Citadela Listing 5.7.15 - en to bs translation catalogue (766 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
bs[0]: %1$s recenzija za “%2$s”

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
bs: %s je završio migraciju. Sve stavke, kategorije i lokacije iz vaše prethodne teme direktorija AIT sada su dostupne za korištenje s dodatkom Citadela Listing.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
bs: %s automatski migrira sve stavke, kategorije i lokacije iz vaše prethodne teme AIT direktorija u pozadini. Proces migracije može potrajati nekoliko minuta. Obavijestit ćemo vas kada se migracija završi. Možete nastaviti koristiti WordPress kao i obično.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
bs: %s dodatak i PHP nekompatibilnost

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
bs: Nekompatibilnost dodatka %s i WordPress-a

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
bs: Nekompatibilnost dodatka %s

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
bs: %s dodatak je aktivan

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
bs[0]: %s recenzija

en: 404 Page
bs: 404 Str

en: API Key
bs: API ključ

en: Actions:
bs: Akcije:

[ctx: Item]
en: Add New
bs: Dodaj novi

en: Add New Category
bs: Dodaj novu kategoriju

en: Add New Item
bs: Dodaj novu stavku

en: Add New Location
bs: Dodaj novu lokaciju

en: Add images to gallery
bs: Dodajte slike u galeriju

en: Address
bs: Adresa

en: Address and Location
bs: Adresa i lokacija

en: Address and location
bs: Adresa i lokacija

en: Advanced Filters block displayed within search form
bs: Blok naprednih filtera prikazan je unutar obrasca za pretragu

en: Advanced Header Design
bs: Napredni dizajn zaglavlja

en: Advanced header
bs: Napredno zaglavlje

en: Align Justify
bs: Poravnaj Justify

en: Align Left
bs: Poravnaj lijevo

en: Align Right
bs: Poravnaj desno

en: Align Text Center
bs: Poravnaj centar teksta

en: Align Text Justify
bs: Poravnaj tekst Poravnaj

en: Align Text Left
bs: Poravnaj tekst lijevo

en: Align Text Right
bs: Poravnaj tekst desno

en: Alignment
bs: Poravnanje

en: All
bs: Sve

en: All Categories
bs: sve kategorije

en: All Items
bs: Sve stavke

en: All Locations
bs: Sve lokacije

en: All Special Pages
bs: Sve posebne stranice

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
bs: Sve automatski migrirane stavke, kategorije i lokacije su izbrisane iz vaše baze podataka. Počeo je novi proces migracije.

en: All filters
bs: Svi filteri

en: All inputs
bs: Svi ulazi

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da upravlja komentarima za Citadela artikle.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da upravlja recenzijama Citadela artikala.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da postavi kategorije za artikle Citadela.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da odredi lokacije za Citadela artikle.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da postavi istaknutu kategoriju za Citadela artikle.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da podesi GPX datoteku praćenja za Citadela stavke.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da postavi opcije proširenja artikla za Citadela artikle.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da postavi adresu i lokaciju za Citadela artikle.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da postavi kontakt za artikle Citadela.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da postavi sadržaj za Citadela artikle.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da postavi izvod za Citadela artikle.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da postavi istaknutu sliku za Citadela artikle.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da postavi opšte opcije za Citadela artikle.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da postavi galeriju slika za Citadela artikle.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da odredi radno vrijeme za artikle Citadela.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
bs: Dozvolite kupcu da postavi atribute stranice za stavke Citadela.

en: Already claimed
bs: Već zatraženo

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
bs: Kao referentna pošta koristit će se već otvorena poruka.

en: Any active subscription
bs: Bilo koja aktivna pretplata

en: Appearance
bs: Izgled

en: Approve
bs: Odobre

en: Approve claim
bs: Odobre zahtjev

en: Approved
bs: Odobreno

en: Archives:
bs: Arhive:

en: Are you sure you want to decline this claim?
bs: Jeste li sigurni da želite odbiti ovu tvrdnju?

en: Ascending
bs: Uzlazno

en: Attributes
bs: Atributi

en: Author Details
bs: Detalji o autoru

en: Author archives:
bs: Arhiva autora:

en: Author biographical info
bs: Biografski podaci autora

en: Author name
bs: Ime autora

en: Authors to display
bs: Autori za prikaz

en: Automatic Listing Map
bs: Automatska karta liste

en: Automatic Listing Map (for posts)
bs: Mapa automatske liste (za objave)

en: Automatic height
bs: Automatska visina

en: Background
bs: Pozadina

en: Background color
bs: Boja pozadine

en: Background image
bs: Pozadinska slika

en: Background on collapsed form
bs: Pozadina na skupljenom obrascu

en: Background settings
bs: Postavke pozadine

en: Background type
bs: Vrsta pozadine

en: Blur background
bs: Zamuti pozadinu

en: Blur radius
bs: Radijus zamućenja

en: Border around filter group
bs: Granica oko grupe filtera

en: Border around heading
bs: Granica oko naslova

en: Border color
bs: Boja ivice

en: Border radius
bs: Granični radijus

en: Border settings
bs: Postavke ivice

en: Border width
bs: Širina ivice

en: Borders color
bs: Boja ivica

en: Borders width
bs: Širina ivica

en: Bottom
bs: Dno

en: Bottom left
bs: Dolje lijevo

en: Bottom right
bs: Dole desno

en: Box layout
bs: Izgled kutije

en: Box width
bs: Širina kutije

en: Button background color
bs: Boja pozadine dugmeta

en: Button border radius
bs: Radijus ivice dugmeta

en: Button color
bs: Boja dugmeta

en: Button settings
bs: Postavke dugmeta

en: Button style
bs: Stil dugmeta

en: Button text color
bs: Boja teksta dugmeta

en: Buttons
bs: Dugmad

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Captcha check failed!
bs: Captcha provjera nije uspjela!

en: Caption text
bs: Tekst natpisa

en: Carousel autoplay enabled
bs: Omogućena je automatska reprodukcija vrteške

en: Carousel decoration color
bs: Boja dekoracije vrtuljka

en: Carousel loop mode enabled
bs: Omogućen je režim vrteške petlje

en: Categories
bs: Kategorije

en: Category
bs: Kategorija

en: Category Details
bs: Detalji o kategoriji

en: Category archives:
bs: Arhiva kategorija:

en: Category color
bs: Kategorija boja

en: Category decoration color
bs: Kategorija boja dekoracije

en: Category icon
bs: Ikona kategorije

en: Center
bs: Centar

en: Center left
bs: Centar lijevo

en: Center right
bs: Centar desno

en: Change GPX track
bs: Promjena GPX staze

en: Checkbox
bs: Polje za potvrdu

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
bs: Izbori za odabrani tip unosa. Umetnite jedan izbor po redu, podijelite sačuvanu ulaznu vrijednost i tekst prikazan u unosu koristeći dvotočku.

en: Choose option
bs: Odaberite opciju

en: Citadela - Special Pages
bs: Citadela - Posebne stranice

en: Citadela Item Page Layout
bs: Izgled stranice Citadela Item

en: Citadela Listing > Item Extension
bs: Citadela Listing &gt; Proširenje predmeta

en: Citadela Subscription
bs: Pretplata na Citadela

en: Claim Listing
bs: Listing potraživanja

en: Claim Listing Request
bs: Zahtjev za listing potraživanja

en: Claim as:
bs: Zahtjev kao:

en: Claim listing has been approved
bs: Listing potraživanja je odobren

en: Claim listing has been declined
bs: Listing potraživanja je odbijen

en: Claim status
bs: Status potraživanja

en: Claimed by
bs: Preuzeto od strane

en: Clear
bs: Jasno

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
bs: Klikom na dugme ispod će ponovo pokrenuti proces migracije. Sve automatski migrirane stavke, kategorije i lokacije bit će izbrisane. Sve ručno kreirane stavke, kategorije i lokacije neće biti izbrisane. Proces migracije će početi automatski nakon toga.

en: Closed on mobile
bs: Zatvoreno na mobilnom

en: Cluster radius in px
bs: Radijus klastera u px

en: Clusters are disabled.
bs: Klasteri su onemogućeni.

en: Collapsible filters section.
bs: Odjeljak sa sklopivim filterima.

en: Comments
bs: Komentari

en: Contact
bs: Kontakt

en: Content
bs: Sadržaj

en: Content visible for:
bs: Sadržaj vidljiv za:

en: Copy and paste the JSON from this website:
bs: Kopirajte i zalijepite JSON sa ove web stranice:

en: Couldn't find location, try different address.
bs: Nije moguće pronaći lokaciju, pokušajte s drugom adresom.

en: Cover column height
bs: Visina poklopca stuba

en: Cover image
bs: Naslovna slika

en: Current block view
bs: Trenutni blok pogled

en: Custom Height Settings
bs: Prilagođene postavke visine

en: Custom inputs
bs: Prilagođeni ulazi

en: Custom shadow
bs: Prilagođena senka

en: Customized options for mobile screen width.
bs: Prilagođene opcije za širinu mobilnog ekrana.

en: Data migration
bs: Migracija podataka

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
bs: Podaci ulaza bez vrijednosti neće biti prikazani.

en: Date
bs: Datum

en: Date archives:
bs: Arhiva datuma:

en: Date color
bs: Boja datuma

en: Decide if email address is visible for visitors
bs: Odlučite da li je adresa e-pošte vidljiva posjetiteljima

en: Decline
bs: Odbij

en: Decline claim
bs: Odbijte zahtjev

en: Decoration color
bs: Boja dekoracije

en: Default Layout Options
bs: Zadane opcije rasporeda

en: Default Search Results
bs: Zadani rezultati pretrage

en: Default Search Results Page
bs: Zadana stranica s rezultatima pretrage

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
bs: Zadani tekst odabira, prikazan kao prva opcija u izboru.

en: Default shadow
bs: Zadana sjena

en: Default size
bs: Zadana veličina

en: Delay between slides
bs: Kašnjenje između slajdova

en: Descending
bs: Silazno

en: Description
bs: Opis

en: Description text that appear on edit page with new input.
bs: Tekst opisa koji se pojavljuje na stranici za uređivanje s novim unosom.

en: Design Options
bs: Opcije dizajna

en: Desktop size
bs: Veličina radne površine

en: Disable filters button label
bs: Oznaka dugmeta za onemogućavanje filtera

en: Disable geolocation button label
bs: Onemogući oznaku dugmeta za geolokaciju

en: Display name
bs: Ime za prikaz

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
bs: Prikazane su najbliže stavke prema njihovim GPS koordinatama.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
bs: Prikazaće se postovi slični odabranom referentnom artiklu Post.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
bs: Prikazuje adresu, broj telefona i druge kontakt informacije određene stavke na listi.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
bs: Prikazuje dugme koje otvara navigaciju Google mapa do lokacije stavke.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
bs: Prikazuje dugme za preuzimanje GPX datoteke dodeljene stavci.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
bs: Prikazuje kontakt obrazac koji šalje e-poštu direktno na e-mail adresu određene stavke na listi.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
bs: Prikazuje sadržaj samo za korisnike sa aktivnim članstvom ili samo za posjetitelje bez članstva.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
bs: Prikazuje sadržaj napisan u vizuelnom uređivaču određene stavke liste.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
bs: Prikazuje galeriju slika dodijeljenih Objavi stavke.

en: Displays information about author on author archive page.
bs: Prikazuje podatke o autoru na stranici arhive autora.

en: Displays information about selected authors.
bs: Prikazuje informacije o odabranim autorima.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
bs: Prikazuje informacije sa ulaza proširenja stavke koji su dodijeljeni stavci.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
bs: Prikazuje kategorije liste na osnovu specifičnog filtera. Može prikazati roditeljske kategorije ili potkategorije iz određene kategorije.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
bs: Prikazuje stavke na listi na osnovu trenutne stranice kategorije/lokacije ili rezultata iz obrasca za pretragu.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
bs: Prikazuje stavke liste na osnovu filtera. Na primjer, samo stavke iz određene kategorije, lokacije ili istaknute stavke.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
bs: Prikazuje stavke liste na mapi na osnovu filtera. Na primjer, samo stavke iz određene kategorije, lokacije ili istaknute stavke.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
bs: Prikazuje stavke liste slične postu odabrane referentne stavke.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
bs: Prikazuje lokacije na listi na osnovu specifičnog filtera. Može prikazati roditeljske lokacije ili podlokacije sa određene lokacije.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
bs: Prikazuje listu potkategorija na osnovu stranice trenutne kategorije.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
bs: Prikazuje listu podlokacija na osnovu stranice trenutne kategorije.

en: Displays main item image of specific listing item.
bs: Prikazuje sliku glavne stavke određene stavke na listi.

en: Displays opening hours of specific listing item.
bs: Prikazuje radno vrijeme određene stavke na listi.

en: Displays posts based on current results from search form.
bs: Prikazuje objave na osnovu trenutnih rezultata iz obrasca za pretragu.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
bs: Prikazuje objave na osnovu trenutnih rezultata na zadanoj stranici rezultata pretraživanja WordPress-a.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
bs: Prikazuje objave na mapi na osnovu filtera. Na primjer objave samo iz određene kategorije ili lokacije.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
bs: Automatski prikazuje relevantne stavke na listi na osnovu trenutne stranice. Na primjer, rezultati pretraživanja ili lokacija detalja stavke.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
bs: Automatski prikazuje relevantne postove na osnovu trenutne stranice. Na primjer rezultati pretraživanja ili lokacija s detaljima objave.

en: Displays the button and the form for claim listing.
bs: Prikazuje dugme i obrazac za listu potraživanja.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
bs: Prikazuje nadolazeće događaje određene stavke na listi.

en: Distance
bs: Razdaljina

en: Distance option label
bs: Oznaka opcije udaljenosti

en: Distance unit
bs: Jedinica udaljenosti

en: Do not show
bs: Ne pokazuj

en: Do not show endpoints
bs: Ne prikazuj krajnje tačke

en: Do not use Item Detail special page settings
bs: Nemojte koristiti posebne postavke stranice Detalji stavke

en: Download GPX file
bs: Preuzmite GPX datoteku

en: Drop GPX file here
bs: Ispustite GPX fajl ovdje

en: Dynamic track visibility
bs: Dinamička vidljivost staze

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
bs: Easy Admin nudi pojednostavljenu administraciju WordPress-a bez ikakvih nepotrebnih ometanja.

en: Edit Category
bs: Uredi kategoriju

en: Edit Item
bs: Uredi stavku

en: Edit Location
bs: Uredi lokaciju

en: Edit Special Page
bs: Uredi posebnu stranicu

en: Email Help
bs: Pomoć e-poštom

en: Email Message
bs: Poruka e-pošte

en: Email settings
bs: Postavke e-pošte

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
bs: E-pošta koja se koristi kao pošiljalac u e-pošti, provjerite da li adresa e-pošte odgovara domeni vaše web stranice.

en: Empty map behavior
bs: Ponašanje prazne karte

en: Empty value to show all similar items.
bs: Prazna vrijednost za prikaz svih sličnih stavki.

en: Enable
bs: Omogući

en: Enable Gutenberg editor
bs: Omogućite Gutenberg editor

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
bs: Omogućite i ubacite ulaze dostupne za filtere preko menija

en: Enable and insert inputs via menu
bs: Omogućite i ubacite ulaze preko menija

en: Enable bundled subscriptions
bs: Omogućite skupne pretplate

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
bs: Markeri krajnje tačke se prikazuju na mjestu prve i krajnje tačke učitane GPX staze.

en: Event Details
bs: Detalji događaja

en: Event Image Options
bs: Opcije slike događaja

en: Every segment in track
bs: Svaki segment u stazi

en: Everything
bs: Sve

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
bs: Primjer umetnutih vrijednosti: %s

en: Excerpt
bs: Izvod

en: Feature is disabled
bs: Funkcija je onemogućena

en: Featured
bs: Istaknuto

en: Featured Category
bs: Istaknuta kategorija

en: Featured category
bs: Istaknuta kategorija

en: Featured image
bs: Istaknuta slika

en: Featured items first
bs: Prvo istaknute stavke

en: Featured location
bs: Istaknuta lokacija

en: Fill all required fields, please.
bs: Molimo popunite sva obavezna polja.

en: Filter posts
bs: Filtrirajte postove

en: Filter special pages list
bs: Filtrirajte listu posebnih stranica

en: Filters
bs: Filteri

en: Filters Design
bs: Dizajn filtera

en: Filters background color
bs: Filtrira boju pozadine

en: Filters group name
bs: Filtrira naziv grupe

en: Filters settings
bs: Postavke filtera

en: Filters to specify results of displayed items.
bs: Filtri za određivanje rezultata prikazanih stavki.

en: Find address
bs: Pronađite adresu

en: Fixed
bs: Popravljeno

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
bs: Za više detalja pogledajte %s.

en: Force box width to selected value.
bs: Forsiraj širinu okvira na odabranu vrijednost.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
bs: Forsiraj stil tabele za prikazane podatke, duže vrednosti se ne pomeraju ispod oznake.

en: Form
bs: Forma

en: Form inside map breakpoint
bs: Forma unutar tačke prekida karte

en: Form settings
bs: Postavke obrasca

en: Friday
bs: petak

en: Full horizontal
bs: Potpuno horizontalno

en: Full vertical
bs: Potpuno vertikalno

en: Fullwidth page
bs: Stranica pune širine

en: GPX Track
bs: GPX staza

en: GPX Tracks
bs: GPX staze

en: GPX file successfully loaded!
bs: GPX datoteka je uspješno učitana!

en: GPX files
bs: GPX fajlovi

en: Gallery Options
bs: Opcije galerije

en: General
bs: Generale

en: General background
bs: Opća pozadina

en: General options
bs: Opšte opcije

en: General options for desktop.
bs: Opšte opcije za desktop.

en: General settings
bs: Opšte postavke

en: Geolocation search settings
bs: Postavke pretraživanja geolokacije

en: Get directions
bs: Dobijte upute

en: Google Maps API Key
bs: Google Maps API ključ

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
bs: Google Maps API ključ je potreban za Google. Neophodan je za sve web stranice koje koriste napredne karakteristike mapa kao što je prikaz stavki na karti. Saznajte više o tome kako dobiti API ključ u %1$s sljedećem vodiču%2$s.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
bs: Google reCaptcha štiti vašu web stranicu od neželjene pošte i drugih automatskih slanja obrazaca od strane spam robota. Ako koristite rješenje treće strane za zaštitu obrazaca na svojoj web stranici, zanemarite sljedeće ključne unose.

en: Google reCaptcha v3 Keys
bs: Google reCaptcha v3 ključevi

en: Gradient
bs: Gradijent

en: Gradient degree
bs: Gradijentni stepen

en: Grid size
bs: Veličina mreže

en: Group name
bs: Ime grupe

en: Half layout page
bs: Pola izgleda stranice

en: Header menu settings
bs: Postavke menija zaglavlja

en: Header opened or closed by default.
bs: Zaglavlje je otvoreno ili zatvoreno prema zadanim postavkama.

en: Header settings
bs: Postavke zaglavlja

en: Height unit
bs: Jedinica visine

en: Help text displayed with Email input.
bs: Tekst pomoći prikazan sa unosom e-pošte.

en: Help text displayed with Message input.
bs: Tekst pomoći prikazan je sa unosom poruke.

en: Help text displayed with Name input.
bs: Tekst pomoći se prikazuje sa unosom imena.

en: Help text displayed with Subject input.
bs: Tekst pomoći prikazan sa unosom predmeta.

en: Help texts
bs: Tekstovi pomoći

en: Hide Location input
bs: Sakrij unos lokacije

en: Hide empty values
bs: Sakrij prazne vrijednosti

en: Hide map
bs: Sakrij mapu

en: Hide selected filters
bs: Sakrij odabrane filtere

en: Hide selected inputs
bs: Sakrij odabrane ulaze

en: Hide unchecked checkbox
bs: Sakrij neoznačeni okvir za potvrdu

en: Horizontal offset
bs: Horizontalni pomak

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
bs: Ako je odabrano, biće dostupno u filterima za objave stavki.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
bs: Ako želite koristiti svoj vlastiti dodatak za WooCommerce Subscriptions, jednostavno deaktivirajte verziju u paketu ispod i aktivirajte svoj dodatak.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
bs: Ako se vaša GPX staza sastoji od nekoliko segmenata, markeri krajnje tačke se prikazuju na mjestu početka i kraja svakog segmenta.

en: Image focus
bs: Fokus slike

en: Image height
bs: Visina slike

en: Image height unit
bs: Jedinica visine slike

en: Image position
bs: Položaj slike

en: Image repeat
bs: Ponavljanje slike

en: Image scroll
bs: Pomicanje slike

en: Image size
bs: Veličina slike

en: Images caption text
bs: Tekst natpisa slika

en: Images gallery
bs: Galerija slika

en: Images vertical align
bs: Slike vertikalno poravnajte

en: Infinite loop
bs: Beskonačna petlja

en: Input choices
bs: Izbori unosa

en: Input description
bs: Opis unosa

en: Input field name that appear on edit page.
bs: Unesite naziv polja koje se pojavljuje na stranici za uređivanje.

en: Input identifier
bs: Ulazni identifikator

en: Input labels
bs: Ulazne oznake

en: Input type
bs: Tip unosa

en: Inputs contain validation errors.
bs: Unosi sadrže greške validacije.

en: Inputs group
bs: Grupa ulaza

en: Insert from media
bs: Umetanje sa medija

en: Insert unit that will be displayed with number value.
bs: Ubacite jedinicu koja će biti prikazana s brojčanom vrijednošću.

en: Inside image
bs: Unutrašnja slika

en: Integrations
bs: Integracije

en: Invalid file format
bs: Nevažeći format datoteke

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
bs: Čini se da ne možemo pronaći ono što tražite.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
bs: Omogućit će vam da napravite cijelu stranicu s detaljima stavke. Niti jedan blok neće biti naslijeđen sa posebne stranice Detalji stavke.

[ctx: post type singular name]
en: Item
bs: Stavka

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
bs: Kategorije predmeta

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
bs: Kategorije predmeta

en: Item Categories widgets area
bs: Područje widgeta Kategorije predmeta

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
bs: Kategorija predmeta

en: Item Claim Listing
bs: Listing potraživanja predmeta

en: Item Contact Details
bs: Kontakt podaci o artiklu

en: Item Contact Form
bs: Obrazac za kontakt sa artiklom

en: Item Content
bs: Sadržaj predmeta

en: Item Detail
bs: Detalji stavke

en: Item Detail Page
bs: Stranica sa detaljima o artiklu

en: Item Details
bs: Detalji stavke

en: Item Events
bs: Stavka Događaji

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
bs: Proširenje predmeta omogućava kreiranje dodatnih unosa na stranicama za uređivanje stavki.

en: Item Featured Image
bs: Istaknuta slika predmeta

en: Item GPX Download
bs: Stavka GPX preuzimanje

en: Item Gallery
bs: Galerija predmeta

en: Item Get Directions
bs: Stavka Dobijte upute

en: Item Image Options
bs: Opcije slike stavke

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
bs: Lokacija stavke

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
bs: Lokacije predmeta

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
bs: Lokacije predmeta

en: Item Locations widgets area
bs: Područje widgeta Lokacija stavke

en: Item Opening Hours
bs: Radno vrijeme predmeta

en: Item Options
bs: Opcije stavke

en: Item Review
bs: Pregled predmeta

en: Item Reviews
bs: Recenzije predmeta

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
bs: Recenzije stavki proširuju WordPress komentare kako bi posjetiteljima web stranice omogućili da ostave recenziju i ocjenu za postove predmeta.

en: Item already claimed
bs: Stavka je već tražena

en: Item author
bs: Autor predmeta

en: Item category
bs: Kategorija predmeta

en: Item detail page slug
bs: Oznaka stranice sa detaljima o artiklu

en: Item has been claimed
bs: Stavka je tražena

en: Item location
bs: Lokacija stavke

en: Item owner reply.
bs: Odgovor vlasnika artikla.

en: Item pending moderation from admin
bs: Stavka čeka moderaciju od strane administratora

en: Item widgets area
bs: Područje widgeta za stavke

en: Item:
bs: Stavka:

en: Items
bs: Predmeti

[ctx: post type general name]
en: Items
bs: Predmeti

[ctx: post type menu name]
en: Items
bs: Predmeti

en: Keep header closed by default on mobile.
bs: Držite zaglavlje zatvorenim prema zadanim postavkama na mobilnom telefonu.

en: Kilometers
bs: Kilometri

en: Label color
bs: Boja etikete

en: Label for email field
bs: Oznaka za polje e-pošte

en: Label for submit button
bs: Oznaka za dugme za slanje

en: Label for username field
bs: Oznaka za polje korisničkog imena

en: Label used for Email input.
bs: Oznaka koja se koristi za unos e-pošte.

en: Label used for Message textarea.
bs: Oznaka koja se koristi za tekstualno područje poruke.

en: Label used for Name input.
bs: Oznaka koja se koristi za unos imena.

en: Label used for Subject input.
bs: Oznaka koja se koristi za unos predmeta.

en: Label width
bs: Širina etikete

en: Large
bs: Veliko

en: Large button
bs: Veliko dugme

en: Large size
bs: Velika veličina

en: Leave a review
bs: Ostavite recenziju

en: Leave empty to not use this option.
bs: Ostavite prazno da ne koristite ovu opciju.

en: Left
bs: lijevo

en: Limit displayed posts
bs: Ograničite prikazane postove

en: Line under heading
bs: Red ispod naslova

en: Lines color
bs: Boja linija

en: Lines decoration
bs: Dekoracija linijama

en: Link label
bs: Oznaka veze

en: Links color
bs: Boja linkova

en: List layout
bs: Raspored liste

en: Listing Advanced Filters
bs: Popis naprednih filtera

en: Listing Author Detail
bs: Listing Autor pojedinosti

en: Listing Authors List
bs: Lista autora Lista

en: Listing Category Page
bs: Stranica kategorije liste

en: Listing Location Page
bs: Stranica lokacije na listi

en: Listing Locations List
bs: Lista lokacija Lista

en: Listing Map (for posts)
bs: Mapa liste (za objave)

en: Listing Membership Content
bs: Listing Članstvo Sadržaj

en: Listing Search Form
bs: Obrazac za pretragu liste

en: Listing Similar Items
bs: Popis sličnih stavki

en: Listing Subcategories List
bs: Lista potkategorija Lista

en: Listing Sublocations List
bs: Lista podlokacija Lista

en: Location
bs: Lokacija

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
bs: Lokacija

en: Location Details
bs: Detalji lokacije

en: Locations
bs: Lokacije

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
bs: Lokacije

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
bs: Lokacije

en: Log Out
bs: Odjaviti se

en: Logged in text
bs: Prijavljen tekst

en: Logical operator
bs: Logički operator

en: Longitude
bs: Geografska dužina

en: Mark Item post as featured
bs: Označite objavu stavke kao istaknutu

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
bs: Označite kategoriju kao istaknutu da biste joj dali prioritet u prikazanim rezultatima.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
bs: Označite lokaciju kao istaknutu da biste joj dali prioritet u prikazanim rezultatima.

en: Marker Cluster Settings
bs: Postavke klastera markera

en: Markers
bs: Markeri

en: Markers & GPX Tracks
bs: Markeri i GPX staze

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
bs: Markeri na udaljenosti manjoj od %spx radijusa grupirani su u klastere. Postavite 0 da onemogućite klastere.

en: Max number of items
bs: Maksimalni broj stavki

en: Maximum displayed posts
bs: Maksimalan broj prikazanih postova

en: Maximum distance
bs: Maksimalna udaljenost

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
bs: Maksimalan broj stavki za trenutnu pretplatu je premašen.

en: Maximum width
bs: Maksimalna širina

en: Medium
bs: Srednje

en: Medium size
bs: Srednja veličina

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
bs: Spojite okvire za potvrdu u grupu filtera i prikažite ih zajedno u filterima frontenda. Možete koristiti više grupa koristeći različite nazive grupa.

en: Message
bs: Poruka

en: Message Help
bs: Poruka pomoći

en: Message Label
bs: Oznaka poruke

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
bs: Poruka se prikazuje kada slanje obrasca nije uspjelo zbog problema na strani servera.

en: Message displayed when the form validation failed.
bs: Poruka se prikazuje kada provjera valjanosti obrasca nije uspjela.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
bs: Poruka se prikazuje kada je obrazac uspješno poslan.

en: Message for the email notification
bs: Poruka za obavještenje putem e-pošte

en: Metabox content settings
bs: Postavke sadržaja Metabox-a

en: Migration finished
bs: Migracija je završena

en: Migration in progress
bs: Migracija u toku

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
bs: Migracija je trenutno u toku. Moći ćete ponovo pokrenuti migraciju kada se završi.

en: Migration restarted
bs: Migracija je ponovo pokrenuta

en: Minimum height unit
bs: Jedinica minimalne visine

en: Minimum image height
bs: Minimalna visina slike

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
bs: Minimalna visina karte može se razlikovati od definirane vrijednosti zbog potreba unutrašnjeg sadržaja karte.

en: Missing required GPX data
bs: Nedostaju potrebni GPX podaci

en: Mobile
bs: Mobilni

en: Mobile size
bs: Veličina mobilnog telefona

en: Mobile width breakpoint
bs: Prelomna tačka mobilne širine

en: Monday
bs: ponedjeljak

en: Move backward
bs: Pomeri se unazad

en: Move forward
bs: Nastaviti

en: Name Help
bs: Ime Help

en: Name of sender displayed in received email.
bs: Ime pošiljaoca prikazano u primljenoj e-poruci.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
bs: Naziv kartice postavki na stranici za uređivanje stavke.

en: New Category Name
bs: Naziv nove kategorije

en: New Item
bs: Nova stavka

en: New Location Name
bs: Novo ime lokacije

en: Newer reviews
bs: Novije recenzije

en: Next
bs: Sljedeći

en: Night
bs: Noć

en: No Items found
bs: Nema pronađenih stavki

en: No Items found in Trash
bs: Nema pronađenih stavki u Otpadu

en: No border
bs: Nema granice

en: No borders
bs: Nema granica

en: No lines
bs: Nema linija

en: No posts found
bs: Nema pronađenih postova

en: No repeat
bs: Nema ponavljanja

en: No results found.
bs: Nema rezultata.

en: No shadow
bs: Nema senke

en: No special pages found.
bs: Nisu pronađene posebne stranice.

en: No users found
bs: Nije pronađen nijedan korisnik

en: Non-membership visitors
bs: Posjetioci koji nisu članovi

en: None
bs: Nema

en: Note
bs: Bilješka

en: Notification messages
bs: Poruke obavještenja

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
bs: Obavijest kada je predmet već tražen. Ostavite prazno da sakrijete obavještenje.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
bs: Obavijest kada je stavka na čekanju moderiranja od administratora. Ostavite prazno da sakrijete obavještenje.

en: Notifications
bs: Obavještenja

en: Number
bs: Broj

en: Number of items
bs: Broj stavki

en: OK
bs: uredu

en: Older reviews
bs: Starije kritike

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
bs: Jedna misao o “%1$s”

en: Only featured
bs: Samo istaknuto

en: Only featured items
bs: Samo istaknuti artikli

en: Only parent categories
bs: Samo kategorije roditelja

en: Only parent locations
bs: Samo roditeljske lokacije

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
bs: Ups! Ta stranica se ne može pronaći.

en: Open image in popup
bs: Otvorite sliku u iskačućem prozoru

en: Opened by default
bs: Otvoreno prema zadanim postavkama

en: Opening Hours
bs: Radno vrijeme

en: Opening hours
bs: Radno vrijeme

en: Options
bs: Opcije

en: Order Options
bs: Opcije naručivanja

en: Order by
bs: Poredak po

en: Order number
bs: Broj narudžbe

en: Organizer:
bs: Organizator:

en: Owner
bs: Vlasnik

en: Page template
bs: Predložak stranice

en: Parent Category
bs: Roditeljska kategorija

en: Parent Category:
bs: Roditeljska kategorija:

en: Parent Location
bs: Roditeljska lokacija

en: Parent Location:
bs: Lokacija roditelja:

en: Pending
bs: Na čekanju

en: Performance Settings
bs: Postavke performansi

en: Plugin Activation
bs: Aktivacija dodatka

en: Position unavailable
bs: Položaj nedostupan

en: Post has not selected any term.
bs: Post nije odabrao nijedan termin.

en: Posts Author Page
bs: Postovi Autor stranica

en: Posts Category Page
bs: Stranica kategorije postova

en: Posts Date Page
bs: Stranica datuma postova

en: Posts Search Form
bs: Obrazac za pretraživanje postova

en: Posts Search Results
bs: Postovi Rezultati pretrage

en: Posts navigation
bs: Navigacija postova

en: Posts number color
bs: Boja broja postova

en: Previous
bs: Prethodno

en: Proportional image height
bs: Proporcionalna visina slike

en: Radial gradient
bs: Radijalni gradijent

en: Random
bs: Slučajno

en: Rating
bs: Ocjena

en: Rating stars color
bs: Boja zvjezdica za ocjenjivanje

en: Read more
bs: Čitaj više

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
bs: Nedavno aktivirana tema nije kompatibilna sa dodatkom %s, stoga je dodatak deaktiviran.

en: Recommended map height
bs: Preporučena visina karte

en: Reference Item Post
bs: Referentna stavka Post

en: Remove GPX track
bs: Uklonite GPX stazu

en: Remove Image
bs: Ukloni sliku

en: Repeat
bs: Ponovi

en: Repeat horizontally
bs: Ponovite horizontalno

en: Repeat vertically
bs: Ponovite okomito

en: Respond to review
bs: Odgovorite na recenziju

en: Responsive options applied under screen width
bs: Odgovarajuće opcije primijenjene ispod širine ekrana

en: Restart migration
bs: Ponovo pokrenite migraciju

en: Results include at least one of selected filters.
bs: Rezultati uključuju barem jedan od odabranih filtera.

en: Results must include all selected filters.
bs: Rezultati moraju uključivati sve odabrane filtere.

en: Reviews
bs: Recenzije

en: Right
bs: U redu

en: Saturday
bs: Subota

en: Save Settings
bs: Sačuvaj postavke

en: Search
bs: Traži

en: Search Categories
bs: Traži kategorije

en: Search Special ages
bs: Traži Posebne dobi

en: Search by geolocation
bs: Traži po geolokaciji

en: Search for authors
bs: Tražite autore

en: Search for posts
bs: Traži postove

en: Search for reference item post
bs: Potražite objavu referentne stavke

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
bs: Forma za pretragu se prikazuje unutar karte na širini ekrana većoj od

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
bs: Obrazac za pretragu koji omogućava posjetiteljima da pretražuju stavke popisa po ključnoj riječi, kategoriji ili lokaciji.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
bs: Obrazac za pretraživanje koji posjetiteljima omogućava pretraživanje postova po ključnoj riječi, kategoriji ili lokaciji.

en: Search keyword
bs: Ključna riječ za pretraživanje

en: Search results for:
bs: Rezultati pretrage za:

en: Secret Key
bs: Tajni ključ

en: Select
bs: Odaberite

en: Select Category
bs: Odaberite Kategorija

en: Select Image
bs: Odaberite Slika

en: Select Location
bs: Odaberite Lokacija

en: Select alignment
bs: Odaberite poravnanje

en: Select an Item
bs: Odaberite stavku

en: Select featured category
bs: Odaberite istaknutu kategoriju

en: Select image
bs: Odaberite sliku

en: Select layout
bs: Odaberite izgled

en: Select position of unit displayed with number value.
bs: Odaberite poziciju jedinice koja se prikazuje s brojčanom vrijednošću.

en: Select size
bs: Odaberite veličinu

en: Select type input cannot use AND operator.
bs: Odabir tipa unosa ne može koristiti AND operator.

en: Select type of input field.
bs: Odaberite vrstu polja za unos.

en: Select your rating, please.
bs: Odaberite svoju ocjenu, molim.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
bs: Odabrana kategorija će imati prioritet i prikazat će objavu stavke na mapi.

en: Selected post is no more published.
bs: Odabrana objava više nije objavljena.

en: Selected posts
bs: Odabrani postovi

en: Selected posts are no more published.
bs: Odabrani postovi se više ne objavljuju.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
bs: Odabrana referentna objava bit će navedena prije svih drugih sličnih postova.

en: Send Button Text
bs: Pošalji tekst dugmeta

en: Sender Email
bs: Email pošiljaoca

en: Sender Name
bs: Ime pošiljaoca

en: Server Error Message
bs: Poruka o grešci servera

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
bs: Server je naišao na grešku. Ako problem i dalje postoji, obratite se administratoru web stranice.

en: Settings Saved
bs: Postavke sačuvane

en: Shadow color
bs: Boja senke

en: Shadow settings
bs: Postavke sjene

en: Show Category description
bs: Prikaži opis kategorije

en: Show Category icon
bs: Prikaži ikonu kategorije

en: Show Email Address
bs: Prikaži adresu e-pošte

en: Show Location description
bs: Prikaži opis lokacije

en: Show Location icon
bs: Prikaži ikonu lokacije

en: Show Opening Hours
bs: Prikaži radno vrijeme

en: Show Streetview
bs: Prikaži Streetview

en: Show address
bs: Pokaži adresu

en: Show advanced filters
bs: Prikaži napredne filtere

en: Show author image
bs: Prikaži sliku autora

en: Show biographical info
bs: Prikaži biografske podatke

en: Show categories
bs: Prikaži kategorije

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
bs: Prikaži kontakt obrazac na stranici koji šalje e-mail na definiranu adresu e-pošte

en: Show cover image
bs: Prikaži naslovnu sliku

en: Show data
bs: Prikaži podatke

en: Show date
bs: Prikaži datum

en: Show description
bs: Prikaži opis

en: Show empty map
bs: Prikaži praznu kartu

en: Show featured image
bs: Prikaži istaknutu sliku

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
bs: Prikaži istaknute stavke na vrhu liste prije svih drugih objava stavki.

en: Show filters group title
bs: Prikaži naziv grupe filtera

en: Show link
bs: Prikaži vezu

en: Show link label input
bs: Prikaži unos oznake veze

en: Show locations
bs: Prikaži lokacije

en: Show more
bs: Pokazati više

en: Show navigation arrows
bs: Prikaži strelice za navigaciju

en: Show on map
bs: Prikaži na mapi

en: Show only categories marked as featured.
bs: Prikaži samo kategorije označene kao istaknute.

en: Show only featured category
bs: Prikaži samo istaknutu kategoriju

en: Show only locations marked as featured.
bs: Prikaži samo lokacije označene kao istaknute.

en: Show pagination bullets
bs: Prikaži oznake paginacije

en: Show posts number
bs: Prikaži broj postova

en: Show price
bs: Pokaži cijenu

en: Show rating
bs: Prikaži ocjenu

en: Show reference Item Post
bs: Prikaži referencu Stavka Post

en: Show selected filters
bs: Prikaži odabrane filtere

en: Show selected inputs
bs: Prikaži odabrane ulaze

en: Show similar posts from the same:
bs: Prikaži slične postove od istih:

en: Show submit filter button
bs: Prikaži dugme za slanje filtera

en: Show subtitle
bs: Prikaži titl

en: Show track endpoint markers on
bs: Prikaži oznake krajnje tačke staze uključene

en: Show web
bs: Prikaži web

en: Silver
bs: Srebro

en: Simple layout
bs: Jednostavan raspored

en: Site Key
bs: Ključ lokacije

en: Site logo
bs: Logo stranice

en: Skip number of posts from start
bs: Preskoči broj postova od početka

en: Small
bs: Mala

en: Small button
bs: Malo dugme

en: Small size
bs: Mala velicina

en: Solid color
bs: Jednobojna

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
bs: Posebna stranica

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
bs: Posebne stranice

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
bs: Posebne stranice

en: Special page updated.
bs: Posebna stranica ažurirana.

en: Special pages list
bs: Lista posebnih stranica

en: Special pages list navigation
bs: Navigacija liste posebnih stranica

en: Spread radius
bs: Radijus širenja

en: Start and end of track
bs: Početak i kraj staze

en: Step
bs: Korak

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
bs: Prikaz ulice je dostupan samo ako je omogućen Google API ključ

en: Style
bs: Stil

en: Subject
bs: Predmet

en: Subject for the email notification
bs: Predmet za obavještenje putem e-pošte

en: Submit Label
bs: Pošalji oznaku

en: Submit distance button label
bs: Pošalji oznaku dugmeta udaljenosti

en: Submit filters button label
bs: Oznaka dugmeta Pošalji filtere

en: Submit reply
bs: Pošalji odgovor

en: Submit review
bs: Pošaljite recenziju

en: Subscriptions
bs: Pretplate

en: Subtitle
bs: Podnaslov

en: Success Message
bs: Poruka o uspjehu

en: Sunday
bs: Nedjelja

en: Table style
bs: Stil stola

en: Tag archives:
bs: Arhiva oznaka:

en: Telephone
bs: Telefon

en: Terms & Conditions label
bs: Oznaka Uslovi i odredbe

en: Text
bs: Tekst

en: Text color
bs: Boja teksta

en: Text displayed in the form when user is logged in
bs: Tekst koji se prikazuje u obrascu kada je korisnik prijavljen

en: Text displayed instead of full website url
bs: Tekst se prikazuje umjesto punog URL-a web stranice

en: Text displayed on Send Button.
bs: Tekst prikazan na dugmetu Pošalji.

en: Text displayed on empty map
bs: Tekst prikazan na praznoj mapi

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
bs: Unos teksta za Uslove i odredbe. Ostavite prazno da onemogućite potvrdni okvir.

en: Text layout
bs: Izgled teksta

en: Text link
bs: Tekst link

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
bs: Tekst email poruke. Dostupne su varijable: {user-name} {user-email} {user-message}

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
bs: Dodatak %s nije mogao biti aktiviran. Nije kompatibilna sa trenutno aktivnom temom.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
bs: Maksimalan broj artikala koji kupci s ovom pretplatom mogu objaviti (ostavite prazno za neograničen broj artikala).

en: Theme
bs: Tema

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
bs: Nema dostupnih pretplata. Dodajte malo, molim.

en: There are no filters to show.
bs: Nema filtera za prikaz.

en: There are no inputs to show.
bs: Nema unosa za prikaz.

en: There are no selected inputs to show.
bs: Nema odabranih ulaza za prikaz.

en: Thick border
bs: Debela granica

en: Thick borders
bs: Debele granice

en: Thin border
bs: Tanka granica

en: Thin borders
bs: Tanke granice

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
bs: Ova funkcija dodaje funkcionalnost liste zahtjeva za stavke na listi

en: This product is a Citadela Subscription.
bs: Ovaj proizvod je Citadela pretplata.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
bs: Ova postavka će omogućiti uređivanje stavki stavki pomoću Gutenberg editora. Ova funkcija će vam omogućiti veću fleksibilnost administracije. Pazite koje blokove uključujete u detalje o artiklu jer će sve biti smješteno u blok &quot;Sadržaj predmeta&quot; na stranici Posebni detalji o artiklu.

en: Thursday
bs: četvrtak

en: Time in seconds
bs: Vrijeme u sekundama

en: Title
bs: Naslov

en: Title color
bs: Boja naslova

en: Titles color
bs: Boja naslova

en: Top left
bs: Na vrhu lijevo

en: Top right
bs: Gore desno

en: Track color
bs: Boja staze

en: Track endpoints color
bs: Boja krajnjih tačaka praćenja

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
bs: Tragovi su skriveni i zamijenjeni markerom karte prema nivou zumiranja.

en: Tuesday
bs: utorak

en: Turn on Claim Listing feature
bs: Uključite funkciju liste zahtjeva

en: Turn on Item Extension features
bs: Uključite funkcije proširenja stavke

en: Turn on Item Reviews for listing items
bs: Uključite Recenzije stavki za stavke na listi

en: Type for search...
bs: Ukucajte za pretragu...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
bs: Neoznačeni pojedinačni potvrdni okvir neće biti prikazan.

en: Unclaimed
bs: Nezatraženo

en: Under image
bs: Ispod slike

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
bs: Jedinstveni identifikator za novo polje za unos. Koristite jednu riječ, bez razmaka. Donje crtice i crtice su dozvoljene.

en: Unit of number
bs: Jedinica broja

en: Unit position
bs: Položaj jedinice

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
bs: Univerzalne karakteristike liste za bilo koju web stranicu

en: Update Category
bs: Ažuriraj kategoriju

en: Update Location
bs: Ažurirajte lokaciju

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
bs: Učitani fajl ne uključuje potrebne podatke o GPX stazi.

en: Uploaded file has not valid XML format.
bs: Učitani fajl nema važeći XML format.

en: Uploading&#8230;
bs: Otpremanje…

en: Use Contact Form
bs: Koristite obrazac za kontakt

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
bs: Koristite Easy Admin interfejs za svoje pretplatnike

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
bs: Koristite Gutenberg editor za sadržaj stavki na listi

en: Use carousel
bs: Koristite vrtuljak

en: Use correct full website url
bs: Koristite ispravan puni URL web stranice

en: Use geolocation search
bs: Koristite pretragu geolokacije

en: Use in search filter
bs: Koristi se u filteru za pretragu

en: Use responsive options
bs: Koristite prilagodljive opcije

en: Use valid email address, please.
bs: Koristite važeću email adresu, molim.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
bs: Korisno za prikaz dodatnog teksta pomoći ili teksta GDPR-a uz svaki unos u obrascu.

en: User ID
bs: Korisnički broj

en: User additional options
bs: Dodatne opcije korisnika

en: User denied geolocation
bs: Korisniku je odbijena geolokacija

en: User email
bs: Email korisnika

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: User posts count
bs: Broje se objave korisnika

en: User registration date
bs: Datum registracije korisnika

en: Username Label
bs: Oznaka korisničkog imena

en: Users with active membership
bs: Korisnici sa aktivnim članstvom

en: Validation Error Message
bs: Poruka o grešci pri validaciji

en: Value color
bs: Boja vrijednosti

en: Vertical offset
bs: Vertikalni pomak

en: View Category
bs: Pogledaj kategoriju

en: View Item
bs: Pogledaj stavku

en: View Location
bs: Pogledaj lokaciju

en: View more
bs: Vidi više

en: View posts
bs: Pogledaj postove

en: View posts label
bs: Prikaži oznaku postova

en: View track on the map
bs: Pogledajte stazu na mapi

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
bs: Preporučujemo da koristite format vremena od 24:00 za SEO svrhe i da zadovoljite zahtjeve Google Structured Data. Koristite vreme kao što je 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
bs: Deaktivirali smo dodatak Citadela Directory Lite. Sada možete aktivirati i uživati u punoj verziji dodatka.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
bs: Primijetili smo da je dodatak WooCommerce Subscriptions aktivan, dostupna je funkcionalnost pretplate iz Citadela Listing dodatka.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
bs: Primijetili smo da koristite zastarjelu verziju PHP-a koja više nije podržana, stoga <em>je dodatak deaktiviran</em> . Uvjerite se da je vaša stranica brza i sigurna, <a href='%1$s'>nadogradnjom PHP-a na najnoviju verziju</a> . Minimalni zahtev za %2$s je <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
bs: Primijetili smo da koristite zastarjelu verziju WordPress-a, stoga <em>je dodatak deaktiviran</em> . Uvjerite se da je vaša stranica sigurna i <a href='%1$s'>ažurirana ažuriranjem WordPress-a na najnoviju verziju</a> . Minimalni zahtjev za %2$s je <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website Link Label
bs: Oznaka veze za web stranicu

en: Website link rel attribute
bs: Atribut rel linka na web stranicu

en: Wednesday
bs: srijeda

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
bs: Widgeti prikazani na stranicama sa kategorijama stavki.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
bs: Widgeti prikazani na stranicama lokacija stavki.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
bs: Widgeti prikazani na stranicama s objavama stavki.

en: Will be listed all available similar items.
bs: Biće navedene sve dostupne slične stavke.

en: With background
bs: Sa pozadinom

en: With search form
bs: Sa formularom za pretragu

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
bs: Uz url će biti dostupan dodatni unos za umetanje teksta prikazanog umjesto obične veze.

en: WooCommerce subscriptions
bs: Pretplate na WooCommerce

en: Works when block is the only block in a column.
bs: Radi kada je blok jedini blok u koloni.

en: You do not have permission to upload files.
bs: Nemate dozvolu za otpremanje fajlova.

en: You must be logged in to post a review.
bs: Morate biti prijavljeni da biste objavili recenziju.

en: Your rating
bs: Vaša ocjena

en: Your reply to review
bs: Vaš odgovor na recenziju

en: Your review
bs: Vaša recenzija

en: blue : Blue color
bs: plava : Plava boja

en: default image size
bs: zadana veličina slike

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
bs: ili

en: post | posts
bs[0]: pošta

en: red : Red color
bs: crvena : crvena boja
