Citadela Listing 5.7.15 - en to azb translation catalogue (808 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
azb[0]: “%2$s” üçün %1$s rəy

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
azb: %s miqrasiyanı bitirdi. Əvvəlki AIT kataloq mövzunuzdakı bütün elementlər, kateqoriyalar və yerlər indi Citadela Listing plagini ilə istifadə üçün əlçatandır.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
azb: %s fonda əvvəlki AIT kataloq temanızdan bütün elementləri, kateqoriyaları və yerləri avtomatik köçürür. Miqrasiya prosesi bir neçə dəqiqə çəkə bilər. Miqrasiya başa çatdıqda sizə məlumat verəcəyik. WordPress-dən həmişəki kimi istifadə etməyə davam edə bilərsiniz.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
azb: %s plagini və PHP uyğunsuzluğu

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
azb: %s plagini və WordPress uyğunsuzluğu

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
azb: %s plagin uyğunsuzluğu

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
azb: %s plaqini aktivdir

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
azb[0]: %s baxış

en: 404 Page
azb: 404 Səhifə

en: API Key
azb: API Açarı

en: Actions:
azb: Tədbirlər:

[ctx: Item]
en: Add New
azb: Yeni əlavə et

en: Add New Category
azb: Yeni Kateqoriya əlavə edin

en: Add New Item
azb: Yeni element əlavə edin

en: Add New Location
azb: Yeni Məkan əlavə edin

en: Add images to gallery
azb: Qalereyaya şəkillər əlavə edin

en: Address
azb: Ünvan

en: Address and Location
azb: Ünvan və Yer

en: Address and location
azb: Ünvan və yer

en: Advanced Filters block displayed within search form
azb: Qabaqcıl Filtrlər bloku axtarış formasında göstərilir

en: Advanced Header Design
azb: Təkmil Başlıq Dizaynı

en: Advanced header
azb: Təkmil başlıq

note: Author of the plugin
en: AitThemes
azb: AitMövzular

en: Align Center
azb: Mərkəzə uyğunlaşdırın

en: Align Justify
azb: Düzləşdirin

en: Align Left
azb: Sola düzün

en: Align Right
azb: Sağa düzün

en: Align Text Center
azb: Mətn Mərkəzini Hizalayın

en: Align Text Left
azb: Mətni Sola Hizalayın

en: Align Text Right
azb: Mətni Sağa Hizalayın

en: Alignment
azb: Hizalanma

en: All
azb: Hamısı

en: All Categories
azb: bütün kateqoriyalar

en: All Items
azb: Bütün Əşyalar

en: All Locations
azb: Bütün Məkanlar

en: All Special Pages
azb: Bütün Xüsusi Səhifələr

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
azb: Bütün avtomatik köçürülmüş elementlər, kateqoriyalar və yerlər verilənlər bazanızdan silindi. Yeni miqrasiya prosesi başladı.

en: All filters
azb: Bütün filtrlər

en: All inputs
azb: Bütün girişlər

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela elementləri üçün şərhləri idarə etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela elementləri üçün rəyləri idarə etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün kateqoriyalar təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün yer təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela elementləri üçün Seçilmiş Kateqoriya təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela elementləri üçün GPX trek faylını təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela elementləri üçün Element Artırma seçimlərini təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün ünvan və yer təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün əlaqə qurmağa icazə verin.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela elementləri üçün məzmun təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela elementləri üçün çıxarış təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela elementləri üçün seçilmiş təsviri təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün ümumi seçimləri təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün şəkillər qalereyasını qurmağa icazə verin.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün açılış saatlarını təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
azb: Müştəriyə Citadela elementləri üçün səhifə atributlarını təyin etməyə icazə verin.

en: Already claimed
azb: Artıq iddia edilib

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
azb: Artıq açılmış Element Postu istinad postu kimi istifadə olunacaq.

en: Any active subscription
azb: İstənilən aktiv abunə

en: Appearance
azb: Görünüş

en: Approve
azb: Təsdiq edin

en: Approve claim
azb: İddianı təsdiqləyin

en: Approved
azb: Təsdiq edildi

en: Archives:
azb: Arxivlər:

en: Are you sure you want to decline this claim?
azb: Bu iddianı rədd etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Ascending
azb: Artan

en: Attributes
azb: Atributlar

en: Author Details
azb: Müəllif təfərrüatları

en: Author archives:
azb: Müəllif arxivləri:

en: Author biographical info
azb: Müəllifin bioqrafik məlumatları

en: Author name
azb: Müəllif adı

en: Authors to display
azb: Göstərmək üçün müəlliflər

en: Automatic Listing Map
azb: Avtomatik siyahı xəritəsi

en: Automatic Listing Map (for posts)
azb: Avtomatik Siyahı Xəritəsi (yazılar üçün)

en: Automatic height
azb: Avtomatik hündürlük

en: Autoplay
azb: Avtomatik oynatma

en: Background
azb: Fon

en: Background color
azb: Fon rəngi

en: Background image
azb: Fon şəkli

en: Background on collapsed form
azb: Yığılmış formada fon

en: Background settings
azb: Fon parametrləri

en: Background type
azb: Fon növü

en: Blur background
azb: Arxa fonu bulandır

en: Blur radius
azb: Bulanıqlıq radiusu

en: Border around filter group
azb: Filtr qrupu ətrafında sərhəd

en: Border around heading
azb: Başlıq ətrafında sərhəd

en: Border color
azb: Haşiyə rəngi

en: Border radius
azb: Sərhəd radiusu

en: Border settings
azb: Sərhəd parametrləri

en: Border style
azb: Sərhəd tərzi

en: Border width
azb: Sərhəd eni

en: Borders color
azb: Sərhədlərin rəngi

en: Borders width
azb: Sərhədlərin eni

en: Bottom
azb: Aşağı

en: Bottom left
azb: Aşağı sol

en: Bottom right
azb: Aşağı sağ

en: Box layout
azb: Qutunun düzülüşü

en: Box width
azb: Qutunun eni

en: Button background color
azb: Düymə fon rəngi

en: Button border radius
azb: Düymə haşiyəsinin radiusu

en: Button color
azb: Düymə rəngi

en: Button settings
azb: Düymə parametrləri

en: Button style
azb: Düymə tərzi

en: Button text color
azb: Düymə mətn rəngi

en: Buttons
azb: Düymələr

en: Cancel
azb: Ləğv et

en: Captcha check failed!
azb: Captcha yoxlaması alınmadı!

en: Caption text
azb: Başlıq mətni

en: Carousel Options
azb: Karusel Seçimləri

en: Carousel autoplay enabled
azb: Karuselin avtomatik ifası aktivləşdirildi

en: Carousel decoration color
azb: Karusel bəzək rəngi

en: Carousel loop mode enabled
azb: Karusel döngəsi rejimi aktivləşdirildi

en: Categories
azb: Kateqoriyalar

en: Category
azb: Kateqoriya

en: Category Details
azb: Kateqoriya təfərrüatları

en: Category archives:
azb: Kateqoriya arxivləri:

en: Category color
azb: Kateqoriya rəngi

en: Category decoration color
azb: Kateqoriya bəzək rəngi

en: Category icon
azb: Kateqoriya simvolu

en: Center
azb: Mərkəz

en: Center left
azb: Mərkəz sol

en: Center right
azb: Sağ mərkəz

en: Change GPX track
azb: GPX yolunu dəyişdirin

en: Checkbox
azb: Yoxlama qutusu

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
azb: Seçilmiş daxiletmə növü üçün seçimlər. Hər sətirə bir seçim daxil edin, saxlanan daxiletmə dəyərini və iki nöqtədən istifadə edərək daxiletmədə göstərilən mətni bölün.

en: Choose option
azb: Seçim seçin

en: Citadela - Special Pages
azb: Citadela - Xüsusi Səhifələr

en: Citadela Half Layout Map Settings
azb: Citadela Half Layout Xəritə Parametrləri

en: Citadela Item Page Layout
azb: Citadela Element Səhifə Düzəlişi

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
azb: Citadela siyahısı

en: Citadela Listing > Item Extension
azb: Citadela Siyahısı &gt; Element Genişləndirilməsi

en: Citadela Listing Blocks
azb: Citadela Siyahı Blokları

en: Citadela Posts Blocks
azb: Citadela Mesajları Blokları

en: Citadela Special Pages
azb: Citadela Xüsusi Səhifələr

en: Citadela Subscription
azb: Citadela Abunəliyi

en: Claim Listing
azb: İddia Siyahısı

en: Claim Listing Request
azb: İddia Siyahısı Sorğusu

en: Claim as:
azb: İddia edin:

en: Claim listing has been approved
azb: İddia siyahısı təsdiqləndi

en: Claim listing has been declined
azb: İddia siyahısı rədd edildi

en: Claim status
azb: İddia statusu

en: Claimed by
azb: tərəfindən iddia edildi

en: Clear
azb: Təmiz

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
azb: Aşağıdakı düyməyə klikləməklə miqrasiya prosesi yenidən başlayacaq. Bütün avtomatik köçürülmüş elementlər, kateqoriyalar və yerlər silinəcək. Bütün əl ilə yaradılmış elementlər, kateqoriyalar və yerlər silinməyəcək. Bundan sonra miqrasiya prosesi avtomatik başlayacaq.

en: Closed on mobile
azb: Mobildə bağlanıb

en: Cluster radius in px
azb: Klaster radiusu px ilə

en: Clusters are disabled.
azb: Klasterlər qeyri-aktivdir.

en: Collapsible filters section.
azb: Yığıla bilən filtrlər bölməsi.

en: Comments
azb: Şərhlər

en: Contact
azb: Əlaqə

en: Content
azb: Məzmun

en: Content visible for:
azb: Görünən məzmun:

en: Copy and paste the JSON from this website:
azb: Bu veb-saytdan JSON-u kopyalayın və yapışdırın:

en: Couldn't find location, try different address.
azb: Məkanı tapmaq mümkün olmadı, başqa ünvana cəhd edin.

en: Cover
azb: Qapaq

en: Cover column height
azb: Qapaq sütununun hündürlüyü

en: Cover image
azb: Qapaq şəkli

en: Current block view
azb: Cari blok görünüşü

en: Custom
azb: Xüsusi

en: Custom Height Settings
azb: Fərdi Hündürlük Parametrləri

en: Custom inputs
azb: Fərdi girişlər

en: Custom shadow
azb: Fərdi kölgə

en: Customized options for mobile screen width.
azb: Mobil ekran eni üçün fərdi seçimlər.

en: Dark
azb: Qaranlıq

en: Data migration
azb: Məlumat miqrasiyası

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
azb: Heç bir dəyəri olmayan giriş məlumatları göstərilməyəcək.

en: Date
azb: Tarix

en: Date archives:
azb: Tarix arxivləri:

en: Date color
azb: Tarix rəngi

en: Decide if email address is visible for visitors
azb: E-poçt ünvanının ziyarətçilər üçün görünən olub olmadığına qərar verin

en: Decline
azb: Rədd olun

en: Decline claim
azb: İddiadan imtina edin

en: Decoration color
azb: Dekorasiya rəngi

en: Default
azb: Defolt

en: Default Layout Options
azb: Defolt Layout Seçimləri

en: Default Search Results
azb: Defolt Axtarış Nəticələri

en: Default Search Results Page
azb: Defolt Axtarış Nəticələri Səhifəsi

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
azb: Defolt seçim mətni, seçimdə ilk seçim kimi göstərilir.

en: Default shadow
azb: Defolt kölgə

en: Default size
azb: Defolt ölçü

en: Delay between slides
azb: Slaydlar arasında gecikmə

en: Descending
azb: Azalan

en: Description
azb: Təsvir

en: Description text that appear on edit page with new input.
azb: Yeni daxiletmə ilə redaktə səhifəsində görünən təsvir mətni.

en: Design Options
azb: Dizayn Seçimləri

en: Desktop
azb: İş masası

en: Desktop size
azb: İş masası ölçüsü

en: Disable filters button label
azb: Filtrlər düyməsi etiketini deaktiv edin

en: Disable geolocation button label
azb: Geolokasiya düyməsi etiketini deaktiv edin

en: Display name
azb: Göstərilən ad

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
azb: GPS koordinatlarına görə ən yaxın elementlər göstərilir.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
azb: Seçilmiş istinad Element Postuna oxşar yazılar nümayiş etdiriləcək.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
azb: Xüsusi siyahı elementinin ünvanı, telefon nömrəsi və digər əlaqə məlumatlarını göstərir.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
azb: Google Xəritə naviqasiyasını Element Post məkanına açan düyməni göstərir.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
azb: Elementə təyin edilmiş GPX faylını yükləmək üçün düyməni göstərir.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
azb: Xüsusi siyahı elementinin e-poçt ünvanına birbaşa e-poçt göndərən əlaqə formasını göstərir.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
azb: Məzmunu yalnız aktiv üzvlüyü olan istifadəçilər üçün və ya yalnız üzvlüyü olmayan ziyarətçilər üçün göstərir.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
azb: Xüsusi siyahı elementinin vizual redaktorunda yazılmış məzmunu göstərir.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
azb: Element Postuna təyin edilmiş şəkillərin qalereyasını göstərir.

en: Displays information about author on author archive page.
azb: Müəllif arxivi səhifəsində müəllif haqqında məlumatı göstərir.

en: Displays information about selected authors.
azb: Seçilmiş müəlliflər haqqında məlumatları göstərir.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
azb: Elementə təyin edilmiş Element Genişləndirilməsi daxilolmalarından məlumatları göstərir.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
azb: Xüsusi filtr əsasında siyahı kateqoriyalarını göstərir. O, müəyyən kateqoriyadan ana kateqoriyaları və ya alt kateqoriyaları göstərə bilər.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
azb: Cari kateqoriya/yer səhifəsi və ya axtarış formasının nəticələri əsasında siyahı elementlərini göstərir.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
azb: Filtrlərə əsaslanan siyahı elementlərini göstərir. Məsələn, yalnız xüsusi kateqoriyadan, məkandan və ya seçilən əşyalardan.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
azb: Filtrlər əsasında xəritədə siyahı elementlərini göstərir. Məsələn, yalnız xüsusi kateqoriyadan, məkandan və ya seçilən əşyalardan.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
azb: Seçilmiş istinad elementi postuna bənzər siyahı elementlərini göstərir.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
azb: Xüsusi filtr əsasında siyahı yerlərini göstərir. O, müəyyən yerdən ana yerləri və ya alt yerləri göstərə bilər.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
azb: Cari kateqoriya səhifəsinə əsasən siyahı alt kateqoriyalarını göstərir.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
azb: Cari kateqoriya səhifəsinə əsaslanan siyahı alt yerlərini göstərir.

en: Displays main item image of specific listing item.
azb: Xüsusi siyahı elementinin əsas element şəklini göstərir.

en: Displays opening hours of specific listing item.
azb: Xüsusi siyahı elementinin açılış saatlarını göstərir.

en: Displays posts based on current results from search form.
azb: Axtarış formasından cari nəticələrə əsaslanan yazıları göstərir.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
azb: Defolt WordPress axtarış nəticələri səhifəsində cari nəticələrə əsaslanan yazıları göstərir.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
azb: Filtrlər əsasında xəritədə yazıları göstərir. Məsələn, yalnız müəyyən kateqoriyadan və ya yerdən yazılar.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
azb: Cari səhifəyə əsasən müvafiq siyahı elementlərini avtomatik olaraq göstərir. Məsələn, axtarış nəticələri və ya element detalının yeri.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
azb: Cari səhifəyə əsasən müvafiq yazıları avtomatik göstərir. Məsələn, axtarış nəticələri və ya məlumat yeri.

en: Displays the button and the form for claim listing.
azb: İddia siyahısı üçün düyməni və formanı göstərir.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
azb: Xüsusi siyahı elementinin qarşıdan gələn hadisələrini göstərir.

en: Distance
azb: Məsafə

en: Distance option label
azb: Məsafə seçimi etiketi

en: Distance unit
azb: Məsafə vahidi

en: Do not show
azb: Göstərmə

en: Do not show endpoints
azb: Son nöqtələri göstərməyin

en: Do not use Item Detail special page settings
azb: Element Detalının xüsusi səhifə parametrlərindən istifadə etməyin

en: Download GPX file
azb: GPX faylını yükləyin

en: Drop GPX file here
azb: GPX faylını bura buraxın

en: Dynamic track visibility
azb: Dinamik trek görünürlüğü

en: Easy Admin
azb: Asan Admin

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
azb: Easy Admin heç bir lazımsız yayındırmadan sadələşdirilmiş WordPress idarəetməsini təklif edir.

en: Edit Category
azb: Kateqoriyaya düzəliş edin

en: Edit Item
azb: Elementi redaktə et

en: Edit Location
azb: Məkanı Redaktə et

en: Edit Special Page
azb: Xüsusi Səhifəni Redaktə edin

en: Email
azb: E-poçt

en: Email Help
azb: Yardım e-poçtu

en: Email Label
azb: E-poçt Etiketi

en: Email Message
azb: E-poçt Mesajı

en: Email settings
azb: E-poçt parametrləri

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
azb: E-poçt e-poçtda göndərici kimi istifadə olunur, e-poçt ünvanının veb saytınızın domeninə uyğun olduğundan əmin olun.

en: Empty map behavior
azb: Boş xəritə davranışı

en: Empty value to show all similar items.
azb: Bütün oxşar elementləri göstərmək üçün boş dəyər.

en: Enable
azb: Aktivləşdirin

en: Enable Gutenberg editor
azb: Gutenberg redaktorunu aktivləşdirin

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
azb: Menyu vasitəsilə filtrlər üçün mövcud olan girişləri aktivləşdirin və daxil edin

en: Enable and insert inputs via menu
azb: Menyu vasitəsilə daxiletmələri aktivləşdirin və daxil edin

en: Enable bundled subscriptions
azb: Paketli abunələri aktivləşdirin

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
azb: Son nöqtə markerləri yüklənmiş GPX trekinin ilk və ən son nöqtəsinin yerində göstərilir.

en: Event Details
azb: Tədbirin təfərrüatları

en: Event Image Options
azb: Hadisə Şəkli Seçimləri

en: Every segment in track
azb: Hər seqment izdədir

en: Everything
azb: Hər şey

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
azb: Daxil edilmiş dəyərlərin nümunəsi: %s

en: Excerpt
azb: Çıxarış

en: Feature is disabled
azb: Funksiya deaktiv edilib

en: Featured
azb: Seçilmiş

en: Featured Category
azb: Seçilmiş Kateqoriya

en: Featured category
azb: Seçilmiş kateqoriya

en: Featured image
azb: Seçilmiş şəkil

en: Featured items first
azb: Əvvəlcə seçilən elementlər

en: Featured location
azb: Seçilmiş məkan

en: Fill all required fields, please.
azb: Bütün tələb olunan sahələri doldurun, zəhmət olmasa.

en: Filter
azb: Filtr

en: Filter posts
azb: Yazıları filtrləyin

en: Filter special pages list
azb: Xüsusi səhifələr siyahısını süzün

en: Filters
azb: Filtrlər

en: Filters Design
azb: Filtrlərin dizaynı

en: Filters background color
azb: Filtrlər fon rəngi

en: Filters group name
azb: Filtrlər qrupunun adı

en: Filters settings
azb: Filtr parametrləri

en: Filters to specify results of displayed items.
azb: Göstərilən elementlərin nəticələrini müəyyən etmək üçün filtrlər.

en: Find address
azb: Ünvan tapın

en: Fix width
azb: Genişliyi düzəldin

en: Fixed
azb: Sabit

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
azb: Ətraflı məlumat üçün baxın %s.

en: Force box width to selected value.
azb: Qutunun enini seçilmiş dəyərə məcbur edin.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
azb: Göstərilən məlumatlar üçün cədvəl stilini məcbur edin, daha uzun dəyərlər etiketin altına köçürülmür.

en: Form
azb: forma

en: Form inside map breakpoint
azb: Xəritə daxilində forma kəsmə nöqtəsi

en: Form settings
azb: Forma parametrləri

en: Friday
azb: cümə

en: Full horizontal
azb: Tam üfüqi

en: Full vertical
azb: Tam şaquli

en: Fullwidth page
azb: Tam eni səhifə

en: GPX file successfully loaded!
azb: GPX faylı uğurla yükləndi!

en: GPX files
azb: GPX faylları

en: Gallery Options
azb: Qalereya Seçimləri

en: General background
azb: Ümumi fon

en: General options
azb: Ümumi seçimlər

en: General options for desktop.
azb: İş masası üçün ümumi seçimlər.

en: General settings
azb: Ümumi parametrlər

en: Geolocation search settings
azb: Geolocation axtarış parametrləri

en: Get directions
azb: İstiqamətləri əldə edin

en: Google Maps API Key
azb: Google Xəritələr API Açarı

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
azb: Google Maps API açarı Google tərəfindən tələb olunur. Bu, xəritədə siyahı elementlərini göstərmək kimi qabaqcıl xəritə xüsusiyyətlərindən istifadə edən bütün veb-saytlar üçün lazımdır. %1$sfollowing tutorial%2$s-da API açarının əldə edilməsi haqqında ətraflı məlumat əldə edin.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
azb: Google reCaptcha veb saytınızı spam botları tərəfindən spam və digər avtomatlaşdırılmış forma təqdimatlarından qoruyur. Veb saytınızdakı formaları qorumaq üçün üçüncü tərəf həllindən istifadə edirsinizsə, aşağıdakı əsas daxiletmələrə məhəl qoymayın.

en: Google reCaptcha v3 Keys
azb: Google reCaptcha v3 Açarları

en: Gradient
azb: Qradient

en: Gradient degree
azb: Gradient dərəcəsi

en: Grid size
azb: Şəbəkə ölçüsü

en: Group name
azb: Qrup adı

en: Half layout page
azb: Yarım düzən səhifəsi

en: Header menu settings
azb: Başlıq menyu parametrləri

en: Header opened or closed by default.
azb: Başlıq standart olaraq açılır və ya bağlanır.

en: Header settings
azb: Başlıq parametrləri

en: Height unit
azb: Hündürlük vahidi

en: Help text displayed with Email input.
azb: E-poçt daxiletməsi ilə göstərilən kömək mətni.

en: Help text displayed with Message input.
azb: Mesaj daxiletməsi ilə göstərilən kömək mətni.

en: Help text displayed with Name input.
azb: Yardım mətni Ad daxiletməsi ilə göstərilir.

en: Help text displayed with Subject input.
azb: Mövzu daxiletməsi ilə göstərilən kömək mətni.

en: Help texts
azb: Kömək mətnləri

en: Hide Location input
azb: Məkan daxiletməsini gizlədin

en: Hide empty values
azb: Boş dəyərləri gizlədin

en: Hide map
azb: Xəritəni gizlədin

en: Hide selected filters
azb: Seçilmiş filtrləri gizlədin

en: Hide selected inputs
azb: Seçilmiş daxiletmələri gizlədin

en: Hide unchecked checkbox
azb: İşarələnməmiş onay qutusunu gizlədin

en: Horizontal offset
azb: Üfüqi ofset

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
azb: Seçilərsə, Element postları üçün filtrlərdə əlçatan olacaq.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
azb: Öz WooCommerce Abunəliklər plagininizdən istifadə etmək istəyirsinizsə, sadəcə olaraq aşağıda paketlənmiş versiyanı deaktiv edin və plaqini aktivləşdirin.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
azb: GPX trekiniz bir neçə seqmentdən ibarətdirsə, hər seqmentin başlanğıc və son yerində son nöqtə markerləri göstərilir.

en: Image focus
azb: Şəkil fokus

en: Image height
azb: Şəklin hündürlüyü

en: Image height unit
azb: Şəkil hündürlüyü vahidi

en: Image position
azb: Şəkil mövqeyi

en: Image repeat
azb: Şəkil təkrarı

en: Image scroll
azb: Şəkil sürüşdürmə

en: Image size
azb: Şəkil ölçüsü

en: Images caption text
azb: Şəkillər başlıq mətni

en: Images gallery
azb: Şəkillər qalereyası

en: Images vertical align
azb: Şəkillər şaquli düzülür

en: Infinite loop
azb: Sonsuz döngə

en: Input choices
azb: Daxiletmə seçimləri

en: Input description
azb: Giriş təsviri

en: Input field name that appear on edit page.
azb: Redaktə səhifəsində görünən sahə adını daxil edin.

en: Input identifier
azb: Giriş identifikatoru

en: Input label
azb: Giriş etiketi

en: Input labels
azb: Giriş etiketləri

en: Input type
azb: Giriş növü

en: Inputs contain validation errors.
azb: Girişlərdə doğrulama xətaları var.

en: Inputs group
azb: Daxiletmə qrupu

en: Insert from media
azb: Mediadan daxil edin

en: Insert unit that will be displayed with number value.
azb: Nömrə dəyəri ilə göstəriləcək vahidi daxil edin.

en: Inside image
azb: Daxili şəkil

en: Integrations
azb: İnteqrasiyalar

en: Invalid file format
azb: Yanlış fayl formatı

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
azb: Deyəsən, axtardığınızı tapa bilmirik.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
azb: Bu, bütöv bir maddə təfərrüatlı səhifə yaratmağa imkan verəcəkdir. Element Detalları xüsusi səhifəsindən heç bir blok miras alınmayacaq.

[ctx: post type singular name]
en: Item
azb: Maddə

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
azb: Element Kateqoriyaları

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
azb: Element Kateqoriyaları

en: Item Categories widgets area
azb: Element Kateqoriyaları vidjetləri sahəsi

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
azb: Maddə Kateqoriya

en: Item Claim Listing
azb: Element İddia Siyahısı

en: Item Contact Details
azb: Element Əlaqə Məlumatları

en: Item Contact Form
azb: Maddə Əlaqə Forması

en: Item Content
azb: Maddə Məzmun

en: Item Detail
azb: Maddə təfərrüatı

en: Item Detail Page
azb: Element Detal Səhifəsi

en: Item Details
azb: Element təfərrüatları

en: Item Events
azb: Maddə Hadisələri

en: Item Extension
azb: Element Uzatması

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
azb: Element Genişləndirilməsi Element Yazılarının redaktə səhifələrində əlavə girişlər yaratmağa imkan verir.

en: Item Featured Image
azb: Element Seçilmiş Şəkil

en: Item GPX Download
azb: Maddə GPX Yüklə

en: Item Gallery
azb: Element Qalereyası

en: Item Get Directions
azb: Maddə İstiqamətləri Alın

en: Item Image Options
azb: Element Şəkil Seçimləri

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
azb: Obyektin yeri

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
azb: Element Yerləri

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
azb: Element Yerləri

en: Item Locations widgets area
azb: Element Yerləri vidjetləri sahəsi

en: Item Opening Hours
azb: Elementin Açılış Saatları

en: Item Options
azb: Maddə Seçimləri

en: Item Review
azb: Maddə Baxışı

en: Item Reviews
azb: Maddə rəyləri

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
azb: Element Baxışları vebsayt ziyarətçilərinə Element Yazıları üçün rəy və reytinq buraxmaq üçün WordPress Şərhlərini genişləndirir.

en: Item already claimed
azb: Element artıq iddia edilib

en: Item author
azb: Maddə müəllifi

en: Item category
azb: Maddə kateqoriyası

en: Item detail page slug
azb: Element təfərrüatlı səhifə slug

en: Item has been claimed
azb: Element iddia edilib

en: Item location
azb: obyektin yeri

en: Item owner reply.
azb: Element sahibi cavabı.

en: Item pending moderation from admin
azb: Element admin tərəfindən moderasiyanı gözləyir

en: Item widgets area
azb: Element vidjetləri sahəsi

en: Item:
azb: Maddə:

en: Items
azb: Əşyalar

[ctx: post type general name]
en: Items
azb: Əşyalar

[ctx: post type menu name]
en: Items
azb: Əşyalar

en: Keep header closed by default on mobile.
azb: Mobildə defolt olaraq başlığı bağlı saxlayın.

en: Kilometers
azb: Kilometrlər

en: Label color
azb: Etiket rəngi

en: Label for email field
azb: E-poçt sahəsi üçün etiket

en: Label for submit button
azb: Göndərmə düyməsi üçün etiket

en: Label for username field
azb: İstifadəçi adı sahəsi üçün etiket

en: Label used for Email input.
azb: E-poçt daxiletməsi üçün istifadə olunan etiket.

en: Label used for Message textarea.
azb: Mesaj mətn sahəsi üçün istifadə olunan etiket.

en: Label used for Name input.
azb: Adı daxil etmək üçün istifadə olunan etiket.

en: Label used for Subject input.
azb: Mövzu daxil etmək üçün istifadə olunan etiket.

en: Label width
azb: Etiket eni

en: Large
azb: Böyük

en: Large button
azb: Böyük düymə

en: Large size
azb: Böyük ölçü

en: Latitude
azb: Enlem

en: Leave a review
azb: Rəy buraxın

en: Leave empty to not use this option.
azb: Bu seçimi istifadə etməmək üçün boş buraxın.

en: Left
azb: Sol

en: Limit displayed posts
azb: Göstərilən yazıları məhdudlaşdırın

en: Line under heading
azb: Başlıq altında sətir

en: Lines color
azb: Xətlərin rəngi

en: Lines decoration
azb: Xəttlərin bəzəyi

en: Link label
azb: Link etiketi

en: Links color
azb: Linklərin rəngi

en: List layout
azb: Siyahı düzümü

en: Listing Advanced Filters
azb: Qabaqcıl Filtrlərin siyahısı

en: Listing Author Detail
azb: Siyahı Müəllif Detalları

en: Listing Authors List
azb: Müəlliflərin siyahısı

en: Listing Categories List
azb: Siyahı Kateqoriyalar Siyahısı

en: Listing Category Page
azb: Siyahı Kateqoriya Səhifəsi

en: Listing Items List
azb: Siyahı maddələrinin siyahısı

en: Listing Location Page
azb: Siyahı Yer Səhifəsi

en: Listing Locations List
azb: Siyahı Yerlər Siyahısı

en: Listing Map
azb: Siyahı Xəritə

en: Listing Map (for posts)
azb: Siyahı Xəritə (yazılar üçün)

en: Listing Membership Content
azb: Üzvlük Məzmununun Siyahıya salınması

en: Listing Search Form
azb: Siyahı Axtarış Forması

en: Listing Search Results
azb: Siyahı Axtarış Nəticələri

en: Listing Similar Items
azb: Oxşar Əşyaların Siyahıya salınması

en: Listing Subcategories List
azb: Siyahı Alt Kateqoriyalar Siyahısı

en: Listing Sublocations List
azb: Siyahı alt yerlərin siyahısı

en: Location
azb: Məkan

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
azb: Məkan

en: Location Details
azb: Məkan Təfərrüatları

en: Locations
azb: Məkanlar

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
azb: Məkanlar

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
azb: Məkanlar

en: Log Out
azb: Çıxış

en: Logged in text
azb: Daxil olan mətn

en: Logical operator
azb: Məntiqi operator

en: Longitude
azb: Uzunluq

en: Map provider
azb: Xəritə provayderi

en: Maps provider
azb: Xəritə provayderi

en: Mark Item post as featured
azb: Element postunu seçilən kimi qeyd edin

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
azb: Göstərilən nəticələrdə onu prioritetləşdirmək üçün kateqoriyanı seçilən kimi qeyd edin.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
azb: Göstərilən nəticələrdə onu prioritetləşdirmək üçün yeri seçilmiş kimi qeyd edin.

en: Marker Cluster Settings
azb: Marker Klaster Parametrləri

en: Markers
azb: Markerlər

en: Markers & GPX Tracks
azb: Markerlər və GPX Tracks

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
azb: %spx radiusundan az məsafədə olan markerlər klasterlərdə qruplaşdırılıb. Klasterləri söndürmək üçün 0 təyin edin.

en: Max number of items
azb: Elementlərin maksimum sayı

en: Maximum displayed posts
azb: Maksimum nümayiş olunan yazılar

en: Maximum distance
azb: Maksimum məsafə

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
azb: Cari abunə üçün maksimum elementlər keçib.

en: Maximum width
azb: Maksimum genişlik

en: Medium
azb: Orta

en: Medium size
azb: Orta ölçü

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
azb: Yoxlama qutularını filtr qrupuna birləşdirin və onları ön filtrlərdə birlikdə göstərin. Siz müxtəlif qrup adlarından istifadə edərək daha çox qrupdan istifadə edə bilərsiniz.

en: Message
azb: Mesaj

en: Message Help
azb: Mesaj Yardımı

en: Message Label
azb: Mesaj Etiketi

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
azb: Server tərəfindəki problem səbəbindən forma göndərilməsi uğursuz olduqda mesaj göstərilir.

en: Message displayed when the form validation failed.
azb: Formanın yoxlanılması uğursuz olduqda mesaj göstərilir.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
azb: Forma uğurla göndərildikdə mesaj göstərilir.

en: Message for the email notification
azb: E-poçt bildirişi üçün mesaj

en: Metabox content settings
azb: Metabox məzmun parametrləri

en: Migration finished
azb: Miqrasiya tamamlandı

en: Migration in progress
azb: Miqrasiya davam edir

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
azb: Hazırda miqrasiya davam edir. Miqrasiya tamamlandıqda onu yenidən başlada biləcəksiniz.

en: Migration restarted
azb: Miqrasiya yenidən başladı

en: Minimum height unit
azb: Minimum hündürlük vahidi

en: Minimum image height
azb: Minimum şəkil hündürlüyü

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
azb: Xəritənin daxili məzmununun ehtiyaclarına görə xəritənin minimum hündürlüyü müəyyən edilmiş dəyərdən fərqli ola bilər.

en: Missing required GPX data
azb: Tələb olunan GPX datası çatışmır

en: Mobile
azb: Mobil

en: Mobile size
azb: Mobil ölçü

en: Mobile width breakpoint
azb: Mobil eni kəsmə nöqtəsi

en: Monday
azb: bazar ertəsi

en: Move backward
azb: Geriyə doğru hərəkət edin

en: Move forward
azb: Önə doğru irəlilə

en: Multiselect
azb: Çoxseçim

en: Name Help
azb: Adı Yardım

en: Name Label
azb: Ad etiketi

en: Name of sender displayed in received email.
azb: Göndərənin adı qəbul edilən e-poçtda göstərilir.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
azb: Element Redaktə səhifəsində parametrlər tabının adı.

en: New Category Name
azb: Yeni Kateqoriya Adı

en: New Item
azb: Yeni Element

en: New Location Name
azb: Yeni Məkan Adı

en: Newer reviews
azb: Daha yeni rəylər

en: Next
azb: Sonrakı

en: Night
azb: Gecə

en: No Items found
azb: Heç bir element tapılmadı

en: No Items found in Trash
azb: Zibil qutusunda heç bir element tapılmadı

en: No border
azb: Sərhəd yoxdur

en: No borders
azb: Sərhəd yoxdur

en: No lines
azb: Xətt yoxdur

en: No posts found
azb: Heç bir yazı tapılmadı

en: No repeat
azb: Təkrar yoxdur

en: No results found.
azb: Heç bir nəticə tapılmadı.

en: No shadow
azb: Kölgə yoxdur

en: No special pages found.
azb: Heç bir xüsusi səhifə tapılmadı.

en: No users found
azb: İstifadəçi tapılmadı

en: Non-membership visitors
azb: Üzv olmayan ziyarətçilər

en: None
azb: Heç biri

en: Note
azb: Qeyd

en: Notification messages
azb: Bildiriş mesajları

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
azb: Element artıq iddia edildikdə bildiriş. Bildirişi gizlətmək üçün boş buraxın.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
azb: Element admin tərəfindən moderasiyanı gözlədikdə bildiriş. Bildirişi gizlətmək üçün boş buraxın.

en: Notifications
azb: Bildirişlər

en: Number
azb: Nömrə

en: Number of items
azb: Elementlərin sayı

en: OK
azb: tamam

en: Older reviews
azb: Köhnə rəylər

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
azb: “%1$s” haqqında bir fikir

en: Only featured
azb: Yalnız təqdim olunur

en: Only featured items
azb: Yalnız seçilmiş əşyalar

en: Only parent categories
azb: Yalnız ana kateqoriyalar

en: Only parent locations
azb: Yalnız valideyn yerləri

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
azb: Vay! Həmin səhifəni tapmaq mümkün deyil.

en: Open image in popup
azb: Şəkili popup pəncərəsində açın

en: Opened by default
azb: Varsayılan olaraq açılır

en: Opening Hours
azb: Açılış saatları

en: Opening hours
azb: Açılış saatları

en: Options
azb: Seçimlər

en: Order Options
azb: Sifariş Seçimləri

en: Order by
azb: Sifariş

en: Order number
azb: Sifariş nömrəsi

en: Organizer:
azb: Təşkilatçı:

en: Owner
azb: Sahib

en: Page template
azb: Səhifə şablonu

en: Parent Category
azb: Ana Kateqoriya

en: Parent Category:
azb: Ana Kateqoriya:

en: Parent Location
azb: Valideyn Yeri

en: Parent Location:
azb: Valideyn Yeri:

en: Pending
azb: gözləyən

en: Performance Settings
azb: Performans Parametrləri

en: Plugin Activation
azb: Plugin aktivləşdirilməsi

en: Position unavailable
azb: Vəzifə əlçatan deyil

en: Post Options
azb: Yazı Seçimləri

en: Post has not selected any term.
azb: Post heç bir termin seçməyib.

en: Posts Author Page
azb: Yazıların Müəllif Səhifəsi

en: Posts Category Page
azb: Yazılar Kateqoriya Səhifəsi

en: Posts Date Page
azb: Yazıların Tarix Səhifəsi

en: Posts Search Form
azb: Yazıların Axtarış Forması

en: Posts Search Results
azb: Yazı Axtarış Nəticələri

en: Posts Tag Page
azb: Postların etiket səhifəsi

en: Posts navigation
azb: Yazıların naviqasiyası

en: Posts number color
azb: Postların nömrə rəngi

en: Previous
azb: Əvvəlki

en: Proportional image height
azb: Proporsional şəkil hündürlüyü

en: Random
azb: Təsadüfi

en: Rating
azb: Reytinq

en: Rating stars color
azb: Reytinq ulduzlarının rəngi

en: Read more
azb: Daha çox oxu

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
azb: Bu yaxınlarda aktivləşdirilmiş mövzu %s plagininə uyğun deyil, ona görə də plagin deaktiv edilib.

en: Recommended map height
azb: Tövsiyə olunan xəritə hündürlüyü

en: Reference Item Post
azb: İstinad Element Postu

en: Remove GPX track
azb: GPX trekini silin

en: Remove Image
azb: Şəkli silin

en: Repeat
azb: Təkrarlamaq

en: Repeat horizontally
azb: Yatay şəkildə təkrarlayın

en: Repeat vertically
azb: Şaquli olaraq təkrarlayın

en: Respond to review
azb: Baxışa cavab verin

en: Responsive options applied under screen width
azb: Ekran eni altında tətbiq olunan cavab variantları

en: Restart migration
azb: Miqrasiyanı yenidən başladın

en: Results include at least one of selected filters.
azb: Nəticələr seçilmiş filtrlərdən ən azı birini əhatə edir.

en: Results must include all selected filters.
azb: Nəticələr bütün seçilmiş filtrləri əhatə etməlidir.

en: Reviews
azb: Rəylər

en: Right
azb: Sağ

en: Saturday
azb: şənbə

en: Save Settings
azb: Parametrləri yadda saxlayın

en: Scroll
azb: Sürüşdürün

en: Search
azb: Axtar

en: Search Categories
azb: Kateqoriyaları axtarın

en: Search Items
azb: Elementləri axtarın

en: Search Locations
azb: Məkanları axtarın

en: Search Special ages
azb: Xüsusi yaşları axtarın

en: Search by geolocation
azb: Geolokasiya üzrə axtarış

en: Search for authors
azb: Müəllifləri axtarın

en: Search for posts
azb: Yazıları axtarın

en: Search for reference item post
azb: İstinad elementi postunu axtarın

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
azb: Axtarış forması xəritənin daxilində daha böyük ekran enində göstərilir

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
azb: Ziyarətçilərə siyahı elementlərini açar söz, kateqoriya və ya yerə görə axtarmağa imkan verən axtarış forması.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
azb: Ziyarətçilərə yazıları açar söz, kateqoriya və ya yerə görə axtarmağa imkan verən axtarış forması.

en: Search keyword
azb: Açar söz axtarın

en: Search results for:
azb: Axtarış nəticələri:

en: Secret Key
azb: Gizli Açar

en: Select
azb: seçin

en: Select Category
azb: Kateqoriya seçin

en: Select Image
azb: Şəkil seçin

en: Select Location
azb: Yer seçin

en: Select alignment
azb: Hizalama seçin

en: Select an Item
azb: Element seçin

en: Select featured category
azb: Seçilmiş kateqoriyanı seçin

en: Select image
azb: Şəkil seçin

en: Select layout
azb: Layout seçin

en: Select position of unit displayed with number value.
azb: Nömrə dəyəri ilə göstərilən vahidin mövqeyini seçin.

en: Select size
azb: Ölçü seçin

en: Select type input cannot use AND operator.
azb: Seçmə növü daxiletmə AND operatorundan istifadə edə bilməz.

en: Select type of input field.
azb: Daxiletmə sahəsinin növünü seçin.

en: Select your rating, please.
azb: Reytinqinizi seçin, zəhmət olmasa.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
azb: Seçilmiş kateqoriyaya üstünlük veriləcək və xəritədə Element postunu təqdim edəcək.

en: Selected post is no more published.
azb: Seçilmiş post daha dərc edilmir.

en: Selected posts
azb: Seçilmiş yazılar

en: Selected posts are no more published.
azb: Seçilmiş yazılar daha dərc edilmir.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
azb: Seçilmiş istinad yazısı bütün digər oxşar yazılardan əvvəl siyahıya alınacaq.

en: Send Button Text
azb: Düymə Mətni Göndər

en: Sender Email
azb: Göndərən E-poçt

en: Sender Name
azb: Göndərən Adı

en: Server Error Message
azb: Server xətası mesajı

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
azb: Server xəta ilə qarşılaşdı. Problem davam edərsə, veb sayt administratoru ilə əlaqə saxlayın.

en: Settings Saved
azb: Parametrlər Saxlandı

en: Shadow
azb: Kölgə

en: Shadow color
azb: Kölgə rəngi

en: Shadow settings
azb: Kölgə parametrləri

en: Show Category description
azb: Kateqoriya təsvirini göstərin

en: Show Category icon
azb: Kateqoriya işarəsini göstərin

en: Show Email Address
azb: E-poçt ünvanını göstərin

en: Show Location description
azb: Məkan təsvirini göstərin

en: Show Location icon
azb: Məkan ikonasını göstərin

en: Show Opening Hours
azb: Açılış saatlarını göstərin

en: Show Streetview
azb: Küçə Görünüşünü göstərin

en: Show address
azb: Ünvanı göstərin

en: Show advanced filters
azb: Qabaqcıl filtrləri göstərin

en: Show author image
azb: Müəllif şəklini göstərin

en: Show biographical info
azb: Bioqrafik məlumatları göstərin

en: Show categories
azb: Kateqoriyaları göstərin

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
azb: Müəyyən e-poçt ünvanına e-poçt göndərən səhifədə əlaqə formasını göstərin

en: Show cover image
azb: Qapaq şəklini göstərin

en: Show data
azb: Məlumatları göstərin

en: Show date
azb: Tarixi göstərin

en: Show description
azb: Təsviri göstərin

en: Show empty map
azb: Boş xəritəni göstərin

en: Show featured image
azb: Seçilmiş şəkli göstərin

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
azb: Bütün digər element yazılarından əvvəl siyahının yuxarısında seçilən elementləri göstərin.

en: Show filters group title
azb: Filtrlər qrupunun başlığını göstərin

en: Show link
azb: Linki göstərin

en: Show link label input
azb: Link etiket daxiletməsini göstərin

en: Show locations
azb: Məkanları göstərin

en: Show more
azb: Daha çox göstər

en: Show navigation arrows
azb: Naviqasiya oxlarını göstərin

en: Show on map
azb: Xəritədə göstər

en: Show only categories marked as featured.
azb: Yalnız seçilmiş kimi qeyd olunan kateqoriyaları göstərin.

en: Show only featured category
azb: Yalnız seçilmiş kateqoriyanı göstərin

en: Show only locations marked as featured.
azb: Yalnız seçilmiş kimi qeyd olunan yerləri göstərin.

en: Show pagination bullets
azb: Səhifələmə markerlərini göstərin

en: Show posts number
azb: Postların nömrəsini göstərin

en: Show price
azb: Qiymət göstərin

en: Show rating
azb: Reytinq göstərin

en: Show reference Item Post
azb: İstinad Element Postunu göstərin

en: Show selected filters
azb: Seçilmiş filtrləri göstərin

en: Show selected inputs
azb: Seçilmiş daxiletmələri göstərin

en: Show similar posts from the same:
azb: Eynidən oxşar yazıları göstərin:

en: Show submit filter button
azb: Göndərmə filtri düyməsini göstərin

en: Show subtitle
azb: Altyazı göstərin

en: Show track endpoint markers on
azb: Yolun son nöqtəsi markerlərini göstərin

en: Show web
azb: Veb göstər

en: Silver
azb: Gümüş

en: Simple layout
azb: Sadə tərtibat

en: Site Key
azb: Sayt Açarı

en: Site logo
azb: Saytın loqosu

en: Skip number of posts from start
azb: Başlanğıcdan yazıların sayını keçin

en: Small
azb: Kiçik

en: Small button
azb: Kiçik düymə

en: Small size
azb: Kiçik ölçü

en: Solid color
azb: Düz rəng

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
azb: Xüsusi Səhifə

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
azb: Xüsusi Səhifələr

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
azb: Xüsusi Səhifələr

en: Special page updated.
azb: Xüsusi səhifə yeniləndi.

en: Special pages list
azb: Xüsusi səhifələrin siyahısı

en: Special pages list navigation
azb: Xüsusi səhifələr siyahısı naviqasiyası

en: Spread radius
azb: Yayılma radiusu

en: Start and end of track
azb: Trenin başlanğıcı və sonu

en: Step
azb: addım

en: Streetview
azb: Küçə görünüşü

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
azb: Streetview yalnız Google API açarı aktiv olduqda əlçatandır

en: Style
azb: Stil

en: Style JSON
azb: JSON üslubu

en: Subject
azb: Mövzu

en: Subject Help
azb: Mövzuya Kömək

en: Subject Label
azb: Mövzu Etiketi

en: Subject for the email notification
azb: E-poçt bildirişinin mövzusu

en: Submit Label
azb: Etiket Göndər

en: Submit distance button label
azb: Məsafə düyməsi etiketini təqdim edin

en: Submit filters button label
azb: Filtrləri təqdim et düyməsi etiketi

en: Submit reply
azb: Cavab göndərin

en: Submit review
azb: Rəy göndərin

en: Subscriptions
azb: Abunəliklər

en: Subtitle
azb: Altyazı

en: Success Message
azb: Uğur Mesajı

en: Sunday
azb: bazar günü

en: Table style
azb: Cədvəl tərzi

en: Tag archives:
azb: Etiket arxivləri:

en: Telephone
azb: Telefon

en: Terms & Conditions label
azb: Qaydalar və Şərtlər etiketi

en: Text
azb: Mətn

en: Text color
azb: Mətnin rəngi

en: Text displayed in the form when user is logged in
azb: İstifadəçi daxil olduqda formada mətn göstərilir

en: Text displayed instead of full website url
azb: Tam veb sayt url əvəzinə mətn göstərilir

en: Text displayed on Send Button.
azb: Mətn Göndər düyməsində göstərilir.

en: Text displayed on empty map
azb: Mətn boş xəritədə göstərilir

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
azb: Şərtlər və Şərtlər formasına daxil edilən mətn. Yoxlama qutusunu deaktiv etmək üçün boş buraxın.

en: Text layout
azb: Mətn tərtibatı

en: Text link
azb: Mətn linki

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
azb: E-poçt mesajının mətni. Dəyişənlər mövcuddur: {user-name} {user-email} {user-message}

en: Textarea
azb: Mətn sahəsi

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
azb: %s plaqini aktivləşdirilə bilmədi. O, cari aktiv mövzu ilə uyğun gəlmir.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
azb: Bu abunə ilə müştərilərin dərc edə biləcəyi maksimum element sayı (məhdud sayda element üçün boş buraxın).

en: Theme
azb: Mövzu

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
azb: Əlçatan abunə yoxdur. Bir az əlavə edin, zəhmət olmasa.

en: There are no filters to show.
azb: Göstərmək üçün heç bir filtr yoxdur.

en: There are no inputs to show.
azb: Göstərmək üçün heç bir giriş yoxdur.

en: There are no selected inputs to show.
azb: Göstərmək üçün seçilmiş daxiletmə yoxdur.

en: Thick border
azb: Qalın haşiyə

en: Thick borders
azb: Qalın haşiyələr

en: Thin border
azb: İncə haşiyə

en: Thin borders
azb: İncə haşiyələr

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
azb: Bu funksiya Siyahı maddələri üçün İddia Siyahısı funksiyasını əlavə edir

en: This product is a Citadela Subscription.
azb: Bu məhsul Citadela Abunəliyidir.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
azb: Bu parametr Qutenberq redaktorundan istifadə edərək Element Yazılarının redaktəsinə imkan verəcək. Bu xüsusiyyət sizə daha çox idarəetmə çevikliyinə imkan verəcək. Lütfən, element detalına hansı blokları daxil etdiyinizə diqqət edin, çünki hər şey Element Təfərrüatları Xüsusi səhifəsində &quot;Eşya Məzmunu&quot; blokunda yerləşdiriləcək.

en: Thumbnail
azb: Miniatür

en: Thursday
azb: cümə axşamı

en: Time in seconds
azb: Saniyələrlə vaxt

en: Title
azb: Başlıq

en: Title color
azb: Başlıq rəngi

en: Titles color
azb: Başlıqların rəngi

en: Top
azb: Üst

en: Top left
azb: Yuxarı sol

en: Top right
azb: Yuxarı sağ

en: Track color
azb: Rəngi izləyin

en: Track endpoints color
azb: Son nöqtələrin rəngini izləyin

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
azb: Treklər gizlədilir və böyütmə səviyyəsinə uyğun olaraq xəritə markeri ilə əvəz olunur.

en: Tuesday
azb: çərşənbə axşamı

en: Turn on Claim Listing feature
azb: İddia Siyahısı xüsusiyyətini aktiv edin

en: Turn on Item Extension features
azb: Element Genişləndirilməsi xüsusiyyətlərini yandırın

en: Turn on Item Reviews for listing items
azb: Elementlərin siyahısı üçün Element Baxışlarını aktiv edin

en: Type for search...
azb: Axtarış üçün yazın...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
azb: İşarə edilməmiş tək onay qutusu göstərilməyəcək.

en: Unclaimed
azb: İddiasız

en: Under image
azb: Şəkil altında

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
azb: Yeni daxiletmə sahəsi üçün unikal identifikator. Tək sözdən istifadə edin, boşluq qoymayın. Alt xətt və tirelərə icazə verilir.

en: Unit of number
azb: Nömrə vahidi

en: Unit position
azb: Vahid mövqeyi

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
azb: İstənilən vebsayt üçün universal siyahı xüsusiyyətləri

en: Update Category
azb: Kateqoriyanı yeniləyin

en: Update Location
azb: Məkanı yeniləyin

en: Upload file
azb: Fayl yükləyin

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
azb: Yüklənmiş fayla tələb olunan GPX trek datası daxil deyil.

en: Uploaded file has not valid XML format.
azb: Yüklənmiş faylın XML formatı düzgün deyil.

en: Uploading&#8230;
azb: Yüklənir...

en: Use Contact Form
azb: Əlaqə Formasından istifadə edin

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
azb: Abunəçiləriniz üçün Easy Admin interfeysindən istifadə edin

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
azb: Siyahı elementlərinin məzmunu üçün Gutenberg redaktorundan istifadə edin

en: Use carousel
azb: Karuseldən istifadə edin

en: Use correct full website url
azb: Düzgün tam veb sayt url-dən istifadə edin

en: Use geolocation search
azb: Geolokasiya axtarışından istifadə edin

en: Use in search filter
azb: Axtarış filtrində istifadə edin

en: Use responsive options
azb: Cavab verən seçimlərdən istifadə edin

en: Use valid email address, please.
azb: Zəhmət olmasa etibarlı e-poçt ünvanından istifadə edin.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
azb: Formada hər bir daxiletmə ilə əlavə yardım mətni və ya GDPR mətnini göstərmək üçün faydalıdır.

en: User ID
azb: İstifadəçi adı

en: User additional options
azb: İstifadəçinin əlavə seçimləri

en: User denied geolocation
azb: İstifadəçi geolokasiyanı rədd etdi

en: User email
azb: İstifadəçi e-poçtu

en: User login
azb: İstifadəçi girişi

en: User posts count
azb: İstifadəçi yazıları sayılır

en: User registration date
azb: İstifadəçinin qeydiyyat tarixi

en: Username Label
azb: İstifadəçi adı etiketi

en: Users with active membership
azb: Aktiv üzvlüyü olan istifadəçilər

en: Validation Error Message
azb: Doğrulama Xətası Mesajı

en: Value color
azb: Dəyər rəngi

en: Vertical offset
azb: Şaquli ofset

en: View Category
azb: Kateqoriyaya baxın

en: View Item
azb: Elementə Baxın

en: View Location
azb: Məkanı Baxın

en: View Site
azb: Sayta Baxın

en: View more
azb: Daha çox baxın

en: View posts
azb: Yazılara baxın

en: View posts label
azb: Yazıların etiketinə baxın

en: View track on the map
azb: Xəritədə treklərə baxın

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
azb: SEO məqsədləri üçün 24:00 vaxt formatından istifadə etməyi və Google Strukturlaşdırılmış Məlumat tələblərini təmin etməyi tövsiyə edirik. 08:00-15:00 kimi vaxtdan istifadə edin.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
azb: Citadela Directory Lite plaginini deaktiv etdik. İndi siz plaqinin tam versiyasını aktivləşdirə və zövq ala bilərsiniz.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
azb: WooCommerce Abunəliklər plaqinin aktiv olduğunu, Citadela Listing plaginindən abunəlik funksiyasının mövcud olduğunu gördük.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
azb: Biz qeyd etdik ki, PHP-nin artıq dəstəklənməyən köhnə versiyasını işlədirsiniz, ona görə <em>də plagin deaktiv edilib</em> . <a href='%1$s'>PHP-ni ən son versiyaya təkmilləşdirməklə</a> saytınızın sürətli və təhlükəsiz olduğuna əmin olun. %2$s üçün minimum tələb <strong>PHP 5.6.20-dir</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
azb: WordPress-in köhnəlmiş versiyasını işlətdiyinizi gördük, ona görə <em>də plagin deaktiv edildi</em> . <a href='%1$s'>WordPress-i ən son versiyaya yeniləməklə</a> saytınızın təhlükəsiz və güncəl olduğuna əmin olun. %2$s üçün minimal tələb <strong>WordPress 5.2</strong> -dir.

en: Web
azb: Veb

en: Website Link
azb: Veb sayt linki

en: Website Link Label
azb: Vebsayt Linki Etiketi

en: Website link rel attribute
azb: Veb sayt linki rel atributu

en: Wednesday
azb: çərşənbə

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
azb: Vidjetlər Element Kateqoriyaları səhifələrində göstərilir.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
azb: Vidjetlər Element Yerləri səhifələrində göstərilir.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
azb: Maddə yazıları səhifələrində göstərilən vidjetlər.

en: Will be listed all available similar items.
azb: Bütün mövcud oxşar əşyalar siyahıya alınacaq.

en: With background
azb: Fon ilə

en: With search form
azb: Axtarış forması ilə

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
azb: URL ilə sadə keçid əvəzinə göstərilən mətni daxil etmək üçün əlavə giriş mövcud olacaq.

en: WooCommerce subscriptions
azb: WooCommerce abunəlikləri

en: Works when block is the only block in a column.
azb: Blok sütundakı yeganə blok olduqda işləyir.

en: You do not have permission to upload files.
azb: Faylları yükləmək icazəniz yoxdur.

en: You must be logged in to post a review.
azb: Rəy yazmaq üçün daxil olmalısınız.

en: Your rating
azb: Sizin reytinqiniz

en: Your reply to review
azb: Baxışa cavabınız

en: Your review
azb: Rəyiniz

en: blue : Blue color
azb: mavi: Mavi rəng

en: default image size
azb: standart şəkil ölçüsü

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
azb: və ya

en: red : Red color
azb: qırmızı: Qırmızı rəng
