Citadela Listing 5.7.15 - en to el translation catalogue (808 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
el[0]: %1$s κριτική για &ldquo;%2$s&rdquo,

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
el: %s έχει ολοκληρώσει τη μετανάστευση. Όλα τα στοιχεία, οι κατηγορίες και οι τοποθεσίες από το προηγούμενο θέμα καταλόγου AIT είναι τώρα διαθέσιμα για χρήση με το πρόσθετο Citadela Listing.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
el: Το %s μεταφέρει αυτόματα στο παρασκήνιο όλα τα στοιχεία, τις κατηγορίες και τις τοποθεσίες από το προηγούμενο θέμα καταλόγου AIT. Η διαδικασία μετάβασης μπορεί να διαρκέσει αρκετά λεπτά. Θα σας ενημερώσουμε όταν ολοκληρωθεί η μετανάστευση. Μπορείτε να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε το WordPress ως συνήθως.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
el: %s plugin και ασυμβατότητα PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
el: %s plugin και WordPress ασυμβατότητα

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
el: ασυμβατότητα του πρόσθετου %s

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
el: Το πρόσθετο %s είναι ενεργό

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
el[0]: %s αναθεώρηση

en: 404 Page
el: Σελίδα 404

en: API Key
el: Κλειδί API

en: Actions:
el: Ενέργειες:

[ctx: Item]
en: Add New
el: Προσθήκη νέου

en: Add New Category
el: Προσθήκη νέας κατηγορίας

en: Add New Item
el: Προσθήκη νέου στοιχείου

en: Add New Location
el: Προσθήκη νέας τοποθεσίας

en: Add images to gallery
el: Προσθήκη εικόνων στη γκαλερί

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address and Location
el: Διεύθυνση και τοποθεσία

en: Address and location
el: Διεύθυνση και τοποθεσία

en: Advanced Filters block displayed within search form
el: Μπλοκ προηγμένων φίλτρων που εμφανίζεται στη φόρμα αναζήτησης

en: Advanced Header Design
el: Προηγμένος σχεδιασμός κεφαλίδας

en: Advanced header
el: Προηγμένη κεφαλίδα

en: Align Center
el: Ευθυγραμμίστε το κέντρο

en: Align Justify
el: Ευθυγραμμίστε Δικαιολογήστε

en: Align Left
el: Ευθυγράμμιση αριστερά

en: Align Right
el: Ευθυγράμμιση δεξιά

en: Align Text Center
el: Ευθυγράμμιση κειμένου κέντρο

en: Align Text Justify
el: Ευθυγράμμιση κειμένου Justify

en: Align Text Left
el: Ευθυγράμμιση κειμένου αριστερά

en: Align Text Right
el: Στοίχιση κειμένου δεξιά

en: Alignment
el: Ευθυγράμμιση

en: All
el: Όλα

en: All Categories
el: Όλες οι κατηγορίες

en: All Items
el: Όλα τα αντικείμενα

en: All Locations
el: Όλες οι τοποθεσίες

en: All Special Pages
el: Όλες οι ειδικές σελίδες

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
el: Όλα τα στοιχεία, οι κατηγορίες και οι τοποθεσίες που μεταφέρθηκαν αυτόματα διαγράφηκαν από τη βάση δεδομένων σας. Ξεκίνησε νέα διαδικασία μετανάστευσης.

en: All filters
el: Όλα τα φίλτρα

en: All inputs
el: Όλες οι είσοδοι

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να διαχειρίζεται τα σχόλια για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να διαχειρίζεται τις κριτικές για τα προϊόντα Citadela.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει κατηγορίες για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τοποθεσίες για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει την Κατηγορία Προτεινόμενη για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει το αρχείο διαδρομής GPX για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τις επιλογές επέκτασης αντικειμένου για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τη διεύθυνση και την τοποθεσία για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει την επαφή για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει το περιεχόμενο για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει το απόσπασμα για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει την εικόνα που εμφανίζεται για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τις γενικές επιλογές για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τη γκαλερί εικόνων για τα αντικείμενα Citadela.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τις ώρες λειτουργίας των αντικειμένων της Citadela.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
el: Επιτρέψτε στον πελάτη να ορίσει τα χαρακτηριστικά της σελίδας για τα αντικείμενα Citadela.

en: Already claimed
el: Έχει ήδη διεκδικηθεί

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
el: Η ήδη ανοιχτή θέση στοιχείου θα χρησιμοποιηθεί ως θέση αναφοράς.

en: Any active subscription
el: Οποιαδήποτε ενεργή συνδρομή

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Approve
el: Έγκριση

en: Approve claim
el: Έγκριση απαίτησης

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Archives:
el: Αρχεία:

en: Are you sure you want to decline this claim?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να απορρίψετε αυτή την αίτηση;

en: Ascending
el: Ανερχόμενο

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Author Details
el: Λεπτομέρειες του συγγραφέα

en: Author archives:
el: Αρχείο συγγραφέα:

en: Author biographical info
el: Βιογραφικά στοιχεία του συγγραφέα

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Authors to display
el: Συγγραφείς για εμφάνιση

en: Automatic Listing Map
el: Χάρτης αυτόματης καταχώρισης

en: Automatic Listing Map (for posts)
el: Χάρτης αυτόματης καταχώρισης (για αναρτήσεις)

en: Automatic height
el: Αυτόματο ύψος

en: Autoplay
el: Αυτόματο παιχνίδι

en: Background
el: Ιστορικό

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Background image
el: Εικόνα φόντου

en: Background on collapsed form
el: Υπόβαθρο για την καταρρέουσα φόρμα

en: Background settings
el: Ρυθμίσεις φόντου

en: Background type
el: Τύπος φόντου

en: Blur background
el: Θόλωμα φόντου

en: Blur radius
el: Ακτίνα θόλωσης

en: Border around filter group
el: Περίγραμμα γύρω από την ομάδα φίλτρων

en: Border around heading
el: Περίγραμμα γύρω από την επικεφαλίδα

en: Border color
el: Χρώμα περιγράμματος

en: Border radius
el: Ακτίνα συνόρων

en: Border settings
el: Ρυθμίσεις συνόρων

en: Border style
el: Στυλ περιγράμματος

en: Border width
el: Πλάτος περιγράμματος

en: Borders color
el: Χρώμα συνόρων

en: Borders width
el: Πλάτος συνόρων

en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: Bottom left
el: Κάτω αριστερά

en: Bottom right
el: Κάτω δεξιά

en: Box layout
el: Διάταξη κουτιού

en: Box width
el: Πλάτος κουτιού

en: Button background color
el: Χρώμα φόντου κουμπιού

en: Button border radius
el: Ακτίνα περιγράμματος κουμπιού

en: Button color
el: Χρώμα κουμπιού

en: Button settings
el: Ρυθμίσεις κουμπιών

en: Button style
el: Στυλ κουμπιού

en: Button text color
el: Χρώμα κειμένου κουμπιού

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Captcha check failed!
el: Ο έλεγχος Captcha απέτυχε!

en: Caption text
el: Κείμενο λεζάντας

en: Carousel Options
el: Επιλογές καρουσέλ

en: Carousel autoplay enabled
el: Ενεργοποιημένη αυτόματη αναπαραγωγή καρουζέλ

en: Carousel decoration color
el: Χρώμα διακόσμησης καρουζέλ

en: Carousel loop mode enabled
el: Λειτουργία βρόχου καρουσέλ ενεργοποιημένη

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category Details
el: Λεπτομέρειες κατηγορίας

en: Category archives:
el: Αρχεία κατηγορίας:

en: Category color
el: Χρώμα κατηγορίας

en: Category decoration color
el: Κατηγορία χρώμα διακόσμησης

en: Category icon
el: Εικονίδιο κατηγορίας

en: Center
el: Κέντρο

en: Center left
el: Κέντρο αριστερά

en: Center right
el: Κέντρο δεξιά

en: Change GPX track
el: Αλλαγή διαδρομής GPX

en: Checkbox
el: Κουτάκι ελέγχου

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
el: Επιλογές για τον επιλεγμένο τύπο εισόδου. Εισάγετε μία επιλογή ανά γραμμή, χωρίστε την αποθηκευμένη τιμή εισόδου και το κείμενο που εμφανίζεται στην είσοδο χρησιμοποιώντας άνω και κάτω τελεία.

en: Choose option
el: Επιλέξτε επιλογή

en: Citadela - Special Pages
el: Citadela - Ειδικές σελίδες

note: translators: %s plugin's name
en: Citadela Directory Lite
el: Citadela Κατάλογος Lite

en: Citadela Half Layout Map Settings
el: Ρυθμίσεις χάρτη Citadela Half Layout

en: Citadela Item Page Layout
el: Citadela Στοιχείο Διάταξη σελίδας

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
el: Λίστα Citadela

en: Citadela Listing > Item Extension
el: Citadela Listing > Επέκταση στοιχείου

en: Citadela Listing Blocks
el: Citadela Λίστα μπλοκ

en: Citadela Special Pages
el: Citadela Ειδικές σελίδες

en: Citadela Subscription
el: Συνδρομή Citadela

en: Claim Listing
el: Διεκδίκηση καταχώρισης

en: Claim Listing Request
el: Αίτημα καταχώρισης αξίωσης

en: Claim as:
el: Ισχυρισμός ως:

en: Claim listing has been approved
el: Η καταχώριση αξίωσης έχει εγκριθεί

en: Claim listing has been declined
el: Η καταχώριση της απαίτησης έχει απορριφθεί

en: Claim status
el: Κατάσταση αξίωσης

en: Claimed by
el: Διεκδικείται από

en: Clear
el: Σαφής

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
el: Κάνοντας κλικ στο παρακάτω κουμπί θα επανεκκινήσετε τη διαδικασία μετάβασης. Όλα τα στοιχεία, οι κατηγορίες και οι τοποθεσίες που μεταφέρθηκαν αυτόματα θα διαγραφούν. Όλα τα στοιχεία, οι κατηγορίες και οι τοποθεσίες που δημιουργήθηκαν χειροκίνητα δεν θα διαγραφούν. Η διαδικασία μετανάστευσης θα ξεκινήσει αυτόματα μετά από αυτό.

en: Closed on mobile
el: Κλειστό στο κινητό

en: Cluster radius in px
el: Ακτίνα συστάδας σε px

en: Clusters are disabled.
el: Οι συστάδες είναι απενεργοποιημένες.

en: Collapsible filters section.
el: Αναδιπλούμενο τμήμα φίλτρων.

en: Comments
el: Σχόλια

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content visible for:
el: Περιεχόμενο ορατό για:

en: Copy and paste the JSON from this website:
el: Αντιγράψτε και επικολλήστε το JSON από αυτόν τον ιστότοπο:

en: Couldn't find location, try different address.
el: Δεν μπόρεσα να βρω την τοποθεσία, δοκιμάστε άλλη διεύθυνση.

en: Cover
el: Εξώφυλλο

en: Cover column height
el: Ύψος στήλης κάλυψης

en: Cover image
el: Εικόνα εξωφύλλου

en: Current block view
el: Τρέχουσα προβολή μπλοκ

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Custom Height Settings
el: Προσαρμοσμένες ρυθμίσεις ύψους

en: Custom inputs
el: Προσαρμοσμένες είσοδοι

en: Custom shadow
el: Προσαρμοσμένη σκιά

en: Customized options for mobile screen width.
el: Προσαρμοσμένες επιλογές για το πλάτος της οθόνης του κινητού.

en: Dark
el: Σκούρο

en: Data migration
el: Μετανάστευση δεδομένων

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
el: Τα δεδομένα των εισόδων χωρίς τιμή δεν θα εμφανίζονται.

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date archives:
el: Αρχεία ημερομηνίας:

en: Date color
el: Χρώμα ημερομηνίας

en: Decide if email address is visible for visitors
el: Αποφασίστε αν η διεύθυνση email είναι ορατή για τους επισκέπτες

en: Decline
el: Πτώση

en: Decline claim
el: Απόρριψη αξίωσης

en: Decoration color
el: Χρώμα διακόσμησης

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default Layout Options
el: Προεπιλεγμένες επιλογές διάταξης

en: Default Search Results
el: Προεπιλεγμένα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Default Search Results Page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
el: Προεπιλεγμένο κείμενο επιλογής, που εμφανίζεται ως πρώτη επιλογή στην επιλογή.

en: Default shadow
el: Προεπιλεγμένη σκιά

en: Default size
el: Προεπιλεγμένο μέγεθος

en: Delay between slides
el: Καθυστέρηση μεταξύ διαφανειών

en: Descending
el: Κατιούσα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description text that appear on edit page with new input.
el: Κείμενο περιγραφής που εμφανίζεται στη σελίδα επεξεργασίας με νέα εισαγωγή.

en: Design Options
el: Επιλογές σχεδιασμού

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Desktop size
el: Μέγεθος επιφάνειας εργασίας

en: Disable filters button label
el: Ετικέτα κουμπιού απενεργοποίησης φίλτρων

en: Disable geolocation button label
el: Απενεργοποίηση της ετικέτας κουμπιού γεωγραφικού εντοπισμού

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
el: Εμφανίζονται τα πλησιέστερα αντικείμενα με βάση τις συντεταγμένες GPS τους.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
el: Θα εμφανιστούν αναρτήσεις παρόμοιες με την επιλεγμένη αναφορά Item Post.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
el: Εμφανίζει τη διεύθυνση, τον αριθμό τηλεφώνου και άλλες πληροφορίες επικοινωνίας του συγκεκριμένου στοιχείου καταχώρισης.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
el: Εμφανίζει το κουμπί που ανοίγει την πλοήγηση στους Χάρτες Google για την τοποθεσία του Item Post.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
el: Εμφανίζει το κουμπί για τη λήψη του αρχείου GPX που έχει αντιστοιχιστεί στο στοιχείο.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
el: Εμφανίζει τη φόρμα επικοινωνίας που στέλνει email απευθείας στη διεύθυνση email του συγκεκριμένου στοιχείου καταχώρισης.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
el: Εμφανίζει περιεχόμενο μόνο για χρήστες με ενεργή συνδρομή ή μόνο για επισκέπτες χωρίς συνδρομή.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
el: Εμφανίζει το περιεχόμενο που έχει γραφτεί στον οπτικό επεξεργαστή του συγκεκριμένου στοιχείου καταχώρισης.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
el: Εμφανίζει τη γκαλερί των εικόνων που έχουν εκχωρηθεί στο Item Post.

en: Displays information about author on author archive page.
el: Εμφανίζει πληροφορίες σχετικά με τον συγγραφέα στη σελίδα αρχείου συγγραφέα.

en: Displays information about selected authors.
el: Εμφανίζει πληροφορίες σχετικά με τους επιλεγμένους συγγραφείς.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
el: Εμφανίζει πληροφορίες από τις εισόδους επέκτασης στοιχείου που έχουν εκχωρηθεί στο στοιχείο.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
el: Εμφανίζει τις κατηγορίες καταχωρίσεων με βάση συγκεκριμένο φίλτρο. Μπορεί να εμφανίσει γονικές κατηγορίες ή υποκατηγορίες από συγκεκριμένη κατηγορία.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
el: Εμφανίζει στοιχεία καταλόγου με βάση την τρέχουσα σελίδα κατηγορίας/τοποθεσίας ή τα αποτελέσματα από τη φόρμα αναζήτησης.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
el: Εμφανίζει στοιχεία καταλόγου με βάση τα φίλτρα. Για παράδειγμα, στοιχεία μόνο από συγκεκριμένη κατηγορία, τοποθεσία ή προτεινόμενα στοιχεία.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
el: Εμφανίζει στοιχεία καταλόγου στο χάρτη με βάση τα φίλτρα. Για παράδειγμα, στοιχεία μόνο από συγκεκριμένη κατηγορία, τοποθεσία ή προτεινόμενα στοιχεία.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
el: Εμφανίζει στοιχεία καταλόγου παρόμοια με την επιλεγμένη θέση στοιχείου αναφοράς.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
el: Εμφανίζει τις τοποθεσίες καταχώρισης με βάση συγκεκριμένο φίλτρο. Μπορεί να εμφανίσει γονικές τοποθεσίες ή υπο-τοποθεσίες από συγκεκριμένη τοποθεσία.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
el: Εμφανίζει τις υποκατηγορίες της λίστας με βάση την τρέχουσα σελίδα κατηγορίας.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
el: Εμφανίζει τις υποτοποθεσίες καταχώρησης με βάση την τρέχουσα σελίδα κατηγορίας.

en: Displays main item image of specific listing item.
el: Εμφανίζει την εικόνα του κύριου στοιχείου του συγκεκριμένου στοιχείου καταχώρισης.

en: Displays opening hours of specific listing item.
el: Εμφανίζει τις ώρες λειτουργίας του συγκεκριμένου στοιχείου καταχώρισης.

en: Displays posts based on current results from search form.
el: Εμφανίζει αναρτήσεις με βάση τα τρέχοντα αποτελέσματα από τη φόρμα αναζήτησης.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
el: Εμφανίζει αναρτήσεις με βάση τα τρέχοντα αποτελέσματα στην προεπιλεγμένη σελίδα αποτελεσμάτων αναζήτησης του WordPress.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
el: Εμφανίζει αναρτήσεις στο χάρτη με βάση φίλτρα. Για παράδειγμα, αναρτήσεις μόνο από συγκεκριμένη κατηγορία ή τοποθεσία.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
el: Εμφανίζει αυτόματα τα σχετικά στοιχεία καταχώρισης με βάση την τρέχουσα σελίδα. Για παράδειγμα, αποτελέσματα αναζήτησης ή θέση λεπτομερειών στοιχείου.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
el: Εμφανίζει αυτόματα σχετικές δημοσιεύσεις με βάση την τρέχουσα σελίδα. Για παράδειγμα, αποτελέσματα αναζήτησης ή θέση λεπτομερειών δημοσίευσης.

en: Displays the button and the form for claim listing.
el: Εμφανίζει το κουμπί και τη φόρμα για την καταχώριση απαιτήσεων.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
el: Εμφανίζει τις επερχόμενες εκδηλώσεις του συγκεκριμένου στοιχείου καταχώρισης.

en: Distance
el: Απόσταση

en: Distance option label
el: Ετικέτα επιλογής απόστασης

en: Distance unit
el: Μονάδα απόστασης

en: Do not show
el: Μην εμφανίζετε

en: Do not show endpoints
el: Μην εμφανίζετε τα τελικά σημεία

en: Do not use Item Detail special page settings
el: Μην χρησιμοποιείτε τις ρυθμίσεις της ειδικής σελίδας Item Detail

en: Download GPX file
el: Λήψη αρχείου GPX

en: Drop GPX file here
el: Αφήστε το αρχείο GPX εδώ

en: Dynamic track visibility
el: Δυναμική ορατότητα διαδρομής

en: Easy Admin
el: Εύκολος διαχειριστής

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
el: Το Easy Admin προσφέρει απλοποιημένη διαχείριση του WordPress χωρίς περιττές περισπασμούς.

en: Edit Category
el: Επεξεργασία κατηγορίας

en: Edit Item
el: Επεξεργασία στοιχείου

en: Edit Location
el: Επεξεργασία τοποθεσίας

en: Edit Special Page
el: Επεξεργασία ειδικής σελίδας

en: Email
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Email Help
el: Βοήθεια μέσω email

en: Email Label
el: Ετικέτα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email Message
el: Μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email settings
el: Ρυθμίσεις email

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
el: Το email που χρησιμοποιείται ως αποστολέας στο email, βεβαιωθείτε ότι η διεύθυνση email αντιστοιχεί με το domain του ιστότοπού σας.

en: Empty map behavior
el: Συμπεριφορά άδειου χάρτη

en: Empty value to show all similar items.
el: Κενή τιμή για την εμφάνιση όλων των παρόμοιων στοιχείων.

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enable Gutenberg editor
el: Ενεργοποίηση του συντάκτη Gutenberg

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
el: Ενεργοποίηση και εισαγωγή εισόδων διαθέσιμων για φίλτρα μέσω μενού

en: Enable and insert inputs via menu
el: Ενεργοποίηση και εισαγωγή εισόδων μέσω μενού

en: Enable bundled subscriptions
el: Ενεργοποίηση συνδυασμένων συνδρομών

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
el: Οι δείκτες τελικού σημείου εμφανίζονται στη θέση του πρώτου και του τελευταίου σημείου της διαδρομής GPX που έχει μεταφορτωθεί.

en: Event Details
el: Λεπτομέρειες εκδήλωσης

en: Event Image Options
el: Επιλογές εικόνας συμβάντος

en: Every segment in track
el: Κάθε τμήμα στην πίστα

en: Everything
el: Τα πάντα

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
el: Παράδειγμα εισαγόμενων τιμών: %s

en: Excerpt
el: Απόσπασμα

en: Feature is disabled
el: Η λειτουργία είναι απενεργοποιημένη

en: Featured
el: Προτεινόμενο

en: Featured Category
el: Προτεινόμενη κατηγορία

en: Featured category
el: Προτεινόμενη κατηγορία

en: Featured image
el: Προτεινόμενη εικόνα

en: Featured items first
el: Προτεινόμενα στοιχεία πρώτα

en: Featured location
el: Προτεινόμενη τοποθεσία

en: Fill all required fields, please.
el: Συμπληρώστε όλα τα απαιτούμενα πεδία, παρακαλώ.

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Filter posts
el: Φίλτρο θέσεων

en: Filter special pages list
el: Φίλτρο ειδικής λίστας σελίδων

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Filters Design
el: Σχεδιασμός φίλτρων

en: Filters background color
el: Χρώμα φόντου φίλτρων

en: Filters group name
el: Όνομα ομάδας φίλτρων

en: Filters settings
el: Ρυθμίσεις φίλτρων

en: Filters to specify results of displayed items.
el: Φίλτρα για τον προσδιορισμό των αποτελεσμάτων των εμφανιζόμενων στοιχείων.

en: Find address
el: Εύρεση διεύθυνσης

en: Fix width
el: Πλάτος στερέωσης

en: Fixed
el: Σταθερό

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
el: Για περισσότερες λεπτομέρειες ανατρέξτε στην ενότητα %s.

en: Force box width to selected value.
el: Επιβάλλει το πλάτος του πλαισίου στην επιλεγμένη τιμή.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
el: Επιβολή στυλ πίνακα για τα εμφανιζόμενα δεδομένα, οι μεγαλύτερες τιμές δεν μετακινούνται κάτω από την ετικέτα.

en: Form
el: Έντυπο

en: Form inside map breakpoint
el: Φόρμα μέσα στο σημείο διακοπής χάρτη

en: Form settings
el: Ρυθμίσεις φόρμας

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Full horizontal
el: Πλήρης οριζόντια

en: Full vertical
el: Πλήρης κατακόρυφος

en: Fullwidth page
el: Fullwidth σελίδα

en: GPX Track
el: Πίστα GPX

en: GPX Tracks
el: Ίχνη GPX

en: GPX file successfully loaded!
el: Το αρχείο GPX φορτώθηκε επιτυχώς!

en: GPX files
el: Αρχεία GPX

en: Gallery Options
el: Επιλογές γκαλερί

en: General
el: Γενικά

en: General background
el: Γενικό ιστορικό

en: General options
el: Γενικές επιλογές

en: General options for desktop.
el: Γενικές επιλογές για την επιφάνεια εργασίας.

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Geolocation search settings
el: Ρυθμίσεις αναζήτησης γεωγραφικού εντοπισμού

en: Get directions
el: Οδηγίες

en: Google Maps API Key
el: Κλειδί API Google Maps

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
el: Το κλειδί του Google Maps API απαιτείται από την Google. Είναι απαραίτητο για όλους τους ιστότοπους που χρησιμοποιούν προηγμένες λειτουργίες χαρτών, όπως η εμφάνιση στοιχείων καταχώρισης στο χάρτη. Μάθετε περισσότερα σχετικά με τον τρόπο απόκτησης του κλειδιού API στο %1$ακόλουθο σεμινάριο%2$s.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
el: Το Google reCaptcha προστατεύει τον ιστότοπό σας από spam και άλλες αυτοματοποιημένες υποβολές φόρμας από spam bots. Εάν χρησιμοποιείτε λύση τρίτου μέρους για την προστασία των φορμών στον ιστότοπό σας, αγνοήστε τις ακόλουθες βασικές εισόδους.

en: Google reCaptcha v3 Keys
el: Κλειδιά Google reCaptcha v3

en: Gradient
el: Κλίση

en: Gradient degree
el: Βαθμός κλίσης

en: Grid size
el: Μέγεθος πλέγματος

en: Group name
el: Όνομα ομάδας

en: Half layout page
el: Μισή σελίδα διάταξης

en: Header menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού κεφαλίδας

en: Header opened or closed by default.
el: Κεφαλίδα ανοιχτή ή κλειστή από προεπιλογή.

en: Header settings
el: Ρυθμίσεις κεφαλίδας

en: Height unit
el: Μονάδα ύψους

en: Help text displayed with Email input.
el: Κείμενο βοήθειας που εμφανίζεται με την εισαγωγή email.

en: Help text displayed with Message input.
el: Κείμενο βοήθειας που εμφανίζεται με την εισαγωγή μηνύματος.

en: Help text displayed with Name input.
el: Βοηθητικό κείμενο που εμφανίζεται με την εισαγωγή ονόματος.

en: Help text displayed with Subject input.
el: Βοηθητικό κείμενο που εμφανίζεται με την εισαγωγή του θέματος.

en: Help texts
el: Κείμενα βοήθειας

en: Hide Location input
el: Απόκρυψη εισόδου τοποθεσίας

en: Hide empty values
el: Απόκρυψη κενών τιμών

en: Hide map
el: Απόκρυψη χάρτη

en: Hide selected filters
el: Απόκρυψη επιλεγμένων φίλτρων

en: Hide selected inputs
el: Απόκρυψη επιλεγμένων εισόδων

en: Hide unchecked checkbox
el: Απόκρυψη μη επιλεγμένου πλαισίου ελέγχου

en: Horizontal offset
el: Οριζόντια μετατόπιση

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
el: Εάν επιλεγεί, θα είναι διαθέσιμο στα φίλτρα για τις θέσεις στοιχείων.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
el: Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το δικό σας WooCommerce Subscriptions plugin, απλά απενεργοποιήστε την παρακάτω έκδοση και ενεργοποιήστε το δικό σας plugin.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
el: Εάν η διαδρομή GPX αποτελείται από διάφορα τμήματα, οι δείκτες τελικών σημείων εμφανίζονται στη θέση της αρχής και του τέλους κάθε τμήματος.

en: Image focus
el: Εστίαση εικόνας

en: Image height
el: Ύψος εικόνας

en: Image height unit
el: Μονάδα ύψους εικόνας

en: Image position
el: Θέση εικόνας

en: Image repeat
el: Επανάληψη εικόνας

en: Image scroll
el: Κύλιση εικόνας

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: Images caption text
el: Κείμενο λεζάντας εικόνων

en: Images gallery
el: Γκαλερί εικόνων

en: Images vertical align
el: Εικόνες κάθετης ευθυγράμμισης

en: Infinite loop
el: Απέραντος βρόχος

en: Input choices
el: Επιλογές εισόδου

en: Input description
el: Περιγραφή εισόδου

en: Input field name that appear on edit page.
el: Όνομα πεδίου εισαγωγής που εμφανίζεται στη σελίδα επεξεργασίας.

en: Input identifier
el: Αναγνωριστικό εισόδου

en: Input label
el: Ετικέτα εισόδου

en: Input labels
el: Ετικέτες εισόδου

en: Input type
el: Τύπος εισόδου

en: Inputs contain validation errors.
el: Οι είσοδοι περιέχουν σφάλματα επικύρωσης.

en: Inputs group
el: Ομάδα εισόδων

en: Insert from media
el: Εισαγωγή από τα μέσα ενημέρωσης

en: Insert unit that will be displayed with number value.
el: Εισάγετε τη μονάδα που θα εμφανιστεί με την τιμή του αριθμού.

en: Inside image
el: Εσωτερική εικόνα

en: Integrations
el: Ενσωματώσεις

en: Invalid file format
el: Μη έγκυρη μορφή αρχείου

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
el: Φαίνεται ότι δεν μπορούμε να βρούμε αυτό που ψάχνετε.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
el: Θα σας επιτρέψει να δημιουργήσετε μια ολόκληρη σελίδα λεπτομερειών αντικειμένου. Κανένα μπλοκ δεν θα κληρονομηθεί από την ειδική σελίδα λεπτομερειών αντικειμένου.

[ctx: post type singular name]
en: Item
el: Στοιχείο

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
el: Κατηγορίες στοιχείων

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
el: Κατηγορίες στοιχείων

en: Item Categories widgets area
el: Περιοχή widgets κατηγοριών αντικειμένων

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
el: Κατηγορία στοιχείων

en: Item Claim Listing
el: Λίστα διεκδίκησης στοιχείου

en: Item Contact Details
el: Στοιχεία επικοινωνίας στοιχείου

en: Item Contact Form
el: Φόρμα επικοινωνίας αντικειμένου

en: Item Content
el: Περιεχόμενο στοιχείου

en: Item Detail
el: Λεπτομέρεια στοιχείου

en: Item Detail Page
el: Σελίδα λεπτομερειών αντικειμένου

en: Item Details
el: Λεπτομέρειες αντικειμένου

en: Item Events
el: Στοιχείο Γεγονότα

en: Item Extension
el: Επέκταση στοιχείου

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
el: Η Επέκταση Στοιχείου επιτρέπει τη δημιουργία πρόσθετων εισόδων στις σελίδες επεξεργασίας των Θέσεων Στοιχείου.

en: Item Featured Image
el: Στοιχείο Προτεινόμενη εικόνα

en: Item GPX Download
el: Λήψη αντικειμένου GPX

en: Item Get Directions
el: Στοιχείο Λήψη οδηγιών

en: Item Image Options
el: Επιλογές εικόνας στοιχείου

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
el: Τοποθεσία στοιχείου

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
el: Θέσεις στοιχείων

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
el: Θέσεις στοιχείων

en: Item Locations widgets area
el: Περιοχή widgets Τοποθεσίες στοιχείων

en: Item Opening Hours
el: Στοιχείο Ώρες λειτουργίας

en: Item Options
el: Επιλογές στοιχείων

en: Item Review
el: Ανασκόπηση αντικειμένου

en: Item Reviews
el: Κριτικές στοιχείων

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
el: Κριτικές Στοιχείο επεκτείνει WordPress Σχόλια για να επιτρέψει στους επισκέπτες της ιστοσελίδας αφήσει μια κριτική και βαθμολογία για το στοιχείο Θέσεις.

en: Item already claimed
el: Στοιχείο που έχει ήδη διεκδικηθεί

en: Item author
el: Συγγραφέας στοιχείων

en: Item category
el: Κατηγορία στοιχείου

en: Item detail page slug
el: Σελίδα λεπτομερειών στοιχείου slug

en: Item has been claimed
el: Το στοιχείο έχει διεκδικηθεί

en: Item location
el: Τοποθεσία αντικειμένου

en: Item owner reply.
el: Απάντηση ιδιοκτήτη αντικειμένου.

en: Item widgets area
el: Περιοχή widgets στοιχείων

en: Item:
el: Στοιχείο:

en: Items
el: Στοιχεία

[ctx: post type general name]
en: Items
el: Στοιχεία

[ctx: post type menu name]
en: Items
el: Στοιχεία

en: Keep header closed by default on mobile.
el: Κρατήστε την κεφαλίδα κλειστή από προεπιλογή στα κινητά.

en: Kilometers
el: Χιλιόμετρα

en: Label color
el: Χρώμα ετικέτας

en: Label for email field
el: Ετικέτα για το πεδίο email

en: Label for submit button
el: Ετικέτα για το κουμπί υποβολής

en: Label for username field
el: Ετικέτα για το πεδίο username

en: Label used for Email input.
el: Ετικέτα που χρησιμοποιείται για την εισαγωγή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Label used for Message textarea.
el: Ετικέτα που χρησιμοποιείται για την περιοχή κειμένου του μηνύματος.

en: Label used for Name input.
el: Ετικέτα που χρησιμοποιείται για την εισαγωγή ονόματος.

en: Label used for Subject input.
el: Ετικέτα που χρησιμοποιείται για την εισαγωγή του θέματος.

en: Label width
el: Πλάτος ετικέτας

en: Large
el: Μεγάλο

en: Large button
el: Μεγάλο κουμπί

en: Large size
el: Μεγάλο μέγεθος

en: Latitude
el: Γεωγραφικό πλάτος

en: Leave a review
el: Αφήστε μια κριτική

en: Leave empty to not use this option.
el: Αφήστε το κενό για να μην χρησιμοποιήσετε αυτή την επιλογή.

en: Left
el: Αριστερά

en: Limit displayed posts
el: Περιορισμός εμφανιζόμενων αναρτήσεων

en: Line under heading
el: Γραμμή υπό τον τίτλο

en: Lines color
el: Χρώμα γραμμών

en: Lines decoration
el: Διακόσμηση γραμμών

en: Link label
el: Ετικέτα συνδέσμου

en: Links color
el: Χρώμα συνδέσμων

en: List layout
el: Διάταξη λίστας

en: Listing Advanced Filters
el: Προηγμένα φίλτρα καταχώρισης

en: Listing Author Detail
el: Αναφορά συγγραφέα Λεπτομέρεια

en: Listing Authors List
el: Λίστα συγγραφέων Λίστα συγγραφέων

en: Listing Categories List
el: Λίστα κατηγοριών λίστας

en: Listing Category Page
el: Σελίδα κατηγορίας καταχώρισης

en: Listing Items List
el: Λίστα στοιχείων λίστας

en: Listing Location Page
el: Σελίδα τοποθεσίας καταχώρισης

en: Listing Locations List
el: Κατάλογος τοποθεσιών καταχώρησης

en: Listing Map
el: Χάρτης καταχώρησης

en: Listing Map (for posts)
el: Χάρτης καταχώρισης (για θέσεις)

en: Listing Membership Content
el: Καταχώρηση περιεχομένου μέλους

en: Listing Search Form
el: Φόρμα αναζήτησης καταχωρήσεων

en: Listing Search Results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης λίστας

en: Listing Similar Items
el: Καταχώρηση παρόμοιων αντικειμένων

en: Listing Subcategories List
el: Λίστα υποκατηγοριών Λίστα

en: Listing Sublocations List
el: Λίστα υπο-τοποθεσιών λίστας

en: Location
el: Τοποθεσία

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location Details
el: Λεπτομέρειες τοποθεσίας

en: Locations
el: Τοποθεσίες

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
el: Τοποθεσίες

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
el: Τοποθεσίες

en: Log Out
el: Αποσύνδεση

en: Logged in text
el: Συνδεδεμένο κείμενο

en: Logical operator
el: Λογικός τελεστής

en: Longitude
el: Γεωγραφικό μήκος

en: Map provider
el: Πάροχος χάρτη

en: Maps provider
el: Πάροχος χαρτών

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
el: Χαρακτηρίστε την κατηγορία ως προτεινόμενη για να της δώσετε προτεραιότητα στα εμφανιζόμενα αποτελέσματα.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
el: Χαρακτηρίστε την τοποθεσία ως προτεινόμενη για να της δώσετε προτεραιότητα στα εμφανιζόμενα αποτελέσματα.

en: Marker Cluster Settings
el: Ρυθμίσεις συστάδας δεικτών

en: Markers
el: Δείκτες

en: Markers & GPX Tracks
el: Δείκτες & ίχνη GPX

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
el: Οι δείκτες σε απόσταση μικρότερη από την ακτίνα %spx ομαδοποιούνται σε συστάδες. Ορίστε 0 για να απενεργοποιήσετε τις συστάδες.

en: Max number of items
el: Μέγιστος αριθμός αντικειμένων

en: Maximum displayed posts
el: Μέγιστο αριθμό εμφανιζόμενων θέσεων

en: Maximum distance
el: Μέγιστη απόσταση

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
el: Υπέρβαση των μέγιστων στοιχείων για την τρέχουσα συνδρομή.

en: Maximum width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Medium size
el: Μεσαίο μέγεθος

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
el: Συγχώνευση των κουτιών ελέγχου σε ομάδα φίλτρων και εμφάνισή τους μαζί στα φίλτρα frontend. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε περισσότερες ομάδες χρησιμοποιώντας διαφορετικά ονόματα ομάδων.

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message Help
el: Βοήθεια μηνυμάτων

en: Message Label
el: Ετικέτα μηνύματος

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
el: Μήνυμα που εμφανίζεται όταν η αποστολή της φόρμας απέτυχε λόγω προβλήματος στην πλευρά του διακομιστή.

en: Message displayed when the form validation failed.
el: Μήνυμα που εμφανίζεται όταν η επικύρωση της φόρμας απέτυχε.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
el: Μήνυμα που εμφανίζεται όταν η φόρμα στάλθηκε επιτυχώς.

en: Message for the email notification
el: Μήνυμα για την ειδοποίηση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Metabox content settings
el: Ρυθμίσεις περιεχομένου Metabox

en: Migration finished
el: Η μετανάστευση ολοκληρώθηκε

en: Migration in progress
el: Μετανάστευση σε εξέλιξη

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
el: Η μετάβαση βρίσκεται σε εξέλιξη. Θα μπορέσετε να επανεκκινήσετε τη μετάβαση όταν ολοκληρωθεί.

en: Migration restarted
el: Επανεκκίνηση της μετανάστευσης

en: Mini
el: Μίνι

en: Minimum height unit
el: Ελάχιστο ύψος μονάδας

en: Minimum image height
el: Ελάχιστο ύψος εικόνας

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
el: Το ελάχιστο ύψος του χάρτη μπορεί να διαφέρει από την καθορισμένη τιμή λόγω των αναγκών του εσωτερικού περιεχομένου του χάρτη.

en: Missing required GPX data
el: Λείπουν τα απαιτούμενα δεδομένα GPX

en: Mobile
el: Κινητό

en: Mobile size
el: Μέγεθος κινητού

en: Mobile width breakpoint
el: Σημείο διακοπής πλάτους κινητού

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Move backward
el: Μετακίνηση προς τα πίσω

en: Move forward
el: Προχωρήστε μπροστά

en: Name Help
el: Όνομα Βοήθεια

en: Name Label
el: Όνομα Ετικέτα

en: Name of sender displayed in received email.
el: Το όνομα του αποστολέα που εμφανίζεται στο λαμβανόμενο email.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
el: Όνομα της καρτέλας ρυθμίσεων στη σελίδα Επεξεργασία στοιχείου.

en: New Category Name
el: Νέο όνομα κατηγορίας

en: New Item
el: Νέο αντικείμενο

en: New Location Name
el: Νέο όνομα τοποθεσίας

en: Newer reviews
el: Νεότερες κριτικές

en: Next
el: Επόμενο

en: Night
el: Νύχτα

en: No Items found
el: Δεν βρέθηκαν αντικείμενα

en: No Items found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν αντικείμενα στα σκουπίδια

en: No border
el: Χωρίς σύνορα

en: No borders
el: Χωρίς σύνορα

en: No lines
el: Δεν υπάρχουν γραμμές

en: No posts found
el: Δεν βρέθηκαν θέσεις

en: No repeat
el: Δεν επαναλαμβάνεται

en: No results found.
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: No shadow
el: Δεν υπάρχει σκιά

en: No special pages found.
el: Δεν βρέθηκαν ειδικές σελίδες.

en: No users found
el: Δεν βρέθηκαν χρήστες

en: Non-membership visitors
el: Επισκέπτες μη μέλη

en: None
el: Κανένα

en: Note
el: Σημείωση

en: Notification messages
el: Μηνύματα ειδοποίησης

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
el: Ειδοποίηση όταν το αντικείμενο έχει ήδη διεκδικηθεί. Αφήστε το κενό για να αποκρύψετε την ειδοποίηση.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
el: Ειδοποίηση όταν το στοιχείο εκκρεμεί για επεξεργασία από τον διαχειριστή. Αφήστε το κενό για να αποκρύψετε την ειδοποίηση.

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Number
el: Αριθμός

en: Number of items
el: Αριθμός αντικειμένων

en: Older reviews
el: Παλαιότερες κριτικές

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
el: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo,

en: Only featured
el: Χαρακτηρίζεται μόνο

en: Only featured items
el: Μόνο αντικείμενα που εμφανίζονται

en: Only parent categories
el: Μόνο κατηγορίες γονέων

en: Only parent locations
el: Μόνο τοποθεσίες γονέων

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
el: Ουπς! Αυτή η σελίδα δεν μπορεί να βρεθεί.

en: Open image in popup
el: Άνοιγμα εικόνας σε αναδυόμενο παράθυρο

en: Opened by default
el: Ανοίγει από προεπιλογή

en: Opening Hours
el: Ώρες λειτουργίας

en: Opening hours
el: Ώρες λειτουργίας

en: Options
el: Επιλογές

en: Order Options
el: Επιλογές παραγγελίας

en: Order by
el: Παραγγελία από

en: Order number
el: Αριθμός παραγγελίας

en: Organizer:
el: Διοργανωτής:

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Page template
el: Πρότυπο σελίδας

en: Parent Category
el: Γονική κατηγορία

en: Parent Category:
el: Κατηγορία γονέων:

en: Parent Location
el: Τοποθεσία γονέα

en: Parent Location:
el: Τοποθεσία γονέα:

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Performance Settings
el: Ρυθμίσεις επιδόσεων

en: Plugin Activation
el: Ενεργοποίηση πρόσθετου

en: Position unavailable
el: Θέση μη διαθέσιμη

en: Post has not selected any term.
el: Το Post δεν έχει επιλέξει κανέναν όρο.

en: Posts Author Page
el: Σελίδα συγγραφέα

en: Posts Category Page
el: Σελίδα κατηγορίας αναρτήσεων

en: Posts Date Page
el: Δημοσιεύσεις Ημερομηνία Σελίδα

en: Posts Search Form
el: Φόρμα αναζήτησης αναρτήσεων

en: Posts Search Results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης αναρτήσεων

en: Posts Tag Page
el: Σελίδα ετικέτας αναρτήσεων

en: Posts navigation
el: Θέσεις πλοήγησης

en: Posts number color
el: Αριθμός θέσεων χρώμα

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Proportional image height
el: Αναλογικό ύψος εικόνας

en: Radial gradient
el: Ακτινική κλίση

en: Random
el: Τυχαία

en: Rating
el: Αξιολόγηση

en: Rating stars color
el: Χρώμα αστέρων αξιολόγησης

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
el: Το θέμα που ενεργοποιήθηκε πρόσφατα δεν είναι συμβατό με το πρόσθετο %s, επομένως το πρόσθετο απενεργοποιήθηκε.

en: Recommended map height
el: Συνιστώμενο ύψος χάρτη

en: Reference Item Post
el: Στοιχείο αναφοράς Θέση

en: Remove GPX track
el: Αφαίρεση διαδρομής GPX

en: Remove Image
el: Αφαίρεση εικόνας

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Repeat horizontally
el: Επαναλάβετε οριζόντια

en: Repeat vertically
el: Επαναλάβετε κάθετα

en: Respond to review
el: Απαντήστε στην κριτική

en: Responsive options applied under screen width
el: Responsive επιλογές που εφαρμόζονται κάτω από το πλάτος της οθόνης

en: Restart migration
el: Επανεκκίνηση της μετανάστευσης

en: Results include at least one of selected filters.
el: Τα αποτελέσματα περιλαμβάνουν τουλάχιστον ένα από τα επιλεγμένα φίλτρα.

en: Results must include all selected filters.
el: Τα αποτελέσματα πρέπει να περιλαμβάνουν όλα τα επιλεγμένα φίλτρα.

en: Retro
el: Ρετρό

en: Reviews
el: Κριτικές

en: Right
el: Δεξιά

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Scroll
el: Κύλιση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Categories
el: Κατηγορίες αναζήτησης

en: Search Items
el: Αντικείμενα αναζήτησης

en: Search Locations
el: Τοποθεσίες αναζήτησης

en: Search Special ages
el: Αναζήτηση Ειδικές ηλικίες

en: Search by geolocation
el: Αναζήτηση με βάση τη γεωγραφική θέση

en: Search for authors
el: Αναζήτηση για συγγραφείς

en: Search for posts
el: Αναζήτηση για αναρτήσεις

en: Search for reference item post
el: Αναζήτηση για θέση στοιχείου αναφοράς

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
el: Η φόρμα αναζήτησης εμφανίζεται μέσα στο χάρτη σε πλάτος οθόνης μεγαλύτερο από

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
el: Φόρμα αναζήτησης που επιτρέπει στους επισκέπτες να αναζητούν στοιχεία καταχώρισης με βάση τη λέξη-κλειδί, την κατηγορία ή την τοποθεσία.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
el: Φόρμα αναζήτησης που επιτρέπει στους επισκέπτες να αναζητούν αναρτήσεις με βάση τη λέξη-κλειδί, την κατηγορία ή την τοποθεσία.

en: Search keyword
el: Λέξη-κλειδί αναζήτησης

en: Search results for:
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για:

en: Secret Key
el: Μυστικό κλειδί

en: Select
el: Επιλέξτε

en: Select Category
el: Επιλέξτε κατηγορία

en: Select Image
el: Επιλογή εικόνας

en: Select Location
el: Επιλέξτε τοποθεσία

en: Select alignment
el: Επιλέξτε ευθυγράμμιση

en: Select an Item
el: Επιλέξτε ένα στοιχείο

en: Select featured category
el: Επιλέξτε κατηγορία

en: Select image
el: Επιλέξτε εικόνα

en: Select layout
el: Επιλέξτε διάταξη

en: Select position of unit displayed with number value.
el: Επιλέξτε τη θέση της μονάδας που εμφανίζεται με τιμή αριθμού.

en: Select size
el: Επιλέξτε μέγεθος

en: Select type input cannot use AND operator.
el: Η είσοδος τύπου Select δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τον τελεστή AND.

en: Select type of input field.
el: Επιλέξτε τον τύπο του πεδίου εισαγωγής.

en: Select your rating, please.
el: Επιλέξτε τη βαθμολογία σας, παρακαλώ.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
el: Η επιλεγμένη κατηγορία θα έχει προτεραιότητα και θα παρουσιάσει τη θέση του στοιχείου στο χάρτη.

en: Selected post is no more published.
el: Η επιλεγμένη θέση δεν δημοσιεύεται πλέον.

en: Selected posts
el: Επιλεγμένες θέσεις

en: Selected posts are no more published.
el: Οι επιλεγμένες αναρτήσεις δεν δημοσιεύονται πλέον.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
el: Η επιλεγμένη θέση αναφοράς θα αναγράφεται πριν από όλες τις άλλες παρόμοιες θέσεις.

en: Send Button Text
el: Κείμενο κουμπιού αποστολής

en: Sender Email
el: Email αποστολέα

en: Sender Name
el: Όνομα αποστολέα

en: Server Error Message
el: Μήνυμα σφάλματος διακομιστή

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
el: Ο διακομιστής αντιμετώπισε σφάλμα. Εάν το πρόβλημα παραμένει, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του ιστότοπου, παρακαλώ.

en: Settings Saved
el: Αποθηκευμένες ρυθμίσεις

en: Shadow
el: Σκιά

en: Shadow color
el: Χρώμα σκιάς

en: Shadow settings
el: Ρυθμίσεις σκιών

en: Show Category description
el: Εμφάνιση περιγραφής κατηγορίας

en: Show Category icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου κατηγορίας

en: Show Email Address
el: Εμφάνιση διεύθυνσης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Show Location description
el: Εμφάνιση περιγραφής τοποθεσίας

en: Show Location icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου τοποθεσίας

en: Show Opening Hours
el: Ώρες λειτουργίας της έκθεσης

en: Show Streetview
el: Εμφάνιση Streetview

en: Show address
el: Εμφάνιση διεύθυνσης

en: Show advanced filters
el: Εμφάνιση προηγμένων φίλτρων

en: Show author image
el: Εμφάνιση εικόνας του συγγραφέα

en: Show biographical info
el: Εμφάνιση βιογραφικών πληροφοριών

en: Show categories
el: Εμφάνιση κατηγοριών

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
el: Εμφάνιση φόρμας επικοινωνίας στη σελίδα που στέλνει ένα email σε καθορισμένη διεύθυνση email

en: Show cover image
el: Εμφάνιση εικόνας εξωφύλλου

en: Show data
el: Εμφάνιση δεδομένων

en: Show date
el: Ημερομηνία εμφάνισης

en: Show description
el: Εμφάνιση περιγραφής

en: Show empty map
el: Εμφάνιση άδειου χάρτη

en: Show featured image
el: Εμφάνιση προτεινόμενης εικόνας

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
el: Εμφανίστε τα προτεινόμενα στοιχεία στην κορυφή της λίστας πριν από όλες τις άλλες δημοσιεύσεις στοιχείων.

en: Show filters group title
el: Εμφάνιση τίτλου ομάδας φίλτρων

en: Show link
el: Εμφάνιση συνδέσμου

en: Show link label input
el: Εμφάνιση εισαγωγής ετικέτας συνδέσμου

en: Show locations
el: Εμφάνιση τοποθεσιών

en: Show more
el: Εμφάνιση περισσότερων

en: Show navigation arrows
el: Εμφάνιση βελών πλοήγησης

en: Show on map
el: Εμφάνιση στον χάρτη

en: Show only categories marked as featured.
el: Εμφάνιση μόνο των κατηγοριών που έχουν χαρακτηριστεί ως προτεινόμενες.

en: Show only featured category
el: Εμφάνιση μόνο προτεινόμενης κατηγορίας

en: Show only locations marked as featured.
el: Εμφάνιση μόνο των τοποθεσιών που έχουν χαρακτηριστεί ως προτεινόμενες.

en: Show pagination bullets
el: Εμφάνιση κουκκίδων σελιδοποίησης

en: Show posts number
el: Εμφάνιση αριθμού θέσεων

en: Show price
el: Εμφάνιση τιμής

en: Show rating
el: Εμφάνιση βαθμολογίας

en: Show reference Item Post
el: Εμφάνιση αναφοράς Στοιχείο Δημοσίευση

en: Show selected filters
el: Εμφάνιση επιλεγμένων φίλτρων

en: Show selected inputs
el: Εμφάνιση επιλεγμένων εισόδων

en: Show similar posts from the same:
el: Εμφάνιση παρόμοιων αναρτήσεων από το ίδιο:

en: Show submit filter button
el: Εμφάνιση κουμπιού υποβολής φίλτρου

en: Show subtitle
el: Εμφάνιση υπότιτλου

en: Show track endpoint markers on
el: Εμφάνιση δεικτών τελικού σημείου τροχιάς σε

en: Show web
el: Εμφάνιση ιστού

en: Silver
el: Ασημένιο

en: Simple layout
el: Απλή διάταξη

en: Site Key
el: Κλειδί τοποθεσίας

en: Site logo
el: Λογότυπο της ιστοσελίδας

en: Skip number of posts from start
el: Παράλειψη αριθμού θέσεων από την αρχή

en: Small
el: Μικρό

en: Small button
el: Μικρό κουμπί

en: Small size
el: Μικρό μέγεθος

en: Solid color
el: Αμιγές χρώμα

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
el: Ειδική σελίδα

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
el: Ειδικές σελίδες

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
el: Ειδικές σελίδες

en: Special page updated.
el: Ενημέρωση ειδικής σελίδας.

en: Special pages list
el: Κατάλογος ειδικών σελίδων

en: Special pages list navigation
el: Πλοήγηση στη λίστα ειδικών σελίδων

en: Spread radius
el: Ακτίνα εξάπλωσης

en: Start and end of track
el: Αρχή και τέλος της διαδρομής

en: Step
el: Βήμα

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
el: Το Streetview είναι διαθέσιμο μόνο εάν είναι ενεργοποιημένο το κλειδί API της Google

en: Style
el: Στυλ

en: Style JSON
el: Στυλ JSON

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject Help
el: Θέμα Βοήθεια

en: Subject Label
el: Ετικέτα θέματος

en: Subject for the email notification
el: Θέμα για την ειδοποίηση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Submit Label
el: Υποβολή ετικέτας

en: Submit distance button label
el: Ετικέτα κουμπιού "Απόσταση υποβολής

en: Submit filters button label
el: Ετικέτα κουμπιού υποβολής φίλτρων

en: Submit reply
el: Υποβολή απάντησης

en: Submit review
el: Υποβολή κριτικής

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Success Message
el: Μήνυμα επιτυχίας

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Table style
el: Στυλ τραπεζιού

en: Tag archives:
el: Αρχεία ετικετών:

en: Telephone
el: Τηλέφωνο

en: Terms & Conditions label
el: Όροι & Προϋποθέσεις ετικέτα

en: Text
el: Κείμενο

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text displayed in the form when user is logged in
el: Κείμενο που εμφανίζεται στη φόρμα όταν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος

en: Text displayed instead of full website url
el: Εμφανίζεται κείμενο αντί για το πλήρες url του ιστότοπου

en: Text displayed on Send Button.
el: Κείμενο που εμφανίζεται στο κουμπί Αποστολή.

en: Text displayed on empty map
el: Κείμενο που εμφανίζεται σε κενό χάρτη

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
el: Κείμενο για την εισαγωγή της φόρμας Όροι & Προϋποθέσεις. Αφήστε το κενό για να απενεργοποιήσετε το πλαίσιο ελέγχου.

en: Text layout
el: Διάταξη κειμένου

en: Text link
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
el: Κείμενο του μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Διαθέσιμες είναι οι μεταβλητές: {user-name} {user-email} {user-message}

en: Textarea
el: Περιοχή κειμένου

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
el: Το πρόσθετο %s δεν μπόρεσε να ενεργοποιηθεί. Δεν είναι συμβατό με το τρέχον ενεργό θέμα.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
el: Ο μέγιστος αριθμός αντικειμένων που μπορούν να δημοσιεύσουν οι πελάτες με αυτή τη συνδρομή (αφήστε το κενό για απεριόριστο αριθμό αντικειμένων).

en: Theme
el: Θέμα

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες συνδρομές. Προσθέστε μερικές, παρακαλώ.

en: There are no filters to show.
el: Δεν υπάρχουν φίλτρα για εμφάνιση.

en: There are no inputs to show.
el: Δεν υπάρχουν είσοδοι προς εμφάνιση.

en: There are no selected inputs to show.
el: Δεν υπάρχουν επιλεγμένες είσοδοι προς εμφάνιση.

en: Thick border
el: Παχιά σύνορα

en: Thick borders
el: Παχιά σύνορα

en: Thin border
el: Λεπτά σύνορα

en: Thin borders
el: Λεπτά σύνορα

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
el: Αυτή η λειτουργία προσθέτει τη λειτουργικότητα Claim Listing για στοιχεία Listing

en: This product is a Citadela Subscription.
el: Αυτό το προϊόν είναι μια συνδρομή Citadela.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
el: Αυτή η ρύθμιση θα επιτρέψει την επεξεργασία των Δημοσιεύσεων στοιχείων χρησιμοποιώντας τον επεξεργαστή Gutenberg. Αυτό το χαρακτηριστικό θα σας επιτρέψει να έχετε μεγαλύτερη ευελιξία διαχείρισης. Παρακαλούμε να είστε προσεκτικοί ποια μπλοκ θα συμπεριλάβετε στις λεπτομέρειες του στοιχείου, καθώς όλα θα τοποθετηθούν στο μπλοκ "Περιεχόμενο στοιχείου" στην ειδική σελίδα Λεπτομέρειες στοιχείου.

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Time in seconds
el: Χρόνος σε δευτερόλεπτα

en: Title
el: Τίτλος

en: Title color
el: Χρώμα τίτλου

en: Titles color
el: Χρώμα τίτλων

en: Top
el: Κορυφή

en: Top left
el: Επάνω αριστερά

en: Top right
el: Επάνω δεξιά

en: Track color
el: Χρώμα τροχιάς

en: Track endpoints color
el: Χρώμα τελικών σημείων παρακολούθησης

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
el: Τα ίχνη αποκρύπτονται και αντικαθίστανται με δείκτη χάρτη ανάλογα με το επίπεδο ζουμ.

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Turn on Claim Listing feature
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία Claim Listing

en: Turn on Item Extension features
el: Ενεργοποίηση των λειτουργιών επέκτασης αντικειμένου

en: Turn on Item Reviews for listing items
el: Ενεργοποιήστε τις Κριτικές στοιχείων για τα αντικείμενα καταχώρισης

en: Type for search...
el: Πληκτρολογήστε για αναζήτηση...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
el: Το απενεργοποιημένο μεμονωμένο πλαίσιο ελέγχου δεν θα εμφανίζεται.

en: Unclaimed
el: Αζήτητο

en: Under image
el: Κάτω από την εικόνα

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό για το νέο πεδίο εισαγωγής. Χρησιμοποιήστε μία λέξη, χωρίς κενά. Επιτρέπονται οι υποκορισμοί και οι παύλες.

en: Unit of number
el: Μονάδα αριθμού

en: Unit position
el: Θέση μονάδας

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
el: Καθολικά χαρακτηριστικά καταχώρισης για κάθε ιστότοπο

en: Update Category
el: Κατηγορία ενημέρωσης

en: Update Location
el: Τοποθεσία ενημέρωσης

en: Upload file
el: Ανέβασμα αρχείου

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
el: Το ανεβασμένο αρχείο δεν περιλαμβάνει τα απαιτούμενα δεδομένα διαδρομής GPX.

en: Uploaded file has not valid XML format.
el: Το ανεβασμένο αρχείο δεν έχει έγκυρη μορφή XML.

en: Uploading&#8230;
el: Ανέβασμα&#8230,

en: Use Contact Form
el: Χρήση φόρμας επικοινωνίας

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
el: Χρήση Εύκολη διεπαφή διαχειριστή για τους συνδρομητές σας

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
el: Χρησιμοποιήστε τον επεξεργαστή Gutenberg για το περιεχόμενο των στοιχείων της λίστας

en: Use carousel
el: Χρήση καρουσέλ

en: Use correct full website url
el: Χρησιμοποιήστε το σωστό πλήρες url του ιστότοπου

en: Use geolocation search
el: Χρήση αναζήτησης γεωγραφικής θέσης

en: Use in search filter
el: Χρήση στο φίλτρο αναζήτησης

en: Use responsive options
el: Χρήση ευέλικτων επιλογών

en: Use valid email address, please.
el: Χρησιμοποιήστε έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, παρακαλώ.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
el: Χρήσιμο για την εμφάνιση πρόσθετου βοηθητικού κειμένου ή κειμένου GDPR με κάθε εισαγωγή στη φόρμα.

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: User additional options
el: Πρόσθετες επιλογές χρήστη

en: User denied geolocation
el: Χρήστης αρνήθηκε τη γεωεντοπισμό

en: User email
el: email χρήστη

en: User login
el: Σύνδεση χρήστη

en: User posts count
el: Αριθμός αναρτήσεων χρήστη

en: User registration date
el: Ημερομηνία εγγραφής χρήστη

en: Username Label
el: Ετικέτα ονόματος χρήστη

en: Users with active membership
el: Χρήστες με ενεργή συνδρομή

en: Validation Error Message
el: Μήνυμα σφάλματος επικύρωσης

en: Value color
el: Χρώμα αξίας

en: Vertical offset
el: Κάθετη μετατόπιση

en: View Category
el: Προβολή κατηγορίας

en: View Item
el: Προβολή αντικειμένου

en: View Location
el: Προβολή τοποθεσίας

en: View Site
el: Προβολή τοποθεσίας

en: View more
el: Δείτε περισσότερα

en: View posts
el: Προβολή θέσεων

en: View posts label
el: Προβολή αναρτήσεων με ετικέτα

en: View track on the map
el: Προβολή της διαδρομής στο χάρτη

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
el: Συνιστούμε να χρησιμοποιείτε τη μορφή ώρας 24:00 για σκοπούς SEO και για να ικανοποιήσετε τις απαιτήσεις της Google για δομημένα δεδομένα. Χρησιμοποιήστε ώρα όπως 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
el: Έχουμε απενεργοποιήσει το πρόσθετο Citadela Directory Lite. Μπορείτε τώρα να ενεργοποιήσετε και να απολαύσετε την πλήρη έκδοση του πρόσθετου.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
el: Παρατηρήσαμε ότι το WooCommerce Subscriptions plugin είναι ενεργό, η λειτουργικότητα των συνδρομών από το Citadela Listing plugin είναι διαθέσιμη.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
el: Παρατηρήσαμε ότι χρησιμοποιείτε μια ξεπερασμένη έκδοση της PHP που δεν υποστηρίζεται πλέον, επομένως <em>το πρόσθετο απενεργοποιήθηκε</em>. Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας είναι γρήγορος και ασφαλής, κάνοντας <a href='%1$s'>αναβάθμιση της PHP στην τελευταία έκδοση</a>. Η ελάχιστη απαίτηση για το %2$s είναι η <strong>PHP 5.6.20</strong>.

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
el: Παρατηρήσαμε ότι χρησιμοποιείτε μια ξεπερασμένη έκδοση του WordPress, επομένως <em>το πρόσθετο απενεργοποιήθηκε</em>. Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας είναι ασφαλής και ενημερωμένος, κάνοντας <a href='%1$s'>ενημέρωση του WordPress στην τελευταία έκδοση</a>. Η ελάχιστη απαίτηση για το %2$s είναι <strong>WordPress 5.2</strong>.

en: Web
el: Ιστοσελίδα

en: Website Link
el: Σύνδεσμος ιστότοπου

en: Website Link Label
el: Ετικέτα συνδέσμου ιστότοπου

en: Website link rel attribute
el: Ιστότοπος σύνδεσμος rel attribute

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
el: Widgets που εμφανίζονται στις σελίδες κατηγοριών στοιχείων.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
el: Widgets που εμφανίζονται στις σελίδες Τοποθεσίες στοιχείων.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
el: Widgets που εμφανίζονται στις σελίδες αναρτήσεων στοιχείων.

en: Will be listed all available similar items.
el: Θα αναγράφονται όλα τα διαθέσιμα παρόμοια αντικείμενα.

en: With background
el: Με φόντο

en: With search form
el: Με φόρμα αναζήτησης

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
el: Με το url θα είναι διαθέσιμη πρόσθετη είσοδος για την εισαγωγή κειμένου που εμφανίζεται αντί του απλού συνδέσμου.

en: WooCommerce subscriptions
el: Συνδρομές WooCommerce

en: Works when block is the only block in a column.
el: Λειτουργεί όταν το μπλοκ είναι το μοναδικό μπλοκ σε μια στήλη.

en: You do not have permission to upload files.
el: Δεν έχετε δικαίωμα να ανεβάσετε αρχεία.

en: You must be logged in to post a review.
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε μια κριτική.

en: Your rating
el: Η βαθμολογία σας

en: Your reply to review
el: Η απάντησή σας στην κριτική

en: Your review
el: Η κριτική σας

en: blue : Blue color
el: blue : Μπλε χρώμα

en: default image size
el: προεπιλεγμένο μέγεθος εικόνας

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
el: ή

en: post | posts
el[0]: μετά

en: red : Red color
el: red : Κόκκινο χρώμα
