Citadela Listing 5.7.15 - en to az translation catalogue (808 entries)

[ctx: count of reviews title]
note: translators: 1: comment count number, 2: title, 3: &ldquo; left quote, 4: &rdquo; right quote
en: %1$s review for &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s reviews for &ldquo;%2$s&rdquo;
az[0]: “%2$s” üçün %1$s rəy

note: translators: %s plugin's name
en: %s has finished migration. All items, categories and locations from your previous AIT directory theme are now available for use with Citadela Listing plugin.
az: %s miqrasiyanı bitirdi. Əvvəlki AIT kataloq mövzunuzdakı bütün elementlər, kateqoriyalar və yerlər indi Citadela Listing plagini ilə istifadə üçün əlçatandır.

note: translators: %s plugin's name
en: %s is automatically migrating all items, categories and locations from your previous AIT directory theme in the background. Migration process may take several minutes. We will let you know when the migration is finished. You can continue to use WordPress as usual.
az: %s fonda əvvəlki AIT kataloq temanızdan bütün elementləri, kateqoriyaları və yerləri avtomatik köçürür. Miqrasiya prosesi bir neçə dəqiqə çəkə bilər. Miqrasiya başa çatdıqda sizə məlumat verəcəyik. WordPress-dən həmişəki kimi istifadə etməyə davam edə bilərsiniz.

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
az: %s plagini və PHP uyğunsuzluğu

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
az: %s plagini və WordPress uyğunsuzluğu

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
az: %s plagin uyğunsuzluğu

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin is active
az: %s plaqini aktivdir

note: translators: %s: reviews count.
en: %s review | %s reviews
az[0]: %s baxış

en: 404 Page
az: 404 Səhifə

en: API Key
az: API Açarı

en: Actions:
az: Tədbirlər:

[ctx: Item]
en: Add New
az: Yeni əlavə et

en: Add New Category
az: Yeni Kateqoriya əlavə edin

en: Add New Item
az: Yeni element əlavə edin

en: Add New Location
az: Yeni Məkan əlavə edin

en: Add images to gallery
az: Qalereyaya şəkillər əlavə edin

en: Address
az: Ünvan

en: Address and Location
az: Ünvan və Yer

en: Address and location
az: Ünvan və yer

en: Advanced Filters block displayed within search form
az: Qabaqcıl Filtrlər bloku axtarış formasında göstərilir

en: Advanced Header Design
az: Təkmil Başlıq Dizaynı

en: Advanced header
az: Təkmil başlıq

note: Author of the plugin
en: AitThemes
az: AitMövzular

en: Align Center
az: Mərkəzə uyğunlaşdırın

en: Align Justify
az: Düzləşdirin

en: Align Left
az: Sola düzün

en: Align Right
az: Sağa düzün

en: Align Text Center
az: Mətn Mərkəzini Hizalayın

en: Align Text Left
az: Mətni Sola Hizalayın

en: Align Text Right
az: Mətni Sağa Hizalayın

en: Alignment
az: Hizalanma

en: All
az: Hamısı

en: All Categories
az: bütün kateqoriyalar

en: All Items
az: Bütün Əşyalar

en: All Locations
az: Bütün Məkanlar

en: All Special Pages
az: Bütün Xüsusi Səhifələr

en: All automatically migrated items, categories and locations were deleted from your database. New migration process started.
az: Bütün avtomatik köçürülmüş elementlər, kateqoriyalar və yerlər verilənlər bazanızdan silindi. Yeni miqrasiya prosesi başladı.

en: All filters
az: Bütün filtrlər

en: All inputs
az: Bütün girişlər

en: Allow the customer to manage comments for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela elementləri üçün şərhləri idarə etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to manage reviews for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela elementləri üçün rəyləri idarə etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set catogories for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün kateqoriyalar təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set locations for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün yer təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the Featured Category for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela elementləri üçün Seçilmiş Kateqoriya təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the GPX track file for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela elementləri üçün GPX trek faylını təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the Item Extension options for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela elementləri üçün Element Artırma seçimlərini təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the address and location for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün ünvan və yer təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the contact for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün əlaqə qurmağa icazə verin.

en: Allow the customer to set the content for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela elementləri üçün məzmun təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the excerpt for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela elementləri üçün çıxarış təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the featured image for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela elementləri üçün seçilmiş təsviri təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the general options for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün ümumi seçimləri təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the images gallery for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün şəkillər qalereyasını qurmağa icazə verin.

en: Allow the customer to set the opening hours for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela əşyaları üçün açılış saatlarını təyin etməyə icazə verin.

en: Allow the customer to set the page attributes for Citadela items.
az: Müştəriyə Citadela elementləri üçün səhifə atributlarını təyin etməyə icazə verin.

en: Already claimed
az: Artıq iddia edilib

en: Already opened Item Post will be used as reference post.
az: Artıq açılmış Element Postu istinad postu kimi istifadə olunacaq.

en: Any active subscription
az: İstənilən aktiv abunə

en: Appearance
az: Görünüş

en: Approve
az: Təsdiq edin

en: Approve claim
az: İddianı təsdiqləyin

en: Approved
az: Təsdiq edildi

en: Archives:
az: Arxivlər:

en: Are you sure you want to decline this claim?
az: Bu iddianı rədd etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Ascending
az: Artan

en: Attributes
az: Atributlar

en: Author Details
az: Müəllif təfərrüatları

en: Author archives:
az: Müəllif arxivləri:

en: Author biographical info
az: Müəllifin bioqrafik məlumatları

en: Author name
az: Müəllif adı

en: Authors to display
az: Göstərmək üçün müəlliflər

en: Automatic Listing Map
az: Avtomatik siyahı xəritəsi

en: Automatic Listing Map (for posts)
az: Avtomatik Siyahı Xəritəsi (yazılar üçün)

en: Automatic height
az: Avtomatik hündürlük

en: Autoplay
az: Avtomatik oynatma

en: Background
az: Fon

en: Background color
az: Fon rəngi

en: Background image
az: Fon şəkli

en: Background on collapsed form
az: Yığılmış formada fon

en: Background settings
az: Fon parametrləri

en: Background type
az: Fon növü

en: Blur background
az: Arxa fonu bulandır

en: Blur radius
az: Bulanıqlıq radiusu

en: Border around filter group
az: Filtr qrupu ətrafında sərhəd

en: Border around heading
az: Başlıq ətrafında sərhəd

en: Border color
az: Haşiyə rəngi

en: Border radius
az: Sərhəd radiusu

en: Border settings
az: Sərhəd parametrləri

en: Border style
az: Sərhəd tərzi

en: Border width
az: Sərhəd eni

en: Borders color
az: Sərhədlərin rəngi

en: Borders width
az: Sərhədlərin eni

en: Bottom
az: Aşağı

en: Bottom left
az: Aşağı sol

en: Bottom right
az: Aşağı sağ

en: Box layout
az: Qutunun düzülüşü

en: Box width
az: Qutunun eni

en: Button background color
az: Düymə fon rəngi

en: Button border radius
az: Düymə haşiyəsinin radiusu

en: Button color
az: Düymə rəngi

en: Button settings
az: Düymə parametrləri

en: Button style
az: Düymə tərzi

en: Button text color
az: Düymə mətn rəngi

en: Buttons
az: Düymələr

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Captcha check failed!
az: Captcha yoxlaması alınmadı!

en: Caption text
az: Başlıq mətni

en: Carousel Options
az: Karusel Seçimləri

en: Carousel autoplay enabled
az: Karuselin avtomatik ifası aktivləşdirildi

en: Carousel decoration color
az: Karusel bəzək rəngi

en: Carousel loop mode enabled
az: Karusel döngəsi rejimi aktivdir

en: Categories
az: Kateqoriyalar

en: Category
az: Kateqoriya

en: Category Details
az: Kateqoriya təfərrüatları

en: Category archives:
az: Kateqoriya arxivləri:

en: Category color
az: Kateqoriya rəngi

en: Category decoration color
az: Kateqoriya bəzək rəngi

en: Category icon
az: Kateqoriya simvolu

en: Center
az: Mərkəz

en: Center left
az: Mərkəz sol

en: Center right
az: Sağ mərkəz

en: Change GPX track
az: GPX yolunu dəyişdirin

en: Checkbox
az: Yoxlama qutusu

en: Choices for selected input type. Insert one choise per line, divide saved input value and text displayed in input using colon.
az: Seçilmiş daxiletmə növü üçün seçimlər. Hər sətirə bir seçim daxil edin, saxlanan daxiletmə dəyərini və iki nöqtədən istifadə edərək daxiletmədə göstərilən mətni bölün.

en: Choose option
az: Seçim seçin

en: Citadela - Special Pages
az: Citadela - Xüsusi Səhifələr

en: Citadela Half Layout Map Settings
az: Citadela Half Layout Xəritə Parametrləri

en: Citadela Item Page Layout
az: Citadela Element Səhifə Düzəlişi

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Listing
az: Citadela siyahısı

en: Citadela Listing > Item Extension
az: Citadela Siyahısı &gt; Element Genişləndirilməsi

en: Citadela Listing Blocks
az: Citadela Siyahı Blokları

en: Citadela Posts Blocks
az: Citadela Mesajları Blokları

en: Citadela Special Pages
az: Citadela Xüsusi Səhifələr

en: Citadela Subscription
az: Citadela Abunəliyi

en: Claim Listing
az: İddia Siyahısı

en: Claim Listing Request
az: İddia Siyahısı Sorğusu

en: Claim as:
az: İddia edin:

en: Claim listing has been approved
az: İddia siyahısı təsdiqləndi

en: Claim listing has been declined
az: İddia siyahısı rədd edildi

en: Claim status
az: İddia statusu

en: Claimed by
az: tərəfindən iddia edildi

en: Clear
az: Təmiz

en: Clicking on button below will restart migration process. All automatically migrated items, categories and locations will be deleted. All manually created items, categories and locations will not be deleted. Migration process will start automatically after that.
az: Aşağıdakı düyməyə klikləməklə miqrasiya prosesi yenidən başlayacaq. Bütün avtomatik köçürülmüş elementlər, kateqoriyalar və yerlər silinəcək. Əl ilə yaradılmış bütün elementlər, kateqoriyalar və yerlər silinməyəcək. Bundan sonra miqrasiya prosesi avtomatik başlayacaq.

en: Closed on mobile
az: Mobildə bağlanıb

en: Cluster radius in px
az: Klaster radiusu px ilə

en: Clusters are disabled.
az: Klasterlər qeyri-aktivdir.

en: Collapsible filters section.
az: Yığıla bilən filtrlər bölməsi.

en: Comments
az: Şərhlər

en: Contact
az: Əlaqə

en: Content
az: Məzmun

en: Content visible for:
az: Görünən məzmun:

en: Copy and paste the JSON from this website:
az: Bu veb-saytdan JSON-u kopyalayın və yapışdırın:

en: Couldn't find location, try different address.
az: Məkanı tapmaq mümkün olmadı, başqa ünvana cəhd edin.

en: Cover
az: Qapaq

en: Cover column height
az: Qapaq sütununun hündürlüyü

en: Cover image
az: Qapaq şəkli

en: Current block view
az: Cari blok görünüşü

en: Custom
az: Xüsusi

en: Custom Height Settings
az: Fərdi Hündürlük Parametrləri

en: Custom inputs
az: Fərdi girişlər

en: Custom shadow
az: Fərdi kölgə

en: Customized options for mobile screen width.
az: Mobil ekran eni üçün fərdi seçimlər.

en: Dark
az: Qaranlıq

en: Data migration
az: Məlumat miqrasiyası

en: Data of inputs with no value will not be displayed.
az: Heç bir dəyəri olmayan giriş məlumatları göstərilməyəcək.

en: Date
az: Tarix

en: Date archives:
az: Tarix arxivləri:

en: Date color
az: Tarix rəngi

en: Decide if email address is visible for visitors
az: E-poçt ünvanının ziyarətçilər üçün görünən olub olmadığına qərar verin

en: Decline
az: Rədd olun

en: Decline claim
az: İddiadan imtina edin

en: Decoration color
az: Dekorasiya rəngi

en: Default
az: Defolt

en: Default Layout Options
az: Defolt Layout Seçimləri

en: Default Search Results
az: Defolt Axtarış Nəticələri

en: Default Search Results Page
az: Defolt Axtarış Nəticələri Səhifəsi

en: Default selection text, displayed as first option in selection.
az: Defolt seçim mətni, seçimdə ilk seçim kimi göstərilir.

en: Default shadow
az: Defolt kölgə

en: Default size
az: Defolt ölçü

en: Delay between slides
az: Slaydlar arasında gecikmə

en: Descending
az: Azalan

en: Description
az: Təsvir

en: Description text that appear on edit page with new input.
az: Yeni daxiletmə ilə redaktə səhifəsində görünən təsvir mətni.

en: Design Options
az: Dizayn Seçimləri

en: Desktop
az: İş masası

en: Desktop size
az: İş masası ölçüsü

en: Disable filters button label
az: Filtrlər düyməsi etiketini deaktiv edin

en: Disable geolocation button label
az: Geolokasiya düyməsi etiketini deaktiv edin

en: Display name
az: Göstərilən ad

en: Displayed are nearest items by their GPS coordinates.
az: GPS koordinatlarına görə ən yaxın elementlər göstərilir.

en: Displayed will be posts similar to selected reference Item Post.
az: Seçilmiş istinad Element Postuna oxşar yazılar nümayiş etdiriləcək.

en: Displays address, phone number and other contact information of specific listing item.
az: Xüsusi siyahı elementinin ünvanı, telefon nömrəsi və digər əlaqə məlumatlarını göstərir.

en: Displays button that open Google Maps navigation to Item Post location.
az: Google Xəritə naviqasiyasını Element Post məkanına açan düyməni göstərir.

en: Displays button to download GPX file assigned to item.
az: Elementə təyin edilmiş GPX faylını yükləmək üçün düyməni göstərir.

en: Displays contact form which send email directly to email address of specific listing item.
az: Xüsusi siyahı elementinin e-poçt ünvanına birbaşa e-poçt göndərən əlaqə formasını göstərir.

en: Displays content only for users with active membership, or only for visitors without membership.
az: Məzmunu yalnız aktiv üzvlüyü olan istifadəçilər üçün və ya yalnız üzvlüyü olmayan ziyarətçilər üçün göstərir.

en: Displays content written in visual editor of specific listing item.
az: Xüsusi siyahı elementinin vizual redaktorunda yazılmış məzmunu göstərir.

en: Displays gallery of images assigned to Item Post.
az: Element Postuna təyin edilmiş şəkillərin qalereyasını göstərir.

en: Displays information about author on author archive page.
az: Müəllif arxivi səhifəsində müəllif haqqında məlumatı göstərir.

en: Displays information about selected authors.
az: Seçilmiş müəlliflər haqqında məlumatları göstərir.

en: Displays information from Item Extension inputs assigned to item.
az: Elementə təyin edilmiş Element Genişləndirilməsi daxilolmalarından məlumatları göstərir.

en: Displays listing categories based on specific filter. It can display parent categories or subcategories from specific category.
az: Xüsusi filtr əsasında siyahı kateqoriyalarını göstərir. O, müəyyən kateqoriyadan ana kateqoriyaları və ya alt kateqoriyaları göstərə bilər.

en: Displays listing items based on current category/location page or results from search form.
az: Cari kateqoriya/yer səhifəsi və ya axtarış formasının nəticələri əsasında siyahı elementlərini göstərir.

en: Displays listing items based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
az: Filtrlərə əsaslanan siyahı elementlərini göstərir. Məsələn, yalnız xüsusi kateqoriyadan, məkandan və ya seçilən elementlərdən.

en: Displays listing items on map based on filters. For example items only from specific category, location or featured items.
az: Filtrlər əsasında xəritədə siyahı elementlərini göstərir. Məsələn, yalnız xüsusi kateqoriyadan, məkandan və ya seçilən əşyalardan.

en: Displays listing items similar to selected reference item post.
az: Seçilmiş istinad elementi postuna bənzər siyahı elementlərini göstərir.

en: Displays listing locations based on specific filter. It can display parent locations or sublocations from specific location.
az: Xüsusi filtr əsasında siyahı yerlərini göstərir. O, müəyyən yerdən ana yerləri və ya alt yerləri göstərə bilər.

en: Displays listing subcategories based on current category page.
az: Cari kateqoriya səhifəsinə əsasən siyahı alt kateqoriyalarını göstərir.

en: Displays listing sublocations based on current category page.
az: Cari kateqoriya səhifəsinə əsaslanan siyahı alt yerlərini göstərir.

en: Displays main item image of specific listing item.
az: Xüsusi siyahı elementinin əsas element şəklini göstərir.

en: Displays opening hours of specific listing item.
az: Xüsusi siyahı elementinin açılış saatlarını göstərir.

en: Displays posts based on current results from search form.
az: Axtarış formasından cari nəticələrə əsaslanan yazıları göstərir.

en: Displays posts based on current results on default WordPress search results page.
az: Defolt WordPress axtarış nəticələri səhifəsində cari nəticələrə əsaslanan yazıları göstərir.

en: Displays posts on map based on filters. For example posts only from specific category or location.
az: Filtrlər əsasında xəritədə yazıları göstərir. Məsələn, yalnız müəyyən kateqoriyadan və ya yerdən yazılar.

en: Displays relevant listing items automatically based on current page. For example search results or item detail location.
az: Cari səhifəyə əsasən müvafiq siyahı elementlərini avtomatik olaraq göstərir. Məsələn, axtarış nəticələri və ya element detalının yeri.

en: Displays relevant posts automatically based on current page. For example search results or post detail location.
az: Cari səhifəyə əsasən müvafiq yazıları avtomatik göstərir. Məsələn, axtarış nəticələri və ya məlumat yeri.

en: Displays the button and the form for claim listing.
az: İddia siyahısı üçün düyməni və formanı göstərir.

en: Displays upcoming events of specific listing item.
az: Xüsusi siyahı elementinin qarşıdan gələn hadisələrini göstərir.

en: Distance
az: Məsafə

en: Distance option label
az: Məsafə seçimi etiketi

en: Distance unit
az: Məsafə vahidi

en: Do not show
az: Göstərmə

en: Do not show endpoints
az: Son nöqtələri göstərməyin

en: Do not use Item Detail special page settings
az: Element Detalının xüsusi səhifə parametrlərindən istifadə etməyin

en: Download GPX file
az: GPX faylını yükləyin

en: Drop GPX file here
az: GPX faylını bura buraxın

en: Dynamic track visibility
az: Dinamik trek görünürlüğü

en: Easy Admin
az: Asan Admin

en: Easy Admin offer simplified WordPress administration without any unnecessary distractions.
az: Easy Admin heç bir lazımsız yayındırmadan sadələşdirilmiş WordPress idarəetməsini təklif edir.

en: Edit Category
az: Kateqoriyaya düzəliş edin

en: Edit Item
az: Elementi redaktə et

en: Edit Location
az: Məkanı Redaktə et

en: Edit Special Page
az: Xüsusi Səhifəni Redaktə edin

en: Email
az: E-poçt

en: Email Help
az: Yardım e-poçtu

en: Email Label
az: E-poçt Etiketi

en: Email Message
az: E-poçt Mesajı

en: Email settings
az: E-poçt parametrləri

en: Email used as sender in email, make sure the email address corresponds with your website domain.
az: E-poçt e-poçtda göndərici kimi istifadə olunur, e-poçt ünvanının veb saytınızın domeninə uyğun olduğundan əmin olun.

en: Empty map behavior
az: Boş xəritə davranışı

en: Empty value to show all similar items.
az: Bütün oxşar elementləri göstərmək üçün boş dəyər.

en: Enable
az: Aktivləşdirin

en: Enable Gutenberg editor
az: Gutenberg redaktorunu aktivləşdirin

en: Enable and insert inputs available for filters via menu
az: Menyu vasitəsilə filtrlər üçün mövcud olan girişləri aktivləşdirin və daxil edin

en: Enable and insert inputs via menu
az: Menyu vasitəsilə daxiletmələri aktivləşdirin və daxil edin

en: Enable bundled subscriptions
az: Paketli abunələri aktivləşdirin

en: Endpoint markers are displayed in place of very first and very end point of uploaded GPX track.
az: Son nöqtə markerləri yüklənmiş GPX trekinin ilk və ən son nöqtəsinin yerində göstərilir.

en: Event Details
az: Tədbirin təfərrüatları

en: Event Image Options
az: Hadisə Şəkli Seçimləri

en: Every segment in track
az: Hər seqment izdədir

en: Everything
az: Hər şey

note: translators: %s: printed example of expected values in input.
en: Example of inserted values: %s
az: Daxil edilmiş dəyərlərin nümunəsi: %s

en: Excerpt
az: Çıxarış

en: Feature is disabled
az: Funksiya deaktiv edilib

en: Featured
az: Seçilmiş

en: Featured Category
az: Seçilmiş Kateqoriya

en: Featured category
az: Seçilmiş kateqoriya

en: Featured image
az: Seçilmiş şəkil

en: Featured items first
az: Əvvəlcə seçilən elementlər

en: Featured location
az: Seçilmiş məkan

en: Fill all required fields, please.
az: Bütün tələb olunan sahələri doldurun, zəhmət olmasa.

en: Filter
az: Filtr

en: Filter posts
az: Yazıları filtrləyin

en: Filter special pages list
az: Xüsusi səhifələr siyahısını süzün

en: Filters
az: Filtrlər

en: Filters Design
az: Filtrlərin dizaynı

en: Filters background color
az: Filtrlər fon rəngi

en: Filters group name
az: Filtrlər qrupunun adı

en: Filters settings
az: Filtr parametrləri

en: Filters to specify results of displayed items.
az: Göstərilən elementlərin nəticələrini müəyyən etmək üçün filtrlər.

en: Find address
az: Ünvan tapın

en: Fix width
az: Genişliyi düzəldin

en: Fixed
az: Sabit

note: translators: %s url reCaptcha v3 page
en: For more details see %s.
az: Ətraflı məlumat üçün baxın %s.

en: Force box width to selected value.
az: Qutunun enini seçilmiş dəyərə məcbur edin.

en: Force table style for displayed data, longer values are not moved under label.
az: Göstərilən məlumatlar üçün cədvəl stilini məcbur edin, daha uzun dəyərlər etiketin altına köçürülmür.

en: Form
az: forma

en: Form inside map breakpoint
az: Xəritə daxilində forma kəsmə nöqtəsi

en: Form settings
az: Forma parametrləri

en: Friday
az: cümə

en: Full horizontal
az: Tam üfüqi

en: Full vertical
az: Tam şaquli

en: Fullwidth page
az: Tam eni səhifə

en: GPX file successfully loaded!
az: GPX faylı uğurla yükləndi!

en: GPX files
az: GPX faylları

en: Gallery Options
az: Qalereya Seçimləri

en: General background
az: Ümumi fon

en: General options
az: Ümumi seçimlər

en: General options for desktop.
az: İş masası üçün ümumi seçimlər.

en: General settings
az: Ümumi parametrlər

en: Geolocation search settings
az: Geolocation axtarış parametrləri

en: Get directions
az: İstiqamətləri əldə edin

en: Google Maps API Key
az: Google Xəritələr API Açarı

note: translators: 1. starting html <a> tag with link to google documentation page, 2. ending html <a> tag
en: Google Maps API key is required by Google. It is necessary for all websites that use advanced maps features such as displaying listing items on the map. Learn more about how to get API key in the %1$sfollowing tutorial%2$s.
az: Google Maps API açarı Google tərəfindən tələb olunur. Bu, xəritədə siyahı elementlərinin göstərilməsi kimi qabaqcıl xəritə xüsusiyyətlərindən istifadə edən bütün veb-saytlar üçün lazımdır. %1$sfollowing dərsliyində%2$s API açarını əldə etmək haqqında ətraflı məlumat əldə edin.

en: Google reCaptcha protects your website against spam and other automated form submissions by spam bots. If you are using third party solution to protect forms on your website, ignore following key inputs.
az: Google reCaptcha veb saytınızı spam botları tərəfindən spam və digər avtomatlaşdırılmış forma təqdimatlarından qoruyur. Veb saytınızdakı formaları qorumaq üçün üçüncü tərəf həllindən istifadə edirsinizsə, aşağıdakı əsas daxiletmələrə məhəl qoymayın.

en: Google reCaptcha v3 Keys
az: Google reCaptcha v3 Açarları

en: Gradient
az: Qradient

en: Gradient degree
az: Gradient dərəcəsi

en: Grid size
az: Şəbəkə ölçüsü

en: Group name
az: Qrup adı

en: Half layout page
az: Yarım düzən səhifəsi

en: Header menu settings
az: Başlıq menyu parametrləri

en: Header opened or closed by default.
az: Başlıq standart olaraq açılır və ya bağlanır.

en: Header settings
az: Başlıq parametrləri

en: Height unit
az: Hündürlük vahidi

en: Help text displayed with Email input.
az: E-poçt daxiletməsi ilə göstərilən kömək mətni.

en: Help text displayed with Message input.
az: Mesaj daxiletməsi ilə göstərilən kömək mətni.

en: Help text displayed with Name input.
az: Yardım mətni Ad daxiletməsi ilə göstərilir.

en: Help text displayed with Subject input.
az: Mövzu daxiletməsi ilə göstərilən kömək mətni.

en: Help texts
az: Kömək mətnləri

en: Hide Location input
az: Məkan daxiletməsini gizlədin

en: Hide empty values
az: Boş dəyərləri gizlədin

en: Hide map
az: Xəritəni gizlədin

en: Hide selected filters
az: Seçilmiş filtrləri gizlədin

en: Hide selected inputs
az: Seçilmiş daxiletmələri gizlədin

en: Hide unchecked checkbox
az: İşarələnməmiş onay qutusunu gizlədin

en: Horizontal offset
az: Üfüqi ofset

en: If selected, will be available in filters for Item posts.
az: Seçilərsə, Element postları üçün filtrlərdə əlçatan olacaq.

en: If you would like to use your own WooCommerce Subscriptions plugin, simply deactivate bundled version below and activate your plugin.
az: Öz WooCommerce Abunəliklər plagininizdən istifadə etmək istəyirsinizsə, sadəcə olaraq aşağıda paketlənmiş versiyanı deaktiv edin və plaqini aktivləşdirin.

en: If your GPX track consists of several segments, endpoint markers are displayed in place of start and end of every segment.
az: GPX trekiniz bir neçə seqmentdən ibarətdirsə, hər seqmentin başlanğıc və son yerində son nöqtə markerləri göstərilir.

en: Image focus
az: Şəkil fokus

en: Image height
az: Şəklin hündürlüyü

en: Image height unit
az: Şəkil hündürlüyü vahidi

en: Image position
az: Şəkil mövqeyi

en: Image repeat
az: Şəkil təkrarı

en: Image scroll
az: Şəkil sürüşdürmə

en: Image size
az: Şəkil ölçüsü

en: Images caption text
az: Şəkillər başlıq mətni

en: Images gallery
az: Şəkillər qalereyası

en: Images vertical align
az: Şəkillər şaquli düzülür

en: Infinite loop
az: Sonsuz döngə

en: Input choices
az: Daxiletmə seçimləri

en: Input description
az: Giriş təsviri

en: Input field name that appear on edit page.
az: Redaktə səhifəsində görünən sahə adını daxil edin.

en: Input identifier
az: Giriş identifikatoru

en: Input label
az: Giriş etiketi

en: Input labels
az: Giriş etiketləri

en: Input type
az: Giriş növü

en: Inputs contain validation errors.
az: Girişlərdə doğrulama xətaları var.

en: Inputs group
az: Daxiletmə qrupu

en: Insert from media
az: Mediadan daxil edin

en: Insert unit that will be displayed with number value.
az: Nömrə dəyəri ilə göstəriləcək vahidi daxil edin.

en: Inside image
az: Daxili şəkil

en: Integrations
az: İnteqrasiyalar

en: Invalid file format
az: Yanlış fayl formatı

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
az: Deyəsən, axtardığınızı tapa bilmirik.

en: It will allow you to build a whole item detail page. No blocks will be inherited from Item Detail special page.
az: Bu, bütöv bir maddə təfərrüatlı səhifə yaratmağa imkan verəcəkdir. Element Detalları xüsusi səhifəsindən heç bir blok miras alınmayacaq.

[ctx: post type singular name]
en: Item
az: Maddə

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Categories
az: Element Kateqoriyaları

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Categories
az: Maddə Kateqoriyaları

en: Item Categories widgets area
az: Element Kateqoriyaları vidjetləri sahəsi

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Category
az: Maddə Kateqoriya

en: Item Claim Listing
az: Maddə İddia Siyahısı

en: Item Contact Details
az: Element Əlaqə Məlumatları

en: Item Contact Form
az: Maddə Əlaqə Forması

en: Item Content
az: Maddə Məzmun

en: Item Detail
az: Maddə təfərrüatı

en: Item Detail Page
az: Element Detal Səhifəsi

en: Item Details
az: Element təfərrüatları

en: Item Events
az: Maddə Hadisələri

en: Item Extension
az: Element Uzatması

en: Item Extension allows create additional inputs on edit pages of Item Posts.
az: Element Genişləndirilməsi Element Yazılarının redaktə səhifələrində əlavə girişlər yaratmağa imkan verir.

en: Item Featured Image
az: Element Seçilmiş Şəkil

en: Item GPX Download
az: Maddə GPX Yüklə

en: Item Gallery
az: Element Qalereyası

en: Item Get Directions
az: Maddə İstiqamətləri Alın

en: Item Image Options
az: Element Şəkil Seçimləri

[ctx: taxonomy singular name]
en: Item Location
az: Obyektin yeri

[ctx: taxonomy general name]
en: Item Locations
az: Element Yerləri

[ctx: taxonomy menu name]
en: Item Locations
az: Element Yerləri

en: Item Locations widgets area
az: Element Yerləri vidjetləri sahəsi

en: Item Opening Hours
az: Elementin Açılış Saatları

en: Item Options
az: Element Seçimləri

en: Item Review
az: Maddə Baxışı

en: Item Reviews
az: Maddə rəyləri

en: Item Reviews extends WordPress Comments to allow website visitors leave a review and rating for Item Posts.
az: Element Baxışları vebsayt ziyarətçilərinə Element Yazıları üçün rəy və reytinq buraxmaq üçün WordPress Şərhlərini genişləndirir.

en: Item already claimed
az: Element artıq iddia edilib

en: Item author
az: Maddə müəllifi

en: Item category
az: Maddə kateqoriyası

en: Item detail page slug
az: Element təfərrüatlı səhifə slug

en: Item has been claimed
az: Element iddia edilib

en: Item location
az: obyektin yeri

en: Item owner reply.
az: Element sahibi cavabı.

en: Item pending moderation from admin
az: Element admin tərəfindən moderasiyanı gözləyir

en: Item widgets area
az: Element vidjetləri sahəsi

en: Item:
az: Maddə:

en: Items
az: Əşyalar

[ctx: post type general name]
en: Items
az: Əşyalar

[ctx: post type menu name]
en: Items
az: Əşyalar

en: Keep header closed by default on mobile.
az: Mobildə defolt olaraq başlığı bağlı saxlayın.

en: Kilometers
az: Kilometrlər

en: Label color
az: Etiket rəngi

en: Label for email field
az: E-poçt sahəsi üçün etiket

en: Label for submit button
az: Göndərmə düyməsi üçün etiket

en: Label for username field
az: İstifadəçi adı sahəsi üçün etiket

en: Label used for Email input.
az: E-poçt daxiletməsi üçün istifadə olunan etiket.

en: Label used for Message textarea.
az: Mesaj mətn sahəsi üçün istifadə olunan etiket.

en: Label used for Name input.
az: Adı daxil etmək üçün istifadə olunan etiket.

en: Label used for Subject input.
az: Mövzu daxil etmək üçün istifadə olunan etiket.

en: Label width
az: Etiket eni

en: Large
az: Böyük

en: Large button
az: Böyük düymə

en: Large size
az: Böyük ölçü

en: Latitude
az: Enlem

en: Leave a review
az: Rəy buraxın

en: Leave empty to not use this option.
az: Bu seçimi istifadə etməmək üçün boş buraxın.

en: Left
az: Sol

en: Limit displayed posts
az: Göstərilən yazıları məhdudlaşdırın

en: Line under heading
az: Başlıq altında sətir

en: Lines color
az: Xətlərin rəngi

en: Lines decoration
az: Xəttlərin bəzəyi

en: Link label
az: Link etiketi

en: Links color
az: Linklərin rəngi

en: List layout
az: Siyahı düzümü

en: Listing Advanced Filters
az: Qabaqcıl Filtrlərin siyahısı

en: Listing Author Detail
az: Siyahı Müəllif Detalları

en: Listing Authors List
az: Müəlliflərin siyahısı

en: Listing Categories List
az: Siyahı Kateqoriyalar Siyahısı

en: Listing Category Page
az: Siyahı Kateqoriya Səhifəsi

en: Listing Items List
az: Siyahı maddələrinin siyahısı

en: Listing Location Page
az: Siyahı Yer Səhifəsi

en: Listing Locations List
az: Siyahı Yerlər Siyahısı

en: Listing Map
az: Siyahı Xəritə

en: Listing Map (for posts)
az: Siyahı Xəritə (yazılar üçün)

en: Listing Membership Content
az: Üzvlük Məzmununun Siyahıya salınması

en: Listing Search Form
az: Siyahı Axtarış Forması

en: Listing Search Results
az: Siyahı Axtarış Nəticələri

en: Listing Similar Items
az: Oxşar Əşyaların Siyahıya salınması

en: Listing Subcategories List
az: Siyahı Alt Kateqoriyalar Siyahısı

en: Listing Sublocations List
az: Siyahı alt yerlərin siyahısı

en: Location
az: Məkan

[ctx: taxonomy singular name]
en: Location
az: Məkan

en: Location Details
az: Məkan Təfərrüatları

en: Locations
az: Məkanlar

[ctx: taxonomy general name]
en: Locations
az: Məkanlar

[ctx: taxonomy menu name]
en: Locations
az: Məkanlar

en: Log Out
az: Çıxış

en: Logged in text
az: Daxil olan mətn

en: Logical operator
az: Məntiqi operator

en: Longitude
az: Uzunluq

en: Map provider
az: Xəritə provayderi

en: Maps provider
az: Xəritə provayderi

en: Mark Item post as featured
az: Element postunu seçilən kimi qeyd edin

en: Mark category as featured to prioritize it in displayed results.
az: Göstərilən nəticələrdə onu prioritetləşdirmək üçün kateqoriyanı seçilən kimi qeyd edin.

en: Mark location as featured to prioritize it in displayed results.
az: Göstərilən nəticələrdə onu prioritetləşdirmək üçün yeri seçilmiş kimi qeyd edin.

en: Marker Cluster Settings
az: Marker Klaster Parametrləri

en: Markers
az: Markerlər

en: Markers & GPX Tracks
az: Markerlər və GPX Tracks

en: Markers in distance less than %spx radius are grouped into clusters. Set 0 to disable clusters.
az: %spx radiusundan az məsafədə olan markerlər klasterlərdə qruplaşdırılıb. Klasterləri söndürmək üçün 0 təyin edin.

en: Max number of items
az: Elementlərin maksimum sayı

en: Maximum displayed posts
az: Maksimum nümayiş olunan yazılar

en: Maximum distance
az: Maksimum məsafə

en: Maximum items for the current subscription exceeded.
az: Cari abunə üçün maksimum elementlər keçib.

en: Maximum width
az: Maksimum genişlik

en: Medium
az: Orta

en: Medium size
az: Orta ölçü

en: Merge checkboxes into filter group and show them together in frontend filters. You can use more groups using different group names.
az: Yoxlama qutularını filtr qrupuna birləşdirin və onları ön filtrlərdə birlikdə göstərin. Siz müxtəlif qrup adlarından istifadə edərək daha çox qrupdan istifadə edə bilərsiniz.

en: Message
az: Mesaj

en: Message Help
az: Mesaj Yardımı

en: Message Label
az: Mesaj Etiketi

en: Message displayed when the form sending failed because of problem on the server side.
az: Server tərəfindəki problem səbəbindən forma göndərilməsi uğursuz olduqda mesaj göstərilir.

en: Message displayed when the form validation failed.
az: Formanın yoxlanılması uğursuz olduqda mesaj göstərilir.

en: Message displayed when the form was sent succesfully.
az: Forma uğurla göndərildikdə mesaj göstərilir.

en: Message for the email notification
az: E-poçt bildirişi üçün mesaj

en: Metabox content settings
az: Metabox məzmun parametrləri

en: Migration finished
az: Miqrasiya tamamlandı

en: Migration in progress
az: Miqrasiya davam edir

en: Migration is currently in progress. You will be able to restart the migration when it is finished.
az: Hazırda miqrasiya davam edir. Miqrasiya tamamlandıqda onu yenidən başlada biləcəksiniz.

en: Migration restarted
az: Miqrasiya yenidən başladı

en: Minimum height unit
az: Minimum hündürlük vahidi

en: Minimum image height
az: Minimum şəkil hündürlüyü

en: Minimum map height may differ of defined value due to needs of map's inside content.
az: Xəritənin daxili məzmununun ehtiyaclarına görə xəritənin minimum hündürlüyü müəyyən edilmiş dəyərdən fərqli ola bilər.

en: Missing required GPX data
az: Tələb olunan GPX datası çatışmır

en: Mobile
az: Mobil

en: Mobile size
az: Mobil ölçü

en: Mobile width breakpoint
az: Mobil eni kəsmə nöqtəsi

en: Monday
az: bazar ertəsi

en: Move backward
az: Geriyə doğru hərəkət edin

en: Move forward
az: Önə doğru irəlilə

en: Multiselect
az: Çoxseçim

en: Name Help
az: Adı Yardım

en: Name Label
az: Ad etiketi

en: Name of sender displayed in received email.
az: Göndərənin adı qəbul edilən e-poçtda göstərilir.

en: Name of settings tab on Item Edit page.
az: Element Redaktə səhifəsində parametrlər tabının adı.

en: New Category Name
az: Yeni Kateqoriya Adı

en: New Item
az: Yeni Element

en: New Location Name
az: Yeni Məkan Adı

en: Newer reviews
az: Daha yeni rəylər

en: Next
az: Sonrakı

en: Night
az: Gecə

en: No Items found
az: Element tapılmadı

en: No Items found in Trash
az: Zibil qutusunda heç bir element tapılmadı

en: No border
az: Sərhəd yoxdur

en: No borders
az: Sərhəd yoxdur

en: No lines
az: Xətt yoxdur

en: No posts found
az: Heç bir yazı tapılmadı

en: No repeat
az: Təkrar yoxdur

en: No results found.
az: Heç bir nəticə tapılmadı.

en: No shadow
az: Kölgə yoxdur

en: No special pages found.
az: Heç bir xüsusi səhifə tapılmadı.

en: No users found
az: İstifadəçi tapılmadı

en: Non-membership visitors
az: Üzv olmayan ziyarətçilər

en: None
az: Heç biri

en: Note
az: Qeyd

en: Notification messages
az: Bildiriş mesajları

en: Notification when the item is already claimed. Leave empty to hide the notification.
az: Element artıq iddia edildikdə bildiriş. Bildirişi gizlətmək üçün boş buraxın.

en: Notification when the item is pending moderation from admin. Leave empty to hide the notification.
az: Element admin tərəfindən moderasiyanı gözlədikdə bildiriş. Bildirişi gizlətmək üçün boş buraxın.

en: Notifications
az: Bildirişlər

en: Number
az: Nömrə

en: Number of items
az: Elementlərin sayı

en: OK
az: tamam

en: Older reviews
az: Köhnə rəylər

note: translators: 1: title.
en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
az: “%1$s” haqqında bir fikir

en: Only featured
az: Yalnız təqdim olunur

en: Only featured items
az: Yalnız seçilmiş əşyalar

en: Only parent categories
az: Yalnız ana kateqoriyalar

en: Only parent locations
az: Yalnız valideyn yerləri

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
az: Vay! Həmin səhifəni tapmaq mümkün deyil.

en: Open image in popup
az: Şəkli pop-upda açın

en: Opened by default
az: Varsayılan olaraq açılır

en: Opening Hours
az: Açılış saatları

en: Opening hours
az: Açılış saatları

en: Options
az: Seçimlər

en: Order Options
az: Sifariş Seçimləri

en: Order by
az: Sifariş

en: Order number
az: Sifariş nömrəsi

en: Organizer:
az: Təşkilatçı:

en: Owner
az: Sahib

en: Page template
az: Səhifə şablonu

en: Parent Category
az: Ana Kateqoriya

en: Parent Category:
az: Ana Kateqoriya:

en: Parent Location
az: Valideyn Yeri

en: Parent Location:
az: Valideyn Yeri:

en: Pending
az: gözləyən

en: Performance Settings
az: Performans Parametrləri

en: Plugin Activation
az: Plugin aktivləşdirilməsi

en: Position unavailable
az: Vəzifə əlçatan deyil

en: Post Options
az: Yazı Seçimləri

en: Post has not selected any term.
az: Post heç bir termin seçməyib.

en: Posts Author Page
az: Yazıların Müəllif Səhifəsi

en: Posts Category Page
az: Yazılar Kateqoriya Səhifəsi

en: Posts Date Page
az: Yazıların Tarix Səhifəsi

en: Posts Search Form
az: Yazıların Axtarış Forması

en: Posts Search Results
az: Yazıların Axtarış Nəticələri

en: Posts Tag Page
az: Postların etiket səhifəsi

en: Posts navigation
az: Yazıların naviqasiyası

en: Posts number color
az: Postların nömrə rəngi

en: Previous
az: Əvvəlki

en: Proportional image height
az: Proporsional şəkil hündürlüyü

en: Random
az: Təsadüfi

en: Rating
az: Reytinq

en: Rating stars color
az: Reytinq ulduzlarının rəngi

en: Read more
az: Daha çox oxu

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
az: Bu yaxınlarda aktivləşdirilmiş mövzu %s plagininə uyğun deyil, ona görə də plagin deaktiv edilib.

en: Recommended map height
az: Tövsiyə olunan xəritə hündürlüyü

en: Reference Item Post
az: İstinad Element Postu

en: Remove GPX track
az: GPX trekini silin

en: Remove Image
az: Şəkli silin

en: Repeat
az: Təkrarlamaq

en: Repeat horizontally
az: Yatay şəkildə təkrarlayın

en: Repeat vertically
az: Şaquli olaraq təkrarlayın

en: Respond to review
az: Baxışa cavab verin

en: Responsive options applied under screen width
az: Ekran eni altında tətbiq olunan cavab variantları

en: Restart migration
az: Miqrasiyanı yenidən başladın

en: Results include at least one of selected filters.
az: Nəticələr seçilmiş filtrlərdən ən azı birini əhatə edir.

en: Results must include all selected filters.
az: Nəticələr bütün seçilmiş filtrləri əhatə etməlidir.

en: Reviews
az: Rəylər

en: Right
az: Sağ

en: Saturday
az: şənbə

en: Save Settings
az: Parametrləri yadda saxlayın

en: Scroll
az: Sürüşdürün

en: Search
az: Axtar

en: Search Categories
az: Kateqoriyaları axtarın

en: Search Items
az: Elementləri axtarın

en: Search Locations
az: Məkanları axtarın

en: Search Special ages
az: Xüsusi yaşları axtarın

en: Search by geolocation
az: Geolokasiya üzrə axtarış

en: Search for authors
az: Müəllifləri axtarın

en: Search for posts
az: Yazıları axtarın

en: Search for reference item post
az: İstinad elementi postunu axtarın

en: Search form is displayed inside map on screen width larger than
az: Axtarış forması xəritənin daxilində ekranın eni daha böyükdür

en: Search form that allows visitors to search listing items by keyword, category or location.
az: Ziyarətçilərə siyahı elementlərini açar söz, kateqoriya və ya yerə görə axtarmağa imkan verən axtarış forması.

en: Search form that allows visitors to search posts by keyword, category or location.
az: Ziyarətçilərə yazıları açar söz, kateqoriya və ya yerə görə axtarmağa imkan verən axtarış forması.

en: Search keyword
az: Açar söz axtarın

en: Search results for:
az: Axtarış nəticələri:

en: Secret Key
az: Gizli Açar

en: Select
az: seçin

en: Select Category
az: Kateqoriya seçin

en: Select Image
az: Şəkil seçin

en: Select Location
az: Yer seçin

en: Select alignment
az: Hizalama seçin

en: Select an Item
az: Element seçin

en: Select featured category
az: Seçilmiş kateqoriyanı seçin

en: Select image
az: Şəkil seçin

en: Select layout
az: Layout seçin

en: Select position of unit displayed with number value.
az: Nömrə dəyəri ilə göstərilən vahidin mövqeyini seçin.

en: Select size
az: Ölçü seçin

en: Select type input cannot use AND operator.
az: Seçmə növü daxiletmə AND operatorundan istifadə edə bilməz.

en: Select type of input field.
az: Daxiletmə sahəsinin növünü seçin.

en: Select your rating, please.
az: Reytinqinizi seçin, zəhmət olmasa.

en: Selected category will be prioritized and will present Item post on the map.
az: Seçilmiş kateqoriyaya üstünlük veriləcək və xəritədə Element postunu təqdim edəcək.

en: Selected post is no more published.
az: Seçilmiş post daha dərc edilmir.

en: Selected posts
az: Seçilmiş yazılar

en: Selected posts are no more published.
az: Seçilmiş yazılar daha dərc edilmir.

en: Selected reference post will be listed before all other similar posts.
az: Seçilmiş istinad yazısı bütün digər oxşar yazılardan əvvəl siyahıya alınacaq.

en: Send Button Text
az: Düymə Mətni Göndər

en: Sender Email
az: Göndərən E-poçt

en: Sender Name
az: Göndərən Adı

en: Server Error Message
az: Server xətası mesajı

en: Server encountered an error. If problem persists, contact website administrator, please.
az: Server xəta ilə qarşılaşdı. Problem davam edərsə, veb sayt administratoru ilə əlaqə saxlayın.

en: Settings Saved
az: Parametrlər Saxlandı

en: Shadow
az: Kölgə

en: Shadow color
az: Kölgə rəngi

en: Shadow settings
az: Kölgə parametrləri

en: Show Category description
az: Kateqoriya təsvirini göstərin

en: Show Category icon
az: Kateqoriya işarəsini göstərin

en: Show Email Address
az: E-poçt ünvanını göstərin

en: Show Location description
az: Məkan təsvirini göstərin

en: Show Location icon
az: Məkan ikonasını göstərin

en: Show Opening Hours
az: Açılış saatlarını göstərin

en: Show Streetview
az: Küçə Görünüşünü göstərin

en: Show address
az: Ünvanı göstərin

en: Show advanced filters
az: Qabaqcıl filtrləri göstərin

en: Show author image
az: Müəllif şəklini göstərin

en: Show biographical info
az: Bioqrafik məlumatları göstərin

en: Show categories
az: Kateqoriyaları göstərin

en: Show contact form on page which send an email to defined email address
az: Müəyyən edilmiş e-poçt ünvanına e-poçt göndərən səhifədə əlaqə formasını göstərin

en: Show cover image
az: Qapaq şəklini göstərin

en: Show data
az: Məlumatları göstərin

en: Show date
az: Tarixi göstərin

en: Show description
az: Təsviri göstərin

en: Show empty map
az: Boş xəritəni göstərin

en: Show featured image
az: Seçilmiş şəkli göstərin

en: Show featured items on the top of list before all other item posts.
az: Bütün digər element yazılarından əvvəl siyahının yuxarısında seçilən elementləri göstərin.

en: Show filters group title
az: Filtrlər qrupunun başlığını göstərin

en: Show link
az: Linki göstərin

en: Show link label input
az: Link etiket daxiletməsini göstərin

en: Show locations
az: Məkanları göstərin

en: Show more
az: Daha çox göstər

en: Show navigation arrows
az: Naviqasiya oxlarını göstərin

en: Show on map
az: Xəritədə göstər

en: Show only categories marked as featured.
az: Yalnız seçilmiş kateqoriyaları göstərin.

en: Show only featured category
az: Yalnız seçilmiş kateqoriyanı göstərin

en: Show only locations marked as featured.
az: Yalnız seçilmiş kimi qeyd olunan yerləri göstərin.

en: Show pagination bullets
az: Səhifələmə markerlərini göstərin

en: Show posts number
az: Postların nömrəsini göstərin

en: Show price
az: Qiymət göstərin

en: Show rating
az: Reytinq göstərin

en: Show reference Item Post
az: İstinad Element Postunu göstərin

en: Show selected filters
az: Seçilmiş filtrləri göstərin

en: Show selected inputs
az: Seçilmiş daxiletmələri göstərin

en: Show similar posts from the same:
az: Eynidən oxşar yazıları göstərin:

en: Show submit filter button
az: Göndərmə filtri düyməsini göstərin

en: Show subtitle
az: Altyazı göstərin

en: Show track endpoint markers on
az: Yolun son nöqtəsi markerlərini göstərin

en: Show web
az: Veb göstər

en: Silver
az: Gümüş

en: Simple layout
az: Sadə tərtibat

en: Site Key
az: Sayt Açarı

en: Site logo
az: Saytın loqosu

en: Skip number of posts from start
az: Başlanğıcdan yazıların sayını keçin

en: Small
az: Kiçik

en: Small button
az: Kiçik düymə

en: Small size
az: Kiçik ölçü

en: Solid color
az: Düz rəng

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
az: Xüsusi Səhifə

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
az: Xüsusi Səhifələr

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
az: Xüsusi Səhifələr

en: Special page updated.
az: Xüsusi səhifə yeniləndi.

en: Special pages list
az: Xüsusi səhifələrin siyahısı

en: Special pages list navigation
az: Xüsusi səhifələr siyahısı naviqasiyası

en: Spread radius
az: Yayılma radiusu

en: Start and end of track
az: Trenin başlanğıcı və sonu

en: Step
az: addım

en: Streetview
az: Küçə görünüşü

en: Streetview is available only if Google API key is enabled
az: Streetview yalnız Google API açarı aktiv olduqda əlçatandır

en: Style
az: Stil

en: Style JSON
az: JSON üslubu

en: Subject
az: Mövzu

en: Subject Help
az: Mövzuya Kömək

en: Subject Label
az: Mövzu Etiketi

en: Subject for the email notification
az: E-poçt bildirişinin mövzusu

en: Submit Label
az: Etiket Göndər

en: Submit distance button label
az: Məsafə düyməsi etiketini təqdim edin

en: Submit filters button label
az: Filtrləri təqdim et düyməsi etiketi

en: Submit reply
az: Cavab göndərin

en: Submit review
az: Rəy göndərin

en: Subscriptions
az: Abunəliklər

en: Subtitle
az: Altyazı

en: Success Message
az: Uğur Mesajı

en: Sunday
az: bazar günü

en: Table style
az: Cədvəl tərzi

en: Tag archives:
az: Etiket arxivləri:

en: Telephone
az: Telefon

en: Terms & Conditions label
az: Qaydalar və Şərtlər etiketi

en: Text
az: Mətn

en: Text color
az: Mətnin rəngi

en: Text displayed in the form when user is logged in
az: İstifadəçi daxil olduqdan sonra formada mətn göstərilir

en: Text displayed instead of full website url
az: Tam veb sayt url əvəzinə mətn göstərilir

en: Text displayed on Send Button.
az: Mətn Göndər düyməsində göstərilir.

en: Text displayed on empty map
az: Mətn boş xəritədə göstərilir

en: Text for Terms & Conditions form input. Leave empty to disable the checkbox.
az: Şərtlər və Şərtlər formasının daxil edilməsi üçün mətn. Yoxlama qutusunu deaktiv etmək üçün boş buraxın.

en: Text layout
az: Mətn tərtibatı

en: Text link
az: Mətn linki

en: Text of email message. Available are variables: {user-name} {user-email} {user-message}
az: E-poçt mesajının mətni. Dəyişənlər mövcuddur: {user-name} {user-email} {user-message}

en: Textarea
az: Mətn sahəsi

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
az: %s plaqini aktivləşdirilə bilmədi. O, cari aktiv mövzu ilə uyğun gəlmir.

en: The maximum number of items that customers with this subscription can publish (Leave empty for the unlimited number of items).
az: Bu abunəliyi olan müştərilərin dərc edə biləcəyi maksimum element sayı (məhdud sayda element üçün boş buraxın).

en: Theme
az: Mövzu

en: There are no available subscriptions. Add some, please.
az: Əlçatan abunə yoxdur. Bir az əlavə edin, zəhmət olmasa.

en: There are no filters to show.
az: Göstərmək üçün heç bir filtr yoxdur.

en: There are no inputs to show.
az: Göstərmək üçün heç bir giriş yoxdur.

en: There are no selected inputs to show.
az: Göstərmək üçün seçilmiş daxiletmə yoxdur.

en: Thick border
az: Qalın haşiyə

en: Thick borders
az: Qalın haşiyələr

en: Thin border
az: İncə haşiyə

en: Thin borders
az: İncə haşiyələr

en: This feature adds Claim Listing functionality for Listing items
az: Bu funksiya Siyahı maddələri üçün İddia Siyahısı funksiyasını əlavə edir

en: This product is a Citadela Subscription.
az: Bu məhsul Citadela Abunəliyidir.

en: This setting will enable editing of Item Posts using Gutenberg editor. This feature will allow you to have greater administration flexibility. Please be careful which blocks you include in the item detail as everything will be placed in the "Item Content" block on Item Detail Special page.
az: Bu parametr Qutenberq redaktorundan istifadə edərək Element Yazılarının redaktəsinə imkan verəcək. Bu xüsusiyyət sizə daha çox idarəetmə çevikliyinə malik olmağa imkan verəcək. Lütfən, element detalına hansı blokları daxil etdiyinizə diqqət edin, çünki hər şey Element Təfərrüatları Xüsusi səhifəsində &quot;Eşya Məzmunu&quot; blokunda yerləşdiriləcək.

en: Thumbnail
az: Miniatür

en: Thursday
az: cümə axşamı

en: Time in seconds
az: Saniyələrlə vaxt

en: Title
az: Başlıq

en: Title color
az: Başlıq rəngi

en: Titles color
az: Başlıqların rəngi

en: Top
az: Üst

en: Top left
az: Yuxarı sol

en: Top right
az: Yuxarı sağ

en: Track color
az: Rəngi izləyin

en: Track endpoints color
az: Son nöqtələrin rəngini izləyin

en: Tracks are hidden and replaced with map marker according to zoom level.
az: Treklər gizlədilir və böyütmə səviyyəsinə uyğun olaraq xəritə markeri ilə əvəz olunur.

en: Tuesday
az: çərşənbə axşamı

en: Turn on Claim Listing feature
az: İddia Siyahısı xüsusiyyətini aktiv edin

en: Turn on Item Extension features
az: Element Genişləndirilməsi xüsusiyyətlərini yandırın

en: Turn on Item Reviews for listing items
az: Elementlərin siyahısı üçün Element Baxışlarını aktiv edin

en: Type for search...
az: Axtarış üçün yazın...

en: Unchecked single checkbox will not be displayed.
az: İşarə edilməmiş tək onay qutusu göstərilməyəcək.

en: Unclaimed
az: İddiasız

en: Under image
az: Şəkil altında

en: Unique identifier for new input field. Use single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
az: Yeni daxiletmə sahəsi üçün unikal identifikator. Tək sözdən istifadə edin, boşluq qoymayın. Alt xətt və tirelərə icazə verilir.

en: Unit of number
az: Nömrə vahidi

en: Unit position
az: Vahid mövqeyi

note: Description of the plugin
en: Universal listing features for any website
az: İstənilən vebsayt üçün universal siyahı xüsusiyyətləri

en: Update Category
az: Kateqoriyanı yeniləyin

en: Update Location
az: Məkanı yeniləyin

en: Upload file
az: Fayl yükləyin

en: Uploaded file doesn't include required GPX track data.
az: Yüklənmiş fayla tələb olunan GPX trek datası daxil deyil.

en: Uploaded file has not valid XML format.
az: Yüklənmiş faylın XML formatı düzgün deyil.

en: Uploading&#8230;
az: Yüklənir...

en: Use Contact Form
az: Əlaqə Formasından istifadə edin

en: Use Easy Admin interface for your subscribers
az: Abunəçiləriniz üçün Easy Admin interfeysindən istifadə edin

en: Use Gutenberg editor for the content of listing items
az: Siyahı elementlərinin məzmunu üçün Gutenberg redaktorundan istifadə edin

en: Use carousel
az: Karuseldən istifadə edin

en: Use correct full website url
az: Düzgün tam veb sayt url-dən istifadə edin

en: Use geolocation search
az: Geolokasiya axtarışından istifadə edin

en: Use in search filter
az: Axtarış filtrində istifadə edin

en: Use responsive options
az: Cavab verən seçimlərdən istifadə edin

en: Use valid email address, please.
az: Zəhmət olmasa etibarlı e-poçt ünvanından istifadə edin.

en: Useful to show additional help text or GDPR text with each input in the form.
az: Formada hər bir daxiletmə ilə əlavə yardım mətni və ya GDPR mətnini göstərmək üçün faydalıdır.

en: User ID
az: İstifadəçi adı

en: User additional options
az: İstifadəçinin əlavə seçimləri

en: User denied geolocation
az: İstifadəçi geolokasiyanı rədd etdi

en: User email
az: İstifadəçi e-poçtu

en: User login
az: İstifadəçi girişi

en: User posts count
az: İstifadəçi yazıları sayılır

en: User registration date
az: İstifadəçinin qeydiyyat tarixi

en: Username Label
az: İstifadəçi adı etiketi

en: Users with active membership
az: Aktiv üzvlüyü olan istifadəçilər

en: Validation Error Message
az: Doğrulama Xətası Mesajı

en: Value color
az: Dəyər rəngi

en: Vertical offset
az: Şaquli ofset

en: View Category
az: Kateqoriyaya baxın

en: View Item
az: Elementə Baxın

en: View Location
az: Məkanı Baxın

en: View Site
az: Sayta Baxın

en: View more
az: Daha çox baxın

en: View posts
az: Yazılara baxın

en: View posts label
az: Yazıların etiketinə baxın

en: View track on the map
az: Xəritədə treklərə baxın

en: We recommend to use 24:00 time format for SEO purposes and satisfy Google Structured Data requirements. Use time like 08:00-15:00.
az: SEO məqsədləri üçün 24:00 vaxt formatından istifadə etməyi və Google Strukturlaşdırılmış Məlumat tələblərini təmin etməyi tövsiyə edirik. 08:00-15:00 kimi vaxtdan istifadə edin.

note: translators: %s plugin's name
en: We've deactivated Citadela Directory Lite plugin. You can now activate and enjoy full version of the plugin.
az: Citadela Directory Lite plaginini deaktiv etdik. İndi siz plaqinin tam versiyasını aktivləşdirə və zövq ala bilərsiniz.

en: We've noticed WooCommerce Subscriptions plugin is active, subscriptions functionality from Citadela Listing plugin is available.
az: WooCommerce Abunəliklər plaqinin aktiv olduğunu, Citadela Listing plaginindən abunəlik funksiyasının mövcud olduğunu gördük.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
az: Biz qeyd etdik ki, PHP-nin artıq dəstəklənməyən köhnə versiyasını işlədirsiniz, ona görə <em>də plagin deaktiv edilib</em> . <a href='%1$s'>PHP-ni ən son versiyaya təkmilləşdirməklə</a> saytınızın sürətli və təhlükəsiz olduğuna əmin olun. %2$s üçün minimal tələb <strong>PHP 5.6.20-dir</strong> .

note: translators: 1. url to WordPress Update page, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
az: WordPress-in köhnəlmiş versiyasını işlətdiyinizi gördük, ona görə <em>də plagin deaktiv edildi</em> . <a href='%1$s'>WordPress-i ən son versiyaya yeniləməklə</a> saytınızın təhlükəsiz və güncəl olduğuna əmin olun. %2$s üçün minimal tələb <strong>WordPress 5.2</strong> -dir.

en: Web
az: Veb

en: Website Link
az: Veb sayt linki

en: Website Link Label
az: Vebsayt Linki Etiketi

en: Website link rel attribute
az: Veb sayt linki rel atributu

en: Wednesday
az: çərşənbə

en: Widgets displayed on Item Categories pages.
az: Vidjetlər Element Kateqoriyaları səhifələrində göstərilir.

en: Widgets displayed on Item Locations pages.
az: Vidjetlər Element Yerləri səhifələrində göstərilir.

en: Widgets displayed on Item posts pages.
az: Maddə yazıları səhifələrində göstərilən vidjetlər.

en: Will be listed all available similar items.
az: Bütün mövcud oxşar əşyalar siyahıya alınacaq.

en: With background
az: Fon ilə

en: With search form
az: Axtarış forması ilə

en: With url will be available additional input to insert text displayed instead of plain link.
az: URL ilə sadə keçid əvəzinə göstərilən mətni daxil etmək üçün əlavə giriş mövcud olacaq.

en: WooCommerce subscriptions
az: WooCommerce abunəlikləri

en: Works when block is the only block in a column.
az: Blok sütundakı yeganə blok olduqda işləyir.

en: You do not have permission to upload files.
az: Faylları yükləmək icazəniz yoxdur.

en: You must be logged in to post a review.
az: Rəy yazmaq üçün daxil olmalısınız.

en: Your rating
az: Sizin reytinqiniz

en: Your reply to review
az: Baxışa cavabınız

en: Your review
az: Rəyiniz

en: blue : Blue color
az: mavi: Mavi rəng

en: default image size
az: standart şəkil ölçüsü

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select file from computer]
en: or
az: və ya

en: red : Red color
az: qırmızı: Qırmızı rəng
