Citadela Listing 5.7.15 - en to fi translation catalogue (807 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: %1$s arvostelu kohteelle &quot;%2$s&quot;

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
fi: %s on lopettanut siirron. Kaikki edellisen AIT-hakemistoteeman kohteet, luokat ja sijainnit ovat nyt käytettävissä Citadela Listing -laajennuksen kanssa.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
fi: %s siirtää automaattisesti kaikki kohteet, luokat ja sijainnit aiemmasta AIT-hakemistoteemastasi taustalla. Siirtoprosessi voi kestää useita minuutteja. Ilmoitamme sinulle, kun siirto on valmis. Voit jatkaa WordPressin käyttöä normaalisti.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
fi: %s-laajennus ja PHP-yhteensopivuus

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
fi: %s-laajennus ja WordPressin yhteensopimattomuus

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
fi: %s-laajennuksen yhteensopimattomuus

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
fi: %s-laajennus on aktiivinen

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
fi[0]: %s arvostelu

en: 404 Page
fi: 404 sivu

en: API Key
fi: API-avain

en: Actions:
fi: Toiminnot:

[ctx: Item]
en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Category
fi: Lisää uusi luokka

en: Add New Item
fi: Lisää uusi kohde

en: Add New Location
fi: Lisää uusi sijainti

en: Add images to gallery
fi: Lisää kuvia galleriaan

en: Address
fi: Osoite

en: Address and Location
fi: Osoite ja sijainti

en: Address and location
fi: Osoite ja sijainti

en: Advanced Filters block displayed within search form
fi: Advanced Filters -lohko näkyy hakulomakkeessa

en: Advanced Header Design
fi: Edistynyt otsikkosuunnittelu

en: Advanced header
fi: Edistynyt otsikko

en: Align Center
fi: Kohdista keskusta

en: Align Justify
fi: Tasaa tasaus

en: Align Left
fi: Tasaa vasemmalle

en: Align Right
fi: Kohdista oikealle

en: Align Text Center
fi: Tasaa tekstikeskus

en: Align Text Justify
fi: Tasaa teksti Tasaa

en: Align Text Left
fi: Tasaa teksti vasemmalle

en: Align Text Right
fi: Tasaa teksti oikealle

en: Alignment
fi: Tasaus

en: All
fi: Kaikki

en: All Categories
fi: kaikki kategoriat

en: All Items
fi: Kaikki tavarat

en: All Locations
fi: Kaikki paikat

en: All Special Pages
fi: Kaikki erikoissivut

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
fi: Kaikki automaattisesti siirretyt kohteet, luokat ja sijainnit poistettiin tietokannastasi. Uusi siirtoprosessi alkoi.

en: All filters
fi: Kaikki suodattimet

en: All inputs
fi: Kaikki tulot

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
fi: Salli asiakkaan hallita Citadela-tuotteiden kommentteja.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan hallita Citadela-tuotteiden arvosteluja.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan määrittää Citadela-tuotekategoriat.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan määrittää sijainnit Citadela-tuotteille.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan määrittää Citadela-tuotteille Suositeltu luokka.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan asettaa GPX-raitatiedosto Citadela-tuotteille.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan määrittää Citadela-tuotteille Tuotelaajennusasetukset.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan määrittää osoite ja sijainti Citadela-tuotteille.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan määrittää Citadela-tuotteiden yhteyshenkilö.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan määrittää Citadela-tuotteiden sisältö.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan asettaa ote Citadela-tuotteille.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan määrittää Citadela-tuotteille esitelty kuva.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan määrittää Citadela-tuotteiden yleiset asetukset.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan määrittää kuvagalleria Citadela-tuotteille.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan itse asettaa Citadela-tuotteiden aukioloajat.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
fi: Anna asiakkaan määrittää sivuattribuutit Citadela-tuotteille.

en: Already claimed
fi: Väitetty jo

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
fi: Jo avattua nimikeilmoitusta käytetään viitepostina.

en: Any active subscription
fi: Mikä tahansa aktiivinen tilaus

en: Appearance
fi: Ulkomuoto

en: Approve
fi: Hyväksyä

en: Approve claim
fi: Hyväksy vaatimus

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Archives:
fi: Arkistot:

en: Are you sure you want to decline this claim?
fi: Haluatko varmasti hylätä tämän vaatimuksen?

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Attributes
fi: Attribuutit

en: Author Details
fi: Tekijän tiedot

en: Author archives:
fi: Tekijän arkistot:

en: Author biographical info
fi: Tekijän elämäkertatiedot

en: Author name
fi: Tekijän nimi

en: Authors to display
fi: Tekijät näytettäväksi

en: Automatic Listing Map
fi: Automaattinen listauskartta

en: Automatic Listing Map (for posts)
fi: Automaattinen listauskartta (viesteille)

en: Automatic height
fi: Automaattinen korkeus

en: Autoplay
fi: Automaattinen toisto

en: Background
fi: Tausta

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Background image
fi: Taustakuva

en: Background on collapsed form
fi: Tausta tiivistetyssä muodossa

en: Background settings
fi: Taustaasetukset

en: Background type
fi: Taustatyyppi

en: Blur background
fi: Sumea tausta

en: Blur radius
fi: Sumennuksen säde

en: Border around filter group
fi: Reuna suodatinryhmän ympärillä

en: Border around heading
fi: Reuna otsikon ympärillä

en: Border color
fi: Reunuksen väri

en: Border radius
fi: Reunan säde

en: Border settings
fi: Reunuksen asetukset

en: Border style
fi: Reunuksen tyyli

en: Border width
fi: Reunuksen leveys

en: Borders color
fi: Reunusten väri

en: Borders width
fi: Reunusten leveys

en: Bottom
fi: Pohja

en: Bottom left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: Bottom right
fi: Ala oikea

en: Box layout
fi: Laatikon asettelu

en: Box width
fi: Laatikon leveys

en: Button background color
fi: Painikkeen taustaväri

en: Button border radius
fi: Painikkeen reunan säde

en: Button color
fi: Painikkeen väri

en: Button settings
fi: Painikkeiden asetukset

en: Button style
fi: Painikkeen tyyli

en: Button text color
fi: Painikkeen tekstin väri

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Cancel
fi: Peruuttaa

en: Captcha check failed!
fi: Captcha-tarkistus epäonnistui!

en: Caption text
fi: Kuvateksti

en: Carousel Options
fi: Karusellin asetukset

en: Carousel autoplay enabled
fi: Karusellin automaattinen toisto käytössä

en: Carousel decoration color
fi: Karusellin koristelu väri

en: Carousel loop mode enabled
fi: Karusellisilmukkatila käytössä

en: Categories
fi: Luokat

en: Category
fi: Kategoria

en: Category Details
fi: Luokan tiedot

en: Category archives:
fi: Categoria Arkistot:

en: Category color
fi: Luokan väri

en: Category decoration color
fi: Kategorian sisustusväri

en: Category icon
fi: Luokkakuvake

en: Center
fi: Keskusta

en: Center left
fi: Keski vasen

en: Center right
fi: Keskellä oikealla

en: Change GPX track
fi: Vaihda GPX-raitaa

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
fi: Vaihtoehdot valitulle syöttötyypille. Lisää yksi valinta riviä kohden, jaa tallennettu syöttöarvo ja syötteessä näkyvä teksti kaksoispisteellä.

en: Choose option
fi: Valitse vaihtoehto

en: Citadela - Special Pages
fi: Citadela - Erikoissivut

en: Citadela Half Layout Map Settings
fi: Citadela Half Layout -kartan asetukset

en: Citadela Item Page Layout
fi: Citadela-tuotesivun asettelu

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
fi: Citadelan listaus

en: Citadela Listing > Item Extension
fi: Citadela-listaus &gt; Tuotelaajennus

en: Citadela Special Pages
fi: Citadelan erikoissivut

en: Citadela Subscription
fi: Citadelan tilaus

en: Claim Listing
fi: Vaatimuslistaus

en: Claim Listing Request
fi: Vaatimuksen listauspyyntö

en: Claim as:
fi: Tee vaatimus nimellä:

en: Claim listing has been approved
fi: Vaatimusluettelo on hyväksytty

en: Claim listing has been declined
fi: Vaatimusluettelo on hylätty

en: Claim status
fi: Vaatimuksen tila

en: Claimed by
fi: Vaatinut

en: Clear
fi: Asia selvä

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
fi: Napsauttamalla alla olevaa painiketta siirtoprosessi käynnistyy uudelleen. Kaikki automaattisesti siirretyt kohteet, luokat ja sijainnit poistetaan. Kaikkia manuaalisesti luotuja kohteita, luokkia ja sijainteja ei poisteta. Siirtoprosessi alkaa automaattisesti sen jälkeen.

en: Closed on mobile
fi: Suljettu mobiilissa

en: Cluster radius in px
fi: Klusterin säde pikselinä

en: Clusters are disabled.
fi: Klusterit on poistettu käytöstä.

en: Collapsible filters section.
fi: Taitettavat suodattimet -osio.

en: Comments
fi: Kommentit

en: Contact
fi: Ottaa yhteyttä

en: Content
fi: Sisältö

en: Content visible for:
fi: Sisältö näkyy seuraaville:

en: Copy and paste the JSON from this website:
fi: Kopioi ja liitä JSON tältä verkkosivustolta:

en: Couldn't find location, try different address.
fi: Sijaintia ei löytynyt, kokeile toista osoitetta.

en: Cover
fi: Peite

en: Cover column height
fi: Kannen sarakkeen korkeus

en: Cover image
fi: Kansikuva

en: Current block view
fi: Nykyinen lohkonäkymä

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Height Settings
fi: Mukautetut korkeusasetukset

en: Custom inputs
fi: Mukautetut tulot

en: Custom shadow
fi: Mukautettu varjo

en: Customized options for mobile screen width.
fi: Mukautetut asetukset mobiilinäytön leveydelle.

en: Dark
fi: Tumma

en: Data migration
fi: Tiedonsiirto

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
fi: Tietoa tuloista, joilla ei ole arvoa, ei näytetä.

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date archives:
fi: Päivämääräarkistot:

en: Date color
fi: Päivämäärän väri

en: Decide if email address is visible for visitors
fi: Päätä, näkyykö sähköpostiosoite vierailijoille

en: Decline
fi: Hylkää

en: Decline claim
fi: Hylkää vaatimus

en: Decoration color
fi: Sisustuksen väri

en: Default
fi: Oletus

en: Default Layout Options
fi: Oletusasetteluasetukset

en: Default Search Results
fi: Oletushakutulokset

en: Default Search Results Page
fi: Oletushakutulossivu

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
fi: Oletusvalintateksti, joka näkyy valinnan ensimmäisenä vaihtoehtona.

en: Default shadow
fi: Oletusvarjo

en: Default size
fi: Oletuskoko

en: Delay between slides
fi: Viive diojen välillä

en: Descending
fi: Laskeva

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description text that appear on edit page with new input.
fi: Kuvausteksti, joka näkyy muokkaussivulla uudella syötteellä.

en: Design Options
fi: Suunnitteluvaihtoehdot

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Desktop size
fi: Työpöydän koko

en: Disable filters button label
fi: Poista suodattimet käytöstä -painikkeen tunniste

en: Disable geolocation button label
fi: Poista maantieteellisen sijainnin painikkeen tunniste käytöstä

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
fi: Näytetään lähimmät kohteet niiden GPS-koordinaateilla.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
fi: Näytetään viestejä, jotka ovat samankaltaisia kuin valittu viitenimikeviesti.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
fi: Näyttää tietyn listauskohteen osoitteen, puhelinnumeron ja muut yhteystiedot.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
fi: Näyttää painikkeen, joka avaa Google Mapsin navigoinnin kohdepostituspaikkaan.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
fi: Näyttää painikkeen, jolla ladataan kohteelle määritetty GPX-tiedosto.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
fi: Näyttää yhteydenottolomakkeen, joka lähettää sähköpostin suoraan tietyn listauskohteen sähköpostiosoitteeseen.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
fi: Näyttää sisällön vain käyttäjille, joilla on aktiivinen jäsenyys, tai vain vierailijoille, joilla ei ole jäsenyyttä.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
fi: Näyttää tietyn listauskohteen visuaalisessa editorissa kirjoitetun sisällön.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
fi: Näyttää nimikejulkaisuun määritettyjen kuvien gallerian.

en: Displays information about author on author archive page.
fi: Näyttää tietoja tekijästä tekijän arkistosivulla.

en: Displays information about selected authors.
fi: Näyttää tiedot valituista kirjoittajista.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
fi: Näyttää tiedot kohteelle määritetyistä tuotelaajennuksen tuloista.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
fi: Näyttää luetteloluokat tietyn suodattimen perusteella. Se voi näyttää yläluokat tai alaluokat tietystä luokasta.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
fi: Näyttää luettelon kohteet nykyisen luokka-/sijaintisivun tai hakulomakkeen tulosten perusteella.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
fi: Näyttää luettelon kohteet suodattimien perusteella. Esimerkiksi tuotteet vain tietystä luokasta, sijainnista tai esitellyistä kohteista.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
fi: Näyttää luettelokohteet kartalla suodattimien perusteella. Esimerkiksi tuotteet vain tietystä luokasta, sijainnista tai esitellyistä kohteista.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
fi: Näyttää luettelokohteet, jotka ovat samankaltaisia kuin valittu viitenimikeviesti.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
fi: Näyttää luettelon sijainnit tietyn suodattimen perusteella. Se voi näyttää vanhempien sijainnit tai alipaikat tietystä sijainnista.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
fi: Näyttää luettelon alaluokat nykyisen luokkasivun perusteella.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
fi: Näyttää luettelon alipaikat nykyisen luokkasivun perusteella.

en: Displays main item image of specific listing item.
fi: Näyttää tietyn listauskohteen päätuotekuvan.

en: Displays opening hours of specific listing item.
fi: Näyttää tietyn listauskohteen aukioloajat.

en: Displays posts based on current results from search form.
fi: Näyttää viestit hakulomakkeen nykyisten tulosten perusteella.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
fi: Näyttää viestit nykyisten tulosten perusteella WordPressin oletushakutulossivulla.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
fi: Näyttää viestit kartalla suodattimien perusteella. Esimerkiksi viestit vain tietystä kategoriasta tai sijainnista.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
fi: Näyttää asianmukaiset listauskohdat automaattisesti nykyisen sivun perusteella. Esimerkiksi hakutulokset tai nimikkeen sijainti.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
fi: Näyttää asiaankuuluvat viestit automaattisesti nykyisen sivun perusteella. Esimerkiksi hakutulokset tai julkaisun tietojen sijainti.

en: Displays the button and the form for claim listing.
fi: Näyttää painikkeen ja lomakkeen vaatimusluetteloa varten.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
fi: Näyttää tietyn listauskohteen tulevat tapahtumat.

en: Distance
fi: Etäisyys

en: Distance option label
fi: Etäisyysvaihtoehdon etiketti

en: Distance unit
fi: Etäisyysyksikkö

en: Do not show
fi: Älä näytä

en: Do not show endpoints
fi: Älä näytä päätepisteitä

en: Do not use Item Detail special page settings
fi: Älä käytä Kohteen tiedot -sivun erikoisasetuksia

en: Download GPX file
fi: Lataa GPX-tiedosto

en: Drop GPX file here
fi: Pudota GPX-tiedosto tähän

en: Dynamic track visibility
fi: Dynaaminen radan näkyvyys

en: Easy Admin
fi: Helppo ylläpitäjä

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
fi: Easy Admin tarjoaa yksinkertaistetun WordPress-hallinnan ilman tarpeettomia häiriötekijöitä.

en: Edit Category
fi: Muokkaa luokkaa

en: Edit Item
fi: Muokkaa kohdetta

en: Edit Location
fi: Muokkaa sijaintia

en: Edit Special Page
fi: Muokkaa erikoissivua

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Help
fi: Sähköposti Apua

en: Email Label
fi: Sähköpostin etiketti

en: Email Message
fi: Sähköposti Viesti

en: Email settings
fi: Sähköpostiasetukset

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
fi: Sähköpostia käytetään lähettäjänä sähköpostissa, varmista, että sähköpostiosoite vastaa verkkosivustosi verkkotunnusta.

en: Empty map behavior
fi: Tyhjän kartan käyttäytyminen

en: Empty value to show all similar items.
fi: Tyhjä arvo näyttääksesi kaikki samanlaiset kohteet.

en: Enable
fi: ota käyttöön

en: Enable Gutenberg editor
fi: Ota Gutenberg-editori käyttöön

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
fi: Ota käyttöön ja lisää suodattimille saatavilla olevat tulot valikon kautta

en: Enable and insert inputs via menu
fi: Ota käyttöön ja lisää tulot valikon kautta

en: Enable bundled subscriptions
fi: Ota niputetut tilaukset käyttöön

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
fi: Päätepistemerkit näytetään ladatun GPX-raidan ensimmäisen ja loppupisteen sijasta.

en: Event Details
fi: Tapahtuman Yksityiskohdat

en: Event Image Options
fi: Tapahtuman kuva-asetukset

en: Every segment in track
fi: Jokainen segmentti radalla

en: Everything
fi: Kaikki

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
fi: Esimerkki lisätyistä arvoista: %s

en: Excerpt
fi: Ote

en: Feature is disabled
fi: Ominaisuus on poistettu käytöstä

en: Featured
fi: Esittelyssä

en: Featured Category
fi: Suositeltu luokka

en: Featured category
fi: Suositeltu luokka

en: Featured image
fi: Suositeltu kuva

en: Featured items first
fi: Suositellut kohteet ensin

en: Featured location
fi: Suositeltu sijainti

en: Fill all required fields, please.
fi: Täytä kaikki pakolliset kentät, ole hyvä.

en: Filter
fi: Suodattaa

en: Filter posts
fi: Suodata viestit

en: Filter special pages list
fi: Suodata erikoissivujen luettelo

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Filters Design
fi: Suodattimet suunnittelu

en: Filters background color
fi: Suodattaa taustavärin

en: Filters group name
fi: Suodatinryhmän nimi

en: Filters settings
fi: Suodatinasetukset

en: Filters to specify results of displayed items.
fi: Suodattimet, jotka määrittävät näytettyjen kohteiden tulokset.

en: Find address
fi: Etsi osoite

en: Fix width
fi: Korjaa leveys

en: Fixed
fi: Korjattu

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
fi: Lisätietoja on kohdassa %s.

en: Force box width to selected value.
fi: Pakota laatikon leveys valittuun arvoon.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
fi: Pakota taulukon tyyli näytettäville tiedoille, pidempiä arvoja ei siirretä tunnisteen alle.

en: Form
fi: Lomake

en: Form inside map breakpoint
fi: Lomake kartan keskeytyskohdan sisällä

en: Form settings
fi: Lomakkeen asetukset

en: Friday
fi: perjantai

en: Full horizontal
fi: Täysi vaakasuora

en: Full vertical
fi: Täysi pystysuora

en: Fullwidth page
fi: Täysleveä sivu

en: GPX Track
fi: GPX-raita

en: GPX Tracks
fi: GPX kappaleet

en: GPX file successfully loaded!
fi: GPX-tiedosto ladattu onnistuneesti!

en: GPX files
fi: GPX-tiedostoja

en: Gallery Options
fi: Gallerian asetukset

en: General
fi: Kenraali

en: General background
fi: Yleinen tausta

en: General options
fi: Yleiset vaihtoehdot

en: General options for desktop.
fi: Yleiset asetukset työpöydälle.

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Geolocation search settings
fi: Maantieteellisen sijainnin hakuasetukset

en: Get directions
fi: Hanki reittiohjeet

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
fi: Google vaatii Google Maps API-avaimen. Se on välttämätön kaikille verkkosivustoille, jotka käyttävät edistyneitä karttatoimintoja, kuten luettelokohteiden näyttämistä kartalla. Lisätietoja API-avaimen hankkimisesta %1$seuraavassa opetusohjelmassa%2$s.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
fi: Google reCaptcha suojaa verkkosivustoasi roskapostilta ja muilta roskapostirobottien automaattisilta lomakkeiden lähettämiltä. Jos käytät kolmannen osapuolen ratkaisua lomakkeiden suojaamiseen verkkosivustollasi, jätä seuraavat avainsyötteet huomiotta.

en: Google reCaptcha v3 Keys
fi: Google reCaptcha v3 -avaimet

en: Gradient
fi: Kaltevuus

en: Gradient degree
fi: Gradienttiaste

en: Grid size
fi: Ristikon koko

en: Group name
fi: Ryhmän nimi

en: Half layout page
fi: Puoli taittosivu

en: Header menu settings
fi: Otsikkovalikon asetukset

en: Header opened or closed by default.
fi: Otsikko avattu tai suljettu oletuksena.

en: Header settings
fi: Otsikkoasetukset

en: Height unit
fi: Korkeusyksikkö

en: Help text displayed with Email input.
fi: Ohjeteksti näytetään sähköpostin syötöllä.

en: Help text displayed with Message input.
fi: Ohjeteksti näkyy viestisyötön yhteydessä.

en: Help text displayed with Name input.
fi: Ohjeteksti näytetään nimisyötöllä.

en: Help text displayed with Subject input.
fi: Ohjeteksti näytetään aiheen syöttämällä.

en: Help texts
fi: Aputekstit

en: Hide Location input
fi: Piilota sijaintisyöttö

en: Hide empty values
fi: Piilota tyhjät arvot

en: Hide map
fi: Piilota kartta

en: Hide selected filters
fi: Piilota valitut suodattimet

en: Hide selected inputs
fi: Piilota valitut tulot

en: Hide unchecked checkbox
fi: Piilota valitsematon valintaruutu

en: Horizontal offset
fi: Vaakasuora siirtymä

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
fi: Jos valittuna, se on käytettävissä kohdeviestien suodattimissa.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
fi: Jos haluat käyttää omaa WooCommerce Subscriptions -laajennusta, deaktivoi alla oleva pakettiversio ja aktivoi laajennuksesi.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
fi: Jos GPX-raita koostuu useista segmenteistä, päätepistemerkit näytetään jokaisen segmentin alun ja lopun tilalla.

en: Image focus
fi: Kuvan tarkennus

en: Image height
fi: Kuvan korkeus

en: Image height unit
fi: Kuvan korkeusyksikkö

en: Image position
fi: Kuvan sijainti

en: Image repeat
fi: Kuvan toisto

en: Image scroll
fi: Kuvan vieritys

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: Images caption text
fi: Kuvien kuvateksti

en: Images gallery
fi: Kuvagalleria

en: Images vertical align
fi: Kuvien tasaus pystysuoraan

en: Infinite loop
fi: Loputon silmukka

en: Input choices
fi: Syöttövaihtoehdot

en: Input description
fi: Syötä kuvaus

en: Input field name that appear on edit page.
fi: Syötä kentän nimi, joka näkyy muokkaussivulla.

en: Input identifier
fi: Syötä tunniste

en: Input label
fi: Syötä etiketti

en: Input labels
fi: Syötä tarrat

en: Input type
fi: Syötteen tyyppi

en: Inputs contain validation errors.
fi: Syötteet sisältävät vahvistusvirheitä.

en: Inputs group
fi: Syöttöryhmä

en: Insert from media
fi: Lisää mediasta

en: Insert unit that will be displayed with number value.
fi: Lisää yksikkö, joka näytetään numeroarvon kanssa.

en: Inside image
fi: Sisäkuva

en: Integrations
fi: Integraatiot

en: Invalid file format
fi: Virheellinen tiedostomuoto

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
fi: Näyttää siltä, että emme löydä etsimääsi.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
fi: Sen avulla voit rakentaa kokonaisen tuotetietosivun. Kohteen tiedot -erikoissivulta ei peritty lohkoja.

[ctx: post type singular name]
en: Item
fi: Tuote

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
fi: Tuoteluokat

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
fi: Tuoteluokat

en: Item Categories widgets area
fi: Tuotekategoriat-widgetit-alue

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
fi: Tuoteluokka

en: Item Claim Listing
fi: Tuotevaatimuslistaus

en: Item Contact Details
fi: Tuotteen yhteystiedot

en: Item Contact Form
fi: Tuotteen yhteydenottolomake

en: Item Content
fi: Kohteen sisältö

en: Item Detail
fi: Kohteen tiedot

en: Item Detail Page
fi: Tuotteen tietosivu

en: Item Details
fi: Tuotteen tiedot

en: Item Events
fi: Kohde Tapahtumat

en: Item Extension
fi: Kohteen laajennus

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
fi: Kohdelaajennus mahdollistaa lisäsyötteiden luomisen kohdeviestien muokkaussivuille.

en: Item Featured Image
fi: Kohteen Suositeltu kuva

en: Item GPX Download
fi: Kohteen GPX lataus

en: Item Gallery
fi: Tuotegalleria

en: Item Get Directions
fi: Kohde Hanki reittiohjeet

en: Item Image Options
fi: Tuotekuvan asetukset

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
fi: Esineen sijainti

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
fi: Kohteiden sijainnit

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
fi: Kohteiden sijainnit

en: Item Locations widgets area
fi: Kohteen sijainnit -widget-alue

en: Item Opening Hours
fi: Tuotteen aukioloajat

en: Item Options
fi: Kohteen asetukset

en: Item Review
fi: Kohteen tarkistus

en: Item Reviews
fi: Tuotearvostelut

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
fi: Kohdearvostelut laajentaa WordPress-kommentteja, jotta verkkosivuston vierailijat voivat jättää arvostelun ja arvion kohdepostauksista.

en: Item already claimed
fi: Tuote on jo lunastettu

en: Item author
fi: Kohteen tekijä

en: Item category
fi: Tuoteluokka

en: Item detail page slug
fi: Tuotetietosivun slug

en: Item has been claimed
fi: Tuote on lunastettu

en: Item location
fi: esineen sijainti

en: Item owner reply.
fi: Tuotteen omistajan vastaus.

en: Item pending moderation from admin
fi: Kohde odottaa valvontaa järjestelmänvalvojalta

en: Item widgets area
fi: Tuote-widget-alue

en: Item:
fi: Tuote:

en: Items
fi: Tuotteet

[ctx: post type general name]
en: Items
fi: Tuotteet

[ctx: post type menu name]
en: Items
fi: Tuotteet

en: Keep header closed by default on mobile.
fi: Pidä ylätunniste suljettuna oletuksena mobiililaitteella.

en: Kilometers
fi: Kilometrejä

en: Label color
fi: Etiketin väri

en: Label for email field
fi: Tunniste sähköpostikenttään

en: Label for submit button
fi: Lähetyspainikkeen tunniste

en: Label for username field
fi: Tunniste käyttäjätunnuskenttään

en: Label used for Email input.
fi: Sähköpostin syöttämiseen käytetty tunniste.

en: Label used for Message textarea.
fi: Viestitekstialueella käytetty tunniste.

en: Label used for Name input.
fi: Nimen syöttämiseen käytetty tunniste.

en: Label used for Subject input.
fi: Aiheen syöttämiseen käytetty tunniste.

en: Label width
fi: Tarran leveys

en: Large
fi: Suuri

en: Large button
fi: Suuri painike

en: Large size
fi: Suurikokoinen

en: Latitude
fi: Leveysaste

en: Leave a review
fi: Jätä arvostelu

en: Leave empty to not use this option.
fi: Jätä tyhjäksi, jos et käytä tätä vaihtoehtoa.

en: Left
fi: Vasen

en: Limit displayed posts
fi: Rajoita näytettäviä viestejä

en: Line under heading
fi: Otsikon alla oleva rivi

en: Lines color
fi: Linjojen väri

en: Lines decoration
fi: Linjojen koristelu

en: Link label
fi: Linkin etiketti

en: Links color
fi: Linkkien väri

en: List layout
fi: Listan asettelu

en: Listing Advanced Filters
fi: Lisäsuodattimien luettelointi

en: Listing Author Detail
fi: Listauksen tekijän tiedot

en: Listing Authors List
fi: Tekijöiden luettelo

en: Listing Categories List
fi: Listauksen kategorioiden luettelo

en: Listing Category Page
fi: Listauksen luokkasivu

en: Listing Items List
fi: Listauskohteiden luettelo

en: Listing Location Page
fi: Tietojen sijaintisivu

en: Listing Map
fi: Listauksen kartta

en: Listing Map (for posts)
fi: Luettelokartta (viesteille)

en: Listing Membership Content
fi: Jäsensisällön listaus

en: Listing Search Form
fi: Listauksen hakulomake

en: Listing Search Results
fi: Listaa hakutulokset

en: Listing Similar Items
fi: Samankaltaisten kohteiden listaus

en: Listing Subcategories List
fi: Listauksen alakategorioiden luettelo

en: Location
fi: Sijainti

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
fi: Sijainti

en: Location Details
fi: Sijaintitiedot

en: Locations
fi: Sijainnit

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
fi: Sijainnit

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
fi: Sijainnit

en: Log Out
fi: Kirjautua ulos

en: Logged in text
fi: Sisäänkirjautunut teksti

en: Logical operator
fi: Looginen operaattori

en: Longitude
fi: Pituusaste

en: Map provider
fi: Kartan tarjoaja

en: Maps provider
fi: Maps toimittaja

en: Mark Item post as featured
fi: Merkitse kohdejulkaisu esitellyksi

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
fi: Merkitse luokka esitellyksi priorisoidaksesi sen näytetyissä tuloksissa.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
fi: Merkitse sijainti esitellyksi priorisoidaksesi sen näytetyissä tuloksissa.

en: Marker Cluster Settings
fi: Merkintäklusterin asetukset

en: Markers
fi: Merkit

en: Markers & GPX Tracks
fi: Merkit ja GPX-radat

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
fi: Merkit, joiden etäisyys on alle %spx-säteen, on ryhmitelty klustereihin. Aseta 0 poistaaksesi klusterit käytöstä.

en: Max number of items
fi: Kohteiden enimmäismäärä

en: Maximum displayed posts
fi: Näytettävien viestien enimmäismäärä

en: Maximum distance
fi: Suurin etäisyys

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
fi: Nykyisen tilauksen kohteiden enimmäismäärä ylitetty.

en: Maximum width
fi: Suurin leveys

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Medium size
fi: Keskikokoinen

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
fi: Yhdistä valintaruudut suodatinryhmään ja näytä ne yhdessä käyttöliittymän suodattimissa. Voit käyttää useampia ryhmiä eri ryhmien nimillä.

en: Message
fi: Viesti

en: Message Help
fi: Viesti Apua

en: Message Label
fi: Viestin etiketti

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
fi: Viesti näytetään, kun lomakkeen lähetys epäonnistui palvelinpuolen ongelman vuoksi.

en: Message displayed when the form validation failed.
fi: Viesti näytetään, kun lomakkeen vahvistus epäonnistui.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
fi: Viesti näkyy, kun lomake lähetettiin onnistuneesti.

en: Message for the email notification
fi: Viesti sähköposti-ilmoitukseen

en: Metabox content settings
fi: Metaboxin sisältöasetukset

en: Migration finished
fi: Siirto päättynyt

en: Migration in progress
fi: Siirto käynnissä

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
fi: Siirto on parhaillaan käynnissä. Voit käynnistää siirron uudelleen, kun se on valmis.

en: Migration restarted
fi: Siirto aloitettu uudelleen

en: Miles
fi: Mailia

en: Minimum height unit
fi: Vähimmäiskorkeusyksikkö

en: Minimum image height
fi: Kuvan vähimmäiskorkeus

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
fi: Kartan vähimmäiskorkeus voi poiketa määritetystä arvosta kartan sisäsisällön tarpeiden vuoksi.

en: Missing required GPX data
fi: Vaaditut GPX-tiedot puuttuvat

en: Mobile
fi: mobiili

en: Mobile size
fi: Mobiilikoko

en: Mobile width breakpoint
fi: Mobiilileveyden keskeytyspiste

en: Monday
fi: maanantai

en: Move backward
fi: Liikkua takaperin

en: Move forward
fi: Siirry eteenpäin

en: Multiselect
fi: Monivalinta

en: Name Help
fi: Nimi Apua

en: Name Label
fi: Nimimerkki

en: Name of sender displayed in received email.
fi: Lähettäjän nimi näkyy vastaanotetussa sähköpostissa.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
fi: Asetukset-välilehden nimi Kohteen muokkaussivulla.

en: New Category Name
fi: Uuden luokan nimi

en: New Item
fi: Uusi kohde

en: New Location Name
fi: Uusi sijainnin nimi

en: Newer reviews
fi: Uudemmat arvostelut

en: Next
fi: Seuraava

en: Night
fi: Yö

en: No Items found
fi: Kohteita ei löytynyt

en: No Items found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt kohteita

en: No border
fi: Ei rajaa

en: No borders
fi: Ei rajoja

en: No lines
fi: Ei rivejä

en: No posts found
fi: Viestejä ei löytynyt

en: No repeat
fi: Ei toistoa

en: No results found.
fi: Ei tuloksia.

en: No shadow
fi: Ei varjoa

en: No special pages found.
fi: Erikoissivuja ei löytynyt.

en: No users found
fi: Käyttäjiä ei löytynyt

en: Non-membership visitors
fi: Ei-jäsenvieraat

en: None
fi: Ei mitään

en: Note
fi: Merkintä

en: Notification messages
fi: Ilmoitusviestit

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
fi: Ilmoitus, kun tuote on jo lunastettu. Jätä tyhjäksi piilottaaksesi ilmoituksen.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
fi: Ilmoitus, kun kohde odottaa järjestelmänvalvojan valvontaa. Jätä tyhjäksi piilottaaksesi ilmoituksen.

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Number
fi: Määrä

en: Number of items
fi: Esineiden määrä

en: Older reviews
fi: Vanhemmat arvostelut

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
fi: Yksi ajatus aiheesta &quot;%1$s&quot;

en: Only featured
fi: Vain esillä

en: Only featured items
fi: Vain esitellyt tuotteet

en: Only parent categories
fi: Vain pääluokat

en: Only parent locations
fi: Vain vanhempien sijainnit

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fi: Oho! Sitä sivua ei löydy.

en: Open image in popup
fi: Avaa kuva ponnahdusikkunassa

en: Opened by default
fi: Avattu oletuksena

en: Opening Hours
fi: Aukioloajat

en: Opening hours
fi: Aukioloajat

en: Options
fi: Vaihtoehdot

en: Order Options
fi: Tilausvaihtoehdot

en: Order by
fi: Tilaa mukaan

en: Order number
fi: Tilausnumero

en: Organizer:
fi: Järjestäjä:

en: Owner
fi: Omistaja

en: Page template
fi: Sivumalli

en: Parent Category
fi: Vanhempi luokka

en: Parent Category:
fi: Vanhempi luokka:

en: Parent Location
fi: Vanhemman sijainti

en: Parent Location:
fi: Vanhemman sijainti:

en: Pending
fi: Odottaa

en: Performance Settings
fi: Suorituskykyasetukset

en: Plugin Activation
fi: Plugin aktivointi

en: Position unavailable
fi: Sijainti ei ole käytettävissä

en: Post Options
fi: Viestiasetukset

en: Post has not selected any term.
fi: Viesti ei ole valinnut yhtään termiä.

en: Posts Author Page
fi: Viestien kirjoittajasivu

en: Posts Category Page
fi: Viestien luokkasivu

en: Posts Date Page
fi: Viestien päivämääräsivu

en: Posts Search Form
fi: Viestien hakulomake

en: Posts Search Results
fi: Viestien hakutulokset

en: Posts Tag Page
fi: Viestien tunnistesivu

en: Posts navigation
fi: Viestien navigointi

en: Posts number color
fi: Viestien numeron väri

en: Previous
fi: Edellinen

en: Proportional image height
fi: Suhteellinen kuvan korkeus

en: Radial gradient
fi: Säteittäinen gradientti

en: Random
fi: Satunnainen

en: Rating
fi: Luokitus

en: Rating stars color
fi: Arvostelutähtien väri

en: Read more
fi: Lue lisää

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
fi: Äskettäin aktivoitu teema ei ole yhteensopiva %s-laajennuksen kanssa, joten laajennus poistettiin käytöstä.

en: Recommended map height
fi: Suositeltu karttakorkeus

en: Reference Item Post
fi: Viitetuotteen viesti

en: Remove GPX track
fi: Poista GPX-raita

en: Remove Image
fi: Poista kuva

en: Repeat
fi: Toistaa

en: Repeat horizontally
fi: Toista vaakasuunnassa

en: Repeat vertically
fi: Toista pystysuoraan

en: Respond to review
fi: Vastaa arvosteluun

en: Responsive options applied under screen width
fi: Responsiiviset asetukset käytössä näytön leveyden alla

en: Restart migration
fi: Aloita siirto uudelleen

en: Results include at least one of selected filters.
fi: Tulokset sisältävät vähintään yhden valituista suodattimista.

en: Results must include all selected filters.
fi: Tulosten tulee sisältää kaikki valitut suodattimet.

en: Reviews
fi: Arvostelut

en: Right
fi: Oikein

en: Saturday
fi: lauantaina

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Scroll
fi: Selaa

en: Search
fi: Hae

en: Search Categories
fi: Haku luokat

en: Search Items
fi: Etsi kohteita

en: Search Locations
fi: Etsi paikkoja

en: Search Special ages
fi: Hae Erikoisiät

en: Search by geolocation
fi: Hae maantieteellisen sijainnin mukaan

en: Search for authors
fi: Etsi tekijöitä

en: Search for posts
fi: Etsi viestejä

en: Search for reference item post
fi: Etsi viitetuotteen viesti

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
fi: Hakulomake näkyy kartan sisällä näytön leveydellä, joka on suurempi kuin

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
fi: Hakulomake, jonka avulla vierailijat voivat etsiä luettelokohteita avainsanan, luokan tai sijainnin mukaan.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
fi: Hakulomake, jonka avulla vierailijat voivat etsiä viestejä avainsanan, luokan tai sijainnin mukaan.

en: Search keyword
fi: Hakuavainsana

en: Search results for:
fi: Etsi tuloksia:

en: Secret Key
fi: Salainen avain

en: Select
fi: Valitse

en: Select Category
fi: Valitse kategoria

en: Select Image
fi: Valitse Kuva

en: Select Location
fi: Valitse Sijainti

en: Select alignment
fi: Valitse kohdistus

en: Select an Item
fi: Valitse esine

en: Select featured category
fi: Valitse suositeltu luokka

en: Select image
fi: Valitse kuva

en: Select layout
fi: Valitse asettelu

en: Select position of unit displayed with number value.
fi: Valitse numeroarvolla näkyvän yksikön sijainti.

en: Select size
fi: Valitse koko

en: Select type input cannot use AND operator.
fi: Valitse tyyppisyöte ei voi käyttää AND-operaattoria.

en: Select type of input field.
fi: Valitse syöttökentän tyyppi.

en: Select your rating, please.
fi: Valitse arvosanasi, kiitos.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
fi: Valittu luokka asetetaan etusijalle, ja se näyttää kohteen postauksen kartalla.

en: Selected post is no more published.
fi: Valittua viestiä ei enää julkaista.

en: Selected posts
fi: Valitut viestit

en: Selected posts are no more published.
fi: Valittuja viestejä ei enää julkaista.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
fi: Valittu viitejulkaisu listataan ennen kaikkia muita vastaavia julkaisuja.

en: Send Button Text
fi: Lähetä painikkeen teksti

en: Sender Email
fi: Lähettäjä Sähköposti

en: Sender Name
fi: Lähettäjän nimi

en: Server Error Message
fi: Palvelimen virheilmoitus

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
fi: Palvelimessa tapahtui virhe. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään.

en: Settings Saved
fi: Asetukset Tallennettu

en: Shadow
fi: Varjo

en: Shadow color
fi: Varjon väri

en: Shadow settings
fi: Varjon asetukset

en: Show Category description
fi: Näytä luokan kuvaus

en: Show Category icon
fi: Näytä luokkakuvake

en: Show Email Address
fi: Näytä sähköpostiosoite

en: Show Location description
fi: Näytä sijainnin kuvaus

en: Show Location icon
fi: Näytä sijaintikuvake

en: Show Opening Hours
fi: Näytä aukioloajat

en: Show Streetview
fi: Näytä Streetview

en: Show address
fi: Näytä osoite

en: Show advanced filters
fi: Näytä lisäsuodattimet

en: Show author image
fi: Näytä tekijän kuva

en: Show biographical info
fi: Näytä elämäkertatiedot

en: Show categories
fi: Näytä luokat

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
fi: Näytä yhteydenottolomake sivulla, joka lähettää sähköpostin määritettyyn sähköpostiosoitteeseen

en: Show cover image
fi: Näytä kansikuva

en: Show data
fi: Näytä tiedot

en: Show date
fi: Näytä päivämäärä

en: Show description
fi: Näytä kuvaus

en: Show empty map
fi: Näytä tyhjä kartta

en: Show featured image
fi: Näytä suositeltu kuva

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
fi: Näytä suositellut kohteet luettelon yläosassa ennen kaikkia muita kohdepostauksia.

en: Show filters group title
fi: Näytä suodatinryhmän otsikko

en: Show link
fi: Näytä linkki

en: Show link label input
fi: Näytä linkin tunnisteen syöttö

en: Show locations
fi: Näytä sijainnit

en: Show more
fi: Näytä lisää

en: Show navigation arrows
fi: Näytä navigointinuolet

en: Show on map
fi: Näytä kartalla

en: Show only categories marked as featured.
fi: Näytä vain suositeltavaksi merkityt luokat.

en: Show only featured category
fi: Näytä vain suositeltu luokka

en: Show only locations marked as featured.
fi: Näytä vain suositeltavaksi merkityt sijainnit.

en: Show pagination bullets
fi: Näytä sivutusmerkit

en: Show posts number
fi: Näytä viestien numero

en: Show price
fi: Näytä hinta

en: Show rating
fi: Näytä arvosana

en: Show reference Item Post
fi: Näytä viitetuotteen viesti

en: Show selected filters
fi: Näytä valitut suodattimet

en: Show selected inputs
fi: Näytä valitut tulot

en: Show similar posts from the same:
fi: Näytä samanlaiset viestit samalta:

en: Show submit filter button
fi: Näytä lähetä suodatinpainike

en: Show subtitle
fi: Näytä tekstitys

en: Show track endpoint markers on
fi: Näytä jälkien päätepistemerkit päällä

en: Show web
fi: Näytä verkko

en: Silver
fi: Hopea

en: Simple layout
fi: Yksinkertainen asettelu

en: Site Key
fi: Sivuston avain

en: Site logo
fi: Sivuston logo

en: Skip number of posts from start
fi: Ohita viestien määrä alusta alkaen

en: Small
fi: Pieni

en: Small button
fi: Pieni painike

en: Small size
fi: Pieni koko

en: Solid color
fi: Yksivärinen

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
fi: Erikoissivu

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
fi: Erikoissivut

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
fi: Erikoissivut

en: Special page updated.
fi: Erikoissivu päivitetty.

en: Special pages list
fi: Erikoissivujen luettelo

en: Special pages list navigation
fi: Erikoissivujen luettelonavigointi

en: Spread radius
fi: Levityssäde

en: Start and end of track
fi: Radan alku ja loppu

en: Step
fi: Vaihe

en: Streetview
fi: Katunäkymä

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
fi: Streetview on käytettävissä vain, jos Google API -avain on käytössä

en: Style
fi: Tyyli

en: Style JSON
fi: Tyyli JSON

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject Help
fi: Aiheen ohje

en: Subject Label
fi: Aiheen etiketti

en: Subject for the email notification
fi: Sähköposti-ilmoituksen aihe

en: Submit Label
fi: Lähetä etiketti

en: Submit distance button label
fi: Lähetä etäisyyspainikkeen etiketti

en: Submit filters button label
fi: Lähetä suodattimet -painikkeen otsikko

en: Submit reply
fi: Lähetä vastaus

en: Submit review
fi: Lähetä arvostelu

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

en: Subtitle
fi: Tekstitys

en: Success Message
fi: Menestysviesti

en: Sunday
fi: sunnuntai

en: Table style
fi: Pöydän tyyli

en: Tag archives:
fi: Tunnistearkistot:

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Terms & Conditions label
fi: Ehdot ja ehdot -tarra

en: Text
fi: Teksti

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Text displayed in the form when user is logged in
fi: Lomakkeessa näkyvä teksti, kun käyttäjä on kirjautunut sisään

en: Text displayed instead of full website url
fi: Teksti näytetään verkkosivuston täydellisen URL-osoitteen sijaan

en: Text displayed on Send Button.
fi: Teksti näkyy Lähetä-painikkeessa.

en: Text displayed on empty map
fi: Teksti näkyy tyhjällä kartalla

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
fi: Teksti Säännöt ja ehdot -lomakkeen syöttöä varten. Jätä tyhjäksi poistaaksesi valintaruudun.

en: Text layout
fi: Tekstin asettelu

en: Text link
fi: Teksti linkki

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
fi: Sähköpostiviestin teksti. Saatavilla ovat muuttujat: {user-name} {user-email} {user-message}

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
fi: Laajennusta %s ei voitu aktivoida. Se ei ole yhteensopiva nykyisen aktiivisen teeman kanssa.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
fi: Kohteiden enimmäismäärä, jonka tämän tilauksen asiakkaat voivat julkaista (Jätä tyhjäksi, jos haluat rajoittamattoman määrän kohteita).

en: Theme
fi: Teema

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
fi: Tilauksia ei ole saatavilla. Lisää, kiitos.

en: There are no filters to show.
fi: Näytettäviä suodattimia ei ole.

en: There are no inputs to show.
fi: Näytettäviä syötteitä ei ole.

en: There are no selected inputs to show.
fi: Näytettäviä tuloja ei ole valittu.

en: Thick border
fi: Paksu reunus

en: Thick borders
fi: Paksut reunat

en: Thin border
fi: Ohut reunus

en: Thin borders
fi: Ohuet reunat

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
fi: Tämä ominaisuus lisää Luettelokohteiden vaatimuslistaustoiminnon

en: This product is a Citadela Subscription.
fi: Tämä tuote on Citadela-tilaus.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
fi: Tämä asetus mahdollistaa kohdeviestien muokkaamisen Gutenberg-editorilla. Tämä ominaisuus mahdollistaa suuremman hallinnon joustavuuden. Ole varovainen, mitkä lohkot sisällytät tuotetietoihin, sillä kaikki sijoitetaan &quot;Tuotesisältö&quot; -kenttään Tuotetiedot Erikoissivulla.

en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: Thursday
fi: torstai

en: Time in seconds
fi: Aika sekunneissa

en: Title
fi: Otsikko

en: Title color
fi: Otsikon väri

en: Titles color
fi: Otsikon väri

en: Top
fi: Ylös

en: Top left
fi: Ylävasen

en: Top right
fi: Yläoikea

en: Track color
fi: Raidan väri

en: Track endpoints color
fi: Seuraa päätepisteiden väriä

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
fi: Jäljet piilotetaan ja korvataan karttamerkillä zoomaustason mukaan.

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Turn on Claim Listing feature
fi: Ota vaatimuslistaus käyttöön

en: Turn on Item Extension features
fi: Ota kohdelaajennusominaisuudet käyttöön

en: Turn on Item Reviews for listing items
fi: Ota tuotteiden arvostelut käyttöön, kun haluat listata kohteita

en: Type for search...
fi: Kirjoita hakua varten...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
fi: Valitsematon yksittäinen valintaruutu ei tule näkyviin.

en: Unclaimed
fi: Lunastamaton

en: Under image
fi: Kuvan alla

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
fi: Uuden syöttökentän yksilöllinen tunniste. Käytä yhtä sanaa, ei välilyöntejä. Alaviivat ja viivat sallittuja.

en: Unit of number
fi: Numeron yksikkö

en: Unit position
fi: Yksikön sijainti

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
fi: Yleiset listausominaisuudet mille tahansa verkkosivustolle

en: Update Category
fi: Päivitä luokka

en: Update Location
fi: Päivitä sijainti

en: Upload file
fi: Lataa tiedosto

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
fi: Ladattu tiedosto ei sisällä vaadittuja GPX-raitatietoja.

en: Uploaded file has not valid XML format.
fi: Ladatulla tiedostolla ei ole kelvollista XML-muotoa.

en: Uploading&#8230;
fi: Ladataan…

en: Url
fi: URL-osoite

en: Use Contact Form
fi: Käytä yhteydenottolomaketta

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
fi: Käytä tilaajillesi Easy Admin -käyttöliittymää

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
fi: Käytä Gutenberg-editoria kohteiden luettelointiin

en: Use carousel
fi: Käytä karusellia

en: Use correct full website url
fi: Käytä oikeaa koko verkkosivuston URL-osoitetta

en: Use geolocation search
fi: Käytä maantieteellisen sijainnin hakua

en: Use in search filter
fi: Käytä hakusuodattimessa

en: Use responsive options
fi: Käytä reagoivia vaihtoehtoja

en: Use valid email address, please.
fi: Käytä kelvollista sähköpostiosoitetta.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
fi: Hyödyllinen lisäohjetekstin tai GDPR-tekstin näyttämiseen lomakkeen jokaisen syötteen yhteydessä.

en: User ID
fi: käyttäjätunnus

en: User additional options
fi: Käyttäjän lisäasetukset

en: User denied geolocation
fi: Käyttäjä eväsi maantieteellisen sijainnin

en: User email
fi: Käyttäjän sähköposti

en: User login
fi: Käyttäjän kirjautuminen

en: User posts count
fi: Käyttäjäviestit lasketaan

en: User registration date
fi: Käyttäjän rekisteröintipäivä

en: Username Label
fi: Käyttäjätunnus etiketti

en: Users with active membership
fi: Käyttäjät, joilla on aktiivinen jäsenyys

en: Validation Error Message
fi: Vahvistusvirheviesti

en: Value color
fi: Arvo väri

en: Vertical offset
fi: Pystysuuntainen siirtymä

en: View Category
fi: Näytä luokka

en: View Item
fi: Näytä kohde

en: View Location
fi: Näytä sijainti

en: View Site
fi: Näytä sivusto

en: View more
fi: Katso lisää

en: View posts
fi: Näytä viestit

en: View posts label
fi: Näytä viestien tunniste

en: View track on the map
fi: Katso reitti kartalta

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
fi: Suosittelemme käyttämään 24:00 aikamuotoa SEO-tarkoituksiin ja täyttämään Google Structured Data -vaatimukset. Käytä aika 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
fi: Olemme poistaneet Citadela Directory Lite -laajennuksen käytöstä. Voit nyt aktivoida ja nauttia laajennuksen täysversiosta.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
fi: Olemme huomanneet, että WooCommerce Subscriptions -laajennus on aktiivinen, Citadela Listing -laajennuksen tilaustoiminto on saatavilla.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
fi: Olemme huomanneet, että käytät vanhentunutta PHP-versiota, jota ei enää tueta, joten <em>laajennus poistettiin käytöstä</em> . Varmista, että sivustosi on nopea ja turvallinen <a href='%1$s'>päivittämällä PHP uusimpaan versioon</a> . %2$s:n vähimmäisvaatimus on <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
fi: Olemme huomanneet, että käytät vanhentunutta WordPress-versiota, joten <em>laajennus poistettiin käytöstä</em> . Varmista, että sivustosi on turvallinen ja ajan tasalla <a href='%1$s'>päivittämällä WordPress uusimpaan versioon</a> . %2$s:n vähimmäisvaatimus on <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website Link
fi: Verkkosivuston linkki

en: Website Link Label
fi: Verkkosivuston linkin etiketti

en: Website link rel attribute
fi: Verkkosivustolinkin rel-attribuutti

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
fi: Tuoteluokat-sivuilla näkyvät widgetit.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
fi: Tuotesijainnit-sivuilla näkyvät widgetit.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
fi: Kohdejulkaisut-sivuilla näkyvät widgetit.

en: Will be listed all available similar items.
fi: Listataan kaikki saatavilla olevat vastaavat tuotteet.

en: With background
fi: Taustalla

en: With search form
fi: Hakulomakkeella

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
fi: URL-osoitteella on käytettävissä lisäsyöttö tekstin lisäämiseksi, joka näytetään tavallisen linkin sijaan.

en: WooCommerce subscriptions
fi: WooCommerce-tilaukset

en: Works when block is the only block in a column.
fi: Toimii, kun lohko on sarakkeen ainoa lohko.

en: You do not have permission to upload files.
fi: Sinulla ei ole lupaa ladata tiedostoja.

en: You must be logged in to post a review.
fi: Sinun on kirjauduttava sisään voidaksesi lähettää arvostelun.

en: Your rating
fi: Arviosi

en: Your reply to review
fi: Vastauksesi arvosteluun

en: Your review
fi: Arvostelusi

en: blue : Blue color
fi: sininen: Sininen väri

en: default image size
fi: kuvan oletuskoko

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
fi: tai

en: post | posts
fi[0]: lähettää

en: red : Red color
fi: punainen: Punainen väri
