Citadela Listing 5.7.15 - en to eo translation catalogue (811 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
eo[0]: %1$s recenzo pri “%2$s”

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
eo: %s finis migradon. Ĉiuj eroj, kategorioj kaj lokoj de via antaŭa AIT-dosieruja temo nun estas uzeblaj kun aldonaĵo Citadela Listing.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
eo: %s aŭtomate migras ĉiujn erojn, kategoriojn kaj lokojn de via antaŭa AIT-dosieruja temo en la fono. Migra procezo povas daŭri plurajn minutojn. Ni sciigos vin kiam la migrado finiĝos. Vi povas daŭre uzi WordPress kiel kutime.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
eo: %s kromaĵo kaj PHP-malkongrueco

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
eo: %s kromaĵo kaj WordPress-malkongrueco

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
eo: %s nekongruo de kromaĵo

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
eo: %s kromaĵo estas aktiva

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
eo[0]: %s recenzo

en: 404 Page
eo: 404 Paĝo

en: API Key
eo: API Ŝlosilo

en: Actions:
eo: Agoj:

[ctx: Item]
en: Add New
eo: Aldonu Novan

en: Add New Category
eo: Aldonu Novan Kategorion

en: Add New Item
eo: Aldonu Novan Eron

en: Add New Location
eo: Aldonu Novan Lokon

en: Add images to gallery
eo: Aldonu bildojn al galerio

en: Address
eo: Adreso

en: Address and Location
eo: Adreso kaj Loko

en: Address and location
eo: Adreso kaj loko

en: Advanced Filters block displayed within search form
eo: Altnivelaj Filtriloj bloko montrita en serĉformularo

en: Advanced Header Design
eo: Altnivela Kapa Dezajno

en: Advanced header
eo: Altnivela kaplinio

en: Align Center
eo: Vicigi Centron

en: Align Justify
eo: Vicigi Pravigi

en: Align Left
eo: Vicigi Maldekstren

en: Align Right
eo: Vicigi Dekstren

en: Align Text Center
eo: Vicigi Teksto-Centron

en: Align Text Justify
eo: Vicigi Tekston Pravigi

en: Align Text Left
eo: Vicigi Tekston Maldekstren

en: Align Text Right
eo: Vicigu Tekston Dekstre

en: Alignment
eo: Vicigo

en: All
eo: Ĉiuj

en: All Categories
eo: Ĉiuj Kategorioj

en: All Items
eo: Ĉiuj Eroj

en: All Locations
eo: Ĉiuj Lokoj

en: All Special Pages
eo: Ĉiuj Specialaj Paĝoj

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
eo: Ĉiuj aŭtomate migritaj eroj, kategorioj kaj lokoj estis forigitaj de via datumbazo. Nova migra procezo komenciĝis.

en: All filters
eo: Ĉiuj filtriloj

en: All inputs
eo: Ĉiuj enigaĵoj

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento administri komentojn por Citadela-aĵoj.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento administri recenzojn pri Citadela-aĵoj.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi kategoriojn por Citadela eroj.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi lokojn por Citadela-aĵoj.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi la Elstaran Kategorion por Citadela eroj.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi la GPX-trakdosieron por Citadela-aĵoj.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi la opciojn de Item Extension por Citadela-aĵoj.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi la adreson kaj lokon por Citadela eroj.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi la kontakton por Citadela-aĵoj.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi la enhavon por Citadela eroj.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi la eltiraĵon por Citadela eroj.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi la elstaran bildon por Citadela-aĵoj.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi la ĝeneralajn eblojn por Citadela eroj.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi la bildgalerion por Citadela-aĵoj.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi la malfermajn horojn por Citadela-aĵoj.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
eo: Permesu al la kliento agordi la paĝajn atributojn por Citadela eroj.

en: Already claimed
eo: Jam asertis

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
eo: Jam malfermita Item Afiŝo estos uzata kiel referenca afiŝo.

en: Any active subscription
eo: Ajna aktiva abono

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Approve
eo: Aprobi

en: Approve claim
eo: Aprobi aserton

en: Approved
eo: Aprobita

en: Archives:
eo: Arkivoj:

en: Are you sure you want to decline this claim?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malakcepti ĉi tiun aserton?

en: Ascending
eo: Ascendenta

en: Attributes
eo: Atributoj

en: Author Details
eo: Detaloj de Aŭtoro

en: Author archives:
eo: Arkivoj de aŭtoroj:

en: Author biographical info
eo: Biografiaj informoj pri aŭtoro

en: Author name
eo: Nomo de aŭtoro

en: Authors to display
eo: Aŭtoroj por montri

en: Automatic Listing Map
eo: Aŭtomata Listo de Mapo

en: Automatic Listing Map (for posts)
eo: Aŭtomata Listo-Mapo (por afiŝoj)

en: Automatic height
eo: Aŭtomata alteco

en: Autoplay
eo: Aŭtomata ludado

en: Background
eo: Fono

en: Background color
eo: Fona koloro

en: Background image
eo: Fona bildo

en: Background on collapsed form
eo: Fono sur kolapsita formo

en: Background settings
eo: Fonaj agordoj

en: Background type
eo: Fona tipo

en: Blur background
eo: Malklarigi fonon

en: Blur radius
eo: Neklara radiuso

en: Border around filter group
eo: Limo ĉirkaŭ filtrila grupo

en: Border around heading
eo: Limo ĉirkaŭ rubriko

en: Border color
eo: Bordkoloro

en: Border radius
eo: Bordradiuso

en: Border settings
eo: Bordaj agordoj

en: Border style
eo: Borda stilo

en: Border width
eo: Limo larĝa

en: Borders color
eo: Bordoj koloro

en: Borders width
eo: Bordoj larĝa

en: Bottom
eo: Fundo

en: Bottom left
eo: Malsupre maldekstre

en: Bottom right
eo: Malsupre dekstre

en: Box layout
eo: Skatolo aranĝo

en: Box width
eo: Larĝo de skatolo

en: Button background color
eo: Butona fonkoloro

en: Button border radius
eo: Butona randradiuso

en: Button color
eo: Butonkoloro

en: Button settings
eo: Butonaj agordoj

en: Button style
eo: Butonstilo

en: Button text color
eo: Butona tekstokoloro

en: Buttons
eo: Butonoj

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Captcha check failed!
eo: Kaptcha kontrolo malsukcesis!

en: Caption text
eo: Titoloteksto

en: Carousel Options
eo: Karuselaj Opcioj

en: Carousel autoplay enabled
eo: Aŭtomata ludado de karuselo estas ebligita

en: Carousel decoration color
eo: Karusela ornama koloro

en: Carousel loop mode enabled
eo: Karusela bukloreĝimo ebligita

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Category
eo: Kategorio

en: Category Details
eo: Kategoriaj Detaloj

en: Category archives:
eo: Kategoriaj arkivoj:

en: Category color
eo: Kategoria koloro

en: Category decoration color
eo: Kategorio dekoracia koloro

en: Category icon
eo: Ikono de kategorio

en: Center
eo: Centro

en: Center left
eo: Centro maldekstre

en: Center right
eo: Centre dekstre

en: Change GPX track
eo: Ŝanĝu GPX-trakon

en: Checkbox
eo: Markobutono

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
eo: Elektoj por elektita enigtipo. Enigu unu elekton per linio, dividu konservitan enigvaloron kaj tekston montritan en enigo per dupunkto.

en: Choose option
eo: Elektu opcion

en: Citadela - Special Pages
eo: Citadela - Specialaj Paĝoj

en: Citadela Half Layout Map Settings
eo: Citadela Duona Aranĝo Mapo Agordoj

en: Citadela Item Page Layout
eo: Citadela Item Paĝa Aranĝo

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
eo: Citadela Listo

en: Citadela Listing > Item Extension
eo: Citadela Listo &gt; Item Etendo

en: Citadela Listing Blocks
eo: Citadela Listo de Blokoj

en: Citadela Posts Blocks
eo: Citadela Afiŝoj Blokoj

en: Citadela Special Pages
eo: Citadela Specialaj Paĝoj

en: Citadela Subscription
eo: Citadela Abono

en: Claim Listing
eo: Asertu Listo

en: Claim Listing Request
eo: Asertu Listo de Peto

en: Claim as:
eo: Aserti kiel:

en: Claim listing has been approved
eo: Aserta listo estis aprobita

en: Claim listing has been declined
eo: Aserta listo estis malakceptita

en: Claim status
eo: Aserti statuson

en: Claimed by
eo: Asertita de

en: Clear
eo: Klara

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
eo: Alklakante la suban butonon rekomencos migradprocezon. Ĉiuj aŭtomate migritaj eroj, kategorioj kaj lokoj estos forigitaj. Ĉiuj mane kreitaj eroj, kategorioj kaj lokoj ne estos forigitaj. Migrado procezo komenciĝos aŭtomate post tio.

en: Closed on mobile
eo: Fermita per poŝtelefono

en: Cluster radius in px
eo: Aretradiuso en px

en: Clusters are disabled.
eo: Aretoj estas malŝaltitaj.

en: Collapsible filters section.
eo: Faldeblaj filtriloj sekcio.

en: Comments
eo: Komentoj

en: Contact
eo: Kontaktu

en: Content
eo: Enhavo

en: Content visible for:
eo: Enhavo videbla por:

en: Copy and paste the JSON from this website:
eo: Kopiu kaj algluu la JSON de ĉi tiu retejo:

en: Couldn't find location, try different address.
eo: Ne eblis trovi lokon, provu malsaman adreson.

en: Cover
eo: Kovrilo

en: Cover column height
eo: Kovrilo kolumna alteco

en: Cover image
eo: Kovrilo bildo

en: Current block view
eo: Nuna blokvido

en: Custom
eo: Kutimo

en: Custom Height Settings
eo: Propraj Altaj Agordoj

en: Custom inputs
eo: Propraj enigoj

en: Custom shadow
eo: Propra ombro

en: Customized options for mobile screen width.
eo: Agordaj elektoj por larĝo de movebla ekrano.

en: Dark
eo: Mallumo

en: Data migration
eo: Migrado de datumoj

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
eo: Datumoj de enigaĵoj sen valoro ne estos montrataj.

en: Date
eo: Dato

en: Date archives:
eo: Dataj arkivoj:

en: Date color
eo: Datkoloro

en: Decide if email address is visible for visitors
eo: Decidu ĉu retadreso estas videbla por vizitantoj

en: Decline
eo: Malkresko

en: Decline claim
eo: Malakcepti aserton

en: Decoration color
eo: Dekoracia koloro

en: Default
eo: Defaŭlte

en: Default Layout Options
eo: Defaŭltaj Aranĝaj Opcioj

en: Default Search Results
eo: Defaŭltaj Serĉrezultoj

en: Default Search Results Page
eo: Defaŭlta Serĉrezulta Paĝo

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
eo: Defaŭlta elekta teksto, montrata kiel unua opcio en elekto.

en: Default shadow
eo: Defaŭlta ombro

en: Default size
eo: Defaŭlta grandeco

en: Delay between slides
eo: Prokrasto inter diapozitivoj

en: Descending
eo: Malkreskanta

en: Description
eo: Priskribo

en: Description text that appear on edit page with new input.
eo: Priskriba teksto kiu aperas sur redakta paĝo kun nova enigo.

en: Design Options
eo: Dezajnaj Opcioj

en: Desktop
eo: Surtabla

en: Desktop size
eo: Labortabla grandeco

en: Disable filters button label
eo: Malŝalti filtrilojn butonetikedon

en: Disable geolocation button label
eo: Malebligu la butonan etikedon de geolokigo

en: Display name
eo: Montra nomo

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
eo: Montriĝas plej proksimaj eroj laŭ iliaj GPS-koordinatoj.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
eo: Montriĝos afiŝoj similaj al elektita referenco Item Afiŝo.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
eo: Montras adreson, telefonnumeron kaj aliajn kontaktinformojn de specifa listigo.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
eo: Montras butonon, kiu malfermas navigadon de Google Maps al la loko de Item Post.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
eo: Montras butonon por elŝuti GPX-dosieron asignitan al ero.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
eo: Montras kontaktformularon kiu sendas retpoŝton rekte al retadreso de specifa listigo.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
eo: Montras enhavon nur por uzantoj kun aktiva membreco, aŭ nur por vizitantoj sen membreco.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
eo: Montras enhavon skribitan en vida redaktilo de specifa listero.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
eo: Montras galerion de bildoj asignitaj al Item Post.

en: Displays information about author on author archive page.
eo: Montras informojn pri aŭtoro sur aŭtora arkivpaĝo.

en: Displays information about selected authors.
eo: Montras informojn pri elektitaj aŭtoroj.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
eo: Montras informojn de Item Extension-enigaĵoj asignitaj al ero.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
eo: Montras listigitajn kategoriojn bazitajn sur specifa filtrilo. Ĝi povas montri gepatrajn kategoriojn aŭ subkategoriojn de specifa kategorio.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
eo: Montras listigitajn erojn bazitajn sur aktuala kategorio/loka paĝo aŭ rezultoj de serĉformularo.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
eo: Montras listigantajn erojn bazitajn sur filtriloj. Ekzemple eroj nur de specifa kategorio, loko aŭ elstaraj eroj.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
eo: Montras listigantajn erojn sur mapo surbaze de filtriloj. Ekzemple eroj nur de specifa kategorio, loko aŭ elstaraj eroj.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
eo: Montras listigantajn erojn similajn al elektitaj referencaj afiŝoj.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
eo: Montras listigitajn lokojn bazitajn sur specifa filtrilo. Ĝi povas montri gepatrajn lokojn aŭ sublokojn de specifa loko.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
eo: Montras listigantajn subkategoriojn bazitajn sur nuna kategoripaĝo.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
eo: Montras listigitajn sublokojn bazitajn sur nuna kategoripaĝo.

en: Displays main item image of specific listing item.
eo: Montras ĉefan objekton bildon de specifa listigo.

en: Displays opening hours of specific listing item.
eo: Montras malfermhorojn de specifa listaĵo.

en: Displays posts based on current results from search form.
eo: Montras afiŝojn bazitajn sur aktualaj rezultoj de serĉformularo.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
eo: Montras afiŝojn bazitajn sur aktualaj rezultoj sur defaŭlta WordPress serĉrezulta paĝo.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
eo: Montras afiŝojn sur mapo surbaze de filtriloj. Ekzemple afiŝoj nur de specifa kategorio aŭ loko.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
eo: Montras koncernajn listaĵojn aŭtomate surbaze de nuna paĝo. Ekzemple serĉrezultoj aŭ objekto detala loko.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
eo: Montras koncernajn afiŝojn aŭtomate surbaze de nuna paĝo. Ekzemple serĉrezultoj aŭ poŝto detala loko.

en: Displays the button and the form for claim listing.
eo: Montras la butonon kaj la formularon por reklama listo.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
eo: Montras venontajn eventojn de specifa listaĵo.

en: Distance
eo: Distanco

en: Distance option label
eo: Distanca opcio-etikedo

en: Distance unit
eo: Distanca unuo

en: Do not show
eo: Ne montru

en: Do not show endpoints
eo: Ne montru finpunktojn

en: Do not use Item Detail special page settings
eo: Ne uzu specialajn paĝajn agordojn de Item Detalo

en: Download GPX file
eo: Elŝutu GPX-dosieron

en: Drop GPX file here
eo: Faligi GPX-dosieron ĉi tie

en: Dynamic track visibility
eo: Dinamika trakovidebleco

en: Easy Admin
eo: Facila Administranto

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
eo: Facila Administranto ofertas simpligitan administradon de WordPress sen nenecesaj distraĵoj.

en: Edit Category
eo: Redakti Kategorion

en: Edit Item
eo: Redakti Eron

en: Edit Location
eo: Redaktu Lokon

en: Edit Special Page
eo: Redaktu Specialan Paĝon

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Email Help
eo: Retpoŝta Helpo

en: Email Label
eo: Retpoŝta Etikedo

en: Email Message
eo: Retpoŝta Mesaĝo

en: Email settings
eo: Retpoŝtaj agordoj

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
eo: Retpoŝto uzata kiel sendinto en retpoŝto, certigu, ke la retadreso korespondas kun via retejo-domajno.

en: Empty map behavior
eo: Malplena mapo konduto

en: Empty value to show all similar items.
eo: Malplena valoro por montri ĉiujn similajn aĵojn.

en: Enable
eo: Ebligu

en: Enable Gutenberg editor
eo: Ebligu Gutenberg-redaktilon

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
eo: Ebligu kaj enigu enigaĵojn disponeblajn por filtriloj per menuo

en: Enable and insert inputs via menu
eo: Ebligu kaj enigu enigojn per menuo

en: Enable bundled subscriptions
eo: Ebligu pakigitajn abonojn

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
eo: Finpunktomarkoj estas montrataj anstataŭ la plej unua kaj tre finpunkto de alŝutita GPX-trako.

en: Event Details
eo: Eventaj Detaloj

en: Event Image Options
eo: Eventaj Bildaj Opcioj

en: Every segment in track
eo: Ĉiu segmento en trako

en: Everything
eo: Ĉio

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
eo: Ekzemplo de enmetitaj valoroj: %s

en: Excerpt
eo: Eltiraĵo

en: Feature is disabled
eo: Trajto estas malŝaltita

en: Featured
eo: Prezentita

en: Featured Category
eo: Elstara Kategorio

en: Featured category
eo: Elstara kategorio

en: Featured image
eo: Elstara bildo

en: Featured items first
eo: Unue elstaraj eroj

en: Featured location
eo: Elstara loko

en: Fill all required fields, please.
eo: Plenigu ĉiujn postulatajn kampojn, bonvolu.

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Filter posts
eo: Filtri afiŝojn

en: Filter special pages list
eo: Filtril liston de specialaj paĝoj

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Filters Design
eo: Filtriloj Dezajno

en: Filters background color
eo: Filtrila fonkoloron

en: Filters group name
eo: Filtrila grupo nomo

en: Filters settings
eo: Filtrilaj agordoj

en: Filters to specify results of displayed items.
eo: Filtriloj por specifi rezultojn de montrataj eroj.

en: Find address
eo: Trovu adreson

en: Fix width
eo: Ripari larĝon

en: Fixed
eo: Fiksita

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
eo: Por pliaj detaloj vidu %s.

en: Force box width to selected value.
eo: Devigu kestolarĝon al elektita valoro.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
eo: Devigi tabelstilon por montrataj datumoj, pli longaj valoroj ne estas movitaj sub etikedo.

en: Form
eo: Formo

en: Form inside map breakpoint
eo: Formu ene de mapo-romppunkto

en: Form settings
eo: Formularaj agordoj

en: Friday
eo: vendredo

en: Full horizontal
eo: Plena horizontala

en: Full vertical
eo: Plena vertikala

en: Fullwidth page
eo: Plenlarĝa paĝo

en: GPX Track
eo: GPX-Trako

en: GPX Tracks
eo: GPX-Spuroj

en: GPX file successfully loaded!
eo: GPX-dosiero sukcese ŝargita!

en: GPX files
eo: GPX-dosieroj

en: Gallery Options
eo: Galerio Opcioj

en: General
eo: Generalo

en: General background
eo: Ĝenerala fono

en: General options
eo: Ĝeneralaj opcioj

en: General options for desktop.
eo: Ĝeneralaj opcioj por labortablo.

en: General settings
eo: Ĝeneralaj Agordoj

en: Geolocation search settings
eo: Serĉaj agordoj pri geolokigo

en: Get directions
eo: Akiru direktojn

en: Google Maps API Key
eo: API-Ŝlosilo de Google Maps

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
eo: Google Maps API-ŝlosilo estas postulata de Google. Ĝi estas necesa por ĉiuj retejoj, kiuj uzas altnivelajn mapfunkciojn kiel montri listigitajn erojn sur la mapo. Lernu pli pri kiel akiri API-ŝlosilon en la %1$ssekva lernilo%2$s.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
eo: Google reCaptcha protektas vian retejon kontraŭ spamado kaj aliaj aŭtomatigitaj formularoj de spamaj robotoj. Se vi uzas trian solvon por protekti formojn en via retejo, ignoru la sekvajn ŝlosilajn enigojn.

en: Google reCaptcha v3 Keys
eo: Guglo reCaptcha v3 Ŝlosiloj

en: Gradient
eo: Gradiento

en: Gradient degree
eo: Gradena grado

en: Grid size
eo: Krada grandeco

en: Group name
eo: Grupnomo

en: Half layout page
eo: Duona aranĝo paĝo

en: Header menu settings
eo: Kapa menuo agordoj

en: Header opened or closed by default.
eo: Kapo malfermita aŭ fermita defaŭlte.

en: Header settings
eo: Kapagordoj

en: Height unit
eo: Alteco unuo

en: Help text displayed with Email input.
eo: Helpa teksto montrata kun Retpoŝta enigo.

en: Help text displayed with Message input.
eo: Helpa teksto montrata kun Mesaĝa enigo.

en: Help text displayed with Name input.
eo: Helpa teksto montrata kun Nomo-enigo.

en: Help text displayed with Subject input.
eo: Helpa teksto montrata kun Subjekta enigo.

en: Help texts
eo: Helptekstoj

en: Hide Location input
eo: Kaŝi Lokan enigon

en: Hide empty values
eo: Kaŝi malplenajn valorojn

en: Hide map
eo: Kaŝi mapon

en: Hide selected filters
eo: Kaŝi elektitajn filtrilojn

en: Hide selected inputs
eo: Kaŝi elektitajn enigojn

en: Hide unchecked checkbox
eo: Kaŝi nemarkitan markobutonon

en: Horizontal offset
eo: Horizontala ofseto

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
eo: Se elektita, estos disponebla en filtriloj por Item-afiŝoj.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
eo: Se vi ŝatus uzi vian propran kromprogramon de WooCommerce-Abonoj, simple malaktivigu kunigitan version sube kaj aktivigu vian kromprogramon.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
eo: Se via GPX-trako konsistas el pluraj segmentoj, finpunktomarkoj estas montrataj anstataŭ komenco kaj fino de ĉiu segmento.

en: Image focus
eo: Bilda fokuso

en: Image height
eo: Alteco de bildo

en: Image height unit
eo: Bilda alteco unuo

en: Image position
eo: Bilda pozicio

en: Image repeat
eo: Ripeto de bildo

en: Image scroll
eo: Bilda rullibro

en: Image size
eo: Grando de bildo

en: Images caption text
eo: Bildoj apudskribo teksto

en: Images gallery
eo: Bildgalerio

en: Images vertical align
eo: Bildoj vertikalaj vicigas

en: Infinite loop
eo: Senfina buklo

en: Input choices
eo: Elektoj de enigo

en: Input description
eo: Eniga priskribo

en: Input field name that appear on edit page.
eo: Eniga kamponomo kiu aperas sur redakta paĝo.

en: Input identifier
eo: Eniga identigilo

en: Input label
eo: Eniga etikedo

en: Input labels
eo: Enigaj etikedoj

en: Input type
eo: Eniga tipo

en: Inputs contain validation errors.
eo: Enigaĵoj enhavas validajn erarojn.

en: Inputs group
eo: Grupo de enigaĵoj

en: Insert from media
eo: Enmetu el amaskomunikilaro

en: Insert unit that will be displayed with number value.
eo: Enigu unuon kiu estos montrata kun nombrovaloro.

en: Inside image
eo: Interna bildo

en: Integrations
eo: Integriĝoj

en: Invalid file format
eo: Nevalida dosierformato

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
eo: Ŝajnas, ke ni ne povas trovi tion, kion vi serĉas.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
eo: Ĝi permesos al vi konstrui tutan artikolon detalpaĝon. Neniuj blokoj estos hereditaj de la speciala paĝo de Item Detalo.

[ctx: post type singular name]
en: Item
eo: Ero

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
eo: Item Kategorioj

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
eo: Item Kategorioj

en: Item Categories widgets area
eo: Item Kategorioj widgets areo

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
eo: Item Kategorio

en: Item Claim Listing
eo: Item Aserta Listo

en: Item Contact Details
eo: Item Kontaktaj Detaloj

en: Item Contact Form
eo: Item Kontakta Formo

en: Item Content
eo: Item Enhavo

en: Item Detail
eo: Item Detalo

en: Item Detail Page
eo: Item Detala Paĝo

en: Item Details
eo: Item Detaloj

en: Item Events
eo: Item Eventoj

en: Item Extension
eo: Item Etendo

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
eo: Item Extension permesas krei pliajn enigojn sur redaktaj paĝoj de Item-Afiŝoj.

en: Item Featured Image
eo: Item Elstara Bildo

en: Item GPX Download
eo: Item GPX Elŝuto

en: Item Gallery
eo: Item Galerio

en: Item Get Directions
eo: Item Akiru Direktojn

en: Item Image Options
eo: Item Bildaj Opcioj

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
eo: Item Loko

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
eo: Item Lokoj

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
eo: Item Lokoj

en: Item Locations widgets area
eo: Item Lokoj fenestraĵoj areo

en: Item Opening Hours
eo: Item Malfermaj Horoj

en: Item Options
eo: Item Opcioj

en: Item Review
eo: Item Revizio

en: Item Reviews
eo: Item Recenzoj

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
eo: Item-Recenzoj etendas WordPress-Komentojn por permesi al vizitantoj de retejo lasi recenzon kaj taksadon por Item-Afiŝoj.

en: Item already claimed
eo: Ero jam postulita

en: Item author
eo: Item aŭtoro

en: Item category
eo: Item kategorio

en: Item detail page slug
eo: Item detala paĝo limako

en: Item has been claimed
eo: Ero estis postulita

en: Item location
eo: Loko de objekto

en: Item owner reply.
eo: Respondo de la posedanto de la objekto.

en: Item pending moderation from admin
eo: Ero pritraktata moderigo de administranto

en: Item widgets area
eo: Areo de widgets de objektoj

en: Item:
eo: Ero:

en: Items
eo: Eroj

[ctx: post type general name]
en: Items
eo: Eroj

[ctx: post type menu name]
en: Items
eo: Eroj

en: Keep header closed by default on mobile.
eo: Konservu kaplinion defaŭlte ĉe poŝtelefono.

en: Kilometers
eo: Kilometroj

en: Label color
eo: Etikedkoloro

en: Label for email field
eo: Etikedo por retpoŝta kampo

en: Label for submit button
eo: Etikedo por sendi butonon

en: Label for username field
eo: Etikedo por uzantnomo-kampo

en: Label used for Email input.
eo: Etikedo uzata por Retpoŝta enigo.

en: Label used for Message textarea.
eo: Etikedo uzata por Mesaĝa tekstareo.

en: Label used for Name input.
eo: Etikedo uzata por enigo de Nomo.

en: Label used for Subject input.
eo: Etikedo uzata por enigo de Temo.

en: Label width
eo: Larĝo de etikedo

en: Large
eo: Granda

en: Large button
eo: Granda butono

en: Large size
eo: Granda grandeco

en: Latitude
eo: Latitudo

en: Leave a review
eo: Lasu recenzon

en: Leave empty to not use this option.
eo: Lasu malplena por ne uzi ĉi tiun opcion.

en: Left
eo: Maldekstre

en: Limit displayed posts
eo: Limigu montritajn afiŝojn

en: Line under heading
eo: Linio sub titolo

en: Lines color
eo: Koloro de linioj

en: Lines decoration
eo: Linioj dekoracio

en: Link label
eo: Ligila etikedo

en: Links color
eo: Ligiloj koloro

en: List layout
eo: Listo aranĝo

en: Listing Advanced Filters
eo: Listo de Altnivelaj Filtriloj

en: Listing Author Detail
eo: Listo de Aŭtoro Detalo

en: Listing Authors List
eo: Listo de Aŭtoroj Listo

en: Listing Categories List
eo: Listo de Kategorioj Listo

en: Listing Category Page
eo: Listo de Kategorio Paĝo

en: Listing Items List
eo: Listo de Eroj

en: Listing Location Page
eo: Listiga Loka Paĝo

en: Listing Locations List
eo: Listo de Lokoj Listo

en: Listing Map
eo: Listo de Mapo

en: Listing Map (for posts)
eo: Listo de Mapo (por afiŝoj)

en: Listing Membership Content
eo: Listo de Membreco Enhavo

en: Listing Search Form
eo: Listo Serĉformularo

en: Listing Search Results
eo: Listo de Serĉrezultoj

en: Listing Similar Items
eo: Listigi Similajn Erojn

en: Listing Subcategories List
eo: Listo de Subkategorioj Listo

en: Listing Sublocations List
eo: Listo de Sublokoj Listo

en: Location
eo: Loko

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
eo: Loko

en: Location Details
eo: Lokaj Detaloj

en: Locations
eo: Lokoj

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
eo: Lokoj

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
eo: Lokoj

en: Log Out
eo: Elsaluti

en: Logged in text
eo: Ensalutinta tekston

en: Logical operator
eo: Logika operatoro

en: Longitude
eo: Longitudo

en: Map provider
eo: Mapprovizanto

en: Maps provider
eo: Provizanto de mapoj

en: Mark Item post as featured
eo: Marku Item-afiŝon kiel elstara

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
eo: Marku kategorion kiel elstara por prioritatigi ĝin en montrataj rezultoj.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
eo: Marku lokon kiel prezentita por prioritati ĝin en montrataj rezultoj.

en: Marker Cluster Settings
eo: Agordoj de Markiloj

en: Markers
eo: Markiloj

en: Markers & GPX Tracks
eo: Markiloj kaj GPX-Spuroj

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
eo: Markiloj en distanco malpli ol %spx radiuso estas grupigitaj en aretojn. Agordu 0 por malŝalti aretojn.

en: Max number of items
eo: Maksimuma nombro da eroj

en: Maximum displayed posts
eo: Maksimumo montritaj afiŝoj

en: Maximum distance
eo: Maksimuma distanco

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
eo: Maksimumaj eroj por la nuna abono superis.

en: Maximum width
eo: Maksimuma larĝo

en: Medium
eo: Meza

en: Medium size
eo: Meza grandeco

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
eo: Kunfandi markobutonojn en filtrilgrupon kaj montru ilin kune en interfacaj filtriloj. Vi povas uzi pli da grupoj uzante malsamajn grupnomojn.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Message Help
eo: Mesaĝo Helpo

en: Message Label
eo: Mesaĝa Etikedo

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
eo: Mesaĝo montrita kiam la formo-sendo malsukcesis pro problemo ĉe la servilo.

en: Message displayed when the form validation failed.
eo: Mesaĝo montrita kiam la formularvalidigo malsukcesis.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
eo: Mesaĝo montriĝas kiam la formularo estis sukcese sendita.

en: Message for the email notification
eo: Mesaĝo por la retpoŝta sciigo

en: Metabox content settings
eo: Metakesto-enhavaj agordoj

en: Migration finished
eo: Migrado finiĝis

en: Migration in progress
eo: Migrado en progreso

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
eo: Migrado estas nuntempe en progreso. Vi povos rekomenci la migradon kiam ĝi finiĝos.

en: Migration restarted
eo: Migrado rekomenciĝis

en: Minimum height unit
eo: Unuo de minimuma alteco

en: Minimum image height
eo: Minimuma bildo alteco

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
eo: Minimuma mapa alteco povas malsami de difinita valoro pro bezonoj de la interna enhavo de mapo.

en: Missing required GPX data
eo: Mankas necesaj GPX-datumoj

en: Mobile
eo: Poŝtelefono

en: Mobile size
eo: Poŝtelefona grandeco

en: Mobile width breakpoint
eo: Poŝtelefona larĝa rompopunkto

en: Monday
eo: lundo

en: Move backward
eo: Movu malantaŭen

en: Move forward
eo: Antaŭeniĝi

en: Multiselect
eo: Multelekto

en: Name Help
eo: Noma Helpo

en: Name Label
eo: Nomo-Etikedo

en: Name of sender displayed in received email.
eo: Nomo de sendinto montrata en ricevita retpoŝto.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
eo: Nomo de la langeto de agordoj en la paĝo Edito de Item.

en: New Category Name
eo: Nova Kategoria Nomo

en: New Item
eo: Nova Ero

en: New Location Name
eo: Nova Loka Nomo

en: Newer reviews
eo: Pli novaj recenzoj

en: Next
eo: Poste

en: Night
eo: Nokto

en: No Items found
eo: Neniuj Eroj trovitaj

en: No Items found in Trash
eo: Neniuj Eroj trovitaj en Rubujo

en: No border
eo: Neniu limo

en: No borders
eo: Neniuj limoj

en: No lines
eo: Neniuj linioj

en: No posts found
eo: Neniuj afiŝoj trovitaj

en: No repeat
eo: Neniu ripeto

en: No results found.
eo: Neniuj rezultoj trovitaj.

en: No shadow
eo: Neniu ombro

en: No special pages found.
eo: Neniuj specialaj paĝoj trovitaj.

en: No users found
eo: Neniuj uzantoj trovitaj

en: Non-membership visitors
eo: Ne-membrecaj vizitantoj

en: None
eo: Neniu

en: Note
eo: Notu

en: Notification messages
eo: Sciigaj mesaĝoj

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
eo: Sciigo kiam la objekto jam estas postulita. Lasu malplena por kaŝi la sciigon.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
eo: Sciigo kiam la objekto atendas moderigon de administranto. Lasu malplena por kaŝi la sciigon.

en: Notifications
eo: Sciigoj

en: Number
eo: Numero

en: Number of items
eo: Nombro da eroj

en: OK
eo: bone

en: Older reviews
eo: Pli malnovaj recenzoj

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
eo: Unu penso pri “%1$s”

en: Only featured
eo: Nur prezentita

en: Only featured items
eo: Nur elstaraj eroj

en: Only parent categories
eo: Nur gepatraj kategorioj

en: Only parent locations
eo: Nur gepatraj lokoj

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
eo: Ves! Tiu paĝo ne troveblas.

en: Open image in popup
eo: Malfermu bildon en ŝprucfenestro

en: Opened by default
eo: Malfermita defaŭlte

en: Opening Hours
eo: Malfermaj horoj

en: Opening hours
eo: Malfermaj horoj

en: Options
eo: Opcioj

en: Order Options
eo: Ordo Opcioj

en: Order by
eo: Mendu per

en: Order number
eo: Mendnumero

en: Organizer:
eo: Organizanto:

en: Owner
eo: Posedanto

en: Page template
eo: Paĝa ŝablono

en: Parent Category
eo: Gepatra Kategorio

en: Parent Category:
eo: Gepatra Kategorio:

en: Parent Location
eo: Gepatra Loko

en: Parent Location:
eo: Gepatra Loko:

en: Pending
eo: Decidota

en: Performance Settings
eo: Agordoj de rendimento

en: Plugin Activation
eo: Kromaktivigo

en: Position unavailable
eo: Pozicio nedisponebla

en: Post Options
eo: Afiŝu Opcioj

en: Post has not selected any term.
eo: Afiŝo ne elektis iun terminon.

en: Posts Author Page
eo: Afiŝoj Aŭtora Paĝo

en: Posts Category Page
eo: Afiŝoj Kategorio Paĝo

en: Posts Date Page
eo: Afiŝoj Dato Paĝo

en: Posts Search Form
eo: Afiŝoj Serĉformularo

en: Posts Search Results
eo: Afiŝu Serĉrezultojn

en: Posts Tag Page
eo: Afiŝoj Etikedpaĝo

en: Posts navigation
eo: Afiŝoj navigado

en: Posts number color
eo: Afiŝoj numero koloro

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Proportional image height
eo: Proporcia bildo alteco

en: Radial gradient
eo: Radiala gradiento

en: Random
eo: Hazarda

en: Rating
eo: Taksado

en: Rating stars color
eo: Takso steloj koloro

en: Read more
eo: Legu pli

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
eo: Lastatempe aktivigita etoso ne kongruas kun %s kromaĵo, tial la kromprogramo estis malaktivigita.

en: Recommended map height
eo: Rekomendita mapo alteco

en: Reference Item Post
eo: Referenca Item Afiŝo

en: Remove GPX track
eo: Forigu GPX-trakon

en: Remove Image
eo: Forigi Bildon

en: Repeat
eo: Ripeti

en: Repeat horizontally
eo: Ripeti horizontale

en: Repeat vertically
eo: Ripeti vertikale

en: Respond to review
eo: Respondu al recenzo

en: Responsive options applied under screen width
eo: Respondema opcioj aplikitaj sub ekranlarĝo

en: Restart migration
eo: Rekomencu migradon

en: Results include at least one of selected filters.
eo: Rezultoj inkluzivas almenaŭ unu el elektitaj filtriloj.

en: Results must include all selected filters.
eo: Rezultoj devas inkluzivi ĉiujn elektitajn filtrilojn.

en: Reviews
eo: Recenzoj

en: Right
eo: Ĝuste

en: Saturday
eo: sabato

en: Save Settings
eo: Konservu Agordojn

en: Scroll
eo: Rulumo

en: Search
eo: Serĉu

en: Search Categories
eo: Serĉu Kategoriojn

en: Search Items
eo: Serĉu Erojn

en: Search Locations
eo: Serĉu Lokojn

en: Search Special ages
eo: Serĉu Specialaj aĝoj

en: Search by geolocation
eo: Serĉu per geoloko

en: Search for authors
eo: Serĉu aŭtorojn

en: Search for posts
eo: Serĉu afiŝojn

en: Search for reference item post
eo: Serĉu referencajn afiŝojn

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
eo: Serĉformularo estas montrata ene de mapo sur ekranlarĝo pli granda ol

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
eo: Serĉformularo, kiu ebligas al vizitantoj serĉi listigitajn erojn laŭ ŝlosilvorto, kategorio aŭ loko.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
eo: Serĉformularo, kiu permesas al vizitantoj serĉi afiŝojn laŭ ŝlosilvorto, kategorio aŭ loko.

en: Search keyword
eo: Serĉu ŝlosilvorton

en: Search results for:
eo: Serĉrezultoj por:

en: Secret Key
eo: Sekreta Ŝlosilo

en: Select
eo: Elektu

en: Select Category
eo: Elektu Kategorion

en: Select Image
eo: Elektu Bildon

en: Select Location
eo: Elektu Lokon

en: Select alignment
eo: Elektu vicigon

en: Select an Item
eo: Elektu Eron

en: Select featured category
eo: Elektu elstaran kategorion

en: Select image
eo: Elektu bildon

en: Select layout
eo: Elektu aranĝon

en: Select position of unit displayed with number value.
eo: Elektu pozicion de unuo montrata kun nombrovaloro.

en: Select size
eo: Elektu grandecon

en: Select type input cannot use AND operator.
eo: Elektita tipo-enigo ne povas uzi AND-funkciigiston.

en: Select type of input field.
eo: Elektu tipon de eniga kampo.

en: Select your rating, please.
eo: Elektu vian takson, bonvolu.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
eo: Elektita kategorio estos prioritatita kaj prezentos Item-afiŝon sur la mapo.

en: Selected post is no more published.
eo: Elektita afiŝo ne plu estas publikigita.

en: Selected posts
eo: Elektitaj afiŝoj

en: Selected posts are no more published.
eo: Elektitaj afiŝoj ne plu estas publikigitaj.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
eo: Elektita referenca afiŝo estos listigita antaŭ ĉiuj aliaj similaj afiŝoj.

en: Send Button Text
eo: Sendi Butonan Tekston

en: Sender Email
eo: Sendanto Retpoŝto

en: Sender Name
eo: Sendanto Nomo

en: Server Error Message
eo: Servila Erara Mesaĝo

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
eo: Servilo renkontis eraron. Se problemo daŭras, bonvolu kontakti retejan administranton.

en: Settings Saved
eo: Agordoj Konservitaj

en: Shadow
eo: Ombro

en: Shadow color
eo: Ombrokoloro

en: Shadow settings
eo: Ombraj agordoj

en: Show Category description
eo: Montri Kategorian priskribon

en: Show Category icon
eo: Montri ikonon de Kategorio

en: Show Email Address
eo: Montru Retpoŝtadreson

en: Show Location description
eo: Montri Lokpriskribon

en: Show Location icon
eo: Montri Lokikonon

en: Show Opening Hours
eo: Montru Malferman Horojn

en: Show Streetview
eo: Montru Streetview

en: Show address
eo: Montru adreson

en: Show advanced filters
eo: Montru altnivelajn filtrilojn

en: Show author image
eo: Montru bildon de aŭtoro

en: Show biographical info
eo: Montru biografiajn informojn

en: Show categories
eo: Montru kategoriojn

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
eo: Montru kontaktformularon sur paĝo kiu sendas retpoŝton al difinita retadreso

en: Show cover image
eo: Montru kovrilbildon

en: Show data
eo: Montru datumojn

en: Show date
eo: Montru daton

en: Show description
eo: Montri priskribon

en: Show empty map
eo: Montri malplenan mapon

en: Show featured image
eo: Montru elstaran bildon

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
eo: Montru elstarajn erojn sur la supro de la listo antaŭ ĉiuj aliaj afiŝoj.

en: Show filters group title
eo: Montru titolon de grupo de filtriloj

en: Show link
eo: Montru ligilon

en: Show link label input
eo: Montru enigaĵon de ligilo

en: Show locations
eo: Montru lokojn

en: Show more
eo: Montru pli

en: Show navigation arrows
eo: Montru navigadajn sagojn

en: Show on map
eo: Montru sur mapo

en: Show only categories marked as featured.
eo: Montru nur kategoriojn markitajn kiel elstarajn.

en: Show only featured category
eo: Montru nur elstaran kategorion

en: Show only locations marked as featured.
eo: Montru nur lokojn markitajn kiel elstarajn.

en: Show pagination bullets
eo: Montru paĝigajn kuglojn

en: Show posts number
eo: Montri numeron de afiŝoj

en: Show price
eo: Montru prezon

en: Show rating
eo: Montru takson

en: Show reference Item Post
eo: Montri referencon Afiŝo

en: Show selected filters
eo: Montru elektitajn filtrilojn

en: Show selected inputs
eo: Montru elektitajn enigojn

en: Show similar posts from the same:
eo: Montri similajn afiŝojn de la sama:

en: Show submit filter button
eo: Montru sendi filtrilon butonon

en: Show subtitle
eo: Montru subtitolon

en: Show track endpoint markers on
eo: Montri spurajn finpunktomarkojn ŝaltitaj

en: Show web
eo: Montru retejon

en: Silver
eo: Arĝento

en: Simple layout
eo: Simpla aranĝo

en: Site Key
eo: Reteja Ŝlosilo

en: Site logo
eo: Reteja emblemo

en: Skip number of posts from start
eo: Preterpasi nombron da afiŝoj de la komenco

en: Small
eo: Malgranda

en: Small button
eo: Malgranda butono

en: Small size
eo: Malgranda grandeco

en: Solid color
eo: Solida koloro

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
eo: Speciala Paĝo

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
eo: Specialaj Paĝoj

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
eo: Specialaj Paĝoj

en: Special page updated.
eo: Speciala paĝo ĝisdatigita.

en: Special pages list
eo: Listo de specialaj paĝoj

en: Special pages list navigation
eo: Specialaj paĝoj listigas navigadon

en: Spread radius
eo: Disvastigita radiuso

en: Start and end of track
eo: Komenco kaj fino de trako

en: Step
eo: Paŝo

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
eo: Streetview disponeblas nur se Google API-ŝlosilo estas ebligita

en: Style
eo: Stilo

en: Style JSON
eo: Stilo JSON

en: Subject
eo: Subjekto

en: Subject Help
eo: Subjekta Helpo

en: Subject Label
eo: Temo-Etikedo

en: Subject for the email notification
eo: Temo por la retpoŝta sciigo

en: Submit Label
eo: Sendu Etikedon

en: Submit distance button label
eo: Sendu distancbutonan etikedon

en: Submit filters button label
eo: Sendu filtrilojn butonetikedon

en: Submit reply
eo: Sendu respondon

en: Submit review
eo: Sendu recenzon

en: Subscriptions
eo: Abonoj

en: Subtitle
eo: Subtitolo

en: Success Message
eo: Sukcesa Mesaĝo

en: Sunday
eo: dimanĉo

en: Table style
eo: Tablostilo

en: Tag archives:
eo: Etikedaj arkivoj:

en: Telephone
eo: Telefono

en: Terms & Conditions label
eo: Etikedo Kondiĉoj kaj Kondiĉoj

en: Text
eo: Teksto

en: Text color
eo: Teksta koloro

en: Text displayed in the form when user is logged in
eo: Teksto montriĝas en la formularo kiam uzanto estas ensalutinta

en: Text displayed instead of full website url
eo: Teksto montrata anstataŭ plena retejo url

en: Text displayed on Send Button.
eo: Teksto montrata sur Send Butono.

en: Text displayed on empty map
eo: Teksto montrata sur malplena mapo

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
eo: Teksto por Terminoj kaj Kondiĉoj enigo de formularo. Lasu malplena por malŝalti la markobutonon.

en: Text layout
eo: Teksta aranĝo

en: Text link
eo: Teksta ligilo

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
eo: Teksto de retpoŝta mesaĝo. Disponeblaj estas variabloj: {user-name} {user-email} {user-message}

en: Textarea
eo: Tekstaro

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
eo: La aldonaĵo %s ne povis esti aktivigita. Ĝi ne kongruas kun la nuna aktiva temo.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
eo: La maksimuma nombro da eroj kiujn klientoj kun ĉi tiu abono povas publikigi (Lasu malplena por la senlima nombro da eroj).

en: Theme
eo: Temo

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
eo: Ne estas disponeblaj abonoj. Aldonu kelkajn, mi petas.

en: There are no filters to show.
eo: Ne estas filtriloj por montri.

en: There are no inputs to show.
eo: Ne estas enigaĵoj por montri.

en: There are no selected inputs to show.
eo: Ne estas elektitaj enigaĵoj por montri.

en: Thick border
eo: Dika limo

en: Thick borders
eo: Dikaj limoj

en: Thin border
eo: Maldika limo

en: Thin borders
eo: Maldikaj limoj

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
eo: Ĉi tiu funkcio aldonas funkcion de Asertu Listo por Listigo de eroj

en: This product is a Citadela Subscription.
eo: Ĉi tiu produkto estas Citadela Abono.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
eo: Ĉi tiu agordo ebligos redaktadon de Item-Afiŝoj per Gutenberg-redaktilo. Ĉi tiu funkcio permesos al vi havi pli grandan administran flekseblecon. Bonvolu atenti, kiujn blokojn vi inkluzivas en la eron-detalon, ĉar ĉio estos metita en la blokon &quot;Item-Enhavo&quot; sur Item-Detalon Speciala paĝo.

en: Thumbnail
eo: Bildeto

en: Thursday
eo: ĵaŭdon

en: Time in seconds
eo: Tempo en sekundoj

en: Title
eo: Titolo

en: Title color
eo: Titolokoloro

en: Titles color
eo: Titoloj koloro

en: Top
eo: Supre

en: Top left
eo: Supre maldekstre

en: Top right
eo: Supre dekstre

en: Track color
eo: Spurkoloro

en: Track endpoints color
eo: Spuri finpunktojn koloron

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
eo: Trakoj estas kaŝitaj kaj anstataŭigitaj per mapmarkilo laŭ zomnivelo.

en: Tuesday
eo: mardon

en: Turn on Claim Listing feature
eo: Ŝaltu la funkcion de Aserta Listo

en: Turn on Item Extension features
eo: Ŝaltu la funkciojn de Item Extension

en: Turn on Item Reviews for listing items
eo: Enŝaltu Item-Recenzojn por listigi aĵojn

en: Type for search...
eo: Tajpu por serĉo...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
eo: Nemarkita ununura markobutono ne estos montrata.

en: Unclaimed
eo: Nepostulita

en: Under image
eo: Sub bildo

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
eo: Unika identigilo por nova enigkampo. Uzu unu vorton, sen spacoj. Substrekoj kaj strekoj permesitaj.

en: Unit of number
eo: Unuo de nombro

en: Unit position
eo: Unua pozicio

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
eo: Universalaj listigitaj funkcioj por ajna retejo

en: Update Category
eo: Ĝisdatigi Kategorion

en: Update Location
eo: Ĝisdatigu Lokon

en: Upload file
eo: Alŝutu dosieron

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
eo: Alŝutita dosiero ne inkluzivas bezonatajn GPX-trakdatenojn.

en: Uploaded file has not valid XML format.
eo: La alŝutita dosiero ne havas validan XML-formaton.

en: Uploading&#8230;
eo: Alŝutante...

en: Use Contact Form
eo: Uzu Kontaktan Formularon

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
eo: Uzu Easy Admin-interfacon por viaj abonantoj

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
eo: Uzu Gutenberg-redaktilon por la enhavo de listigo de eroj

en: Use carousel
eo: Uzu karuselon

en: Use correct full website url
eo: Uzu ĝustan plenan retejon URL

en: Use geolocation search
eo: Uzu geolokigan serĉon

en: Use in search filter
eo: Uzu en serĉfiltrilo

en: Use responsive options
eo: Uzu respondemajn eblojn

en: Use valid email address, please.
eo: Uzu validan retadreson, bonvolu.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
eo: Utila por montri plian helptekston aŭ GDPR-tekston kun ĉiu enigo en la formularo.

en: User ID
eo: Uzanto ID

en: User additional options
eo: Uzanto pliaj opcioj

en: User denied geolocation
eo: Uzanto rifuzis geolokigon

en: User email
eo: Retpoŝto de uzanto

en: User login
eo: Ensaluto de uzanto

en: User posts count
eo: Uzantaj afiŝoj kalkulas

en: User registration date
eo: Dato de registriĝo de uzanto

en: Username Label
eo: Uzantnomo Etikedo

en: Users with active membership
eo: Uzantoj kun aktiva membreco

en: Validation Error Message
eo: Valida Erara Mesaĝo

en: Value color
eo: Valorkoloro

en: Vertical offset
eo: Vertikala ofseto

en: View Category
eo: Vidi Kategorion

en: View Item
eo: Vidi Eron

en: View Location
eo: Vidu Lokon

en: View Site
eo: Vidu Retejon

en: View more
eo: Rigardu pli

en: View posts
eo: Vidu afiŝojn

en: View posts label
eo: Vidu afiŝojn etikedon

en: View track on the map
eo: Rigardu trakon sur la mapo

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
eo: Ni rekomendas uzi 24:00-horan formaton por SEO-celoj kaj kontentigi postulojn de Google Strukturitaj Datumoj. Uzu tempon kiel 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
eo: Ni malaktivigis aldonaĵon Citadela Directory Lite. Vi nun povas aktivigi kaj ĝui plenan version de la kromaĵo.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
eo: Ni rimarkis, ke aldonaĵo WooCommerce Abonoj estas aktiva, ke abonfunkcio de Citadela Listing kromaĵo disponeblas.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
eo: Ni rimarkis, ke vi funkcias malmodernan version de PHP, kiu ne plu estas subtenata, tial <em>la kromaĵo estis malaktivigita</em> . Certigu, ke via retejo estas rapida kaj sekura, <a href='%1$s'>ĝisdatigante PHP al la plej nova versio</a> . Minimuma postulo por %2$s estas <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
eo: Ni rimarkis, ke vi funkcias malmodernan version de WordPress, tial <em>la kromaĵo estis malaktivigita</em> . Certigu, ke via retejo estas sekura kaj ĝisdatigita, <a href='%1$s'>ĝisdatigante WordPress al la plej nova versio</a> . Minimuma postulo por %2$s estas <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Web
eo: Retejo

en: Website Link
eo: Reteja Ligo

en: Website Link Label
eo: Reteja Ligo-Etikedo

en: Website link rel attribute
eo: Reteja ligilo rel atributo

en: Wednesday
eo: merkredon

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
eo: Fenestraĵoj montriĝas sur Item Kategoriaj paĝoj.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
eo: Fenestraĵoj montritaj sur Item-Lokoj paĝoj.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
eo: Fenestraĵoj montriĝas sur Item-afiŝoj paĝoj.

en: Will be listed all available similar items.
eo: Estos listigitaj ĉiuj disponeblaj similaj aĵoj.

en: With background
eo: Kun fono

en: With search form
eo: Kun serĉformularo

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
eo: Kun url estos disponebla plia enigo por enmeti tekston montritan anstataŭ simpla ligilo.

en: WooCommerce subscriptions
eo: WooCommerce-abonoj

en: Works when block is the only block in a column.
eo: Funkcias kiam bloko estas la nura bloko en kolumno.

en: You do not have permission to upload files.
eo: Vi ne havas permeson alŝuti dosierojn.

en: You must be logged in to post a review.
eo: Vi devas esti ensalutinta por afiŝi recenzon.

en: Your rating
eo: Via takso

en: Your reply to review
eo: Via respondo al revizio

en: Your review
eo: Via recenzo

en: blue : Blue color
eo: blua : Blua koloro

en: default image size
eo: defaŭlta bildo grandeco

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
eo: aŭ

en: red : Red color
eo: red : Ruĝa koloro
