Citadela Listing 5.7.15 - en to gl_ES translation catalogue (811 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
gl_ES[0]: %1$s comentario para “%2$s”

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
gl_ES: %s rematou a migración. Todos os elementos, categorías e localizacións do teu tema de directorio AIT anterior agora están dispoñibles para usar co complemento Citadela Listing.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
gl_ES: %s está a migrar automaticamente todos os elementos, categorías e localizacións do seu tema de directorio AIT anterior en segundo plano. O proceso de migración pode tardar varios minutos. Informarémosche cando remate a migración. Podes seguir usando WordPress como de costume.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
gl_ES: O complemento %s e a incompatibilidade de PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
gl_ES: O complemento %s e a incompatibilidade de WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
gl_ES: Incompatibilidade do complemento %s

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
gl_ES: O complemento %s está activo

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
gl_ES[0]: Revisión de %s

en: 404 Page
gl_ES: Páxina 404

en: API Key
gl_ES: Clave API

en: Actions:
gl_ES: Accións:

[ctx: Item]
en: Add New
gl_ES: Engadir novo

en: Add New Category
gl_ES: Engadir unha nova categoría

en: Add New Item
gl_ES: Engadir novo elemento

en: Add New Location
gl_ES: Engadir unha nova localización

en: Add images to gallery
gl_ES: Engade imaxes á galería

en: Address
gl_ES: Enderezo

en: Address and Location
gl_ES: Enderezo e Localización

en: Address and location
gl_ES: Enderezo e localización

en: Advanced Filters block displayed within search form
gl_ES: O bloque de filtros avanzados aparece no formulario de busca

en: Advanced Header Design
gl_ES: Deseño de cabeceira avanzado

en: Advanced header
gl_ES: Cabeceira avanzada

en: Align Center
gl_ES: Aliñar Centro

en: Align Justify
gl_ES: Aliñar Xustificar

en: Align Left
gl_ES: Aliñar á esquerda

en: Align Right
gl_ES: Aliñar á dereita

en: Align Text Center
gl_ES: Aliñar o centro de texto

en: Align Text Justify
gl_ES: Aliñar Texto Xustificar

en: Align Text Left
gl_ES: Aliñar o texto á esquerda

en: Align Text Right
gl_ES: Aliñar o texto á dereita

en: Alignment
gl_ES: Aliñación

en: All
gl_ES: Todos

en: All Categories
gl_ES: Todas as categorías

en: All Items
gl_ES: Todos os elementos

en: All Locations
gl_ES: Todas as localizacións

en: All Special Pages
gl_ES: Todas as páxinas especiais

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
gl_ES: Todos os elementos, categorías e localizacións migrados automaticamente foron eliminados da túa base de datos. Comezou un novo proceso de migración.

en: All filters
gl_ES: Todos os filtros

en: All inputs
gl_ES: Todas as entradas

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
gl_ES: Permitir que o cliente xestione os comentarios dos artigos de Citadela.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
gl_ES: Permite ao cliente xestionar as recensións dos artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
gl_ES: Permitir ao cliente establecer categorías para os artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
gl_ES: Permitir ao cliente establecer localizacións para os artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
gl_ES: Permitir ao cliente establecer a Categoría destacada para os artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
gl_ES: Permitir que o cliente configure o ficheiro de seguimento GPX para os elementos de Citadela.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
gl_ES: Permitir que o cliente configure as opcións de extensión do artigo para os artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
gl_ES: Permite ao cliente establecer o enderezo e a localización dos artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
gl_ES: Permitir que o cliente configure o contacto para os artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
gl_ES: Permitir que o cliente configure o contido dos artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
gl_ES: Permitir que o cliente configure o extracto dos artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
gl_ES: Permitir que o cliente configure a imaxe destacada para os artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
gl_ES: Permitir ao cliente establecer as opcións xerais para os artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
gl_ES: Permitir ao cliente configurar a galería de imaxes para os artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
gl_ES: Permitir ao cliente establecer o horario de apertura dos artigos de Citadela.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
gl_ES: Permitir ao cliente establecer os atributos da páxina para os elementos de Citadela.

en: Already claimed
gl_ES: Xa reclamado

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
gl_ES: A publicación de elementos xa aberta empregarase como publicación de referencia.

en: Any active subscription
gl_ES: Calquera subscrición activa

en: Appearance
gl_ES: Aparición

en: Approve
gl_ES: Aprobar

en: Approve claim
gl_ES: Aprobar a reclamación

en: Approved
gl_ES: Aprobado

en: Archives:
gl_ES: Arquivos:

en: Are you sure you want to decline this claim?
gl_ES: Estás seguro de que queres rexeitar esta reclamación?

en: Ascending
gl_ES: Ascendente

en: Attributes
gl_ES: Atributos

en: Author Details
gl_ES: Detalles do autor

en: Author archives:
gl_ES: Arquivos do autor:

en: Author biographical info
gl_ES: Información biográfica do autor

en: Author name
gl_ES: Nome do autor

en: Authors to display
gl_ES: Autores para mostrar

en: Automatic Listing Map
gl_ES: Mapa de listado automático

en: Automatic Listing Map (for posts)
gl_ES: Mapa de listado automático (para publicacións)

en: Automatic height
gl_ES: Altura automática

en: Autoplay
gl_ES: Reprodución automática

en: Background
gl_ES: Fondo

en: Background color
gl_ES: Cor de fondo

en: Background image
gl_ES: Imaxe de fondo

en: Background on collapsed form
gl_ES: Fondo en forma contraída

en: Background settings
gl_ES: Configuración de fondo

en: Background type
gl_ES: Tipo de fondo

en: Blur background
gl_ES: Desenfoque de fondo

en: Blur radius
gl_ES: Raio de desenfoque

en: Border around filter group
gl_ES: Borde arredor do grupo de filtros

en: Border around heading
gl_ES: Borde ao redor do título

en: Border color
gl_ES: Cor do bordo

en: Border radius
gl_ES: Raio de borde

en: Border settings
gl_ES: Configuración de bordos

en: Border style
gl_ES: Estilo de borde

en: Border width
gl_ES: Ancho do bordo

en: Borders color
gl_ES: Cor dos bordos

en: Borders width
gl_ES: Ancho dos bordos

en: Bottom
gl_ES: Abaixo

en: Bottom left
gl_ES: Abaixo á esquerda

en: Bottom right
gl_ES: Abaixo dereita

en: Box layout
gl_ES: Disposición da caixa

en: Box width
gl_ES: Ancho da caixa

en: Button background color
gl_ES: Cor de fondo do botón

en: Button border radius
gl_ES: Raio do bordo do botón

en: Button color
gl_ES: Cor do botón

en: Button settings
gl_ES: Configuración dos botóns

en: Button style
gl_ES: Estilo de botón

en: Button text color
gl_ES: Cor do texto do botón

en: Buttons
gl_ES: Botóns

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Captcha check failed!
gl_ES: Fallou a comprobación de captcha!

en: Caption text
gl_ES: Texto do subtítulo

en: Carousel Options
gl_ES: Opcións de carrusel

en: Carousel autoplay enabled
gl_ES: Activouse a reprodución automática do carrusel

en: Carousel decoration color
gl_ES: Cor da decoración do carrusel

en: Carousel loop mode enabled
gl_ES: Modo de bucle de carrusel activado

en: Categories
gl_ES: Categorías

en: Category
gl_ES: Categoría

en: Category Details
gl_ES: Detalles da categoría

en: Category archives:
gl_ES: Arquivos da categoría:

en: Category color
gl_ES: Cor da categoría

en: Category decoration color
gl_ES: Cor da decoración de categoría

en: Category icon
gl_ES: Icona da categoría

en: Center
gl_ES: Centro

en: Center left
gl_ES: Centro esquerda

en: Center right
gl_ES: Centro dereita

en: Change GPX track
gl_ES: Cambiar a pista GPX

en: Checkbox
gl_ES: Caixa de verificación

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
gl_ES: Opcións para o tipo de entrada seleccionado. Insira unha opción por liña, divide o valor de entrada gardado e o texto que aparece na entrada usando dous puntos.

en: Choose option
gl_ES: Escolla opción

en: Citadela - Special Pages
gl_ES: Citadela - Páxinas especiais

en: Citadela Half Layout Map Settings
gl_ES: Configuración do mapa de medio deseño de Citadela

en: Citadela Item Page Layout
gl_ES: Deseño da páxina do elemento Citadela

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
gl_ES: Listado de Citadela

en: Citadela Listing > Item Extension
gl_ES: Listado de Citadela &gt; Extensión do elemento

en: Citadela Posts Blocks
gl_ES: Bloques de Postos da Citadela

en: Citadela Special Pages
gl_ES: Páxinas especiais de Citadela

en: Citadela Subscription
gl_ES: Subscrición Citadela

en: Claim Listing
gl_ES: Lista de reclamacións

en: Claim Listing Request
gl_ES: Solicitude de listaxe de reclamacións

en: Claim as:
gl_ES: Reclamar como:

en: Claim listing has been approved
gl_ES: A lista de reclamacións aprobouse

en: Claim listing has been declined
gl_ES: Rexeitouse a lista de reclamacións

en: Claim status
gl_ES: Estado da reclamación

en: Claimed by
gl_ES: Reclamado por

en: Clear
gl_ES: Limpar

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
gl_ES: Facendo clic no botón de abaixo reiniciarase o proceso de migración. Eliminaranse todos os elementos, categorías e localizacións migrados automaticamente. Non se eliminarán todos os elementos, categorías e localizacións creados manualmente. Despois diso, o proceso de migración comezará automaticamente.

en: Closed on mobile
gl_ES: Pechado no móbil

en: Cluster radius in px
gl_ES: Raio do clúster en px

en: Clusters are disabled.
gl_ES: Os clústeres están desactivados.

en: Collapsible filters section.
gl_ES: Sección de filtros plegables.

en: Comments
gl_ES: Comentarios

en: Contact
gl_ES: Contacto

en: Content
gl_ES: Contido

en: Content visible for:
gl_ES: Contido visible para:

en: Copy and paste the JSON from this website:
gl_ES: Copia e pega o JSON deste sitio web:

en: Couldn't find location, try different address.
gl_ES: Non se puido atopar a localización, proba con outro enderezo.

en: Cover
gl_ES: Cuberta

en: Cover column height
gl_ES: Altura da columna de cuberta

en: Cover image
gl_ES: Imaxe de portada

en: Current block view
gl_ES: Vista de bloque actual

en: Custom
gl_ES: Personalizado

en: Custom Height Settings
gl_ES: Configuración personalizada de altura

en: Custom inputs
gl_ES: Entradas personalizadas

en: Custom shadow
gl_ES: Sombra personalizada

en: Customized options for mobile screen width.
gl_ES: Opcións personalizadas para o ancho da pantalla do móbil.

en: Dark
gl_ES: Escuro

en: Data migration
gl_ES: Migración de datos

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
gl_ES: Non se mostrarán os datos das entradas sen valor.

en: Date
gl_ES: Data

en: Date archives:
gl_ES: Arquivos de datas:

en: Date color
gl_ES: Cor da data

en: Decide if email address is visible for visitors
gl_ES: Decide se o enderezo de correo electrónico é visible para os visitantes

en: Decline
gl_ES: Declinar

en: Decline claim
gl_ES: Rexeitar a reclamación

en: Decoration color
gl_ES: Cor da decoración

en: Default
gl_ES: Por defecto

en: Default Layout Options
gl_ES: Opcións de deseño predeterminadas

en: Default Search Results
gl_ES: Resultados de busca predeterminados

en: Default Search Results Page
gl_ES: Páxina de resultados de busca predeterminada

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
gl_ES: Texto de selección predeterminado, que se mostra como primeira opción na selección.

en: Default shadow
gl_ES: Sombra predeterminada

en: Default size
gl_ES: Tamaño predeterminado

en: Delay between slides
gl_ES: Retraso entre diapositivas

en: Descending
gl_ES: Descendente

en: Description
gl_ES: Descrición

en: Description text that appear on edit page with new input.
gl_ES: Texto de descrición que aparece na páxina de edición cunha nova entrada.

en: Design Options
gl_ES: Opcións de deseño

en: Desktop
gl_ES: Escritorio

en: Desktop size
gl_ES: Tamaño do escritorio

en: Disable filters button label
gl_ES: Desactivar a etiqueta do botón de filtros

en: Disable geolocation button label
gl_ES: Desactivar a etiqueta do botón de xeolocalización

en: Display name
gl_ES: Nome para mostrar

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
gl_ES: Amósanse os elementos máis próximos polas súas coordenadas GPS.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
gl_ES: Mostraranse publicacións similares á publicación do elemento de referencia seleccionada.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
gl_ES: Mostra o enderezo, o número de teléfono e outra información de contacto dun elemento da lista específica.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
gl_ES: Mostra o botón que abre a navegación de Google Maps ata a localización da publicación do elemento.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
gl_ES: Mostra o botón para descargar o ficheiro GPX asignado ao elemento.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
gl_ES: Mostra o formulario de contacto que envía correo electrónico directamente ao enderezo de correo electrónico dun elemento da lista específica.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
gl_ES: Mostra contido só para usuarios con subscrición activa ou só para visitantes sen pertenza.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
gl_ES: Mostra o contido escrito no editor visual dun elemento de lista específico.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
gl_ES: Mostra a galería de imaxes asignadas á publicación do elemento.

en: Displays information about author on author archive page.
gl_ES: Mostra información sobre o autor na páxina de arquivo do autor.

en: Displays information about selected authors.
gl_ES: Mostra información sobre os autores seleccionados.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
gl_ES: Mostra información das entradas de extensión de elementos asignadas ao elemento.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
gl_ES: Mostra categorías de listas baseadas nun filtro específico. Pode mostrar categorías ou subcategorías principais dunha categoría específica.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
gl_ES: Mostra elementos da lista en función da categoría/paxina de localización actual ou dos resultados do formulario de busca.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
gl_ES: Mostra elementos da lista en función de filtros. Por exemplo, elementos só dunha categoría específica, localización ou elementos destacados.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
gl_ES: Mostra elementos da lista no mapa en función de filtros. Por exemplo, elementos só dunha categoría específica, localización ou elementos destacados.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
gl_ES: Mostra elementos da lista similares á publicación do elemento de referencia seleccionado.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
gl_ES: Mostra as localizacións da lista en función dun filtro específico. Pode mostrar localizacións dos pais ou sublocacións de localizacións específicas.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
gl_ES: Mostra as subcategorías de listas baseadas na páxina da categoría actual.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
gl_ES: Mostra sublocacións de listas en función da páxina de categoría actual.

en: Displays main item image of specific listing item.
gl_ES: Mostra a imaxe do elemento principal dun elemento de lista específico.

en: Displays opening hours of specific listing item.
gl_ES: Mostra o horario de apertura dun elemento de lista específico.

en: Displays posts based on current results from search form.
gl_ES: Mostra publicacións en función dos resultados actuais do formulario de busca.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
gl_ES: Mostra publicacións baseadas nos resultados actuais na páxina de resultados de busca predeterminada de WordPress.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
gl_ES: Mostra publicacións no mapa baseadas en filtros. Por exemplo, publicacións só dunha categoría ou localización específica.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
gl_ES: Mostra automaticamente os elementos de lista relevantes en función da páxina actual. Por exemplo, os resultados da busca ou a localización dos detalles do elemento.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
gl_ES: Mostra publicacións relevantes automaticamente en función da páxina actual. Por exemplo, os resultados da busca ou a localización dos detalles da publicación.

en: Displays the button and the form for claim listing.
gl_ES: Mostra o botón e o formulario para a lista de reclamacións.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
gl_ES: Mostra os próximos eventos dun elemento de lista específico.

en: Distance
gl_ES: Distancia

en: Distance option label
gl_ES: Etiqueta de opción de distancia

en: Distance unit
gl_ES: Unidade de distancia

en: Do not show
gl_ES: Non mostrar

en: Do not show endpoints
gl_ES: Non mostrar puntos finais

en: Do not use Item Detail special page settings
gl_ES: Non use os axustes especiais da páxina Detalle do elemento

en: Download GPX file
gl_ES: Descargar ficheiro GPX

en: Drop GPX file here
gl_ES: Solta o ficheiro GPX aquí

en: Dynamic track visibility
gl_ES: Visibilidade dinámica da pista

en: Easy Admin
gl_ES: Administración fácil

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
gl_ES: Easy Admin ofrece unha administración simplificada de WordPress sen distraccións innecesarias.

en: Edit Category
gl_ES: Editar categoría

en: Edit Item
gl_ES: Editar elemento

en: Edit Location
gl_ES: Editar localización

en: Edit Special Page
gl_ES: Editar páxina especial

en: Email
gl_ES: Correo electrónico

en: Email Help
gl_ES: Axuda por correo electrónico

en: Email Label
gl_ES: Etiqueta de correo electrónico

en: Email Message
gl_ES: Mensaxe de correo electrónico

en: Email settings
gl_ES: Configuración de correo electrónico

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
gl_ES: Correo electrónico utilizado como remitente no correo electrónico, asegúrese de que o enderezo de correo electrónico corresponda co dominio do seu sitio web.

en: Empty map behavior
gl_ES: Comportamento do mapa baleiro

en: Empty value to show all similar items.
gl_ES: Valor baleiro para mostrar todos os elementos similares.

en: Enable
gl_ES: Activar

en: Enable Gutenberg editor
gl_ES: Activa o editor Gutenberg

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
gl_ES: Activar e inserir entradas dispoñibles para filtros a través do menú

en: Enable and insert inputs via menu
gl_ES: Activar e inserir entradas a través do menú

en: Enable bundled subscriptions
gl_ES: Activa as subscricións agrupadas

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
gl_ES: Os marcadores de punto final móstranse no lugar do primeiro e do punto final da pista GPX cargada.

en: Event Details
gl_ES: Detalles do evento

en: Event Image Options
gl_ES: Opcións da imaxe do evento

en: Every segment in track
gl_ES: Cada segmento en pista

en: Everything
gl_ES: Todo

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
gl_ES: Exemplo de valores inseridos: %s

en: Excerpt
gl_ES: Fragmento

en: Feature is disabled
gl_ES: A función está desactivada

en: Featured
gl_ES: Destacado

en: Featured Category
gl_ES: Categoría Destacada

en: Featured category
gl_ES: Categoría destacada

en: Featured image
gl_ES: Imaxe destacada

en: Featured items first
gl_ES: Elementos destacados primeiro

en: Featured location
gl_ES: Localización destacada

en: Fill all required fields, please.
gl_ES: Encha todos os campos obrigatorios, por favor.

en: Filter
gl_ES: Filtro

en: Filter posts
gl_ES: Filtrar publicacións

en: Filter special pages list
gl_ES: Filtrar a lista de páxinas especiais

en: Filters
gl_ES: Filtros

en: Filters Design
gl_ES: Deseño de filtros

en: Filters background color
gl_ES: Filtra a cor de fondo

en: Filters group name
gl_ES: Filtra o nome do grupo

en: Filters settings
gl_ES: Configuración de filtros

en: Filters to specify results of displayed items.
gl_ES: Filtros para especificar os resultados dos elementos mostrados.

en: Find address
gl_ES: Buscar enderezo

en: Fix width
gl_ES: Fixar ancho

en: Fixed
gl_ES: Fixo

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
gl_ES: Para máis detalles consulte %s.

en: Force box width to selected value.
gl_ES: Forzar o ancho da caixa ao valor seleccionado.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
gl_ES: Forzar o estilo de táboa para os datos mostrados, os valores máis longos non se moven baixo a etiqueta.

en: Form
gl_ES: Formulario

en: Form inside map breakpoint
gl_ES: Formulario dentro do punto de interrupción do mapa

en: Form settings
gl_ES: Configuración do formulario

en: Friday
gl_ES: venres

en: Full horizontal
gl_ES: Horizontal completo

en: Full vertical
gl_ES: Vertical total

en: Fullwidth page
gl_ES: Páxina de ancho completo

en: GPX Track
gl_ES: Pista GPX

en: GPX Tracks
gl_ES: Pistas GPX

en: GPX file successfully loaded!
gl_ES: O ficheiro GPX cargouse correctamente!

en: GPX files
gl_ES: Arquivos GPX

en: Gallery Options
gl_ES: Opcións da galería

en: General
gl_ES: Xeral

en: General background
gl_ES: Antecedentes xerais

en: General options
gl_ES: Opcións xerais

en: General options for desktop.
gl_ES: Opcións xerais para escritorio.

en: General settings
gl_ES: Configuración xeral

en: Geolocation search settings
gl_ES: Configuración de busca de xeolocalización

en: Get directions
gl_ES: Obtén indicacións

en: Google Maps API Key
gl_ES: Clave API de Google Maps

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
gl_ES: Google require a clave da API de Google Maps. É necesario para todos os sitios web que utilizan funcións de mapas avanzadas, como mostrar elementos de lista no mapa. Obtén máis información sobre como obter a clave API no %1$sseguinte tutorial%2$s.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
gl_ES: Google reCaptcha protexe o teu sitio web contra o spam e outros envíos automáticos de formularios por parte dos robots de spam. Se estás a usar unha solución de terceiros para protexer os formularios do teu sitio web, ignora as seguintes entradas clave.

en: Google reCaptcha v3 Keys
gl_ES: Teclas de Google reCaptcha v3

en: Gradient
gl_ES: Degradado

en: Gradient degree
gl_ES: Grao en degradado

en: Grid size
gl_ES: Tamaño da reixa

en: Group name
gl_ES: Nome do grupo

en: Half layout page
gl_ES: Media páxina de deseño

en: Header menu settings
gl_ES: Configuración do menú de cabeceira

en: Header opened or closed by default.
gl_ES: Cabeceira aberta ou pechada por defecto.

en: Header settings
gl_ES: Configuración da cabeceira

en: Height unit
gl_ES: Unidade de altura

en: Help text displayed with Email input.
gl_ES: Texto de axuda mostrado coa entrada de correo electrónico.

en: Help text displayed with Message input.
gl_ES: Texto de axuda mostrado coa entrada de mensaxe.

en: Help text displayed with Name input.
gl_ES: Texto de axuda mostrado coa entrada de nome.

en: Help text displayed with Subject input.
gl_ES: Texto de axuda mostrado coa entrada de Asunto.

en: Help texts
gl_ES: Textos de axuda

en: Hide Location input
gl_ES: Ocultar a entrada de localización

en: Hide empty values
gl_ES: Ocultar valores baleiros

en: Hide map
gl_ES: Ocultar mapa

en: Hide selected filters
gl_ES: Ocultar os filtros seleccionados

en: Hide selected inputs
gl_ES: Ocultar entradas seleccionadas

en: Hide unchecked checkbox
gl_ES: Ocultar a caixa de verificación desmarcada

en: Horizontal offset
gl_ES: Desfase horizontal

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
gl_ES: Se se selecciona, estará dispoñible nos filtros para as publicacións de elementos.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
gl_ES: Se queres usar o teu propio complemento de subscricións de WooCommerce, só tes que desactivar a versión do paquete a continuación e activar o teu complemento.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
gl_ES: Se a túa pista GPX consta de varios segmentos, móstranse os marcadores de puntos finais no lugar do inicio e do final de cada segmento.

en: Image focus
gl_ES: Foco da imaxe

en: Image height
gl_ES: Altura da imaxe

en: Image height unit
gl_ES: Unidade de altura da imaxe

en: Image position
gl_ES: Posición da imaxe

en: Image repeat
gl_ES: Repetición da imaxe

en: Image scroll
gl_ES: Desprazamento da imaxe

en: Image size
gl_ES: Tamaño da imaxe

en: Images caption text
gl_ES: Texto do subtítulo das imaxes

en: Images gallery
gl_ES: Galería de imaxes

en: Images vertical align
gl_ES: As imaxes aliñadas en vertical

en: Infinite loop
gl_ES: Bucle infinito

en: Input choices
gl_ES: Opcións de entrada

en: Input description
gl_ES: Descrición da entrada

en: Input field name that appear on edit page.
gl_ES: Nome do campo de entrada que aparece na páxina de edición.

en: Input identifier
gl_ES: Identificador de entrada

en: Input label
gl_ES: Etiqueta de entrada

en: Input labels
gl_ES: Etiquetas de entrada

en: Input type
gl_ES: Tipo de entrada

en: Inputs contain validation errors.
gl_ES: As entradas conteñen erros de validación.

en: Inputs group
gl_ES: Grupo de entradas

en: Insert from media
gl_ES: Inserir desde medios

en: Insert unit that will be displayed with number value.
gl_ES: Insira a unidade que se mostrará co valor numérico.

en: Inside image
gl_ES: Imaxe interior

en: Integrations
gl_ES: Integracións

en: Invalid file format
gl_ES: Formato de ficheiro non válido

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
gl_ES: Parece que non atopamos o que buscas.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
gl_ES: Permitirache construír unha páxina completa de detalles do elemento. Non se herdará ningún bloque da páxina especial Detalle do elemento.

[ctx: post type singular name]
en: Item
gl_ES: Elemento

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
gl_ES: Categorías de artigos

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
gl_ES: Categorías de artigos

en: Item Categories widgets area
gl_ES: Área de widgets de categorías de elementos

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
gl_ES: Categoría de elementos

en: Item Claim Listing
gl_ES: Listaxe de reclamacións de elementos

en: Item Contact Details
gl_ES: Datos de contacto do elemento

en: Item Contact Form
gl_ES: Formulario de contacto do artigo

en: Item Content
gl_ES: Contido do elemento

en: Item Detail
gl_ES: Detalle do elemento

en: Item Detail Page
gl_ES: Páxina de detalles do elemento

en: Item Details
gl_ES: Detalles do elemento

en: Item Events
gl_ES: Elementos Eventos

en: Item Extension
gl_ES: Extensión do elemento

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
gl_ES: A extensión de elementos permite crear entradas adicionais nas páxinas de edición das publicacións de elementos.

en: Item Featured Image
gl_ES: Imaxe destacada do elemento

en: Item GPX Download
gl_ES: Descarga de elementos GPX

en: Item Gallery
gl_ES: Galería de artigos

en: Item Get Directions
gl_ES: Elemento Obter indicacións

en: Item Image Options
gl_ES: Opcións da imaxe do elemento

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
gl_ES: Localización do elemento

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
gl_ES: Localizacións dos elementos

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
gl_ES: Localizacións dos elementos

en: Item Locations widgets area
gl_ES: Área de widgets de localizacións de elementos

en: Item Opening Hours
gl_ES: Horario de apertura do artigo

en: Item Options
gl_ES: Opcións de elementos

en: Item Review
gl_ES: Revisión de elementos

en: Item Reviews
gl_ES: Revisións de artigos

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
gl_ES: Item Reviews amplía os comentarios de WordPress para permitir que os visitantes do sitio web deixen unha revisión e valoración das publicacións do artigo.

en: Item already claimed
gl_ES: Elemento xa reclamado

en: Item author
gl_ES: Autor do artigo

en: Item category
gl_ES: Categoría do artigo

en: Item detail page slug
gl_ES: Páxina de detalles do elemento slug

en: Item has been claimed
gl_ES: Reclamouse o elemento

en: Item location
gl_ES: Localización do elemento

en: Item owner reply.
gl_ES: Resposta do propietario do elemento.

en: Item pending moderation from admin
gl_ES: Elemento pendente de moderación por parte do administrador

en: Item widgets area
gl_ES: Área de widgets de elementos

en: Item:
gl_ES: Elemento:

en: Items
gl_ES: Elementos

[ctx: post type general name]
en: Items
gl_ES: Elementos

[ctx: post type menu name]
en: Items
gl_ES: Elementos

en: Keep header closed by default on mobile.
gl_ES: Mantén a cabeceira pechada de forma predeterminada no móbil.

en: Kilometers
gl_ES: Quilómetros

en: Label color
gl_ES: Cor da etiqueta

en: Label for email field
gl_ES: Etiqueta para o campo de correo electrónico

en: Label for submit button
gl_ES: Etiqueta para o botón enviar

en: Label for username field
gl_ES: Etiqueta para o campo do nome de usuario

en: Label used for Email input.
gl_ES: Etiqueta utilizada para a entrada de correo electrónico.

en: Label used for Message textarea.
gl_ES: Etiqueta utilizada para a área de texto da mensaxe.

en: Label used for Name input.
gl_ES: Etiqueta utilizada para introducir o nome.

en: Label used for Subject input.
gl_ES: Etiqueta utilizada para a entrada do asunto.

en: Label width
gl_ES: Ancho da etiqueta

en: Large
gl_ES: Grande

en: Large button
gl_ES: Botón grande

en: Large size
gl_ES: Tamaño grande

en: Leave a review
gl_ES: Deixa un comentario

en: Leave empty to not use this option.
gl_ES: Deixa en branco para non usar esta opción.

en: Left
gl_ES: Esquerda

en: Limit displayed posts
gl_ES: Limita as publicacións mostradas

en: Line under heading
gl_ES: Liña baixo o título

en: Lines color
gl_ES: Cor das liñas

en: Lines decoration
gl_ES: Decoración de liñas

en: Link label
gl_ES: Etiqueta da ligazón

en: Links color
gl_ES: Cor das ligazóns

en: List layout
gl_ES: Disposición da lista

en: Listing Advanced Filters
gl_ES: Listado de filtros avanzados

en: Listing Author Detail
gl_ES: Detalle do autor do listado

en: Listing Authors List
gl_ES: Listaxe de Autores

en: Listing Categories List
gl_ES: Lista de Categorías Lista

en: Listing Category Page
gl_ES: Páxina da categoría da lista

en: Listing Items List
gl_ES: Listado de elementos

en: Listing Location Page
gl_ES: Páxina de localización da listaxe

en: Listing Locations List
gl_ES: Lista de localizacións

en: Listing Map
gl_ES: Listado Mapa

en: Listing Map (for posts)
gl_ES: Mapa da lista (para publicacións)

en: Listing Membership Content
gl_ES: Lista de contidos de membros

en: Listing Search Form
gl_ES: Formulario de busca de listas

en: Listing Search Results
gl_ES: Listado de resultados da busca

en: Listing Similar Items
gl_ES: Lista de artigos similares

en: Listing Subcategories List
gl_ES: Listado de subcategorías

en: Listing Sublocations List
gl_ES: Listado de sublocacións

en: Location
gl_ES: Localización

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
gl_ES: Localización

en: Location Details
gl_ES: Detalles da localización

en: Locations
gl_ES: Localizacións

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
gl_ES: Localizacións

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
gl_ES: Localizacións

en: Log Out
gl_ES: Pechar sesión

en: Logged in text
gl_ES: Texto iniciado

en: Logical operator
gl_ES: Operador lóxico

en: Longitude
gl_ES: Lonxitude

en: Map provider
gl_ES: Provedor de mapas

en: Maps provider
gl_ES: Provedor de mapas

en: Mark Item post as featured
gl_ES: Marcar a publicación do elemento como destacada

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
gl_ES: Marca a categoría como destacada para priorizarla nos resultados mostrados.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
gl_ES: Marca a localización como destacada para priorizarla nos resultados mostrados.

en: Marker Cluster Settings
gl_ES: Configuración do clúster de marcadores

en: Markers
gl_ES: Marcadores

en: Markers & GPX Tracks
gl_ES: Marcadores e pistas GPX

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
gl_ES: Os marcadores de distancia inferior a %spx de raio agrúpanse en grupos. Establece 0 para desactivar os clústeres.

en: Max number of items
gl_ES: Número máximo de elementos

en: Maximum displayed posts
gl_ES: Número máximo de publicacións mostradas

en: Maximum distance
gl_ES: Distancia máxima

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
gl_ES: Superouse o número máximo de elementos para a subscrición actual.

en: Maximum width
gl_ES: Ancho máximo

en: Medium
gl_ES: Medio

en: Medium size
gl_ES: Tamaño medio

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
gl_ES: Combina as caixas de verificación no grupo de filtros e móstraas xuntos nos filtros de interface. Podes usar máis grupos usando nomes de grupos diferentes.

en: Message
gl_ES: Mensaxe

en: Message Help
gl_ES: Mensaxe de Axuda

en: Message Label
gl_ES: Etiqueta da mensaxe

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
gl_ES: Amosouse a mensaxe cando fallou o envío do formulario por mor dun problema no servidor.

en: Message displayed when the form validation failed.
gl_ES: Amosouse a mensaxe cando fallou a validación do formulario.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
gl_ES: Mensaxe mostrada cando o formulario foi enviado correctamente.

en: Message for the email notification
gl_ES: Mensaxe para a notificación por correo electrónico

en: Metabox content settings
gl_ES: Configuración de contido de Metabox

en: Migration finished
gl_ES: Rematou a migración

en: Migration in progress
gl_ES: Migración en curso

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
gl_ES: A migración está actualmente en curso. Poderás reiniciar a migración cando remate.

en: Migration restarted
gl_ES: Reiniciouse a migración

en: Miles
gl_ES: Millas

en: Minimum height unit
gl_ES: Unidade de altura mínima

en: Minimum image height
gl_ES: Altura mínima da imaxe

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
gl_ES: A altura mínima do mapa pode diferir do valor definido debido ás necesidades do contido interno do mapa.

en: Missing required GPX data
gl_ES: Faltan os datos GPX necesarios

en: Mobile
gl_ES: Móbil

en: Mobile size
gl_ES: Tamaño do móbil

en: Mobile width breakpoint
gl_ES: Punto de interrupción de ancho móbil

en: Monday
gl_ES: luns

en: Move backward
gl_ES: Mover cara atrás

en: Move forward
gl_ES: Vai cara adiante

en: Multiselect
gl_ES: Selección múltiple

en: Name Help
gl_ES: Nome Axuda

en: Name Label
gl_ES: Etiqueta de nome

en: Name of sender displayed in received email.
gl_ES: O nome do remitente aparece no correo electrónico recibido.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
gl_ES: Nome da pestana de configuración na páxina de edición de elementos.

en: New Category Name
gl_ES: Novo nome da categoría

en: New Item
gl_ES: Elemento novo

en: New Location Name
gl_ES: Nome do novo lugar

en: Newer reviews
gl_ES: Comentarios máis novos

en: Next
gl_ES: A continuación

en: Night
gl_ES: Noite

en: No Items found
gl_ES: Non se atoparon elementos

en: No Items found in Trash
gl_ES: Non se atoparon elementos na papeleira

en: No border
gl_ES: Sen fronteira

en: No borders
gl_ES: Sen fronteiras

en: No lines
gl_ES: Sen liñas

en: No posts found
gl_ES: Non se atopou ningunha publicación

en: No repeat
gl_ES: Sen repetición

en: No results found.
gl_ES: Non se atoparon resultados.

en: No shadow
gl_ES: Sen sombra

en: No special pages found.
gl_ES: Non se atopou ningunha páxina especial.

en: No users found
gl_ES: Non se atoparon usuarios

en: Non-membership visitors
gl_ES: Visitantes non socios

en: None
gl_ES: Ningún

en: Note
gl_ES: Nota

en: Notification messages
gl_ES: Mensaxes de notificación

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
gl_ES: Notificación cando o artigo xa está reclamado. Deixa o campo baleiro para ocultar a notificación.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
gl_ES: Notificación cando o elemento está pendente de moderación do administrador. Deixa o campo baleiro para ocultar a notificación.

en: Notifications
gl_ES: Notificacións

en: Number
gl_ES: Número

en: Number of items
gl_ES: Número de elementos

en: OK
gl_ES: Ok

en: Older reviews
gl_ES: Comentarios máis antigos

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
gl_ES: Un pensamento sobre “%1$s”

en: Only featured
gl_ES: Só destacado

en: Only featured items
gl_ES: Só elementos destacados

en: Only parent categories
gl_ES: Só categorías parentais

en: Only parent locations
gl_ES: Só localizacións dos pais

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
gl_ES: Vaia! Non se pode atopar esa páxina.

en: Open image in popup
gl_ES: Abrir imaxe nunha ventá emerxente

en: Opened by default
gl_ES: Aberto por defecto

en: Opening Hours
gl_ES: Horario de funcionamento

en: Opening hours
gl_ES: Horario de funcionamento

en: Options
gl_ES: Opcións

en: Order Options
gl_ES: Opcións de pedido

en: Order by
gl_ES: Ordenar por

en: Order number
gl_ES: Número de pedido

en: Organizer:
gl_ES: Organizador:

en: Owner
gl_ES: Propietario

en: Page template
gl_ES: Modelo de páxina

en: Parent Category
gl_ES: Categoría parental

en: Parent Category:
gl_ES: Categoría parental:

en: Parent Location
gl_ES: Localización dos pais

en: Parent Location:
gl_ES: Localización dos pais:

en: Pending
gl_ES: Pendente

en: Performance Settings
gl_ES: Configuración de rendemento

en: Plugin Activation
gl_ES: Activación do complemento

en: Position unavailable
gl_ES: Posición non dispoñible

en: Post Options
gl_ES: Opcións de publicación

en: Post has not selected any term.
gl_ES: A publicación non seleccionou ningún termo.

en: Posts Author Page
gl_ES: Páxina de autor de publicacións

en: Posts Category Page
gl_ES: Páxina de categoría de publicacións

en: Posts Date Page
gl_ES: Páxina da data das publicacións

en: Posts Search Form
gl_ES: Formulario de busca de publicacións

en: Posts Search Results
gl_ES: Resultados da busca de publicacións

en: Posts Tag Page
gl_ES: Páxina de etiquetas de publicacións

en: Posts navigation
gl_ES: Navegación de publicacións

en: Posts number color
gl_ES: Cor do número de publicacións

en: Previous
gl_ES: Anterior

en: Proportional image height
gl_ES: Altura da imaxe proporcional

en: Radial gradient
gl_ES: Gradiente radial

en: Random
gl_ES: Aleatorio

en: Rating
gl_ES: Valoración

en: Rating stars color
gl_ES: Valoración da cor das estrelas

en: Read more
gl_ES: Le máis

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
gl_ES: O tema activado recentemente non é compatible co complemento %s, polo que este desactivouse.

en: Recommended map height
gl_ES: Altura recomendada do mapa

en: Reference Item Post
gl_ES: Artigo de referencia Publicación

en: Remove GPX track
gl_ES: Eliminar a pista GPX

en: Remove Image
gl_ES: Eliminar imaxe

en: Repeat
gl_ES: Repetir

en: Repeat horizontally
gl_ES: Repita horizontalmente

en: Repeat vertically
gl_ES: Repita verticalmente

en: Respond to review
gl_ES: Responde á opinión

en: Responsive options applied under screen width
gl_ES: Opcións de resposta aplicadas baixo o ancho da pantalla

en: Restart migration
gl_ES: Reiniciar a migración

en: Results include at least one of selected filters.
gl_ES: Os resultados inclúen polo menos un dos filtros seleccionados.

en: Results must include all selected filters.
gl_ES: Os resultados deben incluír todos os filtros seleccionados.

en: Reviews
gl_ES: Recensións

en: Right
gl_ES: Certo

en: Saturday
gl_ES: sábado

en: Save Settings
gl_ES: Gardar configuración

en: Scroll
gl_ES: Desprazamento

en: Search
gl_ES: Busca

en: Search Categories
gl_ES: Buscar categorías

en: Search Items
gl_ES: Buscar elementos

en: Search Locations
gl_ES: Busca localizacións

en: Search Special ages
gl_ES: Busca Idades especiais

en: Search by geolocation
gl_ES: Busca por xeolocalización

en: Search for authors
gl_ES: Busca de autores

en: Search for posts
gl_ES: Busca publicacións

en: Search for reference item post
gl_ES: Busca unha publicación de artigos de referencia

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
gl_ES: O formulario de busca móstrase dentro do mapa cun ancho de pantalla maior que

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
gl_ES: Formulario de busca que permite aos visitantes buscar elementos da lista por palabra clave, categoría ou localización.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
gl_ES: Formulario de busca que permite aos visitantes buscar publicacións por palabra clave, categoría ou localización.

en: Search keyword
gl_ES: Palabra clave de busca

en: Search results for:
gl_ES: Resultados da busca para:

en: Secret Key
gl_ES: Chave secreta

en: Select
gl_ES: Seleccione

en: Select Category
gl_ES: Seleccione a categoría

en: Select Image
gl_ES: Seleccione Imaxe

en: Select Location
gl_ES: Seleccione Localización

en: Select alignment
gl_ES: Seleccione o aliñamento

en: Select an Item
gl_ES: Seleccione un elemento

en: Select featured category
gl_ES: Seleccione a categoría destacada

en: Select image
gl_ES: Selecciona a imaxe

en: Select layout
gl_ES: Seleccione o deseño

en: Select position of unit displayed with number value.
gl_ES: Seleccione a posición da unidade mostrada co valor numérico.

en: Select size
gl_ES: Seleccione tamaño

en: Select type input cannot use AND operator.
gl_ES: A entrada de tipo de selección non pode usar o operador AND.

en: Select type of input field.
gl_ES: Seleccione o tipo de campo de entrada.

en: Select your rating, please.
gl_ES: Seleccione a súa valoración, por favor.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
gl_ES: A categoría seleccionada terá prioridade e presentará a publicación do elemento no mapa.

en: Selected post is no more published.
gl_ES: A publicación seleccionada xa non se publica.

en: Selected posts
gl_ES: Publicacións seleccionadas

en: Selected posts are no more published.
gl_ES: As publicacións seleccionadas xa non se publican.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
gl_ES: A publicación de referencia seleccionada listarase antes de todas as outras publicacións similares.

en: Send Button Text
gl_ES: Enviar texto do botón

en: Sender Email
gl_ES: Correo electrónico do remitente

en: Sender Name
gl_ES: Nome do remitente

en: Server Error Message
gl_ES: Mensaxe de erro do servidor

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
gl_ES: O servidor atopou un erro. Se o problema persiste, póñase en contacto co administrador do sitio web, por favor.

en: Settings Saved
gl_ES: Configuración gardada

en: Shadow
gl_ES: Sombra

en: Shadow color
gl_ES: Cor da sombra

en: Shadow settings
gl_ES: Configuración de sombras

en: Show Category description
gl_ES: Mostrar a descrición da categoría

en: Show Category icon
gl_ES: Mostrar a icona da categoría

en: Show Email Address
gl_ES: Mostrar enderezo de correo electrónico

en: Show Location description
gl_ES: Mostrar a descrición da localización

en: Show Location icon
gl_ES: Mostrar a icona de localización

en: Show Opening Hours
gl_ES: Mostrar horario de apertura

en: Show Streetview
gl_ES: Mostrar Streetview

en: Show address
gl_ES: Mostrar enderezo

en: Show advanced filters
gl_ES: Mostrar filtros avanzados

en: Show author image
gl_ES: Mostra a imaxe do autor

en: Show biographical info
gl_ES: Mostrar información biográfica

en: Show categories
gl_ES: Mostrar categorías

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
gl_ES: Mostra o formulario de contacto na páxina que envía un correo electrónico ao enderezo de correo electrónico definido

en: Show cover image
gl_ES: Mostra a imaxe da portada

en: Show data
gl_ES: Mostrar datos

en: Show date
gl_ES: Mostrar data

en: Show description
gl_ES: Mostrar descrición

en: Show empty map
gl_ES: Mostrar o mapa baleiro

en: Show featured image
gl_ES: Mostra a imaxe destacada

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
gl_ES: Mostra os elementos destacados na parte superior da lista antes que todos os demais artigos.

en: Show filters group title
gl_ES: Mostrar o título do grupo de filtros

en: Show link
gl_ES: Mostrar ligazón

en: Show link label input
gl_ES: Mostra a entrada da etiqueta da ligazón

en: Show locations
gl_ES: Mostrar localizacións

en: Show more
gl_ES: Mostrar máis

en: Show navigation arrows
gl_ES: Mostrar frechas de navegación

en: Show on map
gl_ES: Mostrar no mapa

en: Show only categories marked as featured.
gl_ES: Mostra só as categorías marcadas como destacadas.

en: Show only featured category
gl_ES: Mostrar só a categoría destacada

en: Show only locations marked as featured.
gl_ES: Mostra só as localizacións marcadas como destacadas.

en: Show pagination bullets
gl_ES: Mostrar viñetas de paxinación

en: Show posts number
gl_ES: Mostrar o número de publicacións

en: Show price
gl_ES: Mostrar prezo

en: Show rating
gl_ES: Mostrar valoración

en: Show reference Item Post
gl_ES: Mostrar a publicación do elemento de referencia

en: Show selected filters
gl_ES: Mostra os filtros seleccionados

en: Show selected inputs
gl_ES: Mostrar entradas seleccionadas

en: Show similar posts from the same:
gl_ES: Mostrar publicacións similares do mesmo:

en: Show submit filter button
gl_ES: Mostrar o botón enviar filtro

en: Show subtitle
gl_ES: Mostrar subtítulos

en: Show track endpoint markers on
gl_ES: Mostrar marcadores de puntos finais de pista activados

en: Show web
gl_ES: Mostrar web

en: Silver
gl_ES: Prata

en: Simple layout
gl_ES: Disposición sinxela

en: Site Key
gl_ES: Chave do sitio

en: Site logo
gl_ES: Logotipo do sitio

en: Skip number of posts from start
gl_ES: Saltar o número de publicacións desde o inicio

en: Small
gl_ES: Pequena

en: Small button
gl_ES: Botón pequeno

en: Small size
gl_ES: Tamaño pequeno

en: Solid color
gl_ES: Cor sólida

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
gl_ES: Páxina especial

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
gl_ES: Páxinas especiais

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
gl_ES: Páxinas especiais

en: Special page updated.
gl_ES: Páxina especial actualizada.

en: Special pages list
gl_ES: Lista de páxinas especiais

en: Special pages list navigation
gl_ES: Lista de páxinas especiais de navegación

en: Spread radius
gl_ES: Raio de propagación

en: Start and end of track
gl_ES: Inicio e final da pista

en: Step
gl_ES: Paso

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
gl_ES: Streetview só está dispoñible se a chave API de Google está activada

en: Style
gl_ES: Estilo

en: Style JSON
gl_ES: Estilo JSON

en: Subject
gl_ES: Asunto

en: Subject Help
gl_ES: Axuda da materia

en: Subject Label
gl_ES: Etiqueta do asunto

en: Subject for the email notification
gl_ES: Asunto da notificación por correo electrónico

en: Submit Label
gl_ES: Enviar etiqueta

en: Submit distance button label
gl_ES: Enviar etiqueta do botón de distancia

en: Submit filters button label
gl_ES: Etiqueta do botón Enviar filtros

en: Submit reply
gl_ES: Enviar resposta

en: Submit review
gl_ES: Enviar revisión

en: Subscriptions
gl_ES: Subscricións

en: Subtitle
gl_ES: Subtítulo

en: Success Message
gl_ES: Mensaxe de éxito

en: Sunday
gl_ES: domingo

en: Table style
gl_ES: Estilo mesa

en: Tag archives:
gl_ES: Arquivos de etiquetas:

en: Telephone
gl_ES: Teléfono

en: Terms & Conditions label
gl_ES: Etiqueta de Termos e condicións

en: Text
gl_ES: Texto

en: Text color
gl_ES: Cor do texto

en: Text displayed in the form when user is logged in
gl_ES: Texto que aparece no formulario cando o usuario inicia sesión

en: Text displayed instead of full website url
gl_ES: O texto mostrado en lugar do URL completo do sitio web

en: Text displayed on Send Button.
gl_ES: Texto mostrado no botón Enviar.

en: Text displayed on empty map
gl_ES: Texto mostrado no mapa baleiro

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
gl_ES: Texto para a entrada do formulario de Termos e condicións. Deixa en branco para desactivar a caixa de verificación.

en: Text layout
gl_ES: Disposición do texto

en: Text link
gl_ES: Ligazón de texto

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
gl_ES: Texto da mensaxe de correo electrónico. Hai variables dispoñibles: {user-name} {user-email} {user-message}

en: Textarea
gl_ES: Área de texto

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
gl_ES: Non se puido activar o complemento %s. Non é compatible co tema activo actual.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
gl_ES: O número máximo de elementos que os clientes con esta subscrición poden publicar (Déixase en branco para o número ilimitado de elementos).

en: Theme
gl_ES: Tema

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
gl_ES: Non hai subscricións dispoñibles. Engade algúns, por favor.

en: There are no filters to show.
gl_ES: Non hai filtros para mostrar.

en: There are no inputs to show.
gl_ES: Non hai entradas para mostrar.

en: There are no selected inputs to show.
gl_ES: Non hai entradas seleccionadas para mostrar.

en: Thick border
gl_ES: Borde groso

en: Thick borders
gl_ES: Bordes grosos

en: Thin border
gl_ES: Borde fino

en: Thin borders
gl_ES: Bordes finos

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
gl_ES: Esta función engade a funcionalidade de Lista de reclamacións para os elementos da lista

en: This product is a Citadela Subscription.
gl_ES: Este produto é unha Subscrición Citadela.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
gl_ES: Esta configuración permitirá editar as publicacións de elementos usando o editor Gutenberg. Esta función permitirache ter unha maior flexibilidade de administración. Teña coidado cos bloques que inclúe no detalle do elemento xa que todo se colocará no bloque &quot;Contido do elemento&quot; na páxina Especial Detalle do elemento.

en: Thumbnail
gl_ES: Miniatura

en: Thursday
gl_ES: xoves

en: Time in seconds
gl_ES: Tempo en segundos

en: Title
gl_ES: Título

en: Title color
gl_ES: Cor do título

en: Titles color
gl_ES: Cor dos títulos

en: Top
gl_ES: Arriba

en: Top left
gl_ES: Arriba esquerda

en: Top right
gl_ES: Arriba dereita

en: Track color
gl_ES: Cor da pista

en: Track endpoints color
gl_ES: Rastrexa a cor dos puntos finais

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
gl_ES: As pistas escóndense e substitúense polo marcador de mapa segundo o nivel de zoom.

en: Tuesday
gl_ES: martes

en: Turn on Claim Listing feature
gl_ES: Activa a función Reclamar ficha

en: Turn on Item Extension features
gl_ES: Activa as funcións de extensión de elementos

en: Turn on Item Reviews for listing items
gl_ES: Activa as revisións de artigos para os elementos da lista

en: Type for search...
gl_ES: Escriba para buscar...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
gl_ES: Non se mostrará a caixa de verificación única desmarcada.

en: Unclaimed
gl_ES: Non reclamado

en: Under image
gl_ES: Baixo imaxe

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
gl_ES: Identificador único para o novo campo de entrada. Use unha soa palabra, sen espazos. Permítense guións baixos e guións.

en: Unit of number
gl_ES: Unidade de número

en: Unit position
gl_ES: Posición da unidade

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
gl_ES: Funcións de listaxe universal para calquera sitio web

en: Update Category
gl_ES: Actualizar categoría

en: Update Location
gl_ES: Actualizar localización

en: Upload file
gl_ES: Cargar ficheiro

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
gl_ES: O ficheiro cargado non inclúe os datos de pista GPX necesarios.

en: Uploaded file has not valid XML format.
gl_ES: O ficheiro cargado non ten un formato XML válido.

en: Uploading&#8230;
gl_ES: Cargando…

en: Url
gl_ES: URL

en: Use Contact Form
gl_ES: Use o formulario de contacto

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
gl_ES: Use a interface Easy Admin para os seus subscritores

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
gl_ES: Use o editor Gutenberg para o contido dos elementos da lista

en: Use carousel
gl_ES: Usa carrusel

en: Use correct full website url
gl_ES: Use o URL completo do sitio web correcto

en: Use geolocation search
gl_ES: Use a busca de xeolocalización

en: Use in search filter
gl_ES: Usar no filtro de busca

en: Use responsive options
gl_ES: Usa opcións de resposta

en: Use valid email address, please.
gl_ES: Use un enderezo de correo electrónico válido, por favor.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
gl_ES: Útil para mostrar texto de axuda adicional ou texto do GDPR con cada entrada do formulario.

en: User ID
gl_ES: ID do usuario

en: User additional options
gl_ES: Opcións adicionais do usuario

en: User denied geolocation
gl_ES: O usuario denegou a xeolocalización

en: User email
gl_ES: Correo electrónico do usuario

en: User login
gl_ES: Inicio de sesión de usuario

en: User posts count
gl_ES: As publicacións dos usuarios contan

en: User registration date
gl_ES: Data de rexistro do usuario

en: Username Label
gl_ES: Etiqueta de nome de usuario

en: Users with active membership
gl_ES: Usuarios con pertenza activa

en: Validation Error Message
gl_ES: Mensaxe de erro de validación

en: Value color
gl_ES: Valor cor

en: Vertical offset
gl_ES: Desfase vertical

en: View Category
gl_ES: Ver categoría

en: View Item
gl_ES: Ver elemento

en: View Location
gl_ES: Ver localización

en: View Site
gl_ES: Ver sitio

en: View more
gl_ES: Ver máis

en: View posts
gl_ES: Ver publicacións

en: View posts label
gl_ES: Ver a etiqueta das publicacións

en: View track on the map
gl_ES: Ver pista no mapa

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
gl_ES: Recomendamos utilizar o formato 24:00 hora para fins de SEO e satisfacer os requisitos de datos estruturados de Google. Use o tempo como 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
gl_ES: Desactivamos o complemento Citadela Directory Lite. Agora podes activar e gozar da versión completa do complemento.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
gl_ES: Observamos que o complemento de subscricións de WooCommerce está activo e a funcionalidade de subscricións do complemento Citadela Listing está dispoñible.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
gl_ES: Observamos que está a executar unha versión obsoleta de PHP que xa non é compatible, polo <em>que desactivouse o complemento</em> . Asegúrate de que o teu sitio sexa rápido e seguro, <a href='%1$s'>actualizando PHP á última versión</a> . O requisito mínimo para %2$s é <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
gl_ES: Observamos que estás a executar unha versión desactualizada de WordPress, polo <em>que o complemento foi desactivado</em> . Asegúrate de que o teu sitio estea seguro e está <a href='%1$s'>actualizado actualizando WordPress á versión máis recente</a> . O requisito mínimo para %2$s é <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website Link
gl_ES: Ligazón á páxina web

en: Website Link Label
gl_ES: Etiqueta de ligazón ao sitio web

en: Website link rel attribute
gl_ES: Atributo rel da ligazón do sitio web

en: Wednesday
gl_ES: mércores

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
gl_ES: Widgets mostrados nas páxinas de categorías de elementos.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
gl_ES: Widgets mostrados nas páxinas de localizacións de elementos.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
gl_ES: Widgets mostrados nas páxinas de publicacións de elementos.

en: Will be listed all available similar items.
gl_ES: Listaranse todos os artigos similares dispoñibles.

en: With background
gl_ES: Con fondo

en: With search form
gl_ES: Con formulario de busca

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
gl_ES: Con url estará dispoñible unha entrada adicional para inserir o texto que se mostra en lugar da ligazón simple.

en: WooCommerce subscriptions
gl_ES: Subscricións a WooCommerce

en: Works when block is the only block in a column.
gl_ES: Funciona cando o bloque é o único bloque nunha columna.

en: You do not have permission to upload files.
gl_ES: Non tes permiso para cargar ficheiros.

en: You must be logged in to post a review.
gl_ES: Debes iniciar sesión para publicar unha opinión.

en: Your rating
gl_ES: A túa valoración

en: Your reply to review
gl_ES: A túa resposta para revisar

en: Your review
gl_ES: O teu comentario

en: blue : Blue color
gl_ES: azul: cor azul

en: default image size
gl_ES: tamaño de imaxe predeterminado

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
gl_ES: ou

en: post | posts
gl_ES[0]: publicación

en: red : Red color
gl_ES: vermello: cor vermella
