Citadela Listing 5.7.15 - en to bel translation catalogue (816 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
bel[0]: %1$s водгук на «%2$s»

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
bel: %s скончыў міграцыю. Усе элементы, катэгорыі і месцы з вашай папярэдняй тэмы каталога AIT цяпер даступныя для выкарыстання з убудовай Citadela Listing.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
bel: %s аўтаматычна пераносіць усе элементы, катэгорыі і месцы з вашай папярэдняй тэмы каталога AIT у фонавым рэжыме. Працэс міграцыі можа заняць некалькі хвілін. Мы паведамім вам, калі міграцыя скончыцца. Вы можаце працягваць выкарыстоўваць WordPress як звычайна.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
bel: Несумяшчальнасць убудовы %s і PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
bel: Несумяшчальнасць убудовы %s і WordPress

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
bel: Несумяшчальнасць плагіна %s

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
bel: Убудова %s актыўны

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
bel[0]: %s агляд

en: 404 Page
bel: 404 Старонка

en: API Key
bel: Ключ API

en: Actions:
bel: Дзеянні:

[ctx: Item]
en: Add New
bel: Дадаць новы

en: Add New Category
bel: Дадаць новую катэгорыю

en: Add New Item
bel: Дадаць новы элемент

en: Add New Location
bel: Дадаць новае месцазнаходжанне

en: Add images to gallery
bel: Дадаць выявы ў галерэю

en: Address
bel: Адрас

en: Address and Location
bel: Адрас і месцазнаходжанне

en: Address and location
bel: Адрас і месцазнаходжанне

en: Advanced Filters block displayed within search form
bel: Блок Advanced Filters адлюстроўваецца ў форме пошуку

en: Advanced Header Design
bel: Пашыраны дызайн загалоўка

en: Advanced header
bel: Пашыраны загаловак

en: Align Center
bel: Выраўнаваць па цэнтры

en: Align Justify
bel: Выраўнаваць Выраўнаваць

en: Align Left
bel: Выраўнаваць па левым краі

en: Align Right
bel: Выраўнаваць справа

en: Align Text Center
bel: Выраўноўваць тэкст па цэнтры

en: Align Text Justify
bel: Выраўнаваць тэкст Выраўнаваць

en: Align Text Left
bel: Выраўнаваць тэкст па левым краі

en: Align Text Right
bel: Выраўнаваць тэкст па правым краі

en: Alignment
bel: Выраўноўванне

en: All
bel: Усе

en: All Categories
bel: Усе катэгорыі

en: All Items
bel: Усе прадметы

en: All Locations
bel: Усе месцы

en: All Special Pages
bel: Усе спецыяльныя старонкі

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
bel: Усе аўтаматычна перанесеныя элементы, катэгорыі і месцы былі выдалены з вашай базы даных. Пачаўся новы працэс міграцыі.

en: All filters
bel: Усе фільтры

en: All inputs
bel: Усе ўваходы

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту кіраваць каментарамі да элементаў Citadela.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту кіраваць аглядамі тавараў Citadela.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталёўваць катэгорыі для тавараў Citadela.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталёўваць месцы для прадметаў Citadela.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталяваць катэгорыю Рэкамендаваны для прадметаў Citadela.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталяваць файл трэка GPX для элементаў Citadela.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталёўваць параметры пашырэння для прадметаў Citadela.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталяваць адрас і месцазнаходжанне прадметаў Citadela.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталяваць кантакт для прадметаў Citadela.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталёўваць змест для прадметаў Citadela.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталяваць вытрымку для прадметаў Citadela.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталяваць паказаную выяву для прадметаў Citadela.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталяваць агульныя параметры для прадметаў Citadela.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталяваць галерэю малюнкаў для прадметаў Citadela.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталёўваць гадзіны працы тавараў Citadela.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
bel: Дазвольце кліенту ўсталёўваць атрыбуты старонкі для элементаў Citadela.

en: Already claimed
bel: Ужо сцвярджаў

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
bel: Ужо адкрытае паведамленне будзе выкарыстоўвацца ў якасці даведачнага паведамлення.

en: Any active subscription
bel: Любая актыўная падпіска

en: Appearance
bel: Знешні выгляд

en: Approve
bel: Зацвердзіць

en: Approve claim
bel: Зацвердзіць прэтэнзію

en: Approved
bel: Зацверджана

en: Archives:
bel: Архівы:

en: Are you sure you want to decline this claim?
bel: Вы ўпэўнены, што хочаце адхіліць гэтую прэтэнзію?

en: Ascending
bel: Узыходзячая

en: Attributes
bel: Атрыбуты

en: Author Details
bel: Падрабязнасці аб аўтары

en: Author archives:
bel: Архівы аўтара:

en: Author biographical info
bel: Біяграфічныя звесткі аўтара

en: Author name
bel: Імя аўтара

en: Authors to display
bel: Аўтары для паказу

en: Automatic Listing Map
bel: Аўтаматычная карта спісу

en: Automatic Listing Map (for posts)
bel: Аўтаматычная карта спісу (для паведамленняў)

en: Automatic height
bel: Аўтаматычная вышыня

en: Autoplay
bel: Аўтапрайграванне

en: Background
bel: Фон

en: Background color
bel: Колер фону

en: Background image
bel: Фонавы малюнак

en: Background on collapsed form
bel: Фон на згорнутай форме

en: Background settings
bel: Налады фону

en: Background type
bel: Тып фону

en: Blur background
bel: Размыццё фону

en: Blur radius
bel: Радыус размытасці

en: Border around filter group
bel: Аблямоўка вакол групы фільтраў

en: Border around heading
bel: Аблямоўка вакол загалоўка

en: Border color
bel: Колер мяжы

en: Border radius
bel: Радыус мяжы

en: Border settings
bel: Налады межаў

en: Border style
bel: Бардзюрны стыль

en: Border width
bel: Шырыня мяжы

en: Borders color
bel: Колер межаў

en: Borders width
bel: Шырыня межаў

en: Bottom
bel: Ніжні

en: Bottom left
bel: Унізе злева

en: Bottom right
bel: Справа ўнізе

en: Box layout
bel: Макет скрынкі

en: Box width
bel: Шырыня скрынкі

en: Button background color
bel: Колер фону кнопкі

en: Button border radius
bel: Радыус мяжы кнопкі

en: Button color
bel: Колер кнопкі

en: Button settings
bel: Налады кнопкі

en: Button style
bel: Стыль кнопкі

en: Button text color
bel: Колер тэксту кнопкі

en: Buttons
bel: Кнопкі

en: Cancel
bel: Адмяніць

en: Captcha check failed!
bel: Не атрымалася праверыць капчу!

en: Caption text
bel: Тэкст надпісу

en: Carousel Options
bel: Параметры каруселі

en: Carousel autoplay enabled
bel: Уключана аўтапрайграванне каруселі

en: Carousel decoration color
bel: Колер дэкору каруселі

en: Carousel loop mode enabled
bel: Уключаны рэжым цыклу каруселі

en: Categories
bel: Катэгорыі

en: Category
bel: Катэгорыя

en: Category Details
bel: Падрабязнасці катэгорыі

en: Category archives:
bel: Архівы катэгорый:

en: Category color
bel: Колер катэгорыі

en: Category decoration color
bel: Катэгорыя колер аздаблення

en: Category icon
bel: Значок катэгорыі

en: Center
bel: Цэнтр

en: Center left
bel: Цэнтр злева

en: Center right
bel: Па цэнтры справа

en: Change GPX track
bel: Змяніць трэк GPX

en: Checkbox
bel: Сцяжок

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
bel: Выбар для абранага тыпу ўводу. Устаўце адзін варыянт выбару на радок, падзяліце захаванае значэнне ўводу і тэкст, які адлюстроўваецца пры ўводзе, з двукроп&#39;ем.

en: Choose option
bel: Выберыце варыянт

en: Citadela - Special Pages
bel: Цытадэла - спецыяльныя старонкі

en: Citadela Half Layout Map Settings
bel: Налады карты напалову макета Citadela

en: Citadela Item Page Layout
bel: Макет старонкі прадмета Citadela

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
bel: Спіс Цытадэлы

en: Citadela Listing > Item Extension
bel: Citadela Listing &gt; Item Extension

en: Citadela Listing Blocks
bel: Спіс блокаў Цытадэлы

en: Citadela Posts Blocks
bel: Блокі паведамленняў Citadela

en: Citadela Special Pages
bel: Спецыяльныя старонкі Цытадэлы

en: Citadela Subscription
bel: Падпіска на Citadela

en: Claim Listing
bel: Спіс прэтэнзій

en: Claim Listing Request
bel: Запыт лістынга прэтэнзій

en: Claim as:
bel: Заяўляць як:

en: Claim listing has been approved
bel: Спіс прэтэнзій зацверджаны

en: Claim listing has been declined
bel: Пералік прэтэнзій быў адхілены

en: Claim status
bel: Статус прэтэнзіі

en: Claimed by
bel: Заяўлена ад

en: Clear
bel: Ясна

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
bel: Націск на кнопку ніжэй перазапусціць працэс міграцыі. Усе аўтаматычна перанесеныя элементы, катэгорыі і месцы будуць выдалены. Усе створаныя ўручную элементы, катэгорыі і месцы не будуць выдалены. Пасля гэтага працэс міграцыі пачнецца аўтаматычна.

en: Closed on mobile
bel: Закрыта на мабільным тэлефоне

en: Cluster radius in px
bel: Радыус кластара ў пікселях

en: Clusters are disabled.
bel: Кластары адключаны.

en: Collapsible filters section.
bel: Разборны раздзел фільтраў.

en: Comments
bel: Каментары

en: Contact
bel: Кантакт

en: Content
bel: Змест

en: Content visible for:
bel: Змест бачны для:

en: Copy and paste the JSON from this website:
bel: Скапіруйце і ўстаўце JSON з гэтага вэб-сайта:

en: Couldn't find location, try different address.
bel: Не ўдалося знайсці месцазнаходжанне, паспрабуйце іншы адрас.

en: Cover
bel: Вокладка

en: Cover column height
bel: Вышыня слупка вечка

en: Cover image
bel: Выява вокладкі

en: Current block view
bel: Бягучы выгляд блока

en: Custom
bel: Карыстальніцкія

en: Custom Height Settings
bel: Карыстальніцкія налады вышыні

en: Custom inputs
bel: Карыстальніцкія ўваходы

en: Custom shadow
bel: Карыстальніцкія цені

en: Customized options for mobile screen width.
bel: Індывідуальныя параметры шырыні экрана мабільнага тэлефона.

en: Dark
bel: Цёмны

en: Data migration
bel: Міграцыя даных

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
bel: Дадзеныя ўводаў без значэння не будуць адлюстроўвацца.

en: Date
bel: Дата

en: Date archives:
bel: Архівы дат:

en: Date color
bel: Колер даты

en: Decide if email address is visible for visitors
bel: Вырашыце, ці бачны для наведвальнікаў адрас электроннай пошты

en: Decline
bel: Заняпад

en: Decline claim
bel: Адхіліць прэтэнзію

en: Decoration color
bel: Колер аздаблення

en: Default
bel: Па змаўчанні

en: Default Layout Options
bel: Параметры макета па змаўчанні

en: Default Search Results
bel: Вынікі пошуку па змаўчанні

en: Default Search Results Page
bel: Старонка вынікаў пошуку па змаўчанні

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
bel: Тэкст вылучэння па змаўчанні, які адлюстроўваецца як першы варыянт у выбары.

en: Default shadow
bel: Цень па змаўчанні

en: Default size
bel: Памер па змаўчанні

en: Delay between slides
bel: Затрымка паміж слайдамі

en: Descending
bel: Зніжэнне

en: Description
bel: Апісанне

en: Description text that appear on edit page with new input.
bel: Тэкст апісання, які з&#39;яўляецца на старонцы рэдагавання з новым уводам.

en: Design Options
bel: Параметры дызайну

en: Desktop
bel: Працоўны стол

en: Desktop size
bel: Памер працоўнага стала

en: Disable filters button label
bel: Надпіс кнопкі &quot;Адключыць фільтры&quot;.

en: Disable geolocation button label
bel: Адключыць надпіс кнопкі геалакацыі

en: Display name
bel: Адлюстраванае імя

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
bel: Адлюстроўваюцца бліжэйшыя элементы па іх каардынатах GPS.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
bel: Будуць адлюстроўвацца паведамленні, падобныя да абранага даведачнага артыкула.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
bel: Адлюстроўвае адрас, нумар тэлефона і іншую кантактную інфармацыю для канкрэтнага элемента спісу.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
bel: Адлюстроўвае кнопку, якая адкрывае навігацыю Google Maps да размяшчэння артыкула.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
bel: Адлюстроўвае кнопку для загрузкі файла GPX, прызначанага для элемента.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
bel: Адлюстроўвае кантактную форму, якая адпраўляе электронную пошту непасрэдна на адрас электроннай пошты канкрэтнага элемента спісу.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
bel: Адлюстроўвае кантэнт толькі для карыстальнікаў з актыўным членствам або толькі для наведвальнікаў без членства.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
bel: Адлюстроўвае змесціва, напісанае ў візуальным рэдактары пэўнага элемента спісу.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
bel: Адлюстроўвае галерэю малюнкаў, прызначаных для паведамлення аб артыкуле.

en: Displays information about author on author archive page.
bel: Адлюстроўвае інфармацыю пра аўтара на старонцы архіва аўтара.

en: Displays information about selected authors.
bel: Адлюстроўвае інфармацыю аб выбраных аўтарах.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
bel: Адлюстроўвае інфармацыю з уваходаў пашырэння элемента, прызначаных для элемента.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
bel: Адлюстроўвае катэгорыі спісу на аснове пэўнага фільтра. Ён можа адлюстроўваць бацькоўскія катэгорыі або падкатэгорыі з пэўнай катэгорыі.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
bel: Адлюстроўвае элементы спісу на аснове бягучай старонкі катэгорыі/размяшчэння або вынікаў з формы пошуку.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
bel: Адлюстроўвае элементы спісу на аснове фільтраў. Напрыклад, прадметы толькі з пэўнай катэгорыі, месцазнаходжання або прадстаўленыя элементы.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
bel: Адлюстроўвае элементы спісу на карце на аснове фільтраў. Напрыклад, прадметы толькі з пэўнай катэгорыі, месцазнаходжання або прадстаўленыя элементы.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
bel: Адлюстроўвае элементы спісу, падобныя на публікацыю выбранага даведачнага элемента.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
bel: Адлюстроўвае месцы ў спісе на аснове пэўнага фільтра. Ён можа адлюстроўваць бацькоўскія месцы або падраздзяленні з пэўнага месца.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
bel: Адлюстроўвае падкатэгорыі спісу на аснове бягучай старонкі катэгорыі.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
bel: Адлюстроўвае падраздзяленні спісу на аснове бягучай старонкі катэгорыі.

en: Displays main item image of specific listing item.
bel: Адлюстроўвае выяву асноўнага элемента канкрэтнага элемента спісу.

en: Displays opening hours of specific listing item.
bel: Паказвае гадзіны працы пэўнага элемента спісу.

en: Displays posts based on current results from search form.
bel: Паказвае паведамленні на аснове бягучых вынікаў з формы пошуку.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
bel: Адлюстроўвае паведамленні на аснове бягучых вынікаў на старонцы вынікаў пошуку WordPress па змаўчанні.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
bel: Адлюстроўвае паведамленні на карце на аснове фільтраў. Напрыклад, паведамленні толькі з пэўнай катэгорыі або месца.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
bel: Адлюстроўвае адпаведныя элементы спісу аўтаматычна на аснове бягучай старонкі. Напрыклад, вынікі пошуку або месцазнаходжанне дэталяў.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
bel: Аўтаматычна адлюстроўвае адпаведныя паведамленні на аснове бягучай старонкі. Напрыклад, вынікі пошуку або месцазнаходжанне паведамлення.

en: Displays the button and the form for claim listing.
bel: Адлюстроўвае кнопку і форму для пераліку прэтэнзій.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
bel: Адлюстроўвае будучыя падзеі канкрэтнага элемента спісу.

en: Distance
bel: Адлегласць

en: Distance option label
bel: Пазнака варыянту адлегласці

en: Distance unit
bel: Адзінка адлегласці

en: Do not show
bel: Не паказваць

en: Do not show endpoints
bel: Не паказваць канчатковыя кропкі

en: Do not use Item Detail special page settings
bel: Не выкарыстоўвайце спецыяльныя налады старонкі «Падрабязная інфармацыя».

en: Download GPX file
bel: Спампаваць файл GPX

en: Drop GPX file here
bel: Скіньце файл GPX сюды

en: Dynamic track visibility
bel: Дынамічная бачнасць трэка

en: Easy Admin
bel: Лёгкі адмін

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
bel: Easy Admin прапануе спрошчанае адміністраванне WordPress без якіх-небудзь непатрэбных адцягванняў.

en: Edit Category
bel: Рэдагаваць катэгорыю

en: Edit Item
bel: Рэдагаваць элемент

en: Edit Location
bel: Рэдагаваць месцазнаходжанне

en: Edit Special Page
bel: Рэдагаваць спецыяльную старонку

en: Email
bel: Электронная пошта

en: Email Help
bel: Даведка па электроннай пошце

en: Email Label
bel: Этыкетка электроннай пошты

en: Email Message
bel: Паведамленне па электроннай пошце

en: Email settings
bel: Налады электроннай пошты

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
bel: Электронная пошта, якая выкарыстоўваецца ў якасці адпраўніка ў электроннай пошце, пераканайцеся, што адрас электроннай пошты адпавядае дамене вашага вэб-сайта.

en: Empty map behavior
bel: Паводзіны пустой карты

en: Empty value to show all similar items.
bel: Пустае значэнне, каб паказаць усе падобныя элементы.

en: Enable
bel: Уключыць

en: Enable Gutenberg editor
bel: Уключыць рэдактар Гутэнберга

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
bel: Уключыць і ўставіць ўваходы, даступныя для фільтраў праз меню

en: Enable and insert inputs via menu
bel: Уключыць і ўставіць ўваходы праз меню

en: Enable bundled subscriptions
bel: Уключыць пакетныя падпіскі

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
bel: Маркеры канчатковай кропкі адлюстроўваюцца замест першай і самай канчатковай кропкі загружанай дарожкі GPX.

en: Event Details
bel: Падрабязнасці падзеі

en: Event Image Options
bel: Параметры выявы падзеі

en: Every segment in track
bel: Кожны сегмент у трэку

en: Everything
bel: Усё

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
bel: Прыклад устаўленых значэнняў: %s

en: Excerpt
bel: Урывак

en: Feature is disabled
bel: Функцыя адключана

en: Featured
bel: Рэкамендаваны

en: Featured Category
bel: Рэкамендаваная катэгорыя

en: Featured category
bel: Рэкамендаваная катэгорыя

en: Featured image
bel: Рэкамендаваны малюнак

en: Featured items first
bel: Рэкамендаваныя элементы ў першую чаргу

en: Featured location
bel: Рэкамендаванае месцазнаходжанне

en: Fill all required fields, please.
bel: Запоўніце ўсе абавязковыя палі, калі ласка.

en: Filter
bel: Фільтр

en: Filter posts
bel: Фільтруйце паведамленні

en: Filter special pages list
bel: Фільтруйце спіс спецыяльных старонак

en: Filters
bel: Фільтры

en: Filters Design
bel: Дызайн фільтраў

en: Filters background color
bel: Фільтруе колер фону

en: Filters group name
bel: Імя групы фільтраў

en: Filters settings
bel: Налады фільтраў

en: Filters to specify results of displayed items.
bel: Фільтры для вызначэння вынікаў паказаных элементаў.

en: Find address
bel: Знайдзіце адрас

en: Fix width
bel: Зафіксуйце шырыню

en: Fixed
bel: Выпраўлена

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
bel: Для больш падрабязнай інфармацыі глядзіце %s.

en: Force box width to selected value.
bel: Прымусова ўсталяваць шырыню поля да абранага значэння.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
bel: Прымусовы стыль табліцы для паказаных даных, даўжэйшыя значэнні не перамяшчаюцца пад цэтлікам.

en: Form
bel: Форма

en: Form inside map breakpoint
bel: Форма ўнутры кропкі перапынку карты

en: Form settings
bel: Налады формы

en: Friday
bel: пятніца

en: Full horizontal
bel: Поўная гарызантальнасць

en: Full vertical
bel: Поўная вертыкаль

en: Fullwidth page
bel: Старонка ў поўную шырыню

en: GPX Track
bel: GPX трэк

en: GPX Tracks
bel: GPX трэкі

en: GPX file successfully loaded!
bel: Файл GPX паспяхова загружаны!

en: GPX files
bel: Файлы GPX

en: Gallery Options
bel: Параметры галерэі

en: General
bel: Агульны

en: General background
bel: Агульная перадумовы

en: General options
bel: Агульныя варыянты

en: General options for desktop.
bel: Агульныя параметры для працоўнага стала.

en: General settings
bel: Агульныя налады

en: Geolocation search settings
bel: Налады пошуку геалакацыі

en: Get directions
bel: Атрымаць маршрут

en: Google Maps API Key
bel: Ключ API Google Maps

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
bel: Google патрабуецца ключ API Карт Google. Гэта неабходна для ўсіх вэб-сайтаў, якія выкарыстоўваюць пашыраныя функцыі карт, такія як адлюстраванне элементаў спісу на карце. Даведайцеся больш пра тое, як атрымаць ключ API, у %1$s наступным падручніку%2$s.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
bel: Google reCaptcha абараняе ваш сайт ад спаму і іншых аўтаматызаваных формаў адпраўкі спам-ботамі. Калі вы выкарыстоўваеце рашэнне старонніх асоб для абароны формаў на вашым сайце, ігнаруйце наступныя ключавыя ўводы.

en: Google reCaptcha v3 Keys
bel: Ключы Google reCaptcha v3

en: Gradient
bel: Градыент

en: Gradient degree
bel: Градыентная ступень

en: Grid size
bel: Памер сеткі

en: Group name
bel: Назва групы

en: Half layout page
bel: Палова старонкі макета

en: Header menu settings
bel: Налады меню загалоўка

en: Header opened or closed by default.
bel: Загаловак адкрыты або зачынены па змаўчанні.

en: Header settings
bel: Налады загалоўка

en: Height unit
bel: Адзінка вышыня

en: Help text displayed with Email input.
bel: Тэкст даведкі, які адлюстроўваецца з дапамогай уводу электроннай пошты.

en: Help text displayed with Message input.
bel: Тэкст даведкі, які адлюстроўваецца пры ўводзе паведамлення.

en: Help text displayed with Name input.
bel: Тэкст даведкі, які адлюстроўваецца з увядзеннем імя.

en: Help text displayed with Subject input.
bel: Тэкст даведкі, які адлюстроўваецца з дапамогай уводу тэмы.

en: Help texts
bel: Тэксты дапамогі

en: Hide Location input
bel: Схаваць увод месцазнаходжання

en: Hide empty values
bel: Схаваць пустыя значэнні

en: Hide map
bel: Схаваць карту

en: Hide selected filters
bel: Схаваць выбраныя фільтры

en: Hide selected inputs
bel: Схаваць выбраныя ўводы

en: Hide unchecked checkbox
bel: Схаваць непастаўлены сцяжок

en: Horizontal offset
bel: Гарызантальнае зрушэнне

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
bel: Калі выбрана, будзе даступна ў фільтрах для паведамленняў аб элементах.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
bel: Калі вы жадаеце выкарыстоўваць свой уласны убудова WooCommerce Subscriptions, проста дэактывуйце ўключаную версію ніжэй і актывуйце свой убудова.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
bel: Калі ваш трэк GPX складаецца з некалькіх сегментаў, маркеры канчатковых кропак адлюстроўваюцца на месцы пачатку і канца кожнага сегмента.

en: Image focus
bel: Фокус малюнка

en: Image height
bel: Вышыня выявы

en: Image height unit
bel: Адзінка вышыні выявы

en: Image position
bel: Становішча выявы

en: Image repeat
bel: Паўтор малюнка

en: Image scroll
bel: Скрутак малюнкаў

en: Image size
bel: Памер выявы

en: Images caption text
bel: Тэкст подпісаў малюнкаў

en: Images gallery
bel: Галерэя малюнкаў

en: Images vertical align
bel: Вертыкальнае выраўноўванне малюнкаў

en: Infinite loop
bel: Бясконцы цыкл

en: Input choices
bel: Варыянты ўводу

en: Input description
bel: Апісанне ўводу

en: Input field name that appear on edit page.
bel: Імя поля ўводу, якое з&#39;яўляецца на старонцы рэдагавання.

en: Input identifier
bel: Уводны ідэнтыфікатар

en: Input label
bel: Пазнака ўводу

en: Input labels
bel: Уводныя этыкеткі

en: Input type
bel: Тып ўводу

en: Inputs contain validation errors.
bel: Уводы ўтрымліваюць памылкі праверкі.

en: Inputs group
bel: Група ўваходаў

en: Insert from media
bel: Устаўка з носьбіта

en: Insert unit that will be displayed with number value.
bel: Уставіць адзінку, якая будзе адлюстроўвацца з лічбавым значэннем.

en: Inside image
bel: Выява ўнутры

en: Integrations
bel: Інтэграцыі

en: Invalid file format
bel: Няправільны фармат файла

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
bel: Здаецца, мы не можам знайсці тое, што вы шукаеце.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
bel: Гэта дазволіць вам стварыць цэлую старонку дэталяў. Ніякія блокі не будуць успадкоўвацца са спецыяльнай старонкі «Падрабязная інфармацыя».

[ctx: post type singular name]
en: Item
bel: Пункт

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
bel: Катэгорыі тавараў

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
bel: Катэгорыі тавараў

en: Item Categories widgets area
bel: Катэгорыі пунктаў вобласці віджэтаў

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
bel: Катэгорыя тавару

en: Item Claim Listing
bel: Спіс прэтэнзій на прадметы

en: Item Contact Details
bel: Кантактныя звесткі аб тавары

en: Item Contact Form
bel: Кантактная форма тавару

en: Item Content
bel: Змест элемента

en: Item Detail
bel: Дэталь аб артыкуле

en: Item Detail Page
bel: Старонка з дэталямі

en: Item Details
bel: Падрабязнасці аб пункце

en: Item Events
bel: Пункт Падзеі

en: Item Extension
bel: Пашырэнне элемента

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
bel: Пашырэнне элемента дазваляе ствараць дадатковыя ўводы на старонках рэдагавання паведамленняў аб элементах.

en: Item Featured Image
bel: Пункт Рэкамендаваны малюнак

en: Item GPX Download
bel: Спампаваць пункт GPX

en: Item Gallery
bel: Галерэя прадметаў

en: Item Get Directions
bel: Пункт Атрымаць маршрут

en: Item Image Options
bel: Параметры выявы элемента

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
bel: Месцазнаходжанне прадмета

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
bel: Месцазнаходжанне прадметаў

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
bel: Размяшчэнне прадметаў

en: Item Locations widgets area
bel: Зона віджэтаў &quot;Месцы пункта&quot;.

en: Item Opening Hours
bel: Час працы тавару

en: Item Options
bel: Параметры пункта

en: Item Review
bel: Агляд тавару

en: Item Reviews
bel: Агляды тавараў

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
bel: Агляды прадметаў пашыраюць каментарыі WordPress, каб дазволіць наведвальнікам вэб-сайта пакідаць агляд і рэйтынг для паведамленняў аб таварах.

en: Item already claimed
bel: Элемент ужо запатрабаваны

en: Item author
bel: Аўтар артыкула

en: Item category
bel: Катэгорыя тавару

en: Item detail page slug
bel: Пункт старонкі з дэталлю

en: Item has been claimed
bel: Аб&#39;ект запатрабаваны

en: Item location
bel: Месцазнаходжанне прадмета

en: Item owner reply.
bel: Адказ ўладальніка тавару.

en: Item pending moderation from admin
bel: Элемент чакае мадэрацыі ад адміністратара

en: Item widgets area
bel: Вобласць віджэтаў элементаў

en: Item:
bel: Пункт:

en: Items
bel: Прадметы

[ctx: post type general name]
en: Items
bel: Прадметы

[ctx: post type menu name]
en: Items
bel: Прадметы

en: Keep header closed by default on mobile.
bel: Трымайце загаловак закрытым па змаўчанні на мабільным тэлефоне.

en: Kilometers
bel: Кіламетры

en: Label color
bel: Колер этыкеткі

en: Label for email field
bel: Метка для поля электроннай пошты

en: Label for submit button
bel: Метка для кнопкі адпраўкі

en: Label for username field
bel: Метка для поля імя карыстальніка

en: Label used for Email input.
bel: Метка, якая выкарыстоўваецца для ўводу электроннай пошты.

en: Label used for Message textarea.
bel: Метка, якая выкарыстоўваецца для тэкставай вобласці паведамлення.

en: Label used for Name input.
bel: Метка, якая выкарыстоўваецца для ўводу імя.

en: Label used for Subject input.
bel: Метка, якая выкарыстоўваецца для ўводу тэмы.

en: Label width
bel: Шырыня этыкеткі

en: Large
bel: Вялікі

en: Large button
bel: Вялікая кнопка

en: Large size
bel: Вялікі памер

en: Latitude
bel: Шырата

en: Leave a review
bel: Пакіньце водгук

en: Leave empty to not use this option.
bel: Пакіньце пустым, каб не выкарыстоўваць гэтую опцыю.

en: Left
bel: Злева

en: Limit displayed posts
bel: Абмежаваць паказаныя паведамленні

en: Line under heading
bel: Радок пад загалоўкам

en: Lines color
bel: Колер ліній

en: Lines decoration
bel: Лініі ўпрыгажэнні

en: Link label
bel: Пазнака спасылкі

en: Links color
bel: Колер спасылак

en: List layout
bel: Макет спісу

en: Listing Advanced Filters
bel: Пералік пашыраных фільтраў

en: Listing Author Detail
bel: Звесткі аб аўтары спісу

en: Listing Authors List
bel: Спіс аўтараў

en: Listing Categories List
bel: Спіс катэгорый

en: Listing Category Page
bel: Старонка катэгорыі спісу

en: Listing Items List
bel: Спіс элементаў спісу

en: Listing Location Page
bel: Старонка размяшчэння спісу

en: Listing Locations List
bel: Спіс месцазнаходжанняў

en: Listing Map
bel: Карта лістынга

en: Listing Map (for posts)
bel: Карта спісу (для паведамленняў)

en: Listing Membership Content
bel: Змест членства ў спісе

en: Listing Search Form
bel: Форма пошуку спісу

en: Listing Search Results
bel: Спіс вынікаў пошуку

en: Listing Similar Items
bel: Пералік падобных тавараў

en: Listing Subcategories List
bel: Спіс падкатэгорый

en: Listing Sublocations List
bel: Спіс падраздзяленняў

en: Location
bel: Месцазнаходжанне

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
bel: Месцазнаходжанне

en: Location Details
bel: Падрабязнасці размяшчэння

en: Locations
bel: Месцазнаходжанне

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
bel: Месцазнаходжанне

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
bel: Месцазнаходжанне

en: Log Out
bel: Выйсці з сістэмы

en: Logged in text
bel: Тэкст для ўваходу

en: Logical operator
bel: Лагічны аператар

en: Longitude
bel: Даўгата

en: Map provider
bel: Пастаўшчык карт

en: Maps provider
bel: Пастаўшчык карт

en: Mark Item post as featured
bel: Адзначыць публікацыю аб артыкуле як прыкметную

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
bel: Адзначце катэгорыю як рэкамендаваную, каб надаць ёй прыярытэт у паказаных выніках.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
bel: Адзначце месцазнаходжанне як паказанае, каб надаць яму прыярытэт у паказаных выніках.

en: Marker Cluster Settings
bel: Налады кластара маркераў

en: Markers
bel: Маркеры

en: Markers & GPX Tracks
bel: Маркеры і дарожкі GPX

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
bel: Маркеры на адлегласці менш чым %spx радыусам згрупаваны ў кластары. Усталюйце 0, каб адключыць кластары.

en: Max number of items
bel: Максімальная колькасць элементаў

en: Maximum displayed posts
bel: Максімальная колькасць паказаных паведамленняў

en: Maximum distance
bel: Максімальная адлегласць

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
bel: Перавышана максімальная колькасць элементаў для бягучай падпіскі.

en: Maximum width
bel: Максімальная шырыня

en: Medium
bel: Сярэдні

en: Medium size
bel: Сярэдняга памеру

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
bel: Аб&#39;яднайце сцяжкі ў групу фільтраў і пакажыце іх разам у фільтрах інтэрфейсу. Вы можаце выкарыстоўваць больш груп, выкарыстоўваючы розныя назвы груп.

en: Message
bel: Паведамленне

en: Message Help
bel: Даведка па паведамленнях

en: Message Label
bel: Этыкетка паведамлення

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
bel: Паведамленне адлюстроўваецца, калі адпраўка формы не атрымалася з-за праблемы на баку сервера.

en: Message displayed when the form validation failed.
bel: Паведамленне адлюстроўваецца, калі праверка формы не атрымалася.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
bel: Паведамленне адлюстроўваецца, калі форма была паспяхова адпраўлена.

en: Message for the email notification
bel: Паведамленне для апавяшчэння па электроннай пошце

en: Metabox content settings
bel: Налады кантэнту Metabox

en: Migration finished
bel: Міграцыя скончана

en: Migration in progress
bel: Ідзе міграцыя

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
bel: Зараз ідзе міграцыя. Вы зможаце перазапусціць міграцыю, калі яна скончыцца.

en: Migration restarted
bel: Міграцыя перазапушчана

en: Miles
bel: Майлз

en: Mini
bel: Міні

en: Minimum height unit
bel: Адзінка мінімальнай вышыні

en: Minimum image height
bel: Мінімальная вышыня выявы

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
bel: Мінімальная вышыня карты можа адрознівацца ад вызначанага значэння ў сувязі з патрэбамі ўнутранага змесціва карты.

en: Missing required GPX data
bel: Адсутнічаюць неабходныя даныя GPX

en: Mobile
bel: Мабільны

en: Mobile size
bel: Мабільны памер

en: Mobile width breakpoint
bel: Кропка перапынку шырыні мабільнага тэлефона

en: Monday
bel: панядзелак

en: Move backward
bel: Рухайцеся назад

en: Move forward
bel: Рухайцеся наперад

en: Multiselect
bel: Мультывыбар

en: Name Help
bel: Імя Даведка

en: Name Label
bel: Этыкетка імя

en: Name of sender displayed in received email.
bel: Імя адпраўніка адлюстроўваецца ў атрыманым электронным лісце.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
bel: Назва ўкладкі налад на старонцы рэдагавання элемента.

en: New Category Name
bel: Новая назва катэгорыі

en: New Item
bel: Новы пункт

en: New Location Name
bel: Новая назва месцазнаходжання

en: Newer reviews
bel: Новыя агляды

en: Next
bel: Далей

en: Night
bel: Ноч

en: No Items found
bel: Элементы не знойдзены

en: No Items found in Trash
bel: У Сметніцы не знойдзены прадметы

en: No border
bel: Няма мяжы

en: No borders
bel: Няма межаў

en: No lines
bel: Няма радкоў

en: No posts found
bel: Паведамленні не знойдзены

en: No repeat
bel: Няма паўтору

en: No results found.
bel: Нічога не знойдзена.

en: No shadow
bel: Няма ценю

en: No special pages found.
bel: Спецыяльных старонак не знойдзена.

en: No users found
bel: Карыстальнікаў не знойдзена

en: Non-membership visitors
bel: Наведвальнікі, якія не з&#39;яўляюцца членамі

en: None
bel: Ніякіх

en: Note
bel: Нататка

en: Notification messages
bel: Паведамленні

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
bel: Апавяшчэнне, калі тавар ужо запатрабаваны. Пакіньце пустым, каб схаваць апавяшчэнне.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
bel: Апавяшчэнне, калі элемент чакае мадэрацыі ад адміністратара. Пакіньце пустым, каб схаваць апавяшчэнне.

en: Notifications
bel: Апавяшчэнні

en: Number
bel: Нумар

en: Number of items
bel: Колькасць прадметаў

en: OK
bel: добра

en: Older reviews
bel: Старыя водгукі

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
bel: Адна думка пра &quot;%1$s&quot;

en: Only featured
bel: Толькі паказаны

en: Only featured items
bel: Толькі прадстаўленыя элементы

en: Only parent categories
bel: Толькі бацькоўскія катэгорыі

en: Only parent locations
bel: Толькі бацькоўскія месцы

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
bel: Ой! Немагчыма знайсці гэтую старонку.

en: Open image in popup
bel: Адкрыць малюнак ва ўсплывальным акне

en: Opened by default
bel: Адкрыта па змаўчанні

en: Opening Hours
bel: Гадзіны працы

en: Opening hours
bel: Гадзіны працы

en: Options
bel: Параметры

en: Order Options
bel: Параметры замовы

en: Order by
bel: Замовіць па

en: Order number
bel: Нумар заказу

en: Organizer:
bel: Арганізатар:

en: Owner
bel: Уладальнік

en: Page template
bel: Шаблон старонкі

en: Parent Category
bel: Бацькоўская катэгорыя

en: Parent Category:
bel: Бацькоўская катэгорыя:

en: Parent Location
bel: Месцазнаходжанне бацькоў

en: Parent Location:
bel: Месцазнаходжанне бацькоў:

en: Pending
bel: У чаканні

en: Performance Settings
bel: Налады прадукцыйнасці

en: Plugin Activation
bel: Актывацыя плагіна

en: Position unavailable
bel: Становішча недаступнае

en: Post Options
bel: Параметры паведамлення

en: Post has not selected any term.
bel: Паведамленне не выбраў ніводнага тэрміна.

en: Posts Author Page
bel: Старонка аўтара паведамленняў

en: Posts Category Page
bel: Старонка катэгорыі паведамленняў

en: Posts Date Page
bel: Старонка даты паведамленняў

en: Posts Search Form
bel: Форма пошуку паведамленняў

en: Posts Search Results
bel: Вынікі пошуку паведамленняў

en: Posts Tag Page
bel: Старонка тэгаў паведамленняў

en: Posts navigation
bel: Навігацыя па паведамленнях

en: Posts number color
bel: Колер нумара паведамленняў

en: Previous
bel: Папярэдні

en: Proportional image height
bel: Прапарцыйная вышыня малюнка

en: Radial gradient
bel: Радыяльны градыент

en: Random
bel: Выпадковы

en: Rating
bel: Рэйтынг

en: Rating stars color
bel: Колер зорак рэйтынгу

en: Read more
bel: Чытаць далей

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
bel: Нядаўна актываваная тэма не сумяшчальная з убудовай %s, таму плагін быў дэактываваны.

en: Recommended map height
bel: Рэкамендуемая вышыня карты

en: Reference Item Post
bel: Даведачны пункт Пост

en: Remove GPX track
bel: Выдаліць дарожку GPX

en: Remove Image
bel: Выдаліць малюнак

en: Repeat
bel: Паўтарыце

en: Repeat horizontally
bel: Паўтарыце па гарызанталі

en: Repeat vertically
bel: Паўтарыце вертыкальна

en: Respond to review
bel: Адкажыце на агляд

en: Responsive options applied under screen width
bel: Адказныя параметры, якія прымяняюцца пад шырынёй экрана

en: Restart migration
bel: Перазапусціць міграцыю

en: Results include at least one of selected filters.
bel: Вынікі ўключаюць па меншай меры адзін з выбраных фільтраў.

en: Results must include all selected filters.
bel: Вынікі павінны ўключаць усе выбраныя фільтры.

en: Retro
bel: Рэтра

en: Reviews
bel: Водгукі

en: Right
bel: Правільна

en: Saturday
bel: Субота

en: Save Settings
bel: Захаваць налады

en: Scroll
bel: Скрутак

en: Search
bel: Пошук

en: Search Categories
bel: Катэгорыі пошуку

en: Search Items
bel: Пошук прадметаў

en: Search Locations
bel: Пошук месцаў

en: Search Special ages
bel: Пошук Асаблівы ўзрост

en: Search by geolocation
bel: Пошук па геалакацыі

en: Search for authors
bel: Пошук аўтараў

en: Search for posts
bel: Шукаць паведамленні

en: Search for reference item post
bel: Знайдзіце паведамленне аб даведачным артыкуле

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
bel: Форма пошуку адлюстроўваецца ўнутры карты на шырыні экрана больш, чым

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
bel: Форма пошуку, якая дазваляе наведвальнікам шукаць элементы ў спісе па ключавым слове, катэгорыі або месцазнаходжання.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
bel: Форма пошуку, якая дазваляе наведвальнікам шукаць паведамленні па ключавым слове, катэгорыі або месцазнаходжання.

en: Search keyword
bel: Пошук па ключавым слове

en: Search results for:
bel: Вынікі пошуку для:

en: Secret Key
bel: Сакрэтны ключ

en: Select
bel: Выберыце

en: Select Category
bel: Выберыце катэгорыю

en: Select Image
bel: Выберыце малюнак

en: Select Location
bel: Выберыце Месцазнаходжанне

en: Select alignment
bel: Выберыце выраўноўванне

en: Select an Item
bel: Выберыце элемент

en: Select featured category
bel: Выберыце паказаную катэгорыю

en: Select image
bel: Выберыце малюнак

en: Select layout
bel: Выберыце макет

en: Select position of unit displayed with number value.
bel: Выберыце пазіцыю адзінкі, якая адлюстроўваецца з лікавым значэннем.

en: Select size
bel: Выберыце памер

en: Select type input cannot use AND operator.
bel: Выбар тыпу ўводу не можа выкарыстоўваць аператар І.

en: Select type of input field.
bel: Выберыце тып поля ўводу.

en: Select your rating, please.
bel: Выберыце свой рэйтынг, калі ласка.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
bel: Выбраная катэгорыя будзе аддадзена прыярытэтам, і на карце з&#39;явіцца паведамленне аб артыкуле.

en: Selected post is no more published.
bel: Абраная публікацыя больш не публікуецца.

en: Selected posts
bel: Выбраныя паведамленні

en: Selected posts are no more published.
bel: Выбраныя паведамленні больш не публікуюцца.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
bel: Выбраны даведачны пост будзе паказаны перад усімі іншымі падобнымі паведамленнямі.

en: Send Button Text
bel: Адправіць тэкст кнопкі

en: Sender Email
bel: Электронная пошта адпраўніка

en: Sender Name
bel: Імя адпраўніка

en: Server Error Message
bel: Паведамленне аб памылцы сервера

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
bel: У сервера адбылася памылка. Калі праблема не знікне, звярніцеся, калі ласка, да адміністратара сайта.

en: Settings Saved
bel: Налады захаваны

en: Shadow
bel: Цень

en: Shadow color
bel: Колер цені

en: Shadow settings
bel: Налады ценяў

en: Show Category description
bel: Паказаць апісанне катэгорыі

en: Show Category icon
bel: Паказаць значок катэгорыі

en: Show Email Address
bel: Паказаць адрас электроннай пошты

en: Show Location description
bel: Паказаць апісанне месцазнаходжання

en: Show Location icon
bel: Паказаць значок месцазнаходжання

en: Show Opening Hours
bel: Паказаць гадзіны працы

en: Show Streetview
bel: Паказаць прагляд вуліц

en: Show address
bel: Паказаць адрас

en: Show advanced filters
bel: Паказаць пашыраныя фільтры

en: Show author image
bel: Паказаць выяву аўтара

en: Show biographical info
bel: Паказаць біяграфічныя звесткі

en: Show categories
bel: Паказаць катэгорыі

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
bel: Паказаць кантактную форму на старонцы, якая адпраўляе ліст на вызначаны адрас электроннай пошты

en: Show cover image
bel: Паказаць малюнак вокладкі

en: Show data
bel: Паказаць даныя

en: Show date
bel: Паказаць дату

en: Show description
bel: Паказаць апісанне

en: Show empty map
bel: Паказаць пустую карту

en: Show featured image
bel: Паказаць прадстаўлены малюнак

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
bel: Паказваць рэкамендаваныя элементы ўверсе спісу перад усімі астатнімі публікацыямі.

en: Show filters group title
bel: Паказаць назву групы фільтраў

en: Show link
bel: Паказаць спасылку

en: Show link label input
bel: Паказаць увод меткі спасылкі

en: Show locations
bel: Паказаць месцы

en: Show more
bel: Паказаць больш

en: Show navigation arrows
bel: Паказаць стрэлкі навігацыі

en: Show on map
bel: Паказаць на карце

en: Show only categories marked as featured.
bel: Паказваць толькі катэгорыі, пазначаныя як прадстаўленыя.

en: Show only featured category
bel: Паказваць толькі рэкамендаваную катэгорыю

en: Show only locations marked as featured.
bel: Паказваць толькі месцы, пазначаныя як прадстаўленыя.

en: Show pagination bullets
bel: Паказаць маркеры пагінацыі

en: Show posts number
bel: Паказаць нумар паведамленняў

en: Show price
bel: Паказаць цану

en: Show rating
bel: Паказаць рэйтынг

en: Show reference Item Post
bel: Паказаць спасылку Пункт паведамлення

en: Show selected filters
bel: Паказаць выбраныя фільтры

en: Show selected inputs
bel: Паказаць выбраныя ўваходы

en: Show similar posts from the same:
bel: Паказаць падобныя паведамленні ад таго ж:

en: Show submit filter button
bel: Паказаць кнопку фільтра адпраўкі

en: Show subtitle
bel: Паказаць субтытры

en: Show track endpoint markers on
bel: Паказаць маркеры канчатковых кропак трэка ўключаны

en: Show web
bel: Паказаць вэб

en: Silver
bel: Срэбра

en: Simple layout
bel: Просты макет

en: Site Key
bel: Ключ сайта

en: Site logo
bel: Лагатып сайта

en: Skip number of posts from start
bel: Прапусціць колькасць паведамленняў ад пачатку

en: Small
bel: Маленькі

en: Small button
bel: Маленькая кнопка

en: Small size
bel: Невялікі памер

en: Solid color
bel: Суцэльны колер

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
bel: Спецыяльная старонка

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
bel: Спецыяльныя старонкі

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
bel: Спецыяльныя старонкі

en: Special page updated.
bel: Адмысловая старонка абноўлена.

en: Special pages list
bel: Спіс спецыяльных старонак

en: Special pages list navigation
bel: Навігацыя па спісах спецыяльных старонак

en: Spread radius
bel: Радыус распаўсюджвання

en: Start and end of track
bel: Пачатак і канец трэка

en: Step
bel: Крок

en: Streetview
bel: Прагляд вуліц

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
bel: Прагляд вуліц даступны, толькі калі ўключаны ключ API Google

en: Style
bel: Стыль

en: Style JSON
bel: Стыль JSON

en: Subject
bel: Прадмет

en: Subject Help
bel: Даведка па тэме

en: Subject Label
bel: Пазнака прадмета

en: Subject for the email notification
bel: Тэма апавяшчэння па электроннай пошце

en: Submit Label
bel: Адправіць ярлык

en: Submit distance button label
bel: Адправіць ярлык кнопкі адлегласці

en: Submit filters button label
bel: Метка кнопкі Адправіць фільтры

en: Submit reply
bel: Адправіць адказ

en: Submit review
bel: Адправіць агляд

en: Subscriptions
bel: Падпіскі

en: Subtitle
bel: Падзагаловак

en: Success Message
bel: Паведамленне аб поспеху

en: Sunday
bel: нядзеля

en: Table style
bel: Настольны стыль

en: Tag archives:
bel: Архівы тэгаў:

en: Telephone
bel: Тэлефон

en: Terms & Conditions label
bel: Этыкетка &quot;Умовы&quot;.

en: Text
bel: Тэкст

en: Text color
bel: Колер тэксту

en: Text displayed in the form when user is logged in
bel: Тэкст, які адлюстроўваецца ў форме, калі карыстальнік увайшоў у сістэму

en: Text displayed instead of full website url
bel: Замест поўнага URL-адраса вэб-сайта адлюстроўваецца тэкст

en: Text displayed on Send Button.
bel: Тэкст адлюстроўваецца на кнопцы Адправіць.

en: Text displayed on empty map
bel: Тэкст адлюстроўваецца на пустой карце

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
bel: Тэкст для ўмоў для ўводу формы. Пакіньце пустым, каб адключыць сцяжок.

en: Text layout
bel: Макет тэксту

en: Text link
bel: Тэкставая спасылка

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
bel: Тэкст паведамлення электроннай пошты. Даступныя зменныя: {user-name} {user-email} {user-message}

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
bel: Немагчыма актываваць убудову %s. Ён не сумяшчальны з бягучай актыўнай тэмай.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
bel: Максімальная колькасць элементаў, якія кліенты з гэтай падпіскай могуць апублікаваць (Пакіньце пустым для неабмежаванай колькасці элементаў).

en: Theme
bel: Тэма

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
bel: Няма даступных падпісак. Дадайце, калі ласка.

en: There are no filters to show.
bel: Няма фільтраў для паказу.

en: There are no inputs to show.
bel: Няма ўводаў для паказу.

en: There are no selected inputs to show.
bel: Няма выбраных уваходаў для паказу.

en: Thick border
bel: Тоўстая аблямоўка

en: Thick borders
bel: Тоўстыя межы

en: Thin border
bel: Тонкая аблямоўка

en: Thin borders
bel: Тонкія межы

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
bel: Гэтая функцыя дадае функцыянальнасць прэтэнзій на спіс для элементаў спісу

en: This product is a Citadela Subscription.
bel: Гэты прадукт з&#39;яўляецца падпіскай Citadela.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
bel: Гэты параметр дазволіць рэдагаваць паведамленні аб элементах з дапамогай рэдактара Gutenberg. Гэтая функцыя дазволіць вам мець большую гнуткасць адміністравання. Калі ласка, будзьце ўважлівыя, якія блокі вы ўключаеце ў дэталі прадмета, бо ўсё будзе размешчана ў блоку «Змест прадмета» на старонцы спецыяльных дэталяў.

en: Thumbnail
bel: Эскіз

en: Thursday
bel: чацвер

en: Time in seconds
bel: Час у секундах

en: Title
bel: Загаловак

en: Title color
bel: Колер загалоўка

en: Titles color
bel: Колер загалоўкаў

en: Top
bel: Зверху

en: Top left
bel: Злева ўверсе

en: Top right
bel: Справа ўверсе

en: Track color
bel: Колер трэка

en: Track endpoints color
bel: Колер канчатковых кропак адсочвання

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
bel: Трасы хаваюцца і замяняюцца маркерам карты ў адпаведнасці з узроўнем маштабавання.

en: Tuesday
bel: аўторак

en: Turn on Claim Listing feature
bel: Уключыце функцыю прэтэнзій

en: Turn on Item Extension features
bel: Уключыце функцыі пашырэння элемента

en: Turn on Item Reviews for listing items
bel: Уключыце агляды тавараў для элементаў у спісе

en: Type for search...
bel: Увядзіце для пошуку...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
bel: Неадзначаны адзіны сцяжок не будзе адлюстроўвацца.

en: Unclaimed
bel: Незапатрабаваныя

en: Under image
bel: Пад выявай

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
bel: Унікальны ідэнтыфікатар для новага поля ўводу. Выкарыстоўвайце адно слова, без прабелаў. Дапускаюцца падкрэсліванне і працяжнікі.

en: Unit of number
bel: Адзінка ліку

en: Unit position
bel: Становішча адзінкі

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
bel: Універсальныя функцыі спісу для любога вэб-сайта

en: Update Category
bel: Абнавіць катэгорыю

en: Update Location
bel: Абнавіць месцазнаходжанне

en: Upload file
bel: Загрузіць файл

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
bel: Запампаваны файл не ўключае неабходныя даныя трэка GPX.

en: Uploaded file has not valid XML format.
bel: Запампаваны файл мае несапраўдны фармат XML.

en: Uploading&#8230;
bel: Запампоўка…

en: Url
bel: URL

en: Use Contact Form
bel: Выкарыстоўвайце кантактную форму

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
bel: Выкарыстоўвайце просты інтэрфейс адміністратара для вашых падпісчыкаў

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
bel: Выкарыстоўвайце рэдактар Gutenberg для зместу элементаў спісу

en: Use carousel
bel: Выкарыстоўвайце карусель

en: Use correct full website url
bel: Выкарыстоўвайце правільны поўны URL-адрас сайта

en: Use geolocation search
bel: Выкарыстоўвайце пошук па геалакацыі

en: Use in search filter
bel: Выкарыстоўвайце ў фільтры пошуку

en: Use responsive options
bel: Выкарыстоўвайце спагадныя параметры

en: Use valid email address, please.
bel: Выкарыстоўвайце сапраўдны адрас электроннай пошты, калі ласка.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
bel: Карысна, каб паказаць дадатковы тэкст даведкі або тэкст GDPR з кожным уводам у форме.

en: User ID
bel: Ідэнтыфікатар карыстальніка

en: User additional options
bel: Дадатковыя параметры карыстальніка

en: User denied geolocation
bel: Карыстальніку адмоўлена ў геалакацыі

en: User email
bel: Электронная пошта карыстальніка

en: User login
bel: Лагін карыстальніка

en: User posts count
bel: Залічваюцца паведамленні карыстальнікаў

en: User registration date
bel: Дата рэгістрацыі карыстальніка

en: Username Label
bel: Этыкетка імя карыстальніка

en: Users with active membership
bel: Карыстальнікі з актыўным членам

en: Validation Error Message
bel: Паведамленне пра памылку праверкі

en: Value color
bel: Значэнне колеру

en: Vertical offset
bel: Вертыкальнае зрушэнне

en: View Category
bel: Прагляд Катэгорыі

en: View Item
bel: Праглядзець элемент

en: View Location
bel: Прагляд месцазнаходжання

en: View Site
bel: Праглядзець сайт

en: View more
bel: Глядзець больш

en: View posts
bel: Прагляд паведамленняў

en: View posts label
bel: Прагляд этыкеткі паведамленняў

en: View track on the map
bel: Праглядзіце трасу на карце

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
bel: Мы рэкамендуем выкарыстоўваць фармат часу 24:00 для мэтаў SEO і задаволіць патрабаванні да структураваных даных Google. Выкарыстоўвайце час, як 08:00-15:00.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
bel: Мы дэактывавалі убудову Citadela Directory Lite. Цяпер вы можаце актываваць і карыстацца поўнай версіяй плагіна.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
bel: Мы заўважылі, што плагін WooCommerce Subscriptions актыўны, функцыя падпіскі з убудовы Citadela Listing даступная.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
bel: Мы заўважылі, што ў вас састарэлая версія PHP, якая больш не падтрымліваецца, таму <em>убудова дэактывавана</em> . Пераканайцеся, што ваш сайт хуткі і бяспечны, <a href='%1$s'>абнавіўшы PHP да апошняй версіі</a> . Мінімальным патрабаваннем для %2$s з&#39;яўляецца <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
bel: Мы заўважылі, што ў вас састарэлая версія WordPress, таму <em>убудова дэактывавана</em> . Пераканайцеся, што ваш сайт бяспечны і абноўлены, <a href='%1$s'>абнавіўшы WordPress да апошняй версіі</a> . Мінімальным патрабаваннем для %2$s з&#39;яўляецца <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Web
bel: Сеціва

en: Website Link
bel: Спасылка на сайт

en: Website Link Label
bel: Этыкетка спасылкі на вэб-сайт

en: Website link rel attribute
bel: Атрыбут спасылкі на вэб-сайт rel

en: Wednesday
bel: серада

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
bel: Віджэты, якія адлюстроўваюцца на старонках катэгорый тавараў.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
bel: Віджэты, якія адлюстроўваюцца на старонках размяшчэння прадметаў.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
bel: Віджэты, якія адлюстроўваюцца на старонках паведамленняў аб элементах.

en: Will be listed all available similar items.
bel: Будуць пералічаны ўсе даступныя падобныя прадметы.

en: With background
bel: З фонам

en: With search form
bel: З формай пошуку

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
bel: З url будзе даступны дадатковы ўвод для ўстаўкі тэксту, які адлюстроўваецца замест простай спасылкі.

en: WooCommerce subscriptions
bel: Падпіскі на WooCommerce

en: Works when block is the only block in a column.
bel: Працуе, калі блок з&#39;яўляецца адзіным блокам у слупку.

en: You do not have permission to upload files.
bel: У вас няма дазволу на запампоўку файлаў.

en: You must be logged in to post a review.
bel: Вы павінны ўвайсці ў сістэму, каб апублікаваць агляд.

en: Your rating
bel: Ваш рэйтынг

en: Your reply to review
bel: Ваш адказ на агляд

en: Your review
bel: Ваш агляд

en: blue : Blue color
bel: сіні : блакітны колер

en: default image size
bel: памер малюнка па змаўчанні

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
bel: або

en: post | posts
bel[0]: пост

en: red : Red color
bel: чырвоны : чырвоны колер
