Citadela Listing 5.7.15 - en to el translation catalogue (813 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
el[0]: %1$s κριτική για το &quot;%2$s&quot;

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
el: Το %s ολοκλήρωσε τη μετεγκατάσταση. Όλα τα στοιχεία, οι κατηγορίες και οι τοποθεσίες από το προηγούμενο θέμα καταλόγου σας AIT είναι πλέον διαθέσιμα για χρήση με την προσθήκη Citadela Listing.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
el: Το %s μετεγκαθιστά αυτόματα όλα τα στοιχεία, τις κατηγορίες και τις τοποθεσίες από το προηγούμενο θέμα καταλόγου AIT στο παρασκήνιο. Η διαδικασία μετεγκατάστασης μπορεί να διαρκέσει αρκετά λεπτά. Θα σας ενημερώσουμε όταν ολοκληρωθεί η μετεγκατάσταση. Μπορείτε να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε το WordPress ως συνήθως.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
el: Ασυμβατότητα προσθήκης %s και PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
el: Ασυμβατότητα προσθήκης %s και WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
el: Ασυμβατότητα προσθήκης %s

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
el: Η προσθήκη %s είναι ενεργή

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
el[0]: %s κριτική

en: 404 Page
el: 404 Σελίδα

en: API Key
el: Κλειδί API

en: Actions:
el: Ενέργειες:

[ctx: Item]
en: Add New
el: Προσθεσε νεο

en: Add New Category
el: Προσθήκη νέας κατηγορίας

en: Add New Item
el: Προσθήκη νέου αντικειμένου

en: Add New Location
el: Προσθήκη νέας τοποθεσίας

en: Add images to gallery
el: Προσθήκη εικόνων στη συλλογή

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address and Location
el: Διεύθυνση και Τοποθεσία

en: Address and location
el: Διεύθυνση και τοποθεσία

en: Advanced Filters block displayed within search form
el: Το μπλοκ σύνθετων φίλτρων εμφανίζεται στη φόρμα αναζήτησης

en: Advanced Header Design
el: Προηγμένη σχεδίαση κεφαλίδων

en: Advanced header
el: Προηγμένη κεφαλίδα

en: Align Center
el: Στοίχιση στο κέντρο

en: Align Justify
el: Ευθυγράμμιση Δικαιολογήστε

en: Align Left
el: Στοίχιση αριστερά

en: Align Right
el: Στοίχιση δεξιά

en: Align Text Center
el: Στοίχιση στο κέντρο κειμένου

en: Align Text Left
el: Στοίχιση κειμένου αριστερά

en: Align Text Right
el: Στοίχιση κειμένου δεξιά

en: Alignment
el: Ευθυγραμμία

en: All
el: Ολα

en: All Categories
el: Όλες οι κατηγορίες

en: All Items
el: Ολα τα αντικείμενα

en: All Locations
el: Όλες οι Τοποθεσίες

en: All Special Pages
el: Όλες οι ειδικές σελίδες

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
el: Όλα τα στοιχεία, οι κατηγορίες και οι τοποθεσίες που μεταφέρθηκαν αυτόματα διαγράφηκαν από τη βάση δεδομένων σας. Ξεκίνησε η νέα διαδικασία μετανάστευσης.

en: All filters
el: Όλα τα φίλτρα

en: All inputs
el: Όλες οι εισροές

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να διαχειρίζεται σχόλια για αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να διαχειρίζεται κριτικές για είδη Citadela.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει κατηγορίες για είδη Citadela.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τοποθεσίες για αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει την Προτεινόμενη κατηγορία για αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει το αρχείο κομματιού GPX για στοιχεία Citadela.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τις επιλογές Επέκτασης Αντικειμένου για αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τη διεύθυνση και την τοποθεσία για τα είδη Citadela.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει την επαφή για αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει το περιεχόμενο για τα είδη Citadela.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει το απόσπασμα για τα είδη Citadela.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει την επιλεγμένη εικόνα για αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τις γενικές επιλογές για τα είδη Citadela.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τη συλλογή εικόνων για αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τις ώρες λειτουργίας για τα είδη Citadela.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τα χαρακτηριστικά σελίδας για τα στοιχεία Citadela.

en: Already claimed
el: Έχει ήδη διεκδικηθεί

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
el: Η ήδη ανοιγμένη ανάρτηση αντικειμένου θα χρησιμοποιηθεί ως ανάρτηση αναφοράς.

en: Any active subscription
el: Οποιαδήποτε ενεργή συνδρομή

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Approve
el: Εγκρίνω

en: Approve claim
el: Έγκριση αξίωσης

en: Approved
el: Εγκρίθηκε

en: Archives:
el: Αρχεία:

en: Are you sure you want to decline this claim?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να απορρίψετε αυτήν την αξίωση;

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Attributes
el: Γνωρίσματα

en: Author Details
el: Στοιχεία συγγραφέα

en: Author archives:
el: Αρχεία συγγραφέων:

en: Author biographical info
el: Βιογραφικά στοιχεία του συγγραφέα

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Authors to display
el: Συγγραφείς προς εμφάνιση

en: Automatic Listing Map
el: Αυτόματος χάρτης καταχώρισης

en: Automatic Listing Map (for posts)
el: Αυτόματος χάρτης καταχώρισης (για δημοσιεύσεις)

en: Automatic height
el: Αυτόματο ύψος

en: Autoplay
el: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Background
el: Ιστορικό

en: Background color
el: Χρώμα του φόντου

en: Background image
el: Εικόνα φόντου

en: Background on collapsed form
el: Φόντο σε συμπτυγμένη μορφή

en: Background settings
el: Ρυθμίσεις φόντου

en: Background type
el: Τύπος φόντου

en: Blur background
el: Θάμπωμα φόντου

en: Blur radius
el: Ακτίνα θολώματος

en: Border around filter group
el: Περίγραμμα γύρω από την ομάδα φίλτρων

en: Border around heading
el: Σύνορα γύρω από την κατεύθυνση

en: Border color
el: Χρώμα πλαισίου

en: Border radius
el: Ακτίνα συνόρων

en: Border settings
el: Ρυθμίσεις περιγράμματος

en: Border style
el: Στυλ συνόρων

en: Border width
el: Πλάτος περιγράμματος

en: Borders color
el: Χρώμα περιγράμματος

en: Borders width
el: Πλάτος περιγραμμάτων

en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: Bottom left
el: Κάτω αριστερά

en: Bottom right
el: Κάτω δεξιά

en: Box layout
el: Διάταξη κουτιού

en: Box width
el: Πλάτος κουτιού

en: Button background color
el: Χρώμα φόντου κουμπιού

en: Button border radius
el: Ακτίνα περιγράμματος κουμπιού

en: Button color
el: Χρώμα κουμπιού

en: Button settings
el: Ρυθμίσεις κουμπιών

en: Button style
el: Στυλ κουμπιών

en: Button text color
el: Χρώμα κειμένου κουμπιού

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Cancel
el: Ματαίωση

en: Captcha check failed!
el: Ο έλεγχος Captcha απέτυχε!

en: Caption text
el: Κείμενο λεζάντας

en: Carousel Options
el: Επιλογές καρουζέλ

en: Carousel autoplay enabled
el: Ενεργοποιήθηκε η αυτόματη αναπαραγωγή καρουζέλ

en: Carousel decoration color
el: Χρώμα διακόσμησης καρουζέλ

en: Carousel loop mode enabled
el: Η λειτουργία βρόχου καρουζέλ ενεργοποιήθηκε

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category Details
el: Λεπτομέρειες κατηγορίας

en: Category archives:
el: Αρχεία κατηγοριών:

en: Category color
el: Χρώμα κατηγορίας

en: Category decoration color
el: Χρώμα διακόσμησης κατηγορίας

en: Category icon
el: Εικονίδιο κατηγορίας

en: Center
el: Κέντρο

en: Center left
el: Κεντροαριστερά

en: Center right
el: Κέντρο δεξιά

en: Change GPX track
el: Αλλαγή κομματιού GPX

en: Checkbox
el: Πλαίσιο ελέγχου

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
el: Επιλογές για τον επιλεγμένο τύπο εισόδου. Εισαγάγετε μία επιλογή ανά γραμμή, διαιρέστε την αποθηκευμένη τιμή εισόδου και το κείμενο που εμφανίζεται στην εισαγωγή χρησιμοποιώντας άνω και κάτω τελεία.

en: Choose option
el: Επιλέξτε επιλογή

en: Citadela - Special Pages
el: Citadela - Ειδικές Σελίδες

en: Citadela Half Layout Map Settings
el: Citadela Half Layout Ρυθμίσεις χάρτη

en: Citadela Item Page Layout
el: Διάταξη σελίδας αντικειμένου Citadela

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
el: Καταχώριση Citadela

en: Citadela Listing > Item Extension
el: Καταχώριση Citadela &gt; Επέκταση αντικειμένου

en: Citadela Posts Blocks
el: Μπλοκ αναρτήσεων Citadela

en: Citadela Special Pages
el: Ειδικές σελίδες Citadela

en: Citadela Subscription
el: Συνδρομή Citadela

en: Claim Listing
el: Καταχώριση αξίωσης

en: Claim Listing Request
el: Αίτημα καταχώρισης αξίωσης

en: Claim as:
el: Αξίωση ως:

en: Claim listing has been approved
el: Η καταχώριση αξιώσεων έχει εγκριθεί

en: Claim listing has been declined
el: Η καταχώριση αξιώσεων έχει απορριφθεί

en: Claim status
el: Κατάσταση αξίωσης

en: Claimed by
el: Διεκδικήθηκε από

en: Clear
el: Σαφή

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
el: Κάνοντας κλικ στο κουμπί παρακάτω θα ξεκινήσει ξανά η διαδικασία μετεγκατάστασης. Όλα τα στοιχεία, οι κατηγορίες και οι τοποθεσίες που μεταφέρθηκαν αυτόματα θα διαγραφούν. Όλα τα στοιχεία, οι κατηγορίες και οι τοποθεσίες που δημιουργούνται με μη αυτόματο τρόπο δεν θα διαγραφούν. Η διαδικασία μετεγκατάστασης θα ξεκινήσει αυτόματα μετά από αυτό.

en: Closed on mobile
el: Κλειστό στο κινητό

en: Cluster radius in px
el: Ακτίνα συμπλέγματος σε px

en: Clusters are disabled.
el: Τα συμπλέγματα είναι απενεργοποιημένα.

en: Collapsible filters section.
el: Τμήμα πτυσσόμενων φίλτρων.

en: Comments
el: Σχόλια

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content visible for:
el: Περιεχόμενο ορατό για:

en: Copy and paste the JSON from this website:
el: Αντιγράψτε και επικολλήστε το JSON από αυτόν τον ιστότοπο:

en: Couldn't find location, try different address.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της τοποθεσίας, δοκιμάστε διαφορετική διεύθυνση.

en: Cover
el: Κάλυμμα

en: Cover column height
el: Ύψος καλύμματος στήλης

en: Cover image
el: Εικόνα εξωφύλλου

en: Current block view
el: Τρέχουσα προβολή μπλοκ

en: Custom
el: Εθιμο

en: Custom Height Settings
el: Προσαρμοσμένες ρυθμίσεις ύψους

en: Custom inputs
el: Προσαρμοσμένες εισροές

en: Custom shadow
el: Προσαρμοσμένη σκιά

en: Customized options for mobile screen width.
el: Προσαρμοσμένες επιλογές για πλάτος οθόνης κινητού.

en: Dark
el: Σκοτάδι

en: Data migration
el: Μετανάστευση δεδομένων

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
el: Δεδομένα εισόδων χωρίς τιμή δεν θα εμφανίζονται.

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date archives:
el: Αρχεία ημερομηνιών:

en: Date color
el: Χρώμα ημερομηνίας

en: Decide if email address is visible for visitors
el: Αποφασίστε εάν η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου είναι ορατή για τους επισκέπτες

en: Decline
el: Πτώση

en: Decline claim
el: Απόρριψη αξίωσης

en: Decoration color
el: Χρώμα διακόσμησης

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Default Layout Options
el: Προεπιλεγμένες επιλογές διάταξης

en: Default Search Results
el: Προεπιλεγμένα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Default Search Results Page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
el: Προεπιλεγμένο κείμενο επιλογής, που εμφανίζεται ως πρώτη επιλογή στην επιλογή.

en: Default shadow
el: Προεπιλεγμένη σκιά

en: Default size
el: Προεπιλεγμένο μέγεθος

en: Delay between slides
el: Καθυστέρηση μεταξύ των διαφανειών

en: Descending
el: Φθίνων

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description text that appear on edit page with new input.
el: Κείμενο περιγραφής που εμφανίζεται στη σελίδα επεξεργασίας με νέα εισαγωγή.

en: Design Options
el: Επιλογές σχεδίασης

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Desktop size
el: Μέγεθος επιφάνειας εργασίας

en: Disable filters button label
el: Απενεργοποίηση ετικέτας κουμπιού φίλτρων

en: Disable geolocation button label
el: Απενεργοποιήστε την ετικέτα του κουμπιού γεωγραφικής θέσης

en: Display name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
el: Εμφανίζονται τα πλησιέστερα στοιχεία με βάση τις συντεταγμένες GPS τους.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
el: Θα εμφανίζονται αναρτήσεις παρόμοιες με επιλεγμένες αναρτήσεις αντικειμένου αναφοράς.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
el: Εμφανίζει τη διεύθυνση, τον αριθμό τηλεφώνου και άλλες πληροφορίες επικοινωνίας συγκεκριμένου αντικειμένου καταχώρισης.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
el: Εμφανίζει το κουμπί που ανοίγει την πλοήγηση στους Χάρτες Google στη θέση ανάρτησης αντικειμένου.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
el: Εμφανίζει το κουμπί για λήψη του αρχείου GPX που έχει εκχωρηθεί στο στοιχείο.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
el: Εμφανίζει τη φόρμα επικοινωνίας που στέλνει email απευθείας στη διεύθυνση email συγκεκριμένου αντικειμένου καταχώρισης.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
el: Εμφανίζει περιεχόμενο μόνο για χρήστες με ενεργή συνδρομή ή μόνο για επισκέπτες χωρίς συνδρομή.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
el: Εμφανίζει περιεχόμενο γραμμένο σε οπτικό πρόγραμμα επεξεργασίας συγκεκριμένου στοιχείου καταχώρισης.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
el: Εμφανίζει τη συλλογή εικόνων που έχουν εκχωρηθεί στο Item Post.

en: Displays information about author on author archive page.
el: Εμφανίζει πληροφορίες σχετικά με τον συγγραφέα στη σελίδα αρχείου του συγγραφέα.

en: Displays information about selected authors.
el: Εμφανίζει πληροφορίες για επιλεγμένους συγγραφείς.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
el: Εμφανίζει πληροφορίες από εισόδους επέκτασης αντικειμένου που έχουν εκχωρηθεί στο στοιχείο.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
el: Εμφανίζει κατηγορίες καταχώρισης με βάση συγκεκριμένο φίλτρο. Μπορεί να εμφανίζει γονικές κατηγορίες ή υποκατηγορίες από συγκεκριμένη κατηγορία.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
el: Εμφανίζει τα στοιχεία της λίστας με βάση την τρέχουσα σελίδα κατηγορίας/τοποθεσίας ή αποτελέσματα από τη φόρμα αναζήτησης.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
el: Εμφανίζει στοιχεία καταχώρισης με βάση φίλτρα. Για παράδειγμα, στοιχεία μόνο από συγκεκριμένη κατηγορία, τοποθεσία ή επιλεγμένα στοιχεία.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
el: Εμφανίζει στοιχεία καταχώρισης στο χάρτη με βάση φίλτρα. Για παράδειγμα, στοιχεία μόνο από συγκεκριμένη κατηγορία, τοποθεσία ή επιλεγμένα στοιχεία.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
el: Εμφανίζει στοιχεία λίστας παρόμοια με επιλεγμένη ανάρτηση στοιχείων αναφοράς.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
el: Εμφανίζει τοποθεσίες καταχώρισης βάσει συγκεκριμένου φίλτρου. Μπορεί να εμφανίζει γονικές τοποθεσίες ή δευτερεύουσες τοποθεσίες από συγκεκριμένη τοποθεσία.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
el: Εμφανίζει τις υποκατηγορίες λίστας με βάση την τρέχουσα σελίδα κατηγορίας.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
el: Εμφανίζει τις δευτερεύουσες τοποθεσίες λίστας με βάση την τρέχουσα σελίδα κατηγορίας.

en: Displays main item image of specific listing item.
el: Εμφανίζει την εικόνα του κύριου στοιχείου συγκεκριμένου στοιχείου καταχώρισης.

en: Displays opening hours of specific listing item.
el: Εμφανίζει τις ώρες λειτουργίας συγκεκριμένου αντικειμένου καταχώρισης.

en: Displays posts based on current results from search form.
el: Εμφανίζει δημοσιεύσεις με βάση τα τρέχοντα αποτελέσματα από τη φόρμα αναζήτησης.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
el: Εμφανίζει δημοσιεύσεις με βάση τα τρέχοντα αποτελέσματα στην προεπιλεγμένη σελίδα αποτελεσμάτων αναζήτησης του WordPress.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
el: Εμφανίζει αναρτήσεις στο χάρτη με βάση φίλτρα. Για παράδειγμα, αναρτήσεις μόνο από συγκεκριμένη κατηγορία ή τοποθεσία.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
el: Εμφανίζει αυτόματα τα σχετικά στοιχεία καταχώρισης με βάση την τρέχουσα σελίδα. Για παράδειγμα, αποτελέσματα αναζήτησης ή τοποθεσία λεπτομερειών αντικειμένου.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
el: Εμφανίζει αυτόματα σχετικές αναρτήσεις με βάση την τρέχουσα σελίδα. Για παράδειγμα αποτελέσματα αναζήτησης ή τοποθεσία λεπτομερειών ανάρτησης.

en: Displays the button and the form for claim listing.
el: Εμφανίζει το κουμπί και τη φόρμα για την καταχώριση αξιώσεων.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
el: Εμφανίζει επερχόμενα συμβάντα συγκεκριμένου στοιχείου καταχώρισης.

en: Distance
el: Απόσταση

en: Distance option label
el: Ετικέτα επιλογής απόστασης

en: Distance unit
el: Μονάδα απόστασης

en: Do not show
el: Μην δείξεις

en: Do not show endpoints
el: Να μην εμφανίζονται τελικά σημεία

en: Do not use Item Detail special page settings
el: Μην χρησιμοποιείτε τις ρυθμίσεις ειδικής σελίδας Λεπτομέρειες αντικειμένου

en: Download GPX file
el: Κατεβάστε το αρχείο GPX

en: Drop GPX file here
el: Αποθέστε το αρχείο GPX εδώ

en: Dynamic track visibility
el: Δυναμική ορατότητα διαδρομής

en: Easy Admin
el: Εύκολος Διαχειριστής

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
el: Η Easy Admin προσφέρει απλοποιημένη διαχείριση WordPress χωρίς περιττούς περισπασμούς.

en: Edit Category
el: Επεξεργασία κατηγορίας

en: Edit Item
el: Επεξεργασία αντικειμένου

en: Edit Location
el: Επεξεργασία τοποθεσίας

en: Edit Special Page
el: Επεξεργασία ειδικής σελίδας

en: Email
el: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

en: Email Help
el: Βοήθεια μέσω email

en: Email Label
el: Ετικέτα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email Message
el: Μήνυμα email

en: Email settings
el: Ρυθμίσεις email

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
el: Το email που χρησιμοποιείται ως αποστολέας στο email, βεβαιωθείτε ότι η διεύθυνση email αντιστοιχεί στον τομέα του ιστότοπού σας.

en: Empty map behavior
el: Κενή συμπεριφορά χάρτη

en: Empty value to show all similar items.
el: Κενή τιμή για εμφάνιση όλων των παρόμοιων στοιχείων.

en: Enable
el: επιτρέπω

en: Enable Gutenberg editor
el: Ενεργοποίηση του επεξεργαστή Gutenberg

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
el: Ενεργοποίηση και εισαγωγή εισόδων που είναι διαθέσιμες για φίλτρα μέσω του μενού

en: Enable and insert inputs via menu
el: Ενεργοποίηση και εισαγωγή εισόδων μέσω του μενού

en: Enable bundled subscriptions
el: Ενεργοποίηση ομαδοποιημένων συνδρομών

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
el: Οι δείκτες τελικού σημείου εμφανίζονται στη θέση του πρώτου και του πολύ τελικού σημείου του μεταφορτωμένου κομματιού GPX.

en: Event Details
el: Λεπτομέρειες εκδήλωσης

en: Event Image Options
el: Επιλογές εικόνας συμβάντος

en: Every segment in track
el: Κάθε τμήμα σε εξέλιξη

en: Everything
el: Τα παντα

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
el: Παράδειγμα εισαγόμενων τιμών: %s

en: Excerpt
el: Απόσπασμα

en: Feature is disabled
el: Η δυνατότητα είναι απενεργοποιημένη

en: Featured
el: Προτεινόμενα

en: Featured Category
el: Επιλεγμένη κατηγορία

en: Featured category
el: Επιλεγμένη κατηγορία

en: Featured image
el: Επιλεγμένη εικόνα

en: Featured items first
el: Επιλεγμένα στοιχεία πρώτα

en: Featured location
el: Επιλεγμένη τοποθεσία

en: Fill all required fields, please.
el: Συμπληρώστε όλα τα απαιτούμενα πεδία, παρακαλώ.

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Filter posts
el: Φιλτράρισμα αναρτήσεων

en: Filter special pages list
el: Φιλτράρισμα λίστας ειδικών σελίδων

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Filters Design
el: Σχεδιασμός φίλτρων

en: Filters background color
el: Φίλτρα χρώματος φόντου

en: Filters group name
el: Όνομα ομάδας φίλτρων

en: Filters settings
el: Ρυθμίσεις φίλτρων

en: Filters to specify results of displayed items.
el: Φίλτρα για τον καθορισμό των αποτελεσμάτων των εμφανιζόμενων στοιχείων.

en: Find address
el: Βρείτε διεύθυνση

en: Fix width
el: Διορθώστε το πλάτος

en: Fixed
el: Σταθερός

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
el: Για περισσότερες λεπτομέρειες, ανατρέξτε στο %s.

en: Force box width to selected value.
el: Επιβολή πλάτους πλαισίου στην επιλεγμένη τιμή.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
el: Επιβολή στυλ πίνακα για εμφανιζόμενα δεδομένα, οι μεγαλύτερες τιμές δεν μετακινούνται κάτω από την ετικέτα.

en: Form
el: Μορφή

en: Form inside map breakpoint
el: Φόρμα μέσα σε σημείο διακοπής χάρτη

en: Form settings
el: Ρυθμίσεις φόρμας

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Full horizontal
el: Πλήρης οριζόντια

en: Full vertical
el: Πλήρης κατακόρυφος

en: Fullwidth page
el: Σελίδα πλήρους πλάτους

en: GPX Track
el: Κομμάτι GPX

en: GPX Tracks
el: Κομμάτια GPX

en: GPX file successfully loaded!
el: Το αρχείο GPX φορτώθηκε με επιτυχία!

en: GPX files
el: Αρχεία GPX

en: Gallery Options
el: Επιλογές συλλογής

en: General
el: Γενικός

en: General background
el: Γενικό υπόβαθρο

en: General options
el: Γενικές επιλογές

en: General options for desktop.
el: Γενικές επιλογές για επιτραπέζιους υπολογιστές.

en: General settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Geolocation search settings
el: Ρυθμίσεις αναζήτησης γεωγραφικής θέσης

en: Get directions
el: Πάρε οδηγίες

en: Google Maps API Key
el: Κλειδί API Χαρτών Google

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
el: Το κλειδί API Χαρτών Google απαιτείται από την Google. Είναι απαραίτητο για όλους τους ιστότοπους που χρησιμοποιούν προηγμένες λειτουργίες χαρτών, όπως η εμφάνιση στοιχείων καταχώρισης στο χάρτη. Μάθετε περισσότερα σχετικά με τον τρόπο λήψης του κλειδιού API στον ακόλουθο οδηγό %1$s%2$s.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
el: Το Google reCaptcha προστατεύει τον ιστότοπό σας από ανεπιθύμητα μηνύματα και άλλες αυτοματοποιημένες υποβολές φορμών από spam bots. Εάν χρησιμοποιείτε λύση τρίτου μέρους για την προστασία των φορμών στον ιστότοπό σας, αγνοήστε τις παρακάτω βασικές εισαγωγές.

en: Google reCaptcha v3 Keys
el: Κλειδιά Google reCaptcha v3

en: Gradient
el: Βαθμίδα

en: Gradient degree
el: Βαθμός κλίσης

en: Grid size
el: Μέγεθος πλέγματος

en: Group name
el: Ονομα ομάδας

en: Half layout page
el: Μισή σελίδα διάταξης

en: Header menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού κεφαλίδας

en: Header opened or closed by default.
el: Η κεφαλίδα άνοιξε ή έκλεισε από προεπιλογή.

en: Header settings
el: Ρυθμίσεις κεφαλίδας

en: Height unit
el: Μονάδα ύψους

en: Help text displayed with Email input.
el: Το κείμενο βοήθειας εμφανίζεται με εισαγωγή email.

en: Help text displayed with Message input.
el: Το κείμενο βοήθειας εμφανίζεται με την εισαγωγή μηνύματος.

en: Help text displayed with Name input.
el: Το κείμενο βοήθειας εμφανίζεται με εισαγωγή ονόματος.

en: Help text displayed with Subject input.
el: Το κείμενο βοήθειας εμφανίζεται με εισαγωγή θέματος.

en: Help texts
el: Κείμενα βοήθειας

en: Hide Location input
el: Απόκρυψη εισαγωγής τοποθεσίας

en: Hide empty values
el: Απόκρυψη κενών τιμών

en: Hide map
el: Απόκρυψη χάρτη

en: Hide selected filters
el: Απόκρυψη επιλεγμένων φίλτρων

en: Hide selected inputs
el: Απόκρυψη επιλεγμένων εισόδων

en: Hide unchecked checkbox
el: Απόκρυψη μη επιλεγμένου πλαισίου ελέγχου

en: Horizontal offset
el: Οριζόντια μετατόπιση

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
el: Εάν επιλεγεί, θα είναι διαθέσιμο σε φίλτρα για αναρτήσεις στοιχείων.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
el: Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το δικό σας πρόσθετο WooCommerce Subscriptions, απλώς απενεργοποιήστε την παρακάτω ομαδοποιημένη έκδοση και ενεργοποιήστε την προσθήκη σας.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
el: Εάν το κομμάτι GPX αποτελείται από πολλά τμήματα, οι δείκτες τελικού σημείου εμφανίζονται στη θέση της αρχής και του τέλους κάθε τμήματος.

en: Image focus
el: Εστίαση εικόνας

en: Image height
el: Ύψος εικόνας

en: Image height unit
el: Μονάδα ύψους εικόνας

en: Image position
el: Θέση εικόνας

en: Image repeat
el: Επανάληψη εικόνας

en: Image scroll
el: Κύλιση εικόνας

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: Images caption text
el: Κείμενο λεζάντας εικόνων

en: Images gallery
el: Γκαλερί εικόνων

en: Images vertical align
el: Κάθετη στοίχιση εικόνων

en: Infinite loop
el: Άπειρος βρόχος

en: Input choices
el: Επιλογές εισόδου

en: Input description
el: Περιγραφή εισαγωγής

en: Input field name that appear on edit page.
el: Εισαγάγετε όνομα πεδίου που εμφανίζεται στη σελίδα επεξεργασίας.

en: Input identifier
el: Αναγνωριστικό εισαγωγής

en: Input label
el: Ετικέτα εισαγωγής

en: Input labels
el: Ετικέτες εισαγωγής

en: Input type
el: Τύπος εισόδου

en: Inputs contain validation errors.
el: Οι είσοδοι περιέχουν σφάλματα επικύρωσης.

en: Inputs group
el: Ομάδα εισροών

en: Insert from media
el: Εισαγωγή από μέσα

en: Insert unit that will be displayed with number value.
el: Εισαγάγετε τη μονάδα που θα εμφανίζεται με αριθμητική τιμή.

en: Inside image
el: Εσωτερική εικόνα

en: Integrations
el: Ενσωματώσεις

en: Invalid file format
el: Μη έγκυρη μορφή αρχείου

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
el: Φαίνεται ότι δεν μπορούμε να βρούμε αυτό που ψάχνετε.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
el: Θα σας επιτρέψει να δημιουργήσετε μια ολόκληρη σελίδα λεπτομερειών αντικειμένου. Κανένα μπλοκ δεν θα κληρονομηθεί από την ειδική σελίδα Λεπτομέρειες Στοιχείου.

[ctx: post type singular name]
en: Item
el: Είδος

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
el: Κατηγορίες ειδών

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
el: Κατηγορίες ειδών

en: Item Categories widgets area
el: Περιοχή γραφικών στοιχείων Κατηγορίες στοιχείων

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
el: Κατηγορία αντικειμένου

en: Item Claim Listing
el: Καταχώριση αξίωσης στοιχείου

en: Item Contact Details
el: Στοιχεία επικοινωνίας αντικειμένου

en: Item Contact Form
el: Φόρμα Επικοινωνίας Στοιχείου

en: Item Content
el: Περιεχόμενο αντικειμένου

en: Item Detail
el: Λεπτομέρεια αντικειμένου

en: Item Detail Page
el: Σελίδα λεπτομερειών αντικειμένου

en: Item Details
el: Λεπτομέρειες αντικειμένου

en: Item Events
el: Εκδηλώσεις αντικειμένου

en: Item Extension
el: Επέκταση στοιχείου

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
el: Η επέκταση στοιχείου επιτρέπει τη δημιουργία πρόσθετων εισροών σε σελίδες επεξεργασίας των αναρτήσεων αντικειμένων.

en: Item Featured Image
el: Αντικείμενο Επιλεγμένη εικόνα

en: Item GPX Download
el: Λήψη στοιχείου GPX

en: Item Gallery
el: Συλλογή αντικειμένων

en: Item Get Directions
el: Στοιχείο Λήψη οδηγιών

en: Item Image Options
el: Επιλογές εικόνας στοιχείου

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
el: Η θέση στοιχείων

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
el: Τοποθεσίες αντικειμένων

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
el: Τοποθεσίες αντικειμένων

en: Item Locations widgets area
el: Περιοχή γραφικών στοιχείων Τοποθεσίες στοιχείων

en: Item Opening Hours
el: Ώρες λειτουργίας αντικειμένου

en: Item Options
el: Επιλογές αντικειμένου

en: Item Review
el: Αναθεώρηση αντικειμένου

en: Item Reviews
el: Κριτικές αντικειμένων

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
el: Οι Κριτικές αντικειμένων επεκτείνουν τα σχόλια του WordPress για να επιτρέπουν στους επισκέπτες του ιστότοπου να αφήνουν μια κριτική και βαθμολογία για τις αναρτήσεις αντικειμένων.

en: Item already claimed
el: Το στοιχείο έχει ήδη διεκδικηθεί

en: Item author
el: Συντάκτης αντικειμένου

en: Item category
el: Κατηγορία αντικειμένου

en: Item detail page slug
el: Σάλιαγκας σελίδας λεπτομερειών αντικειμένου

en: Item has been claimed
el: Το στοιχείο έχει διεκδικηθεί

en: Item location
el: Η θέση στοιχείων

en: Item owner reply.
el: Απάντηση κατόχου στοιχείου.

en: Item pending moderation from admin
el: Το στοιχείο εκκρεμεί εποπτεία από τον διαχειριστή

en: Item widgets area
el: Περιοχή γραφικών στοιχείων στοιχείων

en: Item:
el: Είδος:

en: Items
el: Είδη

[ctx: post type general name]
en: Items
el: Είδη

[ctx: post type menu name]
en: Items
el: Είδη

en: Keep header closed by default on mobile.
el: Διατηρήστε την κεφαλίδα κλειστή από προεπιλογή στο κινητό.

en: Kilometers
el: Χιλιόμετρα

en: Label color
el: Χρώμα ετικέτας

en: Label for email field
el: Ετικέτα για το πεδίο ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Label for submit button
el: Ετικέτα για κουμπί υποβολής

en: Label for username field
el: Ετικέτα για το πεδίο ονόματος χρήστη

en: Label used for Email input.
el: Ετικέτα που χρησιμοποιείται για εισαγωγή email.

en: Label used for Message textarea.
el: Ετικέτα που χρησιμοποιείται για την περιοχή κειμένου μηνυμάτων.

en: Label used for Name input.
el: Ετικέτα που χρησιμοποιείται για την εισαγωγή ονόματος.

en: Label used for Subject input.
el: Ετικέτα που χρησιμοποιείται για εισαγωγή θέματος.

en: Label width
el: Πλάτος ετικέτας

en: Large
el: Μεγάλο

en: Large button
el: Μεγάλο κουμπί

en: Large size
el: Μεγάλο μέγεθος

en: Latitude
el: Γεωγραφικό πλάτος

en: Leave a review
el: Αφήστε μια κριτική

en: Leave empty to not use this option.
el: Αφήστε το κενό για να μην χρησιμοποιήσετε αυτήν την επιλογή.

en: Left
el: Αριστερά

en: Limit displayed posts
el: Περιορίστε τις εμφανιζόμενες αναρτήσεις

en: Line under heading
el: Γραμμή κάτω από την επικεφαλίδα

en: Lines color
el: Χρώμα γραμμών

en: Lines decoration
el: Γραμμές διακόσμηση

en: Link label
el: Ετικέτα συνδέσμου

en: Links color
el: Χρώμα συνδέσμων

en: List layout
el: Διάταξη λίστας

en: Listing Advanced Filters
el: Καταχώριση προηγμένων φίλτρων

en: Listing Author Detail
el: Στοιχεία συγγραφέα καταχώρισης

en: Listing Authors List
el: Λίστα συγγραφέων καταχώρισης

en: Listing Categories List
el: Λίστα κατηγοριών καταχώρισης

en: Listing Category Page
el: Σελίδα κατηγορίας καταχώρισης

en: Listing Items List
el: Λίστα ειδών καταχώρισης

en: Listing Location Page
el: Σελίδα τοποθεσίας καταχώρισης

en: Listing Locations List
el: Λίστα τοποθεσιών καταχώρισης

en: Listing Map
el: Χάρτης καταχώρισης

en: Listing Map (for posts)
el: Χάρτης καταχώρισης (για δημοσιεύσεις)

en: Listing Membership Content
el: Περιεχόμενο εγγραφής μέλους

en: Listing Search Form
el: Φόρμα αναζήτησης καταχώρισης

en: Listing Search Results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης καταχώρισης

en: Listing Similar Items
el: Καταχώριση παρόμοιων αντικειμένων

en: Listing Subcategories List
el: Λίστα Υποκατηγοριών Καταχώρισης

en: Listing Sublocations List
el: Λίστα υποτοποθεσιών καταχώρισης

en: Location
el: Τοποθεσία

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location Details
el: Λεπτομέρειες τοποθεσίας

en: Locations
el: Τοποθεσίες

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
el: Τοποθεσίες

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
el: Τοποθεσίες

en: Log Out
el: Αποσύνδεση

en: Logged in text
el: Συνδεθείτε στο κείμενο

en: Logical operator
el: Λογικός τελεστής

en: Longitude
el: Γεωγραφικό μήκος

en: Map provider
el: Πάροχος χάρτη

en: Maps provider
el: Πάροχος χαρτών

en: Mark Item post as featured
el: Επισήμανση ανάρτησης αντικειμένου ως χαρακτηρισμένης

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
el: Επισημάνετε την κατηγορία ως χαρακτηρισμένη για να δοθεί προτεραιότητα στα εμφανιζόμενα αποτελέσματα.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
el: Επισημάνετε την τοποθεσία ως χαρακτηρισμένη για να δοθεί προτεραιότητα στα εμφανιζόμενα αποτελέσματα.

en: Marker Cluster Settings
el: Ρυθμίσεις συμπλέγματος δεικτών

en: Markers
el: Μαρκαδόροι

en: Markers & GPX Tracks
el: Δείκτες &amp; Κομμάτια GPX

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
el: Οι δείκτες σε απόσταση μικρότερη από ακτίνα %spx ομαδοποιούνται σε ομάδες. Ορίστε το 0 για να απενεργοποιήσετε τα συμπλέγματα.

en: Max number of items
el: Μέγιστος αριθμός στοιχείων

en: Maximum displayed posts
el: Μέγιστες εμφανιζόμενες αναρτήσεις

en: Maximum distance
el: Μέγιστη απόσταση

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
el: Υπέρβαση των μέγιστων στοιχείων για την τρέχουσα συνδρομή.

en: Maximum width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Medium size
el: Μεσαίο μέγεθος

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
el: Συγχωνεύστε τα πλαίσια ελέγχου στην ομάδα φίλτρων και εμφανίστε τα μαζί στα φίλτρα διεπαφής. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε περισσότερες ομάδες χρησιμοποιώντας διαφορετικά ονόματα ομάδων.

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message Help
el: Βοήθεια μηνύματος

en: Message Label
el: Ετικέτα μηνύματος

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
el: Το μήνυμα εμφανίζεται όταν η αποστολή της φόρμας απέτυχε λόγω προβλήματος στην πλευρά του διακομιστή.

en: Message displayed when the form validation failed.
el: Το μήνυμα εμφανίζεται όταν η επικύρωση της φόρμας απέτυχε.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
el: Το μήνυμα εμφανίζεται όταν η φόρμα στάλθηκε με επιτυχία.

en: Message for the email notification
el: Μήνυμα για την ειδοποίηση μέσω email

en: Metabox content settings
el: Ρυθμίσεις περιεχομένου Metabox

en: Migration finished
el: Η μετανάστευση ολοκληρώθηκε

en: Migration in progress
el: Μετανάστευση σε εξέλιξη

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
el: Η μετεγκατάσταση είναι αυτή τη στιγμή σε εξέλιξη. Θα μπορείτε να επανεκκινήσετε τη μετεγκατάσταση όταν ολοκληρωθεί.

en: Migration restarted
el: Η μετανάστευση ξεκίνησε ξανά

en: Miles
el: Μίλια

en: Mini
el: Μίνι

en: Minimum height unit
el: Μονάδα ελάχιστου ύψους

en: Minimum image height
el: Ελάχιστο ύψος εικόνας

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
el: Το ελάχιστο ύψος χάρτη μπορεί να διαφέρει από την καθορισμένη τιμή λόγω των αναγκών του εσωτερικού περιεχομένου του χάρτη.

en: Missing required GPX data
el: Λείπουν τα απαιτούμενα δεδομένα GPX

en: Mobile
el: Κινητό

en: Mobile size
el: Μέγεθος κινητού

en: Mobile width breakpoint
el: Σημείο διακοπής πλάτους κινητού

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Move backward
el: Μετακίνηση προς τα πίσω

en: Move forward
el: Προχώρα μπροστά

en: Multiselect
el: Πολλαπλή επιλογή

en: Name Help
el: Όνομα Βοήθεια

en: Name Label
el: Ετικέτα ονόματος

en: Name of sender displayed in received email.
el: Το όνομα του αποστολέα εμφανίζεται στο ληφθέν email.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
el: Όνομα καρτέλας ρυθμίσεων στη σελίδα Επεξεργασία στοιχείου.

en: New Category Name
el: Όνομα νέας κατηγορίας

en: New Item
el: Νέο αντικείμενο

en: New Location Name
el: Όνομα νέας τοποθεσίας

en: Newer reviews
el: Νεότερες κριτικές

en: Next
el: Επόμενο

en: Night
el: Νύχτα

en: No Items found
el: Δεν βρέθηκαν αντικείμενα

en: No Items found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν αντικείμενα στον Κάδο απορριμμάτων

en: No border
el: Χωρίς σύνορα

en: No borders
el: Χωρίς σύνορα

en: No lines
el: Χωρίς γραμμές

en: No posts found
el: Δεν βρέθηκαν αναρτήσεις

en: No repeat
el: Καμία επανάληψη

en: No results found.
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: No shadow
el: Καμία σκιά

en: No special pages found.
el: Δεν βρέθηκαν ειδικές σελίδες.

en: No users found
el: Δεν βρέθηκαν χρήστες

en: Non-membership visitors
el: Επισκέπτες που δεν είναι μέλη

en: None
el: Κανένας

en: Note
el: Σημείωση

en: Notification messages
el: Μηνύματα ειδοποίησης

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
el: Ειδοποίηση όταν το αντικείμενο έχει ήδη διεκδικηθεί. Αφήστε κενό για να αποκρύψετε την ειδοποίηση.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
el: Ειδοποίηση όταν το στοιχείο εκκρεμεί εποπτεία από τον διαχειριστή. Αφήστε κενό για να αποκρύψετε την ειδοποίηση.

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Number
el: Αριθμός

en: Number of items
el: Αριθμός αντικειμένων

en: OK
el: Εντάξει

en: Older reviews
el: Παλαιότερες κριτικές

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
el: Μια σκέψη για το &quot;%1$s&quot;

en: Only featured
el: Μόνο που παρουσιάζεται

en: Only featured items
el: Μόνο επιλεγμένα στοιχεία

en: Only parent categories
el: Μόνο γονικές κατηγορίες

en: Only parent locations
el: Μόνο τοποθεσίες γονέων

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
el: Ωχ! Αυτή η σελίδα δεν μπορεί να βρεθεί.

en: Open image in popup
el: Ανοίξτε την εικόνα σε αναδυόμενο παράθυρο

en: Opened by default
el: Άνοιξε από προεπιλογή

en: Opening Hours
el: Ωρες λειτουργίας

en: Opening hours
el: Ωρες λειτουργίας

en: Options
el: Επιλογές

en: Order Options
el: Επιλογές παραγγελίας

en: Order by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Order number
el: Αριθμός παραγγελίας

en: Organizer:
el: Διοργανωτής:

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Page template
el: Πρότυπο σελίδας

en: Parent Category
el: Γονική κατηγορία

en: Parent Category:
el: Γονική κατηγορία:

en: Parent Location
el: Τοποθεσία Γονέα

en: Parent Location:
el: Τοποθεσία γονέα:

en: Pending
el: εκκρεμής

en: Performance Settings
el: Ρυθμίσεις απόδοσης

en: Plugin Activation
el: Ενεργοποίηση πρόσθετου

en: Position unavailable
el: Η θέση δεν είναι διαθέσιμη

en: Post Options
el: Επιλογές ανάρτησης

en: Post has not selected any term.
el: Η ανάρτηση δεν έχει επιλέξει κανέναν όρο.

en: Posts Author Page
el: Σελίδα συγγραφέα αναρτήσεων

en: Posts Category Page
el: Σελίδα κατηγορίας αναρτήσεων

en: Posts Date Page
el: Σελίδα ημερομηνίας αναρτήσεων

en: Posts Search Form
el: Φόρμα αναζήτησης αναρτήσεων

en: Posts Search Results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης αναρτήσεων

en: Posts Tag Page
el: Σελίδα ετικέτας αναρτήσεων

en: Posts navigation
el: Πλοήγηση αναρτήσεων

en: Posts number color
el: Χρώμα αριθμού αναρτήσεων

en: Previous
el: Προηγούμενος

en: Proportional image height
el: Ανάλογο ύψος εικόνας

en: Radial gradient
el: Ακτινική κλίση

en: Random
el: Τυχαίος

en: Rating
el: Εκτίμηση

en: Rating stars color
el: Χρώμα αστεριών βαθμολογίας

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
el: Το θέμα που ενεργοποιήθηκε πρόσφατα δεν είναι συμβατό με την προσθήκη %s, επομένως η προσθήκη απενεργοποιήθηκε.

en: Recommended map height
el: Προτεινόμενο ύψος χάρτη

en: Reference Item Post
el: Ανάρτηση αντικειμένου αναφοράς

en: Remove GPX track
el: Κατάργηση κομματιού GPX

en: Remove Image
el: Αφαίρεση εικόνας

en: Repeat
el: Επαναλαμβάνω

en: Repeat horizontally
el: Επαναλάβετε οριζόντια

en: Repeat vertically
el: Επαναλάβετε κάθετα

en: Respond to review
el: Απαντήστε στην κριτική

en: Responsive options applied under screen width
el: Οι επιλογές απόκρισης εφαρμόζονται κάτω από το πλάτος της οθόνης

en: Restart migration
el: Επανεκκίνηση της μετεγκατάστασης

en: Results include at least one of selected filters.
el: Τα αποτελέσματα περιλαμβάνουν τουλάχιστον ένα από τα επιλεγμένα φίλτρα.

en: Results must include all selected filters.
el: Τα αποτελέσματα πρέπει να περιλαμβάνουν όλα τα επιλεγμένα φίλτρα.

en: Retro
el: Ρετρό

en: Reviews
el: Κριτικές

en: Right
el: σωστά

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Scroll
el: Πάπυρος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Categories
el: Αναζήτηση Κατηγοριών

en: Search Items
el: Αναζήτηση αντικειμένων

en: Search Locations
el: Αναζήτηση τοποθεσιών

en: Search Special ages
el: Αναζήτηση ειδικών ηλικιών

en: Search by geolocation
el: Αναζήτηση κατά γεωγραφική θέση

en: Search for authors
el: Αναζήτηση για συγγραφείς

en: Search for posts
el: Αναζήτηση αναρτήσεων

en: Search for reference item post
el: Αναζήτηση για ανάρτηση στοιχείου αναφοράς

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
el: Η φόρμα αναζήτησης εμφανίζεται μέσα στον χάρτη σε πλάτος οθόνης μεγαλύτερο από

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
el: Φόρμα αναζήτησης που επιτρέπει στους επισκέπτες να αναζητούν στοιχεία καταχώρισης ανά λέξη-κλειδί, κατηγορία ή τοποθεσία.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
el: Φόρμα αναζήτησης που επιτρέπει στους επισκέπτες να αναζητούν αναρτήσεις κατά λέξη-κλειδί, κατηγορία ή τοποθεσία.

en: Search keyword
el: Αναζήτηση λέξης-κλειδιού

en: Search results for:
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για:

en: Secret Key
el: Μυστικό κλειδί

en: Select
el: Επιλέγω

en: Select Category
el: Επιλέξτε Κατηγορία

en: Select Image
el: Επιλέξτε Εικόνα

en: Select Location
el: Επιλέξτε Τοποθεσία

en: Select alignment
el: Επιλέξτε ευθυγράμμιση

en: Select an Item
el: ΕΠΕΛΕΞΕ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ

en: Select featured category
el: Επιλέξτε επιλεγμένη κατηγορία

en: Select image
el: Επιλέξτε εικόνα

en: Select layout
el: Επιλέξτε διάταξη

en: Select position of unit displayed with number value.
el: Επιλέξτε τη θέση της μονάδας που εμφανίζεται με αριθμητική τιμή.

en: Select size
el: Διάλεξε μέγεθος

en: Select type input cannot use AND operator.
el: Η είσοδος επιλογής τύπου δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τον τελεστή ΚΑΙ.

en: Select type of input field.
el: Επιλέξτε τον τύπο του πεδίου εισαγωγής.

en: Select your rating, please.
el: Επιλέξτε τη βαθμολογία σας, παρακαλώ.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
el: Η επιλεγμένη κατηγορία θα τεθεί σε προτεραιότητα και θα παρουσιάσει τη θέση Αντικειμένου στον χάρτη.

en: Selected post is no more published.
el: Η επιλεγμένη ανάρτηση δεν δημοσιεύεται πλέον.

en: Selected posts
el: Επιλεγμένες αναρτήσεις

en: Selected posts are no more published.
el: Οι επιλεγμένες αναρτήσεις δεν δημοσιεύονται πλέον.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
el: Η επιλεγμένη θέση αναφοράς θα παρατίθεται πριν από όλες τις άλλες παρόμοιες αναρτήσεις.

en: Send Button Text
el: Κείμενο κουμπιού αποστολής

en: Sender Email
el: Email αποστολέα

en: Sender Name
el: Ονομα αποστολέα

en: Server Error Message
el: Μήνυμα σφάλματος διακομιστή

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
el: Ο διακομιστής αντιμετώπισε σφάλμα. Εάν το πρόβλημα παραμένει, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του ιστότοπου.

en: Settings Saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Shadow
el: Σκιά

en: Shadow color
el: Χρώμα σκιάς

en: Shadow settings
el: Ρυθμίσεις σκιάς

en: Show Category description
el: Εμφάνιση περιγραφής κατηγορίας

en: Show Category icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου κατηγορίας

en: Show Email Address
el: Δείξε την διέυθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομίου

en: Show Location description
el: Εμφάνιση περιγραφής τοποθεσίας

en: Show Location icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου τοποθεσίας

en: Show Opening Hours
el: Εμφάνιση ωρών λειτουργίας

en: Show Streetview
el: Εμφάνιση Streetview

en: Show address
el: Εμφάνιση διεύθυνσης

en: Show advanced filters
el: Εμφάνιση προηγμένων φίλτρων

en: Show author image
el: Εμφάνιση εικόνας συγγραφέα

en: Show biographical info
el: Εμφάνιση βιογραφικών στοιχείων

en: Show categories
el: Εμφάνιση κατηγοριών

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
el: Εμφάνιση φόρμας επικοινωνίας στη σελίδα που στέλνει ένα email σε καθορισμένη διεύθυνση email

en: Show cover image
el: Εμφάνιση εικόνας εξωφύλλου

en: Show data
el: Εμφάνιση δεδομένων

en: Show date
el: Εμφάνιση ημερομηνίας

en: Show description
el: Δείξε περιγραφή

en: Show empty map
el: Εμφάνιση κενού χάρτη

en: Show featured image
el: Εμφάνιση επιλεγμένης εικόνας

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
el: Εμφάνιση επιλεγμένων στοιχείων στην κορυφή της λίστας πριν από όλες τις άλλες αναρτήσεις στοιχείων.

en: Show filters group title
el: Εμφάνιση τίτλου ομάδας φίλτρων

en: Show link
el: Εμφάνιση συνδέσμου

en: Show link label input
el: Εμφάνιση εισαγωγής ετικέτας συνδέσμου

en: Show locations
el: Εμφάνιση τοποθεσιών

en: Show more
el: Δείτε περισσότερα

en: Show navigation arrows
el: Εμφάνιση βελών πλοήγησης

en: Show on map
el: Εμφάνιση στον χάρτη

en: Show only categories marked as featured.
el: Εμφάνιση μόνο κατηγοριών που έχουν επισημανθεί ως επιλεγμένες.

en: Show only featured category
el: Εμφάνιση μόνο επιλεγμένης κατηγορίας

en: Show only locations marked as featured.
el: Εμφάνιση μόνο τοποθεσιών που έχουν επισημανθεί ως επιλεγμένες.

en: Show pagination bullets
el: Εμφάνιση κουκκίδων σελιδοποίησης

en: Show posts number
el: Εμφάνιση αριθμού αναρτήσεων

en: Show price
el: Εμφάνιση τιμής

en: Show rating
el: Εμφάνιση βαθμολογίας

en: Show reference Item Post
el: Εμφάνιση αναφοράς Ανάρτηση αντικειμένου

en: Show selected filters
el: Εμφάνιση επιλεγμένων φίλτρων

en: Show selected inputs
el: Εμφάνιση επιλεγμένων εισόδων

en: Show similar posts from the same:
el: Εμφάνιση παρόμοιων αναρτήσεων από το ίδιο:

en: Show submit filter button
el: Εμφάνιση κουμπιού φίλτρου υποβολής

en: Show subtitle
el: Εμφάνιση υπότιτλου

en: Show track endpoint markers on
el: Εμφάνιση δεικτών τελικού σημείου κομματιού ενεργοποιημένη

en: Show web
el: Εμφάνιση ιστού

en: Silver
el: Ασήμι

en: Simple layout
el: Απλή διάταξη

en: Site Key
el: Κλειδί τοποθεσίας

en: Site logo
el: Λογότυπο τοποθεσίας

en: Skip number of posts from start
el: Παράλειψη αριθμού αναρτήσεων από την αρχή

en: Small
el: Μικρό

en: Small button
el: Μικρό κουμπί

en: Small size
el: Μικρό μέγεθος

en: Solid color
el: Στερεό χρώμα

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
el: Ειδική Σελίδα

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
el: Ειδικές Σελίδες

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
el: Ειδικές Σελίδες

en: Special page updated.
el: Η ειδική σελίδα ενημερώθηκε.

en: Special pages list
el: Λίστα ειδικών σελίδων

en: Special pages list navigation
el: Πλοήγηση στη λίστα ειδικών σελίδων

en: Spread radius
el: Ακτίνα εξάπλωσης

en: Start and end of track
el: Έναρξη και τέλος διαδρομής

en: Step
el: Βήμα

en: Streetview
el: Θέα στο δρόμο

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
el: Το Streetview είναι διαθέσιμο μόνο εάν το κλειδί API Google είναι ενεργοποιημένο

en: Style
el: Στυλ

en: Style JSON
el: Στυλ JSON

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject Help
el: Βοήθεια για το θέμα

en: Subject Label
el: Ετικέτα θέματος

en: Subject for the email notification
el: Θέμα για την ειδοποίηση μέσω email

en: Submit Label
el: Υποβολή ετικέτας

en: Submit distance button label
el: Υποβολή ετικέτας κουμπιού απόστασης

en: Submit filters button label
el: Ετικέτα κουμπιού υποβολής φίλτρων

en: Submit reply
el: Υποβολή απάντησης

en: Submit review
el: Υποβολή κριτικής

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Success Message
el: Μήνυμα επιτυχίας

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Table style
el: Στυλ τραπεζιού

en: Tag archives:
el: Αρχεία ετικετών:

en: Telephone
el: Τηλέφωνο

en: Terms & Conditions label
el: Ετικέτα Όρων &amp; Προϋποθέσεων

en: Text
el: Κείμενο

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text displayed in the form when user is logged in
el: Κείμενο που εμφανίζεται στη φόρμα όταν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος

en: Text displayed instead of full website url
el: Εμφανίζεται κείμενο αντί για πλήρη διεύθυνση url ιστότοπου

en: Text displayed on Send Button.
el: Το κείμενο εμφανίζεται στο κουμπί Αποστολή.

en: Text displayed on empty map
el: Κείμενο που εμφανίζεται στον κενό χάρτη

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
el: Εισαγωγή φόρμας κειμένου για Όρους &amp; Προϋποθέσεις. Αφήστε κενό για να απενεργοποιήσετε το πλαίσιο ελέγχου.

en: Text layout
el: Διάταξη κειμένου

en: Text link
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
el: Κείμενο μηνύματος email. Διαθέσιμες είναι οι μεταβλητές: {user-name} {user-email} {user-message}

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
el: Δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίηση της προσθήκης %s. Δεν είναι συμβατό με το τρέχον ενεργό θέμα.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
el: Ο μέγιστος αριθμός στοιχείων που μπορούν να δημοσιεύσουν οι πελάτες με αυτήν τη συνδρομή (Αφήστε κενό για τον απεριόριστο αριθμό στοιχείων).

en: Theme
el: Θέμα

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες συνδρομές. Προσθέστε μερικά, παρακαλώ.

en: There are no filters to show.
el: Δεν υπάρχουν φίλτρα για εμφάνιση.

en: There are no inputs to show.
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα για εμφάνιση.

en: There are no selected inputs to show.
el: Δεν υπάρχουν επιλεγμένες είσοδοι για εμφάνιση.

en: Thick border
el: Χοντρό περίγραμμα

en: Thick borders
el: Χοντρά σύνορα

en: Thin border
el: Λεπτό περίγραμμα

en: Thin borders
el: Λεπτά σύνορα

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
el: Αυτή η δυνατότητα προσθέτει τη λειτουργία Καταχώρισης αξιώσεων για στοιχεία καταχώρισης

en: This product is a Citadela Subscription.
el: Αυτό το προϊόν είναι συνδρομή Citadela.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
el: Αυτή η ρύθμιση θα ενεργοποιήσει την επεξεργασία των αναρτήσεων αντικειμένων με χρήση του επεξεργαστή Gutenberg. Αυτή η δυνατότητα θα σας επιτρέψει να έχετε μεγαλύτερη ευελιξία διαχείρισης. Προσέξτε ποια μπλοκ συμπεριλαμβάνετε στη λεπτομέρεια του αντικειμένου, καθώς όλα θα τοποθετηθούν στο μπλοκ &quot;Περιεχόμενο Αντικειμένου&quot; στην Ειδική σελίδα Λεπτομέρειες Αντικειμένου.

en: Thumbnail
el: Ονυξ του αντίχειρος

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Time in seconds
el: Χρόνος σε δευτερόλεπτα

en: Title
el: Τίτλος

en: Title color
el: Χρώμα τίτλου

en: Titles color
el: Χρώμα τίτλων

en: Top
el: Μπλουζα

en: Top left
el: Πάνω αριστερά

en: Top right
el: Πάνω δεξιά

en: Track color
el: Χρώμα διαδρομής

en: Track endpoints color
el: Χρώμα τελικών σημείων παρακολούθησης

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
el: Τα κομμάτια κρύβονται και αντικαθίστανται με δείκτη χάρτη ανάλογα με το επίπεδο ζουμ.

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Turn on Claim Listing feature
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία Καταχώρισης αξιώσεων

en: Turn on Item Extension features
el: Ενεργοποιήστε τις δυνατότητες επέκτασης στοιχείου

en: Turn on Item Reviews for listing items
el: Ενεργοποιήστε τις Κριτικές στοιχείων για την καταχώριση στοιχείων

en: Type for search...
el: Πληκτρολογήστε για αναζήτηση...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
el: Το μη επιλεγμένο μεμονωμένο πλαίσιο ελέγχου δεν θα εμφανιστεί.

en: Unclaimed
el: Αζήτητος

en: Under image
el: Κάτω από την εικόνα

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό για νέο πεδίο εισαγωγής. Χρησιμοποιήστε μία λέξη, χωρίς κενά. Επιτρέπονται οι κάτω παύλες και οι παύλες.

en: Unit of number
el: Μονάδα αριθμού

en: Unit position
el: Θέση μονάδας

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
el: Καθολικές δυνατότητες καταχώρισης για οποιονδήποτε ιστότοπο

en: Update Category
el: Ενημέρωση κατηγορίας

en: Update Location
el: Ενημέρωση τοποθεσίας

en: Upload file
el: Ανέβασμα αρχείου

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
el: Το μεταφορτωμένο αρχείο δεν περιλαμβάνει τα απαιτούμενα δεδομένα κομματιού GPX.

en: Uploaded file has not valid XML format.
el: Το μεταφορτωμένο αρχείο δεν έχει έγκυρη μορφή XML.

en: Uploading&#8230;
el: Μεταφόρτωση…

en: Use Contact Form
el: Χρησιμοποιήστε τη Φόρμα Επικοινωνίας

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
el: Χρησιμοποιήστε τη διεπαφή Easy Admin για τους συνδρομητές σας

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
el: Χρησιμοποιήστε το πρόγραμμα επεξεργασίας Gutenberg για το περιεχόμενο των στοιχείων της καταχώρισης

en: Use carousel
el: Χρησιμοποιήστε καρουζέλ

en: Use correct full website url
el: Χρησιμοποιήστε το σωστό πλήρες url ιστότοπου

en: Use geolocation search
el: Χρησιμοποιήστε την αναζήτηση γεωγραφικής θέσης

en: Use in search filter
el: Χρήση στο φίλτρο αναζήτησης

en: Use responsive options
el: Χρησιμοποιήστε επιλογές απόκρισης

en: Use valid email address, please.
el: Χρησιμοποιήστε έγκυρη διεύθυνση email, παρακαλώ.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
el: Χρήσιμο για την εμφάνιση πρόσθετου κειμένου βοήθειας ή κειμένου GDPR με κάθε εισαγωγή στη φόρμα.

en: User ID
el: ταυτότητα χρήστη

en: User additional options
el: Πρόσθετες επιλογές χρήστη

en: User denied geolocation
el: Ο χρήστης αρνήθηκε τη γεωγραφική θέση

en: User email
el: email χρήστη

en: User login
el: Σύνδεση χρήστη

en: User posts count
el: Οι αναρτήσεις των χρηστών μετράνε

en: User registration date
el: Ημερομηνία εγγραφής χρήστη

en: Username Label
el: Ετικέτα ονόματος χρήστη

en: Users with active membership
el: Χρήστες με ενεργή συνδρομή

en: Validation Error Message
el: Μήνυμα σφάλματος επικύρωσης

en: Value color
el: Χρώμα αξίας

en: Vertical offset
el: Κατακόρυφη μετατόπιση

en: View Category
el: Προβολή Κατηγορίας

en: View Item
el: Προβολή αντικειμένου

en: View Location
el: Προβολή τοποθεσίας

en: View Site
el: Προβολή ιστότοπου

en: View more
el: Δείτε περισσότερα

en: View posts
el: Προβολή αναρτήσεων

en: View posts label
el: Προβολή ετικέτας αναρτήσεων

en: View track on the map
el: Δείτε το κομμάτι στο χάρτη

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
el: Συνιστούμε να χρησιμοποιήσετε τη μορφή ώρας 24:00 για σκοπούς SEO και να ικανοποιήσετε τις απαιτήσεις δομημένων δεδομένων της Google. Χρησιμοποιήστε το χρόνο όπως 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
el: Απενεργοποιήσαμε την προσθήκη Citadela Directory Lite. Τώρα μπορείτε να ενεργοποιήσετε και να απολαύσετε την πλήρη έκδοση της προσθήκης.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
el: Παρατηρήσαμε ότι η προσθήκη WooCommerce Subscriptions είναι ενεργή, η λειτουργία συνδρομών από την προσθήκη Citadela Listing είναι διαθέσιμη.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
el: Παρατηρήσαμε ότι εκτελείτε μια παλιά έκδοση της PHP που δεν υποστηρίζεται πλέον, επομένως <em>η προσθήκη απενεργοποιήθηκε</em> . Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας είναι γρήγορος και ασφαλής, <a href='%1$s'>αναβαθμίζοντας την PHP στην πιο πρόσφατη έκδοση</a> . Η ελάχιστη απαίτηση για %2$s είναι <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
el: Παρατηρήσαμε ότι εκτελείτε μια παλιά έκδοση του WordPress, επομένως <em>η προσθήκη απενεργοποιήθηκε</em> . Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας είναι ασφαλής και ενημερωμένος, <a href='%1$s'>ενημερώνοντας το WordPress στην πιο πρόσφατη έκδοση</a> . Η ελάχιστη απαίτηση για %2$s είναι το <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Web
el: Ιστός

en: Website Link
el: Σύνδεσμος ιστοσελίδας

en: Website Link Label
el: Ετικέτα συνδέσμου ιστότοπου

en: Website link rel attribute
el: Χαρακτηριστικό σύνδεσης ιστότοπου rel

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
el: Γραφικά στοιχεία που εμφανίζονται σε σελίδες Κατηγοριών Αντικειμένων.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
el: Γραφικά στοιχεία που εμφανίζονται στις σελίδες Τοποθεσίες στοιχείων.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
el: Γραφικά στοιχεία που εμφανίζονται στις σελίδες αναρτήσεων στοιχείων.

en: Will be listed all available similar items.
el: Θα αναγράφονται όλα τα διαθέσιμα παρόμοια είδη.

en: With background
el: Με φόντο

en: With search form
el: Με φόρμα αναζήτησης

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
el: Με το url θα υπάρχει πρόσθετη είσοδος για την εισαγωγή κειμένου που εμφανίζεται αντί για απλό σύνδεσμο.

en: WooCommerce subscriptions
el: Συνδρομές WooCommerce

en: Works when block is the only block in a column.
el: Λειτουργεί όταν το μπλοκ είναι το μόνο μπλοκ σε μια στήλη.

en: You do not have permission to upload files.
el: Δεν έχετε άδεια να ανεβάσετε αρχεία.

en: You must be logged in to post a review.
el: Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να δημοσιεύσετε μια κριτική.

en: Your rating
el: Η βαθμολογία σας

en: Your reply to review
el: Η απάντησή σας στην κριτική

en: Your review
el: Η δικιά σου κριτική

en: blue : Blue color
el: μπλε : Μπλε χρώμα

en: default image size
el: προεπιλεγμένο μέγεθος εικόνας

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
el: ή

en: post | posts
el[0]: Θέση

en: red : Red color
el: κόκκινο: Κόκκινο χρώμα
