %s тойм

en: 404 Page
mn: 404 хуудас

en: API Key
mn: API түлхүүр

en: Actions:
mn: Үйлдлүүд:

[ctx: Item]
en: Add New
mn: Шинээр нэмэх

en: Add New Category
mn: Шинэ ангилал нэмэх

en: Add New Item
mn: Шинэ зүйл нэмэх

en: Add New Location
mn: Шинэ байршил нэмэх

en: Add images to gallery
mn: Галерейд зураг нэмэх

en: Address
mn: Хаяг

en: Address and Location
mn: Хаяг ба байршил

en: Address and location
mn: Хаяг, байршил

en: Advanced Filters block displayed within search form
mn: Хайлтын маягт дотор харагдах Нарийвчилсан шүүлтүүрийн блок

en: Advanced Header Design
mn: Нарийвчилсан толгойн дизайн

en: Advanced header
mn: Нарийвчилсан толгой

en: Align Center
mn: Төвийг тэгшлэх

en: Align Left
mn: Зүүн зэрэгцүүлэх

en: Align Right
mn: Баруун тэгшлэх

en: Align Text Center
mn: Текстийн төвийг зэрэгцүүлнэ

en: Align Text Justify
mn: Текстийг тэгшлэх

en: Align Text Left
mn: Текстийг зүүн тийш зэрэгцүүлнэ

en: Align Text Right
mn: Текстийг баруун тийш зэрэгцүүлнэ

en: Alignment
mn: Зохицуулах

en: All
mn: Бүгд

en: All Categories
mn: Бүх ангилал

en: All Items
mn: Бүх зүйл

en: All Locations
mn: Бүх байршил

en: All Special Pages
mn: Бүх тусгай хуудас

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
mn: Таны мэдээллийн сангаас автоматаар шилжүүлсэн бүх зүйл, ангилал, байршлыг устгасан. Шинэ шилжих үйл явц эхэлсэн.

en: All filters
mn: Бүх шүүлтүүрүүд

en: All inputs
mn: Бүх оролт

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
mn: Хэрэглэгчид Citadela зүйлсийн сэтгэгдлийг удирдахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
mn: Хэрэглэгчид Citadela зүйлсийн шүүмжийг удирдахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
mn: Үйлчлүүлэгчид Citadela зүйлсийн ангилал тогтоохыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
mn: Хэрэглэгчид Citadela эд зүйлсийн байршлыг тогтоохыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
mn: Үйлчлүүлэгчид Citadela эд зүйлсийн онцолсон ангиллыг тохируулахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
mn: Хэрэглэгчид Citadela зүйлсийн GPX трек файлыг тохируулахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
mn: Хэрэглэгчид Citadela эд зүйлсийн өргөтгөлийн сонголтуудыг тохируулахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
mn: Хэрэглэгчид Citadela эд зүйлсийн хаяг, байршлыг тохируулахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
mn: Үйлчлүүлэгчид Citadela зүйлсийн холбоо барих хаягийг тохируулахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
mn: Хэрэглэгчид Citadela зүйлсийн агуулгыг тохируулахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
mn: Үйлчлүүлэгчид Citadela зүйлсийн ишлэлийг тохируулахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
mn: Хэрэглэгчид Citadela эд зүйлсийн онцолсон дүрсийг тохируулахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
mn: Хэрэглэгчид Citadela зүйлсийн ерөнхий сонголтыг тохируулахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
mn: Үйлчлүүлэгчид Citadela зүйлсийн зургийн цомог тохируулахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
mn: Үйлчлүүлэгчид Citadela-ийн барааг нээх цагийг тохируулахыг зөвшөөрнө үү.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
mn: Хэрэглэгчид Citadela зүйлсийн хуудасны шинж чанаруудыг тохируулахыг зөвшөөрнө үү.

en: Already claimed
mn: Аль хэдийн нэхэмжилсэн

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
mn: Аль хэдийн нээсэн нийтлэлийг лавлагааны нийтлэл болгон ашиглах болно.

en: Any active subscription
mn: Аливаа идэвхтэй захиалга

en: Appearance
mn: Гадаад төрх

en: Approve
mn: Зөвшөөрөх

en: Approve claim
mn: Нэхэмжлэлийг зөвшөөрөх

en: Approved
mn: Зөвшөөрсөн

en: Archives:
mn: Архив:

en: Are you sure you want to decline this claim?
mn: Та энэ заргыг татгалзахдаа итгэлтэй байна уу?

en: Ascending
mn: Өгсөж байна

en: Attributes
mn: Шинж чанарууд

en: Author Details
mn: Зохиогчийн дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Author archives:
mn: Зохиогчийн архив:

en: Author biographical info
mn: Зохиогчийн намтар мэдээлэл

en: Author name
mn: Зохиогчийн нэр

en: Authors to display
mn: Үзүүлэх зохиогчид

en: Automatic Listing Map
mn: Автомат жагсаалтын газрын зураг

en: Automatic Listing Map (for posts)
mn: Автомат жагсаалтын газрын зураг (нийтлэлийн хувьд)

en: Automatic height
mn: Автомат өндөр

en: Autoplay
mn: Автоматаар тоглох

en: Background
mn: Суурь

en: Background color
mn: Дэвсгэр өнгө

en: Background image
mn: Арын зураг

en: Background on collapsed form
mn: Хаагдсан хэлбэрийн дэвсгэр

en: Background settings
mn: Арын дэвсгэр тохиргоо

en: Background type
mn: Арын дэвсгэр төрөл

en: Blur background
mn: Арын дэвсгэрийг бүдгэрүүлэх

en: Blur radius
mn: Бүдгэрүүлэх радиус

en: Border around filter group
mn: Шүүлтүүрийн бүлгийн эргэн тойрон хүрээлэх

en: Border around heading
mn: Гарчгийн эргэн тойрон хүрээлэх

en: Border color
mn: Хилийн өнгө

en: Border radius
mn: Хилийн радиус

en: Border settings
mn: Хилийн тохиргоо

en: Border style
mn: Хилийн хэв маяг

en: Border width
mn: Хилийн өргөн

en: Borders color
mn: Хүрээний өнгө

en: Borders width
mn: Хилийн өргөн

en: Bottom
mn: Доод талд

en: Bottom left
mn: Зүүн доод

en: Bottom right
mn: Баруун доод талд

en: Box layout
mn: Хайрцагны зохион байгуулалт

en: Box width
mn: Хайрцагны өргөн

en: Button background color
mn: Товчлуурын дэвсгэр өнгө

en: Button border radius
mn: Товчлуурын хүрээний радиус

en: Button color
mn: Товчлуурын өнгө

en: Button settings
mn: Товчлуурын тохиргоо

en: Button style
mn: Товчлуурын загвар

en: Button text color
mn: Товчлуурын текстийн өнгө

en: Buttons
mn: Товчлуурууд

en: Cancel
mn: Цуцлах

en: Captcha check failed!
mn: Captcha шалгалт амжилтгүй боллоо!

en: Caption text
mn: Тайлбар текст

en: Carousel Options
mn: Карусель сонголтууд

en: Carousel autoplay enabled
mn: Carousel автоматаар тоглуулахыг идэвхжүүлсэн

en: Carousel decoration color
mn: Тойрог чимэглэлийн өнгө

en: Carousel loop mode enabled
mn: Тойрог давталтын горимыг идэвхжүүлсэн

en: Categories
mn: Ангилал

en: Category
mn: Ангилал

en: Category Details
mn: Ангиллын дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Category archives:
mn: Ангилал архивууд:

en: Category color
mn: Ангилал өнгө

en: Category decoration color
mn: Ангилал чимэглэлийн өнгө

en: Category icon
mn: Ангиллын дүрс

en: Center
mn: Төв

en: Center left
mn: Төв зүүн

en: Center right
mn: Баруун төв

en: Change GPX track
mn: GPX замыг өөрчлөх

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
mn: Сонгосон оролтын төрөлд зориулсан сонголтууд. Нэг мөрөнд нэг сонголт хийж, хадгалсан оролтын утга болон оролтод харагдах текстийг хоёр цэгээр хуваана.

en: Choose option
mn: Сонголтыг сонгоно уу

en: Citadela - Special Pages
mn: Citadela - Тусгай хуудас

note: translators: %s plugin's name
en: Citadela Directory Lite
mn: Citadela лавлах Lite

en: Citadela Half Layout Map Settings
mn: Citadela хагас байршлын газрын зургийн тохиргоо

en: Citadela Item Page Layout
mn: Citadela зүйлийн хуудасны зохион байгуулалт

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
mn: Citadela жагсаалт

en: Citadela Listing > Item Extension
mn: Citadela жагсаалт &gt; Барааны өргөтгөл

en: Citadela Listing Blocks
mn: Citadela жагсаалтын блокууд

en: Citadela Posts Blocks
mn: Citadela шуудангийн блокууд

en: Citadela Special Pages
mn: Citadela тусгай хуудас

en: Citadela Subscription
mn: Citadela захиалга

en: Claim Listing
mn: Нэхэмжлэлийн жагсаалт

en: Claim Listing Request
mn: Нэхэмжлэлийн жагсаалт гаргах хүсэлт

en: Claim as:
mn: Нэхэмжлэх:

en: Claim listing has been approved
mn: Нэхэмжлэлийн жагсаалт батлагдсан

en: Claim listing has been declined
mn: Нэхэмжлэлийн жагсаалтаас татгалзсан

en: Claim status
mn: Нэхэмжлэлийн төлөв

en: Claimed by
mn: Нэхэмжлэгч

en: Clear
mn: Тодорхой

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
mn: Доорх товчлуур дээр дарснаар шилжих процесс дахин эхэлнэ. Автоматаар шилжүүлсэн бүх зүйл, ангилал, байршил устах болно. Гараар үүсгэсэн бүх зүйл, ангилал, байршлыг устгахгүй. Үүний дараа шилжих процесс автоматаар эхэлнэ.

en: Closed on mobile
mn: Гар утсан дээр хаалттай

en: Cluster radius in px
mn: Кластерын радиус px

en: Clusters are disabled.
mn: Кластерууд идэвхгүй болсон.

en: Collapsible filters section.
mn: Эвхэгддэг шүүлтүүрийн хэсэг.

en: Comments
mn: Сэтгэгдэл

en: Contact
mn: Холбоо барих

en: Content
mn: Агуулга

en: Content visible for:
mn: Харагдах контент:

en: Copy and paste the JSON from this website:
mn: Энэ вэбсайтаас JSON-г хуулж буулгана уу:

en: Couldn't find location, try different address.
mn: Байршлыг олж чадсангүй, өөр хаягаар оролдоно уу.

en: Cover
mn: Хавтас

en: Cover column height
mn: Хавтасны баганын өндөр

en: Cover image
mn: Хавтасны зураг

en: Current block view
mn: Одоогийн блокийн харагдац

en: Custom
mn: Захиалгат

en: Custom Height Settings
mn: Өөрчлөгдсөн өндрийн тохиргоо

en: Custom inputs
mn: Захиалгат оролт

en: Custom shadow
mn: Захиалгат сүүдэр

en: Customized options for mobile screen width.
mn: Хөдөлгөөнт дэлгэцийн өргөний тохируулсан сонголтууд.

en: Dark
mn: Харанхуй

en: Data migration
mn: Өгөгдлийн шилжилт

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
mn: Утгагүй оролтын өгөгдлийг харуулахгүй.

en: Date
mn: Огноо

en: Date archives:
mn: Архивын огноо:

en: Date color
mn: Огнооны өнгө

en: Decide if email address is visible for visitors
mn: Имэйл хаяг зочдод харагдах эсэхийг шийднэ үү

en: Decline
mn: Татгалзах

en: Decline claim
mn: Нэхэмжлэлээс татгалзах

en: Decoration color
mn: Чимэглэлийн өнгө

en: Default
mn: Өгөгдмөл

en: Default Layout Options
mn: Өгөгдмөл байршлын сонголтууд

en: Default Search Results
mn: Өгөгдмөл хайлтын үр дүн

en: Default Search Results Page
mn: Анхдагч хайлтын үр дүнгийн хуудас

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
mn: Сонголтын эхний сонголтоор харагдах үндсэн сонголтын текст.

en: Default shadow
mn: Өгөгдмөл сүүдэр

en: Default size
mn: Өгөгдмөл хэмжээ

en: Delay between slides
mn: Слайд хоорондын саатал

en: Descending
mn: Бууж байна

en: Description
mn: Тодорхойлолт

en: Description text that appear on edit page with new input.
mn: Шинэ оруулгатай засварлах хуудсан дээр гарч ирэх тайлбар текст.

en: Design Options
mn: Дизайн сонголтууд

en: Desktop
mn: Ширээний компьютер

en: Desktop size
mn: Ширээний хэмжээ

en: Disable filters button label
mn: Шүүлтүүрийн товчлуурын шошгыг идэвхгүй болгох

en: Disable geolocation button label
mn: Газарзүйн байршлын товчлуурын шошгыг идэвхгүй болгох

en: Display name
mn: Харагдах нэр

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
mn: Хамгийн ойрын зүйлсийг GPS координатаар нь харуулав.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
mn: Сонгосон лавлагааны нийтлэлтэй төстэй нийтлэлүүдийг харуулах болно.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
mn: Жагсаалтын тодорхой зүйлийн хаяг, утасны дугаар болон бусад холбоо барих мэдээллийг харуулна.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
mn: Google Газрын зургийн навигацыг &quot;Зүйлийн нийтлэлийн байршил&quot; руу нээх товчлуурыг харуулна.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
mn: Тухайн зүйлд оноосон GPX файлыг татаж авах товчлуурыг харуулна.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
mn: Жагсаалтын тодорхой зүйлийн имэйл хаяг руу шууд имэйл илгээх холбоо барих маягтыг харуулна.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
mn: Зөвхөн идэвхтэй гишүүнчлэлтэй хэрэглэгчид эсвэл зөвхөн гишүүнчлэлгүй зочдод зориулсан контентыг харуулдаг.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
mn: Жагсаалтын тодорхой зүйлийн визуал засварлагч дээр бичсэн контентыг харуулна.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
mn: Нийтлэлд хуваарилагдсан зургийн галерейг харуулна.

en: Displays information about author on author archive page.
mn: Зохиогчийн архивын хуудсан дээр зохиогчийн талаарх мэдээллийг харуулна.

en: Displays information about selected authors.
mn: Сонгогдсон зохиогчдын талаарх мэдээллийг харуулна.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
mn: Тухайн зүйлд хуваарилагдсан Өргөтгөлийн оролтын мэдээллийг харуулна.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
mn: Тодорхой шүүлтүүр дээр үндэслэн жагсаалтын ангиллыг харуулна. Энэ нь тодорхой категорийн үндсэн ангилал эсвэл дэд ангиллыг харуулах боломжтой.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
mn: Одоогийн ангилал/байршлын хуудас эсвэл хайлтын маягтын үр дүнд тулгуурлан жагсаалтыг харуулна.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
mn: Шүүлтүүр дээр үндэслэн жагсаалтын зүйлсийг харуулна. Жишээлбэл, зөвхөн тодорхой ангилал, байршил эсвэл онцолсон зүйлсээс.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
mn: Шүүлтүүр дээр үндэслэн газрын зураг дээрх жагсаалтыг харуулна. Жишээлбэл, зөвхөн тодорхой ангилал, байршил эсвэл онцолсон зүйлсээс.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
mn: Сонгосон лавлагааны нийтлэлтэй төстэй жагсаалтын зүйлсийг харуулна.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
mn: Тодорхой шүүлтүүр дээр үндэслэн байршлын жагсаалтыг харуулна. Энэ нь тодорхой байршлаас эцэг эхийн байршил эсвэл дэд байршлыг харуулах боломжтой.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
mn: Одоогийн категорийн хуудсан дээр үндэслэн жагсаалтын дэд ангиллыг харуулна.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
mn: Одоогийн категорийн хуудсанд тулгуурлан дэд байршлын жагсаалтыг харуулна.

en: Displays main item image of specific listing item.
mn: Жагсаалтын тодорхой зүйлийн үндсэн зүйлийн зургийг харуулна.

en: Displays opening hours of specific listing item.
mn: Жагсаалтын тодорхой зүйлийн ажиллах цагийг харуулна.

en: Displays posts based on current results from search form.
mn: Хайлтын маягтын одоогийн үр дүнд тулгуурлан нийтлэлүүдийг харуулна.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
mn: Өгөгдмөл WordPress хайлтын үр дүнгийн хуудсан дээрх одоогийн илэрц дээр үндэслэн нийтлэлүүдийг харуулна.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
mn: Шүүлтүүр дээр үндэслэн газрын зураг дээрх нийтлэлүүдийг харуулна. Жишээлбэл, зөвхөн тодорхой ангилал эсвэл байршлын нийтлэлүүд.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
mn: Одоогийн хуудсан дээр тулгуурлан холбогдох жагсаалтын зүйлсийг автоматаар харуулна. Жишээлбэл, хайлтын үр дүн эсвэл зүйлийн дэлгэрэнгүй байршил.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
mn: Одоогийн хуудсан дээр үндэслэн холбогдох нийтлэлүүдийг автоматаар харуулна. Жишээлбэл, хайлтын илэрц эсвэл нийтлэлийн байршлын дэлгэрэнгүй мэдээлэл.

en: Displays the button and the form for claim listing.
mn: Нэхэмжлэлийн жагсаалтад зориулсан товчлуур болон маягтыг харуулна.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
mn: Жагсаалтын тодорхой зүйлийн удахгүй болох үйл явдлуудыг харуулна.

en: Distance
mn: Зай

en: Distance option label
mn: Зайны сонголтын шошго

en: Distance unit
mn: Зайны нэгж

en: Do not show
mn: Битгий харуул

en: Do not show endpoints
mn: Төгсгөлийн цэгүүдийг бүү харуул

en: Do not use Item Detail special page settings
mn: Зүйлийн дэлгэрэнгүй хуудасны тусгай тохиргоог бүү ашигла

en: Download GPX file
mn: GPX файлыг татаж авах

en: Drop GPX file here
mn: GPX файлыг энд буулгана уу

en: Dynamic track visibility
mn: Замын динамик харагдах байдал

en: Easy Admin
mn: Хялбар админ

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
mn: Easy Admin нь ямар ч шаардлагагүй анхаарал сарниулахгүйгээр хялбаршуулсан WordPress удирдлагыг санал болгодог.

en: Edit Category
mn: Ангилал засах

en: Edit Item
mn: Зүйлийг засах

en: Edit Location
mn: Байршил засах

en: Edit Special Page
mn: Тусгай хуудсыг засах

en: Email
mn: Имэйл

en: Email Help
mn: Тусламжийг имэйлээр илгээнэ үү

en: Email Label
mn: Имэйлийн шошго

en: Email Message
mn: Имэйл мессеж

en: Email settings
mn: Имэйлийн тохиргоо

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
mn: Имэйлд илгээгч болгон ашигладаг цахим шуудангийн хаяг нь таны вэбсайтын домайнтай тохирч байгаа эсэхийг шалгаарай.

en: Empty map behavior
mn: Хоосон газрын зургийн үйлдэл

en: Empty value to show all similar items.
mn: Бүх ижил төстэй зүйлсийг харуулах хоосон утга.

en: Enable
mn: Идэвхжүүлэх

en: Enable Gutenberg editor
mn: Гутенберг засварлагчийг идэвхжүүлнэ үү

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
mn: Цэсээр дамжуулан шүүлтүүрт оруулах боломжтой оролтыг идэвхжүүлж, оруулна уу

en: Enable and insert inputs via menu
mn: Цэсээр дамжуулан оролтыг идэвхжүүлж, оруулна уу

en: Enable bundled subscriptions
mn: Багцлагдсан захиалгыг идэвхжүүлэх

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
mn: Төгсгөлийн цэгийн тэмдэглэгээг байршуулсан GPX замын хамгийн эхний ба төгсгөлийн цэгийн оронд харуулна.

en: Event Details
mn: Үйл явдлын дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Event Image Options
mn: Үйл явдлын зургийн сонголтууд

en: Every segment in track
mn: Сегмент бүр замдаа байна

en: Everything
mn: Бүх зүйл

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
mn: Оруулсан утгуудын жишээ: %s

en: Excerpt
mn: Ишлэл

en: Feature is disabled
mn: Онцлог идэвхгүй байна

en: Featured
mn: Онцолсон

en: Featured Category
mn: Онцлох ангилал

en: Featured category
mn: Онцолсон ангилал

en: Featured image
mn: Онцолсон зураг

en: Featured items first
mn: Эхлээд онцолсон зүйлс

en: Featured location
mn: Онцлох байршил

en: Fill all required fields, please.
mn: Шаардлагатай бүх талбарыг бөглөнө үү.

en: Filter
mn: Шүүлтүүр

en: Filter posts
mn: Нийтлэлүүдийг шүүх

en: Filter special pages list
mn: Тусгай хуудасны жагсаалтыг шүүнэ үү

en: Filters
mn: Шүүлтүүр

en: Filters Design
mn: Шүүлтүүрийн дизайн

en: Filters background color
mn: Арын өнгө шүүдэг

en: Filters group name
mn: Бүлгийн нэрийг шүүдэг

en: Filters settings
mn: Шүүлтүүрийн тохиргоо

en: Filters to specify results of displayed items.
mn: Үзүүлсэн зүйлсийн үр дүнг тодорхойлох шүүлтүүр.

en: Find address
mn: Хаяг олох

en: Fix width
mn: Өргөнийг засах

en: Fixed
mn: Тогтмол

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
mn: Дэлгэрэнгүй мэдээллийг %s-аас үзнэ үү.

en: Force box width to selected value.
mn: Хайрцагны өргөнийг сонгосон утга руу хүчээр оруулах.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
mn: Үзүүлсэн өгөгдөлд зориулж хүснэгтийн хэв маягийг албадах ба урт утгыг шошгоны доор зөөхгүй.

en: Form
mn: Маягт

en: Form inside map breakpoint
mn: Маягт доторх газрын зургийн таслах цэг

en: Form settings
mn: Маягтын тохиргоо

en: Friday
mn: Баасан гараг

en: Full horizontal
mn: Бүрэн хэвтээ

en: Full vertical
mn: Бүрэн босоо

en: Fullwidth page
mn: Бүрэн өргөнтэй хуудас

en: GPX Tracks
mn: GPX замууд

en: GPX file successfully loaded!
mn: GPX файлыг амжилттай ачааллаа!

en: GPX files
mn: GPX файлууд

en: Gallery Options
mn: Галерейн сонголтууд

en: General
mn: Генерал

en: General background
mn: Ерөнхий суурь

en: General options
mn: Ерөнхий сонголтууд

en: General options for desktop.
mn: Ширээний компьютерийн ерөнхий сонголтууд.

en: General settings
mn: Ерөнхий Тохиргоо

en: Geolocation search settings
mn: Газарзүйн байршлын хайлтын тохиргоо

en: Get directions
mn: Чиглэл авах

en: Google Maps API Key
mn: Google Газрын зургийн API түлхүүр

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
mn: Google Газрын зургийн API түлхүүрийг Google-д шаарддаг. Энэ нь газрын зураг дээр жагсаасан зүйлсийг харуулах гэх мэт дэвшилтэт газрын зургийн функцуудыг ашигладаг бүх вэбсайтад зайлшгүй шаардлагатай. API түлхүүрийг хэрхэн авах талаар %1$sfollowing %2$s хичээлээс дэлгэрэнгүй үзнэ үү.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
mn: Google reCaptcha нь таны вэб сайтыг спам болон бусад автомат маягтыг спам роботоос хамгаалдаг. Хэрэв та вэбсайт дээрх маягтуудыг хамгаалахын тулд гуравдагч талын шийдлийг ашиглаж байгаа бол дараах үндсэн оруулгуудыг үл тоомсорло.

en: Google reCaptcha v3 Keys
mn: Google reCaptcha v3 түлхүүрүүд

en: Gradient
mn: Градиент

en: Gradient degree
mn: Градиент зэрэг

en: Grid size
mn: Сүлжээний хэмжээ

en: Group name
mn: Бүлгийн нэр

en: Half layout page
mn: Хагас байршлын хуудас

en: Header menu settings
mn: Толгой хэсгийн цэсийн тохиргоо

en: Header opened or closed by default.
mn: Толгой хэсгийг анхдагчаар нээх эсвэл хаадаг.

en: Header settings
mn: Толгой хэсгийн тохиргоо

en: Height unit
mn: Өндөр нэгж

en: Help text displayed with Email input.
mn: Имэйл оруулгатай тусламжийн текст харагдана.

en: Help text displayed with Message input.
mn: Мессеж оруулгатай тусламжийн текст харагдана.

en: Help text displayed with Name input.
mn: Нэрийн оруулгатай тусламжийн текст гарч ирнэ.

en: Help text displayed with Subject input.
mn: Сэдвийн оруулгатай тусламжийн текстийг харуулав.

en: Help texts
mn: Туслах текстүүд

en: Hide Location input
mn: Байршлын оруулгыг нуух

en: Hide empty values
mn: Хоосон утгыг нуух

en: Hide map
mn: Газрын зургийг нуух

en: Hide selected filters
mn: Сонгосон шүүлтүүрүүдийг нуух

en: Hide selected inputs
mn: Сонгосон оролтыг нуух

en: Hide unchecked checkbox
mn: Чагалгаагүй нүдийг нуух

en: Horizontal offset
mn: Хэвтээ офсет

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
mn: Сонгосон тохиолдолд нийтлэлийн шүүлтүүрт ашиглах боломжтой.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
mn: Хэрэв та өөрийн WooCommerce Subscriptions залгаасыг ашиглахыг хүсвэл доорх багц хувилбарыг идэвхгүй болгоод залгаасыг идэвхжүүлнэ үү.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
mn: Хэрэв таны GPX зам хэд хэдэн сегментээс бүрддэг бол сегмент бүрийн эхлэл ба төгсгөлийн оронд төгсгөлийн цэгийн тэмдэглэгээг харуулна.

en: Image focus
mn: Зургийн фокус

en: Image height
mn: Зургийн өндөр

en: Image height unit
mn: Зургийн өндрийн нэгж

en: Image position
mn: Зургийн байрлал

en: Image repeat
mn: Зургийг давтах

en: Image scroll
mn: Зургийг гүйлгэх

en: Image size
mn: Зургийн хэмжээ

en: Images caption text
mn: Зургийн тайлбар текст

en: Images gallery
mn: Зургийн цомог

en: Images vertical align
mn: Зургийг босоо байдлаар байрлуулна

en: Infinite loop
mn: Хязгааргүй гогцоо

en: Input choices
mn: Оролтын сонголтууд

en: Input description
mn: Оролтын тайлбар

en: Input field name that appear on edit page.
mn: Засварлах хуудсан дээр гарч ирэх талбарын нэрийг оруулна уу.

en: Input identifier
mn: Оролтын танигч

en: Input label
mn: Оролтын шошго

en: Input labels
mn: Оруулах шошго

en: Input type
mn: Оролтын төрөл

en: Inputs contain validation errors.
mn: Оролтууд нь баталгаажуулалтын алдааг агуулж байна.

en: Inputs group
mn: Оролтын бүлэг

en: Insert from media
mn: Хэвлэл мэдээллийн хэрэгслээс оруулах

en: Insert unit that will be displayed with number value.
mn: Тооны утгатай харагдах нэгжийг оруулна уу.

en: Inside image
mn: Дотор зураг

en: Integrations
mn: Интеграци

en: Invalid file format
mn: Буруу файлын формат

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
mn: Бид таны хайж байгаа зүйлийг олохгүй байх шиг байна.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
mn: Энэ нь танд бүхэл бүтэн зүйлийн дэлгэрэнгүй хуудсыг бүтээх боломжийг олгоно. Зүйлийн дэлгэрэнгүй тусгай хуудаснаас ямар ч блок өвлөхгүй.

[ctx: post type singular name]
en: Item
mn: Зүйл

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
mn: Барааны ангилал

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
mn: Барааны ангилал

en: Item Categories widgets area
mn: Зүйлийн Ангилал виджетийн хэсэг

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
mn: Барааны ангилал

en: Item Claim Listing
mn: Зүйлийн нэхэмжлэлийн жагсаалт

en: Item Contact Details
mn: Зүйлийн Холбоо барих мэдээлэл

en: Item Contact Form
mn: Барааны холбоо барих маягт

en: Item Content
mn: Зүйлийн агуулга

en: Item Detail
mn: Зүйлийн дэлгэрэнгүй

en: Item Detail Page
mn: Барааны дэлгэрэнгүй хуудас

en: Item Details
mn: Зүйлийн дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Item Events
mn: Зүйлийн үйл явдал

en: Item Extension
mn: Зүйлийн өргөтгөл

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
mn: Зүйлийн өргөтгөл нь Барааны нийтлэлийн засварлах хуудсан дээр нэмэлт оруулга үүсгэх боломжийг олгодог.

en: Item Featured Image
mn: Онцолсон зураг

en: Item GPX Download
mn: Зүйл GPX татаж авах

en: Item Gallery
mn: Барааны галерей

en: Item Get Directions
mn: Зүйлийн заавар авах

en: Item Image Options
mn: Зүйлийн зургийн сонголтууд

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
mn: Зүйлийн байршил

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
mn: Барааны байршил

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
mn: Барааны байршил

en: Item Locations widgets area
mn: Зүйлийн байршлын виджетийн хэсэг

en: Item Opening Hours
mn: Барааны нээлтийн цаг

en: Item Options
mn: Зүйлийн сонголтууд

en: Item Review
mn: Зүйлийн тойм

en: Item Reviews
mn: Барааны тойм

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
mn: Барааны тойм нь WordPress сэтгэгдлүүдийг өргөтгөж, вэбсайтад зочилсон хүмүүст нийтлэлийн нийтлэлд шүүмж, үнэлгээ өгөх боломжийг олгодог.

en: Item already claimed
mn: Зүйлийг аль хэдийн нэхэмжилсэн

en: Item author
mn: Зүйлийн зохиогч

en: Item category
mn: Зүйлийн ангилал

en: Item detail page slug
mn: Зүйлийн дэлгэрэнгүй хуудасны slug

en: Item has been claimed
mn: Тухайн зүйлийг нэхэмжилж байна

en: Item location
mn: Зүйлийн байршил

en: Item owner reply.
mn: Барааны эзэмшигчийн хариу.

en: Item pending moderation from admin
mn: Админаас зохицуулахаар хүлээгдэж буй зүйл

en: Item widgets area
mn: Зүйлийн виджетийн хэсэг

en: Item:
mn: Зүйл:

en: Items
mn: Эд зүйлс

[ctx: post type general name]
en: Items
mn: Эд зүйлс

[ctx: post type menu name]
en: Items
mn: Эд зүйлс

en: Keep header closed by default on mobile.
mn: Гар утсан дээр анхдагч байдлаар толгой хэсгийг хаалттай байлга.

en: Kilometers
mn: Километр

en: Label color
mn: Шошгоны өнгө

en: Label for email field
mn: Имэйлийн талбарт зориулсан шошго

en: Label for submit button
mn: Илгээх товчлуурын шошго

en: Label for username field
mn: Хэрэглэгчийн нэрийн талбарт зориулсан шошго

en: Label used for Email input.
mn: Имэйл оруулахад ашигладаг шошго.

en: Label used for Message textarea.
mn: Мессежийн текст хэсэгт ашигласан шошго.

en: Label used for Name input.
mn: Нэрийн оруулахад ашигласан шошго.

en: Label used for Subject input.
mn: Сэдвийг оруулахад ашигладаг шошго.

en: Label width
mn: Шошгоны өргөн

en: Large
mn: Том

en: Large button
mn: Том товчлуур

en: Large size
mn: Том хэмжээтэй

en: Latitude
mn: Өргөрөг

en: Leave a review
mn: Сэтгэгдэл үлдээгээрэй

en: Leave empty to not use this option.
mn: Энэ сонголтыг ашиглахгүйн тулд хоосон орхино уу.

en: Left
mn: Зүүн

en: Limit displayed posts
mn: Үзүүлсэн нийтлэлийг хязгаарлах

en: Line under heading
mn: Гарчиг дор мөр

en: Lines color
mn: Шугамын өнгө

en: Lines decoration
mn: Шугамын чимэглэл

en: Link label
mn: Холбоосын шошго

en: Links color
mn: Холбоосын өнгө

en: List layout
mn: Жагсаалтын зохион байгуулалт

en: Listing Advanced Filters
mn: Нарийвчилсан шүүлтүүрүүдийг жагсаах

en: Listing Author Detail
mn: Жагсаалтын зохиогчийн дэлгэрэнгүй

en: Listing Authors List
mn: Зохиогчийн жагсаалт

en: Listing Categories List
mn: Жагсаалтын ангиллын жагсаалт

en: Listing Category Page
mn: Ангиллын хуудасны жагсаалт

en: Listing Items List
mn: Жагсаалтын зүйлсийн жагсаалт

en: Listing Location Page
mn: Жагсаалтын байршлын хуудас

en: Listing Locations List
mn: Жагсаалтын байршлын жагсаалт

en: Listing Map
mn: Жагсаалтын газрын зураг

en: Listing Map (for posts)
mn: Жагсаалтын газрын зураг (нийтлэлд зориулсан)

en: Listing Membership Content
mn: Гишүүнчлэлийн контентыг жагсаах

en: Listing Search Form
mn: Жагсаалтын хайлтын маягт

en: Listing Search Results
mn: Хайлтын үр дүнг жагсаах

en: Listing Similar Items
mn: Ижил төстэй зүйлсийг жагсаах

en: Listing Subcategories List
mn: Жагсаалтын дэд ангиллын жагсаалт

en: Listing Sublocations List
mn: Жагсаалтын дэд байршлын жагсаалт

en: Location
mn: Байршил

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
mn: Байршил

en: Location Details
mn: Байршлын дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Locations
mn: Байршлууд

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
mn: Байршлууд

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
mn: Байршлууд

en: Log Out
mn: Гарах

en: Logged in text
mn: Нэвтэрсэн текст

en: Logical operator
mn: Логик оператор

en: Longitude
mn: Уртраг

en: Map provider
mn: Газрын зургийн үйлчилгээ үзүүлэгч

en: Maps provider
mn: Газрын зургийн үйлчилгээ үзүүлэгч

en: Mark Item post as featured
mn: Нийтлэлийг онцолсон гэж тэмдэглэ

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
mn: Харагдах илэрцүүдэд ангиллыг эрэмбэлэхийн тулд онцолсон гэж тэмдэглэ.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
mn: Харагдах илэрцүүдэд байршлыг эрэмбэлэхийн тулд байршлыг онцолсон гэж тэмдэглэ.

en: Marker Cluster Settings
mn: Тэмдэглэгээний кластерийн тохиргоо

en: Markers
mn: Маркерууд

en: Markers & GPX Tracks
mn: Маркер ба GPX замууд

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
mn: %spx радиусаас бага зайд байгаа тэмдэглэгээг кластер болгон бүлэглэсэн. Кластеруудыг идэвхгүй болгохын тулд 0-г тохируулна уу.

en: Max number of items
mn: Барааны дээд тоо

en: Maximum displayed posts
mn: Үзүүлсэн бичлэгүүдийн дээд хэмжээ

en: Maximum distance
mn: Хамгийн их зай

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
mn: Одоогийн захиалгын дээд хэмжээ хэтэрсэн байна.

en: Maximum width
mn: Хамгийн их өргөн

en: Medium
mn: Дунд

en: Medium size
mn: Дундаж хэмжээ

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
mn: Шалгах нүдийг шүүлтүүрийн бүлэгт нэгтгэж, урд талын шүүлтүүрт хамт харуулаарай. Та өөр бүлгийн нэрийг ашиглан илүү олон бүлгийг ашиглаж болно.

en: Message
mn: Захиа

en: Message Help
mn: Тусламж илгээх

en: Message Label
mn: Мессежийн шошго

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
mn: Сервер талын асуудлаас болж маягтыг илгээж чадаагүй үед мессеж харагдана.

en: Message displayed when the form validation failed.
mn: Маягтын баталгаажуулалт амжилтгүй болсон үед гарч ирсэн мессеж.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
mn: Маягтыг амжилттай илгээх үед мессеж гарч ирэв.

en: Message for the email notification
mn: Имэйлийн мэдэгдлийн зурвас

en: Metabox content settings
mn: Метабокс агуулгын тохиргоо

en: Migration finished
mn: Шилжилт дууссан

en: Migration in progress
mn: Шилжилт хийгдэж байна

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
mn: Одоогоор шилжилт хөдөлгөөн явагдаж байна. Шилжүүлэлт дууссаны дараа та дахин эхлүүлэх боломжтой болно.

en: Migration restarted
mn: Шилжилтийг дахин эхлүүлсэн

en: Miles
mn: Миль

en: Mini
mn: Мини

en: Minimum height unit
mn: Хамгийн бага өндрийн нэгж

en: Minimum image height
mn: Зургийн хамгийн бага өндөр

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
mn: Газрын зургийн хамгийн бага өндөр нь газрын зургийн дотоод агуулгын хэрэгцээ шаардлагаас шалтгаалан тодорхойлсон утгаас өөр байж болно.

en: Missing required GPX data
mn: Шаардлагатай GPX өгөгдөл дутуу байна

en: Mobile
mn: Гар утас

en: Mobile size
mn: Гар утасны хэмжээ

en: Mobile width breakpoint
mn: Хөдөлгөөнт өргөний таслах цэг

en: Monday
mn: Даваа гараг

en: Move backward
mn: Урагшаа хөдөл

en: Move forward
mn: Урагшлах

en: Multiselect
mn: Олон сонголт

en: Name Help
mn: Тусламжийн нэр

en: Name Label
mn: Нэрийн шошго

en: Name of sender displayed in received email.
mn: Хүлээн авсан имэйлд илгээгчийн нэр харагдана.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
mn: Зүйлийг засварлах хуудасны тохиргооны табын нэр.

en: New Category Name
mn: Шинэ ангиллын нэр

en: New Item
mn: Шинэ зүйл

en: New Location Name
mn: Шинэ байршлын нэр

en: Newer reviews
mn: Шинэ сэтгэгдэл

en: Next
mn: Дараачийн

en: Night
mn: Шөнө

en: No Items found
mn: Ямар ч зүйл олдсонгүй

en: No Items found in Trash
mn: Хогийн савнаас ямар ч зүйл олдсонгүй

en: No border
mn: Хил байхгүй

en: No borders
mn: Хил хязгааргүй

en: No lines
mn: Шугам байхгүй

en: No posts found
mn: Нийтлэл олдсонгүй

en: No repeat
mn: Давтахгүй

en: No results found.
mn: Илэрц олдсонгүй.

en: No shadow
mn: Сүүдэр байхгүй

en: No special pages found.
mn: Тусгай хуудас олдсонгүй.

en: No users found
mn: Хэрэглэгч олдсонгүй

en: Non-membership visitors
mn: Гишүүн бус зочид

en: None
mn: Байхгүй

en: Note
mn: Анхаарна уу

en: Notification messages
mn: Мэдэгдлийн мессежүүд

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
mn: Тухайн зүйлийг аль хэдийн нэхэмжилсэн тухай мэдэгдэл. Мэдэгдлийг нуухын тулд хоосон орхино уу.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
mn: Тухайн зүйл админаас зохицуулалт хийхээр хүлээгдэж байгаа тухай мэдэгдэл. Мэдэгдлийг нуухын тулд хоосон орхино уу.

en: Notifications
mn: Мэдэгдэл

en: Number
mn: Тоо

en: Number of items
mn: Эд зүйлсийн тоо

en: OK
mn: БОЛЖ БАЙНА УУ

en: Older reviews
mn: Хуучин сэтгэгдэл

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
mn: “%1$s” дээр нэг бодол

en: Only featured
mn: Зөвхөн онцолсон

en: Only featured items
mn: Зөвхөн онцолсон зүйлс

en: Only parent categories
mn: Зөвхөн эцэг эхийн ангилал

en: Only parent locations
mn: Зөвхөн эцэг эхийн байршил

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
mn: Өө! Тэр хуудсыг олох боломжгүй байна.

en: Open image in popup
mn: Зургийг попап цонхонд нээнэ үү

en: Opened by default
mn: Өгөгдмөлөөр нээсэн

en: Opening Hours
mn: Нээлтийн цаг

en: Opening hours
mn: Нээлтийн цаг

en: Options
mn: Сонголтууд

en: Order Options
mn: Захиалгын сонголтууд

en: Order by
mn: Захиалга

en: Order number
mn: Захиалгын дугаар

en: Organizer:
mn: Зохион байгуулагч:

en: Owner
mn: Эзэмшигч

en: Page template
mn: Хуудасны загвар

en: Parent Category
mn: Эцэг эхийн ангилал

en: Parent Category:
mn: Эцэг эхийн ангилал:

en: Parent Location
mn: Эцэг эхийн байршил

en: Parent Location:
mn: Эцэг эхийн байршил:

en: Pending
mn: Хүлээгдэж байна

en: Performance Settings
mn: Гүйцэтгэлийн тохиргоо

en: Plugin Activation
mn: Plugin идэвхжүүлэх

en: Position unavailable
mn: Байршил боломжгүй

en: Post Options
mn: Нийтлэлийн сонголтууд

en: Post has not selected any term.
mn: Нийтлэл ямар ч нэр томъёо сонгоогүй байна.

en: Posts Author Page
mn: Бичлэгийн зохиогч хуудас

en: Posts Category Page
mn: Нийтлэлийн ангиллын хуудас

en: Posts Date Page
mn: Нийтлэлийн огноо хуудас

en: Posts Search Form
mn: Нийтлэл хайх маягт

en: Posts Search Results
mn: Нийтлэл хайлтын үр дүн

en: Posts Tag Page
mn: Нийтлэлийн шошго хуудас

en: Posts navigation
mn: Нийтлэлийн навигаци

en: Posts number color
mn: Нийтлэлийн дугаарын өнгө

en: Previous
mn: Өмнөх

en: Proportional image height
mn: Пропорциональ зургийн өндөр

en: Radial gradient
mn: Радиаль градиент

en: Random
mn: Санамсаргүй

en: Rating
mn: Үнэлгээ

en: Rating stars color
mn: Үнэлгээний оддын өнгө

en: Read more
mn: Цааш унших

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
mn: Саяхан идэвхжүүлсэн загвар нь %s залгаастай тохирохгүй байгаа тул залгаасыг идэвхгүй болгосон.

en: Recommended map height
mn: Санал болгож буй газрын зургийн өндөр

en: Reference Item Post
mn: Лавлах нийтлэл

en: Remove GPX track
mn: GPX замыг устгана уу

en: Remove Image
mn: Зургийг устгах

en: Repeat
mn: Давт

en: Repeat horizontally
mn: Хэвтээ байдлаар давтана

en: Repeat vertically
mn: Босоо байдлаар давтана

en: Respond to review
mn: Шүүмжид хариу өгөх

en: Responsive options applied under screen width
mn: Дэлгэцийн өргөний дагуу хариу үйлдэл үзүүлэх сонголтууд

en: Restart migration
mn: Шилжүүлгийг дахин эхлүүлнэ үү

en: Results include at least one of selected filters.
mn: Үр дүн нь сонгосон шүүлтүүрүүдийн дор хаяж нэгийг агуулна.

en: Results must include all selected filters.
mn: Үр дүн нь сонгосон бүх шүүлтүүрийг агуулсан байх ёстой.

en: Reviews
mn: Шүүмж

en: Right
mn: Зөв

en: Saturday
mn: Бямба гариг

en: Save Settings
mn: Тохиргоог хадгалах

en: Scroll
mn: Гүйлгэх

en: Search
mn: Хайх

en: Search Categories
mn: Ангилал хайх

en: Search Items
mn: Хайлтын зүйл

en: Search Locations
mn: Байршлыг хайх

en: Search Special ages
mn: Тусгай нас хайх

en: Search by geolocation
mn: Газарзүйн байршлаар хайх

en: Search for authors
mn: Зохиогчид хайх

en: Search for posts
mn: Нийтлэл хайх

en: Search for reference item post
mn: Лавлах нийтлэлийг хайх

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
mn: Хайлтын маягт нь газрын зураг доторх дэлгэцийн өргөнөөс том хэмжээтэй харагдана

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
mn: Хайлтын маягт нь зочдод жагсаалтын зүйлсийг түлхүүр үг, ангилал эсвэл байршлаар хайх боломжийг олгодог.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
mn: Зочдод нийтлэлүүдийг түлхүүр үг, ангилал эсвэл байршлаар хайх боломжийг олгодог хайлтын хэлбэр.

en: Search keyword
mn: Түлхүүр үг хайх

en: Search results for:
mn: Хайлтын үр дүн:

en: Secret Key
mn: Нууц түлхүүр

en: Select
mn: Сонго

en: Select Category
mn: Ангилалыг сонгоно уу

en: Select Image
mn: Зураг сонгоно уу

en: Select Location
mn: Байршлыг сонгоно уу

en: Select alignment
mn: Тохируулга сонгох

en: Select an Item
mn: Зүйлийг сонгоно уу

en: Select featured category
mn: Онцлох ангиллыг сонгоно уу

en: Select image
mn: Зураг сонгох

en: Select layout
mn: Байршлыг сонгоно уу

en: Select position of unit displayed with number value.
mn: Тооны утгыг харуулсан нэгжийн байрлалыг сонгоно уу.

en: Select size
mn: Хэмжээ сонгоно уу

en: Select type input cannot use AND operator.
mn: Сонгох төрөлд AND операторыг ашиглах боломжгүй.

en: Select type of input field.
mn: Оролтын талбарын төрлийг сонгоно уу.

en: Select your rating, please.
mn: Үнэлгээгээ сонгоно уу.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
mn: Сонгосон ангиллыг эрэмбэлэх бөгөөд газрын зураг дээр Зүйлийн нийтлэлийг харуулах болно.

en: Selected post is no more published.
mn: Сонгосон нийтлэлийг нийтлэхээ больсон.

en: Selected posts
mn: Сонгосон нийтлэлүүд

en: Selected posts are no more published.
mn: Сонгосон нийтлэлүүдийг нийтлэхээ больсон.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
mn: Сонгосон лавлах нийтлэлийг бусад ижил төстэй нийтлэлүүдийн өмнө жагсаах болно.

en: Send Button Text
mn: Илгээх товчлуурын текст

en: Sender Email
mn: Илгээгчийн имэйл

en: Sender Name
mn: Илгээгчийн нэр

en: Server Error Message
mn: Серверийн алдааны мессеж

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
mn: Серверт алдаа гарлаа. Хэрэв асуудал хэвээр байвал вэб сайтын админтай холбогдоно уу.

en: Settings Saved
mn: Тохиргоог хадгалсан

en: Shadow
mn: Сүүдэр

en: Shadow color
mn: Сүүдрийн өнгө

en: Shadow settings
mn: Сүүдрийн тохиргоо

en: Show Category description
mn: Ангиллын тайлбарыг харуулах

en: Show Category icon
mn: Ангилал дүрсийг харуулах

en: Show Email Address
mn: Имэйл хаягийг харуулах

en: Show Location description
mn: Байршлын тайлбарыг харуулах

en: Show Location icon
mn: Байршлын дүрсийг харуулах

en: Show Opening Hours
mn: Нээлтийн цагийг харуулах

en: Show Streetview
mn: Гудамж харах

en: Show address
mn: Хаяг харуулах

en: Show advanced filters
mn: Нарийвчилсан шүүлтүүрүүдийг харуулах

en: Show author image
mn: Зохиогчийн зургийг харуулах

en: Show biographical info
mn: Намтар түүхийн мэдээллийг харуулах

en: Show categories
mn: Ангилалуудыг харуулах

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
mn: Тодорхой имэйл хаяг руу имэйл илгээх хуудсан дээр харилцах маягтыг харуул

en: Show cover image
mn: Хавтасны зургийг харуулах

en: Show data
mn: Өгөгдлийг харуулах

en: Show date
mn: Огноог харуулах

en: Show description
mn: Тайлбарыг харуулах

en: Show empty map
mn: Хоосон газрын зургийг харуулах

en: Show featured image
mn: Онцолсон зургийг харуулах

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
mn: Бусад бүх нийтлэлийн өмнө жагсаалтын дээд хэсэгт онцолсон зүйлсийг харуул.

en: Show filters group title
mn: Шүүлтүүрийн бүлгийн гарчгийг харуулах

en: Show link
mn: Холбоосыг харуулах

en: Show link label input
mn: Холбоосын шошгоны оролтыг харуулах

en: Show locations
mn: Байршлыг харуулах

en: Show more
mn: Дэлгэрэнгүй харуулах

en: Show navigation arrows
mn: Навигацийн сумуудыг харуулах

en: Show on map
mn: Газрын зураг дээр харуулах

en: Show only categories marked as featured.
mn: Зөвхөн онцолсон гэж тэмдэглэсэн ангиллыг харуул.

en: Show only featured category
mn: Зөвхөн онцолсон ангиллыг харуулах

en: Show only locations marked as featured.
mn: Зөвхөн онцолсон гэж тэмдэглэсэн байршлуудыг харуул.

en: Show pagination bullets
mn: Хуудасны тэмдэгтүүдийг харуулах

en: Show posts number
mn: Нийтлэлийн дугаарыг харуулах

en: Show price
mn: Үнэ харуулах

en: Show rating
mn: Үнэлгээ харуулах

en: Show reference Item Post
mn: Лавлагааны нийтлэлийг харуулах

en: Show selected filters
mn: Сонгосон шүүлтүүрүүдийг харуулах

en: Show selected inputs
mn: Сонгосон оролтыг харуулах

en: Show similar posts from the same:
mn: Ижил төстэй нийтлэлүүдийг харуулах:

en: Show submit filter button
mn: Илгээх шүүлтүүр товчийг харуулах

en: Show subtitle
mn: Хадмал орчуулгыг харуулах

en: Show track endpoint markers on
mn: Замын төгсгөлийн тэмдэглэгээг асаалттай харуулах

en: Show web
mn: Вэб харуулах

en: Silver
mn: Мөнгө

en: Simple layout
mn: Энгийн зохион байгуулалт

en: Site Key
mn: Сайтын түлхүүр

en: Site logo
mn: Сайтын лого

en: Skip number of posts from start
mn: Бичлэгийн тоог эхнээс нь алгасах

en: Small
mn: Жижиг

en: Small button
mn: Жижиг товчлуур

en: Small size
mn: Жижиг хэмжээ

en: Solid color
mn: Тод өнгө

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
mn: Тусгай хуудас

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
mn: Тусгай хуудаснууд

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
mn: Тусгай хуудсууд

en: Special page updated.
mn: Тусгай хуудсыг шинэчилсэн.

en: Special pages list
mn: Тусгай хуудасны жагсаалт

en: Special pages list navigation
mn: Тусгай хуудсуудын жагсаалтын навигац

en: Spread radius
mn: Тархалтын радиус

en: Start and end of track
mn: Замын эхлэл ба төгсгөл

en: Step
mn: Алхам

en: Streetview
mn: Гудамж харах

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
mn: Гудамж харах нь зөвхөн Google API түлхүүрийг идэвхжүүлсэн тохиолдолд боломжтой

en: Style
mn: Загвар

en: Style JSON
mn: JSON загвар

en: Subject
mn: Сэдэв

en: Subject Help
mn: Сэдвийн тусламж

en: Subject Label
mn: Сэдвийн шошго

en: Subject for the email notification
mn: Имэйлийн мэдэгдлийн сэдэв

en: Submit Label
mn: Шошго илгээх

en: Submit distance button label
mn: Зайны товчлуурын шошгыг илгээх

en: Submit filters button label
mn: Шүүлтүүр илгээх товчлуурын шошго

en: Submit reply
mn: Хариу илгээнэ үү

en: Submit review
mn: Шүүмж илгээх

en: Subscriptions
mn: Захиалга

en: Subtitle
mn: Хадмал орчуулга

en: Success Message
mn: Амжилтын мессеж

en: Sunday
mn: Ням гараг

en: Table style
mn: Ширээний хэв маяг

en: Tag archives:
mn: Архив шошго:

en: Telephone
mn: Утас

en: Terms & Conditions label
mn: Нөхцөлийн шошго

en: Text
mn: Текст

en: Text color
mn: Текстийн өнгө

en: Text displayed in the form when user is logged in
mn: Хэрэглэгч нэвтэрсэн үед энэ маягт дээр гарч ирэх текст

en: Text displayed instead of full website url
mn: Вэб сайтын бүтэн url-ийн оронд текстийг харуулав

en: Text displayed on Send Button.
mn: Текстийг Илгээх товчлуур дээр харуулав.

en: Text displayed on empty map
mn: Текстийг хоосон газрын зураг дээр харуулав

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
mn: Нөхцөлийн маягтын оруулах текст. Сонголтыг идэвхгүй болгохын тулд хоосон орхино уу.

en: Text layout
mn: Текстийн зохион байгуулалт

en: Text link
mn: Текстийн холбоос

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
mn: Имэйл мессежийн текст. Боломжтой хувьсагчууд: {user-name} {user-email} {user-message}

en: Textarea
mn: Текстареа

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
mn: %s залгаасыг идэвхжүүлж чадсангүй. Энэ нь одоогийн идэвхтэй загвартай тохирохгүй байна.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
mn: Энэ захиалгатай үйлчлүүлэгчдийн нийтлэх боломжтой зүйлсийн дээд тоо (Хязгааргүй тооны зүйлийг хоосон орхино уу).

en: Theme
mn: Сэдэв

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
mn: Боломжтой захиалга байхгүй байна. Бага зэрэг нэмээрэй.

en: There are no filters to show.
mn: Харуулах шүүлтүүр байхгүй байна.

en: There are no inputs to show.
mn: Үзүүлэх оролт байхгүй байна.

en: There are no selected inputs to show.
mn: Харуулах сонгосон оролт байхгүй байна.

en: Thick border
mn: Зузаан хил

en: Thick borders
mn: Зузаан хүрээ

en: Thin border
mn: Нимгэн хил

en: Thin borders
mn: Нимгэн хүрээ

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
mn: Энэ функц нь Жагсаалтын зүйлсийн Нэхэмжлэлийн Жагсаалтын функцийг нэмдэг

en: This product is a Citadela Subscription.
mn: Энэ бүтээгдэхүүн нь Citadela-ийн захиалга юм.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
mn: Энэ тохиргоо нь Гутенберг засварлагчийг ашиглан нийтлэлийг засварлах боломжийг олгоно. Энэ функц нь танд удирдлагын илүү уян хатан байх боломжийг олгоно. Зүйлийн дэлгэрэнгүй тусгай хуудсан дээрх &quot;Зүйлийн агуулга&quot; блокт бүх зүйлийг байрлуулах тул аль блокуудыг оруулахаа анхаарна уу.

en: Thumbnail
mn: Өнгөц зураг

en: Thursday
mn: Пүрэв гараг

en: Time in seconds
mn: Цаг секундээр

en: Title
mn: Гарчиг

en: Title color
mn: Гарчгийн өнгө

en: Titles color
mn: Гарчгийн өнгө

en: Top
mn: Топ

en: Top left
mn: Зүүн дээд

en: Top right
mn: Баруун дээд

en: Track color
mn: Замын өнгө

en: Track endpoints color
mn: Төгсгөлийн цэгүүдийн өнгийг хянах

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
mn: Замуудыг нууж, томруулах түвшний дагуу газрын зургийн тэмдэглэгээгээр солино.

en: Tuesday
mn: Мягмар гараг

en: Turn on Claim Listing feature
mn: Нэхэмжлэлийн жагсаалтын функцийг асаана уу

en: Turn on Item Extension features
mn: Зүйлийн өргөтгөлийн функцуудыг асаана уу

en: Turn on Item Reviews for listing items
mn: Жагсаалтанд оруулахын тулд &quot;Зүйлийн шүүмж&quot;-ийг асаана уу

en: Type for search...
mn: Хайлт хийхийн тулд бичнэ үү...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
mn: Чагалгаагүй ганц нүдийг харуулахгүй.

en: Unclaimed
mn: Нэхэмжлэлгүй

en: Under image
mn: Зургийн доор

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
mn: Шинэ оролтын талбарт зориулсан өвөрмөц танигч. Ганц үг ашигла, хоосон зайгүй. Доод зураас болон зураасыг зөвшөөрнө.

en: Unit of number
mn: Тооны нэгж

en: Unit position
mn: Нэгжийн байрлал

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
mn: Аливаа вэбсайтад зориулсан бүх нийтийн жагсаалтын онцлогууд

en: Update Category
mn: Ангилалыг шинэчлэх

en: Update Location
mn: Байршлыг шинэчлэх

en: Upload file
mn: Файл байршуулах

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
mn: Байршуулсан файлд шаардлагатай GPX трек дата байхгүй.

en: Uploaded file has not valid XML format.
mn: Байршуулсан файлын XML формат буруу байна.

en: Uploading&#8230;
mn: Байршуулж байна...

en: Use Contact Form
mn: Холбоо барих маягтыг ашиглана уу

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
mn: Захиалагчдаа Easy Admin интерфэйсийг ашиглаарай

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
mn: Жагсаалтын зүйлийн агуулгыг Гутенберг засварлагч ашиглана уу

en: Use carousel
mn: Тойрог ашиглах

en: Use correct full website url
mn: Бүтэн вэбсайтын URL хаягийг зөв ашиглана уу

en: Use geolocation search
mn: Газарзүйн байршлын хайлтыг ашиглана уу

en: Use in search filter
mn: Хайлтын шүүлтүүрт ашиглах

en: Use responsive options
mn: Хариуцлагатай сонголтуудыг ашигла

en: Use valid email address, please.
mn: Хүчинтэй имэйл хаяг ашиглана уу.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
mn: Тусламжийн нэмэлт текст эсвэл GDPR текстийг маягт дахь оролт бүрийг харуулахад хэрэгтэй.

en: User ID
mn: Хэрэглэгчийн ID

en: User additional options
mn: Хэрэглэгчийн нэмэлт сонголтууд

en: User denied geolocation
mn: Хэрэглэгч газарзүйн байршлаас татгалзсан

en: User email
mn: Хэрэглэгчийн имэйл

en: User login
mn: Хэрэглэгчийн нэвтрэлт

en: User posts count
mn: Хэрэглэгчийн нийтлэлийг тоолно

en: User registration date
mn: Хэрэглэгчийн бүртгэлийн огноо

en: Username Label
mn: Хэрэглэгчийн нэр шошго

en: Users with active membership
mn: Идэвхтэй гишүүнчлэлтэй хэрэглэгчид

en: Validation Error Message
mn: Баталгаажуулалтын алдааны мессеж

en: Value color
mn: Үнэт өнгө

en: Vertical offset
mn: Босоо тэнхлэг

en: View Category
mn: Ангилал харах

en: View Item
mn: Зүйлийг харах

en: View Location
mn: Байршил харах

en: View Site
mn: Сайтыг үзэх

en: View more
mn: Илүү ихийг үзэх

en: View posts
mn: Нийтлэлүүдийг үзэх

en: View posts label
mn: Нийтлэлийн шошгыг харах

en: View track on the map
mn: Замыг газрын зураг дээр харах

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
mn: Бид SEO зорилгоор 24:00 цагийн форматыг ашиглах, Google-ийн бүтцийн өгөгдлийн шаардлагыг хангахыг зөвлөж байна. 08:00-15:00 цагийг ашигла.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
mn: Бид Citadela Directory Lite залгаасыг идэвхгүй болгосон. Та одоо залгаасын бүрэн хувилбарыг идэвхжүүлж, ашиглах боломжтой.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
mn: Бид WooCommerce Захиалгын залгаас идэвхтэй байгааг анзаарсан, Citadela Listing залгаасаас захиалгын функцууд боломжтой.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
mn: Бид таныг PHP-ийн хуучирсан хувилбарыг ажиллуулж байгааг анзаарсан бөгөөд энэ нь дэмжигдэхгүй болсон тул <em>залгаасыг идэвхгүй болгосон</em> . <a href='%1$s'>PHP-г хамгийн сүүлийн хувилбар болгон сайжруулснаар</a> таны сайт хурдан бөгөөд найдвартай эсэхийг шалгаарай. %2$s-д тавигдах хамгийн бага шаардлага нь <strong>PHP 5.6.20</strong> юм.

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
mn: Таныг WordPress-ийн хуучирсан хувилбарыг ажиллуулж байгааг бид анзаарсан тул <em>залгаасыг идэвхгүй болгосон</em> . <a href='%1$s'>WordPress-ийг хамгийн сүүлийн хувилбар болгон шинэчилснээр</a> таны сайт найдвартай, шинэчлэгдсэн эсэхийг шалгаарай. %2$s-д тавигдах хамгийн бага шаардлага бол <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Web
mn: Вэб

en: Website Link
mn: Вэб сайтын холбоос

en: Website Link Label
mn: Вэб сайтын холбоосын шошго

en: Website link rel attribute
mn: Вэб сайтын холбоосын шинж чанар

en: Wednesday
mn: Лхагва гараг

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
mn: Барааны ангиллын хуудсан дээр виджетүүдийг харуулсан.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
mn: Зүйлийн байршлын хуудсан дээр виджетүүдийг харуулсан.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
mn: Зүйлийн нийтлэлийн хуудсан дээр харуулсан виджетүүд.

en: Will be listed all available similar items.
mn: Боломжтой ижил төстэй бүх зүйлийг жагсаах болно.

en: With background
mn: Арын дэвсгэртэй

en: With search form
mn: Хайлтын маягттай

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
mn: url-ийн тусламжтайгаар энгийн холбоосын оронд харуулсан текст оруулах нэмэлт оруулах боломжтой болно.

en: WooCommerce subscriptions
mn: WooCommerce захиалга

en: Works when block is the only block in a column.
mn: Блок нь баганын цорын ганц блок байх үед ажиллана.

en: You do not have permission to upload files.
mn: Танд файл байршуулах зөвшөөрөл байхгүй байна.

en: You must be logged in to post a review.
mn: Шүүмж нийтлэхийн тулд та нэвтэрсэн байх ёстой.

en: Your rating
mn: Таны үнэлгээ

en: Your reply to review
mn: Таны шүүмжийн хариу

en: Your review
mn: Таны шүүмж

en: blue : Blue color
mn: хөх: Цэнхэр өнгө

en: default image size
mn: өгөгдмөл зургийн хэмжээ

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
mn: эсвэл

en: post | posts
mn[0]: бичлэг

en: red : Red color
mn: улаан: Улаан өнгө
