Citadela Listing 5.7.15 - en to bg translation catalogue (816 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
bg[0]: %1$s отзив за „%2$s“

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
bg: %s завърши миграцията. Всички елементи, категории и местоположения от предишната ви тема на директория AIT вече са достъпни за използване с плъгин Citadela Listing.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
bg: %s автоматично мигрира всички елементи, категории и местоположения от предишната ви тема на директория AIT във фонов режим. Процесът на миграция може да отнеме няколко минути. Ще ви уведомим, когато миграцията приключи. Можете да продължите да използвате WordPress както обикновено.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
bg: %s плъгин и несъвместимост с PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
bg: Несъвместимост на приставката %s и WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
bg: Несъвместимост на приставката %s

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
bg: Приставката %s е активна

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
bg[0]: %s преглед

en: 404 Page
bg: 404 страница

en: API Key
bg: API ключ

en: Actions:
bg: Действия:

[ctx: Item]
en: Add New
bg: Добави нов

en: Add New Category
bg: Добавяне на нова категория

en: Add New Item
bg: Добавяне на нов артикул

en: Add New Location
bg: Добавяне на ново местоположение

en: Add images to gallery
bg: Добавете изображения към галерията

en: Address
bg: Адрес

en: Address and Location
bg: Адрес и местоположение

en: Address and location
bg: Адрес и местоположение

en: Advanced Filters block displayed within search form
bg: Блокът Разширени филтри се показва във формуляра за търсене

en: Advanced Header Design
bg: Усъвършенстван дизайн на хедъра

en: Advanced header
bg: Разширено заглавие

en: Align Center
bg: Подравняване в центъра

en: Align Justify
bg: Подравняване Подравняване

en: Align Left
bg: Подравнете вляво

en: Align Right
bg: Подравнете вдясно

en: Align Text Center
bg: Подравняване на текстовия център

en: Align Text Justify
bg: Подравняване на текст Подравняване

en: Align Text Left
bg: Подравняване на текста вляво

en: Align Text Right
bg: Подравняване на текста вдясно

en: Alignment
bg: Подравняване

en: All
bg: всичко

en: All Categories
bg: Всички категории

en: All Items
bg: Всички предмети

en: All Locations
bg: Всички местоположения

en: All Special Pages
bg: Всички специални страници

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
bg: Всички автоматично мигрирани елементи, категории и местоположения бяха изтрити от вашата база данни. Започна нов процес на миграция.

en: All filters
bg: Всички филтри

en: All inputs
bg: Всички входове

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да управлява коментарите за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да управлява отзивите за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе категории за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе места за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе избраната категория за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе GPX файл за проследяване за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе опциите за разширение на артикули за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе адреса и местоположението за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе контакт за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе съдържанието за артикулите на Citadela.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе извадката за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе представеното изображение за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе общите опции за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе галерия с изображения за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе работното време за артикули на Citadela.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
bg: Позволете на клиента да зададе атрибутите на страницата за артикули на Citadela.

en: Already claimed
bg: Вече е заявено

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
bg: Вече отворената публикация с артикул ще се използва като референтна публикация.

en: Any active subscription
bg: Всеки активен абонамент

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Approve
bg: одобрявам

en: Approve claim
bg: Одобряване на иска

en: Approved
bg: Одобрен

en: Archives:
bg: Архиви:

en: Are you sure you want to decline this claim?
bg: Наистина ли искате да отхвърлите това искане?

en: Ascending
bg: Възходящ

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Author Details
bg: Подробности за автора

en: Author archives:
bg: Архив на автора:

en: Author biographical info
bg: Биографична информация на автора

en: Author name
bg: Име на автора

en: Authors to display
bg: Автори за показване

en: Automatic Listing Map
bg: Автоматична карта на списъка

en: Automatic Listing Map (for posts)
bg: Автоматична карта на списъка (за публикации)

en: Automatic height
bg: Автоматична височина

en: Autoplay
bg: Автоматично изпълнение

en: Background
bg: Заден план

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Background image
bg: Фоново изображение

en: Background on collapsed form
bg: Фон върху свита форма

en: Background settings
bg: Настройки на фона

en: Background type
bg: Тип фон

en: Blur background
bg: Размазване на фона

en: Blur radius
bg: Радиус на размазване

en: Border around filter group
bg: Граница около групата филтри

en: Border around heading
bg: Граница около заглавието

en: Border color
bg: Цвят на границата

en: Border radius
bg: Радиус на границата

en: Border settings
bg: Настройки на границата

en: Border style
bg: Стил на границата

en: Border width
bg: Ширина на границата

en: Borders color
bg: Цвят на границите

en: Borders width
bg: Ширина на границите

en: Bottom
bg: отдолу

en: Bottom left
bg: Долу вляво

en: Bottom right
bg: Долу вдясно

en: Box layout
bg: Оформление на кутията

en: Box width
bg: Ширина на кутията

en: Button background color
bg: Цвят на фона на бутона

en: Button border radius
bg: Радиус на границата на бутона

en: Button color
bg: Цвят на копчето

en: Button settings
bg: Настройки на бутоните

en: Button style
bg: Стил на копчета

en: Button text color
bg: Цвят на текста на бутона

en: Buttons
bg: Бутони

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Captcha check failed!
bg: Проверката на Captcha не бе успешна!

en: Caption text
bg: Текст на надписа

en: Carousel Options
bg: Опции за въртележка

en: Carousel autoplay enabled
bg: Автоматичното възпроизвеждане на въртележката е активирано

en: Carousel decoration color
bg: Цвят за декорация на въртележка

en: Carousel loop mode enabled
bg: Режимът на въртележка е активиран

en: Categories
bg: Категории

en: Category
bg: Категория

en: Category Details
bg: Подробности за категорията

en: Category archives:
bg: Архив на категории:

en: Category color
bg: Цвят на категорията

en: Category decoration color
bg: Категория цвят за декорация

en: Category icon
bg: Икона на категория

en: Center
bg: Център

en: Center left
bg: Централно вляво

en: Center right
bg: Центриран вдясно

en: Change GPX track
bg: Промяна на GPX пистата

en: Checkbox
bg: Квадрат за отметка

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
bg: Избор за избран тип вход. Вмъкнете по един избор на ред, разделете запазената входна стойност и текста, показан при въвеждане, като използвате двоеточие.

en: Choose option
bg: Изберете опция

en: Citadela - Special Pages
bg: Цитадела - Специални страници

en: Citadela Half Layout Map Settings
bg: Настройки на картата на половин оформление на Citadela

en: Citadela Item Page Layout
bg: Оформление на страницата с артикули на Citadela

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
bg: Списък на Цитаделата

en: Citadela Listing > Item Extension
bg: Списък на Citadela &gt; Разширение на артикула

en: Citadela Listing Blocks
bg: Блокове за листване на Цитадела

en: Citadela Special Pages
bg: Специални страници на Цитаделата

en: Citadela Subscription
bg: Абонамент за Цитадела

en: Claim Listing
bg: Списък с иск

en: Claim Listing Request
bg: Заявка за обявяване на иск

en: Claim as:
bg: Заявете като:

en: Claim listing has been approved
bg: Списъкът с претенции е одобрен

en: Claim listing has been declined
bg: Списъкът с иск е отхвърлен

en: Claim status
bg: Състояние на иска

en: Claimed by
bg: Заявено от

en: Clear
bg: Ясно

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
bg: Щракването върху бутона по-долу ще рестартира процеса на миграция. Всички автоматично мигрирани елементи, категории и местоположения ще бъдат изтрити. Всички ръчно създадени елементи, категории и местоположения няма да бъдат изтрити. Процесът на миграция ще започне автоматично след това.

en: Closed on mobile
bg: Затворено на мобилен телефон

en: Cluster radius in px
bg: Радиус на клъстера в пиксели

en: Clusters are disabled.
bg: Клъстерите са деактивирани.

en: Collapsible filters section.
bg: Раздел за сгъваеми филтри.

en: Comments
bg: Коментари

en: Contact
bg: Контакт

en: Content
bg: Съдържание

en: Content visible for:
bg: Съдържание, видимо за:

en: Copy and paste the JSON from this website:
bg: Копирайте и поставете JSON от този уебсайт:

en: Couldn't find location, try different address.
bg: Не можах да намеря местоположение, опитайте с друг адрес.

en: Cover
bg: Покрийте

en: Cover column height
bg: Височина на капачната колона

en: Cover image
bg: Изображение на корицата

en: Current block view
bg: Текущ блоков изглед

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Custom Height Settings
bg: Персонализирани настройки за височина

en: Custom inputs
bg: Персонализирани входове

en: Custom shadow
bg: Персонализирана сянка

en: Customized options for mobile screen width.
bg: Персонализирани опции за ширина на екрана на мобилния телефон.

en: Dark
bg: Тъмно

en: Data migration
bg: Миграция на данни

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
bg: Данните за входове без стойност няма да се показват.

en: Date
bg: Дата

en: Date archives:
bg: Архив за дати:

en: Date color
bg: Цвят на датата

en: Decide if email address is visible for visitors
bg: Решете дали имейл адресът е видим за посетителите

en: Decline
bg: Откажи се

en: Decline claim
bg: Отхвърляне на иска

en: Decoration color
bg: Цвят на декорацията

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default Layout Options
bg: Опции за оформление по подразбиране

en: Default Search Results
bg: Резултати от търсенето по подразбиране

en: Default Search Results Page
bg: Страница с резултати от търсенето по подразбиране

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
bg: Текст за избор по подразбиране, показан като първа опция в селекцията.

en: Default shadow
bg: Сянка по подразбиране

en: Default size
bg: Размер по подразбиране

en: Delay between slides
bg: Закъснение между слайдовете

en: Descending
bg: Низходящо

en: Description
bg: Описание

en: Description text that appear on edit page with new input.
bg: Текст на описанието, който се появява на страницата за редактиране с ново въвеждане.

en: Design Options
bg: Опции за дизайн

en: Desktop
bg: работен плот

en: Desktop size
bg: Размер на работния плот

en: Disable filters button label
bg: Деактивиране на етикета на бутона за филтри

en: Disable geolocation button label
bg: Деактивирайте етикета на бутона за геолокация

en: Display name
bg: Показвано име

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
bg: Показани са най-близките елементи по техните GPS координати.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
bg: Показани ще бъдат публикации, подобни на избраната публикация с референтен артикул.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
bg: Показва адрес, телефонен номер и друга информация за контакт на конкретен елемент в обявата.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
bg: Показва бутон, който отваря навигацията на Google Maps до местоположението на публикацията на артикули.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
bg: Показва бутон за изтегляне на GPX файл, присвоен към елемент.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
bg: Показва формуляр за контакт, който изпраща имейл директно до имейл адреса на конкретен елемент в списъка.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
bg: Показва съдържание само за потребители с активно членство или само за посетители без членство.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
bg: Показва съдържание, написано във визуален редактор на конкретен елемент от списъка.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
bg: Показва галерия от изображения, присвоени на елемент Post.

en: Displays information about author on author archive page.
bg: Показва информация за автора на страницата на архива на автора.

en: Displays information about selected authors.
bg: Показва информация за избрани автори.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
bg: Показва информация от входовете за разширение на артикул, присвоени на артикула.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
bg: Показва категориите на списъка въз основа на конкретен филтър. Може да показва родителски категории или подкатегории от конкретна категория.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
bg: Показва елементи от списъка въз основа на текущата страница с категория/местоположение или резултати от формуляра за търсене.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
bg: Показва елементи от списъка въз основа на филтри. Например артикули само от конкретна категория, местоположение или представени елементи.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
bg: Показва списък с елементи на картата въз основа на филтри. Например артикули само от конкретна категория, местоположение или представени елементи.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
bg: Показва елементи от списъка, подобни на публикацията за избран референтен артикул.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
bg: Показва списък с местоположения въз основа на конкретен филтър. Може да показва родителски местоположения или подлокации от конкретно местоположение.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
bg: Показва списък с подкатегории въз основа на текущата страница с категория.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
bg: Показва списък на подлокации въз основа на текущата страница с категория.

en: Displays main item image of specific listing item.
bg: Показва основно изображение на елемент на конкретен елемент от списъка.

en: Displays opening hours of specific listing item.
bg: Показва работното време на конкретен артикул в обявата.

en: Displays posts based on current results from search form.
bg: Показва публикации въз основа на текущи резултати от формуляра за търсене.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
bg: Показва публикации въз основа на текущи резултати на страницата с резултати от търсене по подразбиране в WordPress.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
bg: Показва публикации на картата въз основа на филтри. Например публикации само от конкретна категория или местоположение.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
bg: Автоматично показва съответните елементи от списъка въз основа на текущата страница. Например резултати от търсенето или местоположение на детайлите на артикула.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
bg: Показва съответните публикации автоматично въз основа на текущата страница. Например резултати от търсенето или местоположение с подробности за публикацията.

en: Displays the button and the form for claim listing.
bg: Показва бутона и формуляра за изброяване на рекламации.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
bg: Показва предстоящи събития за конкретен елемент от списъка.

en: Distance
bg: Разстоянието

en: Distance option label
bg: Етикет за опция за разстояние

en: Distance unit
bg: Единица за разстояние

en: Do not show
bg: Не показвай

en: Do not show endpoints
bg: Не показвайте крайни точки

en: Do not use Item Detail special page settings
bg: Не използвайте специални настройки на страницата „Подробности за елемента“.

en: Download GPX file
bg: Изтеглете GPX файл

en: Drop GPX file here
bg: Пуснете GPX файла тук

en: Dynamic track visibility
bg: Динамична видимост на пистата

en: Easy Admin
bg: Лесен администратор

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
bg: Easy Admin предлага опростена администрация на WordPress без никакви ненужни разсейвания.

en: Edit Category
bg: Редактиране на категория

en: Edit Item
bg: Редактиране на елемент

en: Edit Location
bg: Редактиране на местоположението

en: Edit Special Page
bg: Редактиране на специална страница

en: Email
bg: електронна поща

en: Email Help
bg: Изпратете помощ по имейл

en: Email Label
bg: Етикет за имейл

en: Email Message
bg: Имейл съобщение

en: Email settings
bg: Настройки за имейл

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
bg: Имейл, използван като изпращач в имейл, уверете се, че имейл адресът съответства на домейна на вашия уебсайт.

en: Empty map behavior
bg: Поведение на празна карта

en: Empty value to show all similar items.
bg: Празна стойност, за да се покажат всички подобни елементи.

en: Enable
bg: Разрешаване

en: Enable Gutenberg editor
bg: Активирайте редактора на Гутенберг

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
bg: Разрешете и вмъкнете входове, налични за филтри чрез меню

en: Enable and insert inputs via menu
bg: Разрешете и вмъкнете входове чрез менюто

en: Enable bundled subscriptions
bg: Активиране на пакетни абонаменти

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
bg: Маркерите за крайна точка се показват на мястото на първата и крайната точка на качената GPX песен.

en: Event Details
bg: Подробности за събитието

en: Event Image Options
bg: Опции за изображение на събитието

en: Every segment in track
bg: Всеки сегмент в пистата

en: Everything
bg: Всичко

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
bg: Пример за вмъкнати стойности: %s

en: Excerpt
bg: Откъс

en: Feature is disabled
bg: Функцията е деактивирана

en: Featured
bg: Представени

en: Featured Category
bg: Представена категория

en: Featured category
bg: Представена категория

en: Featured image
bg: Представено изображение

en: Featured items first
bg: Първо представени артикули

en: Featured location
bg: Представено местоположение

en: Fill all required fields, please.
bg: Попълнете всички задължителни полета, моля.

en: Filter
bg: Филтрирайте

en: Filter posts
bg: Филтрирайте публикациите

en: Filter special pages list
bg: Филтрирайте списък със специални страници

en: Filters
bg: Филтри

en: Filters Design
bg: Дизайн на филтри

en: Filters background color
bg: Филтрира цвят на фона

en: Filters group name
bg: Име на групата филтри

en: Filters settings
bg: Настройки на филтрите

en: Filters to specify results of displayed items.
bg: Филтри за определяне на резултатите от показаните елементи.

en: Find address
bg: Намерете адрес

en: Fix width
bg: Фиксирайте ширината

en: Fixed
bg: Фиксирана

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
bg: За повече подробности вижте %s.

en: Force box width to selected value.
bg: Принуди ширината на полето към избраната стойност.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
bg: Принудителен стил на таблицата за показваните данни, по-дългите стойности не се преместват под етикета.

en: Form
bg: Формуляр

en: Form inside map breakpoint
bg: Формуляр вътре в точката на прекъсване на картата

en: Form settings
bg: Настройки на формуляра

en: Friday
bg: петък

en: Full horizontal
bg: Пълна хоризонтална

en: Full vertical
bg: Пълна вертикала

en: Fullwidth page
bg: Страница с пълна ширина

en: GPX Track
bg: GPX писта

en: GPX Tracks
bg: GPX писти

en: GPX file successfully loaded!
bg: GPX файлът е зареден успешно!

en: GPX files
bg: GPX файлове

en: Gallery Options
bg: Опции за галерията

en: General
bg: Общ

en: General background
bg: Общ фон

en: General options
bg: Общи опции

en: General options for desktop.
bg: Общи опции за десктоп.

en: General settings
bg: Основни настройки

en: Geolocation search settings
bg: Настройки за търсене на геолокация

en: Get directions
bg: Вземете упътвания

en: Google Maps API Key
bg: Ключ за API на Google Maps

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
bg: Google Maps API се изисква от Google. Това е необходимо за всички уебсайтове, които използват разширени функции на карти, като например показване на елементи от списъка на картата. Научете повече за това как да получите ключ за API в %1$sследния урок%2$s.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
bg: Google reCaptcha защитава вашия уебсайт от спам и други автоматизирани формуляри от спам ботове. Ако използвате решение на трета страна за защита на формуляри на вашия уебсайт, игнорирайте следните ключови данни.

en: Google reCaptcha v3 Keys
bg: Ключове за Google reCaptcha v3

en: Gradient
bg: Градиент

en: Gradient degree
bg: Градиентна степен

en: Grid size
bg: Размер на мрежата

en: Group name
bg: Име на групата

en: Half layout page
bg: Половин страница с оформление

en: Header menu settings
bg: Настройки на заглавното меню

en: Header opened or closed by default.
bg: Заглавката е отворена или затворена по подразбиране.

en: Header settings
bg: Настройки на заглавката

en: Height unit
bg: Единица за височина

en: Help text displayed with Email input.
bg: Помощен текст се показва с въвеждане на имейл.

en: Help text displayed with Message input.
bg: Помощен текст се показва с въвеждане на съобщение.

en: Help text displayed with Name input.
bg: Помощен текст се показва с въвеждане на име.

en: Help text displayed with Subject input.
bg: Помощен текст се показва с въвеждане на тема.

en: Help texts
bg: Помощни текстове

en: Hide Location input
bg: Скриване на въвеждането на местоположение

en: Hide empty values
bg: Скриване на празните стойности

en: Hide map
bg: Скриване на картата

en: Hide selected filters
bg: Скриване на избраните филтри

en: Hide selected inputs
bg: Скриване на избраните входове

en: Hide unchecked checkbox
bg: Скриване на квадратчето за отметка без отметка

en: Horizontal offset
bg: Хоризонтално изместване

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
bg: Ако е избрано, ще бъде налично във филтрите за публикации на артикули.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
bg: Ако искате да използвате свой собствен плъгин за WooCommerce Subscriptions, просто деактивирайте пакетната версия по-долу и активирайте своя плъгин.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
bg: Ако вашата GPX писта се състои от няколко сегмента, маркерите за крайна точка се показват на мястото на началото и края на всеки сегмент.

en: Image focus
bg: Фокус на изображението

en: Image height
bg: Височина на изображението

en: Image height unit
bg: Единица за височина на изображението

en: Image position
bg: Позиция на изображението

en: Image repeat
bg: Повторете изображението

en: Image scroll
bg: Превъртане на изображението

en: Image size
bg: Размер на изображението

en: Images caption text
bg: Текст на надписа на изображения

en: Images gallery
bg: Галерия с изображения

en: Images vertical align
bg: Изображенията се подравняват вертикално

en: Infinite loop
bg: Безкраен цикъл

en: Input choices
bg: Избор за въвеждане

en: Input description
bg: Въведете описание

en: Input field name that appear on edit page.
bg: Въведете име на полето, което се показва на страницата за редактиране.

en: Input identifier
bg: Входен идентификатор

en: Input label
bg: Входен етикет

en: Input labels
bg: Входни етикети

en: Input type
bg: Тип вход

en: Inputs contain validation errors.
bg: Входовете съдържат грешки при валидиране.

en: Inputs group
bg: Група входове

en: Insert from media
bg: Вмъкване от медия

en: Insert unit that will be displayed with number value.
bg: Вмъкнете единица, която ще се покаже с числова стойност.

en: Inside image
bg: Вътрешно изображение

en: Integrations
bg: Интеграции

en: Invalid file format
bg: Невалиден файлов формат

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
bg: Изглежда, че не можем да намерим това, което търсите.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
bg: Това ще ви позволи да изградите цяла страница с подробности за артикула. Никакви блокове няма да бъдат наследени от специалната страница с подробности за елемента.

[ctx: post type singular name]
en: Item
bg: Вещ

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
bg: Категории на артикули

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
bg: Категории на артикули

en: Item Categories widgets area
bg: Елемент Категории област джаджи

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
bg: Категория на артикула

en: Item Claim Listing
bg: Списък с претенции за артикули

en: Item Contact Details
bg: Данни за контакт с артикула

en: Item Contact Form
bg: Форма за контакт с артикул

en: Item Content
bg: Съдържание на артикула

en: Item Detail
bg: Подробности за артикула

en: Item Detail Page
bg: Страница с подробности за артикула

en: Item Details
bg: Подробности за артикула

en: Item Events
bg: Събития на артикули

en: Item Extension
bg: Разширение на артикула

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
bg: Разширението на артикули позволява създаване на допълнителни входове на страници за редактиране на публикации с артикули.

en: Item Featured Image
bg: Представено изображение на артикула

en: Item GPX Download
bg: Изтегляне на артикул GPX

en: Item Gallery
bg: Галерия с артикули

en: Item Get Directions
bg: Елемент Получаване на упътвания

en: Item Image Options
bg: Опции за изображение на артикула

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
bg: Местоположение на предмета

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
bg: Местоположение на артикули

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
bg: Местоположение на артикули

en: Item Locations widgets area
bg: Зона за джаджи за местоположение на артикули

en: Item Opening Hours
bg: Работно време на артикула

en: Item Options
bg: Опции на артикула

en: Item Review
bg: Преглед на артикула

en: Item Reviews
bg: Отзиви за артикули

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
bg: Отзивите за артикули разширяват коментарите на WordPress, за да позволят на посетителите на уебсайта да оставят преглед и оценка за публикации на артикули.

en: Item already claimed
bg: Артикулът вече е заявен

en: Item author
bg: Автор на артикула

en: Item category
bg: Категория на артикула

en: Item detail page slug
bg: Елемент за страница с подробности

en: Item has been claimed
bg: Артикулът е заявен

en: Item location
bg: Местоположение на предмета

en: Item owner reply.
bg: Отговор на собственика на артикула.

en: Item pending moderation from admin
bg: Елементът чака модериране от администратор

en: Item widgets area
bg: Зона за джаджи за елементи

en: Item:
bg: Вещ:

en: Items
bg: Предмети

[ctx: post type general name]
en: Items
bg: Предмети

[ctx: post type menu name]
en: Items
bg: Предмети

en: Keep header closed by default on mobile.
bg: Дръжте заглавката затворена по подразбиране на мобилни устройства.

en: Kilometers
bg: Километри

en: Label color
bg: Цвят на етикета

en: Label for email field
bg: Етикет за поле за имейл

en: Label for submit button
bg: Етикет за бутон за изпращане

en: Label for username field
bg: Етикет за полето за потребителско име

en: Label used for Email input.
bg: Етикет, използван за въвеждане на имейл.

en: Label used for Message textarea.
bg: Етикет, използван за текстовото поле на съобщението.

en: Label used for Name input.
bg: Етикет, използван за въвеждане на име.

en: Label used for Subject input.
bg: Етикет, използван за въвеждане на тема.

en: Label width
bg: Ширина на етикета

en: Large
bg: Голям

en: Large button
bg: Голям бутон

en: Large size
bg: Голям размер

en: Latitude
bg: Географска ширина

en: Leave a review
bg: Оставете отзив

en: Leave empty to not use this option.
bg: Оставете празно, за да не използвате тази опция.

en: Left
bg: Наляво

en: Limit displayed posts
bg: Ограничете показваните публикации

en: Line under heading
bg: Ред под заглавие

en: Lines color
bg: Цвят на линиите

en: Lines decoration
bg: Декорация с линии

en: Link label
bg: Етикет на връзката

en: Links color
bg: Цвят на връзките

en: List layout
bg: Оформление на списъка

en: Listing Advanced Filters
bg: Изброяване на разширени филтри

en: Listing Author Detail
bg: Подробности за автора на списъка

en: Listing Authors List
bg: Списък с автори

en: Listing Categories List
bg: Списък с категории

en: Listing Category Page
bg: Страница с категория на обявата

en: Listing Items List
bg: Списък с елементи от списъка

en: Listing Location Page
bg: Страница за местоположение на обявата

en: Listing Locations List
bg: Списък с местоположения

en: Listing Map
bg: Карта на списъка

en: Listing Map (for posts)
bg: Карта на списъка (за публикации)

en: Listing Membership Content
bg: Изброяване на съдържание за членство

en: Listing Search Form
bg: Формуляр за търсене на обяви

en: Listing Search Results
bg: Изброяване на резултати от търсенето

en: Listing Similar Items
bg: Изброяване на подобни артикули

en: Listing Subcategories List
bg: Списък с подкатегории

en: Listing Sublocations List
bg: Списък с подлокации

en: Location
bg: Местоположение

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
bg: Местоположение

en: Location Details
bg: Подробности за местоположението

en: Locations
bg: Местоположения

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
bg: Местоположения

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
bg: Местоположения

en: Log Out
bg: Излез от профила си

en: Logged in text
bg: Влезли текст

en: Logical operator
bg: Логически оператор

en: Longitude
bg: Географска дължина

en: Map provider
bg: Доставчик на карти

en: Maps provider
bg: Доставчик на карти

en: Mark Item post as featured
bg: Маркирайте публикацията на артикула като представена

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
bg: Маркирайте категорията като представена, за да я приоритизирате в показаните резултати.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
bg: Маркирайте местоположението като представено, за да го приоритизирате в показаните резултати.

en: Marker Cluster Settings
bg: Настройки на клъстера на маркери

en: Markers
bg: Маркери

en: Markers & GPX Tracks
bg: Маркери и GPX писти

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
bg: Маркерите на разстояние по-малко от %spx радиус са групирани в клъстери. Задайте 0, за да деактивирате клъстерите.

en: Max number of items
bg: Максимален брой артикули

en: Maximum displayed posts
bg: Максимален брой показани публикации

en: Maximum distance
bg: Максимално разстояние

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
bg: Максималният брой артикули за текущия абонамент е надвишен.

en: Maximum width
bg: Максимална ширина

en: Medium
bg: Среден

en: Medium size
bg: Среден размер

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
bg: Обединете квадратчетата за отметка в група филтри и ги покажете заедно във филтрите на интерфейса. Можете да използвате повече групи, като използвате различни имена на групи.

en: Message
bg: Съобщение

en: Message Help
bg: Съобщение Помощ

en: Message Label
bg: Етикет за съобщение

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
bg: Показва се съобщение, когато изпращането на формуляра е неуспешно поради проблем от страна на сървъра.

en: Message displayed when the form validation failed.
bg: Показва се съобщение, когато валидирането на формуляра е неуспешно.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
bg: Съобщението се показва, когато формулярът е изпратен успешно.

en: Message for the email notification
bg: Съобщение за известие по имейл

en: Metabox content settings
bg: Настройки за съдържанието на Metabox

en: Migration finished
bg: Миграцията приключи

en: Migration in progress
bg: Миграцията е в ход

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
bg: В момента миграцията е в ход. Ще можете да рестартирате миграцията, когато приключи.

en: Migration restarted
bg: Миграцията е рестартирана

en: Miles
bg: Майлс

en: Mini
bg: Мини

en: Minimum height unit
bg: Единица за минимална височина

en: Minimum image height
bg: Минимална височина на изображението

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
bg: Минималната височина на картата може да се различава от дефинираната стойност поради нуждите на вътрешното съдържание на картата.

en: Missing required GPX data
bg: Липсват необходими GPX данни

en: Mobile
bg: Подвижен

en: Mobile size
bg: Мобилен размер

en: Mobile width breakpoint
bg: Точка на прекъсване на мобилната ширина

en: Monday
bg: понеделник

en: Move backward
bg: Движете се назад

en: Move forward
bg: Продължавай напред

en: Multiselect
bg: Мултиселекция

en: Name Help
bg: Помощ за име

en: Name Label
bg: Етикет за име

en: Name of sender displayed in received email.
bg: Името на подателя, показано в получения имейл.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
bg: Име на раздела за настройки на страницата за редактиране на елемент.

en: New Category Name
bg: Ново име на категория

en: New Item
bg: Нов продукт

en: New Location Name
bg: Ново име на местоположение

en: Newer reviews
bg: По-нови отзиви

en: Next
bg: Следващия

en: Night
bg: нощ

en: No Items found
bg: Няма намерени артикули

en: No Items found in Trash
bg: Няма намерени елементи в кошчето

en: No border
bg: Без граница

en: No borders
bg: Без граници

en: No lines
bg: Без линии

en: No posts found
bg: Няма намерени публикации

en: No repeat
bg: Без повторение

en: No results found.
bg: Няма намерени резултати.

en: No shadow
bg: Без сянка

en: No special pages found.
bg: Няма намерени специални страници.

en: No users found
bg: Няма намерени потребители

en: Non-membership visitors
bg: Посетители без членство

en: None
bg: Нито един

en: Note
bg: Забележка

en: Notification messages
bg: Уведомителни съобщения

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
bg: Уведомяване, когато артикулът вече е заявен. Оставете празно, за да скриете известието.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
bg: Уведомяване, когато елементът чака модериране от администратор. Оставете празно, за да скриете известието.

en: Notifications
bg: Известия

en: Number
bg: номер

en: Number of items
bg: Брой артикули

en: OK
bg: Добре

en: Older reviews
bg: По-стари отзиви

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
bg: Една мисъл за „%1$s“

en: Only featured
bg: Само представени

en: Only featured items
bg: Само представени артикули

en: Only parent categories
bg: Само родителски категории

en: Only parent locations
bg: Само местоположения на родителите

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
bg: Опа! Тази страница не може да бъде намерена.

en: Open image in popup
bg: Отворете изображението в изскачащ прозорец

en: Opened by default
bg: Отворено по подразбиране

en: Opening Hours
bg: Работно време

en: Opening hours
bg: Работно време

en: Options
bg: Настроики

en: Order Options
bg: Опции за поръчка

en: Order by
bg: Подредени по

en: Order number
bg: Номер на поръчка

en: Organizer:
bg: Организатор:

en: Owner
bg: Собственик

en: Page template
bg: Шаблон за страница

en: Parent Category
bg: Родителска категория

en: Parent Category:
bg: Родителска категория:

en: Parent Location
bg: Местоположение на родител

en: Parent Location:
bg: Местоположение на родител:

en: Pending
bg: Предстои

en: Performance Settings
bg: Настройки за производителност

en: Plugin Activation
bg: Активиране на плъгин

en: Position unavailable
bg: Позицията не е налична

en: Post Options
bg: Опции за публикуване

en: Post has not selected any term.
bg: Публикацията не е избрала нито един термин.

en: Posts Author Page
bg: Страница на автора на публикациите

en: Posts Category Page
bg: Страница с категории публикации

en: Posts Date Page
bg: Страница с дата на публикации

en: Posts Search Form
bg: Форма за търсене на публикации

en: Posts Search Results
bg: Резултати от търсенето на публикации

en: Posts Tag Page
bg: Страница с маркери за публикации

en: Posts navigation
bg: Навигация на публикациите

en: Posts number color
bg: Цвят на номера на публикациите

en: Previous
bg: Предишна

en: Proportional image height
bg: Пропорционална височина на изображението

en: Radial gradient
bg: Радиален градиент

en: Random
bg: Случаен

en: Rating
bg: Рейтинг

en: Rating stars color
bg: Цвят на звездите за оценка

en: Read more
bg: Прочетете още

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
bg: Наскоро активираната тема не е съвместима с плъгин %s, поради което приставката е деактивирана.

en: Recommended map height
bg: Препоръчителна височина на картата

en: Reference Item Post
bg: Пост за референтен артикул

en: Remove GPX track
bg: Премахване на GPX пистата

en: Remove Image
bg: Премахване на изображението

en: Repeat
bg: Повторете

en: Repeat horizontally
bg: Повторете хоризонтално

en: Repeat vertically
bg: Повторете вертикално

en: Respond to review
bg: Отговорете на преглед

en: Responsive options applied under screen width
bg: Отзивчиви опции, приложени под ширината на екрана

en: Restart migration
bg: Рестартирайте миграцията

en: Results include at least one of selected filters.
bg: Резултатите включват поне един от избраните филтри.

en: Results must include all selected filters.
bg: Резултатите трябва да включват всички избрани филтри.

en: Retro
bg: ретро

en: Reviews
bg: Отзиви

en: Right
bg: правилно

en: Saturday
bg: събота

en: Save Settings
bg: Запазване на настройките

en: Scroll
bg: Превъртете

en: Search
bg: Търсене

en: Search Categories
bg: Търсене по категории

en: Search Items
bg: Търсене на елементи

en: Search Locations
bg: Търсене на местоположения

en: Search Special ages
bg: Търсене Специални възрасти

en: Search by geolocation
bg: Търсене по геолокация

en: Search for authors
bg: Търсене на автори

en: Search for posts
bg: Търсете публикации

en: Search for reference item post
bg: Потърсете публикация за референтен артикул

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
bg: Формулярът за търсене се показва вътре в картата на ширина на екрана, по-голяма от

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
bg: Формуляр за търсене, който позволява на посетителите да търсят елементи в списъка по ключова дума, категория или местоположение.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
bg: Формуляр за търсене, който позволява на посетителите да търсят публикации по ключова дума, категория или местоположение.

en: Search keyword
bg: Ключова дума за търсене

en: Search results for:
bg: Резултати от търсенето за:

en: Secret Key
bg: Секретен ключ

en: Select
bg: Изберете

en: Select Category
bg: Избери категория

en: Select Image
bg: Изберете Изображение

en: Select Location
bg: Изберете Местоположение

en: Select alignment
bg: Изберете подравняване

en: Select an Item
bg: Изберете предмет

en: Select featured category
bg: Изберете представена категория

en: Select image
bg: Изберете изображение

en: Select layout
bg: Изберете оформление

en: Select position of unit displayed with number value.
bg: Изберете позиция на единицата, показана с числова стойност.

en: Select size
bg: Избери размер

en: Select type input cannot use AND operator.
bg: Въвеждането за избор на тип не може да използва оператор И.

en: Select type of input field.
bg: Изберете типа на полето за въвеждане.

en: Select your rating, please.
bg: Изберете вашата оценка, моля.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
bg: Избраната категория ще бъде приоритизирана и ще представи публикация на артикула на картата.

en: Selected post is no more published.
bg: Избраната публикация вече не е публикувана.

en: Selected posts
bg: Избрани публикации

en: Selected posts are no more published.
bg: Избраните публикации вече не се публикуват.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
bg: Избраната референтна публикация ще бъде изброена преди всички други подобни публикации.

en: Send Button Text
bg: Изпращане на текст на бутон

en: Sender Email
bg: Имейл на подателя

en: Sender Name
bg: Име на подателя

en: Server Error Message
bg: Съобщение за грешка на сървъра

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
bg: Сървърът срещна грешка. Ако проблемът продължава, моля, свържете се с администратора на уебсайта.

en: Settings Saved
bg: Настройките са запазени

en: Shadow
bg: Сянка

en: Shadow color
bg: Цвят на сянка

en: Shadow settings
bg: Настройки за сянка

en: Show Category description
bg: Покажи описание на категорията

en: Show Category icon
bg: Показване на иконата на категория

en: Show Email Address
bg: Показване на имейл адрес

en: Show Location description
bg: Показване на описание на местоположението

en: Show Location icon
bg: Показване на иконата за местоположение

en: Show Opening Hours
bg: Показване на работното време

en: Show Streetview
bg: Показване на Streetview

en: Show address
bg: Покажи адрес

en: Show advanced filters
bg: Показване на разширени филтри

en: Show author image
bg: Показване на изображението на автора

en: Show biographical info
bg: Покажете биографична информация

en: Show categories
bg: Показване на категории

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
bg: Показване на формата за контакт на страницата, която изпраща имейл до определен имейл адрес

en: Show cover image
bg: Показване на корицата

en: Show data
bg: Показване на данни

en: Show date
bg: Показване на дата

en: Show description
bg: Покажи описание

en: Show empty map
bg: Покажи празна карта

en: Show featured image
bg: Показване на представено изображение

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
bg: Показвайте представените елементи в горната част на списъка преди всички други публикации на артикули.

en: Show filters group title
bg: Показване на заглавието на групата на филтрите

en: Show link
bg: Покажи връзка

en: Show link label input
bg: Показване на въвеждане на етикет за връзка

en: Show locations
bg: Показване на местоположения

en: Show more
bg: Покажи повече

en: Show navigation arrows
bg: Показване на стрелките за навигация

en: Show on map
bg: Покажи на картата

en: Show only categories marked as featured.
bg: Показване само на категории, маркирани като представени.

en: Show only featured category
bg: Показване само на представена категория

en: Show only locations marked as featured.
bg: Показване само на места, маркирани като представени.

en: Show pagination bullets
bg: Показване на символи за пагинация

en: Show posts number
bg: Показване на номера на публикациите

en: Show price
bg: Покажи цена

en: Show rating
bg: Покажи оценка

en: Show reference Item Post
bg: Показване на референтен артикул Пост

en: Show selected filters
bg: Показване на избраните филтри

en: Show selected inputs
bg: Показване на избраните входове

en: Show similar posts from the same:
bg: Показване на подобни публикации от същите:

en: Show submit filter button
bg: Показване на бутона за филтър за изпращане

en: Show subtitle
bg: Показване на субтитри

en: Show track endpoint markers on
bg: Показване на маркерите за крайна точка на трасето

en: Show web
bg: Показване на мрежата

en: Silver
bg: Сребро

en: Simple layout
bg: Просто оформление

en: Site Key
bg: Ключ на сайта

en: Site logo
bg: Лого на сайта

en: Skip number of posts from start
bg: Пропуснете броя на публикациите от началото

en: Small
bg: Малък

en: Small button
bg: Малък бутон

en: Small size
bg: Малък размер

en: Solid color
bg: Пълен цвят

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
bg: Специална страница

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
bg: Специални страници

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
bg: Специални страници

en: Special page updated.
bg: Специална страница е актуализирана.

en: Special pages list
bg: Списък със специални страници

en: Special pages list navigation
bg: Навигация в списъка със специални страници

en: Spread radius
bg: Радиус на разпространение

en: Start and end of track
bg: Начало и край на пистата

en: Step
bg: Стъпка

en: Streetview
bg: Изглед от улицата

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
bg: Streetview е достъпен само ако ключът за API на Google е активиран

en: Style
bg: стил

en: Style JSON
bg: Стил JSON

en: Subject
bg: Предмет

en: Subject Help
bg: Помощ по темата

en: Subject Label
bg: Етикет на темата

en: Subject for the email notification
bg: Тема за известието по имейл

en: Submit Label
bg: Изпратете етикет

en: Submit distance button label
bg: Изпратете етикет на бутона за разстояние

en: Submit filters button label
bg: Етикет на бутона за изпращане на филтри

en: Submit reply
bg: Изпратете отговор

en: Submit review
bg: Изпратете преглед

en: Subscriptions
bg: Абонаменти

en: Subtitle
bg: субтитри

en: Success Message
bg: Съобщение за успех

en: Sunday
bg: неделя

en: Table style
bg: Стил на маса

en: Tag archives:
bg: Архив на етикети:

en: Telephone
bg: Телефон

en: Terms & Conditions label
bg: Етикет за Общи условия

en: Text
bg: Текст

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Text displayed in the form when user is logged in
bg: Текстът се показва във формуляра, когато потребителят е влязъл

en: Text displayed instead of full website url
bg: Показва се текст вместо пълния URL адрес на уебсайта

en: Text displayed on Send Button.
bg: Текстът се показва на бутона за изпращане.

en: Text displayed on empty map
bg: Текстът се показва на празна карта

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
bg: Текст за въвеждане на Общи условия. Оставете празно, за да деактивирате квадратчето за отметка.

en: Text layout
bg: Оформление на текст

en: Text link
bg: Текстова връзка

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
bg: Текст на имейл съобщение. Налични са променливи: {user-name} {user-email} {user-message}

en: Textarea
bg: Текстова област

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
bg: Приставката %s не можа да бъде активирана. Не е съвместима с текущата активна тема.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
bg: Максималният брой артикули, които клиентите с този абонамент могат да публикуват (Оставете празно за неограничен брой артикули).

en: Theme
bg: Тема

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
bg: Няма налични абонаменти. Добавете малко, моля.

en: There are no filters to show.
bg: Няма филтри за показване.

en: There are no inputs to show.
bg: Няма входове за показване.

en: There are no selected inputs to show.
bg: Няма избрани входове за показване.

en: Thick border
bg: Дебела граница

en: Thick borders
bg: Дебели граници

en: Thin border
bg: Тънка граница

en: Thin borders
bg: Тънки граници

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
bg: Тази функция добавя функция за изброяване на искания за елементи от списъка

en: This product is a Citadela Subscription.
bg: Този продукт е абонамент за Citadela.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
bg: Тази настройка ще позволи редактиране на публикации с артикули с помощта на редактора Gutenberg. Тази функция ще ви позволи да имате по-голяма административна гъвкавост. Моля, внимавайте кои блокове включвате в детайлите на артикула, тъй като всичко ще бъде поставено в блок „Съдържание на артикула“ на страницата „Специални подробности за артикула“.

en: Thumbnail
bg: Миниатюра

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Time in seconds
bg: Време в секунди

en: Title
bg: Заглавие

en: Title color
bg: Цвят на заглавието

en: Titles color
bg: Цвят на заглавията

en: Top
bg: Горна част

en: Top left
bg: Горе вляво

en: Top right
bg: Горе в дясно

en: Track color
bg: Цвят на пистата

en: Track endpoints color
bg: Цвят на крайните точки на проследяване

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
bg: Следите са скрити и заменени с маркер на картата според нивото на увеличение.

en: Tuesday
bg: вторник

en: Turn on Claim Listing feature
bg: Включете функцията за обявяване на иск

en: Turn on Item Extension features
bg: Включете функциите за разширение на артикули

en: Turn on Item Reviews for listing items
bg: Включете рецензии на артикули за елементи от списъка

en: Type for search...
bg: Въведете за търсене...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
bg: Неотметната единична отметка няма да се покаже.

en: Unclaimed
bg: Непотърсени

en: Under image
bg: Под изображението

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
bg: Уникален идентификатор за ново поле за въвеждане. Използвайте една дума, без интервали. Допускат се долни черти и тирета.

en: Unit of number
bg: Единица за число

en: Unit position
bg: Позиция на единицата

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
bg: Универсални функции за списък за всеки уебсайт

en: Update Category
bg: Актуализиране на категория

en: Update Location
bg: Актуализиране на местоположението

en: Upload file
bg: Качи файл

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
bg: Каченият файл не включва задължителните GPX данни за проследяване.

en: Uploaded file has not valid XML format.
bg: Каченият файл няма валиден XML формат.

en: Uploading&#8230;
bg: Качва се…

en: Url
bg: URL адрес

en: Use Contact Form
bg: Използвайте формата за контакт

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
bg: Използвайте Easy Admin интерфейс за вашите абонати

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
bg: Използвайте редактора на Gutenberg за съдържанието на елементите от списъка

en: Use carousel
bg: Използвайте въртележка

en: Use correct full website url
bg: Използвайте правилния пълен URL адрес на уебсайта

en: Use geolocation search
bg: Използвайте търсене по геолокация

en: Use in search filter
bg: Използвайте във филтъра за търсене

en: Use responsive options
bg: Използвайте отзивчиви опции

en: Use valid email address, please.
bg: Моля, използвайте валиден имейл адрес.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
bg: Полезно за показване на допълнителен текст за помощ или текст на GDPR с всяко въвеждане във формуляра.

en: User ID
bg: Потребителски идентификатор

en: User additional options
bg: Допълнителни опции за потребителя

en: User denied geolocation
bg: Потребителят отказа геолокация

en: User email
bg: Имейл на потребителя

en: User login
bg: Потребителски вход

en: User posts count
bg: Потребителските публикации се броят

en: User registration date
bg: Дата на регистрация на потребителя

en: Username Label
bg: Етикет с потребителско име

en: Users with active membership
bg: Потребители с активно членство

en: Validation Error Message
bg: Съобщение за грешка при валидиране

en: Value color
bg: Стойностен цвят

en: Vertical offset
bg: Вертикално изместване

en: View Category
bg: Преглед на категория

en: View Item
bg: Преглед на артикула

en: View Location
bg: Преглед на местоположението

en: View Site
bg: Преглед на сайта

en: View more
bg: Виж повече

en: View posts
bg: Преглед на публикациите

en: View posts label
bg: Преглед на етикета на публикациите

en: View track on the map
bg: Вижте пътеката на картата

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
bg: Препоръчваме ви да използвате 24:00 часа формат за SEO цели и да удовлетворите изискванията на Google за структурирани данни. Използвайте времето като 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
bg: Деактивирахме приставката Citadela Directory Lite. Вече можете да активирате и да се насладите на пълната версия на приставката.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
bg: Забелязахме, че плъгинът WooCommerce Subscriptions е активен, функционалността за абонаменти от приставката Citadela Listing е налична.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
bg: Забелязахме, че използвате остаряла версия на PHP, която вече не се поддържа, поради <em>което приставката е деактивирана</em> . Уверете се, че вашият сайт е бърз и сигурен, като <a href='%1$s'>надстроите PHP до най-новата версия</a> . Минималното изискване за %2$s е <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
bg: Забелязахме, че използвате остаряла версия на WordPress, поради <em>което приставката е деактивирана</em> . Уверете се, че вашият сайт е защитен и актуален, като <a href='%1$s'>актуализирате WordPress до най-новата версия</a> . Минималното изискване за %2$s е <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Web
bg: уеб

en: Website Link
bg: Връзка към уебсайта

en: Website Link Label
bg: Етикет за връзка към уебсайт

en: Website link rel attribute
bg: Атрибут rel link към уебсайта

en: Wednesday
bg: сряда

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
bg: Приспособления, показани на страниците с категории артикули.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
bg: Приспособления, показани на страниците с местоположения на артикули.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
bg: Приспособления, показани на страниците с публикации за артикули.

en: Will be listed all available similar items.
bg: Ще бъдат изброени всички налични подобни артикули.

en: With background
bg: С фон

en: With search form
bg: С формуляр за търсене

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
bg: С url ще бъде наличен допълнителен вход за вмъкване на текст, показан вместо обикновена връзка.

en: WooCommerce subscriptions
bg: Абонаменти за WooCommerce

en: Works when block is the only block in a column.
bg: Работи, когато блокът е единственият блок в колона.

en: You do not have permission to upload files.
bg: Нямате разрешение да качвате файлове.

en: You must be logged in to post a review.
bg: Трябва да сте влезли, за да публикувате рецензия.

en: Your rating
bg: Вашата оценка

en: Your reply to review
bg: Вашият отговор на преглед

en: Your review
bg: Твоят Преглед

en: blue : Blue color
bg: синьо : Син цвят

en: default image size
bg: размер на изображението по подразбиране

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
bg: или

en: post | posts
bg[0]: пост

en: red : Red color
bg: червено: Червен цвят
